دفاع مقدس

دفاع مقدس

عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
فرمانده سپاه نینوای گلستان گفت: امروز عامل بازدارندگی ما شهدای ما هستند و همین باور به شهدا بود که در ۴۸ ساعت ناامنی دشمن‌ساخت و اغتشاشات چند روز اخیر را از سوی مردم به پایان رساند. فرمانده سپاه نینوای استان خاطرنشان کرد: شهدای ما در دوران دفاع مقدس تا کنون جان خود را فدای انقلاب اسلامی و ملت ایران کردند و برای مردم ما عزت به ارمغان آوردند. سردار معروفی اظهار داشت: امروز عامل بازدارندگی ما شهدای ما هستند و همین باور به شهدا بود که در ۴۸ ساعت ناامنی دشمن‌‌ساخت چند روز اخیر را از سوی مردم به پایان رساند. فرمانده سپاه نینوای استان با بیان اینکه باید به جوانان امروز اعتماد کرد، گفت: جوان امروز ما استعدادهای فوق‌العاده‌ای دارند که در سخت‌ترین شرایط به کمک کشور و ملت ایران می‌آیند. جوانان امروز نشان دادند به برکت خون شهدا و تلاش جوانان هیچ بن‌بستی وجود ندارد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، مرتضی صفری عصر امروز در مراسم اختتامیه اولین جشنواره استانی ره‌آورد سرزمین نور اظهار داشت: در حال ساخت فیلم شهید تجلایی هستیم که یک اثر بسیار فاخر برای صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی خواهد بود که البته برای ساخت آن نیاز به ۱۶ میلیارد تومان پول داریم که اگر ۵۰ درصد در استان تأمین شود مابقی را از صدا و سیمای کل می‌توان گرفت. وی افزود: امروز جنگ عقیده‌ها را می‌بینیم و به نوعی جنگ روایت‌هاست و به عقیده من حتی اگر محتوای خیلی غنی و قالب و خوب و با کیفیت داشته باشیم ولی نتوانیم آن را به خوبی روایت کنیم، قطعا دست برتر را نخواهیم داشت. مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در عصر حاضر با دو گفتمان روبه‌رو هستیم، گفت: گفتمان لیبرال دموکراسی غرب و گفتمان انقلاب اسلامی را در جهان داریم و به عبارتی اگر می‌گوییم جهان دیگر تک قطبی نیست به خاطر همین وجود شجره طیبه بسیج است که امام رحمت‌الله از ابتدای چشم‌انداز در موضوع صدور انقلاب نیز نگاه ویژه به آن داشتند. وی خاطرنشان کرد: حضرت امام خامنه‌ای از دفاع مقدس به عنوان گنج یاد کرده‌اند واز این‌رو ما در این رابطه کارهای زیادی داریم در حالیکه آمریکا بر اساس تخیل خود فیلم‌هایی می‌سازد که در نگاه اول حس شکست‌ناپذیری ارتش آمریکا را نشان می‌دهد ولی حداقل در دو دهه اخیر ما شاهد شکست‌های پی در پی آنها بودیم. مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی در پایان با بیان اینکه همیشه بخش فرهنگی با کمبود و کاستی روبه‌رو بوده و مظلوم واقع شده است، تاکید کرد: ایراد بر ماست که یک سریال خوب برای شهید باکری، تجلایی و سایر شهدا ساخته نشده است و ما باید به خود بیاییم و تاملی کنیم که با کدام داشته خود از دفاع مقدس در موضوع فرهنگی دفاع کنیم؟ انتهای پیام/۱۱۵/ش
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
آیین اختتامیه «سومین جشنواره ملی فیلم فانوس» برگزار می‌شودآیین اختتامیه «سومین جشنواره ملی فیلم فانوس» عصر روز شنبه دوم آذر ساعت ۱۹ تا ۲۲ در موزه انقلاب دفاع مقدس برگزار می‌شود. ۳۴۰۰ اثر به سومین جشنواره ملی فانوس ارسال شده است. جشنواره ملی فانوس عصاره یک سال تلاش و مجاهدت فرهنگی برای انتقال مفاهیم و ارزش‌های متعالی دفاع مقدس به نسل جوان با زبان ظریف هنر است. ارتقای کمی و کیفی آثار رسیده به جشنواره نسبت به دوره‌های قبل نشان دهنده علاقه هنرمندان سراسر کشور به موضوع دفاع مقدس است. آیین پایانی این دوره، دوم آذر از ساعت ۱۹ تا ۲۲ در موزه انقلاب دفاع مقدس برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
وی ترویج و زنده نگهداشتن مفاهیمی مانند بسیج، مقاومت، ایثار و شهادت را ضروری دانست و تصریح کرد: جشنواره ره آورد سرزمین نور تا بحال ۱۶ دوره برگزار شده است و امسال ۱۷مین دوره آن برگزار می‌شود. فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه، با بیان این که سال قبل حدود هفت میلیون نفر از مناطق عملیاتی راهیان نور بازدید کرده‌اند، ادامه داد: سالیانه ده‌ها و صد‌ها هزار از جوانان و نوجوانان در هفت منطقه عملیاتی که پنج منطقه آن در خشکی و دو منطقه آن نیز در روی آب است، بازدید می‌کنند. وی برگزاری جشنواره را برای انتقال هر چه بهتر احساس و رهاوردهای زائران این مناطق مناسب دانست و گفت: جمع‌آوری آثار این جشنواره می‌تواند مورد بهره‌برداری نسل‌های آینده قرار بگیرد. سلیمانی به ۴۰ سالگی عمر انقلاب اسلامی با تمام توطئه‌ها، مکرها و حیله‌های دشمنان اشاره کرد و اذعان داشت: این‌ها همه از برکات حماسه، ایثار و ازخودگذشتگی رزمندگان است. فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه، ادامه داد: نقش بسیج در کشورهای سوریه، عراق، لبنان، بحرین و یمن محسوس است و می‌توان دید که چگونه نقشه راهی برای لشکرهای بزرگی مانند؛ فاطمیون، نجباء، حیدریون و حشدالشعبی ترسیم شده است.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
وی در ادامه با گرامیداشت هفته بسیج، این شجره طیبه را برگرفته از مکتب وحی و اهل‌بیت (ع) دانست و گفت: بسیج بن‌بست شکن بوده و هست. فرمانده سپاه نینوای استان خاطرنشان کرد: شهدای ما در دوران دفاع مقدس تا کنون جان خود را فدای انقلاب اسلامی و ملت ایران کردند و برای مردم ما عزت به ارمغان آوردند. وی گفت: بزرگی و عزت ملت ایران امروز برگرفته از خون مقدس شهداست که سبب شده دشمنان دیگر حتی نتوانند خیال خامی هم در ذهن خود بپرورانند. فرمانده سپاه نینوای استان با بیان اینکه باید به جوانان امروز اعتماد کرد، گفت: جوان امروز ما استعدادهای فوق‌العاده‌ای دارند که در سخت‌ترین شرایط به کمک کشور و ملت ایران می‌آیند. جوانان امروز نشان دادند به برکت خون شهدا و تلاش جوانان هیچ بن‌بستی وجود ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
تبیین مظلومیت و اقتدار انقلاب اسلامی در طرح «شمیم نور» سیاست‌های طرح «شمیم نور» در نشست شورای سیاست‌گذاری راهیان نور کشور تشریح شد. وی با اشاره به اینکه از همه حاضران به‌دلیل بیان نظرشان تشکر می‌کنم، گفت: خواهش می‌کنم امکانات دستگاه مورد نظرتان را در اختیار طرح «شمیم نور» قرار دهید. تقویت محتوای دینی و دفاع مقدس در طرح «شمیم نور» رئیس ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه کشور گفت: اردو‌های طرح «شمیم نور» باید در سه مرحله مقدماتی، متوسطه و تکمیلی برگزار شود. وی افزود: تجربه نشان داده است اگر برای دانش‌آموز، فضای شب‌مانی فراهم شود، امکان کار جمعی نیز فراهم و همانند راهیان نور می‌شود. آشنا تاکید کرد: حضور در محیط‌های نظامی برای دانش‌آموزان تجربه فوق‌العاده است و باید در اردو‌های شمیم نور، حس تربیت نظامی را به دانش‌آموزان منتقل کنیم.

:: معصومی نژاد- کتاب «سفر به گرای ۲۷۰ درجه» در رم

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، کتاب «سفر به گرای ۲۷۰ درجه» نوشته احمد دهقان به زبان ایتالیایی ترجمه شد. ترجمه این داستان بلند که به روایت جنگ و دفاع مقدس از نگاهی جدید می‌پردازد، در دانشگاه لاساپینتسا رم با حضور جمعی از استادان دانشگاه و دانشجویان و علاقمندان ایتالیایی به فرهنگ ایران معرفی شد. در این نشست که با مشارکت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ایتالیا برگزار شد، احمد دهقان نویسنده کتاب، اکبر قولی، رایزن فرهنگی کشورمان در رم و میکله مارلی مترجم ایتالیایی، از جمله سخنرانان در این نشست بودند. افشین شحنه تبار، مدیر انتشارات شمع و مه که در این نشست حضور داشت گفت: پیش از رم نیز احمد دهقان همراه با مترجم ایتالیایی کتاب، در دانشگاه‌های پادوا و بولونیا در شمال این کشور، در خصوص ترجمه کتاب سفر به گرای ۲۷۰ درجه نشست‌هایی را برگزار کرده و متعاقبا این تور ادبی در دانشگاه‌های شهر‌های میلان و تورینو ایتالیا ادامه خواهد داشت. مصاحبه شوندگان:۱- اکبر قولی، رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا۲- احمد دهقان نویسنده کتاب۳- میکله مارلی، مترجم کتاب
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
جرقه اولیه همان جا به ذهنم رسید و تصمیم گرفتم در دو بخش جبهه و شهر، عکس و خاطره جمع کنم. این نویسنده خاطرنشان کرد: ابتدا به سراغ عکس‌های جنگ رفتم که جریان زندگی را در آن نشان دهد. وی درباره دسته‌بندی خاطرات گفت: بعضی از متن‌ها به دلنوشته نزدیک شده بود و بعضی دیگر به یادداشت روزانه؛ حتی بعضی به خاطرات داستانی. برای همین دسته‌بندی بر اساس نوع روایت (یادداشت روزانه، دلنوشته یا خاطرات داستان) نکردم و تنها ترتیب خاطرات را بر اساس حروف الفبایی «نام خانوادگی نویسندگان» خاطره درج کردم. این پژوهشگر در پاسخ به اینکه کتاب در چه مرحله‌ای از انتشار است؟ توضیح داد: کتاب توسط نشر صریر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حال انتشار است که ان‌شالله نهم آذرماه رونمایی خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، هادی حق‌شناس، استاندار گلستان امروز در دومین یادواره شهدای ورزشکار استان اظهارداشت: شهدا قهرمانان واقعی در راه دفاع از استقلال و عزت ملت ایران هستند و ورزشکاران هم باید شهدا را الگوی خود قرار دهند. وی افزود: شهیدان الگوهایی برای همه نسل‌های ملت ایران هستند که با دفاع از ارزش‌ها و کیان کشور به مقابله با دشمن برخاستند و حماسه‌های بزرگی خلق کردند. استاندار گلستان گفت: همانگونه که شهدا از بذل جان خود در مسیر دفاع از کشور دریغ نکردند امروز هم اگر دشمن نگاه چپی به کشورمان بیندازد، جوانان امروز پرشورتر و پرحرارت‌تر از دفاع مقدس وارد میدان می‌شوند. وی با بیان اینکه نام و یاد شهدا باید همواره در جامعه جاری باشد، خاطرنشان کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا تذکر و تلنگری به همه ما است تا در راه خدمت‌رسانی مسیر شهدا را دنبال کنیم. انتهای پیام/۵۸۲/ش
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در اجرای راهکار ۴ ۲ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تحقق مأموریت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و با هدف ترویج و نهادینه‌سازی معارف دفاع مقدس، مصوب مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) تفاهم‌نامه همکاری بین «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش و سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منعقد شد. این تفاهم‌نامه با سه هدف صیانت از دستاورد‌های بزرگ انقلاب اسلامی و نکوداشت هشت سال دفاع مقدس، جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی ارزش‌های دفاع مقدس در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان و نهایتا حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ انقلابی، مقاومت و ایثار، جهاد، شهادت و خودباوری دینی و ملی در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان به امضا رسیده است. بر اساس این تفاهم‌نامه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس متعهد شد تا همکاری لازم جهت حمایت از تجهیز کتاب‌خانه‌های مدارس به کتاب‌های دفاع مقدس و ارزش‌های آن، صورت گیرد. همچنین تهیه گزارش و مستندسازی نقش دانش‌آموزان و فرهنگیان در هشت سال دفاع مقدس؛ مشارکت مؤثر و حمایت در طرح نهضت اکران مردمی به‌منظور نمایش گسترده و هدفمند آثار سینمایی و هنر‌های نمایشی از طریق جشنواره فیلم رشد؛ ارائه راهبرد‌ها و سیاست‌های کلان فرهنگی و تبلیغی، ارائه محتوا با رویکرد تبلیغات هوشمندانه برای دانش‌آموزان؛ تأمین بخشی از هزینه‌های تبلیغی، جوایز، مسابقات و جشنواره‌های آموزش و پرورش، ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت؛ حمایت مادی و معنوی از ایجاد یادمان‌های شهدای دانش‌آموز در مدارس و مراکز وابسته به آموزش و پرورش مدنظر است. ایجاد ساز و کار مناسب در جهت ترغیب و تشویق فرهنگیان برای تدریس درس آمادگی دفاعی؛ همکاری و مشارکت در زمینه آموزش نیروی انسانی متخصص به‌منظور حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛ برنامه‌ریزی و ایجاد بستر مناسب برای حضور دانش‌آموزان، کارکنان و معلمان در قالب اردو‌ها و بازدید‌های دانش‌آموزی از مراکز فرهنگی و موزه‌های دفاع مقدس استان‌ها؛ حمایت از تحقیقات و تألیفات مرتبط با ارزش‌های دفاع مقدس از دیگر تعهد‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این تفاهم‌نامه است. همچنین وزارت آموزش و پرورش متعهد به این موارد است: مشارکت در برگزاری همایش‌های ملی و منطقه‌ای مشترک با موضوع دفاع مقدس و تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت در آموزش و پرورش؛ حمایت از ورود آموزه‌های دفاع مقدس در کتاب‌های درسی، بسته‌های پشتیبان از قبیل کتاب معلم، فیلم‌های آموزشی، مجلات رشد، شبکه ملی رشد و …؛ همکاری در عضویت نمایندگان معرفی شده از سوی بنیاد در شورای برنامه‎ریزی و دوره‌های تحصیلی و حوزه‌های تربیتی و یادگیری؛ ایجاد یادمان‌های شهدای دانش‌آموز در مدارس و مراکز وابسته به آموزش و پرورش؛ برگزاری مراسم ایثار و مقاومت همزمان با زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس؛ استفاده از ظرفیت شورا‌ها و تشکل‌های دانش‌آموزی در حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛ مشارکت در برگزاری بزرگداشت مقام شهدا، ایثارگران و جانبازان در وزارت آموزش و پرورش و ادارات تابعه؛ دعوت از پیشکسوتان و ایثارگران دوران دفاع مقدس در مناسبت‌های خاص به‌منظور انتقال خاطرات و تجربیات دفاع مقدس به نسل جوان؛ زمینه‌سازی برای مشارکت بنیاد در اصلاح و بازنگری کتاب‌های درسی آمادگی دفاعی در دوره‌های اول و دوم متوسطه و تولید بسته پشتیبان با همکاری بنیاد (تابع برنامه درسی)؛ لحاظ نمودن درس آشنایی با دفاع مقدس در دوره‌های آموزش عمومی کارکنان بر اساس بخش‌نامه معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور؛ همکاری با ستاد راهیان نور کشور به‌منظور حضور معلمان و دانش آموزان در سرزمین نور؛ برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی از کتاب‌های برگزیده دفاع مقدس در سطح مدارس و نهایتا همکاری در جمع‌آوری و ایجاد آرشیو از اسناد و مدارک به‌جا مانده از نقش آموزش و پرورش در دفاع مقدس. این تفاهم نامه همکاری به مدت پنج سال معتبر بوده و قابل اجراست.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ پاسدار محمدحسین تقی پور عصر پنج‌شنبه در آیین غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای دامغان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۶۵۰ شهید شهرستان دامغان، اظهار داشت: در دوران هشت سال دفاع مقدس این شهرستان ۴۰۰ شهید بسیجی تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است. وی بابیان اینکه در دومین روز از هفته بسیج طی آئینی با حضور جمعی از مسئولان، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، بسیجیان و قشرهای مختلف مردم گلزار شهدای دامغان گل‌باران و عطرافشانی شد، افزود: شرکت‌کنندگان نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام و تجدید بیعت کردند. فرمانده سپاه ناحیه دامغان بابیان اینکه شهدا سند پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند که با خون پاک خود درخت تنومند انقلاب اسلامی ایران را آبیاری کردند، ابراز داشت: باید در مسیر شهدا حرکت کرد و حافظ و نگهبان خون پاک ایشان بود تا در قیامت مدیون آن‌ها نباشیم. تقی پور در ادامه اضافه کرد: از دامغان در دوران دفاع مقدس ۱۶ هزار رزمنده در عملیات‌های کوچک و بزرگ حضور داشتند که این افراد دین خود را به‌نظام و انقلاب ادا کردند لذا می‌بایست از خون پاک ایشان به‌خوبی پاسداری کرد.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از دامغان، سرهنگ منصور شوقانی بعد از ظهر امروز در نشست مجمع عالی بسیج که در حسینیه شهدای گمنام سپاه ناحیه دامغان برگزار شد اظهار داشت: رهبری، مکتب حسینی و مردم سه مؤلفه مهم قدرت نظامی مقدس جمهوری اسلامی ایران است. وی بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران بر پایه ارزش‌های والای دینی و اسلامی برگرفته از مکتب حسینی، علوی و فاطمی استوار است و این یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های قدرت و اقتدار کشور محسوب می‌شود. سرهنگ شوقانی وجود رهبری و بهره‌مندی این نعمت در جمهوری اسلامی ایران یکی دیگر از مؤلفه‌های اصلی قدرت و اقتدار کشور محسوب می‌شود. وی بیان داشت: رهبری عمق استراتژیک یک نهضت پیش برنده را برای جامعه تبیین و مشخص می‌کند. جانشین سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان عنوان کرد: بسیج در تمامی عرصه‌های این انقلاب و نظام حضوری مؤثر داشته است و خود را خادم مردم می‌داند.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: رفتار اخلاقی «میرزا جوادآقا تهرانی» نمونه عملی سیره اهل‌بیت (ع) بود. وی افزود: در دنیای کنونی شخصیت‌های مختلف، مکاتب گوناگون و جریان‌های مختلف با شعار اخلاق و معنویت برای خود مراکز، موسسات، پیروان، آثار، سلوک و مناسبت‌هایی را ایجاد کرده‌اند. مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی اظهار کرد: این جنبه‌ تمایز میان اخلاق و معنویت منفعل در برابر اخلاق و معنویت مسئولیت‌پذیر و اخلاق و معنویت اجتماع گریز در برابر اخلاق و معنویت اجتماع‌پذیر است. مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ایشان شخصیتی بود که از آغاز، پشتیبان انقلاب اسلامی و حمایت‌گر امام محسوب می‌شد و در مراحل پیروزی انقلاب نیز سهم به‌سزایی را در خراسان داشت و در دوران دفاع مقدس با شرایط سخت جسمانی در جبهه‌های دفاع مقدس حضور پیدا می‌کرد و این موضوع را برای خود تکلیف و توفیق می‌دانست. انتهای پیام
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان خراسان رضوی از راه‌یابی ۵ قصه‌گو به مرحله نهایی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی خبر داد. ابراهیم زره‌ساز درگفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی منطقه چهار کشور در تالار شهر مشهد برگزار شد اظهار کرد: در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه چهار کشور، ۳۰ قصه‌گو از ۶ استان طی دو روز با یکدیگر به رقابت پرداختند. در پایان، پنج قصه‌گو به مرحله نهایی این جشنواره که شب یلدا در تهران برگزار می‌شود راه پیدا کردند. وی ادامه داد: اسامی برگزیدگان به شرح ذیل است؛ قصه‌گوی قصه «مهره مار»، نر گس فضلی اول از خراسان رضوی. قصه‌گوی قصه «سوپ هویج»، مریم دیندار از کرمان، قصه‌گوی قصه «آرزوی بزرگ»، فاطمه غفاری سروستانی از هرمزگان، قصه‌گوی قصه «ابر کوچولو»، الهام اسکندری از هرمزگان و قصه‌گوی قصه «حاکم نادان و دزد بدجنس»، زهرا دهستانی از یزد.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دومین یادواره ۲۸۱ شهید ورزشکار بعدازظهر پنجشنبه با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان و سپاه نینوای گلستان در حسینیه عاشقان ثارالله (ع)، گرگان برگزار شد. استاندار گلستان در این آیین با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی، رفتاری و سیره ممتاز شهیدان هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: قهرمانان واقعی در راه استقلال و سربلندی کشور در مقابله با تمامی قدرت‌های استکباری شهدا هستند. هادی حق شناس افزود: شهیدان با دفاع از باورهای اعتقادی و جغرافیای کشور سرلوحه‌ای برای نسل امروز و نسل‌های آینده کشور شدند. وی افزود: با مطالعه تاریخ کشور می‌فهمیم همانگونه که شهدا از بذل جان خود در مسیر دفاع از کشور دریغ نکردند، اگر چنانچه تهاجمی علیه جغرافیای کشور صورت گیرد جوانان جمهوری اسلامی ایران برای دفاع آمادگی کامل دارند. استاندار گلستان یادآور شد: برگزاری یادواره‌های شهدا تذکر و تلنگری به همه ماست تا در راه خدمت رسانی مسیر شهدا را دنبال کنیم.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
پس از اجرای این قطعه نوبت به اجرای یکی از آثار ماندگار دوران دفاع مقدس با عنوان «خجسته باد این پیروزی» رسید. انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس رویا نبود و آنچه امروز از آن دوران بیان می‌شود، چیزی جز واقعیت نیست. محمدرضا جعفری بهنام از پیشکسوتان عرصه صدابرداری و مدیر اجرای ارکستر سمفونیک تهران در دوران دفاع مقدس با قرائت متنی از برگزارکنندگان دومین دوره آیین «سازهای خاکی» قدردانی کرد. «ای ساربان» قطعه‌ای ماندگار از آثار موسیقی دوران دفاع مقدس است که آهنگسازش حسن ریاحی است. بخش پایانی این مراسم به اجرای قطعه‌ی «ای ایران» با همنوازی و همخوانی اعضای ارکستر بازسازی شده‌ی دوران دفاع مقدس همراه بود.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله هاشم نیازی روز پنجشنبه در یادواره ۳۱۲شهید شهرستان پلدختر اظهار داشت: برگزاری یادواره‌ها و شرکت در آن کمترین وظیفه در گرامیداشت وپاسداشت یاد و خاطره شهدا و رسالتی انکار ناپذیر است. وی افزود: بسیاری از افرادی که در طول تاریخ صاحب جلال و مقام بودند دچار فنا و نابودی شدند اما شهدا همیشه ماندگارند و به روایت قرآن زنده‌اند و نزد پروردگار خود روزی می‌خورند. وی افزود: بزرگترین سیاست مداران دنیا در شامگاه عمر خود می‌گویند، در این روزها به جایی رسیدیم که هیچ پناهی جز دین برای پاسخگویی به احساس تنهایی نداریم. نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: هیچ حسی جز یاد خدا و عمل صالح در این دنیا جای این را نمی‌گیرد که ذخیره‌ای برای تنهایی انسان باشد و انسان همواره برای تامین این خلل، نیازمند دین است. وی افزود: همه نسبت به شهدا، جانبازان و ایثارگران وظیفه دارند و مدیون خون شهدا هستیم و باید به مقام والای آنان احترام بگذاریم که در راه خدا و حفظ دین خدا ازهمه چیز خود گذشتند تا اقتدار وآرامش امروز ایجاد شود.
مهرمهر4 ساعت قبل
سردار مجتبی شیروانیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در حاشیه راهپیمایی مردم اصفهان در حمایت از اقتدار و امنیت کشور، با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تا به امروز مردم هر زمان احساس کردند انقلاب تهدید شده است در صحنه‌ حاضر شدند، اظهار داشت: مردم با بدخواهان، اشرار، ضدانقلاب و دشمنان کشور همیشه صف خود را جدا کرده و مشت محکمی بر دهان دشمنان کوبیدند. وی افزود: علیرغم همه مشکلات موجود و همه کوتاهی‌های که برخی مسئولان دارند مردم نشان داده‌اند که خواستار اجرایی شدن منویات رهبر معظم انقلاب و راهبردهای ایشان هستند و هرگز دست از انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام خمینی (ره) و تبعیت از امام خامنه‌ای برنمی‌دارند. مدیرکل حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان اصفهان خاطرنشان کرد: ملت ایران حضور پرمعنا و پرشوری در راهپیمایی‌های حمایت از اقتدار و امنیت کشور و برائت از آشوب‌گران داشته‌اند و این نشان دهنده پایبندی ملت ما به انقلاب اسلامی و نظام مقدس اسلامی است. سردار شیروانیان حضور مردم را عامل خنثی شدن توطئه دشمنان دانست و تصریح کرد: علی‌رغم خسارت‌هایی که اغتشاش‌گران به کشور و به اموال مردم و بیت المال وارد کردند و تمام تلاش‌هایی که در راستای ایجاد ناامنی داشتند مردم دست از ولایت و رهبری برنداشتند و اعلام کردند رهنمود رهبر معظم انقلاب پس از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین برای امت فصل الخطاب است.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
سینمای داستانی ایران از همان اوایل انقلاب تلاش کرد تا درباره رژیم پهلوی و جنایاتش فیلم‌های زیادی را تولید کند. فیلم‌هایی که بعضی ازآنها در زمره بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران ماندگار شدند. اما در این بین سینمای ایران برای اینکه بتواند ارتباط بهتری با مخاطب خود بگیرد، دست به تولید یک فیلم کمدی با موضوع سلطنت طلب‌ها، ساواکی‌ها و منافقین زد. علاوه بر موضوعات فوق الذکر تنها فیلم کمدی که بصورت جدی به موضوع نفوذی‌ها و فساد اقتصادی آنان (همچون خاوری) می‌پردازد. در انتها یک پیشنهاد به مدیران تلویزیون: همین شب‌ها این فیلم را از یکی از شبکه‌های تلویزیون پخش کنند که حداقل روشنگری در این زمینه برای مخاطبان رخ داده باشد.
مهرمهر5 ساعت قبل
استاندار زنجان افزود: امروز تکلیف جوانان این است که به دانش نوین و فناوری روز مجهز شوند چرا که امروز دنیا پیچیده شده و دلسوزان انقلاب نباید از علوم نوین غافل شوند. وی افزود: رزمندگان در زمان دفاع مقدس دارای ویژگی‌های منحصر به فرد بودند و باید این ویژگی‌ها برای نسل جدید بیان و تببین شود. استاندار زنجان با بیان اینکه دفاع مقدس مایه مباهات و افتخار میهن اسلامی است، ابراز کرد: همه باید قدردان انقلاب باشیم ونباید تاریخ را فراموش کرد. استاندار زنجان با بیان اینکه حماسه‌سازان این انقلاب و شهدا حقیقت‌های همیشه تاریخ هستند، گفت: حماسه باید ماندگار و زنده باقی بماند. وی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره با توطئه‌های فراوانی مواجه بوده است، گفت: ملت ایران هوشیارتر و آگاه‌تر از گذشته در برابر توطئه‌های دشمنان ایستاده است.
مهرمهر5 ساعت قبل
حسن نوری در تشریح برنامه‌های هفته بسیج در شهرستان پارس آباد در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: بسیج یادآور ماندگارترین فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) بوده و بسیج در تمامی عرصه‌ها برای خدمت به مردم جان فشانی کرده است. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پارس آباد بیان کرد: همزمان با گرامیداشت هفته بسیج ۱۱۰ برنامه در عرصه‌های مختلف در شهرستان پارس آباد برگزار خواهد شد. نوری عنوان کرد: عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری یادآوره‌های شهدا، افتتاح پروژه‌های محرومیت زدایی، ایستگاه سلامت و ویزیت رایگان، برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های مختلف، برگزاری کارگاه آسیب‌های اجتماعی طلاق و مواد مخدر، همایش پیاده روی خانوادگی و برگزاری عصر شعر بسیج با عنوان چهل سالگی بسیج نمونه‌هایی از برنامه هفته بسیج در شهرستان پارس آباد است. وی افزود: اجتماع عظیم و حماسه حضور بسیجیان شهرستان پارس آباد روز سه شنبه پنجم آذر ماه ساعت ۱۰ صبح در مصلای امام خمینی (ره) پارس آباد همزمان با سراسر استان برگزار می‌گردد که از عموم بسیجیان شهرستان در این مراسم دعوت می‌شود. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پارس آباد یادآور شد: مسابقه تیراندازی با تفنگ بادی، افتتاح نمایشگاه و غرفه‌های کتاب و فروش عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی، برگزاری یادواره شهدای زنان ایثارگر، اجرای مراسم عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری یادواره شهدای محله پشت بازارچه شهید تیمورپور، برگزاری مسابقات لیگ فوتسال و برپایی میز خدمت در مناطق محروم از برنامه‌های اولین روز هفته مبارک بسیج در شهرستان پارس آباد است.
فارسفارس5 ساعت قبل
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بسیای از مشاغل به خاطر فناوری‌های نو در آینده تغییر می‌کنند یا حذف می‌کنند، گفت: باید استانداردهای مشاغل برای آینده را تغییر دهیم. به گفته وی حجم سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوین تا سال ۲۰۲۵ به بیش از ۱۷۵۰ میلیارد دلار می‌رسد که نسبت به رقم‌های کنونی ۶ برابر می‌شود. در بلاک چین نیز با سرمایه‌گذاری انجام شده این فناوری حدود ۱۸هزار میلیارد دلار اقتصاد پیرامون خود را در جهان تحت تاثیر قرار می‌دهد. شریعتمداری همچنین با اشاره به مباحث کشورها در سازمان بین‌المللی کار گفت: در این سازمان درمورد آینده کار صحبت می‌شود و یکی از مهمترین مباحث آینده مشاغل است از جمله اتصال شبکه به میلیاردها ابزار و تجهیزات اینترنتی است و بنابراین اشتغال به سبک امروز در آینده تقریبا غیرممکن خواهد بود. وی گفت: بنیاد ملی کسب وکار توسط بخش خصوصی متولی توسعه فناوری‌های نو می‌شود و وزارت کار نیز در این زمینه بسیار کمک کرده است.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: «تعصب سازمانی» را باید در حوزه واگذاری ساختمان‌های مازاد به سایر ادارات نادیده گرفت و ساختمان‌های مازاد سازمان‌ها براساس نیاز و مصلحت واگذار شود. به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی که در محل دفتر استاندار برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج، اظهار کرد: همواره یاد و خاطره شهدا را گرامی می‌داریم، بسیجیان عزیز ما در دوران دفاع مقدس جانفشانی‌های فراوانی کردند و باعث آبرو برای کشور شدند، بسیجیان تمامیت ارضی ایران را امروز در کنار سایر نیروهای مسلح حفظ کرده‌اند و با محوریت دستگاه‌های انتظامی در امنیت ملی کشور همکاری می‌کنند. وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اثر پروژه‌های پژوهشی در کارنامه استان باید دیده شود، افزود: دستگاه‌های اجرایی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیاز است تا در حوزه اجرای پروژه‌های پژوهشی مفید و دارای کاربرد در استان، از پیمانکار و مشاوران پروژه‌ها تعهد بگیرند که به نوعی اجرای پروژه تضمین و جغرافیای خراسان رضوی در آن‌ها لحاظ شود. استاندار خراسان رضوی خطاب به مدیران حاضر در جلسه با بیان اینکه «تعصب سازمانی» را باید در حوزه واگذاری ساختمان‌های مازاد به سایر ادارات نادیده بگیرید، خاطرنشان کرد: ساختمان‌های مازاد سازمان‌ها براساس نیاز و مصلحت به سایر ادارات واگذار شود. انتهای پیام
کرد آنلاینکرد آنلاین5 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغاتی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در جنگ اقتصادی که کشور و مردم ما درگیر آن هستند دشمن از هر فرصتی برای موج سواری و ضربه زدن به نظام اسلامی استفاده می‌کند. امیر سرتیپ ابراهیم گلفام روز پنجشنبه در مراسم یادواره شهدای شهرستان بیجار اظهار کرد: دشمنان ملت با شکست در جنگ دفاعی و نظامی، از هر اتفاق و مساله‌ای که در حوزه اقتصادی ایجاد می‌شود، دنبال ضربه زدن و موج سواری هستند و به هیچ یک از آحاد جامعه رحم نخواهند کرد. وی با اشاره به رشادت‌های مردمان کردستان در هشت سال دفاع مقدس یادآور شد: کردستان، به تعبیر زیبای رهبر معظم انقلاب سرزمین مجاهدت‌های خاموش است و این منطقه راهبردی شاهد رشادت‌ها و دلاوری‌های مردان و زنان کرد است. وی با تشریح تقویت توان دفاعی و نظامی نیروهای مسلح یادآور شد: در جنگ اقتصادی که دشمن علیه کشورمان راه انداخته نیز با همدلی و همیاری مردم و مسئولان می‌توانیم پیروز شده و اقتصاد داخلی کشور را رونق دهیم. برچسب‌هادفاع مقدس شهدا ستاد کل نیروهای مسلح بیجار
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
وی بیان کرد: همین ظرفیت خوب ایجاد شده در مشارکت مردمی در بسیج از این نهاد مردمی یک جبهه مردمی سازمان یافته تشکیل داد که توانست در مقابل هجمه‌های مختلف دشمن نقش آفرینی بی نظیری از خود به نمایش بگذارد. وی عنوان کرد: بسیج در واقع خودنمایی امام (ره) در تدبیر، بصیرت و آینده نگری بود و امروز این سرمایه بزرگ انسانی و این ظرفیت ارزشمند به همین خاطر در دستان ما قرار گفته است. استاندار قزوین گفت: این در حالی است که بسیاری از کشورهای دنیا به دلیل آرمان‌ها و اعتقادات ما را دشمن خود می‌دانند و اگر همین انسجام و بسیج ملی نبود نمی‌توانستیم در مقابل این هجمه‌ها بایستیم. استاندار قزوین خاطرنشان کرد: تنها راه برون رفت از مشکلاتی که امروز در بخش‌های مختلف در جامعه سایه انداخته است وحدت و انسجام ملی است و بسیج بارها اثبات کرده است به خوبی می‌تواند در این مسیر قدم بردارد. استاندار قزوین گفت: مردم ما بار دیگر به دنیا نشان دادند که با وجود همه مشکلات انسجام ملی خود را حفظ کرده و برای پیشرفت و آبادانی بیشتر تلاش خواهیم کرد و مشکلات را از سر راه خود برخواهیم داشت.
فارسفارس6 ساعت قبل
گفتنی است در این دیدار، از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. همچنین یادمان بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران که به دلیل تقارن ایام هفته کتاب با هفته وحدت منتشر شده بود، به محسن هاشمی اهدا شد. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سیاست ما این است که کتابفروشی‌های محله (پاتوق کتاب) را در محلات مختلف تهران رونق دهیم. این عضو شورای شهر ادامه داد: شهرداری منطقه ۲ تهران به خوبی این فضا را ایجاد کرده و امیدواریم در دیگر مناطق تهران نیز شاهد راه‌اندازی پاتوق‌های کتاب باشیم. در این دیدار کتاب «تاریخ پوشاک اقوام ایرانی» از سوی مدیریت شهر کتاب هیرمند به احمد مسجدجامعی هدیه داده شد و مسجدجامعی نیز کتاب «مردی به نام اوه»، «معماری اسلامی» و چند کتاب جامعه‌شناسی و روان‌شناسی را خریداری و به خبرنگاران هدیه کرد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی رییس قرارگاه مرکزی راهیان نور کشور گفت: طی سال گذشته بیش از ۷ میلیون نفر از مناطق عملیاتی دفاع مقدس بازدید کرده‌اند و در سالجاری نیز علی رغم برخی مشکلات، شاهد حضور مضاعف زایران بودیم. سردار یعقوب سلیمانی در آیین اختتامیه اولین جشنواره استانی ره‌آورد سرزمین نور در تبریز، اظهارکرد: جشنواره ره‌آورد سرزمین نور طی ۱۶ دوره در کشور برگزار شده و امسال نیز هفدهمین دوره آن برگزار می‌شود. وی با تاکید بر این که بسیج نیز همانند انقلاب، مردمی بوده و در تمامی عرصه‌های زندگی گسترده است، افزود: عاشورا، انقلاب، دفاع مقدس، بسیج، راهیان نور و گروه‌های جهادی در هم تنیده و پیوسته هستند و چنانچه دفاع مقدس امتداد عاشوراست، بسیج و بسیجیان نیز امتداد عاشورا هستند. وی با بیان این که معتقدم، تفکر بسیجی، تابلویی از عاشوراست، گفت: بسیج در دفاع مقدس آزموده شده و در جریان هشت سال جنگ تحمیلی، بیش از ۱۸۰ هزار نفر بسیجی شهید شده‌اند. وی بیان کرد: دفاع مقدس، تجلی گاه حقانیت نظام بوده و هنوز هم دشمن از پنجره دفاع مقدس به جمهوری اسلامی ایران نگاه می‌کند، چراکه دفاع مقدس یک شخصیت جدید برای ملت ایران به ارمغان آورده که باید بدان توجه کنیم.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص ساماندهی گلزار شهدا، گفت: فرمانداران مزار شهدایی که در محل روستاها است و جاده دسترسی نامناسبی داشته و فاقد امکاناتی همچون آب و برق است، اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی آن‌ها را در بودجه سال آینده پیش‌بینی کنند. اقبال عباسی ۳۰ آبان‌ماه در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، اظهار کرد: هر چه مدیر و مسئول در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد مدیون شهدا هستیم. عباسی در خصوص ساماندهی گلزار شهدا، گفت: فرمانداران مزار شهدایی که در محل روستاها است و جاده دسترسی نامناسبی داشته و فاقد امکاناتی همچون آب و برق است، اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی آن‌ها را در بودجه سال آینده پیش‌بینی کنند. مدیر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گفت: بناست نمای ساختمان و طبقه همکف این مرکز فرهنگی برای دهه فجر امسال افتتاح شود. وی خاطرنشان کرد: اعتبار برآورد شده برای گلزارهای تک شهیدی ۷ میلیارد تومان بوده که اگر ۶۰ درصد این مبلغ اختصاص داده شود تا سال ۹۹ تمامی گلزارهای شهدای استان ساماندهی می‌شوند.
ایمناایمنا6 ساعت قبل
این نمایشنامه در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۴ هزار تومان منتشر شده است. این نمایشنامه در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۳ هزار تومان به چاپ رسیده است. نمایشنامه «سردار» براساس گوشه‌هایی از زندگی و مبارزات قهرمانانه شهید حسین املاکی یکی از فرماندهان گیلانی نوشته شده است. این اثر در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۷هزار تومان نشر یافته است. این سه نمایشنامه کوتاه که در قطع پالتویی منتشر شده نوشته علیرضا پارسی است و توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس (نشر صریر) روانه بازار کتاب شده.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: باید تمام هم و غم مسئولان مربوطه به کار گرفته شود تا مجموعه فرهنگی دفاع مقدس هر چه سریع‌تر به پایان برسد و بتوان هنرارزش‌های دفاع مقدس را در آن مجموعه به نمایش گذاشت. علی کاظمی ۳۰ آبان‌ماه در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، اظهار کرد: مجموعه فرهنگی دفاع مقدس استان در کنار تاریخ دینی و مذهبی کشور می‌تواند جایگاهی برای قطعه جنگ تحمیلی باشد. وی افزود: باید تمام هم و غم مسئولان مربوطه به کار گرفته شود تا این مجموعه فرهنگی هر چه سریع‌تر به پایان برسد و بتوان هنرارزش‌های دفاع مقدس را در آن مجموعه به نمایش گذاشت. وی بیان کرد: امسال اعتبار مصوب برای این پروژه به ۸ میلیارد تومان افزایش یافت. شهریارپور گفت: از محل منابع استانی سه سال است که اعتباراتی از محل پارک تهلیجان برای محوطه‌سازی موزه اختصاص داده می‌شود که امسال تاکنون ۲۴۰ میلیون تومان تخصیص داده شده است.

به انتهای لیست رسیدید