دادگاه

دادگاه

رکنارکنا2 روز قبل
ساعاتی بعد از انتشار خبر قتل، نجفی با مراجعه به کلانتری به قتل اعتراف کرد. دومین جلسه دادگاه نجفی ۲۶ تیرماه برگزارشد، در ابتدای این جلسه نجفی علیزاده طباطبایی یکی از وکلای خود را عزل کرد. سومین جلسه دادگاه روز ۳۱ سومین جلسه دادگاه نجفی برگزار شد، در این جلسه رحیم گودرزی وکیل مدافع نجفی سعی داشت به دادگاه اثبات کند وقوع قتل غیر عمد بوده که این موضوع از سوی دادگاه پذیرفته نشد. ۸ مرداد ماه غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در در نشست خبری امروز خود حکم دادگاه نجفی را اعلام کرد. در نهایت بامداد امروز، مسعود استاد برادر میترا استاد با انتشار مطلبی در اینستاگرام خبر بخشش نجفی را اعلام کرد.
فراروفرارو2 روز قبل
اجر همه خیر خواهان و هدایت همه بدخواهان به راه راست را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم. همان طور که می‌دانید محمد علی نجفی شهردار سابق تهران که سابقه وزارت و معاونت رییس جمهور در دوران سازندگی، اصلاحات و تدبیر و امید را در کارنامه دارد ۷ خرداد ماه امسال همسر دومش را در منزل شخصی به قتل رساند و همان روز با معرفی خود به پلیس به قتل اعتراف کرد. وی در دادگاه بدوی به قصاص نفس و ۲ سال حبس بابت حمل سلاح غیر مجاز محکوم شد. حال با گذشت اولیای دم از قصاص باید دید چه مجازاتی برای وی در نظر گرفته می‌شود. یعنی اگر اگر قرار باشد نجفی از بابت جنبه عمومی قتل عمد، محکوم شود، چون دست کم سه سال کیفر دارد، او دیگر به مجازات سلاح غیر مجاز محکوم نمی‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
«نجفی فراری شد» این نخستین حاشیه بعد از قتل میترا استاد در برج آرمیتای سعادت‌آباد بود که واکنش‌های عجیبی را درپی داشت. دوربین صداوسیما همه این تصاویر را ضبط کرد و این بار برعکس هر پرونده قتل دیگری کامل پخش کرد. او به‌راحتی اقرار کرد از نامه سرصحنه حرفی به میان نیاورد اما از اینکه سایه‌هایی در زندگی او و میترا استاد وجود داشتند را بوضوح بیان کرد. قتل میترا استاد باعث شد چگونگی آشنایی و ازدواج نجفی با این زن، که برخلاف خاندانش که اهل حق هستند و فقط میترا شیعه شده بود، بیشتر برملا شود. میترا را دوست داشتمنجفی ابراز پشیمانی کرد و اینکه میترا استاد را دوست داشت!

مروری بر پرونده جنجالی محمدعلی نجفی و قتل میترا استاد

5+
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم خبر از اعلام حکم قصاص محمدعلی نجفی داد اما این خبر را از خروجی رسانه‌های اجتماعی و سایت خود حذف کرد. این اولین بار نیست که این سایت چنین شیوه‌ای در پیش می‌گیرد. خبری که پس از مدتی، دروغ بودن آن مشخص شد. انتشار چنین اخباری که پس از مدتی از خروجی رسانه‌ای برداشته می‌شود، به اعتبار رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی ضربه وارد می‌کند. انتشار فیک نیوزها و خبرهای دروغ غیرمستند، یکی از مشکلات رسانه‌های امروز در سطح جهان است و سایت هایی مثل تسنیم به این وضعیت دامن می‌زنند به طوری که سایر رسانه‌ها دیگر نمی‌توانند این سایت را به عنوان مرجع خبر به رسمیت بشناسند.

از اعلام ختم رسیدگی به پرونده نجفی تا توضیح سخنگو درباره پرونده جاسوسان آمریکا

22+
ایسناایسنا3 هفته قبل
همشهریهمشهری3 هفته قبل
وکیل مدافع نجفی افزود: دادسرا باید روشن کند که شلیک گلوله به سمت مقتول مستقیم بوده یا غیر مستقیم تا مجهولات رفع شود. اگر شلیک گلوله مستقیم باشد نشان می‌دهد که قتل عمدی است و اگر شلیک غیر مستقیم باشد نشان می‌دهد که متهم نمی‌دانسته است که گلوله به کجا اصابت می‌کند. قاضی در این لحظه از وی پرسید: دقیقا بگویید چند گلوله شلیک کردید؟ نجفی گفت: من خودم اظهارنظر نمی‌توانم بکنم. بنابراین بررسی دقیق جسد و آثار ایجاد شده بر روی آن به صورت یقین نشان داد که شلیک گلوله بصورت بیضوی بوده است. ایشان من را به عقب هل دادند که باعث شلیک گلوله شد و به دلیل آنکه دستم را گرفته بودند شرایط غیرمتعادلی داشتم.

تصاویر روز: از یافتن کوهنورد مفقود شده تا سومین جلسه دادگاه نجفی و جدال با برف در دومین ماه تابستان

31+
انتخابانتخاب3 هفته قبل
ایسناایسنا3 هفته قبل
سومین جلسه دادگاه نجفی در حالی پایان یافت که طی آن مشخص شد دکمه‌های پیدا شده در محل وقوع قتل میترا استاد مربوط به پسرش بوده است. به گزارش ایسنا، یکی از حواشی سومین جلسه دادگاه نجفی نشان دادن پیراهن پسر میترا استاد بود توسط او بود. پسر میترا استاد در این جلسه در این باره، گفت که در زمان مشاهده جسد مادرش و بدلیل شوک عصبی که به او وارده شده بود پیراهنش را پاره کرده و دکمه هایش کنده شده بود. قاضی دادگاه پیش از فراخواندن پسر میترا استاد، همچون جلسه قبل تاکید کرد که عکاسان از مهیار صفری عکس نیندازند. مسعود استاد برادر میترا استاد نیز در جمع خبرنگاران درباره اخذ مبالغ میلیاردی و اعلام رضایتشان در پرونده گفت که این موضوع صحت ندارد و بار دیگر بر قصاص متهم تاکید کرد.
رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش رکنا، در جلسه دوم دادگاه نجفی؛ پسر میترا استاد مدعی شد که نجفی قبلا نیز مادرش را به قتل با اسلحه تهدید کرده بود، امروز و در سومین جلسه این دادگاه مهیار - پسر میترا استاد - امروز با حضور در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان اعلام کرد: من نگفتم نجفی مادرم را تهدید به قتل می‌کرد؛ صحت ندارد؛ پیش از روز حادثه نجفی مادرم را به قتل تهدید نکرده بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار رکنا، ساعت ۱۱:۵۵ دقیقه مهیار پسر میترا استاد در جایگاه قرار گرفت و گفت: وقتی وارد خانه شدم و جسد مادرم را دیدم به خاطر شوک عصبی که داستم پیراهنم را با شتاب از تنم درآوردم و دکمه‌های پیراهنم کنده شد و یک تی شرتی زیر پیراهنم داشتم لباس دیگری به تن نکردم و به خانواده خبر دادم. مهیار که پیراهن را با خود به دادگاه آورده بود با نشان دادن آن گفت: پیراهنم چهارخانه سبز و سفید بود که روز حادثه همین را به تن داشتم و دکمه هایش کنده شد. پسر میترا استاد در پاسخ به سئوال قاضی درباره در دست داشتن چاقو ادامه داد: بله چاقو در دست داشتم ولی آن را به راننده آقای نجفی تحویل دادم. قاضی: در صحنه آن روز گفته بودی می‌خواهی با همین چاقو نجفی را بکشی؟ مهیار پاسخ داد: من این حرف را قبول ندارم و قصد نداشتم کسی را با آن بکشم. قاضی مجدد پرسید وقتی در صحنه حاضر شدی گفته بودی می‌دانم پدرم، مادرم را کشته است منظورت از پدر چه کسی است؟ مهیار پاسخ داد: منظورم پدرخوانده‌ام آقای نجفی بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا3 هفته قبل
گودرزی در ادامه گفت که در تشخیص هویت ۲ فرضیه ارائه شده است: نخست آنکه گلوله مستقیم شلیک شده و با عبور از دست به سینه برخورد کرده است دوم اینکه گلوله یا به سقف و یا به کاشی‌ها برخورد کرده که بعد از کمانه کردن از بالا به صورت کج وارد سینه و با عبور از قلب در پهلوی سمت چپ توقف کرده است. وی بیان کرد: در محل قتل گفتند گلوله مستقیم شلیک شده و مدور است اولین دلیل مدور بودن جای گلوله است اما تیم پزشکی قانونی گفتند محل شلیک بیضی بوده (غیر مستقیم تیراندازی شده) است. اسلحه کالیبر ۹ از آن فاصله که تیراندازی شده باید از آن طرف بدن خارج می‌شدکه این اتفاق نیفتاده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
برنابرنا3 هفته قبل
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: مراقب دام کلاهبرداران در سایت‌های درج آگهی و فروش کالا باشید. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر گفت: به دنبال طرح شکایت شهروند خانمی در این پلیس پرونده در دستور کار کارشناسان قرار گرفت. بیشتر بخوانید:۳۸ میلیارد تلفن همراه قاچاق در مرز بانه توقیف شدقاضی کشکولی: تا هفت روز دیگر رای دادگاه نجفی صادر میشود/ کمیسیونی تشکیل نخواهد شدسرهنگ کاظمی در ادامه گفت: مأمورین پلیس فتا در تحقیقات خود متوجه شدند متهم با درست نمودن درگاه جعلی شبیه‌سازی شده بانک با درج کالا در سایت دیوار با افراد متقاضی ارتباط گرفته و پس از ثبت مشخصات دارنده حساب بانکی در صفحه جعلی طراحی شده، در گام بعدی اقدام به دسترسی و سرقت موجودی حساب می‌نمود و توانسته بود با این ترفند مبلغ ۱۸ میلیون ریال از حساب شاکی سرقت کند. رئیس پلیس فتا تهران در ادامه گفت: موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و مأمورین در بررسی اولیه متوجه گردیدند متهم با ترفندی زیرکانه برای پنهان ماندن هویتش در فضای مجازی، اقدامات خود را از طریق آی‌پی‌های vpn انجام می‌داده و با این شگرد قصد مخفی نمودن خود در این فضا را داشته، ولی با اقدامات مهندسی کارآگاهان پلیس فتا طراح سایت جعلی به نام (م. ص) ۳۱ ساله شناسایی گردید و طی هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای، متهم در یک قرار صوری دستگیر و به پلیس انتقال یافت.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
سومین جلسه دادگاه شهردار اسبق تهران تا دقایقی دیگر آغاز می‌شود. سومین جلسه دادگاه نجفی امروز در حالی برگزار می‌شود که پسر میترا استاد به همراه دایی و وکلایش اولین افرادی بودند که وارد دادگاه شدند. وکلای نجفی منتظر حضور دختر و داماد نجفی جلوی درب دادگاه بودند اما پس از ورود قاضی به دادگاه٬ آن‌ها هم وارد دادگاه شدند. وی در ادامه افزود: اجازه دهید توضیحات بیشتر را در جلسه دادگاه مطرح کنیم. گفتنی است که وکیل نجفی در جلسه پیشین پای یک ضاریب دیگر را به پرونده باز کرد او در این جلسه قرار است به بیان توضیحات و ادله خود در این پرونده بپردازد.
رکنارکنا3 هفته قبل
ساعت ۹:۰۵ دقیقه/نجفی وارد دادگاه شدمحمد علی نجفی شهردار سابق تهران برای بررسی دفاعیاتش و ادامه رسیدگی به پرونده قتل همسرش میترا استاد وارد دادگاه کیفری تهران شد. ساعت ۸:۵۱ دقیقه/ برادر میترا استاد وارد دادگاه شدبه گزارش رکنا، مسعود استاد برادر میترا استاد اولین کسی بود که وارد سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد شد. به گزارش خبرنگار جنایی رکنا، در سومین جلسه دادگاه قتل میترا استاد در روز ۳۱ تیرماه دخترخوانده، داماد و برادر محمد علی نجفی اولین افرادی بودند که ساعت ۸ و ده دقیقه در دادگاه حاضر شدند. تا به این لحظه خانواده میترا استاد و اولیای دم در دومین دادگاه حضور نیافته‌اند. محمد علی نجفی شهردار سابق تهران که در یک ماجرای خانوادگی در خانه‌اش دست به قتل زن دومش زده بود صبح امروز به دادگاه کیفری استان تهران منتقل شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا4 هفته قبل
به گزارش رکنا، در دادگاه محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران که به اتهام قتل عمد همسرش محاکمه می‌شود، یک نویسنده هم حضور دارد. وکیل نجفی، حمیدرضاگودرزی است که سال‌ها بازپرس ویژه قتل بوده و حالا در دوران بازنشستگی به وکالت مشغول است. حمیدرضا گودرزی و احمد محققی، دو نویسندۀ پرطرفدار ژانر پلیسی در دهۀ هفتاد بودند. گودرزی نوشتن خاطرات دوران خدمتش را از هفته‌نامه «حوادث» شروع و بعدا ۲۲ عنوان کتاب جنایی (در فاصله سال‌های ۷۲ تا ۷۷) منتشر کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
در این میان یک دادگاه قتل هم در حال برگزاری است. دادگاهی که در آن محمد علی نجفی سیاستمدار شناخته شده ایرانی به جرم قتل همسر دومش یعنی میتر استاد در حال محاکمه است. صفحه‌های حوادث روزنامه‌ها را که ورق بزنی پر است از این جنس دادگاه‌ها اما ماجرای نجفی کمی متفاوت است. برخی اصلاح‌طلبان و رسانه‌هایشان که از همان اول سعی کردند بگویند نجفی از ابتدا هم با ما نبود. دو جریان اصلاح‌طلب و اصول‌گرا رفتار خود در قبال دادگاه نجفی را مرور کنند، تا ببیند چند تیر بر پیکر اخلاق زده‌اند.
جام نیوزجام نیوز4 هفته قبل
در حالی که انتظار می‌رفت وکیل نجفی هم همین خط غیرعمدی بودن قتل را دنبال کند او پا را فراتر گذاشت و نکاتی را مطرح کرد که ممکن است منجر به انجام تحقیقات تکمیلی در این پرونده شود. پرونده قتل میترا استاد از روز نخست تاکنون حاشیه‌های زیادی داشته است. حاشیه‌هایی که بخش زیادی از آنها به دلیل چیرگی فضای سیاست زده بر فضای حقوقی کشور به وجود آمد. او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه احتمال وجود دو ضارب وجود دارد؟ گفت: خود آقای نجفی می‌گوید نبوده است. حمید رضا گودرزی وکیل نجفی هم در واکنش به این انتقادها گفته است: «اینکه تیرها کمانه شده و برخی مسائل دیگر را باید کارشناسان بررسی کنند چون جنبه علمی محض دارد.
موجموج4 هفته قبل
بنابراین با مشورتی که در بین نزدیکان صورت گرفت بنا به دلایلی که از توضیح آن معذورم، تصمیم به عزل آقای علیزاده طباطبایی گرفتیم. در جمع بندی این گزارش، آنچه که عجیب به نظر می‌رسد وجود دو ضد تجمیع ناشدنی در رابطه به عزل علیزاده طباطبایی است. این گزینه احتمال دستمزد سنگین آقای علیزاده طباطبایی است که دیشب در شبکه‌های اجتماعی روی آن خیلی بحث شد. چرا که اولا آقای نجفی دوست صمیمی آقای علیزاده طباطبایی است و آقای علیزاده جز وکلایی نیست که بخاطر منافع مادی کار کند. ضمن آنکه با در نظر گرفتن ادبیاتی که در دفاعیات دو جلسه گذشته آقای نجفی رسانه‌ای شده بود.
جام نیوزجام نیوز4 هفته قبل
فیلم او با ریش و سبیل سفید شده روی صندلی جایگاه متهم و در لباس زندان منتشر شد که در کنار وکلای خود، جلسه دادگاه حضور یافته است. این حرف و نقل‌ها ادامه داشت تا اینکه جلسه دوم دادگاه نجفی روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه برگزار شد و بلافاصله اعلام شد نجفی وکیل خود، علیزاده طباطبایی را عزل کرده است. فقط توضیحات داماد نجفی در حاشیه جلسه دادگاه درباره عزل وکیل او، شایبه‌ها درباره فشار به متهم برای عزل وکیل را دامن زد. در جلسه دوم دادگاه، محمدعلی نجفی پشت تریبون قرار گرفت و در مقام متهم به دفاع از خود پرداخت و گفت: اتهام قتل عمد را قبول ندارم. البته باید در جلسه دادگاه، پسر میترا استاد هم به عنوان ولی دم حضور داشت و در پشت تریبون از قاضی و مستشاران دادگاه خواست تا قاتل مادرش را قصاص کنند.

برگزاری دادگاه «نجفی»، گزیده اخبار حقوقی هفته گذشته

9+
ایسناایسنا4 هفته قبل
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
توضیح روزنامه‌ دولتی، که گفت‌وگوی مسعود ده‌نمکی درباره‌ کارگردان مرتبط با میترا استاد را منتشر کرده بود: او نگفت نام کارگردان را می‌دانم اما نمی‌گویم+ باقی ماجرا‌روزنامه‌ دولتی شهروند نوشت: روز دوشنبه، ٢٤ تیر روزنامه شهروند در صفحه ٦ خود گزارشی داشت که مورد توجه دیگر رسانه‌ها قرار گرفت و بسیار دیده شد. دراین گزارش با صادق پروین آشتیانی، کامران قدکچیان، حسین فرحبخش و مسعود ده‌نمکی تماس گرفتیم. در این بین اما مسعود ده‌نمکی در تماس با خبرنگار روزنامه شهروند تاکید داشت که قصد مصاحبه با روزنامه را ندارد. آن‌چه از قول مسعود ده‌نمکی در روزنامه منتشر شد اما، اشتباه فاحشی بود. این که ده‌نمکی نام کارگردان مرتبط با میترا استاد را می‌داند و نمی‌خواهد بگوید که با تیتر «می‌دانم کدام کارگردان با میترا استاد رابطه داشت، اما نمی‌گویم» در رسانه‌های مختلف بازنشر شد، مطلقا در صحبت‌های دوست ما مسعود ده نمکی نبوده.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
فیلم او با ریش و سبیل سفید شده روی صندلی جایگاه متهم و در لباس زندان منتشر شد که در کنار وکلای خود، جلسه دادگاه حضور یافته است. این حرف و نقل‌ها ادامه داشت تا اینکه جلسه دوم دادگاه نجفی روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه برگزار شد و بلافاصله اعلام شد نجفی وکیل خود، علیزاده طباطبایی را عزل کرده است. فقط توضیحات داماد نجفی در حاشیه جلسه دادگاه درباره عزل وکیل او، شایبه‌ها درباره فشار به متهم برای عزل وکیل را دامن زد. در این جلسه دادگاه، فرزند میترا استاد هم حضور داشت. البته باید در جلسه دادگاه، پسر میترا استاد هم به عنوان ولی دم حضور داشت و در پشت تریبون از قاضی و مستشاران دادگاه خواست تا قاتل مادرش را قصاص کنند.
ایمناایمنا4 هفته قبل
به گزارش ایمنا، سایه ابهامات بر سر دادگاه رسیدگی به پرونده قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران سنگینی می‌کند. چنان که برخی از حقوقدانان از ابتدا هشدار دادند که نباید رسیدگی به پرونده تحت تاثیر فضای سیاست زده و تسویه حساب‌های جناحی قرار گیرد. فعالان و نخبگان سیاسی این جریان هنوز به یک اجماع و جمع‌بندی کلی در رابطه با انتخابات اسفندماه نرسیده‌اند. در این روز، شاخص ارزی تا نزدیکی مرز ۱۱ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد که از اواسط دی ۹۷ سابقه نداشت. تصمیم غیرمنتظره آقای روحانی بلافاصله با اعتراض فراوان و گسترده‌ای در فضای مجازی و محافل سیاسی و اجتماعی روبرو شد.
فراروفرارو4 هفته قبل
فرارو- روزنامه شهروند به شکلی عجیب گفتگوی خبرنگار خود با مسعود ده نمکی درباره میترا استاد را تکذیب کرد. این روزنامه انتشار نقل و قول مسعود ده نمکی درباره ارتباط یک کارگردان با میترا استاد را اشتباهی فاحش خوانده است. من هیچ ‏ارتباطی با میترا استاد نداشتم. انگیزه این گزارش‌ هم صحبت‌های مطرح شده در دادگاه نجفی و دستنوشته‌های او بود که به ارتباط میترا استاد با یک کارگردان اشاره داشت. این که ده‌نمکی نام کارگردان مرتبط با میترا استاد را می‌داند و نمی‌خواهد بگوید که با تیتر «می‌دانم کدام کارگردان با میترا استاد رابطه داشت، اما نمی‌گویم» در رسانه‌های مختلف بازنشر شد، مطلقا در صحبت‌های دوست ما مسعود ده نمکی نبوده.

ویدیو/ ده برداشت از دادگاه نجفی

انتخابانتخاب4 هفته قبل
الفالف4 هفته قبل
وی ادامه داد: در سال ۷۴ که من در سازمان بازرسی کل کشور حضور داشتم، پرونده فساد ی مطرح شد که دادگاه با آن برخورد کرد. چندی بعد پرونده فساد مالی دیگری با مبلغی بسیار بیشتر باز شد و همینطور این پرونده‌ها ادامه داشت تا به پرونده فساد ۳ هزار میلیارد تومانی رسید. فضل الله موسوی عضو حقوقدان شورای نگهبان هم گفت: وظیفه شورای نگهبان پاسداری از شرع و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و در صورت لزوم همه پرسی هاست و انتخابات شورایاری و دهیاری ارتباطی با شورای نگهبان ندارد. آیت الله یزدی هم گفت: بر همه ما آشکار است اعضای پیشین و فعلی شورای نگهبان کسانی نیستند که تحت تأثیر فشارها و رایزنی‌های غیرمسئولانه، نظرشان تغییر کند. ****حمایت سعید جلیلی از مواضع وزیر بهداشتسعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی وزیری علیه فساد مبارزه می‌کند، باید مردم و ارکان نظام را در کنار خود احساس کند.

به انتهای لیست رسیدید