دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
نمکی مبارزه با فساد را از دستورات اصلی وزارت بهداشت دانسته و به وقوع فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی در نظام پزشکی اشاره کرده و گفته بود: "نمی‌دانیم یک میلیارد دلار تجهیزات پزشکی را کجا هزینه کردند و چطور این هزینه انجام شده است! ۸۰ میلیارد تومان هزینه رسانه‌ای علیه وزارت بهداشت صورت گرفته که این مافیای فساد قدرتمند است، اما وزارت بهداشت و درمان با همه توان در مقابل مافیا و فساد ایستاده و مبارزه می‌کند و اجازه نمی‌دهد بیت‌المال به دست این افراد بیافتد. " بدانید که اکثریت قاطع طبقه پزشکان، مسئولین حوزه سلامت و مردم، حامی این حرکت شما خواهند بود چرا که حرکت شما خواسته همه آنها است. همانطورکه خود گفتید: بنده در سرازیری عمر خود هستم و البته از پیگیری، شناسایی و افشاگری علیه این شبکه رانت و فساد عقب‌نشینی نمی‌کنم. مقدمه ابن الخرسان) و یا اینکه: (لاخیر فی الحیاة الا مع الصحة) در زندگی بدون سلامت خیری نیست.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
وی سپس به نیاز جذب متخصصان در این بیمارستان اشاره کرد و افزود: کمبودهای مربوط به وجود متخصصان با هماهنگی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مسئولان منطقه‌ای برطرف و با تأمین تجهیزات در اختیار مردم قرار می‌گیرد. وزیر بهداشت همچنین بیان کرد: ملاحظه شده که تعداد قابل توجهی از تخت‌های آی سی یو در اختیار بیماران سکته مغزی در سنین بالا قرار می‌گیرد که با طرحی که برای پرستاری در منزل ارائه شده، بیشتر افراد نیازمند خدمات پرستاری در ۲ سال آینده با پرداخت تعرفه‌ها از طریق بیمه، نیازمندی سالخوردگان به تخت‌های آی سی یو را کاهش خواهیم داد. نمکی سپس گفت: با اجرای این طرح تخت‌های آی سی یو در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که در سنین پایین هستند و به دلیل ضربات مغزی و تصادف نیازمند تخت‌ می‌باشند همچنین در سال‌های آتی جهت توسعه زیرساخت‌های درمانی از روش‌های منطقی بهره می‌گیریم. وی در ادامه با اشاره به احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در شرق استان تهران عنوان کرد: احداث یک بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی آموزشی و فوق‌تخصصی در شرق تهران با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پیگیری می‌شود که زمین مناسب در اتوبان شهید بابایی فراهم شده و در سال‌های آتی می‌تواند مشکلات دسترسی مردم شرق استان تهران را مرتفع کند. وزیر بهداشت در مورد تعدیل نیرو نیز گفت: موضوع تعدیل نیرو ابلاغ نشده و احتمالا خود دانشگاه‌ها انجام می‌دهند ضمن اینکه مجوز پذیرش ۱۰ هزار نیروی جدید به عنوان نیروهای پرستاری و تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی و رسمی گرفته شده و علاوه بر این مجوز پذیرش ۱۰ هزار نیروی جدید دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
در مرحله دوم، طرح تحول نظام سلامت را با تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری آغاز کردیم. وزیر بهداشت با اشاره به طرح بسیج ملی کنترل فشار خون یادآور شد: خوشبختانه شهرستان فیروزکوه در این طرح یکی از رتبه‌های اول را کسب کرد. شناسایی دو میلیون و ۷۰۰ هزار فرد مبتلا به فشار خون بالاوی افزود: از ۴۰ میلیون جمعیت بین ۳۰ تا ۷۰ سال، موفق به کنترل فشارخون ۷۵ درصد شدیم و دو میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید پیدا کردیم که مدت‌ها به فشار خون بالا مبتلا بودند اما از آن خبر نداشتند. وزیر بهداشت افزود: ما برای این حدود ۱۴ میلیون نفر برنامه ریزی ملی کردیم تا بتوانیم در مراحل بعدی کمتر به تخت‌های سی سی یو و آی سی یو نیازمند باشیم. وزیر بهداشت یادآور شد: درباره شهرستان فیروزکوه امیدواریم بتوانیم تا پایان سال آینده کمبودهای منطقه در حوزه بهداشت و درمان از جمله کادر درمان را بر طرف کنیم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی سپس به نیاز جذب متخصصان در این بیمارستان اشاره کرد و افزود: کمبودهای مربوط به وجود متخصصان با هماهنگی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مسئولان منطقه‌ای برطرف و با تأمین تجهیزات در اختیار مردم قرار می‌گیرد. وزیر بهداشت همچنین بیان کرد: ملاحظه شده که تعداد قابل توجهی از تخت‌های آی سی یو در اختیار بیماران سکته مغزی در سنین بالا قرار می‌گیرد که با طرحی که برای پرستاری در منزل ارائه شده، بیشتر افراد نیازمند خدمات پرستاری در ۲ سال آینده با پرداخت تعرفه‌ها از طریق بیمه، نیازمندی سالخوردگان به تخت‌های آی سی یو را کاهش خواهیم داد. نمکی سپس گفت: با اجرای این طرح تخت‌های آی سی یو در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که در سنین پایین هستند و به دلیل ضربات مغزی و تصادف نیازمند تخت‌ می‌باشند همچنین در سال‌های آتی جهت توسعه زیرساخت‌های درمانی از روش‌های منطقی بهره می‌گیریم. وزیر بهداشت در مورد تعدیل نیرو نیز گفت: موضوع تعدیل نیرو ابلاغ نشده و احتمالا خود دانشگاه‌ها انجام می‌دهند ضمن اینکه مجوز پذیرش ۱۰ هزار نیروی جدید به عنوان نیروهای پرستاری و تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی و رسمی گرفته شده و علاوه بر این مجوز پذیرش ۱۰ هزار نیروی جدید دیگر نیز در دستور کار قرار دارد. انتهای پیام/ ز
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- وزیر بهداشت گفت: امروز بخش‌های جدید بیمارستان‌های امام خمینی (ره) فیروزکوه و حضرت فاطمه زهرا (س) دماوند را افتتاح کردیم و خوشبختانه اورژانس جدید بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) دماوند یکی از استانداردترین اورژانس‌های کشور با ۱۱ تخت بیمارستانی و امکاناتی مانند تخت ایزوله و اتاق عمل است. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سعید نمکی در حاشیه افتتاح اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) دماوند اظهار کرد: زیرساخت‌های خوبی در شهرستان دماوند ایجاد شده و امیدواریم در آینده کمبود‌های حوزه سلامت این منطقه را برطرف کنیم. وی با بیان اینکه شهرستان دماوند در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، عملکرد بسیار خوبی داشت، افزود: از امروز و در نمایشگاه الکامپ، پرونده الکترونیک سلامت بر روی تلفن همراه قابل رویت خواهد بود و از این پس مردم با پیوستن به پرونده الکترونیک سلامت می‌توانند از طریق تلفن همراه شان، اطلاعات مربوط به پرونده الکترونیک و موارد مربوط به سلامت خودشان را مشاهده کنند و بتوانند اقدام به نوبت گیری از مراکز درمانی کنند. وزیر بهداشت یادآور شد: مطالعه کشوری در خصوص جانمایی پایگاه‌های اورژانس در حال انجام است و ۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید در حال توزیع است، خوشبختانه ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس کمک دار جدید برای مناطق کوهستانی را خریداری می‌کنیم تا کمبود‌های انتقال بیماران و مصدومان، برطرف شود. انتهای پیام/
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی ظهر پنج شنبه در نشست بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان دماوند که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات بیمارستان سوم شعبان این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: از امروز و در نمایشگاه الکامپ، پرونده الکترونیک سلامت بر روی تلفن همراه قابل رؤیت خواهد بود و از این پس مردم با پیوستن به پرونده الکترونیک سلامت می‌توانند از طریق تلفن همراه شأن، اطلاعات مربوط به پرونده الکترونیک و موارد مربوط به سلامت خودشان را مشاهده کنند و بتوانند اقدام به نوبت گیری از مراکز درمانی کنند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بحث کمبود نیرو در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دماوند اشاره کرد و گفت: بحث کمبود نیرو مربوط به بیمارستان‌های دماوند نیست، بلکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با این مشکل روبرو است و تلاش ما این است که اولا نیرویی را بیکار نکنیم و نیروهای قراردادی را به استخدام پیمانی رسمی تبدیل وضعیت کنیم و در این راستا، مجوز استخدام ۱۰ هزار نفر را گرفته‌ایم و ۱۰ هزار نفر دیگر در مرحله دوم استخدام می‌شوند و امیدواریم که به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این زمینه کمک کنیم. وی در خصوص وضعیت اورژانس در کشور، گفت: بیش از ۳۰۰۰ پایگاه اورژانس جاده‌ای و ثابت در سطح کشور داریم و یکی از بهترین اورژانس‌های شرق مدیترانه از نظر سیستم و دسترسی مردم در ایران وجود دارد، سعی ما این است که پایگاه‌های اورژانس را در کنار مراکز جامع خدمات سلامت که قرار است در مناطق روستایی، ۱۶ ساعت در شبانه روز فعالیت کنند، مستقر کنیم. وزیر بهداشت یادآور شد: مطالعه کشوری در خصوص جانمایی پایگاه‌های اورژانس در حال انجام است و ۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید در حال توزیع است، خوشبختانه یک هزار دستگاه آمبولانس کمک دار جدید برای مناطق کوهستانی را خریداری می‌کنیم تا کمبودهای انتقال بیماران و مصدومان، برطرف شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- استاندار تهران گفت: چنانچه شاهدیم بیماران دیگر برای درمان نیاز به اعزام به خارج از کشور ندارند دارو‌های اساسی و مورد نیاز مردم تامین و بیش از ۹۸ درصد دارو‌های مورد نیاز مردم در کشور تولید می‌شود. انوشیروان محسنی بندپی در مراسم افتتاح پروژه‌های بهداشتی درمانی شهرستان فیروزکوه که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه با تلاش فراوان وزارت بهداشت توانستیم بیماری‌های واگیر دار را مهار و کنترل کنیم اظهار داشت: امروز گرفتار بیماری‌های غیر واگیر هستیم که حوزه بهداشت و درمان اقدام به برنامه ریزی و سیاست گذاری در راستای پیشگیری از این بیماری‌ها می‌کند و سایر دستگاه‌ها باید در این حوزه مشارکت کنند. وی یادآور شد: تا چند ماه پیش شاهد کمرنگ شدن اقدامات پیشگیرانه در وزارت بهداشت بودیم، اما با حضور دکتر نمکی در این وزارتخانه و رویکرد جدید سلامت محور به ویژه اجرای طرح ملی بسیج فشار خون شاهدیم که اقدامات این وزارتخانه به سمت بهداشت و پیشگیری سوق داده شده چراکه کارکردن در حوزه بهداشت و پیشگیری برای نظام سلامت در آینده مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. استاندار تهران با اشاره به اجرای پروژه ساخت مرکز بهداشت شهرستان فیروزکوه گفت: استانداری تهران آمادگی دارد تا برای تکمیل این پروژه که حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد به وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کمک کند همچنین استانداری تهران آمادگی خود را برای همکاری و مشارکت نزدیک با وزارت بهداشت در انجام اقدامات پیشگیرانه اعلام می‌کند تا الگویی برای سایر استان‌ها باشد. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وزیر بهداشت در ادامه گفت: در سال‌های پس از انقلاب دستاوردهای بزرگی در عرصه نظام سلامت داشتیم. نتیجه ارزیابی ما در نظام سلامت چه از درون و چه از نگاه کارشناسان از بیرون، دستاوردهای ارزنده‌ای است که در سطح جهان قابل عرضه است. در مرحله دوم، طرح تحول نظام سلامت را با تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری آغاز کردیم. وزیر بهداشت با اشاره به طرح بسیج ملی کنترل فشار خون یادآور شد: خوشبختانه شهرستان فیروزکوه در این طرح یکی از رتبه‌های اول را کسب کرد. شناسایی دو میلیون و ۷۰۰ هزار فرد مبتلا به فشار خون بالاوی افزود: از ۴۰ میلیون جمعیت بین ۳۰ تا ۷۰ سال، موفق به کنترل فشارخون ۷۵ درصد شدیم و دو میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید پیدا کردیم که مدت‌ها به فشار خون بالا مبتلا بودند اما از آن خبر نداشتند.
ایسناایسنا1 روز قبل
وزیر بهداشت در ادامه گفت: در سال‌های پس از انقلاب دستاوردهای بزرگی در عرصه نظام سلامت داشتیم. نتیجه ارزیابی ما در نظام سلامت چه از درون و چه از نگاه کارشناسان از بیرون، دستاوردهای ارزنده‌ای است که در سطح جهان قابل عرضه است. در مرحله دوم، طرح تحول نظام سلامت را با تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری آغاز کردیم. وزیر بهداشت با اشاره به طرح بسیج ملی کنترل فشار خون یادآور شد: خوشبختانه شهرستان فیروزکوه در این طرح یکی از رتبه‌های اول را کسب کرد. شناسایی دو میلیون و ۷۰۰ هزار فرد مبتلا به فشار خون بالاوی افزود: از ۴۰ میلیون جمعیت بین ۳۰ تا ۷۰ سال، موفق به کنترل فشارخون ۷۵ درصد شدیم و دو میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید پیدا کردیم که مدت‌ها به فشار خون بالا مبتلا بودند اما از آن خبر نداشتند.
فارسفارس1 روز قبل
اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه (س) دماوند با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید. به گزارش خبرگزاری فارس از دماوند، دقایقی پیش اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه (س) دماوند با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید. اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه (س) دماوند که به تازگی راه‌اندازی شده، بخش‌هایی همچون رادیولوژی، اورژانس بستری، لابی، داروخانه فعال است، این اورژانس با دارا بودن ۱۳ تخت بستری، دو تخت ایزوله و دو تخت سی‌پی‌آر می‌تواند همزمان به ۱۵ بیمار ارائه خدمت کند، با توجه به شرایط موجود، تعدادی از پزشکان به صورت مشترک در بیمارستان‌های سوم شعبان و حضرت فاطمه (س) خدمت‌رسانی می‌کنند. در فاز دوم روند بازسازی این بیمارستان، درمانگاه و آزمایشگاه آن راه‌اندازی خواهد شد، در حال حاضر در بیمارستان حضرت فاطمه (س)، درمانگاه چشم‌پزشکی، قلب، طب فیزیکی، پوست، زنان، رادیولوژی، داروخانه و آزمایشگاه فعال است. به گزارش فارس، بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان سوم شعبان دماوند از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت در دماوند خواهد بود همچنین صبح امروز پروژه‌های مختلف بهداشتی و درمانی با حضور نمکی وزیر بهداشت و درمان، در شهرستان فیروزکوه به بهره‌برداری رسید.
رکنارکنا2 روز قبل
فرارو- چند هفته پیش اخباری از کشف یک فساد گسترده در وزارت بهداشت و درمان در فضای مجازی منتشر شد. پس از گذشت مدتی وزیر بهداشت جزییاتی از فساد در این وزارتخانه را افشا کرد و روز گذشته نیز سخنگوی قوه قضائیه در این باره توضیحاتی داد. تلاش برای استیضاحسخنان افشاگرانه وزیر بهداشت در حالی بیان و منتشر شده‌اند که شماری از نمایندگان مجلس به دنبال استیضاح او هستند. اسدالله عباسی، نماینده رودسر، گفته است: «انتقاد‌های بسیاری به عملکرد وزیر بهداشت و ضعف‌های مدیریتی در این وزارتخانه مطرح است. در این میان روابط عمومی وزارت بهداشت، نقل قول سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی از اظهارات وزیر را تکذیب کرده است.
ایمناایمنا2 روز قبل
زایمان زودهنگام و تغییر در فعالیت مغز نوزاد، راهکارهایی آسان برای داشتن پوستی خیره کننده، کاهش خطر بروز دیابت با مصرف ویتامین D، روش انتقال انگل‌ها با آب استخر و آخرین وضعیت پیرچشمی در ایران را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.
فراروفرارو2 روز قبل
این سخنان وزیر بهداشت در دو جلسه با محوریت فساد در دیدار با نمایندگان مجلس مطرح شد. تلاش برای استیضاحسخنان افشاگرانه وزیر بهداشت در حالی بیان و منتشر شده‌اند که شماری از نمایندگان مجلس به دنبال استیضاح او هستند. در این میان روابط عمومی وزارت بهداشت، نقل قول سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی از اظهارات وزیر را تکذیب کرده است. نمکی وزیر بهداشت بعد از انقلاب اسلامی است که پزشک نیست. از سوی دیگر باید دید افشاگری وزیر بهداشت در چه راستایی صورت گرفته است، آیا قراراست مبارزه‌ای جدی با فساد باشد و یا صرفا ژستی ضد فساد، کوتاه مدت و گذراست.
ایلناایلنا2 روز قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه درهای این دانشگاه به روی نخبگان و ستارگان علمی باز است، از کاهش بروکراسی متداول به منظور تسهیل درجذب نخبگان خبر داد. به گزارش ایلنا، در جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اعضای گروه جراحی عمومی که امروز ۲۶ تیرماه برگزار شد، دکتر محمد آقاجانی با تاکید بر لزوم ارتقا آموزش و سرویس ارائه خدمات در دانشگاه اظهار داشت: آموزش رکن اصلی و ماموریت شماره یک دانشگاه است. آقاجانی به احداث هفت کلینیک تخصصی، اضافه شدن شش دستگاه سی تی اسکن پیشرفته و چهار دستگاه شتاب دهنده، راه اندازی پیشرفته‌ترین مرکز درمان سرطان، اجرای ۲۰ پروژه بهداشتی و درمانی و تجمیع پردیس مشترک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد. وی به امکان تبادل تصاویر رادیوگرافی با بالاترین کیفیت در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد و این اقدام را راهبردی موثر برای توسعه آموزش و پژوهش دانست. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی استقرار سیستم تبادل اطلاعات و تجمیع داشبردهای اطلاعاتی را راه حل موثری برای رسیدن به زبانی مشترک و همچنین دسترسی الکترونیکی به پرونده‌ها، گزارشات و امکانات دانشگاه ذکر کرد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اعضای گروه جراحی عمومی که امروز ۲۶ تیرماه برگزار شد، محمد آقاجانی با تاکید بر لزوم ارتقا آموزش و سرویس ارائه خدمات در دانشگاه اظهار داشت: آموزش رکن اصلی و ماموریت شماره یک دانشگاه است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آموزش را فرآیندی غیرقابل اندازه گیری توصیف کرد و خاطرنشان کرد: به زودی در دانشگاه سیستم ثبت فعالیت‌های خالص آموزشی به صورت رسمی ثبت خواهد شد، با راه اندازی این سیستم فعالیت‌های آموزشی ضبط و کارنامه جامعی برای آن ارائه می‌شود. آقاجانی به احداث هفت کلینیک تخصصی، اضافه شدن شش دستگاه سی تی اسکن پیشرفته و چهار دستگاه شتاب دهنده، راه اندازی پیشرفته‌ترین مرکز درمان سرطان، اجرای ۲۰ پروژه بهداشتی و درمانی و تجمیع پردیس مشترک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد. وی به امکان تبادل تصاویر رادیوگرافی با بالاترین کیفیت در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد و این اقدام را راهبردی موثر برای توسعه آموزش و پژوهش دانست. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی استقرار سیستم تبادل اطلاعات و تجمیع داشبردهای اطلاعاتی را راه حل موثری برای رسیدن به زبانی مشترک و همچنین دسترسی الکترونیکی به پرونده‌ها، گزارشات و امکانات دانشگاه ذکر کرد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اعضای گروه جراحی عمومی که امروز ۲۶ تیرماه برگزار شد، دکتر محمد آقاجانی با تاکید بر لزوم ارتقا آموزش و سرویس ارائه خدمات در دانشگاه اظهار داشت: آموزش رکن اصلی و ماموریت شماره یک دانشگاه است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آموزش را فرآیندی غیرقابل اندازه گیری توصیف کرد و خاطرنشان کرد: به زودی در دانشگاه سیستم ثبت فعالیت‌های خالص آموزشی به صورت رسمی ثبت خواهد شد، با راه اندازی این سیستم فعالیت‌های آموزشی ضبط و کارنامه جامعی برای آن ارائه می‌شود. آقاجانی به احداث هفت کلینیک تخصصی، اضافه شدن شش دستگاه سی تی اسکن پیشرفته و چهار دستگاه شتاب دهنده، راه اندازی پیشرفته‌ترین مرکز درمان سرطان، اجرای ۲۰ پروژه بهداشتی و درمانی و تجمیع پردیس مشترک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد. وی به امکان تبادل تصاویر رادیوگرافی با بالاترین کیفیت در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد و این اقدام را راهبردی موثر برای توسعه آموزش و پژوهش دانست. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی استقرار سیستم تبادل اطلاعات و تجمیع داشبردهای اطلاعاتی را راه حل موثری برای رسیدن به زبانی مشترک و همچنین دسترسی الکترونیکی به پرونده‌ها، گزارشات و امکانات دانشگاه ذکر کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، آیا ویتامین D خطر بروز دیابت را کاهش می‌دهد، زایمان زودهنگام موجب تغییر در فعالیت مغز نوزاد می‌شود، نوشیدن روزانه یک لیوان نوشابه خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد و … گزیده‌ای از اخبار بسته سلامت امروز است که در ادامه می‌خوانید. • آیا ویتامین D خطر بروز دیابت را کاهش می‌دهدعضو هیات علمی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره احتمال کاهش خطر بروز دیابت با مصرف ویتامین D، گفت: مطالعاتی وجود دارد که نشان می‌دهند دریافت مقادیر کافی ویتامین D با کاهش خطر بروز دیابت نوع ۲ ارتباط دارد. • زایمان زودهنگام موجب تغییر در فعالیت مغز نوزاد می‌شودمطالعات نشان می‌دهد زایمان زودهنگام موجب تغییر قابل توجه در عملکرد مغز نوزاد در طول زمان خواب می‌شود و می‌تواند بر سایر عملکرد‌ها هم تاثیر منفی داشته باشد. به گزارش مهر، محققان کلینیک شبکه مغز برگوفر فنلاند دریافتند زایمان زودهنگام می‌تواند موجب تغییر فعالیت مغز در طول خواب شود و بر سلامت مغز نوزاد هم در آینده تاثیر گذارد. دکتر «لوکا کوچی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: کیفیت خواب، بخصوص در نوزادان تازه متولدشده، نشانه اصلی سلامت مغز است.
ایسناایسنا2 روز قبل
سمینار سراسری آشنایی با دانش پژوهی آموزشی در آیین نامه ارتقا اعضای هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار و در آن بر تقویت دانش پژوهی آموزشی و تاثیر آن بر ارتقاء آموزش پزشکی تاکید شد. دکتر حسینی رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت در ابتدا شروع این جلسه با اشاره به اهمیت و اعتبارموضوع دانش پژوهی آموزشی اظهارامیدواری کرد برگزاری این سمینار نقش و جایگاه فعالیت‌های دانش پژوهی را تبیین کند. به گفته رئیس امور هیئت علمی وزارت بهداشت، ارائه صحیح بخشی از فعالیت‌های دانش پژوهی در دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌تواند منجر به اختصاص اعتبار صحیح در سطح کشور و دانشگاه‌ها شود. دکتر شهرام یزدانی رئیس دانشکده آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخش دیگری از این سمینار توضیحاتی درباره دانش پژوهی، تاریخچه و مفاهیم پایه‌ای آن ارائه داد. وی در ادامه یادآور شد: باید اساتید و پژوهشگران درگیر توسعه جامعه پیرامونی باشند و ضمن توجه به مستند سازی و نوآوری نتیجه اطلاعات آموزشی را مورد نقد و بررسی قرار دهند، آن زمان است که می‌توانیم ادعا کنیم «دانش پژوهی آموزشی» انجام داده‌ایم.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
از جمله می‌توان به لایحه تدوین شده توسط معاونت امور زنان ریاست جمهوری، با عنوان «لایحه جامع تامین امنیت زنان» اشاره نمود. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان۲۷. انجمن اسلامی مستقل دانشکده دانشکده علوم اجتماعی علامه طباطبایی۳۰. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بجنورد۳۷. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران۳۹.
انتخابانتخاب3 روز قبل
تب کریمه کنگو به عنوان یکی از بیماری‌های قابل انتقال از حیوان به انسان، سلامت برخی گروه‌های شغلی را به شدت تهدید می‌کند. بیماری تب کریمه کنگو می‌تواند به صورت مستقیم از دام به انسان و یا از طریق گزش انسان توسط کنه آلوده منتقل شود. چرا که بیماری تب کریمه کنگو از طریق گزش دام توسط کنه آلوده ایجاد می‌شود. علائم بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو۱- دوره کمون: بستگی به راه ورود ویروس دارد. درمان بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگومردانی در خصوص درمان بیماری گفت: این بیماری را با درمان ضد ویروس «ریبایروین» می‌توان کنترل نمود.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
در حالی که محصولاتی در این مغازه‌ها عرضه می‌شود که می‌تواند سلامت مردم را به شدت تهدید کند. از همین رو، چالش ساماندهی عطاری‌ها همچنان پابرجاست، تا جایی که بعضا گزارش‌هایی از دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه می‌شود که نشان از تخلف آشکار عطاری‌ها در عرضه محصولاتی دارد که سلامت مردم را تهدید می‌کند. فروش دارو‌های گیاهی در عطاری ممنوع استاخبار اجتماعی- مهناز خانوی مدیرکل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، با اشاره به اینکه عطاری‌ها تنها مجاز به عرضه گیاهان دارویی هستند، گفت: فروش دارو‌های گیاهی تنها در داروخانه مجاز بوده و عرضه آن در عطاری‌ها ممنوع است. وی با تاکید بر اینکه عطاری‌ها تنها اجازه فروش گیاهان دارویی بسته بندی و فله را دارند، افزود: اگر فراورده‌ای بسته بندی بوده و ادعای درمانی داشته باشد مجاز به عرضه در عطاری‌ها نیست. ماده اعتیادآور ناساخیرا، ماده اعتیادآور «ناس» یا «نسوار» در بعضی عطاری‌ها، بیشتر به چشم می‌خورد.
ایسناایسنا4 روز قبل
از سوی مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی، کنفرانس علمی «تفسیر نوار قلب جنین و جنبه‌های اخلاقی آن» برگزار می‌شودکنفرانس علمی تفسیر نوار قلب جنین و جنبه‌های اخلاقی آن پنجشنبه، سوم مردادماه در سالن مؤسسه عالی آزاد اندیشه برگزار می‌شود.
همشهریهمشهری4 روز قبل
وضعیت کمبود ویتامین D در ایران چگونه است؟ وی درباره وضعیت کمبود ویتامین D در ایران بیان داشت: با وجود این که ایران کشوری آفتابی است بررسی‌ها نشان می‌دهند که ما در بیشتر مناطق کشور حدود ۸۰ درصد کمبود ویتامین D داریم. سهراب به راه‌های تأمین ویتامین D اشاره کرد و گفت: راه‌های تأمین ویتامین D برای بدن شامل نور خورشید، منابع غذایی و مکمل ویتامین D است که با توجه به محدود بودن منابع غذایی آن، بهترین راه دریافت آن قرار گرفتن در معرض نور آفتاب است. سهراب، غنی‌ترین منابع غذایی ویتامین D را روغن کبد ماهی، ماهی‌های چرب مانند ماهی سالمون، لبنیات و تخم‌مرغ ذکر کرد. متخصص تغذیه در خصوص روش‌های تشخیص کمبود ویتامین D توضیح داد: تنها راه تشخیص کمبود ویتامین D، آزمایش خون است. اگرچه علائمی همچون مشکلات گوارشی، تعریق در ناحیه پوست جمجمه، استخوان درد، افزایش وزن و بی‌حوصلگی می‌توانند تا حدودی نشانگر کمبود ویتامین D در بدن باشند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، برنامه وزارت بهداشت برای درمان «فشارخونی‌ها»، آلودگی هوا مانع جذب ویتامین D می‌شود، راه‌های کاهش مصرف نمک برای کودکان و … گزیده‌ای از اخبار بسته سلامت امروز است که در ادامه گزیده‌ای از آن را می‌خوانید. بیماری فشار خون در ۴۰ تا ۵۰ درصد موارد منجر به سکته‌های مغزی و قلبی می‌شود. • آلودگی هوا مانع جذب ویتامین D می‌شودعضو هیات علمی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عوارض آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: آلودگی هوا از جمله عواملی است که مانع سنتز ویتامین D توسط نور خورشید در بدن می‌شود. به گزارش ایرنا، گلبن سهراب اظهار داشت: در مورد افراد ساکن در کلان‌شهر‌ها که عموما هوای آلوده‌ای دارند، هم باید به امکان کمبود ویتامین D توجه شود. وی درباره عوامل تأثیرگذار بر ساخته شدن ویتامین D در بدن گفت: برخی عوامل بر امکان تولید ویتامین D در اثر تابش نور خورشید تأثیرگذارند؛ افرادی که پوست تیره دارند یا در مناطقی دور از خط استوا زندگی می‌کنند، افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند یا پوشش کامل در برابر نور خورشید دارند (استفاده از ضد آفتاب، لباس‌های پوشیده، دستکش، کلاه و عینک) و افراد مسن، نمی‌توانند به مقدار کافی ویتامین D از طریق نور آفتاب به دست بیاورند بنابراین برای این دسته از افراد، استفاده از مکمل ویتامین D ضروری است.
ایسناایسنا5 روز قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مدیران گروه‌های آموزشی دانشکده‌ها باید نقشه راهی برای حل مشکلات داشته باشند، آن زمان است که اخبار خوش آموزشی و پژوهشی برای جامعه و مردم معنا پیدا می‌کند. رئیس دانشگاه تدوین روشی مدون برای پیشرفت گروه‌های آموزشی و ورود به بازار کار را ضروری دانست و گفت: تنوع بالای گروه‌های آموزشی در دانشگاه بیانگر این است که هرگز با شیوه‌ای واحد نمی‌توان به بازار کار وارد شد. وی با تأکید بر لزوم توجه به نیازهای گروه‌های آموزشی، توسعه و پیگیری جدی برنامه تحول در آموزش پزشکی را خواستار شد. رئیس دانشگاه استمرار جلسات گروه‌های آموزشی را خواستار شد و گفت: باید تلاش کنیم تا چراغ علم افروزی را در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی روشن نگاه‌داریم. آقاجانی هم‌افزایی بیشتر گروه‌های آموزشی را خواستار شد و گفت: گروه‌ها باید در مورد اهداف پژوهشی خود اتفاق‌نظر داشته باشند و با برنامه‌ریزی حرکت کنند.
ایسناایسنا5 روز قبل
مرحله دانشگاهی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانشجویی در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار شد. بر اساس این گزارش، در مرحله دانشگاهی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گروه‌های موافق و مخالف دانشجویی در گزاره‌های مختلفی به رقابت پرداخته و در نهایت دو تیم «ارغنون» و «باسکال» به فینال راه یافتند. همچنین گروه دانشجویی «باسکال» با حضور عفت نوری دانشجوی دکترای بیوتکنولوژی پزشکی، مریم مرادی دانشجوی دکترای پزشکی مولکولی، سمیرا محمدی دانشجوی دکترای آموزش و ارتقای سلامت و رضا شاهرخی دانشجوی دکترای انگل‌شناسی به عنوان گروه «اخلاق» انتخاب و تقدیر شدند. گفتنی است داوری این بخش از مناظره دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را دکتر حسام‌الدین علامه مشاور معاون فرهنگی وزیر بهداشت، دکتر فرج حسینیان معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی و دکتر لیلا ناصری عضو هیأت علمی جهاد دانشگاهی بر عهده داشتند. انتهای پیام
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، ناصر پارسا، متولد ۱۳۳۴، سرطان شناس و پژوهشگر علم ژنتیک و اهل شهرستان بروجرد است. وی عضو هیئت مدیره و دبیر بین المللی انجمن سرطان ایران و عضو انجمن بین المللی سرطان اروپا و آمریکا است. از سال ۱۹۸۲ تا ۲۰۱۳ بیش از ۲۰۰ مقاله و کتاب علمی از او در مجلات معتبر علوم پزشکی بین الملل به زبان انگلیسی منتشر شده است. ‌ناصر پارسا یکی از خیرین فعال در حوزه کمک‌رسانی (‌دارو، مواد غذایی و پوشاک) به زلزله‌زدگان و بیماران سرطانی و بچه‌های بی سرپرست در ایران است. محمد بور بور، تعاونگر برتر لرستانی و از دوستان صمیمی پروفسور پارسا به خبرنگار تسنیم گفت: پروفسور پارسا هم‌اکنون در بیمارستان تهران بستری است و تحت معالجه قرار گرفته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مهندس مهدی کمری اظهار داشت: ازن با توجه به موقعیت قرار گرفتنش در اتمسفر می‌تواند هم خوب باشد هم بد. اگر ازن در لایه‌های بالایی جو (استراتوسفر) تولید شود، تشکیل یک سپر ایمنی در مقابل پرتوهای مضر خورشید مثل پرتو فرابنفش را می‌دهد که همه ما آن را با نام لایه ازن می‌شناسیم. بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مهندس کمری در خصوص تاثیرات ازن بر بدن انسان، اذعان کرد: ازن می‌تواند تاثیرات سوئی بر سلامت انسان داشته باشد. مواجهه با این آلاینده می‌تواند سبب تحریک سیستم تنفسی، ایجاد سرفه، تحریک گلو، درد قفسه سینه، ایجاد و تشدید آسم و آلرژی و در صورت مواجهه مکرر سبب تخریب بافت ریه شود. وی یادآور شد: اقدامات کنترلی برای کاهش میزان ازن در سطح زمین عمدتا بر کنترل انتشار گازهای پیش‌ساز ازن متمرکز است.

به انتهای لیست رسیدید