دسر

ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
ساعت ۲۴-طرز تهیه دسر پان اسپانیا / مواد لازم برای تهیه دسر پان اسپانیایی / طرز تهیه دسر خوشمزه اسپانیا / نکات تهیه دسر پان / طرز تزئین و سرو دسر پان اسپانیاییمواد لازم برای تهیه دسر پان اسپانیایی: گردوی خرد شده ……. دسر پان اسپانیایی یک نوع دسر لایه لایه بسیارغیر قابل تصور خوشمزه می‌باشد که باید حتما آن را امتحان نمایید. طرز تهیه دسر پان اسپانیا: در ابتدا تخم مرغ و شکر را با همزن برقی خوب بزنید. دسر پان یکی از انواع خوشمزه دسر‌های بین المللی است که با هزینه کم و به راحتی تهیه می‌گردد. (طرز تهیه دسر پان اسپانیا)
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 هفته قبل
ساعت ۲۴-طرز تهیه دسر توت فرنگی / طرز تهیه دسر لیوانی / مواد لازم برای تهیه دسر توت فرنگی / مواد لازم برای تهیه دسر لیوانی / طرز تهیه دسر خوشمزهمواد لازم برای تهیه دسر توت فرنگی: ژله توت فرنگی: یک بستهآب جوش: یک لیوانخامه: دو قاشق غذا خوریوانیل: به مقدار لازمژله آلوورا: یک بستهشیر: یک لیوانشکر: دو قاشق غذا خوریژله بلوبری: یک بستهطرز تهیه دسر توت فرنگی: یک بسته ژله توت فرنگی را با یک لیوان آب جوش کاملا مخلوط کنین تا شفاف بشود (اگه آب به اندازه کافی داغ باشه بعد از سه دقیقه هم زدن کاملا شفاف میشود) توجه کنید دیگه نیازی به اضافه کردن آب سرد وجود نداره چون می‌خواهیم لایه‌ها سفت باشندحالا به اندازه مساوی از ژله داخل لیوان‌های مورد نظرتون بریزین و حدود ١ ساعت بگذارین یخچال تا ژله‌ها ببندندقسمت صورتی رنگ ژله یک بسته ژله توت فرنگی می‌باشد که با دو قاشق خامه و یه کوچولو وانیل مخلوط شده است (حواستون باشه وقتی ژله توت فرنگی را اماده کردین بگذارین خنک بشود و بعد خامه را اضافه کنین و حسابی هم بزنین تا یکدست بشود) بعد به ژله زیرین اضافه کنید (نکته اینکه اگه ژله داغ اضافه کنین ژله زیرین آب می‌شود و فرمش رو از دست می‌دهد پس اجازه بدهید خنک بشه (ولی نبنده) بعد اضافه کنیدقسمت سفید رنگ یک بسته ژله آلوورا است که با نصف لیوان شیر ولرم و دو قاشق شکر مخلوط شده (می‌توانید شکر نزنین ولی طعم آلوورا را بهتر می‌کند) و به همین روند لایه‌ها تکرار شدن تا قسمت آبی دسررا آماده نماییمقسمت آبی رنگ هم یک بسته ژله بلوبری است که با ٣ قاشق شیر ولرم مخلوط شده استتوی هر مرحله‌ای که ژله رو درست میکنید اجازه بدهید ژله خنک بشود بعد به لایه زیرین را اضافه کنیدبرای اینکه وقتی ژله‌ها را داخل لیوان می‌ریزین به جداره‌ها نخورن از قیف استفاده کنین که ژله را به ته لیوان هدایت کندبرای اینکه لایه‌ها یکدست و هم اندازه بشوند هر بار مقدار مشخصی ژله بریزین مثلا بگین این لایه برای هر لیوانی که دارم ٦ قاشق باشه، یا مثلا یه ملاقه …و در آخر هر بار که می‌خواهین ژله جدید را اضافه کنین حتما چک کنید که لایه قبلی بسته باشدمواد لازم برای تهیه دسر لیوانی: شیر: ۳ پیمانهشکر: ۳۰۰ گرمآرد ذرت: ۶ قاشق غذا خوریزرده تخم مرغ: ۳ عددکره: ۱۰۰ گرموانیل: ۲ قاشق چای خوریزعفران: یک قاشق مربا خوریرنگ خوراکی ژله‌ای بنفش: مقداریطرزتهیه دسر لیوانی: یک پیمانه شیر را با ۱۰۰گرم شکر ودو قاشق غذا خوری آرد ذرت ویک عدد زرده تخم مرغ و یک قاشق چای خوری وانیل و یک قاشق مربا خوری زعفران مخلوط کرده وبا همزن دستی خوب بزنید (توجه داشته باشید که با همان همزن دستی روی حرارت مداوم هم بزنید با قاشق گلوله میشود) تا مواد مخلوط شوند و روی حرارت بزارید ومدام هم بزنید وقتی به غلظت رسید از روی حرارت برداشته و۵۰ گرم کره را اضافه کرده وهم زده تا کره داخل مواد ذوب شود وبعد داخل لیوان بریزید سریع این کار را بکنید چون این دسر زود میبندد. حالا لایه دوم رو هم دو پیمانه شیر ودو عدد زرده تخم مرغ و یک قاشق چای خوری وانیل و۱۷۰گرم شکر وچهار قاشق غذا خوری آرد ذرت را خوب مخلوط کنید ومقداری رنگ خوراکی ژله‌ای بنفش به آن اضافه کنید و روی حرارت گذاشته مدام هم زده تا غلیظ شود واز رو حرارت بردارید و ۵۰گرم کره بریزید وبعد روی لایه زعفرانی ریخته وتزیین کنید و می‌توانید از هر رنگ دلخواه دیگری نیز استفاده کنید. (طرز تهیه دسر لیوانی و توت فرنگی)
رکنارکنا2 ماه قبل
در این مطلب برخی از فواید دسر خوردن را با شما در میان می‌گذاریم. برای صبحانه ایده‌آل هستندمادرتان همیشه می‌گفت تا زمانی که سبزیجات توی بشقاب صبحانه را تمام نکنید، اجازه دسر خوردن ندارید؟ در این مورد اشتباه می‌کرده! شاید خوردن دسر گرانولا که سرشار از فیبر و اسیدهای چرب ضروری است، بیشتر از مصرف یک تخم‌مرغ آب‌پز به فرزند شما انرژی بدهد. پس همیشه از دسر خوردن نترسید، بلکه قبل از خوردن، نگاهی به مواد به کار رفته در دسرها بیندازید. فواید دسر و راه‌هایی برای تهیه دسر سالمحالا که از فواید دسر خوردن با شما صحبت کردیم، می‌خواهیم چند میانبر برای آماده کردن دسر‌های سالم و پرخاصیت را با شما درمیان بگذاریم.

طرز تهیه ژله طبیعی انار

تابناکتابناک2 ماه قبل
مواد لازم:۳ عدد انار۱٫۵ گرم آنزیم پکینتاز۵۰ گرم شکر۳٫۸ گرم نمک۷٫۵ گرم اسید مالیک۹٫۵ گرم ژلاتینهرچند می‌توان به راحتی با خرید پودر ژله از سوپرمارکت این دسر خوشمزه را در خانه ساخت اما ساخت ژله کاملا طبیعی با استفاده از آب میوه واقعی نیز ارزش زحمت بیشتر را دارد. به جز حفظ طعم واقعی میوه در دسر، از نظر سلامتی نیز این دسر سالم‌تر است و می‌تواند زینت بخش سفره‌های شما باشد. در این ویدیو طرز تهیه دسر انار کاملا طبیعی را از مرحله گرفتن آب انار تا تبدیل آن به ژله بیاموزید.

طرز تهیه گرانیتای لیمو

تابناکتابناک2 هفته قبل
مواد لازم:۶۰گرم شکر۵گرم ژلاتین۲۲۰ گرم آب۲۵۰ گرم آب لیموگرانیتا یک دسر نیمه منجمد ایتالیایی است که از شکر، آب و طعم‌دهنده‌های مختلف درست می‌شود. این دسر از شهر سیسیل در ایتالیا نشأت گرفته است و در شهرهای مختلف کل ایتالیا در شکل‌های متفاوت موجود است. این دسر کمی شبیه به «سربی / Sorbet» است هرچند که در سیسیل ساختاری کریستالی‌تر و بافتی بزرگ و درشت‌تر دارد. طرز تهیه این دسر لذیذ را در این ویدیو فرا خواهید گرفت.

ساندویچ بستنی حلزونی

تابناکتابناک3 هفته قبل
مواد لازم: نان ساندویچکرهشکلات فندقیبستنی وانیلیهمان طور که از نامش پیداست، ساندویچ بستنی حلزونی یک دسر خوشمزه است. که در آن با مالیدن شکلات فندقی روی نان ساندویچی و بستنی یک دسر شیرین و فندقی درست می‌شود. روش درست کردن این دسر ساده را در ویدیو تابناک ببینید.

طرز تهیه دسر شاه بلوط

تابناکتابناک2 هفته قبل
ترافل …طرز تهیه کاستارد با کرم کارامل کاستارد یکی از موادی است که از بهم زدن و حرارت دادن به زرده تخم مرغ و …طرز تهیه سوپ مینتسرونه سوپ مینسترونه یک سوپ فوق العاده خوشمزه ایتالیایی است که قدمت آن به روم …روش صحیح اندازه‌گیری مواد غذایی خشک و تر اندازه‌گیری امری بسیار بسیار مهم در آشپزی است. اگر مقادیر مورد نیاز یک …طرز تهیه بال مرغ ترد عسلی بال مرغ را می‌توان به طرق مختلفی کباب کرد، سرخ کرد یا در فر پخت. در این …چگونه پنیر تولید می‌شود؟ هرچند اساس ساختن همه پنیرها یکی است، اما تغییرات مختلف در فرایند تولید و …راززدایی از سبزیجات غیرعادی پاییزه کدوی کابوچا، کلم قمری، کرفس کوهی و … این‌ها بعضی از گیاهان و سبزیجات …طرز تهیه ساندی انبه ساندی نوعی دسر بستنی است که از یک تکه بستنی که بر روی آن شربت یا سس …طرز تهیه گرانیتای لیمو گرانیتا یک دسر نیمه منجمد ایتالیایی است که از شکر، آب و طعم‌دهنده‌های …طرز تهیه پودینگ ژله‌ای کودکان عاشق ژله و شیر هستند. پودینگ ژله‌ای بهترین راه برای ترکیب ژله و …تکنیک‌های تزیین کیک با خامه تزیین کیک با خامه توسط قیف و ماسوره یکی از زیباترین و هنرمندانه‌ترین …طرز تهیه پای کره بادام زمینی پای نوعی خوراک مانند پیراشکی است که از یک بخش خمیری و موادی که در داخل …طرز تهیه پارافه کدو حلوایی پارافه‌ یک نوع دسر چند لایه است که به صورت سرد سرو می‌شود. پارافه را …
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
مواد لازم برای موس: شیر ۱ لیوان شکر نصف لیوان خامه نصف لیوان بستنی نصف لیوان پودر ژلاتین ۱ قاشق غذاخوری رنگ خوراکی مورد دلخواه به مقدار خیلی کمطرز تهیه موس: ابتدا شیر را بجوشانید بعد شکر و ژلاتین را اضافه کنید بعد بگذارید دوباره بجوشد بعد از جوش آمدن زیر آن را خاموش کنید و خامه و بستنی را اضافه کنید و با همزن دستی مخلوط کنید تا ذوب شود، برای رنگی شدن آن می‌توانید در یک مقدار آن رنگ خوراکی و یا اسانس اضافه کرد، داخل ظرف بریزید و داخل یخچال بگذارید تا سفت شود خیلی خوشمزه است.

طرز تهیه ژله شیری جک فروت

تابناکتابناک1 هفته قبل
مواد لازم: یک لیتر شیر نارگیلسیزده تا چهارده سانتی‌متر رشته‌ها آگار آگاریک پیمانه (۲۵۰ میلی‌لیتر) آبدو قاشق غذاخوری نشاسته ذرت۴ تا ۵ عدد جک فروت رسیدهسه تا چهار قاشق غذاخوری شیره درخت افرا (در صورت نیاز) توت فرنگی (اختیاری) ژله شیری جک فروت یک دسر سرد خوب برای روزهای تابستانی است. این دسر به خوبی از میوه‌هایی مانند جک‌روت و توت‌فرنگی استفاده می‌کند و با استفاده از عامل ژله‌کننده آگار آگار و شیر نارگیل یک دسر سالم نیز به شمار می‌رود. در صورتی که دسترسی به میوه جک‌فروت نداشته باشید هم می‌توانید این دسر را با استفاده از وانیل یا سایر میوه‌ها مانند انبه یا خربزه درست کنید.

طرز تهیه پاناکوتای انبه

تابناکتابناک2 ماه قبل
مواد لازم: یک پیمانه نکتار انبهیک بسته پودر ژلاتین بدون طعمگوشت میوه ۴ تا ۵ انبهیک پیمانه شیریک بسته پودر ژلاتین بدون طعمیک سوم پیمانه شکریک بند انگشت نمک بدون یدیک قاشق غذاخوری دانه‌ها وانیل له شدهدو پیمانه خامه غلیظ پر چربپاناکوتا یک نوع دسر ایتالیایی است که با خامه و ژلاتین در داخل قالب تهیه می‌شود. به این دسر قهوه، وانیل و دیگر انواع افزودنی‌ها طعم داده می‌شود. پاناکوتا یکی از پرطرفدارترین و لذیذترین دسرهای دنیاست. در این ویدیو طرز تهیه دسر پاناکوتای انبه را به زیبایی هر چه تمام‌تر فرا خواهید گرفت.

اینجا بهشت کسانی است که عاشق شیرینی‌جات هستند! +تصاویر

5+
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مسقطی انار و زرشک (۴۰۰ گرمی) شیگوار با مبلغ ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار به فروش می‌رسد. قیمت انواع دسر منجمد در بازار به شرح زیر است:

طرز تهیه ساندی انبه

تابناکتابناک2 هفته قبل
در این ویدیو طرز تهیه ساندی انبه با ماست را فرا خواهید گرفت. استفاده از ماست به جای بستنی و همچنین انبه که سرشار از ویتامین سی است این دسر را بسیار سالم و مقوی ساخته است. ساندی نوعی دسر بستنی است که از یک تکه بستنی که بر روی آن شربت یا سس ریخته شده تشکیل شده است. در این ویدیو طرز تهیه ساندی انبه با ماست را فرا خواهید گرفت. استفاده از ماست به جای بستنی و همچنین انبه که سرشار از ویتامین سی است این دسر را بسیار سالم و مقوی ساخته است.

دستور پخت رول شیرین هاوایی

تابناکتابناک3 ماه قبل
این رول‌ها به عنوان دسر، خوراکی مناسبی برای کودکان یا حتی بزرگسالان بسیار مناسب می‌‎باشند. طرز تهیه این رول‌ها را در این ویدیو فرا خواهید گرفت. رول‌های شیرین هاوایی بسیار بافت و ساختاری نرم و لطیف دارد و دقیقا به اندازه کافی شیرین هستند و شیرینی آنها زننده نیست. این رول‌ها به عنوان دسر، خوراکی مناسبی برای کودکان یا حتی بزرگسالان بسیار مناسب می‌‎باشند. طرز تهیه این رول‌ها را در این ویدیو فرا خواهید گرفت.

طرز تهیه کاستارد با کرم کارامل

تابناکتابناک2 هفته قبل
مواد لازم:۳ قاشق غذاخوری شکریک عدد تخم‌مرغدو قاشق غذاخوری شیر عسلیدو قاشق غذاخوری شیر تغلیظ شدهکاستارد یکی از موادی است که از بهم زدن و حرارت دادن به زرده تخم مرغ و شیر یا خامه درست می‌شود. بسته به این‌که چه میزان در آن زرده تخم مرغ یا مواد غلیظ‌کننده بکار رفته‌ باشد، دارای غلظت‌های متفاوت است. کاستارد بیشتر به عنوان دسر یا مواد تشکیل‌دهنده سس دسر بکار می‌رود و در این‌ صورت حاوی شکر و وانیل است. همچنین به عنوان دسر در نان خامه‌ای، کرم کارامل، پودینگ، پای و تارت استفاده ‌می‌شود. در این ویدیو طرز تهیه کاستارد با کرم کارامل را فرا خواهید گرفت.
رکنارکنا1 ماه قبل
پای ‌های تهیه شده با میوه‌های مختلف از جمله دسر‌های پرطرفداری هستند که در مهمانی‌ها میز شما را تزئین می‌کنند. کسی که موز دوست نداشته باشد به ندرت پیدا می‌شود، بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا طرز تهیه پای موز خامه‌ای که یک دسر خوشمزه با استفاده از موز و خامه است را به شما آموزش دهیم. در ظرفی یک عدد زرده تخم مرغ را کمی هم بزنید (باید تخم مرغ با دمای اتاق متعادل شده باشد) سپس مقداری از مخلوط شیر را به آن اضافه کنید و هم بزنید. به آرامی تخم مرغ و شیر را به بقیه مخلوط اضافه کنید و مجددا روی حرارت قرار دهید تا بجوشد (حدود ۲ دقیقه). ظرف را از روی حرارت بردارید و کره و وانیل را به آن اضافه کنید، روی ظرف را بپوشانید و به مدت ۳۰ دقیقه داخل یخچال قرار دهید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 هفته قبل
ساعت ۲۴-طرز تهیه محلبی خرما / مواد لازم جهت تهیه محلبی خرما / خواص خرما / طرز تهیه دسر مقوی خرما / آسان‌ترین روش تهیه دسر خرماییمواد لازم جهت تهیه محلبی خرما: پیمانه لیوان فرانسوی دسته دار است. محتوای کالری خرما بالاتر از بیشتر میوه‌های تازه است. محتوای کالری خرما‌ها شبیه سایر میوه‌های خشک، مانند کشمش و انجیراست. خرما جایگزین قند: به دلیل طعم شیرین، مواد مغذی، فیبر و آنتی اکسیدان‌ها، خرما‌ها یک جایگزین سالم برای قند سفید در دستور العمل‌های غذایی هستند. (طرز تهیه محلبی خرما)
رکنارکنا3 ماه قبل
حالا مخلوط کره و بیسکوییت را ته یک ظرف بریزید و به وسیله پشت یک قاشق خوب فشرده کنید تا بافت آن منسجم شود. طرز تهیه دسر گلابی داغ با بستنی وانیلیسه عدد از بیسکوییت‌ها را داخل مخلوط‌کن ریخته و تا جایی که می‌توانید میکس کنید. حالا مخلوط بستنی را به بیسکوییت اضافه کنید. حالا بستنی را داخل همان قالبی که بیسکوییت‌ها را در آن فشرده کردید، ریخته و پس از آنکه فورم ظرف را گرفتند، در سینی دیگری برگردانید. بیسکوییت باقی‌مانده را هم به عنوان تزیین روی دسر قرار دهید.
رکنارکنا1 ماه قبل
بادام زمینی علاوه‌بر طعم خوب، به دلیل داشتن مواد مغذی دارای فواید زیادی هم برای سلامتی است. بادام زمینی به کاهش خطر بیماری‌های قلبی، کنترل وزن و تثبیت سطح قند خون کمک می‌کند. پس در ادامه با طرز تهیه پای کره بادام زمینی با ما همراه باشید تا این دسر خوشمزه را برای یک مهمانی یا یک بعد از ظهر به ‌یاد ماندنی تهیه کنید. کره بادام زمینی را به همراه پنیر خامه‌ای در ظرفی ریخته و خوب هم بزنید؛ هم زدن را تا زمیناکه مخلوط نرم شود ادامه دهید. وانیل، شکر را به مخلوط خامه و کره بادام زمینی تهیه کرده اضافه کنید و هم بزنید؛ بعد از آنکه یکدست شدند خامه را اضافه کرده و مجددا هم بزنید.
ایسناایسنا2 هفته قبل
جشنواره «خولی فشکن» اولین جشنواره محلی روستای دافسار است که با همکاری جهاد کشاورزی شهرستان رشت در این روستا برگزار شد. به گزارش ایسنا، در جشنواره «خولی فشکن» که با استقبال گسترده مردم از مناطق مختلف همراه بود، محصولات محلی، کشاورزی، صنایع دستی و غذایی توسط بانوان این روستا ارائه شد. زهرا موسوی یکی از بانوان این روستا که در این جشنواره حضور داشت در گفت و گو با ایسنا گفت: گوجه سبز یا آلوچه سبز که در زبان محلی به آن خولی می‌گویند، درختی است با پوست نازک به رنگ سبز که دارای یک هسته سخت است. وی گفت: گوجه سبز معمولا بصورت خام مصرف می‌شود ولی فرآورده‌های آن بخصوص رب گوجه سبز ترش و جنگلی جایگاه ویژه‌ای در چاشنی انواع خوراک‌ها برای گیلانیان دارد. این بانوی روستایی ادامه داد: برخی از غذاها در گیلان با همین گوجه سبز تهیه می‌شود که از جمله آن می‌توان به خورشت خولی آبی و خولی فتکه نام برد.
رکنارکنا1 هفته قبل
فرنی پرتقالی یکی از انواع فرنی و دسری خوشمزه با عطر پرتقال است. فرنی دسری اصیل و خیلی قدیمی است؛ یعنی از آن زمان که دسر خوردن مد نبود و مردم اصلا نمی‌دانستند دسر چیست در ایران فرنی پخته می‌شد و خیلی هم طرفدار داشت. مواد لازم: شیر یک لیترآرد ذرت ۶ ق غشکر یک پیمانهکره ۲۵ گرمزرده تخم مرغ ۲ عددوانیل یک چهارم ق مآب و رنده پوست پرتقال ۱ عددطرز تهیهشیر را با آرد ذرت مخلوط کنید. سپس شکر، کره و زرده‌های تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده و مواد را خوب مخلوط کنید. سپس آب و رنده پوست پرتقال را اضافه کنید.
رکنارکنا1 هفته قبل
برای تهیه آب هندوانه باید گوشت هندوانه را بامخلوط کن بزنید تا یکدست شود سپس از صافی رد کنید تا آب هندوانه بدست بیاید. پودر نشاسته را با مقداری آب هندوانه مخلوط کنید و پس از اینکه خوب حل شد به بقیه آب هندوانه اضافه نمایید. شکر، چوب دارچین و اسانس وانیل را نیز به آب هندوانه اضافه کنید. دسر را داخل قالب بریزید وبه مدت ۵ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و سفت شود. بعد با پودر پسته و یا هر چیزی که دوست دارید دسر هندوانه را تزیین کنید.

طرز تهیه کیک ژله‌ای میوه‌ای

تابناکتابناک1 ماه قبل
این کیک ژله‌ای میوه‌ای دسری مناسب برای سرو در مهمانی‌ها یا مراسم‌های خاص است. استفاده از ژلاتین برای درست کردن یک لایه بی‌رنگ برای میوه‌ها و پودر ژله برای ایجاد یک لایه رنگی زیر آن‌ها این دسر را زیبا و خوشمزه می‌کند. کیکی سرشار از میوه‌ها تازه، زیبا، مفید و خوشمزه با لایه‌ای ژله‌ای. این کیک ژله‌ای میوه‌ای دسری مناسب برای سرو در مهمانی‌ها یا مراسم‌های خاص است. استفاده از ژلاتین برای درست کردن یک لایه بی‌رنگ برای میوه‌ها و پودر ژله برای ایجاد یک لایه رنگی زیر آن‌ها این دسر را زیبا و خوشمزه می‌کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
کفبیخ یا کف زنی یک نوع شیرینی و دسر سنتی و قدیمی در خراسان است. در خراسان جنوبی نوعی خوراکی سنتی درست می‌شود که مردم آن را به نام بستنی خراسان جنوبی می‌شناسند. کفبیخ یا کف زنی یک نوع شیرینی و دسر سنتی و قدیمی در خراسان است. تهیه شیرینی کفبیخ یا کف زنی یکی از آیین‌های شب چله در منطقه جغرافیایی قهستان و خراسان قدیم به خصوص قاین (پایتخت ایالت قهستان قدیم) است. اگر در نوروز به خراسان جنوبی سفر کردید میل کردن کف خراسان جنوبی را در کنار بازدید از جاذبه‌های گردشگری از دست ندهید.

طرز تهیه پاناکوتا ماچا وگان

تابناکتابناک2 ماه قبل
افرادی که وگان هستند به دلیل وجود شیر از خوردن این دسر لذیذ محروم هستند اما در این ویدیو طرز تهیه پاناکوتا ماچا (پودر چای سبز) با استفاده از شیر سویا آموزش داده می‌شود. که مشکلی با رژیم وگان ایجاد نمی‌کند. پاناکوتا یکی از معروف‌ترین و خوشمزه‌ترین دسرهای دنیاست که با شیر، خامه و ژلاتین درست می‌شود. افرادی که وگان هستند به دلیل وجود شیر از خوردن این دسر لذیذ محروم هستند اما در این ویدیو طرز تهیه پاناکوتا ماچا (پودر چای سبز) با استفاده از شیر سویا آموزش داده می‌شود. که مشکلی با رژیم وگان ایجاد نمی‌کند.

کیک ژله‌ای میوه‌ای

تابناکتابناک1 ماه قبل
این کیک ژله‌ای میوه‌ای دسری مناسب برای سرو در مهمانی‌ها یا مراسم‌های خاص است. استفاده از ژلاتین برای درست کردن یک لایه بی‌رنگ برای میوه‌ها و پودر ژله برای ایجاد یک لایه رنگی زیر آن‌ها این دسر را زیبا و خوشمزه می‌کند. کیکی سرشار از میوه‌ها تازه، زیبا، مفید و خوشمزه با لایه‌ای ژله‌ای. این کیک ژله‌ای میوه‌ای دسری مناسب برای سرو در مهمانی‌ها یا مراسم‌های خاص است. استفاده از ژلاتین برای درست کردن یک لایه بی‌رنگ برای میوه‌ها و پودر ژله برای ایجاد یک لایه رنگی زیر آن‌ها این دسر را زیبا و خوشمزه می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
کفبیخ یا کف زنی یک نوع شیرینی و دسر سنتی و قدیمی در خراسان است. در خراسان جنوبی نوعی خوراکی سنتی درست می‌شود که مردم آن را به نام بستنی خراسان جنوبی می‌شناسند. کفبیخ یا کف زنی یک نوع شیرینی و دسر سنتی و قدیمی در خراسان است. تهیه شیرینی کفبیخ یا کف زنی یکی از آیین‌های شب چله در منطقه جغرافیایی قهستان و خراسان قدیم به خصوص قاین (پایتخت ایالت قهستان قدیم) است. به گزارش ایسنا، اگر در نوروز به خراسان جنوبی سفر کردید میل کردن کف خراسان جنوبی را در کنار بازدید از جاذبه‌های گردشگری از دست ندهید.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
در این پست ما تهیه تارت خرما و گردو را به عنوان یک دسر به شما توصیه می‌کنیم. تارت خرما و گردو گزینه مناسبی برای عصرانه و یا صبحانه می‌باشد که به لطف وجود خرما وگردو نسبت به سایر دسر‌ها مغذی‌تر خواهد بود. تارت خرما و گردو از دسر‌های فوق العاده مقوی است که اغلب افراد آن را به عنوان وعده افطاری در نظر می‌گیرند تا انرژی از دست رفته را دوباره به بدن برگردانند. خرما و گردو دو ماده با طبیعت گرم هستند که در این تارت با ترکیب با هم دسری فوق العاده را ایجاد کرده‌اند. در این صورت نان تارت آماده شده کوچکتر خواهد شد.

طرز تهیه ژله قهوه

تابناکتابناک2 ماه قبل
طرز تهیه سوپ گوجه بریان شده و فلفل دلمه قرمز سوپ گوجه بریان شده نوعی سوپ سبزیجات است که با بریان کردن سبزیجات و مخلوط …طرز تهیه لاته ماچا لاته یکی از انواع نوشیدنی‌های قهوه است که با قهوه اسپرسو و شیر درست …طرز تهیه خامه ترب کوهی ترب کوهی برخلاف نام آن ربطی به خانواده ترب‌ها ندارد و از خویشاوندان خردل …طرز تهیه میگو با عسل و گردو میگو غذای دریایی خوشمزه و سالمی است که برای تامین پروتئین عالی است. عسل …طرز تهیه اسموتی توت فرنگی، گریپ فروت و زنجبیل اسموتی یک نوشیدنی مخلوط شده و گاهی شیرین شده است که از میوه تازه درست …طرز تهیه بستنی قفلی قفلی یک بستنی-دسر لبنی منجمد است که خاستگاه آن هندوستان است. معمولا آن …طرز تهیه بامب براونی ناپلی دسر بامب نوعی بستنی است که در قالب نیم دایره قرار داده می‌شود و نام آن …طرز تهیه پاناکوتای انبه پاناکوتا یک نوع دسر ایتالیایی است که با خامه و ژلاتین در داخل قالب تهیه …پنج اشتباه هنگام آشپزی با تابه‌ نچسب تابه‌های نچسب یکی از مهم‌ترین اسباب پخت و پز غذاها هستند. آن‌ها برای قلب و فشار …طرز تهیه نوشیدنی‌ گازدار با یخ خشک نوشیدنی‌ها گازدار طعم طراوت بخش، سرحال کننده و نشاط آوری دارند و مردم در …طرز تهیه ژله طبیعی انار هرچند می‌توان به راحتی با خرید پودر ژله از سوپرمارکت این دسر خوشمزه را …طرز تهیه پوره کدو گردویی کدو گردویی نوعی کدو است که در کشورهای اروپایی و آمریکایی پرورش داده …دستور پخت برگر گیاهی پیشرفته گیاهخواران همان‌طور که از اسمشان پیداست گوشت نمی‌خورند اما همچنان …طرز تهیه مرغ لو مین مرغ لومین یک غذا سنتی چینی است که از مرغ طعم‌دار شده با سس سویا و سس …دستور پخت مافین پای سیب پای سیب یکی از محبوب‌ترین و خوشمزه‌ترین پای‌ها در دنیاست. مافین‌ نیز …
ایسناایسنا2 ماه قبل
نتایج یک مطالعه تازه نشان می‌دهد ترتیبی که برای مصرف وعده‌های غذایی‌ انتخاب می‌کنیم بر مجموع کالری مصرفی ما در طول روز تاثیرگذار است. به گزارش ایسنا، افراد به هنگام صرف وعده غذایی به خصوص در رستوران‌ها و در مواجهه با یک منوی غذایی با انتخاب‌های گوناگونی روبه‌رو می‌شوند. به طور میانگین افرادی که یک دسر پرکالری انتخاب کردند، ۳۰ درصد کمتر از افرادی که در ابتدا یک دسر سالم را سفارش داده بودند، کالری دریافت کردند. تاثیر «بار شناختی» بر انتخاب غذادر پایان این چهار آزمایش متخصصان همچنین تاثیر «بار شناختی» مانند ایجاد یک دغدغه ذهنی بر نحوه انتخاب غذا در شرکت‌کنندگان را بررسی کردند. در این قسمت از آزمایش از شرکت‌کنندگان خواسته شد یک عدد دو یا هفت رقمی را به هنگام انتخاب غذا به یاد داشته باشند.

به انتهای لیست رسیدید