دانشگاه هنر

دانشگاه هنر

ایسناایسنا7 ساعت قبل
ایسنا/اصفهان احیاگر بازار تبریز، در نشستی که برای انتقال تجربۀ موفق نجات آن بازار به منظور احیای بازار اصفهان برگزار شده بود، با بیان اینکه بازار امروز اصفهان افسرده است، گفت: در بازار است که همه‌چیز ساخته‌وپرداخته می‌شود و به جامعه می‌آید و جامعه را می‌سازد؛ اگر بازار اصفهان را از دست بدهیم، اصفهان را از دست می‌دهیم. یادم به بازار تبریز در سال‌های ۱۳۷۳ و ۱۳۷۴ افتاد که چنین شرایطی داشت و حتی شرایط آن در بخش‌هایی بدتر از شرایط امروزی بازار اصفهان بود. بازار فقط کالبدش نیست، فقط طاق و گنبدش نیست، اگر بازار اصفهان را از دست بدهیم اصفهان را از دست می‌دهیم. بازار تبریز از دیروز تا امروزبرندۀ جایزۀ آقاخان تجربۀ احیای بازار تبریز را چنین شرح داد: بازار تبریز در کشور و جهان خیلی مهم است. احیاگر بازار تبریز یادآور شد: در بازار تبریز ۲۳ سرا و کاروانسرا، ۲۰ تیمچه، ۳۴ راسته، ۲۲ دالان، هفت بازارچه، چهار چهارسوق، دو پل بازار، ۲۸ مسجد، سه بقعه دو کتابخانه سه مدرسه سه زورخانه یک یخچال، چهار حمام و یک میدان بزرگ باقیمانده از دودمان‌هاست.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی عضو هیات علمی دانشگاه تبریز و مشاور استاندار آذربایجان شرقی گفت: ایران به دنبال معرفی هویت ملی خود از طریق هنر به ویژه هنر صنایع دستی، عکاسی و پاره‌ای از هنرهای احساسی و نه ادراکی به دنیا است. وی افزود: ایران در تلاش است تا بسترها و ظرفیت‌های خود را حفظ کرده و سپس در زمینه بین المللی شدن، بسترهای مناسبی هم‌چون هنر ادبیات، صنایع دستی و یا شعر خود را به دنیا معرفی کند. صبوری ساختار اکسپوی هنری تبریز را موفق دانست و گفت: اگر بتوان نمایشگاه‌هایی هم‌چون اکسپوی هنری تبریز را در سایر کشورها برپا کرد، بستری ایجاد می‌شود تا ظرفیت‌های هنری این نمایشگاه‌ها به دنیا انتقال یابد که این امر برای هویت ملی ایران بسیار تاثیرگذار خواهد بود. وی با بیان این‌که تجارت الکترونیک هنر می‌تواند فرهنگ قدیمی و معاصر را به مردم بشناساند، گفت: افرادی طرفدار هنر سنتی و برخی نیز به دنبال هنر مدرن هستند، نمایشگاه‌های هم‌چون اکسپوی هنری تبریز بستر مناسبی برای آشتی بین هنر مدرن و سنتی با یکدیگر است. وی با اشاره به ظرفیت اکسپوی هنری تبریز در استفاده از ظرفیت‌های گردشگری، اظهار کرد: در ارمنستان مسجدی همانند مسجد کبود وجود دارد و می‌توان آثار هنری را در این محل در معرض نمایش قرار داد و یک نمایشگاه دائمی برای آثار هنری ایجاد کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
وی تصریح کرد: موزه تاریخ طبیعی اصفهان سال ۱۳۶۷ به همت دکتر جعفریان و زیر نظر شهرداری اصفهان با ۷۰۰۰ شئ در محل تالار تیموری راه‌اندازی شد. بعد از فوت دکتر جعفریان، مالکیت این آثار به فرد دیگری سپرده شد، قرارداد مجموعه با شهرداری اصفهان به پایان رسید و آن‌طور که پیداست دیگر هم درصدد تمدید این قرارداد نیستند. مدیر گروه موزه دانشگاه هنر اصفهان گفت: برای اصفهان که روی بحث شهر دوستدار کودک تأکید می‌کند، موزه تاریخ طبیعی تنها موزه مشخصی بود که مخاطب آن را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دادند و برای آن‌ها بار آموزشی بسیاری داشت. این مدرس خاطرنشان کرد: شهرداری اصفهان حتما باید پیش از تبدیل تالار تیموری به موزه‌ای دیگر، برای بازگشایی موزه تاریخ طبیعی در مکانی مثل پارک ناژوان یا … فکری کند، چراکه این موزه ازنظر وجهه محیط‌زیستی نیز اهمیت بسیاری دارد. تالار تیموری در ابتدا دارالحکومه بود، در دوران پهلوی به باشگاه افسران اختصاص یافت و همزمان با آن به تقلید از مینیاتورهای کاخ چهلستون تابلوهای مینیاتور را به ترئینات آن اضافه کردند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
همچنین نشریه روزانه بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در ۱۱ شماره با سردبیری افشین هاشمی منتشر شد. بزرگداشت خسرو خورشیدی، فهیمه راستکار، حسین مسافرآستانه و امیر دژاکام از جمله اتفاقات مهم این دوره جشنواره تئاتر فجر بود. این دوره از جشنواره دارای ویژه‌نامه کتاب بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با سردبیری کیوان کثیریان، خبرنامه نمایش روزانه بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در ۱۰ شماره با سردبیری کیوان کثیریان و نقد تئاتر (ویژه‌نامه کانون ملی منتقدان ایران) با مسئولیت بهزاد صدیقی بوده است. گام بیست‌وهشتم: برگزاری نخستین بازار تئاتر ایرانبیست‌وهشتمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری حسین پارسایی از روز ۲ تا ۱۱ بهمن ماه ۱۳۸۸ در تهران برگزار شد. این دوره از جشنواره دارای کتاب «نقد تئاتر از نظر تا عمل»، کتاب «هنر اجرا»، کتاب «بکت و آنتروپی»، کتاب «توسعه تئاتر ضرورت‌ها و راه‌کارها»، «کتابشناسی نمایش شهرستان»، کتاب «مجموعه مقلات پژوهشی» (تئاتر تجربی، تئاتر شهرستان، تئاتر خیابانی)، کتاب «قاب ۸۸» (آثار برگزیده مسابقه عکس بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر)، کتاب «سی پو» (آثار برگزیده مسابقه پوستر بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر) و کتاب «ITM۲۰۱۰» بوده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
رئیس دانشگاه هنر فرشچیان با بیان اینکه ترامپ شر مبتذل است خاطرنشان کرد: در این شرایط آدم‌ها بدون آگاهی و تنها با داشتن قدرت، قضاوت شر انجام می‌دهند و تحلیل و سخن مبتذل دارند. به گفته وی، این افراد فرمانبردار گاهی می‌توانند در جایگاه رئیس و رئیس و جمهور قرار بگیرند و در این حالت، جهان دچار شر مبتذل می‌شود. وی با اشاره به این‌که بعد از تهدید مراکز فرهنگی ایران بازدید از سایت‌ها افزایش پیدا کرد تصریح کرد: این نشان می‌دهد که بسیاری به تماشای آثاری نشستند که همانند جان برای ما عزیز است. باید در حوزه باورها گام جدی برداشت؛ زیرا ایران با تاریخی چند هزار ساله و نام‌های بزرگ در گذشته، باید تمرکز خود را بر انسان‌های خلاق بگذارد. بنابراین پاسداری از میراث فرهنگی ملموس و ناملموس ایران یک مطالبه جهانی است.
مهرمهر2 روز قبل
شریف خدایی در کل از دوره هجدهم تا بیست و دوم و به مدت ۵ دوره متوالی دبیر تئاتر فجر بوده است. همچنین نشریه روزانه بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در ۱۱ شماره با سردبیری افشین هاشمی منتشر شد. بزرگداشت خسرو خورشیدی، فهیمه راستکار، حسین مسافرآستانه و امیر دژاکام از جمله اتفاقات مهم این دوره جشنواره تئاتر فجر بود. این دوره از جشنواره دارای ویژه‌نامه کتاب بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با سردبیری کیوان کثیریان، خبرنامه نمایش روزانه بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در ۱۰ شماره با سردبیری کیوان کثیریان و نقد تئاتر (ویژه‌نامه کانون ملی منتقدان ایران) با مسئولیت بهزاد صدیقی بوده است. گام بیست‌وهشتم: برگزاری نخستین بازار تئاتر ایرانبیست‌وهشتمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری حسین پارسایی از روز ۲ تا ۱۱ بهمن ماه ۱۳۸۸ در تهران برگزار شد.
ایسناایسنا2 روز قبل
طی حکمی از سوی عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، «الهام زایجانی» به سمت دبیر هشتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش منصوب شد. به گزارش ایسنا – واحد دانشگاه هنر، در متن حکم الهام زایجانی آمده است‌: «با عنایت به شایستگی‌ها و تجارب ارزشمند سرکار عالی، به موجب این حکم به عنوان دبیر هشتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش منصوب می‌شوید.» امید است با استعانت از خداوند متعال، ضمن هماهنگی کامل با دفتر برنامه‌ریزی و توسعه‌ی فرهنگی این معاونت با برنامه‌ریزی دقیق و بهره‌گیری از ظرفیت تمامی نهادهای مشارکت کننده در جشنواره، شاهد برگزاری برنامه‌ای عمیق، اثربخش و ماندگار در بین دانشجویان باشیم.» انتهای پیام
ایمناایمنا2 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، پیش‌تر طراحی مبتنی برممارست، مهارت ورزی و به عنوان پیش طرح در سایر هنرها به ویژه نقاشی اعتبار داشت اما امروزه خود به عنوان امری مستقل، کامل و ناب بدل گشته است و چه بسا تکیه بر مهارت‌ها باز دارنده و مانع از درک و بیان آن شود. در واقع طراحی امروزین صرفا تکنیک، مهارت ورزی، قدرت نمایی یایک مدیوم نیست بلکه امری سوداگرانه است بین طراح و مخاطب که در همه وجوه انسان ریشه دارد. حجت امانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا در خصوص نمایشگاه طراحی مجاز می‌گوید: نمایشگاه مجاز با هدف قدم برداشتن در هنر معاصر برگزار شده است این نمایشگاه حاصل کار نسل جوانی است که بارویکردهای متفاوت مفاهیم معاصر را دنبال می‌کردند. این استاد هنرمند با اشاره به اینکه این نمایشگاه گروهی حاصل کار آرزو طالبی، سامان نقی فام، علی کنگازیان و مهران سالاری است، ادامه می‌دهد: چهار جوان هنرمند با زیست متفاوت ولی در یک مکان آموزش هنری دیدند که این زیست محیط متفاوت آنها منجر به رویکرد متفاوت در طراحی آن‌ها شده است. به گزارش ایمنا، نمایشگاه مجاز شامل ۱۹ اثر با تکنیک میکس مدیا و مداد ساده است که در گالری تام واقع در خیابان حکیم نظامی، کوچه کلیسا وانک، روبروی دانشگاه هنر، پلاک دو، طبقه اول، تا ۱۴ بهمن ماه میزبان هنردوستان خواهد بود.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/اصفهان عضو هیأت علمی دانشگاه هنر اصفهان با تأکید بر حفظ آبرو و بخشیدن یکدیگر گفت: اگر داربست‌ دو ترک مرمت‌شدۀ گنبد شیخ لطف‌الله نصب نشود، نشان می‌دهد که مسئولان بالادست هم در این قضیه دخیل بوده و پنهان‌کار هستند. یعنی دو ترک گنبد به این شکل مرمت‌شده و بقیه به شکل دیگر است. البته نه‌فقط در مورد آن دو ترک مرمت‌شده بلکه این آسیب‌شناسی در مورد سایر ترک‌ها هم باید انجام شود. روغن بزرک حتی روی آجرها برگشت‌پذیر استوی در خصوص احتمال استفاده از روغن بزرک بر سطح دو ترک مرمت‌شده گفت: ممکن است چیزی روی سطح باشد. پدرام با بیان اینکه پیگیر مسئله مرمت گنبد شیخ لطف‌الله است، گفت: درهرحال هیچ‌وقت نمی‌خواهم هم‌وطنم و یا همشهری‌ام که برای میراث سرزمینم زحمات بسیاری کشیده و حالا در یکجا خطایی کرده را به چهارمیخ بکشم و آبرویش را ببرم.
ایسناایسنا3 روز قبل
اجازه بدهید فقط از درون این مجموعه بگوییم؛ راستش این تئاتر شهر، دیگر آن تئاتر شهر نیست! درست است که در سال‌های اخیر چندین سالن خصوصی تئاتر راه‌اندازی شده و حالا دیگر تئاتر شهر کعبه آمال تئاتری‌ها نیست اما این ساختمان همچنان نماد تئاتر کل کشور و برند تئاتر ماست که البته برای برند ماندنش، هرگز تلاش کافی نکرده‌ایم. اصلا چرا باید جایی مثل تئاتر شهر پاتوق روزنامه‌نگاران و خبرنگاران باشد که بنشینند و گپ بزنند و جریان‌سازی کنند، قهوه‌خانه که نیست! یا چه معنی دارد در کافه تئاتر شهر جلسه نمایشنامه‌خوانی «عصری با نمایش» برگزار شود؟ چرا ما فکر می‌کنیم تئاتر شهر وظیفه دارد با مرور نمایش‌نامه‌های نویسندگان داخلی و خارجی، آنان را به مخاطبان و دانشجویان تئاتر بشناساند؟! کافه، کافه است دیگر … چه فرقی می‌کند این کافه در مجموعه تئاتر شهر باشد یا در آن طرف خیابان، کنار دانشگاه هنر.
ایرناایرنا3 روز قبل
از این روجشنواره بین المللی تئاتر عروسکی توسط جمعی از دانشجویان دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر برای اولین بار در سال ۷۵ راه اندازی شد. سال اول این جشنواره به صورت داخلی و فقط برای دانشجویان دانشگاه هنر برگزار شد اما پس از مدت زمانی یعنی اوایل دهه ۸۰، دانشجویان دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه تهران، سوره و تهران و سپس سراسر ایران و جهان در جشنواره عروسکی دانشگاه هنر شرکت کردند. درخواست دبیر جشنواره از دانشگاه هنرجشنواره بین المللی تئاتر عروسکی امسال از تاریخ ۲۵ بهمن تا اوایل اسفند ماه در پردیس باغ ملی دانشگاه هنر برگزار می‌شود. دانشگاه از فعالیت‌های هنری استقبال می‌کندمجید صالحی معاون فرهنگی دانشگاه هنر هم درباره مشکلات مطرح شده دربرگزاری جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان به خبرنگار ایرنا گفت: دانشگاه همواره از فعالیت‌های هنری و فرهنگی استقبال می‌کند. جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان پس از ۶ سال برای دانشجویان و علاقه‌مندان در این رشته که از حضور در چنین عرصه‌ای محروم مانده‌اند از ۲۵ بهمن تا اوایل اسفند برگزار می‌شود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در مراسم اختتامیه دومین رویداد تولیدات تخصصی فضای مجازی در دانشکده معماری دانشگاه هنر اسلامی تبریز، گفت: علوم در راستای تأثیرگذاری به سمت ادغام شدن و نوآوری پیش می‌روند. وی تاکید کرد: اگر در دنیای امروز نتوانیم از ایده‌های موجود در حوزه فناوری به خوبی استفاده کنیم و آن‌ها را به محصول و ثروت تبدیل کنیم، در عمل نتوانسته‌ایم کاری انجام دهیم. پورمحمدی گفت: کارشناسان، هزاره سوم را عصر فراپیچیدگی نامیده‌اند و در این عصر، علوم به سمت ادغام شدن پیش می‌روند. در این مراسم از برگزیدگان دومین رویداد ۴۸ ساعته تولیدات تخصصی فضای مجازی در سه رشته پویانمایی، نرم‌افزارهای کاربردی و بازی‌های موبایلی تجلیل شد.

اختتامیه رویداد ۴۸ ساعته تولید محتوای تخصصی فضای مجازی به روایت تصویر ‌

10+
تسنیمتسنیم4 روز قبل
سینماپرسسینماپرس4 روز قبل
سینماپرس: «چراغ مطالعه» شنبه ۵ بهمن میزبان دکتر شهاب اسفندیاری، نویسنده‌ی کتاب «سینمای ملی و جهانی شدن» خواهد بود. به گزارش سینماپرس، کتاب «سینمای ملی و جهانی شدن» درباره تاثیرات پیچیده، متکثر و متضاد جهانی شدن بر سینمای ملی بحث می‌کند. ‌مدرک دکتری خود را در رشته «نظریه انتقادی و مطالعات فیلم» از دانشگاه ناتینگهام انگلستان اخذ کرده است. او استادیار دانشکده سینما- تئاتر دانشگاه هنر و از سال ۱۳۹۳ مدیر گروه سینما در این دانشگاه بوده است. «چراغ مطالعه» برنامه‌ای تخصصی در حوزه کتاب است و با نویسندگان حوزه علوم انسانی در مورد کتابهایشان به گفتگو می‌نشیند.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «سینمای ملی و جهانی شدن» درباره تأثیرات پیچیده، متکثر و متضاد جهانی شدن بر سینمای ملی بحث می‌کند. مدرک دکتری خود را در رشته «نظریه انتقادی و مطالعات فیلم» از دانشگاه ناتینگهام انگلستان اخذ کرده است. او استادیار دانشکده سینما- تئاتر دانشگاه هنر و از سال ۱۳۹۳ مدیر گروه سینما در این دانشگاه بوده است. «چراغ مطالعه» برنامه‌ای تخصصی در حوزه کتاب است و با نویسندگان حوزه علوم انسانی در مورد کتاب‌هایشان به گفتگو می‌نشیند. این برنامه شنبه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه چهارسیما پخش می‌شود و تکرار آن یکشنبه‌ها ساعت ۱۰ و دوشنبه‌ها ساعت ۱۳ روی آنتن می‌رود.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
مراسم اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان «جایزه سال‌استیکر» هفته گذشته در حالی برگزار شد که علی رادمند، سیدمسعود شجاعی طباطبایی و بهرام عظیمی اعضای هیئت‌داوران این رویداد هنری بودند. مهدیه قمری/مراسم اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان «جایزه سال‌استیکر» هفته گذشته در حالی برگزار شد که علی رادمند، سیدمسعود شجاعی طباطبایی و بهرام عظیمی اعضای هیئت‌داوران این رویداد هنری بودند. جایزه‌ سال‌استیکر را می‌توان عامه‌فهم‌ترین جشنواره‌ هنری دانست که تاکنون برگزار شده، زیرا از کودک پنج‌ساله تا افراد کهنسال می‌توانند با تصاویر آن ارتباط برقرار کنند. در مراسم اختتامیه عاطفه گلشاهی جایزه‌ اول و ۱۳ میلیون تومانی این مسابقه را از آن خود کرد. برگزاری جشنواره‌های هنری به بومی‌سازی کمک می‌کندگلشاهی معتقد است در حال حاضر ایموجی‌های ایرانی زیادی در پیام‌رسان‌های داخلی وجود ندارد و مردم از ایموجی‌های خارجی استفاده می‌کنند، بنابراین برگزاری رویدادهای هنری از جمله جایزه سال استیکر می‌تواند عاملی برای حمایت از هنرمندان فعال و باایده و خلاق ایرانی شود تا تعداد ایموجی‌های ایرانی که مناسب پیام‌رسان‌های داخلی هستند، افزایش یابد.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که اکنون «فناوری اطلاعات» به کمک علم آمده است، افزود: امروزه رقابت در تمامی علوم، در حوزه اطلاعات اتفاق می‌افتد و حوزه «فناوری اطلاعات و علوم جدید» عرصه رقابت دولت‌ها است. محمدرضا پورمحمدی در آئین اختتامیه دومین رویداد تولیدات تخصصی فضای مجازی در دانشکده معماری دانشگاه هنر اسلامی تبریز، گفت: امروزه تنها یک علم نمی‌تواند موثر واقع شود و علوم به سمت ادغام شدن پیش می‌روند. وی تأکید کرد: اگر در دنیای امروز نتوانیم از ایده‌های موجود در حوزه فناوری به خوبی استفاده کنیم و آن‌ها را به محصول و ثروت تبدیل کنیم، در عمل هیچ کاری نتوانسته‌ایم انجام دهیم. وی با اشاره به این‌که حوزه فناوری و علوم جدید، عرصه رقابت در دنیای امروز است، گفت: کارشناسان، هزاره سوم را عصر فراپیچیدگی نامیده‌اند و در این عصر، علوم به سمت ادغام شدن پیش می‌روند. به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، در پایان این مراسم از برگزیدگان دومین رویداد ۴۸ ساعته تولیدات تخصصی فضای مجازی در سه رشته پویانمایی، نرم‌افزارهای کاربردی و بازی‌های موبایلی تجلیل شد.
ایرناایرنا4 روز قبل
هنرمندان باید به این توجه کنند که فردای حراج تهران معجزه‌ای در کیفیت هنری آنها رقم نخورده است. حراج تهران یک فرایند بی سابقه، نوپا و جوان در تاریخ هنرهای تجسمی ایران است و در واقع چون جامعه فرهنگی به ابعاد آن اشراف کامل ندارد فرهنگ حراج هم برایش به درستی جا نیفتاده است. فرامرزی افزود: حراج تهران همچون هر رویدادی باید محسنات و معایب خود را بشناسد و با شنیدن نقدهای منطقی مسیر حرکت خود را ترسیم کند. برای آسیب شناسی این رویداد باید این معیار را در نظر بگیریم که اگر حراج تهران برگزار نمی‌شد وضعیت هنرهای تجسمی به چه صورت بود. به گفته فرامرزی: حراج تهران با اهداف بزرگی آغاز به کار کرد که اگر به اهداف خود وفادار بود با این تفکر نقادانه کنونی روبرو نبودیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
در این بخش در مراسم اختتامیه جشنواره فجر۳۸، سه سیمرغ بلورین به بهترین عکس، بهترین پوستر و بهترین آنونس و تیزر اهدا می‌شود. «امیر شیبان خاقانی» متولد ۱۳۶۲ تهران، دانش‌آموخته کارشناسی بازیگری و طراح پوستر و سازنده تیزر و آنونس فیلم و تدوین‌گر سینما و تلویزیون فیلم است. او ساخت بیش از ۵۰۰ آنونس تبلیغاتی را در کارنامه دارد و از برگزیدگان ادوار گذشته جشنواره فیلم فجر به شمار می‌رود. «حبیب مجیدی» متولد ۱۳۵۷ در تهران، دانش‌آموخته رشته سینما از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه تهران و عکاس فیلم است. سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۹۸ همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به دبیری «ابراهیم داروغه‌زاده» برگزار خواهد شد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به این که، ۵۷ درصد آمریکایی‌ها گیمر و اهل فضای مجازی هستند، اذعان داشت: محتوایی که برای صدا و سیمای ما خط قرمز است، در محتوای سایبری غرب جز اصول است. وی ادامه داد: نوع داستان‌هایی که ارائه می‌شود مضر برای خانواده‌های ایرانی است و قطعا اثرگذاری سریال‌های ۳۰۰قسمتی بیشتر از سریال‌های چند قسمتی است. صفری خاطر نشان ساخت: با تجربه ۱۹ ساله در صدا و سیما می‌گویم؛ آذربایجان‌شرقی در حوزه انیمیشن و تولید محتوای ارزشی به اندازه ۱۰ استان ظرفیت دارد. مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به این که ما مسئولین باید با تجمیع بودجه‌های فرهنگی از این جوانان حمایت کنیم، افزود: جوانانی که ۴۸ ساعت نخوابیدند حتما ظرفیت فرهنگ سازی دارند. وی همچنین با تقدیر از استاندار آذربایجان شرقی، گفت: از آقای استاندار ممنونم که یک مشکل ۲۵ ساله و تاریخی را در صدا و سیمای استان حل کردند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، محمدرضا پور محمدی ظهر امروز در اختتامیه دومین رویداد تولیدات تخصصی فضای مجازی که در دانشکده هنر و معماری تبریز برگزار شد، اظهارداشت: هزاره سوم میلادی را به دلیل پیشرفت‌های چشمگیر تکنولوژی و فناوری، فصل فرا پیچیدگی نامگذاری شده است. وی با بیان این که یک علم به درد این هزاره نمی‌خورد، ابرازداشت: دراین هزاره علوم به سمت ادغام شدن می‌رود و نمی‌توان آن را با نگاه محدود نمی‌توان درک کرد. استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به این که فناوری اطلاعات به کمک علم آمده است، اذعان داشت: امروزه فناوری اطلاعات عرصه‌ای را به وجود آورده که غالب بر همه عرصه‌ها است. وی با تاکید بر این که رقابت در تمام حوزه در بحث اطلاعات است، تصریح کرد: امروز بیشترین رقابت، جنگ و ثروت در حوزه فناوری اطلاعات و سایبری است. پورمحمدی خاطرنشان ساخت: اگر نتوانیم ایده هارا به محصول وثروت تبدیل نکنیم کاری انجام نداده‌ایم و کارساز نخواهد بود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، سردار عابدین خرم ظهر امروز در اختتامیه دومین رویداد تولیدات تخصصی فضای مجازی که در دانشکده هنر و معماری تبریز برگزار شد، اظهارداشت: چنانکه مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند، چاره‌ای جز قوی بودن در فضای مجازی نداریم. وی با تاکید بر نقش جوانان در راستای قوی شدن در عرصه فضای مجازی تصریح کرد: این ممکن نیست مگر اینکه جوانان کشور را پیشرانی کردند امروز هم در این فضا با فعالیت‌های تخصصی خود و هم افزایی حضور یابند. فرمانده سپاه عاشورا، با اشاره با ورود جهادی جوانان در این عرصه، گفت: جوانانی که جهت گیری‌های انقلاب اسلامی را به درستی تشخیص دادند و پیشرانی کردند باید در عرصه فضای مجازی هم به صورت جهادی وارد شوند. سردار خرم با تاکید بر این که امروز جوانان این نیازسنجی را فهمیده‌اند و به صورت تخصصی علمی و فکری ورود پیدا کرده‌اند، تصریح کرد: این حرکت جهادی شما و ۴۸ ساعت نخوابیدن می‌تواند الگویی برای سایر عرصه‌ها باشد. وی با بیان این که جنگ سایبری به عنوان ارتش سری درهمه کشورها و مخصوصا در فعالیت‌های دشمنان ما دیده می‌شود، عنوان داشت: توازن قوایی اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه ارتش سایبری فعال باشد.

رویداد ۴۸ ساعته تولیدات تخصصی فضای مجازی به روایت تصویر

8+
تسنیمتسنیم5 روز قبل
تسنیمتسنیم5 روز قبل
جعفری از ۱۳۷۳ به ساخت فیلم‌های کوتاه داستانی روی آورد و از سال ۱۳۸۳ به عنوان مدیر فیلمبرداری در سینمای ایران مشغول به کار شد. «روح‌الله حجازی» کارگردان متولد ۱۳۵۸ در آبادان و دارای مدرک درجه ۲ هنری در رشته کارگردانی از وزارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او فعالیت هنری را سال ۱۳۵۳ با ساخت فیلم‌های کوتاه و مستند آغاز کرد. او بیش از ده فیلم سینمایی و حدود بیست هزار دقیقه آثار ویدیویی در خانه ادبیات و هنر کودکان و نوجوانان تهیه کرده است. او کارگردانی فیلم بلند سینمایی «سر به مهر» و نگارش فیلمنامه‌ فیلم‌های سینمایی تحسین‌شده‌ای چون «بی‌پولی» و «شعله‌ور» را در کارنامه دارد.
سینماپرسسینماپرس5 روز قبل
سینماپرس: مهدی جعفری، روح‌الله حجازی، مصطفی رزاق‌کریمی، فرشته طائرپور و هادی مقدم‌دوست به عنوان اعضای هیأت داوران بخش‌های مستند، فیلم کوتاه و نگاه نو (فیلم اول فیلمسازان) در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند. او ساخت چندین مستند کوتاه و بلند تحسین شده را در کارنامه خود دارد و «ایستگاه اتمسفر» و «۲۳ نفر» از آثار بلند سینمایی اوست. «روح‌الله حجازی» کارگردان متولد ۱۳۵۸ در آبادان و دارای مدرک درجه ۲ هنری در رشته کارگردانی از وزارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او فعالیت هنری را سال ۱۳۵۳ با ساخت فیلم‌های کوتاه و مستند آغاز کرد. او کارگردانی فیلم بلند سینمایی «سر به مهر» و نگارش فیلمنامه‌ فیلم‌های سینمایی تحسین‌شده‌ای چون «بی‌پولی» و «شعله‌ور» را در کارنامه دارد.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
مهدی جعفری، روح‌الله حجازی، مصطفی رزاق‌کریمی، فرشته طائرپور و هادی مقدم‌دوست به عنوان اعضای هیأت داوران بخش‌های مستند، فیلم کوتاه و نگاه نو (فیلم اول فیلمسازان) در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند. او ساخت چندین مستند کوتاه و بلند تحسین شده را در کارنامه خود دارد و «ایستگاه اتمسفر» و «۲۳ نفر» از آثار بلند سینمایی اوست. «روح‌الله حجازی» کارگردان متولد ۱۳۵۸ در آبادان و دارای مدرک درجه ۲ هنری در رشته کارگردانی از وزارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او فعالیت هنری را سال ۱۳۵۳ با ساخت فیلم‌های کوتاه و مستند آغاز کرد. او کارگردانی فیلم بلند سینمایی «سر به مهر» و نگارش فیلمنامه‌ فیلم‌های سینمایی تحسین‌شده‌ای چون «بی‌پولی» و «شعله‌ور» را در کارنامه دارد.
ایرناایرنا5 روز قبل
جعفری از ۱۳۷۳ به ساخت فیلم‌های کوتاه داستانی روی آورد و از سال ۱۳۸۳ به عنوان مدیر فیلمبرداری در سینمای ایران مشغول به کار شد. او ساخت چندین مستند کوتاه و بلند تحسین شده را در کارنامه خود دارد و «ایستگاه اتمسفر» و «۲۳ نفر» از آثار بلند سینمایی او است. «روح‌الله حجازی» کارگردان متولد ۱۳۵۸ در آبادان و دارای مدرک درجه ۲ هنری در رشته کارگردانی از وزارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او فعالیت هنری خود را سال ۱۳۵۳ با ساخت فیلم‌های کوتاه و مستند آغاز کرد. او کارگردانی فیلم بلند سینمایی «سر به مهر» و نگارش فیلمنامه‌ فیلم‌های سینمایی تحسین‌ شده‌ای چون «بی‌پولی» و «شعله‌ور» را در کارنامه دارد.
ایسناایسنا5 روز قبل
مهدی جعفری، روح‌الله حجازی، مصطفی رزاق‌کریمی، فرشته طائرپور و هادی مقدم‌دوست به عنوان اعضای هیأت داوران بخش‌های مستند، فیلم کوتاه و نگاه نو (فیلم اول فیلمسازان) در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند. او ساخت چندین مستند کوتاه و بلند تحسین شده را در کارنامه خود دارد و «ایستگاه اتمسفر» و «۲۳ نفر» از آثار بلند سینمایی اوست. «روح‌الله حجازی» کارگردان متولد ۱۳۵۸ در آبادان و دارای مدرک درجه ۲ هنری در رشته کارگردانی از وزارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او فعالیت هنری را سال ۱۳۵۳ با ساخت فیلم‌های کوتاه و مستند آغاز کرد. او کارگردانی فیلم بلند سینمایی «سر به مهر» و نگارش فیلمنامه‌ فیلم‌های سینمایی تحسین‌شده‌ای چون «بی‌پولی» و «شعله‌ور» را در کارنامه دارد.
مهرمهر6 روز قبل
عضو هیئت علمی دانشگاه هنر افزود: سردار قاسم سلیمانی به تعبیر رهبر انقلاب یک مکتب و جریان بود. چراکه سردار سلیمانی معتقد بود، عالم خدایی دارد و باید حضور خدا در همه ابعاد وجودی ما باید گسترش یابد. شما نسل هم‌نفس با سردار سلیمانی بودید و باید در آینده دختران خود را با مکتب حاج قاسم تربیت کنید. وی افزود: دختران حاج قاسم کسانی هستند که به راه و هدف ایشان توجه دارند. عضو هیئت علمی دانشگاه هنر در انتها بیان کرد: باید عهد ببندیم زندگی خود را در مسیر حاج قاسم سوق دهیم.
آناجآناج6 روز قبل
گزارش آناج از دومین رویداد تولیدات تخصصی فضای مجازی؛ اقتصاد مقاومتی، محور طراحی و تولید/ عجب‌شیری‌ها به دنبال انیمیشن «قوی شویم» دومین رویداد ۴۸ ساعته تولیدات تخصصی فضای مجازی با حضور سه گروه در آذربایجان‌شرقی همزمان با سراسز کشور در حال برگزاری است. بسیج فضای مجازی از همین رو برای دومین بار رویداد ۴۸ ساعته تولیدات تخصصی فضای مجازی را به طور همزمان در ۳۱ استان برگزار می‌کند تا آثار فاخر و متناسب با فرهنگ کشورمان از این رویداد ۴۸ ساعته عرضه شود. در آذربایجان‌شرقی نیز هنرمندانی از سراسر استان در دانشگاه هنر گرد آمدند تا ایده‌هایشان را تبدیل به انیمیشن و بازی‌های رایانه‌ای کنند. عضو تیم داوری رویداد تولیدات تخصصی فضای مجازی خاطرنشان ساخت: روز نخست این رویداد به ایده پردازی و انتخاب موضوع گذشت و از آخرین ساعات شب گذشته و صبح امروز تولیدات آغاز شده است. عجب‌شیری‌ها به دنبال انیمیشن «قوی شویم» دیگر شرکت کننده این رویداد گروهی از شهرستان عجب‌شیر هستند.

به انتهای لیست رسیدید