دخانیات

دخانیات

قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
همچنین کمبود مواد معدنی مانند کلسیم، پروتئین و ویتامین D و استعمال دخانیات مانند سیگار، باعث پوکی استخوان می‌شود. چه افرادی به پوکی استخوان مبتلا می‌شوند؟ «بعضی افراد فکر می‌کنند که پوکی استخوان فقط منحصر به زنان می‌باشد. مردان به‌طور کلی توده و تراکم استخوان بالاتری نسبت به زنان دارند و همچنین نسبت به زنان که در دوران یائسگی کاهش شدید تراکم استخوان را تجربه می‌کنند، با کاهش تراکم استخوان کمتری روبه‌رو هستند. متأسفانه پوکی استخوان مردان، برای سالیان زیادی تشخیص داده نمی‌شود و اغلب این تشخیص بعد از زمانی هست که بتوان اقدامات پیشگیری‌کننده را بکار برد. پیشگیری از شکستن استخوان، ‌ کلید درمان پوکی استخوان است.» نخستین چاپ کتاب «مبارزه با پوکی استخوان به وسیله تمرین بدنی» در ۱۸۸صفحه با شمارگان ۳۰۰ نسخه به بهای ۳۵ هزار تومان از سوی انتشارات مبانی روانه بازار نشر شده است.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
نخستین دانشجویی که به سراغش رفتیم، دانشجوی مهندسی آب به نام «سعید» از ورودی‌های سال ۹۶ است. او در ادامه با اشاره به اینکه در خوابگاه نیاز است تا دانشجویان حقوق یکدیگر را رعایت کنند، ادامه می‌دهد: از لحاظ بهداشت عمومی باید دانشجویان تلاش بیشتری به خرج دهند بنابراین جدای از این مواردی که مربوط به خود دانشجویان می‌شود، از مابقی امکاناتی که در خوابگاه وجود دارد و برای دوره دانشجویی کافیست، از مسئولان دانشگاه تشکر می‌کنم. برای ریشه یابی بیشتر این موضوعات بر آن شدیم تا با اساتید علوم اجتماعی و روانشناسی و رئیس دانشگاه بوعلی سینا این مسائل را درمیان بگذاریم. کنترل اجتماعی در کشورهای پیشرفته به صورت جدی انجام می‌شود در حالیکه این کار در کشور ما به صورت جدی اجرایی نمی‌شود. مدیران قبلی دانشگاه به شدت بر روی مسائل اخلاقی، اجتماعی و ناهنجاری کار کردند و این موضوعات برای همه دارای اهمیت بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا تاجدار، از راه‌اندازی واحدهای صیانت از محصول از سوی برخی شرکت‌های واردات قانونی با همکاری نیروهای بازنشسته نیروی انتظامی برای شناسایی محصولات جعلی و تقلبی خبر داد و خاطرنشان کرد: اخیرا با همکاری همین واحدها یک کارخانه بزرگ تولید تنباکو معسل جعلی که محصول بی‌کیفیت تولیدی را با جعل برندهای دیگر عرضه می‌کرد، در شهریار کشف شد که شبکه توزیع گسترده‌ای هم تشکیل داده بود. به گفته وی، هیچ نظارتی بر واحدهای غیرمجاز نیست؛ این واحدها هر موادی را بخواهند وارد ترکیب تنباکو می‌کنند و محصول آن‌ها بهداشتی نیست. دو هفته پیش فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد در یک واحد زیرزمینی تنباکو با استفاده از فضولات حیوانی تولید شده است. در این باره دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران اعلام کرد که استفاده از فضولات حیوانی در تهیه تنباکو می‌تواند انواع آلودگی‌های قارچی، میکروبی و انگلی را وارد بدن انسان کند. همچنین با توجه به اینکه وجود فضولات حیوانی باعث ایجاد بوی بد در تنباکو می‌شود، متخلفان اقدام به اضافه کردن اسانس و طعم به تنباکو می‌کنند که مصرف آن‌ها می‌تواند منجر به نوعی ذات‌الریه شده و حتی فرد مصرف‌کننده را به سوی نارسایی تنفسی، بستری شدن در آی‌سی‌یو و حتی مرگ سوق دهد.
سلامت نیوزسلامت نیوز5 ساعت قبل
۱- خمیازه کشیدنیک یا دو روز قبل از شروع میگرن ممکن است متوجه شوید که بیش از حد معمول خمیازه می‌کشید. حالت تهوع از علائمی است که به صورت گسترده بین افراد مبتلا به میگرن رایج است. اما افراد مبتلا به میگرن علاوه بر حالت تهوع، درد بیشتری را در یک طرف سرشان احساس کنند. افراد مبتلا به میگرن بر این باورند که در حین بروز میگرن، کارهای روزانه دشوار می‌شوند. ۲- اضطراب و استرساسترس عاطفی یکی از عوامل شایع شروع میگرن است.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
رئیس انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی از کشف یک کارخانه بزرگ تولید تنباکو معسل تقلبی با جعل برندهای رسمی خبر داد. محمدرضا تاجدار در گفت‌وگو با ایسنا، از راه‌اندازی واحدهای صیانت از محصول از سوی برخی شرکت‌های واردات قانونی با همکاری نیروهای بازنشسته نیروی انتظامی برای شناسایی محصولات جعلی و تقلبی خبر داد و خاطرنشان کرد: اخیرا با همکاری همین واحدها یک کارخانه بزرگ تولید تنباکو معسل جعلی که محصول بی‌کیفیت تولیدی را با جعل برندهای دیگر عرضه می‌کرد، در شهریار کشف شد که شبکه توزیع گسترده‌ای هم تشکیل داده بود. به گفته وی، هیچ نظارتی بر واحدهای غیرمجاز نیست؛ این واحدها هر موادی را بخواهند وارد ترکیب تنباکو می‌کنند و محصول آن‌ها بهداشتی نیست. به گزارش ایسنا، دو هفته پیش فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد در یک واحد زیرزمینی تنباکو با استفاده از فضولات حیوانی تولید شده است. در این باره دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران اعلام کرد که استفاده از فضولات حیوانی در تهیه تنباکو می‌تواند انواع آلودگی‌های قارچی، میکروبی و انگلی را وارد بدن انسان کند.
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشپژمان علوی نژاد دانشیار دانشگاه جندی شاپور اهواز و عضو مرکز تحقیقات گوارش و کبد خوزستان گفت: بیماری کبد چرب هیچگونه علائم بالینی و ظاهری ندارد و این بیماری فقط از طریق آزمایش و سونوگرافی قابل تشخیص است. اخبار اجتماعی- او با بیان اینکه سیروز و نارسایی کبدی غیرقابل بازگشت است و راهی جز پیوند کبد وجود ندارد، افزود: تنها زمانی نشانه‌ها ظاهر می‌شود که کبد چرب پیشرفت کرده و منجر به سیروز و نارسایی کبدی شده است. ​علوی نژاد در تشریح مکانیسم بیماری کبد چرب بیان داشت: زمانی که چربی در بافت کبد جایگزین سلول‌های سالم کبدی می‌شوند و این تجمع چربی به بیش از ۵ درصد وزن خود کبد برسند، از لفظ کبد چرب به آن استفاده می‌شود. دانشیار دانشگاه جندی شاپور اهواز ادامه داد: هر چه میزان این تجمع بیش‌تر باشد به همان میزان عملکرد کبد کاهش می‌یابد و همان گونه که قبلا اشاره شد هیچ علامتی ندارد و چنانچه در برخی موارد دردی حس شود، این درد مربوط به همجواری آناتومیک برخی اعضاء بدن با کبد است و ارتباط با کبد چرب ندارد. عضو مرکز تحقیقات گوارش و کبد خوزستان درخصوص میزان شیوع کبد چرب اذعان داشت: از هر ۳ الی ۴ نفر، یک نفر مبتلا به کبد چرب می‌شود که حدود ۱۰ درصد از این تعداد، طی دوره ۱۰ ساله کبد خود را از دست می‌دهند. دانشیار دانشگاه جندی شاپور بیان کرد: به دلیل شهر نشینی و کم تحرکی و استفاده از موادغذایی چرب و مضر کبد چرب در میان کودکان و نوجوانان نیز رشد نگران کننده‌ای دارد و همه گروه‌های سنی در معرض خطر هستند و متأسفانه کنترل نکردن کبد چرب نه تنها موجب فیبروز، سیروز و نارسایی کبد شده، بلکه حتی باعث تصلب شرائین و بروز سکته‌ها قلبی و مغزی خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
کارمند اداریدارای مدرک لیسانس (مدیریت، حسابداری، روابط عمومی، لجستیک) آشنائی کامل به نرم افزارهای آفیسآشنا به ادارات، موسسات و سازمان‌های دولتی و انجام امورات اداریدارای روابط عمومی بالا، روحیه کار تیمیدارای سابقه کارمحدوده سنی ۳۰ الی ۳۵عدم سوء سابقه، عدم استعمال دخانیاتبرای بانوان رعایت شئونات اسلامی الزامی می‌باشد. محدوده میدان انقلابارسال رزومه به آدرس ایمیل با درج عنوان کارمند اداریحقوق مزایا و پاداش طبق وزارت کارتکنسین برقدارای مدرک لیسانس (الکترونیک) آشنائی کامل به مدارها و بردهای الکترونیکی، الکتروموترها، سیستم‌های برقیآشنائی با سیم کشی تجهیزات الکترونیکیدارای روحیه کار تیمیدارای سابقه کارمحدوده سنی ۲۵ الی ۳۵عدم سوء سابقه، عدم استعمال دخانیاتمحدوده بازارارسال رزومه به آدرس ایمیل با درج عنوان تکنسین برقحقوق مزایا و پاداش طبق وزارت کارمکانیک موتورسیکلتدارای مدرک معتبرآشنائی کامل به آهنگری، سیستم تعلیق، سیستم‌های ترمزدارای روحیه کار تیمیدارای سابقه کارمحدوده سنی ۲۵ الی ۳۵عدم سوء سابقه، عدم استعمال دخانیاتمحدوده بازارارسال رزومه به آدرس ایمیل با درج عنوان تکنسین مکانیک موتورسیکلتحقوق مزایا و پاداش طبق وزارت کارساعات کار: ۸ الی ۵ بعد از ظهراز متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را با درج عنوان شغلی به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند. ایمیل jobro. office@gmail. com
زومیتزومیت1 روز قبل
کاربران IOS از این به بعد امکان نصب اپلیکیشن‌هایی که به هر شکل با سیگار الکترونیکی مرتبط باشند را نخواهند داشت. اپل تمام ۱۸۱ اپلیکیشنی که به شکل‌های مختلف به سیگار الکترونیکی مرتبط بودند را از روی اپ استور حذف کرد. همچنین در بین اپلیکیشن‌های حذف شده اپلیکیشن‌هایی برای تنظیم سیگار الکترونیکی هم وجود داشته است. همچنین اپلیکیشن‌هایی که به هر شکل به سیگار الکترونیکی مرتبط باشند، اجازه‌ی انتشار روی اپ استور را نخواهند داشت. سازمان غذا و داروی آمریکا می‌خواهد محصولات مرتبط با سیگارهای الکترونیکی را برای کودکان و نوجوان‌ها ممنوع کند.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا، پیروی از یک رژیم غذایی سالم، یکی از بهترین روش‌ها برای سم زدایی بدن است. در ادامه شما را با بعضی از مواد غذایی مفید برای پاکسازی بدن در روزهای سرد سال آشنا می‌کنیم: چغندرچغندر سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند است و به خاطر رنگ بنفش تیره منبع عظیمی از پتاسیم و فیبر محسوب می‌شود. ایندول-۳-کاربینول موجود در کلم نیز موجب سم‌زدایی کبد می‌شود. کلم پیچکلم پیچ ضدسرطان بوده و دارای ترکیبات آنتی‌اکسیدان است که به پاکسازی بدن کمک می‌کند. در واقع عمل دفع این مواد زائد به سم‌زدایی بدن منجر شده، کولون را پاکسازی و عملکرد آن را بهبود می‌بخشد.
مهرمهر1 روز قبل
محمد رضا صائینی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کلینیک دیابت در استان زنجان فعال است، گفت: کلینیک تخصصی دیابت استان زنجان دارای سطح یک بوده وخدمات مطلوبی به جامعه هدف ارائه می‌دهد. وی از وجود ۷۰ هزار نفر دیابتی در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: این بیماری حاصل کم تحرکی، مصرف دخانیات و زمینه ارثی دارد. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: ۷٫۲ درصد مردم استان زنجان مبتلا به دیابت هستند و وضعیت استان نسبت به کشور خوب است. وی افزود: کلینیک تخصصی دیابت در خیابان سبزه‌میدان بالاتر از پاسگاه نیروی انتظامی مستقر است. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: دیابت بارداری نیز نوعی از دیابت است که در طی دوران بارداری تشخیص داده می‌شود.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پژمان علوی نژاد دانشیار دانشگاه جندی شاپور اهواز و عضو مرکز تحقیقات گوارش و کبد خوزستان گفت: بیماری کبد چرب هیچگونه علائم بالینی و ظاهری ندارد و این بیماری فقط از طریق آزمایش و سونوگرافی قابل تشخیص است. او با بیان اینکه سیروز و نارسایی کبدی غیرقابل بازگشت است و راهی جز پیوند کبد وجود ندارد، افزود: تنها زمانی نشانه‌ها ظاهر می‌شود که کبد چرب پیشرفت کرده و منجر به سیروز و نارسایی کبدی شده است. علوی نژاد در تشریح مکانیسم بیماری کبد چرب بیان داشت: زمانی که چربی در بافت کبد جایگزین سلول‌های سالم کبدی می‌شوند و این تجمع چربی به بیش از ۵ درصد وزن خود کبد برسند، از لفظ کبد چرب به آن استفاده می‌شود. عضو مرکز تحقیقات گوارش و کبد خوزستان درخصوص میزان شیوع کبد چرب اذعان داشت: از هر ۳ الی ۴ نفر، یک نفر مبتلا به کبد چرب می‌شود که حدود ۱۰ درصد از این تعداد، طی دوره ۱۰ ساله کبد خود را از دست می‌دهند. دانشیار دانشگاه جندی شاپور بیان کرد: به دلیل شهر نشینی و کم تحرکی و استفاده از موادغذایی چرب و مضر کبد چرب در میان کودکان و نوجوانان نیز رشد نگران کننده‌ای دارد و همه گروه‌های سنی در معرض خطر هستند و متأسفانه کنترل نکردن کبد چرب نه تنها موجب فیبروز، سیروز و نارسایی کبد شده، بلکه حتی باعث تصلب شرائین و بروز سکته‌ها قلبی و مغزی خواهد شد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
در مقابل حمایت از طرف برنده با ۲۰ درصد کاهش احتمال عارضه مرگبار قلبی- عروقی همراهی دارد. با توجه به اینکه اثرات منفی ناشی از شکست در فوتبال بر طرفداران نسبت به اثرات مثبت ناشی از پیروزی، شدیدتر است، تماشاگران فوتبال در مجموع با احتمال ۶ درصد بیشتر ممکن است در روز مسابقه دچار عارضه قلبی- عروقی مرگبار شوند. مردان به این عارضه ناشی از تماشای فوتبال حساس‌تر هستند، به‌طوری که احتمال عوارض قلبی- عروقی مرگبار و غیر مرگبار در آنان نسبت به زنان در روزهای مسابقات فوتبال به شیب بیشتری افزایش می‌یابد. دانشمندان می‌گویند این تفاوت جنسیتی احتمالا مربوط به توجه بیشتر مردان نسبت به زنان به فوتبال است. این دانشمندان می‌گویند «افزایش مصرف دخانیات و الکل» به‌وسیله طرفداران فوتبال برای تسکین احساس ناراحتی‌شان ممکن است نقشی در این بروز مشکلات قلبی- عروقی داشته باشد و «اقدامات احتیاطی» در هنگام مسابقات از این لحاظ باید انجام شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، پژمان علوی نژاد دانشیار دانشگاه جندی شاپور اهواز و عضو مرکز تحقیقات گوارش و کبد خوزستان گفت: بیماری کبد چرب هیچگونه علائم بالینی و ظاهری ندارد و این بیماری فقط از طریق آزمایش و سونوگرافی قابل تشخیص است. او با بیان اینکه سیروز و نارسایی کبدی غیرقابل بازگشت است و راهی جز پیوند کبد وجود ندارد، افزود: تنها زمانی نشانه‌ها ظاهر می‌شود که کبد چرب پیشرفت کرده و منجر به سیروز و نارسایی کبدی شده است. علوی نژاد در تشریح مکانیسم بیماری کبد چرب بیان داشت: زمانی که چربی در بافت کبد جایگزین سلول‌های سالم کبدی می‌شوند و این تجمع چربی به بیش از ۵ درصد وزن خود کبد برسند، از لفظ کبد چرب به آن استفاده می‌شود. عضو مرکز تحقیقات گوارش و کبد خوزستان درخصوص میزان شیوع کبد چرب اذعان داشت: از هر ۳ الی ۴ نفر، یک نفر مبتلا به کبد چرب می‌شود که حدود ۱۰ درصد از این تعداد، طی دوره ۱۰ ساله کبد خود را از دست می‌دهند. دانشیار دانشگاه جندی شاپور بیان کرد: به دلیل شهر نشینی و کم تحرکی و استفاده از موادغذایی چرب و مضر کبد چرب در میان کودکان و نوجوانان نیز رشد نگران کننده‌ای دارد و همه گروه‌های سنی در معرض خطر هستند و متأسفانه کنترل نکردن کبد چرب نه تنها موجب فیبروز، سیروز و نارسایی کبد شده، بلکه حتی باعث تصلب شرائین و بروز سکته‌ها قلبی و مغزی خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
مرندی، عدم استعمال دخانیات، مصرف نکردن الکل و گوشت خوک را نمونه‌‌هایی از توجه به سلامت معنوی برشمرد و تصریح کرد: مطالعات نشان داده است ارتقای سلامت جسم و روان افراد، شفای بیماران و افزایش امید به زندگی از نتایج حاصل از توجه به سلامت معنوی در کشورهاست. وی نسبت به پایین بودن میزان مطالعات صورت گرفته در زمینه سلامت معنوی در دانشگاه‌‌های علوم پزشکی کشور انتقاد و اذعان کرد: تعداد مقالات و کتاب‌‌های مربوط به سلامت معنوی در آمریکا بیشتر از ایران است! همچنین مطالعات ثابت کرده‌‌اند که میزان «امید به زندگی» در کشورهایی که به سلامت معنوی توجه می‌‌کنند، ۷ سال بیشتر از سایر کشورهاست. وی اضافه کرد: اگرچه قطع کردن رابطه مالی بین پزشک و بیمار مرتبط با قوانین نظام سلامت است، اما تقویت روحیه سلامت معنوی می‌‌تواند ارتباط عاطفی بین پزشک و بیمار را افزایش داده و به‌‌صورت غیرمستقیم بر کاهش رابطه مالی بین پزشک و بیمار اثرگذار باشد. رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور، بر ضرورت ترویج سلامت معنوی از ابتدای زندگی افراد تاکید و تصریح کرد: در فرهنگستان علوم پزشکی کشور به دنبال تدوین راهنمایی برای تقویت سلامت معنوی در جامعه هستیم که این راهنما از ابتدای تولد یک نوزاد در اختیار والدین قرار بگیرد.
انتخابانتخاب2 روز قبل
طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، یک سوم از مرگ و میرهای ناشی از سرطان در سرتاسر جهان ناشی از شیوه زندگی ناسالم است. مهمترین عوامل خطرناک ایجاد کننده سرطان شامل ورزش نکردن، شاخص توده بدنی بالا، رژیم نامتعادل، سوء مصرف الکل و دخانیات است. انستیتوی تحقیقات آمریکایی سرطان (AICR) اعلام کرده است که افزون بر مصرف میوه و سبزیجات، نوشیدن برخی نوشیدنی‌ها در رژیم غذایی نیز مانع از بروز سرطان در افراد می‌شود. اما این نوشیدنی‌ها شامل چه مواردی است؟ قهوهاگرچه افراط در مصرف قهوه مضر است، اما مصرف متعادل قهوه زمینه ساز پیشگیری از سرطان‌های روده بزرگ و مشکلات کبد می‌شود. چای سبزمصرف طولانی مدت چای‌های طبیعی مانند چای سبز باعث کاهش انواع سرطان از جمله سرطان لوزالمعده، مثانه و معده می‌شود.
همشهریهمشهری2 روز قبل
در حال حاضر شاخص‌های آلودگی هوا ذرات بزرگتر آلودگی هوا در حد ۲٫۵ میکرون و ۱۰ میکرون (PM۱۰ و PM۲٫۵) در نظر می‌گیرند و مقرراتی برای این ذرات کوچکتر وجود ندارد. گرچه چنین بررسی‌های بزرگی شواهدی قوی از ارتباط میان آلودگی و هوا و سرطان مغز را به دست می‌دهند، اما رابطه سببی میان این دو را ثابت نمی‌کنند. ویچنتال می‌گوید: «رابطه مشاهده‌شده میان سرطان مغز و قرارگیری در معرض نانوذرات آلودگی هوا «به‌طور غیرقابل‌انتظاری مداومت داشت»، اما ازآنجایی‌که این نخستین بررسی دراین‌باره است، لازم است سایر پژوهشگران هم نتایج آن را تکرار کنند. آلودگی هوا اثرات زیان‌بار دیگری هم بر مغز دارد، ازجمله کاهش قابل‌توجه در هوش، زوال عقل و مشکلات بهداشت روانی هم در بزرگ‌سالان و هم در کودکان. سازمان جهانی بهداشت آلودگی هوا «وضعیت اضطراری خاموش بهداشت عمومی» می‌نامد.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
سلامت نیوز: سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات این وزارتخانه برای آغاز طرح «هرخانه یک پایگاه سلامت»، گفت: تا پایان سال در سه دانشگاه علوم‌پزشکی در شهرهای سمنان، کاشان و قزوین این طرح را به شکل پایلوت آغاز کرده و سپس در سراسر کشور اجرا خواهد شد. وی با تاکید بر نقش افزایش سواد سلامت در دستیابی به موفقیت در خودمراقبتی، تصریح کرد: سواد سلامت، قدرت جذب، درک، نقد و تحلیل اطلاعات است برای اینکه انسان‌ها به سلامت خود اهمیت دهند؛ چراکه ما معتقدیم سلامت هدیه‌ای نیست که توسط پرسنل بهداشتی به مردم داده می‌شود؛ بلکه سلامت محصول انتخاب‌های مردم است و خودشان خالق سلامت هستند. وی با اشاره به اینکه دولت گزینه‌های سلامت را عادلانه برای همه مردم فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: باید قدرت تشخیص، تمایز و سواد سلامت کافی را هم در اختیار مردم بگذاریم تا انتخاب کنند و در زندگی روزمره سلامت را برای خود برگزینند. سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت ادامه داد: رابطین سلامت نیروهای مردمی هستند که در برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت از ظرفیت آنها استفاده می‌شود. همچنین در خانواده‌هایی که فرد واجد شرایط به عنوان سفیر سلامت ندارند، توسط رابط سلامت تحت پوشش آموزش‌ها قرار می‌گیرند.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
روزنامه جام‌جم - مریم خباز: فروشندگان سیگار‌های گیاهی در فضای مجازی، معجزات این سیگار‌ها و وقوع انقلاب در ترک سیگار را در بوق و کرنا کرده‌اند. سیگار‌های گیاهی به طرز واضحی از سیگار‌های معمولی گران‌ترند، ولی فروشنده سیگار‌های گیاهی طوری مجابت می‌کند که گویی آن چهار تا ۱۲‌هزار تومانی را که برای سیگار معمولی خرج می‌کنی، دور می‌اندازی و در عوض هزینه سیگار گیاهی را توی جیبت پس‌انداز می‌کنی، پس‌اندازی برای سلامتی‌ات. فروشنده‌های سیگار‌های گیاهی، اما تضمین می‌دهند که یک بار پک زدن به این سیگار‌ها مساوی با مشتری شدن است. ترک شبهه‌ناکبا این حال، اما تولیدکنندگان و فروشندگان و بازاریابان سیگار‌های گیاهی مرغشان یک پا دارد و حرف خودشان را می‌زنند. تامل‌برانگیزتر این که این‌ها در تبلیغاتشان، سیگار‌های گیاهی را راهی برای ترک سیگار معرفی می‌کنند و نسخه می‌نویسند که فلان تعداد سیگار معمولی اگر با فلان تعداد سیگار گیاهی در روز کشیده شود بتدریج به ترک سیگار منجر می‌شود.
برنابرنا2 روز قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، به نقل ازbesthealthmagخبر خوب این است که سم‌ زدایی از بدن در فصل زمستان قرار نیست خیلی هم سخت باشد. ایندول-۳-کاربینول موجود در کلم موجب سم زدایی از کبد می‌شود. زردچوبه: ادویه مورد علاقه کبد است و تمامی آنزیم ‌های لازم را برای سم‌ زدایی کبد فراهم می‌‌کند. کلم پیچ: کلم پیچ ضدسرطان و دارای ترکیبات آنتی اکسیدان است که به پاکسازی بدن کمک می‌ کند. در واقع عمل دفع این مواد زائد به سم زدایی بدن منجر شده و کولون را پاکسازی و عملکرد آن را بهبود می‌دهد.
ایسناایسنا2 روز قبل
سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات این وزارتخانه برای آغاز طرح «هرخانه یک پایگاه سلامت»، گفت: تا پایان سال در سه دانشگاه علوم‌پزشکی در شهرهای سمنان، کاشان و قزوین این طرح را به شکل پایلوت آغاز کرده و سپس در سراسر کشور اجرا خواهد شد. وی با تاکید بر نقش افزایش سواد سلامت در دستیابی به موفقیت در خودمراقبتی، تصریح کرد: سواد سلامت، قدرت جذب، درک، نقد و تحلیل اطلاعات است برای اینکه انسان‌ها به سلامت خود اهمیت دهند؛ چراکه ما معتقدیم سلامت هدیه‌ای نیست که توسط پرسنل بهداشتی به مردم داده می‌شود؛ بلکه سلامت محصول انتخاب‌های مردم است و خودشان خالق سلامت هستند. وی با اشاره به اینکه دولت گزینه‌های سلامت را عادلانه برای همه مردم فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: باید قدرت تشخیص، تمایز و سواد سلامت کافی را هم در اختیار مردم بگذاریم تا انتخاب کنند و در زندگی روزمره سلامت را برای خود برگزینند. سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت ادامه داد: رابطین سلامت نیروهای مردمی هستند که در برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت از ظرفیت آنها استفاده می‌شود. همچنین در خانواده‌هایی که فرد واجد شرایط به عنوان سفیر سلامت ندارند، توسط رابط سلامت تحت پوشش آموزش‌ها قرار می‌گیرند.
ایسناایسنا2 روز قبل
یک متخصص مغز و اعصاب درباره تاثیر دیابت بر سیستم عصبی گفت: دیابت می‌تواند بر اعصاب تاثیر بگذارد و باعث تکرر ادرار، بی‌اختیاری و یا احتباس ادرار شود. اگر قند خون بالاتر یا پایین‌تر از مقدار ذکر شده باشد مغز آسیب می‌بیند. عوارض دیابت قابل پیشگیری است به شرط آن که قند خون، چربی و وزن کنترل شود و افراد مبتلا به دیابت ورزش مناسب داشته باشند. در ادامه این برنامه، سید محمود سجادی، فوق تخصص غدد نیز گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد، سال ۲۰۴۵ بالای ۸۰ میلیون در خاورمیانه دیابت خواهند داشت. در ایران، هشت میلیون نفر پیش دیابت و حدود شش میلیون نفر دیابتی دارند و به طور کلی حدود ۱۴ میلیون نفر از جمعیت ۸۰ میلیونی درگیر دیابت هستند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمدصادق حسنی عصر امروز در در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گیلان در رشت اظهار داشت: دخانیات گیلان یکی از شرکت‌های تأمین‌کننده اشتغال استان است اما عدم مدیریت و انتقال دستگاه‌ها به سایر استان‌ها مشکلات زیادی را به‌وجود آورده است و مردم از ما توقع رسیدگی دارند. رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به برخی از انتصابات نگران‌کننده در گیلان افزود: ما نباید فامیل و آشنای خود را بدون درنظرگرفتن شایستگی به کار گیریم و درخواست داریم برای انتصاب مدیران وزارتخانه تعاون در گیلان یک مشورتی با نمایندگان استان کنید زیرا انتصاب نزدیکان مدیران بدون شایستگی زیبنده نظام نیست. منوچهر جمالی، نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ابراز داشت: فرآیند واگذاری واحد کفش و پوشاک در شهرستان رودبار انجام شده است و سرمایه‌گذاران بومی متقاضی فعال کردن آن با تعهد ۱۵۸ شغل هستند. حسن خسته‌بند با اشاره به وضعیت نابسامان دخانیات گیلان خاطرنشان کرد: بخشی از دستگاه‌های کارخانه دخانیات را به زنجان و استان‌های دیگر منتقل کردند و مشکلات زیادی به وجود آمده است و درخواست می‌کنیم که جلوی انتقال دستگاه‌ها گرفته شود و توتون مورد نیاز مردم گیلان نیز در داخل استان کشت شود. انتهای پیام/۶۱۳/ش
مهرمهر2 روز قبل
رئیس سازمان صنعت و معدن استان گیلان با بیان اینکه از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان منابع مالی تاکنون ۲۹۸ میلیارد و ۶۵۶ میلیون تومان پرداخت شده است، تصریح کرد: این میزان معادل ۲۴ درصد از کل منابع است. وی با بیان اینکه گیلان در حوزه صنعت نوپا است و در جایگاه یازدهمین کشور قرار دارد، افزود: ۱۶ پروژه اقتصاد مقاومتی در سطح استان گیلان در حال اجرا است. دلق پوش با اشاره به منابع ۳۷۳ میلیارد تومانی، بیا کرد: این منابع به پروژه‌های اولویت‌دار اختصاص می‌یابد. محمدصادق حسنی با بیان اینکه شرکت توتون از جمله فعال‌ترین شرکت‌های استان گیلان بود که رو به زوال در حرکت است، افزود: این شرکت بدلیل عدم مدیریت صحیح و انتقال دستگاه‌ها به استانی دیگر به سمت ضعف و نابودی در حرکت است. وی با تأکید بر لزوم مشورت با نمایندگان استان گیلان در مجلس به منظور انتصاب افراد در این استان، گفت: نامه نگاری‌ها برای انتصابات فامیلی سبب آسیب به نظام جمهوری اسلامی می‌شود.
برنابرنا2 روز قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ خبر خوب این است که سم‌ زدایی از بدن در فصل زمستان قرار نیست خیلی هم سخت باشد. زردچوبه: ادویه مورد علاقه کبد است و تمامی آنزیم ‌های لازم را برای سم‌ زدایی کبد فراهم می‌‌کند. کلم پیچ: کلم پیچ ضدسرطان و دارای ترکیبات آنتی اکسیدان است که به پاکسازی بدن کمک می‌ کند. در واقع عمل دفع این مواد زائد به سم زدایی بدن منجر شده و کولون را پاکسازی و عملکرد آن را بهبود می‌دهد. کران ‌بری همچنین می‌ تواند با باکتری‌‌های مضر مبارزه کند، التهاب و میزان اسیدیته‌‌ بدن را کاهش دهد
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، گاهی اوقات بهترین روش برای سم زدایی پیروی از یک رژیم غذایی سالم است: چغندر: سرشار از آنتی‌ اکسیدان‌‌های قدرتمند است و به خاطر رنگ بنفش بسیار تیره منبع عظیمی از پتاسیم و فیبر محسوب می‌شود. ایندول-۳-کاربینول موجود در کلم موجب سم زدایی از کبد می‌شود. زردچوبه: ادویه مورد علاقه کبد است و تمامی آنزیم ‌های لازم را برای سم‌ زدایی کبد فراهم می‌‌کند. کلم پیچ: کلم پیچ ضدسرطان و دارای ترکیبات آنتی اکسیدان است که به پاکسازی بدن کمک می‌ کند. در واقع عمل دفع این مواد زائد به سم زدایی بدن منجر شده و کولون را پاکسازی و عملکرد آن را بهبود می‌دهد.
فراروفرارو3 روز قبل
نوع دیگر ابتلا به این بیماری، دیابت حاملگی است که در دوران بارداری قند خون بالاتر از حد نرمال و پایین‌تر از آن‌هایی است که دیابت دارند. مشاهده شده که حمایت خانواده در مراقبت از بیماری دیابت در بهبود پیامد‌های بهداشتی در افراد مبتلا به دیابت تاثیر به سزایی دارد. همچنین عوامل خطر بیماری قلبی را بهبود می‌بخشد، کنترل قندخون را تقویت می‌کند و از سلامتی چشم محافظت می‌کند. علاوه بر این، فیبر میزان کالری دریافتی از سایر غذا‌هایی که در همان وعده غذایی خورده می‌شود را کاهش می‌دهد. تحقیقات در مورد انواع آجیل‌ها نشان داده است که مصرف منظم ممکن است باعث کاهش التهاب و کاهش قند خون، سطح HbA ۱ c. و LDL شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت ۲۴-تحقیقات نشان می‌دهد مهربان بودن و عشق ورزی تاثیر مهمی بر افزایش طول عمر افراد دارد. تحقیقات علمی ثابت کرده‌اند که مهربانی و داشتن خلق نیکو در روابط اجتماعی، یکی از عواملی است که در افزایش طول عمر افراد موثر است. اما چرا مهربان بودن می‌تواند به شما کمک کند زندگی طولانی‌تری داشته باشید. تحقیقات علمی ثابت کرده‌اند که مهربانی، میزان هورمون‌های شادی را در بدن افزایش می‌دهد و یکی از دلایل طولانی شدن عمر انسان است. مهربان باشید تا طول عمرتان زیاد شودافرادی که بیشتر برای کمک به دیگران داوطلب می‌شوند، کمتر احساس درد و ناراحتی می‌کنند.
ایمناایمنا3 روز قبل
نامگذاری روز دیابت با هدف افزایش آگاهی عمومی از علل و عوارض این بیماری، پیشگیری و درمان دیابت و همچنین اطلاع‌رسانی جهانی در مورد این بیماری و فراگیر شدن فعالیت‌های بنیاد بین‌المللی دیابت در سراسر جهان انجام گرفته است. سازمان جهانی بهداشت هر سال دستورالعمل‌های عملی برای پیشگیری از دیابت ارائه می‌دهد. چه زمانی به دیابت مبتلا می‌شویم؟ لوزالمعده (پانکراس) با تولید هورمونی به نام انسولین، امکان دریافت گلوگز از خون و تولید انرژی را در اختیار سلول‌های بدن قرار می‌دهد. انواع دیابتاین بیماری در دو نوع وجود دارد؛ نوع یک به‌عنوان دیابت وابسته به انسولین و نوع دوم به‌عنوان دیابت غیروابسته به انسولین نیز شناخته می‌شود. در دیابت نوع یک، بدن قادر به تولید انسولین نیست و در دیابت نوع دو، بدن فرد نمی‌تواند گلوگز را ذخیره و از آن استفاده کند.
ایسناایسنا3 روز قبل
براساس آمار، نیمی از بیماران مبتلا به دیابت از بیماری خود بی اطلاعند و اکثر این افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند. نوع دیگر ابتلا به این بیماری، دیابت حاملگی است که در دوران بارداری قند خون بالاتر از حد نرمال و پایین‌تر از آنهایی است که دیابت دارند. مشاهده شده که حمایت خانواده در مراقبت از بیماری دیابت در بهبود پیامدهای بهداشتی در افراد مبتلا به دیابت تاثیر به سزایی دارد. همچنین عوامل خطر بیماری قلبی را بهبود می‌بخشد، کنترل قندخون را تقویت می‌کند و از سلامتی چشم محافظت می‌کند. تحقیقات در مورد انواع آجیل‌ها نشان داده است که مصرف منظم ممکن است باعث کاهش التهاب و کاهش قند خون، سطح HbA۱c و LDL شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 روز قبل
پیام مازند - ساری - آگاهی نداشتن درخصوص عوارض و پیامدهای بیماری دیابت (قند خون) باعث شده تا اغلب افراد از آن به عنوان تنها یک بیماری ساده یاد کنند، در حالی که کارشناسان حوزه بهداشت از آن به عنوان آغاز راهی یاد می‌کنند که به «مرگ خاموش» می‌انجامد. در شاخص‌های ارزیابی وزارت بهداشت، مردم مازندران رتبه اول چاقی، رتبه دوازدهم مصرف دخانیات و رتبه سوم چاقی شکمی دارند. مسئول دیابت مازندران اضافه کرد: بیماری‌های هزینه بری همچون دیالیز، سکته‌ها و کم بینا و نابینایی از عوارض دیابت است که کمتر مردم در این خصوص آگاهی دارند. وی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد مبتلایان به دیابت از نوع دیابت ۲ هستند، گفت: این دیابت که به نحوه زندگی و تغذیه بر می‌گردد با رعایت این اصول قابل کنترل و حتی قابل درمان است. با توجه به اهمیت و حساسیت بیماری دیابت، وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی ۱۹ تا ۲۵ آبان را به عنوان هفته ملی دیابت نامگذاری کرد و روزهای این هفته امسال با دیابت، رسانه و خانواده - دیابت، آموزش وخانواده - دیابت، تغذیه و خانواده - دیابت، سازمان‌های مردم نهاد و خانواده - دیابت، غربالگری و خانواده - دیابت، مشارکت‌های محلی - خانواده و دیابت، فعالیت‌های بدنی و خانواده نامگذاری شده است.

به انتهای لیست رسیدید