اخبار داعش - آخرین و مهم ترین اخبار داعش از خبرگزاری‌های ایران | خبری

داعش

مهرمهر15 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، اتحادیه علمای مسلمین دیالی درباره ترور رهبران سیاسی و دینی در عراق هشدار داد. جبار المعموری رئیس این اتحادیه گفت: آمریکا و اسرائیل با پول شیخ نشین‌های خلیج فارس به دنبال ایجاد فتنه میان ملت عراق و ایران و فرستادن نفوذی‌ها به تظاهرات با هدف ایجاد دشمنی و ضربه زدن به روابط میان دو کشور هستند و هدف خائن شمردن هر که به دعوت به روابط برادرانه با ایران و تمجید نقشش در حمایت از عراق در مبارزه با داعش و غلبه بر آن نماید، است که این به موج ترور رهبران دینی و سیاسی عراقی که خواهان دوستی با ایران هستند با هدف ایجاد فتنه، منجر می‌شود. وی تاکید کرد: مواضع اتحادیه علمای مسلمین در دیالی در قبال ایران روشن است؛ ایران کشوری اسلامی است که روابط محکمی ما را به یکدیگر پیوند می‌زند. دشمن ما آمریکا و اسرائیل است. المعموری افزود: اینکه برخی از فعالان در قبال نقش تخریبی آمریکا در عراق پس از ۲۰۰۳ و اعزام هزاران انتحاری از سوی کشورهای عربی برای کشتن برادرانشان در عراق سکوت می‌کنند، تعجب آور است.
ایلناایلنا16 دقیقه قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی تحریم‌های ظالمانه آمریکا را منجر به شکست دانست و گفت: وحدت کشورهای حوزه مقاومت را رمز پیروزی در مقابل نظام سلطه و استکبار جهانی دانست. به گزارش ایلنا، مجتبی ذوالنوری در دمشق با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و گفت وگو کرد. بشار اسد رئیس جمهور سوریه در ادامه این دیدار جمهوری اسلامی ایران را کشوری مقتدر در منطقه و حامی سوریه در منطقه خواند و گفت: نگاه ما به آینده منطقه کاملا روشن است و اهداف ما در منطقه تحقق یافته است. وی با اشاره به سیاست‌های آمریکا در منطقه افزود: آمریکا در سراشیبی سقوط قرار گرفته است و سعی میکند در این مسیر دیگر کشور‌ها را نیز نابود کند. بشار اسد ضمن انتقاد جدی از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: سوریه با همه توان و امکانات خود به حمایت از تهران در مقابله با تحریم‌ها علیه ایران خواهد پرداخت و روابط ممتاز و راهبردی دو کشور را تعمیق خواهد بخشید.
صدا و سیماصدا و سیما24 دقیقه قبل
وی ادامه داد: استکبار به این نتیجه رسیده بود که اگر جلوی جهان اسلام را نگیرد قطب بزرگ جهان اسلام تشکیل خواهد شد. وی ادامه داد: استکبار سیاست علیه اسلام را همواره دارند و این سیاست علیه ایران را هم دارند و آن را همواره دنبال می‌کنند. کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: مبارزات ضد مسلمانان را غربی‌ها در پیش گرفتند و جنایاتی را که خود غرب ایجاد کرده است پای اسلام می‌گذارند. کارشناس مسائل خاورمیانه افزود: سیاست استعمار اختلاف بین مسلمانان بود و سیاست مقابله با این استکبار وحدت بین مسلمانان است. وی افزود: صاحب نظران بزرگ جهان امروز اذعان کرده‌اند که قطب بزرگ جهان اسلام امروز به مرکزیت ایران در حال شکل گیری است.
مهرمهر32 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دمشق با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد. ذوالنوری در این دیدار، پیروزی‌های مقتدرانه در عرصه میدانی و دیپلماسی را به رئیس جمهور سوریه تبریک گفت و بیان داشت: پیروزی‌های سوریه و جبهه مقاومت در مقابل تروریست‌های تکفیری در عرصه میدانی به شکست اقتدار نظام سلطه و استکبار جهانی منجر شده است. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، تحریم‌های ظالمانه آمریکا را منجر به شکست دانست و گفت: وحدت کشورهای حوزه مقاومت را رمز پیروزی در مقابل نظام سلطه و استکبار جهانی دانست. بشار اسد رئیس جمهور سوریه در ادامه این دیدار جمهوری اسلامی ایران را کشوری مقتدر در منطقه و حامی سوریه در منطقه خواند و گفت: نگاه ما به آینده منطقه کاملا روشن است و اهداف ما در منطقه تحقق یافته است. وی با اشاره به سیاست‌های آمریکا در منطقه افزود: آمریکا در سراشیبی سقوط قرار گرفته است و سعی میکند در این مسیر دیگر کشور‌ها را نیز نابود کند.
ایسناایسنا34 دقیقه قبل
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در سخنانی گفت که استان ادلب همچنان تحت کنترل گروه‌های تروریستی است و این گروه‌ها از غیرنظامیان ساکن در این استان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند. این وظیفه دولت است که آنها را نجات دهد. الجعفری افزود: دورویی این کشور به حدی رسید که خودش را «قهرمان» قتل البغدادی معرفی کند، اما زمانی که ارتش سوریه به دنبال نابودی وی و أبو محمد الجولانی، سرکرده جبهه النصره بود، فریاد نماینده‌اش سالن‌های سازمان ملل را در بر می‌گرفت و تجهیزاتش را علیه ارتش سوریه گسیل می‌کرد. وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های ارتش سوریه در مرزهای شمالی کشور، خواستار توقف ترویج اقدامات بیهوده در مناطق مرزی توسط دفاتر ضد سوریه مانند دفتر غازی عنتاب شد. الجعفری ادامه فعالیت این دفتر را به منزله پاداشی برای رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به دلیل ادامه حمایت از تروریسم، اشغال اراضی سوریه، تهدید و باج خواهی مداوم وی از اروپا و جهان دانست.
نامه‌نیورنامه‌نیور51 دقیقه قبل
سرنوشت داعشی‌های بازداشت شده در عراق و سوریه و محل محاکمه آنها تبدیل به موضوعی برای اختلاف میان آمریکا و فرانسه شده است. درحالی‌که فرانسه پیشنهاد محاکمه اسیرشدگان و زندانیان داعشی در عراق را مطرح کرده، مقام ارشد ایالات متحده گفته «هیچ‌کس نباید توقع داشته باشد که آمریکا یا طرف دیگری مشکلاتش را حل کند». آمریکا خواستار بازگرداندن اسرا و زندانیان گروه تروریستی داعش در جریان نبردها در سوریه یا عراق به کشورهایی‌ست که از آن آمده‌اند. او می‌گوید: این که کشوری توقع داشته باشد عراق مشکلاتش را حل کند، عاری از حس مسئولیت است. بنا بر گزارش‌ها شماری در حدود ۱۰ هزار تن از نفرات گروه موسوم به داعش در شمال‌شرق سوریه بازداشت شده‌اند.
مهرمهر53 دقیقه قبل
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه افزود: درود خدا بر مجاهدانی که برای دفاع از این کشور در همه صحنه‌های انقلاب با اعتقاداتی محکم و انقلابی حضور داشتند. وی گفت: بسیج مایه عزت و سربلندی برای نظام و امیدواری برای دوستان و مایه سرشکستگی و عصبانیت برای دشمنان است. فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه بیان داشت: بر اساس الگو گرفتن از تفکر و فرهنگ بسیجی است که امروز ملت‌های مسلمان فلسطین، یمن، لبنان، عراق و سوریه در مقابل توطئه دشمنان محکم ایستاده‌اند. وی ادامه داد: اگر این تفکر بسیجی نبود در عراق، حشد الشعبی و در سوریه نیروهای مردمی رشد پیدا نمی‌کرد که بتواند داعش را نابود کند و توطئه‌های آمریکا را خاموش کنند. ایستادگی ملت ایران را در مقابل تهدیدات دشمنان نشات گرفته از تفکر بسیجی استسردار ریحانی ایستادگی ملت ایران را در مقابل تهدیدات دشمنان به جهت داشتن فرهنگ تفکر بسیجی دانست و افزود: امروز بسیج در همه بسترها از جمله علم، طب، صنعت،؛ کشاورزی، دانش آموزی و … رشد و نمو پیدا کرده است.
تسنیمتسنیم55 دقیقه قبل
درست در شرایطی که رسانه‌های وابسته به حزب حاکم٬ نتایج دیدار اردوغان و ترامپ را بسیار مهم و ارزشمند تلقی می‌کنند٬ مخالفین بر این عقیده‌اند که این سفر٬ صرفا در حد یک نمایش رسانه‌ای باقی ماند. دو روایت متفاوت از حضور سناتورها در دیدار اردوغان ترامپرجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه٬ در راه بازگشت به کشورش و در داخل هواپیما به رسم سالیان اخیر٬ با روزنامه‌نگاران همراه خود گفت‌وگو کرد. اردوغان در این گفت‌وگوی نسبتا طولانی٬ گفته است: «به جناب ترامپ گفتم: اجازه بدهید من با اعضای کنگره آمریکا صحبت کنم و آنها را اقناع کنم. ترامپ با بسیاری از رهبران دنیا رفتار صمیمانه دارد اما هیچ رهبری به اندازه اردوغان٬ در دیدار با ترامپ به همه خواسته‌هایش نرسید. » در مقابل٬ میشل کرولی خبرنگار نیویورک تایمز نیز نوشته است: «آخرش معلوم نشد که دیدار اردوغان و ترامپ٬ دقیقا چه نتیجه‌ای داشت.
مهرمهر1 ساعت قبل
درحالی‌که فرانسه پیشنهاد محاکمه اسیرشدگان و زندانیان داعشی در عراق را مطرح کرده، مقام ارشد ایالات متحده گفته «هیچ‌کس نباید توقع داشته باشد که آمریکا یا طرف دیگری مشکلاتش را حل کند». آمریکا خواستار بازگرداندن اسرا و زندانیان گروه تروریستی داعش در جریان نبردها در سوریه یا عراق به کشورهایی‌ست که از آن آمده‌اند. هرچند سیل تاکید کرده هیچ‌کس نباید توقع داشته باشد که آمریکا یا طرف دیگری مشکلاتش را حل کند. او می‌گوید: این که کشوری توقع داشته باشد عراق مشکلاتش را حل کند، عاری از حس مسئولیت است. بنا بر گزارش‌ها شماری در حدود ۱۰ هزار تن از نفرات گروه موسوم به داعش در شمال‌شرق سوریه بازداشت شده‌اند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش را به افزایش حمایت‌های مالی خود جهت «اصلاح زیرساخت‌ها در عراق و شمال شرق سوریه» ترغیب کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا به افزایش نگرانی‌ها نسبت به خطر داعش در خارج از عراق و سوریه اشاره کرد و گفت که باید ائتلاف بر غرب آفریقا و منطقه ساحل تمرکز کند. وزیر خارجه آمریکا عنوان داشت که کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش باید نیروهای خارجی بازداشت شده خود را پس گرفته و آنها را مجازات کنند. پامپئو همچنین کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش را به افزایش حمایت‌های مالی خود جهت «انجام خدمات ضروری و اصلاح زیرساخت‌ها در عراق و شمال شرق سوریه» ترغیب کرد. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ساعت قبل
رهبر در جامعه اسلامی نقش تعیین‌کننده‌ای در جهت‌دهی حرکت‌های مردمی بر عهده دارد. قطعا مقصود از وحدت اسلامی این نیست که شیعه‌ها سنی شوند و یا سنی‌ها شیعه شوند و همه افراد مسلمان در سراسر جهان در عقاید و احکام و اصول و فروع و همه جزئیات دین، متحد و منسجم گردند بگونه‌ای که هیچ اختلاف نظری در اعتقادات و احکام فقهی در جامعه اسلامی وجود نداشته باشد، واقعیت اینست که مقصود از وحدت اسلامی، یکی کردن اعتقادات و یکنواخت کردن احکام عملی مذهب اسلامی نبوده و چنین چیزی در خارج امکان‌پذیر نخواهد بود. مقصود از وحدت اسلامی این است که پیروان هر یک از مذاهب گوناگون اسلامی در عین حال که عقاید و احکام خاص آن مذهب را برای خود حفظ می‌کنند و به آنها پای‌بند هستند، در روابط اجتماعی و سیاسی و نظامی و اقتصادی و فرهنگی خود با مسلمین دیگر همسو و تابع مصالح عالیه اسلام و امت اسلامی باشند و براساس این برداشت از وحدت، امت اسلامی مقابل دشمنان اسلام همواره به صورت «ید واحده» عمل کنند. هفته وحدت بر پایه میلاد حضرت رسول اکرم (ص) شکل گرفته است و در حقیقت وحدت یادآور پیام‌های اصیل توحیدی از جانب پیامبر بزرگ اسلام (ص) است. مختاری تصریح کرد: ما باید اسلام ناب و راستین پیامبر (ص) را معرفی کنیم. اکنون برخی از دولت‌های اسلامی ظاهرا دارای دولت اسلامی هستند اما مبانی اسلامی آنها توان ایجاد تحرک و پویایی درجوامع اسلامی را ندارند، به خاطر سر سپردگی به دولت‌های استکبار این دولت‌ها خود به عنوان مانعی در راه اتحاد امت اسلامی مطرح هستند.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، جفری گفت: اعضای ائتلاف بین‌المللی درباره موضوع بازگرداندن داعشی‌های زندانی به کشورهایشان اختلاف نظر دارند. وی گفت: آمریکا هرگز مشکل داعشی‌های خارجی در بند را به جای کشورهایشان حل نخواهد کرد. وی همچنین در خصوص عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه گفت: ما از دخالت ترکیه در شمال سوریه راضی نیستیم. روز دوشنبه وزارت کشور ترکیه، از آغاز روند بازگرداندن اعضای اروپایی گروه تروریستی داعش به کشورهای متبوع خود خبر داد. «اسماعیل چاتاکلی» سخنگوی وزرات کشور ترکیه این مطلب را در پاسخ به پرسش خبرنگار آناتولی بیان کرد.
مهرمهر1 ساعت قبل
الجعفری گفت: تلاشهای دولت سوریه و نهادهای آن مانند هلال احمر سوریه عامل اساسی در بهبود اوضاع انسانی با وجود چالشهایی که با آن روبرو است، محسوب می‌شود. باید از تطهیر گروههای تروریستی مانند کلاه سفیدها پرهیز شود. نماینده سوریه در سازمان ملل در ادامه اعلام کرد: اردوغان به حمایت از تروریسم و اشغال اراضی سوریه و باج خواهی وتهدید مداوم اروپا و جهان ادامه می‌دهد. وی افزود: برخی اعضای شورای امنیت اشغالگری آمریکا و چنگ انداختن آن بر نفت سوریه را نادیده می‌گیرند. ما شاهد اشغالگری ترکیه و تغییر بافت جمعیتی در برخی مناطق مرزی سوریه با ترکیه از سوی آنکارا هستیم و تروریستها در ادلب مورد حمایت علنی قرار دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سه مقام آمریکایی پنجشنبه گفته‌اند «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ممکن است با مداخله در سه پرونده قضایی، نظامیان متهم‌شده به جرائم جنگی را عفو کرده و یا آنها تبرئه کند. این مقام‌ها که خواسته‌اند نامشان فاش نشود به روزنامه واشنگتن‌پست گفته‌اند کاخ سفید و پنتاگون در چند روز گذشته در حال کار بر روی جزئیات این موضوع بوده‌اند. جزئیات مربوط به نحوه مداخله ترامپ در این پرونده‌ها هنوز روشن نیست، اما احتمال می‌رود ترامپ از اختیار خود برای صدور فرمان اجرایی عفو استفاده کند. با وجود این، آنها اذعان کرده‌اند که ترامپ در کسوت فرمانده کل قوا اختیار صدور چنین عفوی را دارد. روزنامه واشنگتن‌پست نوشته ترامپ ممکن است تصمیم خودش را از طریق توئیت یا حین سخنرانی در لوئیزیانا اعلام کند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
آیت الله اراکی ابراز امیدواری کرد، با تشکیل اتحادیه قربانیان ترور شاهد نشر اسلام ابراهیمی در جهان اسلام باشیم. وی در پایان گفت: خانواده شهدا جلوه گاه اسلام ابراهیمی هستند، آنان نماد اسلام راستین و عدالت خواهی بوده‌اند. وی اضافه کرد: ایران یکی از بزرگ‌ترین قربانیان ترور است و در برخی از ابعاد نیز می‌توان گفت که کم سابقه‌ترین ترور‌های جهان در این کشور اتفاق افتاده است. وی خاطرنشان کرد: هر چند در دنیا ما را محکوم به تروریسم می‌کنند، اما بزرگ‌ترین جنایات تروریست‌ها در جمهوری اسلامی ایران توسط گروهک‌های مختلف رقم زده شده است. نخستین روز سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی نشست قربانیان ترور با حضور آیت الله محسن اراکی در سالن زمرد هتل آزادی برگزار شد.

مراسم سالگرد شهیدان سجاد مرادی و حمیدرضا دایی‌تقی برگزار شد+ تصاویر

3+
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
زومیتزومیت2 ساعت قبل
این گزارش نشان می‌دهد نرخ نقض قوانین فیسبوک و همچنین تعداد حساب‌های کاربری جعلی در این شبکه رو به افزایش است. خبرگزاری رویترز گزارش داده فیسبوک بین ماه‌های آوریل تا سپتامبر سال میلادی گذشته، ۱/۵۵ میلیارد حساب کاربری جعلی حذف کرده است. فیسبوک همچنین بین ماه‌های ژانویه تا مارس هم ۲/۲ میلیارد حساب کاربری جعلی را حذف کرد. به بیان دیگر فیسبوک از ابتدای سال جاری میلادی تا الان ۵/۴ میلیارد حساب کاربری جعلی حذف کرده که این عدد نشان‌دهنده‌ی عمق چالش پیش‌روی فیسبوک است. در سومین چارک سال جاری میلادی، ۱۱/۶ میلیون محتوای مربوط به تصاویر عریان کودکان و سواستفاده‌های جنسی از آن‌ها از روی فیسبوک حذف شده است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/فارس رئیس دانشکده فرهنگ و ارتباطات اسلامی دانشگاه امام صادق (ع) با بیان اینکه در دیوان حافظ، موضوع عاشورا را با الفاظی نظیر پیرمغان، دیر، و …مشاهده خواهیم کرد، گفت: پیرمغان در شعر حافظ وجود مقدس سیدالشهدا (ع) است. به گزارش ایسنا یک محقق و پژوهشگر اسلامی بیان اینکه شعر حافظ مانند قرآن لایه لایه و بطن بطن است، گفت: حافظ جدال بین تن و جان را برای ما از قرآن گرفته است و می‌گوید «هر چه کردم همه از دولت قرآن کردم». نقویان با تأکید بر اینکه درباره حافظ هرچه بگوییم و بنویسم کم است، گفت: هر وقت می‌توانیم بگوییم که قرآن بس است، درباره حافظ هم می‌توانیم بگوییم بس است. نقویان با تاکید بر اینکه شعر حافظ به تعبیر خودش نظم پریشان است، گفت: وقتی به شعر حافظ نگاه می‌کنیم ظاهرش این است که هر کدام از جایی است. او با اشاره به این بیت شعر حافظ که «کس چو حافظ نگشاد از رخ اندیشه نقاب»، عنوان کرد: حافظ تأکید می‌کند که لطایف حکمی را با نکات قرآنی جمع کرده است؛ همه می‌دانیم که قرآن پر رمز و راز است و شعر حافظ هم این چنین است.
برنابرنا4 ساعت قبل
رییس جمهور سوریه گفت: جنگ در سوریه تنها با نابودی تروریسم پایان می‌یابد. او افزود: سوریه از هرگونه تلاش جهت ایجاد راهکاری برای اوضاع سوریه حمایت می‌کند. تلاش هایی صورت می‌گیرد که چنین وانمود شود که پایان جنگ از مسیر کمیته قانون اساسی می‌تواند انجام شود. او ادامه داد: جنگ ناشی از اختلاف بر سر قانون اساسی نبود بلکه جنگ از آنجا شروع شد که تروریسم شروع به کشتار و ارعاب و نابودی کرد. جنگ تنها با نابودی تروریسم پایان می‌یابد.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی‌رغم آنکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه گفته بودند که دیدار «فوق‌العاده‌ای» داشتند اما موفق به حل اختلافات خود نشدند. بعد از دیدار روز گذشته رؤسای جمهور آمریکا و ترکیه در کاخ سفید برای رسیدگی به بحران در روابط دو کشور، ترامپ گفت که «طرفدار بزرگ» اردوغان است و ملاقات خود را «سازنده» توصیف کرد. رویترز ادامه داد که روز چهارشنبه، اردوغان و ترامپ بدون هرگونه توضیحی گفتند که بر روی حل این موضوع کار می‌کنند و ترامپ گفت که از وزرای خارجه دو کشور و مشاوران امنیت ملی خواسته‌اند که خیلی فوری در زمینه حل موضوع اس-۴۰۰ تلاش کنند. از طرف دیگر اردوغان تصریح کرد که دو کشور می‌توانند تنها از طریق گفت‌وگو بر اختلافات غلبه کنند. طبق این گزارش، ترامپ به همراه پنج سناتور جمهوری‌خواه به کاخ سفید آمده بود تا با اردوغان درباره کردهای سوریه و موضوع اس-۴۰۰ گفت‌وگو کند.
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
شهروند انگلیسی که دولت ترکیه به ظن ارتباط با گروه تروریستی داعش، وی را از این کشور اخراج کرده بود در فرودگاه بین‌المللی هیترو لندن دستگیر شد. روز دوشنبه وزارت کشور ترکیه، از آغاز روند بازگرداندن اعضای اروپایی گروه تروریستی داعش به کشورهای متبوع خود خبر داد. «اسماعیل چاتاکلی» سخنگوی وزرات کشور ترکیه این مطلب را در پاسخ به پرسش خبرنگار آناتولی بیان کرد. چاتاکلی با اشاره به اینکه اعضای اروپایی داعش بعد از انجام مراحل تشریفات قانونی اخراج، به کشورهای متبوع خود بازگردانده می‌شوند، تأکید کرد: روند اخراج اعضای اروپایی گروه تروریستی داعش، به دنبال اظهارات هفته گذشته «سلیمان سویلو» وزیر کشور آغاز شد. سخنگوی وزارت کشور ترکیه با بیان اینکه افراد اخراج‌ شده، تابعیت کشورهای آلمان و دانمارک را دارند، افزود: دو داعشی را هم در شمال سوریه دستگیر کردیم که بعد از انجام مراحل قانونی، به آلمان بازگردانده خواهند شد.
فارسفارس12 ساعت قبل
فرمانده مجتمع دانشگاهی امیرالمومنین (ع) نیروی زمینی سپاه گفت: فضای مجازی فرصتی است که باید به نحو احسن از آن استفاده کرد و با فرصت سوزی فضا را به دشمن واگذار نکرد. به گزارش خبرگزاری فارس از لنجان، سردار محمد کرمی عصر امروز در گردهمایی بزرگ گردان خط‌ شکن حضرت رسول (ص) شهرستان لنجان اظهار کرد: فضای مجازی فرصتی است که باید به نحو احسن از آن استفاده کرد و با فرصت سوزی فضا را به دشمن واگذار نکرد. فرمانده مجتمع دانشگاهی امیرالمؤمنین (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: دشمنان ما با تمام توان خود و البته با یک محتوای ضعیف به میدان آمده، حال‌آنکه مسلمانان با تکیه‌بر محتوای غنی و بی‌نظیری مانند قرآن باید باروحیه آفندی به نبرد با دشمن بروند نه انجام کارهای پدافندی. کرمی با بیان اینکه دشمنان ما امروز به ایجاد نفاق در بین مسلمانان دل‌خوش کرده‌اند، خاطرنشان کرد: آحاد جامعه باید با تأسی از شهدا در این پیکار اقتصادی و فرهنگی سربلند بیرون آیند و لحظه‌ای به دشمن اجازه زیاده‌خواهی ندهند. انتهای پیام/۶۳۰۸۱/ج۳۰/ر
ایلناایلنا13 ساعت قبل
وی تصریح کرد: به واسطه انقلاب اسلامی، حضور مردم و رهبری امام راحل، شاهد حضور واقعی مردم درعرصه‌های قدرت و تعیین سرنوشت هستیم. وی با تاکید بر اینکه سیاست جاری وزارت کشور اجرای نص قانون است، تصریح کرد: قانون موجود، میثاق وزارت کشور با مردم برای اجرای انتخابات است، لذا در این راستا نباید تحت تاثیر برخی از نظرها، گفتمان‌ها و هیجانات کاذب قرار بگیریم، بلکه باید با صلابت در مسیر اجرای قانون حرکت کنیم. وزیر کشور بیان کرد: هر فرد یا دستگاهی که دست‌اندر کار انتخابات است در درجه اول باید خدا را در نظر بگیرد. اگر از قانون کنار برویم هر کسی نظر خود را قانون خواهد دانست. رحمانی‌فضلی گفت: مقام معظم رهبری چشم امید به انتخابات پیش رو دارند که باشکوه و سالم برگزار شود.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
وی تصریح کرد: به واسطه انقلاب اسلامی، حضور مردم و رهبری امام راحل، شاهد حضور واقعی مردم درعرصه‌های قدرت و تعیین سرنوشت هستیم. رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: یکی از کانون‌های اصلی انقلاب همین حضور مردم در انتخابات است، بنابراین خروجی انتخابات به عنوان مظهر تجلی واقعی اراده مردم می‌تواند مطرح باشد. وزیر کشور بیان کرد: هر فرد یا دستگاهی که دست‌اندر کار انتخابات است در درجه اول باید خدا را در نظر بگیرد. اگر از قانون کنار برویم هر کسی نظر خود را قانون خواهد دانست. رحمانی‌فضلی گفت: مقام معظم رهبری چشم امید به انتخابات پیش رو دارند که باشکوه و سالم برگزار شود.
افکارنیوزافکارنیوز13 ساعت قبل
مجید انصاری عضوبه مناسبت هفته وحدت گفت: براساس روایات تاریخی، از روز دوازدهم الی هفدهم ربیع الاول را هفته وحدت نامگذاری کردند و این موضوع زمینه‌ای بود برای اینکه در سال‌های مختلف بعد از انقلاب، نشست‌های تخصصی میان علما و شخصیت‌های موثر دربرگزار شود و همچنین آثار و برکات فراوانی هم داشت اما آن طور که شایسته این عنوان است، ما نتوانستیم از آن بهره‌برداری کنیم. اخبار سیاسی- او اضافه کرد: به ویژه در شرایط کنونی که جهان اسلام بیش از هر زمان دیگر در معرض دشمنی دشمنان از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی است و آنها سعی می‌کنند با توطئه‌های گوناگون اختلاف قومی و مذهبی در کشورهای اسلامی ایجاد کنند و آن را توسعه دهند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آنها برای مثال در سال‌های اخیر جریان‌های تفکیری از جمله داعش را راه‌اندازی کردند و به تعبیر حضرت امام (ره)، با ترویج اسلام آمریکایی به جنگ اسلام آمدند. انصاری تاکید کرد: ما در ایران به خاطر ذات انقلاب و وحدت اسلامی باید پیش از گذشته اهتمام کنیم و از هر عاملی که باعث دلسردی و جدایی بین مردم می‌شود به طور جدی پرهیز کنیم. همچنین تمام احزاب، گروه‌ها و … با بهره‌گیری از روح و نور حضرت محمد (ص) عزمشان را برای وحدت و انسجام جذب کنند.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا از کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی ضدداعش خواسته است تا بر تهدیدهای تروریستی در آفریقا متمرکز شوند. وزیرخارجه آمریکا در جریان نشست وزرای خارجه کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در واشنگتن خواستار تمرکز این ائتلاف بر غرب آفریقا و منطقه ساحل شده است. پمپئو در عین حال بر تداوم نقش سرکردگی آمریکا در ائتلاف ضدداعش تاکید کرد.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی , پلیس مبارزه با تروریسم انگلیس یکی از تروریست‌های داعش را که از ترکیه اخراج شده بود، بازداشت کرد.
ایمناایمنا14 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا از نقش ترکیه در مقابله با داعش تقدیر کرد و گفت: اردوغان با تروریسم می‌جنگند همانطور که آمریکا با آن می‌جنگد. رئیس جمهوری آمریکا د نشست مطبوعاتی مشترک با رجب طیب اردوغان همچنین گفت: اردوغان با کردها روابط بسیار خوبی دارد. رئیس جمهوری آمریکا افزود: ترکیه ۴۰ و اروپا سه میلیارد دلار برای پناهجویان سوری هزینه کرده‌اند. به نقل از شبکه خبری بی. بی. سی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا این اتهام را رد کرده است. تلاش‌های دیپلماتیک از زمان نشست نافرجام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در فوریه سال گذشته میلادی به بن بست خورده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش اسکای‌نیوز، دولت ترکیه روز پنج‌شنبه اعلام کرد ۷ نفر از اتباع کشورهای آلمان و انگلیس را که مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش هستند را به کشورهایشان دیپورت خواهد کرد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، چندی پیش رسانه‌های ترکیه‌ای گزارش داده بودند که دولت این کشور قصد دارد ۲۰ نفر از شهروندان آلمانی مظنون به عضویت در داعش را به آلمان بازگرداند؛ هرچند وزرات کشور آلمان اعلام کرده است تمایلی به پذیرش این افراد ندارد. بر اساس آمارهای منتشرشده از سوی کمیسیون اروپا (بازوی اجرایی اتحادیه اروپا)، در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ یعنی دوران اوج فعالیت‌های گروه تروریستی داعش، بیش از ۵۰۰۰ نفر از اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا به این گروه پیوسته‌اند. بازگشت تروریست‌های اروپایی عضو داعش به کشورهای خود یکی از دغدغه‌های امنیتی بزرگ اتحادیه اروپاست و کشورهایی اروپایی که خود در تقویت داعش برای پیشبرد منافع خود در خاورمیانه نقش داشته‌اند، اکنون سعی دارند به‌نوعی از پذیرش تروریست‌های اروپایی عضو داعش شانه خالی کنند. وی حتی اروپایی‌ها را تهدید کرده بود که در صورت تحویل نگرفتن تروریست‌ها، آمریکا آنها را رها خواهد کرد.
فردا نیوزفردا نیوز16 ساعت قبل
وزیر خارجه ایران در مصاحبه‌ای با یک رسانه هندی که متن آن پنجشنبه منتشر شده خواستار اتحاد ایران، روسیه، هند و پاکستان برای مبارزه با گروه تروریستی داعش شده است. ظریف در مصاحبه‌ای اختصاصی با تلویزیون «ایندیا تودی» گفته که گروه تروریستی داعش علیه هند، پاکستان، روسیه و حتی چین تهدید مشترک به شمار می‌رود. وزیر خارجه ایران گفته این کشورها باید برای مقابله با تهدید این گروه تروریستی با هم متحد شوند. وزیر خارجه ایران گفت: «احیای داعش عامل نگرانی مشترک بین هند، ایران و پاکستان است. جمهوری اسلامی ایران در سال‌های گذشته نقش فعالی در مبارزه با گروه تروریستی داعش در منطقه ایفا کرده است.

به انتهای لیست رسیدید