دامنه‌های زاگرس

دامنه‌های زاگرس

انتخابانتخاب20 ساعت قبل
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از اواسط امروز شنبه (۳ اسفند) و طی روز یکشنبه (۴ اسفند) با عبور امواج ضعیف تراز میانی در برخی نقاط شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و به تدریج در برخی نقاط شمال شرق بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود. وی اظهار داشت: از سه شنبه این سامانه تقویت شده و نیمه غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، مرکز و شمال شرق کشور را در بر می‌گیرد. گودرزی ادامه داد: این سامانه چهارشنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی، البرز مرکزی، سواحل شمالی و شمال شرق کشور فعال است و اواخر وقت چهارشنبه از شمال شرق کشور خارج می‌شود. به گفته وی خلیج فارس نیز در روز سه شنبه مواج است. گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۵ درجه زیر صفر، همدان ۳ درجه زیر و بندرعباس ۲۸ درجه بالای صفر و اهواز ۲۴ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از اواسط امروز شنبه با عبور امواج ضعیف تراز میانی در برخی نقاط شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و به تدریج در برخی نقاط شمال شرق بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود. فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به شرایط جوی کشور، گفت: بعدازظهر دوشنبه با ورود یک سامانه بارشی جدید به کشور در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، غرب و جنوب غرب کشور بارش باران و برف و وزش باد شدید و در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و مرکز کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد که بارش در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه است. فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به شرایط جوی کشور، گفت: بعدازظهر دوشنبه با ورود یک سامانه بارشی جدید به کشور در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، غرب و جنوب غرب کشور بارش باران و برف و وزش باد شدید و در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و مرکز کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد که بارش در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه است. وی ادامه داد: از سه شنبه این سامانه تقویت شده و نیمه غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، مرکز و شمال شرق کشور را در بر می‌گیرد. گودرزی ادامه داد: این سامانه چهارشنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی، البرز مرکزی، سواحل شمالی و شمال شرق کشور فعال است و اواخر وقت چهارشنبه از شمال شرق کشور خارج می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز با فعالیت سامانه بارش‌زا در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی بارش برف و باران آغاز می‌شود، در برخی مناطق جنوب غرب بارش به‌صورت رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید و در نوار مرزی آن با احتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. همچنین برای دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش خفیف و پراکنده انتظار می‌رود. همچنین از بعدازظهر فردا تا روز جمعه در مناطق شرق و جنوب شرق کشور گاهی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی پنجشنبه دمای هوا در جنوب غرب، غرب و بخش‌هایی از جنوب کشور به‌طور متوسط ۵ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد. روز جمعه با تضعیف این سامانه فعالیت بارشی آن محدود به دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور خواهد بود.
مهرمهر3 روز قبل
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: روز پنج شنبه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل شمالی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی مرکزی کشور، بخش‌هایی از جنوب و به تدریج در مناطقی از شمال شرق بارش پیش بینی می‌شود. در برخی از نقاط جنوب شرق و شرق نیز فردا بارش پراکنده دور از انتظار نیست. صادق ضیائیان افزود: شدت بارش فردا در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، شمال فارس، نیمه جنوبی استان مرکزی و همچنین در استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های البرز، قزوین، تهران و شمال سمنان خواهد بود. وی تأکید کرد: روز جمعه این سامانه در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و شرق سمنان فعال بوده و به تدریج از کشور خارج می‌شود و اغلب دیگر نقاط کشور در روز برگزاری انتخابات شاهد بارندگی نخواهد بود. ضیائیان گفت: هوای تهران روز پنج شنبه ابری همراه با مه رقیق، بارش باران، وزش باد و احتمال رعد و برق پیش بینی شده و روز جمعه آسمان پایتخت صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد خواهد بود.
ایرناایرنا3 روز قبل
فریبا گودرزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز (۳۰ بهمن) با فعالیت سامانه بارش‌زا شمال غرب، غرب، جنوب غرب کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی بارش برف و باران خواهند داشت. وی ادامه داد: روز پنجشنبه با تقویت سامانه بارشی گستره فعالیت آن نیمه غربی کشور، دامنه و ارتفاعات زاگرس، بخش‌هایی از مرکز کشور، دامنه و ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر به تدریج بخش‌هایی از شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد، همچنین از بعد از ظهر پنجشنبه تا روز جمعه در مناطق شرق و جنوب شرق کشور گاهی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: در این روز دمای هوا در جنوب غرب، غرب و بخش‌هایی از جنوب کشور به طور متوسط ۵ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد، جمعه با تضعیف این سامانه فعالیت بارشی آن محدود به دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور خواهد شد. وی اظهار داشت: شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی نسبتا آرام حاکم خواهد بود و از بعد از ظهر شنبه سامانه بارشی جدید از سمت غرب وارد کشور می‌شود و در روز یکشنبه نیز در مناطق شمال غرب و غرب کشور بارش پراکنده انتظار می‌رود. گودرزی گفت: زنجان با دمای ۷ درجه زیر صفر، اردبیل ۵ درجه زیر صفر، بندرعباس و بوشهر ۲۸ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
ایران‌جیبایران‌جیب6 روز قبل
در حالی‌که سازمان هواشناسی هشدار ورود سامانه بارشی به کشور را داده، مسئولان آبی وضعیت سدها را نرمال اعلام کرده‌اند و گفته شده که …در حالی‌که سازمان هواشناسی هشدار ورود سامانه بارشی به کشور را داده، مسئولان آبی وضعیت سدها را نرمال اعلام کرده‌اند و گفته شده که اقدامات مدیریت سیلاب انجام شده است. معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی درباره باران‌های سیل‌آسا، تصریح کرد: پیش‌بینی‌هایی که در ۴۸ ساعت اخیر و نهایتا سه روز انجام می‌شود، قابل اطمینان است، چراکه پیش‌بینی‌هایی که برای بهمن‌ماه و اسفندماه صورت گرفت، چندان مطابق نبود و استان گیلان را تحت تاثیر قرار داد. این عدد حتی از پارسال نیز که سال‌تری بود، ۵ درصد بیشتر بوده است. ورود سامانه بارشی جدید به کشورطبق اعلام سازمان هواشناسی، امروز، یکشنبه به تدریج سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمال غرب بارش برف و در ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب غرب بارش پراکنده را به دنبال دارد. در اواخر وقت روز دوشنبه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی این روز بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه و جنوب لرستان شدت بیشتری دارد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره امدادرسانی در ۱۳ استان متأثر از برف و کولاک توضیحاتی داد. برترین‌ها: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره امدادرسانی در ۱۳ استان متأثر از برف و کولاک توضیحاتی داد. مرتضی سلیمی با اشاره به امدادرسانی‌ هلال احمر در مناطق درگیر برف و کولاک گفت: ١٣ استان کشور از جمله آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، لرستان، مازندران و همدان متأثر از برف و کولاک هستند. در این روز برخی برای برخی مناطق مرکزی، جنوب شرق و شرق کشور بروز پدیده گردوخاک به سبب وزش باد شدید دور از انتظار نیست. فردا سه شنبه ۲۲ بهمن د دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختساری، جنوب استان مرکزی بارش پراکنده همراه با وزش باد پیش بینی شده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
کردستانمدارس برخی مقاطع تحصیلی شهرستان‌های استان کردستان به دلیل بارش برف، برودت هوا و لغزندگی معابر در نوبت صبح امروز (۲۱ بهمن ماه) از سوی آموزش و پرورش تعطیل اعلام شد. مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی سطح شهر و تمام مدارس دوره‌های مختلف تحصیلی روستاهای شهرستان سنندج نیز در نوبت صبح بدلیل بارش برف و برودت هوا تعطیل اعلام شد. بنابر اعلام اداره آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی مدارس روستایی در شهرستان چالدران تعطیل اعلام شد و شروع مدارس شهری با یک ساعت تاخیر همراه بود. در شهرستان بوکان هم مدارس ابتدایی شهری و مدارس روستایی تعطیل و شروع کلاس‌های متوسطه دوره اول و دوم شهری با یک ساعت تاخیر آغاز شد. مازندراناداره کل آموزش و پرورش مازندران نیز در خبری اعلام کرد که به علت بارش سنگین برف، تمامی مدارس شهرستان کلاردشت امروز دوشنبه ۲۱ بهمن تعطیل است.
وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تدوام بارش برف و باران در برخی مناطق کشور تا روز چهارشنبه هفته جاری، گفت: آسمان تهران نیز فردا برفی خواهد بود. ضیائیان با اشاره به این که فردا (سه‌شنبه) به تدریج از میزان بارش در نوار غربی کاسته می‌شود، گفت: با این وجود بارش همچنان در سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور ادامه دارد. بارش در جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی هرمزگان به صورت رگبار و رعد و برق و همراه با وزش باد شدید و کاهش دما است. مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی فردا (سه‌شنبه) در برخی مناطق مرکزی، جنوب شرق و شرق به دلیل وزش باد شدید پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست. همچنین در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب استان مرکزی بارش پراکنده گاهی همراه با وزش باد خواهیم داشت و از بعد از ظهر چهارشنبه (۲۳ بهمن) این سامانه از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
فردا به تدریج از مقدار بارش‌ها در نوار غربی کاسته شده اما همچنان بارش در سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور ادامه خاهد داشت. در این روز برخی برای برخی مناطق مرکزی، جنوب شرق و شرق کشور بروز پدیده گردوخاک به سبب وزش باد شدید دور از انتظار نیست. روز چهارشنبه فقط در بخش هایی از شمال شرق و جنوب شرق بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت و بعدازظهر این روز سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود. روزهای پنجشنبه و جمعه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف بوده و نیمه غربی کشور با افزایش نسبی دما همراه خواهد بود. کاهش ۱۰ تا ۲۰ درجه‌ای دماسازمان هواشناسی کشور در اطلاعیه‌ای از نفوذ توده هوای سرد طی امروز تا بعدازظهر چهارشنبه در همه استان‌ها به جز جنوب شرق کشور خبر داد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه شاهد بارش برف و باران، کاهش دما و وزش باد شدید در شمال غرب، سواحل شمالی، دامنه‌های البرز، شمال شرق کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی خواهیم بود. امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه بارش برف از شب گذشته در استان گیلان آغاز شده است، گفت: امروز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه شاهد بارش برف و باران، کاهش دما و وزش باد شدید در شمال غرب، سواحل شمالی، دامنه‌های البرز، شمال شرق کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی خواهیم بود. نقشینه ادامه داد: امروز شدت بارش‌ها در نیمه غربی سواحل شمالی، چهارمحال و بختیاری، جنوب لرستان، شمال خراسان رضوی، مناطق مرکزی هرمزگان و جنوب کرمان خواهد بود. فردا از شدت بارش‌ها در نوار غربی کاسته می‌شود اما همچنان سواحل شمال، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق بارش خواهد داشت. وی گفت: فردا شدت بارش‌ها به صورت برف و باران در شرق گیلان، غرب مازندران، جنوب کرمان و شرق هرمزگان خواهد بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- به گفته نقشینه، هوای سرد در روز‌های پیش رو ماندگار است و برای بیشترنقاط کشور وزش باد پیش بینی می‌شود. فعالیت این سامانه بارشی در برخی ساعات همراه با وزش باد شدید پیش بینی شده است. وی افزود: از فردا به تدریج مقدار بارش‌ها در نیمه غربی کاهش پیدا کرده، اما در سواحل شمال، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق بارش‌ها تداوم خواهد داشت. کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز و فردا در بیشتر نقاط کشور شاهد وزش باد هستیم، ادامه داد: فردا وزش باد و پدیده گردوخاک در بخش‌هایی از مرکز، شرق و جنوب شرق پیش بینی می‌شود. همچنین سه شنبه و چهارشنبه وزش باد شدید و در پایان هفته افزایش ابر خواهد داشت.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
در این روز در مناطقی از شمال‌غرب، غرب و شمال شرق کشور نیز بارش پراکنده برف و باران رخ می‌دهد. چهارشنبه در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف خواهیم داشت و برای نوار شرقی کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. گفتنی است، از یکشنبه تا سه‌شنبه دمای هوا در غالب مناطق کشور بین ۸ تا ۱۵درجه کاهش می‌یابد. همچنین از امروز تا سه‌شنبه در بیشتر مناطق کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد. دریای خزر یکشنبه و دوشنبه، خلیج فارس دوشنبه به سبب وزش باد شدید مواج و طوفانی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
همچنین امروز برای بخش‌هایی از استان‌های فارس، کرمان، بوشهر و هرمزگان ابرناکی در برخی ساعات رگبار و رعدوبرق پراکنده و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. روز پنجشنبه به جز بخش‌هایی از شمال غرب در اکثر مناطق کشور جو نسبتا پایداری انتظار می‌رود. فردا اسمان پایتخت نیمه‌ابری با وزش باد غرب-جنوب غربی ۱۳ تا ۲۰ کیلومتری و احتمال بارش برف و باران ۶۱ درصدی پیش بینی می‌شود. روز سه شنبه آسمان تهران نیمه‌ابری در روز و ابری در شب با احتمال بارش برف ۶۱ درصدی پیش‌بینی شده است. سرعت وزش باد در این روز ۱۵ تا ۲۸ کیلومتر بر ساعت همراه با وزش بادهای شدید ناگهانی خواهد بود.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 هفته قبل
وی اظهار داشت: فردا بارش برف و باران بر روی نوار شمالی ادامه دارد، در برخی نقاط جنوب کشور نیز بارش باران گاهی همراه با رعد و برق خواهد بود، شمال غرب، غرب و شمال شرق نیز بارش پراکنده برف و باران دارند که موجب یخیندان، لغزندگی، مه آلودگی جاده‌ها و کاهش دید می‌شود. وی ادامه داد: دوشنبه بارش‌ها در این مناطق ادامه دارد و سه شنبه علاوه بر این مناطق بارش‌ها به مرکز کشور نیز می‌رسد، چهارشنبه فقط نوار شرقی بارش دارد و سپس سیستم از کشور خارج می‌شود. گودرزی اظهار داشت: از یکشنبه تا سه شنبه در بیشتر مناطق کشور هوا بین ۸ تا ۱۵ درجه سردتر می‌شود، از امروز تا سه شنبه بیشتر مناطق کشور در برخی ساعات وزش باد‌های شدید دارند. به گفته وی یکشنبه و دوشنبه دریای خزر و توفانی و مواج است و دوشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود. گودرزی گفت: بجنورد با دمای صفر درجه و رشت ۲۹ بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
سازمان هواشناسی از بیش بینی بارش برف و کاهش ۱۵ درجه‌ای دما از طی چند روز آینده خبر داد و اعلام کرد: فعالیت سامانه بارشی طی امروز، فردا در اکثر استان‌های کشور تشدید می‌شود. بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی کشور طی ۲۴ ساعت آینده در برخی مناطق شمال‌غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران آغاز می‌شود. فردا یکشنبه ۲۰ بهمن بارش برف و باران در نوار شمالی کشور ادامه یافته و در برخی مناطق جنوب کشور نیز بارش باران گاهی با رعدوبرق روی خواهد داد. در این روز همچنین در مناطقی از شمال‌غرب، غرب و شمال‌شرق کشور نیز بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی شده است. اخطاریه بارش برف ۱۳۰ سانتی متری!
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
وی اظهار داشت: فردا بارش برف و باران بر روی نوار شمالی ادامه دارد، در برخی نقاط جنوب کشور نیز بارش باران گاهی همراه با رعد و برق خواهد بود، شمال غرب، غرب و شمال شرق نیز بارش پراکنده برف و باران دارند که موجب یخیندان، لغزندگی، مه آلودگی جاده‌ها و کاهش دید می‌شود. وی ادامه داد: دوشنبه بارش‌ها در این مناطق ادامه دارد و سه شنبه علاوه بر این مناطق بارش‌ها به مرکز کشور نیز می‌رسد، چهارشنبه فقط نوار شرقی بارش دارد و سپس سیستم از کشور خارج می‌شود. گودرزی اظهار داشت: از یکشنبه تا سه شنبه در بیشتر مناطق کشور هوا بین ۸ تا ۱۵ درجه سردتر می‌شود، از امروز تا سه شنبه بیشتر مناطق کشور در برخی ساعات وزش باد‌های شدید دارند. به گفته وی یکشنبه و دوشنبه دریای خزر و توفانی و مواج است و دوشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود. گودرزی گفت: بجنورد با دمای صفر درجه و رشت ۲۹ بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
وی اظهار داشت: فردا بارش برف و باران بر روی نوار شمالی ادامه دارد، در برخی نقاط جنوب کشور نیز بارش باران گاهی همراه با رعد و برق خواهد بود، شمال غرب، غرب و شمال شرق نیز بارش پراکنده برف و باران دارند که موجب یخیندان، لغزندگی، مه آلودگی جاده‌ها و کاهش دید می‌شود. وی ادامه داد: دوشنبه بارش‌ها در این مناطق ادامه دارد و سه شنبه علاوه بر این مناطق بارش‌ها به مرکز کشور نیز می‌رسد، چهارشنبه فقط نوار شرقی بارش دارد و سپس سیستم از کشور خارج می‌شود. گودرزی اظهار داشت: از یکشنبه تا سه شنبه در بیشتر مناطق کشور هوا بین ۸ تا ۱۵ درجه سردتر می‌شود، از امروز تا سه شنبه بیشتر مناطق کشور در برخی ساعات وزش باد‌های شدید دارند. به گفته وی یکشنبه و دوشنبه دریای خزر و توفانی و مواج است و دوشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود. گودرزی گفت: بجنورد با دمای صفر درجه و رشت ۲۹ بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
تابناکتابناک2 هفته قبل
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه تا ۲۴ ساعات آینده بارش برف و باران در برخی مناطق کشور آغاز می‌شود گفت: از فردا (۲۰ بهمن) تا اواسط هفته دمای هوا بین ۸ تا ۱۵ درجه سانتیگراد در بیشتر مناطق کشور کاهش می‌یابد. وی با اشاره به اینکه فردا (۲۰ بهمن) بارش برف و باران در نوار شمالی کشور ادامه دارد تصریح کرد: در برخی مناطق جنوب کشور نیز بارش باران، گاهی با رعد و برق رخ می‌دهد. به گفته ضیائیان در این روز در مناطقی از شمال غرب، غرب و شمال شرق کشور نیز بارش پراکنده برف و باران رخ می‌دهد. مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز دوشنبه (۲۱ بهمن) بارش در مناطق ذکر شده ادامه دارد، گفت: روز سه شنبه (۲۲ بهمن) بارش به مناطق مرکزی کشور کشیده می‌شود و طی روز چهارشنبه (۲۳ بهمن) در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف خواهیم داشت و برای نوار شرقی کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: از فردا تا سه شنبه (۲۰ تا ۲۲ بهمن) دمای هوا در بیشتر مناطق بین ۸ تا ۱۵ درجه کاهش می‌یابد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
وی اظهار داشت: فردا بارش برف و باران بر روی نوار شمالی ادامه دارد، در برخی نقاط جنوب کشور نیز بارش باران گاهی همراه با رعد و برق خواهد بود، شمال غرب، غرب و شمال شرق نیز بارش پراکنده برف و باران دارند که موجب یخبندان، لغزندگی، مه‌آلودگی جاده‌ها و کاهش دید می‌شود. وی ادامه داد: دوشنبه بارش‌ها در این مناطق ادامه دارد و سه‌شنبه علاوه بر این مناطق بارش‌ها به مرکز کشور نیز می‌رسد، چهارشنبه فقط نوار شرقی بارش دارد و سپس سیستم از کشور خارج می‌شود. گودرزی اظهار داشت: از یکشنبه تا سه‌شنبه در بیشتر مناطق کشور هوا بین ۸ تا ۱۵ درجه سردتر می‌شود، از امروز تا سه‌شنبه بیشتر مناطق کشور در برخی ساعات وزش بادهای شدید دارند. به گفته وی یکشنبه و دوشنبه دریای خزر و توفانی و مواج است و دوشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود. گودرزی گفت: بجنورد با دمای صفر درجه و رشت ۲۹ بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
گودرزی در ادامه اظهار کرد: مناطق شمال غرب، غرب، برخی نقاط جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و سواحل غربی خزر نیز طی امروز با بارش برف و باران مواجه هستند. این کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور طی فردا یکشنبه نیز گفت: فردا یک شنبه بارش برف و باران در نوار شمالی کشور ادامه دارد. برخی از نقاط جنوب کشور نیز بارش باران و گاهی رعد و برق را دارند. در این روز مناطقی از شمال غرب و غرب و شمال شرق بارش پراکنده باران را دارند. تهران تا روز سه شنبه بارش باران را دارد.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، ‌ سرهنگ نادر رحمانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور بیان کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی هم اکنون ترافیک در کلیه محورهای مواصلاتی روان است و فعلا مداخلات جوی جدی نداریم. وی با بیان اینکه هم‌اکنون در محدوده آبعلی تردد پرحجم است، همچنین گفت: امروز ۱۸ بهمن ماه قرار است از ساعت ۱۵ در جاده چالوس از سمت تهران به سمت شمال محدودیت ترافیکی اعمال شود. همچنین با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارش برف و باران در برخی نقاط کشور همچون شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و در ارتفاعات و نقاط سردسیر، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد: رانندگانی که برای امشب و فردا قصد سفر به محورهای کوهستانی را دارند، تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ را برای سفر به استان‌های شمالی، شمال غربی و غرب کشور به همراه داشته باشند.
الفالف2 هفته قبل
به گزارش ایسنا، صادق ضیائیان در گفت‌وگویی، بیان کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها در روز جمعه روند افزایشی نسبی دما در غالب مناطق کشور و وزش باد شدید در سواحل خزر، اردبیل، برخی نقاط شمال غرب و غرب پیش بینی می‌شود. از بعدازظهر جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور در برخی نقاط شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف آغاز می‌شود. همچنین روز دوشنبه (۲۱ بهمن) در بخش‌های از شمال غرب، غرب، سواحل شمالی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، زاگرس مرکزی، شمال شرق و شرق بارش برف و باران و وزش باد شدید و در جنوب شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. ضیائیان با بیان این که روز سه شنبه نیز در سواحل خزر، شمال شرق، شرق و نواحی مرکزی کشور بارش برف و در جنوب شرق رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود، گفت: از روز یکشنبه تا سه‌شنبه در غالب مناطق کشور کاهش دمای ۸ تا ۱۵ درجه پیش‌بینی می‌شود. وی تصریح کرد: از روز شنبه تا سه شنبه وزش باد شدید در غالب مناطق کشور پیش بینی می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها در روز جمعه روند افزایشی نسبی دما در غالب مناطق کشور و وزش باد شدید در سواحل خزر، اردبیل، برخی نقاط شمال غرب و غرب پیش بینی می‌شود. از بعدازظهر جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور در برخی نقاط شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف آغاز می‌شود. همچنین روز دوشنبه (۲۱ بهمن) در بخش‌های از شمال غرب، غرب، سواحل شمالی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، زاگرس مرکزی، شمال شرق و شرق بارش برف و باران و وزش باد شدید و در جنوب شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. وی تصریح کرد: از روز شنبه تا سه شنبه وزش باد شدید در غالب مناطق کشور پیش بینی می‌شود. مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوای پایتخت طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران فردا (شنبه، ۱۹ بهمن) کمی ابری به تدریج افزایش ابر و وزش باد گاهی رگبار باران و وزش باد شدید با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه نیمه ابری تا ابری و وزش باد گاهی بارش باران و برف و وزش باد شدید با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
به گزارش وانانیوز، صادق ضیائیان بیان کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها در روز جمعه روند افزایشی نسبی دما در غالب مناطق کشور و وزش باد شدید در سواحل خزر، اردبیل، برخی نقاط شمال غرب و غرب پیش بینی می‌شود. از بعدازظهر جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور در برخی نقاط شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف آغاز می‌شود. همچنین روز دوشنبه (۲۱ بهمن) در بخش‌های از شمال غرب، غرب، سواحل شمالی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، زاگرس مرکزی، شمال شرق و شرق بارش برف و باران و وزش باد شدید و در جنوب شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. ضیائیان با بیان این که روز سه شنبه نیز در سواحل خزر، شمال شرق، شرق و نواحی مرکزی کشور بارش برف و در جنوب شرق رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود، گفت: از روز یکشنبه تا سه‌شنبه در غالب مناطق کشور کاهش دمای ۸ تا ۱۵ درجه پیش‌بینی می‌شود. وی تصریح کرد: از روز شنبه تا سه شنبه وزش باد شدید در غالب مناطق کشور پیش بینی می‌شود.
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا به رانندگانی که قصد سفر به محورهای کوهستانی را دارند، تاکید کرد که تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ به همراه داشته باشند. به گزارش وانانیوز، سرهنگ نادر رحمانی درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور بیان کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی هم اکنون ترافیک در کلیه محورهای مواصلاتی روان است و فعلا مداخلات جوی جدی نداریم. وی با بیان اینکه هم‌اکنون در محدوده آبعلی تردد پرحجم است، همچنین گفت: ‌ امروز قرار است از ساعت ۱۵ در جاده چالوس از سمت تهران به سمت شمال محدودیت ترافیکی اعمال شود. همچنین با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارش برف و باران در برخی نقاط کشور همچون شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و در ارتفاعات و نقاط سردسیر، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد: رانندگانی که برای امشب و فردا قصد سفر به محورهای کوهستانی را دارند، تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ را برای سفر به استان‌های شمالی، شمال غربی و غرب کشور به همراه داشته باشند. انتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا به رانندگانی که قصد سفر به محورهای کوهستانی را دارند، تاکید کرد که تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ به همراه داشته باشند. اعتمادآنلاین| درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور گفت: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی هم اکنون ترافیک در کلیه محورهای مواصلاتی روان است و فعلا مداخلات جوی جدی نداریم. وی با بیان اینکه هم‌اکنون در محدوده آبعلی تردد پرحجم است، همچنین گفت: ‌ امروز قرار است از ساعت ۱۵ در جاده چالوس از سمت تهران به سمت شمال محدودیت ترافیکی اعمال شود. همچنین با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارش برف و باران در برخی نقاط کشور همچون شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و در ارتفاعات و نقاط سردسیر، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد: رانندگانی که برای امشب و فردا قصد سفر به محورهای کوهستانی را دارند، تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ را برای سفر به استان‌های شمالی، شمال غربی و غرب کشور به همراه داشته باشند. منبع: ایسنا
ایسناایسنا2 هفته قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا به رانندگانی که قصد سفر به محورهای کوهستانی را دارند، تاکید کرد که تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ به همراه داشته باشند. سرهنگ نادر رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور بیان کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی هم اکنون ترافیک در کلیه محورهای مواصلاتی روان است و فعلا مداخلات جوی جدی نداریم. وی با بیان اینکه هم‌اکنون در محدوده آبعلی تردد پرحجم است، همچنین گفت: ‌ امروز قرار است از ساعت ۱۵ در جاده چالوس از سمت تهران به سمت شمال محدودیت ترافیکی اعمال شود. همچنین با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارش برف و باران در برخی نقاط کشور همچون شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و در ارتفاعات و نقاط سردسیر، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد: رانندگانی که برای امشب و فردا قصد سفر به محورهای کوهستانی را دارند، تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ را برای سفر به استان‌های شمالی، شمال غربی و غرب کشور به همراه داشته باشند. انتهای پیام
ایسناایسنا2 هفته قبل
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها در روز جمعه روند افزایشی نسبی دما در غالب مناطق کشور و وزش باد شدید در سواحل خزر، اردبیل، برخی نقاط شمال غرب و غرب پیش بینی می‌شود. از بعدازظهر جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور در برخی نقاط شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف آغاز می‌شود. همچنین روز دوشنبه (۲۱ بهمن) در بخش‌های از شمال غرب، غرب، سواحل شمالی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، زاگرس مرکزی، شمال شرق و شرق بارش برف و باران و وزش باد شدید و در جنوب شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. ضیائیان با بیان این که روز سه شنبه نیز در سواحل خزر، شمال شرق، شرق و نواحی مرکزی کشور بارش برف و در جنوب شرق رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود، گفت: از روز یکشنبه تا سه‌شنبه در غالب مناطق کشور کاهش دمای ۸ تا ۱۵ درجه پیش‌بینی می‌شود. وی تصریح کرد: از روز شنبه تا سه شنبه وزش باد شدید در غالب مناطق کشور پیش بینی می‌شود.
ایرناایرنا2 هفته قبل
فریبا گودرزی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز ۱۸ بهمن ماه، روند افزایش دما را در بیشتر مناطق کشور و وزش باد شدید را برای سواحل دریای خزر، اردبیل، برخی نقاط غرب و شمال غرب شاهد هستیم اما بعداز ظهر امروز سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود. وی یادآور شد: امشب در برخی از مناطق شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و درارتفاعات ونقاط سردسیر بارش برف آغاز می‌شود. این کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: بارش‌ها از روز شنبه به بعد در سواحل شمالی کشور به شکل برف است و از فردا تا سه شنبه در بیشتر مناطق کشور باد شدید می‌وزد علاوه بر اینکه در نیمه غربی کشور بارش برف و باران نیز داریم. گودرزی افزود: این شرایط باعث می‌شود یخبندان، لغزندگی و اختلال تردد در معابر شهری و محورهای مواصلاتی همراه با مه آلودگی، کاهش دید و کولاک برف را داشته باشیم و مسدود شدن برخی از راه‌های روستایی پیش بینی شده است. وی یادآور شد: امروز شهرکرد با ۸ درجه زیرصفر سردترین مرکز استان و اهواز نیز با ۲۸ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان در کشور هستند.

به انتهای لیست رسیدید