دامنه‌های زاگرس

دامنه‌های زاگرس

اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از امروز (۲۶ تیر) تا شنبه (۲۹ تیر) همچنان الگوی گرم تابستان در سطح کشور حاکم خواهد بود. این کارشناس سازمان هواشناسی تاکید کرد: امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ تیر) غرب و مرکز خلیج فارس طی پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود. دمای پایتخت در این روز در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۳۰ درجه سانتیگراد می‌رسد. پس فردا (۲۸ تیر) آسمان تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۴۱ و ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
سلامت نیوز: کارشناس سازمان هواشناسی از خنک‌تر شدن هوای تهران در روز‌های ابتدایی هفته آتی خبر داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت آب و هوای کشور، گفت: روز گذشته (سه شنبه ۲۵ تیرماه) دمای بیشینه در قم با رسیدن به ۴۶٫۵ درجه رکورد زد البته اهواز ۴۷ درجه شده، اما چون در این شهر سابقه چنین گرمایی وجود داشته عجیب نیست. نقشینه با تاکید بر اینکه سواحل دریای خزر هم امروز بارش باران را شاهد خواهد بود، تصریح کرد: فردا بارش‌های سواحل شمال خفیف و پراکنده‌تر خواهند شد. وی ادامه داد: برای تهران پیش بینی می‌کنیم که امروز نیز مانند روز گذشته بیشینه دما ۴۲، رباط کریم و ورامین ۴۴ درجه شود البته این رویه در تهران در روز‌های ۵ شنبه و جمعه ادامه دارد. کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: دمای تهران در روز شنبه ۴۱ درجه، یک شنبه ۴۰ و دوشنبه به ۳۹ درجه خواهد رسید به این ترتیب هوا به سمت خنک شدن می‌رود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مصطفی فلاح گفت: پارک طبیعت گردی آستارا ۶۵ هکتار وسعت دارد و ۱۳ رأس مرال و ۱۰۰ رأس خرگوش در آن نگهداری می‌شوند و بره مرال متولد شده از جنس ماده و دارای وضعیت عمومی مساعد است. پناهگاه حیات وحش لوندویل شهرستان آستارا با مساحتی افزون بر یک هزار و ۷۴ هکتار از مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست است. آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد. بر اساس این گزارش، ستاد اربعین حسینی در بندر مرزی آستارا با هدف آماده سازی این شهرستان برای استقبال از گردشگران خارجی در همایش پیاده روی زیارت اربعین تشکیل شد. وی افزود: باید تعداد بازرسی‌های ورود و خروج پایانه مرزی آستارا برای تسهیل تردد زائران خارجی اربعین افزایش یابد و نمایشگاه‌های فرهنگی، غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی و نمازخانه نیز در محوطه پایانه مرزی دایر شود.
ایرناایرنا4 هفته قبل
مصطفی فلاح عصر سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: پارک طبیعت گردی آستارا ۶۵ هکتار وسعت دارد و ۱۳ رأس مرال و ۱۰۰ رأس خرگوش در آن نگهداری می‌شوند و بره مرال متولد شده از جنس ماده و دارای وضعیت عمومی مساعد است. پناهگاه حیات وحش لوندویل شهرستان آستارا با مساحتی افزون بر یک هزار و ۷۴ هکتار از مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست است. آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد. بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا ستاد اربعین حسینی در بندر مرزی آستارا با هدف آماده سازی این شهرستان برای استقبال از گردشگران خارجی در همایش پیاده روی زیارت اربعین تشکیل شد. وی افزود: باید تعداد بازرسی‌های ورود و خروج پایانه مرزی آستارا برای تسهیل تردد زائران خارجی اربعین افزایش یابد و نمایشگاه‌های فرهنگی، غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی و نمازخانه نیز در محوطه پایانه مرزی دایر شود.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی در روز چهارشنبه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، سواحل غربی خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود. از روز پنج شنبه تا یکشنبه نیز در برخی نقط استان‌های واقع در نوار شمالی، در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد. همچنین در روز چهارشنبه در شرق کشور، به ویژه منطقه زابل و از بعدازظهر چهارشنبه و ورز پنجشنبه در جنوب غرب کشور دردر بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با گرد وپیش بینی می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
خانم معصومه احمدی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: امروز در بخش‌هایی از شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز غربی، بخش‌هایی از سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های زاگرس شاهد بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم بود. احمدی تصریح کرد: برای فردا نیز این شرایط ادامه دارد و عمدتا در دامنه‌های زاگرس و البرز شاهد تداوم ناپایداری‌ها به خصوص در ساعات بعدازظهر خواهیم بود. کارشناس هواشناسی ادامه داد: برای امروز و فردا در استان‌هایی مانند خوزستان و ایلام وزش باد می‌تواند منجر به پدیده گرد و خاک و کاهش دید و کیفیت هوا شود. احمدی گفت: بخش‌های مرکزی و شمالی خلیج فارس امروز مواج و متلاطم خواهد بود به طوری که ارتفاع موج افزایش پیدا می‌کند. امروز آسمان تهران صاف است و ساعات بعد از ظهر رشد ابر را همراه با وزش باد خواهیم داشت و دمای هوای تهران نیز در گرم‌ترین زمان به ۳۳ درجه بالای صفر خواهد رسید.
موجموج1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج، احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوای کشور گفت: براساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی، امروز (۲۲ خرداد) در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. وی ادامه داد: از فردا تا یکشنبه آینده (۲۳ تا ۲۶ خردادماه) در برخی نقاط استان‌های واقع در نوار شمالی در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهارکرد: امروز (۲۲ خردادماه) در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل و از بعد از ظهر امروز طی روز آینده در جنوب غرب کشور در استان خوزستان در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. وظیفه با اشاره به این‌که امشب هوای تهران صاف تا کمی ابری است، گفت: فردا (۲۳ خردادماه) آسمان پایتخت صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. در این روز دمای تهران در گرمترین زمان به ۳۶ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۲۴ درجه سانتیگراد می‌رسد همچنین پس فردا (۲۴ خردادماه) آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری با بیشترین و کمترین دمای ۳۴ و ۲۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت۲۴ - سازمان هواشناسی از رگبار باران، رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی طی امروز تا یکشنبه آینده در برخی مناطق کشور خبر داد. سازمان هواشناسی از رگبار باران، رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی طی امروز تا یکشنبه آینده در برخی مناطق کشور خبر داد. بر اساس خروجی مدل‌های هواشناسی امروز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی مناطق استان‌های واقع در شمالغرب، سواحل غربی دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی رگبار باران، رعد و برق و وزش شدید بادهای موقتی پیش‌بینی شده است. از فردا تا روز یکشنبه هفته آینده ۲۶ خردادماه در برخی مناطق استان‌های واقع در نوار شمالی در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده باران، صاعقه و وزش باد روی خواهد داد. در شرق کشور به ویژه در زابل از بعدازظهر امروز و فردا در جنوب غرب کشور در استان خوزستان در برخی ساعات وزش شدید باد همراه با گرد و خاک پیش بینی شده است.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
سازمان فضایی ایران با پردازش تصاویر سنتینل -۲ (بین تاریخ‌های ۱۲ و ۱۷ خرداد ۱۳۹۸) نقشه سطوح سوخته عرصه‌های منابع طبیعی اطراف شهرستان بهبهان تهیه شد. وی درباره علت این آتش‌سوزی گفت: علف‌های خشک و شکننده‌ای که در منطقه بهبهان روئیدند، پتانسیل بسیار زیادی برای آتش‌سوزی داشتند. علاوه بر این صاعقه و رعد و برق نیز در برخی موارد آتش‌سوزی را رقم می‌زند، خصوصا در مناطقی که صعب‌العبور است و احتمال بروز آتش‌سوزی به واسطه عامل انسانی وجود ندارد. وزیدن حتی یک باد خفیف هم باعث می‌شود علف‌هایی که در مراتع خشک شده‌اند، آتش‌سوزی را رقم بزنند. سازمان فضایی ایران، سامانه‌ای با عنوان سامانه تشخیص ریسک آتش را توسعه داده که احتمال آتش‌سوزی را مشخص می‌کند.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
احد وظیفه افزود: بیشینه بارش فردا در ارتفاعات شرقی البرز در استان‌های تهران و سمنان و ارتفاعات زاگرس مرکزی در جنوب اصفهان پیش‌بینی می‌شود. روز دوشنبه نیز همین شرایط برای مناطق یاد شده به جز شمال شرق و شرق پیش‌بینی شده است. به گفته وی طی ۵ روز آینده در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که از بعد از ظهر دوشنبه بر شدت وزش باد افزوده خواهد شد. هوای تهران امروز و فردا صاف، بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد و شب نیمه ابری همراه با وزش باد و احتمال رگبار و رعد و برق پیش‌بینی شده و بیشترین دمای هوای پایتخت امروز ۳۸ درجه سانتی‌گراد اعلام شده است. امروز همچنین بیشترین دمای هوا در شهر اهواز ۴۸ درجه سانتی‌گراد اعلام شده که تا روز دوشنبه به ۵۰ درجه نیز خواهد رسید.
وانانیوزوانانیوز1 ماه قبل
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم رگبار و رعد و برق در تهران و ارتفاعات زاگرس مرکزی طی امروز و فردا (۱۹ و ۲۰ خرداد)، در عین حال از خیزش گرد و خاک در شرق کشور خبر داد. به گزارش وانانیوز، احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از بعد ازظهر امروز (۱۹ خرداد) برای نواحی شمال‌شرق، ارتفاعات شرقی البرز و دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در بخش‌هایی از شمال غرب کشور و ارتفاعات زاگرس جنوبی در کرمان و یزد افزایش ابر، بارش پراکنده و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. وی با بیان اینکه بیشینه بارش امروز در ارتفاعات شرقی البرز در استان تهران، سمنان و در ارتفاعات زاگرس مرکزی در جنوب اصفهان است، تصریح کرد: طی فردا و پس فردا (۲۰ و ۲۱ خرداد) در دامنه‌های زاگرس و ارتفاعات البرز افزایش ابر، گاهی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید انتظار می‌رود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی در ادامه گفت: این شرایط طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۲ و ۲۳ خرداد) در بخش‌هایی از شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز ادامه دارد. همچنین طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل، وزش باد شدید و در مناطق مستعد، خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

کاهش نسبی دما در شمال غربی کشور؛ امروز و فردا

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: طبق شرایط دمایی طی امروز و فردا در بخش‌هایی از شمال غرب کشور­ در مناطقی از استان‌های اردبیل، آذربایجان‌های شرقی و غربی، در بخش‌هایی از دامنه‌های جنوبی البرز، همچنان در زنجان، قزوین، البرز، تهران و شمال شرق سمنان و خراسان شمالی و بخش‌هایی از خراسان رضوی و در شرق و جنوب شرق کشورمان استان‌هایی همچون خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان­ و در مرکز کشور نیز استان‌هایی مانند قم، مرکزی و اصفهان با کاهش نسبی دما روبرو خواهند شد. وی گفت: این درحالیست که در بخش‌های غربی، جنوب غربی و جنوب کشورمان همچنان هوای گرم ماندگار خواهد بود و­طی روز دما به ۴۹ تا ۵۰ درجه می‌رسد البته خنک‌ترین مرکز استان­ صبح امروز اردبیل با ۸ درجه بالای صفر و شهرکرد با ۹ درجه بالای صفر است. ضرابی افزود: در شرق کشور پدیده غالب عمدتا ­وزش باد‌های ۱۲۰ روزه است که یکی از علل خنک شدن هوا در بخش‌هایی از استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و سیستان و بلوچستان همین وزش باد است که البته این وزش باد منجر به گرد و خاک نیز می‌شود. کارشناس هواشناسی گفت: برای ساعات بعدازظهر طی امروز و فردا رگبار و رعد و برق در استان‌هایی مانند قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و مناطقی از شمال خراسان رضوی و در ارتفاعات زاگرس فراهم است و البته در شرق استان‌های لرستان و غرب و جنوب استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد نیز همین شرایط حاکم است. ضرابی افزود: در دامنه‌های زاگرس عمدتا بارش‌ها و رگبار‌های بهاری در ساعات بعدازظهر خواهد بود که در دامنه‌ها و ارتفاعات البرز نیز این شرایط حاکم خواهد شد.
مهرمهر1 ماه قبل
احد وظیفه افزود: بیشینه بارش فردا در ارتفاعات شرقی البرز در استان‌های تهران و سمنان و ارتفاعات زاگرس مرکزی در جنوب اصفهان پیش بینی می‌شود. روز دوشنبه نیز همین شرایط برای مناطق یاد شده به جز شمال شرق و شرق پیش بینی شده است. به گفته وی طی ۵ روز آینده در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که از بعدازظهر دوشنبه بر شدت وزش باد افزوده خواهد شد. هوای تهران امروز و فردا صاف، بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد و شب نیمه ابری همراه با وزش باد و احتمال رگبار و رعد و برق پیش بینی شده و بیشترین دمای هوای پایتخت امروز ۳۸ درجه سانتیگراد اعلام شده است. امروز همچنین بیشترین دمای هوا در شهر اهواز ۴۸ درجه سانتیگراد اعلام شده که تا روز دوشنبه به ۵۰ درجه نیز خواهد رسید.

احتمال بارش‌های خفیف در برخی استان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
در بخش‌های شمالی استان فارس و شمال استان سمنان و خراسان شمالی هم این شرایط حاکم خواهد بود. احمدی گفت: در ۲ روز آینده بارش‌ها و ناپایداری‌های جوی در دامنه‌های زاگرس بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های البرز­رخ می‌دهد. به لحاظ شرایط دمایی هوای نسبتا گرم را در بیشتر مناطق کشورمان داریم. در ۳ روز آینده در بخش‌های جنوبی کشورمان افزایش تدریجی دما­­ دور از انتظار نیست. وی افزود: از روز دوشنبه در بخش‌های مرکزی و شمالی کشورمان با کاهش ۲ تا ۳ درجه‌ای دما مواجه خواهیم شد. کماکان وزش باد محتمل‌ترین پدیده در شرق کشور بخصوص در سیستان و بلوچستان و منطقه زابل است که همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش دید و کیفیت هوا است. احمدی گفت: امروز آسمان تهران در ساعات اولیه صبح و قبل از ظهر صاف و در ساعات بعد از ظهر با رشد ابر همراه خواهد بود؛ بنابراین بارش خفیف باران دور از انتظار نیست. امروز دمای تهران به ۳۷ درجه می‌رسد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
او البته بر نقش آژانس‌های گردشگری و بخش خصوصی نیز تاکید می‌کند و می‌گوید که از آژانس‌ها نیز برای تعریف تور در محور موردبحث دعوت شده است. عقدایی البته خاطرنشان می‌کند که از آژانس‌ وی به‌صورت مشخص برای تعریف بسته‌های سفر برای غرب کشور درخواستی از سوی سازمان میراث فرهنگی نشده است. برخی شواهد از چالش‌های عمده در امر خدمت‌رسانی به گردشگران در مقاصد جدید از جمله ۹ استان مورد اشاره در غرب کشور حکایت دارند. نبود زیرساخت‌های اقامتی کافی، نبود خدمات خوراکی و بهداشتی مناسب، نبود نیروی آموزش‌دیده برای پذیرایی از گردشگران و … تنها بخشی از این چالش‌ها هستند. به نظر می‌رسد تلاش برای توسعه محور گردشگری غرب باید سرعت بیشتری بگیرد و در این امر، حرکت بخش دولتی و خصوصی استان‌ها در کنار هم بیشتر اهمیت پیدا می‌کند.
فراروفرارو1 ماه قبل
بر این اساس در استان‌های واقع در جنوب غرب، غرب، سواحل شمال کشور و دامنه‌های جنوبی البرز شامل تهران دمای بیشینه بین ۲ تا ۳درجه سلسیوس بالاتر از میانگین بلند مدت خواهد بود. پس فردا (چهارشنبه ۱۵ خردادماه) در استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، کهکیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری بارش پراکنده خواهیم داشت. وضعیت ترافیکی جاده‌های کشورسازمان راهداری اعلام کرد: محور چالوس، هراز، تهران-کرج، قزوین-رشت و تهران-قم از ساعت ۱۵ امروز تا ۲۳ با حجم ترافیک سنگین مواجه خواهند بود. همچنین محور‌های فوق جمعه ۱۷خرداد از ساعت ۱۷ در مسیر بازگشت دارای ترافیک خواهند بود. ترافیک سنگین در محور تهران - رودهن، کیلومتر ۱۳، قبل از پل جاجرود، ساعت ۳ بعد از ظهر روز دوشنبه
فارسفارس1 ماه قبل
‌امروز در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده و وزش باد دور از انتظار نیست. ‌از امروز تا پایان هفته، در اغلب مناطق کشور‌ جوی آرام حاکم است و افزایش نسبی دما در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود. ‌فردا در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و خراسان رضوی بارش پراکنده گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. از امروز در شرق و جنوب شرق کشور‌ به ویژه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهیم داشت. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۱۸٫۸ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری‌ ۴۱‌ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: از امروز (۱۳ خرداد) تا ابتدای هفته آینده افزایش پایداری جو و افزایش نسبی دما در غالب نقاط کشور پیش بینی می‌شود. بر این اساس در استان‌های واقع در جنوب غرب، غرب، سواحل شمال کشور و دامنه‌های جنوبی البرز شامل تهران دمای بیشینه بین ۲ تا ۳درجه سلسیوس بالاتر از میانگین بلند مدت خواهد بود. فرارو: در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: از امروز (۱۳ خرداد) تا ابتدای هفته آینده افزایش پایداری جو و افزایش نسبی دما در غالب نقاط کشور پیش بینی می‌شود. بر این اساس در استان‌های واقع در جنوب غرب، غرب، سواحل شمال کشور و دامنه‌های جنوبی البرز شامل تهران دمای بیشینه بین ۲ تا ۳درجه سلسیوس بالاتر از میانگین بلند مدت خواهد بود. پس فردا (چهارشنبه ۱۵ خردادماه) در استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، کهکیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری بارش پراکنده خواهیم داشت.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، شنیدن واژه‌های زمین‌خواری، کوه‌خواری و جنگل‌خواری مدتی است که برایمان عادی شده است. مشکل از قانون است یا نظارت؟ سوالی که سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به آن پاسخ می‌دهد. همچنین کاشت درختان مثمری مانند زیتون در سطح‌های شیب‌دار هم در کاهش بلایای طبیعی مانند سیل نقش دارند. این اعتراض‌ها مربوط به استفاده بی‌رویه از جنگل‌ها، منابع طبیعی یا زمین‌خواری و همچنین تبدیل جنگل‌ها به زمین زراعی و تبدیل زمین‌های زراعی به مسکونی و ویلاسازی است. نظارت کافی وجود ندارداین نماینده معتقد است ارگان‌های نظارتی زیاد هستند اما آن‌طور که انتظار می‌رود نظارت دقیقی صورت نمی‌گیرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک سنگین و نیمه سنگین در محورهای منتهی به شمال کشور خبر داد. برترین‌ها: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک سنگین و نیمه سنگین در محورهای منتهی به شمال کشور خبر داد. سرهنگ نادر رحمانی در این باره گفت: هم اکنون ترافیک در مسیر آزادراه کرج به قزوین در محدوده پایانه شهید کلانتری تا پل حصارک نیمه سنگین، مسیر جنوب به شمال محور کرج - چالوس از ابتدای محور تا کیلومتر۴ سنگین و محدوده‌های آدران، سد کرج، تونل ۵، پیچ سرهنگ نیمه سنگین و طول محور پرحجم و روان است. وی ادامه داد: ترافیک در مسیر جنوب به شمال محور هراز محدوده امام زاده هاشم نیز سنگین و محدوده سه راهی چلاو نیمه سنگین و طول محور پرحجم و روان گزارش شده است. همچنین در مسیر جنوب به شمال محور منجیل به رودبار نیز ترافیک نیمه سنگین است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
• نیمی از ساختمان‌های بلندمرتبه پایتخت پایان کار ندارندمدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران گفت: از حدود ۵ هزار ساختمان بلندمرتبه در پایتخت، حدود ۳ هزار مورد پایان کار ندارند. • رفع مشکل وام اشتغال مددجویان روستایی و عشایرمدیر کل بهزیستی استان تهران از برطرف شدن مشکل وام اشتغالزایی مددجویان روستایی و عشایر خبر داد و گفت: پیشنهادی برای ضمانت وام‌های مددجویی ارائه شده است. • ترغیب دانش‌آموزان به مدارس غیردولتی با نمایش امکانات مجللسخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: برخی مدارس غیردولتی برای فریب مردم، امکانات مجللی که در راستای اهداف تعلیم و تربیت نیست، ارائه می‌دهند. • استقرار ۱۱۰۰ پایگاه جمع‌آوری زکات فطره بهزیستیمدیر کل بهزیستی استان تهران، گفت: یک هزار ۱۰۰ پایگاه مراکز دولتی و غیردولتی جمع‌آوری زکات فطره بهزیستی در سراسر استان تهران آماده دریافت فطریه و وجوهات شرعی در روز عید فطر هستند. ما نیز آن را توصیه نمی‌کنیم و پیشنهاد دادیم که دوستان برای این مسئله موضوع اتوبوس‌های برقی را مدنظر قرار دهند.
ایمناایمنا1 ماه قبل
پیش بینی ۵ روز بارانی برای اکثر مناطق کشورسازمان هواشناسی با پیش بینی پنج روز بارانی برای بیشتر استان‌های کشور اعلام کرد: از امروز تا روز چهارشنبه در اکثر مناطق کشور رگبار، صاعقه و وزش بادد شدید موقتی روی خواهد داد. آنها همچنین در گوشه دیگر خانه با پیکر مجروح دختر دیگر خانواده به نام نوشین ۱۱ ساله مواجه شدند. درحالی‌که تحقیقات در محل ادامه داشت، به تیم جنایی خبر رسید قاتل به صحنه جنایت بازگشته است. در پایان جلسات بررسی دادگاه قضات وارد شور شدند و متهم این پرونده را به دوبار قصاص محکوم کردند و رأی صادره در دیوان‌عالی کشور مورد تأیید قرار گرفت. در این خصوص پرونده تشکیل و راننده خودرو برای اقدامات قانونی و رسیدگی به موضوع تحویل مرجع قضائی شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
در هفته جاری روند افزایش دما در اغلب مناطق کشور پیش بینی می‌شود، در نیمه شمالی کشور روند افزایش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه و نیمه جنوبی کشور روند افزایش دما بین ۴ تا ۶ درجه رخ خواهد داد. در سه روز آینده در جنوب شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، روز دوشنبه خیزش گردوخاک در زابل دور از انتظار نیست. روز دوشنبه در استان هرمزگان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود همچنین در سه روز آینده در برخی مناطق شرق و جنوب شرقی کشور وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۱ و ۱۸ درجه خواهد بود. در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، اهواز در استان خوزستان به میزان ۴۱٫۴ ‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه لاله‌زار در استان کرمان به میزان ۴٫۶ درجه سلسیوس بوده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- الزام رانندگان اتوبوس به روشن کردن کولر، نامگذاری خیابان‌های پایتخت به نام ورزشکاران، خشونت‌زدایی از مدارس ابتدایی در سال تحصیلی جدید، گزارشی از هجوم ملخ‌ها در استان تهران نداشتیم و … گزیده‌ای از اخبار بسته اجتماعی امروز است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، رانندگان اتوبوس به روشن کردن کولر ملزم شدند، نامگذاری خیابان‌های پایتخت به نام ورزشکاران، خشونت‌زدایی از مدارس ابتدایی در سال تحصیلی جدید، گزارشی از هجوم ملخ‌ها در استان تهران نداشتیم و … گزیده‌ای از اخبار بسته اجتماعی امروز است که در ادامه می‌خوانید. • رانندگان اتوبوس به روشن کردن کولر ملزم شدندمدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تأکید بر اینکه رانندگان شرکت واحد موظف‌اند کولر اتوبوس خود را روشن کنند، گفت: اتوبوس‌های فاقد کولر چرخشی در خطوط مختلف استفاده می‌شود. • نامگذاری خیابان‌های پایتخت به نام ورزشکارانرئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران از نامگذاری ۱۵۵ خیابان و معبر طی دو سال گذشته در پایتخت خبر داد و گفت: اسامی جدید خیابان‌ها در تهران به نام ورزشکاران و نام‌آوران خواهد شد. • محدودیت تردد وسایل نقلیه سنگین و وانت‌بار‌ها در تهرانرئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور فاتب از محدودیت تردد وسایل نقلیه سنگین و وانت‌بار‌ها در سطح شهر تهران خبر داد.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی امروز در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان‌های رضوی و شمالی، دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری رگبار، صاعقه و وزش باد شدید پیش بینی شده است. در استان‌های قم، اصفهان، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده گاهی رعد و برق همراه با گرد و خاک و در مناطقی از استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی بارش پراکنده روی می‌دهد. فردا شنبه ۱۱ خرداد بارش‌ها در مناطق فوق به جز شمال غرب و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، مرکزی و قم به صورت پراکنده تداوم داشته و در مناطقی از شمال شرق در استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. یکشنبه ۱۲ خرداد نیز بارش‌های پراکنده در شمال شرق کشور روی می‌دهد. تسنیم۲۰۲۵
انتخابانتخاب1 ماه قبل
سازمان هواشناسی کشور از رگبار باران، صاعقه و وزش باد شدید طی امروز، فردا و روز یکشنبه در ۱۴ استان خبر داد. به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی امروز در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان‌های رضوی و شمالی، دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری رگبار، صاعقه و وزش باد شدید پیش بینی شده است. در استان‌های قم، اصفهان، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده گاهی رعد و برق همراه با گرد و خاک و در مناطقی از استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی بارش پراکنده روی می‌دهد. فردا شنبه ۱۱ خرداد بارش‌ها در مناطق فوق به جز شمال غرب و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، مرکزی و قم به صورت پراکنده تداوم داشته و در مناطقی از شمال شرق در استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. یکشنبه ۱۲ خرداد نیز بارش‌های پراکنده در شمال شرق کشور روی می‌دهد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت ۲۴ -سازمان هواشناسی کشور از رگبار باران، صاعقه و وزش باد شدید طی امروز، فردا و روز یکشنبه در ۱۴ استان خبر داد. بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی امروز در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان‌های رضوی و شمالی، دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری رگبار، صاعقه و وزش باد شدید پیش بینی شده است. در استان‌های قم، اصفهان، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده گاهی رعد و برق همراه با گرد و خاک و در مناطقی از استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی بارش پراکنده روی می‌دهد. فردا شنبه ۱۱ خرداد بارش‌ها در مناطق فوق به جز شمال غرب و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، مرکزی و قم به صورت پراکنده تداوم داشته و در مناطقی از شمال شرق در استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. یکشنبه ۱۲ خرداد نیز بارش‌های پراکنده در شمال شرق کشور روی می‌دهد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
سازمان هواشناسی کشور از رگبار باران، صاعقه و وزش باد شدید طی امروز، فردا و روز یکشنبه در ۱۴ استان خبر داد. بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی امروز در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان‌های رضوی و شمالی، دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری رگبار، صاعقه و وزش باد شدید پیش بینی شده است. در استان‌های قم، اصفهان، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده گاهی رعد و برق همراه با گرد و خاک و در مناطقی از استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی بارش پراکنده روی می‌دهد. فردا شنبه ۱۱ خرداد بارش‌ها در مناطق فوق به جز شمال غرب و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، مرکزی و قم به صورت پراکنده تداوم داشته و در مناطقی از شمال شرق در استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. یکشنبه ۱۲ خرداد نیز بارش‌های پراکنده در شمال شرق کشور روی می‌دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی امروز در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان‌های رضوی و شمالی، دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری رگبار، صاعقه و وزش باد شدید پیش بینی شده است. در استان‌های قم، اصفهان، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده گاهی رعد و برق همراه با گرد و خاک و در مناطقی از استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی بارش پراکنده روی می‌دهد. فردا شنبه ۱۱ خرداد بارش‌ها در مناطق فوق به جز شمال غرب و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، مرکزی و قم به صورت پراکنده تداوم داشته و در مناطقی از شمال شرق در استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. یکشنبه ۱۲ خرداد نیز بارش‌های پراکنده در شمال شرق کشور روی می‌دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی امروز در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان‌های رضوی و شمالی، دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری رگبار، صاعقه و وزش باد شدید پیش بینی شده است. در استان‌های قم، اصفهان، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده گاهی رعد و برق همراه با گرد و خاک و در مناطقی از استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی بارش پراکنده روی می‌دهد. فردا شنبه ۱۱ خرداد بارش‌ها در مناطق فوق به جز شمال غرب و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، مرکزی و قم به صورت پراکنده تداوم داشته و در مناطقی از شمال شرق در استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. یکشنبه ۱۲ خرداد نیز بارش‌های پراکنده در شمال شرق کشور روی می‌دهد.

به انتهای لیست رسیدید