دامغان

دامغان

تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
حبیب‌الله خجسته پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: روز گذشته تا ساعت ۱۸ عصر، تعداد ۱۷ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان نام‌نویسی کردند. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان افزود: ۱۰ داوطلب نام نویسی شده از حوزه‌های انتخابیه استان سمنان در ششمین روز مهلت نام‌نویسی نیز مدرک کارشناسی ارشد ارائه دادند. مهلت نام‌نویسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ساعت ۱۸ فردا به پایان رسیده و آمار نهایی داوطلبان نام‌نویسی شده در همه حوزه‌های انتخابیه کشور مشخص می‌شود. دوم اسفندماه امسال از سوی وزارت کشور به‌عنوان روز برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام‌شده است. مردم استان سمنان چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند که از حوزه‌های انتخابیه «سمنان، مهدی‌شهر و سرخه»، «شاهرود و میامی»، «گرمسار و آرادان» و «دامغان» راهی خانه ملت می‌شوند.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، با نام‌نویسی احمد همتی نماینده اصلاح‌طلب شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس دهم که امروز صورت گرفت؛ پازل ثبت‌نام نمایندگان استان سمنان در انتخابات مجلس یازدهم تکمیل شد. با نام‌نویسی همتی، همه نمایندگان فعلی استان سمنان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، برای انتخابات دوره یازدهم خانه ملت نیز نام‌نویسی کرده‌اند. مهلت نام‌نویسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ساعت ۱۸ فردا به پایان رسیده و آمار نهایی داوطلبان نام‌نویسی شده در همه حوزه‌های انتخابیه کشور مشخص می‌شود. دوم اسفندماه امسال از سوی وزارت کشور به‌عنوان روز برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام‌شده است. مردم استان سمنان چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند که از حوزه‌های انتخابیه «سمنان، مهدی‌شهر و سرخه»، «شاهرود و میامی»، «گرمسار و آرادان» و «دامغان» راهی خانه ملت می‌شوند.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان بابیان اینکه طی ششمین روز ثبت‌نام نمایندگی مجلس ۱۷ نفر در استان سمنان داوطلب شدند، ابراز داشت: روز اول ۹ نفر، روز دوم ۱۰ نفر، روز سوم ۱۳ نفر، روز چهارم ۱۴ نفر، روز پنجم ۳۱ نفر برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان سمنان ثبت‌نام کردند. وی بابیان اینکه همه این ۱۷ نفر ثبت نامی روز ششم ثبت‌نام نمایندگی مجلس مرد بودند و امروز هیچ خانمی در استان سمنان کاندید نشد، افزود: تعداد کاندیدای خانم با این حساب تا پایان روز ششم ثبت‌نام ۹ نفر اعلام می‌شود. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان بابیان اینکه در ششمین روز شلوغ‌ترین فرمانداری دامغان با مراجعه هفت نفر بود، ابراز داشت: در شاهرود سه نفر، سمنان شش نفر و گرمسار یک نفر با مراجعه به فرمانداری‌های حوزه انتخابیه کاندیدای مجلس شورای اسلامی شدند. خجسته پور بابیان اینکه از این ۱۷ نفر پنج نفر دارای مدرک دکترا، ۱۱ نفر کرشناسی ارشد و یک نفر تحصیلات حوزوی دارد، تصریح کرد: با این حساب از بین ۹۴ داوطلب نمایندگی مجلس ۱۴ نفر دارای مدرک دکترا و چهار نفر تحصیلات حوزوی هستند و مابقی این افراد کارشناسی ارشد یا معادل آن رادارند. وی بابیان اینکه فردا آخرین مهلت ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهد بود، افزود: ثبت نامی‌ها تا پایان روز ششم ۹۴ نفر اعلام می‌شود که پیش‌بینی می‌شود برای فردا شاهد حضور بیشتری از متقاضیان باشیم.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
حبیب‌الله خجسته پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با اشاره به جنسیت داوطلبان نام‌نویسی شده انتخابات مجلس یازدهم استان سمنان در روز ششم تا ساعت ۱۵ و ۳۰ اظهار داشت: تمامی این افراد مرد بودند. وی با بیان اینکه تعداد ۷ نفر دیگر نیز در حال نام‌نویسی هستند اظهار داشت: آمار نهایی داوطلبان مجلس در روز ششم در استان سمنان تا پایان وقت امروز اعلام می‌شود. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان خاطرنشان کرد: تعداد افراد نام‌نویسی شده تا آخر وقت روز پنجم ۷۷ نفر بود که تعدادی از این افراد از طریق وزارت کشور نام‌نویسی کردند. به گزارش تسنیم نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از دهم آذرماه امسال آغازشده و تا ۱۶ این ماه ادامه خواهد یافت. استان سمنان چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که از چهار حوزه انتخابیه «سمنان، مهدی‌شهر و سرخه»، «شاهرود و میامی»، «گرمسار و آرادان» و «دامغان» به بهارستان راه می‌یابند.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید محمدحسینیان ظهر آدینه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دامغان به میزبانی مصلی امام خمینی (ره) این شهر ضمن اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو بابیان اینکه دانشجو نیاز به محیط آرام دارد، ابراز داشت: دانشجویان باید از اساتید ارزشی در کسب علم و دانش خود برخوردار باشند. وی بابیان اینکه تشکل‌های دانشجویی به عنوان نیروهای تاثیر گذار دانشگاه‌ها باید تقویت شوند، اضافه کرد: عناصر نامطمئن باید از فضاهای دانشجویی به دور باشند و دانشجویان باید هوشیار و آگاهی خود را نسبت به محیط دانشگاه افزایش دهند. لزوم جدی گرفتن ظرفیت و پتانسیل‌های دامغانامام جمعه دامغان به توانمندی و ظرفیت‌های این شهرستان اشاره کرد و ابراز داشت: دامغان دارای امکانات و ظرفیت‌های خوبی است که باید از آن به‌خوبی بهره‌برداری کرد و امکانات و ظرفیت‌ها به حال خود رها نشود. لزوم توجه به خواسته بازاریان دامغانامام جمعه دامغان خاطرنشان کرد: با توجه به تورم حاکم بر جامعه، وجود فروشگاه‌های زنجیره‌ای باید قابل توجیه باشد و مشکلات اصناف و بازاریان پیرامون آن برطرف شود و این خواسته مهم کسبه و بازاریان سطح شهر است. حسینیان بابیان اینکه ملت ایران تهدیدات را به فرصت مبدل کرد، افزود: با توجه به وجود فشارهای روانی باید کوشید تا تهدیدات به فرصت تبدیل شود و در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و مقابله با توطئه و ترفندهای دشمنان گام برداشت.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/سمنان پنجمین روز ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان شلوغ‌ترین روز ثبت‌نام‌ها در این استان بود. حبیب‌الله خجسته‌پور رئیس ستاد انتخابات استان در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد: در پنجمین روز ثبت‌نام‌ها در این استان۳۱ نفر داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس در این استان شدند. وی سهم حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه را ۶ نفر اعلام و اضافه کرد: امروز ۷ نفر داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس در حوزه انتخابیه دامغان و ۵ نفر داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس در حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان شدند. رئیس ستاد انتخابات استان در پنجمین روز ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم در استان سمنان ۲۵ مرد و ۶ زن ثبت‌نام کردند. به گزارش ایسنا پیش ازاین نیز ۳۲ داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس در حوزه‌های چهارگانه این استان ثبت‌نام کرده بودند که با احتساب آن فعلا شمار داوطلبان نمایندگی مجلس در چهار حوزه انتخابیه این استان به ۶۳ نفر رسیده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، در کنار افزایش جهشی تعداد داوطلبان نام‌نویسی شده برای انتخابات امسال در حوزه‌های انتخابیه استان سمنان، چهره‌های مطرحی نیز برای نام‌نویسی به فرمانداری‌های این استان رفتند. از این حوزه انتخابیه امروز حجت‌الاسلام حسن ملک‌محمدی، نماینده اسبق شهرستان دامغان نیز از دیگر چهره‌های شاخص این شهرستان بود که به صورت رسمی داوطلب انتخابات امسال شد. امروز همچنین احمد عجم، استاندار اسبق قزوین در دولت دهم نیز برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شاهرود و میامی نام‌نویسی کرد. اما این پایان کار در روز پرترافیک ثبت‌نام‌ها برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان نبود و علی‌اصغر خانی نیز برای حضور در این انتخابات از حوزه انتخابیه شاهرود و میامی در فرمانداری شاهرود حضور یافت. علی‌اصغر خانی مدتی نیز در زمان شهرداری محمدباقر قالیباف به‌عنوان شهردار منطقه ۱۱ تهران فعالیت کرده است.
مهرمهر1 روز قبل
مظفر محمد خانی در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینکه امروز پنج‌شنبه حادثه واژگونی خودرو ساینا به پایگاه امداد جاده‌ای آهوان گزارش شد، ابراز داشت: در پی وقوع این حادثه در کیلومتر ۳۹ محور سمنان- دامغان بلافاصله نیروهای امداد و نجات وارد صحنه شدند. وی بابیان اینکه متاسفانه در این حادثه یک نفر جان باخت، افزود: توجه به جلو، پرهیز از رانندگی هنگام خستگی و خواب‌آلودگی و رانندگی با سرعت مطمئن می‌تواند از بروز این حوادث پیشگیری کند. مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه خستگی و خواب‌آلودگی راننده بیشترین عامل تصادفات جاده‌ای را به خود اختصاص داده است، اضافه کرد: تنها با استراحت یک ربع بعد از هر دو ساعت رانندگی می‌توان از وقوع این حوادث تلخ و جبران ناپذیر جلوگیری کرد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور غروب پنج‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان بابیان اینکه طی پنجمین روز ثبت‌نام از متقاضیان کاندیداتوری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲۹ نفر در استان سمنان داوطلب شدند، ابراز داشت: روز اول ۹ نفر، روز دوم ۱۰ نفر، روز سوم ۱۳ نفر و در روز چهار ۱۴ نفر ثبت‌نام کرده بودند که با این حساب شمار این افراد به ۷۵ نفر رسید. وی بابیان اینکه از بین ثبت نامی‌های امروز شش نفر زن و ۲۳ نفر مابقی مرد بودند، افزود: با این حساب تا پایان روز پنجم ثبت‌نام در انتخابات مجلس تعداد زنان داوطلب کاندیداتوری مجلس به ۹ نفر رسیده استرئیس ستاد انتخابات استان سمنان بابیان اینکه امروز شاهرود با ۱۲ نفر بیشترین متقاضی نمایندگی مجلس را در انتخابات پیش رو داشته است، ابراز داشت: در سمنان پنج نفر، دامغان هفت نفر و گرمسار پنج نفر با مراجعه به فرمانداری‌های حوزه انتخابیه داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی شدند. خجسته پور بابیان اینکه از بین داوطلبان امروز سه نفر دارای مدرک دکتری، ۲۳ نفر کارشناسی ارشد و سه نفر تحصیلات حوزوی دارند، تصریح کرد: از بین ۷۵ متقاضی نمایندگی مجلس هفت نفر مدرک دکترا داشته و مابقی از مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن برخوردار هستند. وی بابیان اینکه ثبت‌نام نمایندگان مجلس تا پایان روز شانزدهم آذرماه ادامه خواهد داشت، افزود: امروز بیشترین حجم کار را فرمانداری شاهرود به خود اختصاص داده است که خوشبختانه این روند در چهار حوزه انتخابیه به نحو مطلوب در حال انجام است.
مهرمهر1 روز قبل
علی‌نقی حیدریان در گفتگو با خبرنگار مهر، در حاشیه مراسم درختکاری بابیان اینکه در سال جاری علاوه بر برنامه ۱۵ اسفندماه که روز درختکاری است یک برنامه دیگر نیز در نیمه آذرماه در سطح استان سمنان اجرا می‌شود، بیان کرد: امروز این برنامه با حضور مردم، سمن‌های فعال حوزه منابع طبیعی و محیط‌زیست، افراد بومی و مسئولان استانی و شهرستانی در شهرستان‌های استان اجرا می‌شود. وی بابیان اینکه ۳۳۷ هزار و ۴۰۰ اصله نهال در دو هزار و ۴۱۸ هکتار اراضی منابع طبیعی استان سمنان کاشته شده است، ابراز کرد: این طرح از ۲۰ روز قبل آغاز و امروز اختتامیه آن با حضور مسئولان انجام‌شده است. مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان گفت: امروز در ۱۶۸ هکتار اراضی شهرستان‌های شاهرود، دامغان، میامی و مهدی‌شهر ۵۲ هزار و ۴۰۰ اصله درخت بادام‌کوهی، او رس، فندق، گلابی وحشی و زرشک کاشته شد همچنین در هفت شهرستان استان به‌جز مهدی‌شهر نیز ۲۸۵ هزار اصله نهال تاغ کاشته شده است. حیدریان با اشاره به استقبال خوب مردم و مسئولان از نهضت درختکاری در ۱۴ آذرماه ۹۸، بیان کرد: از ۹٫۷ میلیون هکتار از عرصه‌های طبیعی استان سمنان، ۳۵۲ هزار هکتار مناطق جنگلی و ۳٫۷ میلیون هکتار مرتع و ۵٫۲ میلیون هکتار بیابان است لذا نیاز به درختکاری در سطح استان سمنان احساس می‌شود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
حبیب‌الله خجسته پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: ۴۳ نفر افراد داوطلب حضور در انتخابات مجلس یازدهم مرد بودند و تنها ۳ زن برای حضور در انتخابات پیش رو تاکنون نام‌نویسی کردند. وی خاطرنشان کرد: در روز چهارم ۱۴ نفر از ۴ حوزه انتخابیه استان سمنان برای ثبت‌نام حضور یافتند که از این تعداد ۴ نفر از حوزه انتخابیه «سمنان، مهدی‌شهر و سرخه»، ۳ نفر از حوزه انتخابیه «گرمسار و آرادان» ۵ نفر از حوزه‌های انتخابیه شاهرود و میامی و همچنین از دامغان نیز ۲ نفر برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم نام‌نویسی کردند. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان از تعداد افراد ثبت نامی در روز چهارم یک نفر دارای مدرک دکترا و ۱۱ نفر نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد بوده و ۲ نفر نیز با مدرک تحصیلی کارشناسی برای این انتخابات نام‌نویسی کردند که با توجه به مدارک جانبازی آنان بر اساس قانون مدرک تحصیلی‌شان معادل کارشناسی ارشد در نظر گرفته می‌شود. به گزارش تسنیم، ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ۱۶ آذر ادامه دارد. استان سمنان ۴ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که از حوزه‌های انتخابیه «سمنان، مهدی‌شهر، سرخه»، «گرمسار و آرادان»، «شاهرود و میامی» و «دامغان» راهی خانه ملت می‌شوند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور شامگاه چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان بابیان اینکه طی چهارمین روز ثبت‌نام کاندیداتوری نمایندگی مجلس در استان سمنان ۱۴ نفر داوطلب شدند، ابراز داشت: با احتساب این تعداد می‌توان گفت تعداد متقاضیان نمایندگی مجلس در استان سمنان به ۴۶ نفر رسیده است. وی بابیان اینکه چهار نفر در سمنان، سه نفر در گرمسار، پنج نفر در شاهرود و دو نفر در دامغان ثبت نامی‌های امروز را تشکیل دادند، افزود: از این تعداد ۱۳ نفر مرد و یک نفر خانم بود که با این حساب تعداد شرکت‌کنندگان خانم برای کاندیداتوری مجلس سه نفر گزارش می‌شود. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان بابیان اینکه از بین متقاضیان امروز دو نفر کارشناسی، یک نفر دکترا و ۱۱ نفر کارشناسی ارشد داشتند، ابراز داشت: با این حساب از بین ۴۶ داوطلب نمایندگی مجلس چهار نفر دارای مدرک دکترا بوده و مابقی کارشناسی ارشد یا معادل آن رادارند. خجسته پور با بیان اینکه در بین داوطلبان امروز سن ۳۰ تا ۳۵ سال با شش نفر بیشترین متقاضی را داشت، تصریح کرد: مابقی بالای ۳۵ سال سن دارند که می‌توان گفت افراد با سن کم بیشتر داوطلب نمایندگی انتخابات این دوره مجلس شدند. وی بابیان اینکه آخرین فرصت برای شرکت درکاندیداتوری انتخابات مجلس شنبه ۱۶ آذرماه است، افزود: طی بازدید از فرمانداری‌های چهار حوزه انتخابیه استان روند برگزاری انتخابات در حد مطلوب و تعداد داوطلبان شرکت نسبت به دوره قبل رشد داشته است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
حبیب‌الله خجسته پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: امروز و تا این لحظه در روز چهارم نام‌نویسی تعداد ۶ نفر داوطلب برای نام‌نویسی برای انتخابات مجلس یازدهم نام‌نویسی کردند. وی خاطرنشان کرد: تمامی افراد داوطلب برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی تا این لحظه مرد بودند و در مجموع از روز اول تاکنون تنها ۲ زن برای حضور در انتخابات ثبت‌نام کردند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان و رئیس ستاد انتخابات استان سمنان افزود: امروز ۳ نفر از حوزه انتخابیه «سمنان، مهدی‌شهر و سرخه» و ۳ نفر نیز از حوزه انتخابیه «شاهرود و میامی» برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم نام‌نویسی کردند و از شهرستان‌های دامغان و گرمسار امروز و تا این لحظه ثبت نامی صورت نگرفته است. به گزارش تسنیم، ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ۱۶ آذر ادامه دارد. استان سمنان ۴ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که از حوزه‌های انتخابیه «سمنان، مهدی‌شهر، سرخه»، «گرمسار و آرادان»، «شاهرود و میامی» و «دامغان» راهی خانه ملت می‌شوند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حبیب‌الله خجسته پور بعدازظهر امروز در بازدید از روند اجرایی فرآیند ثبت‌نام یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان‌های شاهرود و میامی اظهار داشت: از آغاز روند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز دهم آذرماه خوشبختانه مشارکت بسیار خوبی را در استان سمنان شاهد هستیم. وی با اشاره به روند مطلوب فرآیند ثبت‌نام یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۳۲ نفر در سه روز نخست ثبت‌نام کاندیداها در ۴ حوزه انتخابیه واقع در شهرستان‌های سمنان، دامغان، گرمسار و شاهرود اقدام به ثبت کرده‌اند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان عنوان کرد: از مجموع ۳۲ نفر کاندیدای ثبت‌نام‌شده تاکنون ۲ نفر خانم و مابقی از آقایان هستند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بیان داشت: رعایت قانون از سوی افرادی که خود می‌خواهند متولی برگزاری و اجرای قانون در جامعه باشند باید به‌طور کامل انجام شود. خجسته پور تأکید کرد: رعایت قانون از سوی داوطلبان باید در تمامی جوانب تا پایان روز رأی‌گیری در دستور کار قرار گیرد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به تداوم ثبت‌نام‌ها تا روز شنبه ۱۶ آذرماه در حوزه‌های انتخابیه استان سمنان از داوطلبان و کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خواست فرایند ثبت‌نام خود را به‌روزهای آخر موکول نکنند. خجسته پور عنوان کرد: تا پایان روز گذشته ۳۲ نفر در چهار حوزه انتخابیه استان سمنان واقع در گرمسار، شاهرود، دامغان و سمنان برای شرکت در این دوره از انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند. وی از داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی خواست تا هر چه سریعتر برای ثبت نام به ستاد انتخابات مراجعه کرده و فرآیند ثبت نام خود را به روز آخر موکول نکنند. علی‌اصغر مجد فرماندار دامغان و رئیس حوزه انتخابیه شهرستان دامغان نیز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمامی امکانات لازم و اقدامات مورد نیاز جهت ثبت‌نام از کاندیداها و داوطلبان در این حوزه انتخابیه فراهم است. وی افزود: کمبود و مانعی در زمینه ثبت‌نام و انجام فرایند ویژه آن در ستاد انتخابات شهرستان دامغان وجود ندارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
قدس آنلاین: سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت خارجه کشورمان در سفر به شرق آسیا رایزنی‌های هسته‌ای را با محوریت برجام و آخرین تحولات مربوط به آن دنبال می‌کند. عراقچی که در حال حاضر در ژاپن است، درباره مناسبات دوجانبه و تحولات کنونی برجام به گفت‌وگو خواهد پرداخت. علاوه بر این، عراقچی پیش از سفر به توکیو، برای شرکت در نشست مشورتی مشترک ایران و چین در مورد برجام به پکن سفر کرده بود. در یک سال گذشته که آمریکا از توافق برجام خارج شده، چین همواره یکی از حامیان این توافق بوده و از سیاست‌های دولت ترامپ انتقاد کرده است. نگاه به شرق و دوستی با دولت‌های چین و ژاپن می‌تواند موجب انزوای آمریکا در پیشبرد اهداف خصمانه علیه ایران شود.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
به این ترتیب حجم بارش‌ها در نواحی غربی کاسته شده و رفته رفته به حجم بارش در مناطق شمالشرقی و شرق کشور آغاز می‌شود. محور هراز: بارش برف در مناطق مرتفع این محور گزارش شده که هرچه ارتفاع کاهش می‌یابد این بارش به صورت باران می‌شود. محور فیروزکوه: بارش برف در مناطق مرتفع این محور گزارش شده که هرچه ارتفاع کاهش می‌یابد این بارش به صورت باران می‌شود. محور قزوین رشت: در این مسیر بارندگی‌های پراکنده گزارش شده که در برخی مناطق رگبار باعث جاری شدن سیلاب‌های مقطعی می‌شود. محور قزوین- زنجان – تبریز: در طول مسیر آسمان ابری همراه با بارش‌های پراکنده گزارش شده است.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/سمنان رئیس ستاد انتخابات استان سمنان از کاندیداتوری ۳۲داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس در این استان خبر داد. حبیب‌الله خجسته‌پور در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات دامغان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تا صبح امروز ۳۲ نفر با مراجعه به فرمانداری‌های چهار حوزه اصلی استان برای کاندیداتوری در انتخابات اسفندماه ثبت‌نام کردند. وی با بیان اینکه ثبت‌نام تا ساعت ۱۸ روز ۱۶آذر ادامه دارد از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواست ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند. معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان از انتخاب اعضای هیات‌های اجرایی در شهرستان‌های این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه فرآیند ثبت‌نام نامزدها و انتخاب هیات‌های اجرایی براساس برنامه زمان‌بندی شده انجام و تاکنون در هیچکدام از شهرستان‌های استان مشکلی نداشتیم. خجسته‌پور همچنین با اشاره به بازدید خود از ستاد انتخابات شهرستان دامغان گفت: تا صبح امروز پنج داوطلب نمایندگی حوزه انتخابیه دامغان برای یازدهمین دوره مجلس ثبت‌نام کردند.
رکنارکنا2 روز قبل
علت این حادثه عدم توانایی راننده اتوبوس در کنترل وسیله نقلیه عنوان‌شده است. در حادثه‌ای مشابه اما اتوبوس مسافربری با ۴۴ مسافر بامداد امروز از کمربندی دامغان عبور می‌کرد که با یک دستگاه تریلی برخورد و ۱۵ نفر مجروح شدند. تمام مصدومان این حادثه به بیمارستان منتقل‌شده‌اند. هلال‌احمر، اورژانس، راهور ناجا و آتش‌نشانی دامغان بلافاصله در محل حادثه حاضر شدند تا عملیات رهاسازی و کمک به مصدومان انجام شود. علت این حادثه به‌طور غیررسمی بی‌احتیاطی راننده اتوبوس عنوان‌شده است اما باید تا اظهارنظر قطعی پلیس‌راه منتظر ماند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
مدیر شبکه بهداشت و درمان دامغان گفت: حدود ۳۰۰ نفر از شهروندان این شهرستان به ویژه در روستاها به بیماری زخم سالک مبتلا شده‌اند. وی، یکی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان دامغان را مراجعه دیرهنگام افراد مبتلا به سالک به مراکز درمانی دانست و گفت: در مراحل اولیه بیماری می‌توان با اجرای سرمادرمانی از عوارض و پیش‌روی بیشتر این بیماری جلوگیری کرد. مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان تصریح کرد: بیماری سالک قابل ریشه‌کنی نیست ولی قابل‌کنترل است که در این راستا باید برای کاهش بیماری، از راه‌های کنترلی و افزایش دانش لازم برای مردم استفاده کنیم. بیماری سالک تاکنون در بیش از ۱۷ استان و ۸۸ شهرستان کشور مشاهده شده است. شیوع بیماری سالک در ایران به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، حدود ۳۰ نفر است که این تعداد از میانگین دنیا بالاتر است.
فارسفارس2 روز قبل
طی وقوع دو تصادف جداگانه، دو دستگاه اتوبوس در میامی و دامغان دچار سانحه شدند و ۲۵ مصدوم راهی بیمارستان شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، تقی کبیری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: برخورد یک دستگاه اتوبوس با کامیون خاور در محور تهران- مشهد حدفاصل عباس‌آباد به میامی هفت مجروح برجای گذاشته است. رئیس پلیس راه استان سمنان ادامه داد: این حادثه بامداد امروز به وقوع پیوست و مصدومان این سانحه رانندگی به بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود منتقل شدند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان نیز گفت: تصادف تریلر با یک دستگاه اتوبوس در کیلومتر سه محور دامغان- سمنان در ساعت ۳:۲۰ بامداد امروز به وقوع پیوست. مظفر محمدخانی اضافه کرد: این سانحه رانندگی سبب مصدومیت ۱۸ نفر شد و رهاسازی مصدومان توسط عوامل هلال احمر و اتش‌نشانی انجام شده است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به این ترتیب حجم بارش‌ها در نواحی غربی کاسته شده و رفته رفته به حجم بارش در مناطق شمالشرقی و شرق کشور آغاز می‌شود. • محور هراز: بارش برف در مناطق مرتفع این محور گزارش شده که هرچه ارتفاع کاهش میابد این بارش‌ به صورت باران می‌شود. • محور فیروزکوه: بارش برف در مناطق مرتفع این محور گزارش شده که هرچه ارتفاع کاهش میابد این بارش‌ به صورت باران می‌شود. •محور قزوین رشت: در این مسیر بارندگی‌های پراکنده گزارش شده که در برخی مناطق رگبار باعث جاری شدن سیلاب‌های مقطعی می‌شود. • محور قزوین- زنجان – تبریز: در طول مسیر آسمان ابری همراه با بارش‌های پراکنده گزارش شده است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
حبیب‌الله خجسته‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: ۳۰ نفر افراد داوطلب حضور در انتخابات مجلس یازدهم مرد بودند و تنها ۲ زن برای حضور در انتخابات پیش رو تاکنون نام‌نویسی کردند. وی خاطرنشان کرد: در روز سوم ۶ نفر از حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه، گرمسار و آرادان یک نفر و حوزه‌های انتخابیه شاهرود و میامی و همچنین دامغان نیز هرکدام سه نفر برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم نام‌نویسی کردند. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان از تعداد افراد ثبت نامی در روز سوم ۴ نفر دارای مدرک دکترا و ۹ نفر نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند. به گزارش تسنیم، ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ۱۶ آذر ادامه دارد. استان سمنان ۴ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که از حوزه‌های انتخابیه «سمنان، مهدی‌شهر، سرخه»، «گرمسار و آرادان»، «شاهرود و میامی» و «دامغان» راهی خانه ملت می‌شوند.
فارسفارس3 روز قبل
زیرساخت‌های لازم؛ آمادهحسن آل‌بویه، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان در این‌باره اظهار کرد: با تلاش‌های انجام‌شده، ۲۹۰ هکتار از اراضی یک هزار هکتاری منطقه ویژه اقتصادی سمنان آماده واگذاری است. آل‌بویه گفت: به‌منظور انجام پروژه فیبر نوری منطقه ویژه اقتصادی سمنان، قرارداد یک میلیارد تومانی با شرکت مخابرات منعقد شده است. ‌طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی سمنان تصویب شده استوی افزود: با اقدامات انجام‌شده، عملیات خاک‌برداری انبار دو هزار مترمربعی منطقه ویژه اقتصادی سمنان با قوت در حال انجام است. دفتر منطقه ویژه اقتصادی سمنان هر چه سریع‌تر به‌صورت مستقل در منطقه موردنظر ایجاد شودمعاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: شرکت گاز در کوتاه‌ترین زمان و حداکثر تا پایان سال، اقدامات لازم به‌منظور وصل شبکه داخلی گاز در منطقه ویژه اقتصادی سمنان به خط انتقال سراسری را به انجام رساند. عسگری افزود: به‌منظور جذب سرمایه‌گذاران و معرفی منطقه ویژه اقتصادی سمنان، ساخت برنامه‌های تبلیغاتی و مانور رسانه‌ای در دستور کار قرار گیرد. ‌وی تصریح کرد: دفتر منطقه ویژه اقتصادی سمنان هر چه سریع‌تر به‌صورت مستقل در منطقه موردنظر ایجاد شود. موانع رفع شودظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه اقتصادی در استان سمنان وجود دارد و برای توسعه صادرات و رونق اقتصادی، هم‌اکنون سه منطقه ویژه اقتصادی در سمنان، گرمسار و دامغان در حال ساخت است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب‌الله خجسته پور غروب سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان بابیان اینکه طی سومین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس ۱۳ نفر در استان کاندید شدند، ابراز داشت: روز اول ۹ نفر و روز دوم ۱۰ نفر ثبت‌نام کردند به این ترتیب تعداد ثبت نامی‌ها به ۳۲ نفر رسید. وی بابیان امروز از بانوان برای کاندید انتخابات مجلس به فرمانداری‌ها مراجعه نکرد، افزود: امروز در سمنان شش نفر، گرمسار یک نفر، شاهرود سه نفر و دامغان سه نفر کاندید شدند که با این حساب تعداد کاندیدهای زن دو نفر تا اینجا گزارش می‌شود. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان بابیان اینکه طی سومین روز ثبت‌نام در انتخابات مجلس چهار نفر مدرک تحصیلی دکترا و ۹ نفر مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد داشتند، ابراز داشت: در بین ثبت نامی‌های دو روز گذشته نیز سه نفر دارای مدرک دکترا و مابقی کارشناسی ارشد دارند. وی بابیان اینکه آخرین مهلت ثبت‌نام برای نمایندگی مجلس شنبه ۱۶ آذرماه است، افزود: داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس می‌توانند با در دست داشتن مدارک لازم به یکی از چهار فرمانداری گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود مراجعه کنند و از متقاضیان نیز درخواست می‌شود که ثبت‌نام را به‌روز آخر موکول نکنند. به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب روز اول و سید حسن حسینی شاهرودی از نمایندگان حاضر استان در مجلس، روز سوم در انتخابات مجلس آتی ثبت‌نام کردند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، این عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران در دوره قبلی انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز از حوزه انتخابیه دامغان به عنوان زادگاهش نام‌نویسی کرد؛ اما نتوانست رأی لازم را برای ورود به خانه ملت از این حوزه انتخابیه بدست آورد. خسرو دانشجو برادر کامران دانشجو، رئیس ستاد انتخابات کشور در سال ۱۳۸۸ و وزیر علوم دولت دوم محمود احمدی‌نژاد هم‌اکنون دارای مدرک دکترای رشته معماری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، تهران و استادیار دانشگاه تربیت مدرس است. وی در زمان ریاست دیگر برادر خود (فرهاد دانشجو) در کسوت ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، قائم‌مقام فرهاد دانشجو در واحد علوم‌ و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی نیز بوده است. از دیگر سمت‌های مهم خسرو دانشجو می‌توان به عضویت وی در هیئت مدیره باشگاه فرهنگی و ورزشی استقلال تهران اشاره کرد. انتهای پیام/۳۶۱/ع
مهرمهر3 روز قبل
محسن مدرسی در گفتگو با خبرنگار مهر، از اعزام نخستین کاروان راهیان نور دانش‌آموزان دختر شرق استان سمنان از دامغان خبر داد و بیان داشت: در این کاروان ۱۱۲ دانش‌آموز حضور دارند که در قالب سه اتوبوس به مناطق عملیات هشت سال دفاع مقدس در جنوب کشور سفر کردند. وی بابیان اینکه این سفر چهارروزه خواهد بود، افزود: این کاروان از مناطق عملیاتی هویزه، فتح المبین، اروندکنار و شلمچه بازدید خواهند کرد. مدرسی با اشاره به اینکه کاروان راهیان نور پسران دامغانی نیز در بهمن‌ماه امسال به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند، افزود: این اعزام‌ها با همکاری واحد اردویی و گردشگری سپاه و همچنین آموزش‌وپرورش شهرهای دامغان و امیریه صورت می‌پذیرد. وی افزود: آشنایی با رشادت و ایثارگری رزمندگان اسلام، تجدید بیعت با آرمان‌های شهدا و امام راحل (ره) یکی از مهم‌ترین محورهایی است که اعزام کاروان راهیان نور آن را دنبال می‌کند. به گزارش خبرنگار مهر، در دامغان و امیریه ۱۳۹ مدرسه و آموزشگاه با ۱۴ هزار دانش‌آموز وجود دارد.
الفالف3 روز قبل
حسن بیگی تاکید کرد: پیشنهاداتی برای افزایش قیمت بنزین چندین بار در قالب لایحه و طرح به مجلس ارائه شد اما هر بار مجلس با افزایش قیمت بنزین مخالفت کرد. مجلس شورای اسلامی با افزایش قیمت بنزین خارج از برنامه ششم مخالف بود. عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتقاد از عدم دعوت از کارشناسان و نمایندگان مخالف با افزایش قیمت بنزین در جلسات سران قوا، گفت: امروز سران قوا هر کدام به شکلی می‌گویند که ما در جریان افزایش قیمت بنزین نبوده‌ایم. وی اظهارات اخیر رئیس جمهور را نشان دهنده سردرگمی دولت خواند و افزود: رئیس جمهور برای مردم دلهره ایجاد می‌کند. اینکه رئیس جمهور مسئولیت این شوک بزرگ را به گردن وزارت کشور یا شورای امنیت می‌اندازد، قابل قبول نیست.

زابل سرزمین اسطوره‌ها و افسانه‌‌ها/ در سیستان به تاریخ صفاریان گام نهید

63+
ایلناایلنا3 روز قبل
تسنیمتسنیم4 روز قبل
حبیب‌الله خجسته‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: امروز و در پایان روز دوم ثبت نام از داوطلبان حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۱۰ نفر دیگر به مجموع داوطلبان نام‌نویسی شده در این انتخابات اضافه شدند. وی با اشاره به نام‌نویسی ۹ داوطلب حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه‌های انتخابیه چهارگانه استان سمنان در نخستین روز از مهلت ثبت نام افزود: بر این اساس امروز تعداد داوطلبان این انتخابات در استان سمنان به ۱۹ نفر رسید. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان با اشاره به جنسیت داوطلبان نام‌نویسی شده روز دوم این انتخابات عنوان کرد: امروز در مجموع تعداد ۹ مرد و یک زن، داوطلب حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه‌های انتخابیه استان سمنان شدند. به گفته وی، یک داوطلب نام‌نویسی شده در انتخابات ۹۸ در استان سمنان دارای مدرک دکترا بوده و ۹ داوطلب دیگر در این انتخابات نیز مدرک کارشناسی ارشد ارائه کرده‌اند. به گزارش تسنیم، ثبت نام از داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ۱۶ آذر ادامه دارد.

به انتهای لیست رسیدید