دانشگاه‌ها

دانشگاه‌ها

ایسناایسنا1 ساعت قبل
رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم با تاکید بر اینکه فراخوان جذب هیات علمی از ۲۲ بهمن ماه جاری اعلام خواهد شد، گفت: متقاضیان تا سوم اسفند فرصت دارند در این فراخوان ثبت نام کنند. وی تاکید کرد: تمامی بررسی‌های فوق از جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها از چهارم اسفند ماه ۹۸ آغاز می‌شود و تا سوم خرداد ماه سال ۹۹ ادامه دارد و در نهایت این بررسی‌ها در مرکز جذب هیات علمی از چهارم خرداد ماه سال ۹۹ شروع می‌شود و تا ۲۱ تیرماه ۹۹ ادامه دارد. رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم گفت: نتیجه نهایی فراخوان فوق، حداکثر تا اول مرداد سال آینده توسط دانشگاه به متقاضیان اعلام خواهد شد. رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم خاطرنشان کرد: شرایط اختصاصی هر دانشگاه و شرایط ویژه پذیرش رشته‌ها باید همراه با اعلام نیاز در سامانه فوق قید شود. ضمن اینکه فرآیندهای جذب از طریق سامانه جذب اعضای هیات علمی صورت می‌گیرد و ذینفعان باید موارد مربوط را از طریق این سامانه پیگیری نمایند.
ایمناایمنا7 ساعت قبل
وی افزود: امسال دو سالن جدید گالریا در ولنجک و سینما بهمن دو در میدان انقلاب جزء سینماهای مردمی است که همزمان با آغاز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به بهره‌برداری می‌رسد. مدیر سینماهای جشنواره درباره سانس‌های سینماهای مردمی تصریح کرد: امسال سه سانس برای سینماهای مردمی در نظر گرفته‌ایم که از بعدازظهر آغاز خواهد شد؛ دلیل آن هم این است که سال‌های گذشته، بارها شاهد بودیم به‌دلیل دایر بودن اداره‌ها و دانشگاه‌ها، در ساعات صبح استقبال چندانی از این سایت‌ها نمی‌شد و مخاطبان معمولا در ساعات عصر به سینما مراجعه می‌کنند. به گزارش ایمنا، فرجی پیش از اعلام کرده بود که، پردیس سینمایی آزادی، سینما استقلال، پردیس سینمایی ایران‌مال، پردیس سینمایی باغ کتاب، پردیس سینمایی تماشا، سینما جوان، پردیس سینمایی راگا، پردیس سینمایی زندگی، پردیس سینمایی فرهنگ، سینما فجر اسلامشهر (سالن اصلی)، پردیس سینمایی کوروش، پردیس سینمایی کیان، سینما ماندانا، پردیس سینمایی مگامال و موزه سینما در مناطق مختلف شهر تهران، میزبان مخاطبان سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهند بود. بر اساس این خبر، سالن اصلی سینما فجر اسلامشهر امسال برای دومین بار پیاپی میزبان جشنواره فیلم فجر شده است. سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار می‌شود.
ایرناایرنا8 ساعت قبل
همه کسانی که چه در داخل و چه در خارج در خصوص ایران کار می‌کنند به «پارادوکس ایران» معتقدند. اگر بخواهیم به صورت هدفمند گامی در زمینه برنامه‌ریزی برداشته باشیم، پیشنهاد می‌کنم تا مقاله نخست «کتاب ۵۰ سال برنامه‌ریزی در ایران» را مطالعه کنید. این پارادوکس برنامه‌ریزی توسعه در ایران واقعا ماجرا داشته و ما نیاز داریم تا کارهای عمیقی در آن انجام دهیم. در همایشی با عنوان ۵۰ سال برنامه‌ریزی توسعه که در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه برگزار کردیم، در آن‌جا مقاله‌ای با عنوان «تلقی ما از توسعه در تجربه ۵۰ سال برنامه‌ریزی» ارائه کردم و اگر هم اغراق نباشد شاید من بیش از ۱۵ هزار صفحه سند را مورد واکاوی قرار دادم. به عبارتی، مسائل و مشکلات برنامه‌ریزی توسعه در ایران به گونه‌ای است که طی چهار تا پنج دهه همچنان حل نشده باقی‌مانده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این بسته خبری مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان را طی امروز یک شنبه ۳۰ دی ماه مشاهده می‌کنید. منطقه ۲۲ تهران با برج‌های ناهمگون بیغوله آباد است/قلع و قمع فضای سبز متوقف شده استرئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به عوامل آلاینده در شهر تهران، گفت: خوشبختانه شورای پنجم با تاکید بر ضرورت ممانعت از نابودی فضای سبز توانسته در این حوزه توفیقاتی حاصل کند. مهلت ثبت نام در مراسم ازدواج دانشجویی تمدید شدرئیس ستاد ازدواج دانشجویی از تمدید دو هفته‌ای مهلت نام نویسی برای شرکت در بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی خبر داد. ثبت نام جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از ۲۲ بهمن شروع می‌شودرئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم گفت: فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه‌ها برای متقاضیان جذب از ۲۲ بهمن ۹۸ آغاز و تا ۳ اسفند ادامه دارد. ذخایر خون در تهران برای ۱۲ روز کفایت می‌کند/اهدای خون با توجه به برودت هوا کم شده استمدیرکل انتقال خون استان تهران با بیان اینکه ذخایر خونی در استان تهران برای ۱۲ روز نیاز استان را کفایت می‌کند، گفت: با توجه به برودت هوا کاهش مراجعه برای اهدای خون را شاهد هستم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
در عین حال برخی از چهره‌های عراقی چنین اقدامی را گامی در جهت منافع و خواست آمریکا تفسیر کرده‌اند. برخی محافل می‌گویند تشدید اقدامات خشونت‌آمیز در برخی مناطق عراق اقدام پیش‌دستانه پیش از تظاهرات میلیونی علیه اشغالگران آمریکایی است. نکته جالب پس از این فراخوان این بود که این درخواست با واکنش مثبت و حمایت سریع گروه‌های مقاومت و جریان‌های سیاسی نماینده اکثریت ملت عراق روبرو شد. - همزمان با تحولات اخیر در عراق، برخی منابع از اقدام امارات در میزبانی نشستی با رنگ و بوی تجزیه عراق در پوشش فریبنده تشکیل اقلیم‌ها خبر دادند تا وحدت ملی ضدآمریکایی کنونی در این کشور را تضعیف کنند. بطور حتم ناآرامی و هرج و مرج در کنار ناامنی در عراق بهانه‌ای برای آمریکا برای توجیه اصرار خود برای ماندن در این کشور فراهم خواهد کرد.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
همه کسانی که چه در داخل و چه در خارج در خصوص ایران کار می‌کنند به «پارادوکس ایران» معتقدند. اگر بخواهیم به صورت هدفمند گامی در زمینه برنامه‌ریزی برداشته باشیم، پیشنهاد می‌کنم تا مقاله نخست «کتاب ۵۰ سال برنامه‌ریزی در ایران» را مطالعه کنید. این پارادوکس برنامه‌ریزی توسعه در ایران واقعا ماجرا داشته و ما نیاز داریم تا کارهای عمیقی در آن انجام دهیم. در همایشی با عنوان ۵۰ سال برنامه‌ریزی توسعه که در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه برگزار کردیم، در آن‌جا مقاله‌ای با عنوان «تلقی ما از توسعه در تجربه ۵۰ سال برنامه‌ریزی» ارائه کردم و اگر هم اغراق نباشد شاید من بیش از ۱۵ هزار صفحه سند را مورد واکاوی قرار دادم. به عبارتی، مسائل و مشکلات برنامه‌ریزی توسعه در ایران به گونه‌ای است که طی چهار تا پنج دهه همچنان حل نشده باقی‌مانده است.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
یاسر هاشمی، شامگاه دوشنبه در نشست آزاداندیشی اسلامی، روشنفکری دینی که در محل آکادمی سازندگی حزب کارگزاران سازندگی ایران برگزار شد، خاطرنشان کرد: از دهه ۸۰، مرحوم هاشمی به طور جدی آزاداندیشی را پیگیری کرد. نویسنده کتاب «آزاداندیشی اسلامی، روشنفکری دینی به روایت آیت الله هاشمی رفسنجانی» با بیان این موضوع که مرحوم هاشمی، آزاداندیشی را پروژه‌ای معرفی کرد که باید در جامعه شکل بگیرد و با این هدف شورای آزاداندیشی را در دانشگاه آزاد تشکیل داد. وی، آزاداندیشی را در نگاه مرحوم هاشمی رفسنجانی، همراه با شجاعت، آزادمنشی و رو به آینده بودن ارزیابی کرد و افزود: چارچوب دین، سرمایه‌ای برای آزاداندیشی است. یاسر هاشمی با بیان این موضوع که آزاداندیشی، آخرین کاری بود که آیت الله هاشمی رفسنجانی انجام داد، گفت: نتیجه عمر مرحوم هاشمی، آزاداندیشی بود. رهنما تاکید کرد: قرار بود به خواست مرحوم هاشمی، درس آزاداندیشی را به عنوان درس ۲ واحدی در دانشگاه‌ها ارایه کنیم.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
وی افزود: امسال دو سالن جدید گالریا در ولنجک و سینما بهمن ۲ در میدان انقلاب جزو سینماهای مردمی است که همزمان با آغاز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به بهره برداری می‌رسد. مدیر سینماهای جشنواره درباره سانس‌های سینماهای مردمی گفت: امسال سه سانس برای سینماهای مردمی در نظر گرفته‌ایم که از بعدازظهر آغاز خواهد شد. به گزارش ایرناف فرجی پیش از اعلام کرده بود که، پردیس سینمایی آزادی، سینما استقلال، پردیس سینمایی ایران‌مال، پردیس سینمایی باغ کتاب، پردیس سینمایی تماشا، سینما جوان، پردیس سینمایی راگا، پردیس سینمایی زندگی، پردیس سینمایی فرهنگ، سینما فجر اسلامشهر (سالن اصلی)، پردیس سینمایی کوروش، پردیس سینمایی کیان، سینما ماندانا، پردیس سینمایی مگامال و موزه سینما در مناطق مختلف شهر تهران، میزبان مخاطبان سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهند بود. بر اساس این خبر، سالن اصلی سینما فجر اسلامشهر امسال برای دومین بار پیاپی میزبان جشنواره فیلم فجر شده است. سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به طوری برخی شهرها از جمله الناصریه، بغداد و نجف اشرف شاهد تحرکات خشونت آمیزی در قالب آنچه اعتراضات به عدم انتخاب نخست وزیر خوانده می‌شود، بوده است. در عین حال برخی از چهره‌های عراقی چنین اقدامی را گامی در جهت منافع و خواست آمریکا تفسیر کرده‌اند. برخی محافل می‌گویند تشدید اقدامات خشونت‌آمیز در برخی مناطق عراق اقدام پیش‌دستانه پیش از تظاهرات میلیونی علیه اشغالگران آمریکایی است. نکته جالب پس از این فراخوان این بود که این درخواست با واکنش مثبت و حمایت سریع گروه‌های مقاومت و جریان‌های سیاسی نماینده اکثریت ملت عراق روبرو شد. بطور حتم ناآرامی و هرج و مرج در کنار ناامنی در عراق بهانه‌ای برای آمریکا برای توجیه اصرار خود برای ماندن در این کشور فراهم خواهد کرد.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ‌ خبرنگار شبکه الشرقیه گفته است که برهم صالح رئیس جمهور عراق طی بیست و چهار ساعت آینده نامزد پست نخست وزیری را معرفی می‌کند که این گزینه فردی مستقل و نزدیک به تظاهرات کنندگان است. این در حالی است که محمد الخالدی رئیس فراکسیون پارلمانی بیارق الخیر، در گفتگو با بغداد الیوم اعلام کرد که امروز دوشنبه رئیس جمهور عراق، گزینه نخست وزیری را معرفی می‌کند. برخی منابع گفته‌اند که برهم صالح رئیس جمهور عراق از فردا سه شنبه به مدت چهار عراق، بغداد را برای شرکت در اجلاس داووس ترک خواهد کرد و یداری ویژه با ترامپ خواهد داشت. اما آنچه که ما خواستار آن هستیم این است که در خصوص نفوذ عناصر خرابکار به داخل تظاهرات کنندگان هوشیار باشیم. اما در عین حال تاکید کرد که آنها نباید از چارچوب اعتراضات مسالمت آمیز خارج شوند و با اقدامات خرابکارانه و آشوبگری هم برخورد کنند.
فارسفارس11 ساعت قبل
وزیر علوم در یازدهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری، بر لزوم نهادینه‌سازی نظام شایسته‌گزینی در نهادهای علمی تأکید کرد. منصور غلامی، در این جلسه ضمن تشکر از تدوین الگوی ارائه شده اظهار داشت: برخی از شاخص‌ها مانند تجربه، حسن شهرت و تخصص در زمان انتخاب رؤسای نهادهای علمی مورد توجه قرار می‌گیرد ولی این الگو می‌تواند سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی را به صورت علمی اجرایی کند. وی علاوه بر سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی در هنگام انتصاب، بر پیاده‌سازی فرایند شایسته‌گزینی در مدیریت‌های سطوح پایین‌تر نهادهای علمی تأکید کرد و گفت: رؤسای نهادهای علمی پیش از تصدی ریاست نهاد، لازم است چندین مرحله از مدیریت‌های درون نهاد را طی کرده باشند. در پایان نشست، اصول سنجش شایستگی‌های مدیران نهادهای علمی به تصویب «شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری» رسید که به شرح زیر است:۱. در سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی پنج مؤلفه «شخصیت فردی و ویژگی‌های حرفه‌ای»، «توانایی‌های مدیریتی»، «شایستگی رهبری»، «مهارت‌های ارتباطی» و «دانش مدیریتی» مورد سنجش قرار می‌گیرند.
ایرناایرنا11 ساعت قبل
دکتر علی کاشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: به منظور استفاده از همه ظرفیت‌های ملی و توسعه ارتباطات بین‌المللی، تقویت گروه‌های پژوهشی پژوهشگاه علوم ورزشی با بهره‌مندی از خدمات ۳۹ عضو هیات علمی از ۲۳ دانشگاه داخل و خارج از کشور محقق شده است. وی بیان داشت: یکی از مأموریت‌های پژوهشگاه علوم ورزشی، ایجاد زمینه و بستر مناسب برای فراهم آوری فضایی است که سرمایه‌های علمی ورزش کشور، بتوانند در سایه تعامل و مشارکت فعال از یک‌سو در تصمیم‌سازی‌ها و ترسیم خط مشی توسعه پژوهشی و علمی ورزش کشور و از سویی دیگر در انجام پژوهش‌های کاربردی و ایجاد، تسهیل و کاربرد دانش نقش‌آفرینی نمایند. معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی اظهار داشت: براساس این رسالت و با توجه به نقش و تکالیف پژوهشگاه به‌ عنوان یک سازمان با مأموریت‌های ملی، تلاش شده تا از همه ظرفیت‌های ملی در گروه‌های پژوهشی این مجموعه استفاده شود. وی گفت: در حال حاضر، پژوهشگاه تربیت‌بدنی با بهره‌گیری از ظرفیت اعضاء هیات علمی دانشگاه‌های داخل کشور در گروه‌های آسیب‌شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی، بیومکانیک ورزشی، رفتار حرکتی، روانشناسی ورزشی، فیزیولوژی ورزشی و مدیریت ورزشی با برخی دانشگاه‌های کشور ارتباط برقرار نموده و از اعضاء هیات علمی این دانشگاه‌ها برای توسعه دانش علوم ورزشی دعوت به همکاری کرده است. کاشی اظهار امیدواری کرد با توسعه فضای همکاری با دانشگاه‌ها و بهبود تعامل با اعضاء هیات علمی دانشگاه‌های کشور بتوانیم در توسعه جایگاه این رشته، برای افزایش ارایه خدمت در جامعه گام‌های ارزشمندی برداریم.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، یازدهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف با موضوع «بررسی الگوی سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی کشور» با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و اعضای شورا تشکیل شد. منصور غلامی، در این جلسه ضمن تشکر از تدوین الگوی ارائه شده اظهار داشت: برخی از شاخص‌ها مانند تجربه، حسن شهرت و تخصص در زمان انتخاب رؤسای نهادهای علمی مورد توجه قرار می‌گیرد ولی این الگو می‌تواند سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی را به صورت علمی اجرایی کند. وزیر علوم علاوه بر سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی در هنگام انتصاب، بر پیاده‌سازی فرایند شایسته‌گزینی در مدیریت‌های سطوح پایین‌تر نهادهای علمی تأکید کرد و گفت: رؤسای نهادهای علمی پیش از تصدی ریاست نهاد، لازم است چندین مرحله از مدیریت‌های درون نهاد را طی کرده باشند. در پایان نشست، اصول سنجش شایستگی‌های مدیران نهادهای علمی به تصویب «شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری» رسید که به شرح زیر می‌باشد:۱. در سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی پنج مؤلفه «شخصیت فردی و ویژگی‌های حرفه‌ای»، «توانایی‌های مدیریتی»، «شایستگی رهبری»، «مهارت‌های ارتباطی» و «دانش مدیریتی» مورد سنجش قرار می‌گیرند.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/همدان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان از اخذ موافقت اصولی برای راه اندازی رشته پزشکی در این دانشگاه خبر داد و گفت: هزینه یک مهدکودک چهار برابر هزینه تحصیل در برخی از رشته‌های دانشگاه آزاد است. رئیس دانشگاه آزاد همدان تربیت دانشجوی متخصص را هدف اصلی برگزاری دوره‌های مهارتی دانست و افزود: دانشجویان مستعد و توانمندی در دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان تحصیل می‌کنند که در صورت استعدادیابی درست می‌توانند بسیاری از مشکلات امروز جامعه را حل کنند. قائمی با بیان اینکه موافقت اصولی رشته پزشکی برای نخستین بار با پیگیری‌های انجام شده توسط تیم مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی همدان، حمایت وزیر بهداشت و مسئولان استانی و ایجاد امکانات آموزشی اخذ شده است، تصریح کرد: به احتمال قوی از مهرماه جذب دانشجو در رشته پزشکی خواهیم داشت و در آینده‌ای نزدیک تمام رشته‌های زیرمجموعه علوم پزشکی در این دانشگاه تدریس می‌شوند. وی از اخذ مجوز اولیه برای جذب دانشجویان خارجی برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی همدان خبر داد و اظهار کرد: بیش از ۱۷ هزار نفر در دانشگاه آزاد استان همدان و حدود ۱۰ هزار نفر در واحد شهرستان همدان مشغول به تحصیل هستند و تاکنون هیچ رشته‌ای از سرفصل‌های آموزشی این دانشگاه حذف نشده است. رئیس دانشگاه آزاد همدان با بیان اینکه دانشگاه آزاد استان همدان چهار واحد و هشت مرکز دارد، اضافه کرد: از دیدگاه وزارت علوم دانشگاه آزاد به عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر شناخته شده و کسی نمی‌تواند ادعا کند که مدرک این دانشگاه بی اعتبار است.
ایرناایرنا13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، شورای یاد شده در جلسه خود که به ریاست «میشل عون» رییس جمهوری در کاخ بعبدا در شرق بیروت برگزار شد از همه نیروهای نظامی و انتظامی لبنان خواست تا حافظ امنیت تظاهرکنندگان و نیز اموال و دارایی‌های عمومی و خصوصی باشند و از تخریب آن‌ها به وسیله‌ی عده‌ای افراد و عناصر نفوذی جلوگیری کنند. در روزهای اخیر اوضاع در لبنان به دنبال آرامش نسبی باردیگر ناآرام شد و برخی تظاهرکنندگان اقدام به آتش زدن اموال عمومی و حمله به برخی مراکز و موسسات عمومی کردند. بر پایه این گزارش، فرماندهان حاضر در جلسه شورای امنیت لبنان گزارش کردند که عده‌ای خرابکار در میان معترضان و تظاهرکنندگان نفوذ کرده‌اند که دست به اعمال تخریبی علیه مراکز دولتی می‌زنند و به نیروهای نظامی و انتظامی حمله می‌کنند. در این جلسه، رییس جمهوری لبنان خواستار هماهنگی بیشتر میان نظامیان و نیز میان آنان با دادگستری و قوه قضاییه لبنان شد. در جلسه شورای امنیت لبنان، الیاس بوصعب وزیر دفاع، ریا الحسن وزیر کشور، ژوزف عون فرمانده ارتش و عماد عثمان مدیرکل نیروهای امنیت داخلی گزارشی از رخدادهای ۹۶ روزی که از جنبش اعتراضی می‌گذرد به میشل عون ارایه کردند.
ایرناایرنا13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، شورای یاد شده در جلسه خود که به ریاست «میشل عون» رییس جمهوری در کاخ بعبدا در شرق بیروت برگزار شد از همه نیروهای نظامی و انتظامی لبنان خواست تا حافظ امنیت تظاهرکنندگان و نیز اموال و دارایی‌های عمومی و خصوصی باشند و از تخریب آن‌ها به وسیله‌ی عده‌ای افراد و عناصر نفوذی جلوگیری کنند. در روزهای اخیر اوضاع در لبنان به دنبال آرامش نسبی باردیگر ناآرام شد و برخی تظاهرکنندگان اقدام به آتش زدن اموال عمومی و حمله به برخی مراکز و موسسات عمومی کردند. بر پایه این گزارش، فرماندهان حاضر در جلسه شورای امنیت لبنان گزارش کردند که عده‌ای خرابکار در میان معترضان و تظاهرکنندگان نفوذ کرده‌اند که دست به اعمال تخریبی علیه مراکز دولتی می‌زنند و به نیروهای نظامی و انتظامی حمله می‌کنند. در این جلسه، رییس جمهوری لبنان خواستار هماهنگی بیشتر میان نظامیان و نیز میان آنان با دادگستری و قوه قضاییه لبنان شد. در جلسه شورای امنیت لبنان، الیاس بوصعب وزیر دفاع، ریا الحسن وزیر کشور، ژوزف عون فرمانده ارتش و عماد عثمان مدیرکل نیروهای امنیت داخلی گزارشی از رخدادهای ۹۶ روزی که از جنبش اعتراضی می‌گذرد به میشل عون ارایه کردند.
ایرناایرنا13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، شورای یاد شده در جلسه خود که به ریاست «میشل عون» رییس جمهوری در کاخ بعبدا در شرق بیروت برگزار شد از همه نیروهای نظامی و انتظامی لبنان خواست تا حافظ امنیت تظاهرکنندگان و نیز اموال و دارایی‌های عمومی و خصوصی باشند و از تخریب آن‌ها به وسیله‌ی عده‌ای افراد و عناصر نفوذی جلوگیری کنند. در روزهای اخیر اوضاع در لبنان به دنبال آرامش نسبی باردیگر ناآرام شد و برخی تظاهرکنندگان اقدام به آتش زدن اموال عمومی و حمله به برخی مراکز و موسسات عمومی کردند. بر پایه این گزارش، فرماندهان حاضر در جلسه شورای امنیت لبنان گزارش کردند که عده‌ای خرابکار در میان معترضان و تظاهرکنندگان نفوذ کرده‌اند که دست به اعمال تخریبی علیه مراکز دولتی می‌زنند و به نیروهای نظامی و انتظامی حمله می‌کنند. در این جلسه، رییس جمهوری لبنان خواستار هماهنگی بیشتر میان نظامیان و نیز میان آنان با دادگستری و قوه قضاییه لبنان شد. در جلسه شورای امنیت لبنان، الیاس بوصعب وزیر دفاع، ریا الحسن وزیر کشور، ژوزف عون فرمانده ارتش و عماد عثمان مدیرکل نیروهای امنیت داخلی گزارشی از رخدادهای ۹۶ روزی که از جنبش اعتراضی می‌گذرد به میشل عون ارایه کردند.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت ذخایر دارویی کشور گفت: طبق آمارها امروز کمبودهای دارویی نسبت به زمان مشابه سال گذشته یک سوم است آن هم در شرایطی که شاید به جرأت بتوان گفت یکی از سخت‌ترین سال‌های جنگ اقتصادی بعد از انقلاب اسلامی است. به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در سومین یادواره ایثارگران و شهدای حوزه دارویی کشور با بیان اینکه ابتدا باید برای اتفاقات اخیر تسلیت بگویم، گفت: اولین اتفاق شهادت سردار بزرگ‌مان بود. باید پرسید که انتظار شهدای داروسازی از داروسازان امروز مملکت چیست؟ فکر می‌کنم اولین آرزوی این روح‌های بلند پاسداری از حقوق مردم این سرزمین است. ما نباید اجازه دهیم چه در حوزه واردات، چه در حوزه توزیع، چه در حوزه تولید و عرضه مردم ذره‌ای فکر کنند که جامعه داروسازی دامنش آلوده به فساد است. بنابراین شهدا انتظار دارند جامعه داروسازی کشور خودش بزرگترین سپر برای دفاع از پاکیزگی در درون این جامعه شود.
مهرمهر13 ساعت قبل
صدیقی گفت: در فرایند برگزاری المپیاد از ظرفیت‌های دانشجویی به ویژه نیروهای داوطلب برای امور اجرایی استفاده شود تا زمینه تربیت و آموزش نسل آینده مدیریت ورزشی فراهم گردد. رئیس دانشگاه گیلان: نگاه دانشگاه گیلان به رویداد المپیاد یک نگاه فرهنگی استاحمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز در آیین انعقاد تفاهم نامه برگزاری پانزدهمین المپیاد ورزش قهرمانی دانشجویان اظهار داشت: نگاه دانشگاه گیلان به رویداد المپیاد یک نگاه فرهنگی است و آن را بستری برای تقویت کار تیمی، همکاری و رقابت سالم در بین دانشجویان می‌داند. وی افزود: فرآیند اجرایی المپیاد ورزش قهرمانی از مدتها پیش در دانشگاه گیلان آغاز شده است و استانداری گیلان به تمام ادارات این استان زمینه‌های همکاری در برگزاری آن را ابلاغ کرده است. مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان پیشنهاد کرد همانند رویدادهای فدراسیون جهانی ورزش‌های دانشگاهی (فیزو) در هنگام برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان سمپوزیوم علمی این رویداد با شرکت محققان ورزشی، سرپرستان تیم‌ها و اعضای فنی برگزار شود که در این راستا پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی می‌تواند کمک کند. به گزارش خبرنگار مهر، پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان تیر و مرداد سال آینده در ۱۴ رشته ورزشی در بخش دختران و ۱۸ رشته ورزشی در بخش پسران به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار خواهد شد.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
رئیس ستاد ازدواج دانشجویی از تمدید دو هفته‌ای مهلت نام‌نویسی برای شرکت در بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی خبر داد. به گزارش ایلنا، حجت الاسلام محمدمهدی صالحی، با اعلام این خبر افزود: مهلت نام نویسی در این دوره مراسم ازدواج دانشجویی تاکنون دو بار تمدید شده اما با توجه به پایان امتحانات و درخواست‌های متعدد دانشگاه‌ها مجددا تا نیمه بهمن ماه تمدید می‌شود. رییس ستاد ازدواج دانشجویی با اشاره به تراکم کاروان‌های بهمن ماه به دانشجویان مزدوج توصیه کرد هر چه سریعتر نسبت به انتخاب کاروان و تاریخ اعزام خود از طریق سایت اقدام کنند. رییس ستاد ازدواج دانشجویی اضافه کرد: زوج هایی که در دوره بیست و دوم ثبت نام کرده و تایید شده‌اند اما امکان حضور نداشته‌اند می‌توانند در این دوره شرکت کنند. جاماندگان بیست و یکمین دوره ازدواج دانشجویی نیز می‌توانند درخواست خود را به صورت کتبی (از طریق نهادرهبری دانشگاه) به ستاد ازدواج دانشجویی ارسال کنند.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی گفت: سامانه «فهما» در ۴ حوزه شامل ایده‌پردازی، ارزیابی، کار تشکیلاتی و فعالیت فرهنگی منسجم راه‌اندازی شده است. ابدالی‌تکلو تصریح کرد: از اقدامات صورت‌گرفته اخیر راه‌اندازی سامانه فهما (فرهنگ و هنر مساجد ایران) در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی بوده که این سامانه در ۴ حوزه شامل ایده‌پردازی، استقرار نظام فهما برای ارزیابی، کار تشکیلاتی و کارهای فرهنگی منسجم فعالیت دارد. مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی اضافه کرد: از تعداد ۱۸۰۹ مسجد دارای کانون فرهنگی، تعداد ۱۳۰۰ مسجد مجهز به کتابخانه است. مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی یکی دیگر از ویژگی‌های سامانه فهما را حمایت عادلانه و توزیع هوشمندانه اعتبارات برشمرد و افزود: در این سامانه کانون مساجد بر اساس فعالیتی که دارند ارزیابی و از حمایت و بودجه برخوردار خواهند شد؛ لذا در این سامانه کلیه کانون‌های فرهنگی مساجد سراسر کشور رصد و مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. وی در خصوص محورهای ارزیابی سامانه فهما افزود: قرآن و عترت، آموزش توانمندسازی، شبکه‌سازی فضای مجازی، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، هنر متعالی و فعالیت اجتماعی از مهم‌ترین محورهای ارزیابی سامانه فهما است.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
حسینی ادامه داد: کارهای ماندگار زیادی از جهاددانشگاهی در کشور دیده شده است و اعتقاد داریم در خراسان شمالی نیز باید ارتباط بین دانشگاه‌ها و جهاددانشگاهی بیشتر شود. رئیس دانشگاه کوثر بجنورد اظهار کرد: ۶۰ عضو هیات علمی در دانشگاه کوثر بجنورد فعالیت می‌کنند که این موضوع ظرفیت بسیار خوبی برای کمک به یکدیگر برای رفع مشکلات جامعه است. محسن رحمانی، سرپرست جهاددانشگاهی خراسان شمالی نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه ۲۵ پژوهشکده جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف در کشور در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: این پتانسیل، ظرفیت خوبی را برای ارائه خدمات به جامعه فراهم کرده است. وی با تشریح بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی، حوزه فرهنگی این نهاد را پیشانی آن خواند و افزود: برنامه‌های فرهنگی از رسالت‌های اصلی این نهاد است که به واسطه وجود ساختارهای تخصصی از جمله خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، مرکز افکارسنجی ایسپا و سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، اقدامات موثری انجام می‌شود. سرپرست جهاددانشگاهی خراسان شمالی با بیان اینکه امروزه موضوع اشتغال از مباحث مهم در کشور محسوب می‌شود، ادامه داد: در حوزه اشتغال جهاددانشگاهی دو طرح ملی مشاغل خانگی و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در حال انجام است.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
ایسنا/یزد فرماندار مهریز بر تاسیس رشته‌های جدید در مراکز آموزش عالی منطقه بر حسب نیاز جامعه و در راستای حل مسائل، مشکلات مردم، ایجاد و رونق تولید و اشتغال در بازار کار تاکید کرد. وی ادامه داد: توجه به ظرفیت‌های فرهنگی، صنعتی و اجتماعی، جمعیتی، مطالبات و توانایی‌ها و برنامه‌محور بودن، در راستای گسترش مراکز آموزش عالی و رشته‌های جدید دانشگاهی یک ضرورت است و این عوامل برکات خوبی نیز به همراه دارد. حجت‌الاسلام «عبدالرضا محی‌الدینی» امام جمعه مهریز نیز در این نشست گفت: برای تاسیس رشته‌های جدید دانشگاهی باید با بررسی کامل مسائل و مشکلات و نیازهای جوانان و آینده منطقه با یک برنامه‌ریزی مدون اقدام‌های لازم را انجام داد. «معصومه طباطبایی» رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد هم گفت: ایجاد رشته‌های جدید دانشگاهی بر حسب نیاز و امکانات در راستای کمک به تولید و اشتغال و خدمت به مردم صورت می‌گیرد و باید همانند گذشته، خیران همکاری کنند. طباطبایی اظهار کرد: تاسیس رشته‌های جدید باید بر اساس نیاز مناطق و اولویت‌بندی باشد که بتوان از تمام ظرفیت‌ها و امکانات خوبی استفاده کرد بنابراین برنامه‌محوری و اقدام صحیح باید مدنظر تمام متولیان امر قرار گیرد.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
به گزارش روز دوشنبه دانشگاه علوم پزشکی ایران، جلیل کوهپایه زاده امروز - دوشنبه - در جلسه بورد میکروب شناسی که در دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: بوردهای تخصصی به عنوان بدنه علمی و برنامه ریزی آموزشی کشور محسوب می‌شوند. وی افزود: درحال حاضر بوردها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند، امید است روزی فرا رسد که حاکمیت‌های اجرایی در اختیار بوردها قرار گیرند. رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، این دانشگاه را یکی از مراکز بزرگ آموزش عالی توصیف کرد که در رشته‌ها و مقاطع مختلف دانشجو دارد و تبادل نظر با بوردهای تخصصی سبب ارزش افزوده می‌شود. کوهپایه زاده خاطرنشان کرد: اهمیت بورد در آموزش پزشکی بارز است و آموزش و رکن اصلی خدمات بر پایه پزشکی عمومی است ولی باید این مطلب را مد نظر داشت که در زمان حال پزشکان عمومی انگیزه و اهداف آنها با گذشته متفاوت است. رییس دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: برای شناخت علمی و درآمدزایی در منطقه باید سهمی از آموزش پسادکتری داشته باشیم و از ظرفیت‌های موجود بهره برداری کنیم.
مهرمهر14 ساعت قبل
وقتی می‌گویم فلسفه سیاسی منظورم عمدتا دوره دوم ایشان است که یک تدوین فلسفه سیاسی نوینی در اندیشه و آثار ایشان صورت می‌گیرد. وی سپس عنوان کرد: وقتی مقدمه اسفار را نگاه می‌کنید آنجا نوشته کار حکمت چیست. این سه تا می‌تواند همه فلسفه سیاسی ملاصدرا را منسجم کند. شریف لک‌زایی خاطرنشان کرد: چرا به فلسفه سیاسی ملاصدرا رجوع کردم یا چرا فلسفه سیاسی ملاصدرا و آثار ملاصدرا برایم جذابیت پیدا کرد و به آن رجوع کردم؟ قبل از اینکه به بحث‌های فلسفه سیاسی توجه کنم بحث آزادی مورد مطالعه بود. در مقدمه این کتاب هم گفتم این را به‌مثابه یک درآمد تفصیلی می‌گیرم برای ورود به فلسفه سیاسی ملاصدرا و اینکه بتوانیم این‌ها را تبیین کنیم.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
به گزارش روز دوشنبه دبیرخانه همایش سیاستگذاری و حکمرانی، از مجموعه ۳۰۰ پایان نامه حوزه فقر، ۶۵ مورد حائز شایستگی اولیه برای داوری توسط شورای علمی شناخته شد. همچنین، ۲۳ پایان‌نامه نمره‌ای بیش از ۱۲۰ (از حد نصاب ۱۷۰) کسب کرد. سه پایان نامه در حوزه اقتصاد و ۲ پایان‌نامه در حوزه حقوق و علوم اجتماعی عنوان برگزیده را به دست آورد؛ ۲ رساله دکتری نیز در حوزه اقتصاد شایسته تقدیر با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شد. در اختتامیه نخستین همایش تقدیر از پایان‌نامه‌های برتر مطالعات فقر، از استادان و دانشجویان برتر مطالعات فقر تجلیل شد. این همایش را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری ۳۰ عضو هیات علمی از دانشگاه‌ها و موسسات علمی برگزار کرد.
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: در جلسه امروز طرح نظام صنفی هنرمندان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و موادی از آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید. اخبار سیاسی- وی افزود: در این جلسه مواد ۵، ۶ و ۷ این طرح تصویب و اهداف و وظایف این سازمان مشخص شد. سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون رشته‌های هنری که زیرمجموعه سازمان است عبارت است از هنرهای نمایشی و موسیقی. ذوالقدر خاطرنشان کرد: همچنین در مصوبه امروز کمیسیون آمده است که اهداف سازمان عبارتند از تلاش در جهت ارتقاء ارزش‌های ایرانی - اسلامی در فعالیت صنوف هنری، حفظ و حمایت از حقوق مادی، معنوی و صنفی هنرمندان و حیثیت حرفه‌ای اعضا، تنظیم روابط هنرمندان با نهادهای حاکمیتی و دستگاه‌های اجرایی و تنظیم روابط و همکاری با سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی متناظر با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط. وی در پایان گفت: اعضای کمیسیون علاوه بر جریان بررسی این طرح مصوب کردند که وظایف و اختیارات سازمان با توجه به اهداف فوق به شرح ذیل است:۱- اظهارنظر مشورتی در تهیه و تدوین لوایح، طرح‌ها، تصویب‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌های مرتبط با امور هنری۲- برنامه‌ریزی به منظور رشد و اعتلای رشته‌های مختلف هنری و ارتقاء دانش هنری اعضای سازمان۳- رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای هنرمندان۴- حل و فصل اختلافات صنفی بین اعضای سازمان از طریق مشاوره و داوری۵- معرفی هنرمندان برای برخورداری از حقوق اجتماعی و مزایایی که در قوانین و مقررات مختلف برای هنرمندان پیش‌بینی شده است۶- اظهارنظر کارشناسی در مورد جرایم مرتبط با امور هنری حسب درخواست مراجع قضایی.
مهرمهر15 ساعت قبل
مرتضی محسنی در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: امروز آخرین مهلت پذیرش دانشجو (مقطع کارشناسی) بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور است. داوطلبانی که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی آزمون سراسری سال ۹۸ (مرحله شهریورماه) باشند، چنانچه در این مرحله ثبت نام و ادامه تحصیل نمایند، قبولی اولیه آنها در شهریور ماه لغو می‌شود و بدهی ایجاد شده باید توسط دانشجو تسویه شود. در ابتدا داوطلبان فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام پیوست را به صورت کتبی تکمیل و کد رشته محل مورد تقاضای خود را انتخاب و تأئید کنند. بدیهی است در صورت ثبت نام داوطلب در دو یا چند کد رشته/ محل، اطلاعات وی در بانک اطلاعات پذیرفته شدگان هر دو محل حذف خواهد شد. کد رشته محل‌ها بر اساس اطلاعات مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته صرفا با اعمال سوابق تحصیلی که در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد انجام می‌پذیرد.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
وزیر علوم در یازدهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری، بر لزوم نهادینه‌سازی نظام شایسته‌گزینی در نهادهای علمی تأکید کرد. به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی در یازدهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف با موضوع «بررسی الگوی سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی کشور» ضمن تشکر از تدوین الگوی ارائه شده اظهار داشت: برخی از شاخص‌ها مانند تجربه، حسن شهرت و تخصص در زمان انتخاب رؤسای نهادهای علمی مورد توجه قرار می‌گیرد ولی این الگو می‌تواند سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی را به صورت علمی اجرایی کند. وی علاوه بر سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی در هنگام انتصاب، بر پیاده‌سازی فرایند شایسته‌گزینی در مدیریت‌های سطوح پایین‌تر نهادهای علمی تأکید کرد و گفت: رؤسای نهادهای علمی پیش از تصدی ریاست نهاد، لازم است چندین مرحله از مدیریت‌های درون نهاد را طی کرده باشند. در سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی پنج مؤلفه «شخصیت فردی و ویژگی‌های حرفه‌ای»، «توانایی‌های مدیریتی»، «شایستگی رهبری»، «مهارت‌های ارتباطی» و «دانش مدیریتی» مورد سنجش قرار می‌گیرند. با توجه به هدف شایسته‌سالاری و نخبه‌گماری در نظام مدیریت علمی، حاصل سنجش شایستگی‌ها با رعایت «شرایط اولیه تصدی سمت‌های مدیریتی»، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ ۱۰/‏۱۲/‏۸۹‬ در انتخاب از میان نامزدهای مناسب در نهادهای علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به انتهای لیست رسیدید