دخانیات

دخانیات

مهرمهر12 ساعت قبل
خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: جلسه کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بیرجند با موضوع خرید توافقی محصول زرشک و خرید سلفی این محصول صبح دوشنبه برگزار شد. پیش بینی برداشت ۲۰ تن زرشکدره کی با اشاره به اینکه با طیف عظیمی از بهره‌برداران زرشک رو به رو هستیم، گفت: البته پیش‌بینی می‌شود که امسال تولید زرشک خراسان‌جنوبی به ۲۰ هزار تن برسد. عبدالرضا جویبان مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: تشکل‌ها آمادگی دارند که امسال در بیرجند و سربیشه نیز خرید زرشک را انجام بدهند. وی با اشاره به بحث خرید توافقی بیان کرد: باید درباره شیوه فروش و جلوگیری از برخی از آسیب‌ها رسانه‌ها و به ویژه رسانه ملی در راستای آگاه سازی به مردم گام بردارند. مدیر توسعه بازرگانی جهانی کشاورزی ادامه داد: یکی از مشکلات بحث فروش توافقی زرشک خرده مالکی در خراسان جنوبی است.
مهرمهر12 ساعت قبل
از بین این یک میلیارد معلول، در حدود ۱۱۰ تا ۱۹۰ میلیون معلول جسمی حرکتی وجود دارد که در ایفای نقش‌های فردی خود با محدودیت رو به رو هستند. بر اساس اعلام سازمان بهزیستی در سال ۹۶، تعداد معلولان جسمی حرکتی در کشور به حدود ۴۵۰ هزار نفر می‌رسد، یعنی معلولان جسمی حرکتی تقریبا ۳۰ درصد از کل جمعیت معلولان کشور را تشکیل می‌دهند. وی درباره معلولیت‌های جسمی و حرکتی توضیح داد: به کسی معلول جسمی گفته می‌شود که به دنبال ناتوانی شدید و دائمی جسمی دچار محدودیت حرکتی شده باشد. بی شک، ساده‌ترین و بهترین راه برای حل مشکلات مربوط به معلولیت‌های جسمی حرکتی، پیشگیری از ابتلا به انواع معلولیت هاست، اما با وجود پیشرفت علم و ارتقای سطح بهداشت همچنان بخشی از جمعیت جهان را معلولان جسمی حرکتی تشکیل می‌دهند. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: این عوارض بعدها منجر به معلولیت‌های جسمی و حرکتی افراد می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
عضو شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت تغییر کاربری مناسب برای مکان‌های تاریخی گفت: لاله‌زار تبدیل به انبارهای لوازم برقی شده و اگر یکی از آنها طعمه حریق شود، نیمی از این محل تاریخی نابود خواهد شد. وی افزود: ‌ به نظرم باید میدان تاریخی حسن‌آباد تبدیل به موزه، کتابخانه یا مرکز فرهنگی مانند تالار تئاتر شود. وی به محله تاریخی لاله‌زار اشاره کرد و گفت: در این محل خانه، سینما و تئاترهای تاریخی وجود دارد و انبار ۱۰تنی لوازم برقی در این محدوده زیاد است که اگر یکی از آنها طعمه حریق شود حداقل نیمی از لاله‌زار از بین خواهد رفت. این عضو شورای شهر تهران گفت: تغییر کاربری باید مناسب با همه این آثار تاریخی انجام گیرد و مالکان نیز خود را موظف به حفظ ابنیه تاریخی بدانند. شهرداری نیز نسبت به بازدیدهای دوره‌ای اهتمام بیشتری داشته باشند.
فارسفارس17 ساعت قبل
عضو شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت تغییر کاربری مناسب برای مکان‌های تاریخی گفت: لاله‌زار تبدیل به انبارهای لوازم برقی شده و اگر یکی از آنها طعمه حریق شود، نیمی از این محل تاریخی نابود خواهد شد. وی افزود: ‌به نظرم باید میدان تاریخی حسن‌آباد تبدیل به موزه، کتابخانه یا مرکز فرهنگی مانند تالار تئاتر شود. حتی در بسیاری از این مراکز توصیه می‌شود افراد لباس مخصوص بپوشند و از استعمال دخانیات بپرهیزند. وی به محله تاریخی لاله‌زار اشاره کرد و گفت: در این محل خانه، سینما و تئاترهای تاریخی وجود دارد و انبار ۱۰تنی لوازم برقی در این محدوده زیاد است که اگر یکی از آنها طعمه حریق شود حداقل نیمی از لاله‌زار از بین خواهد رفت. این عضو شورای شهر تهران گفت: تغییر کاربری باید مناسب با همه این آثار تاریخی انجام گیرد و مالکان نیز خود را موظف به حفظ ابنیه تاریخی بدانند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| «ماریا کاریلو» از دانشگاه راش شیکاگو، در این باره می‌گوید: «در حالی که هنوز هیچ درمان قطعی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد، تعداد زیادی از مطالعات قویا نشان می‌دهند که عادات سالم زندگی موجب بهبود سلامت مغز شده و ریسک زوال شناختی را کاهش می‌دهد.» در این مطالعه، محققان بر ۵ فاکتور کم خطر سبک زندگی تمرکز کردند: رژیم غذایی سالم، فعالیت فیزیکی متوسط تا شدید حداقل به میزان ۱۵۰ دقیقه در هفته، عدم استعمال دخانیات، عدم مصرف مشروبات الکلی و شرکت در فعالیت‌های محرک شناختی. محققان بعد از بررسی حدود ۲۳۰۰ شرکت کننده در دو مطالعه دریافتند افرادی که دارای چهار یا پنج فاکتور کم ریسک سبک زندگی بودند در مقایسه با افراد فاقد هر یک از فاکتورهای کم خطر یا دارای تنها یکی از این فاکتورها، حدود ۶۰ درصد کمتر با ابتلا به آلزایمر روبرو بودند. محققان همچنین دریافتند افرادی که بیش از ۱۰ سال روزانه یک بسته سیگار می‌کشندعملکرد شناختی ضعیفی دارند.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، «ماریا کاریلو»، از دانشگاه راش شیکاگو، در این باره می‌گوید: «درحالیکه هنوز هیچ درمان قطعی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد، تعداد زیادی از مطالعات قویا نشان می‌دهند که عادات سالم زندگی موجب بهبود سلامت مغز شده و ریسک زوال شناختی را کاهش می‌دهد.» در این مطالعه، محققان بر ۵ فاکتور کم خطر سبک زندگی تمرکز کردند: رژیم غذایی سالم، فعالیت فیزیکی متوسط تا شدید حداقل به میزان ۱۵۰ دقیقه در هفته، عدم استعمال دخانیات، عدم مصرف مشروبات الکلی، و شرکت در فعالیت‌های محرک شناختی. محققان بعد از بررسی حدود ۲۳۰۰ شرکت کننده در دو مطالعه دریافتند افرادی که دارای چهار یا پنج فاکتور کم ریسک سبک زندگی بودند در مقایسه با افراد فاقد هر یک از فاکتورهای کم خطر یا دارای تنها یکی از این فاکتورها، حدود ۶۰ درصد کمتر با ابتلاء به آلزایمر روبرو بودند. محققان همچنین دریافتند افرادی که بیش از ۱۰ سال روزانه یک بسته سیگار می‌کشند عملکرد شناختی ضعیفی دارند.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشحسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران درباره تغییر کاربری در میدان حسن‌آباد، اظهار داشت: اینکه گفته می‌شود این میدان تبدیل به مهمانپذیر شود به دلیل اینکه کنترل افراد ممکن نیست و تردد زیاد است می‌تواند آسیب‌زا برای این اثر تاریخی باشد و پیشنهاد مناسبی نیست. وی افزود: ‌به نظرم باید میدان تاریخی حسن‌آباد تبدیل به موزه، کتابخانه یا مرکز فرهنگی مانند تالار تئاتر شود. حتی در بسیاری از این مراکز توصیه می‌شود افراد لباس مخصوص بپوشند و از استعمال دخانیات بپرهیزند. این عضو شورای شهر تهران گفت: تغییر کاربری باید مناسب با همه این آثار تاریخی انجام گیرد و مالکان نیز خود را موظف به حفظ ابنیه تاریخی بدانند. شهرداری نیز نسبت به بازدیدهای دوره‌ای اهتمام بیشتری داشته باشند.

فال روزانه ۳۱/ ۰۴/ ۱۳۹۸

10+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
کارشناسان علوم پزشکی هشدار داده‌اند که سلامت دهان و دندان به دلیل مصرف فزاینده مواد قندی و شیرینی‌ها به یک بحران جهانی تبدیل شده است. به گزارش ایسنا، پوسیدگی دندان و دیگر بیماری‌های دهان به دلیل مصرف فزاینده مواد قندی به بحران جدی در سلامت عمومی تبدیل شده‌ است. در این بررسی ۱۳ کارشناس از ۱۰ کشور مختلف به این موضوع پرداختند که چرا شیوع بیماری‌های دهان طی سه دهه گذشته در سراسر جهان به رغم پیشرفت‌های حاصل شده در این حوزه ادامه پیدا کرده‌ است. در حال حاضر، بیماری‌های دهان و دندان از شایع‌ترین بیماری‌ها در جهان است که حدود ۳٫۵ میلیارد نفر به آن مبتلا هستند و با این وجود سلامت دهان از جمله مسائلی است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. به گزارش خبرگزاری شینهوا، به گفته محققان سه عامل اصلی و مخرب برای بهداشت دهان و دندان شامل مصرف مواد قندی، دخانیات و مواد الکلی است که در میان آن‌ها مواد قندی بیشترین نقش را در به خطر انداختن سلامت دهان در جهان دارد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جواد نورالهی بعد از ظهر یکشنبه در مراسم تقدیر از فعالان عرصه سلامت در کمپین ملی فشار خون که با حضور بهمن خطیبی فرماندار قرچک، حجت الاسلام اسماعیلی امام جمعه، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و دیگر مسئولان در کانون فرهنگی تربیتی ملائک برگزار شد اظهار داشت: غربالگری بیش از ۹۰ هزار نفر از مردم شهرستان قرچک در پویش ملی فشار خون صورت گرفت که این آمار ۲ برابر هدف‌گذاری اعلام شده بود. وی با بیان اینکه این طرح ملی صرفا یک پویش نبود گفت: هدف اصلی شناسایی افرادی بود که از بیماری خود مطلع نبودند. مدیر شبکه بهداشت و درمان قرچک با تاکید بر اینکه فشارخون بیماری خاموش است و عده‌ای از ابتلای خود به آن اطلاع ندارند افزود: افرادی که مورد غربالگری فشارخون قرار می‌گیرند و ثبت سامانه می‌شوند در صورتی که دارای فشارخون بالا باشند در نزدیک پایگاه بهداشتی یا خانه‌های بهداشت مورد پیگیری و درمان قرار می‌گیرند. نور الهی گفت: در این غربالگری انجام شده عده‌ای سالم، عده‌ای مبتلا به پیش فشارخون و گروهی هم مبتلا به بیماری فشارخون بودند. مدیر شبکه بهداشت و درمان قرچک بیان داشت: پس از غربالگری این افراد، آنهایی که قبلا از بیماری فشارخون خود بی اطلاع بودند شناسایی شدند و به زودی برای آنها اقدامات مراقبتی در قالب تغییر سبک زندگی با کاهش مصرف نمک، قطع استعمال دخانیات، داشتن تحرک بدنی مناسب، تنظیم وزن و کنترل استرس انجام می‌شود تا از بروز بیماری‌های قلبی، مغزی و کلیوی پیشگیری شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
معضل گرانی کاغذ که دامن‌گیر مطبوعات و نشریات مکتوب از قبیل روزنامه، هفته‌نامه، ماهنامه، گاهنامه و … شده است رمق را از کارکنان حوزه مطبوعات کاغذی گرفته و برخی از آنان را تا مرز تعطیلی برده است، تا جایی که باعث شده روزنامه به هفته‌نامه تبدیل شود. وی تصریح میکند: اظهارات اخیر دولتمردان به ویژه مدیران وزارت ارشاد مبنی بر پایان عمر نشریات کاغذی و برگزار نکردن جشنواره مطبوعات نشان می‌دهد دولت اراده‌ای برای حل بحران کاغذ در مطبوعات محلی ندارد. مدیر روزنامه محلی آبشار در این باره میگوید: از شروع التهابات ارزی و افزایش سرسام‌آور قیمت کاغذ نشریات محلی در آذربایجان غربی نیز تحت الشعاع قیمت‌ها قرار گرفته و نتوانسته‌اند خود را با شرایط جدید تطبیق دهند. وی تصریح میکند: دولت باید چاره‌ای بیاندشید تا نشریات محلی بتوانند ادامه حیات دهند که این کار با حمایت یارانه‌ای از طریق اتحادیه‌ها و و حمایت مستقیم تشکل‌های مطبوعاتی میسر می‌شود. ابراهیم آقازاده میگوید: میزان تیراژ روزنامه آراز آذربایجان از نیمه دوم سال ۹۷ به نصف کاهش یافته بنابراین گرانی کاغذ تأثیر بی سابقه‌ای در وضعیت انتشار آن در پی داشته است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل سرمایه گذاری شرکت‌های خارجی در بخش دخانی ایران را به مخاطره انداختن سلامتی ملت شریف ایران می‌دانم و همچنین این شرکت‌ها به اقتصاد ایران ضربه مهلکی وارد می‌کنند به طوری که سود و درآمدی که کسب کرده را به صورت ارز از کشور خارج می‌کنند و پشتوانه پول ملی ایران نابود می‌شود. به گزارش تجارت‌نیوز، پس از خروج آمریکا از برجام بسیاری از شرکت‌های خارجی به جهت ترس و نگرانی از تحریم‌های آمریکا علیه آنها بازار ایران را ترک کردند که می‌توان به شرکت‌های خودروسازی رنو و پژو اشاره کرد، اما جالب این است که شرکت‌های خارجی تولیدکننده دخانیات در ایران همچنان در بازار ایران باقی مانده و از بازار دخانیات ایران سودهای کلانی به جیب می‌زنند حتی تجارت دو کشور ایران و آمریکا در بخش محصولات دخانی نیز همچنان ادامه دارد. بدون شک تاسیس شرکت‌های تولیدکننده سیگار در ایران ضربه مهلکی به اقتصاد کشور می‌زند. این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: مصرف سیگار علی رغم به مخاطره انداختن سلامتی مردم و همچنین هزینه کرد درآمد مردم به دلیل بروز بیماری‌های تنفسی، اقتصاد کشور هم به دلیل خروج ارز از کشور فلج می‌کند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل سرمایه گذاری شرکت‌های خارجی در بخش دخانی ایران را به مخاطره انداختن سلامتی ملت شریف ایران می‌دانم و همچنین این شرکت‌ها به اقتصاد ایران ضربه مهلکی وارد می‌کنند به طوری که سود و درآمدی که کسب کرده را به صورت ارز از کشور خارج می‌کنند و پشتوانه پول ملی ایران نابود می‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی در بخش دخانی ایران را به مخاطره انداختن سلامتی ملت شریف ایران می‌دانم و همچنین این شرکت‌ها به اقتصاد ایران ضربه مهلکی وارد می‌کنند به طوری که سود و درآمدی که کسب کرده را به صورت ارز از کشور خارج می‌کنند و پشتوانه پول ملی ایران نابود می‌شود. به گزارش تجارت‌نیوز، پس از خروج آمریکا از برجام بسیاری از شرکت‌های خارجی به جهت ترس و نگرانی از تحریم‌های آمریکا علیه آنها بازار ایران را ترک کردند که می‌توان به شرکت‌های خودروسازی رنو و پژو اشاره کرد، اما جالب این است که شرکت‌های خارجی تولیدکننده دخانیات در ایران همچنان در بازار ایران باقی مانده و از بازار دخانیات ایران سودهای کلانی به جیب می‌زنند حتی تجارت دو کشور ایران و آمریکا در بخش محصولات دخانی نیز همچنان ادامه دارد. بدون شک تاسیس شرکت‌های تولیدکننده سیگار در ایران ضربه مهلکی به اقتصاد کشور می‌زند. این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: مصرف سیگار علی رغم به مخاطره انداختن سلامتی مردم و همچنین هزینه کرد درآمد مردم به دلیل بروز بیماری‌های تنفسی، اقتصاد کشور را هم به دلیل خروج ارز از کشور فلج می‌کند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل سرمایه گذاری شرکت‌های خارجی در بخش دخانی ایران را به مخاطره انداختن سلامتی ملت شریف ایران می‌دانم و همچنین این شرکت‌ها به اقتصاد ایران ضربه مهلکی وارد می‌کنند به طوری که سود و درآمدی که کسب کرده را به صورت ارز از کشور خارج می‌کنند و پشتوانه پول ملی ایران نابود می‌شود.
ایمناایمنا2 روز قبل
۴. افراد با فشارخون بالا و یا دارای بیماری تصلب شرایین هم مستعد خونریزی بینی هستند. راه حل درمان فشار خون برای زنان بارداریک متخصص بیماری‌های زنان و زایمان گفت: تنها درمان فشار خون در شرایط حاد برای زنان باردار، پایان دادن به بارداری است. در دوران بارداری نباید بیشتر از دو تا سه دارو برای کنترل فشار خون استفاده شوداین متخصص بیماری‌های زنان و زایمان بیان کرد: در دوران بارداری نباید بیشتر از دو الی سه دارو برای کنترل فشار خون استفاده شود و حتما باید عروق کلیوی سالم باشند. وی خاطر نشان کرد: در مجموع بانوانی که دچار عارضه فشار خون بالا هستند (فشار ماکزیمم بالای ۱۳ و فشار مینیمم بالاتر از ۹) قبل از تصمیم برای باردار شدن باید با پزشک متخصص قلب و عروق، فشار خون و زنان و زایمان مشورت کنند. غفارزاده در مورد بانوانی که پس از باردار شدن دچار عارضه فشار خون بالا می‌شوند، گفت: معمولا در سه ماهه سوم مادرانی که دچار فشار خون بالا می‌شوند که به مسمومیت حاملگی مرسوم است که این مسمومیت خطری جدی برای مادر و جنین محسوب می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
طباطبایی وضعیت بیمارستان‌های تأمین اجتماعی را مناسب‌تر ارزیابی و تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی به‌طورکلی، یک درمان مستقیم و یک درمان غیرمستقیم دارد. مقرر شد که برای اجرای طرح تحول سلامت منابع پایداری پیش‌بینی شود. ابتکار بسیار خوب این بود که یک درصد ارزش افزوده به طرح تحول سلامت اختصاص پیدا کند. به‌دنبال تأمین منابع و اجرای طرح تحول سلامت این موضوع بارها مطرح شد که آیا ما در حوزه اجرای طرح تحول سلامت موفق بودیم یا خیر؟ من بزرگ‌ترین دلیل عدم موفقیت طرح تحول سلامت را اجرا نکردن قانون می‌دانم. متأسفانه با وجود شفافیت در قانون، دولت نتوانست منابع لازم و پیش‌بینی‌شده را به طرح تحول سلامت اختصاص دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
انواع شکستگی مچ دستشکستگی بدون جابجایی استخواندر این نوع شکستگی مچ دست، استخوان‌ها در محل اصلی خود باقی می‌مانند. شکستگی‌هایی که استخوان‌ها دران جابجا می‌شونددر این نوع شکستگی مچ دست، استخوان‌ها از محلی اصلی خود جابجا می‌شوند. عللمچ دست ممکن است به یکی از دلایل زیر دچار شکستگی شود: زمین خوردن: زمین خوردن با دستان باز یکی از شایع‌ترین علل شکستگی مچ دست است. علائم شکستگی مچ دستبرخی علائم و نشانه‌های شکستگی مچ دست عبارتند از: درد شدیدی که ممکن است در هنگام مشت کردن دست، فشار دادن یا حرکت دادن دست یا مچ دست تشدید شودتورمحساسیت به لمسکبودیبدشکلی مشهود مانند خم شدن مچ دستعواملی که احتمال شکستگی مچ دست را افزایش می‌دهندمشارکت در برخی فعالیت‌های ورزشی و ابتلا به بیماری پوکی استخوان احتمال شکستگی مچ دست را افزایش می‌دهند. تشخیصبرای تشخیص شکستگی مچ دست معمولا دست آسیب‌دیده معاینه شده و از آن به وسیله اشعه ایکس عکس گرفته می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
وی ادامه داد: مثلا در سنین جوانی فشار خون می‌تواند به دلایل اختلاط عروقی و یا تنگی در شرایین کلیوی و قلبی باشد اما آنچه بیشتر مد نظر ماست فشار خون در دوران بارداری است که می‌تواند از قبل از بارداری هم در فرد وجود داشته باشد. فشار خون بیشتر در خانم‌هایی که در سن بالا باردار می‌شوند، رخ می‌دهداین متخصص بیماری‌های زنان و زایمان با بیان اینکه فشار خون بیشتر در خانم‌هایی که در سن بالا باردار می‌شوند یا خانم‌هایی که تحت درمان هستند رخ می‌دهد، گفت: بانوانی که تحت درمان هستند باید درمان آنان ادامه یابد. در دوران بارداری نباید بیشتر از دو تا سه دارو برای کنترل فشار خون استفاده شوداین متخصص بیماری‌های زنان و زایمان بیان کرد: در دوران بارداری نباید بیشتر از دو الی سه دارو برای کنترل فشار خون استفاده شود و حتما باید عروق کلیوی سالم باشند. وی خاطر نشان کرد: در مجموع بانوانی که دچار عارضه فشار خون بالا هستند (فشار ماکزیمم بالای ۱۳ و فشار مینیمم بالاتر از ۹) قبل از تصمیم برای باردار شدن باید با پزشک متخصص قلب و عروق، فشار خون و زنان و زایمان مشورت کنند. غفارزاده در مورد بانوانی که پس از باردار شدن دچار عارضه فشار خون بالا می‌شوند، گفت: معمولا در سه ماهه سوم مادرانی که دچار فشار خون بالا می‌شوند که به مسمومیت حاملگی مرسوم است که این مسمومیت خطری جدی برای مادر و جنین محسوب می‌شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
یک متخصص بیماری‌های زنان و زایمان گفت: تنها درمان فشار خون در شرایط حاد برای زنان باردار، پایان دادن به بارداری است. وی ادامه داد: مثلا در سنین جوانی فشار خون می‌تواند به دلایل اختلاط عروقی و یا تنگی در شرایین کلیوی و قلبی باشد اما آنچه بیشتر مد نظر ماست فشار خون در دوران بارداری است که می‌تواند از قبل از بارداری هم در فرد وجود داشته باشد. فشار خون بیشتر در خانم‌هایی که در سن بالا باردار می‌شوند، رخ می‌دهداین متخصص بیماری‌های زنان و زایمان با بیان اینکه فشار خون بیشتر در خانم‌هایی که در سن بالا باردار می‌شوند یا خانم‌هایی که تحت درمان هستند رخ می‌دهد، گفت: بانوانی که تحت درمان هستند باید درمان آنان ادامه یابد. در دوران بارداری نباید بیشتر از دو تا سه دارو برای کنترل فشار خون استفاده شوداین متخصص بیماری‌های زنان و زایمان بیان کرد: در دوران بارداری نباید بیشتر از دو الی سه دارو برای کنترل فشار خون استفاده شود و حتما باید عروق کلیوی سالم باشند. وی خاطر نشان کرد: در مجموع بانوانی که دچار عارضه فشار خون بالا هستند (فشار ماکزیمم بالای ۱۳ و فشار مینیمم بالاتر از ۹) قبل از تصمیم برای باردار شدن باید با پزشک متخصص قلب و عروق، فشار خون و زنان و زایمان مشورت کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، پژوهشگران موسسه کارولینسکا سوئد در تحقیقات جدید خود دریافتند مصرف نوشیدنی‌های الکلی خطر کاهش آی کیو (IQ) یا ضریب هوشی را در جوانان افزایش می‌دهد. «سارا جولاند»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «آزمایش‌ها و تحقیقات نشان می‌دهد که ارتباط مستقیمی بین ضریب هوشی و سلامت وجود دارد.» در این تحقیقات داده‌ها و اطلاعات ۴۹,۳۲۱ مرد سوئدی که در طول سال‌های ۱۹۵۱ تا ۱۹۴۹ به دنیا آمده و کسانی که در سال‌های بین ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۱ برای خدمت نظامی در سوئد ثبت نام کرده بودند، مورد ارزیابی و مطالعه قرار گرفت. جولاند در ادامه می‌افزاید: «در آزمون ارتش سوئد تست ضریب هوشی وجود دارد که آن را ما در اختیار داشتیم. علاوه بر آن پرسشنامه‌ای به داوطلبان این تحقیقات ارائه کرده و در آن مصرف میزان مشروبات الکلی در هفته را جویا شده بودیم و در کنار آن الگوی نوشیدنی‌های فرد مورد پرسش قرار گرفت چرا که ممکن است برخی افراد به دستور پزشک مجبور به مصرف برخی داروها باشند و علت آن نیز حائز اهمیت است. در این پرسشنامه از شرایط کودکی، نوجوانی و بزرگسالی و مصرف دخانیات افراد نیز سوال شده بود.» وی در ادامه توضیحاتش افزود: «ما دریافتیم نتایج ضریب هوشی پائین در آزمون‌های هوش در مردان جوان سوئدی با مصرف بیشتر مشروبات الکلی مرتبط است.»
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 روز قبل
بدون شک، ایران از نظر پتانسیل، بزرگ‎ترین بازار سیگار منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود. این روند منجر به هجوم برندهای خارجی سیگار به ایران شد؛ برندهایی که تا پیش از آن تنها به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شد. در حال حاضر، شرکت ژاپنی JTI بیشترین سهم از بازار دخانیات ایران را در دست دارد. گزارش‌ها نشان می‌دهد، سهم شرکت JTI از بازار دخانیات ایران کمی بیش از ۵۰ درصد است. شرکت‌های خارجی در حالی در بازار دخانیات ایران سودهای کلان به جیب می‌زنند که ایران تحت سخت‌ترین تحریم‌ها از سوی آمریکا قرار دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ آمارهای کشوری نشان می‌دهد ۲۴ درصد مردان سیگار مصرف می‌کنند که این رقم در بین زنان ۲ تا ۴ درصد است و میزان مصرف قلیان آمار رسمی وجود ندارد اما مطالعات نشان می‌دهد که ۲۵ درصد دانشجویان ما تجربه یک بار مصرف قلیان را دارند. مصرف قلیان در سال‌های اخیر ۴ تا ۵ برابر افزایش یافته و این ماده دخانی در میان زنان ایرانی بیشتر مصرف می‌شود و می‌توان آن را دربچه ورود به اعتیاد دانست. ترویج مصرف قلیان به عنوان یک وسیله تفریحی در خانواده، یکی از ترفند هایی است که تولیدکنندگان و عرضه کنندگان محصولات دخانی برای فروش بیشتر، به کار می‌بندند. ترفندهای صنایع دخانی برای جذب زنانرضا کریمی کارشناس مبارزه با دخانیات در این زمینه می‌گوید: صنایع دخانی برای جذب مصرف کنندگان بیشتر از بین نوجوانان و جوانان به ویژه دختران و زنان جوان، از تبلیغات نادرست بسیاری کمک می‌گیرند. فراموش نکنید که قلیان، یک وسیله تدخینی است، نه تفریحی و مضرات سیگار و قلیان را به اعضای خانواده آموزش دهید.
همشهریهمشهری4 روز قبل
دکتر سیدموید علویان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ارتباط هپاتیت سی با ابتلا به سرطان کبد، گفت: محققین دریافته‌اند که یکی از علل مهم سرطان کبد ابتلا به هپاتیت سی است. بر اساس تحقیقات حدود پنج درصد از مبتلایان به هپاتیت سی که دچار تنبلی کبد شده‌اند، دچار سرطان کبد نیز خواهند شد و این حالت سال‌ها طول می‌کشد. وی با بیان اینکه بروز سیروز کبدی یکی از دلایل بروز سرطان کبد است، افزود: واضح است که همه افراد مبتلا به هپاتیت سی دچار سرطان کبد نمی‌شوند، بلکه افراد مسن‌تر، مردانی که به مصرف مشروبات الکلی ادامه می‌دهند و یا همزمان به هپاتیت بی نیز مبتلا می‌شوند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان کبد هستند. علویان ادامه داد: علائم و نشانه‌های سرطان کبد در مراحل اولیه غیر اختصاصی بوده و شامل ضعف، لاغری و بی‌اشتهایی است، اما در مراحل پیشرفته زردی و آب آوردن شکم نیز بروز می‌کند. در عین حال درمان هپاتیت سی را طبق دستور پزشک انجام دهند؛ چراکه حذف ویروس و کاهش شدت ضایعات کبدی می‌تواند از بروز سرطان جلوگیری کند.
جام نیوزجام نیوز4 روز قبل
آنها در جواب سوال آنها گفتند از تصاویری که «کمیسیون اتحادیه اروپا» در اختیار آنها گذاشته، استفاده کرده‌اند. اتحادیه اروپا همچنین قصد دارد در آینده پروژه‌های مشترکی برای هشدار به مصرف‌کنندگان دیگر محصولات دخانی از جمله سیگارهای الکترونیک اجرا کند. بر روی این بسته سیگار تصویر هشداردهنده‌ای نقش بسته بود که هر دو مرد بلافاصله آن را را شناسایی کردند. آن عکس، عکس پای چپ قطع شده پدر بود که روی شعاری درباره مضرات سیگار نوشته شده بود: سیگار کشیدن سبب مسدود شدن شریان خون می‌شود. به نظر می‌رسد این عکس زمانی ثبت شده بود که مرد آلبانیایی برای دریافت پروتز به بیمارستان رفته بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
این تعداد زنان و دختران ایرانی به صورت تفننی یا دائمی قلیان مصرف می‌کنند. وی افزود: یکی از دلایلی که باعث استقبال از استعمال قلیان در میان زنان شده است، موضوع فرهنگی و تاریخی است. در گذشته در مصرف قلیان خانواده‌های پادشاهان به خصوص در دوره قاجار این شیوه رواج داشته است. بسیاری از عکس و نقاشی‌هایی که از آن زمان باقی مانده زنان دوران قاجار را در حال کشیدن قلیان نشان می‌دهد. «مرضیه لطیفی» افزود: صرف نظر از تاثیر دود بر ناباروری زنان، استعمال دود بر پوست هم تاثیر زیانباری می‌گذارد.
ایمناایمنا4 روز قبل
فشار خون مناسب برای سنین مختلفعدد فشار خون مناسب کودکان و نوجواناندر سنین بین ۱۴ تا ۱۹ سالگی فشار خون طبیعی ۱۱۷ بر روی ۷۷ است. حداقل فشار خون برای این سنین ۱۰۵ بر روی ۷۳ و حداکثر فشار خون برای این سنین ۱۲۰ بر روی ۸۱ است. حداقل فشار خون برای این سنین ۱۱۵ بر روی ۸۰ و حداکثر فشار خون برای این سنین ۱۳۸ بر روی ۸۸ است. حداقل فشار خون برای این سنین ۱۱۸ بر روی ۸۲ و حداکثر فشار خون برای این سنین ۱۴۴ بر روی ۹۰ است. حداقل فشار خون برای این سنین ۱۲۱ بر روی ۸۳ و حداکثر فشار خون برای این سنین ۱۴۷ بر روی ۹۱ است.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
آنها در جواب سوال آنها گفتند از تصاویری که «کمیسیون اتحادیه اروپا» در اختیار آنها گذاشته، استفاده کرده‌اند. اتحادیه اروپا همچنین قصد دارد در آینده پروژه‌های مشترکی برای هشدار به مصرف‌کنندگان دیگر محصولات دخانی از جمله سیگارهای الکترونیک اجرا کند. بر روی این بسته سیگار تصویر هشداردهنده‌ای نقش بسته بود که هر دو مرد بلافاصله آن را را شناسایی کردند. آن عکس، عکس پای چپ قطع شده پدر بود که روی شعاری درباره مضرات سیگار نوشته شده بود: سیگار کشیدن سبب مسدود شدن شریان خون می‌شود. به نظر می‌رسد این عکس زمانی ثبت شده بود که مرد آلبانیایی برای دریافت پروتز به بیمارستان رفته بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
به گزارش دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از‌ آن است، زندگی کنار فضای سبز میل افراد به خوردن شکلات، استعمال دخانیات و مصرفرا کاهش می‌دهد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، پژوهشگران دانشگاه پلیموث باور دارند، زندگی در کنار فضای سبز به خودی خود می‌تواند احساسات منفی را کاهش دهد و گرایش افراد به عادات غلط را اصلاح کند. محققان دانشگاه پلیموث می‌گویند: «نتایج به دست آمده از این پژوهش از آنجایی حائز اهمیت است که منجر به مطالعات گسترده‌تر و بررسی دقیق‌تر نتایج زندگی در کنار فضای سبز می‌شود». دانشمندان تأکید می‌کنند، زندگی افرادی که با فضای سبز احاطه شده انرژی منفی کمتری دارد و بنابراین این دسته از افراد کمتر تمایل دارند که به رفتارهای ناسالم دست پیدا کنند. به نظر می‌رسد که قرار گرفتن در معرض طبیعت حتی در مقادیر اندک باعث بهبود سلامت عمومی می‌شود.

حمله قلبی را بیشتر بشناسید+علائم

3+
الفالف4 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
ایشان توجه کافی و اهتمام سمن‌ها به این موضوع را مقدمه‌ای برای مطالبه‌گری مردم در توسعه سلامت و کاهش بار بیماری‌های غیر واگیر اعلام نمودند. دیگر سخنران این نشست، مسعود قاسمی متخصص بیماری‌های قلب و عروق و مدیر عامل انجمن آترو اسکلروز ایران بود. این استاد دانشگاه لزوم تدوین برنامه‌های جامع (بلند مدت، میان مدت، کوتاه مدت) را از اولویت‌های برنامه‌های پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر دانستند. در ادامه نشست مجید خاتونی جامعه شناس ورزشی و مدیرعامل انجمن جامعه، ورزش و فرهنگ پیرامون اثر ورزش و فعالیت‌های جسمانی بر سلامت جامعه به ایراد سخنرانی پرداخت. لازم به ذکر است این نشست‌ها با بررسی دیگر عوامل موثر بر بیماری‌های غیر واگیر ادامه خواهد یافت.
فارسفارس4 روز قبل
بیست و نهمین نشست شورای همکاری کشورهای همسود در زمینه بهداشت روزهای ۱۹-۲۰ جولای به میزبانی ترکمنستان در پایتخت این کشور برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، بیست و نهمین نشست شورای همکاری کشورهای همسود در زمینه بهداشت روزهای ۱۹-۲۰ جولای به میزبانی ترکمنستان در پایتخت این کشور برگزار می‌شود. انتظار می‌رود که چشم انداز ادغام سیستم‌های ملی سلامت الکترونیکی در کشورهای همسود و پیش‌نویس قانون «اهدای عضو» برای کشورهای این اتحادیه مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد. اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع پس از فروپاشی شوروی سابق شکل گرفت. بیش از ۷۰ درصد بودجه جامعه مشترک المنافع توسط روسیه پرداخت می‌شود هزینه می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید