دانشگاه‌های علوم پزشکی

دانشگاه‌های علوم پزشکی

فارسفارس7 ساعت قبل
وی افزود: کمیته‌ای در دبیرخانه تخصصی برای بررسی مشکلات تشکیل شده است و به زودی در هیأت امنای دانشگاه‌های علوم پزشکی پیشنهادی برای ارتقای حقوق این افراد مطرح خواهد شد. معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم مصوبه‌ای را به صورت مشترک در هیأت امنای دانشگاه‌ها تصویب کنیم، همچنین ساعات کار و سایر مشکلات این افراد در این کمیته بررسی خواهد شد. البته کشور محدودیت‌های خاص خود را دارد و ما تلاش خود را برای ادامه تحصیل بدون دغدغه این افراد به کار خواهیم گرفت. لاریجانی از پیشنهاد افزایش ۲۵ درصدی حقوق برای این قشر خبر داد و گفت: امیدواریم این رقم به تصویب برسد. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
در حالی که محصولاتی در این مغازه‌ها عرضه می‌شود که می‌تواند سلامت مردم را به شدت تهدید کند. از همین رو، چالش ساماندهی عطاری‌ها همچنان پابرجاست، تا جایی که بعضا گزارش‌هایی از دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه می‌شود که نشان از تخلف آشکار عطاری‌ها در عرضه محصولاتی دارد که سلامت مردم را تهدید می‌کند. فروش دارو‌های گیاهی در عطاری ممنوع استاخبار اجتماعی- مهناز خانوی مدیرکل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، با اشاره به اینکه عطاری‌ها تنها مجاز به عرضه گیاهان دارویی هستند، گفت: فروش دارو‌های گیاهی تنها در داروخانه مجاز بوده و عرضه آن در عطاری‌ها ممنوع است. وی با تاکید بر اینکه عطاری‌ها تنها اجازه فروش گیاهان دارویی بسته بندی و فله را دارند، افزود: اگر فراورده‌ای بسته بندی بوده و ادعای درمانی داشته باشد مجاز به عرضه در عطاری‌ها نیست. ماده اعتیادآور ناساخیرا، ماده اعتیادآور «ناس» یا «نسوار» در بعضی عطاری‌ها، بیشتر به چشم می‌خورد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین15 ساعت قبل
پیام خوزستان -معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان گفت: طرح سلامت دندان و دهان یا دندان عاری از پوسیدگی، هر ساله برای دانش آموزان پایه ششم انجام می‌شد اما امسال علاوه بر دانش آموزان پایه ششم، دانش آموزان پایه هفتم نیز تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند. محمود معزی در گفت‌و‌گو با ایسنا - منطقه خوزستان اظهار کرد: طرح سلامت دهان و دندان عاری از پوسیدگی با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی استان هر ساله انجام می‌شود که سال قبل فقط برای دانش آموزان پایه ششم انجام شد اما امسال برای دانش آموزان پایه هفتم نیز انجام می‌شود. امسال قرارداد جدیدی منعقد شد که بر مبنای آن این طرح برای دانش‌آموزان پایه هفتم نیز انجام می‌شود. معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: هدف اصلی این طرح ارتقای سطح سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان است. البته در پایه اول دبستان نیز طرحی برای سلامت دندان و دهان وجود دارد اما در پایه ششم علاوه بر معاینه دندان و دهان؛ ترمیم دندان، عصب‌کشی، جرم‌گیری و … نیز انجام می‌شود.
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
وی از دریافت مجوز جذب هیئت علمی برای سال ۹۸ در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۰ هزار عضو هیئت علمی داریم و بیش از هزار نفر در روزهای آتی در فراخوان جذب برای دانشگاه‌های علوم پزشکی جذب خواهند شد. لاریجانی درباره بحث حذف کاغذ از آزمون‌ها و پایان‌نامه‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی، اظهار داشت: در حال حاضر امتحانات علوم پایه و پیش‌کارورزی به صورت الکترونیک برگزار می‌شود. بنابراین افرادی که نگران ظرفیت‌های رشته پزشکی هستند باید اندکی برای به ثمر رسیدن این افزایش ظرفیت صبر کنند. وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار ۱۰ ساله وزارت بهداشت، رشته پزشکی ۷۵ درصد، دندانپزشکی ۲۷ درصد، داروسازی ۴۹ درصد، پرستاری ۱۳۷ درصد و مامایی ۱۴ درصد افزایش ظرفیت داشته است. وی درباره بورسیه تحصیلی در رشته‌های علوم پزشکی، تأکید کرد: با توجه به هزینه‌های اعتباری، بورسیه‌های تحصیلی بسیار محدود شده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین17 ساعت قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، باقر لاریجانی در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های آموزشی وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به موفقیت ایران در تأیید نحوه اعتبار بخشی مراکز آموزش پزشکی کشور از سوی فدراسیون جهانی آموزش پزشکی، اظهار کرد: براساس قانون سازمان فدراسیون جهانی آموزش پزشکی، چنانچه دانشکده‌های پزشکی تا سال ۲۰۲۰ مورد اعتبار بخشی قرار نگیرند، مدارک فارغ التحصیلان این دانشکده‌ها مورد تایید قرار نخواهد گرفت. لاریجانی با تاکید بر اینکه مدل اعتبار بخشی برنامه آموزش پزشکی ایران مورد تایید قرار گرفته است، اظهار کرد: براساس این برنامه، تا ۱۰ سال آینده اقدامات وزارت بهداشت در اجرای اعتبار بخشی مراکز مورد تایید فدراسیون جهانی آموزش پزشکی قرار می‌گیرد و امیدواریم تمامی دانشکده‌های پزشکی این مسیر را به خوبی طی کنند. وی افزود: برنامه وزارت بهداشت در حوزه اعتبار بخشی در تمامی رشته‌ها اعم از داروسازی و دندانپزشکی با جدیت اجرا می‌شود و بر این اساس، تمامی رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی مورد اعتبار بخشی قرار خواهند گرفت. اعتباربخشی برنامه آموزش پزشکی عمومی در ۶۳ دانشکده پزشکی انجام شده استمعاون آموزشی تصریح کرد: در حال حاضر، اعتباربخشی برنامه آموزش پزشکی عمومی در ۶۳ دانشکده پزشکی انجام شده و دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، تهران و اصفهان در این زمینه مشارکت خوبی داشته‌اند. این در حالی است که در سال جاری، ۸۰ درصد صندلی‌ها برای پذیرش در رشته اورژانس خالی بود.
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره سرانجام پرداختی ۵۰۰ میلیون یوروئی از صندوق ذخیره ارزی به بیمه سلامت، گفت: هرگاه به حسابمان پولی واریز ‌شود، پرداخت‌ها بلافاصله توسط ما صورت می‌گیرد. ما با هیچ شرکتی مستقیم کار نمی‌کنیم، طرف حساب بیمه سلامت دانشگاه‌ها هستند. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور گفت: هزینه‌کرد ۵۰۰ میلیون یوروئی که از صندوق ذخیره ارزی برداشته شده بود، به طور کامل در کمیسیون بهداشت توضیح داده شد. وی در توضیح برداشت ۵۰۰ میلیون یوروئی از صندوق ذخیره ارزی گفت: اینکه عده‌ای از ابتدا تصور کرده‌اند، این پول برای دارو اختصاص داده شده، درست نیست. الان پول‌ها پرداخت شده‌اند و هیچ پولی هم در حساب سازمان بیمه سلامت نیست.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت امروز در نشست خبری در وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: یکی از موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش پزشکی دریافت گواهی اعتباربخشی از فدراسیون جهانی آموزش پزشکی WFME است. وی افزود: به دنبال تلاش دو ساله در حوزه اعتباربخشی مراکز آموزشی، بیمارستان‌های آموزشی و دانشگاه‌های علوم پزشکی، نحوه اعتباربخشی وزارت بهداشت به تأیید فدراسیون جهانی آموزش پزشکی WFME رسید و وزارت بهداشت توانست این گواهی اعتباربخشی را دریافت کند. معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: این گواهی اعتباربخشی به مدت ۱۰ ساله معتبر است و به این معنی است که در آینده برنامه‌های اعتباربخشی وزارت بهداشت معتبر خواهد بود. وی گفت: بر اساس برنامه اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی آموزش پزشکی WFME اگر دانشکده‌های پزشکی در دنیا تا سال ۲۰۲۳ مورد اعتباربخشی قرار نگیرند مدارک دانش آموختگان آنها بررسی نمی‌شود و با کشور ایران با دریافت این گواهی اعتباربخشی توانست اعتبار دانشکده‌های پزشکی خود را به مدت ۱۰ سال تثبیت کند. معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: این گواهی اعتباربخشی به این معنا است که ارزیابی‌های وزارت بهداشت مورد قبول دنیا و همچنین فدراسیون جهانی آموزش پزشکی WFME است و نشان دهنده کمیت و کیفیت آموزش پزشکی ایران است.
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران درباره گلایه دستیاران پزشکی از وضعیت حقوق و شرایط کاری گفت: در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی کمیته‌ای برای رسیدگی به وضعیت دستیاران پزشکی از جمله حقوق، ساعات کاری و مسائل حرفه‌ای به همین منظور تشکیل شده است. وی گفت: ما در شورای هیئت امنای دانشگاه‌های علوم پزشکی پیشنهادی ارائه داده‌ایم که حقوق دستیاران پزشکی (رزیدنت‌ها) ۲۵ درصد افزایش یابد. البته ممکن است این ۲۵ درصد نیز در نهایت حقوق بالایی نباید اما شرایط کشور و درآمد بیمارستان‌ها را باید در نظر گرفت. لاریجانی افزود: امیدواریم پیشنهاد معاونت آموزشی وزارت بهداشت در هیئت امنای دانشگاه‌های علوم پزشکی به تصویب برسد تا بتوانیم با این افزایش حقوق به دستیاران پزشکی کمک کنیم که با آرامش بیشتری تحصیل خود را ادامه دهند. معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: یکی از بحث هایی که در جلسه آینده روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح می‌شود موضوع دستیاران پزشکی خواهد بود.
مهرمهر21 ساعت قبل
وی از دریافت مجوز جذب هیئت علمی برای سال ۹۸ در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و خاطرنشان کرد: ما اکنون ۲۰ هزار عضو هیئت علمی داریم و بیش از هزار نفر در روزهای آتی در فراخوان جذب برای دانشگاه‌های علوم پزشکی جذب خواهند شد. لاریجانی درباره بحث حذف کاغذ از آزمون‌ها و پایان نامه‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی اظهار داشت: در حال حاضر امتحانات علوم پایه و پیش کارورزی به صورت الکترونیک برگزار می‌شود. بنابراین افرادی که نگران ظرفیت‌های رشته پزشکی هستند باید اندکی برای به ثمر رسیدن این افزایش ظرفیت صبر کنند. وی خاطرنشان کرد: براساس آمار ۱۰ ساله وزارت بهداشت، رشته پزشکی ۷۵ درصد، دندانپزشکی ۲۷ درصد، داروسازی ۴۹ درصد، پرستاری ۱۳۷ درصد، مامایی ۱۴ درصد افزایش ظرفیت داشته است. معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: محاسبات نیروی انسانی در گروه پزشکی با توجه به مولفه‌های گوناگون انجام شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، برنامه وزارت بهداشت برای درمان «فشارخونی‌ها»، آلودگی هوا مانع جذب ویتامین D می‌شود، راه‌های کاهش مصرف نمک برای کودکان و … گزیده‌ای از اخبار بسته سلامت امروز است که در ادامه گزیده‌ای از آن را می‌خوانید. بیماری فشار خون در ۴۰ تا ۵۰ درصد موارد منجر به سکته‌های مغزی و قلبی می‌شود. • آلودگی هوا مانع جذب ویتامین D می‌شودعضو هیات علمی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عوارض آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: آلودگی هوا از جمله عواملی است که مانع سنتز ویتامین D توسط نور خورشید در بدن می‌شود. به گزارش ایرنا، گلبن سهراب اظهار داشت: در مورد افراد ساکن در کلان‌شهر‌ها که عموما هوای آلوده‌ای دارند، هم باید به امکان کمبود ویتامین D توجه شود. وی درباره عوامل تأثیرگذار بر ساخته شدن ویتامین D در بدن گفت: برخی عوامل بر امکان تولید ویتامین D در اثر تابش نور خورشید تأثیرگذارند؛ افرادی که پوست تیره دارند یا در مناطقی دور از خط استوا زندگی می‌کنند، افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند یا پوشش کامل در برابر نور خورشید دارند (استفاده از ضد آفتاب، لباس‌های پوشیده، دستکش، کلاه و عینک) و افراد مسن، نمی‌توانند به مقدار کافی ویتامین D از طریق نور آفتاب به دست بیاورند بنابراین برای این دسته از افراد، استفاده از مکمل ویتامین D ضروری است.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت از اعلام نتایج ارزیابی شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور همزمان با ولادت با سعادت علی ابن موسی الرضا (ع) خبر داد. به گزارش ایلنا، وحید صرامی دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار کرد: از ویژگی‌های متمایز ارزیابی دانشگاه‌ها در سال ۱۳۹۷ نسبت به سنوات گذشته می‌توان به افزایش خط برش مرتبه‌بندی دانشگاه‌ها، ارزیابی محتوای آموزش ارائه شده به دانشجویان جدیدالورود در حوزه انضباطی توسط ارزیابان منتخب دانشگاه‌ها و افزایش ۱۰۰ درصدی تعداد پرونده‌های تصحیح شده توسط ارزیابان شورای مرکزی اشاره کرد. صرامی افزود: پس از پایان فرجه اعتراض، سه دانشگاه برتر از نظر امتیاز و همچنین سه دانشگاهی که بیشترین رشد را نسبت به سال گذشته داشته‌اند، در همایش کشوری که شهریور ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود، معرفی و تقدیر خواهند شد.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
وی ادامه داد: ما می‌خواهیم نیرویی تربیت کنیم که بازار کار داشته باشد، اکنون هزار ۲۰ هزار نفر عضو هیأت علمی داریم و در روز‌های آینده هزار نفر دیگر هم بعنوان عضو هیأت علمی به دانشگاه‌ها اضافه می‌شوند. وی افزود: بسیاری از دانشگاه‌های ما امروزه توانایی برپایی بورد‌های پی اچ دی (PHD) دارند، ما از دانشگاه‌ها خواستیم از ظرفیت‌های خود در این زمینه استفاده کنند. معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: حوزه پزشکی مورد توجه دانش آموختگان دبیرستان‌ها است، تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی ما حدود ۶۰ دانشگاه در کشور است، در ۱۰ سال اخیر ۷ دانشگاه جدید و ۹ دوره پزشکی عمومی ایجاد شده است. از لحاظ تعداد رشته - مقطع هم ما در ۱۰ سال اخیر ۷۴۴ رشته - مقطع داشتیم. وی افزود: پارسال حدود ۵۵ هزار دانشجوی گروه پزشکی داشتیم، که باید ۱۰ سال در استان‌های خود خدمت کنند، ۱۱ هزار دانشجوی داروسازی داریم و ۵۰ هزار دانشجوی پرستاری هم اکنون در دانشگاه‌های ما مشغول به تحصیل هستند.
برنابرنا1 روز قبل
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: در راستای تلاش‌های گذشته وزارت بهداشت در حوزه آموزش پزشکی، مراکز آموزش پزشکی عمومی توسط وزارت بهداشت مورد اعتباربخشی قرار گرفتند؛ نحوه اعتبار بخشی مراکز آموزش پزشکی عمومی ما نیز مورد تایید سازمان فدراسیون جهانی آموزش پزشکی قرار گرفته است. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ دکتر باقر لاریجانی در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌‌های آموزشی وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به موفقیت ایران در تأیید نحوه اعتبار بخشی مراکز آموزش پزشکی کشور از سوی فدراسیون جهانی آموزش پزشکی، اظهار کرد: براساس قانون سازمان فدراسیون جهانی آموزش پزشکی، چنانچه دانشکده‌های پزشکی تا سال ۲۰۲۰ مورد اعتبار بخشی قرار نگیرند، مدارک فارغ التحصیلان این دانشکده‌ها مورد تایید قرار نخواهد گرفت. دکتر لاریجانی با تاکید بر اینکه مدل اعتبار بخشی برنامه آموزش پزشکی ایران مورد تایید قرار گرفته است، اظهار کرد: براساس این برنامه، تا ۱۰ سال آینده اقدامات وزارت بهداشت در اجرای اعتبار بخشی مراکز مورد تایید فدراسیون جهانی آموزش پزشکی قرار می‌گیرد و امیدواریم تمامی دانشکده‌های پزشکی این مسیر را به خوبی طی کنند. اعتباربخشی برنامه آموزش پزشکی عمومی در ۶۳ دانشکده پزشکی انجام شده استمعاون آموزشی تصریح کرد: در حال حاضر، اعتباربخشی برنامه آموزش پزشکی عمومی در ۶۳ دانشکده پزشکی انجام شده و دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، تهران و اصفهان در این زمینه مشارکت خوبی داشته‌اند. این در حالی است که در سال جاری، ۸۰ درصد صندلی‌ها برای پذیرش در رشته اورژانس خالی بود.
فارسفارس1 روز قبل
ارائه دهنده اصلی خدمات درمانی در بیمارستانهای آموزشی-درمانی وزارت بهداشت، رزیدنتها (دستیاران تخصصی پزشکی) و اینترنها (دانشجویان آخرین مقطع پزشکی عمومی) هستند و خلا‌های سیستم درمانی به وسیله ایشان پر می‌گردد. با این حال هیچ­وقت، هیچ یک از این قوانین شامل حال دانشجویان اینترن پزشکی و دستیاران تخصصی نگردیده است. تعهدات گرفته شده توسط وزارت بهداشت از دستیاران و دانشجویان پزشکی عمومی نیز که حقا تلخ و دردآور است. رزیدنت مظلوم تعهد می‌کند هر گونه تخلف از قرارداد -که مصداق آن بر عهده وزارت بهداشت است – صورت پذیرد، حق هیچ­گونه شکایت به مراجع قضایی را ندارد! بیست و سوم تیرماه ۱۳۹۸۱- شورای صنفی دانشکده پزشکی آبادان۲- شورای صنفی دانشکده پزشکی سبزوار۳-شورای صنفی دانشکده پزشکی اراک۴-شورای نمایندگان دانشکده پزشکی سمنان۵-شورای صنفی دانشکده پزشکی اردبیل۶-شورای صنفی دانشکده پزشکی شاهرود۷-شورای صنفی دانشکده پزشکی ارومیه۸-شورای صنفی دانشکده پزشکی شاهد۹-شورای مشاورین جوان دانشکده پزشکی اصفهان۱۰-شورای صنفی دانشکده پزشکی شهرکرد۱۱-شورای صنفی دانشکده پزشکی البرز۱۲-شورای صنفی دانشکده پزشکی شهیدبهشتی۱۳-شورای صنفی دانشکده پزشکی ایران۱۴-شورای صنفی-آموزشی دانشکده پزشکی شیراز۱۵-شورای صنفی دانشکده پزشکی ایلام۱۶-شورای صنفی دانشکده پزشکی فسا۱۷-شورای صنفی دانشکده پزشکی بابل۱۸-شورای صنفی دانشکده پزشکی قزوین۱۹-شورای صنفی دانشکده پزشکی بجنورد۲۰-شورای صنفی دانشکده پزشکی قم۲۱-شورای صنفی دانشکده پزشکی بقیه الله۲۲-شورای صنفی دانشکده پزشکی کاشان۲۳-شورای صنفی دانشکده پزشکی بم۲۴-شورای صنفی دانشکده پزشکی کردستان۲۵-شورای صنفی دانشکده پزشکی بندرعباس۲۶-شورای صنفی دانشکده پزشکی کرمان۲۷-شورای صنفی دانشکده پزشکی بوشهر۲۸-شورای صنفی دانشکده پزشکی کرمانشاه۲۹-شورای صنفی دانشکده پزشکی بیرجند۳۰-شورای صنفی دانشکده پزشکی گرگان۳۱-شورای صنفی-آموزشی دانشکده پزشکی تبریز۳۲-شورای صنفی دانشکده پزشکی گناباد۳۳-شورای نمایندگان دانشکده پزشکی تهران۳۴-شورای صنفی دانشکده پزشکی گیلان۳۵-شورای صنفی دانشکده پزشکی جندی شاپور اهواز۳۶-شورای صنفی دانشکده پزشکی لرستان۳۷-شورای صنفی دانشکده پزشکی جهرم۳۸-شورای صنفی دانشکده پزشکی ساری۳۹-شورای صنفی دانشکده پزشکی جیرفت۴۰-شورای نمایندگان دانشکده پزشکی مشهد۴۱-شورای صنفی دانشکده پزشکی دزفول۴۲-شورای صنفی دانشکده پزشکی همدان۴۳-شورای صنفی دانشکده پزشکی رفسنجان۴۴-شورای صنفی دانشکده پزشکی یاسوج۴۵-شورای صنفی دانشکده پزشکی زابل۴۶-شورای صنفی دانشکده پزشکی یزد۴۷-شورای صنفی دانشکده پزشکی زاهدان۴۸-شورای نمایندگان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی۴۹-شورای صنفی دانشکده پزشکی زنجان» انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره سرانجام پرداختی ۵۰۰ میلیون یوروئی از صندوق ذخیره ارزی به بیمه سلامت، گفت: هرگاه به حسابمان پولی واریز ‌شود، پرداخت‌ها بلافاصله توسط ما صورت می‌گیرد. ما با هیچ شرکتی مستقیم کار نمی‌کنیم، طرف حساب بیمه سلامت دانشگاه‌ها هستند. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور گفت: هزینه‌کرد ۵۰۰ میلیون یوروئی که از صندوق ذخیره ارزی برداشته شده بود، به طور کامل در کمیسیون بهداشت توضیح داده شد. الان پول‌ها پرداخت شده‌اند و هیچ پولی هم در حساب سازمان بیمه سلامت نیست. افزایش دارو تنها ۱۵درصد بوده است که پوشش بیمه هم دارد و بیمه سلامت هم تقریبا پول را بروز پرداخت می‌کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
دبیر شورای عالی آموزش مجازی کشور و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی با بیان اینکه در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که دانشگاه مفهوم سنتی خود را از دست داده است، اظهار داشت: در عصر جدید، سیستم‌های آموزشی مختلف، خاص و نوآورانه وجود دارد که دانشجویان از این طریق به تحصیل و تعاملات آموزشی می‌پردازند و صرفا درس خواندن دیگر وابسته به کتاب نیست. وی با اظهار اینکه دانشگاه‌های خوبی در حوزه آموزش پزشکی در سطح کشور و منطقه داریم خاطرنشان کرد: اگر مدل‌های آموزشی را تغییر ندهیم و برای ارتقا آن برنامه ریزی نکنیم، مطمئنا تا ۱۰ سال آینده عقب می‌افتیم. به گزارش ایسنا، در این کنفرانس علمی، دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با قدردانی از سفر مسئولین ارشد دانشگاه علوم پزشکی مجازی به استان و اظهار امیدواری که این سفر دستاوردهای ارزشمندی برای دانشگاه به همراه داشته باشد گفت: خوشبختانه در دانشگاه اقدامات و کارهای خوبی در زمینه توسعه آموزش مجازی صورت گرفته است. وی در ادامه گفت: با اعلام اینکه مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه به همت مجموعه دانشگاه با به‌روزترین تجهیزات و در فضایی مناسب راه اندازی شده است افزود: امیدواریم بتوانیم اولین استارت آپ آموزش پزشکی کشو در بیرجند را برگزار کنیمرئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، داشتن مرز طولانی مشترک خراسان جنوبی با کشور افغانستان را فرصتی ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مجازی می‌تواند در توانمندسازی اساتید، پزشکان و دانشجویان دانشگاه‌های این کشور نقشی مؤثر و اثرگذار داشته باشد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مجازی، در ادامه این سمینار، دکتر سلیمان احمدی معاون امور دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی مجازی در سخنانی با اشاره به مدل آموزشی گانیه گفت: در بحث تکنولوژی آموزشی، ۲ حوزه دانش و ابزاری مطرح است که می‌توان از آن استفاده کرد و هر کدام از اینها رویکرد خاصی دارند.
ایسناایسنا1 روز قبل
نتایج ارزیابی شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور همزمان با ولادت با سعادت علی ابن موسی الرضا (ع) اعلام شد. به گزارش ایسنا، به نقل از مفدا، دکتر وحید صرامی دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: از ویژگی‌های متمایز ارزیابی دانشگاه‌ها در سال ۱۳۹۷ نسبت به سنوات گذشته می‌توان به افزایش خط برش مرتبه‌بندی دانشگاه‌ها، ارزیابی محتوای آموزش ارائه شده به دانشجویان جدیدالورود در حوزه انضباطی توسط ارزیابان منتخب دانشگاه‌ها و افزایش صد درصدی تعداد پرونده‌های تصحیح شده توسط ارزیابان شورای مرکزی اشاره کرد. صرامی افزود: پس از پایان فرجه اعتراض، سه دانشگاه برتر از نظر امتیاز و همچنین سه دانشگاهی که بیشترین رشد را نسبت به سال گذشته داشته‌اند، در همایش کشوری که شهریور ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود، معرفی و تقدیر خواهند شد. انتهای پیام
ایلناایلنا1 روز قبل
طاهر موهبتی (مدیرعامل سازمان بیمه سلامت) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره سرانجام پرداختی ۵۰۰ میلیون یوروئی از صندوق ذخیره ارزی به بیمه سلامت، گفت: هرگاه به حسابمان پولی واریز ‌شود، پرداخت‌ها بلافاصله توسط ما صورت می‌گیرد. ما با هیچ شرکتی مستقیم کار نمی‌کنیم، طرف حساب بیمه سلامت دانشگاه‌ها هستند. دانشگاه‌ها پول را از ما دریافت و به حساب شرکت‌های پخش واریز می‌کنند و شرکت‌های پخش آن را به شرکت‌های تولید دارو می‌دهند. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور گفت: هزینه‌کرد ۵۰۰ میلیون یوروئی که از صندوق ذخیره ارزی برداشته شده بود، به طور کامل در کمیسیون بهداشت توضیح داده شد. الان پول‌ها پرداخت شده‌اند و هیچ پولی هم در حساب سازمان بیمه سلامت نیست.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مدیران گروه‌های آموزشی دانشکده‌ها باید نقشه راهی برای حل مشکلات داشته باشند، آن زمان است که اخبار خوش آموزشی و پژوهشی برای جامعه و مردم معنا پیدا می‌کند. رئیس دانشگاه تدوین روشی مدون برای پیشرفت گروه‌های آموزشی و ورود به بازار کار را ضروری دانست و گفت: تنوع بالای گروه‌های آموزشی در دانشگاه بیانگر این است که هرگز با شیوه‌ای واحد نمی‌توان به بازار کار وارد شد. وی با تأکید بر لزوم توجه به نیازهای گروه‌های آموزشی، توسعه و پیگیری جدی برنامه تحول در آموزش پزشکی را خواستار شد. رئیس دانشگاه استمرار جلسات گروه‌های آموزشی را خواستار شد و گفت: باید تلاش کنیم تا چراغ علم افروزی را در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی روشن نگاه‌داریم. آقاجانی هم‌افزایی بیشتر گروه‌های آموزشی را خواستار شد و گفت: گروه‌ها باید در مورد اهداف پژوهشی خود اتفاق‌نظر داشته باشند و با برنامه‌ریزی حرکت کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
کلید نهایی سی و سومین دوره آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی و آزمون ارتقا دندانپزشکی سال ۹۸ که در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی پنجشنبه ۶ تیرماه ۹۸ به طور همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر شهر تهران، اصفهان، بابل، تبریز، شیراز، کرمان، مشهد، یزد و همدان برگزار شد، عصر امروز منتشر شد. سوال ۱۱۰ دفترچه الف و ب: دو گزینه جواب «الف» و «ب» صحیح هستند. در رشته تخصصی پریودانتیکس: سوال ۱۱۸ دفترچه الف معادل سوال ۱۳۸ دفترچه ب: دوگزینه جواب «ب» و «ج» صحیح هستند. در رشته تخصصی بیماری‌های دهان و فک و صورت: سوال ۶۹ دفترچه الف معادل سوال ۴۹ دفترچه ب: حذف شد. در رشته تخصصی دندانپزشکی کودکان سوال ۱۸۴ دفترچه الف معادل سوال ۱۶۴ دفترچه ب: دو گزینه جواب «ب» به «د» صحیح هستند.
برنابرنا1 روز قبل
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کار اصلی معاونت درمان در پویش ملی فشار خون از این پس آغاز می‌شود، زیرا بیماران پرخطر و با فشار خون بالا شناسایی شده‌اند و نیازمند سطوح مختلفی از خدمات درمانی با توجه به شدت بیماری خود هستند. نتیجه این تلاش‌ها ثبت فشار خون حدود ۸ میلیون نفر از ۳۰ میلیون فرد غربال شده و به عبارتی یک سوم جمعیت مراجعه کننده در مراکز درمانی بوده که بیشترین این تعداد در ۶۲۴ بیمارستان دولتی بوده است. از این رو در حال حاضر سطوح دو و سه و فرآیندهای موجود در هر سطح شناسایی شده‌اند. برای مثال در پر فشاری خون، پیشگیری از نارسایی کلیه و دیالیز، سکته‌های قلبی و مغزی امری مهم است و در واقع مراقبت‌ها باید به گونه‌ای باشد که مشکل حادتر و جدی‌تری ایجاد نشود. جان بابایی اظهار داشت: اعتقاد همه باید بر این موضوع باشد که بیمار دارای فشار خون در مسیر درمانی درست از خدمات سطح دو و سه بهره مند شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان سمنان با اشاره به طلب ۲۰۰ میلیارد تومانی تأمین اجتماعی استان از دستگاه‌های اجرایی گفت: کل بدهی ما به دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود بین ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان است. دکتر اکرم در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص کمبود پزشکان متخصص در درمانگاه‌ها و مراکز درمانی تأمین اجتماعی ادامه داد: به دلیل وجود سه دانشکده پزشکی در سطح استان جذب متخصص از طریق تأمین اجتماعی با محدودیت و مشکلات جدی روبروست. مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان با بیان اینکه تأمین اجتماعی درخواست کرده که همکاری این پزشکان با تأمین اجتماعی را مستثنی کند اضافه کرد: امیدواریم این مشکل در آینده مرتفع و زمینه استفاده از این پزشکان در تأمین اجتماعی فراهم شود. وی با بیان اینکه میزان بهره‌مندی استان سمنان از مراکز درمانی تأمین اجتماعی بیش از میانگین کشوری است افزود: ۲۹۰ مرکز درمانی تأمین اجتماعی در سراسر کشور وجود دارد که ۳۰ مرکز آن به تنهایی در استان سمنان است و این در حالی است که جمعیت استان کمتر از یک درصد کل جمعیت کشور است. وی با رد این شائبه که پزشکان این سازمان داروهای کمتری تجویز می‌کنند گفت: پزشکان مراکز درمانی تأمین اجتماعی هیچ محدودیتی در تجویز دارو برای بیمار ندارند و متناسب با تشخیص تخصصی خود می‌توانند برای بیماران دارو تجویز کنند.
مهرمهر1 روز قبل
وی گفت: بازدیدهای سرزده در طول یک ماه اجرای پویش فشار خون از مراکز درمانی نشان می‌دهد که تمامی همکاران به صورت فعال و با انگیزه و با حضور در دو شیفت صبح و عصر به غربالگری مراجعه کنندگان پرداخته‌اند. جان بابایی ادامه داد: اما کار اصلی از این پس آغاز خواهد شد چراکه بیماران پرخطر و با فشار خون بالا شناسایی شده‌اند و نیازمند سطوح مختلفی از خدمات درمانی با توجه به شدت بیماری شأن هستند. از این رو در حال حاضر، سطوح دو و سه و فرآیندهای موجود در هر سطح شناسایی شده‌اند. معاون درمان وزارت بهداشت افزود: پیشگیری دارای چهار سطح است و سطحی که در جامعه شناخته شده‌تر است بیشتر مربوط به بروز بیماری است، اما این امر در دیگر سطوح به معنی پیشگیری از ایجاد عوارض هم، قابل توجه است. برای مثال، در پر فشاری خون، پیشگیری از نارسایی کلیه و دیالیز، سکته‌های قلبی و مغزی امری مهم است و در واقع مراقبت‌ها باید به گونه‌ای باشد که مشکل حادتر و جدی‌تری ایجاد نشود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: در دنیا بیش از یک میلیارد بیمار مبتلا به فشارخون وجود دارد و هرسال، بیش از ۱۰ میلیون نفر به علت این بیماری فوت می‌کنند. به همین دلیل، کنترل فشارخون، نقش مهمی در کاهش بار بیماری‌ها در جامعه دارد. ابتلای بیش از یک میلیارد نفر به فشارخون در دنیاشادنوش با بیان اینکه فشارخون یکی از عوامل ایجاد کننده زندگی بی کیفیت است، خاطرنشان کرد: در دنیا بیش از یک میلیارد بیمار مبتلا به فشارخون وجود دارد و هرسال، بیش از ۱۰ میلیون نفر به علت این بیماری فوت می‌کنند. به همین دلیل، کنترل فشارخون، نقش مهمی در کاهش بار ابیماری‌ها در جامعه دارد. شادنوش عنوان کرد: عدم کنترل پرفشاری خون، به علت فقدان آگاهی حدود نیمی از بیماران مبتلا به فشارخون نسبت به بیماری خود، می‌تواند مهمترین آن‌ها باشد.
مهرمهر1 روز قبل
به همین دلیل، کنترل فشارخون، نقش مهمی در کاهش بار بیماری‌ها در جامعه دارد. همچنین، ۱۳ درصد از علت کل مرگ و میرها در کشور، ناشی از فشارخون بالا گزارش شده است. شادنوش عنوان کرد: عدم کنترل پرفشاری خون، به علت فقدان آگاهی حدود نیمی از بیماران مبتلا به فشارخون نسبت به بیماری خود، می‌تواند مهمترین آنها باشد. از عوامل دیگر می‌توان به عدم تبعیت بیماران از درمان، آموزش و عملکرد ناکافی کادر درمانی اشاره کرد. آنها نمی‌دانند به جز زنده ماندن، نیازمند زندگی باکیفیت هم هستند و زندگی کردن تنها به نفس کشیدن محدود نمی‌شود.
فارسفارس1 روز قبل
دفترچه بیمه حذف شدمدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان با اشاره به افزایش هزینه‌های درمان در کشور گفت: تأخیر در پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی سبب شده است تا این سازمان در ارائه خدمات به جامعه هدف دچار مشکلاتی شود. مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان گفت: در راستای ایجاد پرونده الکترونیک و دولت الکترونیک، فعالیت‌های خوبی در سازمان تأمین اجتماعی در دست اجرا بوده و این سازمان پیش‌قدم این امر شده است. کمبود نیروی متخصص در مراکز زیرپوشش تأمین اجتماعیمدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان با اشاره به مشکل کمبود نیروی متخصص در مراکز زیرپوشش تأمین اجتماعی این استان گفت: با توجه به اینکه این سازمان حجم بالایی از خدمات را به جامعه هدف ارائه می‌دهد، انتظار است تا ۱۰ درصد از نیروهای طرحی زیرپوشش وزارت بهداشت به سازمان تأمین اجتماعی ارجاع داده و خدمات بهتری به مردم ارائه شود. مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان ادامه داد: پزشکان عمدتا مسؤولیت عوارض داروهایی را که سایر پزشکان خارج از تأمین اجتماعی تجویز کرده‌اند، نمی‌پذیرند. وجود بیشترین مراکز شبانه‌روزی تأمین اجتماعی در سمنانمدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان بیان کرد: ۳۰ مرکز از ۲۹۰ مرکز درمانی تأمین اجتماعی در سراسر کشور شبانه‌روزی هستند که پنج مرکز آن در استان سمنان وجود دارد و این استان دارای بیشترین مراکز شبانه‌روزی درمانی تأمین اجتماعی در کشور محسوب می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
عقب ماندگی‌ها بیمارستان‌ها را به مرز ورشکستگی رسانده‌اندمعاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان معتقد به یک نگاه آسیب شناسانه برای حل بحران به وجود آمده در مراکز درمان دولتی است. استادان تمام وقت معتقدند اگر قرار باشد دستمزد و کارانه‌شان بموقع پرداخت نشود ماندن در سیستم دولتی چه مزیتی دارد؟ بر این اساس و بنا به اخبار رسیده از وضعیت پزشکان شاغل در بخش دولتی تأخیر در پرداخت کارانه‌ها حالا موجب شده پزشکان عضو هیأت علمی به خارج از مراکز درمان دولتی کوچ کنند. از آن موقع درخواست خروج پزشکان از مراکز درمان دولتی زیاد شده است ولی ما موافقت نکرده‌ایم. مجموع طلب‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از هر دو بیمه تأمین اجتماعی و خدمات درمانی ۱۰ میلیارد تومان است. بیمه‌ها پول مراکز درمان ما را بعد از ۱۴ ماه پرداخت می‌کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
۸۰ میلیارد تومان هزینه رسانه‌ای علیه وزارت بهداشتسخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، افزود: نمکی مبارزه با فساد را از دستورات اصلی وزارت بهداشت دانست و به وقوع فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی در نظام پزشکی اشاره کرد و گفت نمی‌دانیم یک میلیارد دلار تجهیزات پزشکی را کجا هزینه کردند و چطور این هزینه انجام شده است، همچنین یادآور شد که ۸۰ میلیارد تومان هزینه رسانه‌ای علیه وزارت بهداشت صورت گرفته که این مافیای فساد قدرتمند است اما وزارت بهداشت و درمان با همه توان در مقابل مافیا و فساد ایستاده و مبارزه می‌کند و اجازه نمی‌دهد بیت‌المال به دست این افراد بیافتد. تاکید بر عدم بستن قطار بهداشت و درمان به لوکومتیو سیاستنقوی حسینی یادآور شد: بر اساس اظهارات مطرح در این نشست؛ وزارت بهداشت توجه ویژه‌ای به استان سیستان و بلوچستان داشته و تجهیز بیمارستان‌های این استان را در دستور قرار داده، وزارت بهداشت و درمان همچنین به دنبال توسعه خانه بهداشت است. نمکی در حضور نمایندگان تاکید کرد که به هیچ عنوان قطار بهداشت و درمان را به لوکومتیو سیاست نخواهیم بست. وی ادامه داد: وزیر بهداشت تاکید کرد که در مورد همه مردم، استان‌ها و شهرستان‌ها با هر گرایش و جناحی عادلانه رفتار می‌کنند و جابه‌جایی و تغییرات هم صرفا تخصصی و در راستای بهبود شرایط خدمت به مردم صورت می‌گیرد. اعلام حمایت فراکسیون نمایندگان ولایی از وزیر بهداشت در راستای مبارزه با رانت و فسادسخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: حاجی بابایی رئیس فراکسیون در این جلسه حمایت فراکسیون نمایندگان ولایی از وزیر بهداشت و درمان در راستای مبارزه جدی با فساد و رانت خواری در حوزه درمان و دارو را اعلام کرد.

به انتهای لیست رسیدید