دستگاه قضایی

دستگاه قضایی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش مشرق، نخست وزیر رژیم صهیونیستی چهارشنبه در جمع لابی صهیونیست‌های آمریکا، ضمن بیان توضیحاتی در خصوص آخرین تحولات در سزمین‌های اشغالی و غزه خواستار تحریم‌ ایران از سوی اروپا شد. بر اساس این گزارش، دستگاه قضایی اروپا روز‌های گذشته طی حکمی الصاق برچسب روی کالاهایی را که تولید شهرک‌های صهیونیست‌نشین است، تایید کرد. این در حالی است که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن استقبال از ترور فرماندهان جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه، هشدار داد در صورت تداوم ناآرامی‌ها، حملات به مواضع جهاد اسلامی ادامه می‌یابد. درگیری‌ها در نوار غزه بعد از حمله صبح بامداد سه‌شنبه (۲۱ آبان) رژیم صهیونیستی به منزل مسکونی «بها ابوالعطا» از رهبران جنبش جهاد اسلامی و شهادت وی و همسرش آغاز شد. در حمله دیگری، رژیم صهیونیستی به منطقه «المزه» دمشق، «معاذ» فرزند «اکرم العجوری» از اعضای دفتر سیاسی جهاد اسلامی به شهادت رسید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
آقای روحانی اکنون به وضوح، نگران برملا شدن برخی تخلفات کلان و پنهان برخی اطرافیان یا مدیران خویش است. ماه گذشته بود که نیما زم، جعبه سیاه شبکه عملیات روانی دشمن در سه سال اخیر، شکار و به کشور منتقل شد. اگر نیما زم، جعبه سیاه نفوذ اطلاعاتی و امنیتی دشمن است، رسول دانیال زاده جعبه سیاه برخی زد و بند‌های کلان اقتصادی و سیاسی است که پول‌های کلان کثیف تولید کرده و ضمنا آن را وارد فضای انتخابات کرده است. قطعا رمزگشایی چنین جعبه سیاه مهمی، از علت اصلی ناکارکردی و بدکارکردی دستگاه‌های مسئول در مبارزه با فساد در همین پنج شش سال اخیر راز گشایی می‌کند. اما آقای روحانی چنین روشنگری و شفافیت را ناخوش می‌دارد، اصلا به هم می‌ریزد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان با کمبود نیرو و قرق بان مواجه است. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این اقدام را می‌توان به نوعی حفاظت با مشارکت مردم نام گذاشت. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت و تعامل عشایر نیز در فصل بذرکاری از دیگر برنامه‌های این نهاد است. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: مردم می‌توانند گزارشات خود را در خصوص قطع درختان و کوره‌های ذغال با شماره ۱۵۰۴ با ما در میان گذاشته تا سریع با متخلفان برخورد شود. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد از عرصه‌های کهگیلویه و بویراحمد ملی است در صورتیکه این میزان به اندازه ۱۰ درصد مابقی نیز توجه نمی‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
بارزانی که صبح چهارشنبه وارد بغداد شده بود، ابتدا با عادل عبدالمهدی نخست وزیر و سپس با محمد حلبوسی رئیس پارلمان و در ادامه با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار کرد. این بیانیه افزود حکیم اظهار داشت خواسته‌های تظاهرات کنندگان مستلزم تشریک مساعی گروه‌های سیاسی است، این خواسته‌های اصلاحی است. بر اساس بیانیه پارلمان عراق، محمد حلبوسی روز چهارشنبه در ساختمان مجلس، جینین پلاسخارت نماینده سازمان ملل متحد در امور عراق را به حضور پذیرفت که در این جلسه، دو معاون حلبوسی و روسای فراکسیون‌های پارلمانی حضور داشتند. بر اساس گزارش السومریه، پلاسخارت هم طی حضور در پارلمان عراق تاکید کرد عراقی‌ها بهای سنگینی را پرداخت کردند که قابل تصور نیست تا صداهایشان شنیده شود. عبدالمهدی به هیئت اروپایی چه گفت؟ خبر دیگر اینکه، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق خطاب به اعضای یک هیئت اروپایی گفت دستورات سرسختانه‌ای به نیروهای امنیتی داده شده مبنی بر اینکه از خشونت بی‌رویه علیه تظاهرات کنندگان استفاده نکنند.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
بارزانی که صبح چهارشنبه وارد بغداد شده بود، ابتدا با عادل عبدالمهدی نخست وزیر و سپس با محمد حلبوسی رئیس پارلمان و در ادامه با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار کرد. این بیانیه افزود حکیم اظهار داشت خواسته‌های تظاهرات کنندگان مستلزم تشریک مساعی گروه‌های سیاسی است، این خواسته‌های اصلاحی است. بر اساس بیانیه پارلمان عراق، محمد حلبوسی روز چهارشنبه در ساختمان مجلس، جینین پلاسخارت نماینده سازمان ملل متحد در امور عراق را به حضور پذیرفت که در این جلسه، دو معاون حلبوسی و روسای فراکسیون‌های پارلمانی حضور داشتند. بر اساس گزارش السومریه، پلاسخارت هم طی حضور در پارلمان عراق تاکید کرد عراقی‌ها بهای سنگینی را پرداخت کردند که قابل تصور نیست تا صداهایشان شنیده شود. عبدالمهدی به هیئت اروپایی چه گفت؟ خبر دیگر اینکه، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق خطاب به اعضای یک هیئت اروپایی گفت دستورات سرسختانه‌ای به نیروهای امنیتی داده شده مبنی بر اینکه از خشونت بی‌رویه علیه تظاهرات کنندگان استفاده نکنند.
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
جدایی طلبان کاتالونیا روز چهارشنبه بزرگراه (AP۷) که اسپانیا را به فرانسه متصل می‌کند، مسدود کردند. هم اکنون این بزرگراه بطور کامل در اختیار جدایی طلبان کاتالونیا است و عبور و مرور هرگونه وسیله نقلیه از آن امکان پذیر نیست. بر اساس حکم دستگاه قضایی مادرید، این افراد به علت نقش خود در تلاش برای جدایی کاتالونیا از اسپانیا در سال ۲۰۱۷ به زندان محکوم شدند. این راهپیمایی در پی چندین روز تظاهرات اعتراضی از سوی جدایی طلبان کاتالان در منطقه شمال شرق اسپانیا انجام شد که در مواقعی تظاهرات جدایی طلبان به درگیری خشونت آمیز با پلیس منجر شد. حامیان وحدت در اسپانیا می‌گویند جدایی طلبان سیاست‌های محلی را به انحصار گرفته‌اند و باعث اختلاف بین خانواده‌ها و دوستان در این منطقه شده‌اند.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
رسول دانیال‌ زاده مشهور به «سلطان فولاد» که از کشور فرار کرده بود دستگیر و به کشور بازگردانده شد. لحظه دستگیری او را در این ویدئو ببینید. اواخر آذر ماه و اوایل دی ماه سال ۹۵ بود که خبر دستگیری یک ابر بدهکار بر سر زبان‌ها افتاد. در ابتدا نام این فرد «ر. د» مطرح شده بود اما با کمی بررسی دقیق‌تر مشخص شد نام دقیق وی رسول دانیال زاده است. در همین راستا مشخص شد که دانیال زاده در پرونده خود بدهی کلان بانکی را دارد که برخی رقم آن را بیش از ۲۶۰۰ میلیارد تومان برآورد کرده بودند.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از العربیه, عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در دیدار با یک هیئت اروپایی بر تشکیل کمیته حقیقت یاب در مورد کشته شدن تظاهرات کنندگان عراقی و ارجاع پرونده آن به دستگاه قضایی تأکید کرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
فرمانده یگان حفاظت اراضی کشور: پیام مازند - ساری- فرمانده یگان حفاظت اراضی کشور با اعلام این که مازندران بدترین وضعیت را در دریاخواری، جنگل‌خواری، مرتع‌خواری، کوه‌خواری و تغییر کاربری غیرقانونی اراضی کشاورزی در کشور دارد، گفت: زمین‌خواری در مازندران به مرز بحران رسیده است. وی با بیان این نکته که در پنج ماهه امسال یکهزارو ۴۱۱ مورد تصرف و تغییر کاربری زمین در استان مازندران گزارش شده است، گفت: از سویی دیگر به دلیل مشکلات اعتباری، اجتماعی و امنیتی فقط ۱۶مورد قلع و قمع در این استان صورت گرفته است. حسن آبادی در عین حال از وجود دغدغه و نگرانی‌های حفظ و حراست از زمین‌های طبیعی و کشاورزی بین دستگاه‌های مختلف استان مازندران قدردانی کرد و افزود: همه باید در حفظ زمین‌های منطقه شمال بویژه مازندران همکاری و مشارکت جدی داشته باشند. در این مراسم سرهنگ احمد ابراهیمی به عنوان فرماندهی یگان حفاظت امور اراضی مازندران معارفه شد و حکم خود را از فرمانده یگان حفاظت امور اراضی کشور دریافت کرد. برچسب‌هاکشاورزی مازندران یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری زمین خواری
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - یگان حفاظت امور اراضی از امروز چهارشنبه با معرفی فرمانده آن به صورت رسمی در استان مازندران آغاز به کار کرد. تشکیل یگان حفاظت مور اراضی از مهر ماه سال با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و با هدف ساماندهی و قانونمندسازی فعالیت گشت‌های اراضی کشاورزی در دستور کار قرار گرفت و پیش از این هم در ۱۵ استان این یگان تشکیل شد. در مراسم آغاز به کار یگان حفاظت امور اراضی مازندران که ابراهیم حسن آبادی فرمانده یگان حفاظت امور اراضی کشور در آن حضور داشت، سرهنگ احمد ابراهیمی به عنوان فرماندهی این یگان معرفی شد و حکمش را دریافت کرد. نبود ساختار انتظامی، علت ناموفقیت گشت هامدیر امور اراضی جهاد کشاورزی مازندران در این مراسم از شکل گیری و آغاز به کار یگان حفاظت امور اراضی در استان ابراز خرسندی کرد و گفت: به رغم فعالیت گشت‌های امور اراضی اما به دلیل نداشتن ساختار جدی انتظامی، ماموریت‌ گشت‌های اراضی ناقص بوده است. برچسب‌هاکشاورزی سازمان امور اراضی کشور مازندران
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرپرست فرمانداری فومن عصر چهارشنبه در نشست اصحاب رسانه فومن در فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه امسال یکی از مهم‌ترین رویدادهای سیاسی کشور رقم خواهد خورد، اظهار کرد: رسانه، خبرنگاران و فعالانه فضای مجازی در آگاهی بخشی و جلب مشارکت حداکثری مردم نقش مهمی ایفا می‌کنند. حمیدرضایی در ادامه با بیان اینکه فعالان رسانه‌ شهرستان فومن باید هنجارها و اصول و چارچوب‌های قانونی را رعایت کنند، افزود: ارتباطات پایه و اساس ارتقای هر جامعه‌ای محسوب می‌شود. وی با تأکید بر اینکه انتقال آزاد اطلاعات در برخی اوقات می‌توانند سبب بروز آسیب و گمراهی در سطح جامعه شود، ادامه داد: خبرنگاران و فعالان رسانه و فضای مجازی نباید با تخریب، نکوهش و تحت فشار قرار دادن افراد از اهداف اصلی خود دور شوند. وی با تأکید بر اینکه فعالان رسانه و فضای مجازی باید اصول و مبانی ارزشی موجود در اسلام را رعایت کنند، گفت: مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی و دفاع از حقوق مردم از وظایف اصلی دستگاه قضایی است. وی در ادامه تأکید کرد: دستگاه قضایی در ایام انتخابات بر فعالیت شبکه‌های اجتماعی در راستای تشویش اذهان عمومی نظارت و با هرگونه اقدام خلاف قانون برخورد قاطع می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
پاسخ روحانی به این اشکال چیست؟ روحانی البته امروز در جلسه هیات دولت پاسخ این موضوع را داده است. ما تازه گفتیم؟ این ۲ میلیارد دلار را چند سال پیش در شورای امنیت ملی تصویب کردیم و چند سال پیش وزیر اقتصاد زمان ما به قوه قضائیه نامه رسمی نوشته است. خود من این‌ها را بارها و در سخنرانی‌های متعدد گفتم و باز هم خواهم گفت تا روزی که حل بشود. پیگیری یک جرم به سه طریق ممکن است: شکایت یک شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام ضابط قانونی و اقدام مدعی العموم. دادستانی که در مشهد و به طور کلی استان خراسان رضوی، مقابل اجرای کنسرت‌های قانونی و مجوزدار ایستاده است؛ نمی‌توانسته در مقابل این فسادها بایستد؟ ۴.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
ایسنا/فارس رئیس کل دادگستری فارس خواستار بررسی تخصصی امر کارشناسی و وکالت در پرونده‌ها شد و عنوان کرد: برای اعمال نظر دقیق در پرونده‌ها نیاز به وکلاء و کارشناسان تخصصی داریم. رئیس کل دادگستری فارس همچنین خواستار نظارت و ساماندهی وکلاء و کارشناسانی شد که برای امور وکالت و کارشناسی در شهرهای گرمسیری جذب شده‌اند اما در دیگر شهرها مشغول به فعالیت هستند. او همچنین بر جدی گرفتن موضوع معاضدت توسط وکلاء تاکید کرد و خواستار شرکت بیشتر این قشر حقوقی در این امر شد. رئیس کل دادگستری فارس با تاکید بر ایجاد صلح سازش در پرونده‌ها با ورود وکلا، گفت: آمار طلاق در استان فارس و شیراز بالاست و نیاز به کاهش دعاوی خانواده در کلانشهر شیراز داریم. موسوی همچنین ضمن تبریک ولادت خاتم الانبیاء نیز عنوان کرد که وحدت شیعه و سنی در فارس مثال زدنی است.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
ایسنا/گیلان سرپرست فرمانداری فومن با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که رسانه‌ها را به رعایت عدالت، اجرای قانون و حفظ ارزش‌های جامعه اسلامی دعوت می‌کند، گفت: هدف مشترک اهالی رسانه و مدیران حفظ انسجام، وحدت ملی و ایجاد آرامش در جامعه باشد و تلاش شود. وی با بیان اینکه ارتباطات پایه و اساس ارتقای آدمی در اجتماع است، گفت: انتقال آزاد اطلاعات توسط رسانه‌ها در برخی موارد ممکن است سبب گمراهی شود. وی با بیان این مسئله که در جنگ رسانه‌ای دشمن از طریق فضای مجازی تلاش می‌کند بر افکار و زندگی شخصی مردم تاثیر بگذارد، افزود: اهمیت فضای مجازی طبق فرمایش مقام معظم رهبری همچون فضای حقیقی مورد توجه ماست. ایران عقیده با اشاره به اینکه فضای رسانه‌ای می‌تواند در جهت رفع مشکلات مردم گام بردارد و اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار دهد، افزود: در ایام انتخابات پیش رو فضای مجازی با رعایت جنبه‌های قانونی می‌تواند شور انتخاباتی را افزایش دهد. وی خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات شبکه‌های اجتماعی که در راستای تشویش اذهان عمومی فعالیت کنند، توسط دستگاه قضایی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
به گزارش دویچه‌وله، بنا به ادعای برخی منابع خبری غربی، این فرد که نامش حمید نوری اعلام شده در دادگاه اعدامی‌های سال ۶۷ نقش داشته است. دستگاه قضایی سوئد روز چهارشنبه ۲۲ آبان (۱۳ نوامبر) هویت فردی را که روز شنبه گذشته از سوی مرزبانی این کشور بازداشت شده بود اعلام کرد. این فرد حمید نوری نام دارد که پیشتر به نام عباسی مشهور بوده است. در سال ۱۳۶۷، تعدادی از اعضای سازمان مجاهدین در ایران محاکمه و اعدام شدند. مقامات ایرانی هنوز به این موضوع واکنش نشان نداده‌اند.
فارسفارس10 ساعت قبل
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: رئیس‌جمهور باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد و سنگ‌اندازی در کار قوه قضاییه و دوقطبی‌سازی در کشور مشکلات مردم را حل نمی‌کند. رئیس جمهوری که در میان مشکلات اقتصادی شش سال کشور را معطل مذاکره با کشورهای غربی نگه داشت و انتظار کشید. وی افزود: بیان حرف‌های جناحی در میان مردمی که تحت فشار اقتصادی هستند رسالت رئیس قوه مجریه کشور نیست. نوریان تاکید کرد: ریاست قوه مجریه باید پاسخگوی مطالبات مردم درباره مشکلات تولید واردات بی رویه و بیکاری جوانان باشد و سنگ اندازی در کار قوه قضاییه و دوقطبی سازی در کشور مشکلات مردم را حل نخواهد کرد. وی ادامه داد: مجاهدت دستگاه قضایی در مواجهه با فساد قابل تحسین است و باید از جانب دولت مجلس نخبگان و مردم مورد حمایت و تقویت قرار گیرد.
مهرمهر10 ساعت قبل
وی اظهار داشت: طرح تحول در قوه قضائیه با استفاده از تجربیات موفق سایر کشورها از جمله در کاهش پرونده‌های ورودی در حال تدوین است. رئیس مرکز مطالعات راهبردی و مدیریت تحول قوه قضائیه با بیان اینکه طرح تحول در قوه قضائیه با مشارکت ۲۷۰ قاضی و دادستان‌های سراسر کشور به‌ منظور آسیب‌شناسی در قوه قضائیه صورت پذیرفت، افزود: در اجرای طرح تحول در قوه قضائیه ۱۳ چالش کانونی شناسایی شد و از میان این چالش‌ها، هفت ابر چالش برای سند تحول قوه قضائیه در دستور کار قرار گرفت. عابدینی با بیان اینکه تدوین سند تحول قوه قضائیه از سال ۹۳ در دستور کار معاونت راهبری این قوه قرار گرفت، افزود: سند نهایی طرح توسط آیت‌الله رئیسی در دستور کار قرار گرفته است. وی بیان کرد: آسیب‌شناسی، آینده‌پژوهی و دین‌پژوهشی قضایی رویکردهای نظری در تدوین سند تحول قوه قضائیه است. عابدینی با تأکید بر اینکه آینده دستگاه قضایی در دستور کار مراکز علمی کشور قرار گیرد، افزود: باید طرح تحول قوه قضائیه به‌صورت کامل اجرایی شود.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
من اراده حرفه‌ای آقای رئیسی را ستایش می‌کنم به این اعتبار که ایشان تسلط کافی بر جوانب حرفه‌ای فعالیت‌های قضایی دارد. عطریانفر ادامه داد: آقای رئیسی از ابتدا در قوه قضاییه تلاش و فعالیت و مدیریت داشت و پله به پله موقعیت‌های ارتقائی را طی کرد پس شایسته‌ترین کسی است که بعد از سال‌های ۶۰ تا امروز در مسند ریاست قوه قضاییه قرار گرفته است. وی با بیان اینکه سیاست فسادزدایی آیت‌الله رئیسی موجب تشکر و احترام و امتنان است، عنوان کرد: فرمایشات آقای رئیس جمهور در نقد قوه قضاییه ولو درست هم باشد از تریبون‌های رسمی که بیشتر شائبه‌های بهره‌برداری تبلیغاتی از آن می‌شود، مناسب رئیس‌جمهور محترم نیست. عطریانفر افزود: ما حضور آقای رئیسی در رأس قوه قضاییه را مغتنم می‌شماریم و توصیه من به آقای روحانی این است که از این فرصت تاریخی فراهم‌آمده در قوه قضاییه استقبال کند و احتمالا اگر هم نقدی دارد، آن نقد را دوستانه‌تر و در اتاق‌های در بسته منتقل کنند. عطریانفر خاطرنشان کرد: طبیعی است مخاطبان وقتی این نوع گفتگوها را مقایسه می‌کنند چه بسا حریم آقای روحانی تضعیف شود و قطعا تضعیف رئیس‌جمهور به مصلحت نیست.
مهرمهر11 ساعت قبل
وی با اشاره به ضرورت جلوگیری از آسیب زدن به ارکان قوه قضائیه افزود: شاخص‌هایی مانند کادرسازی، برنامه محوری، انقلابی ماندن، دقت در صدور احکام قضایی، حفظ آبروی مجرمان و خانواده آنان، اجرای احکام صادره، حراست از سلامت دستگاه قضایی و غیره باید در دستور کار باشد. رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در ادامه اظهار داشت: قضات باید در بررسی پرونده‌ها و صدور احکام دقت و سرعت داشته باشند. برخی برای اهداف سیاسی خود به نیروهای مسلح حمله می‌کنندحجت الاسلام بهرامی با انتقاد از اینکه برخی برای اهداف سیاسی خود به نیروهای مسلح حمله می‌کنند، افزود: نیروهای مسلح با اقتدار و تمام توان خود در حال دفاع از کیان انقلاب اسلامی هستند. رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح از مخدوش شدن امنیت کشور جلوگیری می‌کنند که این اقدامی بزرگ است، تصریح کرد: تعجیل در موضع‌گیری‌ها درباره تخلفات افراد در نیروهای مسلح امری نادرست است. حجت الاسلام بهرامی با بیان اینکه دنیا به دنبال افزایش اختیارات پلیس‌های خود است، افزود: طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته میزان رضایتمندی از عملکرد سازمان قضایی نیروهای مسلح به ۸۵ درصد رسیده است.
فارسفارس11 ساعت قبل
رسول دانیال زاده مشهور به «سلطان فولاد» در خارج از کشور دستگیر و به کشور بازگردانده شد. در ابتدا نام این فرد «ر. د» مطرح شده بود اما با کمی بررسی دقیق‌تر مشخص شد نام دقیق وی رسول دانیال زاده است. فرار دانیال زاده به بهانه درماندر ابتدای مهرماه امسال بود که خبرهایی درخصوص فراری شدن رسول دانیال زاده از کشور گوش به گوش می‌شد. همین امر فرار رسول دانیال زاده را قطعی کرده و باعث شد موضوع فرار وی صحت پیدا کند. بازداشت دانیال زاده و بازگشت به ایرانحالا پس از گذشت یک ماه از علنی شدن موضوع فرار دانیال زاده اخباری به گوش می‌رسد که این فرد در یکی از کشورها شناسایی شده و پس از دستگیری به ایران بازگردانده شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
وی ادامه داد: بالاترین مقام قضایی کشورحجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم تصریح کرد: دیوان عالی کشور اختیار نظارت بر تمام احکام قضایی کشور دارد که سفر‌هایی که در سطح کشور شروع کردیم برای اعمال نظارتی است که پرونده‌های آن به دیوان عالی کشور نمی‌آید. رئیس دیوان عالی کشور با ذکر آیه‌ای از قرآن تصریح کرد: یا ای‌ها الذین آمنو کونوا قوامین بالقسط. حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور گفت: چنانچه ما اطلاع و آگاهی حقوقی داشته باشیم دعوی را درست مطرح می‌کنیم و در این صورت درست هم رأی خواهیم داد. حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم ادامه داد: از مزایای اینکه شخص با آگاهی حقوقی طرح شکایت کند این است که این شکایت هم استدلال و هم استناد دارد. رئیس دیوان عالی کشور گفت: در دیوان عالی کشور هر گونه پرونده‌ای وارد نمی‌شود، اما متاسفانه مواردی هست که اعتراض‌های بیهوده و بی ربط ارسال می‌شود و دیوان عالی کشور هم سرگرم این موارد می‌شود تا به وظیفه اصلی خود نرسد.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
وی با اشاره به بروز نشانه‌های از تفاهم‌های سیاسی بین جریانهای سیاسی عراق برای برون رفت از بحران جاری این کشور افزود: در حال حاضر اوضاع عراق با ثبات دنبال می‌شود و گروه‌های سیاسی در تفاهم با یکدیگر قرار دارند. قانون انتخابات باید به سرعت تصویب شود و تعدیلاتی هم در قانون احزاب صورت گیرد. برخی مطالبات غیر واقعی در این رابطه در خصوص انحلال پارلمان یا استعفای فوری دولت و تغییر قانون اساسی مطرح می‌شود. تعدادی از تظاهرات کنندگان در رویکرد انفعالی که در پیش گرفته‌اند، چنین مطالباتی را مطرح می‌کنند. تسنیم: مشکل کجاست؟ آیا خواسته‌های جوانان عراقی خواسته‌های زیادی است؟ حمادی: جوانان عراق باید بدانند که نسلی در این کشور از بیکاری رنج می‌برند.
خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل
رئیس دیوان عالی کشور گفت: اوضاع امروز اقتصاد کشور تماما به دلیل تحریم نیست، به دلیل بی ارادگی‌ها، ظلم، ‌ بی لیاقتی و ناشایستگی‌های بعضی از کسانی است که پستها را اشغال کرده‌اند. وی ادامه داد: بالاترین مقام قضایی کشور رئیس دیوان عالی کشور است یعنی ناظر بر تمام احکام قضایی کشور چه آن احکامی که از درجه بالایی برخوردار است و برای تایید رای به دیوان عالی کشور ارجاع داده می‌شود و چه آن احکامی که به دیوان نمی‌آید و در استان‌ها است. رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به جمع بندی نظارت‌ها در پایان سفر به هر استان ادامه داد: این حرکت و نظارت در تاریخ دیوان عالی کشور بی سابقه است، هدف ما این است که آرایی که صادر می‌شود درست صادر شود، کیفیتش و استدلالش و به تعبیری در یک کلمه عادلانه و قانونی باشد. رئیس دیوان عالی کشور با ذکر آیه‌ای از قرآن تصریح کرد: یا ایها الذین آمنو کونوا قوامین بالقسط. رئیس دیوان عالی کشور گفت: در دیوان عالی کشور هر گونه پرونده‌ای وارد نمی‌شود اما متاسفانه مواردی هست که اعتراض‌های بیهوده و بی ربط ارسال می‌شود و دیوان عالی کشور هم سرگرم این موارد می‌شود تا به وظیفه اصلی خود نرسد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
در همین راستا خبرگان قانون اساسی در ۲۸ مردادماه ۱۳۵۸ فعالیت خود را برای تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آغاز کردند. سرمقاله‌هایی که او گاهی در روزنامه انقلاب اسلامی می‌نوشت به کلی علیه جریان انقلابی با اسم رمز «چماق‌داران» بود. به نحوی که فردای آن روز غالب رسانه‌های خارجی سخنان بنی‌صدر را انقلاب و علیه دستاوردهای انقلاب تلقی کردند. آیت‌الله بهشتی اگرچه تصریح داشت نظر بنی صدر مخالف قانون و نظر شورای نگهبان و خبرگان قانون اساسی است. پس از رسیدگی مفصل قضایی و گروهک‌های طرفدار رئیس‌جمهور (بنی صدر) به جهت اعمال تحریک‌آمیز و حمل اسلحه به‌عنوان متهم اعلام شدند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور، گفت: اوضاع امروز اقتصاد کشور تماما به دلیل تحریم نیست، به دلیل بی ارادگی‌ها، ظلم، ‌ بی لیاقتی و ناشایستگی‌های بعضی از کسانی است که پستها را اشغال کرده‌اند. وی ادامه داد: بالاترین مقام قضایی کشور رئیس دیوان عالی کشور است یعنی ناظر بر تمام احکام قضایی کشور چه آن احکامی که از درجه بالایی برخوردار است و برای تایید رای به دیوان عالی کشور ارجاع داده می‌شود و چه آن احکامی که به دیوان نمی‌آید و در استان‌ها است. مرتضوی مقدم تصریح کرد: دیوان عالی کشور اختیار نظارت بر تمام احکام قضایی کشور دارد که سفرهایی که در سطح کشور شروع کردیم برای اعمال نظارتی است که پرونده‌های آن به دیوان عالی کشور نمی‌آید. رئیس دیوان عالی کشور با ذکر آیه‌ای از قرآن تصریح کرد: یا ایها الذین آمنو کونوا قوامین بالقسط. رئیس دیوان عالی کشور گفت: در دیوان عالی کشور هر گونه پرونده‌ای وارد نمی‌شود اما متاسفانه مواردی هست که اعتراض‌های بیهوده و بی ربط ارسال می‌شود و دیوان عالی کشور هم سرگرم این موارد می‌شود تا به وظیفه اصلی خود نرسد.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
طبق آمار اداره‌کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد، ۵۳ درصد از اراضی ملی این استان را جنگل و حدود ۳۷ درصد آن را مراتع تشکیل می‌دهد اما برای حفاظت از این میزان منابع ملی امکانات و نیروی انسانی کافی در دسترس نیست. غلامحسین حکمتیان با بیان اینکه با امکانات موجود نمی‌توانیم آنطور که نیاز است از منابع ملی محافظت کرده و از زمین‌خواری‌ها جلوگیری کنیم، افزود: برای حفاظت از منابع طبیعی استان نیازمند همکاری و مشارکت مردم هستیم. مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هم‌اکنون ۷۴ قرقبان در سطح استان کار حفاظت از منابع طبیعی را انجام می‌دهند، ابراز کرد: سه برابر میزان کنونی نیروی قرقبان نیاز داریم اما مجوز و اعتبار لازم برای جذب این نیروها به ما داده نمی‌شود. حکمتیان کمبود امکانات برای مقابله با آتش‌سوزی، جلوگیری از زمین‌خواری و احیای جنگل‌ها را از دیگر مشکلات منابع طبیعی استان عنوان و بیان کرد: اعتبارات استانی جوابگوی نیاز منابع طبیعی نیست. مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: زمین‌خواری‌ در این استان در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته و از ابتدای امسال تاکنون نیز ۱۳۰ هکتار از اراضی ملی استان رفع تصرف شده است.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
نخست‌وزیر پیشین لبنان اظهارات اخیر سید حسن نصرالله درباره فساد را ستود. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فؤاد سنیوره، نخست‌وزیر پیشین لبنان گفت: اگر بگویند که من اقدام غیرقانونی انجام داده‌ام به این معناست که دولت‌های بعد از دولت من نیز اشتباه کرده‌اند. دستگاه قضایی لبنان امروز در این پرونده در معرض آزمون سرنوشت‌سازی است و من امیدوارم که در آن موفق شود. سنیوره همچنین اظهارات سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان را ستود و بر اهمیت مرجع بودن دستگاه قضایی و ضرورت ایفای نقش این دستگاه در شفافیت و عدالت تأکید کرد. اخیرا دادستان مالی لبنان سنیوره را برای بازجویی درباره ۱۱ میلیارد دلار که در دوره نخست‌وزیری وی صرف شده، احضار کرد.
انتخابانتخاب12 ساعت قبل
وی ادامه داد: بالاترین مقام قضایی کشور رئیس دیوان عالی کشور است یعنی ناظر بر تمام احکام قضایی کشور چه آن احکامی که از درجه بالایی برخوردار است و برای تایید رای به دیوان عالی کشور ارجاع داده می‌شود و چه آن احکامی که به دیوان نمی‌آید و در استان‌ها است. حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم تصریح کرد: دیوان عالی کشور اختیار نظارت بر تمام احکام قضایی کشور دارد که سفرهایی که در سطح کشور شروع کردیم برای اعمال نظارتی است که پرونده‌های آن به دیوان عالی کشور نمی‌آید. رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به جمع بندی نظارت‌ها در پایان سفر به هر استان ادامه داد: این حرکت و نظارت در تاریخ دیوان عالی کشور بی سابقه است، هدف ما این است که آرایی که صادر می‌شود درست صادر شود، کیفیتش و استدلالش و به تعبیری در یک کلمه عادلانه و قانونی باشد. رئیس دیوان عالی کشور با ذکر آیه‌ای از قرآن تصریح کرد: یا ایها الذین آمنو کونوا قوامین بالقسط. رئیس دیوان عالی کشور گفت: در دیوان عالی کشور هر گونه پرونده‌ای وارد نمی‌شود اما متاسفانه مواردی هست که اعتراض‌های بیهوده و بی ربط ارسال می‌شود و دیوان عالی کشور هم سرگرم این موارد می‌شود تا به وظیفه اصلی خود نرسد.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
رئیس دیوان عالی کشور گفت: اوضاع امروز اقتصاد کشور تماما به دلیل تحریم نیست، به دلیل بی ارادگی‌ها، ظلم، ‌ بی لیاقتی و ناشایستگی‌های بعضی از کسانی است که پست‌ها را اشغال کرده‌اند. وی ادامه داد: بالاترین مقام قضایی کشور رئیس دیوان عالی کشور است یعنی ناظر بر تمام احکام قضایی کشور چه آن احکامی که از درجه بالایی برخوردار است و برای تایید رای به دیوان عالی کشور ارجاع داده می‌شود و چه آن احکامی که به دیوان نمی‌آید و در استان‌ها است. مرتضوی مقدم تصریح کرد: دیوان عالی کشور اختیار نظارت بر تمام احکام قضایی کشور دارد که سفرهایی که در سطح کشور شروع کردیم برای اعمال نظارتی است که پرونده‌های آن به دیوان عالی کشور نمی‌آید. رئیس دیوان عالی کشور با ذکر آیه‌ای از قرآن تصریح کرد: یا ایها الذین آمنو کونوا قوامین بالقسط. رئیس دیوان عالی کشور گفت: در دیوان عالی کشور هر گونه پرونده‌ای وارد نمی‌شود اما متاسفانه مواردی هست که اعتراض‌های بیهوده و بی ربط ارسال می‌شود و دیوان عالی کشور هم سرگرم این موارد می‌شود تا به وظیفه اصلی خود نرسد.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
وی با تشکر از مانور خبری‌ای که شبکه پرس تی‌وی درباره آزادی پروفسور سلیمانی راه انداخته، گفت: مسلما بی‌تاثیر نیست. وی همچنین از مردم خواست فریاد نقض حقوق بشر را بشنوند، با هم همراه باشند و آزادی دکتر سلیمانی را بخواهند. همین‌طور دولت ایران که تلاش‌هایی در این زمینه انجام داده، تلاشش را در جهت انجام اقدامى عاجل جدی‌تر کند و دکتر سلیمانی را به خانواده و جامعه علمی ایران بازگرداند. از بین بردن وقت، زندگى و سلامتى یک انسان و خانواده‌اش به منظور سوءاستفاده سیاسی، نوعی نقض حقوق بشر است. وضعیت دکتر سلیمانی با توجه به کاهش وزن شدید، افت بینایی و مشکلات ناشی از بیماری مزمنی که دارد، نگران‌کننده است.

به انتهای لیست رسیدید