داوطلب

داوطلب

تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های عراقی، حشد شعبی عراق اعلام کرد که موفق شده یک پهپاد ناشناس را که بر فراز یکی از مقرهایش در صلاح الدین در حال پرواز بوده است، هدف قرار داده و آن را دور کند. بر اساس این گزارش نیروهای حشد شعبی با سلاح مناسب این پهپاد را هدف قرار داده و آن را مجبور به فرار کرده‌اند. حشد شعبی عراق هفته گذشته نیز از سرنگونی یک پهپاد که تلاش می‌کرد ارتش عراق را در منطقه «کنعان» در استان دیالی هدف قرار دهد خبر داد. نیروهای داوطلب مردمی عراق هفته گذشته داخل مرزهای سوریه هدف حملات هوایی هواپیماهایی قرار گرفته بودند. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وی افزود: ظرفیت کل آزمون کارشناسی ارشد ۴۷۲۲ نفر بوده است که از این تعداد ۲ هزار و ۹۶۹ داوطلب به صورت روزانه، یک هزار و ۴۱۷ داوطلب شهریه پرداز و ۴۲۲ نفر استعداد درخشان هستند. به گفته حیدرزاده ۱۴۱۶ از شرکت‌کنندگان مرد و ۳۳۹۲ زن هستند. رئیس سنجش آموزش پزشکی در خصوص به تعداد رشته محل‌ها و دانشگاه‌های پذیرنده داوطلب کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۸ توضیح داد: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در یک هزار و ۵۱۶ رشته محل ارشد پزشکی و ۱۱۹ دانشگاه پذیرفته شدند. پذیرفته‌شدگان می‌توانند اطلاعات بیشتر را در سایت سنجش پزشکی مطالعه کنند. حیدرزاده همچنین درخصوص نتایج آزمون دکتری علوم پزشکی نیز گفت: این نتایج فردا ساعت ۱۸ بر روی سایت سازمان سنجش علوم پزشکی قرار خواهد گرفت.

جوانی که برای نجات یک مار جان خود را به خطر انداخت + فیلم

رکنارکنا4 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، «گویند سولانکی» داوطلب انجمن نجات حیوانات وحشی است که آماده است تا برای نجات هر موجود زنده‌ای جان خود را به خطر بیندازد. زمانی که ساکنان روستایی در راجستان هند، با انجمن نجات حیوانات وحشی تماس گرفتند و برای نجات یک پایتون که در چاه ۶ متری گیر افتاده، کمک خواستند، داوطلبان متوجه شدند که باید سریع عمل کنند. در نهایت معلوم شد که این مار نگون بخت به شاخه‌ای اطراف چاه پیچیده بود. در ابتدا مردم سعی کردند تا این گیاه را قلاب کنند و مار را بالا بکشند، اما حیوان به ته چاه سقوط کرد. شاهدان می‌گویند گویا مار متوجه امداد شده بود و حرکت وحشیانه‌ای نشان نداد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
وی افزود: مجمع موکب‌های استان لرستان در سال گذشته دارای ۷۰۰ خادم بوده‌است و ۳۰ مبلغ نیز در این موکب‌ها خدمت کرده‌اند. وی بیان کرد: مجمع مواکب استان لرستان شبکه منسجم مردمی‌ست که در سال گذشته اقدام به برگزاری دوره آموزشی برای خدام کرده و ۳۰۰ نفر در آن دوره حضور داشته‌اند. کشکولی با تأکید به اینکه امسال نیز مجمع مواکب استان مرام‌نامه‌ای به‌عنوان اساسنامه کار خود امضا کرده‌اند، گفت: امسال ۱۶ موکب گرد هم آمده و عملیات را شروع کرده‌اند. کشکولی به وضعیت مجمع مواکب استان لرستان برای امسال اشاره کرد و اظهار داشت: یک دوره آموزشی ۶۰۰ نفره برای خدام برگزار و از طرف دیگر یک اپلیکیشن طراحی می‌شود که بتوان در آن تعداد مواکب، زائرین، خدام و … دیده شود. وی افزود: می‌توان مراکز گردشگری، جاذبه‌ها و هم‌چنین تولیدات برتر استان لرستان را در قالب بروشور در راستای رونق تولید و جذب گردشگر عراقی در اختیار زوار قرار دهیم.
همشهریهمشهری7 ساعت قبل
ایده شفافیت آرای نمایندگان اگرچه قریب به ۲سال پیش - آذرماه ۹۶ - و از سوی تعدادی از نمایندگان امیدی مجلس مطرح شد، اما حالا و در جدال انتخاباتی چپ و راست برای رسیدن به کرسی‌های سبزرنگ بهارستان، پرچم شفافیت به دستان اصولگرایان رسیده و آنها مدعی ایجاد شفافیت و علنی‌شدن رأی نمایندگان شده‌اند؛ گویی صاحب ایده اولیه بوده‌اند. طرح شفافیت از کجا آمد؟ نخستین‌بار محمدجواد فتحی، نماینده تهران و عضو فراکسیون امید در آذرماه سال۹۶ طرح پیشنهادی شفافیت آرای نمایندگان را با ۳۸ امضا به هیأت رئیسه مجلس ارائه کرد؛ طرحی که اعلام وصول آن به بهانه‌های مختلف ازجمله بررسی لوایح چهارگانه یا فصل بودجه‌نویسی به تعویق افتاد. در کنار تأکید ۱۴۰نماینده بر لزوم شفافیت آرایشان از آبان‌ماه گذشته سامانه‌ای به نام شفافیت در مجلس به راه افتاد که ‌تنها ۹۰نماینده داوطلب انجام این شفافیت بسیار حداقلی بوده‌اند، اگرچه این عدد امروز حداکثر به عدد ۱۰۵ رسیده است اما بازهم تقریبا ۱۹۰ نماینده کماکان مجاب به ارائه اطلاعات خود روی سامانه نشده‌اند. به هر روی، علت ناکامی طرح شفافیت در مجلس را باید در سیاسی‌شدن آن دانست؛ چنان‌که محمدجواد فتحی معتقد است آنهایی که با سیاسی‌کردن مسئله طرح را منحرف کردند، از رقبای فراکسیون امید بودند. بعدها در کمال تعجب ایشان یکی از سردمداران حمایت از طرح شفافیت شدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
کارشناس فنی و پشتیبانی نرم افزارشرایط عمومی احراز: روابط عمومی خوبفن بیان قوی و موثرمنظم و وقت شناسدارای روحیه کاری تیمیساکن شهر تهرانمسلط به تکنولوژی‌های حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطاتمسلط به نرم افزارهای آفیس و سایر نرم افزارهای مرتبط با امور کاریشرایط اختصاصی احراز: حداقل میزان تحصیلات: کارشناسیرشته تحصیلی: مهندسی نرم افزار یا هر یک از شاخه‌های مرتبط با رشته‌ی کامپیوترمتخصص در زمینه برنامه نویسی و بانک‌های اطلاعاتیمسلط به برنامه نویسی با یکی از زبان‌های #C یا PHP یا JAVA یا VB. Netمسلط به مدیریت بانک‌های اطلاعاتی SQL Serverمسلط به طراحی گزارش‌های بانک‌های اطلاعاتیکار در محیطی پویا، توسعه گرا و دانش محورفعالیت در عرصه تکنولوژی‌های نوین ارتباطی و مراکز تماسآینده‌ی شغلی پایدار و موقعیت‌های ارتقای شغلپاداش‌های مادی و معنوی همراه با کسب موفقیت‌های فنی و شغلیآسان سازی انجام امور شغلی با مشارکت تیمیشرح شغل: با توجه به حوزه‌ی فعالیت این شرکت، بخش فنی و پشتیبانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و ضروری است تا کارشناسان این بخش توانایی ارائه‌ی خدمات پشتیبانی فنی و توسعه محور را به مشتریان ارزشمند این شرکت دارا باشند. در این بخش اضافه بر فعالیت‌های مربوط به امور پشتیبانی جاری، موردهایی مبتنی بر توسعه از طریق برنامه نویسی یا مدیریت بانک‌های اطلاعاتی وجود دارد که انجام امور مربوطه برعهده کارشناسان ارزشمند ما در این بخش خواهد بود. موقعیت شغلی آگهی شده مربوط به کارشناس فنی و پشتیبانی با گرایش برنامه نویسی و بانک‌های اطلاعاتی می‌باشد که فرد داوطلب می‌بایست آمادگی ارائه‌ی خدمات فنی به مشتریان این شرکت را چه بصورت پیاده سازی سرویس‌های از پیش تولید و طراحی شده و مدیریت آن‌ها و چه بصورت طراحی و برنامه نویسی و مدیریت بانک‌های اطلاعاتی سرویس‌های جدید داشته باشد. معرفی شرکتزمینه‌های فعالیت هاوش: مراکز تماس (Contact Center) مراکز تلفن مبتنی بر شبکه (VoIP) سیستم‌های کنفرانس ویدیویینرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) برنامه‌های کاربردی توسعه کسب و کارارتباطات یکپارچه (Unified Communication) سرویس‌های ابری مرکز تماسواقعیت مجازی در آموزش علوم پزشکیمتقاضیان واجد شرایط میتوانند رزومه خود را به ایمیل زیر ارسال و یا جهت اطلاعات بیشتر به آدرس وبسایت زیر مراجعه نمایند. آدرس ایمیل: hr@havosh. irوب سایت: www. havosh. ir
ایسناایسنا9 ساعت قبل
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از پذیرش چهار هزار و ۳۸۶ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال ۹۸ خبر داد و گفت: اسامی این داوطلبان روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته است. وی تاکید کرد: کارنامه اولیه مربوط به این آزمون روز ۲۰ مرداد بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد و نتایج نهایی آن نیز امروز بر روی سایت سنجش پزشکی اعلام شد. حیدرزاده خاطر نشان کرد: از تعداد چهار هزار و ۳۸۶ داوطلب پذیرفته شده در آزمون فوق هزار و ۴۱۶ نفر مرد و مابقی زن هستند و این داوطلبان در ۱۵۱۶ رشته محل و ۱۱۹ دانشگاه پذیرفته شدند. به گفته وی، در مجموع تعداد ۷۰ هزار و ۹۴ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال ۹۸ ثبت نام کردند که ۵۰ هزار و ۶۷۲ نفر از این داوطلبان در جلسه آزمون حاضر شدند و ۱۱ هزار و ۴۰۴ نفر نیز در این آزمون انتخاب رشته کردند. رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در پایان خاطر نشان کرد: در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی امسال ۲۹۶ نفر در قالب استعدادهای درخشان و بدون آزمون و ۱۲۶ نفر نیز به صورت استعدادهای درخشان با آزمون وارد دانشگاه می‌شوند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
کم نیستند آثار مکتوب در حوزه جنگ هشت ساله میان ایران و عراق؛ اما شاید تعداد آنهایی که دیده شدند به تعداد انگشتان یک دست هم نرسد. با این حال کدام یک پاسخ دادند که اصلا چرا جنگ؟ چرا ایران اینگونه مقابله کرد؟ چرا اینگونه جنگید؟ چرا هشت سال طول کشید؟ و ده‌ها چرای دیگر. اعتمادآنلاین| هیات معارف جنگ «شهید سپهبد علی صیادشیرازی» در تازه‌ترین اثر خود، کتاب «بازخوانی جنگ تحمیلی» را به قلم سرتیپ پیاده ستاد عبدالحسین مفید از سوی انتشارات ایران سبز منتشر کرده است. روایتی که به گفته نویسنده کتاب، تلاشی‌ست در جهت پاسخ به برخی ابهامات و روشن کردن گوشه‌ای از زوایای تاریخ. آنطور که سرتیپ مفید خود درباره کتاب «بازخوانی جنگ تحمیلی» گفته است؛ این کتاب نتیجه مطالعه، یادداشت‌ها، و تجربه ۳۱ سال خدمت نویسنده در ارتش قبل و بعد از انقلاب اسلامی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ آبتین حیدرزاده رئیس سنجش پزشکی کشور از اعلام نتایج کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۹۸ خبر داد و گفت: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال ۹۸ در سایت سنجش پزشکی منتشر شد. وی افزود: ظرفیت کل آزمون کارشناسی ارشد ۴۷۲۲ نفر بوده است که از این تعداد ۲ هزار و ۹۶۹ داوطلب به صورت روزانه، یک هزار و ۴۱۷ داوطلب شهریه پرداز و ۴۲۲ نفر استعداد درخشان هستند. رئیس سنجش آموزش پزشکی در خصوص به تعداد رشته محل‌ها و دانشگاه‌های پذیرنده داوطلب کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۸ توضیح داد: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در یک هزار و ۵۱۶ رشته محل ارشد پزشکی و ۱۱۹ دانشگاه پذیرفته شدند. پذیرفته‌شدگان می‌توانند اطلاعات بیشتر را در سایت سنجش پزشکی مطالعه کنند. حیدرزاده همچنین درخصوص نتایج آزمون دکتری علوم پزشکی نیز گفت: این نتایج فردا ساعت ۱۸ بر روی سایت سازمان سنجش علوم پزشکی قرار خواهد گرفت.
فارسفارس10 ساعت قبل
آبتین حیدرزاده رئیس سنجش پزشکی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس از اعلام نتایج کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۹۸ خبر داد و گفت: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال ۹۸ در سایت سنجش پزشکی منتشر شد. وی افزود: ظرفیت کل آزمون کارشناسی ارشد ۴۷۲۲ نفر بوده است که از این تعداد ۲ هزار و ۹۶۹ داوطلب به صورت روزانه، یک هزار و ۴۱۷ داوطلب شهریه پرداز و ۴۲۲ نفر استعداد درخشان هستند. رئیس سنجش آموزش پزشکی در خصوص به تعداد رشته محل‌ها و دانشگاه‌های پذیرنده داوطلب کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۸ توضیح داد: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در یک هزار و ۵۱۶ رشته محل ارشد پزشکی و ۱۱۹ دانشگاه پذیرفته شدند. پذیرفته‌شدگان می‌توانند اطلاعات بیشتر را در سایت سنجش پزشکی مطالعه کنند. حیدرزاده همچنین درخصوص نتایج آزمون دکتری علوم پزشکی نیز گفت: این نتایج فردا ساعت ۱۸ بر روی سایت سازمان سنجش علوم پزشکی قرار خواهد گرفت.
مهرمهر10 ساعت قبل
دکتر آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: از تعداد ۴ هزار و ۸۰۸ نفر پذیرفته شده در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ تعداد ۱ هزار و ۶۴۶ نفر مرد و ۳ هزار و ۳۹۲ نفر زن هستند. وی گفت: از تعداد ۷۰ هزار نفر ثبت نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی تعداد ۴۶ هزار و ۱۴۶ نفر رکود مجاز به انتخاب رشته محل داشته‌ایم به این معنا که برخی از افراد در دو رشته مجاز به انتخاب محل بوده‌اند. رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ تعداد ۴ هزار و ۷۲۲ نفر بود که پذیرش داوطلبان استعداد درخشان به صورت ظرفیت مازاد انجام شده است. وی گفت: ۱۲۶ نفر در بخش با آزمون استعداد درخشان و ۲۹۶ نفر در بخش بدون آزمون استعداد درخشان مازاد بر ظرفیت پذیرش، در دانشگاه‌های علوم پزشکی پذیرفته شده‌اند. به گزارش مهر، آزمون ورودی کارشناسی ارشد رشته ھای گروه پزشکی سال تحصیلی ٩٨-٩٩ در روزهای ٢٧ و ٢٨ تیرماه با حضور بیش از ۷۰ هزار داوطلب در ۱۱ مجموعه و ۴۲ رشته برگزار شد.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری تسنیم- شاید در طول سال به سختی بتوان دو سه ماه را به تناوب دید که در آن مرزبانی در یکی از سرحدات کشور به شهادت نرسیده باشد، جان باختن هایی که البته اخبار آن نیز نمود چندانی در رسانه‌ها ندارد. نمونه مشهور آن در گذشته، گروهک ریگی و دیگر تروریست‌ها در جنوب شرق و یا اشرار ضدنقلاب نظیر گروهک تروریستی پژاک در شمالغرب کشور بودند که دفع خطر آنها به قیمت خون پاک چندین شهید مرزبان صورت گرفت. نکته دیگری که لازم است به آن توجه شود و شاید شنیدن آن برای مخاطبین تا حد زیادی تعجب برانگیز هم باشد، حقوق و مزایای پایین مرزداران است. برای فهم بهتر این موضوع و میزان خطر آن کافیست بدانیم تنها در مرزهای جنوب شرق کشور، طی ۲-۳ سال اخیر، حدود ۳۰ تن مواد منفجره کشف شده است. آنان را به نصرت خویش قوت بخش و به شکیبایى مدد نماى و دفع مکر دشمن را به ایشان بیاموز.» انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
وضعیت تا جایی ادامه پیدا کرده است که حالا جمعیت هلال احمر در مورد مجموعه حجمه‌های اخیر اطلاعیه داده است. در متن این اطلاعیه آمده: «جمعیت هلال‌احمر براساس سیاست‌های رسانه‌ای خود اصرار دارد تا با اطلاع ‏رسانی دقیق و شفاف، تمام ابهامات پیش آمده برای رسانه‌های منصف و مسئول را برطرف کند. چه ‏این‌که صدور و تکذیبیه و اطلاعیه پیرامون شایعات مذکور در پاسخ به همین رسانه‌ها و به احترام آنها ‏انجام شده است. اما به جز این رسانه‌ها، گروه دوم و سومی نیز به شایعات و اخبار پیرامون این نهاد مردمی دامن زده‌‏اند. توضیح و تبیین ماموریت این رسانه‌های خارجی در آشفته نشان دادن فضای داخل کشور از نظر ‏جمعیت هلال‌احمر اگر چه روشن و غیرقابل انکار است، اما وظیفه این جمعیت نیست‎.
مهرمهر12 ساعت قبل
داوطلبان آزمون ورودی کارشناسی ارشد رشته ھای گروه پزشکی سال تحصیلی ٩٨-٩٩ می‌توانند با ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی از نتیجه آزمون خود مطلع شوند. بر اساس آئین نامه آموزشی دوره ھای کارشناسی ارشد ناپیوسته مصوب شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی ھر گونه انتقال، تغییر رشته و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع است. با توجه به اینکه محل پذیرش را خود فرد و با آگاھی کامل تعیین کرده بنابراین هیچگونه تغییر در محل پذیرش انجام نخواھد گرفت. مدارک ثبت نام مورد نیاز باید به دانشگاه محل پذیرش ارائه شود و این مدارک توسط دانشگاه، مورد بررسی قرار خواھد گرفت. با توجه به اینکه فرد با آگاھی کامل انتخاب رشته محل کرده و چندین نوبت امکان تغییر و ویرایش وجود داشته است، لذا به ھیچ عنوان جابجایی در اولویت ھای رشته محل بعدی، امکان پذیر نیست.
ایمناایمنا13 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، دکتر حسین توکلی اعلام کرد: کلیه داوطلبان اعم از پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی با آزمون (که نتایج آن دیروز اعلام شده است) یا کسانی که در این مرحله در ردیف پذیرفته‌شدگان قرار نگرفته‌اند، در صورت تمایل برای ثبت‌نام و پذیرش در رشته‌های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می‌توانند به سایت سنجش آموزش کشور، بخش آزمون سراسری، سامانه پذیرش در رشته‌های با سوابق تحصیلی حداکثر تا پایان روز پنجشنبه ۲۸ شهریور ماه ۹۸ مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب کد رشته‌های تحصیلی اقدام کنند. وی تاکید کرد: تاریخ فوق قابل تمدید نیست؛ ضمنا داوطلبانی که قبلا در این سامانه ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده‌اند، در صورت تمایل می‌توانند تا پایان روز پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸ نسبت به ویرایش اطلاعات رشته‌های انتخابی خود اقدام کنند. مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان به بیان آخرین آمار ثبت‌نام کنندگان برای رشته‌های تحصیلی بر اساس سوابق تحصیلی پرداخت و اظهار کرد: تا ساعت ۱۲ امروز، تعداد ۲۱۷ هزار و ۷۹۲ داوطلب برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده‌اند. منبع: ایسنا

آلزایمر

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
وی افزود: ثبت‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آن‌ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می‌پذیرد منحصرا به صورت اینترنتی است. مشاور عالی سازمان سنجش تاکید کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ۵۹۶ هزار نفر است. تمامی داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی باید با مطالعه این دفترچه و اطلاعیه‌های تکمیلی ۳۰ اردیبهشت و ۲۰ مرداد ۹۸ نسبت به ثبت نام اقدام کنند. وی افزود: هر داوطلب می‌تواند تا ۱۰۰ کدرشته را از میان کدرشته‌های انتخابی خود در فرم انتخاب رشته ثبت کند. توکلی گفت: تا امروز یکشنبه ۲۴ شهریورماه ۹۸ تعداد ۲۱۵ هزار و ۴۹۲ نفر نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کرده‌اند.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور آخرین مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته تحصیلی برای پذیرش در رشته‌های بر اساس سوابق تحصیلی و ویرایش اطلاعات در این رشته‌ها را اعلام کرد و گفت: تا ساعت ۱۲ امروز، تعداد ۲۱۷ هزار و ۷۹۲ داوطلب برای رشته‌های تحصیلی بر اساس سوابق تحصیلی ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده‌اند. دکتر حسین توکلی در گفت و گو با ایسنا اعلام کرد: کلیه داوطلبان اعم از پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی با آزمون (که نتایج آن دیروز اعلام شده است) یا کسانی که در این مرحله در ردیف پذیرفته‌شدگان قرار نگرفته‌اند؛ در صورت تمایل برای ثبت‌نام و پذیرش در رشته‌های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می‌توانند به سایت سنجش آموزش کشور، بخش آزمون سراسری، سامانه پذیرش در رشته‌های با سوابق تحصیلی حداکثر تا پایان روز پنجشنبه ۲۸ شهریور ماه ۹۸ مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب کد رشته‌های تحصیلی اقدام کنند. وی تاکید کرد: تاریخ فوق قابل تمدید نیست؛ ضمنا داوطلبانی که قبلا در این سامانه ثبت‌نام و انتخاب رشته نموده‌اند، در صورت تمایل می‌توانند تا پایان روز پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸ نسبت به ویرایش اطلاعات رشته‌های انتخابی خود اقدام کنند. مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان به بیان آخرین آمار ثبت‌نام کنندگان برای رشته‌های تحصیلی بر اساس سوابق تحصیلی پرداخت و اظهار کرد: تا ساعت ۱۲ امروز، تعداد ۲۱۷ هزار و ۷۹۲ داوطلب برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده‌اند. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده صبح امروز از «بدرالملوک امام» ملقب به مادر خیریه‌های ایران در محل این معاونت تقدیر کرد. صبح امروز معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مراسم تقدیر از بانو بدرالملوک امام ملقب به مادر خیریه‌های ایران، گفت: به عنوان معاونت زنان و خانواده تکلیفی در ارتباط با سرمایه‌های اجتماعی ایران به ویژه در حوزه زنان داریم. در ادامه این مراسم مستندی تحت عنوان «فرصت بد شدن ندارم» از زندگی بانو بدرالملوک امام پخش شد که گوشه‌ای از فعالیتها، اقدامات و تلاشهای این بانو را نشان داد؛ مستندی که گوشه‌ای از زندگی و تلاش بدرالملوک امام ملقب به مادر خیریه‌های ایران است. بانویی که نزدیک به یک قرن مجاهدت مثال زدنی مادر معنوی هزاران کودک بی سرپرست بوده و نمونه‌ای موفق از فعالیت تشکلهای پایدار مردم نهاد در تاریخ معاصر است. براساس این گزارش بدرالملوک امام، ۷۰ سال پیش با راه اندازی موسسه فرهنگی جوادی در قم کار خود را آغاز کرد و تا امروز ده‌ها موسسه خیریه را رهبری و هدایت کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها14 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: آبتین حیدرزاده رئیس سنجش پزشکی کشور از اعلام نتایج کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۹۸ خبر داد و گفت: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال ۹۸ در سایت سنجش پزشکی منتشر شد. وی افزود: ظرفیت کل آزمون کارشناسی ارشد ۴۷۲۲ نفر بوده است که از این تعداد ۲ هزار و ۹۶۹ داوطلب به صورت روزانه، یک هزار و ۴۱۷ داوطلب شهریه پرداز و ۴۲۲ نفر استعداد درخشان هستند. رئیس سنجش آموزش پزشکی در خصوص به تعداد رشته محل‌ها و دانشگاه‌های پذیرنده داوطلب کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۸ توضیح داد: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در یک هزار و ۵۱۶ رشته محل ارشد پزشکی و ۱۱۹ دانشگاه پذیرفته شدند. پذیرفته‌شدگان می‌توانند اطلاعات بیشتر را در سایت سنجش پزشکی مطالعه کنند. حیدرزاده همچنین درخصوص نتایج آزمون دکتری علوم پزشکی نیز گفت: این نتایج فردا ساعت ۱۸ بر روی سایت سازمان سنجش علوم پزشکی قرار خواهد گرفت.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده صبح امروز از «بدرالملوک امام» ملقب به مادر خیریه‌های ایران در محل این معاونت تقدیر کرد. به گزارش ایسنا، صبح امروز معصومه ابتکار در مراسم تقدیر از بانو بدرالملوک امام ملقب به مادر خیریه‌های ایران، گفت: به عنوان معاونت زنان و خانواده تکلیفی در ارتباط با سرمایه‌های اجتماعی ایران به ویژه در حوزه زنان داریم. در ادامه این مراسم مستندی تحت عنوان «فرصت بد شدن ندارم» از زندگی بانو بدرالملوک امام پخش شد که گوشه‌ای از فعالیتها، اقدامات و تلاشهای این بانو را نشان داد؛ مستندی که گوشه‌ای از زندگی و تلاش بدرالملوک امام ملقب به مادر خیریه‌های ایران است. بانویی که نزدیک به یک قرن مجاهدت مثال زدنی مادر معنوی هزاران کودک بی سرپرست بوده و نمونه‌ای موفق از فعالیت تشکلهای پایدار مردم نهاد در تاریخ معاصر است. براساس این گزارش بدرالملوک امام، ۷۰ سال پیش با راه اندازی موسسه فرهنگی جوادی در قم کار خود را آغاز کرد و تا امروز ده‌ها موسسه خیریه را رهبری و هدایت کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به این که ایران کشوری است که سرمایه‌های اجتماعی عظیمی دارد، گفت: یکی از وظایف حاکمیت، ترویج الگوهای موفق، تبلیغ زندگی سالم و شخصیت هایی است که زندگی خود را برای عمل صالح وقف کرده‌اند. امروز در این مراسم علاوه بر قدردانی و بزرگداشت بدرالملوک امام، از پنج فیلم معرفی خیران که توسط معاونت امور زنان و خانواده تهیه شده است، رونمایی شد. بدرالملوک امام، بانوی خیر و مانا در هدفبدرالملوک امام ملقب به مادر خیریه‌های ایران است. بانویی که با نزدیک به یک قرن مجاهدت مثال زدنی، مادر معنوی هزاران کودک بی سرپرست بوده و نمونه‌های موفق از فعالیت تشکل‌های پایدار مردم نهاد در تاریخ معاصر ایران است. از جمله موفق تربن آن‌ها می‌توان به موسسه فرهنگی دارلاکرام با بیش از ۱۰ شعبه در سراسر کشور و موسسه مهر کوثر در مهرشهر کرج اشاره کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
موسسه ونوس از بهترین موسسه‌های آمادگی برای کنکور می‌باشد. موسسه ونوس به عنوان بهترین موسسه، کامل‌ترین برنامه‌ریزی‌ها را برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور ارایه می‌نماید. از عوامل پیشرفت موسسه ونوس شیوه تدریس اساتید آن موسسه و پشتیبانی مسئولین ونوس می‌باشد. محصولات و پکیج‌های موسسه ونوسموسسه ونوس، دارای محصولات کاملی برای شرکت کنندگان و داوطلبان کنکور دانشگاه می‌باشد. یکی از مهمترین محصولات موسسه ونوس پکیج‌های آموزشی آن است.
اصفهان امروزاصفهان امروز16 ساعت قبل
۲۴ شهریور ۱۳۹۸, ۱۵:۱۰ / کد خبر:۷۵۱۸۹ مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور آخرین مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته تحصیلی برای پذیرش در رشته‌های بر اساس سوابق تحصیلی و ویرایش اطلاعات در این رشته‌ها را اعلام کرد. به گزارش ایمنا، دکتر حسین توکلی اعلام کرد: کلیه داوطلبان اعم از پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی با آزمون (که نتایج آن دیروز اعلام شده است) یا کسانی که در این مرحله در ردیف پذیرفته‌شدگان قرار نگرفته‌اند، در صورت تمایل برای ثبت‌نام و پذیرش در رشته‌های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می‌توانند به سایت سنجش آموزش کشور، بخش آزمون سراسری، سامانه پذیرش در رشته‌های با سوابق تحصیلی حداکثر تا پایان روز پنجشنبه ۲۸ شهریور ماه ۹۸ مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب کد رشته‌های تحصیلی اقدام کنند. وی تاکید کرد: تاریخ فوق قابل تمدید نیست؛ ضمنا داوطلبانی که قبلا در این سامانه ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده‌اند، در صورت تمایل می‌توانند تا پایان روز پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸ نسبت به ویرایش اطلاعات رشته‌های انتخابی خود اقدام کنند. مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان به بیان آخرین آمار ثبت‌نام کنندگان برای رشته‌های تحصیلی بر اساس سوابق تحصیلی پرداخت و اظهار کرد: تا ساعت ۱۲ امروز، تعداد ۲۱۷ هزار و ۷۹۲ داوطلب برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده‌اند.
مهرمهر17 ساعت قبل
وی افزود: ثبت‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می‌پذیرد منحصرا به صورت اینترنتی است. مشاور عالی سازمان سنجش تاکید کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ۵۹۶ هزار نفر است. تمامی داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی باید با مطالعه این دفترچه و اطلاعیه‌های تکمیلی ۳۰ اردیبهشت و ۲۰ مرداد ۹۸ نسبت به ثبت نام اقدام کنند. وی یادآور شد: هر داوطلب می‌تواند تا ۱۰۰ کدرشته را از میان کدرشته‌های انتخابی خود در فرم انتخاب رشته ثبت کند. توکلی گفت: تا امروز یکشنبه ۲۴ شهریورماه ۹۸ تعداد ۲۱۵ هزار و ۴۹۲ نفر نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کرده‌اند.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، با پیوستن شرکت ملی پست به پویش مشق احسان، مردم نیکوکار می‌توانند نوشت افزارهای اهدایی خود به دانش آموزان نیازمند را به دفاتر پست تحویل دهند. تنها کافی است مردم نیکوکار، بر روی بسته‌های اهدایی بنویسند برسد به دست «مشق احسان» ۱۲۰۰ دفتر پست در سراسر کشور آماده دریافت کمک‌های مردم برای تحصیل دانش آموزان نیازمند هستند. روزانه ۲۰۰ داوطلب مردمی از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب در مرکز بسته‌بندی نوشت‌افزار پویش مشق احسان در مصلی تهران گرد هم می‌آیند تا نوشت افزارهای اهدایی مردم برای دانش آموزان کم برخوردار را بسته بندی کنند. همچنین افراد داوطلب می‌توانند برای کمک به بسته بندی نوشت‌افزار اهدایی برای دانش‌آموزان نیازمند در سوله مشق احسان در بخش جنوبی مصلی تهران (روبروی درب چهارم) حضور پیدا کنند. مردم نیکوکار برای کمک به تهیه نوشت‌افزار جهت اهدا به دانش آموزان نیازمند، می‌توانند از طریق درگاه موبایلی #۱۵*۴۰۳۰* و یا شماره کارت ۶۲۲۱-۰۶۱۲-۱۷۴۸-۰۶۵۸ کمک‌های نقدی خود را برای تهیه نوشت‌افزار دانش آموزان کم برخوردار واریز کنند، همچنین برای داوطلب کمک در مرکز یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۰۹۲۱۱۱۰۵تماس حاصل کنند.
برنابرنا17 ساعت قبل
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: پنجشنبه ۲۸ شهریورماه آخرین فرصت تمام متقاضیان ثبت نام در رشته‌های تحصیلی بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی است. وی افزود: ثبت‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آن‌ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می‌پذیرد منحصرا به صورت اینترنتی است. مشاور عالی سازمان سنجش تاکید کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ۵۹۶ هزار نفر است. وی افزود: هر داوطلب می‌تواند تا ۱۰۰ کدرشته را از میان کدرشته‌های انتخابی خود در فرم انتخاب رشته ثبت کند. توکلی گفت: تا امروز یکشنبه ۲۴ شهریورماه ۹۸ تعداد ۲۱۵ هزار و ۴۹۲ نفر نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کرده‌اند.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، روزانه ۲۰۰ داوطلب مردمی از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ عصر در این مرکز گرد هم می‌آیند تا نوشت افزارهای اهدایی مردم برای دانش‌آموزان کم برخوردار را بسته‌بندی کنند. افراد داوطلب می‌توانند برای کمک به بسته بندی نوشت افزار اهدایی برای دانش آموزان نیازمند در سوله مشق احسان در بخش جنوبی مصلی تهران (روبروی درب چهارم) حضور پیدا کنند. همچنین برای کمک به تهیه نوشت افزار جهت اهدا به دانش آموزان نیازمند، مردم نیکوکار می‌توانند از طریق درگاه موبایلی #۱۵*۴۰۳۰* و یا شماره کارت ۶۲۲۱-۰۶۱۲-۱۷۴۸-۰۶۵۸ کمک‌های نقدی خود را برای تهیه نوشت افزار دانش آموزان کم برخوردار واریز کنند، همچنین برای داوطلب کمک در مرکز یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۰۹۲۱۱۱۰۵تماس حاصل کنند. انتهای پیام/
برنابرنا19 ساعت قبل
با نزدیک شدن به مهرماه، موعد ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود هم فرامی‌رسد. دانشگاه آزاد اسلامی نیز با صدور اطلاعیه‌ای راهنمای پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های با آزمون مقاطع کارشناسی پیوسته، کاردانی ناپیوسته و دکتری حرفه‌ای سال ۱۳۹۸ را منتشر کرده و در آن توضیحات کاملی درخصوص نحوه ثبت‌نام دانشجویان ارائه داده است. با نزدیک شدن به مهرماه، موعد ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود هم فرامی‌رسد. دانشگاه آزاد اسلامی نیز با صدور اطلاعیه‌ای راهنمای پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های با آزمون مقاطع کارشناسی پیوسته، کاردانی ناپیوسته و دکتری حرفه‌ای سال ۱۳۹۸ را منتشر کرده و در آن توضیحات کاملی درخصوص نحوه ثبت‌نام دانشجویان ارائه داده است. عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در روز و ساعت مقرر به منزله انصراف از ثبت‌نام تلقی شده و هیچ‌گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

پژوهشگران با تکنولوژی چاپ سه بعدی زیستی، قلبی از جنس سلول‌های انسانی ساختند

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
این ماده که بایواینک یا جوهر زیستی نامیده‌می‌شود باید عملکردی مشابه ماتریکس خارج سلولی (ECM) داشته‌باشد تا بتواند محیط مناسب جهت تغذیه، رشد و تکثیر سلول‌ها را ایجادکند. در تکنولوژی‌های پرینت سه‌بعدی زیستی نیز، معمولا ترکیبات کلاژن به‌صورت داربستی ژله‌ای برای حفظ ساختار بافت‌های پرینت‌شده به‌کار می‌روند. کشف سلول‌‌های بنیادی و به موازات آن پیشرفت‌ تکنولوژی‌‌های پرینت سه‌ بعدی، رویای ساخت چاپگرهای سه‌ بعدی زیستی را به واقعیت بدل‌کرد. یکی از انواع این سلول‌های پرتوان، سلول‌های بنیادی پرتوان القایی (iPS یا iPSCs) هستند که به‌صورت مصنوعی از یک سلول غیرپرتوان (معمولا سلول‌ بالغ موجود زنده) به‌دست می‌آیند و ویژگی‌ها و خصیصه‌هایی مشابه سلول‌های بنیادی جنینی (ESCs) دارند. پس از شکل‌گیری کامل قلب، ماده‌ی شفاف شبیه‌ساز ماتریکس خارج سلولی، به‌صورت محلول قابل جداسازی خواهدبود.

به انتهای لیست رسیدید