دانشمندان

دانشمندان

زومیتزومیت1 ساعت قبل
بنابراین، اگر تومور در زمان جراحی حرکت کند، به کمک دستگاه MR LINAC می‌توان تغییر وضعیت آن را مشاهده نمود. قابلیت شناسایی حرکات توموریکی از بهترین ویژگی‌های دستگاه MR LINAC قابلیت تشخیص حرکت‌های تومورهاست. به همین دلیل تومورهایی که با چشم مسلح دیده نمی‌شوند، با دستگاه MR LINAC تصویر آن‌ها قابل ثبت خواهد بود. براساس تحقیقات صورت‌گرفته توسط متخصصان سرطان شناسی استفاده از فناوری MR-LINAC یکی از موثرترین راهکارهای درمان سرطان لوزالمعده به شمار می‌رود. این روش که در همه تومورها به‌ویژه بافت‌های سرطانی ریه که پیوسته در حال حرکت‌اند، قابل استفاده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، فرزاد اشرافی با اشاره به روش‌های پیشگیری از ابتلا به فراموشی یا آلزایمر اظهار داشت: حداقل ۱۵۰دقیقه ورزش و تمرین فیزیکی به صورت متناوب در پیشگیری از ابتلا به این بیماری موثر است. شاتوت و توت فرنگی از ابتلا به آلزایمر پیشگیری می‌کندوی انجام فعالیت‌های ورزشی هوازی، پیاده‌روی، دویدن، ورزش‌های آبی، فعالیت‌هایی که در منزل انجام می‌شود مثل مرتب کردن وسایل و باغبانی را در کاهش، بروز و تشدید بیماری آلزایمر مورد تاکید قرار داد. اشرافی ادامه داد: پیروی از یک رژیم غذایی سالم، پرهیز از مصرف فست فودها و مصرف آنتی اکسیدان‌ها و میوه هایی مثل شاتوت، توت فرنگی و تمشک که رنگ دانه‌های قرمز دارند را در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر ضروری دانست. اشرافی ضرورت مراجعه به پزشک در بیماران مبتلا به آلزایمر را مورد تاکید قرار داد و گفت: داروهای فعلی آلزایمر به بهبود علائم اختلالات حافظه و تغییرات شناختی کمک می‌کنند. ایجاد فضایی امن و حمایت کننده از سوی خانواده‌ها از دیگر مواردی بود که دکتر اشراقی لزوم توجه به آن را توصیه کرد و افزود: یکی از بخش‌های مهم درمان و کنترل بیماری آلزایمر، ایجاد شرایط مناسب زندگی سازگار با بیماری فرد و نیازهایش است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
متخصص مغز و اعصاب و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: با روش‌های پیشگیرانه نظیر تغذیه سالم، فعالیت ورزشی، ذهنی و خواندن قرآن و دعا؛ می‌توان از بروز آلزایمر جلوگیری کرد. به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر فرزاد اشرافی با اشاره به روش‌های پیشگیری از ابتلا به فراموشی یا آلزایمر اظهار داشت: حداقل ۱۵۰دقیقه ورزش و تمرین فیزیکی به صورت متناوب در پیشگیری از ابتلا به این بیماری موثر است. شاتوت و توت فرنگی از ابتلا به آلزایمر پیشگیری می‌کندوی انجام فعالیت‌های ورزشی هوازی، پیاده‌روی، دویدن، ورزش‌های آبی، فعالیت‌هایی که در منزل انجام می‌شود مثل مرتب کردن وسایل و باغبانی را در کاهش، بروز و تشدید بیماری آلزایمر مورد تاکید قرار داد. اشرافی ضرورت مراجعه به پزشک در بیماران مبتلا به آلزایمر را مورد تاکید قرار داد و گفت: داروهای فعلی آلزایمر به بهبود علائم اختلالات حافظه و تغییرات شناختی کمک می‌کنند. ایجاد فضایی امن و حمایت کننده از سوی خانواده‌ها از دیگر مواردی بود که دکتر اشراقی لزوم توجه به آن را توصیه کرد و افزود: یکی از بخش‌های مهم درمان و کنترل بیماری آلزایمر، ایجاد شرایط مناسب زندگی سازگار با بیماری فرد و نیازهایش است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر فرزاد اشرافی با اشاره به روش‌های پیشگیری از ابتلا به فراموشی یا آلزایمر اظهار داشت: حداقل ۱۵۰دقیقه ورزش و تمرین فیزیکی به صورت متناوب در پیشگیری از ابتلا به این بیماری موثر است. شاتوت و توت فرنگی از ابتلا به آلزایمر پیشگیری می‌کندوی انجام فعالیت‌های ورزشی هوازی، پیاده‌روی، دویدن، ورزش‌های آبی، فعالیت‌هایی که در منزل انجام می‌شود مثل مرتب کردن وسایل و باغبانی را در کاهش، بروز و تشدید بیماری آلزایمر مورد تاکید قرار داد. اشرافی ادامه داد: پیروی از یک رژیم غذایی سالم، پرهیز از مصرف فست فودها و مصرف آنتی اکسیدان‌ها و میوه هایی مثل شاتوت، توت فرنگی و تمشک که رنگ دانه‌های قرمز دارند را در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر ضروری دانست. اشرافی ضرورت مراجعه به پزشک در بیماران مبتلا به آلزایمر را مورد تاکید قرار داد و گفت: داروهای فعلی آلزایمر به بهبود علائم اختلالات حافظه و تغییرات شناختی کمک می‌کنند. ایجاد فضایی امن و حمایت کننده از سوی خانواده‌ها از دیگر مواردی بود که دکتر اشراقی لزوم توجه به آن را توصیه کرد و افزود: یکی از بخش‌های مهم درمان و کنترل بیماری آلزایمر، ایجاد شرایط مناسب زندگی سازگار با بیماری فرد و نیازهایش است.
فارسفارس5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، مرکز پژوهشی ان آر جی در هلند با موفقیت آزمایش مربوط به راکتور نمک مذاب پتن را با شار بالا در ۶۰ کیلومتری شمال آمستردام انجام داد. راکتورهای نمک مذاب از جمله راکتورهای هسته‌ای هستند که برای تامین انرژی گرمایی به منظور تهیه بخار آب در نیروگاههای هسته‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به محدود بودن منابع اورانیوم در بسیاری از نقاط دنیا می‌توان از نمک مذاب و گداخته به عنوان یک جایگزین استفاده کرد. این راکتورهای مبتنی بر نمک مذاب از مشکلاتی همچون احتمال ذوب شدن میله‌های سوخت، ایجاد زباله‌های هسته‌ای خطرناک و غیره برخوردار نیستند. هلندی‌ها از دو سال قبل مطالعات خود را برای راه اندازی چنین نیروگاهی آغاز کرده بودند و سرانجام راکتور خود را با موفقیت آزمایش کردند.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
برخی از زنان وجود دارند که بعد از برقراری رابطه جنسی دچار افسردگی شده و احساس بسیار بدی را تجربه می‌کنند. به گزارش خبر فوری، برخی از زنان وجود دارند که بعد از برقراری رابطه جنسی دچار افسردگی شده و احساس بسیار بدی را تجربه می‌کنند. یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که تعداد زیادی از خانم‌ها حتی بعد از رابطه جنسی خوب و موفق هم احساس ناراحتی یا افسردگی می‌کنند. محققان استرالیایی این مطالعه که در International Journal of S-e-x-u-a-l Health به چاپ رسیده است، می‌گویند این مسئله غیرمعمول نیست که افراد بعد از رابطه جنسی کمی با احساس ناراحتی روبه‌رو شوند، اما یک‌سوم خانم‌ها می‌گویند که حتی بعد از رابطه جنسی لذت‌بخش، باز هم احساس افسردگی می‌کنند. به نظر محققان استرالیایی، این وضعیت با نام بی‌قراری پس از مقاربت شناخته می‌شود که در بین ۱۰ درصد از زنان جهان وجود دارد. ضمن این‌که ممکن است رابطه جنسی باعث تشدید شدن مشکلات مربوط به روابط زوجین یا مسائل مربوط به زندگی اجتماعی شود.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
متخصص مغز و اعصاب و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: با روش‌های پیشگیرانه نظیر تغذیه سالم، فعالیت ورزشی، ذهنی و خواندن قرآن و دعا؛ می‌توان از بروز آلزایمر جلوگیری کرد. خبرآنلاین: دکتر فرزاد اشرافی، متخصص مغز و اعصاب و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به روش‌های پیشگیری از ابتلا به فراموشی یا آلزایمر اظهار داشت: حداقل ۱۵۰دقیقه ورزش و تمرین فیزیکی به صورت متناوب در پیشگیری از ابتلا به این بیماری موثر است. شاتوت و توت فرنگی از ابتلا به آلزایمر پیشگیری می‌کندوی انجام فعالیت‌های ورزشی هوازی، پیاده‌روی، دویدن، ورزش‌های آبی، فعالیت‌هایی که در منزل انجام می‌شود مثل مرتب کردن وسایل و باغبانی را در کاهش، بروز و تشدید بیماری آلزایمر مورد تاکید قرار داد. اشرافی ضرورت مراجعه به پزشک در بیماران مبتلا به آلزایمر را مورد تاکید قرار داد و گفت: داروهای فعلی آلزایمر به بهبود علائم اختلالات حافظه و تغییرات شناختی کمک می‌کنند. ایجاد فضایی امن و حمایت کننده از سوی خانواده‌ها از دیگر مواردی بود که دکتر اشراقی لزوم توجه به آن را توصیه کرد و افزود: یکی از بخش‌های مهم درمان و کنترل بیماری آلزایمر، ایجاد شرایط مناسب زندگی سازگار با بیماری فرد و نیازهایش است.
مهرمهر7 ساعت قبل
این کاوشگر در یکی از دهانه‌های ماه با ماده‌ای براق مواجه شده بود که ظاهری ژل مانند داشت. اما برخی دانشمندان معتقدند این ماده تحت تاثیر برخورد یک شی آسمانی با سطح ماه به وجود آمده است. میان تصاویر جدید، عکس هایی از سطح ماه، ردچرخ‌های کاوشگر روی سطح سیاره و دهانه حاوی ماده عجیب وجود دارد. با این وجود محققان این پروژه توانستند تصاویر جدیدی از ماده ژل مانند ثبت کنند. دانشمندان معتقدند این ماده احتمالا برخورد یک شی آسمانی با ماه به اندازه کافی گرما تولید کرده تا از مواد معدنی پراکنده در سطح ماه، ماده ژل مانند را به وجود بیاورد که بخش هایی از آن باقی مانده است.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، به اعتقاد دانشمندان قابلیت جذب کربن جلبک یکی از ابزارهای مهم برای مقابله با تغییرات آب وهوایی است. سال‌ها دانشمندان فرایند جذب کربن توسط جلبک را مطالعه کردند تا با کمک آن بتوانند روش هایی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای بیابند و سوخت‌های زیستی تولید کنند. قابلیت این دستگاه برای جذب کربن معادل ۴۰۴۶مترمربع زمین درختکاری شده است. قابلیت جذب کربن این جلبک از بقیه انواع آن بیشتر است. شرکت تولید کننده راکتور ادعا می‌کند فناوری آن برای جذب کربن در هوا ۴۰۰ بار کارآمدتر از درختان است، زیرا دستگاه مجهز به نرم افزار یادگیری ماشینی است که کل فرایند جذب کربن، مدیریت نور، دما و سطح pH را کنترل می‌کند.
مهرمهر7 ساعت قبل
پیش از این نظریه هایی درباره مرکزیت سیاهچاله‌های معمولی در یک منظومه و مدار زدن سیارات دور آن مطرح شده بود. اما تاکنون امکان مدار زدن سیارات دور ابرسیاهچاله‌ها بررسی نشده بود. برخی ستاره شناسان معتقدند سیارات دور ابرسیاهچاله‌ها نیز به وجود می‌آیند. «کیچی وادا» از دانشگاه کوگوشیما مدل هایی از فرایند تشکیل سیارات را بررسی کرد تا رفتار ستارگان و ابرسیاهچاله‌ها را مقایسه کند. دانشمندان معتقدند این ویژگی فرایند تشکیل سیارات را متوقف می‌کند.
رکنارکنا7 ساعت قبل
به گزارش رکنا، قصد صحبت از نوشیدنی خوش طعمی را داریم که مصرفش علاوه بر کاهش سطح گلوکز خون، توقف فعالیت آنزیم الدوز که می‌تواند به تشدید پیامد‌های دیابت منجر شود، را در پی دارد. آنزیم دوز گلوکز اضافی موجود در خون را به ماده‌ای تبدیل می‌کند که در سلول‌ها متراکم می‌شود و پیامد‌های خطرناکی دارد. دانشمندان به گروهی از بیماران دیابتی داوطلب نیز چای بابونه دادند و پس از ۳ هفته مصرف منظم چای بابونه سطح قند خون این افراد ۲۵ درصد کاهش یافت. پزشکان به بیماران مبتلا به دیابت توصیه می‌کنند اگر به بابونه حساسیت نداشته باشند، چای بابونه را وارد رژیم غذایی خود کنند. این نوشیدنی می‌تواند از عواقب وخیم بیماری دیابت مانند از بین رفتن چشم‌ها، اعصاب و کلیه‌ها بکاهد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایمناایمنا8 ساعت قبل
حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در مورد حملات پهپادی انصارالله یمن به شرکت نفتی آرامکو در شرق عربستان اظهار کرد: در روزهای اخیر حملات پهپادی به پالایشگاه نفت آرامکو در سطح منطقه و جهان واکنش‌ها و تحلیل‌های زیادی به دنبال داشته است، اگرچه برخی مدعی شده‌اند که ایران از این حملات حمایت کرده است اما جامعه جهانی نباید دستاوردهای علمی و دانش یمنی‌ها را ناچیز و نادیده بگیرد. عابدی گفت: کشور کوچک و جنگ‌زده‌ای مانند یمن هیمنه عربستان را شکسته و آن را به زانو درآورده است و با این حملات حقارت و ناتوانی ارتش عربستان را به جهان نشان داده است، حتی سامانه پاتریوت آمریکایی هم نتوانست جلوی حملات ارتش یمن را بگیرد. وی خاطرنشان کرد: جامعه جهانی باید بداند که ملت‌های یمن، لبنان و فلسطین، ملت‌های ۴۰ یا ۵۰ سال پیش نیستند بلکه دارای متفکران و دانشمندان جهانی هستند که برای شرافت، حیثت و سرزمینشان تلاش می‌کنند، به طور قطع توانایی پهپادی یمن نشئت گرفته از توانمندی ارتش این کشور است. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که چرا آمریکا و عربستان، ایران را مقصر اصلی حمله به تاسیسات نفتی آرامکو می‌دانند؟ تاکید کرد: قدرت ایران بیش از چنین حملاتی است و این ضربات کوچک حتما از طرف انصارالله یمن اتفاق افتاده است، دشمنان قدرت ایران را شناخته و می‌دانند اگر ایران چنین عملیاتی انجام دهد منکر آن نخواهد بود. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: ارتش یمن تاکنون چندین بار عملیات پهپادی انجام داده‌ که برای تثبیت تکنولوژیشان بوده اما به‌ مرور توانسته‌اند تکنولوژی خود را تکمیل کنند و اکنون توانایی خود را در حد عملیات حمل موشک ارتقا داده‌اند تا از کشورشان دفاع ‌کنند، وقتی ملتی تصمیم بگیرد آن‌قدر توانمند و قوی خواهد شد که تجاوزهای خارج از مرزها نمی‌تواند آن را از پای درآورد.
مهرمهر9 ساعت قبل
سعید قربانی، دبیر هفته جهانی فضا در گفتگو با خبرنگار مهر، برنامه‌های مدنظر سازمان فضایی ایران برای برگزاری هفته جهانی فضا را تشریح کرد. دبیر هفته جهانی فضا با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده برای این رویداد گفت: شعار هفته جهانی فضا امسال از سوی کمیته جهانی فضا «ماه؛ دروازه‌ای به سوی ستارگان» در نظر گرفته شده و از این حیث سازمان فضایی ایران این شعار را سرلوحه و محور برنامه‌ریزی‌های خود قرار داده است. قربانی گفت: بر این اساس اسامی ۷ دانشمند برجسته ایرانی که اسامی آنها روی عوارض سطحی کره ماه نامگذاری و ثبت جهانی شده است، عناوین روزهای این هفته را تشکیل می‌دهند. دبیر هفته جهانی فضا ادامه داد: این اسامی شامل ابن کثیر فرغانی، عبدالرحمان صوفی، ابوالوفای بوزجانی، ابوریحان بیرونی، ابوعلی سینا، حکیم عمر خیام نیشابوری و خواجه نصیرالدین طوسی می‌شود. در همین حال برای هر یک از روزهای هفته جهانی فضا نیز شعاری در نظر گرفته شده که البته وابستگی معنایی به اسامی این دانشمند ندارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
وی گفت: آن وقایع منشأ فرهنگ، شکوه، افتخار و عزت می‌شوند، تاریخ و هویت هر ملت یک مفهوم امتداد یافته در زمان است. دفاع مقدس هنوز یک قطعه طلایی، هویت‌بخش، قدرت‌آفرین و الهام‌بخش ملت و جامعه ما است، شهیدان ما استوانه‌های مستحکمی هستند که پیکر اسلام بر آن استوانه‌های مستحکم استوار است. دفاع مقدس همچون واقعه عاشوار در بستر زمان حرکت می‌کند، روح ایجاد می‌کند و شکوه کشور را به تصویر می‌کشاند. افتتاح خط تولید ذخیره سازهای پیشرفته دفاعیبه گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع، خط تولید ذخیره سازهای پیشرفته دفاعی، صبح امروز (شنبه ۳۰ شهریور) با حضور وزیر دفاع و مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع، افتتاح شد. امیر حاتمی تصریح کرد: با دستیابی به این ذخیره سازهای پیشرفته و مدرن دفاعی در حوزه رزم زمینی، دریایی، هوائی، راداری و الکترونیک، پشتیبانی فنی از تسلیحات دفاعی با توان و قدرت بیشتری محقق خواهد شد.
مهرمهر9 ساعت قبل
ترامپ در معامله قرن ساعت شنی را برای اعراب وارونه کرد. کوشنر در منامه گفت بحث ما در معامله قرن مربوط به سیاست نمی‌شود! پروژه اول طرح معامله قرنکوشنر در منامه تاکید کرد که در پروژه اول معامله قرن، با اسکان جمعیت آواره فلسطینی کرانه باختری در اردن، مشکل آوارگان فلسطینی در اردن قابل حل است. پروژه دوم طرح معامله قرنپروژه دوم معامله قرن، مربوط به «صحرای سینا» است. پروژه سوم طرح معامله قرنپروژه سوم معامله قرن، شهر «نئوم» عربستان را که در امتداد سواحل دریای سرخ و نزدیک مرزهای اردن قرار گرفته، در بر می‌گیرد.
رکنارکنا10 ساعت قبل
ولی تنها یک مانع باقی بود و آن اینکه دسترسی به درجه دکتری در رشته الهیات برای زنان محال می‌نمود. سرانجام شورای دانشگاه پادو در مورد اخذ درجه دکتری در رشته فلسفه (که در آن زمان دیالکتیک نامیده می‌شد) رأی موافق داد. او در پادو زندگی بسیار ساده‌‌ای را می‌گذراند. این روش تا روزی که ناگزیر شد به پیروی از میل پدرش، در مراسم اعطای درجه دکتری حاضر شود ادامه یافت. بیست و پنجم ژوئن ۱۶۷۸ در کلیسای پادو چهره النا لوکرزیا کورنارو بدون نقاب بود.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، کمیته دائمی سازمان کنفرانس اسلامی در زمینه همکاریهای علمی و فنی (COMSTECH)، جوایز خود را برای دانشمندان مقیم و شاغل در کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی (OIC) در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد. - جایزه نقدی ۵۰۰۰ دلاری برای مشارکت چشمگیر و مادام العمر در رشته‌های ریاضی و فیزیک (بدون شرط سنی). جایزه نقدی ۲۰۰۰ دلاری برای بهترین مقاله تحقیقاتی در زمینه زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و فیزیک مبتنی بر یک تحقیق اصلی (original research) و در یک مجله بین المللی دارای ضریب تاثیر چاپ شده باشد. هریک از این جوایز شامل وجه نقد، گواهینامه و نشان افتخار (Shield of honour) هستند و اعطای جوایز در نشست مجمع عمومی آتی COMSTECH انجام خواهد شد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند به وب سایت http: //comstech. org/comstech-awards-۲۰۱۹. aspx مراجعه کنند.

چهارمین شماره مجله تصویری نفت و انرژی+فیلم

رکنارکنا10 ساعت قبل
به گزارش رکنا، متن اصلی کتاب تاریخ، از داستان تلاش و اندیشه‌های مردم شکل می‌گیرد. دانایان و پارسایان، نخبگان و دانشمندان، کارگران و تلاشگران سرمایه‌های واقعی یک سرزمین هستند و این یک شعار آرمانگرایانه و یا تکرار چند جمله زیبا نیست. مسیر پر نشیب کامیابی، سرشار از جان مایه تلاش و فعالیت انسان‌هاست و هر تمدنی که تلاشگر بوده؛ در برهه تاریخی خود سرنوشت جهان را تغییر داده است. مجله تصویری نفت و انرژی (متنا)، با آرزوی تحقق توسعه پایدار سرزمین‌مان، برای مخاطبان خود پارسایی، اندیشه ورزی، کار و تلاش برای رشد و تعالی آرزو می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- وزیر دفاع اعلام کرد: امروز خط تولید محصولات مورد نیاز حوزه‌های رزم زمینی، دریایی و موشکی را افتتاح کردیم و آنچه که افتخار‌آمیز است این است که این خط تولید کاملا بومی بوده و هزینه ارزی صرف شده برای آن ۱٫۵ میلیون دلا است. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» امروز شنبه طی سخنانی در مراسم افتتاح خط تولید ذخیره‌ساز‌های پیشرفته دفاعی اظهار کرد: این خط تولید هم برای بخش‌های دفاعی کشور و هم برای استفاده در بخش‌های غیرنظامی کشور بسیار ارزشمند است. امیر حاتمی بیان داشت: یکی از محصولاتی که امروز خط تولید افتتاح شد محصولی است که برای خودرو ارس ۲ تدوین شده و باعث ولثاژدهی طولانی به این خودروی نظامی می‌شود. وی تصریح کرد: امروز خط تولید محصولات مورد نیاز حوزه‌های رزم زمینی، دریایی و موشکی را افتتاح کردیم و آنچه که افتخار‌آمیز است این است که این خط تولید کاملا بومی بوده و هزینه ارزی صرف شده برای آن ۱٫۵ میلیون دلا است و هزینه ریالی آن نیز بسیار پایین است حال آنکه هزینه‌های جهانی راه‌اندازی چنین خط تولیدی بین ۴۵ تا ۸۰ میلیون دلار است. امیر حاتمی خاطرنشان کرد: افتتاح خط تولید ذخیره‌ساز‌های پیشرفته دفاعی یک گام بلند در بومی‌سازی ذخیره‌ساز صنایع دفاعی کشور است و از تولید مواد اولیه تا تولید محصول نهایی در این خط تولید بومی هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ساعت قبل
خاویر باردم از آن دسته از هالیوودی‌هاست که تلاش دارد وظایف خود را در قبال زمینی که روی آن زندگی می‌کند در کنار اهداف هنری‌اش دنبال کند و انجام دهد. اعتمادآنلاین| رویا دیانت- خاویر باردم کار خود را به عنوان یک کودک‌بازیگر در سریال اسپانیایی «ال پیکارو» در سال ۱۹۷۴ آغاز کرد. باردم تا به حال سه بار نامزد دریافت جایزه اسکار هم شده است. سر آن میز دانشمندان و بیولوژیست‌هایی نشسته بودند که سال‌ها روی این مساله کار می‌کردند. روی هم رفته ما نیازمند قوانین و اطلاعات بیشتری درباره نحوه دستیابی به یک سبک زندگی متفاوت در آینده نزدیک هستیم.
الفالف11 ساعت قبل
یکی از مهم‌ترین آثار سوء این مجازات، تأثیر مخربی است که بر اقتصاد خانواده و به تبع آن اقتصاد جامعه دارد. بنابراین، شاید بتوان گفت مجازات حبس تنها بتواند ابزاری برای ناتوان سازی بزهکاران و جداکردن مجرمان خطرناک از جامعه و به عبارتی مدیریت خطر مجرمان در نظر گرفته شود. یکی از بارزترین مصادیق سیاست کیفر زدایی، تبدیل مجازات حبس به مجازات‌های جایگزینی است که آثار سوء کمتری داشته باشد. این راهبرد که در سیاستهای کلی نظام مورد توجه قرار گرفته است، در قوانین عادی نیز جلوه هایی داشته است. مطابق ماده ۲۹ این دستور العمل، «دستور العمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها» مورخ ۰۶/۲۳/۱۳۹۵ مصوب رییس وقت قوه قضاییه نسخ شده است.

چهارمین شماره مجله تصویری نفت و انرژی (متنا)

شاناشانا11 ساعت قبل
شانا _ گروه فیلم: متن اصلی کتاب تاریخ، از داستان تلاش و اندیشه‌های مردم شکل می‌گیرد. دانایان و پارسایان، نخبگان و دانشمندان، کارگران و تلاشگران سرمایه‌های واقعی یک سرزمین هستند و این یک شعار آرمانگرایانه و یا تکرار چند جمله زیبا نیست. مسیر پر نشیب کامیابی، سرشار از جان مایه تلاش و فعالیت انسان‌هاست و هر تمدنی که تلاشگر بوده؛ در برهه تاریخی خود سرنوشت جهان را تغییر داده است. مجله تصویری نفت و انرژی (متنا)، با آرزوی تحقق توسعه پایدار سرزمین‌مان، برای مخاطبان خود پارسایی، اندیشه ورزی، کار و تلاش برای رشد و تعالی آرزو می‌کند.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، همین امر موجب شده تا جمعیت کل پرنده‌های ساکن امریکای شمالی طی ۴۹ سال گذشته حدود ۲۹ درصد کاهش یابد. پژوهشی که در این زمینه توسط محققان آمریکایی و کانادایی صورت گرفته، نشان می‌دهد ۵۲۹ گونه پرنده مختلف در این بخش از جهان از بین رفته یا تعداد آنها بسیار کاهش یافته و در مجموع بیش از ۲٫۹ میلیارد پرنده مختلف دیگر در این بخش از جهان زندگی نمی‌کنند. البته تعداد برخی گونه‌های پرندگان نیز افزایش یافته که از جمله آنها مرغ‌های آبی و برخی انواع پرنده‌های شکاری هستند. مجموع این اطلاعات از کاهش شدید تعداد پرندگان در امریکای شمالی به خصوص در ده سال اخیر خبر می‌دهد. دانشمندان هشدار می‌دهند که با تداوم تخریب محیط زیست این وضعیت در آینده ادامه می‌یابد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز12 ساعت قبل
طبق آخرین برآوردها، پنج شرکت بزرگ نفت و گاز هرساله حدود ۲۰۰ میلیون دلار صرف لابیگری برای کنترل یا تعویق یا متوقف‌کردن سیاست‌های مرتبط با تغییرات اقلیمی می‌کنند. این انکار سازمان‌دهی‌شده و هماهنگ علم تغییرات اقلیمی موجب پیشرفت‌نکردن در کاهش انتشارات گازهای گلخانه‌ای در جهان شده است؛ تا جایی که اکنون با وضعیت اضطراری جهانی درزمینه‌ی تغییرات اقلیمی مواجه شده‌ایم. هنگامی که انکارکنندگان تغییرات اقلیمی از افسانه‌های خاصی برای تضعیف علم تغییرات اقلیمی استفاده می‌کنند، برای مردم عادی دشوار است حقیقت را ببینند. هیچ پشتیبانی عملی برای انکار مداوم تغییرات اقلیمی وجود ندارد. مجمع بین‌المللی تغییرات اقلیمی (IPCC)، شش خط واضح از شواهد را برای تغییرات اقلیمی ارائه می‌دهد.

هفته‌ی امنیت سایبری چین ۲۰۱۹

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، ششمین دوره‌ی هفته‌ی امنیت سایبری چین ۲۰۱۹، با شعار «امنیت سایبری، از طریق مردم برای مردم»، در شهر تیان‌ جین برگزارشده است. در پیام رئیس جمهور چین برای افتتاحیه‌ی این رویداد، بر افزایش حس نشاط و امنیت مردم در فضای مجازی و ایجاد یک بستر امن و قابل کنترل و در عین‌ حال باز و خلاق تاکید شده است. این رویداد به منظور افزایش آگاهی عمومی از اهمیت مبارزه با تهدیدات فضای مجازی و حملات سایبری طراحی شده و از جمله برنامه‌های مهم آن می‌توان به برگزاری نمایشگاهی از آخرین دستاورد‌های امنیت فضای مجازی و نشست‌های تخصصی و فنی اشاره کرد. در این اجلاس و در حاشیه‌ی آن، کارشناسان و دانشمندان داخلی و خارجی درباره‌ی موضوعاتی از جمله حفاظت از اطلاعات شخصی، امنیت زیرساخت‌های اطلاعاتی کلیدی و امنیت داده‌های بزرگ بحث و تبادل نظر خواهند کرد. همچنین در طول این هفته، در سطح کشور نیز فعالیت‌های متنوعی برگزار می‌شود تا سطح آگاهی و مهارتی کل جامعه در حوزه‌ی دانش امنیت فضای مجازی ارتقا یابد.
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
از آنجا که هیچ درمانی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد، قرار گرفتن هر چه سریعتر بیمار در شبکه خدمات حمایت کننده بسیار مهم است. دانشمندان موفق به شناسایی جهش‌هایی در سه ژن شده‌اند که منجر به ابتلاء فرد به آلزایمر می‌شود. تلاش برای ارتقاء سلامت قلب با همکاری تیم درمان، احتمالا در پیشگیری از ابتلاء به آلزایمر و دمانس عروقی مؤثر است. ایجاد فضایی امن و حمایت کننده: یکی از بخش‌های مهم درمان بیماری آلزایمر ایجاد شرایط مناسب زندگی سازگار با بیماری فرد و نیازهایش می‌باشد. به طور مثال می‌توانند توصیه‌های زیر را در نظر داشته باشند: مطالعه هر چه بیشتر در مورد بیماری آلزایمر.
برترین‌هابرترین‌ها14 ساعت قبل
بهمن قبادی، کارگردان در گفتگو با شبکه ایران اینترنشنال مدعی ممنوع‌الخروج شدن خانواده‌اش از کشور شد. برترین‌ها: بهمن قبادی، کارگردان در گفتگو با شبکه ایران اینترنشنال مدعی ممنوع‌الخروج شدن خانواده‌اش از کشور شد. این فیلم‌نامه‌نویس ایرانی ساکن اروپا گفته است که برای دیدار با خانوده خود عازم ترکیه شده اما زمانی که بستگان وی قصد خروج از کشور را داشتند با حکم ممنوع الخروجی خود مواجه شده‌‍اند. قبادی دلیل این ممنوع الخروجی را ارتباط برادرش، بهروز قبادی با مازیار ابراهیمی و پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای دانسته و ادعا کرده است که چندی پیش برادرش در همین رابطه بازداشت شده است.
افکارنیوزافکارنیوز15 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشتحقیقات محدودی برای تأیید این ادعا وجود دارد که سرکه سیب می‌تواند به درمان سرطان یا تأیید نقش قلیایی یا اسیدیته در سرطان به طور کلی کمک کند. اخبار اجتماعی- برخی تحقیقات نشان می‌دهند که اسید استیک، ترکیب اصلی موجود در سرکه سیب، به از بین بردن سلولهای تومور کمک می‌کند. در یک بررسی منظم هیچ مدرکی راجع به استفاده از رژیم غذایی قلیایی یا آب قلیایی برای درمان سرطان یافت نشده است. اما در حالی که تحقیقات در مورد سرکه سیب و سرطان بی نتیجه است، به نظر می‌رسد فواید دیگری برای استفاده از سرکه سیب وجود دارد. ترویج کاهش وزنبرخی تحقیقات نشان می‌دهد که سرکه سیب به کاهش وزن کمک می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
دود دست دوم سیگار ترکیبی از دود ناشی از سوختن سیگار و دود بازدم یک فرد سیگاری است. خطرات سلامت دود دست دوم سیگاردود دست دوم سیگار حامل خطرات بسیاری برای سلامت است. بیماری قلبی‌عروقیهمانند سیگار کشیدن و دود دست اول، دود دست دوم سیگار نیز یک عامل خطرآفرین مهم برای ابتلا به بیماری قلبی‌عروقی و حمله قلبی محسوب می‌شود. پیشگیری از قرار گرفتن در معرض دود دست دوم سیگارترک سیگار بهترین گزینه برای محافظت از خانواده خود در برابر دود دست دوم سیگار است. دود دست سوم چیست؟ دود دست سوم به دود باقیمانده بر سطوح مختلف پس از دود اولیه و ثانویه گفته می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید