اخبار گیاهان دارویی - آخرین و مهم ترین اخبار گیاهان دارویی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

دارو

سلامت نیوزسلامت نیوز7 ساعت قبل
به گزارش سلامت نیوز، یکی از کاربران سیناپرس نوشته است: جوانی سی ساله هستم که متاسفانه که چندی است مبتلا به بیماری پسوریازیس شده‌ام. گیاه «بی تی راخ»، اثر پاک کننده، ادار آور و قابض دارد و برای بسیاری از انواع ناراحتی‌های پوستی مفید است. ترشک مواج از دیگر گیاهانی است که اثر پاک کننده، ادرار آور و ملین، محرک جریان صفرا و پاک کننده بدن از سموم دارد. این گیاه را می‌توان به صورت ساده یا همراه با گیاهان پاک کننده (مانند علف خنازیر) یا داروهای نیروبخش (مانند سپرک) بکار برد. شبدر قرمز نیز اثر پاک کننده و ادار آور دارد و برای بسیاری از بیماری‌های پوستی مفید است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
وی اظهار داشت: در این ارتباط عدم حضور در مهمانی‌های عمومی، رژیم غذایی مناسب و رعایت حد اعتدال در تردد به مکان‌های شلوغ نیز از دیگر راههای پیشگیری از ابتلا به کرونا است. عباسیان با تاکید بر اینکه شاه کلید طب سنتی حفظ اعتدال است، اظهار داشت: مصرف سوپ‌های رقیق و نوشیدن مایعات داغ نیز از دیگر راههای افزایش سیستم ایمنی بدن و از دیگر گزینه‌های مناسب برای پیشگیری کرونا به شمار می‌رود. ویروس کرونا که تحت عنوان رسمی «کووید-۱۹» از ۱۲ دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هووی چین شیوع یافت، تاکنون ۸۰ هزار و ۹۹۷ نفر را مبتلا و جان ۲ هزار و ۷۶۴ نفر را گرفته است. ایران بعد از چین دومین آمار فوت در اثر ابتلا به این بیماری را به خود اختصاص داده است. کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز اعلام کرد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۱۳۹ نفر و موارد فوت ناشی از آن به ۱۹ نفر رسیده است.
ایمناایمنا2 روز قبل
آیا ویروس کرونا جدید با طب سنتی درمان می‌شود؟ در رابطه با این موضوع که آیا بیماری که ویروس کرونا دارد با طب سنتی درمان می‌شود یا خیر، ابتدا باید به این سوال جواب بدهیم که آیا اصلا طب سنتی می‌تواند به مبحث ویروس کرونا ورود کند یا خیر، وقتی ما داریم در خصوص یک مکتب طبی صحبت می‌کنیم طبیعی است که موضوع آن هم سلامت افراد هست و قطعا می‌تواند، تدابیری پیشگیرانه برای سالم ماندن افراد در هر وضعیتی ارائه دهد. با توجه به اینکه هیچ مشاوره‌ای از سوی همکاران طب رایج از متخصصان طب سنتی دانشگاهی درخواست نمی‌شود، طبیعی است آنچه که می‌توانیم از دور تحلیل کنیم همین مواردی است که گفته‌ایم، اما اگر فرصت مشاوره و ارزیابی بیماران برای ما نیز فراهم شود، قطعا راهکارهای دقیق‌تر و بهتر ارائه خواهد شد. آیا متخصصان طب سنتی مستقیما برای درمان بیماران مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان‌ها ورود کرده‌اند؟ خیر، چون اجازه ورود به درمان بیماران تا کنون به ما داده نشده است، لذا سعی می‌کنیم با ارائه تدابیر پیشگیرانه حداقل باری از دوش همکاران متخصص طب رایج برداریم که این روزها واقعا جان بر کف در حال ارائه خدمات شبانه روزی به بیماران کرونایی هستند. ما در دنیای بزرگ گیاهان دارویی انواع فرآورده‌ها را داریم که می‌توانند مشابه زنجبیل و دارچین و … عمل کنند و جایگزین این موارد باشند، لازم است با یک متخصص طب سنتی مشورت شود تا بر حسب مزاج افراد پیشنهاد پیشگیرانه دریافت کنند. رعایت چه نکاتی در مصرف داروهای گیاهی طب سنتی باید رعایت شود؟ حتی تدابیر طب سنتی هم باید محدود، متناسب با مزاج فرد و با در نظر گرفتن شرایط فیزیکی فرد تجویز شود، پس اگر در حوزه طب سنتی تدابیری ارائه می‌شود، افراد این موضوع را در نظر بگیرند که این تدابیر باید در حد متعادل و به مدت زمان متعارف و نه زیاد مورد استفاده قرار بگیرند.
ایرناایرنا2 روز قبل
وی اظهار داشت: در این ارتباط عدم حضور در مهمانی‌های عمومی، رژیم غذایی مناسب و رعایت حد اعتدال در تردد به مکان‌های شلوغ نیز از دیگر راههای پیشگیری از ابتلا به کرونا است. عباسیان با تاکید بر اینکه شاه کلید طب سنتی حفظ اعتدال است، اظهار داشت: مصرف سوپ‌های رقیق و نوشیدن مایعات داغ نیز از دیگر راههای افزایش سیستم ایمنی بدن و از دیگر گزینه‌های مناسب برای پیشگیری کرونا به شمار می‌رود. ویروس کرونا که تحت عنوان رسمی «کووید-۱۹» از ۱۲ دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هووی چین شیوع یافت، تاکنون ۸۰ هزار و ۹۹۷ نفر را مبتلا و جان ۲ هزار و ۷۶۴ نفر را گرفته است. ایران بعد از چین دومین آمار فوت در اثر ابتلا به این بیماری را به خود اختصاص داده است. کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز اعلام کرد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۱۳۹ نفر و موارد فوت ناشی از آن به ۱۹ نفر رسیده است.
مهرمهر5 روز قبل
حسینی یکتا گفت: تأثیرات برخی گیاهان دارویی از جمله سیاه‌دانه بر روی انواع ویروس‌های آنفلوانزا سارس و مرس و کرونا در مقالات متعددی گزارش شده است. بنابراین مصرف روزانه یک قاشق چای‌خوری سیاه‌دانه که همان روز پودر شده باشد برای مدت دو هفته توصیه می‌شود. این متخصص طب سنتی گفت: برای کاهش اضطراب در این ایام، ضمن انجام دم و بازدم عمیق، بوهای خنک مقوی قلب و مغز مانند بوی طبیعی پرتغال، به، لیمو، گلاب و خیار بسیار مفید است. روزه داری طبی یعنی حجم و کالری دریافتی را در حد ۲۰ درصد کمتر از وضعیت همیشگی هر فرد کاهش دهیم. در ضمن خورش کدو، خورش لوبیا سبز، خورش بامیه و کدو حلوایی نیز در این ایام بسیار مفید است.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، خسرو شهبازی با اشاره به اجرای عملیات آبخیزداری در سطح ۳ میلیون و ۲۰۸ هزار هکتار از اراضی کشور طی سال‌های ۹۲ تا ۹۷، افزود: این طرح در ۹ ماهه سال جاری در سطح یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار اجرا شده است. وی به تولید ۱۷۰ میلیون اصله نهال جنگلی، مرتعی و بیابانی در دولت تدبیر و امید، اشاره و اظهار کرد: عملیات بیابان‌زدایی و تثبیت شن‌های روان از سال ۹۲ تا کنون در سطح ۲۰۷ هزار هکتار اجرا شده است. شهبازی، سطح جنگل کاری، توسعه، احیا و غنی سازی جنگل‌ها در دولت یازدهم و دوازدهم را ۲۱۴ هزار هکتار اعلام کرد و افزود: در این مدت، سطح اجرای عملیات زراعت چوب ۲۱ هزار هکتار بوده است. شهبازی با اشاره به اجرای احکام قضائی خلع ید ۱۱۷ هزار هکتار اراضی ملی از متصرفان در دولت تدبیر و امید، گفت: طی سال‌های ۹۲ تا ۹ ماهه امسال در سطح ۱۰۹ هزار هکتار، عملیات اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع انجام شده است. سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: وضعیت حفاظت از جنگل‌ها و مراتع کشور از ۵۳ درصد طی سال‌های ۹۲ تا ۹۷ به ۸۰ درصد در ۹ ماهه سال جاری ارتقا یافته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
بسیاری از طرح‌های اشتغال بازار صادراتی دارندمدیر سرمایه‌گذاری پروژه اشتغال فراگیر روستایی وزارت کار درباره بازار صادراتی طرح‌های اشتغال گفت: در حال حاضر بسیاری از طرح‌ها بازار صادراتی دارند؛ محصولات گلخانه‌ای و صیفی‌جات و همچنین زعفران در بسته‌بندی‌های مرغوب صادر می‌شوند. اسدی درباره نظارت بر طرح‌های اشتغال نیز گفت: وام‌های پرداختی برای اشتغال روستایی باید در محل‌های مورد نظر هزینه شود. طرح اشتغال روستایی با هدف توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. به گفته کارشناسان، اجرای موفق این طرح موجب جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، افزایش ماندگاری در مناطق روستایی و اشتغالزایی برای جوانان جویای کار می‌شود. طی دو سال گذشته ۱۹۷ هزار شغل جدید و خالص در راستای طرح اشتغال روستایی ایجاد شده و تا پایان امسال ۱۰۰ هزار نفر از شاغلان مناطق روستایی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
بسیاری از طرح‌های اشتغال بازار صادراتی دارندمدیر سرمایه‌گذاری پروژه اشتغال فراگیر روستایی وزارت کار درباره بازار صادراتی طرح‌های اشتغال گفت: در حال حاضر بسیاری از طرح‌ها بازار صادراتی دارند؛ محصولات گلخانه‌ای و صیفی‌جات و همچنین زعفران در بسته‌بندی‌های مرغوب صادر می‌شوند. اسدی درباره نظارت بر طرح‌های اشتغال نیز گفت: وام‌های پرداختی برای اشتغال روستایی باید در محل‌های مورد نظر هزینه شود. بیشترین طرح‌های اشتغال متعلق به بخش کشاورزی استوی در پاسخ به این پرسش که بیشترین طرح‌های اشتغال در چه بخشهایی است؟ گفت: در حال حاضر سهم بخش کشاورزی بیشتر از دو بخش صنعت و خدمات است و چون زیرساخت روستاهای ما کشاورزی محور است، بیشترین طرح‌های اشتغال هم به سمت کشاورزی رفته است. طرح اشتغال روستایی با هدف توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. طی دو سال گذشته ۱۹۷ هزار شغل جدید و خالص در راستای طرح اشتغال روستایی ایجاد شده و تا پایان امسال ۱۰۰ هزار نفر از شاغلان مناطق روستایی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، ترحم بهزادی ظهر امروز در همایش تخصصی کشوری گیاهان دارویی- صنعتی در اراک با اشاره به صادرات گیاهان دارویی از کشور اظهار داشت: امسال یک‌هزار و ۷۷۵ تن از گیاهان دارویی کشور به کشورهای خارجی صادر شده است. وی افزود: این میزان صادرات شامل ۲۶ نوع گیاه دارویی بوده که در این مدت از ۲۰ استان کشور به نقاط مختلفی در سراسر جهان صادر شده است. مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری تصریح کرد: بیشترین میزان این صادرات به کشور عراق و معادل ۶۵۳ تن و کمترین ان به کشور سوئیس و به میزان ۲۰ کیلوگرم بوده است. بهزادی بیان کرد: سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور توسعه کشت گیاهان دارویی در مراتع را جز برنامه‌های اولیت‌دار خود قرار داده و در این راستا به دنبال اقتصادی کردن طرح‌های مرتعداری و تلاش برای توسعه گیاهان دارویی در عرصه‌های طبیعی است. مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری افزود: توسعه کشت گیاهان دارویی در ۲۵۰ هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی کشور طبق برنامه ششم در دستور کار سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری قرار گرفته است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمدعلی معصومی ظهر امروز در در همایش تخصصی کشوری گیاهان دارویی - صنعتی در اراک با اشاره به بهره‌برداری از جنگل‌های شمال اظهار داشت: درحال حاضر هیچ‌گونه بهره‌برداری از این جنگل‌ها را نداریم و تنها چوب آن دسته از درختانی که سیل با خود آورده استفاده می‌شود. وی افزود: در طرح جدید سازمان، برداشت چوب هدف آخر بوده و طبق سیاست‌های تعریف‌شده سازمان این کار انجام نمی‌شود. طرح قطب‌بندی گیاهان دارویی در عرصه‌های کشاورزی و منابع طبیعیمجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی هم در این نشست گفت: جهاد کشاورزی یکی از ۷ وزارتخانه درگیر سند ملی گیاهان دارویی است که در سال ۹۲ تصویب شد. وی با اشاره به طرح قطب‌بندی گیاهان دارویی در عرصه‌های کشاورزی و منابع طبیعی کشور ادامه داد: این طرح به منظور کشت گیاهان دارویی مطابق با استعداد هر منطقه است. زینلی افزود: زنجیره ارزش از نیازهای مهم بخش منابع طبیعی کشور است که با بهره‌برداری از این طرح میزان تولید، جنس و زمان صادراتمشخص می‌شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/اردبیل مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل از نوآوری و خلاقیت نیروهای جوان و محقق در جهت استفاده بهینه از سرمایه و ظرفیت‌های استان و ارائه ایده‌های فناورانه حمایت می‌کند. معاون فناوری مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل، شنبه ۲۶ بهمن ماه در جلسه شورای فناوری این مرکز اظهار کرد: مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل فضای مناسبی برای واحد‌های دانش مدار و فناور فعال فراهم کرده است تا شرکتها با بهره‌مندی از این بستر بتوانند دستاوردهای تحقیقاتی خود را توسعه و تجاری‌سازی کنند. وی با بیان اینکه این مرکز از بین ۲۳ مرکز رشد جهاددانشگاهی در سطح کشور رتبه ششم را دارد، یادآور‌ شد: به منظور ارتقای کیفیت فعالیت‌های این مرکز و با توجه به نظارت و ارزیابی‌ نتایج انجام گرفته سه شرکت از مرکز رشد اردبیل به دلیل غیر فعال بودن، خارج و سه شرکت با ایده‌های جدید پذیرش و جذب می‌شوند. فعالیت‌ مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل رشد خوبی داشته استرئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل در این جلسه با بیان اینکه مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل از مراکز فعال و تخصصی در استان محسوب می‌شود، افزود: فعالیت‌های این مرکز نسبت به سایر مراکز رشد خوبی داشته است. صونا طهماسبی یادآور شد: مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل پتانسیل‌های خوبی دارد و واحد‌های مستقر در این مرکز فعال هستند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کیارش پورنیا صبح شنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های آبخیزداری شاهرود در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه ۱۰۴ میلیارد ریال طرح آبخیزداری در شاهرود انجام‌شده است، ابراز داشت: این اعتبارات در پنج حوزه آبخیز ابرسج، ابر، میقان، تاش و سورخان هزینه شدند. وی بابیان اینکه هزینه کرد در آبخیزداری به‌نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده محسوب می‌شود، افزود: مجموع این اقدامات به تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی، کنترل سیلاب و جلوگیری از تخریب زیرساخت‌ها کمک شایانی خواهد کردمعاون عمرانی فرمانداری شاهرود بابیان اینکه جاده آسفالت دهملا به شاهرود با هر بارندگی دچار سیلاب و به طبع آن خسارات بسیاری می‌شد، ابراز داشت: در این ناحیه دهه فجر امسال دو بند خاکی به بهره‌برداری رسید که پیش‌بینی می‌شود با بارندگی دیگر شاهد این مشکلات نخواهیم بود. پورنیا بابیان اینکه اجرای طرح‌های آبخیزداری رضایت مردم محلی را به دنبال داشته است، در ادامه تصریح کرد: کشت گیاهان دارویی و مشارکت مردم محلی در اجرای طرح‌های آبخیزداری از مواردی است که می‌تواند در اقتصاد منطقه نقش مهم ایفا کند. وی بابیان اینکه در خصوص احیای منابع طبیعی نیازمند به فرهنگ‌سازی هستیم، افزود: مجموع این اقدامات درنهایت زمینه بهبود شرایط منابع طبیعی را فراهم خواهد کرد و این توان‌افزایی جوامع محلی و پیشرفت و آبادانی مناطق کمتر توسعه‌یافته را به دنبال دارد.
ایمناایمنا2 هفته قبل
به همین دلیل جو روانی-اقتصادی حاکم بر بازار ارز، این روزها متشنج‌تر از همیشه روند معاملات بازار را در دست گرفته و افزایش تقاضا برای خرید ارز از صرافی‌ها و صعود نامحسوس نرخ دلار یکی از پیامدهای این تشنج در بازار بوده است. ** معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خوراندن تریاک به مرغ در مرغداری‌های اصفهان را تکذیب کرد. وی اظهار کرد: حضور بازرسان در بازار طی هفته‌های گذشته، آرامشی را در بازار حاکم و روند کالارسانی به بازار را نسبت به گذشته، تسهیل کرده است. ** سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: آسیبی که در سیلاب اخیر به بخش کشاورزی استان سیستان و بلوچستان وارد شد، تأثیری بر روند عرضه محصولات کشاورزی در بازار شب عید نخواهد داشت. این شرکت با تولید ۱۲ میلیون لیتر در روز، سوخت استان اصفهان و ۱۶ استان کشور را تأمین می‌کند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین زینلی بر ضرورت فرآوری گیاهان دارویی برای ارزش افزوده بیشتر تأکید کرد و گفت: در ۹ ماهه سال جاری، حدود ۵ میلیون کیلوگرم عصاره و اسانس به خارج از کشور صادر کرده‌ایم و ارز آن نیز به کشور بازگشته و تحویل بانک مرکزی شده است. مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به فرآوری گیاهان دارویی در کشور، تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد در دو سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ فرآورده دارویی، طب سنتی و داروی طبیعی در کشور ایجاد کرده‌ایم. طبق آمار، بیش از صادرات گیاهان دارویی‌، واردات محصولات به‌صورت خام داشتیم؛ محصولاتی مانند دارچین، جنسینگ و … از خارج از کشور وارد ایران شده و در محصولات دارویی مورد استفاده قرار گرفته است. او با بیان اینکه ایران مقام اول را در سطح کشت گل محمدی دارد، گفت: به‌طور متوسط سالانه حدود ۸۷۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم اسانس در کشور تولید می‌شود که با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌توان میزان آن را به بیش از رقم ذکر شده افزایش داد. زینلی همچنین درباره بازگشت ارز صادرکنندگان گیاهان دارویی به کشور گفت: صادرکنندگان امسال به تمامی تعهدات خود عمل کرده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در ۹ ماهه سال جاری، حدود ۵ میلیون کیلوگرم عصاره و اسانس به خارج از کشور صادر شد و ارز آن نیز به کشور بازگشته و تحویل بانک مرکزی شده است. مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به فرآوری گیاهان دارویی در کشور، تصریح کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد در دو سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ فرآورده دارویی، طب سنتی و داروی طبیعی در کشور ایجاد کرده‌ایم. طبق آمار، بیش از صادرات گیاهان دارویی، واردات محصولات به‌صورت خام داشتیم؛ محصولاتی مانند دارچین، جنسینگ و … از خارج از کشور وارد ایران شده و در محصولات دارویی مورد استفاده قرار گرفته است. زینلی همچنین درباره بازگشت ارز صادرکنندگان گیاهان دارویی به کشور گفت: صادرکنندگان امسال به تمامی تعهدات خود عمل کرده‌اند. بیشتر بخوانید: احتمال افزایش ۶ میلیون تنی محصولات کشاورزی درسال ۹۸انتهای پیام/
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/سمنان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ار این استان به عنوان یکی از استان‌های مستعد در حوزه کشت گیاهان دارویی نام برد و گفت: در حال حاضر ۲۵۰۰ هکتار از سطوح زراعی استان سمنان به کشت گیاهان دارویی اختصاص دارد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: در بخش محصولات گیاهان دارویی نیز دو هزار و ۵۰۰ هکتار از سطوح زراعی استان سمنان به کشت گیاهان دارویی اختصاص دارد و در بخش مراتع استان سمنان نیز ظرفیت بسیار خوبی برای تولید گیاهان دارویی وجود دارد که از این ظرفیت به‌خوبی استفاده‌شده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: امسال ۶۵ هزار تن پسته‌تر و حداقل ۲۵ هزار تن پسته خشک در استان سمنان تولید شده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: در سال زراعی جاری بیش از پنج هزار تن بذر اصلاح‌شده و گواهی‌شده در اختیار بهره‌برداران بخش کشاورزی قرار داده‌شده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: امسال مجموع اعتباری که در بحث آب‌وخاک استان سمنان هزینه شده است؛ ۶۰ میلیارد تومان بود که امیدواریم این روند ادامه یابد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
خسرو شهبازی در توضیح پرداخت بیشتر بدهی جنگلبانان گفت: محافظین جنگل در شمال کشور که در قالب شرکت کار می‌کردند، ۵ ماه از سال قبل و ۶ ماه از سال جاری طلب داشتند که بدهی سال گذشته به آنان پرداخت شده و طلب امسال نیز تا پایان سال پرداخت می‌شود. وی اظهار داشت: پرداخت بدهی جنگلبانان که چیزی حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ میلیارد تومان است با تلاش سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شده است. مسؤول اول منابع طبیعی کشور همچنین گفت: بخش اعظمی از بدهی‌های سال گذشته به پیمانکارانی که با منابع طبیعی کارکرده‌اند پرداخت شده است و همه بدهی جنگلبانان نیز تا پایان امسال پرداخت می‌شود. شهبازی در توضیح بیشتر بدهی جنگلبانان گفت: محافظین جنگل در شمال کشور که در قالب شرکت کار می‌کردند ۵ ماه از سال قبل و ۶ ماه از سال جاری طلب داشتند که بدهی سال گذشته به آنان پرداخت شده و طلب امسال نیز تا پایان سال پرداخت می‌شود. پرداخت اعتبارات بیابان زدایی ظرف دوهفته آیندهسرپرست سازمان جنگل‌ها در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه بیابان‌زدایی نیز ۷۰ درصد اعتبارات و تسهیلات این بخش در دو هفته آینده پرداخت می‌شود.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
گروهی از پژوهشگران دانشگاه UCLA بر اساس پژوهش‌های خود دریافته‌اند که یکی از درمانهای مکمل سرطان را می‌توان استفاده از داروهای گیاهی و به ویژه داروهایی دانست که بر پایه زردچوبه تهیه شده‌اند. بنابراین، محققان یک کارآزمایی بالینی مرحله‌ای را برای یافتن راه حلی برای مبارزه با سرطان دهان مدنظر قرار دادند. به همین منظور، محققان دارویی گیاهی را با کمک تهیه کردند. یک محدودیت در مصرف کورکومین به صورت خوراکی به معنای متعارف برای درمان سرطان‌های دهان و دندان و حنجره این است که به راحتی توسط جریان خون جذب نمی‌شود. محققان در پیروی از دستورالعمل دارویی گیاه شناسی FDA، که نیازهای منابع گیاهان دارویی را هنگام تهیه نسخه دارویی توصیف می‌کند، محتاط بودند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت دهه فجر، طی مراسمی با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان پلدختر بزرگترین سازه سنگی ملاتی استان در روستای «هفت چشمه» پلدختر افتتاح شد. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پلدختر در حاشیه افتتاح این طرح در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بند سنگی ملاتی حوزه آبخیزداری هفت چشمه این شهرستان با ۱۷ متر ارتفاع کل و ۱۳ متر ارتفاع مفید به عنوان بزرگترین سازه سنگی ملاتی استان لرستان افتتاح شد. میر شهرام میر رضایی افزود: پیش بینی شده این بند سنگی ملاتی، در تراز حداکثری حدود ۳۰۰ هزار مترمکعب آب را در خود ذخیره کند. رئیس اداره منابع طبیعی پلدختر افزود: ۵۰ تا ۶۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی منطقه می‌تواند با استفاده از بند سنگی ملاتی به آبی تبدیل شود و در کنار آن می‌توان از آب آن استفاده‌های دیگری مانند کاشت و توسعه گیاهان دارویی داشت. رئیس اداره منابع طبیعی پلدختر افزود: بند خاکی حوزه آبخیز روستای ولی عصر (عج) ۵۰ تا ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ادامه کار آن در حال پیگیری است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی امروز در نشست خبری اظهار داشت: استان خراسان جنوبی محصولات استراتژیک و نیروی متخصص مستعدی دارد که لازم است از آنها استفاده بهینه داشته باشیم. رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی با بیان اینکه کشور ایران جزو ۲۰ کشور اول دنیا در بحث علمی و دانشگاهی است تصریح کرد: در همین راستا فعالیت پارک‌های علم و فناوری در چند سال اخیر بسیار جدی گرفته شده است. ناصری با اشاره به فعالیت ۲۲ نیروی متخصص در پارک علم و فناوری استان افزود: این افراد بستر لازم را برای رشد جوانان و افرادی که خلاقیت نوآوری دارند، آماده می‌کنند. رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی برگزاری مشاوره و منتورینگ را از دیگر فعالیت‌های پارک علم و فناوری استان دانست و افزود: در حوزه مشاوره خدمات بسیار متنوع و کارگاه‌های تخصصی و ویژه برای شرکت‌ها ارائه می‌شود. ناصری یادآور شد: پارک علم و فناوری استان امسال در ۱۰ نمایشگاه داخلی و خارجی شرکت کرده و رویدادهای کارآفرینی نیز بالغ بر ۱۲ رویداد بوده است.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
گروهی از پژوهشگران دانشگاه UCLA بر اساس پژوهشهای خود دریافته‌اند که یکی از درمانهای مکمل سرطان را می‌توان استفاده از داروهای گیاهی و به ویژه داروهایی دانست که بر پایه زردچوبه تهیه شده‌اند. بنابراین، محققان یک کارآزمایی بالینی مرحله‌ای را برای یافتن راه حلی برای مبارزه با سرطان دهان مدنظر قرار دادند. به همین منظور، محققان دارویی گیاهی را با کمک تهیه کردند. یک محدودیت در مصرف کورکومین به صورت خوراکی به معنای متعارف برای درمان سرطان‌های دهان و دندان و حنجره این است که به راحتی توسط جریان خون جذب نمی‌شود. محققان در پیروی از دستورالعمل دارویی گیاه شناسی FDA، که نیازهای منابع گیاهان دارویی را هنگام تهیه نسخه دارویی توصیف می‌کند، محتاط بودند.
مهرمهر2 هفته قبل
ناصری خواستار درک جایگاه اصلی پارک علم و فناوری استان شد تا گرفتار ساختار بروکراسی سایر دستگاه‌های اجرایی نشوند. وی عنوان کرد: ۵۹ شرکت فناور و دانش بنیان در دوره پیش رشد، ۲۲ شرکت در امور مؤسسات و ۶۵ شرکت در دوره رشد هستند. رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی بیان داشت: ۳۵ شرکت در استان خراسان جنوبی مجوز دانش بنیان دارند. ناصری با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد بودجه پارک و علم و فناوری استان صرف حمایت از فناوران می‌شود، ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان پرداختی مستقیم برای حمایت از فناوران داشته‌ایم. به گفته وی در سال جاری همچنین از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی ۵۴ میلیارد برای حمایت از فناوران استان مصوب شده است که از این میزان ۴۷ میلیارد تومان برای شرکت‌های دانش بنیان پارک است.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
سلامت نیوز: کارشناسان معتقدند که کاشت گیاهان دارویی در حوزه آب‌ریز دریاچه ارومیه می‌تواند نه تنها منجر به احیای دریاچه ارومیه از درون شود، بلکه تا حدی ضمانت کند که ارومیه، دیگر خشک نمی‌شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین، آمار و تصاویر ماهواره‌ای مدتی است که خبرهای خوبی از حال‌و روز دریاچه ارومیه می‌دهند. این دریاچه دیگر در مسیر احیا قرار گرفته است اما با توجه به اقدامات انجام شده در سال‌های اخیر، نسبت به برگشتن دریاچه ارومیه با روزهای خشک قبلی در آینده، سوالات زیادی وجود دارد. تغییر شیوه کشاورزی، راه حلی مهم برای احیای دریاچه ارومیهبه طور کلی از سال ۱۳۹۳ و با تشکیل ستاد احیای دریاچه ارومیه، تاکنون بیش از یک میلیارد مترمکعب آب وارد، دریاچه ارومیه شده است اما سهم زیادی از این آب، با اقدامات مهندسی شده وارد دریاچه شده‌ و همین منجر به طرح انتقاداتی علیه شیوه احیا دریاچه ارومیه شده است. از سوی دیگر مسئولان ستاد احیای دریاچه ارومیه معتقدند، آن‌ها در حال انجام اقدامات غیرمهندسی برای نجات دریاچه ارومیه هستند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، خسرو شهبازی با بیان اینکه وزش بادهای گرم در مناطق شمالی بویژه در استان گیلان سبب آتش‌سوزی جنگل‌ها در چندین نقطه این استان شده است، از معاونت امور جنگل‌ خواست از امکانات استان‌های همجوار در اطفاء حریق جنگل‌ها استفاده شود. این مسؤول منابع‌طبیعی کشور در ادامه به نقش مؤثر بخش تحقیقات در مدیریت بهینه منابع‌طبیعی اشاره کرد و خواستار برگزاری جلسات سیاستگذاری با پژوهشکده آب و خاک و موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع شد. وی یادآور شد: موسسه تحقیقات در زمینه طرح زراعت چوب حمایت‌های خوبی داشت و در زمینه توسعه گیاهان دارویی و طرح‌های مرتعداری نیز می‌تواند نقش آفرینی و مشارکت نماید. برنامه‌ریزی و استراتژی مشخص، نقشه راه منابع طبیعی استوی برنامه ریزی و داشتن استراتژی مشخص را نقشه راه منابع‌طبیعی برشمرد و از دفاتر فنی خواست برنامه‌های خود را در بخش‌های مختلف تهیه کنند. سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به شفاف سازی آمار و اطلاعات کاداستر اراضی منابع طبیعی اشاره و تاکید کرد: آمار و اطلاعات در این حوزه حتما باید با آمار سازمان ثبت اسناد و املاک سنخیت و همخوانی داشته باشد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به رونق کشت‌های گلخانه‌ای در استان، گفت: در زمینه گیاهان دارویی نزدیک به ۳۰۰۰ هکتار زمین زیرکشت داریم که درمجموع ۱۱ هزار تن محصولات گیاهی تولید می‌شود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ادامه داد: در زمان گذشته میزان کل باغات به ۵۰۰ هکتار نرسیده الان بالغ‌بر ۵۰ هزار هکتار سطح زیرکشت باغات داریم و توده گردو، انار، انجیر و زردآلو استان در کشور معروف است. وی با اشاره به این‌که در زمینه گیاهان دارویی نزدیک به ۳۰۰۰ هکتار زمین زیرکشت با ۱۱ هزار تن تولید داریم، ادامه داد: ۳۰۰ هکتار زمین زیرکشت زعفران داریم که تقریبا جای خود را در کشور پیدا کرده است. بازدار در رابطه با تولیدات دامی افزود: بیش از ۷۰ هزار تن تولید گوشت مرغ با حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار تن مازاد مصرف، نزدیک ۲۵ تا ۲۸ هزار تن تولید گوشت قرمز با ۱۲ هزار تن مازاد مصرف، حدود ۲۴۰ تا ۲۵۰ هزار تن تولید شیر با حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار تن مازاد مصرف در استان داریم. رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تأکید کرد: همچنین در حوزه جلوگیری از تخریب و تصرف منابع طبیعی در حوزه‌های اراضی زراعی و طبیعی، همکاران اقدامات خوبی انجام دادند.
ایمناایمنا2 هفته قبل
در ادامه شما را با بعضی از مشکلات دوره بارداری و درمان‌های موثر یا خطرآفرین آن‌ها آشنا می‌کنیم: درمان تهوع اوایل بارداریانجام طب سوزنی، طب فشاری، مصرف ریشه زنجبیل (کپسول ۲۵۰ میلی گرمی) و ویتامین B۶، نقش بسزایی در کنترل تهوع بارداری دارد. خوردن شربت غلیظ درون کنسروهای هلو، گلابی، میوه‌های مخلوط، آناناس یا تکه‌های پرتقال نیز به رفع این مشکل کمک می‌کند. درمان کمردرد دوران بارداری «کایروپرکتیک» (Chiropractic) که شیوه درمان اختلالات از طریق دستکاری ستون فقرات است، بهترین تاثیر را در برطرف کردن کمردرد دوران بارداری داشته است. درمان‌های خطرآفرین حین بارداریمصرف موارد زیر به میزان زیاد ممکن است به جنین آسیب برساند. رایحه درمانی با اسانس‌های روغنی مانند رزماری، ریحان، مریم گلی، یاسمن، سرو کوهی، آویشن، پونه، پونه کوهی (Oregano)، نعناع، ریحان، کافور، انگورک، زوفا و مرزنجوش نیز ممکن است در دوران بارداری خطرآفرین باشد.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
دنبال کردن یک سبک زندگی سالم می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند. برای برخی افراد، پزشک ممکن است به منظور کاهش فشار خون دارو تجویز کند. در ادامه با برخی مکمل‌ها که برای کاهش فشار خون مصرف می‌شوند بیشتر آشنا می‌شویم. از چه چیزی پرهیز کنیم؟ مردم باید نسبت به ادعاهایی که درباره توانایی یک مکمل برای کاهش فشار خون مطرح می‌شود، محتاط باشند. فردی مبتلا به پرفشاری خون بهتر است از موادی که موجب افزایش فشار خون می‌شوند از جمله موارد زیر پرهیز کند: - الکل- کافئین- داروهای ضد بارداری خوراکی- داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن- کورتیکواستروئیدهای سیستمیک- داروهای ضد افسردگی- برخی داروهای ضد روانپریشیجایگزین هادر بیشتر موارد، فشار خون بالا قابل پیشگیری و کنترل است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: خدماتی متمرکز بر محصولات استراتژیک از آموزش و مشاوره برای بهبود کیفیت محصولات و فرآورده‌ها و حمایت از طرح‌ها و ایده‌های فناورانه در قالب این سایت انجام می‌دهیم. محسن پویان با اشاره به اینکه درخت عناب به دو صورت پرورشی و خودرو در ایران وجود دارد، گفت: نوع پرورشی آن بیشتر در شرق ایران و به ویژه خراسان جنوبی دیده می‌شود طوری که ۹۵ درصد عناب ایران در این منطقه تولید می‌شود. وی ادامه داد: ‌نوع خودرو در نقاطی از جمله شمال ایران دیده می‌شود که میوه آن خیلی ترش و قابض است و درخت آن از نوع معمولی تیغ دار‌تر است. مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در پایان با اشاره به فعالیت سایت اینترنتی مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی به آدرسbirnab. ir، یادآور شد: این سایت زیر نظر متخصصان و کارشناسان این مجموعه به ارائه خدمات آموزشی، مشاوره، تولید فرآورده و فروش برای کشاورز ویژه سه محصول استراتژیک استان و فرآوده‌های آن می‌پردازد. پویان بیان کرد: خدماتی متمرکز بر محصولات استراتژیک از آموزش و مشاوره برای بهبود کیفیت محصولات و فرآورده‌ها و حمایت از طرح‌ها و ایده‌های فناورانه در قالب این سایت انجام می‌دهیم.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
نشست شورای سیاستگذاریدومین دوره نمایشگاه طب سنتی طب جایگزین داروهای گیاهی و گردشگری سلامت با حضور اعضا شورا سیاستگذاری نمایشگاه در دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در تاریخ ۰۲بهمن ماه برگزار گردید. در ابتدا جلسه جناب دکتر محمد پناهی دبیر اجرایی نمایشگاه در خصوص ویژگیهای این نمایشگاه به پاره‌ای از توضیحات پرداختند: "این نمایشگاه در وسعت حدود ۰۲۲۲متر مربع و با حضور بیش از ۰۲شرکت داخلیو خارجی در تهران برگزار می‌شود. «سپس در ادامه جناب دکتر علیرضا عباسیان معاون تعالیدفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت و عضو شورای سیاستگذاری نمایشگاه از ورود بخش خصوصی» شرکت منیر تجهیزامین"به جهت کمک به شناساییفعالان این حوزه با برگزارینمایشگاه تخصصی tramedexدر این سطح قدردانی نمودند و تأکید داشتند بخش بین المللی این نمایشگاه در دوره‌های اینده با حمایت بیشتر اعضا شورای سیاستگذاری قویتر برگزار شود. نیز جناب دکتر امیرهوشنگ اسلامی تبار عضو شورای سیاستگذاری نمایشگاه به لزوم مشارکت تمامی فعالان این حوزهدر نمایشگاه‌های تخصصی بین المللی درجهت رونق تولید و کمک به صادرات اشاره کردند. دومین دوره نمایشگاه طب سنتی طب جایگزین داروهای گیاهی و گردشگری سلامتبا حمایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، انجمن خدمات بین المللی سلامت و سایر انجمن‌ها و اتحادیه‌های مرتبطبه مدت ۴روز از ۰۲بهمن تا ۰اسفندماه در سالن ملل مجموعه نماشگاه هایبین المللی شهر آفتاباز ساعت ۰۲صبح تا ۵بعد از ظهربرگزار می‌شود.

کدام ویتامین‌ها و مکمل‌ها بی فایده و کدام مفید هستند؟

7+
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل

به انتهای لیست رسیدید