دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تهران

اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ساعت قبل
طباطبایی وضعیت بیمارستان‌های تأمین اجتماعی را مناسب‌تر ارزیابی و تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی به‌طورکلی، یک درمان مستقیم و یک درمان غیرمستقیم دارد. مقرر شد که برای اجرای طرح تحول سلامت منابع پایداری پیش‌بینی شود. ابتکار بسیار خوب این بود که یک درصد ارزش افزوده به طرح تحول سلامت اختصاص پیدا کند. به‌دنبال تأمین منابع و اجرای طرح تحول سلامت این موضوع بارها مطرح شد که آیا ما در حوزه اجرای طرح تحول سلامت موفق بودیم یا خیر؟ من بزرگ‌ترین دلیل عدم موفقیت طرح تحول سلامت را اجرا نکردن قانون می‌دانم. متأسفانه با وجود شفافیت در قانون، دولت نتوانست منابع لازم و پیش‌بینی‌شده را به طرح تحول سلامت اختصاص دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- فروش دارو در داروخانه اینترنتی ممنوع است، ارزان‌ترین پیوند عضو در جهان، مسیر توزیع و مصرف دارو در کشور ردیابی می‌شود، برخی دانشگاه‌ها «بودجه تامین دارو» را صرف خرید زمین و تجهیز ساختمان‌هایشان کردند، کم آبی شدید بدن خطرناک است و … گزیده‌ای از اخبار بسته سلامت امروز است. • فروش دارو در داروخانه اینترنتی ممنوع استسرپرست واحد فنی و نظارت بر امور داروخانه‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد داروخانه اینترنتی گفت: مجوز‌های داروخانه اینترنتی تحت عنوان «فروش اینترنتی فرآورده‌های سلامت غیر دارویی» صادر می‌شود و شهروندان باید توجه کنند که نباید هیچگونه دارویی در داروخانه اینترنتی به فروش برسد. • مسیر توزیع و مصرف دارو در کشور ردیابی می‌شودرئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، گفت: با رونمایی از اپلیکشین پرونده الکترونیک سلامت، امکان ردیابی مسیر توزیع دارو فراهم می‌شود. وی با تاکیدبر اینکه اطلاعات در پرونده الکترونیک سلامت کاملا محرمانه است، افزود: اطلاعات سلامت مردم تنها در اختیار پزشکان قرار می‌گیرد و برای سایرین قابل دسترس نیست. صفی خانی اضافه کرد: پرونده الکترونیک سلامت زمینه ساز برقراری عدالت در حوزه سلامت بین مردم در اقشار مختلف است.
مهرمهر8 ساعت قبل
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به جایگاه علمی ایران در پیوند عضو، گفت: از نظر علمی هم، بخش‌های پیوند ما خیلی خوب مشغول فعالیت هستند. با تمام این تفاسیر، هنوز نه تعداد پیوند کلیه کمتر شده نه اینکه چالش جدی در زمینه پیوند کلیه داریم. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ارتباط با شرایط پیوند عضو بیماران خارجی در ایران، گفت: عمل پیوند عضو بیماران خارجی در کشورمان، تنها در صورتی انجام می‌شود که بیمار فقط از دهنده زنده فامیل درجه یک، دو و سه بتواند پیوند عضو داشته باشد. این فوق تخصص پیوند کبد، با عنوان این مطلب که هزینه‌های پیوند عضو در ایران قابل مقایسه با دنیا نیست، گفت: ما ارزان‌ترین پیوند عضو را در جهان انجام می‌دهیم و از همین رو، بیماران خارجی تمایل دارند که این پیوند در ایران انجام شود. جعفریان با تاکید بر جایگاه ممتاز ایران در پیوند عضو، افزود: علاوه بر ارزان بودن هزینه‌های پیوند، بیماران خارجی نسبت به خدمات پزشکی کشورمان نیز اعتماد داشته و پزشکان ما را قبول دارند.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
دانشگاه علوم پزشکی تهران اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی به دکتری عمومی پزشکی را در سایت این دانشگاه اعلام کرد. به گزارش ایسنا، در اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی تهران آمده است: کارنامه آزمون کلیه داوطلبان نیمه دوم مهرماه به صورت اینترنتی منتشرخواهد شد و چگونگی دسترسی به کارنامه از طریق سایت دانشگاه به آدرسhttp: //education. tums. ac. ir به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. زمان و چگونگی ثبت نام نهایی پذیرفته شدگان نیز متعاقبا اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است ثبت نام بصورت الکترونیکی میباشد. لذا خواهشمند است از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آزمون کتبی دوازدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه علوم پزشکی تهران پنجشنبه ۹ اسفند ۹۷ در دانشکده پزشکی برگزار شد. پذیرش دوره دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه علوم پزشکی تهران بر اساس یک آزمون چند مرحله‌ای صورت می‌گیرد و پس از آزمون کتبی واجدین شرایط در آزمون مصاحبه و ارزیابی فراشناختی مورد ارزیابی قرار گرفتند. پس از اعلام نتایج آزمون کتبی ۲۰ نفر به عنوان پذیرفته شدگان آزمون کتبی معرفی شده و در آزمون مرحله دوم دانشگاه شرکت کردند. اسامی پذیرفته شدگان نهایی دوازدهمین دوره آزمون پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی به دکتری عمومی پزشکی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام شد و بر این اساس ۱۱ نفر در این دوره پذیرفته شدند. چگونگی دسترسی به کارنامه و زمان و چگونگی ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگان از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کمی بعد از آن بود که موضوع لزوم نظارت‌ بر اماکن ناایمن مطرح شد تا شاید دیگر شاهد وقوع حوادثی همچون پلاسکو نباشیم، تا شاید دیگر آتش‌نشانان پشت درهای بسته پلاسکوها نمانند؛ امروز اما با گذشت حدود دو سال و شش ماه از وقوع این حادثه دلخراش همچنان آتش‌نشانان قدرت قابل توجهی برای مواجه شدن با متخلفان ندارند و رسیدگی به ایمنی ساختمان‌ها بهتر از پیش اما همچنان با کندی انجام می‌شود به طوری که بر اساس گفته، زهرا صدر اعظم نوری -رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران- تا سال گذشته حدود ۲۲هزار ساختمان نا ایمن در شهر تهران شناسایی شده و بر اساس اعلام آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، هنوز آتش‌نشانان پشت درهای بسته مانده‌اند. وی ادامه داد: پیش از وقوع حادثه پلاسکو تا به امروز سازمان آتش‌نشانی اجازه ورود به بسیاری از ساختمان‌ها را نداشته یا اگر هم به آنها ورود پیدا کرده صرفا به یک تذکر یا گزارش به دستگاه‌های دیگر منجر شده، چرا که این سازمان توانایی انجام اقدام قانونی را ندارد. استاد تقی زاده با تاکید بر این که یکی از درس آموخته‌های حادثه پلاسکو همین موضوع بود که آتش نشانی باید توانایی انجام اقدامات گسترده‌تری را در زمینه ایمنی داشته باشد گفت: این موضوع در گزارش‌های مختلف بعد از حادثه پلاسکو نیز ارائه شد و در آن ذکر می‌شد که نیاز است آتش نشان‌ها به عنوان ضابط قضایی اقدامات لازم را انجام دهند. این موضوع در گزارش علنی کمیسیون عمران مجلس که در آن زمان منتشر شد نیز وجود داشت اما علی رغم تمام تلاش‌ها این اقدام صورت نگرفت و قانونی در این رابطه تصویب نشد. وی با بیان اینکه بر اساس شواهد این موضوع که آتش نشانی ضابط قضایی باشد هم مورد تایید شهرداری و هم مورد تایید گزارش‌های ارائه شده و دانشگاهیان است افزود: محلی که باید این قانون را تصویب و ابلاغ کند، جایی نیست جز مجلس شورای اسلامی که باید در نظر بگیرد قطعا تحقق این موضوع تبعات مثبتی را به‌دنبال خواهد داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
آتش‌ پلاسکو همچنان داغ بود که صحبت از اخطارهای چندین و چند باره سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به کسبه این ساختمان بر زبان همگان افتاده بود؛ و دلالت بر صحت این صحبت‌ها جان هایی بود که علیرغم تمام تلاش‌ها و امیدها زیر آوارهای این ساختمان ۵۲۰ واحدی می‌سوختند. وی ادامه داد: پیش از وقوع حادثه پلاسکو تا به امروز سازمان آتش‌نشانی اجازه ورود به بسیاری از ساختمان‌ها را نداشته یا اگر هم به آنها ورود پیدا کرده صرفا به یک تذکر یا گزارش به دستگاه‌های دیگر منجر شده، چرا که این سازمان توانایی انجام اقدام قانونی را ندارد. استاد تقی زاده با تاکید بر این که یکی از درس آموخته‌های حادثه پلاسکو همین موضوع بود که آتش نشانی باید توانایی انجام اقدامات گسترده‌تری را در زمینه ایمنی داشته باشد گفت: این موضوع در گزارش‌های مختلف بعد از حادثه پلاسکو نیز ارائه شد و در آن ذکر می‌شد که نیاز است آتش نشان‌ها به عنوان ضابط قضایی اقدامات لازم را انجام دهند. این موضوع در گزارش علنی کمیسیون عمران مجلس که در آن زمان منتشر شد نیز وجود داشت اما علی رغم تمام تلاش‌ها این اقدام صورت نگرفت و قانونی در این رابطه تصویب نشد. منبع: ایسنا
ایسناایسنا12 ساعت قبل
آتش‌ پلاسکو همچنان داغ بود که صحبت از اخطارهای چندین و چند باره سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به کسبه این ساختمان بر زبان همگان افتاده بود؛ و دلالت بر صحت این صحبت‌ها جان هایی بود که علیرغم تمام تلاش‌ها و امیدها زیر آوارهای این ساختمان ۵۲۰ واحدی می‌سوختند. ساعت‌ها می‌گذشت، نفس‌ها به شماره می‌افتاد و پرتو امیدواری که به غروب ناگهانی پلاسکو چشم دوخته بود، رنگ می‌باخت. وی ادامه داد: پیش از وقوع حادثه پلاسکو تا به امروز سازمان آتش‌نشانی اجازه ورود به بسیاری از ساختمان‌ها را نداشته یا اگر هم به آنها ورود پیدا کرده صرفا به یک تذکر یا گزارش به دستگاه‌های دیگر منجر شده، چرا که این سازمان توانایی انجام اقدام قانونی را ندارد. این موضوع در گزارش علنی کمیسیون عمران مجلس که در آن زمان منتشر شد نیز وجود داشت اما علی رغم تمام تلاش‌ها این اقدام صورت نگرفت و قانونی در این رابطه تصویب نشد. انتهای پیام
ایسناایسنا16 ساعت قبل
معاون پژوهش و فناوری پژوهشکده علوم دارویی دانشگاه علوم ‌پزشکی تهران گفت: به دنبال ساخت و تجاری‌سازی کیت‌های شناسایی سموم و نشانگرهای (مارکر) تومور سرطان پروستات هستیم که ارزش اقتصادی و تحقیقاتی دارند. یکی دیگر از این هسته‌های فناور پژوهشکده علوم دارویی به دنبال تولید مولکول جدیدی هستند که اثرات ضد سرطانی دارد. دفتری هم در پژوهشکده علوم دارویی به عنوان دفتر نوآوری و بازرگانی فناوری ایجاد کردیم تا تحقیقاتی را که در حال انجام است، تجاری‌سازی کنیم. این داروها اخیرا در شرکت‌های دانش‌بنیان وابسته به پژوهشکده علوم دارویی ساخته شده‌اند. دکتر امین درباره ارتباط پژوهشکده دارویی با مرکز رشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: برخی از اعضای هیات‌علمی پژوهشکده علوم دارویی در برخی شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت دارند.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
دانشجوی مشگین‌شهری دانشگاه علوم پزشکی تهران توانست به همراه تیم علمی این دانشگاه مدال طلای جشنواره اختراعات SILICON-VALLEY آمریکا را برای کشورمان به ارمغان آورد. ایرنا: دانشجوی مشگین‌شهری دانشگاه علوم پزشکی تهران توانست به همراه تیم علمی این دانشگاه مدال طلای جشنواره اختراعات SILICON-VALLEY آمریکا را برای کشورمان به ارمغان آورد. عباس بشیرزاده گفت: تیم علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این جشنواره با ارائه اختراع خود «کفش طبی زخم پای بیماران دیابتی» مدال طلا و دیپلم افتخار جشنواره را از آن خود کرد. بشیر زاده افزود: جشنواره سیلیکون ولی معتبر‌ترین جشنواره ثبت اختراعات در د نیا است. وی از مسئولان وسرمایه‌گذاران خواست با حمایت از نخبگان و دانشمندان جوان و سرمایه‌گذاری جهت انبوه‌سازی اختراعات زمینه رشد و شکوفایی کشور را فراهم کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
داروهای تاریخ گذشته و مصرف آن در برخی بیمارستان‌ها، داستان‌های عجیب و غریب دیگری را این روزها روایت کرده‌اند. شاید به‌خاطر همه این مشکلات، احتمال دیدن داروهای تاریخ گذشته که زمانی در انبارها دپو شده بودند، دیگر خارج از انتظار نباشد. در دستور فروش اما زمانی که می‌بیند، دارو تاریخ انقضا گذشته است، از پزشک معالج بیمارش پرس‌وجو می‌کند. سخنگوی سازمان غذا و دارو توضیح می‌دهد که طبق قانون، داروی تاریخ انقضا گذشته باید امحا شود. شعیبی وجود داروی تاریخ انقضا گذشته در بازار را انکار نمی‌کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 روز قبل
سلامت نیوزسلامت نیوز4 روز قبل
سلامت نیوز: عضو هیات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران پزشک و متخصص اخلاق پزشکی با بیان اینکه: «همه متخصصین پیوند اعضا اذعان داشتند که پیوند زدن موضوع اعدام به بحث پیوند عضو به لحاظ اخلاق حرفه‌ای تعارضاتی را ایجاد می‌کند.» خاطر نشان کرد: «از جمله دلایل مخالفت با پیوند عضو از محکومین اعدامی در ایران این است که ممکن است روی موارد بخشش قصاص از سوی اولیای دم تاثیر منفی بگذارد و این تصور بوجود آید حالا که قرار است این فرد اعدام شود و اعضای بدنش برای پیوند اهدا شود‌، نباید از حکم قصاص وی چشم پوشی شود لذا ممکن است از سوی اولیای دم، فرد محکوم به قصاص بخشیده نشود.» دکتر احسان شمسی گوشکی در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز درباره آیین نامه قوه قضاییه برای پیوند عضو از محکومین اعدامی، گفت: «خوشبختانه رسانه‌ها به خوبی به این موضوع پرداختند و دستگاه قضایی هم این مسئله را پذیرفت که پیوند عضو از محکومین اعدامی به این سادگی نیست و این مسئله نیازمند بررسی‌های فنی، اخلاقی و حقوقی بیشتری است. اخیرا رییس قوه قضاییه نیز تاکید کردند عملیاتی شدن این موضوع فعلا منتفی است.» وی افزود «این مسئله فعلا حل شده و باید هم از کسانی که واکنش‌های به موقع در برابر پیوند عضو از محکومین اعدامی نشان دادند و علت مخالفت خود با این مسئله را عنوان کردند و هم از قوه قضاییه که این توضیحات را شنیدند و به آن پاسخ دادند، تشکر کرد. این مسئله نمونه‌ای از تعامل خوب جامعه پزشکی، قوه قضاییه و رسانه‌ها است.» این پزشک و متخصص اخلاق پزشکی خاطرنشان کرد: «تصور می‌کنم افرادی که این آیین نامه را تهیه کردند نیت خوبی داشتند و فکر می‌کردند کاری خوبی را انجام می‌دهند و به حوزه پیوند خدمت می‌کنند اما واکنش هایی که انجمن پیوند اعضاء، دکتر ایرج فاضل رییس انجمن جامعه جراحان، دکتر علی جعفریان رئیس بخش پیوند کبد بیمارستان امام خمینی (ره)، دکتر علی ملک حسینی رییس بخش پیوند دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دکتر باقری لنکرانی وزیر اسبق بهداشت و برخی از اعضای کمیسیون بهداشت مجلس و بسیاری از متخصصین به این مسئله نشان دادند همه اینها اذعان داشتند که پیوند زدن موضوع اعدام به بحث پیوند عضو به لحاظ اخلاق حرفه‌ای تعارضاتی را ایجاد می‌کند.» وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در دنیا نیز موضوع پیوند عضو از محکومین به اعدام چندان پذیرفتنی نیست، گفت: «از جمله دلایل مخالفت با پیوند عضو از محکومین اعدامی در ایران این است که ممکن است روی موارد بخشش قصاص از سوی اولیای دم تاثیر منفی بگذارد و این تصور بوجود آید حالا که قرار است این فرد اعدام شود و اعضای بدنش برای پیوند اهدا شود‌، نباید از حکم قصاص وی چشم پوشی شود لذا ممکن است از سوی اولیای دم، فرد محکوم به قصاص بخشیده نشود.» دکتر شمسی گوشکی افزود: «از دیگر دلایل مخالفان پیوند عضو از محکومین به اعدام این است که ممکن است این کار به صورت غیرمستقیم در برخی موارد بر تصمیمات قضایی تاثیر منفی بگذارد و باعث شود راحت‌تر حکم اعدام برای افراد صادر شود در حالی که در نظام قضایی صدور حکم اعدام کار سختی است و با مجوزهای خاصی انجام می‌شود. از طرف دیگر در نگاه عمومی حرفه پزشکی، حرفه مقدسی است و مردم به جامعه پزشکی اعتماد دارند لذا استفاده از اعضای بدن محکوم به اعدام ممکن است بر روی اعتماد عمومی نسبت به پزشکان تاثیرات منفی بگذارد بنابراین این کار را نظام‌های اخلاق حرفه‌ای نمی‌پذیرند و در دنیا این کار مرسوم نیست. بنده کشوری را نمی‌شناسم که در حال حاضر از این روش برای افزایش تعداد پیوند استفاده کند.» وی با بیان اینکه رییس قوه قضاییه در دیدار با رییس کمیسیون بهداشت مجلس موضوع پیوند عضو محکومین اعدامی را موکول به بررسی‌های بیشتری کردند، گفت: «این پاسخ نشان می‌دهد که رییس قوه قضاییه هم انتقادات وارد شده را مد نظر قرار داده‌اند و به لزوم توجه به جنبه‌های اخلاقی اذعان داشته‌اند. خوشبختانه در حال حاضر معضلی در این زمینه نمی‌بینم و تصور می‌کنم این مسئله به خوبی مدیریت شده است.» عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: «پیشنهاد می‌کنم وقتی قرار است در مواردی که مربوط به موضوع سلامت بخصوص در زمینه ارائه خدمات پزشکی است قانون و یا بخشنامه‌ای صادر شود، این بخشنامه‌ها و قوانین حتی قبل از طرح و صدورشان به لحا‌ظ اخلاقی بررسی شوند، این کار، موضوع انتزاعی یا پیچیده‌ای نیست.» وی خاطرنشان کرد: «از طرف دیگر باید به پیامدهای چنین مواردی بر روی جامعه و سلامت مردم و اعتماد عمومی به جامعه پزشکی توجه کرد بنابراین به نظر می‌رسد این تجربه‌ای است که می‌تواند به ما کمک کند که در آینده در موارد مشابه ذی نفعان مختلف را در تدوین و ابلاغ چنین دستورالعمل هایی در نظر بگیرند.» دکتر شمسی گوشکی افزود: «به عنوان مثال وقتی قرار است در بحث پیوند یک بخشنامه‌ای صادر و یا اظهار نظری شود باید با سازمان‌های مربوطه از جمله وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی، انجمن‌های علمی مربوطه از جمله انجمن پیوند یا جامعه جراحان ومتخصصین این حوزه به لحاظ پزشکی و همچنین نهادهای متولی اخلاق پزشکی در کشور از جمله شورای عالی اخلاق پزشکی وزارت بهداشت، شورای عالی پیوند وزارت بهداشت، کمیته ملی اخلاق بالینی وزارت بهداشت، کمیسیون مشورتی اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی، کمیته ملی اخلاق در علوم و فناوری کشور، انجمن ایرانی اخلاق در علوم و فناوری و یا گروه اخلاق پزشکی فرهنگستان علوم پزشکی، به تناسب موضوع مطروحه مشورت شود.» وی در پایان تاکید کرد: «نهادهای مورد اشاره، نهادهایی هستند که بر اساس موضوع می‌توانند به دولت، قوه قضاییه و مجلس نظر مشورتی بدهند و بهتر است که تمام نهادهای تصمیم ساز و قانونگذار وقتی که صحبت از سلامت و حرفه پزشکی است از این نهادها به عنوان مشاور خود استفاده کنند و نظر مشورتی این نهادها را در نظر بگیرند و در تحلیل نهایی مد نظر قرار بدهند. مطمئن هستم اگر قبل از ابلاغ این بخشنامه چنین مشورتی با نهادهای نامبرده انجام شده بود احتمالا
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، نشست دبیران شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تهران با رئیس دانشگاه درباره مسائل و مطالبات رفاهی و صنفی دانشجویان برگزار شد. وی با اشاره به پیشینه فعالیت شورای صنفی در دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران مبدع شورای صنفی در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از اواخر دهه هفتاد بود. وی با قدردانی از عرق و حمیت اعضای شورای صنفی در دفاع از حقوق همکلاسی‌هایشان افزود: در این جلسه از تلاش‌های علی پروهان دبیرکل پیشین شورای صنفی مرکزی قدردانی و حکم ایزد محمد خواجه دبیرکل جدید شورای صنفی مرکزی و دبیران شورای صنفی دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها اعطا می‌شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: مشکلاتی که مربوط به دانشگاه است حتما باید حل شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد پرداخت کمک‌هزینه دانشجویی توضیح داد: دانشگاه هیچ محدودیتی در پرداخت مبالغ قانونی به دانشجویان ندارد.
همشهریهمشهری4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر انوشیروانی، در آستانه برگزاری همایش روز جهانی هپاتیت، اظهارداشت: این همایش ششم مرداد ۹۸ همزمان با بسیاری از کشورهای جهان، در تهران برگزار می‌شود که ریشه کنی هپاتیت از جمله اهداف برگزاری این کنگره به شمار می‌رود همچنین موضوع کبد چرب و راهکارهای پیشگیری و جدیدترین درمان‌های آن از دیگر مباحث مورد بحث و گفت‌وگو در همایش است. وی افزود: سازمان جهانی بهداشت (WHO) اهدافی برای کشورها در نظر گرفته که بر اساس آن تا سال ۲۰۳۰ باید ریشه کنی هپاتیت C انجام گیرد و بر همین اساس از سال ۲۰۱۶ دارویی برای درمان این بیماری در کشور ساخته شده و بیماران با مصرف روزانه یک قرص می‌توانند طی ۳ماه به طور کامل از این بیماری نجات یابند. دبیر علمی همایش روز جهانی هپاتیت ادامه داد: هپاتیت C در صورتی که درمان نشود می‌تواند سبب نارسایی کبد، نیاز به پیوند کبد و یا مرگ فرد شود بنابراین درمان آن بسیار حائز اهمیت است و خوشبختانه با تولید داروی داخلی در مدت سه ماه بیمار با هزینه یک تا سه میلیون تومان می‌تواند برای همیشه درمان شود. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره بیماری کبد چرب اظهار داشت: ۳۵ تا ۴۰ درصد افراد بالای ۴۰ سال در کشور مبتلا به کبد چرب هستند که رژیم غذایی نامناسب همچون استفاده زیاد از خانواده کربوهیدرات‌ها و استفاده از فست‌فودها، زیاد غذا خوردن و در کنار آن عدم تحرک می‌تواند سبب بروز این بیماری شود که بر اساس یافته‌ها مشخص شد، ۵۰ درصد این بیماری با رژیم غذایی مناسب و بهبود فعالیت بدنی قابل درمان است. انوشیروانی خاطرنشان کرد: کبد چرب به تنهایی شاید عوارض چندانی نداشته باشد ولی ۳۰ سال پس از ابتلا می‌تواند سبب نارسایی کبدی شود البته سکته‌های قلبی و مغزی از عوارض زود هنگام آن نیز به شمار می‌رود پس کبد چرب نوعی سندرم متابولیک محسوب می‌شود که با بیماری‌هایی همچون فشار خون بالا، دیابت و چاقی شکم در ارتباط است و همه این عوامل با رژیم غذایی مناسب و سبک زندگی درست و تحرک قابل پیشگیری به شمار می‌رود.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر انوشیروانی، در آستانه برگزاری همایش روز جهانی هپاتیت، اظهارداشت: این همایش ششم مرداد ۹۸ همزمان با بسیاری از کشورهای جهان، در تهران برگزار می‌شود که ریشه کنی هپاتیت از جمله اهداف برگزاری این کنگره به شمار می‌رود همچنین موضوع کبد چرب و راهکارهای پیشگیری و جدیدترین درمان‌های آن از دیگر مباحث مورد بحث و گفت‌وگو در همایش است. وی افزود: سازمان جهانی بهداشت (WHO) اهدافی برای کشورها در نظر گرفته که بر اساس آن تا سال ۲۰۳۰ باید ریشه کنی هپاتیت C انجام گیرد و بر همین اساس از سال ۲۰۱۶ دارویی برای درمان این بیماری در کشور ساخته شده و بیماران با مصرف روزانه یک قرص می‌توانند طی ۳ماه به طور کامل از این بیماری نجات یابند. دبیر علمی همایش روز جهانی هپاتیت ادامه داد: هپاتیت C در صورتی که درمان نشود می‌تواند سبب نارسایی کبد، نیاز به پیوند کبد و یا مرگ فرد شود بنابراین درمان آن بسیار حائز اهمیت است و خوشبختانه با تولید داروی داخلی در مدت سه ماه بیمار با هزینه یک تا سه میلیون تومان می‌تواند برای همیشه درمان شود. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره بیماری کبد چرب اظهار داشت: ۳۵ تا ۴۰ درصد افراد بالای ۴۰ سال در کشور مبتلا به کبد چرب هستند که رژیم غذایی نامناسب همچون استفاده زیاد از خانواده کربوهیدرات‌ها و استفاده از فست فودها، زیاد غذا خوردن و در کنار آن عدم تحرک می‌تواند سبب بروز این بیماری شود که بر اساس یافته‌ها مشخص شد، ۵۰ درصد این بیماری با رژیم غذایی مناسب و بهبود فعالیت بدنی قابل درمان است. انوشیروانی خاطرنشان کرد: کبد چرب به تنهایی شاید عوارض چندانی نداشته باشد ولی ۳۰ سال پس از ابتلا می‌تواند سبب نارسایی کبدی شود البته سکته‌های قلبی و مغزی از عوارض زود هنگام آن نیز به شمار می‌رود پس کبد چرب نوعی سندرم متابولیک محسوب می‌شود که با بیماری‌هایی همچون فشار خون بالا، دیابت و چاقی شکم در ارتباط است و همه این عوامل با رژیم غذایی مناسب و سبک زندگی درست و تحرک قابل پیشگیری به شمار می‌رود.
فارسفارس5 روز قبل
ارائه دهنده اصلی خدمات درمانی در بیمارستانهای آموزشی-درمانی وزارت بهداشت، رزیدنتها (دستیاران تخصصی پزشکی) و اینترنها (دانشجویان آخرین مقطع پزشکی عمومی) هستند و خلا‌های سیستم درمانی به وسیله ایشان پر می‌گردد. با این حال هیچ­وقت، هیچ یک از این قوانین شامل حال دانشجویان اینترن پزشکی و دستیاران تخصصی نگردیده است. تعهدات گرفته شده توسط وزارت بهداشت از دستیاران و دانشجویان پزشکی عمومی نیز که حقا تلخ و دردآور است. رزیدنت مظلوم تعهد می‌کند هر گونه تخلف از قرارداد -که مصداق آن بر عهده وزارت بهداشت است – صورت پذیرد، حق هیچ­گونه شکایت به مراجع قضایی را ندارد! بیست و سوم تیرماه ۱۳۹۸۱- شورای صنفی دانشکده پزشکی آبادان۲- شورای صنفی دانشکده پزشکی سبزوار۳-شورای صنفی دانشکده پزشکی اراک۴-شورای نمایندگان دانشکده پزشکی سمنان۵-شورای صنفی دانشکده پزشکی اردبیل۶-شورای صنفی دانشکده پزشکی شاهرود۷-شورای صنفی دانشکده پزشکی ارومیه۸-شورای صنفی دانشکده پزشکی شاهد۹-شورای مشاورین جوان دانشکده پزشکی اصفهان۱۰-شورای صنفی دانشکده پزشکی شهرکرد۱۱-شورای صنفی دانشکده پزشکی البرز۱۲-شورای صنفی دانشکده پزشکی شهیدبهشتی۱۳-شورای صنفی دانشکده پزشکی ایران۱۴-شورای صنفی-آموزشی دانشکده پزشکی شیراز۱۵-شورای صنفی دانشکده پزشکی ایلام۱۶-شورای صنفی دانشکده پزشکی فسا۱۷-شورای صنفی دانشکده پزشکی بابل۱۸-شورای صنفی دانشکده پزشکی قزوین۱۹-شورای صنفی دانشکده پزشکی بجنورد۲۰-شورای صنفی دانشکده پزشکی قم۲۱-شورای صنفی دانشکده پزشکی بقیه الله۲۲-شورای صنفی دانشکده پزشکی کاشان۲۳-شورای صنفی دانشکده پزشکی بم۲۴-شورای صنفی دانشکده پزشکی کردستان۲۵-شورای صنفی دانشکده پزشکی بندرعباس۲۶-شورای صنفی دانشکده پزشکی کرمان۲۷-شورای صنفی دانشکده پزشکی بوشهر۲۸-شورای صنفی دانشکده پزشکی کرمانشاه۲۹-شورای صنفی دانشکده پزشکی بیرجند۳۰-شورای صنفی دانشکده پزشکی گرگان۳۱-شورای صنفی-آموزشی دانشکده پزشکی تبریز۳۲-شورای صنفی دانشکده پزشکی گناباد۳۳-شورای نمایندگان دانشکده پزشکی تهران۳۴-شورای صنفی دانشکده پزشکی گیلان۳۵-شورای صنفی دانشکده پزشکی جندی شاپور اهواز۳۶-شورای صنفی دانشکده پزشکی لرستان۳۷-شورای صنفی دانشکده پزشکی جهرم۳۸-شورای صنفی دانشکده پزشکی ساری۳۹-شورای صنفی دانشکده پزشکی جیرفت۴۰-شورای نمایندگان دانشکده پزشکی مشهد۴۱-شورای صنفی دانشکده پزشکی دزفول۴۲-شورای صنفی دانشکده پزشکی همدان۴۳-شورای صنفی دانشکده پزشکی رفسنجان۴۴-شورای صنفی دانشکده پزشکی یاسوج۴۵-شورای صنفی دانشکده پزشکی زابل۴۶-شورای صنفی دانشکده پزشکی یزد۴۷-شورای صنفی دانشکده پزشکی زاهدان۴۸-شورای نمایندگان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی۴۹-شورای صنفی دانشکده پزشکی زنجان» انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمسعود اسلامی، روز شنبه در نشست خبری بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق، گفت: بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق ایران، از ۲۹ مرداد تا ۱ شهریور ۹۸ در سالن همایش‌های بین المللی برج میلاد تهران برگزار می‌شود. اخبار اجتماعی- وی با اشاره به ارائه جدیدترین دستاوردهای حوزه قلب و عروق در کنگره پیش رو، افزود: طی چهار روز برگزاری کنگره، کارگاه‌ها و میزگرردهایی با حضور میهمانان خارجی و اساتید برجسته از کشورهای آمریکای شمالی و اروپایی برپا خواهد شد. اسلامی، در ادامه به سن شیوع سکته‌های قلبی در ایران اشاره کرد و گفت: افرادی که در کشور دچار سکته قلبی می‌شوند، ۱۰ تا ۲۰ سال جوان‌تر از کشورهای اروپای غربی و آمریکا هستند. وی افزود: بیماران سکته قلبی در ایران بین ۴۰ تا ۵۰ سال هستند و حتی جوانان ۲۰ ساله‌ای داریم که دچار سکته قلبی می‌شوند اما تشخیص داده نمی‌شوند. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، تاکید کرد: وضعیت درمان بیماران قلبی در کشور شرایط مطلوبی در مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا دارد.
ایمناایمنا6 روز قبل
نتایج بررسی متخصصان دانشکده پزشکی دانشگاه واشینگتن در سیاتل آمریکا نشان می‌دهد رژیم غذایی گیاهی، مطلوب‌ترین اثرگذاری را روی میکروب‌های روده دارد زیرا خوراکی‌های گیاهی، باکتری‌های روده را در سیستم گوارشی تغذیه می‌کند. آنها همچنین دریافتند رژیم غذایی که حاوی ۱۸۰۰ کالری در روز باشد بهترین گزینه است. این درحالیست که رژیم غذایی معمول آمریکایی‌ها حاوی ۳۰۰۰ کالری است و با افزایش وزن و بیماری‌های مزمن مرتبط است. علاوه براین، رژیم غذایی گیاهی به کاهش التهاب در بدن کمک می‌کند. گنجاندن خوراکی‌های گیاهی در رژیم غذایی روزانه به معنی این نیست که بلافاصله فرد رژیم گیاهخواری در پیش گیرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
به گزارش انجمن دندانپزشکی کودکان ایران، علی رشیدیان روز یکشنبه افزود: دندان‌های شیری کودکان از ۶ ماهگی شروع به رویش می‌کند و تا سه سالگی کامل می‌شود. در این صورت دندان شیری خارج شده و از فضای نگهدارنده برحسب مورد، برای حفظ مسیر رویشی مناسب دندان‌های دائمی جایگزین استفاده می‌شود. دندان‌های شیری مجموعه اولیه دندانی شامل ۲۰ دندان هستند که به تدریج دندان‌های دائمی جانشین آنها می‌شوند. تعداد دندان‌های شیری ۱۰ عدد در هر آرواره است که به مرور می‌افتند و ۳۲ عدد دندان دائمی جای آنها را می‌گیرند. هر انسان دو سری دندان (دندان‌های شیری و دندان‌های دائمی) و سه دوره دندانی (شیری، مخلوط و دائمی) دارد.
سلامت نیوزسلامت نیوز6 روز قبل
شانه کردن زیاد و وسواس گونه موها یکی از مواردی است که می‌تواند در ایجاد موخوره موثر باشد. در حال حاضر موخوره درمان قطعی و موثری ندارد و با استفاده از دارو یا شامپویی خاص به کلی برطرف نمی‌شود. اصلی‌ترین راه درمان موخوره، پیشگیری از آن و پرهیز از تمام کارهایی است که باعث خشکی مو می‌شود. در اکثر موارد برای درمان موخوره باید موها را کوتاه کرد. اخیرا تبلیغات زیادی پیرامون درمان موخوره وجود دارد که بسیاری از آنها صرفا برای کسب منفعت از سوی افراد سودجو تبلیغ می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 روز قبل
عضو هیات علمی پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر لزوم رعایت بهداشت دهان و دندان، گفت: نتایج مطالعات متعدد نشان می‌دهد که بهداشت نامناسب دهان از عوامل خطر ابتلا به سرطان مری است و خرابی دندان خطر ابتلا به این سرطان را افزایش می‌دهد. دکتر اکرم پورشمس به مناسبت هفته سلامت گوارش افزود: این موضوع در یک مطالعه موردی در محدوده شمال شرق کشور بررسی و اثبات شده که یکی از عوامل سرطان مری، رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان است. وی ادامه داد: در گذشته ثابت شده بود که دندان‌های خراب، فرد را مستعد بیماری‌های قلبی و عروقی می‌کند و در بررسی‌های جدید مشخص شده که این موضوع می‌تواند فرد را دچار سرطان مری کند. پورشمس نوشیدن آب‌ آلوده را یکی دیگر از عوامل خطر سرطان مری اعلام کرد و گفت: استفاده از آب‌های دخیره شده در آب انبار می‌تواند فرد را مستعد ابتلا به بیماری سرطان مری کند که این موضوع در مطالعه‌ای که چند سال پیش در شمال شرق ایران انجام شده به اثبات رسیده است. ** خاصیت درمان سرطان در میوه‌ها پایه و اساس علمی نداردوی ادعای برخی افراد مبنی بر اینکه برخی میوه‌ها خاصیت درمان سرطان را دارند، غیر علمی دانست و گفت: این ادعاها پایه و اساس علمی ندارند و نباید به آنها دامن زد.
ایمناایمنا1 هفته قبل
کبد خود قادر به پاکسازی سموم بدن است اما به دلیل افزایش عادات ناسالم زندگی، این قابلیت کبد ممکن است رفته رفته کم رنگ‌تر شود. در حقیقت، اضافه وزن با میزان قند خون رابطه مستقیم دارد. کمبود ویتامین، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی مفید برای بدن، بر عملکرد کبد و دیگر ارگان‌های بدن تاثیرات سوء می‌گذارد. اگر مراقب میزان کلسترول و یا «بیلی روبین» خون خود نباشید، بدون شک باید منتظر شکل گیری این سنگ‌ها در بدن خود باشید. درمان هایی که هدفشان سم زدایی کبد به بهترین شکل ممکن است
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ رویداد راهکارهای نوآوارنه در چالشهای فناوریهای زیستی و سلامت با محوریت تجهیزات و ملزومات زیستی و سلامت و در راستای حل چالشها و مشکلات صنایع بزرگ تولید دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی ۳۱ تیرماه سال جاری برگزار می‌شود. این رویداد به منظور شناسایی فناوران و آشنایی آنها با برخی چالشهای تولید در صنعت دارو و تجهیزات پزشکی با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری، مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری معاونت فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه شریف و دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود. در این رویداد علمی کارگاه‌های توانمندسازی فناوارن با موضوعات عمومی و تخصصی نیز برگزار خواهد شد؛ همچنین فناوران می‌توانند در نشستهای رو در رو با سیاستگذاران، سرمایه‌گذاران، اساتید، صاحب نظران و مدیران شرکتهای حوزه دارو و تجهیزات پزشکی گفت و گو و مشکلات و مسایل خود را مطرح کنند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی www. انتهای پیام/
انتخابانتخاب1 هفته قبل
«فشارخون یک بیماری ارثی و خانوادگی است بنابراین والدینی که فشارخون بالا دارند نباید ذائقه کودکان خود را به نمک عادت دهند چون نمک عامل اساسی بالا رفتن فشارخون و عوارض بعدی آن است.» استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه فشارخون بالا قاتل خاموش است، گفت: «معمولا افراد به صورت اتفاقی متوجه ابتلای خود به این بیماری می‌شود و چون فشارخون آرام آرام پیش می‌رود باعث بروز عوارض بزرگی در بدن فرد مبتلا می‌شود و بر روی رگ‌های بدن یعنی قلب، مغز، چشم‌ها، کلیه‌ها و همه رگ‌های خونی بدن اثر بد می‌گذارد بنابراین فشارخون بالا یک بیماری خطرناک است و کشور ما از جمله کشورهایی است که آمار مبتلایان به این بیماری در آن بالاست.» این متخصص قلب و عروق، گفت: «مهمترین عارضه فشارخون بالا سکته‌های قلبی، مغزی و خونریزی مغزی است البته فشارخون درجات خفیف و شدید دارد مثلا فشارخون خفیف فشارخونی است که مینیمم آن از ۹ بالاتر باشد و فشارخون متوسط مینیمم آن بالاتر از ۱۰ است و فشارخون شدید مینیمم آن از ۱۲ بالاتر بوده و هر وقت فرد دچار فشارخون خطرناک که به آن فشارخون کشنده می‌گوییم شود باعث علایمی مثل تلوتلو خوردن، سرگیجه مگس پران جلوی چشم و تنگی نفس در فرد می‌شود که گاهی حالت خطرناکی به بیمار دست می‌دهد که تا دراز می‌کشد حالت خفگی به وی دست می‌دهد و مجبور به نشستن می‌شود این نشان می‌دهد فرد فشارخون کشنده دارد که باید فورا کنترل شود.» وی با بیان اینکه فشارخون درمان شدنی نیست بلکه کنترل شدنی است، گفت: «مبتلایان به فشارخون بالا باید تا آخر عمر باید دارو مصرف کنند و بیمار نباید مصرف دارو را قطع کند. پزشکان نیز وقتی که یک بیماری را می‌بینند که چندین قلم داروی فشارخون مصرف می‌کند ولی همچنان فشارخون وی بالاست نباید توصیه به قطع مصرف دارو در بیمار کنند در اینصورت با بالا رفتن ناگهانی فشارخون در بیمار عوارض مغزی، عروقی و قلبی در بیمار ایجاد می‌شو.» دکتر قارونی خاطرنشان کرد: «فشارخون به دلیل اینکه مادرزادی است بیمار مطلقا نباید نمک مصرف کند و نباید تنها نمکدان را از سر سفره حذف کند بلکه باید غذاهای خود را نیز کم نمک مصرف کند، از نان کم نمک استفاده کند به عنوان نان لواش حاوی نمک است اما نان سنگک و نان‌های ماشینی نمک ندارند.» وی گفت: «فشارخون یک معضل بزرگی است و به همین دلیل وزارت بهداشت یک بسیج ملی برای غربالگری مبتلایان به این بیماری راه اندازی کرده است که به صورت رایگان فشارخون افراد را اندازه گیری می‌کنند تا مبتلایان به این بیماری در کشور شناساسیی شوند و قبل از اینکه افراد به عوارض خطرناک آن که هزینه‌های درمان بالایی دارند، دچار شوند بتوانیم آن را کنترل کنیم تا فشارخون بیمار درحد قابل قبولی باشد.» استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: «باید در نظر داشت نباید فشارخون مبتلایانی که فشارخون بسیار بالایی دارند را به یکباره پایین آورد چون کسی که سال‌ها به این بیماری دچار است مغز وی با فشارخون ۱۶ و ۱۷ خونرسانی می‌کند و اگر فشارخون را در کسی که فشارخون بالای ۲۴ دارد به یکباره به ۱۲ برسانیم ممکن است این کاهش ناگهانی فشارخون باعث شود خون نتواند از رگ‌های تنگ به مغز برسد و عوارض سکته مغزی را ایجاد کند.» دکتر قارونی در پایان با بیان اینکه مصرف برخی داروها مثل کورتون می‌تواند فشارخون را بالا ببرد، گفت: «معمولا این دارو برای بیماران مبتلا به رماتیسم و رماتولوژی تجویز می‌شود ولی در صورت صلاحدید پزشک می‌توان برای بیمار در کنار این دارو، داروی ضد فشارخون را نیز تجویز کرد.» سلامت نیوز
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
هدف مجمع جهانی سلامت این است که تاثیرگذاران حوزه سلامت را گرد یکدیگر جمع کرده و در حوزه سلامت جهانی بحث کرده و دستور تولید کند. در عین حال موضوعاتی چون سلامت دهان و دندان، مذاهب و چالش‌های جهانی سلامت و … نیز برای اولین بار در مجمع مطرح شدند. وزارت خارجه ما می‌تواند در سطح بین‌المللی اعلام کند که یک پیمان بین‌المللی و مستقل، قبول دارد که تحریم‌ها روی سلامت مردم ایران اثر منفی داشته است. ما از منظور کردن این موضوعات در دستور نشست بعدی مجمع جهانی سلامت و نشست‌های منطقه‌ای حمایت می‌کنیم. این عناوین عبارتند از سلامت دهان ودندان، مذاهب و چالش‌های جهانی سلامت، توانمندی‌های دانشجویان برای ارتقاء سلامت جهان، تقویت نظام‌های جراحی ضروری، شبکه‌سازی در آموزش پزشکی و نقش «جاده ابریشم جدید» در سلامت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رییس بین‌المللی مجمع جهانی سلامت در سال ۲۰۱۹ از انتشار قطعنامه هفتمین دوره مجمع جهانی سلامت خبر داد و گفت: در این قطعنامه اعضای پیمان «M۸» اعلام کرده‌اند که تحریم‌ها روی سلامت مردم ایران اثر منفی داشته است. هدف مجمع جهانی سلامت این است که تاثیرگذاران حوزه سلامت را گرد یکدیگر جمع کرده و در حوزه سلامت جهانی بحث کرده و دستور تولید کند. در عین حال موضوعاتی چون سلامت دهان و دندان، مذاهب و چالش‌های جهانی سلامت و … نیز برای اولین بار در مجمع مطرح شدند. وزارت خارجه ما می‌تواند در سطح بین‌المللی اعلام کند که یک پیمان بین‌المللی و مستقل، قبول دارد که تحریم‌ها روی سلامت مردم ایران اثر منفی داشته است. ما از منظور کردن این موضوعات در دستور نشست بعدی مجمع جهانی سلامت و نشست‌های منطقه‌ای حمایت می‌کنیم.
برنابرنا1 هفته قبل
دبیر علمی بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق، از پایین بودن سن شیوع سکته قلبی در ایران در مقایسه با کشورهای اروپای غربی و آمریکا خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ دکتر مسعود اسلامی، در آستانه بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق، گفت: بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق ایران، از ۲۹ مرداد تا ۱ شهریور ۹۸ در سالن همایش‌های بین المللی برج میلاد تهران برگزار می‌شود. اسلامی، در ادامه به سن شیوع سکته‌های قلبی در ایران اشاره کرد و گفت: افرادی که در کشور دچار سکته قلبی می‌شوند، ۱۰ تا ۲۰ سال جوان‌تر از کشورهای اروپای غربی و آمریکا هستند. وی افزود: بیماران سکته قلبی در ایران بین ۴۰ تا ۵۰ سال هستند و حتی جوانان ۲۰ ساله‌ای داریم که دچار سکته قلبی می‌شوند اما تشخیص داده نمی‌شوند. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، تاکید کرد: وضعیت درمان بیماران قلبی در کشور شرایط مطلوبی در مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا دارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انجمن دیابت دکتر استقامتی افزود: درحالی که افت قند خون همچنان به عنوان بزرگترین چالش درمان بیماری دیابت محسوب می‌شود؛ نسل جدید انسولین‌های پایه، با ایجاد سطح مطلوب و یکنواخت‌تر قند خون در مقایسه با انسولین‌های نسل قبلی سبب کاهش خطر افت قند خون به ویژه به هنگام شب می‌شود. وی افزود: البته این موضوع فقط مشکل ایران نیست و در سراسر دنیا دیده می‌شود. استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: اگرچه انسولین‌های آنالوگ موجود در بازار در مقایسه با انسولین‌های قدیمی انسانی این مشکل را کاهش داده‌اند، ولی همچنان این عارضه مورد توجه پزشکان و بیماران است. وی اضافه کرد: نسل جدید انسولین‌های پایه با ایجاد سطح مطلوب و یکنواخت‌تر قند خون در مقایسه با انسولین‌های نسل قبلی سبب کاهش ریسک افت قند خون به خصوص به هنگام شب می‌شود. این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: انسولین گلارژین ۳۰۰ واحدی انعطاف پذیری بالاتری در زمان تزریق برای بیماران فراهم می‌کند و نسبت به انسولین‌های نسل قبل سبب افزایش وزن کمتری نیز می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید