دفاع از خود

دفاع از خود

قدس آنلاینقدس آنلاین58 دقیقه قبل
ماده ۸۰ قانون داخلی مجلس درباره حقوق نمایندگان تصریح می‌کند: بودجه سالانه مجلس به پیشنهاد هیئت رئیسه در موعد مقرر برای دولت ارسال می‌شود تا در بودجه سالانه کل کشور درج شود. با همین هدف اصطلاح‌ها و کلیدواژه‌های حقوقی مجلس شورای اسلامی برای آشنایی مخاطبان در این صفحه منتشر می‌شود. مصونیت نمایندگان مجلس شورای اسلامیماده ۷۳ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی می‌گوید: طبق اصل ۸۶ قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مقام ایفای وظایف نمایندگی در اظهارنظرهای خود کاملا آزادند و نمی‌توان آنها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کرده‌اند یا آرائی که در مقام ایفای وظایف خود داده‌اند تعقیب یا توقیف و یا از حقوق اجتماعی محروم کرد. نمایندگان مجلس می‌توانند حقوق و مزایای خود را از مجلس دریافت کنند. تعطیلات و مرخصی‌هاماده ۸۲ قانون مجلس تصریح می‌کند: تعطیلات تابستانی مجلس در هر سال سی روز است که زمان آن با تشخیص مجلس تعیین می‌شود.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بار دیگر تهدید کرد که مناقشه سوریه به جنگی طولانی و ناگوار تبدیل می‌شود و ایران در آن پیروز نخواهد شد! نفتالی بنت در ادامه ادعاهای واهی خود مناقشه سوریه را با جنگ ویتنام مقایسه کرد که آمریکا در نهایت در آن شکست خورد. بنت همچنین مدعی شد: «ما به ایرانیها می‌گوئیم: سوریه ویتنام شما خواهد شد، ما بدون درنگ نیروهای مهاجم را از سوریه بیرون خواهیم کرد». این هشدارهای پوچ وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در دنباله سخنان تهدیدآمیز وزیر خارجه این رژیم علیه ایران مطرح شد. اگر گزینه نظامی تنها گزینه موجود باشد، ما دست به اقدام نظامی خواهیم زد.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
فروردین سال ۹۳ زن میانسالی برای فاتحه‌خوانی بر سر مزار یکی از بستگانش به بهشت‌زهرا رفته بود که ناگهان سه پسر جوان وی را محاصره کرده و قصد سرقت کیف و طلاهایش را داشتند. روزنامه ایران: حکم تبرئه سه پسر زورگیر که در بهشت‌زهرا زن میانسالی را به قتل رسانده بودند از سوی دیوان عالی کشور نقض شد. فروردین سال ۹۳ زن میانسالی برای فاتحه‌خوانی بر سر مزار یکی از بستگانش به بهشت‌زهرا رفته بود که ناگهان سه پسر جوان وی را محاصره کرده و قصد سرقت کیف و طلاهایش را داشتند. زن تنها برای دفاع از خود مقابل آن‌ها مقاومت کرد، اما ناگهان یکی از پسر‌ها با چوب دستی بر سرش کوبید و سپس با سرقت کیف و طلاهایش فرار کردند. با شکایت خانواده مقتول ردیابی‌ها برای دستگیری سارقان ادامه داشت تا اینکه چندی بعد مأموران پلیس این سه سارق را هنگام سرقت از یک مرد دستگیر کردند و در بازجویی‌ها آن‌ها به قتل زن میانسال اعتراف کردند.
فراروفرارو10 ساعت قبل
حکم تبرئه سه پسر زورگیر که در بهشت‌زهرا زن میانسالی را به قتل رسانده بودند از سوی دیوان عالی کشور نقض شد. به‌گزارش «ایران»، فروردین سال ۹۳ زن میانسالی برای فاتحه‌خوانی بر سر مزار یکی از بستگانش به بهشت‌زهرا رفته بود که ناگهان سه پسر جوان وی را محاصره کرده و قصد سرقت کیف و طلاهایش را داشتند. زن تنها برای دفاع از خود مقابل آن‌ها مقاومت کرد، اما ناگهان یکی از پسر‌ها با چوب دستی بر سرش کوبید و سپس با سرقت کیف و طلاهایش فرار کردند. با شکایت خانواده مقتول ردیابی‌ها برای دستگیری سارقان ادامه داشت تا اینکه چندی بعد مأموران پلیس این سه سارق را هنگام سرقت از یک مرد دستگیر کردند و در بازجویی‌ها آن‌ها به قتل زن میانسال اعتراف کردند. بدین ترتیب هر سه متهم در دادگاه کیفری محاکمه شدند، اما قتل شبه‌عمد اعلام شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه ژاپن‌تایمز به نقل از منابع دیپلماتیک در توکیو گزارش داد که واشنگتن به ژاپن برای میزبانی از رئیس‌جمهور ایران چراغ سبز نشان داده است. این منابع گفته‌اند که مقامات ایرانی و ژاپنی دیدار روحانی و آبه را برای روز ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) برنامه‌ریزی کرده‌اند. این اولین سفر یک رئیس‌جمهور ایران به ژاپن از زمان سفر سیدمحمد خاتمی در اکتبر سال ۲۰۰۰ است. او گفته بود که مقدمات سفر رئیس‌جمهور به ژاپن درحال انجام است تا یک تاریخ دقیق برای این دیدار مشخص شود. همزمان رسانه ژاپنی کیودو نیز به نقل از «منابع دیپلماتیک» گزارش داد که آمریکا از ژاپن خواسته است نتیجه دیدار روحانی با شینزو آبه در سفر احتمالی رئیس‌جمهوری ایران به ژاپن را به اطلاع آمریکا هم برساند.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اکرمی پیش از ظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران پیرامون ثبت نام داوطلبین نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: تا پایان روز ثبت نام در این دوره از انتخابات، استان مرکزی بدون هرگونه حاشیه بوده است. وی ادامه داد: بنابر اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور استان مرکزی جزو اولین استان‌ها در تشکیل تمامی هیات‌های اجرایی پیش از پایان موعد مقرر ثبت نام کاندیداها است که این نتیجه تعامل فرمانداران، بخشداران و هیات نظارت استان و شهرستان‌ها می‌باشد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: هیات‌های اجرایی اقلیت‌های مذهبی نیز در استان مرکزی تشکیل شده‌ است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: بر اساس نص صریح قانون مدیران دولتی نمی‌توانند با عنوان رسمی خود له یا علیه کاندیداها تبلیغ یا اظهار نظری کنند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی تصریح کرد: مردم مطمئن باشند، دست اندرکاران انتخابات در استان از موارد شبهه برانگیز دوری می‌کنند و در سطح اجرا اتفاقی نخواهد افتاد.
فارسفارس18 ساعت قبل
جنبش فلسطینی حماس در سالروز انتفاضه اول فلسطین، مقاومت را حقی مشروع خواند و بر مبارزه مسلحانه تأکید کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، انتفاضه اول فلسطین که به انتفاضه سنگ شهرت یافت از ۸ دسامبر ۱۹۸۷ آغاز شد و تا زمان امضای توافق اسلو در ۱۹۹۳ ادامه پیدا کرد. دلیل نامگذاری آن به انتفاضه سنگ آن بود که فلسطینی‌ها برای دفاع از خود در برابر رژیم صهیونیستی از سنگ استفاده کردند. این جنبش فلسطینی، انتفاضه را فصلی مهم از فصول مبارزه با رژیم اشغالگر خواند و خواستار وحدت برای مقابله با رژیم صهیونیستی شد. حماس مجددا بر هر نوع عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در این مرحله حساس تأکید کرد و گفت، عادی‌سازی روابط در تناقض با خواست ملت‌ها صورت می‌گیرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ماینیچی، ‌ منابع دیپلماتیک روز شنبه از چراغ سبز آمریکا نسبت به طرح ژاپن برای میزبانی از حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران خبر دادند. به گفته این منابع مقامات ایران و ژاپن درحال آماده سازی مقدمات برای حضور روحانی در ژاپن حوالی ۲۰ دسامبر هستند. درصورت انجام، این اولین سفر یک رئیس جمهوری ایران به ژاپن پس از سال ۲۰۰۶ است. به گفته منابع ژاپنی شینزو آبه در جریان سفر روحانی از ایران خواهد خواست تا همچنان به توافقات هسته‌ای خود پایبند بماند. سه شنبه هفته گذشته نخست وزیر ژاپن با معاون وزیر خارجه کشورمان دیدار کرد و از تصمیم توکیو برای ارسال نیروی نظامی خاص به خلیج فارس خبر داد.
ایلناایلنا1 روز قبل
در اصل ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بدون قید و شرط اعلام شده که گرفتن وکیل حق متهم است. همچنین آمده که کار انتخاب وکیل برای افراد فاقد توانایی در راستای حق بر معاضدت قضایی و حقوقی محول است. به‌هرحال بحث این است که این افراد می‌توانند وکیل انتخاب کنند اما از بین وکلایی که رئیس قوه قضائیه تعیین می‌کند. حق انتخاب وکیل را قانون اساسی داده است و نمی‌شود قبل از تفهیم اتهام و محکوم شدن متهم در دادگاه طرف را محکوم کرد. سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به حق انتخاب وکیل و دفاع از خود گفت: خیلی وقت‌ها مردم عادی بیان حقوقی را متوجه نیستند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
برترین‌ها: همانطور که از چند روز قبل اعلام شده بود، مزدک میرزایی شنبه شب با برنامه هت‌تریک در شبکه ایران اینترنشنال دور جدید فعالیت‌های تلویزیونی‌اش را آغاز کرد. اگرچه مزدک با مشکل دسترسی به منابع داخلی روبروست و باید این کمبود را با ترفندهای دیگری جبران می‌کرد. مزدک در این برنامه با کراوات و چهره‌ای شیک و حتی به نظر لاغرتر ظاهر شده بود که کاملا برازنده بود و مورد توجه بینندگان برنامه قرار گرفت. اگرچه برنامه همانطور که از روحیه مزدک میرزایی انتظار می‌رفت هیجان زیادی نداشت که برای برنامه فوتبالی یک ایراد بزرگ است. کاری که مزدک به دلیل نداشتن تیم حرفه‌ای و آنالیزور، امکان رقابت با آن را ندارد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مسافر اروپا وقتی به خانه‌اش در ایران بازگشت زنی را دید که نمی‌شناخت و وقتی راز عجیب را شنید شوکه شد. این صحنه درحالی رخ داده بود که چسب روی بینی زن جوان نشان از عمل زیبایی او داشت. زن جوان از ناحیه بینی و فک دچار شکستگی شده بود و درد زیادی را تحمل می‌کرد که پزشکان دست به کار شدند و پس از تزریق چند داروی آرام بخش شروع به درمان زن کردند. منیر گفت: دوستانم عمل‌های زیبایی کرده بودند و پیشنهاد دادند تا من هم برای سورپرایز کردن شوهرم عمل زیبایی کنم به همین خاطر منتظر ماندم تا شوهرم به یک سفر خارجی طولانی مدت برود تا من در فرصت مناسب این عمل زیبایی را انجام دهم. از قبل هماهنگی‌ها انجام شد و تصمیم بر آن شد که عمل جراحی زیبایی بینی، پلک و گونه‌هایم را انجام دهم و روزی که شوهرم به ماموریت کاری سه هفته‌ای به خارج از کشور رفت من نیز زیر تیغ جراح زیبایی رفتم.
فارسفارس1 روز قبل
هالک بانک ترکیه اعلام کرد که از تمام حقوق قانونی خود برای مقابله با حکم دادگاه آمریکایی که گفته این بانک باید به جرایم خود اعتراف کند استفاده خواهد کرد. یک دادگاه در آمریکا حکم داده است که بانک ترکیه‌ای باید به جرم خود در کمک به ایران در دور زدن تحریم‌های آمریکا اعتراف کند. هالک بانک می‌گوید: خواستار دفاع از خود است چرا که دادگاه آمریکا از نظر قضایی مبنایی برای ادعای مطرح شده علیه این بانک ندارد چرا که هالک بانک هیچ شعبه و فعالیت فیزیکی در آمریکا نداشته است. مقامات قضایی آمریکا اعلام کرده‌اند که این بانک از حضور در دادگاه فرار می‌کند و در صورتی که حاضر نشود احتمالا به دنبال تحریم آن خواهند رفت. روز پنج‌شنبه دادگاه آمریکا حکم داده که پیش از آنکه هالک بانک بتواند صلاحیت دادگاه و اسناد آن را زیر سوال ببرد باید به جرم خود در کمک به ایران در دور زدن تحریم‌های آمریکا اعتراف کند.
فارسفارس1 روز قبل
۶۶ سال از ۱۶ آذر سال ۳۲ می‌گذرد، روزی که برای همه ما یادآور استکبارستیزی دانشجوی ایرانی است و با گذشت این همه سال دانشجویان ما همچنان پرچم آمریکا ستیزی را برافراشته نگه داشته‌اند. سالها از ۱۶ آذر سال ۳۲ می‌گذرد، روزی که برای همه ما یادآور غیرت و آمریکا ستیزی دانشجوی ایرانی است و با گذشت سال‌ها دانشجویان ما همچنان پرچم آمریکا ستیزی را برافراشته نگه داشته‌اند. به مناسبت روز دانشجو مروری می‌کنیم بر آنچه در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ در دانشگاه تهران اتفاق افتاد: برای فهم چرایی واقعه ۱۶آذر، دانستن جایگاه دانشگاه تهران به عنوان تنها مرکز آکادمیک رسمی کشور در آن سال‌ها، ضروری است. از آن پس کلاس‌های درس به محفلی برای بحث و دانشگاه تهران به محلی برای اعتراض و اعتصاب‌ها تبدیل شد. ۱۵ آذر نیز به همین منوال گذشت تا در روز ۱۶ آذر حکومت برای کنترل اوضاع تصمیم به سرکوب نظامی گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در حادثه‌ای در شهر آستین در ایالت تگزاس نیز دو نفر کشته شدند. در جریان سرقت مسلحانه‌ای در شهر برندون در ایالت فلوریدا نیز دو نفر زخمی شدند. در حادثه مشابهی در شهر آماریلو در ایالت تگزاس نیز دو نفر زخمی شدند. ۱۹۴ کودک زیر ۱۱ سال در خشونت‌های مسلحانه امسال در آمریکا کشته و ۴۴۹ نفر زخمی شده‌اند. ۷۱۷ نوجوان زیر ۱۷ سال نیز در این مدت کشته و ۲۱۳۱ نفر زخمی شده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
این صحنه درحالی رخ داده بود که چسب روی بینی زن جوان نشان از عمل زیبایی او داشت. زن جوان از ناحیه بینی و فک دچار شکستگی شده بود و درد زیادی را تحمل می‌کرد که پزشکان دست به کار شدند و پس از تزریق چند داروی آرام بخش شروع به درمان زن کردند. منیر گفت: دوستانم عمل‌های زیبایی کرده بودند و پیشنهاد دادند تا من هم برای سورپرایز کردن شوهرم عمل زیبایی کنم به همین خاطر منتظر ماندم تا شوهرم به یک سفر خارجی طولانی مدت برود تا من در فرصت مناسب این عمل زیبایی را انجام دهم. از قبل هماهنگی‌ها انجام شد و تصمیم بر آن شد که عمل جراحی زیبایی بینی، پلک و گونه‌هایم را انجام دهم و روزی که شوهرم به ماموریت کاری سه هفته‌ای به خارج از کشور رفت من نیز زیر تیغ جراح زیبایی رفتم. کارشناسان پزشکی قانونی برای منیر طول درمان دادند و شکستگی بینی و فک نیز تایید شد و بازپرس پرونده برای امیر پرداخت دیه و مجازات را خواستار شد.
ایسناایسنا2 روز قبل
دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر این‌که با اجرای «شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویان» سرکوب دانشجویان تشدید می‌شود، گفت: این شیوه‌نامه فعالیت‌ها و آزادی‌های دانشجویان را محدود می‌کند و مطمئنا فعالین دانشجویی با اجرای شیوه‌نامه جدید کنار نخواهند آمد. صنعتی ادامه داد: ما فعالین دانشجویی اعم از شوراهای صنفی و سایر تشکل‌ها و دانشجویان فعال با هر گرایش فکری و فرهنگی کاملا با این شیوه‌نامه مخالف هستیم؛ چرا که این شیوه‌نامه فضای دانشجویی را کاملا محدود می‌کند و در جایی که فقط با اجرای این شیوه‌نامه دانشجویان سرکوب می‌شوند، فضای دانشجویی حالت زندان برای دانشجویان خواهد بود. محروم کردن دانشجویان از حق وکیلدبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت، به بیان موارد مورد نقد شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویان پرداخت و گفت: «گرفته شدن حق وکیل از دانشجویان» یکی از موارد مورد نقد در شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویان است. بر این اساس دانشجویان حق گرفتن وکیل در جلسات کمیته انضباطی را ندارند. این در حالی است که ممکن است بسیاری از دانشجویان از حقوق خود اطلاع نداشته باشند، دانشجویی که به کمیته انضباطی فراخوانده می‌شود، نمی‌تواند همراه و یا وکیل برای دفاع از خود به جلسات کمیته انضباطی ببرند.
روزنوروزنو2 روز قبل
حضور دو بازیکن سیه چرده تاثیرگذار در ترکیب دو تیم یکی در خط حمله (لوکاکو برای اینتر) و کریس اسمالینگ (مدافع رم)، سوژه تیتر جنجالی «جمعه سیاه»، این نشریه چاپ رم شده است. تیتر یکشنبه سیاه برای کسانی که می‌خواهند مفهومش را درک کنند، تنها در ستایش و ارزش تفاوت‌ها زده شد. کوریره دلو اسپورت در صفحه اول خود جدال بین روملو لوکاکو و کریس اسمالینگ را نبرد بزرگ بازی فردا قلمداد کرده است. لوکاکو این روزها در اوج است و پی در پی گلزنی می‌کند و اسمالینگ که قرضی از یونایتد برای رم بازی می‌می کند، تبدیل به یک بازیکن محبوب برای هواداران جالوروسی شده است. این جدال حساس حالا تحت تاثیر تیتر کوریره دلو اسپورت، پرتنش‌تر و داغ‌تر نیز دنبال خواهد شد.
انتخابانتخاب3 روز قبل
دولت ژاپن اعلام کرد قصد دارد ۲۷۰ پرسنل نیروی دریایی این کشور در قالب «نیروهای دفاع از خود» را به شمال دریای عرب اعزام کند در قالب این طرح، یک فروند ناو بالگردبر که حامل یک هواپیمای گشتی است، با ۲۷۰ پرسنل نیروی دریایی به منطقه اعزام می‌شود. خلیج عمان، بخش شمالی دریای عرب و همچنین قسمت شرقی تنگه باب المندب که به دریای سرخ و خلیج عدن وصل می‌شود به عنوان مکان‌های احتمالی برای استقرار نیروهای دفاع از خود ژاپن پیش بینی شده است. این منبع آگاه به کیودو گفته است که دولت احتمال داشتن یک پایگاه سوخت گیری در عمان را برای ناوشکن نیروهای دفاع از خود در دست دارد وزیر دفاع این کشور نیز ممکن است در اواخر ماه دسامبر برای همین موضوع به عمان سفر کند. گزارش می‌افزاید ژاپن در حال اعزام نیروهای خود به خاورمیانه است و «شینزو آبه» نخست وزیر این کشور نیز روز سه شنبه این موضوع را به «عباس عراقچی» فرستاده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است. کیودو می‌گوید با این حال حزب کومیتو، یکی از احزاب ائتلافی با دولت ژاپن با احتیاط این موضوع را دنبال کرده است و تمایل چندانی به اعزام نیرو به خاورمیانه ندارد.
ورزش۳ورزش۳3 روز قبل
حضور دو بازیکن سیه چرده تاثیرگذار در ترکیب دو تیم یکی در خط حمله (لوکاکو برای اینتر) و کریس اسمالینگ (مدافع رم)، سوژه تیتر جنجالی «جمعه سیاه»، این نشریه چاپ رم شده است. تیتر یکشنبه سیاه برای کسانی که می‌خواهند مفهومش را درک کنند، تنها در ستایش و ارزش تفاوت‌ها زده شد. کوریره دلو اسپورت در صفحه اول خود جدال بین روملو لوکاکو و کریس اسمالینگ را نبرد بزرگ بازی فردا قلمداد کرده است. لوکاکو این روزها در اوج است و پی در پی گلزنی می‌کند و اسمالینگ که قرضی از یونایتد برای رم بازی می‌می کند، تبدیل به یک بازیکن محبوب برای هواداران جالوروسی شده است. این جدال حساس حالا تحت تاثیر تیتر کوریره دلو اسپورت، پرتنش‌تر و داغ‌تر نیز دنبال خواهد شد.
وانانیوزوانانیوز3 روز قبل
به گزارش وانانیوز، داوید آلابا معتقد است قابلیت‌های که بابت چند سال بازی در نقاط مختلف خط دفاع از خود نشان داده، هانس دیترفلیک، سرمربی کنونی تیمش را مجاب به استفاده از وی در دفاع میانی کرده است. بعد از آنکه در ماه‌های اخیر نیکلاس زوله و ارناندنس، دو مدافع میانی تیم دچار مصدومیت شدند و مدت‌ها از تیم دور ماندند، کادر فنی بایرن به سراغ مدافع اتریشی رفت و پست بازی وی را به خاطر کمبود مدافع میانی، به قلب دفاع تغییر داد. وی گفت: در گذشته بارها در قلب دفاع حضور یافتم. با حضور در این پست بیگانه نیستم. ضمن آنکه از قابلیت‌های که در بازی‌سازی دارم، در نقش مدافع میانی نیز استفاده می‌کنم. به اعتقاد این بازیکن ۲۷ ساله، بایرن با وجود از دست دادن ۲ مدافع میانی، با کمبود بازیکن در قلب دفاع مواجه نیست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
دو دختر نوجوان در باغ خلوتی به دام سه جوان شیطان صفت افتادند و به سرنوشت شومی گرفتار شدند. روز شومیلدا و مریم باور نمی‌کردند دقایقی پیش هدف آزار پسران شیطان صفت قرار گرفته‌اند. این که چطور عشق اش بازیچه پسر شیطان صفت بوده است، برایش قابل هضم نبود! پلیس به ردیابی پسران شیطان صفت پرداخت و دو جوان ۲۲ ساله را بازداشت کرد. در این جلسه دختر جوان درحالی که از مردان شیطان صفت ترسیده بود، در جایگاه به تشریح ماجرا پرداخت و برای شیاطین باغ اشد مجازات را خواستار شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
به گفته سخنگوی دولت ژاپن، جزئیات برنامه برای اعزام نیروی نظامی توسط «شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن به عابس عراقچی ارائه و تأکید شده است ایران با جایگاهی که در خلیج فارس دارد، ملزم است تعهدات خود برای حفظ امنیت ناوبری کشتی‌ها را اجرا کند. اما این موضع‌گیری دولت ژاپن در حالی است که عراقچی در مصاحبه‌ای اختصاصی با شبکه «ان اچ کی» در واکنش به این تصمیم، ضمن تأکید بر مخالفت ایران با اقدام ژاپن در اعزام نیروی نظامی به خلیج‌فارس تأیید کرد حضور نیروهای خارجی نمی‌تواند به ثبات و صلح منطقه منجر شود. البته بر اساس گفته روزنامه آساهی ژاپن، دولت این کشور قصد پیوستن به چنین ائتلاف‌هایی را ندارد و توکیو تصمیم گرفته است «نیروهای خود دفاعی» کشورش را به عنوان آلترناتیوی در قبال ائتلاف واشنگتن به تنگه هرمز اعزام کند. موضوعی که در پیام رئیس جمهور کشورمان به نخست وزیر ژاپن نیز بر آن تأکید شده و عراقچی در این باره گفت: «ما منتظر تصمیم نهایی ژاپن هستیم، اما اعتقاد نداریم که حضور هر نیروی خارجی در منطقه بتواند به تقویت ثبات، امنیت یا صلح کمک کند». همچنین عراقچی در سفر به ژاپن و چین و در آستانه برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام، به بیان تحولات و مواضع برجامی و رایزنی‌ها درباره ارتباطات دو جانبه پرداخت.
رکنارکنا4 روز قبل
بر اساس این گزارش، میثم ۳۹ ساله مدیر یک کانال تلگرامی بود که فعالیت‌های گسترده‌ای در فضای مجازی علیه پیامبر (ص) و ائمه اطهار انجام می‌داد. همچنین تحقیقات نشان داد، او بیکار بوده و از دوسال قبل با گروه‌های مخالف نظام آشنا شده و اقدامات خود را آغاز کرده است. میثم در جلسه دادگاه در دفاع از خود گفت: فکر می‌کنم تحت تاثیر شیطان این کار را می‌کردم. قضات دادگاه بعد از دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، توبه او را احراز نکرده و میثم به خاطر ساب النبی به اعدام و به خاطر دیگر جرایمش به حبس، شلاق و جریمه نقدی محکوم شد. با اعتراض میثم به حکم مجازاتش، پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد و قضات دیوان عالی کشور رای دادگاه را تایید کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ جلسه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل در شیراز روز چهارشنبه در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز به ریاست قاضی محمد مهدی محمودی برگزار شد. این جلسه با حضور اولیاء دم جانباختگان و جمعی از مصدومان حادثه سیل دروازه قرآن شیراز به عنوان شکات پرونده و ۲ تن از شهرداران ادوار مخلتف در مجتمع قضایی شهید قدوسی شیراز برگزار شد. رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز اعلام کرد رأی در مهلت قانونی اعلام و به شکات و متهمین ابلاغ خواهد شد. پیش از این پرونده موسوم به سیل شیراز با صدور کیفرخواست به دادگاه‌ کیفری ۲ شیراز ارسال شده و شهرداری و ۲ تن از شهرداران ادوار مختلف شیراز در حادثه سیل مقصر شناخته شدند. پرونده حادثه سیل شیراز در ۱۶ مجلد در دادسرای شیراز تشکیل شده است مطابق بررسی‌های صورت گرفته و تلفیق نظر هیأت کارشناسی و گزارش کارشناسی سازمان بازرسی کل کشور، شهرداری شیراز و دو تن از شهرداران ادوار مختلف شهرداری در این حادثه مقصر شناخته شدند. سیلاب پنجم فروردین ۹۸ در محل دروازه قرآن شیراز منجر به فوت ۲۱ نفر از هموطنان و مصدومیت ده‌ها نفر شد. تداوم این سیل در روز بعد (ششم فروردین ۹۸) نیز منجر به تحمیل خسارت مالی بسیاری به اهالی شیراز و در محله سعدی شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 روز قبل
پیام مازند - دو ماه قبل دختر ۱۸ ساله‌ای به نام الناز همراه مادرش به پلیس آگاهی رفت و از شوهر خاله ۳۴ ساله‌اش به نام پرویز شکایت کردآزار دختر نوجوان توسط شوهر خاله جوانشوی گفت: شوهر خاله‌ام رمال است. او با حرف هایش مرا فریب داد و به خانه شان کشاند و دوبار مرا آزار داد. من که از حرف‌های شوهر خاله‌ام ترسیده بودم بلافاصله به خانه خاله‌ام رفتم، اما شوهر خاله‌ام مرا آزار داد و وقتی مقاومتم را دید به شدت مرا کتک زد و مجبور کرد تا به خواسته سیاهش تن دهم. من همراه پدر و مادرم به خانه شوهر خاله‌ام رفتیم و او گفت من به خواسته خودم با او رابطه برقرار کرده‌ام. این دختر ادامه داد: وقتی خاله‌ام به این ماجرا پی برد وسایلش را جمع و شوهرش را ترک کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 روز قبل
به نقل از کیودو، «یوشیهیده سوگا» دبیر کابینه دولت ژاپن روز چهارشنبه با اشاره به دیدار روز گذشته عراقچی با آبه نخست وزیر ژاپن در توکیو گفت که در این دیدار آبه به عراقچی گفته است توکیو در نظر دارد نیروهای دفاع از خود را برای بهبود قابلیت‌های جمع آوری اطلاعات و اطمینان از تردد ایمن کشتی‌ها به منطقه خاورمیانه اعزام کند. عراقچی به عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران به توکیو سفر کرده بود. بر اساس این گزارش، سوگا در این کنفرانس مطبوعاتی از اظهار نظر درباره چگونگی واکنش عراقچی به تصمیم آبه خودداری کرد. او گفت: ایران منتظر تصمیم نهایی ژاپن است اما اعتقاد ندارد که هرگونه حضور نیروهای خارجی در منطقه به تقویت ثبات، امنیت یا صلح کمک خواهد کرد. عراقچی در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار است ۱۵ آذرماه در سطح معاونان وزرای خارجه در وین برگزار شود، برای گفت وگو با مقامات چینی و ژاپنی به پکن و توکیو سفر کرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 روز قبل
پیام مازند - تصاویرش این‌قدر ناباورانه است که به سختی بشود تشخیص داد او همان رضا رشیدپور مثلا ۴۰روز قبل است. رضا رشیدپور با چهره و ظاهری متفاوتاو در سایه خواست مردم برای بازگشت عادل به سیما و دوگانه فروغی، فردوسی‌پور گم شد و در سکوت از روی آنتن رفت. بیشتر بدانید: خداحافظی رشیدپور با تلویزیون؟ / آغاز روزهای سخت رشیدپوربیشتر بدانید: واکنش رضا رشیدپور به کتک خوردن آزاده نامداری! بیشتر بدانید: توهین شدید مردم نسبت به شوخی رضا رشیدپور در برنامه زنده!! عکسبیشتر بدانید: رفع ممنوع التصویری رضا رشیدپور و یحیویبیشتر بدانید: احسان علیخانی، دلیل شایعه تعطیلی حالا خورشید است؟!
تسنیمتسنیم4 روز قبل
تسنیم: مهم‌ترین جلوه همکاری و همفکری ایران و ترکیه را در کدام حوزه می‌بینید؟ کرای: بدون شک در سوریه. تسنیم: حزب شما تاکنون چند هیات به دمشق اعزام کرده و در رسانه‌هایتان هم٬ همواره از ضرورت مذاکره٬ توافق و عادی‌سازی روابط آنکارا – دمشق صحبت می‌کنید. از سویی می‌گویند به تمامیت ارضی و حاکمیت سیاسی سوریه احترام می‌گذاریم و از دیگر سو عملیات‌هایی را در خاک سوریه دارند. می‌خواستند کاری کنند که ترکیه٬ ترکیه نباشد. عامل اصلی تهدید ترکیه٬ آمریکا و ناتو هستند و لازم بود که ترکیه برای دفاع از خود٬ تدبیر دفاعی اتخاذ کند و خرید اس ۴۰۰ اقدام صحیح و مفیدی بود.
مهرمهر4 روز قبل
*دلیل اصلی آغاز روند طرح استیضاح ترامپ از سوی دموکرات‌ها چیست؟ دلیل اصلی آغاز این روند تضعیف شرایط پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است. ولی برای اینکه قدرت حزبشان به خطر نیفتد، قطعا با استیضاح ترامپ مخالفت خواهند کرد. هرچند جمهوری‌خواهان به عزل ترامپ رأی نخواهند داد اما هر دو حزب خواهان دیدن چنین صحنه‌ای هستند. *اگرچه بعید است ولی عزل احتمالی ترامپ چه تأثیری در منطقه دارد؟ گمان نمی‌کنم ترامپ از قدرت عزل شود. با عزل ترامپ قدرت مخالفان ترکیه نیز بیشتر خواهد شد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک مقام ارشد ژاپنی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که این کشور به ایران گفته است درحال بررسی ارسال نیروهای دفاع از خود به خاورمیانه است. هدف از این اقدام بهبود قابلیت‌های کسب اطلاعات و اطمینان از انجام موفقیت آمیز ماموریت کشتی‌های تجاری اعلام شده است. البته سوگا در کنفرانس خبری امروز خود حاضر به اظهار نظر درباره واکنش عراقچی به این تصمیم نخست وزیر ژاپن نشد. ژاپن اعزام نیروهای دفاع از خود به این منطقه بدون پیوستن به ائتلاف آمریکا را درنظر دارد. در صورتی که این نیروها اعزام شوند ژاپن قصد دارد به شیوه‌های دیگری از قبیل سهیم شدن اطلاعات با این ائتلاف همکاری کند.

به انتهای لیست رسیدید