اخبار داعش - آخرین و مهم ترین اخبار داعش از خبرگزاری‌های ایران | خبری

داعش

ایسناایسنا20 دقیقه قبل
سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، پنتاگون برای تقویت ساختار شرکت‌های نظامی خصوصی فعال در شمال سوریه در کنار کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در این کشور برنامه‌ریزی می‌کند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در گفت‌وگویی مطبوعاتی اظهار کرد: در پی کاهش برنامه‌ریزی شده نیروهای آمریکایی در سوریه، فرماندهی نظامی این کشور به صورت تردیدبرانگیزی به دنبال تقویت ساختار کارمندان شرکت‌های نظامی خصوصی خود است که در شمال و شمال شرق سوریه فعالیت دارند. سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه مسؤولیت اصلی این شرکت‌های نظامی خصوصی آماده‌سازی گروه‌های مسلح هم‌پیمان واشنگتن، حفاظت از تاسیسات نفتی و گازی و نیز تضمین امنیت و آرامش آن منطقه است، گفت: نظارت بر فعالیت‌های این شرکت‌ها بر عهده فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح آمریکاست. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در دسامبر گذشته از آغاز خروج نیروهای این کشور از سوریه خبرداد، از سال ۲۰۱۴ نیروهای آمریکایی بدون موافقت دمشق به بهانه مشارکت در عملیات علیه گروه تروریستی داعش وارد سوریه شدند. با این حال آمریکا کمی بعد اعلام کرد که صدها تن از نیروهای نظامی‌اش در سوریه باقی خواهند ماند و این کشور طرح‌هایی برای ایجاد یک نیروی بین‌المللی در سوریه دارد اما تا امروز این تلاش‌ها موفقیت‌آمیز نبوده‌اند.
فارسفارس22 دقیقه قبل
تولیت آستان قدس رضوی گفت: استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، رمز سلطه ظالمانه خود بر کشورهای اسلامی را ایجاد اختلاف می‌داند. تولیت آستان قدس با اشاره به خدمات این آستان به زائران عرب زبان، بیان کرد: سالانه ده‌ها هزار زائر عرب‌زبان به این حرم شریف مشرف می‌شوند که بخش عمده آن‌ها برادران و خواهران عراقی هستند. حجت‌الاسلام مروی گفت: ما به عنوان خادمان حضرت رضا (ع) شرمنده زائران ایرانی و غیرایرانی این بارگاه شریف هستیم، چون شأن و منزلت زائران حضرت ثامن الحجج (ع) را بسیار بیشتر از میزان خدمات ارائه شده خود می‌دانیم. وی افزود: دشمن از اتحاد، همدلی و هماهنگی دو ملت ایران و عراق خرسند نیست و همان‌گونه که سعی می‌کنند در یک کشور بین اقوام و مذاهب مختلف تفرقه بیاندازند، تلاش می‌کنند بین کشورهای اسلامی نیز اختلاف ایجاد کنند. حجت‌الاسلام مروی با بیان اینکه استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، رمز سلطه ظالمانه خود بر کشورهای اسلامی را ایجاد اختلاف می‌داند، عنوان کرد: امیدواریم با رهنمودهای رهبری معظم انقلاب اسلامی و مرجعیت شیعه عراق به گونه‌ای عمل کنیم که اتحاد و همدلی این دو ملت بزرگ شیعه روز به روز بیشتر شود.
تسنیمتسنیم53 دقیقه قبل
«سربلند» تازه‌ترین کتاب شماست که زندگی شهید حججی را روایت می‌کند. انتشارات شهید کاظمی قصد داشت کتابی با محوریت زندگی شهید حججی منتشر کند. با توجه حضور شهید حججی در سوریه به این کشور نرفتید؟ اتفاقا دنبال سفر به سوریه هم بودم. در جایی گفتید که رسانه‌ها تصویر ناقصی از شهید حججی ارائه داده‌اند. ارائه تصویر جامع از این شهید چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ اگر «سربلند» را بخوانید متوجه می‌شوید که شهید حججی یک سیر مشخص تحول و تکامل داشته است.
خانه ملتخانه ملت54 دقیقه قبل
‌ حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش ایالات متحده برای ایجاد ائتلافی جهانی در راستای تضمین عبور و مرور در تنگه هرمز، گفت: دو‌سوم امنیت حوزه خلیج فارس در دستان ایرانیان است و خوشبختانه تاکنون شاهد هیچ خللی در این عرصه نبوده‌ایم. ایالات متحده امروزه ائتلاف تشکیل می‌دهد تا در منطقه ناامنی ایجاد کندوی با اشاره به اینکه ایالات متحده امروزه ائتلاف تشکیل می‌دهد تا در منطقه ناامنی ایجاد کند، ادامه داد: بر این اساس مشاهده می‌شود که در افغانستان، عراق، یمن و غیره بحران هایی وجود دارد که دستپخت سردمداران کاخ سفید و همپیمانان منطقه‌ای آنها است. همه دنیا می‌داند ایران امنیت تنگه هرمز را به خوبی تامین کرده استعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که همه دنیا می‌داند ایران امنیت تنگه هرمز را به خوبی تامین کرده و در این راستا مشکلی وجود ندارد که آمریکایی‌ها برای تضمین عبور و مرور آزاد از آن درصدد تشکیل ائتلافی جهانی هستند. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا با تکرار ادعاهای نخ نما و خصمانه خود علیه کشورمان اعلام کرد ما در حال تشکیل ائتلافی جهانی برای تضمین عبور و مرور آزاد از تنگه هرمز هستیم اما این کار زمان می‌برد. همچنین جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که کشورش در حال بررسی طرحی است که به ادعای او «آزادی دریانوردی آب‌های بین المللی اطراف ایران و یمن» را با ایجاد یک ائتلاف نظامی تامین کند. /پایان پیام
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی با اشاره به خدمات آستان قدس رضوی به زائران عرب زبان ابراز کرد: سالانه ده‌ها هزار زائر عرب‌زبان به این حرم شریف مشرف می‌شوند که بخش عمده آن‌ها برادران و خواهران عراقی هستند. تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه برای ارائه خدمات هر چه بهتر به زائران عرب زبان، یک رواق و صحن حرم مطهر رضوی را به زائران عرب زبان حضرت رضا (ع) اختصاص داده‌ایم، تصریح کرد: بنای ما بر این است به همان میزان که برای رفاه زائران ایرانی تسهیلات، امکانات و خدمات ارائه می‌دهیم، به همان میزان به زائران عراقی نیز خدمات ارائه کنیم. وی گفت: ما به عنوان خادمان حضرت رضا (ع) شرمنده زائران ایرانی و غیرایرانی این بارگاه شریف هستیم، چون شأن و منزلت زائران حضرت ثامن الحجج (ع) را بسیار بیشتر از میزان خدمات ارائه شده خود می‌دانیم. وی افزود: دشمن از اتحاد، همدلی و هماهنگی دو ملت ایران و عراق خرسند نیست و همان گونه که سعی می‌کنند در یک کشور بین اقوام و مذاهب مختلف تفرقه بیاندازند، تلاش می‌کنند بین کشورهای اسلامی نیز اختلاف ایجاد کنند. تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، رمز سلطه ظالمانه خود بر کشورهای اسلامی را ایجاد اختلاف می‌داند، عنوان کرد: امیدواریم با رهنمودهای رهبری معظم انقلاب اسلامی و مرجعیت شیعه عراق به گونه‌ای عمل کنیم که اتحاد و همدلی این دو ملت بزرگ شیعه روز به روز بیشتر شود.
الفالف8 ساعت قبل
آمریکا آموزش نظامی به عناصر «جیش المغاویر» وابسته به نیروهای موسوم به ارتش آزاد سوریه آغاز کرده است. بر اساس این گزارش، آمریکا آموزش به عناصر تروریستی را هم در پایگاه التنف و همچنین در پایگاه‌های نظامی داخل خاک اردن از سرگرفته است. در پایگاه التنف، به تروریست‌ها «انجام علملیات هجومی در شرایط سخت، عملیات هلی برد و جنگ در محیط‌های بیابانی و ارتفاعات» آموزش داده می‌شود. بنابراین گزارش، آمریکا آموزش به تروریست‌های منطقه را به بهانه مقابله با عناصر باقیمانده داعش در مناطق مرزی سوریه و عراق انجام می‌دهد. پایگاه «التنف» بین مناطق مرزی سه کشور اردن، سوریه و عراق قرار دارد و اتاق عملیات مشترک نیروهای آمریکا و تروریست‌ها در منطقه به شمار می‌آید.
برنابرنا9 ساعت قبل
بر اساس این گزارش، آمریکا آموزش به عناصر تروریستی را هم در پایگاه التنف و همچنین در پایگاه‌های نظامی داخل خاک اردن از سرگرفته است. این گزارش می‌افزاید، آمریکا همچنین با هدف افزایش شمار نیروهای جیش المغاویر، اجازه پیوستن سایر نیروها در منطقه را به این گروه داده است. در پایگاه التنف، به تروریست‌ها «انجام علملیات هجومی در شرایط سخت، عملیات هلی برد و جنگ در محیط‌های بیابانی و ارتفاعات» آموزش داده می‌شود. بنابراین گزارش، آمریکا آموزش به تروریست‌های منطقه را به بهانه مقابله با عناصر باقیمانده داعش در مناطق مرزی سوریه و عراق انجام می‌دهد. پایگاه «التنف» بین مناطق مرزی سه کشور اردن، سوریه و عراق قرار دارد و اتاق عملیات مشترک نیروهای آمریکا و تروریست‌ها در منطقه به شمار می‌آید.
فارسفارس9 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع قبیله‌ای در شبه جزیره سینا چهارشنبه (۲۶ تیر) گفتند که اجساد چهار نفر را در جاده العریش پیدا کرده‌اند که ذبح شده‌اند. این منابع در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم گفتند که به احتمال زیاد، این افراد به دست گروه‌های مسلح فعال در این منطقه کشته شده‌اند. منطقه شبه جزیره سیناء مصر به ویژه العریش محل فعالیت گروه‌های مسلح تروریستی نزدیک به داعش است. یکی از این گروه‌ها گروهک تروریستی «انصار بیت‌المقدس» است که بعد از اعلام وجود در تابستان ۲۰۱۴، رسما با گروه تروریستی داعش اعلام بیعت کرد. ارتش مصر از آن زمان به کمک رژیم صهیونیستی با این گروهک تروریستی اعلان جنگ کرد و حتی چندین عملیات گسترده امنیتی انجام داد ولی عناصر داعش همچنان در شبه جزیره سینا گاه و بی‌گاه علیه نیروهای مصری عملیات تروریستی انجام می‌دهند.
فارسفارس10 ساعت قبل
وی ادامه داد: از نظر مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی شامل پنج مرحله نهضت اسلامی، انقلاب اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و در نهایت تمدن اسلامی است و امروز ما در جایگاه تشکیل دولت اسلامی ایستاده‌ایم و تا تحقق کامل آن فاصله داریم. باید با تدوام انقلاب اسلامی در مسیر تمدن اسلامی حرکت کنیمفرمانده قرارگاه فضای مجازی ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: نباید انقلاب اسلامی را محدود به جمهوری اسلامی و ایران بکنیم، بلکه باید با تدوام انقلاب اسلامی در مسیر تمدن اسلامی حرکت کنیم و با تحقق این تمدن اسلامی، ایران به ام‌القرای جهان اسلامی و ملجأ و پناهگاه‌ مستضعفین جهان تبدیل خواهد شد. اثباتی با بیان اینکه جنگ رسانه در حوزه تصویر و فضای مجازی در اوج خود قرار گرفته است، تأکید کرد: انقلاب اسلامی با شکست هیمنه آمریکا توانست شکاف عمیق در شاکله بنیادین آن را به نمایش بگذارد. اثباتی با دسته‌بندی انسان به سه دسته انسان حقیقی، انسان مجازی و انسان مجازی شده ادامه داد: انسان حقیقی انسانی است که با او ارتباطی دوسویه و متقابل داریم اما انسان مجازی همواره تنها و مفرد است. از انسان مجازی نمی‌توان انتظار تمدن‌سازی داشتوی گفت: تنها انسان حقیقی است که می‌تواند تمدن‌ساز باشد و در شرایطی که امروز نسل جوان ما به یک انسان مجازی تبدیل شده و تمام زندگی خود را در این فضا زیست می‌کند نمی‎‌توان انتظار تمدن‌سازی از او داشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: موگرینی در نشستی با موضوع خلیج فارس در پارلمان اروپا گفت: «خلیج [فارس] فوق‌العاده به اروپا نزدیک است و بخشی از منطقه ماست و وضعیت امنیتی در خلیج [فارس] به شدت به امنیت ما مرتبط است. ما همواره گفته‌ایم که حفظ توافق هسته‌ای با ایران، بیش و پیش از هر چیز برای منافع امنیتی اروپا و جهان حائز اهمیت است. تجزیه کشورهای بزرگ غرب آسیا تحت عنوان نقشه خاورمیانه جدید، پروژه مثلث صهیونیسم مسیحی (آمریکا، انگلیس و اسرائیل) بود که حتی نقشه‌های جعلی نیز برای آن منتشر شد. پس از شکست صهیونیست مسیحی در جنگ‌های مستقیم، جنگ‌های نیابتی توسط امثال داعش نیز تغییر نقشه در منطقه به راه افتاد. در نقشه‌های متوهمانه داعش نیز همین نقشه‌های جعلی منطقه‌ای به چشم می‌خورد و باید از خانم موگرینی پرسید میان او، برخی سران مرتجع منطقه، صهیونیست‌ها و گروهک تروریستی داعش چه نسبت و هماهنگی‌ای برقرار است؟!
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
خبرگزاری مهر: به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، شبه نظامیان مسلح چهار غیرنظامی را در مسیر عریش واقع در استان سینای شمالی مصر سربریدند. فعالیت گروه‌های افراطی- تکفیری در شمال سینا متمرکز است اما این گروه‌ها هر از گاهی حملاتی را در مرکز و جنوب سینا و یا دیگر شهرهای مصر انجام می‌دهند. ماه گذشته نیز افراد مسلح ناشناس ۱۴ نفر را در شمال سینا ربودند. خطرناک‌ترین گروه شبه نظامی در سینا، گروه موسوم به ولایت سینا بوده که در تبعیت با گروه تروریستی داعش است. این حملات از زمان سرنگونی «محمد مرسی» رئیس جمهوری پیشین مصر در جولای سال ۲۰۱۳ تشدید شده است.
فارسفارس13 ساعت قبل
منابع روس از استقرار یک فروند کشتی جنگی متعلق به ناوگان دریایی خزر این کشور که مجهز به موشک‌های برد بلند «کالیبر» است، در مدیترانه خبر دادند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع روس از ورود یک فروند کشتی‌ جنگی این کشور به دریای مدیترانه خبر دادند. وبگاه «دبکا فایل»، شامگاه چهارشنبه به وقت تهران به نقل از منابع روس نوشت که کشتی جنگی «اولگیچ» مجهز به موشک‌های برد بلند «کالیبر» وارد آب‌های مدیترانه شده است. (جزئیات بیشتر) به نوشته دبکا فایل، این کشتی جنگی بخشی از ناوگان دریای خزر روسیه است که از «دریای سیاه» به ناوگان این کشور در دریای مدیترانه پیوسته است. خبرگزاری «تاس» نیز به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت که این کشتی جنگی سه شنبه به ناوگان پنجم دریایی این کشور در سوریه پیوست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- پس از استخراج غیرقانونی معادن، تروریست‌های داعش با از بین بردن جنگل‌های افغانستان و قاچاق چوب به پاکستان، منبع درآمد جدیدی را برای خود ایجاد کرده‌اند. به گفته مقامات اداره کشاورزی افغانستان سالانه بطور متوسط ۱۰ هکتار از جنگل‌های این کشور به دلیل قطع درختان از بین می‌روند. «محمد یوسف» معاون پلیس ولایت کنر نیز در این باره گفت: پس از تروریسم، قاچاق چوب بزرگترین مشکلی است که اینجا داریم. «محمد کامل» ۴۰ ساله پس از دو دهه فعالیت در صنعت چوب، ارزیابی کرد که سالانه حدود ۲۰ هزار درخت از این ولایت به پاکستان قاچاق می‌شود. پیش از این ولایت کنر پوشیده از جنگل‌های بلوط، کاج و گردو بود اما در سه قرن اخیر ۴۰ درصد از جنگل‌های این ولایت از بین رفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش شبکه خبری رووداو، نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق این اظهارات را روز چهارشنبه در دیدار با یک هیات نظامی و سیاسی عنوان کرده است. مسرور بارزانی امروز (چهارشنبه) میزبان مشاور ارشد وزارت دفاع انگلیس در امور خاورمیانه، سفیر انگلیس در عراق و سرکنسول انگلیس در منطقه کردستان عراق بود. در ادامه بیانیه آمده که در دیدار هیات انگلیسی و نخست‌وزیر جدید منطقه کردستان عراق بر «اهمیت همکاری و هماهنگی در مقابله با تحرکات داعش در برخی مناطق عراقی» تاکید شد. هیات انگلیسی انتخاب بارزانی به عنوان نخست‌وزیر و آغاز به کار کابینه وی را تبریک گفت و سفر هیات بلندپایه منطقه کردستان عراق به بغداد را مهم و ضروری خواند. بارزانی در دیدار با عادل عبدالمهدی گفته بود که دولت منطقه کردستان عراق آماده حل تمامی مشکلات باقی‌مانده است.
فارسفارس16 ساعت قبل
«امیر عبداللهیان» در دیدار با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان، با بیان اینکه سیاست ایران دور نگه داشتن لبنان از بحران‌های منطقه‌ای است، امنیت این کشور را امنیت تمامی منطقه و ایران دانست. امیر عبداللهیان: به آمریکا و رژیم صهیونیستی اجازه نمی‌دهیم که با امنیت منطقه بازی کنندبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حسین امیر عبداللهیان» دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه) در بیروت با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد. به نوشته پایگاه خبری العهد، امیر عبداللهیان پس از این دیدار به خبرنگاران گفت که گفت‌و‌گوهای «خوب» و «سازنده‌ای» را با رئیس پارلمان لبنان داشته و در نشست با وی تأکید کرده است که ایران با تمام توان از مردم لبنان، ارتش، مقاومت و دولت این کشور حمایت می‌کند. او افزود: «جمهوری اسلامی ایران تأکید می‌کند که لبنان باید به دور از بحران‌های منطقه‌ای باشد و ما عقیده داریم که امنیت لبنان همان امنیت منطقه و ایران است و برخی تهدیدات و تحرکاتی که رژیم صهیونیستی دست بدان می‌زند به نفع امنیت منطقه نیست.» دستیار ویژه رئیس مجلس با بیان اینکه اقدامات بنیامین نتانیاهو دارای مصرف داخلی است، گفت: «با صدای بلند می‌گوییم که ایران و همپیمانانش هرگز به رژیم صهیونیستی و آمریکا اجازه نمی‌دهند که با امنیت منطقه بازی کنند.» امیر عبداللهیان روز گذشته وارد دمشق شد و با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه دیدار کرد. او در این دیدار گفته بود داعش و سایر اشکال تروریسم تکفیری، محصول طراحی خبیث آمریکایی - صهیونیستی برای تغییر نقشه منطقه بود که که با قدرت با آن مقابله شد.
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمنابع روس از ورود یک فروند کشتی‌ جنگی این کشور به دریای مدیترانه خبر دادند. اخبار بین الملل_ وبگاه «دبکا فایل»، شامگاه چهارشنبه به وقت تهران به نقل از منابع روس نوشت که کشتی جنگی «اولگیچ» مجهز به موشک‌های برد بلند «کالیبر» وارد آب‌های مدیترانه شده است. این کشور پیشتر نیز کشتی‌های جنگی «آدمیرال گریگورویچ» و «آدمیرال اسن» متعلق به ناوگان دریای سیاه خود را عازم مدیترانه کرده بود تا مواضع روسیه در منطقه تقویت شود. به نوشته دبکا فایل، این کشتی جنگی بخشی از ناوگان دریای خزر روسیه است که از «دریای سیاه» به ناوگان این کشور در دریای مدیترانه پیوسته است. خبرگزاری «تاس» نیز به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت که این کشتی جنگی سه شنبه به ناوگان پنجم دریایی این کشور در سوریه پیوست.
فارسفارس16 ساعت قبل
برادر عامل بمب‌گذاری انتحاری مرگبار سال گذشته میلادی در شهر منچستر، از لیبی به انگلیس منتقل شد. استرداد برادر عامل حمله تروریستی منچستر از لیبی به انگلیسبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برادر فرد بمب‌گذار انتحاری در کنسرت شهر «منچستر» از «طرابلس» به انگلیس منتقل شد. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پس از درخواست لندن درخصوص استرداد «هاشم»، برادر «سلمان عابدی» عامل بزرگ‌ترین حمله تروریستی انگلیس طی ۱۲ سال گذشته، مقامات لیبی او را تحویل دادند. پلیس منچستر نیز گفت: ‌ «روند استرداد در حال انجام است و از مقامات لیبی به‌خاطر مدنظر قرار دادن درخواست استرداد ما قدردانی می‌کنم». بمب‌گذاری انتحاری سلمان، برادر هاشم، ۲۲ کشته و بیش از ۵۰۰ مجروح برجای گذاشت.

به هلاکت رسیدن تروریست داعشی هنگام رجزخوانی+فیلم

رکنارکنا17 ساعت قبل
بخش اعظم بزرگ‌ شدن داعش و زمینه‌سازی حرکت این گروهک ناتوان و ضداسلام در پشتیبانی‌های غرب و رسانه‌های آنهاست که سعی دارند با حمایت‌های مالی و روانی از طریق رسانه‌های خود داعش را تقویت کنند و با تنفس مصنوعی جسد بی‌جان این گروهک تروریستی را زنده نگه دارند. از آنجایی که رسانه‌ها نقش جدی در روشنگری دارند، جوامع اسلامی باید با به تصویر کشیدن و مشخص کردن اهداف سیاست‌ها و عملکردهای ضداسلامی و ضدبشری این گروهک در معرفی اسلام سبب ایجاد وحدت در جامعه اسلامی و خنثی‌سازی این سیاست‌ها شوند. به تازگی ویدئویی در فضای مجازی منتشر است که بار دیگر قدرت پوشالی گروهک تروریستی داعش و سربازانش را به تصویر می‌کشید. در این ویدئو یکی از تروریست‌های خونخوار داعشی در حال رجزخوانی است که با انفجار یک موشک در نزدیکی محل فیلمبرداری رجزخوانی تروریست داعشی ناتمام می‌ماند و تعدادی از آنان به هلاکت می‌رسند. در ادامه می‌توانید ویدئوی مربوطه را مشاهده کنید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایمناایمنا18 ساعت قبل
مسابقه شنا میان ترامپ و بایدن؛ شاید وقتی دیگرجو بایدن گفت، حاضر است با دونالد ترامپ یک مسابقه شنای سوئدی داشته باشد. ترامپ معمولا زمانی که درباره جو بایدن حرف می‌زند از او با لفظ «جو بایدن خوابالو» یاد می‌کند. این نظرسنجی نشان داد که حزب لیکود به ۳۱ کرسی دست خواهد یافت و حزب «آبی سفید» به ۳۰ کرسی. این اقدام شدیدترین اقدام دولت آمریکا در واکنش به قتل عام صورت گرفته از سوی ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینجایی تلقی می‌شود. مخالفت رژیم صهیونیستی با بند هایی از «معامله قرن» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دولت آمریکا اعلام کرده است که با برخی از بندهای طرح صلح این کشور برای فلسطین و این رژیم موسوم به «معامله قرن» مخالف است!
فارسفارس19 ساعت قبل
نتیجه این تحقیقات – که دهمین گزارش جهانی پیو درباره محدودیت‌های مذهبی دولتی است – روز دوشنبه (بیست‌وسوم تیر ماه) منتشر شد و تحولات ۱۹۸ کشور و منطقه خودگردان را از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ بررسی کرده است. بر این اساس، رژیم صهیونیستی در دهه مذکور، محدودیت‌های مذهبی – شامل قوانین، سیاست‌ها و اقدامات مقامات رسمی که آزادی و فعالیت‌های مغایر با آموزه‌های یهودیت را محدود می‌کند – به میزان قابل توجهی افزایش داده است. وقتی یهودیان ارتودکس بین مرد و زن در خیابان دیوار می‌کشند! شکل دیگری از محدودیت‌های مذهبی که رژیم صهیونیستی اعمال می‌کند این است که ازدواج درون ملیت‌ها یا نژادها یا مذهب‌های دیگر را به رسمیت نمی‌شناسد و حقی برای آنها قائل نمی‌شود. به‌علاوه در این ده سال، تعداد کشورهایی که در آن خشونت اجتماعی بالایی در ارتباط با محدودیت‌های مذهبی وجود دارد، از ۳۹ به ۵۶ کشور افزایش یافته است.
جام نیوزجام نیوز19 ساعت قبل
اتحادیه علمای مسلمان حاضر در استان دیاله عراق به نقش مهم نیروهای سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) اشاره کرد. وی ادامه داد: «استقرار [نیروهای] الحشد الشعبی در حمرین و اطراف [مناطق] مندلی، امام ویس و ریف خانقین، در شکست این طرح، نقش مهمی داشت». المعموری در پایان خاطر نشان کرد که «رسیدن به مرزهای ایران، یکی از اهداف داعش بود، ولی به خاطر حضور الحشد الشعبی که در کمین اهداف آن (داعش) قرار داشت، [این طرح] عملی نشد». در خصوص اهمیت الحشد الشعبی، «نوری المالکی» رئیس ائتلاف «دولة القانون» و نخست وزیر اسبق عراق تأکید کرد که الحشد، تضمین و سوپاپ اطمینان امنیت عراق است. المالکی تصریح کرد که نقش الحشد به پایان نرسیده و نیاز به آن منتفی نشده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در دیدار با مدیر اجرایی شبکه راهبری در امور خلع سلاح هسته‌ای و امنیت اروپا بر تعهدات برجامی ایران و عدم استفاده از سلاح شیمیایی تاکید کرد. اعتمادآنلاین| محمدجواد جمالی نوبندگانی با خانم تارجا آنلی کرونبری، کارشناس انیستیتوی تحقیقات صلح بین الملل استکهلم و مدیر اجرایی هیات شبکه رهبری در امور خلع سلاح هسته‌ای و امنیت اروپا امروز (چهارشنبه، ۲۶ تیرماه) دیدار و گفت وگو کرد. وی به خبر کنگره آمریکا مبنی بر تحریم محمد بن سلمان اشاره کرد و گفت: امیدواریم این تحریم واقعی باشد. ایران هیچ انحرافی از مسیر صلح آمیز هسته‌ای نداشته استجمالی نوبندگانی یادآور شد: براساس گزارش سازمان‌های امنیتی اطلاعاتی ایران هیچ انحرافی از مسیر صلح آمیز هسته‌ای نداشته است و براساس مذاکرات انجام شده به همه تعهدات برجام پایبند بوده حتی پس از خروج آمریکا نیز به تعهدات خود پایبند مانده است. وی یادآور شد: برجام شاید در زمینه اقتصادی نتوانست انتظارات ایران را برآورده کند اما مزایای سیاسی هم برای ایرانیان در برداشت و به نوعی وضعیت سیاسی ایران در سطح بین الملل را تغییر داد.
فارسفارس20 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عباس العرداوی» کارشناس عراقی مسائل سیاسی درباره تحرکات مشکوک سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد هشدار داد. العرداوی به پایگاه خبری المعلومه گفت که پس از اینکه تماس‌های عناصر حاضر در سفارت آمریکا در بغداد با «محمود الفلاحی» فرمانده عملیات الانبار لو رفت، وزارت خارجه آمریکا احساس خطر کرده است. در این فایل‌ها، الفلاحی از طریق تلفنی و واتساپ با یکی از عناصر سرویس اطلاعاتی مرکزی آمریکا «CIA» که تبعه عراق است، تماس داشته است. وی در پایان اعلام کرد که دولت آمریکا نمی‌پذیرد اطلاعات مربوط به تعداد کارکنان و ماهیت فعالیت آنان در داخل سفارت را در اختیار دولت عراق قرار دهد. این نماینده عراقی تصریح کرد که سفارت آمریکا در بغداد، به جولانگاه «موساد اسرائیل و عناصر تروریستی داعش بدل شده است».
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ویژه‌برنامۀ بخش بین‌الملل چهارمین دورۀ آموزشی دورۀ اسلام ناب با عنوان «شب مقاومت»، با حضور حجت‌الاسلام سیدهاشم الحیدری، از رهبران جبهۀ مقاومت عراق و حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، برگزار شد. در ابتدای نشست، حجت الاسلام و المسلمین هاشم الحیدری معاون فرهنگی الحشد الشعبی عراق سخنرانی کرد. امروز عمارها در کل جبهۀ مقاومت فراوان هستند و این حقیقت را باید دید. به امام گفتند بگویید جمهوری دموکراتیک اسلامی، امام فرمود جمهوری اسلامی، نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر. این شعار جمهوری اسلامی در همۀ جبهۀ مقاومت است.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگارمهر، متن زیر یادداشتی از علی مته، سردبیر سایت اسلامیک با موضوع «نقدی بر رواج اصطلاح اسلام سیاسی در آلمان» است که در ادامه می‌آید؛ مدت‌هاست که اصطلاح اسلام سیاسی مانند بنیادگرایی، سلفی‌گری، اسلام‌گرایی، افراط‌گرایی و جهادگرایی به آرامی وارد صفحات روزنامه‌ها و کتاب‌های منتقد اسلام در آلمان شده است. البته کتاب «اسلام سیاسی به آلمان تعلق ندارد» می‌تواند اطلاعات خوبی درباره اسلام در اختیار مخاطبان قرار دهد. ما با خواندن این کتاب متوجه می‌شویم که اسلام و مسلمانان در جامعه آلمان به عنوان یک مشکل دیده می‌شوند. این خواسته‌ها جدید نیستند، اما تجربه نشان داده است که این ممنوعیت‌ها نمی‌توانند مشکلات واقعی جامعه آلمان را حل کنند. اصطلاح «اسلام سیاسی» در حال حاضر بسیار فراگیر شده است.

شکایت ایران برای گریس/ابقاء آیت الله جنتی/ایستادگی ظریف و …

4+
ایسناایسنا20 ساعت قبل
خانه ملتخانه ملت21 ساعت قبل
وی به خبر کنگره آمریکا مبنی بر تحریم محمد بن سلمان اشاره کرد و گفت: امیدواریم این تحریم واقعی باشد. اروپا بعد از خروج ترامپ، ۱۱ تعهد را قرار بود اجرا کند که تاکنون یک تعهد هم عملیاتی نشده است. ایران تحت کنترل همه پادمان‌ها است اما همچنان مورد برخورد قرار می‌گیرد. مزایای سیاسی برجام برای ایران کافی نبودجمالی نوبندگانی در ادامه و در پاسخ به سوالات مدیر اجرایی هیات شبکه رهبری در امور خلع سلاح هسته‌ای و امنیت اروپا، گفت: مزایای سیاسی برجام برای ما خوب است اما کافی نیست لذا قبول نمی‌کنیم با آمریکایی‌ها همراهی نکردند. وی یادآور شد: برجام شاید در زمینه اقتصادی نتوانست انتظارات ایران را برآورده کند اما مزایای سیاسی هم برای ایرانیان در برداشت و به نوعی وضعیت سیاسی ایران در سطح بین الملل را تغییر داد.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، اصطلاح «مرد قدرتمند» را می‌توان به مجموعه ترفندهایی اطلاق کرد که رئیس‌جمهور آمریکا برای پیشبرد اهداف خود در سخنان و اقداماتش بکار می‌گیرد. سندرز به ماجرای انصراف رئیس‌جمهور آمریکا از حمله به ایران اشاره دارد. او و تعدادی دیگر از نامزدهای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا باور دارند ترامپ خود مقصر افزیش تنش با ایران است. ترامپ ادعا می‌کند ایران به تهدیدی علیه کشورهای منطقه تبدیل شده و از تروریسم حمایت می‌کند، پس می‌توان و باید با اقدامات پیشگیرانه از قدرت آن کاست. وقتی خبرنگار از او در مورد چنین اظهاراتی پرسید ترامپ وسط حرف او پرید و گفت: «من فقط رزی ادانل را گفتم!».
ایسناایسنا21 ساعت قبل
رئیس مشترک حزب اتحاد دموکرات سوریه ضمن ابراز تردید نسبت به موفقیت آمیز بودن رایزنی‌های کمیته قانون اساسی در سایه عدم حضور نمایندگان دولت خودمختار در روند سیاسی، تاکید کرد، گروه کوچک کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش از مشارکت این نمایندگان حمایت می‌کنند و روسیه نیز بارها درباره عدم حضور نمایندگان کردها و لزوم مشارکت نمایندگان دولت خودمختار و نیروهای سوریه دموکراتیک صحبت کرده است. او افزود: در کارگاه پاریس در مورد مساله قانون اساسی، حکومتداری و ساختار سیاسی گفتگو شد و رویکرد کلی گروه‌های مخالف لزوم مشارکت نمایندگان دولت خودمختار در شمال شرق سوریه و نیز حضور نمایندگان سوریه دموکراتیک در مذاکرات ژنو و کمیته قانون اساسی بود. نزدیک شدن ما به راه‌حل سیاسی بر اساس ساختاری دموکرات مساله‌ای استراتژیک و گزینه‌ای همیشگی است و گفتگو ضامن موفقیت تمامی مسائل موجود است. او با اشاره به بررسی دقیق سرنوشت اسرای داعشی و خانواده‌های آنها در دیدارهای نمایندگان کشورهای یاد شده گفت: بحث و گفتگوهایی با نمایندگان دولت خودمختار کردها درباره تشکیل یک دادگاه بین‌المللی ویژه جرائم تروریستی انجام شد و این مهمترین موضوع همایش بین‌المللی بود. آنها بار سنگینی بر دوش دولت کردها هستند.

به انتهای لیست رسیدید