دفتر موسیقی

دفتر موسیقی

قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
* با این توصیف به نظرتان شعر مقاومت در ایران تا چه حد توانسته بازگوکننده واقعیات جبهه مقاومت باشد. اگر شاعرانمان را بیش از این نسبت به تأثیرگذاری شعر مقاومت آگاه کرده بودیم، حتما اتفاقات بهتری می‌افتاد. متأسفانه بخشی از شاعران ابا دارند که به شعر مقاومت و شعر انقلاب بپردازند و این به خاطر تصور غلطی است که شکل گرفته است. یعنی شاید فراوانی شعر مقاومت ما حتی بیش از دیگر کشورها باشد، اما از نظر کیفیت هنوز جا برای پیشرفت داریم. باید الگوهای شعر مقاومت در کشورهای جهان به شاعرانمان معرفی شوند تا این پیشرفت با سرعت و قوت بیشتری ادامه پیدا کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
او در کنار این فعالیت‌های حرفه‌ای از حیث انسان‌دوستی نیز در جهان موسیقی نامی شناخته شده است. مخاطبان ایرانی موسیقی او نیز در چند سال اخیر استقبال کم‌نظیری از اجراها و آلبوم‌های او داشته‌اند و همه این رخدادها کنار هم قرار گرفته است تا کیهان کلهر در کنار دیگر بزرگان موسیقی از جمله محمدرضا شجریان و شهرام ناظری به‌عنوان برجسته‌ترین چهره‌های ایرانی در جهان موسیقی شناخته شود. البته کیهان کلهر در چند روز اخیر نیز خبرساز شده بود. نخستین جایزه ۲۰۲۰ موسیقیاما این همه ماجرا نیست. آخر هفته گذشته خبر رسید که جایزه گلوبال‌فست سال ۲۰۲۰ در بخش هنرمند سال به کیهان‌کلهر آهنگساز و نوازنده سه‌تار و کمانچه رسیده است. در کنار کیهان کلهر نام دو موزیسین معروف دیگر نیز دیده می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدر پی انتخاب کیهان کلهر به عنوان هنرمند برگزیده سال ۲۰۲۰ در گلوبال فست، محمد اله یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی در پیامی تلاش‌های استاد کیهان کلهر برای اعتلای هنر ایران زمین را ستود. اخبار چهره‌ها - در متن پیام محمداله یاری مدیرکل دفتر موسیقی چنین آمده است: «ضمن ابراز خرسندی از کسب توفیقی دیگر برای جنابعالی به عنوان هنرمند سال ۲۰۲۰ در گلوبال فست، صمیمانه این موفقیت را پاس داشته و تقدیر خویش را به شما موسیقیدان شهیر، برجسته و معاصر ایرانی تقدیم می‌دارم. کسب این موفقیت در این برهه از زمان که در غم از دست دادن سپهبد پهلوان مان و جمعی از نخبگان و هموطنان عزیزمان، متاثریم، از غم مان می‌کاهد و بار دیگر بر وحدت بخشی عنصر فرهنگ و هنر در ایران اسلامی صحه می‌گذارد. تداوم سلامتی و سربلندی شما را آرزومندم.»
ایلناایلنا2 روز قبل
مدیرکل دفتر موسیقی کسب افتخاری دیگر توسط کیهان کلهر را گرامی داشت. به گزارش ایلنا، در پی انتخاب کیهان کلهر به‌عنوان هنرمند برگزیده سال ۲۰۲۰ در گلوبال فست، محمد‌اله‌یاری فومنی، مدیرکل دفتر موسیقی در پیامی تلاش‌های کیهان کلهر برای اعتلای هنر ایران زمین را ستود. در متن پیام محمداله یاری مدیرکل دفتر موسیقی چنین آمده است: «ضمن ابراز خرسندی از کسب توفیقی دیگر برای جنابعالی بعنوان هنرمند سال ۲۰۲۰ در گلوبال فست، صمیمانه این موفقیت را پاس داشته و تقدیر خویش را به شما موسیقیدان شهیر، برجسته و معاصر ایرانی تقدیم می‌دارم. کسب این موفقیت در این برهه از زمان که در غم از دست دادن سپهبد پهلوان‌مان و جمعی از نخبگان و هموطنان عزیزمان، متاثریم، از غم‌مان می‌کاهد و بار دیگر بر وحدت بخشی عنصر فرهنگ و هنر در ایران اسلامی صحه می‌گذارد. تداوم سلامتی و سربلندی شما را آرزومندم.»
ایرناایرنا2 روز قبل
محمد اله‌یاری فومنی در پیامی تلاش‌های استاد کیهان کلهر برای اعتلای هنر ایران زمین را ستود. در متن پیام محمداله یاری مدیرکل دفتر موسیقی چنین آمده است: ضمن ابراز خرسندی از کسب توفیقی دیگر برای جنابعالی به عنوان هنرمند سال ۲۰۲۰ در گلوبال‌فست، صمیمانه این موفقیت را پاس داشته و تقدیر خویش را به شما موسیقیدان شهیر، برجسته و معاصر ایرانی تقدیم می‌دارم. کیهان کلهر نوازنده شناخته شده کمانچه در اکسپوی جهانی موسیقی وومکس جایزه مرد سال موسیقی ۲۰۱۹ را از آن خود کرد وی همچنین در گروه راه ابریشم که در سال ۲۰۱۷ برنده جایزه گرمی شده بود، حضور داشت. همچنین پیش از اجرای گروه‌های یادشده از سه هنرمند به عنوان هنرمندان سال تقدیر شد. همچنین گلوبال‌فست با حرکت به سمت موسیقی بین المللی به عنوان هسته اصلی هنرهای نمایشی، زیست‌بوم پایدار برای استحکام موسیقی جهانی در آمریکا را تقویت می‌کند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت ارشاد، در پی انتخاب کیهان کلهر به عنوان هنرمند برگزیده سال ۲۰۲۰ در گلوبال فست، محمد اله یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی در پیامی تلاش‌های استاد کیهان کلهر برای اعتلای هنر ایران زمین را ستود. در متن پیام محمداله یاری مدیرکل دفتر موسیقی چنین آمده است: «ضمن ابراز خرسندی از کسب توفیقی دیگر برای جنابعالی به عنوان هنرمند سال ۲۰۲۰ در گلوبال فست، صمیمانه این موفقیت را پاس داشته و تقدیر خویش را به شما موسیقیدان شهیر، برجسته و معاصر ایرانی تقدیم می‌دارم. کسب این موفقیت در این برهه از زمان که در غم از دست دادن سپهبد پهلوان مان و جمعی از نخبگان و هموطنان عزیزمان، متاثریم، از غم مان می‌کاهد و بار دیگر بر وحدت بخشی عنصر فرهنگ و هنر در ایران اسلامی صحه می‌گذارد. تداوم سلامتی و سربلندی شما را آرزومندم.»
ایلناایلنا2 روز قبل
مدیرکل دفتر موسیقی کسب افتخاری دیگر توسط کیهان کلهر را گرامی داشت. به گزارش ایلنا، در پی انتخاب کیهان کلهر به‌عنوان هنرمند برگزیده سال ۲۰۲۰ در گلوبال فست، محمد اله‌یاری فومنی، مدیرکل دفتر موسیقی در پیامی تلاش‌های کیهان کلهر برای اعتلای هنر ایران زمین را ستود. در متن پیام محمداله یاری مدیرکل دفتر موسیقی چنین آمده است: «ضمن ابراز خرسندی از کسب توفیقی دیگر برای جنابعالی بعنوان هنرمند سال ۲۰۲۰ در گلوبال فست، صمیمانه این موفقیت را پاس داشته و تقدیر خویش را به شما موسیقیدان شهیر، برجسته و معاصر ایرانی تقدیم می‌دارم. کسب این موفقیت در این برهه از زمان که در غم از دست دادن سپهبد پهلوان‌مان و جمعی از نخبگان و هموطنان عزیزمان، متاثریم، از غم‌مان می‌کاهد و بار دیگر بر وحدت بخشی عنصر فرهنگ و هنر در ایران اسلامی صحه می‌گذارد. تداوم سلامتی و سربلندی شما را آرزومندم.»
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، روابط عمومی دفتر موسیقی، در متن پیام محمداله یاری مدیرکل دفتر موسیقی چنین آمده است: «ضمن ابراز خرسندی از کسب توفیقی دیگر برای جنابعالی بعنوان هنرمند سال ۲۰۲۰ در گلوبال فست، صمیمانه این موفقیت را پاس داشته و تقدیر خویش را به شما موسیقیدان شهیر، برجسته و معاصر ایرانی تقدیم می‌دارم. کسب این موفقیت در این برهه از زمان که در غم از دست دادن سپهبد پهلوان مان و جمعی از نخبگان و هموطنان عزیزمان، متاثریم، از غم مان می‌کاهد و بار دیگر بر وحدت بخشی عنصر فرهنگ و هنر در ایران اسلامی صحه می‌گذارد. تداوم سلامتی و سربلندی شما را آرزومندم.» انتهای پیام/
ایسناایسنا2 روز قبل
در پی انتخاب کیهان کلهر به عنوان هنرمند برگزیده سال ۲۰۲۰ در «گلوبال فست»، مدیرکل دفتر موسیقی» در پیامی از تلاش‌های کیهان کلهر برای اعتلای هنر ایران تقدیر کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی در متن پیام محمد اله یاری فومنی _ مدیرکل دفتر موسیقی _ چنین آمده است: «ضمن ابراز خرسندی از کسب توفیقی دیگر برای جنابعالی به عنوان هنرمند سال ۲۰۲۰ در گلوبال فست، صمیمانه این موفقیت را پاس داشته و تقدیر خویش را به شما موسیقیدان شهیر، برجسته و معاصر ایرانی تقدیم می‌دارم. کسب این موفقیت در این برهه از زمان که در غم از دست دادن سپهبد پهلوان‌مان و جمعی از نخبگان و هموطنان عزیزمان، متاثریم، از غممان می‌کاهد و بار دیگر بر وحدت بخشی عنصر فرهنگ و هنر در ایران اسلامی صحه می‌گذارد. تداوم سلامتی و سربلندی شما را آرزومندم.» انتهای پیام
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
محمد الهیاری، مدیرکل دفتر موسیقی، با تبریک کسب جایزه گلوبال‌فست ۲۰۲۰ به کیهان کلهر، از تلاش‌های این آهنگساز و نوازنده تقدیر کرد. خبرآنلاین: محمد الهیاری، مدیرکل دفتر موسیقی، با تبریک کسب جایزه گلوبال‌فست ۲۰۲۰ به کیهان کلهر، از تلاش‌های این آهنگساز و نوازنده تقدیر کرد. کیهان کلهر، موسیقی‌دان ایرانی، پس از کسب دو جایزه معتبر وومکس و گرمی در سال‌های گذشته، به عنوان هنرمند برتر از طرف جایزه گلوبال‌فست ۲۰۲۰ معرفی شد. در همین ارتباط، محمدالهیاری، مدیرکل دفتر موسیقی، پیامی را منتشر کرد. او خطاب به کلهر نوشت: «ضمن ابراز خرسندی از کسب توفیقی دیگر برای جنابعالی به عنوان هنرمند سال ۲۰۲۰ در گلوبال‌فست، صمیمانه این موفقیت را پاس داشته و تقدیر خویش را به شما موسیقیدان شهیر، برجسته و معاصر ایرانی تقدیم می‌دارم.»

نماهنگ «وعده‌‎»

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
مهرمهر5 روز قبل
علی ثابت نیا مدیر عامل انجمن موسیقی ایران در توضیح دامنه اختیارات دفاتر استانی انجمن موسیقی در زمینه لغو برگزاری جشنواره فجر به خبرنگار مهر گفت: انجمن موسیقی ایران بازوی اجرایی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که اگر چه دارای هیات امنا و ساختار اداری جداگانه‌ای نسبت به دفتر موسیقی است، اما قطعا مجری سیاست‌هایی است که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر موسیقی ابلاغ می‌شود. در حوزه استانی نیز شعب مختلف انجمن‌های موسیقی استان‌ها نیز ضمن همراهی با سیاست‌های ما در انجمن موسیقی ایران، تمامی فعالیت‌های خود را با هماهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها انجام می‌دهند. وی با تاکید بر اینکه لغو یک جشنواره در سطح ملی به ویژه جشنواره استانی موسیقی فجر قطعا باید با هماهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها صورت گیرد تصریح کرد: طی روزهای گذشته خبری از سوی روابط عمومی انجمن موسیقی کرمان مبنی بر لغو جشنواره استانی موسیقی فجر در استان کرمان در رسانه‌ها منتشر شده بود که لازم به ذکر است که هرگونه تصمیم برای برگزاری یا عدم برگزاری جشنواره‌ها با توجه به اتفاقات غم انگیز کرمان به عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بوده و دوستان ما در شعبه انجمن موسیقی استان کرمان می‌توانند با هماهنگی اداره کل ارشاد استان و کمیته امور استان جشنواره موسیقی فجر نسبت به اطلاع رسانی اقدام کنند. بنابراین بنده مجددا عرض می‌کنم که خبر لغو جشنواره استانی موسیقی فجر در استان کرمان در حیطه اختیارات انجمن و شعب آن نیست و دوستان ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصمیم گیری اصلی ماجرا را بر عهده دارند.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی ثابت نیا مدیر عامل انجمن موسیقی ایران در توضیح دامنه اختیارات دفاتر استانی انجمن موسیقی در زمینه لغو برگزاری جشنواره فجر گفت: انجمن موسیقی ایران بازوی اجرایی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که اگر چه دارای هیات امنا و ساختار اداری جداگانه‌ای نسبت به دفتر موسیقی است، اما قطعا مجری سیاست‌هایی است که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر موسیقی ابلاغ می‌شود. در حوزه استانی نیز شعب مختلف انجمن‌های موسیقی استان‌ها نیز ضمن همراهی با سیاست‌های ما در انجمن موسیقی ایران، تمامی فعالیت‌های خود را با هماهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها انجام می‌دهند. اخبار فرهنگ و هنر - وی با تاکید بر اینکه لغو یک جشنواره در سطح ملی به ویژه جشنواره استانی موسیقی فجر قطعا باید با هماهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها صورت گیرد تصریح کرد: طی روزهای گذشته خبری از سوی روابط عمومی انجمن موسیقی کرمان مبنی بر لغو جشنواره استانی موسیقی فجر در استان کرمان در رسانه‌ها منتشر شده بود که لازم به ذکر است که هرگونه تصمیم برای برگزاری یا عدم برگزاری جشنواره‌ها با توجه به اتفاقات غم انگیز کرمان به عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بوده و دوستان ما در شعبه انجمن موسیقی استان کرمان می‌توانند با هماهنگی اداره کل ارشاد استان و کمیته امور استان جشنواره موسیقی فجر نسبت به اطلاع رسانی اقدام کنند. بنابراین بنده مجددا عرض می‌کنم که خبر لغو جشنواره استانی موسیقی فجر در استان کرمان در حیطه اختیارات انجمن و شعب آن نیست و دوستان ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصمیم گیری اصلی ماجرا را بر عهده دارند.
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، متن ترانه‌هایی که از اول مهر ۱۳۹۷ تا پایان مهر ۱۳۹۸ به‌صورت تک‌آهنگ یا در قالب آلبوم موسیقی از سوی مؤسسات یا اشخاص حقیقی پس از دریافت مجوز از دفتر موسیقی تولید و منتشر شده‌اند، توسط هیئتی از داوران بررسی و ترانه‌های برگزیده معرفی می‌شوند. در فاصله اول مهر ۱۳۹۷ تا پایان مهر ۱۳۹۸ بیش از شش هزار قطعه متن ترانه با مجوز دفتر موسیقی به‌صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم منتشر شدند، که مرحله نخست انتخاب این ترانه‌ها درحال انجام است و در مرحله نهایی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر معرفی می‌شوند. باتوجه به تعداد بسیار ترانه‌هایی که به صورت تک آهنگ و آلبوم تولید و منتشر می‌شوند، جایزه ترانه می‌تواند به کمک متخصصان و آرا مردمی، ترانه‌های شاخص و برگزیده را به جامعه معرفی کند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با صدور اطلاعیه‌ای از توجه به آثار ترانه سرایان در این جشنواره خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: جایزه ترانه با هدف تجلیل از ترانه سرایان برتر و ترویج مفاهیم نو و ارزشمند در ترانه‌ها و معرفی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود؟ در این جایزه، متن ترانه هایی که از اول مهرماه ۱۳۹۷ تا پایان مهرماه ۱۳۹۸ به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم موسیقی از سوی موسسات یا اشخاص حقیقی پس از دریافت مجوز از دفتر موسیقی تولید و منتشر شده‌اند، توسط هیاتی از داوران بررسی و ترانه‌های برگزیده معرفی می‌شوند. در این بیانیه همچنین اعلام شده: در فاصله اول مهر ۱۳۹۷ تا پایان مهر ۱۳۹۸ بیش از شش هزار قطعه متن ترانه با مجوز دفتر موسیقی به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم منتشر شده‌اند، که مرحله نخست انتخاب این ترانه‌ها در حال انجام است و در مرحله نهایی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر معرفی می‌شوندسی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری به دبیری شاهین فرهت برگزار می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| «جایزه ترانه» با هدف تجلیل از ترانه‌سرایان برتر و ترویج مفاهیم نو و ارزشمند در ترانه‌ها و معرفی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود. در این جایزه، متن ترانه‌هایی که از اول مهر ماه ۱۳۹۷ تا پایان مهر ماه ۱۳۹۸ به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم موسیقی از سوی موسسات یا اشخاص حقیقی پس از دریافت مجوز از دفتر موسیقی تولید و منتشر شده‌اند، توسط هیاتی از داوران بررسی و ترانه‌های برگزیده معرفی می‌شوند. در فاصله اول مهر ۱۳۹۷ تا پایان مهر ۱۳۹۸ بیش از شش هزار قطعه متن ترانه با مجوز دفتر موسیقی به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم منتشر شده‌اند که مرحله نخست انتخاب این ترانه‌ها در حال انجام است و در مرحله نهایی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر معرفی می‌شوند. با توجه به تعداد بسیار ترانه‌هایی که به صورت تک آهنگ و آلبوم تولید و منتشر می‌شوند، جایزه ترانه می‌تواند به کمک متخصصان و آرا مردمی، ترانه‌های شاخص و برگزیده را به جامعه معرفی کند. منبع: ایسنا
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: ستاد برگزاری سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با هدف ترویج مفاهیم نو و ارزشمند در ترانه‌ها بخش «جایزه ترانه» را راه اندازی کرد. به گزارش سینماپرس، «جایزه ترانه» با هدف تجلیل از ترانه سرایان برتر و ترویج مفاهیم نو و ارزشمند در ترانه‌ها و معرفی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود. در این جایزه، متن ترانه هایی که از اول مهرماه ۱۳۹۷ تا پایان مهرماه ۱۳۹۸ به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم موسیقی از سوی موسسات یا اشخاص حقیقی پس از دریافت مجوز از دفتر موسیقی تولید و منتشر شده‌اند، توسط هیاتی از داوران بررسی و ترانه‌های برگزیده معرفی می‌شوند. در فاصله اول مهر ۱۳۹۷ تا پایان مهر ۱۳۹۸ بیش از شش هزار قطعه متن ترانه با مجوز دفتر موسیقی به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم منتشر شده‌اند، که مرحله نخست انتخاب این ترانه‌ها در حال انجام است و در مرحله نهایی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر معرفی می‌شوند. با توجه به تعداد بسیار ترانه هایی که به صورت تک آهنگ و آلبوم تولید و منتشر می‌شوند، جایزه ترانه می‌تواند به کمک متخصصان و آرا مردمی، ترانه‌های شاخص و برگزیده را به جامعه معرفی کند.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، «جایزه ترانه» با هدف تجلیل از ترانه‌سرایان برتر و ترویج مفاهیم نو و ارزشمند در ترانه‌ها و معرفی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود. در این جایزه، متن ترانه‌هایی که از اول مهر ماه ۱۳۹۷ تا پایان مهر ماه ۱۳۹۸ به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم موسیقی از سوی موسسات یا اشخاص حقیقی پس از دریافت مجوز از دفتر موسیقی تولید و منتشر شده‌اند، توسط هیاتی از داوران بررسی و ترانه‌های برگزیده معرفی می‌شوند. در فاصله اول مهر ۱۳۹۷ تا پایان مهر ۱۳۹۸ بیش از شش هزار قطعه متن ترانه با مجوز دفتر موسیقی به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم منتشر شده‌اند که مرحله نخست انتخاب این ترانه‌ها در حال انجام است و در مرحله نهایی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر معرفی می‌شوند. با توجه به تعداد بسیار ترانه‌هایی که به صورت تک آهنگ و آلبوم تولید و منتشر می‌شوند، جایزه ترانه می‌تواند به کمک متخصصان و آرا مردمی، ترانه‌های شاخص و برگزیده را به جامعه معرفی کند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
در این جایزه، متن ترانه‌هایی که از اول مهرماه ۱۳۹۷ تا پایان مهرماه ۱۳۹۸ به صورت تک‌آهنگ یا در قالب آلبوم موسیقی از سوی موسسات یا اشخاص حقیقی پس از دریافت مجوز از دفتر موسیقی تولید و منتشر شده‌اند، توسط هیاتی از داوران بررسی و ترانه‌های برگزیده معرفی می‌شوند. در فاصله اول مهر ۱۳۹۷ تا پایان مهرماه ۱۳۹۸ بیش از شش هزار قطعه متن ترانه با مجوز دفتر موسیقی به صورت تک‌آهنگ یا در قالب آلبوم منتشر شده‌اند که مرحله نخست انتخاب این ترانه‌ها در حال انجام است و در مرحله نهایی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر معرفی می‌شوند. با توجه به تعداد بسیار ترانه‌هایی که به صورت تک‌آهنگ و آلبوم تولید و منتشر می‌شوند، جایزه ترانه می‌تواند به کمک متخصصان و آرا مردمی، ترانه‌های شاخص و برگزیده را به جامعه معرفی کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، دومین قطعه موسیقایی موسسه «شهرستان ادب» منتشر شد. قطعه «به نام پدر» در پاسداشت مقام این فرمانده برجسته مقاومت، همزمان با آغاز آیین‌های تشییع و بزرگداشت شهید، در دفتر موسیقی این موسسه فرهنگی هنری تولید شده است. این قطعه دکلمه را محمدحسین موسوی‌تبار اجرا کرده است و شعر این اثر را که لحنی صمیمی دارد «علی محمد مودب» سروده است. امیرحسین سمیعی آهنگساز این اثر است و این قطعه بعد از قطعه «بابا رجب» که بعد از انتشار مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت دیگر همکاری مشترک او و علی‌محمد مودب بوده است. حسین پارسافر نیز با نوازندگی ویولون در ساخت این قطعه همکاری داشته است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، «جایزه ترانه» با هدف تجلیل از ترانه سرایان برتر و ترویج مفاهیم نو و ارزشمند در ترانه‌ها و معرفی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود. در این جایزه، متن ترانه هایی که از اول مهرماه ۱۳۹۷ تا پایان مهرماه ۱۳۹۸ به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم موسیقی از سوی موسسات یا اشخاص حقیقی پس از دریافت مجوز از دفتر موسیقی تولید و منتشر شده‌اند، توسط هیاتی از داوران بررسی و ترانه‌های برگزیده معرفی می‌شوند. در فاصله اول مهر ۱۳۹۷ تا پایان مهر ۱۳۹۸ بیش از شش هزار قطعه متن ترانه با مجوز دفتر موسیقی به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم منتشر شده‌اند، که مرحله نخست انتخاب این ترانه‌ها در حال انجام است و در مرحله نهایی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر معرفی می‌شوند. با توجه به تعداد بسیار ترانه هایی که به صورت تک آهنگ و آلبوم تولید و منتشر می‌شوند، جایزه ترانه می‌تواند به کمک متخصصان و آرا مردمی، ترانه‌های شاخص و برگزیده را به جامعه معرفی کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ترانه‌های منتخب سال در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر معرفی می‌شوند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، «جایزه ترانه» با هدف تجلیل از ترانه‌سرایان برتر و ترویج مفاهیم نو و ارزشمند در ترانه‌ها و معرفی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود. در این جایزه، متن ترانه‌هایی که از اول مهر ماه ۱۳۹۷ تا پایان مهر ماه ۱۳۹۸ به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم موسیقی از سوی موسسات یا اشخاص حقیقی پس از دریافت مجوز از دفتر موسیقی تولید و منتشر شده‌اند، توسط هیاتی از داوران بررسی و ترانه‌های برگزیده معرفی می‌شوند. در فاصله اول مهر ۱۳۹۷ تا پایان مهر ۱۳۹۸ بیش از شش هزار قطعه متن ترانه با مجوز دفتر موسیقی به صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم منتشر شده‌اند که مرحله نخست انتخاب این ترانه‌ها در حال انجام است و در مرحله نهایی ترانه‌های برگزیده در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر معرفی می‌شوند. با توجه به تعداد بسیار ترانه‌هایی که به صورت تک آهنگ و آلبوم تولید و منتشر می‌شوند، جایزه ترانه می‌تواند به کمک متخصصان و آرا مردمی، ترانه‌های شاخص و برگزیده را به جامعه معرفی کند.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: نادر برهانی‌مرند در جلسه هماهنگی جشنواره‌های هنری فجر معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ساختار متفاوتی نسبت به دوره‌های پیشین دارد، هرچند در ادامه منطقی دوره‌های گذشته است. با تدوین آیین نامه جشنواره‌ها، برنامه برگزارکنندگان برگزاری جشنواره، نحوه مشارکت هنرمندان و ارتباط مخاطبان با جشنواره نیز مشخص و روشن است. ابراهیم حقیقی، دبیر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر نیز در این جلسه گفت: تاکنون استقبال خوبی از جشنواره شده است و هنرمندان در جشنواره ثبت نام کرده‌اند. ساختار جشنواره تئاتر فجر در این دوره متفاوت است هرچند در ادامه منطقی دوره‌های پیشین است. یکی از موارد آیین نامه جشنواره‌های فجر، شورای ارزیابی جشنواره است که جلسات شوراهای ارزیابی جشنواره‌های موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی فجر تشکیل می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
فرود گرگین‌پور متولد ۱۳ اسفند ۱۳۲۴ خورشیدی در میان ایل قشقایی در فارس است. فرود گرگین پور عصر روز ۱۰ دی ماه بدنبال عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت. در ادامه بابک خضرایی پژوهشگر موسیقی ایران در سخنانی گفت: فرود گرگین پور راوی فراز و فرود فرهنگ قشقایی و راوی دردهای ایل خود بود. وی افزود: من از او بسیار آموختم و او بسیار ذهن مرا نسبت به موسیقی قشقایی باز و روشن کرد. از آثار وی می‌توان ترکمن صحرا، هجران، کوراغلو و مجموعه موسیقی قشقایی را نام برد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
حسینی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید قاسم سلیمانی گفت: چهار جشنواره هنری فجر، سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، سی و پنجمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در حوزه معاونت هنری برگزار می‌شود و ضرورت دارد که با در نظر گرفتن تفاوت‌ها و ضرورت‌های هر حوزه، جشنواره‌ها هماهنگی و انسجام داشته باشند؛ هرچند امسال مضایق بودجه‌ای در زمینه هنر داریم اما جشنواره‌های هنری فجر با کیفیت و مشارکت هنرمندان برگزار می‌شود. با تدوین آیین نامه جشنواره‌ها، برنامه برگزارکنندگان برگزاری جشنواره، نحوه مشارکت هنرمندان و ارتباط مخاطبان با جشنواره نیز مشخص و روشن است. ابراهیم حقیقی، دبیر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر نیز در این جلسه گفت: تاکنون استقبال خوبی از جشنواره شده است و هنرمندان در جشنواره ثبت نام کرده‌اند. یکی از موارد آیین نامه جشنواره‌های فجر، شورای ارزیابی جشنواره است که جلسات شوراهای ارزیابی جشنواره‌های موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی فجر تشکیل می‌شود. ضرورت دارد که در زمینه‌های اجرایی، اطلاع رسانی و امور جشنواره‌های فجر معاونت امور هنری هماهنگی و هم افزایی داشته باشیم.
ایسناایسنا1 هفته قبل
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: اگرچه امسال جشنواره‌های هنری فجر مضیقه بودجه‌ای دارند، اما با کیفیت برگزار می‌شوند. هرچند امسال مضایق بودجه‌ای در زمینه هنر داریم اما جشنواره‌های هنری فجر با کیفیت و مشارکت هنرمندان برگزار می‌شود. ساختار جشنواره تئاتر فجر در این دوره متفاوت است هرچند در ادامه منطقی دوره‌های پیشین است. سید امین مویدی، مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری نیز در این جلسه گفت: هماهنگی و انسجام جشنواره‌های فجر در معاونت هنری مورد توجه است. ضرورت دارد که در زمینه‌های اجرایی، اطلاع رسانی و امور جشنواره‌های فجر معاونت امور هنری هماهنگی و هم افزایی داشته باشیم.
ایلناایلنا1 هفته قبل
علی محمد مودب شاعر، محمدحسین موسوی تبار دکلمه، حسین پارسافر نوازنده ویولن و امیرحسین سمیعی آهنگساز عوامل اجرایی قطعه «به نام پدر» را تشکیل می‌دهند. «محسن ما» به یاد شهید حججی با دکلمه علی محمد مودب، «هنوز در دل ما» دکلمه علی داودی به مناسبت ایام سوگواری محرم، «خلاصه همه بغض‌های تاریخم» دکلمه مودب در پاسداشت شهید حاج رجب محمدزاده و قطعه موسیقی «چگونه رهایت کنم؟» دکلمه محمدحسین نعمتی به یاد شهدای انفجار هواپیمای مسافربری ایرانی با موشک ناو آمریکایی از دیگر ساخته‌های دفتر موسیقی «شهرستان ادب» با فرم و مضامین مشابه است. در متن شعر قطعه «به نام پدر» آمده است: قدیمی‌ام کهنه شدم / دلم می‌خواد جدید بشمچقد شهیدا خوشگلن / کاشکی منم شهید بشمکاشکی که دل دل نکنم / از گل دنیا در بیامچقد شهیدا خوشگلن / منم شهادتو می‌خوامکاشکی منم کسی بشم / تو سرا سر در بیارمپاهام دیگه خسته شدن / کی می‌شه پر دربیارم؟ این چی چیه اون چی چیه / حرف و حدیث، انگ و دروغیه خلوت دیگه می‌خوام / تو دل این شهر شلوغاز دود و دم ذله شدم / از غمای دروغکیکاشکی مث یه گل سرخ / پرپر بشم یواشکیکاشکی بجنگم با خودم / همیشه رزمنده بشمتق! / جون بدم و زنده بشمقطعه «به نام پدر» را اینجا بشنوید و دانلود کنید؛
ایلناایلنا1 هفته قبل
نشست هماهنگی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر چهارشنبه ۱۸ دی ماه در معاونت امور هنری برگزار شد. حسینی در آغاز این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید قاسم سلیمانی گفت: چهار جشنواره هنری فجر، سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، سی و پنجمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در حوزه معاونت هنری برگزار می‌شود و ضرورت دارد که با در نظر گرفتن تفاوت‌ها و ضرورت‌های هر حوزه، جشنواره‌ها هماهنگی و انسجام داشته باشند. بخش طوبای زرین که مسابقه جشنواره است، چارسوی هنر (حضور گالری‌ها)، بخش پژوهشی و بخش کیوریتوریال از برنامه‌های دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر است. ابراهیم حقیقی (دبیر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر) نیز در این جلسه گفت: تاکنون استقبال خوبی از جشنواره شده است و هنرمندان در جشنواره ثبت نام کرده‌اند. ضرورت دارد که در زمینه‌های اجرایی، اطلاع رسانی و امور جشنوار ه‌های فجر معاونت امور هنری هماهنگی و هم افزایی داشته باشیم.

به انتهای لیست رسیدید