دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رکنارکنا23 ساعت قبل
پایانه مسافربری، فرودگاه، آژانس‌های مسافرتی و هتل‌ها از جمله مکان هایی بودند که از سوی تیم گشت تعزیرات حکومتی خراسان رضوی و به ریاست قاضی جلیلی بازدید شدندشد و با متخلفان نیز برخورد شد. حضور سرزده در هتل‌های معروفیکی از اماکنی که مسافران و زائران ناگزیر به حضور در آن‌ها هستند، هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و … است. بررسی‌ها نشان می‌داد که بیشتر مراکز اقامتی، با دغدغه رفع مخاطرات، در راستای اکرام زائران قدم برداشته و هیچ مشکلی نداشتند. رئیس تیم گشت تعزیزات حکومتی خراسان رضوی در این باره گفت: در بازرسی از سردخانه‌های ۲هتل معروف مشهد، حدود ۲تن گوشت آلوده که به صورت غیراستاندارد فریز شده بود، کشف شد. به علت حضور نداشتن مالک یخچال‌های این فروشگاه پلمب و مالک آن به سازمان تعزیرات حکومتی احضار شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
با تصویب شورای شهر مشهد قطعه‌ای از بهشت رضا (ع) به اهداکنندگان عضو اختصاص می‌یابد. به گزارش ایسنا، اختصاص قطعه‌ای از بهشت رضا (ع) به اهداکنندگان عضو یکی از دستور کارهای شصت‌وششمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد بود که امروز در تالار شهر برگزار شد. وی تصریح کرد: در شهر مشهد سالانه حدود ۱۲۰ نفر به طور میانگین اهدای عضو دارند و بر این اساس سازمان فردوس‌ها مکلف خواهد شد به افرادی که اهدای عضو می‌کنند خدمات رایگان ارائه دهد. سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد مکلف است آثار مالی این مصوبه را در اصلاح بودجه ۹۸ و بودجه سنواتی خود پیش‌بینی کند. شهرداری مشهد باید پس از ابلاغ قانونی این مصوبه به نحو مقتضی نسبت به اطلاع‌رسانی به شهروندان اقدام کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز در جلسه علنی شورای شهر مشهد، اعضای شورا با اختصاص قطعه‌ای ویژه به اهدا کنندگان عضو در بهشت رضا (ع) موافقت کرد. رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای شهر مشهد با بیان اینکه سالانه حدود سه هزار نفر بر اثر مرگ مغزی از دنیا می‌روند، گفت: حدود سه هزار و ۲۰۰ نفر نیز بر اثر عدم دریافت عضو فوت می‌کنند. محمد حاجیان شهری به درخواست دانشگاه علوم پزشکی مشهد مبنی بر اقدامی تشویقی به منظور گسترش فرهنگ اهدا عضو اشاره و افزود: شهرداری مشهد در همین راستا با اهدا رایگان قطعه‌ای ویژه به نام «قطعه بخشندگان» و رایگان شدن هزینه کفن و دفن آنان، گامی مؤثر در راستای فرهنگ سازی اهدا عضو بر می‌دارد. دیگر عضو شواری شهر مشهد نیز با بیان اینکه شاخص اهدا عضو در کشور ۱۱ اهدا به ازا هر یک میلیون نفر است افزود: این شاخص در مشهد ۲۱ اهدا به ازا هر یک میلیون نفر است. رمضانعلی فیضی به آمار افراد در نوبت دریافت عضو در کشور اشاره و عنوان اظهارکرد: با وجود حضور ۲۵ هزار نفر در نوبت دریافت عضو، سالانه حدود شش هزار عضو حیاتی قابل پیوند دفن می‌شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، هادی دهقانی با اعلام این خبر اظهار داشت: برای نخستین بار در استان به دلیل آماده بودن زیرساخت‌های لازم برای ایجاد بخش پیوند کلیه این بخش در بیمارستان رازی راه‌اندازی می‌شود. وی با بیان اینکه مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شده اما هنوز از سوی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دریافت نشده است افزود: به محض دریافت مجوز، عمل پیوند کلیه انجام خواهد شد که احتمال می‌رود نیمه دوم سال باشد. رئیس اداره درمان بیماری‌های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از فعال بودن بخش کلیه در بیمارستان رازی بیرجند خبرداد و گفت: در این بیمارستان دو اطاق عمل و یک ICU در اختیار دو تیم جراحی کلیه قرار می‌گیرد تا عمل پیوند کلیه از افرادی که دچار مرگ مغزی نشدند با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شود. دهقانی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۸۰ نفر درمرکز بیماری‌های خاص پرونده داشته و در نوبت دیالیز قرار دارند گفت: از این تعداد حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر آماده پیوند کلیه از افراد دچار مرگ مغزی و یا افراد زنده هستند. انتهای پیام/ش
فارسفارس1 روز قبل
شورای شهر مشهد با مصوبه‌ای، سازمان فردوس‌ها را مکلف کرد در راستای توسعه فرهنگ اعطای عضو و قدردانی از اراده استوار و تصمیم حیاتی خانواده‌هایی که بدون هیچ چشم‌داشتی، اعضای بدن عزیزان خود را برای جانبخشی به افراد واجد شرایط دریافت عضو اهدا می‌کنند، نسبت به اختصاص قطعه‌ای ویژه به نام «قطعه بخشندگان حیات» اقدام کند. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، شصت‌ و‌ ششمین جلسه علنی اسلامی شهر مشهد، ظهر امروز به ریاست محمدرضا حیدری در سالن جلسات علنی ساختمان شورای شهر مشهد تشکیل شد. رئیس شورای شهر مشهد ضمن اشاره به مناسبت‌های هفته پیش‌رو، گفت: جمعه این هفته، روز زیارتی امام رضا (ع) است که در فرهنگ و آموزه‌های دینی ما مورد ویژه‌ای است، به همکارانم در حوزه حمل و نقل شهری یادآوری می‌کنم برای این روز زیارتی تمهیدات لازم را در نظر بگیرند. رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در واکنش به حاشیه‌هایی که برای برخی از اعضای شورای شهر ایجاد شده گفت: طی روزهای اخیر برخی افراد که انسجام شورای شهر پنجم، برنامه‌های راهبردی و موفقیت مدیریت شهری در اداره شهر را برنمی‌تابند به جای اقدامات حمایتی به ابزارهای ناصواب برای تخریب متمسک شده‌اند. رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: در صورت ادامه فعالیت‌های تخریبی، با مردم و نخبگان شهر برای طرح اهداف پشت پرده، وارد گفت‌وگو می‌شویم و اهداف پشت پرده و اسرار این موضوع را بیان می‌کنیم.
ایسناایسنا2 روز قبل
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آغاز نام‌نویسی در بیست‌وپنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر محسن تفقدی، اظهار کرد: این دوره از جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی شامل دو بخش افراد حقیقی و نهادهای حقوقی حوزه علوم پزشکی است. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به گروه پژوهش برتر گفت: متقاضی این گروه می‌تواند به طور مستقل با یک مقاله اصیل پژوهشی پراستناد، با شرایط اعلام شده در فراخوان در یکی از دو کمیته علوم بالینی و سلامت یا کمیته علوم پایه پزشکی شرکت کند. بنابراین برای یک تحقیق خوب و ارزشمند در جشنواره جایگاه تعریف شده وجود خواهد داشت. بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فرآیند ثبت نام با عضویت در سامانه جشنواره رازی و ارسال آثار به صورت الکترونیکی از آدرسrazi. research. ac. ir یا razi. hbi. ir انجام می‌شود.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، این اجلاس دو روزه به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه‌های مهم وزارت بهداشت و افزایش هماهنگی‌های لازم به مدت دو روز دوم و سوم مرداد ماه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود. برگزاری کارگاه‌های تخصصی، بازدید از پروژه‌های در حال اجرای دانشگاه علوم پزشکی مشهد و افتتاح همزمان ۳۱ پروژه بهداشتی، درمانی و خدماتی از جمله برنامه‌های این نشست خواهد بود.
فارسفارس2 روز قبل
هادی دهقانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، ترویج فرهنگ اهدای عضو را نیازمند همکاری همه سازمان‌ها و نهادها دانست و اظهار داشت: اهدای عضو و زنده‌کردن یک فرد به منزله زنده کردن همه انسان‌ها است. نجات جان بیماران با اهدای عضو ۱۹ بیمار مرگ مغزیدهقانی از نجات جان بیماران نیازمند با اهدای عضو ۱۹ بیمار مرگ مغزی در خراسان‌جنوبی خبر داد و بیان داشت: از سال ۹۴ تاکنون ۶۵ عضو از بدن ۱۹ بیمار دچار مرگ مغزی در استان به بیماران نیازمند در کشور پیوند شده است. وی با تشریح اینکه ۹ نفر از اهداکنندگان زن و ۱۰ نفر مرد بودند، تبیین کرد: در سال ۹۴ دو مورد، ۹۵ دو مورد، ۹۶ پنج مورد، ۹۷ هشت مورد و از ابتدای امسال دو مورد اهدای عضو بیماران خراسان‌جنوبی در مشهد انجام شده است. نبود بخش پیوند؛ مهم‌ترین مشکل بیماران نیازمند پیوند عضووی نبود بخش پیوند را از مهم‌ترین مشکلات بیماران نیازمند پیوند عضو در استان ذکر کرد و بیان داشت: با رایزنی‌های انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی مشهد از نیمه دوم امسال شرایط پیوند کلیه در بیرجند فراهم می‌شود که با فراهم کردن امکانات و اقدامات لازم در بیمارستان رازی بیرجند، جسد برای اهدای عضو به مشهد منتقل نخواهد شد. دهقانی در پایان خاطرنشان کرد: افرادی که می‌خواهند جزو اهدا کنندگان عضو باشند می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی https: //ehda. center/ ثبت‌نام و کارت ویژه اهدای عضو دریافت کنند و متقاضیان زمانی ثبت‌نام نهایی خواهند داشت که کد رهگیری دریافت کنند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، فعالیت گروه‌های جهادی همزمان با فصل تابستان در استان خراسان رضوی آغاز شده است و این گروه‌ها تلاش دارند تا با حضور در مناطق محروم استان خراسان رضوی بخشی از چهره محرومیت در این مناطق را بزدایند. این اردوها در رده‌های مختلف و توسط اقشار گوناگون انجام می‌شود و هر کدام سهم عمده‌ای در محرومیت‌زدایی دارند؛ محرومیت‌زدایی فرهنگی، عمرانی و اجتماعی ابعاد مختلف این اردوها است. در شهرستان‌های خراسان رضوی نیز این اردوها در حال برگزاری است و اقشار مختلف مردمی با حضور در این اردوها لذت محرومیت‌زدایی و کمک به نیازمندان را می‌چشند. وی با اشاره به اینکه این دوره نخستین دوره اردوهای جهادی در تابستان ۹۸ است، افزود: این برنامه به مدت هفت روز و با حضور ۶۵ امدادیار جهادگر اجرا می‌شود. رئیس کمیته امداد نیشابور بیان کرد: جهادگران شرکت‌کننده در این اردو شامل اساتید، اعضای هیئت علمی، دانشجویان دوره تخصص، فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دوره عمومی دندانپزشکی هستند.
فارسفارس3 روز قبل
۱۷۵ تشکل دانشجویی خراسان رضوی در نامه‌ای به وزیر امور خارجه کشورمان، ‌خواستار مطالبه و پیگیری آزادی «شیخ ابراهیم زکزاکی» شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، ۱۷۵ تشکل دانشجویی خراسان رضوی در نامه‌ای به وزیر امور خارجه کشورمان، ‌خواستار مطالبه و پیگیری آزادی «شیخ ابراهیم زکزاکی» شدند. متن این نامه به شرح ذیل است: «باسمه تعالیجناب آقای ظریفوزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایرانبا سلام و احترام؛ همان‌گونه که مستحضرید چهار سال از اسارت شیخ ابراهیم زکزاکی توسط ارتش نیجریه می‌گذرد، همچنین خبرهایی مبنی بر وخامت حال و در خطر بودن جان وی به گوش می‌رسد. از آن‌جا که وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران طبق اصل ۱۵۲ قانون اساسی ملزم به دفاع از حقوق همه مسلمانان جهان بوده و نیز طبق اصل ۱۵۴ قانون اساسی ملزم است از مبارزه حق‌طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان حمایت کند، بنابراین ما دانشجویان انقلابی دانشگاه‌های خراسان رضوی خواستار پیگیری سریع این موضوع و اتخاذ مواضعی شفاف توسط وزارت خارجه هستیم و مورد درخواست و انتظار است که اقدامات صورت گرفته در حمایت از حرکت اسلامی نیجریه درراستای آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی را برای تنویر افکار عمومی و دانشجویان، شرح کنید. والسلام علی من التبع الهدی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی قرارگاه مطالبه‌گری تخصصی شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی خراسان رضوی قرارگاه دانشجویی شهید زین الدین مشهد کانون توانمندسازی ژرفا قرارگاه دانشجویی پیگیری مطالبات مردمی بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مشهد انجمن اسلامی دانشگاه پیام نور مشهد بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید منتظری مشهد بسیج دانشجویی دانشگاه خیام مشهد بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سجاد مشهد انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی سجاد مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی شاندیز مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی حکیم طوس مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی حکمت رضوی مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی خراسان مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی عطار مشهد بسیج دانشجویی دانشگاه مطهر مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی تابران مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی خاوران مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی فردوس مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی سلمان مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی توس مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی اقبال لاهوری مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی اسرار مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی کاویان مشهد بسیج دانشجویی آموزش عالی بهار مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی خوارزمی مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی صنعت آب و برق مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی تصمیم یار توس مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی صنعتی شرق مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی تعاون خراسان مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی بازرگانی مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی علوم فنون هوایی مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی قوه قضائیه مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی خانه کارگرمشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی پردیسان مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی صنعت هوانوردی مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی فرهنگ و هنر ۲ مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی شهرک‌های صنعتی مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی علمی صنعتی خراسان مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی جهاد کشاورزی مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی شهرداری‌های مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی مخابرات مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی تربیت بدنی مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی مدیریت صنعتی خراسان مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی فنی و حرفه‌ای مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی فرهنگ و هنریک مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی پارت لاستیک مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی هلال احمر مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی مدیریت بازرگانی مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی صنایع و معادن مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی صنایع قند مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی انجمن مدیریت ایران مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی میراث فرهنگی مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی بهزیستی مشهد بسیج دانشجویی علمی کاربردی فراز صنعت آریا مشهد بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی مشهد بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مطهری مشهد بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد بسیج دانشجویی پردیس اسراردانشگاه امام رضا (ع) مشهد بسیج دانشجویی پردیس رضوان دانشگاه امام رضا (ع) مشهد بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مطهری خواهران مشهد بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهیدهاشمی نژاد مشهد بسیج دانشجویی دانشکده فنی الزهرا مشهد بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالی بینالود مشهد بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور فریمان بسیج دانشجویی دانشگاه غیرانتفاعی سناباد چناران بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورچناران بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی چناران بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تایباد بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تایباد بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بجستان بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نوربجستان بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بردسکن بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نوربردسکن بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی جغتای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورجغتای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی جوین بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورجوین بسیج دانشجویی دانشگاه دانشکده پرستاری جوین بسیج دانشجویی دانشگاه علمی و کاربردی جوین بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خواف بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خواف بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی خواف بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور درگز بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی درگز بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سرخس بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نورسرخس بسیج د
ایسناایسنا4 روز قبل
مدیر امور تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد همواره جزو مقام‌آوران در سطح کشوری بوده و همیشه از بین ۶۵ دانشگاه شرکت‌کننده در المپیاد ورزشی جزو ۵ دانشگاه برتر کشور است. به گزارش ایسنا، عباس چمنیان در نشست خبری که در ساختمان شماره ۳ دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، درخصوص فعالیت‌های اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تابستان، گفت: فعالیت‌های ما در تابستان به دلیل وجود اوقات فراغت دانشجویان و کارکنان دانشگاه به ۲ برابر افزایش می‌یابد. وی در مورد المپیادهای ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: یکی از فعالیت‌هایی که به صورت مداوم در تابستان‌ها اجرا می‌شود، المپیادهای ورزشی در سطح کشوری است. مدیر امور تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: تابستان امسال المپیاد ورزشی دختران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ۱۰ رشته ورزشی برگزار می‌شود. وی نسبت به موفقیت کاروان اعزامی اظهار امیدواری کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد همواره جزو مقام‌آوران در سطح کشوری است و همیشه از بین ۶۵ دانشگاه شرکت کننده در المپیاد ورزشی جزو ۵ دانشگاه برتر کشور است.
ایسناایسنا4 روز قبل
مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ضمن تشریح فعالیت‌های دانشجویی و آموزشی این دانشگاه در فصل تابستان، گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال تحصیلی جدید هزار دانشجو جدید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری حرفه‌ای داشته باشیم. با تشکیل ستاد اسکان و خدمات رفاهی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تدابیری برای نحوه ارائه خدمات به گروه‌های دانشجویی اندیشیده شده است. مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: دانشجویان از دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی به مشهد می‌آیند که به آن‌ها خدمات می‌دهیم. این افراد در سه گروه در کلاس‌های تابستانه دانشکده پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی شرکت می‌کنند که این امر برای دانشگاه علوم پزشکی مشهد بسیار ارزشمند است. وی اضافه کرد: بیش از هزار دانشجوی دختر شرکت کننده در این طرح در پردیس دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اسکان داده می‌شوند.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
کارگاه تولید پودر لباسشویی تقلبی در مشهد با حضور شعبه سیار گشت تعزیرات حکومتی خراسان رضوی و کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد مهر و موم شد. رئیس شعبه سیار تعزیرات حکومتی خراسان رضوی روز چهارشنبه با اعلام این مطلب افزود: این کارگاه در منطقه خین عرب مشهد امروز بازرسی شد و هزار بسته پودر لباسشویی سه و پنج کیلویی فاقد شناسه‌های مورد تایید معاونت غذا و دارو در این کارگاه کشف و ضبط شد. امید جلیلی افزود: بسته‌های پودر تولیدی توقیف و ضمن تشکیل پرونده تخلف این کارگاه مهر و موم شد. تعداد پرونده‌های وارده به اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی طی سه ماه امسال ۱۰ هزار و ۹۷۲ فقره و تعداد پرونده‌های مختومه ۱۰ هزار و ۲۸۳ فقره بوده است
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
دی در جاده مشهد-کلات ۱۰ مجروح برجای گذاشت که توسط آمبولانس اورژانس به مراکز درمانی مشهد انتقال یافتند. به گزارش مشهد فوری، مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت بحران و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این حادثه رانندگی بامداد امروز در حوالی روستای پاژ حدود ۳۰ کیلومتری مشهد رخ داد. مجروحان سانحه با سه دستگاه آمبولانس به بیمارستانهای طالقانی و هاشمی نژاد مشهد اعزام شدند. یکشنبه هفته جاری نیز تصادف رانندگی در همین جاده منجر به وارد آمدن ضربات شدید به جوان ۲۲ ساله شد که مصدوم به وسیله بالگرد به بیمارستان طالقانی مشهد منتقل شد. طول جاده مشهد - کلات ۱۴۰ کیلومتر است که ۵۷ کیلومتر آن در حوزه شهرستان مشهد و ۸۳ کیلومتر در حوزه شهرستان کلات قرار دارد.
رکنارکنا6 روز قبل
به گزارش رکنا، مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت بحران و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این حادثه رانندگی بامداد امروز در حوالی روستای پاژ حدود ۳۰ کیلومتری مشهد رخ داد. مجروحان سانحه با سه دستگاه آمبولانس به بیمارستانهای طالقانی و هاشمی نژاد مشهد اعزام شدند. یکشنبه هفته جاری نیز تصادف رانندگی در همین جاده منجر به وارد آمدن ضربات شدید به جوان ۲۲ ساله شد که مصدوم به وسیله بالگرد به بیمارستان طالقانی مشهد منتقل شد. طول جاده مشهد - کلات ۱۴۰ کیلومتر است که ۵۷ کیلومتر آن در حوزه شهرستان مشهد و ۸۳ کیلومتر در حوزه شهرستان کلات قرار دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس1 هفته قبل
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور اجتماعی گفت: ۲۵ درصد افراد سیگاری اولین شروع سیگار کشیدن را در سنین زیر ۱۰ سال تجربه کرده‌اند و متاسفانه کشور ما یکی از کشورهای با شیوع بالای مصرف سیگار و قلیان بعد از چند کشور عربی است. مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور اجتماعی تصریح کرد: تشکیل سازمان مردم نهاد، انجمن پیشگیری از مصرف دخانیات و دخیل کردن مردم در این حوزه به عنوان یک استراتژی ضروری به شمار می‌رود. وی خاطرنشان کرد: آموزش و توانمندسازی مردم، مطالبه‌گری از طریق سازمان‌های دولتی و اقدامات درمانی برای افراد مبتلا به مصرف سیگار از جمله اهداف تشکیل انجمن پیشگیری از مصرف دخانیات به شمار می‌رود. خدایی افزود: ۲۵ درصد افراد سیگاری اولین شروع سیگار کشیدن را در سنین زیر ۱۰ سال تجربه کرده‌اند و متاسفانه کشور ما یکی از کشورهای با شیوع بالای مصرف سیگار و قلیان بعد از چند کشور عربی است. انتهای پیام/ ۷۰۰۳۱/ق
ایسناایسنا1 هفته قبل
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی درباره اظهارنظرهایی که در مورد مصرف نمک برای کنترل فشارخون می‌شود، توضیح داد: این اعمال را با صراحت رد می‌کنیم. تنها چیزی که مورد قبول است طب ایرانی‌ست که در دانشکده طب سنتی در دانشکاه علوم پزشکی تدریس می‌شود. رحیمی در ادامه گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد غربال‌گری حدود ۱۳۰ هزار نفر -بیش از حد تعیین‌شده وزارت‌خانه- را انجام داده است. تمام افرادی که در این پویش فشار خون بالایشان تشخیص داده شد، به پزشک معالج ارجاع داده شده و وارد فرایند درمان شدند. گروه اول؛ افرادی هستند که از بیماری فشار خون خود آگاهی داشته و در حال طی مراحل درمان هستند.
فارسفارس1 هفته قبل
مسؤول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از اهدای اعضای جوان مرگ مغزی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و نجات و ادامه زندگی ۴ بیمار نیازمند به عضو خبر داد. مسؤول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: کبد زنده یاد مرتضی پاک فطرت در بیمارستان منتصریه به آقای ۴۳ ساله ساکن تربت حیدریه به‌صورت رایگان اهدا و پیوند شد و به بیمار زندگی دوباره بخشید. وی افزود: قرنیه‌های مرتضی پاک فطرت نیز جهت پیوند به بیمارستان خاتم الا نبیاء (ص) ارسال شد. خالقی اظهار کرد: همچنین قسمتی از پوست مرحوم مرتضی پاک‌فطرت جهت پیوند به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) ارسال شد. انتهای پیام/ ۷۰۰۵۱/ح
ایسناایسنا1 هفته قبل
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در این طرح، یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۴۳ نفر غربالگری فشار خون شدند. بسیاری از مردم درباره فشار خون شنیده بودند اما از آن غافل بودند. انتظار داریم حدود ۲۵ درصد از جمعیت افراد بالای ۳۰ سال یعنی قریب به ۷۰۰ هزار نفر فشار خون داشته باشند. در هدف‌گذاری طرح، انتظار می‌رفت از بین یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر، ۳۰۰ هزار نفر فشار خون داشته باشند. قلیان تصریح کرد: مطمئنا سطح سواد سلامت مردم پایین است که نمی‌دانند در مراکز جامع سلامت چه می‌گذرد و چه اقداماتی انجام می‌شود، وگرنه عمل غربالگری فشار خون از قدیم هم بوده است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مشهد اعلام کرد: استان خراسان رضوی در شهرستان‌های زیر پوشش این دانشگاه با کمبود بیش از هشت هزار تخت بیمارستانی مواجه است. به گزارش مشهد فوری، دکتر محمدرضا دارابی روز یکشنبه در آیین افتتاح بخش جراحی قلب بیمارستان امام زمان (ع) مشهد افزود: تعداد تخت‌های مورد نیاز مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۱۶ هزار تخت است که اکنون به میزان نیمی از این رقم در این مناطق دایر است. وی خاطر نشان کرد: هم اکنون اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با وجود انبوه جمعیت زائر و مسافر، نه تنها از دیگر استانها بیشتر نیست بلکه کمتر نیز هست. رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از استاندار خراسان رضوی خواست که کمبود اعتبارات این استان در حوزه درمان و بهداشت را پیگیری کند تا کمبود اعتبارات در خدمات رسانی به مجاوران و زائران جبران شود. مراسم بهره برداری از بخش جراحی قلب بیمارستان امام زمان (عج) امروز با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
علی حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکنون به ۱۱۶ استخر و مجموعه‌ آبی در مناطق مختلف مجوز صادر کرده است، ۸۰ درصد از استخرهای دارای مجوز از این دانشگاه، در مشهد فعال هستند. مدیر گروه بهداشت محیط حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: سه استخر در استان به عنوان مجموعه و یا پارک‌های آبی فعال هستند و سایر استخرها به صورت مستقل در اختیار عموم قرار می‌گیرند و یا داخل هتل‌ها هستند، بالغ بر ۹۵ درصد از استخرها بهداشت را رعایت می‌کنند و باید برای پنج درصد باقی مانده آن تدابیری صورت پذیرد. حسنی بیان کرد: از موارد قابل بازدید در استخرها توسط متولیان و کارشناسان می‌توان به وضعیت سرویس‌ها، تهویه استخر، خدمات ارائه شده، شفافیت آب، بهداشت فردی کارکنان، فعال بودن کمک‌های اولیه، متناسب‌ بودن دوش‌ها و مواد شوینده و وضعیت کلرزنی و بوی گاز کلر اشاره کرد. مدیر گروه بهداشت محیط حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: کارشناسان علاوه بر موارد مذکور باید به وضعیت بوفه‎‌ها، کیفیت آب استخر از نظر دما، بار میکروبی کیفیت شیمیایی و همچنین شرایط محیطی ساختمانی نیز توجه کرد، کمتر از ۲۰ درصد از استخرها ویژه یکی از دو گروه بانوان و آقایان بوده و سایر آنها به دو گروه اختصاص دارد. انتهای پیام/ح
ایسناایسنا1 هفته قبل
قائم‌مقام معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سالیانه ۱۰۰ هزار نفر در کشور به دلیل فشارخون بالا جان خود را از دست می‌دهند. وی بیان کرد: برابر آمار اعلام شده حدود ۱۸ میلیون نفر در کشور با این بیماری دست‌وپنجه نرم می‌کنند که حدود نیمی از این افراد از بیماری خود بی‌اطلاع هستند و عده‌ای از کسانی که اطلاع دارند، درمان می‌شوند. با اجرای طرح ملی کنترل فشار خون در شهرستان کاشمر بالغ بر ۹۰ درصد مردم مشارکت کردند که این حرکت مهمی در عرصه سلامت است. یزدانی در ادامه به مزایای اجرای طرح ملی کنترل فشار خون اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح سعی شد خود مردم در ارتقا سلامت جامعه مداخله کنند که خوشبختانه این اتفاق افتاد. در اجرای این طرح ۲۵۰۰ نفر بیمار فشارخونی جدید در کاشمر شناسایی شدند که از بیماری خود اطلاعی نداشتند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
این سهمیه‌ها به کیفیت آموزش آسیب می‌زند. وی با اشاره به کمبود اعتبارات دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: اعتبارات دانشگاه به حدی کم است که حتی نمی‌توان جواب اساتید و کارکنان را داد. این سهمیه‌ها به کیفیت آموزش آسیب می‌زند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: زمان‌هایی داریم که ورود زوار بسیا ر زیاد است و نمی‌توانیم جوابگوی آن‌ها باشیم. خراسان رضوی دومین استان پس از تهران از نظر جمعیت است و نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جوابگوی این حجم نیست.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
این سهمیه‌ها به کیفیت آموزش آسیب می‌زند. وی با اشاره به کمبود اعتبارات دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: اعتبارات دانشگاه به حدی کم است که حتی نمی‌توان جواب اساتید و کارکنان را داد. این سهمیه‌ها به کیفیت آموزش آسیب می‌زند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: زمان‌هایی داریم که ورود زوار بسیا ر زیاد است و نمی‌توانیم جوابگوی آن‌ها باشیم. خراسان رضوی دومین استان پس از تهران از نظر جمعیت است و نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جوابگوی این حجم نیست.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
برخورد یک دستگاه اتوبوس حمل و نقل شهری با خودروی سواری پراید در چهارراه شهدای مشهد پنج نفر را مجروح کرد. به گزارش مشهد فوری، مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت بحران و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: این حادثه حوالی بامداد امروز در چهار راه شهدای مشهد به سمت حرم مطهر رضوی رخ داد. محمد علیشاهی افزود: برای امداد رسانی به این حادثه یک دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شد. وی اضافه کرد: مجروحان این حادثه به بیمارستان شهید کامیاب مشهد انتقال یافتند.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت بحران و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: این حادثه حوالی بامداد امروز در چهار راه شهدای مشهد به سمت حرم مطهر رضوی رخ داد. محمد علیشاهی افزود: برای امداد رسانی به این حادثه یک دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شد. وی اضافه کرد: مجروحان این حادثه به بیمارستان شهید کامیاب مشهد انتقال یافتند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، بر اثر دو حادثه رانندگی در مشهد ۱۰ نفر به بیمارستان‌های فارابی و شهید هاشمی نژاد این شهر منتقل شدند. مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت بحران و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز جمعه گفت: بر اثر برخورد خودرو پژو با جدول که بامداد امروز در میدان جمهوری اسلامی این شهر رخ داد، پنج نفر مجروح شدند. محمد علیشاهی افزود: برای امداد رسانی به این حادثه دو دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل اعزام و مجروحان به بیمارستان فارابی انتقال یافتند. وی اظهار داشت: در حادثه دیگر نیز دو خودرو سواری پژو و پراید بامداد امروز در انتهای بولوار پنجتن مشهد با هم برخورد کردند که بر اثر آن پنج نفر مجروح و به بیمارستان شهید هاشمی نژاد این شهر منتقل شدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
بر اثر دو حادثه رانندگی در مشهد ۱۰ نفر به بیمارستان‌های فارابی و شهید هاشمی نژاد این شهر منتقل شدند. به گزارش مشهد فوری، مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت بحران و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اثر برخورد خودرو پژو با جدول که بامداد امروز در میدان جمهوری اسلامی این شهر رخ داد، پنج نفر مجروح شدند. محمد علیشاهی افزود: برای امداد رسانی به این حادثه دو دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل اعزام و مجروحان به بیمارستان فارابی انتقال یافتند. وی اظهار داشت: در حادثه دیگر نیز دو خودرو سواری پژو و پراید بامداد امروز در انتهای بولوار پنجتن مشهد با هم برخورد کردند که بر اثر آن پنج نفر مجروح و به بیمارستان شهید هاشمی نژاد این شهر منتقل شدند.

به انتهای لیست رسیدید