دعا

دعا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ماه قبل
به گزارش مشرق، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه ادعا کرد پهپاد آمریکایی که چند ماه پیش توسط ایران ساقط شد در حریم هوایی ایران نبوده است. یکی از اظهارات ترامپ درباره ایران که صحت آن به شدت مورد تردید واقع شده ادعایی است که او روز ۲۷ تیرماه درباره ساقط کردن یک پهپاد ایرانی مطرح کرد. ساعاتی بعدتر بود که مقام‌های نظامی ایران هم ادعای ترامپ را تکذیب کرده و اعلام کردند هیچ پهپاد ایرانی سرنگون نشده است. از این وعده ۵۸ روز می‌گذرد و کاخ سفید هنوز نه فیلم و نه هیچ سند دیگری درباره ادعای ترامپ منتشر نکرده است. درباره ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی هم در حال حاضر، فیلم منتشرشده سپاه تنها سند عینی است که در دسترس عموم قرار دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ماه قبل
پنجشنبه هفته گذشته بود که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در مراسمی در کاخ سفید ادعا کرد که ناو «یو. باکسر» یک پهپاد ایرانی را سرنگون کرده است. در اظهارنظرهای دیگر ترامپ ایران را به دروغگویی متهم کرده است. او سه‌شنبه هفته جاری با بیان اینکه «گواه‌های زیادی در خصوص سرنگونی پهپاد ایران وجود دارند» گفت ایران درباره اینکه این پهپاد سرنگون نشده، دروغ می‌گوید. درباره ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی هم در حال حاضر، فیلم منتشرشده سپاه تنها سند عینی است که در دسترس عموم قرار دارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور7 ماه قبل
امیر دریادار خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دشمن از محلی که قادر به دیدن ما نیست، منتظر غافل‌گیری باشد. در این مورد هم نیروی دریایی سپاه بسیار حرف‌های و خوب عمل کرده است. ما امروز به جرات می‌توانیم ادعا کنیم که همه ناوگان دشمن به ویژه آمریکا را از مبدا تا لحظه ورود آن‌ها به منطقه به صورت نقطه به نقطه رصد می‌کنیم. *آن‌ها با ادعای تامین امنیت منطقه با پرسه زنی‌های بیهوده و رفتار ریاکارانه باعث ایجاد ناامنی‌های شدید می‌شوند. تصاویر کامل و آرشیو بزرگی از تردد روزانه و لحظه به لحظه نیروهای ائتلاف و آمریکا در اختیار ما قرار دارد.
انتخابانتخاب7 ماه قبل
امیر دریادار خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دشمن از محلی که قادر به دیدن ما نیست، منتظر غافل‌گیری باشد. در این مورد هم نیروی دریایی سپاه بسیار حرف‌های و خوب عمل کرده است. *آن‌ها با ادعای تامین امنیت منطقه با پرسه زنی‌های بیهوده و رفتار ریاکارانه باعث ایجاد ناامنی‌های شدید می‌شوند. ما تصاویر و آرشیو کامل از نزدیک شدن شناورهای آمریکایی را از فاصله‌های دور در اختیار داریم. تصاویر کامل و آرشیو بزرگی از تردد روزانه و لحظه به لحظه نیروهای ائتلاف و آمریکا در اختیار ما قرار دارد.
ایمناایمنا7 ماه قبل
شهناز ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به ادعای واشنگتن مبنی بر ساقط کردن یک فروند پهپاد ایرانی در خلیج فارس، اظهار کرد: ترامپ هر روز از ارزش جایگاه ریاست جمهوری ایالات متحده می‌کاهد و مشخص نیست که چه زمانی می‌خواهد به این ادعاهای واهی و بی اساس خود پایان دهد. این پژوهشگر ارشد مسائل بین المللی خاطر نشان کرد: ایالات متحده در حالی ادعای ساقط کردن پهپاد ایرانی را مطرح کرده است که هیچ سند و مدرکی مبنی بر صحت ادعای خود ندارد و تنها صحبت‌های جان بولتون را سند صحت این رویداد قرار داده است. سپاه پاسداران با انتشار ویدیوی پرواز موفق این پهپاد بر فراز آسمان خلیج فارس جواب محکمی به آمریکایی‌ها داد. ملکی ادامه داد: ایالات متحده که روزگاری مدعی بود رییس جهان است و ایران در نزد او پشیزی ارزش ندارد، اکنون آنقدر حقیر شده است که ساقط کردن یک پهپاد ایرانی آن هم به دروغ را نشان دهنده قدرت نظامی خود در منطقه می‌داند. آیا این نشانه‌ای از افزایش سطح پیشرفت نظامی ایران در منطقه نیست؟ وی اضافه کرد: مطرح شدن ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی یک اقدام تلافی جویانه از سوی واشنگتن است، اما ترامپ در این اقدام نیز نتوانسته حرف خود را برکرسی بنشاند و جمهوری اسلامی ایران، با اقدامات خود این ادعا را بی اساس و واهی اعلام کرده است.

فرار ترامپ از پاسخگویی به ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی/ جان تو بگو! +فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران7 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، ترامپ در پاسخ به خبرنگاران در مورد ادعای سرنگون کردن پهپاد ایرانی گفت: من که اینجا نشسته‌ام اما جان بولتون توضیح می‌دهد! روز گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدعی شد ناو جنگی یواس‌اس باکسر یک پهپاد ایرانی را در آسمان رهگیری و منهدم کرده است که بلافاصله ایران فیلمی را منتشر کرد که این ادعای آمریکایی‌ها را رد کرد و دروغ آنها را آشکار ساخت. انتهای پیام/

انتشار فیلم رصد ناو «باکسر» توسط پهپاد نیروی هوافضای سپاه/ یک دروغ دیگر در کارنامه ترامپ

الفالف7 ماه قبل
گروه جهان الف، ۲۹ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۰۶ ۳۹۸۰۴۲۹۰۰۵به گزارش فارس، در پی وعده داده شده برای ارائه تصاویر پهپادهای نیروی هوافضای سپاه از ناو آمریکایی «یو اس اس باکسر» که مدعی سرنگون کردن پهپاد ایران در روز پنج شنبه و در تنگه هرمز شده بود، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اولین تصاویر مرتبط با این ماجرا را برای اثبات این دروغ امریکایی رسانه‌ای کرد. بنا به این گزارش، با اشراف اطلاعاتی نیروهای مسلح، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی روز گذشته (پنجشنبه ۲۷/ ۴/ ۹۸) حین اجرای مأموریت‌های جاری، ورود ناوچه امریکایی «یو اس اس باکسر» و ۵ فروند شناور همراه را به طور کامل و از لحظه ورود به تنگه هرمز، به مدت سه ساعت تحت رصد کامل و نظارت دقیق داشته است و در این مدت پایگاههای پهپادی خودی، هیچ گونه اقدام غیرمتعارف و تهدید کننده‌ای از سوی نیروهای تروریستی آمریکا در ناو مذکور را ثبت و مشاهده نکرده‌اند. بر این اساس طرح ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی در تنگه هرمز بدون ارائه هیچ سندی بیش از پیش دروغ و بی پایه و اساس بودن اظهارات مقامات آمریکایی در این خصوص را آشکار و اثبات کرد.
انتخابانتخاب7 ماه قبل
به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: متاسفیم که واشنگتن به تنش آ‏فرینی و اعمال فشار بر ایران ادامه می‌دهد. ریابکوف در واکنش به ادعای آمریکا در مورد سرنگون کردن هواپیمای ایرانی افزود: اوضاع نه تنها در آستانه انفجار قرار دارد، بلکه با خطر بروز درگیری روبرو هستیم. تمرکز نیروها در منطقه خلیج فارس به حدی است که اجازه وقوع هر نوع حادثه‌ای را می‌دهد، اما نباید اجازه تنش آفرینی داد.

به انتهای لیست رسیدید