دادگاه عالی ورزش

دادگاه عالی ورزش

نودنود1 هفته قبل
جریمه نقدی هافبک ایرانی آمیان با حکم دادگاه عالی ورزش نصف شد. به گزارش وب سایت نود و به نقل از سایت «francefootball»، سامان قدوس، هافبک ایرانی آمیان فرانسه به خاطر شکایت باشگاه اوئسکا اسپانیا به دلیل نقض قوانین و رفتنش به این تیم، تا ما دسامبر حق بازی فوتبال ندارد. اما در زمینه جریمه نقدی که فیفا او را به پرداخت ۴ میلیون یورو محکوم کرده بود، با تلاش این هافبک ایرانی و اعتراض به دادگاه عالی ورزش (CAS)، قرار شد این مبلغ را باشگاه استرشوندس سوئد و قدوس باهم بپردازند. در نتیجه دادگاه عالی ورزش به نفع قدوس رای داد تا این جریمه نقدی نصف شود. بدین ترتیب هافبک ایرانی باید ۲ میلیون یورو جریمه پرداخت کند و مابقی را باشگاه سوئدی می‌پردازد.
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
به گزارش «ورزش سه»، سامان قدوس و وکلای این بازیکن از هفته‌ها قبل پیگیر پرونده فرجام خواهی خود پیرامون رای اخیر فیفا بودند بلکه از زیر بار جریمه سنگین چهارمیلیون یورویی رها شوند. در گیرو دار اخبارهای متفاوتی که منابع خبری در سوئد و اسپانیا منتشر می‌کردند امروز فرانس فوتبال در گزارشی از برنده شدن ستاره محروم ایران در پرونده CAS و کاهش جریمه سنگین در نظر گرفته شده خبر داد. بنا به نوشته سایت francefootball، سامان قدوس هافبک ایرانی آمیان فرانسه به خاطر شکایت باشگاه اوئسکا اسپانیا به دلیل نقض قوانین و رفتنش به این تیم، تا ما دسامبر حق بازی فوتبال ندارد. اما در زمینه جریمه نقدی که فیفا او را به پرداخت چهار میلیون یورو محکوم کرده بود، با تلاش این هافبک ایرانی و اعتراض به دادگاه عالی ورزش CAS، قرار شد این مبلغ را باشگاه استرشوند سوئد و قدوس باهم بپردازند. به این ترتیب سامان قدوس که پیش از این با شکستن سکوت خود در مصاحبه با رسانه‌های سوئدی جریمه در نظر گرفته شده را بی انصافی قلمداد کرده بود با پیگیری‌های صورت گرفته در دادگان بین المللی ورزش موفق شد به پیروزی برسد تا جریمه‌اش به دو میلیون یورو کاهش پیداکند، مبلغی که بنا به ادعای رسانه‌های فرانسوی به زودی از سوی باشگاه آمیان به حساب فیفا واریز می‌شود تا زمینه بازگشت سامان قدوس به ترکیب این تیم از ابتدای سال ۲۰۲۰ فراهم گردد.
روزنوروزنو1 هفته قبل
از امیر علی‌اکبری تا حسین کیهانی که همین چند وقت پیش خبر دوپینگ او شوک عجیبی به ورزش ایران وارد کرد. در ورزش ایران برخلاف نمونه‌های دیگر عمدتا ورزشکاران ایرانی خودشان را قربانی دوپینگ معرفی کردند. در طول همه این سال‌ها بارها علی‌اکبری روبروی دوربین‌های مختلف نشسته و از این گفته که او بزرگ‌ترین قربانی دوپینگ در ایران است. موضوعی که خود حسین کیهانی هم به آن اشاره کرد اما در نهایت چیزی جز محرومیت نصیب ورزش ایران و کیهانی نشد. علاوه بر این سه ورزشکار که مشهورترین قربانی‌های دوپینگ در ورزش ایران هستند، چهره‌های سرشناس دیگری هم خودشان را قربانی معرفی کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امیر علی‌اکبری بدون شک مشهورترین ورزشکاری‌ست که بعد از مثبت اعلام شدن تست دوپینگ، مادام‌العمر از کشتی محروم شد و سراغ رشته MMA رفت. در طول همه این سال‌ها بارها علی‌اکبری روبروی دوربین‌های مختلف نشسته و از این گفته که او بزرگ‌ترین قربانی دوپینگ در ایران است. این قرص زیر زبانی بر خلاف تصور من از داروهای دیکلوفناک که مزه‌ای گچی دارند، ‌ ترش بود. ‌نفر بعدی هم که در ورزش ایران اسمش تحت عنوان قربانی دوپینگ خیلی مطرح شده، سعید علی حسینی‌ست. علی حسینی مدتی بعد به دادگاه عالی ورزش شکایت کرد و سال ۲۰۱۷ به دنیای حرفه‌ای بازگشت. هرچند علی حسینی همین چند وقت پیش هم برای وزنه‌برداری ایران موفق به کسب مدال شد اما بر هیچکس پوشیده نیست اگر زودتر از این‌ها و در همان ۲۸ سالگی وزنه‌بردار ایران مسیر خودش را ادامه می‌داد، الان اسم پررنگ‌تری از او در تاریخ ورزش ایران باقی مانده بود.
فراروفرارو1 هفته قبل
اما در آبان ۱۳۸۹ اتهام دوپینگ او تایید شد و فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، او را مادام‌العمر از حضور در مسابقات رسمی وزنه‌برداری محروم کرد. در آن یک سال، علی‌حسینی روز‌های عجیبی را پشت‌سر گذاشته و همچنان تمرین می‌کرده به این امید که رای او برگردد. زمانی که بعد از سال‌ها به پرونده او نگاه می‌اندازیم، کم‌کاری فدراسیون وزنه‌برداری ایران در پرونده او مشهود است و به اندازه کافی سماجت برای نجات این قهرمان صورت نگرفت. سرانجام با تغییر قوانین محرومیت علی‌حسینی به ۸ سال کاهش پیدا کرد و پسر سخت‌کوش اردبیلی در سال ۲۰۱۷ جواز حضور در مسابقات جهانی را پیدا کرد. او با مدال نقره قهرمانی جهان امریکا در سال ۲۰۱۷ به «تخته» بازگشت و بالاتر از بهداد سلیمی قرار گرفت.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
از امیر علی‌اکبری تا حسین کیهانی که همین چند وقت پیش خبر دوپینگ او شوک عجیبی به ورزش ایران وارد کرد. در ورزش ایران برخلاف نمونه‌های دیگر عمدتا ورزشکاران ایرانی خودشان را قربانی دوپینگ معرفی کردند. در طول همه این سال‌ها بارها علی‌اکبری روبروی دوربین‌های مختلف نشسته و از این گفته که او بزرگ‌ترین قربانی دوپینگ در ایران است. موضوعی که خود حسین کیهانی هم به آن اشاره کرد اما در نهایت چیزی جز محرومیت نصیب ورزش ایران و کیهانی نشد. علاوه بر این سه ورزشکار که مشهورترین قربانی‌های دوپینگ در ورزش ایران هستند، چهره‌های سرشناس دیگری هم خودشان را قربانی معرفی کردند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
در ورزش ایران خیلی از ورزشکاران قربانی دوپینگ می‌شوند. خیلی از آنها از ماده‌هایی استفاده کرده‌اند که نمی‌دانستند دوپینگ محسوب می‌شود و کسی هم نبوده که در آن مقطع از زمان کنارشان باشد تا آنها را آگاه کند. از امیر علی‌اکبری تا حسین کیهانی که همین چند وقت پیش خبر دوپینگ او شوک عجیبی به ورزش ایران وارد کرد. در ورزش ایران برخلاف نمونه‌های دیگر عمدتا ورزشکاران ایرانی خودشان را قربانی دوپینگ معرفی کردند. در طول همه این سال‌ها بارها علی‌اکبری روبروی دوربین‌های مختلف نشسته و از این گفته که او بزرگ‌ترین قربانی دوپینگ در ایران است. علاوه بر این سه ورزشکار که مشهورترین قربانی‌های دوپینگ در ورزش ایران هستند، چهره‌های سرشناس دیگری هم خودشان را قربانی معرفی کردند.
فوتبالیفوتبالی1 هفته قبل
پایگاه خبری فوتبالی- وکیل مهاجم سابق استقلال همچنان عقیده دارد که ماجرای استقلال و پروپیچ هنوز تمام نشده است. آن روزها که رابطه فتحی و معاونش علی خطیر شکرآب نبود، این دو نفر توانستند با طراحی یک نقشه راه، جلوی محرومیت استقلال را بگیرند. سایت باشگاه استقلال در خبری به تاریخ ۲۷ تیر درباره ماجرای پروپیچ نوشت: «درپی مذاکرات و رایزنی‌های باشگاه استقلال با فیفا و اعزام علی خطیر، نماینده باشگاه استقلال به مقر فیفا (زوریخ) و طبق وعده امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال در روزهای گذشته، سرانجام با تایید نهایی فیفا، بدینوسیله پرونده طلب پروپیچ مختومه و مبلغ مزبور توسط فیفا پرداخت خواهدشد.» وکیل پروپیچ که انگار روابط خوبی با چند خبرگزاری و روزنامه ورزشی دارد، مرتب با این رسانه‌ها مصاحبه می‌کند و می‌گوید فیفا هنوز پول پروپیچ را نداده و امکان مجازات استقلال وجود دارد! امیرحسین فتحی هم بارها و بارها در مصاحبه هایش گفته استقلال در قبال پروپیچ مسئولیتی ندارد و این فیفاست که باید مطالبات پروپیچ را بدهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۰۹ در «گویانگ» کره‌جنوبی برگزار می‌شد و ایران بدون رضازاده باید در سنگین وزن به مصاف رقیبان می‌رفت. نمونه آزمایش هرکول ایرانی برای دومین بار در رقابت‌های قهرمانی سال ۲۰۰۹ جهان در کره جنوبی مثبت اعلام شد و با محرومیت مادام العمر مواجه شد. پس از اعتراض به دادگاه عالی ورزش محرومیت علی حسینی به ۱۲ سال و تا سال ۲۰۲۱ کاهش یافت. علی حسینی پس از محرومیت امیدوار ماند و بدن خود را در شرایط مسابقه قرار داد. علی حسینی مجبور به وداع با توکیو شد وداعی که تمام رویاهای وی را مانند سال ۲۰۰۹ کره جنوبی بر باد داد و این ورزشکار در نامه‌ای رسمی از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.
فوتبالیفوتبالی2 هفته قبل
پایگاه خبری فوتبالی – کاردیف سیتی از سوی فیفا تهدید به محرومیت از سه پنجره نقل و انتقالاتی شده است. آنها باید اولین قسط مبلغ خرید امیلیانو سالا را به نانت بپردازند. او با مبلغ ۱۷ میلیون یورو گران‌ترین خرید تاریخ باشگاه کاردیف است، اما این باشگاه حاضر نشده مبلغ انتقال او را به نانت بدهد. کمیته بازیکنان فیفا اعلام کرده بود که کاردیف باید ۶ میلیون یورو برای خرید سالا به نانت بپردازد. با این حال باشگاه کاردیف اعلام کرده که چون شرایط معامله کاملا برقرار نشده، نباید پولی بدهد.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
رضا شکاری می‌تواند از هفته دهم لیگ برتر بدون دغدغه برای تراکتور به میدان برود. شکاری که یکی از پرهیاهوترین خریدهای تراکتور درفصل جاری بود، هنوز یک دقیقه نیز در ترکیب این تیم به میدان نرفته است. این ستاره خلاق و تکنیکی بعد از عقد قرارداد با تراکتور با شکایت ذوب آهن مواجه شد که معتقد بودند پیوستن شکاری به تیم تبریزی غیرقانونی است. از سوی دیگر شکاری طی هفته‌های گذشته با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کرد و این موضوع نیز دلیل دیگری برای عدم حضور در ترکیب تراکتور بود. گفتنی است، تراکتور در هفته دهم لیگ برتر روز سه شنبه از ساعت ۱۵:۳۰ میزبان سپاهان اصفهان است.
ورزش۳ورزش۳2 هفته قبل
به گزارش «ورزش‌سه»، شکاری که یکی از پرهیاهوترین خریدهای تراکتور درفصل جاری بود، هنوز یک دقیقه نیز در ترکیب این تیم به میدان نرفته است. این ستاره خلاق و تکنیکی بعد از عقد قرارداد با تراکتور با شکایت ذوب آهن مواجه شد که معتقد بودند پیوستن شکاری به تیم تبریزی غیرقانونی است. از سوی دیگر شکاری طی هفته‌های گذشته با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کرد و این موضوع نیز دلیل دیگری برای عدم حضور در ترکیب تراکتور بود. حالا با پایان کابوس محرومیت برای تراکتور و البته بهبودی این هافبک تکنیکی، باشگاه تبریزی مشکلی برای استفاده از شکاری نخواهد داشت. گفتنی است، تراکتور در هفته دهم لیگ برتر روز سه شنبه از ساعت ۱۵:۳۰ میزبان سپاهان اصفهان است.
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
وکیل باشگاه ذوب آهن توضیحاتی را درباره انتشار خبر تبرئه رضا شکاری بازیکن سابق این تیم از سوی فیفا ارائه و تاکید کرد که هیچ رایی به این باشگاه نرسیده است. شکاری سال ۹۵ اقدام به فسخ یکطرفه قراردادش با باشگاه ذوب آهن کرد و سپس راهی روستوف و روبین کازان روسیه شد. میرحیدری وکیل باشگاه ذوب آهن در این خصوص گفت: ابتدا باید بگویم که بنده تا ساعت ۱۲ ظهر امروز با باشگاه ذوب آهن در ارتباط بودم ولی باشگاه تاکید کرد که هیچ ایمیلی از سوی فیفا دریافت نکرده است. حتی جریمه این بازیکن هم از آنجایی که تیم نداشت به کمیته انضباطی باشگاه ذوب آهن واگذار شد. وکیل باشگاه ذوب آهن در پایان درباره احتمال شکایت باشگاه به دادگاه عالی ورزش هم گفت: ما فعلا به فیفا شکایت کرده‌ایم و منتظر ابلاغ رای هستیم.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
سعید آذری, مدیرعامل پیشین باشگاه ذوب آهن در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, درباره اعلام رای کمیته حل اختلاف فیفا در خصوص شکایت باشگاه ذوب آهن از رضا شکاری اظهار داشت: من در حال حاضر مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان هستم و نمی‌خواهم تمرکزم را در آستانه بازی با پرسپولیس به این موضوع معطوف کنم. علاوه بر این, رای صادره نهایی نیست و باشگاه ذوب آهن ۱۰ روز فرصت دارد اعتراضش را اعلام کند. مدیرعامل باشگاه فولاد ادامه داد: یکسری حقایق درباره این رای و پرونده وجود دارد که فکر می‌کنم برای انتشار رای عجله شده است. نکات و حقایقی وجود دارد که بعد از بازی فولاد با پرسپولیس اعلام خواهم کرد. فقط همین را بگویم که این رای نهایی نیست و باشگاه ذوب آهن ۱۰ روز مهلت اعتراض دارد که گویا توسط وکیل ایتالیایی این پرونده این کار انجام شده است.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
دادگاه عالی ورزش (CAS) با ارسال دو نامه به فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه تراکتور اعلام کرد که شکایت ذوب‌آهن و روبین کازان در خصوص پرونده شکاری قابل قبول نبوده و باشگاه تبریز با خیال راحت می‌تواند از هافبک ملی‌پوش خود استفاده کند. در این نامه آمده است: ادعای باشگاه ذوب‌آهن و باشگاه روبین کازان در ادعای دعوی رضا شکاری قابل قبول نیست. مصطفی کاراندیش، معاون حقوقی تراکتور در گفت‌وگو با ایسنا در این خصوص اظهار کرد: ما از ابتدا هم گفته بودیم که شکایت باشگاه ذوب‌آهن از شکاری درست نیست زیرا در قرارداد او با تیم اصفهانی بندی وجود داشت که به این بازیکن جوان اجازه می‌داد در صورت داشتن پیشنهاد خارجی، با پرداخت مبلغی از جمع ذوبی‌ها جدا شود. CAS که سهل است، اگر آن‌ها شکایت خود را به لاهه هم می‌بردند نتیجه نمی‌گرفتند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، از صبح امروز (یکشنبه) تصویری با سربرگ فیفا منتشر شده که طبق این تصویر، دادگاه عالی ورزش شکایت باشگاه ذوب‌آهن از رضا شکاری را رد کرده است. با این حال، مسئولان باشگاه ذوب‌آهن از دریافت این رأی ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند و مدعی هستند که هیچ نامه‌ای به دست‎شان نرسیده است. احمد جمشیدی، سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در این خصوص اظهار داشت: تا این لحظه هیچ‌گونه اطلاعیه‌ای در خصوص تبرئه شدن رضا شکاری و رد شکایت باشگاه ذوب‌آهن به دست ما نرسیده است. تا زمانی که چیزی به صورت رسمی در قبال پرونده شکاری به باشگاه اعلام نشود، نمی‌توانیم صحبتی در این خصوص انجام بدهیم. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبرگزاری فارس: سعید آذری, مدیرعامل پیشین باشگاه ذوب آهن درباره اعلام رای کمیته حل اختلاف فیفا در خصوص شکایت باشگاه ذوب آهن از رضا شکاری اظهار داشت: من در حال حاضر مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان هستم و نمی‌خواهم تمرکزم را در آستانه بازی با پرسپولیس به این موضوع معطوف کنم. باید بگویم این رای توسط CAS اعلام نشده و برخی رسانه‌ها به اشتباه آن را به دادگاه عالی ورزش نسبت داده‌اند و در حقیقت این رای برای کمیته حل اختلاف فیفا است. علاوه بر این, رای صادره نهایی نیست و باشگاه ذوب آهن ۱۰ روز فرصت دارد اعتراضش را اعلام کند. مدیرعامل باشگاه فولاد ادامه داد: یکسری حقایق درباره این رای و پرونده وجود دارد که فکر می‌کنم برای انتشار رای عجله شده است. فقط همین را بگویم که این رای نهایی نیست و باشگاه ذوب آهن ۱۰ روز مهلت اعتراض دارد که گویا توسط وکیل ایتالیایی این پرونده این کار انجام شده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
باشگاه ذوب‌آهن از شکاری به فیفا شکایت کرده بود و این پرونده همچنان در دادگاه عالی ورزش وضعیت مبهمی داشت. پس از کش و قوس‌های فراوان، رأی پرونده شکایت باشگاه ذوب‌آهن از رضا شکاری و باشگاه روبین کازان روسیه از سوی دادگاه cas اعلام و در نهایت منجر به تبرئه شدن رضا شکاری و باشگاه روسی شد. مصطفی کاراندیش، معاون حقوقی باشگاه تراکتور درباره صدور رأی شکایت باشگاه ذوب‌آهن از بازیکن تراکتور، به خبرنگار تسنیم در تبریز گفت: از اول هم مشخص بود که شکایت ذوب‌آهن از رضا شکاری در دادگاه cas به نتیجه نرسیده و رد خواهد شد. وی در پاسخ به این مسئله که «باشگاه ذوب‌آهن ادعا می‌کند هنوز رأی پرونده رضا شکاری به دست‌شان نرسیده و آیا باشگاه تراکتور این رأی را دریافت کرده است یا خیر؟»، گفت: باشگاه تراکتور طرف دعوی نیست که بخواهد رأی صادر شده در اتوماسیون اداری ما قرار بگیرد. طبق قرارداد باشگاه ذوب‌آهن با رضا شکاری، این بازیکن می‌توانست در هر زمانی که پیشنهاد خارجی داشته باشد، قراردادش را یک طرفه فسح کند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، رضا شکاری که به دلیل شکایت باشگاه ذوب‌آهن در ۹ هفته نخست لیگ برتر نتوانسته بود به میدان برود، حالا توسط دادگاه عالی ورزش تبرئه شده است. باشگاه ذوب‌آهن از رضا شکاری به دادگاه cas شکایت کرده و مدعی بود که پیوستن این بازیکن به باشگاه روبین کازان و در ادامه، حضورش در تراکتور غیر قانونی است. در این راستا، دادگاه cas بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان، در نهایت رأی پرونده شکایت ذوب‌آهن از رضا شکاری را صادر و این بازیکن و باشگاه سابق او را تبرئه کرد. حالا رضا شکاری مشکلی برای همراهی تراکتور ندارد و در دیدارهای بعدی می‌تواند برای تیمش به میدان برود. به گزارش تسنیم، رضا شکاری از لحاظ قانونی پیش از این هم مشکلی برای همراهی تراکتور نداشت، اما باشگاه تبریزی به خاطر نامعلوم بودن وضعیت این بازیکن، درباره او ریسک نکرده و شکاری را به یک بازیکن نیمکت نشین تبدیل کرده بود.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱2 هفته قبل
اختصاصی | دادگاه CAS سرانجام در قبال پروندۀ رضا شکاری اعلام موضع کرد. ورزش ۱۱ - رضا شکاری که دو سال پیش از ذوب آهن به روبین کازان پیوسته بود و در فصل نقل و انتقالات تابستانی راهی تراکتور شده بود، به دلیل شکایت باشگاه ذوب آهن در معرض جریمه و محرومیت به نظر می‌رسید اما با رای دادگاه عالی ورزش این بازیکن از شکایت ذوب آهن تبرئه شده است. رای دادگاهCASدر رای‌ که شب گذشته از طرف دادگاه عالی ورزش (CAS) به تراکتور ارجاع شده آنها از موارد اتهامی مبری و بنابراین تراکتور منعی برای استفاده از این بازیکن آینده دار فوتبال ایران ندارد. در حکم دادگاه CAS چنین آمده: ادعای شاکی باشگاه ذوب آهن غیرقابل قبول است، ادعای دعوی علیه رضا شکاری، غیرقابل قبول است، شکایت رویین کازان رد می‌شود.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
سازمان لیگ رسما اعلام کرد که در پایان بازی پرسپولیس و ماشین سازی، کاپ سوپرجام ۹۷-۹۸ به این تیم اهدا می‌شود. چند هفته پیش بود که دادگاه عالی ورزش سرانجام رای نهادهای فوتبالی داخلی را تایید و پرسپولیس را به عنوان قهرمان سوپرجام فوتبال ایران در فصل ۹۷-۹۸ معرفی کرد. اگر چه سرخپوشان پیش‌تر این جام را تحویل گرفته بودند اما مدیرعامل این تیم وعده داد که به زودی جشن قهرمانی پس از بازی خانگی بعدی این تیم برگزار خواهد شد. دیدار با پیکان که بدون حضور تماشاگران برگزار شد و حالا سازمان لیگ پس از درخواست پرسپولیس، تائید کرده که روز پنج شنبه پس از سوت پایان مسابقه سرخپوشان تهرانی و سبزپوشان تبریزی، جام قهرمانی به پرسپولیس اهدا و جشن قهرمانی برگزار می‌شود. هواداران پرسپولیس می‌تواند با خرید بلیت از سامانه اینترنتی، بازی و جشن قهرمانی تیم محبوب خود را تماشا کنند.
ورزش۳ورزش۳3 هفته قبل
سازمان لیگ رسما اعلام کرد که در پایان بازی پرسپولیس و ماشین سازی، کاپ سوپرجام ۹۷-۹۸ به این تیم اهدا می‌شود. به گزارش «ورزش سه»، چند هفته پیش بود که دادگاه عالی ورزش سرانجام رای نهادهای فوتبالی داخلی را تایید و پرسپولیس را به عنوان قهرمان سوپرجام فوتبال ایران در فصل ۹۷-۹۸ معرفی کرد. اگر چه سرخپوشان پیش‌تر این جام را تحویل گرفته بودند اما مدیرعامل این تیم وعده داد که به زودی جشن قهرمانی پس از بازی خانگی بعدی این تیم برگزار خواهد شد. دیدار با پیکان که بدون حضور تماشاگران برگزار شد و حالا سازمان لیگ پس از درخواست پرسپولیس، تائید کرده که روز پنج شنبه پس از سوت پایان مسابقه سرخپوشان تهرانی و سبزپوشان تبریزی، جام قهرمانی به پرسپولیس اهدا و جشن قهرمانی برگزار می‌شود. هواداران پرسپولیس می‌تواند با خرید بلیت از سامانه اینترنتی، بازی و جشن قهرمانی تیم محبوب خود را تماشا کنند.
وانانیوزوانانیوز4 هفته قبل
سازمان لیگ فوتبال اسپانیا اعتراض خود به تاریخ تعیین شده برای اولین ال‌کلاسیکوی فصل توسط فدراسیون فوتبال به دادگاه عالی ورزش این کشور اعتراض کرد. در خواستی که سازمان لیگ از دو باشگاه داشت این بود که ترتیب میزبان و میهمان را جابجا کنند که مورد موافقت آنها قرار نگرفت. به این ترتیب سازمان لیگ اسپانیا باید حریفانی که هر هر یک از تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید در یکشنبه مورد نظر دارند را راضی کند تا بازی‌شان را در تاریخی دیگر انجام دهند. با همه این مشکلات، سازمان لیگ اسپانیا راضی به برگزاری بازی در یک روز میان هفته نیست و به همین دلیل این سازمان به دادگاه عالی ورزش اسپانیا اعتراض کرده است و انتظار می‌رود که اعلام حکم این پرونده ماه‌ها به طول بینجامد. این در حالیست که طبق قوانین سازمان لیگ اسپانیا بازی‌های نیم فصل اول باید در همان نیم فصل برگزار شوند و تا پایان نیم فصل نخست لالیگا هم کمتر از سه ماه باقی مانده است.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محرومیت جودوی ⁧‫ایران‬⁩ توسط کمیته انضباطی فدراسیون جهانی ⁧‫جودو‬⁩ تایید شد. براساس اعلام فدراسیون جهانی، ایران تا موقعی که تضمین ندهد که به اساسنامه ⁧‫المپیک‬⁩ و فدراسیون جهانی عمل می‌کند حق حضور در مسابقه‌های بین‌المللی را نخواهد داشت. به گزارش خبرنگار مهر، پس از اتفاقاتی که برای سعید ملایی در مسابقات جهانی توکیو رخ داد، فدراسیون جهانی جودو رای به تعلیق فدراسیون ایران داد. به دنبال این موضوع از سوی فدراسیون ایران اعتراضی به رای فدراسیون جهانی صورت گرفت اما کمیته انضباطی پس از بررسی نهایی رای تعلیق را تایید کرد. براساس اعلام فدراسیون جهانی جودو، پس از صدور این رای ایران ۲۱ روز فرصت دارد تا برای تجدید نظر به دادگاه عالی ورزش (CAS) درخواست خود را ارائه کند.
روزنوروزنو1 ماه قبل
چند ماه پیش کمیته انضباطی فیفا در حکمی اعلام کرد که به دلیل تخلف و قرارداد با دو باشگاه به صورت هم زمان، باشگاه اوسترشوندس از دو پنجره نقل و انتقالاتی و سامان قدوس از ۴ ماه بازی محروم می‌شوند. باشگاه استرشوندس اما با فرستادن پرونده به دادگاه عالی ورزش در نهایت توانست در سپتامبر رای تجدید نظر را به سود خودش بگیرد. با توجه به تجدید نظر ماه سپتامبر باشگاه اجازه استفاده از نقل وانتقالات را دارد و پرونده در حال حاضر فریز شده است. با این وجود باشگاه استرشوندس اعلام کرده که از ماه ژانویه فعالیتش در نقل و انتقالات را آغاز و برای آن برنامه ریزی کرده است. ماریا ویلن رئیس باشگاه گفت: «ما از این اتفاق بسیار خوشحالیم.» اما درباره رای تجدید نظر این نکته قابل توجه است که درباره سامان قدوس و رای محرومیتش هیچ چیزی گفته نشده است و این می‌تواند به معنای ادامه ۴ ماه محرومیت یا تعلیق از مسابقات باشد.
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
پس از خبر تکان دهنده و شوک محرومیت تیم استرشوندس سوئد و سامان قدوس بازیکن ایرانی و سابق این تیم حالا اخبار امیدوارکننده‌ای برای این باشگاه منتشر شده است. باشگاه استرشوندس اما با فرستادن پرونده به دادگاه عالی ورزش در نهایت توانست در سپتامبر رای تجدید نظر را به سود خودش بگیرد. با توجه به تجدید نظر ماه سپتامبر باشگاه اجازه استفاده از نقل وانتقالات را دارد و پرونده در حال حاضر فریز شده است. با این وجود باشگاه استرشوندس اعلام کرده که از ماه ژانویه فعالیتش در نقل و انتقالات را آغاز و برای آن برنامه ریزی کرده است. ماریا ویلن رئیس باشگاه گفت: «ما از این اتفاق بسیار خوشحالیم.» اما درباره رای تجدید نظر این نکته قابل توجه است که درباره سامان قدوس و رای محرومیتش هیچ چیزی گفته نشده است و این می‌تواند به معنای ادامه ۴ ماه محرومیت یا تعلیق از مسابقات باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
فیفا با کاهش محرومیت باشگاه اوسترشوندس سوئد به خاطر انتقال سامان قدوس به آمیان موافقت و این تیم را تبرئه کرد اما این کاهش محرومیت شامل سامان قدوس هم می‌شود؟ اعتمادآنلاین| سامان قدوس سال قبل و درحالی که پس از جام جهانی دنبال انتقال به باشگاهی بزرگتر بود ابتدا تا آستانه عقد قرارداد با باشگاهی در لالیگا پیش رفت اما سر از آمیان فرانسه در آورد و امسال فیفا پس از پایان بررسی باشگاه اسپانیایی، این بازیکن و باشگاه سوئدی را به دلیل عدم رعایت اخلاق حرفه‌ای فوتبال به محرومیت محکوم کرد. حالا دادگاه عالی ورزش محرومیت این باشگاه را لغو کرده است و سامان قدوس همکه دیگر چیز زیادی از محرومیت ۴ ماهه‌اش باقی نمانده، امید دارد بتواند این حکم را بشکند. منبع: دنیای ورزش
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، دادگاه عالی ورزش CAS در حکمی اعلام کرد که پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه اوسترشوندس سوئد باز و این تیم تبرئه شده است. باشگاه سوئدی فصل گذشته به همراه سامان قدوس، به دلیل تخلف در انتقال این بازیکن محروم و جریمه شده بودند. ماریا ویلن رئیس باشگاه اوسترشوندس در گفتگو با سایت رسمی این باشگاه، خبر بخشش محرومیت را تائید کرد اما هنوز خبری در خصوص نتیجه اعتراض به حکم مربوط به سامان قدوس منتشر نشده است. سامان قدوس پس از انصراف از پیوستن به تیم اسپانیایی، راهی باشگاه آمیان فرانسه شد. باشگاه اوسترشوندس حالا پس از تبرئه خودش درخواست تجدید‌نظر برای قدوس را هم داده است و باید دید دادگاه CAS نسبت به این حکم چه واکنشی نشان خواهد داد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
باشگاه اوسترشوندس سوئد پس از تبرئه در پرونده سامان قدوس برای کاهش محرومیت بازیکن خود دست به کار شد. به گزارش ایلنا، دادگاه عالی ورزش CAS در حکمی اعلام کرد که پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه اوسترشوندس سوئد باز و این تیم تبرئه شده است. باشگاه سوئدی فصل گذشته به همراه سامان قدوس، به دلیل تخلف در انتقال این بازیکن محروم و جریمه شده بودند. ماریا ویلن رئیس باشگاه اوسترشوندس در گفتگو با سایت رسمی این باشگاه، خبر بخشش محرومیت را تائید کرد اما هنوز خبری در خصوص نتیجه اعتراض به حکم مربوط به سامان قدوس منتشر نشده است. باشگاه اوسترشوندس حالا پس از تبرئه خودش درخواست تجدید‌نظر برای قدوس را هم داده است و باید دید دادگاه CAS نسبت به این حکم چه واکنشی نشان خواهد داد.

به انتهای لیست رسیدید