درمانی

درمانی

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز این پایگاه رسانه‌ای روز دوشنبه در مقاله‌ای درباره تلاش سران حزب دموکرات و شرکت‌های بزرگ آمریکایی علیه برنی سندرز داوطلب دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا نوشت: با تلاش برای خاموش کردن صدای سندرز، رسانه‌های وابسته به شرکت‌های سرمایه‌داری، سندرز را به یک فرد ممنوع التصویر تبدیل کرده‌اند. تا زمانی که ثروتمندان بتوانند اعتماد به «حقیقت» محصولات «روزنامه نگاری» رسانه‌های وابسته به خود را حفظ کنند، از خطر اعتراض و شورش گسترده علیه نظمی که به وجود آورده‌اند به دور خواهند ماند. برنی سندرز سناتور سوسیال دموکرات و داوطلب ریاست جمهوری آمریکا و از منتقدان جدی سیاست‌های داخلی و خارجی آمریکا است. سندرز که خود را رسما سوسیالیست می‌داند، گفته است: معتقدم که مردم باید خدمات درمانی، بهترین نظام آموزشی و محیط زیست پاکیزه داشته باشند. برخی تحلیلگران انتخاباتی در آمریکا معتقدند، سندرز فقط یک داوطلب انتخاباتی نیست و ستاد او یک جنبش به راه خواهد انداخت، جنبشی که خود او هم از آن یک «انقلاب سیاسی» در آمریکا یاد کرده‌است.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا با اشاره به هزینه‌های درمان ناباروری در کشور، گفت: بیمه‌ها نباید درمان ناباروری را یک نوع درمان لوکس و لاکچری مانند جراحی‌های زیبایی تلقی کنند. هزینه‌های درمان ناباروریمدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا درباره هزینه‌های درمان ناباروری در کشور، اظهار کرد: به طور کلی هزینه درمان ناباروری در کشور ما پایین‌تر از سایر کشورهای دنیاست. مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا تاکیدکرد: البته باید توجه کرد که هزینه‌های درمان ناباروری در کشور در مقایسه با هزینه‌های درمان ناباروری در سایر کشورها، علی‌رغم اینکه تحت پوشش بیمه هم نیست، پایین است. درمان ناباروری لاکچری نیستصادقی‌تبار با بیان اینکه پیگیری‌های زیادی در زمینه پوشش بیمه‌ای سایر خدمات درمان ناباروری انجام داده‌ایم و حتی کنگره‌ای با عنوان بیمه و ناباروری برگزار کردیم، گفت: به شدت اعتقاد داریم که بیمه‌ها نباید درمان ناباروری را یک نوع درمان لوکس مانند جراحی‌های زیبایی تلقی کنند. بنابراین بیمه‌ها نباید به درمان ناباروری به عنوان یک درمان لاکچری نگاه کنند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/لرستان رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان از انجام بیش از ۲۰۰۰ ماموریت در مناطق مرزی غرب و جنوب غربی کشور خبر داد. رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان گفت: در این مدت ۵۲ مورد احیای قلبی ریوی موفق و ۵۰۵ سورتی پرواز عملیاتی توسط اورژانس هوایی در استان انجام شده است. وی بیان کرد: سازمان اورژانس لرستان مجهز به دو بالگرد برای انجام ماموریت‌های اورژانسی در مناطق صعب‌العبور، دو اتوبوس آمبولانس و ۷۰ پایگاه زمینی فعال در سطح استان برای ارائه خدمات اورژانسی است. رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان در ادامه با بیان اینکه در اربعین امسال اورژانس پیش‌بیمارستانی ۱۱۵ لرستان ۴۹۰۸ ماموریت را انجام داده، بیان کرد: در مناطق مرزی غرب و جنوب غرب در ایام اربعین امسال ۲۸۱۲ ماموریت انجام شده که ۵۰ مورد مربوط به حوادث ترافیکی و ۲۶۹۰ مورد غیر ترافیکی بودند. شیخی گفت: از این تعداد ماموریت ۲۶۷۰ مورد در محل درمان و ۱۲۰ مورد منجر به اعزام شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
لذا ما در این مقاله، شواهدی را ارائه می‌کنیم که نشان می‌دهد استفاده از پنج اسانس ذکر شده در ادامه برای درمان سرفه موثر هستند. جامعه پزشکی تمایل دارد که اسانس را به عنوان درمان جایگزین و مکمل و نه یک درمان پزشکی قطعی برای درمان سرفه در نظر بگیرد. ۵ اسانسی که در زیر بدان‌ها اشاره خواهد شد ممکن است به کاهش سرفه کمک نمایند. بوخورهای بدون نسخه و یا پمادهای قفسه سینه که به سرکوب سرفه کمک می‌کنند اغلب حاوی روغن اکالیپتوس یا ترکیبات اصلی این روغن یعنی، اکالیپتول یا سینئول هستند. بنابراین این روغن می‌تواند به درمان علایم ویروسی یا باکتریایی سرفه کمک نماید و باعث کاهش و یا درمان سرفه شود.
رکنارکنا3 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سهراب سالاری، رئیس دادگستری شهرستان کهنوج -استان کرمان- در تشریح این خبر گفت: چندی قبل خانواده زن جوانی که پس از زایمان به‌دلیل مراقبت ناکافی کادر درمانی بیمارستان جانش را از دست داده بود، برای شکایت به شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهر کهنوج رفته و خواهان رسیدگی به پرونده و شناسایی مقصران این ماجرا شدند. با شروع تحقیقات و براساس نظریه کمیسیون پزشکی سرانجام مشخص شد پزشک متخصص زنان و زایمان، ۲ پرستار و یک ماما به‌دلیل مراقبت نامناسب از بیمار بعد از زایمان به اتهام قتل غیرعمدی ناشی از قصور پزشکی به میزان ۸۰ درصد مقصر هستند. وی افزود: قاضی پرونده پس از شنیدن اظهارات طرفین، دفاعیات متهمان و مدارک و اسناد پرونده، ماما و دو پرستار را به پرداخت ۳۰ درصد دیه کامل زن مسلمان به طور مشترک و متخصص زنان و زایمان را به پرداخت ۵۰ درصد دیه کامل زن مسلمان محکوم کرد. رئیس دادگستری شهرستان کهنوج ادامه داد: متخصص زنان و زایمان نیز به برگزاری دوره آموزشی ۲۰ روزه، روزانه دو ساعت با موضوع مراقبت‌های ویژه دوران بارداری برای بانوان شهرستان کهنوج تحت نظارت رئیس مرکز بهداشت شهرستان کهنوج ملزم شده است. در صورتی که هر یک از متهمان در اجرای این احکام قصور کنند، مجازات حبس برایشان اعمال خواهد شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
پزشک متخصص زنان و پرسنل اتاق زایمان یکی از بیمارستان‌های کهنوج به اتهام قصور در مرگ مادر باردار به پرداخت دیه، آموزش رایگان به زنان و نوشتن مقاله‌هایی درباره روش‌های پیشگیری از مرگ و میر مادر و نوزاد محکوم شدند. روزنامه ایران: پزشک متخصص زنان و پرسنل اتاق زایمان یکی از بیمارستان‌های کهنوج به اتهام قصور در مرگ مادر باردار به پرداخت دیه، آموزش رایگان به زنان و نوشتن مقاله‌هایی درباره روش‌های پیشگیری از مرگ و میر مادر و نوزاد محکوم شدند. با شروع تحقیقات و براساس نظریه کمیسیون پزشکی سرانجام مشخص شد پزشک متخصص زنان و زایمان، ۲ پرستار و یک ماما به‌دلیل مراقبت نامناسب از بیمار بعد از زایمان به اتهام قتل غیرعمدی ناشی از قصور پزشکی به میزان ۸۰ درصد مقصر هستند. رئیس دادگستری شهرستان کهنوج ادامه داد: متخصص زنان و زایمان نیز به برگزاری دوره آموزشی ۲۰ روزه، روزانه دو ساعت با موضوع مراقبت‌های ویژه دوران بارداری برای بانوان شهرستان کهنوج تحت نظارت رئیس مرکز بهداشت شهرستان کهنوج ملزم شده است. در صورتی که هر یک از متهمان در اجرای این احکام قصور کنند، مجازات حبس برایشان اعمال خواهد شد.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
سرطان: تعریق شبانه می‌تواند یک نشانه اولیه از سرطان باشد، اگرچه معمولا با علائم دیگر همراه است. اگر تعریق شبانه به واسطه یائسگی شکل گرفته باشد، پزشک ممکن است هورمون درمانی را توصیه کند. اگر تعریق شبانه با دارو‌های مصرفی شما مرتبط باشد، پزشک ممکن است دوز دارو را اصلاح کرده یا دارویی جایگزین را تجویز کند. در مردانمردان ممکن است در نتیجه هر یک از دلایلی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، تعریق شبانه را تجربه کنند. برخی شواهد نشان می‌دهند که مردان ممکن است تعریق شبانه را طی یائسگی مردانه تجربه کنند و گمانه‌زنی‌هایی درباره ارتباط آن با سطوح کم تستوسترون وجود دارد.
فراروفرارو4 ساعت قبل
پزشک متخصص زنان و پرسنل اتاق زایمان یکی از بیمارستان‌های کهنوج به اتهام قصور در مرگ مادر باردار به پرداخت دیه، آموزش رایگان به زنان و نوشتن مقاله‌هایی درباره روش‌های پیشگیری از مرگ و میر مادر و نوزاد محکوم شدند. با شروع تحقیقات و براساس نظریه کمیسیون پزشکی سرانجام مشخص شد پزشک متخصص زنان و زایمان، ۲ پرستار و یک ماما به‌دلیل مراقبت نامناسب از بیمار بعد از زایمان به اتهام قتل غیرعمدی ناشی از قصور پزشکی به میزان ۸۰ درصد مقصر هستند. وی افزود: قاضی پرونده پس از شنیدن اظهارات طرفین، دفاعیات متهمان و مدارک و اسناد پرونده، ماما و دو پرستار را به پرداخت ۳۰ درصد دیه کامل زن مسلمان به طور مشترک و متخصص زنان و زایمان را به پرداخت ۵۰ درصد دیه کامل زن مسلمان محکوم کرد. رئیس دادگستری شهرستان کهنوج ادامه داد: متخصص زنان و زایمان نیز به برگزاری دوره آموزشی ۲۰ روزه، روزانه دو ساعت با موضوع مراقبت‌های ویژه دوران بارداری برای بانوان شهرستان کهنوج تحت نظارت رئیس مرکز بهداشت شهرستان کهنوج ملزم شده است. در صورتی که هر یک از متهمان در اجرای این احکام قصور کنند، مجازات حبس برایشان اعمال خواهد شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
المعی‌نژاد تأکید کرد: یکی از بهترین راه‌های کنترل وزن بدن هنگام درمان سرطان و پس از بهبود کامل، ورزش است. این متخصص فیزیوتراپی گفت: مبتلایان به سرطان باید با احتیاط ورزش کنند همچنین مشورت با پزشک پیش از آغاز تمرین‌های ورزشی ضروری است. به طور کلی به مبتلایان به سرطان پیشنهاد می‌شود، پنج روز در هفته و روزانه ۳۰ دقیقه ورزش کنند. نظافت منزل یا باغبانی کردن هر ۲ میزان توانایی فیزیکی فرد مبتلا به سرطان را افزایش می‌دهد. فرد مبتلا به سرطان اگر سرحال نیست یا وضعیت جسمانی مناسبی ندارد برای مثال به تب دچار است، نباید ورزش کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
گردشگری فرهنگیامروزه گردشگری فرهنگی بخش مهمی را در صنعت گردشگری از آن خود کرده، به طوری که نزدیک به ٤٠ درصد گردشگری بین المللی با هدف فرهنگی انجام می‌شود. گردشگری میراث، گردشگری هنری، گردشگری خلاق، گردشگری شهری و روستایی، گردشگری قومی یا بومی و گردشگری فرهنگی عامه پسند یا معاصر زیرشاخه‌های گردشگری فرهنگی به شمار می‌آیند. گردشگری کودکدر دنیای امروز و با توجه الگو گرفتن کودکان از خارج از خانواده دغدغه آموزش و پرورش بیش از پیش مطرح است. در کشورهایی که دارای نظام آموزشی قدرتمندی نیستند، نبود رسانه مناسب کودکان، سینمای کودکان و موسیقی کودک باعث ایجاد برخی ناهنجاری‌های می‌شود. گردشگری ماجراجویانهشاملو در ادامه به شاخه‌های دیگری از گردشگری اشاره می‌کند و می‌گوید: گردشگری ماجراجویانه بهترین نوع سفر و گردشگری برای افرادی است که در طول زندگی همیشه به دنبال تجربه و کشف ناشناخته‌ها هستند.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
حمایت از گروه القاعده نیز از جمله دیگر نقاط تاریک در کارنامه حمایت از تروریسم عربستان سعودی به شمار می‌رود. درست به همین دلیل است که از عربستان سعودی به عنوان پدر تروریست‌ها یاد می‌شود. دفاع تمام قد از «تروریسم دولتی» علاوه بر آنچه که گفته شد، عربستان سعودی همواره طی دهه‌های گذشته حامی تمام قد رژیم صهیونیستی به عنوان مصداق بارز ترویج «تروریسم دولتی» بوده است. علاوه براین، سلسله دیدارهای متعدد محرمانه میان مقامات عربستان با رژیم صهیونیستی، حاکی از همراهی خاندان سعودی با مصداق بارز تروریسم دولتی یعنی رژیم صهیونیستی در جهان است. آنچه که گفته شد، تنها بخشی کوچک از حمایت‌های عربستان سعودی از تروریسم در سراسر جهان محسوب می‌شود و درحال حاضر نیز گزارش‌های متعددی در خصوص ترویج فرهنگ ترور، تروریسم، وهابیت و افراطی‌گری توسط عربستان سعودی در آسیای شرقی و آفریقا منتشر شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 ساعت قبل
در این بازدید، دکتر واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، دکتر وحدت رئیس هیات عامل صندوق و مدیران عامل ۱۲ شرکت دانش‌بنیان این محصولات نیز حضور داشتند. محصولات دانش‌بنیان این نمایشگاه که به همت فناوران استان یزد در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان تولید و تجاری‌سازی شده‌اند شامل مینی لودر هیدرو استاتیک با سیستم چرخ زنجیر بدون واسط، موتور جست‌وجو اینترنتی پارسی جو، سامانه‌های GIS و نقشه‌برداری، یاتاقان‌های نیروگاهی، تولید آزمایشگاهی و نیمه‌صنعتی اکتوات زیرکونیوم، قطعات پیشرفته صنعتی (نساجی و سرامیک)، لامپ‌های ال. ای. دی و اس. ام. دی و پاور، سامانه مدیریت مراکز درمانی و نوبت دهی، دستگاه آب شیرین کن، سیستم‌های کنترل و ناوبری، داخلی‌سازی پنل‌های خودرو، سامانه مدیریت رویداد و اطلاعات امنیتی بومی و تولید اکتیو آلومینا بودند.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
آلزایمر نوعی بیماری است که بیشتر افراد مسن را تحت تأثیر قرار می‌دهد و همچنان در کشورهای مختلف رو به رشد است. در حالی که هنوز درمانی برای این شکل از زوال عقل یافت نشده است، آگاهی از برخی علائم اولیه این بیماری بسیار مهم است. از دست دادن حافظهیکی از کلیشه ای‌ترین علائم آالزایمر را می‌توان از دست دادن حافظه دانست. البته نگران نباشید، شاید این حواس پرتی شما علل متعدد دیگری داشته باشد، اما همزمان می‌تواند یکی از نشانه‌های آلزایمر باشد. بی نظمییکی از مهمترین علائم اولیه بیماری آلزایمر عدم تطابق است.
تابناکتابناک5 ساعت قبل
این اطلاعیه تقریبا کلیاتی را در مورد ارزهای دولتی تخصیص داده شده اعلام کرده است و برای قضاوت پیرامون اینکه آیا ۱۸ میلیارد دلار به باد رفته است یا نه، باید اطلاعات جزئی‌تری منتشر گردد. این اطلاعیه تقریبا کلیاتی را در مورد ارزهای دولتی تخصیص داده شده اعلام کرده است و برای قضاوت پیرامون اینکه آیا ۱۸ میلیارد دلار به باد رفته است یا نه، باید اطلاعات جزئی‌تری منتشر گردد. از این مبلغ معادل ۱۷٫۳میلیارد دلار از منابع بانک مرکزی به بانک‌های عامل فروخته شده و معادل ۲ میلیارد دلار از محل ارز حاصل از صادرات غیرنفتی تأمین شده است. احتمالا بانک مرکزی این موارد را در سایر کد تعرفه‌ها آورده است که میزان آن ۴٫۸ میلیارد دلار بوده است. به هر صورت این اقدام بانک مرکزی در شفاف سازی اختصاص ۱۸ میلیارد دلار قابل تقدیر است اما بهتر است بانک مرکزی به صورت جزئی‌تر بیان کند که هر شرکت به چه میزان ارز دولتی و توسط چه کسی دریافت و چه کالایی را وارد کرده است؟ این گونه می‌توان بهتر در مورد به باد رفتن یا نرفتن ۱۸ میلیارد دلار ارز دولتی قضاوت کرد.
رکنارکنا6 ساعت قبل
به گزارش رکنا، رئیس دادگستری شهرستان کهنوج گفت: متهمان پرونده قصور پزشکی در یکی از مراکز درمانی این شهر که شامل یک متخصص زنان و زایمان و ۲ پرستار و یک ماما بودند به پرداخت دیه و از لحاظ جنبه عمومی بجای یک سال حبس به ارائه آموزش رایگان و نوشتن مقاله با موضوع راه‌های پیشگیری از مرگ و میر نوزاد و مادر محکوم شدند. سهراب سالاری در تشریح جزئیات این پرونده که در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهر کهنوج مورد رسیدگی قرار گرفت، اظهار کرد: نظر به اوراق و محتویات پرونده و با عنایت به شکایت اولیادم مقتول، گزارش مرجع انتظامی، شهادت شهود و نظریه پزشکی قانونی، نظریه کمیسیون پزشکی در خصوص مرحومه خانم «ن. پ» این کمیسیون با توجه به مستندات موجود در پرونده و به لحاظ عدم مراقبت مناسب از بیمار پس از انجام عمل جراحی قصور کادر پزشکی را محرز دانسته است. وی افزود: متهم ردیف اول (ماما)، متهم ردیف دوم (پرستار)، متهم ردیف سوم (پرستار) هر سه مشترکا و به صورت مساوی به میزان ۳۰ درصد تقصیر و متهم ردیف چهارم (متخصص زنان و زایمان) دائر بر ارتکاب قصور پزشکی به میزان ۵۰ درصد منتهی به قتل غیر عمد؛ موضوع شکایت اولیاء دم مقتول، مقصر شناخته شده انداین مقام قضایی عنوان کرد: طبق دادنامه شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهر کهنوج و نظر به دفاعیات بلاوجه متهمین و مفاد کیفر خواست صادره از ناحیه دادسرا و با توجه به سایر قرائن و امارات موجود در پرونده، دادگاه بزهکاری نامبردگان را محرز و مسلم دانسته و مستندا به ماده ۶۱۶ از قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات مصوب ۱۳۷۵ و مواد ۱۹، ۴۴۸، ۴۶۲، ۴۸۸،، ۴۹۲، ۴۹۴، ۴۹۵، ۴۹۶، ۵۲۹ از قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ از حیث جنبه خصوصی جرم متهمین ردیف اول، دوم و سوم را به پرداخت ۳۰ درصد از یک فقره دیه کامل زن مسلمان به صورت مشترک و تساوی و همچنین متهم ردیف چهارم را به پرداخت ۵۰ درصد یک فقره دیه کامل زن مسلمان در حق اولیادم مقتول محکوم کرد. سالاری افزود: دادگاه از لحاظ جنبه عمومی هر یک از متهمین موصوف را به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم کرد اما با توجه به وضعیت شغلی نامبردگان، در مقام احسان عمل کرده و به حکم قاعده و به لحاظ فقدان سابقه کیفری متهمین و غیر عمد بودن جرم ارتکابی در راستای اجرای مواد مفاد ۶۴، ۶۸ و ۷۰ از قانون اخیرالذکر از فصل مجازات‌های جایگزین حبس متهم ردیف اول را به نگارش مقاله‌ای با موضوع راه‌های پیشگیری از مرگ و میر نوزاد و مادر ناشی از عمل سزارین، متهم ردیف دوم را به نگارش مقاله‌ای با موضوع حیطه مسئولیت پزشک و پرستار در عمل سزارین، متهم ردیف سوم را به نگارش مقاله‌ای با موضوع بررسی عوامل غیر انسانی در مرگ و میر مادر و نوزاد در طی عمل سزارین با رویکرد پیشگیرانه با تایید سه نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جیرفت محکوم کرد. رئیس دادگستری شهرستان کهنوج اعلام کرد: دادگاه همچنین متهم ردیف چهارم (متخصص زنان و زایمان) را به برگزاری دوره آموزشی ۲۰ روزه، روزانه به مدت دو ساعت با موضوع مراقبت‌های ویژه دوران بارداری برای بانوان شهرستان کهنوج با نظارت رئیس مرکز بهداشت شهرستان کهنوج محکوم کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

با حقوق مهناز افشار و نوید محمدزاده چه کارهایی می‌شود کرد؟

5+
رکنارکنا7 ساعت قبل
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، نشست پنجم و ششم کارگروه تدوین شاخص‌های نظارتی سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر، در دو نوبت صبح و عصر در روز دوشنبه ۱۳ آبان‌ماه با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط و همچنین نخبگان و صاحبنظران در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد. در راستای مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، کمیته مبارزه با مواد مخدر به‌منظور تهیه و تدوین شاخص‌های نظارتی سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر؛ ابلاغی ۱۳۸۵ مقام معظم رهبری مدظله‌العالی با بررسی اسناد و مستندات مرتبط از قبیل: سامانه ملی اطلاعات مبارزه با مواد مخدر، طرح ملی مبارزه با مواد مخدر، و … شاخص‌های موجود را در قالب ۱۴۱ مورد احصاء و پس از نظرخواهی از دستگاه‌های ذی‌ربط انتظامی، اطلاعاتی، پیشگیری، درمانی، و … و همچنین کارشناسان و فرهیختگان مرتبط با موضوع از طریق برگزاری سلسله جلسات کارگروه بررسی نظرات با مشارکت دستگاه‌های ذی‌ربط و کارشناسان و فرهیختگان مستقل از مهرماه ۱۳۹۸ اقدام کرده است. گفتنی است، در جلسات اول تا چهارم این کارگروه نیز تعداد ۱۸ شاخص نیز به تصویب اعضای کارگروه رسیده است. پس از اتمام مراحل لازم، به استناد مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، شاخص‌های نهایی جهت تصویب به کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام تقدیم خواهد شد. انتهای پیام/
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سی و نهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، شامگاه امروز در وزارت کشور بریاست وزیر کشور برگزار شد. براساس این گزارش امسال خرید نهاده‌های کشاورزی مانند کود، سم و بذر و سایر موارد نسبت به سالهای گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است و کشاورزان عزیز نباید هیچ نگرانی در این حوزه داشته باشند. رحمانی فضلی همچنین با اشاره به اینکه موضوع سامانه‌ها در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دنبال می‌شود، گفت: این موضوع امروز در جلسه ستاد اطلاع رسانی وتبلیغات اقتصادی نیز مطرح شد که الحمدا … پیشرفت خوبی در این زمینه داریم. گزارش‌های پیشرفت نیز به صورت ماهانه دریافت می‌شود و هرسه ماه نیز شخصا جلسه‌ای با ستاد دارم تا این مسئله به سرعت حل شود. رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: در سی و نهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، گزارش روند اجرای مصوبات جلسات پیشین ارائه شد که بحمدالله روند کار و پیگیری‌ها مثبت ارزیابی شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور8 ساعت قبل
دانشمندان انگلیسی مکانیسم بیولوژیکی شناسایی کردند که از طریق آن می‌توان با ویتامین D روند سرطان پوست (ملانوم) را تغییر داد. آنها دریافتند که ویتامین D در مسیر سیگنالینگ درون سلول‌های ملانوم تأثیر می‌گذارد و به متوقف کردن روند این سرطان کمک می‌کند. ملانوم خطرناک‌ترین نوع سرطان پوست است که در سلول‌های ایجادکننده رنگدانه پوست، مو و چشم‌ها، موسوم به ملانوسیت ایجاد می‌شود. «او می‌افزاید:» نکته جذاب این است که اکنون می‌توانیم ببینیم ویتامین D چگونه به سیستم ایمنی بدن در مبارزه با سرطان کمک می‌کند. " آنها به بررسی رفتارسلول هایی که فاقد پروتئین موسوم به گیرنده ویتامین D) VDR) هستند، پرداختند ویتامین D نمی‌تواند سیگنال‌هایی را به درون سلول‌ها ارسال کند مگر اینکه VDR روی سطح خود داشته باشند.
فارسفارس8 ساعت قبل
در جلسات پنجم و ششم کارگروه تدوین شاخص‌های نظارتی سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر، تعداد دیگری از شاخص‌های پیشنهادی پس از بررسی کارشناسی به تصویب رسید. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نشست پنجم و ششم کارگروه تدوین شاخص‌های نظارتی سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر، در دو نوبت صبح و عصر در روز دوشنبه ۱۳ آبانماه با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط و همچنین نخبگان و صاحبنظران در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار گردید. در همین راستا در پنجمین و ششمین جلسه کارگروه بررسی شاخص‌های مزبور در روز دوشنبه ۱۳ آبان ماه در دو نوبت صبح و عصر تعداد ۱۲ شاخص که اغلب مرتبط با مقابله باعرضه و حوزه‌های اطلاعاتی و انتظامی بودند پس از بحث و تبادل‌نظر نهایی شد. شایان‌ذکر است در جلسات اول تا چهارم این کارگروه نیز تعداد ۱۸شاخص نیز به تصویب اعضای کارگروه رسیده است. س از اتمام مراحل لازم، به استناد مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، شاخص‌های نهایی جهت تصویب به کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام تقدیم خواهد شد.
فارسفارس8 ساعت قبل
وی خطاب به سفیر آفریقای جنوبی در ایران گفت: شهرداری شیراز می‌تواند زمینه حضور مدیران تورهای گردشگری آفریقای جنوبی در شیراز و آشنایی آنها با ظرفیت‌های فرهنگی، تاریخی و گردشگری این کلانشهر فراهم کند تا به واسطه این آشنایی شاهد افزایش حضور گردشگرانی از آفریقا در شیراز باشیم. کومالو خاطرنشان کرد: در سفر هیأت آفریقای جنوبی به شیراز علاوه بر مباحث اقتصادی توجه ویژه‌ای نیز به بحث گردشگری شده و علاقه مند به ایجاد همکاری بین شیراز و شهرهای آفریقای جنوبی در این زمینه هستیم. سفیر آفریقای جنوبی در ایران با اشاره به برخی از زمینه‌های همکاری مشترک در حوزه گردشگری گفت: با همکاری شهرداری شیراز می‌توانیم مدیران آژانس‌های آفریقای جنوبی را به این شهر بیاوریم تا آنها با ظرفیت‌های شیراز آشنا شوند. همچنین می‌توانیم زمینه حضور آژانس‌های گردشگری شیراز در نمایشگاه گردشگری سال آینده آفریقای جنوبی فراهم کنیم. در این راستا شهردار شیراز میزبان ویکا مازوی کومالو سفیر آفریقای جنوبی در ایران و هیأت همراه بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- چین شبکه‌ای در سطح ملی از بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها را برای معالجه و پیشگیری از سکته مغزی ایجاد کرده است. این شبکه از ۳۲۷ بیمارستان با توانایی درمان پیشرفته سکته مغزی، ۳۷۹ مرکز پزشکی متخصص در سکته مغزی، بیش از یک هزار بیمارستان در سطح شهرستان و به طور کلی ۳ هزار کلینیک جامع تشکیل شده است. سه شنبه روز جهانی سکته مغزی است؛ سکته مغزی در اثر قطع جریان خون به مغز ایجاد می‌شود. سکته مغزی می‌تواند باعث فلجی، اختلالات زبان، مشکل در بلع، اختلال شناختی و حتی مرگ در موارد جدی شود. پنگ بن خاطرنشان کرد: سکته مغزی قابل پیشگیری است، زیرا در موارد بسیاری مرتبط با سبک زندگی است.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
وزیر بهداشت گفت: در حوزه درمان باید نظارت‌ها و بازدیدهای شبانه و سرزده مسئولان مستمر باشد تا نارضایتی‌های مردم کاهش یابد، زیرا جلب رضایت مردم، رضایت خداوند را به همراه دارد. سیاست اصلی ما نیز در وزارت‌بهداشت تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری است تا بیماری‌ها در مراحل اولیه تشخیص داده شده و مشکلات و گرفتاری‌های مردم کاهش یابد. بنابراین انتظار داریم مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کرمان، نقشه توسعه این استان را بر مبنای پراکندگی جمعیت و نه سرانه جمعیتی، تهیه و ارائه کنند. وی از بیماری‌های غیرواگیر، روند رو به رشد سالمندی جمعیت، سلامت روان، توجه به سلامت حاشیه شهرها و همچنین، سلامت مردان به‌عنوان موضوعات مهمی یاد کرد که باید در این زمینه‌ها، اقدامات جدی و پیشگیرانه‌ای انجام شود. آموزش‌های علوم پزشکی جامعه محور نیستوزیر بهداشت گفت: در حوزه آموزش با وجود پیشرفت‌ها و دستاوردهای متعددی که داشته‌ایم، چند اشکال جدی وجود دارد؛ یکی اینکه آموزش‌های علوم پزشکی جامعه محور نیست که طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» با هدف جامعه محور کردن بهداشت، درمان و آموزش به طور آزمایشی در دو استان سمنان و قزوین اجرایی می‌شود.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
مشاور امور ایثارگران استانداری قم با بیان اینکه با دستور ویژه آقای سرمست استاندار قم به مسئله خودسوزی جانباز اعصاب و روان ورود کردیم، گفت: از آقای هاشمی مدیرکل بنیاد شهید قم بابت این مورد توضیح خواسته‌ایم. محمدرضا گروسی با اشاره به انتشار خبر خودسوزی یک جانباز ۴۵ درصد اعصاب و روان در منزلش، اظهار داشت: در حال حاضر اطلاعاتی که داریم در حد همین مطالب کلی است که مطرح شده، اما با دستور ویژه سرمست استاندار قم، در نامه‌ای به آقای هاشمی مدیرکل بنیاد شهید قم از او بابت این اتفاق اخیر توضیح خواسته‌ایم، کما اینکه در مورد سه خودسوزی اخیر هم از وی توضیح خواسته بودیم. مشاور امور ایثارگران استانداری قم در پاسخ به این سؤال که مدیرکل بنیاد شهید قم چه توضیحی بابت سه خودسوزی اخیر داشتند؟، گفت: ایشان تحلیل‌هایی کرده بود و دلایلی هم بابت خودسوزی نفرات قبلی ارائه کرده بودند که البته یک مورد این موارد هم برای ما زیاد است. وی خاطرنشان کرد: از آقای عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید کشور هم درخواست کرده‌ایم تا یک آسیب‌شناسی و کار پژوهشی در مورد دلایل این خودسوزی‌ها صورت گیرد. مشاور امور ایثارگران استانداری قم اضافه کرد: همچنین چندی پیش مسئول حوزه حقوقی بنیاد شهید کشور و مسئول بازرسی بنیاد شهید کشور برای بررسی بیشتر موضوعات قبلی به قم آمده بودند و نشستی هم با بنده در استانداری داشتند.
برنابرنا9 ساعت قبل
سرطان خون لنفومی (Lymphoma)، این نوع سرطان خون سیستم لنفاوی را که وظیفه آن دفع مایعات زیادی از بدن و همچنین تولید گلبول سفید خون است، تحت تاثیر قرار می‌دهد. سرطان خون میلوما (Myeloma)، این نوع سرطان خون سلول‌های پلاسما را هدف قرار داده و مانع تولید آنتی بادی در بدن می‌شود و سیستم ایمنی بدن را در برابر عفونت‌ها ضعیف و حساس می‌کند. پیشگیری از سرطان لوسمیاز آنجا که دلیل اصلی سرطان خون مشخص نیست پس نمی‌توان راه قطعی برای پیشگیری از ابتلا به این سرطان پیشنهاد نمود. سرطان خون لنفومی (Lymphoma) تقریبا نصف انواع سرطان خون سرطان خون لنفومی و یا سایر سرطان‌های وابسته به سیستم لنفاوی می‌باشند. سرطان خون میلوما (Myeloma) میلوما سرطان سلول‌های پلاسمای خون می‌باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
محمدرضا گروسی با اشاره به انتشار خبر خودسوزی یک جانباز ۴۵ درصد اعصاب و روان در منزلش، اظهار داشت: در حال حاضر اطلاعاتی که داریم در حد همین مطالب کلی است که مطرح شده، اما با دستور ویژه سرمست استاندار قم، در نامه‌ای به آقای هاشمی مدیرکل بنیاد شهید قم از او بابت این اتفاق اخیر توضیح خواسته‌ایم، کما اینکه در مورد سه خودسوزی اخیر هم از وی توضیح خواسته بودیم. مشاور امور ایثارگران استانداری قم در پاسخ به این سؤال که مدیرکل بنیاد شهید قم چه توضیحی بابت سه خودسوزی اخیر داشتند؟، گفت: ایشان تحلیل‌هایی کرده بود و دلایلی هم بابت خودسوزی نفرات قبلی ارائه کرده بودند که البته یک مورد این موارد هم برای ما زیاد است. وی خاطرنشان کرد: از آقای عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید کشور هم درخواست کرده‌ایم تا یک آسیب‌شناسی و کار پژوهشی در مورد دلایل این خودسوزی‌ها صورت گیرد. در هر صورت جانبازان اعصاب و روان، همیشه کارهای‌شان ارادی نیست و لذا این جانبازان عزیز ما باید دائما تحت نظر باشند؛ البته این اطلاعات فعلا در حد کلیات است و در نهایت معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید کشور که مسئول آسیب‌شناسی ویژه این موضوع هستند، باید نظر دهند. مشاور امور ایثارگران استانداری قم اضافه کرد: همچنین چندی پیش مسئول حوزه حقوقی بنیاد شهید کشور و مسئول بازرسی بنیاد شهید کشور برای بررسی بیشتر موضوعات قبلی به قم آمده بودند و نشستی هم با بنده در استانداری داشتند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
به گزارش مشرق، عبدالناصر همتی در واکنش به ماجرای گم شدن ۱۸ میلیارد دلار منابع ارزی کشور گفت: بخش عمده‌ای از ۱۸ میلیارد دلار ارز اختصاص یافته در سال ۹۷ به صورت کالا وارد شده است. وی افزود: اما در خصوص تعیین تکلیف ۱٫۲ میلیارد دلار آن، موضوع برای پیگیری به تعزیرات ارجاع شده است. رئیس جمهور روز گذشته در اجتماع مردم یزد در حسینیه امیر چخماقوحانی در بخشی از سخنانش گفته بود: «یک عده از افرادی که کمی بداخلاق هستند در طول ماه‌های گذشته در برخی از روزنامه‌ها چنین نوشته‌اند که این دولت در سال ۹۷ و با ارز ۴۲۰۰ تومانی، ۱۸ میلیارد دلار را به باد داده است در این راستا به رییس بانک مرکزی دستور دادم تا تمام پول هایی که در سال گذشته در ۶ ماه اول پرداخت کرده را فهرست و اعلام کند و در این زمینه اخیرا نامه آن را به من داده است و از ایشان خواستم که این نامه را منتشر کند.» رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: «یک عده آدمی که نه اخلاق و نه ایمان دارند و نه با منافع ملی آشنا هستند چنین می‌گویند که پارسال ۱۸ میلیارد دلار گم شده است لذا بانک مرکزی امروز آمار مربوط به این موضوع را منتشر کرد.» روحانی خاطرنشان کرد: «بر اساس گزارش بانک مرکزی از این رقم، ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار کالاهای اساسی و درمانی و پزشکی وارد شده است و تمام فهرست آن کاملا مشخص می‌باشد. ۱۲ میلیارد دلار هم کالاهای دیگری وارد شده که لیست همه آنها مشخص است به جز یک میلیارد دلار که اختلاف حساب وجود دارد و در این زمینه به تعزیرات اعلام شده که بررسی‌های لازم را انجام دهد.» رئیس جمهور تصریح کرد: «مردم بدانند در این دولت یک ریال یا یک دلار گم نخواهد شد و آن در دوران دیگری بود که میلیاردها دلار گم می‌شد و هنوز هم پیدا نشده است. بنابراین راه را اشتباه نروید.»
ایمناایمنا10 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، سایت محلی قم نیوز نوشت: چهارمین جانباز در کمتر از سه ماه در قم خودسوزی کرد و خودسوزی وی منجر به فوت شده است. پیگیری خبرنگار قم نیوز مشخص کرده است که علی رغم تلاش کادر درمانی بیمارستان، این جانباز فوت کرده است. این چهارمین مورد خودسوزی جانبازان در قم، در کمتر از ۳ ماه اخیر است. کاهش سن سکته مغزی در ایرانجمشید کرمانچی مشاور معاون درمان وزارت بهداشت گفت: سن سکته مغزی در دنیا و ایران کاهش یافته و مردم نباید فکر کنند که فقط در سن پیری رخ می‌دهد و باید نسبت به علائم آن هوشیار باشند. کرمانچی تاکید کرد: گاهی مردم انتظار دارند که سکته مغزی تنها در افراد پیر و از کار افتاده‌ بروز کند؛ در حالیکه فردی که شاغل است یا فرد سالمی که در حال پیاده‌روی در خیابان است هم ممکن است دچار سکته مغزی شود.
فارسفارس10 ساعت قبل
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس گفت: واحد تولیدکننده واشر خودرو که به صورت تقلبی اقدام به بسته‌بندی و عرضه می‌کرد، شناسایی و تعداد ۳۰۰ قطعه واشر کشف شد که ارزش ریالی کالای ضبط شده ۱۶۵ میلیون ریال بود. صفری افزود: این طرح یکی از ماموریت‌های اصلی اداره صنعت شهرستان پردیس است و هدف از اجرای این طرح ساماندهی و شناسایی تمامی واحدهای اقتصادی به استثناء واحدهای خرده‌فروشی است. رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس اضافه کرد: در این طرح مسوولان واحدهای مختلف با مراجعه، ثبت مشخصات خود، بازرسان این اداره جهت تایید نهایی به واحد مراجعه میکنند. رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس ادامه داد: واحد تولید کننده واشر خودرو نیز که به صورت تقلبی اقدام به بسته بندی این واشر‌ها میکرده شناسایی و تعداد ۳۰۰ قطعه واشر کشف شد که ارزش ریالی کالای ظبط شده ۱۶۵ میلیون ریال بود. وی اضافه کرد: در مجموع ارزش رسالی کالاهای ظبط شده طی ۶ ماه اخیر حدود ۳۳۰ میلیارد ریال انواع کالاهای قاچاق و تقلبی کشف و ضبط شد.
فارسفارس10 ساعت قبل
مدافع تیم شهر خودرو به دلیل مصدومیت همراه با تیم امید به اندونزی نرفت و به مشهد برگشت تا زیر نظر پزشکان شهر خودرو مصدومیت خود را مداوا کند. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم امید کشورمان که برای مسابقات مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده می‌شود برای برپایی اردوی تدارکاتی و انجام چند بازی دوستانه به اندونزی رفت و این در حالی است که محمد آقاجانپور بازیکن این تیم در این سفر بازیکنان تیم امید را همراهی نکرد. آقاجانپور که دچار کشیدگی عضله از ناحیه چهارسر شده به اندونزی نرفت و عصر امروز راهی مشهد شد تا زیر نظر پزشکان تیم شهر خودرو دوره درمانی خود را پشت‌سر بگذارد. همچنین محمدعلی فرامرزی بازیکن شهر خودرو که در بازی با پارس جنوبی مصدوم شده بود از ۳-۴ روز دیگر به تمرینات تیمش بازخواهد گشت. پس از اینکه جواب MRI این بازیکن به دست پزشکان شهر خودرو رسید مشخص شد که زانوی فرامرزی ملتهب شده و مشکل خاصی ندارد.

به انتهای لیست رسیدید