اخبار گیاهان دارویی - آخرین و مهم ترین اخبار گیاهان دارویی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

دارو

ایمناایمنا2 ساعت قبل
** معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: طرح‌های هادی روستایی از ۹۳۵ روستای استان اصفهان، در ۷۰۵ روستا اجرا شده است. ** کارشناس گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: سطح زیر کشت زرشک در استان اصفهان ۲۰ هکتار است که از این میزان بیشترین سطح را شهرستان برخوار به خود اختصاص داده است. ** اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در توییتی از نحوه قیمت گذاری برای انرژی مورد نیاز صنعت ماینینگ توسط دولت انتقاد کرده است. ** مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: استان اصفهان ۷۰ شهرک صنعتی دایر، هشت شهرک صنعتی خصوصی و هشت شهرک در دست احداث بیشترین آمار شهرک‌های صنعتی کشور را دارد. ** مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: شش کیلوگرم خاویار در مهرماه امسال از مزارع پرورش و تولید ماهیان خاویاری استان اصفهان استخراج شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محسن پویان، مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: گل راعی یک گیاه دارویی است که به نام‌های هوفاریقون، چای کوهی، هزار چشم، داذی رومی، قوریون، علف چای و گل شهناز استفاده می‌شود. وی افزود: طبیعت گیاه بسیار گرم و خشک بوده و استفاده موضعی از عصاره گیاه برای التیام زخم اثرات بسیار مفیدی دارد، قابض و ضدعفونی کننده مجاری ادرار است. وی اظهار کرد: روغن‌گل راعی برای رفع تشنج اثرات مفیدی دارد و در التیام زخم اثربخش است، روغن آن برای آفتاب زدگی و زیبایی پوست مورد استفاده دارد. وی افزود: برای کودکان زیر دو سال مصرف آن مجاز نیست و برای افراد بالای ۶۵ سال مقدار مصرف باید کاهش داده شود. این پژوهشگر اظهار کرد: اگردر زمان مصرف سردرد، سفتی گردن، آشفتگی و یا عوارض دیگری عارض شود باید مصرف آن را قطع کرد.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
وی با اشاره به ضرورت تکمیل شبکه پایاب سدهای حوزیان و خان آباد، افزود: انتظار داریم که فرایند تکمیل این شبکه با سرعت بیشتری انجام شود. وی بیان کرد: سال‌ها جد و نیاکان مردم بر این سر زمین‌ها کار کرده‌اند حال منابع طبیعی مدعی شده که این زمین‌ها متعلق به منابع طبیعی است؛ اگر به مردم کمک نمی‌کنیم حداقل مشکلات آنها را بیشتر نکنیم. وی افزود: لازم است که توجه بیشتری به بحث آبخیزداری شود و اعتبارات لازم برای این مهم در اختیار شهرستان قرار بگیرد؛ طرح جامع مطالعات آبخیزداری الیگودرز هم تکمیل نشده و بخش هایی از آن هنوز اجرا نشده است. خدابخشی عنوان کرد: مطالعاتی برای شناسنامه دار کردن گیاهان دارویی الیگودرز تهیه شود تا اگر سرمایه گذاری تمایل داشت در این بخش فعالیت کند اطلاعات لازم در اختیار او قرار گیرد چون اطلاعات جامعی در اختیار نیست. خدابخشی گفت: مردم الیگودرز از عدم همکاری برای احداث جاده‌های بین مزارع گلایه دارند و باید منابع طبیعی همکاری کند.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد خدابخشی امروز پنجشنبه در مراسم افتتاحیه طرح تکثیر تخم چشم زده ماهیان سردآبی الیگودرز با اشاره به اینکه دایرکردن اداره شیلات در الیگودرز یکی از خواسته‌های مردم است، اظهار داشت: نیروهای حوزه کشاورزی موجود در شهرستان نمی‌تواند همه جمعیت عشایری و کشاورز الیگودرز را پوشش خدمات دهد. وی با بیان اینکه تکمیل شبکه‌های پایاب سدهای حوضیان و خان آباد دیگر مطالبه مردم الیگودرز است، تصریح کرد: تسریع در جبران خسارات کشاورزان سیل زده نیز ضرورت دارد. نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای با اشاره به اینکه برخی مزارع پرورش ماهی شهرستان که در سیل خسارت دیده‌اند مجوز ندارند لذا در دریافت خسارات خود دچار مشکل شده‌اند، گفت: مزارع مردم مشخص است و در طول سال فعال بوده‌اند و حالا نیاز است برای جبران خسارات سیل به آن‌ها مساعدت شود. خدابخشی با بیان اینکه سال هاست مردم کشاورز در زمین‌های خود کار کرده‌اند و امروز منابع طبیعی اعلام می‌کند اراضی منابع ملی هستند، تصریح کرد: ما باید شرایط را برای فعالیت کشاورزان فراهم کنیم، اگر کمک نمی‌کنیم حداقل به آن‌ها ضرر نرسانیم. وی همچنین بر لزوم تهیه طرح جامع پرورش گیاهان دارویی الیگودرز تاکید کرد.
مهرمهر17 ساعت قبل
وی، تصریح کرد: باید بتوانیم مستقل از دیگران تولید بچه ماهی در کشور داشته باشیم. وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر ظرفیت‌های لرستان در تولید و پرورش ماهی، افزود: در این استان تولید بچه ماهی عاری از هرگونه بیماری را داریم که یک ظرفیت بزرگ است. حجتی با اشاره به تولید ۳۰ هزارتن ماهی در لرستان، گفت: این استان در پرورش گیاهان دارویی نیز قابلیت‌های متعددی دارد که باید از آن بهره گرفت. وی، خاطرنشان کرد: از مردم و کشاورزان لرستان که در امر تولید و بخش کشاورزی فعال هستند تشکر می‌کنم. وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی، یادآور شد: علی رغم همه مشکلات معیشتی میزان تولید در کشور به حد کافی است و نیازهای مردم نیز تامین شده است.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
ایسنا/لرستان نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی بر تکمیل شبکه‌های پایاب سدهای حوضیان و خان‌آباد این شهرستان تاکید کرد. محمد خدابخشی در مراسم افتتاح مرکز تکثیر ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان بهگزین شده الیگودرز اظهار کرد: تکمیل شبکه پایاب حوضیان و خان آباد هر چه سریعتر انجام شود. وی ادامه داد: اعتبارات خسارت‌های سیل در شهرستان الیگودرز هرچه سریعتر به کشاورزان پرداخت شود. وی ادامه داد: گیاهان دارویی شهرستان الیگودرز شناسایی و شناسنامه‌دار شوند. خدابخشی در ادامه بیان کرد: جاده‌های بین مزارع شهرستان وضعیت مناسبی ندارد و دستگاه‌های ذیربط نیز در این زمینه با کشاورزان همکاری نمی‌کنند.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، ظهر امروز طرح توسعه باغات در اراضی شیبدار و گیاهان دارویی لرستان با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در دورود افتتاح شد. سطح اجرای طرح مذکر ۱۲۰ هکتار است که گونه‌های بادام، انگور، انار، زیتون و کنار در آن کشت شده است در بخش گیاهان دارویی نیز گیاهانی از جمله زعفران، آویشن، گل گاو زبان، مرزه خوزستانی، سیاهدانه، گشنیز و زیره کشت شده است. بازدیداز پروژه آبیاری تحت فشار روستای کلکله شهرستان ازنا از دیگر برنامه‌های سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان لرستان بود که با حضور وی انجام گرفت. این پروژه آبیاری تحت فشار که در مساحت ۴۰۰ هکتار در حال اجراست اعتبار بلاعوض سهم دولت آن ۳۳۶۰۰ میلیون ریال، آورده کارفرمایان ۴۵۸۶۶ میلیون ریال است که با بهره‌برداری از آن زمینه اشتغال ۸۰ نفر فراهم می‌شود. انتهای پیام/ش
ایسناایسنا22 ساعت قبل
ایسنا/کردستان عضور کارگروه بانکی استان کردستان، گفت: با توجه به نوسانات نرخ ارز، افزایش سقف اختیارات سرپرستی بانک‌های استان نسبت به سال ۹۷ باید سه برابر شود. وی افزود: با توجه به نوسانات نرخ ارز افزایش سقف اختیارات سرپرستی بانک‌های استان نسبت به سال ۹۷ باید سه برابر شود. عضور کارگروه بانکی استان کردستان، ذکر کرد: با توجه به عقب ماندگی و کم برخورداری استان، مصوب شده که بانک‌های عامل بدون در نظر گرفتن منابع و مصارف نسبت به پذیرش و بررسی واحدهای تولیدی اقدام کنند. عضور کارگروه بانکی استان کردستان، با اشاره به افزایش اعتبار تخصصی اجرای بند ل تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۸ در استان کردستان، خاطرنشان کرد: بند خ ماده ۳۳ برنامه ششم توسعه اقتصادی در خصوص تسهیلات کشاورزی و بخشودگی جرائم باید تا پایان سال جاری اجرایی شود. در ادامه محمد علی طهماسبی، معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: یک میلیون و ۲۳۰ هزار هکتار سطح کل اراضی کشاورزی کردستان است که از این میزان فقط ۱۳۰ هزار هکتار معادل ۱۰ درصد آبی است.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
ایسنا/اردبیل معاون فناوری مرکز رشد فناوری جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: در ارزیابی واحدهای فناور مستقر در پارک‌ها، مراکز رشد و مراکز نوآوری شکوفایی جهاددانشگاهی سراسر کشور، شرکت دانش بنیان خاک آب آژیانه از واحدهای مستقر در مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل موفق شد عنوان واحد برتر فناور را از میان ۷۰۰ واحد و هسته کسب نماید. وی افزود: این شرکت که عضو رسمی نظام مهندسی کشاورزی استان اردبیل است، از واحدهای فعال مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل می‌باشد که بر روی سه محصول به شکل قطره، کپسول و شیاف فعالیت می‌کند. وی بیان کرد: شرکت خاک آب آژیانه در سال ۹۷ موفق شد پس از ارزیابی‌های معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به عنوان یکی از شرکت‌های دانش بنیان استان اردبیل شناخته شود. محمدی بیان کرد: در گردهمایی پارک‌ها، مراکز رشد و منش جهاددانشگاهی که در دانشگاه فرهنگ و هنر تهران برگزار شد، جایزه این شرکت توسط رئیس جهاددانشگاهی کشور اعطا شد. وی گفت: در حال حاضر ۱۵ شرکت و یک هسته در مرکز رشد جهاددانشگاهی استقرار یافته‌اند که بزودی استقرار چند شرکت جدید نیز در آن اتفاق خواهد افتاد.
فارسفارس22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، ظهر امروز با حضور محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی، آئین افتتاحیه طرح توسعه باغات در اراضی شیبدار و گیاهان دارویی لرستان برگزار شد. سطح اجرایی این طرح ۱۲۰ هکتار و گونه‌های کشت شده شامل بادام (دیرگل ۲۱، ۱۸، ۱۲، ۷) و انگور (رشه، عسگری و یاقوتی)، انجیر، انار، زیتون، گل محمدی، زعفران، آویشن، گل گاوزبان، مرزه، سیاهدانه، گشنیز و زیره است. طرح توسعه باغات در اراضی شیبدار و گیاهان دارویی لرستان از سال ۹۶ و با تخصیص اعتبار ۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومانی آغاز و امروز با حضور وزیر جهادکشاورزی افتتاح شد. گفتنی است در مجموع برای این طرح بیش از ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است. انتهای پیام/خ
ایسناایسنا22 ساعت قبل
ایسنا/خراسان شمالی مدیر عامل سازمان اقتصادی آستان قدس گفت: رویکرد فعالیت‌های آستان قدس به امور اقتصادی تغییر یافته است. سید رضا فاطمی امین در نشست تخصصی و عمرانی آستان قدس با استاندار خراسان شمالی در بجنورد افزود: آستان قدس رضوی سرمایه گذار خوبی برای سرمایه گذاری نیست، اما این توانایی را داریم که زنجیره‌ها را به یکدیگر متصل کنیم. فاطمی امین تصریح کرد: رویکرد آستان قدس از چند سال گذشته به این سمت رفته تا به جای اینکه خود تصدی‌گری و سرمایه گذاری کند، زیر ساخت کسب و کار را برای کار مردم ایجاد کند. وی افزود: در تولید و سرمایه، دولت باید زیرساخت را ایجاد کنند و مردم کار را انجام دهند. وی به ساخت پروژه راه آهن جوین نیز اشاره کرد و گفت: قسمتی از ریل راه آهن این پروژه از زمین آستان قدس به مساحت سه هکتار عبور می‌کند و پیگیری‌ها برای انجام این پروژه در حال انجام است اما آستان قدس تاکنون پاسخ لازم را برای پیش برد امور نداده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/زنجان برداشت سماق در ابهر آغاز شد که از قدمت کاشت آن در روستای درسجین ۸۰ سال می‌گذرد. براساس گزارش مؤسسه بین‌المللی مدیریت آب، کشور ایران برای حفظ وضع فعلی خود تا سال ۲۰۲۵ باید بتواند ۱۱۲ درصد به منابع آب قابل استحصال خود بیفزاید. بخش کشاورزی پرمصرف‌ترین بخش در مصرف آب طبق آمارها در بخش شرب هر ایرانی ۲ برابر میانگین مصرف جهانی آب مصرف می‌کند و بخش کشاورزی ۹۲ درصد کل منابع آب را به خود اختصاص داده است. همچنین اغلب گیاهان دارویی دیگر نیاز آبی محدودی دارند. برداشت سماق در ابهر یکی از محصولاتی که این روزها کشاورزان در روستای در سجین ابهر مشغول برداشت آن هستند محصول سماق است که ۸۰ سال از کاشت اولین بذر آن در این روستا می‌گذرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عضور کارگروه بانکی استان کردستان: عصر کرد - ایسنا/کردستان عضور کارگروه بانکی استان کردستان، گفت: با توجه به نوسانات نرخ ارز، افزایش سقف اختیارات سرپرستی بانک‌های استان نسبت به سال ۹۷ باید سه برابر شود. وی افزود: با توجه به نوسانات نرخ ارز افزایش سقف اختیارات سرپرستی بانک‌های استان نسبت به سال ۹۷ باید سه برابر شود. عضور کارگروه بانکی استان کردستان، ذکر کرد: با توجه به عقب ماندگی و کم برخورداری استان، مصوب شده که بانک‌های عامل بدون در نظر گرفتن منابع و مصارف نسبت به پذیرش و بررسی واحدهای تولیدی اقدام کنند. عضور کارگروه بانکی استان کردستان، با اشاره به افزایش اعتبار تخصصی اجرای بند ل تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۸ در استان کردستان، خاطرنشان کرد: بند خ ماده ۳۳ برنامه ششم توسعه اقتصادی در خصوص تسهیلات کشاورزی و بخشودگی جرائم باید تا پایان سال جاری اجرایی شود. در ادامه محمد علی طهماسبی، معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: یک میلیون و ۲۳۰ هزار هکتار سطح کل اراضی کشاورزی کردستان است که از این میزان فقط ۱۳۰ هزار هکتار معادل ۱۰ درصد آبی است.
مهرمهر1 روز قبل
عباس زراعت در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ایران در زمینه تولید و پرورش گیاهان دارویی یکی از کشورهای پیشرو است، اظهار داشت: امید داریم با برگزاری کنفرانس هایی مانند «گل محمدی» ایران بتواند در زمینه فناوری مرتبط با اسانس و گیاهان دارویی نیز پیشرفت کند. وی با اشاره به حضور ۱۲ محقق و پژوهشگر از کشورهای مختلف دنیا ابراز داشت: در این کنفرانس کتاب ۲۰۱۹ Rosa damascene به زبان انگلیسی و کتاب تاریخچه گل محمدی و رویش آن و مقاله‌های علمی پژوهشگران منتشر می‌شود. رئیس دانشگاه کاشان با بیان اینکه ۱۰۰ مقاله علمی برای حضور در این کنفرانس به دبیرخانه ارسال شده است، تصریح کرد: از این تعداد ۶۰ مقاله پذیرفته شد که در مدت زمان برگزاری کنفرانس به دو صورت پوستر و سخنرانی ارائه می‌شود. زراعت با اشاره به اینکه برای اولین بار است که کنفرانسی با عنوان گل محمدی در سطح بین المللی در دنیا برگزار می‌شود، بیان داشت: با استفاده از پتانسیل‌های منطقه کاشان و همچنین نیروی انسانی کارآمد تحصیل کرده موجود در منطقه می‌توان با استفاده از ظرفیت موجود در گیاهان دارویی و گل محمدی باعث اشتغالزایی نیروی کار در منطقه شد. شایان ذکر است دومین کنفرانس بین المللی گل محمدی که از امروز آغاز شده است تا ۲۴ آبان در پژوهشکده اسانس‌های طبیعی دانشگاه کاشان واقع در قمصر ادامه دارد.
مهرمهر1 روز قبل
رئیس دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد افزود: یکی از نخستین اقدامات همکاری با یکی از صنایع داروسازی بود که بر اساس آن، داروهایی را از گیاهانی مثل اکالیپتوس، بابونه، شیرین بیان، علف چای، نعنا فلفلی و … در شکلهای مختلف ساختیم. بطور نمونه؛ از گیاه بابونه لوسیونی برای پوست و از اسانسهای گیاهی نیز شیاف دارویی تولید کردیم. وی با اشاره به مطالعات صورت گرفته بر روی تفاله برخی از این گیاهان، گفت: در این راستا ضمن فرموله کردن نتایج مطالعات، مکمل و داروها را در اشکالی همچون قرص یا کپسول تهیه کرده‌ایم و فعلا با فعالیتهای تکمیلی تحقیقاتی، در حال امکان سنجی ساخت محصولات از تفاله گیاهان دارویی هستیم. وی در خصوص روند علمی فعالیت در این حوزه گفت: ما در بدو امر، در گروه فارماکاگنزی (Pharmacognosy) کار را آغاز می‌کنیم این گروه به ما می‌گوید چه گیاهی، گیاه دارویی است و اگر گیاه دارویی است، چه اثراتی می‌تواند داشته باشد. در ادامه نیز گیاه دارویی را در گروه فارماسیوتیکس (Pharmaceutics) مورد مطالعه و بررسی قرار داده و نهایتا فرموله می‌کنیم که تبدیل به چه شکل دارویی شود.

برنامه سفر جاده‌ای ۷ روزه از کرمان به چابهار

61+
کجاروکجارو1 روز قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج- معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: اگر سه طرح پیشران کشاورزی در کردستان اجرا شود ۵۶ هزار شغل جدید در این استان ایجاد می‌شود. وی اعلام کرد: سه طرح پیشران بخش کشاورزی در سال‌های گذشته برای کردستان تصویب و تمام کارهای مربوط له اجرای آن انجام شد و حتی مورد تایید و موافقت رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور وقت و وزاری جهاد کشاورزی قرار گرفت. معاون وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: سه طرح پیشران شامل آبی کردن۱۰۰ هزار هکتار، ۵۰ هزار هکتار گیاهان دارویی و تولید ۱۳ هزارتن گوشت قرمز ارگانیک در این استان است. طهماسبی اعلام کرد: با اجرای این طرح‌ها ۵۶ هزار شغل جدید ایجاد و سالانه یک میلیون تن به تولیدات استان اضافه می‌شود. وی اضافه کرد: اختصاص اعتبار لازم برای بیمه یارانه‌ای کشاورزان از جمله درخواست‌ها و مطالبات این قشر در استان کردستان است که امیدواریم مسئولان کشوری توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند.

نمایشگاه گل و گیاه کرمان

17+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان‌ جنوبی گفت: دمنوش گل رزاعی، خاصیت مسکن داشته و مصرف آن با سرکه به مدت ۴۰ روز برای دردهای سیاتیک و نقرس بسیار اثربخش است. محسن پویان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ‌اظهار کرد: گل راعی یک گیاه دارویی است که به نام‌های هوفاریقون، چای کوهی، هزار چشم، داذی رومی، قوریون، علف چای و گل شهناز استفاده می‌شود. وی افزود: طبیعت گیاه بسیار گرم و خشک بوده و استفاده موضعی از عصاره گیاه برای التیام زخم اثرات بسیار مفیدی دارد، قابض و ضدعفونی کننده مجاری ادرار است. وی افزود: برای کودکان زیر دو سال مصرف آن مجاز نیست و برای افراد بالای ۶۵ سال مقدار مصرف باید کاهش داده شود. این پژوهشگر اظهار کرد: اگردر زمان مصرف سردرد، سفتی گردن، آشفتگی و یا عوارض دیگری عارض شود باید مصرف آن را قطع کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رییس شورای ملی زعفران گفت: ۱۰ کشور دنیا مقصد صادرات زعفران ایران است و حدود ۸۶ درصد محصول زعفران به امارات متحده عربی صادر می‌شود که چهارراه صادراتی سایر کشورها است. رییس شورای ملی زعفران با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال نیز ۴۵۰ تن زعفران از ۱۲۰ هزار هکتار سطح زیرکشت برداشت شود ادامه داد: ۶ ماه نخست امسال ۷۷ تن زعفران ایران صادر شده است. رییس شورای ملی زعفران با اشاره به ثبت ملی برند زعفران، افزود: اما ثبت جهانی برند زعفران نیامند تامین اعتبار است که باید مورد توجه قرار گیرد. نائب رییس شورای ملی زعفران هم گفت: با توجه به افزایش سطح زیر کشت زعفران باید تجهیزات برداشت این محصول ایجاد شود. نائب رییس شورای ملی زعفران اضافه کرد: استفاده از دستگاه جدا کننده کلاله گل زعفران در کیفیت آن تاثیری زیادی دارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان با کمبود نیرو و قرق بان مواجه است. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این اقدام را می‌توان به نوعی حفاظت با مشارکت مردم نام گذاشت. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت و تعامل عشایر نیز در فصل بذرکاری از دیگر برنامه‌های این نهاد است. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: مردم می‌توانند گزارشات خود را در خصوص قطع درختان و کوره‌های ذغال با شماره ۱۵۰۴ با ما در میان گذاشته تا سریع با متخلفان برخورد شود. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد از عرصه‌های کهگیلویه و بویراحمد ملی است در صورتیکه این میزان به اندازه ۱۰ درصد مابقی نیز توجه نمی‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین خیریه بعداز ظهر چهارشنبه در میز ملی توسعه صادرات سه محصول زرشک، زعفران و عناب خراسان جنوبی بیان کرد: گیاهان دارویی محصولاتی کم آب بر بوده که توجه به آن نقش بالایی در توسعه اقتصاد دارد. وی با تاکید بر اینکه برند سازی زرشک و عناب باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: همچنین ارزش بالای محصولاتی مانند زرشک می‌طلبد که در راستای ارتقای جایگاه آن تلاش شود. خیریه با بیان اینکه برخی از روش‌های فعلی برداشت زرشک آلودگی‌های زیادی به همراه دارد، اظهار کرد: خواستاریم سالن‌های تعاون روستایی قبل از برداشت محصول در اختیار کشاورز قرار گیرد. رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بیرجند با بیان اینکه هزار و ۸۰۰ تن زرشک تازه در خراسان جنوبی داریم که خرید آن کار آسانی نیست، گفت: تقاضا داریم در زمان خرید این محصول وام هایی در اختیار خریدار و یا تعاونی قرار گیرد. خیریه با بیان اینکه در سال جاری بخشی از زرشک‌ها سرما زده شده و قابل برداشت نیست، گفت: اگر قبل از برداشت جایگاه‌های خاص دیده و مجهز شود، بخشی از مشکلات فعلی رفع می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا میری ظهر چهارشنبه در میز ملی توسعه صادرات سه محصول زرشک، زعفران و عناب خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به افزایش سطح زیر کشت زعفران باید تجهیزات برداشت این محصول ایجاد شود. وی با بیان اینکه کیفیت زعفران ایران باعث ایجاد بازارهای جهانی شده است، افزود: استفاده از مکانیزاسیون برداشت باعث افزایش هر چه بیشتر کیفیت می‌شود. نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه تولید زعفران در شرایط فعلی کشور کار دشواری است، گفت: سازمان تعاون روستایی یا دولت که خرید زعفران را انجام می‌دهند، صادرکننده را هم ببینند و به فکر صادرات باشند. وی خواستار واگذاری اختیارات زعفران به خراسان رضوی و یا خراسان جنوبی شد و افزود: علی رغم اینکه تولید بالای زعفران داریم اما روز ملی زعفران نداریم. غفوری بیان کرد: خواستاریم پایانه صادراتی زعفران و گیاهان دارویی در مشهد ایجاد شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
بالای ۷۰ درصد زعفران خراسان جنوبی صادرات می‌شودرئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: خراسان جنوبی استان شاخص در حوزه زعفران، زرشک و عناب شناخته شده است. داوود شهرکی با بیان اینکه بالای ۷۰ درصد زعفران استان صادرات می‌شود گفت: خراسان جنوبی با برند معروف تروند محصولات تولیدی‌اش در نمونه‌های مختلف تولید و صادر می‌‍شود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: هدف از این نشست بررسی کارشناسی، نگاه تخصصی و تجربیات به بازارهای خارج کشور است. مشیرالحق عابدی با بیان اینکه راه اندازی کارگروه محصولات استراتژیک با محصولات زرشک، زعفران و عناب محقق و منجر به تدوین سند جامع برای این محصولات شد. وی بیان کرد: هر چند انار و پسته در سند جامع محصولات استراتژیک استان خراسان جنوبی تاکنون لحاظ نشده اما از این به بعد باید لحاظ شود.
مهرمهر1 روز قبل
بازاری با بیان اینکه زعفران از اولویت‌های اول ما است، افزود: ۸۰ درصد محصول زعفران کشور باید صادر شود که این امر نیازمند توجه است. مدیرکل دفتر توسعه صادرات بخش کشاورزی در سازمان توسعه تجارت ایران اظهار کرد: با هرگونه خرید توافقی در محصولات استراتژیک مانند پسته، زعفران و خرما که در صادرات نقش عمده‌ای دارند، مخالف هستیم. وی با اشاره به اختلاف قیمت‌های زعفران در بازار و مزارع بیان کرد: تمام کمک سازمان صنعت، معدن و تجارت برای معرفی محصول زعفران در راستای هدف گذاری بر آخرین بازار مصرف است. مدیرکل دفتر توسعه صادرات بخش کشاورزی در سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه ثبت برندهای محصولات را حمایت می‌کنیم، افزود: در سال جاری ۷۸۰ میلیارد بودجه تعریف شده که تاکنون یک ریال تخصیص نیافته است. بازاری بیان کرد: در معرفی زرشک و عناب همکاری می‌کنیم تا تجار با شرکت در نمایشگاه‌های مهم بین المللی به معرفی این محصولات بپردازند.
مهرمهر1 روز قبل
بلاتکلیفی شبکه‌های آبیاری سدهای لرستانوی با بیان اینکه ۱۲۰ پروژه کلیدی در این رابطه در استان پیش بینی شده است؛ عنوان کرد: ۵۰ درصد این پروژه‌ها اقتصادی و مابقی نیز عمرانی هستند. معاون استاندار لرستان با اشاره به تهیه برش استانی حوزه آب در لرستان، بیان داشت: به وجود اینکه لرستان، تامین کننده آب استان‌های جنوبی کشور است و این استان‌ها از سیستم آبیاری غرق آبی در بخش کشاورزی استفاده می‌کنند اما لرستان از آبیاری قطره‌ای هم نباید استفاده کند. روند کند اجرای پروژه‌های ریلیمعاون استاندار لرستان با بیان اینکه همچنین نیروگاه گازی دورود نیز به زودی به بهره برداری می‌رسد، افزود: همچنین استفاده از طرفیت گیاهان دارویی در دستور کار است. معاون استاندار لرستان، گفت: روند عملیاتی شده پروژه‌های ریلی لرستان شروع شده اما روند آن خیلی کند است. انتقاد از روند فعالیت هلدینگ‌های اقتصادی دولت در لرستانعبدالهی همچنین با بیان اینکه هلدینگ هایی که متعلق به دولت هستند در برخی از شهرستان‌ها ورود پیدا کرده‌اند اما روند کار آنها نیز متاسفانه کند است، تصریح کرد: با وجود پیگیری‌های صد باره در این رابطه، اما هنوز به نتیجه لازم نرسیده‌ایم.

سوغات کرمان چیست؟

15+
کجاروکجارو1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
در حالیکه پیش از این رئیس شورای ملی زعفران از کاهش ۲۰ درصدی صادرات این محصول خبر داده بود، مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از رشد صادرات زعفران می‌گوید. چندی پیش محسن احتشام - رئیس شورای ملی زعفران - در گفت‌وگو با ایسنا از کاهش ۲۰ درصدی صادرات زعفران خبر داده و اعلام کرد: با وجود اینکه امسال پیش‌بینی می‌شود افزایش تولید زعفران را داشته باشیم، اما اکنون با کاهش میزان صادرات این محصول مواجه هستیم. زینلی افزود: در تیرماه امسال نسبت به تیرماه سال گذشته، معادل ۲۰ درصد از میزان صادرات زعفران در یک مقطع کوتاه کاسته شد و رئیس شورای ملی زعفران منظورش در رابطه با کاهش صادرات مربوط به این مقطع بوده است. هر کدام از این سه دستگاه توانایی این را دارند که روزی یک هکتار برداشت گل زعفران داشته باشند. زینلی افزود: تا سال آینده برداشت کلاله از گل زعفران هم مکانیزه می‌شود که در این صورت هم هزینه‌های تولید زعفران به شدت کاهش می‌یابد و هم خسارات عدم برداشت گل زعفران توسط کشاورز به خاطر کمبود نیروی کارگر جبران خواهد شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
در این مطلب به ۱۱ ماده غذایی را اشاره شده که برای برطرف کردن درد زانو تاثیرات شگفت‌آوری دارند. استفاده مستمر از این غذاها در در رژیم غذایی روزانه، می‌تواند وابستگی اشخاصی را که درد زانو دارند، به داروهای کاهش دهنده درد کاهش دهد. غلات کاملخوردن غلات کامل می‌تواند التهاب ناشی از درد زانو را کاهش دهد، به‌خصوص دردهای حاصل از ورزش را. انتخاب‌های عالی برای کاهش درد زانو غذاهایی شامل برنج قهوه‌ای، جو دوسر، جوانه جو و نان‌هایی است که با آرد غلات کامل تهیه می‌شوند. در واقع علت درد زانو هرچه باشد، با کاهش التهاب درد شما کاهش می‌یابد.
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
بنابراین، شناسایی بیماری‌های زنان و چگونگی پیشگیری و درمان آن‌ها از مهم‌ترین مسائلی است که بانوان باید آن را در نظر داشته باشند. بنابراین، شناسایی بیماری‌های زنان و چگونگی پیشگیری و درمان آن‌ها از مهم‌ترین مسائلی است که بانوان باید آن را در نظر داشته باشند. انواع عفونت‌های واژن (مهبل) عفونت‌های واژن برحسب نوع ترشحات و عامل به وجود آورنده آن به چهار دسته کلی از جمله عفونت‌های باکتریایی واژن، عفونت‌های تریکومونایی واژن، عفونت‌های کاندیدیایی واژن و عفونت‌های التهابی واژن تقسیم می‎شود. درمان خارش و عفونت واژن (مهبل) بیماری‌های زنان مانند عفونت و خارش مهبل (واژن) می‌تواند به دلیل عدم رعایت بهداشت فردی شکل گیرد و یا نشانه‌ای از یک بیماری باشد. کمی بعد از این کار، خارش مهبل درمان می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید