دفاع مقدس

ایسناایسنا1 ماه قبل
کاروان راهیان نور از سال ۱۳۷۶ و توسط گروه‌های مردمی خودجوش متشکل از رزمندگان شکل گرفت و در سال ۱۳۷۷ بسیج دانشجویی از ظرفیت‌های اردوهای راهیان نور استفاده کرد و اعزام کاروان‌های دانشجویی شروع شد. آنچه در این بین خودنمایی می‌کند سلفی گرفتن زائران مناطق عملیاتی است، پدیده‌ای که در بین جوانان و نوجوانان بیشتر به چشم می‌خورد. علاقه‌ای که راهیان سرزمین‌های نور به ثبت لحظات حضور خود در این مناطق دارند شاید برگ زرینی در دفتر خاطرات آنها باشد. شاید بتوان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و علاقه جوانان و نوجوانان به ثبت خاطرات خود از سرزمین‌های پرغرور دفاع مقدس، گام بلندی برای معرفی هرچه بیشتر ایثارگری‌های رزمندگان و جوانان جنگ انجام داد. با ثبت خاطرات روزهای حضور در مناطق عملیاتی انتظار می‌رود جوانان و نوجوانان با کوله‌باری از ایده‌های ناب برای تعالی کشور به شهرها و دانشگاه‌های خود بازگردند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
سلفی‌هایی که در مناطق عملیاتی دفاع مقدس گرفته می‌شود ضمن اینکه برگ زرینی در آلبوم خاطرات هر زائر است می‌تواند با اشتراک در شبکه‌های اجتماعی توسط افراد، گامی برای معرفی هرچه بیشتر این مناطق باشد. جنگ عراق با ایران که در ایران با نام جنگ تحمیلی یا دفاع مقدس شناخته می‌شود، طولانی‌ترین جنگ متعارف در قرن بیستم میلادی و دومین جنگ طولانی این قرن پس از جنگ ویتنام بود که نزدیک به هشت سال به طول انجامید. کاروان راهیان نور از سال ۱۳۷۶ و توسط گروه‌های مردمی خودجوش متشکل از رزمندگان شکل گرفت و در سال ۱۳۷۷ بسیج دانشجویی از ظرفیت‌های اردوهای راهیان نور استفاده کرد و اعزام کاروان‌های دانشجویی شروع شد. آنچه در این بین خودنمایی می‌کند سلفی گرفتن زائران مناطق عملیاتی است، پدیده‌ای که در بین جوانان و نوجوانان بیشتر به چشم می‌خورد. شاید بتوان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و علاقه جوانان و نوجوانان به ثبت خاطرات خود از سرزمین‌های پرغرور دفاع مقدس، گام بلندی برای معرفی هرچه بیشتر ایثارگری‌های رزمندگان و جوانان جنگ انجام داد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وزارتخانه‌های زیادی برای حضور در این دفاع مامور شدند، همگی کار سختی پیش رو داشتند. تنها راه ارتباطی نیروهای مردمی، انتظامی، بسیج، ارتش و سپاه که به جبهه‌ها اعزام می‌شدند با شهرهای دیگر و خانواده‌های شان، تلفن‌های ثابت بود. کانال‌های ارتباطی بین شهری ما مرتب آسیب می‌دید و تعمیر آن‌ها برعهده نیروهای مخابرات بود. از دیگر افتخارات شرکت ملی مخابرات می‌توان به کسب رتبه نخست گروه ارتباطات مخابرات در رتبه بندی IMI اشاره کرد. مدتی قبل مخابرات ایران به عنوان قدرتمندترین شرکت مخابرات غرب آسیا از طرف ITU انتخاب شد و مانند همیشه در حال گسترش فعالیت‌های مربوط به مسئولیت‌های اجتماعی مطابق با استانداردهای جهانی است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
مدیر امور راهنمایان موزه دفاع مقدس: آمار، حاکی از افزایش معنادار بازدیدکنندگان نوروز ۹۸ نسبت به نوروز ۹۷ بوده است و نزدیک به ۶۰ درصد افزایش مخاطب در سال جدید داشته ایمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از­ روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی­، ابوالفضل خدابنده، درباره آمار بازدیدکنندگان از موزه در ایام نوروز ۹۸ گفت: همکاران معاونت موزه داری در راستای رسالت موزه که ترویج فرهنگ مقاومت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است در روز ۲۲ اسفند مقارن با روز شهید به دیدار خانواده ۴ شهید بزرگوار رفتند. وی افزود: به منظور احترام به آیین باستانی نوروز، ۳ سفره هفت سین متناسب با فضای موزه در ایام نوروز ۹۸ در مجموعه ترتیب دادیم. خدابنده گفت: فعالیت‌های نوروز معاونت موزه داری در جهت خدمات دهی بیشتر به بازدیدکنندگان بوده است و با تدبیر آقای جعفری مدیر عامل موزه و آقای محمدخانی معاون موزه داری سعی کردیم در ایام نوروز افزایش ساعت کاری داشته باشیم. وی با اشاره به اینکه در روز‌های عادی مجموعه موزه از ساعت ۹ الی ۱۷ بعد از ظهر آماده خدمت رسانی به بازدیدکنندگان است، افزود: در ایام نوروز برای اینکه بیشتر بتوانیم به بازدیدکنندگان خدمات دهیم، ساعت کاری مان را تا ساعت ۲۱ افزایش دادیم. وی گفت: از ۲ تا ۱۶ فروردین از ۱۰ صبح تا ۲۱ در خدمت بازدیدکنندگان بودیم؛ آمار حاکی از افزایش معنادار بازدیدکنندگان نوروز ۹۸ نسبت به نوروز ۹۷ بوده است و نزدیک به ۶۰ دردصد افزایش مخاطب در سال جدید داشته‌ایم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: سه کارگروه جغرافیا، فرهنگی و اجتماعی و اشخاص برای تدوین دانشنامه دفاع مقدس گیلان تشکیل شده است و این دانشنامه در سه جلد منتشر خواهد شد. به گزارش ایسنا، عباس بایرامی در نشست با فرماندهان دوران دفاع مقدس استان با نماینده ولی فقیه در گیلان از تدوین دانشنامه دفاع مقدس گیلان خبرداد و اظهار کرد: سه کارگروه جغرافیا، فرهنگی و اجتماعی و اشخاص برای تدوین دانشنامه دفاع مقدس گیلان تشکیل شده است و این دانشنامه در سه جلد منتشر خواهد شد. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به جمع آوری ۹۷ هزار اسناد دوران دفاع مقدس توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان، گفت: گیلان در دوران دفاع مقدس تعداد ۲۴ هزار جانباز، ۲ هزار و ۶۰۰ آزاده و ۸ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است برای حفظ و انتقال آثار شهدا نیازمند احداث موزه دفاع مقدس در استان هستیم. وی با اشاره به انتشار ۶۰ عنوان کتاب توسط این اداره کل، گفت: تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس از موضوع‌های مهم محسوب می‌شود و از ۵۶۰ فرمانده از گردان به بالای گیلان تاکنون کمتر از ۱۰ تاریخ شفاهی تهیه شده است. بایرامی با بیان اینکه ۱۲۶ شهید گمنام تاکنون در نقاط مختلف گیلان خاکسپاری شدند، گفت: هر کدام از مزار شهدای گمنام باید به مکان فرهنگی تبدیل شود.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، نشست «بررسی آثار داستانی دفاع مقدس دهه شصت» به همت گروه ادبیات اندیشه پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی این پژوهشگاه در روز شنبه مورخ ۲۹ دی‌ماه در تهران و قم برگزار می‌شود. نشست «بررسی آثار داستانی دفاع مقدس دهه شصت» از ساعت ۱۴ تا ۱۷ با حضور اساتید حوزه و دانشگاه، دانشجویان و دانش‌پژوهان در سالن جلسات دفتر مرکزی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به نشانی تهران، خیابان احمد قصیر، خیابان پژوهشگاه ۲، شماره ۲ و سالن فرهنگ دفتر قم پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به نشانی قم، بلوار ۱۵ خرداد، کوی شهید میثمی به صورت همزمان و از طریق سیستم ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد. در این نشست علمی محمدرضا سنگری، مدیر گروه ادبیات اندیشه پژوهشگاه، احمد شاکری عضو هیات علمی پژوهشگاه و حجت‌الاسلام مهدی جهان عضو شورای علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی سخنرانی می‌کنند. دبیری علمی این نشست بر عهده حامد رشاد است. حضور همه علاقمندان در این نشست، آزاد و رایگان است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: گفتمان راوی دفاع مقدس باید یک گفتمان شریعت‌مدار باشد. به گزارش ایسنا، حجت‌الله ناصرپور با اشاره به فعالیت این اداره در زمینه برپایی کارگاه‌های آموزش روایت‌گری دفاع مقدس، اظهار کرد: لرستان شش هزار و ۳۰۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده و در دوران دفاع مقدس همیشه پیشتاز بوده است. وی با بیان این‌که جوانان این دیار در اکثر عملیات‌ها نقش مهمی داشته‌اند که وظیفه همه ما حفظ نام و یاد این عزیزان است، بازگویی و ثبت خاطرات و حوادث دوران دفاع مقدس را بسیار مهم خواند و اضافه کرد: گفتمان راوی باید یک گفتمان شریعت‌مدار باشد چراکه این نوع گفتمان پشتوانه گفتمان‌های دیگر است و در نظام اسلامی باید طبق قانون اساسی از گفتمان ولایت مطلقه فقیه پیروی کنیم. ناصرپور با یادآوری این‌که روایت‌گران حماسه‌های دفاع مقدس راویان عشقی هستند که پیام شهدا را به نسل جوان و آیندگان منتقل می‌کنند، زاویه دید، تفسیر و ساختار را سه مؤلفه‌ای دانست که یک راوی باید در هنگام روایت‌گری در نظر داشته باشد. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، تصریح کرد: برخی‌ها به دنبال آن هستند که ارزش‌های دفاع مقدس را به قشر، گروه، جناح و یا ارگان خاصی نسبت دهند و برخی‌ها معتقدند که دفاع مقدس مربوط به همان هشت سال است و عده‌ای به‌دنبال تضعیف کردن و کم اهمیت جلوه دادن اقشار خاصی مانند روحانیت، رزمندگان و ایثارگران هستند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی محدثی خراسانی ظهر سه شنبه در آیین اختتامیه دومین جشنواره شعر ترنم حماسه که به میزبانی شیراز برگزار شد، افزود: تولید آثار موسیقی دفاع مقدس نیاز به حوزه‌های مفهومی جدید علاوه بر نگاه تازه به مضامین پیشین دارد. وی در ادامه گفت: نیاز داریم گفتمان موسیقی دفاع مقدس توسعه یابد. دبیر جشنواره ترنم حماسه درعین حال عنوان کرد: تجربه موفقی سال گذشته با این جشنواره داشتیم و امسال هم حدود ۲۰۰ شاعر پیشکسوت و نوظهور ۶۰۰ اثر به این جشنواره فرستادند که پس از داوری ۹ اثر برگزیده شد.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشسردار کارگر رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: با دستور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح کلیه یادمان‌های دفاع مقدس و محل اسکان زائران راهیان نور در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی بنا به درخواست مسئولین استان‌های مذکور، آمادگی پذیرایی از مردم عزیز سیل زده را دارد. در ۵ استان مذکور قریب ۲۰۰ هزار نفر ظرفیت اسکان داریم.
مهرمهر1 ماه قبل
وی با بیان اینکه نیازمند فرهنگ دفاع مقدس و مقاومت هستیم اظهار داشت: این فرهنگ در راهیان نور سبب تقویت هویت‌های جدیدی مانند ایثار، فداکاری، ازخودگذشتگی و غیره می‌شود و باید این ارزش‌ها را درونی کنیم. وی همبستگی اجتماعی را نیاز اصلی جامعه برشمرد و از رسانه‌ها به عنوان حلقه‌ای برای درونی کردن همبستگی اجتماعی نام برد و گفت: راهیان نور پیوندی بین نسل‌های مختلف جامعه با فرهنگ مقاومت و مناطق عملیاتی است. سرگرد ابراهیمی، با اشاره به راه اندازی قرارگاه رسانه‌ای شهید کابلی با هدف تولید هوشمند اظهار داشت: امسال از ۲۰ اسفندماه کاروان راهیان نور مازندران به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند و کار اعزام تا ۲۰ فروردین ادامه دارد. سرپرست معاونت روابط عمومی سپاه کربلا از رسانه‌ها خواست تا رسالت زینبی (س) را برای انتقال مفاهیم و ارزشهای دفاع مقدس شد و گفت: جشنواره رسانه در راهیان نور نیز امسال برگزار می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
سردار سرتیپ دوم پاسدار نادر ادیبی در گفت وگو با خبرنگار دفاعی ایرنا، اظهارداشت: این یادمان‌ها در مناطق عملیاتی جنوب، جنوب غرب، غرب و شمال غرب کشور افتتاح خواهند شد. وی افزود: احداث این یادمان اوایل امسال به تصویب ستاد مرکزی راهیان نور کشور رسید و تا پایان سال کار احداث آن‌ها با موفقیت پایان یافت. دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور به برگزاری کاروان‌های راهیان نور در نوروز امسال اشاره کرد و گفت: تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا در تمام حوزه‌های راهیان نور در تمام ابعاد کمی و کیفی توسعه ایجاد کنیم. سردار ادیبی با بیان اینکه در تلاشیم تا تصویر کاملی از دوران دفاع مقدس ارائه کنیم گفت: به منظور ترویج هرچه بهتر فرهنگ دفاع مقدس در بخش کودک و نوجوان نیز کارهای ارزشمندی در حال انجام است که به زودی رونمای خواهند شد. دبیر ستاد مرکزی راهیان نوراظهار داشت: راهیان نور تداعی کننده دوران دفاع مقدس است که با گذشت هر سال شاهد استقبال هر چه بیشتر مردم برای بازدید از مناطق عملیاتی در قالب کاروان‌های راهیان نور هستیم.

یادگارهای دفاع مقدس برای سیل‌زدگان گمیشان

مهرمهر3 هفته قبل
تحویل گونی‌های سنگری به مردم که زمان دفاع مقدس برای جلوگیری از ورود دشمن به شهرها استفاده می‌شد و الان برای جلوگیری از ورود آب استفاده می‌شود.
فارسفارس2 ماه قبل
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: شهید باقری به گفته سردار سلیمانی، بهشتی جنگ بوده و جزو نوابغ دفاع مقدس بود. وی با بیان اینکه دیروز نیز جمع با شکوهی از نیروهای مسلح به مناسبت کنگره شهید باقری برپا شد، افزود: برنامه‌های متنوعی به مناسبت یاد شهید حسن باقری در آذربایجان‌شرقی منعقد است. وی اضافه کرد: تمام روش‌های شهید باقری ابداعی و ابتکاری بود به طوریکه استراتژی جنگ را این شهید تغییر داد. نماینده ولی‌فقیه در استان به صحبت‌های سردار سلیمانی در رابطه با شهید باقری اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی، شهید باقری را بهشتی جنگ نامیده است و نقش این شهید را مشابه بهشتی برای امام راحل دانسته است. وی ابراز کرد: شهید حسن باقری یکی از کشفیات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اوایل پیروزی انقلاب است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا، پس از اقامه نماز توسط امام جمعه تبریز، پیکر پاک دو فرشته آسمانی تازه تفحص شده با حضور هزاران نفر از اقشار مختلف مردم و مسئولان پس از تشییع از مصلی اعظم امام تا میدان ساعت بدرقه و پس از آن با همراهی مردم قدرشناس تبریز در وادی رحمت به خاک سپرده شدند. شهید یعقوب آذرآبادی حق، فرزند حسن، متولد ۱۵ اسفند ۱۳۳۷ شمسی روز ۵ اسفند ۱۳۶۲ در عملیات خیبر و جزیره مجنون به فیض شهادت نائل شد. سرباز شهید یاور عظیمی فرزند عزت اله متولد ۱۲ تیر ۱۳۴۷ جمیع لشگر ۲۱ حمزه که در ۲۱ تیر ۱۳۶۷ در موسیان به درجه رفیع شهادت نائل شد. مردم آذربایجان شرقی با تقدیم ۹ هزار و ۸۰۷ شهید، ۲۳ هزار جانباز، ۲ هزار آزاده و ۳۵ هزار ایثارگر نقش موثری در هشت سال دفاع مقدس ایفا کردند. ۶۱۳۲/۵۱۸انتهای پیام /*
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسینی امام جمعه الموت روز یکشنبه در بازدید از اردوی جهادی بسیجیان سپاه ناحیه امام سجاد (ع) قزوین، که رجایی دشت الموت در حال برگزاری است، اظهار کرد: به برکت انقلاب کارهای بزرگ و شایسته‌ای در کشور ما صورت گرفته است که این اردوی جهادی و محرومیت زدایی یکی از همین کارهای بزرگی است که توسط برادران بسیج و سپاه در حال انجام می‌باشد. وی خاطر نشان کرد: همانطور که در جبهه‌های جنگ هم این بسیجیان و پاسداران عزیز بدون هیچ چشمداشتی برای دفاع از جان و مال و ناموس ایرانی می‌جنگیدند و پیش قدم بودند امروزه هم همان حرکت جهادی ادامه دارد اما با رویکرد دیگر که در واقع کمتر از جنگ در جبهه‌ها نیست. حسینی بیان کرد: در هیچیک از انقلاب‌های دنیا چنین حرکتهای جهادی و از خودگذشتگی در آن دیده نمی‌شود و این روحیه انقلابی و جهادی بر گرفته از اعتقادات ما شیعیان به دستورات امامان معصوم و قوانین اسلامی و کتاب قرآن است. امام جمعه الموت به اهداف اردوهای جهادی اشاره کرد و یاد آور شد: از جمله کارهای اردوی جهادی در کشور به فرموده و دستور مقام معظم رهبری که توسط برادران سپاه و بسیج صورت می‌گیرد که باعث محرومیت زدایی بسیاری از هموطنان عزیزمان می‌شود که در منطقه الموت بزرگ هم صورت گرفته است. حجت الاسلام حسینی در پایان ضمن تشکر و تقدیر از زحمات ارزنده سپاه گفتند که ان شالله این حرکت جهادی در سالهای آتی هم ادامه دار باشد و به حول و قوه الهی روزی فرا برسد که در ایران عزیز ما خانواده محروم و بی بضاعتی وجود نداشته باشد.
فارسفارس1 ماه قبل
محمدعلی محمدیانگردهمایی رزمندگان و آزادگان دفاع مقدس کرمانگردهمایی بزرگ رزمندگان و آزادگان دفاع مقدس، صبح امروز شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ با حضور سردار حسین سلامی در مصلای امام علی (ع) کرمان برگزار شد. جانشین فرمانده کل سپاه در سخنانی اظهار داشت: به تعبیر امام علی (ع) شما زینت ولایت شدید، دژ مستحکم اسلام و کسانی که برگزیده خدا بودید و خداوند شما را شایسته جهاد در راه خود قرار داد.

فیلم/ مغز متفکر ایران در دفاع مقدس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا وحید کیانی شامگاه سه شنبه در نشست تخصصی ادبیات دفاع مقدس با عنوان 'پلاک چهل' در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه کتاب با بیان این که شعر دفاع مقدس تنها شعری درباره هشت سال دفاع مقدس نیست بیان کرد: گزاره‌های یک شعر دفاع مقدس می‌تواند با شعر پایداری همخوانی داشته باشد. این شاعر ادامه داد: شعر خوب شعری ست که جوهره مند باشد و انسان را به تعالی برساند. ***دوری از شعر سفارشی در حوزه شعر دفاع مقدسرییس حوزه هنری خوزستان نیز با اشاره به چگونگی دوری از ادبیات سفارشی در حوزه ادبیات دفاع مقدس بیان کرد: برگزاری مداوم جلسات شعر، آموزش شعر و ارایه شیوه‌های نوین در ساختار فرم و محتوا از جمله عواملی است که از سفارشی شدن ادبیات پایداری جلوگیری می‌کند. وی تاکید کرد: ضرورت دارد از کارها و آثار فاخر در حوزه ادبیات دفاع مقدس و ادبیات پایداری که قابلیت ارایه دارند حمایت صورت گیرد و از پرداختن به عملکرد کاری در این حوزه جلوگیری شود. وی گفت: شاعر شعر مقاومت و دفاع مقدس باید خلاقیت ادبی را در خدمت این سبک شعری دربیاورد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم‌نامه برگزیدگان اولین دوره کارگاه فیلم‌نامه‌نویسی دفاع مقدس توسط مرکز فیلم و سریال سازمان اوج تولید می‌شود. براساس این گزارش ثبت‌نام برای اولین دوره کارگاه تخصصی «فیلم‌نامه‌نویسی دفاع مقدس» که به همت گروه فیلم و سریال سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار می‌شود، ادامه دارد. این دوره ۱۰ ماهه با هدف تربیت فیلم‌نامه‌نویسان مستعد در همۀ زمینه‌های فیلم‌نامه‌نویسی دفاع مقدس، از جمله «موضوعات اجتماعی دفاع مقدس»، «طنز دفاع مقدس» و سوژه‌های مرتبط با خطوط نبرد برگزار می‌گردد. لازم به ذکر است که داوطلبان تا ۲۹ اسفند ۹۷ فرصت دارند رزومه و همچنین طرح‌ها و ایده‌های خود را به آدرس filmnameh۹۷@gmail. com ارسال نمایند. داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۶۶۹۴۸۰۶۷-۰۲۱ تماس بگیرند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، مهران یادگار دوران عزت و شرف، شهری که در چندین نوبت به دست نیروهای بعثی افتاد اما مقاومت و پایداری مردمانش همراه و همگام با فرزندان ایران اسلامی در اقصی نقاط دوباره شهد شیرین آزادی و تنفس در سایه سار نخل بلند ولایت را به مشام آن رساند. این شهر که افتخار دروازه‌عتبات عالیات را نیز دارا می‌باشد، امروز محل حضور عاشقانی است که یا مسافر کربلای حسینی‌اند و یا آمده‌اند تا دوباره با شهدا تجدید پیمان کنند که برای پاسداری از حریم امن ولایت آماده جانفشانی هستند. در این مدت کوتاه از آغاز سال ۱۳۹۸ تا کنون ۵۰۰۰ بازدید کننده از یادمان‌های دوران دفاع مقدس در مهران بازدید کرده‌اند. انتهای پیام/ ع
ایسناایسنا2 ماه قبل
فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: بیش از ۳۰ سال از دفاع مقدس می‌گذرد اما استان گیلان هنوز موزه دفاع مقدس ندارد. به گزارش ایسنا، سردار عبدالله پور در دیدار فرماندهان دفاع مقدس با آیت‌الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان که در سالن جلسات دفتر امام جمعه رشت برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر، اظهار کرد: بیش از ۳۰ از دفاع مقدس می‌گذرد اما استان گیلان هنوز موزه دفاع مقدس ندارد. فرمانده سپاه قدس گیلان افزود: آثار و اسناد شهدا در حال فراموشی هستند، وقتی مجموعه‌ای منسجم برای حفظ آثار شهدا نباشد چگونه باید فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل آینده و جوانان و نوجوانان منتقل کنیم. وی با بیان اینکه دانشنامه دفاع مقدس گیلان از وضعیت خوبی برخوردار نیست، گفت: هزاران شرمندگی نزد شهدا داریم و در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی بسیاری از شهدا در حال فراموش شدن هستند، قدرتی که ما می‌توانیم از شهدا بگیریم پایان ناپذیر است. انتهای پیام
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد مرکزی راهیان نور، حجت‌الاسلام‌ میر احمدرضا حاجتی علاوه بر ارزیابی حرکت عظیم و مردمی راهیان نور افزود: تحلیل ظاهری حرکت راهیان نور این است که صدها هزار نفر از مشتاقان زیارت برای مشاهده جانفشانی ‌ها، رشادت‌‌ها و رزم رزمندگان اسلام برای حفظ تمامیت ارضی کشور و آشنایی بیشتر با جغرافیای ایران حضور می‌ یابند. حجت الاسلام حاجتی بیان کرد: راهیان نور و حضور جوانان در آن ‌یک مجموعه کامل برای یادگیری مردانه و حقیقی زندگی کردن، شجاعت، جسارت، محبت، عشق، مردانگی، گذشت و فداکاری است. امام جمعه موقت اهواز اظهار داشت: امروز از نقاط مختلف کشور و حتی طبق وعده امام راحل از کشورهای دیگر در مناطق عملیاتی راهیان نور حضور پیدا می‌‌کنند. حجت الاسلام حاجتی ادامه داد: تقویت عشق به حسین (ع)، باورهای سرخ حسینی و باورهای سبز مهدوی ۲ بالی هستند که به اعتقاد دشمن، انقلاب اسلامی با آنها پرواز کرده است. وی با اشاره به حضور کاروان ‌های راهیان نور در خوزستان بیان کرد: مردم جنوب، خوزستان و اهواز مردمی خونگرم، مهمان ‌نواز و با نشاط هستند و این میزبانی از زائران شهدا را برای خودشان افتخار می‌ دانند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، حمید داود آبادی نویسنده دفاع مقدس در اینستاگرام با انتشار تصویری از محمد انصاری بازیکن تیم پرسپولیس نوشت: من ورزشکار نیستم ولی …من ورزشکار نیستم ولی ورزشکاران را …نه. نه که دوست نداشته باشم، چون با این جثه ۱۲۰ کیلویی نمی‌تونم خودم رو تکان بدم و ورزش کنم، با ورزش و ورزشکاران میانه چندانی ندرم. من فوتبالیست نیستم ولی از فوتبال …خوشم نمیاد. من فوتبالیست نیستم ولی از فوتبالیست‌ها …نه. واقعا از نظر معرفت و اخلاق خیلی باحال و باصفا بود و انشاالله هست و خواهد بود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
امام جمعه قزوین اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی هنرمندان را پا به پای اهالی انقلاب دیده‌ام و در دفاع مقدس نیز این عزیزان حضور جدی داشتند و با قلم، شعر، فیلم و عکس به حمایت از دفاع مقدس و انقلاب پرداختند. وی خاطرنشان کرد: شهید آوینی به عنوان یک هنرمند، حضور جدی در میدان‌های جنگ داشت و صرفا از دور نظاره‌گر جنگ نبود و به همین خاطر آثار ارزشمند و ماندگاری خلق کرد. نماینده ولی فقیه در این دیدار که به مناسبت آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی انجام شد، با تبریک حلول ماه شعبان، اعیاد شعبانیه و روز پاسدار گفت: هنرمندی امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و یاران باوفای ایشان بود که حضرت زینب (س) فرمودند من جز زیبایی چیزی ندیدم. وی اظهار داشت: کسانی که پیش از انقلاب اسلامی با رژیم دست ‌نشانده شاه مبارزه می‌کردند، پس از انقلاب اسلامی لباس پاسداری پوشیدند. وی با اشاره به رشادت‌های پاسداران در دفاع مقدس افزود: پاسداران در دفاع مقدس دلاوران میدان جنگ علیه دشمن بودند و پس از آن هم راهی دفاع از حرم شدند و از مستضعفان جهان و مسلمانانح مظلوم حمایت کردند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا, کاوه بهمن شاعر، روزنامه نگار و نویسنده حوزه دفاع مقدس امروز صبح چهارشنبه ۱۷ بهمن پس از تحمل یک دوره بیماری سخت در بیمارستان شریعتی تهران دارفانی را وداع گفت. کاوه بهمن داستان نویس و منتقد ادبی، متولد ۱۳۴۴ و از نویسندگان فعال عرصه جنگ و دفاع مقدس بود. بهمن همکاری خود را در نشریه‌های ادبی-هنری و عضویت در گروه تحریریه ماهنامه تخصصی ادبیات داستانی آغاز کرد. وی مدتی مسئول جلسات نقد ادبی حوزه هنری بود و در فرهنگسرای پایداری نیز جلسات نقد بررسی قصه برگزار کرده است. پیکر این نویسنده دفاع مقدس روز جمعه ۱۹ بهمن ۹۷ پس از تشییع در قطعه هنرمندان گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمد محمدی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه سهمیه امسال اعزام کاروان راهیان نور شهرستان رامسر ۱۰۰ نفر خواهران و ۳۵۰ نفر برادران بسیجی بوده، اظهار کرد: اعزام ۴۵۰ بسیجی شهرستان در تاریخ ۱۸ اسفند ماه انجام و ۱۹ اسفند ماه اولین کاروان وارد اندیمشک شد. وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های تأثیر گذار در سطح جامعه ما اعزام اردویی راهیان نور است، تصریح کرد: بازدید اردویی راهیان نور شهرستان رامسر از مناطق عملیاتی فکه محل شهادت شهید آوینی، بازدید از منطقه دهلاویه و مستقر شدن در اردوگاه شهید جعفرزاده، بازدید از اروند رود و منطقه عملیات والفجر ۸، بازید از منطقه عملیاتی شلمچه که معروف به کربلای بسیجیان بوده و بازدید از نهر خین از برنامه‌های راهیان نور بود. فرمانده سپاه رامسر خاطرنشان کرد: کاروان در روز سوم برای بازدید به منطقه عملیاتی تلائن که معروف به منطقه علم داران امام خمینی (ره)، بازدید از منطقه هویزه آنجایی که صدای شکسته شدن استخوان در زیر تانک‌ها شنیده شد و مادر شهید علم الهدی در کنار فرزندش برای او لالایی می‌خواند و آخرین دیدار کاروان راهیان نور شهرستان رامسر هفت تپه قدمگاه شهیدان مازندران شد. محمدی در ادامه با بیان اینکه این نظام برخواسته از اسلام و قرآن است و برای حفظ این نظام شهیدان گرانقدری را نثار کردیم، گفت: بسیجیان رامسر برای تجدید میثاق با شهدا و رساندن پیام اینکه ما تا آخر در کنار شما ایستاده و از اسلام، قران و این نظام دفاع خواهیم کرد در این اردو حضور پیدا کردند. وی افزود: مهمترین اهداف اعزام کاروان‌های راهیان نور نشان دادن رشادت‌های جوانان در هشت سال دفاع مقدس، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی به منظور مقابله جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمنان از است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
برنامه‌های نهمین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس اعلام شد. آشنا با اشاره به مقاومت مردم در طول هشت سال دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس نشان از عزم جدی ملت برای انقلاب اسلامی با محور بالندگی است. سردار حق‌طلب در ادامه مراسم بیان کرد: نهمین دوره نمایشگاه کتاب دفاع از ۲۷ بهمن تا سوم اسفند در فضایی به مساحت ۷۰۰۰ مترمربع برگزار می‌شود و همزمان با این نمایشگاه سیزدهمین دوره نمایشگاه کتاب قرآن و عترت نیز برگزار خواهد شد. حسین صفری، عضو شورای سیاست‌گذاری نهمین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس نیز در این نشست اظهار کرد: ترویج آثار دفاع مقدس، ارائه تازه‌های نشر و حمایت از ناشران این حوزه و معرفی نوقلمان از اهداف برگزاری این نمایشگاه است. نهمین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت از ۲۷ بهمن تا ۳ اسفند در حسینیه ثارالله کرمان برگزار می‌شود.
مهرمهر2 ماه قبل
سید محمد محمدی در این نشست با اشاره به ویژگی‌های خاص شهید ابراهیم هادی و استقبال جوانان از او گفت: شناساندن و شناختن شهید ابراهیم هادی برای ما یک وظیفه است و یکی از راه‌های مقابله با هجمه‌های دشمنان در این روزهای سخت است. وی ادامه داد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر زنده نگه داشتن یاد شهیدان، ۲۵ بهمن ماه در سالن وزارت کشور اختتامیه این همایش برگزار می‌شود. محمدی افزود: تاکنون کتاب شهید ابراهیم هادی، ۱۳۸ بار در قالب یک میلیون نسخه به چاپ رسیده است و این نشان می‌دهد که شهید ابراهیم هادی در قلب یک میلیون نفر جا باز کرده است بنابراین شعار این همایش «ابراهیم هادی دل‌ها» انتخاب شد. وی یادآور شد: این کتاب پرفروش‌ترین کتاب حوزه دفاع‌مقدس در سراسر کشور است. همچنین کتاب شهید ابراهیم هادی به زبان‌های اسپانیایی، اردو، آذری و روسی رونمایی خواهند شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
سید محمد محمدی در این نشست با اشاره به ویژگی‌های خاص شهید ابراهیم هادی و استقبال جوانان از او گفت: شناساندن و شناختن شهید ابراهیم هادی برای ما یک وظیفه است و یکی از راه‌های مقابله با هجمه‌های دشمنان در این روزهای سخت است. وی ادامه داد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر زنده نگه داشتن یاد شهیدان، ۲۵ بهمن ماه در سالن وزارت کشور اختتامیه این همایش برگزار می‌شود. محمدی افزود: تاکنون کتاب شهید ابراهیم هادی، ۱۳۸ بار در قالب یک میلیون نسخه به چاپ رسیده است و این نشان می‌دهد که شهید ابراهیم هادی در قلب یک میلیون نفر جا باز کرده است بنابراین شعار این همایش «ابراهیم هادی دل‌ها» انتخاب شد. وی یادآور شد: این کتاب پرفروش‌ترین کتاب حوزه دفاع‌مقدس در سراسر کشور است. همچنین کتاب شهید ابراهیم هادی به زبان‌های اسپانیایی، اردو، آذری و روسی رونمایی خواهند شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
دهه‌ای که آن را به عنوان دهه هویت‌یابی جریان سینمای انقلاب می‌شناسند. ** آسیبی که به چشم نیامدآسیب دیگری که این نگاه کمی‌گرایانه با خود به همراه داشت، عدم تنوع ژانرهای تولید آثار سینمایی بود. رخدادی که به واسطه آن عموم مردم می‌توانستند داشته‌ها و آورده‌های یک ساله سینمای انقلاب را به نظاره و داوری بنشیند. ** جولان سینمای دفاع مقدس و کودک در دهه ۶۰دهه ۶۰ را در جریان تولید آثار سینمایی، می‌توان به سینمای دفاع مقدس و سینمای کودک اختصاص داد. البته نهمین دوره جشنواره فیلم فجر به واسطه درایت هنرمندان سینماگر خود به یکی از اثرگذارترین جریان‌های سینمای ایران در دهه دوم انقلاب (دهه ۷۰) منتج می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید