دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از آستان‌نیوز حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی با رئیس، اعضای هیأت رئیسه و رؤسای دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد که برای اولین بار در آستان قدس رضوی انجام شد دیدار کرد. وی افزود: آستان قدس رضوی برای برطرف کردن نیاز انسان و جامعه نیازمند همراهی دانشگاهیان و جامعه علمی کشور است. تولیت آستان قدس رضوی در ادامه گفت: بسیاری از آداب، بایدها و نبایدهای دینی، مستحبات و مکروهات که در مبانی اسلام و سیره ائمه اطهار (ع) آمده است، در حقیقت دستوراتی پزشکی هستند که امروزه پیشرفت‌های علمی فواید آنها را برای جسم انسان به اثبات رسانده است. وی با اشاره به دستاوردها و پیشرفت‌های علم پزشکی در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد: امروز جامعه پزشکی ایران پاسخگوی تمام نیازهای درمانی کشور بوده که این مهم از برکات انقلاب اسلامی و هوش و ذکاوت ملت ایران است. حجت‌الاسلام مروی، آمادگی آستان قدس رضوی برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی مشهد را اعلام کرد و اظهار کرد: آستان قدس رضوی به میزان توان و امکانات وظیفه خود می‌داند در خدمت دانشگاهیان و دانشمندان باشد زیرا اعتقاد داریم این کار در راستای کمک به رشد، پیشرفت و تعالی کشور است.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی تولیت آستان قدس رضوی گفت: استکبار از پیشرفت‌های علمی ایران هراس دارد، زیرا جامعه‌ای که دانا باشد، تواناست. وی ادامه داد: رویکرد آستان قدس رضوی حرکت در یک بعد و تنها پاسخگویی به یک نوع نیاز انسان و جامعه نیست، این آستان مقدس تلاش دارد در ابعاد مختلف در حد توان و مقدورات فعال باشد و در این راه نیازمند همراهی دانشگاهیان و جامعه علمی کشور است. تولیت آستان قدس رضوی افزود: بسیاری از آداب، بایدها و نبایدهای دینی، مستحبات و مکروهات که در مبانی اسلام و سیره ائمه اطهار (ع) آمده است، در حقیقت دستوراتی پزشکی هستند که امروزه پیشرفت‌های علمی فواید آن‌ها را برای جسم انسان به اثبات رسانده است. تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به دستاوردها و پیشرفت‌های علم پزشکی در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و عنوان کرد: امروز جامعه پزشکی ایران پاسخگوی تمام نیازهای درمانی کشور بوده که این مهم از برکات انقلاب اسلامی و هوش و ذکاوت ملت ایران است. حجت‌الاسلام والمسلمین مروی در پایان ضمن اعلام آمادگی آستان قدس رضوی برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار کرد: آستان قدس رضوی به میزان توان و امکانات وظیفه خود می‌داند در خدمت دانشگاهیان و دانشمندان باشد، زیرا اعتقاد داریم این کار در راستای کمک به رشد، پیشرفت و تعالی کشور است.
ایمناایمنا1 روز قبل
از طرفی گفته شده که مزاج گوشت گرم است، بنابراین افراد گرم‌مزاج باید کمتر گوشت مصرف کنند. گوشت گوسفندگوشت گوسفندبرای مزاج انسان بهترین نوع گوشت، گوشت گوسفند است. اگر بز ۶ماه یا یک سال داشته باشد، گوشت آن از نظر کیفیت و خواص شبیه گوشت گوسفند است. بهتر است که گوشت شترمرغ را با گوشت گوسفند چرخ کرده و با آن غذا تهیه کنید. هضم میگو سنگین است، بنابراین افرادی که دچار مشکلات سوءهاضمه هستند باید از مصرف گوشت میگو خودداری‌کنند.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، ترکیب «سیر وعسل» یک روش درمانی طبیعی برای رفع بیماری هاست، شما می‌توانید این ترکیب فوق العاده را تهیه و از مزایای درمانی آن برای ارتقای سلامت استفاده کنید. دکترعبد الرضا نوروزی متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ترکیب «سیر و عسل» را می‌توان برای مبارزه با سرماخوردگی و آنفولوآنزا، سم زدایی بدن، تقویت سیستم ایمنی و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد. این متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اما معجون سیر و عسل با به کارگیری چربی‌های ذخیره شده و با سوزاندن آن، انرژی فعالیت روزانه بدن ما را فراهم کرده و با کاهش وزن تدریجی از چاقی پیشگیری می‌کند. نوروزی افزود: ترکیبات گوگردی سیر، زمانی که با عسل مخلوط می‌شود، برای سیستم گردش خون بسیار مفید است، از لخته شدن خون و اختلالاتی مانند ترومبوز و رگ‌های واریسی جلوگیری می‌کند. این متخصص تغذیه گفت: سیر و عسل هردو با التهاب مبارزه می‌کند و می‌تواند به عنوان داروی آرتروز واحتباس (جمع شدن) مایعات و اختلالات استفاده شود.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
مدیر گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: درحال حاضر دانشگاه مشهد، بزرگترین و فعال‌ترین گروه فیزیک پزشکی در سطح کشور را داراست. دکتر محمدتقی بحرینی با بیان اینکه ایران و تعداد محدودی از کشورها رشته فیزیک پزشکی را به صورت گرایشی تعریف و اجرا کردند، اظهار کرد: درحال حاضر دانشگاه مشهد، بزرگترین وفعالترین گروه فیزیک پزشکی در سطح کشور را داراست. وی خاطرنشان کرد: گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با دارا بودن سه رشته کارشناسی ارشد شامل فیزیک پزشکی، تصویربرداری پزشکی، رادیو بیولوژی و ۵ گرایش دکترای تخصصی شامل فیزیک پرتو درمانی، فیزیک تصویربرداری، فیزیک پزشکی هسته‌ای، پرتوهای غیر یون‌ساز در تشخیص و درمان، رادیوبیولوژی دزیمتری و حفاظت یکی از مهمترین و فعال‌ترین گروه‌ها در سطح کشور محسوب می‌شود. بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بحرینی با بیان اینکه وجود مشترکات میان گروه فیزیک پزشکی و گروه‌های تخصصی بالینی موجب ایجاد بازار کار مناسب برای دانش‌آموختگان این رشته شده است، خاطرنشان کرد: دانش آموختگان این رشته می‌توانند در بخش‌های پرتو درمانی، پزشکی هسته‌ای، تصویربرداری پزشکی فعالیت کنند و حضور آنها در این بخش‌ها ضرورت و یا الزام قانونی دارد. مدیر گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه رشته فیزیک پزشکی در ایران ۳۵ سال و در دنیا ۱۲۰ سال سابقه دارد، اظهار کرد: عرصه‌های فعالیت این رشته بسیار گسترده است و در تشخیص بیماری‌های جسمی و روانی مانند اوتیسم، آلزایمر و ای لپسی نقش بسزایی دارد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیر گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: درحال حاضر دانشگاه مشهد، بزرگترین وفعالترین گروه فیزیک پزشکی در سطح کشور را داراست. دکتر محمدتقی بحرینی با بیان اینکه ایران و تعداد محدودی از کشورها رشته فیزیک پزشکی را به صورت گرایشی تعریف و اجرا کردند، اظهار کرد: درحال حاضر دانشگاه مشهد، بزرگترین وفعالترین گروه فیزیک پزشکی در سطح کشور را داراست. وی خاطرنشان کرد: گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با دارا بودن سه رشته کارشناسی ارشد شامل فیزیک پزشکی، تصویربرداری پزشکی، رادیو بیولوژی و ۵ گرایش دکترای تخصصی شامل فیزیک پرتو درمانی، فیزیک تصویربرداری، فیزیک پزشکی هسته‌ای، پرتوهای غیر یون‌ساز در تشخیص و درمان، رادیوبیولوژی دزیمتری و حفاظت یکی از مهمترین و فعال‌ترین گروه‌ها در سطح کشور محسوب می‌شود. بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بحرینی با بیان اینکه وجود مشترکات میان گروه فیزیک پزشکی و گروه‌های تخصصی بالینی موجب ایجاد بازار کار مناسب برای دانش‌آموختگان این رشته شده است، خاطرنشان کرد: دانش آموختگان این رشته می‌توانند در بخش‌های پرتو درمانی، پزشکی هسته‌ای، تصویربرداری پزشکی فعالیت کنند و حضور آنها در این بخش‌ها ضرورت و یا الزام قانونی دارد. مدیر گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه رشته فیزیک پزشکی در ایران ۳۵ سال و در دنیا ۱۲۰ سال سابقه دارد، اظهار کرد: عرصه‌های فعالیت این رشته بسیار گسترده است و در تشخیص بیماری‌های جسمی و روانی مانند اوتیسم، آلزایمر و ای لپسی نقش بسزایی دارد.
رکنارکنا2 روز قبل
وی افزود: ‌شهید سلیمانی یک شخصیت بسیار والا و ارزشمند بود که در طول دوره خدمت به انقلاب و نظام در مسیر جهاد، فداکاری، مقاومت و ایثار، هیچگاه توقف نداشت و راه خود را با قدرت و ایمان ادامه داد. روحانی با بیان اینکه مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی چه در شهرهای مختلف ایران و چه در شهرهای بغداد، کربلا و نجف در کشور عراق به خوبی از خدمات این سردار بزرگ اسلام قدردانی کردند، افزود: این حضور گسترده موجب شد که آمریکا بعد از ترور شهید سلیمانی نتواند حتی متحدانش را با خود همراه کند. روحانی تصریح کرد: در حادثه ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی، افکار عمومی دنیا، نخبگان جامعه و دنیای اسلام بویژه همسایگان ما که خدمات سردار شهید سلیمانی را دیده بودند به خوبی عکس‌العمل نشان دادند و خط ایستادگی و مقاومت خیلی پررنگ شد. تنوع بخشی و رفع انحصار در آیین نامه ارتقای اساتید دانشگاه‌ها نیز از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بود. اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین در جلسه امروز تصویب کردند جایزه جهانی ایثار که پیشنهاد سردار شهید سلیمانی بوده است، با نام خود شهید سلیمانی به ایثارگران در سطح بین‌المللی اعطا شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
سومین کنگره بین‌المللی «سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی» ۲۵ و ۲۶ فروردین ماه در مشهد برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، این کنگره از سلسله رویداد‌های MashhadStemCells است که با هدف ایجاد هم‌گرایی میان فعالان حوزه تحقیقات و کاربرد سلول‌‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و ارائه تازه‌ترین یافته‌ها در سطح ملی و بین‌المللی توسط سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار می‌شود. این کنگره در سالن همایش‌های دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود و بنا بر اعلام کانال اطلاع رسانی سومین کنگره بین المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی شرکت در کنگره بدون ارسال مقاله نیز میسر است. این کنگره، اولین کنگره با رویکرد اقتصاد سلول درمانی و گردشگری سلامت است. انتهای پیام
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: داوطلبان شرکت در کارآزمایی بالینی می‌توانند هر زمان که خواستند از کارآزمایی بالینی خارج شوند، به شرطی که این کار خطری برای آن‌ها نداشته باشد. سپس در سال ۱۳۹۲ با شرح بیشتر شامل چند قسمت از جمله راهنمای عمومی اخلاقی پژوهش برآزمودنی انسانی، راهنمای اخلاقی کارآزمایی بالینی، راهنمای اخلاقی پژوهش بر روی عضو و بافت، راهنمای اخلاقی پژوهش بر روی سلول‌های بنیادی، راهنمای اخلاقی پژوهش بر روی افراد آسیب‌پذیر، راهنمای اخلاقی پژوهش بر روی گامت تغییر کرد. فضلی بزاز ادامه داد: پروژه‌ای که به این کمیته ارجاع می‌شود از جنبه‌های مختلف بالینی، حقوقی و مذهبی مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ یک‌سری از این موارد کارآزمایی بالینی هستند که روی بیمار یا فرد سالم انسانی انجام می‌شود. فضلی بزاز در خصوص حقوق داوطلبان شرکت در کارآزمایی بالینی، گفت: این افراد می‌توانند هر زمان که خواستند از کارآزمایی بالینی خارج شوند، به شرطی این کار خطری برای آن‌ها نداشته باشد و ضرری به آن‌ها نرسد. در کارآزمایی بالینی مانند هر کارآزمایی دیگر باید ضررها و فواید شرکت در پروژه برای افراد شرکت‌کننده در کارآزمایی بالینی، مشابه یک فرد معمولی باشد.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز سه‌شنبه به نقل از مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گزارش داد: در نهصد و هفتاد و دومین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی این دانشگاه، شادروان «مهدی خزائی» که از بیمارستان امدادی شهید بهشتی سبزوار معرفی شده بود پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده‌اش در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت. دکتر ابراهیم خالقی افزود: قسمتی از پوست زنده یاد خزائی جهت پیوند به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) و قرینه‌های وی به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال شد. واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است هم‌اکنون شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایرناایرنا3 روز قبل
به گزارش روز سه شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعید رضا عاملی در تشریح جلسه امروز - سه شنبه - این شورا که با حضور رییس جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: در آغاز جلسه اعضای شورا از مردم ایران به خاطر حضور در حماسه تشییع سردار شهید سپهبد سلیمانی که نماد پیوند مردم ایران با همه تنوع‌های قومی، فرهنگی هم عهد شدن با انقلاب بود تشکر کردند. عاملی همچنین با اشاره به اینکه در جلسه پیرامون سانحه سقوط هواپیما ابراز تاثر عمیق صورت گرفت، اظهار داشت: اعضای جلسه در این زمینه ضمن عرض تسلیت این واقعه اسفناک بر ضرورت اتخاذ تمهیدات برای عدم تکرار چنین اتفاقاتی در نظام پدافندی کشور تاکید کردند. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین یاد و خاطره عزیزانی که در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در کرمان جان خود را مظلومانه از دست دادند، گرامی داشت. عاملی افزود: همچنین مقرر شد که ماموریت‌های زیر نظام‌های آموزش عالی توسط دستگاه‌ها برای تصویب به شورا ارائه شود که این زیر نظام‌ها شامل دانشگاه‌های برتر دولتی، سایر دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه‌های دستگاه‌ها، دانشگاه فنی و حرفه‌ای، دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی هستند. تایید انتخاب ۵ نفر از روسای دانشگاه‌های کشوراستاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران همچنین با اشاره به تایید انتخاب ۵ نفر از روسای دانشگاه‌های کشور در کمیته انتخاب روسای دانشگاه‌ها گفت: بر این اساس پیمان افراسیاب به عنوان رییس دانشگاه زابل، مهرزاد لطفی به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، محمد حسین بحرینی طوسی به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فرزین رضایی به عنوان رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان و عزیز جوانپور هروی به عنوان رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی انتخاب شدند.
فارسفارس3 روز قبل
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تصویب شکل گیری صندوقی در شورای عالی عتف کشور برای جهت دهی و اولویت گذاری پژوهش در کشور خبر داد و گفت: مقرر شد وزارت علوم اساسنامه پیشنهادی خود را با همکاری سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت در هیئت دولت به تصویب برساند. به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۸۲۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهور و با حضور سران قوای مقننه و قضائیه برگزار شد، سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشریح مصوبات این جلسه، اظهار داشت: در آغاز جلسه اعضای شورا از مردم ایران به دلیل حضور در حماسه تشییع سردار شهید سپهبد سلیمانی که نماد پیوند مردم ایران با همه تنوع‌های قومی، فرهنگی هم عهد شدن با انقلاب بود تشکر کردند. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین یاد و خاطره عزیزانی که در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در کرمان جان خود را مظلومانه از دست دادند را گرامی داشت. تصویب شکل گیری صندوقی در شورای عالی عتف برای جهت دهی و اولویت گذاری پژوهشدبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین از تصویب شکل گیری صندوقی در شورای عالی عتف کشور برای جهت دهی و اولویت گذاری پژوهش در کشور خبر داد و گفت: مقرر شد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اساسنامه پیشنهادی خود را با همکاری سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هیئت دولت به تصویب برساند. نامگذاری جایزه جهانی ایثار به نام سردار سلیمانیعاملی همچنین در ادامه از نامگذاری جایزه جهانی ایثار که به پیشنهاد سردار سلیمانی به تصویب رسیده بود به نام این سردار شهید خبر داد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شدرئیس جمهور با قدردانی از طرف اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی از مردم به خاطر حضور باشکوه و گسترده در آیین تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی در شهرهای مختلف ایران و عراق، گفت: این حضور گسترده توطئه آمریکایی‌ها را که به دنبال اختلاف‌افکنی در ایران و عراق بودند نقش بر آب کرد. رئیس جمهور خاطر نشان کرد: حتی برخی از سران کشورهای اروپایی نیز در تماس‌های تلفنی، نسبت به این موضوع اظهار تأسف کردند و این اقدام آمریکا را برای منطقه خطرناک دانستند. وی تصریح کرد: در حادثه ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی، افکار عمومی دنیا، نخبگان جامعه و دنیای اسلام بویژه همسایگان ما که خدمات سردار شهید سلیمانی را دیده بودند به خوبی عکس‌العمل نشان دادند و خط ایستادگی و مقاومت خیلی پررنگ شد. تنوع بخشی و رفع انحصار در آیین نامه ارتقای اساتید دانشگاه‌ها نیز از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بود. اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین تصویب کردند جایزه جهانی ایثار که پیشنهاد سردار شهید سلیمانی بوده است، با نام خود شهید سلیمانی به ایثارگران در سطح بین المللی اعطا شود.
ایرناایرنا3 روز قبل
دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز سه‌شنبه به نقل از عضو هیات علمی گروه تغذیه این دانشگاه گزارش داد: بر اساس پژوهش‌های متعددی که در کشور انجام شده است در حال حاضر میزان آفلاتوکسین در محصولات لبنی و شیر بسیار کمتر از حد مجاز است و قوانین کشورمان در این زمینه بسیار سخت‌گیرانه است. دکتر محمد هاشمی افزود: سم آفلاتوکسین از نوعی کپک به نام «آسپرژیلوس» ایجاد می‌شود که از طریق خوراک دام آلوده وارد بدن دام شده و پس از متابولیزه شدن در کبد از طریق شیر دفع می‌شود البته آلودگی به آفلاتوکسین در شیر و محصولات لبنی در تمام دنیا وجود دارد و نمی‌توان اعلام کرد مواد غذایی عاری از این سم هستند. دکتر هاشمی تاکید کرد: نتایج این مطالعه در یکی از معتبرترین نشریات حوزه علوم تغذیه جهان نیز به چاپ رسیده است که نشان می‌دهد میزان سم آفلاتوکسین موجود در شیر و محصولات لبنی در کشور ریسک بسیار پایینی دارد. وی افزود: نحوه مدیریت در دامداری‌ها نقش موثری در ایجاد آفلاتوکسین در دام دارد و این سم در دامداری‌های صنعتی که فرآیندها به صورت مکانیزه و علمی انجام می‌شود کمتر بوده است. وی با تاکید بر اینکه وجود آفلاتوکسین در محصولات لبنی و شیرهای تولیدی در کارخانه‌ها نیز به دلیل انجام آنالیزها و آزمایش‌های متعدد از حد مجاز پایین‌تر است ادامه داد: بهتر است مردم برای اطمینان از محصولات و شیرهای استاندارد تولیدی در کارخانه‌ها استفاده کنند.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
دشمنی که یارای رودررو شدن با او نبود و بزدلانه و دزدانه او و همراهانش را به شهادت رساند. در این میان خبری قلب ایرانیان را به درد آورد، سقوط هواپیمای بویینگ ۷۳۷ اوکراینی در آسمان ایران، دقیقا ۵ ساعت از آغاز انتقام سخت ایران از قاتلان سردار دلها. آن چه مسلم است باید این جعبه سیاه در ایران و با نظارت مطلق مسؤولین ایرانی رمزگشایی شده تمامی فرضیه بررسی شده و نتایج آن به طور شفاف به اطلاع عموم رسانده شود. ما مطلقا به محور آنگلوساکسون‌ها و دولت فرانسه ذره‌ای اعتماد نداشته و نتایج رمزگشایی جعبه سیاه این پرواز را خارج از ایران و بدون حضور نمایندگان ایران محل تردید و فاقد وجاهت دانسته و خواهان پیگیری امر تا روشن شدن کامل ماجرا هستیم. شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های خراسان رضویشورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای غیر انتفاعی مشهدشورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علمی و کاربردی مشهدقرارگاه مطالبه‌گری دانشجویی شهید احمدی روشن مشهد مقدسقرارگاه دانشجویی شهید زین الدین مشهد مقدسبسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهدجامعه اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه سجاد مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه فنی شهید منتظری مشهدجامعه اسلامی دانشگاه شهید منتظریبسیج دانشجویی دانشگاه ثامن مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه جهاد دانشگاهی مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی سینا مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی خبرنگاران مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی تصمیم یار توس مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی بازرگانی توسبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی خدمات علمی و صنعتی مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی دادگستری مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی خانه کارگر مشهدبسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی هلال احمر مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه خیام مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام رضا علیه السلام مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآنی مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه شهید مطهری مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی تابران مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی حکمت رضوی مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی حکیم طوسبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی فردوسبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی بهار مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی خاورانبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی خراسان مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی آرمان رضوی مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی اسرار مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی اقبال لاهوری مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی کاویان مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی عطار مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی خردگرایان مطهر مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی شاندیز مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی بینالود مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی توس مشهدبسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی سلمان مشهدبسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری مشهدجمعیت دانشجویی امام حسن (علیه السلام) مشهد»
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی محمدحسین بحرینی، سرپرست فعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد را به عنوان رییس این دانشگاه منصوب کرد. سعید نمکی در این حکم دکتر سید محمدحسین بحرینی را بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مشهد منصوب نموده است. گفتنی است ۲۸ مهر ماه سال جاری دکتر محمد حسین بحرینی از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد منصوب شده بود که پس از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان رییس این دانشگاه منصوب شد. انتهای پیام/۲۸۲/ز
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی دکتر سید محمدحسین بحرینی به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد منصوب شد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی محمدحسین بحرینی، سرپرست فعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد را به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد منصوب کرد. دکتر سعید نمکی در این حکم دکتر سید محمدحسین بحرینی را بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مشهد منصوب نموده است. گفتنی است ۲۸ مهر ماه سال جاری دکتر محمد حسین بحرینی از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد منصوب شده بود که پس از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان رییس این دانشگاه منصوب شد. انتهای پیام
رکنارکنا4 روز قبل
به گزارش رکنا، ابراهیم خالقی اظهار کرد: در نهصد و هفتادمین (۹۷۰) عمل اهدای عضو، از اهداکننده مرگ مغزی خانم «فاطمه دخداد» ۳۰ ساله که از بیمارستان سجادیه شهرستان تربت جام به واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شده بود، پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت. وی خاطرنشان کرد: کبد مرحومه دخداد در بیمارستان منتصریه به آقای ۵۵ ساله ساکن شهرستان تربت جام پیوند و به نامبرده زندگی دوباره بخشید. مسؤول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: قرنیه‌های زنده‌یاد دخداد نیز جهت پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال شد. خالقی بیان کرد: قسمتی از پوست مرحومه فاطمه دخداد جهت پیوند به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) ارسال شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس4 روز قبل
مسؤول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اهدای اعضای یک بانوی مرگ مغزی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، موجب نجات و ادامه زندگی چهار بیمار نیازمند به عضو شد. وی خاطرنشان کرد: کبد مرحومه دخداد در بیمارستان منتصریه به آقای ۵۵ ساله ساکن شهرستان تربت جام پیوند و به نامبرده زندگی دوباره بخشید. مسؤول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: قرنیه‌های زنده‌یاد دخداد نیز جهت پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال شد. خالقی بیان کرد: قسمتی از پوست مرحومه فاطمه دخداد جهت پیوند به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) ارسال شد. انتهای پیام/ ۷۰۰۵۱/ح
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی نرم افزار واقعیت مجازی تریاژ در بحران، نماینده دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سومین دوره از رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی ۱۳۹۸ (SEGAP۲۰۱۹) موفق به کسب رتبه دوم بازی منتخب ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی ریاست جمهوری شد. گفتنی است بازی‌های جدی، بخشی کلیدی از صنعت بازی‌های دیجیتال هستند که ما را در آموزش، تبلیغات، درمان و سایر اهداف جدی دیگر یاری می‌کنند. اگر به این موضوع نگاه جدی اتفاق بیفتد حتما می‌تواند در کشور ما تحولی را در نظام آموزشی ایجاد کند. باتوجه به اینکه در نظام سلامت و نظام درمان با هزینه‌های سنگینی مواجه هستیم، راه‌حل‌های موثری را می‌توان در عرصه بازی‌های جدی برای تجویز و درمان بسیاری از بیمارها داشته‌باشیم. سومین دوره از رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی ۱۳۹۸ (SEGAP۲۰۱۹) که به همت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و با حمایت و مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد)، برگزارشده بود، منتخبان خود را شناخت.
رکنارکنا4 روز قبل
به گزارش رکنا، دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه به نقل از مسوول فراهم‌آوری اعضای پیوندی این دانشگاه اعلام کرد: در نهصد و هفتاد و دومین عمل اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال شرق کشور را زیرپوشش دارد اعضای بدن زنده یاد «فاطمه دخداد» که از بیمارستان سجادیه تربت جام معرفی شده بود به بیماران نیازمند اهدا شد. دکتر ابراهیم خالقی افزود: این بانوی مرگ مغزی پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده‌اش در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت. وی ادامه داد: کبد مرحومه دخداد در بیمارستان منتصریه مشهد به یک مرد ۵۵ ساله ساکن شهرستان تربت‌جام پیوند و به نامبرده زندگی دوباره بخشید. مسوول فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قرنیه‌های این بیمار مرگ مغزی هم برای پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و قسمتی از پوست وی نیز جهت پیوند به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) ارسال شد. واحد پیوند اعضاء از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا5 روز قبل
به گفته مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد کلیه‌های زنده‌یاد مصطفی احمر به مردی سی‌وسه ساله ساکن تربت حیدریه و مردی سی‌ویک ساله ساکن بردسکن اهدا و پیوند شد. دکتر ابراهیم خالقی بیان کرد: کبد مرحوم مصطفی احمر نیز برای پیوند به بیمارستان بو‌علی سینای شهر شیراز ارسال و به یک بیمار نیازمند به عضو اهدا شد. در این عمل جراحی انسان‌دوستانه قرنیه‌های زنده‌یاد مصطفی احمر هم به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال و موجب بینایی ۲ بیمار شد. قسمتی از پوست مرحوم نیز برای اهدا به بخش سوختگی بیمارستان امام رضای مشهد ارسال و به یک بیمار نیازمند به عضو دیگر پیوند شد. این مقام مسئول ادامه داد: مصطفی احمر پرستار شاغل در شبکه بهداشت و درمان تربت‌جام بود که بر اثر سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شد و در نهایت با اهدای اعضایش نجات‌بخش ۶ بیمار شدبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر5 روز قبل
وی با تاکید بر رعایت توازن در توزیع پزشکان متخصص و تجهیزات پزشکی در استان، افزود: هر چقدر شبکه بهداشت و خدمات مربوط به آن گسترش پیدا کند، حوزه بهداشت و سلامت ارتقا پیدا خواهد کرد. رزم‌حسینی ابراز کرد: بهتر است دانشگاه علوم پزشکی به عنوان دانشگاه مادر جلساتی را با رؤسای دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار و جلسات تخصصی در بخش سلامت را همچنان دنبال کند. در این مسیر و در صورت لزوم از اختیارات استانی هم استفاده خواهیم کرد. وی بخش سلامت را تأثیرگذار در حوزه امنیت استان دانست و گفت: اگر نظام ارجاع به عنوان پایلوت در خراسان رضوی ساماندهی و مردم آموزش‌های لازم را ببینند از نظر بالا رفتن شاخص‌های سلامت مردم بسیار ارزشمند خواهد بود. در این دیدار مشهد محمدحسین بحرینی‌طوسی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی در خصوص سرمایه‌گذاری در بخش سلامت استان اعلام آمادگی کرد و افزود: در این راستا تلاش‌هایی صورت گرفته اما به نتیجه نرسیده است، لذا درخواست می‌کنیم با کمک استاندار خراسان رضوی، نگاه بخش خصوصی در مورد دانشگاه علوم پزشکی تغییر کند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، علیرضا رزم‌حسینی در دیدار اعضای هیئت مدیره دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار داشت: ایجاد قطب‌های درمانی اقدام زیربنایی قابل توجهی در حوزه بهداشت و درمان استان محسوب می‌شود که رضایت‌مندی مردم را در پی خواهد شد. وی با تاکید بر رعایت توازن در توزیع پزشکان متخصص و تجهیزات پزشکی در استان، افزود: هر چقدر شبکه بهداشت و خدمات مربوط به آن گسترش پیدا کند، حوزه بهداشت و سلامت ارتقاء پیدا خواهد کرد. رزم‌حسینی ابراز کرد: بهتر است دانشگاه علوم پزشکی به عنوان دانشگاه مادر جلساتی را با روسای دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار و جلسات تخصصی در بخش سلامت را همچنان دنبال کند. در این مسیر و در صورت لزوم از اختیارات استانی هم استفاده خواهیم کرد. وی بخش سلامت را تاثیرگذار در حوزه امنیت استان دانست و گفت: اگر نظام ارجاع به عنوان پایلوت در خراسان رضوی ساماندهی و مردم آموزش‌های لازم را ببینند از نظر بالا رفتن شاخص‌های سلامت مردم بسیار ارزشمند خواهد بود.
ایسناایسنا6 روز قبل
مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت آیین نامه بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت را به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ کرد. به گزارش ایسنا، فرایند اجرایی این جشنواره روز سه شنبه اول بهمن ماه همزمان با نشست کارشناسان قرآنی و مسؤولان دبیرخانه‌های جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی در کرمان آغاز می‌شود. علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند از ۱ بهمن ماه با مراجعه به آدرس http: //quran. behdasht. gov. ir/ در این جشنواره ثبت نام کنند. در این آیین نامه تغییراتی نسبت به جشنواره پیشین دیده می‌شود و برخی رشته‌ها به این جشنواره افزوده شده است. به گزارش مفدا، اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت سال آینده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، فرایند اجرایی این جشنواره روز سه شنبه اول بهمن ماه همزمان با نشست کارشناسان قرآنی و مسؤولان دبیرخانه‌های جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی در کرمان آغاز می‌شود. علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند از ۱ بهمن ماه با مراجعه به آدرس http: //quran. behdasht. gov. ir/ در این جشنواره ثبت نام کنند. در این آیین نامه تغییراتی نسبت به جشنواره پیشین دیده می‌شود و برخی رشته‌ها به این جشنواره افزوده شده است. در بخش پژوهشی نیز رشته استارت آپ به دیگر رشته‌ها افزوده شده است. اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت سال آینده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیر گروه ژنتیک بالینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تمرکز بر روی اصلاح ژنتیکی بیماری دوشن از مهم‌ترین پژوهش‌های کاربردی است که در این گروه در حال انجام است. دکتر مجید مجرد، با بیان اینکه «کار تشخیص این بیماری از سال ۸۹ در دانشگاه آغاز شده است»، اظهار کرد: از سه سال گذشته کار تحقیقات متمرکز بر روی این بیماری در این گروه آغاز شده و تا کنون در رده سلولی نیز موفقیت‌هایی به دست آمده است. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه «در حال حاضر پژوهش بر روی مدل حیوانی بیماری دوشن نیز آغاز شده و اعتباراتی نیز از سوی سازمان نیماد اختصاص یافته است»، خاطر نشان کرد: بر روی دستیابی به اهداف این طرح که ممکن است تا پنج سال آینده به طول بینجامد، محققانی از داخل و خارج از کشور با گروه ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی مشهد همکاری دارند. براساس اعلام پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، وی با بیان اینکه «بیماری ژنتیکی دوشن، بیماری پیشروند تخریب عضلانی است که فقط پسران به آن مبتلا می‌شوند»، بیان کرد: به طور متوسط از هر سه هزار و ۵۰۰ تولد نوزاد پسر یک نفر مبتلا به این بیماری است که به دلیل تحلیل عضلات از سن ۷ تا ۱۳ سالگی محدود به استفاده از صندلی چرخدار می‌شوند و در بیشتر مواقع تا سن ۲۰ سالگی جان خود را از دست می‌دهند. مدیر گروه ژنتیک بالینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه «مادر می‌تواند بدون هیچ علائمی ناقل بیماری دوشن باشد»، عنوان کرد: این بیماری در جنین قابل تشخیص است و با انجام آزمایش می‌توان از بروز آن در نسل‌های بعد جلوگیری کرد.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی، مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد براساس ارزشیابی فعالیت‌های پژوهشی در بین مراکز تحقیقات بیومدیکال مقام اول را کسب کرد. دکتر فرزین هادی زاده اظهار کرد: براساس نتایج ارزشیابی که برطبق شاخص‌های جدید بین‌المللی انجام شده، تعداد کل مقالات ثبت شده این مرکز تحقیقات در پایگاه Scopus، در سال ۲۰۱۹ میلادی ۳۱۹ مقاله بوده است. رییس مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: ۵۵ درصد از مقالات این مرکز تحقیقات با همکاری محققان خارج از کشور منتشر شده و حداقل یک نویسنده خارجی دارد. براساس اعلام پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، وی تصریح کرد: میزان استنادات سال ۲۰۱۹ این مرکز تحقیقات، با حضور ۱۲ عضو هیات علمی، ۹۰۸ مورد بوده که به ازای هر مقاله ۲٫۸۴ می‌شود. همچنین مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی در سال گذشته نیز موفق به کسب رتبه برتر در بیست و چهارمین دوره جشنواره رازی شده است.
ایسناایسنا6 روز قبل
سومین کنگره‌ بین‌المللی «سلول‌های‌بنیادی و پزشکی‌بازساختی» در تاریخ ۲۵ و ۲۶ فروردین ماه سال آینده در محل سالن همایش‌های دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود. وی افزود: سابقه برگزاری اولین رویداد علمی شهر مشهد مقدس با موضوع سلول‌های بنیادی به سال ۱۳۸۶ برمی‌گردد. شاید بتوان برگزاری این رویداد را آغاز فعالیت منسجم در زمینه سلول‌های بنیادی در شمال شرق کشور قلمداد کرد. وی خاطرنشان کرد: این کنگره فرصت ویژه‌ای را جهت تبادل دانش در حوزه سلول‌های بنیادی در کنارتجربه اوقاتی روحانی در شهر مقدس مشهد فراهم خواهد آورد. مدیر گروه پژوهشی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی جهاددانشگاهی خراسان رضوی، ویژگی ممتاز این نوبت برگزاری این کنگره را نشست‌های علمی و تخصصی در حوزه اقتصاد سلول‌درمانی و گردشگری سلامت دانست.
ایرناایرنا6 روز قبل
دکتر مسعود پزشکی راد در ارتباط با اهمیت شناخت اختلالات ژنتیکی افزود: بسیاری از بیماری‌ها منشاء ژنتیک دارند. دکتر پزشکی راد ادامه داد: هم اکنون بیشتر دستگاه‌های نوین تشخیص اختلالات ژنتیک در ایران بکار گرفته شده و فعالیت دارند. وی با شاره به تقسیم ژنهای در سه دسته کلی «متابولیسمی، ساختاری و عضلانی» گفت: بهترین زمان برای انجام آزمایش و تشخیص ژنتیکی سنین سه تا ۶ سالگی است. تست‌های که در حال حاضر توسط یک شرکت دانش بنیان در حال انجام است بر پایه ژنتیک مولکولی زیست شناسی است و این در حالی است که این نوع تشخیص‌ها در حوزه ژنتیک پزشکی قرار دارد. روی دیگر سکهمدیر گروه ژنتیک پزشکی و پزشکی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز به خبرنگار ایرنا گفت: آزمایشهای استعداد ژنتیک ورزشی، تحصیلی، تغذیه و بهداشت از نظر علمی هنوز به بلوغ نرسیده و در مرحله تحقیقات قرار دارد.

به انتهای لیست رسیدید