دانشجونما

دانشجونما

تسنیمتسنیم5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: یکی از راه‌های دستیابی به تقوای الهی الگوگیری از اولیاء خداوند و تهذیب نفس است. وی افزود: حضرت زینب سلام الله علیها به عنوان یک نمونه زن بزرگوار در تحولات اجتماعی تاریخ است که اقدامات ایشان در هنگام عاشور و بعد از آن تجلی پیدا کرد. نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ایمان و عرفان حضرت زینب سلام الله علیها به حدی است که پس از واقعه عاشورا در مقابل دشمنان می‌گوید که به جز زیبایی ندیدم و این شخصیت بزرگ ایشان است که امروز الگوی همگان شده است. آیت‌الله محامی تصریح کرد: حضرت زینب سلام الله علیها انسان آزاده و با کمالی است که الگویی مناسب برای هر کسی که می‌خواهد پیشتاز در عرصه‌های مختلف باشد هست. وی افزود: نامگذاری روز پرستار به عنوان سالروز ولادت حضرت زینب سلام الله علیها افتخاری است برای جامعه پرستاران که می‌بایست در راستای الگوگیری از معرفت و علم این بانوی بزرگ بیشتر تلاش کنند.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، اوایل شروع سال تحصیلی جدید انتشار خبری با عنوان «دستگیری دانشجوی قلابی» درمحافل رسانه‌ای، از یک تخلف بزرگ در دانشگاه‌های علوم پزشکی پرده برداشت. وی در ادامه تاکید کرد: " من می‌دانم از مهر امسال دانشجویانی با عنوان دانشجوی انتقالی از کشورهای دیگر وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواهند شد و در کلاس‌های آموزش می‌نشینند. دانشگاه از طریق آزمون سراسری کنکور که سازمان سنجش کشور برگزار می‌کند دانشجویان پزشکی را جذب می‌کند. علاوه بر این دانشجویان پذیرفته شده در سال دوم آموزش علوم پزشکی، در آزمون علوم پایه وزارت بهداشت شرکت می‌کنند. اول مسئولین وزارت بهداشت گفتند متخلفین را به قوه قضاییه معرفی کردیم، بعد گفتند معرفی خواهیم کرد و بعد گفتند جلوی ورود آنان را گرفته‌ایم.
ایسناایسنا7 ماه قبل
به گزارش ایسنا، اوایل شروع سال تحصیلی جدید انتشار خبری با عنوان «دستگیری دانشجوی قلابی» درمحافل رسانه‌ای، از یک تخلف بزرگ در دانشگاه‌های علوم پزشکی پرده برداشت. وی در ادامه تاکید کرد: " من می‌دانم از مهر امسال دانشجویانی با عنوان دانشجوی انتقالی از کشورهای دیگر وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواهند شد و در کلاس‌های آموزش می‌نشینند. دانشگاه از طریق آزمون سراسری کنکور که سازمان سنجش کشور برگزار می‌کند دانشجویان پزشکی را جذب می‌کند. علاوه بر این دانشجویان پذیرفته شده در سال دوم آموزش علوم پزشکی، در آزمون علوم پایه وزارت بهداشت شرکت می‌کنند. اول مسئولین وزارت بهداشت گفتند متخلفین را به قوه قضاییه معرفی کردیم، بعد گفتند معرفی خواهیم کرد و بعد گفتند جلوی ورود آنان را گرفته‌ایم.
خبر فوریخبر فوری8 ماه قبل
خانمی جوان قصد داشت با دور زدن کنکور، خود را دانشجوی یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور جا بزند. خانمی که خود را دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی معرفی کرد و پایش به رسانه‌ها برای شرح علت موفقیتش در کسب رتبه ۹۲ کنکور هم باز شد. م» در روند بازجوییاین دختر در اظهاراتش در کلانتری گفته است که من عاشق رشته دندانپزشکی بودم. یک روز داشتم از جلوی دانشگاه شهید بهشتی رد می‌شدم، با خودم گفتم به آنجا بروم و از دانشجویان رشته دندانپزشکی سوال‌هایی بپرسم. برای همین پرس‎و‌جو کردم و فهمیدم که رشته دندانپزشکی چه زمان‌هایی کلاس دارد و دانشجویان این رشته چه درس‌هایی می‌خوانند.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سعید نمکی، در صفحه شخصی خود نوشت: «سه ماه قبل پس از مقابله با اخلالگران در حوزه دارو، دستور برخورد با جریان‌های فساد در کنکور پزشکی و فروش صندلی دانشگاه را هم صادر کردم. تاکنون نتایج مهمی حاصل شده و به زودی به قوه قضائیه ارسال خواهد شد. عوامل قدرت و فساد در هر سطح و جایگاه بدانند ما تا آخر این راه خواهیم رفت.» چند روز گذشته اخباری مبنی بر حضور فردی غیردانشجو در کلاس‌های دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رسانه‌ها منتشر شد. به گفته‌ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی این فرد دانشجونما که شناسایی شده و تحویل مقامات قضایی داده شده است، به طور غیر قانونی در محوطه دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی حضور پیدا کرده و از کلاس‌های آموزشی استفاده می‌کرد. بنابراین هیچ ارتباط سیستماتیک و اداری با دانشگاه نداشته است.
خبر فوریخبر فوری8 ماه قبل
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ادعای فرد متقلب دانشجونما در دانشگاه مبنی بر کسب مجوز حضور در کلاس‌های آموزشی با اعتبار رزومه علمی صحت ندارد. آنچه که دانشگاه در پی آن است این است که بررسی و اعلام کند چگونه فردی بدون مراحل قانونی، ثبت نامی و … وارد محیط دانشگاه می‌شود. بنابراین جزئیات چگونگی ورود این فرد به دانشگاه و حضور در کلاس‌های آموزشی در دست بررسی است و هنوز به جمع‌بندی نهایی در این زمینه نرسیده‌ایم. پاسخ به ماجرای فروش صندلی به عنوان دانشجویان انتقالیمعاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص ادعای مطرح شده مبنی بر فروش صندلی به برخی افراد با عنوان دانشجویان انتقالی از خارج از کشور نیز گفت: جذب این دانشجویان سازوکار و روند خاص خود را دارد. بعد از طی مراحل قانونی در وزارت بهداشت، نامه‌ای برای حضور این دانشجویان در دانشگاه‌ها صادر می‌شود، بنابراین خارج از این چارچوب هیچ دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یا هر دانشگاه دیگری نمی‌تواند حضور داشته باشد یا امتیاز صندلی خریداری کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ماه قبل
او در این ویدئو گفت: «من دانشجوی قلابی نیستم و از هیچ راه غیر قانونی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نشده‌ام. من با رزومه و اعتبار علمی که داشتم مجوز گرفتم و وارد دانشگاه شهید بهشتی شدم. رقم‌های عجیب و بزرگ برای نشستن روی صندلی رشته‌های علوم پزشکی شنیده می‌شود، برخی منابع می‌گویند تا ۸۵۰ میلیون تومان برای اینکه یک نفر بدون کنکور، دانشجوی رشته‌های پزشکی شود، خرج می‌شود. همین موضوع‌ها و شایعات باعث شد دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی شهیدبهشتی در پی شایعات بازگشت آقازاده‌ها به این دانشگاه اعتراض‌هایی را در مهرماه سال گذشته و در همین دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار کنند. حرف چه کسی را قبول کنیم؟ در میان دعوای دو طرف حرف‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مریم مقتدری هر دو عجیب و پرابهام به نظر می‌رسد.
رکنارکنا8 ماه قبل
بنابراین وزارت بهداشت در این موارد ورود پیدا کرده و اگر تخلف محرز شود، متناسب با آن تخلف برخوردهایی را انجام می‌دهد. بنابراین این موضوع که مجموعه‌ آموزشی، دانشجویی و سایر مجموعه‌های دانشکده باید این دانشجو را شناسایی می‌کردند، صحیح است. چرا که این مجموعه باید مطلع باشد چه کسانی در دانشگاه باید حضور داشته باشند و چه کسانی نیز این امکان را ندارند. این فرد دستگیر شده نیز از آذرماه سال گذشته به مدت ۸ ماه در این کلاس‌های آموزشی دانشکده حضور پیدا می‌کرده است؛ اما در مورد حضور مستمر یا غیر مستمر در این کلاس‌ها اطلاعی نداریم. وی درباره هرگونه ارتباط آموزشی این فرد با دانشکده، اعلام کرد: نامبرده فاقد هرگونه سابقه در سامانه‌های یکپارچه آموزشی و بایگانی پرونده‌های آموزشی دانشگاه است و هیچگونه رابطه‌ای اعم از آموزشی و مشابه آن با دانشکده دندانپزشکی ندارد.
فراروفرارو8 ماه قبل
وی در خصوص مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بروز چنین تخلفاتی نیز تاکید کرد: به شکل مرسوم هر فردی بخواهد در محیط آموزشی حضور داشته باشد، باید هویت او برای آن دانشگاه محرز باشد. چرا که این مجموعه باید مطلع باشد چه کسانی در دانشگاه باید حضور داشته باشند و چه کسانی نیز این امکان را ندارند. دکتر ضیایی تاکید کرد: مسئولین دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی باید گزارش کاملی در خصوص موضوع فوق به دانشگاه ارائه بدهند و بگویند چگونه ممکن است فردی با عنوان دانشجو در محیط‌های آموزشی شرکت می‌کرده، اما مسئولین متوجه این موضوع نشدند. این فرد دستگیر شده نیز از آذرماه سال گذشته به مدت ۸ ماه در این کلاس‌های آموزشی دانشکده حضور پیدا می‌کرده است؛ اما در مورد حضور مستمر یا غیر مستمر در این کلاس‌ها اطلاعی نداریم. وی درباره هرگونه ارتباط آموزشی این فرد با دانشکده، اعلام کرد: نامبرده فاقد هرگونه سابقه در سامانه‌های یکپارچه آموزشی و بایگانی پرونده‌های آموزشی دانشگاه است و هیچگونه رابطه‌ای اعم از آموزشی و مشابه آن با دانشکده دندانپزشکی ندارد.
ایسناایسنا8 ماه قبل
بنابراین وزارت بهداشت در این موارد ورود پیدا کرده و اگر تخلف محرز شود، متناسب با آن تخلف برخوردهایی را انجام می‌دهد. بنابراین این موضوع که مجموعه‌ آموزشی، دانشجویی و سایر مجموعه‌های دانشکده باید این دانشجو را شناسایی می‌کردند، صحیح است. چرا که این مجموعه باید مطلع باشد چه کسانی در دانشگاه باید حضور داشته باشند و چه کسانی نیز این امکان را ندارند. این فرد دستگیر شده نیز از آذرماه سال گذشته به مدت ۸ ماه در این کلاس‌های آموزشی دانشکده حضور پیدا می‌کرده است؛ اما در مورد حضور مستمر یا غیر مستمر در این کلاس‌ها اطلاعی نداریم. چرا که اگر ثبت سیستماتیک وجود داشت، مطمئنا در اولین آزمون دانشکده تخلف او محرز می‌شد.
همشهریهمشهری8 ماه قبل
بنابراین ورود این فرد به دانشگاه موضوع عجیبی نبوده است؛ اما اینکه فردی ادعا کند که امتیاز حضور در کلاس‌های آموزشی دانشگاه را با پرداخت چندین میلیارد خریداری کرده است، امری شدنی نیست. چرا که حضور در کلاس‌های آموزشی برای فردی امتیاز محسوب نمی‌شود و اگر هم افرادی بابت این موضوع از آن فرد دانشجونما مبلغی را دریافت کرده باشند خود آنها نیز کلاهبردار بوده‌اند. جهانپور در خصوص مسئولیت دانشگاه‌ها در بروز چنین حوادثی نیز گفت: قطعا حراست دانشگاه‌ها برای بروز چنین مواردی باید پاسخگو باشند؛ چرا که رفت و آمد مستمر یک فرد بدون داشتن کارت دانشجویی در دانشگاهی مستلزم پاسخگویی وی به حراست و عبور از این مجموعه است. همچنین اگر فردی در برابر حضور در کلاس‌های دانشگاه مدارکی جعلی یا تقلبی داشته باشد، مسئولان آموزشی و دانشجویی باید پاسخگوی این کلاهبرداری و جعل مدارک دانشجو باشند. بنابراین وزارت بهداشت در این موارد ورود پیدا کرده و اگر تخلف محرز شود، متناسب با آن تخلف برخوردهایی را انجام می‌دهد.
ایسناایسنا8 ماه قبل
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر این که دانشجوی قلابی هیچ ارتباط سیستماتیک با دانشگاه نداشته است، گفت: جزییات این موضوع در دست بررسی است و قطعا دانشکده باید در خصوص این که چگونه یک فردی بدون هویت دانشجویی در کلاس‌های آموزشی حضور پیدا می‌کند، پاسخگو باشد. بنابراین هیچ ارتباط سیستماتیک و اداری با دانشگاه نداشته است. وی در خصوص مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بروز چنین تخلفاتی نیز تاکید کرد: ‌ به شکل مرسوم هر فردی بخواهد در محیط آموزشی حضور داشته باشد، باید هویت او برای آن دانشگاه محرز باشد. بنابراین این موضوع که مجموعه‌ آموزشی، دانشجویی و سایر مجموعه‌های دانشکده باید این دانشجو را شناسایی می‌کردند، صحیح است. چرا که این مجموعه باید مطلع باشد چه کسانی در دانشگاه باید حضور داشته باشند و چه کسانی نیز این امکان را ندارند.
فارسفارس10 ماه قبل
خسارت ممانعت از فعالیتهای سیاسی دانشجویان به حدی رسید که رهبر معظم انقلاب فریاد زدند: «خدا لعنت کند کسانی که نگذاشتند دانشجویان وارد فعالیتهای سیاسی شوند». پس از این موضع صریح رهبری، همان جریانی که مخالف سرسخت حضور سیاسی دانشجویان بودند با یک «پشتک سیاسی» رنگ عوض کردند و با طمع استفاده ابزاری، جریان دانشجویی را وارد گود سیاست کردند. پس از این موضع صریح رهبری، همان جریانی که مخالف سرسخت حضور سیاسی دانشجویان بودند با یک «پشتک سیاسی» رنگ عوض کردند و با طمع استفاده ابزاری، جریان دانشجویی را وارد گود سیاست کردند. اولین سوء برداشت از محصول شوم آن هم فتنه کوی دانشگاه بود. کوی دانشگاه، اغواگری بزرگی بود علیه نظام و اصلاح‌طلبانی همچون تاجزاده و حجاریان و معین و … هنوز هم با اتکا به فتنه خودساخته کوی دانشگاه، نان مظلوم‌نمایی آن را می‌خورند.
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
خبرگزاری تسنیم، در سلسله گزارش‌ها و گفت‌وگوهایی به بررسی ابعاد پنهان این حادثه می‌پردازد که بخش اول آن با موضوع نقش معاون سیاسی وقت وزارت کشور را می‌‌خوانید: ‌یکی از شخصیت‌های تاثیرگذار در حادثه کوی دانشگاه، مصطفی تاج‌زاده محکوم امنیتی و معاون سیاسی وقت وزارت کشور بود. ساعت ۱۸:۳۰ روز ۱۹ تیر تعداد ۱۵۰۰ نفر از دانشجویان تظاهرات‌کننده در حوالی وزارت کشور حاضر هستند و قصد داخل شدن به وزارت کشور دارند. روزنامه ابرار در تاریخ ۲۰ تیر ۷۸ نوشته بود "تاج‌زاده معاون سیاسی وزارت کشور با حضور در جمع دانشجویان معترض در کوی دانشگاه تهران به سخنرانی حزبی پرداخت. روزنامه ابرار در تاریخ ۲۰ تیر ۷۸ نوشته بود "تاج‌زاده معاون سیاسی وزارت کشور با حضور در جمع دانشجویان معترض در کوی دانشگاه تهران به سخنرانی حزبی پرداخت. متاسفانه عدم تحقیق و تفحص درست از حادثه کوی دانشگاه موجب شد تا به نقش امثال تاج‌زاده به‌‌درستی پرداخته نشود.
مهرمهر1 سال قبل
وی ادامه داد: امروز دشمن از جنگ نظامی ناامید شده اما جنگ فرهنگی و اقتصادی به تمام معنا در همه عرصه‌ها در دستور کار دشمن قرار دارد. متأسفانه در کنار برنامه‌های دشمن برای جنگ اقتصادی سو مدیریت برخی از مدیران اقتصادی هم به این موضوع دامن می‌زند. جمالی عنوان کرد: همین که امروز از نظر جنگ اقتصادی به بازدارندگی دست یافتیم باید در مسائل اقتصاد و فرهنگی هم دست پیدا کنیم این میسر نمی‌شود مگر با حضور جهادی مردم در جنگ اقتصادی است که مردم باید به میدان بیایند. کم لطفی مسئولان به بردخون ادامه داردحجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی امام جمعه بردخون در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بردخون اظهار داشت: خداوند نعمت‌های فراوانی به ما داده و همگان باید شاکر درگاه خداوند باشند که چنین نعمت‌های را به انسان بخشیده است. امام جمعه بردخون افزود: از شهردار و شورای اسلامی انتظار داریم شبانه روز تلاش کنند شاید ذره‌ای از مشکلات حل شود زیرا هرکس مسئولیتی پذیرفت باید نسبت به مردم متعهد باشد.

به انتهای لیست رسیدید