دانشگاه‌های علوم پزشکی

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
معاون وزیر بهداشت، شرایط امروز کشور را همانند زمان یک جنگ تمام عیار اقتصادی توصیف کرد و افزود: بر اساس آماری که از منابع و بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۹۸ به دست آمده و بر اساس سرجمع کل بودجه دانشگاه‌ها، امسال فقط شاهد افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده‌ایم که رقم محدودی است. اما در مجموع این افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی رقم قابل توجهی نیست. وی با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت اقلام خوراکی و مواد غذایی گفت: این افزایش قیمت‌ها، مشکلاتی در حوزه تغذیه برای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد می‌کند که باید با اتخاذ تدابیر ویژه و تبادل نظر، این بحران را پشت سر بگذاریم. وقفه‌ای در دریافت سهمیه‌ها ایجاد شد، اما اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی، سال گذشته و فروردین ماه امسال بر اساس گزارش‌های رسیده، این سهمیه‌ها را دریافت کرده‌اند. بنابراین باید دنبال راه حل‌های دیگری جهت تأمین منابع مالی حوزه تغذیه دانشجویان باشیم.
ایلناایلنا3 ماه قبل
یک عضو کمیسیون بهداشت با اشاره به بحث خصوصی‌سازی دانشگاه‌های علوم پزشکی که در جلسه امروز این کمیسیون مطرح شده بود، گفت: باقر لاریجانی معاون سرپرست وزارت بهداشت در این جلسه گفت که این خصوصی سازی در راستای برنامه ششم توسعه است و شما خودتان تکلیف کرده بودید که وزارت بهداشت این کار را انجام دهد ما هم در پاسخ گفتیم درست است که ما تتکلیف کرده بودیم اما بهتر است مقداری صبورانه‌تر این کار انجام شود. ابوالفضل سروش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: امروز در کمیسیون بهداشت و درمان بحث خصوصی‌سازی دانشگاه‌های علوم پزشکی را داشتیم که این کار انجام بشود یا نشود؛ نظرات متعددی در این باره وجود داشت و موافقان و مخالفان خصوصی‌سازی نظرات خود را بیان کردند. وی تاکید کرد: این خصوصی‌سازی به این معناست که بخشی از ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی خصوصی‌سازی شود. نماینده مردم تهران با بیان اینکه این طرح فعلا مسکوت ماند، عنوان کرد: ‌ وزارت بهداشت قصد داشت که این کار انجام شود اما کمیسیون بهداشت جلوی او را گرفت تا در کمیسیون‌ها و کمیته‌های تخصصی‌تر در مجلس و معاونت‌های وزارت بهداشت بیشتر مورد ارزیابی قرار بگیرد. عضو کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه سرپرست وزارت بهداشت هم در این جلسه حضور داشت، گفت: باقر لاریجانی معاون سرپرست وزارت بهداشت در این جلسه گفت که این خصوصی‌سازی در راستای برنامه ششم توسعه است و شما خودتان تکلیف کرده بودید که وزارت بهداشت این کار را انجام دهد ما هم در پاسخ گفتیم درست است که ما تکلیف کرده بودیم اما بهتر است مقداری صبورانه‌تر این کار انجام شود.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: در مرحله پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی، هیچ از یک رشته‌های علوم پزشکی در هیچ دانشگاهی پذیرش دانشجو ندارند. دکتر آبتین حیدرزاده افزود: پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی تحت تاثیر استانداردهای تعریف شده از میزان متقاضی و ظرفیت پذیرش است و با توجه به تقاضای بسیار بالا در رشته علوم پزشکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس سوابق تحصیلی دانشجویی پذیرفته نمی‌شود. وی افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی در مرحله پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی که قرار است که برای مهرماه ۹۸ دانشجو پذیرفته شود، حضور ندارند چرا که تعداد متقاضیان رشته‌های علوم پزشکی در مقاطع کاردانی و کارشناسی نیز بسیار بیشتر از ظرفیت پذیرش است. رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: برای پذیرش بدون آزمون باید تعداد داوطلب تناسبی با ظرفیت داشته باشد. وی خاطرنشان کرد: مدل هایی را برای پذیرش بدون آزمون در رشته‌های علوم پزشکی می‌توان بر اساس امتیازات غیر آزمون طراحی کرد که در این زمینه می‌توان از سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و و بومی گزینی بهره گرفت اما در حال حاضر هیچ کدام از این روش‌ها نهایی نشده‌اند بنابراین در گروه علوم پزشکی پذیرش بدون آزمون دانشجو نداریم.
مهرمهر5 روز قبل
وی گفت: ۱۰ آزمایشگاه جامع در دانشگاه‌های علوم پزشکی تکمیل شده است و برنامه راه اندازی و تجهیز ۱۴ آزمایشگاه جامع دیگر در سال ۹۸ کلید می‌خورد. وی یادآور شد: در اسفند ماه سال ۹۷ از تعداد ۷۰۰ فرهیخته علوم پزشکی تقدیر شد که حمایت مالی از این فرهیختگان در سال ۹۸ صورت می‌گیرد. آخوندزاده با اشاره به حمایت از ایجاد پارک‌های علم و فناوری در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: در سال ۹۸ از پارک‌های علم و فناوری حمایت می‌شود. در قدم اول پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۹۸ اجرایی می‌شود. با توجه به اینکه هیئت امنای این پارک نهایی شده مراحل اجرایی آن در سال ۹۸ آغاز می‌شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، امیر للگانی در نشست کارشناسان تشکل‌های اسلامی و نشریات دانشگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در مشهد گزارشی از کرسی‌های آزاد اندیشی برگزار شده توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ارائه کرد. به گفته وی از مهر تا اسفند ۹۶ بالغ بر ۸۰ کرسی آزاداندیشی و از فروردین تا شهریور ۹۷ بالغ بر ۶۰ کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه علوم پزشکی کشور برگزار شده است‌، بنابراین در سال تحصیلی ۹۶- ۹۷ تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور موفق شده‌اند ۱۴۰ کرسی‌آزاد اندیشی برگزار کنند. مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت «ازدواج و جوانان»، «روابط دختران و پسران»، «حجاب و عفاف»، «نقش دین در زندگی»، «مشکلات اقتصادی و سیاسی» را از جمله موضوعات کرسی‌های آزاد اندیشی برگزار شده عنوان کرد. در ادامه این نشست کاظم حاجی‌زاده کارشناس تشکل‌های‌اسلامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به تشکیل شبکه‌ای مرکب از کارشناسان فرهنگی و دانشجویانی که در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی فعال هستند، گفت: بیش از ۵۴ کارشناس فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی و ۲۴۰ دانشجوی فعال فرهنگی در حوزه برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی فعالیت می‌کنند.
ایرناایرنا5 روز قبل
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، محمدرضا فراهانی در سیزدهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که به صورت ‌ویدیو کنفرانس و با موضوع بررسی وضعیت منابع مالی مورد نیاز حوزه تغذیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد، افزود: البته بودجه خیلی از دانشگاه‌ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته و برخی از دانشگاه‌ها، بودجه‌هایشان نسبت به سال قبل افزایش یافته است. فراهانی با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت اقلام خوراکی و مواد غذایی گفت: این افزایش قیمت‌ها، مشکلاتی در حوزه تغذیه برای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد می‌کند که باید با اتخاذ تدابیر ویژه و تبادل نظر، این بحران را پشت سر بگذاریم. معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، افزود: سال گذشته پیش بینی افزایش اقلام و مواد غذایی را داشتیم و در نتیجه سهمیه‌هایی برای دانشگاه‌های علوم پزشکی گرفتیم، اما در مقطعی به دلایلی، این سهمیه‌ها دچار مشکل شد. فراهانی با تاکید بر اینکه ما نمی‌توانیم افزایش نرخ شدید قراردادهای طبخ غذای دانشجویی دانشگاه‌ها را از دانشجویان دریافت کنیم، تصریح کرد: یک دانشجو باید با همان نرخ متعارف، غذای خود را تهیه کند و تنها سالانه ۲۰ درصد قیمت غذای دانشجویی افزایش یابد. بنابراین باید دنبال راه حل‌های دیگری برای تامین منابع مالی حوزه تغذیه دانشجویان باشیم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رئیس اداره رفاهی اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌ها در مقاطع تخصصی (دستیار و Ph. D) در آذرماه سال جاری گفت: ‌براساس نتایج این انتخابات دانشگاه‌های علوم پزشکی در مقاطع تخصصی دستیار و ph. d نیز صاحب شورای صنفی شدند. به گزارش ایسنا، علی محمدی فیض آباد با بیان این خبر افزود: پیرو ابلاغ آئین‌نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان و دستیاران دانشگاه / دانشکده‌های علوم پزشکی کشور از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اردیبهشت ماه سال جاری و جداسازی انتخابات و اعضای شورای صنفی دانشجویان مقاطع عمومی و تخصصی به دلیل مسائل و موارد آموزشی، پژوهشی، صنفی و … که در مقاطع مختلف متفاوت است، انتخاب شورای صنفی دستیاری در دانشگاه‌ها، آذرماه برگزار شد. وی افزود: به خاطر همزمانی آزمون و اعلام نتایج مقاطع دستیاری و Ph. D با انتخابات شورای صنفی که در آئین نامه اردیبهشت ماه تعیین شده است، این دوره به صورت استثنا برای دانشجویان مقاطع تخصصی با عنایت به بخشنامه مدیرکل دانشجویی وزارت متبوع باید توسط دانشگاه‌ها تا پایان آذرماه ۹۷ انجام می‌شد و احکام دانشجویان منتخب این دوره نیز تا اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ معتبر خواهد بود. محمدی، هدف از تشکیل شورای صنفی دانشجویان را ایجاد بستری مناسب برای تقویت همفکری و مشارکت دانشجویان در امور صنفی و پیگیری حقوق دانشجویان دانست و از تمامی دانشجویانی که در این دوره از انتخابات مقاطع عمومی و تخصصی شرکت کرده‌اند، تقدیر کرد. به گزارش مفدا، وی در پایان خاطرنشان کرد: جلسات شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان مستمر در حال برگزاری است و دستاوردهای خوبی را نیز در این مدت کوتاه داشته و امیدوارم مسؤولان دانشگاه‌ها از این ظرفیت ایجاد شده به نحو مطلوب و شایسته استفاده کنند تا شاهد شکوفایی هرچه بیشتر نهال شورای صنفی دانشجویان باشیم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
وی با اشاره به تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های برجسته کشور و نماد آموزش علوم پزشکی در کشور است. ۱۰ برابر شدن تعداد اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشوردبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از ۱۰ برابر شدن تعداد اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و اظهار داشت: در طول این ۴۰ سال ۶۶ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در کشور تأسیس شده، PhD و کارشناسی ارشد علوم پزشکی رشد بیش از ۲۵ درصدی داشته و رشته محل‌های دکترای تخصصی و فوق تخصصی علوم پزشکی در طی این ۴۰ سال ۵ برابر شده است. دکتر لاریجانی با اشاره به تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: با مصوبه آمایش سرزمینی نقشه روشنی برای توسعه علوم پزشکی کشور داریم و این مصوبه توانسته است از رشد بی رویه جلوگیری کند. مجازی سازی آموزش علوم پزشکی بحث مهمی است و تعداد زیادی از دانشکده‌های پزشکی در دنیا به این سمت پیش می‌روند. وی ادامه داد: تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های آموزشی اعتباربخشی شده‌اند و دانشگاه‌ها در حوزه تحول و نوآوری ارزیابی‌های مکرری می‌شوند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
معاون وزیر بهداشت، شرایط امروز کشور را همانند زمان یک جنگ تمام عیار اقتصادی توصیف کرد و افزود: بر اساس آماری که از منابع و بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۹۸ به دست آمده و بر اساس سرجمع کل بودجه دانشگاه‌ها، امسال فقط شاهد افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده‌ایم که رقم محدودی است. البته بودجه خیلی از دانشگاه‌ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته و برخی از دانشگاه‌ها، بودجه‌هایشان نسبت به سال قبل افزایش یافته است. اما در مجموع این افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی رقم قابل توجهی نیست. وی با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت اقلام خوراکی و مواد غذایی گفت: این افزایش قیمت‌ها، مشکلاتی در حوزه تغذیه برای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد می‌کند که باید با اتخاذ تدابیر ویژه و تبادل نظر، این بحران را پشت سر بگذاریم. وقفه‌ای در دریافت سهمیه‌ها ایجاد شد، اما اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی، سال گذشته و فروردین ماه امسال براساس گزارش‌های رسیده، این سهمیه‌ها را دریافت کرده‌اند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی در جدیدترین مصوبات خود با تأسیس چند مرکز تحقیقاتی و ایجاد رشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی موافقت کرده است. تأسیس مرکز تحقیقات بهداشت عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریهبر اساس رأی صادره در دویست و هفتاد و یکمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی در ۵ اسفند ۹۷ ‬ با تأسیس مرکز تحقیقات بهداشت عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه موافقت اصولی به عمل آمد. تأسیس اولین پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکی کاشانهمچنین وزارت بهداشت با تأسیس اولین پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکی کاشان در زمینه علوم پایه موافقت کرد. موافقت قطعی با پنج مرکز تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی مشهدوزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی همچنین با هدف کمک به پژوهشگران با تأسیس پنج مرکز تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد موافقت قطعی خود را اعلام کرد. تأسیس مرکز تحقیقات قلب و عروق در دانشگاه علوم پزشکی لرستانهمچنین وزارت بهداشت موافقت اصولی خود را با تأسیس مرکز تحقیقات قلب و عروق در دانشگاه علوم پزشکی لرستان اعلام کرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، نشست مشترک معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با معاون علمی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان و هیئت همراه به منظور بررسی امکان ارتباطات آموزشی و پژوهشی بین دانشگاهی برگزار شد. معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: در مدل مدرک ترکیبی نیز دانشجویان معرفی شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان می‌توانند بخشی از دوره تحصیل خود را بین ۶ ماه تا یکسال در دانشگاه علوم پزشکی تهران بگذرانند. وی همچنین از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای همکاری در قالب مدرک مشترک Joint Degree در دوره‌های مورد نظر دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان با اولویت داروسازی و بهداشت خبر داد. معاون علمی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان و و هیئت همراه همچنین خواستار تقویت همکاری‌های مشترک آموزشی با دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و بر هماهنگی برنامه‌های آموزشی دو دانشگاه به منظور اجرای دوره‌های مشترک تأکید کردند. وی گفت: با توجه به زمینه‌های مورد علاقه طرفین و نیاز دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان، تعامل با دانشکده بهداشت و داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران در آغاز کار بسیار مفید خواهد بود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، علی محمدی فیض آباد درباره ساخت خوابگاه استاندارد در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: بر اساس ضرورت و اهمیتی که آسایش، رفاه و کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در بین دانشجویان از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت تعیین شده است، موضوع ساخت خوابگاه استاندارد از سال ۱۳۹۵ با دقت بسیار زیاد پیگیری شده است. وی افزود: بر همین اساس نقشه‌ای کامل بر اساس اقلیم‌های مختلف، امکانات در فضاهی عمومی و اختصاصی، طول عمر بالای ساختمان طراحی شده است. محمدی افزود: در حال حاضر ۲۲ دانشگاه علوم پزشکی با معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تفاهم نامه سه جانبه امضاء کرده‌اند، که خوابگاه ۶۹۲ نفره دخترانه مازندران و خوابگاه ۲۵۰ نفره پسرانه کاشان در سال جاری افتتاح شده است و بقیه خوابگاه‌ها در مراحل مختلف ساخت هستند. وی ابراز امیدواری کرد با تمهیداتی که از سوی اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت دیده شده است، تا پایان دولت دوازدهم همه این پروژه‌ها افتتاح و به بهره برداری برسند. وی گفت: بر اساس این تفاهم نامه علاوه بر خوابگاه‌های در حال ساخت، با توجه به برآورد نیاز دانشگاه‌ها تا افق سال ۱۴۰۴ در خصوص ساخت خوابگاه استاندارد که ۱۸۳ باب با ظرفیت‌های ۴۰۰ و ۲۵۰ نفر است، گوشه‌ای از مشکلات اعتباری دانشگاه‌ها رفع می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- در راستای اهداف و برنامه‌های معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همایش معاونین بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور و کارگاه آموزشی «بازنگری بسته‌های خدمت در نظام شبکه» روزهای هشتم و نهم اسفندماه۱۳۹۷ در مشهد برگزار می‌شود. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان عزیز الله عاطفی، معاون اجرایی معاونت بهداشت وزارت بهداشت ضمن اعلام این خبر افزود: در این کارگاه آموزشی دو روزه، کارگروه‌های مختلف با حضور معاونین بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی ۱۰ کلان منطقه کشور و مدیران ستادی پیرامون بازنگری بسته‌های خدمت در نظام شبکه در حوزه‌های مرکز مدیریت شبکه، مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر، مرکز سلامت محیط و کار، دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس، دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر، دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد، دفتر سلامت دهان و دندان، مدیریت بهبود تغذیه و آزمایشگاه مرجع سلامت بصورت جداگانه تشکیل خواهد شد. وی گفت: در بخش دیگری از این برنامه نتایج کارگروهی کلان مناطق ده گانه در همایش قبلی توسط مدیران مربوطه در نشست عمومی ارائه می‌شود. معاون اجرایی معاونت بهداشت، بیان اولویت‌های سال ۱۳۹۸ معاونت بهداشت از سوی معاون بهداشت وزارت بهداشت و پرسش و پاسخ پیرامون مشکلات موجود در سطح حوزه معاونت بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور را نیز از دیگر برنامه‌های این همایش دو روزه اعلام کرد. انتهای پیام/
ایلناایلنا1 هفته قبل
دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی همزمان با برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می‌توانند تا تاریخ ۲۴ فروردین ماه اقدام به تهیه بن کتاب کنند. به گزارش ایلنا، با توجه به فرار رسیدن ایام برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و با عنایت به راه اندازی سامانه بن کتاب دانشجویی، دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند تا پایان شنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۷ با مراجعه به سایت bon. tibf. ir نسبت به ثبت نام و دریافت بن کارت کتاب اقدام کنند. بر این اساس، تمام دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی که اطلاعات آن‌ها در سامانه سما معاونت آموزشی وزارت بهداشت ثبت شده است می‌توانند از بن کارت کتاب استفاده کنند. ثبت نام به صورت بن کارت فیزیکی نیز به این صورت است که در این روش بن کارت از طریق بانک شهر و کیوسک‌های شهر نت به متقاضیان ارائه می‌شود. علاقمندان می‌توانند برای دریافت جزئیات مهم ثبت نام برای دریافت بن کارت کتاب به سایت bon. tibf. ir مراجعه کنند.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرمایه فرهنگی به عنوان مجموعه‌ای از روابط، معلومات و امتیازات است که فرد برای حفظ کردن یا به‌دست آوردن یک موقعیت اجتماعی از آن استفاده می‌کند. معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای بهبود و ارتقای سرمایه فرهنگی دانشجویان در طول دوران تحصیل و همچنین شناخت وضعیت سرمایه فرهنگی دانشجویان برای سیاستگذاری، برنامه ریزی و تخصیص بودجه با هدف ارائه خدمات فرهنگی بهتر، اقدام به پژوهشی در این خصوص کرده است. سنجش سرمایه فرهنگی دانشجویان از سوی معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت به منظور دستیابی به اهداف و مأموریت‌های خود در سطح ملی انجام می‌گیرد. پیمایش سرمایه فرهنگی در برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی آغاز شده است و دانشجویان بر اساس انتخاب تصادفی سیستماتیک و از طبقات مختلف (سال ورود، جنسیت و مقطع تحصیلی) با تکمیل پرسشنامه مربوطه در آن شرکت می‌کنند. پرسشنامه‌ها بدون نام است و دانشجویان می‌توانند با تکمیل آن در این طرح پژوهشی مشارکت کنند.
ایسناایسنا4 روز قبل
معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت گفت: بر اساس سرجمع کل بودجه دانشگاه‌ها، امسال فقط شاهد افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده‌ایم که رقم محدودی است. اما در مجموع این افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی رقم قابل توجهی نیست. معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت شرایط امروز کشور را همانند زمان یک جنگ تمام عیار اقتصادی توصیف کرد و افزود: بر اساس آماری که از منابع و بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۹۸ به دست آمده و بر اساس سرجمع کل بودجه دانشگاه‌ها، امسال فقط شاهد افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده‌ایم که رقم محدودی است. اما در مجموع این افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی رقم قابل توجهی نیست. وقفه‌ای در دریافت سهمیه‌ها ایجاد شد اما اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی سال گذشته و فروردین ماه امسال براساس گزارش‌های رسیده، این سهمیه‌ها را گرفته‌اند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نسخه اولیه نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی در ویرایش ژانویه ۲۰۱۹ نظام رتبه بندی جهانی وبومتریکس منتشر شد. این نظام رتبه بندی به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه‌ها در وب از طریق وب سایت‌های دانشگاهی آنان می‌پردازد. در رتبه بندی اخیر سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و تبریز به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم کشوری را در گروه علوم پزشکی کسب کرده‌اند. در این رتبه بندی، رتبه ۵۸ دانشگاه علوم پزشکی کشور در این نظام رتبه بندی مشخص شده است. نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بر اساس نظام رتبه بندی وبومتریک در ژانویه سال ۲۰۱۹رتبه کشوری نام دانشگاه رتبه جهانی ژانویه ۲۰۱۹ رتبه کشوری نام دانشگاه رتبه جهانی ژانویه ۲۰۱۹ ۱ دانشگاه علوم پزشکی تهران ۵۵۸ ۲ *دانشگاه تربیت مدرس ۸۷۵ ۳ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۹۲۸ ۴ دانشگاه علوم پزشکی تبریز ۱۲۷۶ ۵ دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۱۲۷۸ ۶ دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۱۳۸۲ ۷ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ۱۴۰۵ ۸ دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۷۲۷ ۹ دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ۲۳۴۳ ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۲۳۸۸ ۱۱ دانشگاه علوم پزشکی مازندران ۲۴۱۴ ۱۲ دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۲۴۳۰ ۱۳ دانشگاه علوم پزشکی همدان ۲۴۳۸ ۱۴ دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله ۲۵۱۳ ۱۵ دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد ۲۶۵۲ ۱۶ *دانشگاه شاهد ۲۶۸۲ ۱۷ دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ۲۷۲۹ ۱۸ دانشگاه علوم پزشکی زنجان ۲۷۸۶ ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی کردستان ۲۸۴۹ ۲۰ دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ۲۹۳۲ ۲۱ دانشگاه علوم پزشکی لرستان ۲۹۷۱ ۲۲ دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ۲۹۹۰ ۲۳ دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۳۰۰۷ ۲۴ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ۳۰۱۴ ۲۵ دانشگاه علوم پزشکی کاشان ۳۰۶۶ ۲۶ دانشگاه علوم پزشکی اراک ۳۱۵۱ ۲۷ دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۳۲۲۹ ۲۸ دانشگاه علوم پزشکی ایلام ۳۳۸۳ ۲۹ دانشگاه علوم پزشکی قزوین ۳۴۵۸ ۳۰ دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۳۴۹۷ ۳۱ دانشگاه علوم پزشکی بابل ۳۵۱۷ ۳۲ دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ۳۶۰۶ ۳۳ دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ۳۶۹۲ ۳۴ دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ۳۸۰۷ ۳۵ دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ۳۸۲۳ ۳۶ دانشگاه علوم پزشکی ارتش ۳۹۶۴ ۳۷ دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ۳۹۸۳ ۳۸ دانشگاه علوم پزشکی گلستان ۳۹۹۷ ۳۹ دانشگاه علوم پزشکی زابل ۴۰۲۴ ۴۰ دانشگاه علوم پزشکی فسا ۴۰۲۵ ۴۱ دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ۴۱۵۱ ۴۲ دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ۴۳۶۲ ۴۳ دانشگاه علوم پزشکی قم ۴۴۹۶ ۴۴ دانشگاه علوم پزشکی جهرم ۴۵۰۹ ۴۵ فرهنگستان علوم پزشکی کشور ۵۷۳۳ ۴۶ دانشگاه علوم پزشکی گناباد ۷۴۵۴ ۴۷ دانشگاه علوم پزشکی سمنان ۸۱۲۵ ۴۸ دانشگاه علوم پزشکی البرز ۸۳۴۹ ۴۹ دانشگاه علوم پزشکی نیشابور ۱۰۱۵۸ ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی دزفول ۱۰۹۵۴ ۵۱ دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ۱۱۴۶۷ ۵۲ دانشکده علوم پزشکی مراغه ۱۲۳۰۳ ۵۳ دانشکده علوم پزشکی آبادان ۱۳۹۴۷ ۵۴ دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر ۱۷۱۳۲ ۵۵ دانشکده علوم پزشکی لارستان ۱۷۱۶۷ ۵۶ دانشکده علوم پزشکی اسفراین ۲۰۱۹۲ ۵۷ دانشکده علوم پزشکی بهبهان ۲۳۱۰۲ ۵۸ دانشکده علوم پزشکی تربت جام ۲۳۲۷۶*دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه شاهد هر دو حوزه علوم پزشکی و غیر از آن در این رتبه بندی شامل می‌شود.
مهرمهر5 روز قبل
معاون وزیر بهداشت شرایط امروز کشور را همانند زمان یک جنگ تمام عیار اقتصادی توصیف کرد و افزود: بر اساس آماری که از منابع و بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۹۸ به دست آمده و بر اساس سرجمع کل بودجه دانشگاه‌ها، امسال فقط شاهد افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده‌ایم که رقم محدودی است. اما در مجموع این افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی رقم قابل توجهی نیست. وقفه‌ای در دریافت سهمیه‌ها ایجاد شد اما اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی سال گذشته و فروردین ماه امسال بر اساس گزارش‌های رسیده، این سهمیه‌ها را گرفته‌اند. به هر حال باید فکری به حال تغذیه دانشجویی و خلأ کمبود منابع بودجه‌ای در این حوزه کنیم. بنابراین باید دنبال راه حل‌های دیگری جهت تأمین منابع مالی حوزه تغذیه دانشجویان باشیم.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر محمدصادق قاسمی معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران با اعلام این خبر گفت: پیرو افتتاح اتاق علمی ایران و ایتالیا، این تفاهم نامه با حضور نمایندگان دانشگاه NAPLS و بیمارستان Cardarelli ایتالیا منعقد شد. قاسمی گفت: این تفاهم نامه برای انجام دوره‌های مشترک، تبادل استاد و دانشجو و کارکنان، تبادل اطلاعات علمی و تحقیقاتی در زمینه علوم پزشکی و پروژه‌های خاص است. همچنین در این قرارداد موضوع بهره مندی اساتید برای استفاده از فرصت مطالعاتی هم در نظر گرفته شده است. معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به کسب رتبه ۴۱ دانشگاه علوم پزشکی ایران بر اساس رتبه بندی تایمز خاطرنشان کرد: این قرارداد ۵ ساله است و باید از این فرصت به بهترین نحو ممکن استفاده شود. دانشگاه NAPLS بزرگترین دانشگاه ایتالیا بعد از دانشگاه بولونیا است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت (مفدا)، علی محمدی فیض آباد با بیان این خبر افزود: پیرو ابلاغ آیین‌نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان و دستیاران دانشگاه / دانشکده‌های علوم پزشکی کشور انتخابات شورای صنفی دستیاری در دانشگاه‌ها، آذرماه برگزار شد. وی افزود: به خاطر همزمانی آزمون و اعلام نتایج مقاطع دستیاری و Ph. D با انتخابات شورای صنفی که در آیین نامه اردیبهشت ماه تعیین شده است، این دوره به صورت استثناء برای دانشجویان مقاطع تخصصی با عنایت به بخشنامه مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت باید توسط دانشگاه‌ها تا پایان آذرماه ۹۷ انجام می‌شد و احکام دانشجویان منتخب این دوره نیز تا اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ معتبر خواهد بود. رئیس اداره رفاهی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: ۲۲ دانشگاه در این مقطع فاقد دانشجو هستند و با توجه به بخشنامه ارسالی، فقط در ۱۸ دانشگاه انتخابات این مقاطع برگزار و اسامی منتخبین و دبیران برای این اداره کل ارسال شده است. وی افزود: مابقی دانشگاه‌ها با عدم استقبال از سوی دانشجویان مواجه بوده‌اند و یا بر اساس مستندات به دست آمده متاسفانه علیرغم تاکید معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت هیچگونه اطلاع رسانی و یا فعالیتی در این خصوص انجام نداده‌اند که در پایش برنامه عملیاتی سالانه این مساله لحاظ خواهد شد. محمدی، هدف از تشکیل شورای صنفی دانشجویان را ایجاد بستری مناسب برای تقویت همفکری و مشارکت دانشجویان در امور صنفی و پیگیری حقوق دانشجویان برشمرد و گفت: جلسات شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان مستمر در حال برگزاری است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به تبادل دانش و تجربه ظرفیت سازی و توسعه فناوری دانشگاه‌های خود پرداختند. این نشست به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران ۸ اسفند ۹۷ در تالار دارالفنون برگزار شد. معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی تهران را یکی از دانشگاه‌های موفق در این زمینه دانست و گفت: این دانشگاه در عرصه پژوهش و فناوری، جلوتر از سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است. صحرائیان از اجرای برنامه پسا دکترای صنعتی در دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد و گفت: در این طرح فارغ التحصیلان دکتری می‌توانند دوره پسادکتری خود را در یک شرکت دانش بنیان بگذرانند. معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به توسعه شرایط تعاملی با صنایع گفت: با تمهیداتی که صورت گرفته، امکان بهره برداری از ظرفیت صندوق‌های علمی و فناوری و سایر صندوق‌های حمایتی فراهم شده است.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر باقر لاریجانی با بیان اهمیت بحث مرجعیت علمی و تاکید بر آن در بیانیه راهبردی مقام معظم رهبری گفت: با آغاز بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی حرکت‌هایی در زمینه بحث مرجعیت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی آغاز شده است. لاریجانی بر لزوم توجه به دانشجویان خصوصا استعدادهای درخشان علوم پزشکی برای حرکت در مسیر مرجعیت علمی اشاره کرد و گفت: ما نیز باید برنامه ریزی کنیم تا با توانمندسازی دانشجویان علوم پزشکی بسترهای لازم برای بهره مندی از محصولات آموزش عالی برای توسعه کشور را فراهم کنیم. وی خاطرنشان کرد: ما اگر می‌خواهیم به مرجعیت دست یابیم دانشگاه‌ها باید نقاط سرآمدی خود را پیدا کنند. نمونه کاری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شده است. تمامی دانشگاه‌های کشور لازم است این نقاط تمرکز را رصد کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
ابوالفضل سروش در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: امروز در کمیسیون بهداشت و درمان بحث خصوصی‌سازی دانشگاه‌های علوم پزشکی را داشتیم که این کار انجام بشود یا نشود؛ نظرات متعددی در این باره وجود داشت و موافقان و مخالفان خصوصی‌سازی نظرات خود را بیان کردند. وی تاکید کرد: این خصوصی‌سازی به این معناست که بخشی از ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی خصوصی‌سازی شود. نماینده مردم تهران با بیان اینکه این طرح فعلا مسکوت ماند، عنوان کرد: ‌ وزارت بهداشت قصد داشت که این کار انجام شود اما کمیسیون بهداشت جلوی او را گرفت تا در کمیسیون‌ها و کمیته‌های تخصصی‌تر در مجلس و معاونت‌های وزارت بهداشت بیشتر مورد ارزیابی قرار بگیرد. عضو کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه سرپرست وزارت بهداشت هم در این جلسه حضور داشت، گفت: باقر لاریجانی معاون سرپرست وزارت بهداشت در این جلسه گفت که این خصوصی‌سازی در راستای برنامه ششم توسعه است و شما خودتان تکلیف کرده بودید که وزارت بهداشت این کار را انجام دهد ما هم در پاسخ گفتیم درست است که ما تکلیف کرده بودیم اما بهتر است مقداری صبورانه‌تر این کار انجام شود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت از قطعی شدن حضور ورزشکاران ۵۲ دانشگاه علوم پزشکی در چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی در خزرآباد ساری خبر داد. وی خاطرنشان کرد: مهلت ثبت نام دانشگاه‌ها برای حضور در چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی به پایان رسیده است. کوشکی در ادامه افزود: از هر دانشگاه علوم پزشکی حداکثر تعداد ۲۸ نفر متشکل از ۲۱ ورزشکار و ۷ نفر کادر فنی و اجرایی به چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی اعزام می‌شوند. وی یادآور شد: چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طی روزهای اول تا ششم اسفند ماه در مجتمع صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت واقع در خزرآباد ساری با حضور دانشگاه‌ها برگزار می‌شود. کوشکی اضافه کرد: مراسم افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ساعت ۱۶ روز پنجشنبه ۲ اسفندماه برگزار می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
وی افزود: طبق آماری که از خدمات درمانی ارائه شده در مراکز درمانی در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری اخذ شده، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، تعداد برخی خدمات درمانی کاهش پیدا کرده است، به جز خدماتی مانند اعمال جراحی پلاستیک در برخی مراکز، غالب اعمال جراحی مانند جراحی چشم، ارتوپدی و مغز و اعضاب در مراکز درمانی دولتی کاهش پیدا کرده است، این موضوع نیازمند پیگیری و نظارت است، تا علت کاهش برخی اعمال جراحی در مراکز درمانی دولتی ریشه یابی شود. وی بیان کرد: وظیفه ما در ستاد، نظارت مستقیم بر ارائه خدمات در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها نیست، بلکه با ممیزی کردن دانشگاه‌ها، این بخش از کار را به دانشگاه‌ها واگذار کرده و کیفیت خدمات درمانی در مراکز درمانی در هر استانی را به عملکرد آن دانشگاه مرتبط می‌دانیم. جان بابایی با بیان اینکه یکی از معیارها و شاخص‌های نظارتی ما، عملکرد دانشگاه‌ها است، افزود: بازدید از مراکز درمانی و نحوه ارائه خدمات در سراسر کشور، به ماهانه ۸ هزار بازدید رسیده است و در این خصوص برخی دانشگاه عملکرد مطلوبی داشته‌اند. معاون درمان وزیر بهداشت عنوان کرد: در کنار ممیزی و مامور کردن دانشگاه‌ها برای بازدید از مراکز درمانی هر استان و تجمیع اطلاعات هر بازدید، ما نیز بازدیدهای سرزده از مراکز درمانی را خواهیم داشت تا از نزدیک در جریان نحوه ارائه خدمات در مراکز درمانی قرار گیریم. وی با تاکید بر مقوله نظارت در امور درمانی، گفت: در حوزه درمان، ۵۰ درصد کارها به ایجاد فرآیند و ۵۰ درصد مابقی نیز به مقوله نظارت در امور درمانی اختصاص دارد، بنابراین نیمی از کار در حوزه درمان به دست مدیران و روسای اداره‌های نظارت بر درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام می‌شود و این نظارت‌ها باید مستمر و دقیق باشد.
مهرمهر2 ماه قبل
دکترمحمدرضا فراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره خصوصی سازی دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: راه اندازی مراکز آموزش عالی توسط بخش خصوصی، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و از عمر آن دو دهه می‌گذرد. وی ادامه داد: در واقع راه اندازی مراکز آموزش عالی توسط بخش خصوصی، مصوبه وزارتین علوم و بهداشت نیست، بلکه یک منشاء قانونی دارد و وزارتخانه‌ها باید دستورالعمل آن را تنظیم کنند. معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت افزود: در دانشگاه‌های علوم پزشکی اوضاع مانند وزارت علوم نیست، وزارت علوم مجوز حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ مرکز آموزش عالی غیرانتفاعی را صادر کرده که چندتایی از آنها فعالیت نمی‌کنند و حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ موسسه فعال هستند. وی ادامه داد: اما در علوم پزشکی تنها یک دانشگاه علوم پزشکی خصوصی در مشهد فعال بوده و یک دانشگاه دیگر نیز در آمل فعال است که هم رشته‌های علوم پزشکی و هم رشته‌های دیگر دارد. معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت یادآورشد: برای همین من معتقدم اگر دستور العمل‌ها و قانون درست اجرا شود و بخش خصوصی امکانات لازم را ایجاد کند، دادن مجوز (برای راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی خصوصی) اشکال ندارد و برای اینکه بفهمیم که این تصمیم گیری درست است یا نه باید به تجربه‌های سایر کشورها نگاه کنیم.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، این تفاهم نامه میان دانشکده‌های داروسازی دو دانشگاه علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی و با حضور رئیس پردیس بین‌الملل و سرپرست دانشکده داروسازی پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران و رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منعقد شد. این تفاهم نامه در زمینه‌های مختلف آموزشی و پژوهشی، نحوه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی در ۶ ماده و در سه نسخه تنظیم و توسط نمایندگان دو طرف به امضا رسید.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
جمعی از بازنشستگان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی مقابل مجلس تجمع کردند. خبرگزاری فارس: جمعی از بازنشستگان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی مقابل مجلس تجمع کردند. این تجمع کنندگان خواستار اجرای دائمی و بدون تبعیض قانون مدیریت خدمات کشوری شدند. همچنین آنها که خود را فعالان صنفی پیشکسوتان وزارت بهداشت و بازنشستگان دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌نامیدند بر لزوم اختصاص بیمه کامل درمان، همترازی با حقوق شاغلان و داشتن رفاه اجتماعی تاکید کردند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، چهارمین همایش فعالان قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شده است. در روز دوم این نشست دانشجویان در افتتاحیه همایش «قرآن، عترت و سلامت» شرکت می‌کنند. بخش علمی پژوهشی با ارائه ناصر سیم فروش با شرکت همه فعالین قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار خواهد شد. برگزاری انتخابات شورای مرکزی مجمع قرآن و عترت وزارت بهداشت از دیگر برنامه‌های چهارمین همایش فعالان قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است. در روز سوم این همایش دانشجویان فعال قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و شورای مرکزی مجمع قرآن و عترت در جلسه گفتگو با رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت شرکت کرده و از سایت مجمع قرآن و عترت رونمایی می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید