دانشگاه علوم پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی

فارسفارس17 دقیقه قبل
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان۲۷. انجمن اسلامی مستقل دانشکده دانشکده علوم اجتماعی علامه طباطبایی۳۰. بسیج دانشجویی علوم پزشکی یزد۳۴. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بجنورد۳۷. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران۳۹.
همشهریهمشهری43 دقیقه قبل
بیماری تب کریمه کنگو می‌تواند به صورت مستقیم از دام به انسان و یا از طریق گزش انسان توسط کنه آلوده منتقل شود. چرا که بیماری تب کریمه کنگو از طریق گزش دام توسط کنه آلوده ایجاد می‌شود. در صورتیکه اگر ذبح دام در کنار خیابان‌ها و جاده‌ها باشد و توسط مردم عادی انجام شود، چنین امکانی برای نگهداری وجود نداشته و جان کسی که با این دام سروکار دارد، مورد تهدید قرار می‌گیرد. علائم بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو۱- دوره کمون: بستگی به راه ورود ویروس دارد. درمان بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگومردانی در خصوص درمان بیماری گفت: این بیماری را با درمان ضد ویروس «ریبایروین» می‌توان کنترل نمود.
همشهریهمشهری44 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر انوشیروانی، در آستانه برگزاری همایش روز جهانی هپاتیت، اظهارداشت: این همایش ششم مرداد ۹۸ همزمان با بسیاری از کشورهای جهان، در تهران برگزار می‌شود که ریشه کنی هپاتیت از جمله اهداف برگزاری این کنگره به شمار می‌رود همچنین موضوع کبد چرب و راهکارهای پیشگیری و جدیدترین درمان‌های آن از دیگر مباحث مورد بحث و گفت‌وگو در همایش است. وی افزود: سازمان جهانی بهداشت (WHO) اهدافی برای کشورها در نظر گرفته که بر اساس آن تا سال ۲۰۳۰ باید ریشه کنی هپاتیت C انجام گیرد و بر همین اساس از سال ۲۰۱۶ دارویی برای درمان این بیماری در کشور ساخته شده و بیماران با مصرف روزانه یک قرص می‌توانند طی ۳ماه به طور کامل از این بیماری نجات یابند. دبیر علمی همایش روز جهانی هپاتیت ادامه داد: هپاتیت C در صورتی که درمان نشود می‌تواند سبب نارسایی کبد، نیاز به پیوند کبد و یا مرگ فرد شود بنابراین درمان آن بسیار حائز اهمیت است و خوشبختانه با تولید داروی داخلی در مدت سه ماه بیمار با هزینه یک تا سه میلیون تومان می‌تواند برای همیشه درمان شود. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره بیماری کبد چرب اظهار داشت: ۳۵ تا ۴۰ درصد افراد بالای ۴۰ سال در کشور مبتلا به کبد چرب هستند که رژیم غذایی نامناسب همچون استفاده زیاد از خانواده کربوهیدرات‌ها و استفاده از فست‌فودها، زیاد غذا خوردن و در کنار آن عدم تحرک می‌تواند سبب بروز این بیماری شود که بر اساس یافته‌ها مشخص شد، ۵۰ درصد این بیماری با رژیم غذایی مناسب و بهبود فعالیت بدنی قابل درمان است. انوشیروانی خاطرنشان کرد: کبد چرب به تنهایی شاید عوارض چندانی نداشته باشد ولی ۳۰ سال پس از ابتلا می‌تواند سبب نارسایی کبدی شود البته سکته‌های قلبی و مغزی از عوارض زود هنگام آن نیز به شمار می‌رود پس کبد چرب نوعی سندرم متابولیک محسوب می‌شود که با بیماری‌هایی همچون فشار خون بالا، دیابت و چاقی شکم در ارتباط است و همه این عوامل با رژیم غذایی مناسب و سبک زندگی درست و تحرک قابل پیشگیری به شمار می‌رود.
ایمناایمنا55 دقیقه قبل
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان در خصوص برخی تکالیف تحمیل شده به بهزیستی تصریح کرد: ساماندهی معتادان وظیفه بهزیستی نیست، بهزیستی یکی از اعضاء شورای هماهنگی است، بهزیستی دبیرکمیته پیشگیری شواری هماهنگی اعتیاد است و وظایف دبیرخانه‌ای خود را پیگیری می‌کند، وظیفه درمان معتادان با کمیته درمان است که متولی آن دانشگاه علوم پزشکی است. باید از مردم بپرسید که بهزیستی موفق بوده یا خیرفرشاد در خصوص دوره‌های آموزشی مختص نیروی انسانی بهزیستی، اظهار کرد: سیستم آموزشی نیروها و کارشناسان بهزیستی استان جزء فعال‌ترین بخش‌هاست به طوری که هزینه بسیاری بابت آموزش‌ها می‌شود. مدیرکل بهزیستی استان اصفهان در خصوص انجام غربالگری‌ها در بهزیستی گفت: غربالگری بینایی، شنوایی، بیماری‌های ژنتیک را بهزیستی انجام می‌دهد، غربالگری بینایی حدود ۱۵ سال است در مهرماه هر سال انجام می‌شود که محدوده زمانی از آبانماه بوده و تا دی ماه ادامه دارد، همچنین غربالگری شنوایی هم با تولد نوزادان انجام می‌شود. رئیس انجمن آسیب‌شناسی ایران با تاکید بر لزوم ایجاد تحول عظیم و ساختاری در بهزیستی، اظهار کرد: باید در سطح قانون‌گذاری کشور بهزیستی بر روی اهداف خود متمرکز شود و اعتبارات لازم در اختیارش قرار گیرد. بهزیستی در ترویج نگرش بهتر زیستن ناکام مانده استهمچنین سمیه یخچالی، مدیرعامل جمعیت حمایت از حقوق کودکان مهر زنده‌رود در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص عملکرد بهزیستی، اظهار کرد: بهزیستی همانطور که از نامش پیداست باید نگرش بهتر زیستن را در جامعه ترویج کند اما به دو دلیل در این مسئولیت خود ناکام مانده است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
وی بیان کرد: انتظار می‌رود وزارت بهداشت در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان توجه ویژه‌ای به استان کهگیلویه و بویراحمد داشته باشد. کلانتری به پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان استان اشاره کرد و گفت: می‌طلبد زمینه تکمیل و تسریع پروژه‌های بهداشت و درمان استان فراهم شود و در این زمینه نگاه خاصی به کهگیلویه و بویراحمد داشته باشید. سعید نمکی، وزیر بهداشت، آموزش و درمان پزشکی نیز گفت: وزارت بهداشت و درمان توجه ویژه‌ای به استان‌های خاص از جمله کهگیلویه و بویراحمد دارد. نمکی افزود: در جهت رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان این استان مساعدت لازم را خواهیم داشت. وزیر بهداشت دستورات لازم جهت حل و فصل مشکلات مطرح شده در این نشست را به معاونین خود صادر و اضافه کرد: سریعا نسبت به بررسی و رفع مشکلات کهگیلویه و بویراحمد در حوزه بهداشت و درمان اقدامات لازم انجام شود.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
‌مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به ممنوع بودن هرگونه تبلیغ دخانیات گفت: با وجود مصوبه ساماندهی استندهای سیگار در فروشگاه‌ها، همچنان یکی از خیره کننده‌ترین بخش‌ها در مراکز خرید، قسمت استندهای سیگار است. ‌مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به ممنوع بودن هرگونه تبلیغ دخانیات گفت: با وجود مصوبه ساماندهی استندهای سیگار در فروشگاه‌ها، همچنان یکی از خیره کننده‌ترین بخش‌ها در مراکز خرید، قسمت استندهای سیگار است. ‌به گزارش ایسنا‌ن، فرهاد صفدری در جلسه شورای سلامت که امروز (۲۴ تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، در خصوص ساماندهی استندهای سیگار اظهار کرد: طبق مصوبه‌ای که داشتیم مقرر بود بحث ساماندهی استندهای سیگار در فروشگاه‌ها انجام شود. صفدری بیان کرد: همچنین مقرر بود که همه دستگاه‌های ذیربط پای کار باشند و استندهای سیگار کنترل شوند. همچنین در بخش‌های شهری شرق اهواز، اندیمشک، امیدیه، ایذه، باوی و حمیدیه درصد لایروبی و آهک پاشی جوی‌های روباز کمتر از ۵۰ درصد بوده است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
‌رئیس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه وضعیت آب و فاضلاب خوزستان همیشه مشکل‌زا بوده است، گفت: واقعیت این است که ساماندهی آب و فاضلاب خوزستان از حوزه استانداری خارج است و باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه رویکرد جدی داشته باشند. ‌به گزارش ایسنا‌، دکتر مهدی حسینی‌زاده در جلسه شورای سلامت که امروز (۲۴ تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به وضعیت آب و فاضلاب خوزستان اظهار کرد: وضعیت آب و فاضلاب خوزستان همیشه به ویژه در زمان سیل، چالش‌زا و مشکل‌زا بوده است. رئیس مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد: واقعیت این است که ساماندهی آب و فاضلاب خوزستان از حوزه استانداری خارج است و باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه رویکرد جدی داشته باشند. باید فشار وارد کرد تا به نتیجه رسید و وضعیت آب و فاضلاب خوزستان ساماندهی شود. وی با تاکید بر لزوم کنترل بیماری‌های مشترک انسان و حیوان عنوان کرد: در سال ۹۶، ۸ هزار مورد گزش (حیوان‌گزیدگی) در خوزستان گزارش شده است که این گزش‌ها اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان بر دوش حوزه سلامت تحمیل کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 ساعت قبل
پیام خوزستان -استاندار خوزستان در جلسه مبارزه با مواد مخدرگفت: اردوگاه درحال ساخت اهواز الگوبرداری شده از اردوگاهی در تبریز است که با مشارکت سپاه پاسداران و دستگاه‌های مرتبط درحال ساخت است باید تمام دستگاه‌ها برای راه اندازی این اردوگاه تا مردادماه بسیج شوند. غلامرضا شریعتی بیان کرد: تجهیز اردوگاه ترک اعتیاد از محل اعتبارات استانداری و سایر منابع انجام می‌شود. مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان نیز اظهار داشت: اعتبارات حوزه اجتماعی مطابق با برنامه‌های وزارت کشور تخصیص می‌یابد و نمی‌توان بدون برنامه هزینه کرد. وی گفت: تاکنون مجموعا هشت میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال در حوزه مبارزه با موادمخدر از سوی اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان هزینه شده است. کد: ۵۲۸۳۰نویسنده خبر: فاطمه خاک جستهText/HTMLبه منظور ورود محتوا می‌بایست حالت نمایش پرتال را در وضعیت ویرایش قرار داده سپس از منوی ماژول و یا لینک موجود استفاده نمایید.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
در حالی که محصولاتی در این مغازه‌ها عرضه می‌شود که می‌تواند سلامت مردم را به شدت تهدید کند. از همین رو، چالش ساماندهی عطاری‌ها همچنان پابرجاست، تا جایی که بعضا گزارش‌هایی از دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه می‌شود که نشان از تخلف آشکار عطاری‌ها در عرضه محصولاتی دارد که سلامت مردم را تهدید می‌کند. فروش دارو‌های گیاهی در عطاری ممنوع استاخبار اجتماعی- مهناز خانوی مدیرکل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، با اشاره به اینکه عطاری‌ها تنها مجاز به عرضه گیاهان دارویی هستند، گفت: فروش دارو‌های گیاهی تنها در داروخانه مجاز بوده و عرضه آن در عطاری‌ها ممنوع است. وی با تاکید بر اینکه عطاری‌ها تنها اجازه فروش گیاهان دارویی بسته بندی و فله را دارند، افزود: اگر فراورده‌ای بسته بندی بوده و ادعای درمانی داشته باشد مجاز به عرضه در عطاری‌ها نیست. ماده اعتیادآور ناساخیرا، ماده اعتیادآور «ناس» یا «نسوار» در بعضی عطاری‌ها، بیشتر به چشم می‌خورد.
مهرمهر9 ساعت قبل
بیماری تب کریمه کنگو می‌تواند به صورت مستقیم از دام به انسان و یا از طریق گزش انسان توسط کنه آلوده منتقل شود. چرا که بیماری تب کریمه کنگو از طریق گزش دام توسط کنه آلوده ایجاد می‌شود. در صورتیکه اگر ذبح دام در کنار خیابان‌ها و جاده‌ها باشد و توسط مردم عادی انجام شود، چنین امکانی برای نگهداری وجود نداشته و جان کسی که با این دام سروکار دارد، مورد تهدید قرار می‌گیرد. علائم بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو۱- دوره کمون: بستگی به راه ورود ویروس دارد. درمان بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگومردانی در خصوص درمان بیماری گفت: این بیماری را با درمان ضد ویروس «ریبایروین» می‌توان کنترل نمود.
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشرقیه آهنگری، پزشک این مادر باردار گفت: از هفته دوازدهم بارداری متوجه توده‌ای در رحم مادر شدم که پس از مشورت قرار بر نگه داشتن جنین شد. اخبار اجتماعی- به گفته وی، وزن توده در دوران بارداری مشخص نبود، اما در زمان زایمان تیم جراحی از حجم توده داخل شکم بسیار متعجب شدند و کار جراحی را با سرعت آغاز کردند. این خانم، نوزاد دختر خود را در شرایطی به دنیا آورد که مسئول اتاق زایمان می‌گوید وزن این توده نصف وزن مادر در زمان بارداری بود. دکتر منیر میرزایی فوق تخصص آنکولوژی هم می‌گوید: تاکنون چنین توده‌ای را در رحم یک خانم باردار ندیده بودم و در جهان این حجم از توده رحمی همراه با نوزاد تاکنون مشاهده نشده است. دکتر آهنگری می‌گوید: نوزاد مرخص شده است و مادر هم که یک دوره پر تلاطم را گذرانده شرایط جسمی مناسبی دارد.
فارسفارس13 ساعت قبل
رئیس اداره نظارت و پایش سازمان فوریت‌های پزشکی کشور گفت: به‌زودی ۱۲۰ دستگاه آمبولانس از گمرک ترخیص شده و به اورژانس‌های سراسر کشور تحویل داده می‌شوند. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حمید جوادی‌فرد بعدازظهر امروز در نشست ارزیابی و پایش عملکرد اورژانس استان اردبیل که در ساختمان اداری بیمارستان فاطمی برگزار شد، اظهار کرد: اورژانس هوایی استان اردبیل با حضور تیم اورژانس هوایی و هلی‌کوپتر جدید تجهیز شده است. رئیس اداره نظارت و پایش سازمان فوریت‌های پزشکی کشور بیان کرد: به‌زودی ۱۲۰ دستگاه آمبولانس از گمرک داخل کشور ترخیص شده و به اورژانس‌های سراسر کشور تحویل داده می‌شوند و سهم اردبیل ۱۳ آمبولانس است که از این تعداد دو دستگاه تحویل داده شده و به‌زودی یازده دستگاه دیگر هم به استان اردبیل تحویل داده خواهد شد. جوادی‌فرد ادامه داد: در صورتی که اردبیل خواهان افزایش تعداد سهم آمبولانس باشد، نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی باید به این موضوع مهم ورود کنند تا سطح خدمت‌رسانی اورژانس استان ارتقاء یابد. رئیس اداره نظارت و پایش سازمان فوریت‌های پزشکی کشور گفت: استان اردبیل این پتانسیل را دارد تا به یکی از مراکز بازسازی و نوسازی آمبولانس تبدیل شده و کل منطقه شمال‌غرب کشور را پوشش دهد.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از وزیر بهداشت برای سفر به استان با هدف رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان دعوت به عمل آمد و وی نیز این درخواست را پذیرفت و به زودی به استان سفر خواهند کرد. حسین کلانتری عصر امروز و در ادامه سفر و برنامه کاری به تهران با سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیرامون مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان دیدار و گفتگو کرد. کلانتری ابراز کرد: انتظار می‌رود وزارت بهداشت در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان توجه ویژه‌ای به استان کهگیلویه و بویراحمد داشته باشد. کلانتری به پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان استان اشاره کرد و گفت: می‌طلبد زمینه تکمیل و تسریع پروژه‌های بهداشت و درمان استان فراهم شود و در این زمینه نگاه خاصی به کهگیلویه و بویراحمد داشته باشید. سعید نمکی وزیر بهداشت، آموزش و درمان پزشکی تاکید کرد: وزارت بهداشت و درمان توجه ویژه‌ای به استان‌های خاص از جمله کهگیلویه و بویراحمد دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج، حسین کلانتری عصر امروز و در ادامه سفر و برنامه کاری به تهران با سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیرامون مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان دیدار و گفتگو کرد. کلانتری ابراز کرد: انتظار می‌رود وزارت بهداشت در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان توجه ویژه‌ای به استان کهگیلویه و بویراحمد داشته باشد. کلانتری به پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان استان اشاره کرد و گفت: می‌طلبد زمینه تکمیل و تسریع پروژه‌های بهداشت و درمان استان فراهم شود و در این زمینه نگاه خاصی به کهگیلویه و بویراحمد داشته باشید. سعید نمکی وزیر بهداشت، آموزش و درمان پزشکی تاکید کرد: وزارت بهداشت و درمان توجه ویژه‌ای به استان‌های خاص از جمله کهگیلویه و بویراحمد دارد. نمکی افزود: در جهت رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان این استان مساعدت لازم را خواهیم داشت.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
استاندار خوزستان بر لزوم بسیج تمامی دستگاه‌ها جهت راه‌اندازی اردوگاه ترک اعتیاد اهواز تا مرداد ماه تاکید کرد. به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر که امروز (۲۴ تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به مراحل ایجاد اردوگاه ترک اعتیاد اهواز اظهار کرد: اردوگاه در حال ساخت اهواز از اردوگاهی در تبریز الگوبرداری شده است که با مشارکت سپاه پاسداران و دستگاه‌های مرتبط درحال احداث است. وی افزود: باید تمام دستگاه‌ها برای راه‌اندازی این اردوگاه تا مردادماه بسیج شوند. همچنین تجهیز اردوگاه ترک اعتیاد از محل اعتبارات استانداری و سایر منابع انجام می‌شود. کریمی‌‌کیا گفت: تاکنون در مجموع هشت میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال در حوزه مبارزه با مواد مخدر در بحث اجتماعی هزینه شده است.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ هادی قزوینه گفت: کارکنان پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان نسبت به اجرای طرح پاکسازی و جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر در شهرستان همدان به ویژه میادین اصلی و تفرجگاه‌ها اقدام کردند. وی افزود: این طرح با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان همدان انجام شد و در این راستا ۶۲ نفر از معتادان متجاهر جمع آوری و پس از غربالگری به مرکز ماده ۱۵و ۱۶ ارجاع داده شدند. سرهنگ قزوینه اظهار داشت: پلیس مبارزه با مواد مخدر در چارچوب اهداف و برنامه‌های ابلاغی سال ۹۸ فرماندهی انتظامی استان همدان و با برنامه ریزی و طرح ریزی اطلاعاتی و عملیاتی، علاوه بر برخورد با باند‌ها و شبکه‌های قاچاق مواد مخدر و روانگردان‌ها و تشدید مبارزه با خرده فروشان، اقدام به جمع آوری معتادان متجاهر کرده است. رئیس پلیس مبارزه با مواد استان بیان داشت: تلاش برای پیشگیری از اعتیاد با استفاده از حداکثر ظرفیت‌های درون سازمانی و برون سازمانی از دیگر اقدامات در خصوص مبارزه با این بلای خانمانسوز است.
ایمناایمنا16 ساعت قبل
پلیس مانع خودکشی کارگر شهرداری شدیکی از کارگران طلبکار شهرداری آبادان که در اعتراض به پرداخت نشدن حق بیمه‌اش قصد خودکشی داشت با اقدام پلیس نجات یافت. جزئیات حمله شیر به یک مسئول در قزوینموسس دهکده طبیعت قزوین دقایقی قبل در حاشیه بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از بوستان ملی باراجین مورد حمله شیر نر قرار گرفت. در این حادثه نوری با آبپاشی و مداخله ماموران دهکده طبیعت موفق به خروج از قفس شیر خشمگین شد. دادگاه حکم به توقیف لوگوی پرسپولیس دادبا شکایت یک طلبکار و با رای دادگاه نامه توقیف لوگوی باشگاه پرسپولیس صادر شده و قرار است تا چند روز آینده این لوگو به مزایده گذاشته شود. بعد از اینکه یکی از طلبکاران باشگاه پرسپولیس با مراجعه به این باشگاه در دفعات متعدد نتوانست طلب خود را بگیرد، حالا حکم توقیف لوگوی باشگاه پرسپولیس از سوی دادگاه صادر شد.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان مهم‌ترین چالش این دانشگاه را پرداخت بدهکاری‌ها دانست و گفت: همچنین در شهرستان‌های محروم استان نیازمند حضور متخصص جراحی مغز و اعصاب، ارتوپد، چشم، زنان و بی‌هوشی هستیم. به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا نیکبخت در جمع خبرنگاران مهم‌ترین چالش دانشگاه علوم پزشکی را پرداخت بدهکاری‌ها عنوان کرد و افزود: این دانشگاه بالغ بر ۳۷۴ میلیارد تومان در بخش تجهیزات، حقوق، کارانه پزشکان و پرستاران، حقوق کارگران شرکت‌های خدماتی و تأسیساتی و آشپزخانه بدهکار است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در شهرستان‌های محروم متخصص جراحی مغز و اعصاب، ارتوپد، چشم، زنان و بی‌هوشی نیاز داریم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: برای حل معضلات بیمارستان‌ها باید به این مراکز سرکشی و مشکلات آنها را بررسی کنیم و جلساتی را با همدلی و همفکری برای حل این معضلات تشکیل می‌دهیم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه در حوزه درمان نظارت‌ها را انجام می‌دهیم، یادآور شد: بر اساس کمیسیون ماده ۱۱، ۳۴ پرونده را بررسی کردیم که در این پرونده‌ها تعطیلی مطب و موسسه درمانی، ارجاع به دادگستری و برخوردهای مختلفی مطابق قانون بررسی خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
مرور کوتاهی بر زندگی زنان نخبه و دانشمند ایرانی شناخته شده در جهان داریم. پریسا تبریز در آمریکا و در یک خانواده ایرانی تبار متولد شد و با آمدن به دنیای فناوری اطلاعات در کنار معدود زنان شناخته شده این حوزه جای گرفت. در آن سال دختری ایرانی جایزه جهانی دانشمند جوان را به نام خود سند زد. ریحانه صفوی‌نائینیسال‌ها دانشجوی دانشگاه تهران بود، از دوره کارشناسی تا کارشناسی ارشد مهندسی برق را در این دانشگاه خواند. جراحی مانند بسیاری از زنان دانشمند ایرانی که در سطح جهانی شناخته‌شده‌اند، مسیر مهاجرت را طی کرده بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، کمی سکوت می‌کند؛ انگار بخشی از حرف‌هایش را می‌خورد و دوباره ادامه می‌دهد: «وقتی اولین بار بهش خبر دادم باردار شدم را هیچوقت فراموش نمی‌کنم؛ چطور تونست بی‌درنگ توی چشمانم نگاه کنه و بگه خب بندازش؟؛ مانده بودم بین تردید لذت وجود نوزادی در درونم و وحشتی که از آینده زندگی‌ام داشت مرا از پا در می‌آورد و این وضعیت وقتی تشدید شد که پدر فرزندم دیگر وجود نداشت و اصلا حس پدری نداشت و مرا بدون کوچک‌ترین اطلاع و شاید برای همیشه رها کرد و رفت؛ من حالا فهمیدم روز‌های اول آشنایی چقدر نادان بودم که به امروزم فکر نمی‌کردم. آینده من به کودکی گره خورده که نمی‌دانم چگونه باید او را به دنیا تحویل دهم». ادامه داد: اینگونه زندگی ما با شناسنامه سفید زیر سقفی ناپایدار زمانی شروع شد که فکر می‌کردم می‌توانم نیاز‌های طبیعی‌ام را دور از سختگیری‌هایو بی‌دردسر تأمین کنم. ما بیراهه می‌رویم که می‌گوئیم بخاطر امیال یا اینکهنداریم؛ همین حالا نیز در فقیرترین خانواده‌ها ازدواج مد است. وی می‌گوید: حیثیت و آبروی یک خانواده به ازدواج است این تصور که ازدواج می‌کنیم بخاطر تخلیه امیال جنسی، بسیار غلط است. اصلا این‌طور نیست چنانکه مردمی که ازدواج می‌کنند بعد از یکی دو سال دیگر بیشتر رفیق هستند و دیگر زندگی‌شان را می‌کنند. این روانشناس عضو جامعه روانپزشکان بین‌المللی و انجمن روان‌شناسی آمریکا که نخستین بار مشاوره قبل از ازدواج را در ایران بنا نهاده معتقد است: ارتباط جنسی ارتباطی عاطفی، انسانی و مکانیکی است؛ سه پارامتر دارد. آن بخش انسانی آن، قسمت شیک آن محسوب می‌شود، عاطفی یعنی دوست داشتن و مکانیکال یعنی ارتباط جنسی معمولی.

اجرای طرح قطع برق ادارات پرمصرف

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کامبیز ناظریان معاون بهره برداری و دیسپچینگ و سخنگوی شرکت توزیع برق تهران بزرگ در این باره گفت: این طرح از امروز تا پایان تابستان ادامه دارد. وی با بیان اینکه ۲۵۰ تیم کار پایش و کنترل مصرف برق ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی، ​ غیردولتی و وابسته به دولت را بر عهده دارند افزود: این طرح بر اساس مصوبه هیئت وزیران و استانداری تهران صورت گرفت. ناظریان با اشاره به اینکه در تهران حدود ۶ هزار ارگان و سازمان دولتی، غیردولتی و وابسته به دولت فعالیت می‌کند گفت: هزار ارگان و سازمان در این طرح مورد پایش و ارزیابی قرار گرفت. وی به مواردی که باید از سوی سازمان‌ها و ارگان‌ها رعایت شود اشاره کرد و افزود: کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق ادارات و سازمان‌ها نسبت به سال گذشته، استفاده از مولد برق در زمان اوج مصرف یعنی از ساعت ۱۲ تا ۱۶، قرار دادن درجه سیستم سرمایشی بر روی ۲۵ درجه و قطع سیستم‌های سرمایشی در ساعات غیر اداری باید از سوی ادارات و سازمان‌ها رعایت شود و در غیر این صورت تخلف محسوب شده و مشمول قطع برق می‌شوند. ناظریان گفت: در این طرح، ارگان‌ها و سازمان‌هایی از جمله جهاد سازندگی نیز بودند که بهینه مصرف می‌کردند و به مصوبه هیئت وزیران توجه داشتند.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
۲۸۰ خانواده دو معلول به بالا در استان مرکزی دارای مسکن شده‌اندوی بیان کرد: آمار مددجویان دو معلول به بالا در استان مرکزی حدود ۹۸۰ نفر است که از این تعداد ۲۸۰ نفر دارای مسکن شده‌اند و مابقی نیز خود دارای مسکن بوده‌اند. ۳۳ نفر از خانواده‌های دو معلول به بالا مسکن دریافت نکردندمدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: طبق آمار بهزیستی از شهرستان‌ها درحال حاضر حدود ۳۳ نفر از مددجویان بهزیستی استان مرکزی از دو معلول به بالا فعلا مسکنی دریافت نکرده‌اند و مشکلات خاصی از جمله نداشتن سهم‌ آورده، عدم رغبت خود و سایر موارد داشتند. مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: در بارندگی‌های اخیر ۱۹۵ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی دچار آسیب شد که در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با بسیج سازندگی و بنیاد مسکن استان مرکزی در خصوص احداث و ساخت مسکن آنها منعقد شده که هم اکنون درحال انجام مقدمات برای شروع بازسازی منازل هستیم. مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم نمی‌توانستیم به خیران فشار بیاوریم تا به بهزیستی کمک کنند اما برای رفع این مشکل بنا شد تا از ضایعات کارخانجات، شرکت‌ها و سایر موارد جهت فروش استفاده شود. معاون امور پیشگیری بهزیستی استان مرکزی افزود: شهرستان آشتیان و تفرش کمبود کمپ ترک اعتیاد دارند که اگر در آن شهرستان‌ها نیز متقاضی برای راه‌اندازی کمپ وجود داشته باشد این مجوز به افراد مراجعه‌کننده داده می‌شود، کمپ‌های استان مرکزی جزو کمپ‌های خوب کشور به حساب می‌آید.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
‌رئیس اندیشگاه معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه سیستم بهداشت و درمان هنوز نسبت به گیاه کنوکارپوس شاکی است، گفت: در سال‌های گذشته دانشگاه علوم پزشکی اهواز حدود ۵۰ هزار نفر را در پی مشکلات تنفسی پاییز تحت پوشش قرار داد و بار مالی زیادی به دانشگاه تحمیل شد. در اهواز دو فصل گل‌دهی گیاه کنوکارپوس در پاییز و بهار مشاهده شده است. وی افزود: در پاییز به دلیل اینکه حداکثر اختلاف ارتفاع اختلاط در جو کاهش می‌یابد و آلاینده‌ها تغلیظ می‌شوند، گل‌دهی کنوکارپوس نسبت به بهار بیشتر می‌شود. رئیس اندیشگاه معاونت اجتماعی دانشگاهی علوم پزشکی اهواز گفت: سیستم بهداشت و درمان هنوز نسبت به گیاه کنوکارپوس شاکی است. در سال‌های گذشته دانشگاه علوم پزشکی اهواز حدود ۵۰ هزار نفر را در پی مشکلات تنفسی پاییز تحت پوشش قرار داد و بار مالی زیادی به دانشگاه تحمیل شد.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از پذیرش دانشجوی رشته دکترای پرستاری در سال تحصیلی جدید در این دانشگاه خبر داد. در حال حاضر ۴ تخصص اصلی را داریم و شدیدا جای دو رشته تخصصی قلب و زنان و زایمان خالی بود. معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از اخذ مجوز رشته phd پرستاری در استان خبر داد و با بیان اینکه دانشکده پرستاری دانشگاه از سال ۱۳۷۰ افتتاح شده و واقعا جای رشته phd (دکتری) پرستاری خالی بود، افزود: مقطع کارشناسی ارشد در چندین رشته داشته‌ایم، اما phd نداشتیم. وی گفت: جدیدا یک تفاهم‌نامه با دانشگاه اهواز بسته‌ایم و پذیرش دانشجو را به صورت مشترک انجام خواهیم داد. معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: سعی داریم پذیرش دانشجو را با ۶ تا ۷ نفر شروع کنیم، اما دستیاری با پذیرش ۳ تا ۴ نفر شروع می‌شود.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۳۰ درصد مرگ و میر ناشی از تصادفات با پیوند عروق کاهش می‌یابد. وی با بیان اینکه در تصادفاتی که منجر به خونریزی می‌شود، پیوند عروق سبب می‌شود مرگ و میر ناشی از تصادفات به حداقل برسد، ادامه داد: با پیوند عروق ۳۰ درصد مرگ و میر ناشی از تصادفات کاهش می‌یابد. نیکبخت با اشاره به اینکه قطع عضو را کمتر خواهیم داشت، افزود: قبلا پای بیمار دیابتی قطع می‌شد، الان با پیوند عروق از قطع پا و سایر عضوهای بیمار جلوگیری می‌شود. وی بیان کرد: با ۵٫۵ میلیارد تومان اعتبار برای اولین بار در غرب کشور بخش جراحی قلب و عروق باز به همت بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد افتتاح شد. وی گفت: ما هم فرصت دادیم اگر ترتیب اثر ندادند از طریق مراجع قانونی اقدام می‌کنیم تا آنها قضاوت کنند.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در این طرح، یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۴۳ نفر غربالگری فشار خون شدند. بسیاری از مردم درباره فشار خون شنیده بودند اما از آن غافل بودند. انتظار داریم حدود ۲۵ درصد از جمعیت افراد بالای ۳۰ سال یعنی قریب به ۷۰۰ هزار نفر فشار خون داشته باشند. در هدف‌گذاری طرح، انتظار می‌رفت از بین یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر، ۳۰۰ هزار نفر فشار خون داشته باشند. قلیان تصریح کرد: مطمئنا سطح سواد سلامت مردم پایین است که نمی‌دانند در مراکز جامع سلامت چه می‌گذرد و چه اقداماتی انجام می‌شود، وگرنه عمل غربالگری فشار خون از قدیم هم بوده است.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، کارگروه پیشگیری و مقابله با قاچاق محصولات سلامت‌محور در حالی پیش‌از ظهر امروز در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد که براساس اظهارات مسئولان بیش از ۴۰ درصد عطاری‌های سطح استان فاقد مجوز هستند و از متولیان انتظار می‌رود به‌جای بی‌توجهی به سلامت مردم، برابر قانون با این افراد برخورد کنند. مسئول اداره نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در این جلسه متولی باشگاه‌های ورزشی را اداره‌کل ورزش وجوانان دانست و اظهار داشت: در صورت مشاهده تخلف و تشکیل صورتجلسه در زمینه مکمل‌های ورزشی، از سوی معاونت غذا و دارو با افراد خاطی برخورد قانونی می‌شود. وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در آگاه‌سازی در زمینه آسیب‌های ناشی از قاچاق محصولات سلامت‌محور، ادامه داد: در صورت همکاری صدا و سیمای استان کردستان، از سوی معاونت غذا و دارو آمادگی لازم در زمینه ارائه برنامه‌های آموزشی وجود دارد. مسئول اداره نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اعلام اینکه بیش از ۴۰ درصد عطاری‌های سطح استان فاقدمجوز هستند، گفت: علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته شاهد ادامه فعالیت این افراد هستیم، بنابراین باید نسبت به برخورد با این افراد برخورد جدی را لحاظ کرد. وی افزود: ۸۵ درصد باشگاه‌های سطح استان کردستان دارو و پودر مکمل مصرف می‌کنند.
سلامت نیوزسلامت نیوز18 ساعت قبل
سلامت نیوز: معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ۸۰ درصد مردم استطاعت مالی برای مراجعه به بخش خصوصی با تعرفه‌های قانونی را ندارند، گفت: ۱۵ درصد مردم با دوپینگ بیمه تکمیلی به بخش‌های خصوصی مراجعه و تنها ۲ الی ۳ درصد با هزینه‌های شخصی به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه می‌کنند و این نشان از آن دارد که مردم توان مراجعه به بخش خصوصی با شرایط تورم امروز را ندارند. وی تصریح کرد: همه مردم بدون هیچ تبعیض مالی، قومی، نژادی، جنسی و … باید از خدمات پنچ گانه سلامت برخوردار شوند. قائم مقام وزیر بهداشت، افزایش سلامت مردم، محافظت مالی، افزایش رضایت و افزایش کارآیی حوزه سلامت را از اهداف اصلی در پوشش همگانی سلامت بیان کرد. ۸۲ درصد علت مرگ و میرها ناشی از بیماری‌های غیرواگیر است و در گیلان این آمار بیشتر از کشور است. قائم مقام و معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه ۸۰ درصد مردم استطاعت مالی برای مراجعه به بخش خصوصی با تعرفه‌های قانونی را ندارند، گفت: ۱۵ درصد مردم با دوپینگ بیمه تکمیلی به بخش‌های خصوصی مراجعه و تنها ۲ الی ۳ درصد با هزینه‌های شخصی به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه می‌کنند و این نشان از آن دارد که مردم توان مراجعه به بخش خصوصی با شرایط تورم امروز را ندارند.
رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، محمد رضا دهقانی ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه کارهای عملیاتی جهت حذف بیماری هپاتیت C در استان از امروز به صورت رسمی کلید خورد اظهار داشت: مراحل شناسایی این بیماری در استان یزد از گذشته آغاز شده و تعدادی از بیماران مبتلا به هپاتیت C تحت درمان و تشخیص قرار گرفتند. معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان یزد با اشاره به اینکه هپاتیت C، ۷ درصد از مرگ ناشی از کبد در کل دنیا را تشکیل می‌دهد گفت: ایران از بین کشورهای منطقه کمترین میزان شیوع هپاتیت C و با میزان نیم درصد است. وی میزان مبتلایان به هپاتیت C در استان یزد را ۵۸۰ نفر اعلام و اضافه کرد: این افراد از زمانی که شناسایی شدند تحت درمان و کنترل قرار گرفتند. معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان یزد خاطرنشان کرد: با تلاش‌هایی که در استان یزد در حال انجام است امیدواریم که طی امسال و سال آینده بتوانیم حذف کامل بیماری هپاتیت C را در استان شاهد باشیم. وی به هزینه‌های بالای پیگیری و درمان بیماری هپاتیت C اشاره کرد و اذعان داشت: امیدواریم شرکت‌های بیمه‌ای و خیرین به شکلی عمل کنند که بتوانیم در مدت معین شاهد حذف کامل بیماری هپاتیت C در استان یزد باشیم.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
وی گفت: برخورد با قاچاق اقلام سلامت‌محور صرفا منوط به برخورد با قاچاق و تقلبی بودن نیست بلکه به دلیل اینکه تهدید سلامت و بهداشت مردم را به همراه دارد با سایر کالاهای قاچاقی متفاوت است. وی در خصوص آمار کشفیات دارو، توضیح داد: تمام آمارهای اعلام شده در زمینه کشفیات قاچاق آماری است که به ظن قاچاق مرتبط بوده و تا زمانی که پرونده در تعزیرات حکومتی تشکیل نشود نسبت به قاچاق بودن آن اظهارنظری نمی‌شود! دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان با اشاره به آخرین وضعیت سامانه جامع انبارها در استان، گفت: وضعیت ما بد نیست اما می‌طلبد یک کار جهادی انجام داد تا نتیجه قابل قبولی را کسب کرد. خداویسی با اعلام اینکه برخورد با اصنافی که لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق می‌فروشند از جمله فعالیت‌های روتین اعضای کارگروه است، یادآور شد: برخورد با دستفروشان خاطی در مقوله قاچاق در مرحله دوم قرار گرفته که با همکاهنگی‌های لحاظ شده به‌صورت روتین دنبال می‌شود. انتهای پیام/ن

به انتهای لیست رسیدید