دلار

ایسناایسنا3 ماه قبل
در معاملات روز چهارشنبه، ارزش دلار در برابر بسیاری از همتایان مهم جهانی آن نسبتا بدون تغییر باقی ماند. یورو که دیروز در برابر دلار اندکی کاهش یافته بود، امروز نسبتا بدون تغییر و به ازای ۱٫۱۴۰۶ دلار مبادله شد. از طرف دیگر دلار در برابر ین نیز در نزدیکی سطح ۱۱۰ ین باقی ماند و به ازای ۱۰۹٫۹۶ ین مبادله شد. از طرف دیگر پوند پس از آنکه در معاملات دیروز بالاخره به سطح زیر ۱٫۳۰ دلار رسید، در معاملات امروز نسبتا بدون تغییر به ازای ۱٫۲۹۲۳ دلار مبادله شد. از طرف دیگر دلار استرالیا توانست در برابر همتای آمریکایی‌اش رشد خفیف ۰٫۱ درصدی را به ثبت رساند به گونه‌ای که هر دلار استرالیا به ۰٫۷۱۹۴ دلار آمریکا افزایش یافت.
روزنوروزنو2 روز قبل
مهر نوشت: در جریان معاملات امروز جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۸ در صرافی‌های بانکی، قیمت دلار با کاهش مواجه شد و به ۱۴۶۵۰ تومان رسید که به موازات آن، قیمت در بازار آزاد نیز کاهش یافته است.
فراروفرارو1 ماه قبل
فرارو-قیمت فروش یورو، نیز در صرافی‌های بانک‌ها با ۱۳۰ تومان کاهش ۱۵ هزار ۵۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار ۴۵۰ تومان است. قیمت دلار را برای امروز چهارشنبه ۲۱ فروردین با ۳۸۰ تومان کاهش نسبت به نرخ‌های پایانی سه‌شنبه، ۱۳ هزار و ۷۸۵۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان خریداری می‌کنند. همان طور که احتمالا می‌دانید بازار ارز با قیمت‌های متفاوت و گیج‌کننده‌ای روبرو است؛ از نرخ صرافی ملی گرفته تا ارز مبادله‌ای، اما برای من و شما هیچ چیز به اندازه قیمت ارز در صرافی‌های بازار آزاد اهمیت ندارد. اطلاع از اینکه صرافی‌های مختلف قیمت را روی چه عددی تعیین می‌کنند کار سختی است. به هرحال نرخ هر شهر و محله با هم متفاوت است و بسته به تعداد ارز مورد نیاز مشتری می‌تواند تغییر کند. برای همین در این گزارش متوسط قیمت خرید ارز در صرافی‌ها را در نظر گرفته‌ایم در حالتی که مشتری یک آدم معمولی است و قصد دارد اسکناس‌هایی به ارزش زیر هزار دلار (احتمالا به قصد مسافرت) تهیه کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است. به گزارش نامه نیوز، صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را برای روز جاری، ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. قیمت دلار نسبت به آخرین قیمت روز قبل ۱۰۰ تومان کاهش داشته است. قیمت یورو نسبت به آخرین قیمت روز قبل تغییری نداشته است. گفتنی است همزمان با ریزش قیمت‌ها در صرافی‌های بانکی، قیمت دلار در بازار آزاد نیز سیر نزولی را طی کرده و وارد کانال ۱۲ هزاری شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت۲۴ -پس از چند روز ثبات قیمت در بازار ارز، در آخرین روز کاری هفته جاری، قیمت ارز با کاهش همراه بود. امروز (۲۶ اردیبهشت) قیمت خرید دلار در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی ۱۴ هزار و ۵۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان است. این در حالی است که نرخ خرید و فروش دلار در چهار روز گذشته ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان بود. به این ترتیب قیمت دلار در این صرافی‌ها امروز نسبت به روزهای گذشته با کاهش ۲۰۰ تومانی همراه بوده است. قیمت فروش یورو نیز در چهار روز گذشته روی رقم ۱۶ هزار و ۸۵۰ تومان بوده که به این ترتیب قیمت این ارز نیز امروز کاهش ۲۵۰ تومانی را نسبت به روزهای گذشته تجربه کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
پس از چند روز ثبات قیمت در بازار ارز، در آخرین روز کاری هفته جاری، قیمت ارز با کاهش همراه بود. خبرگزاری ایسنا: س از چند روز ثبات قیمت در بازار ارز، در آخرین روز کاری هفته جاری، قیمت ارز با کاهش همراه بود. امروز (۲۶ اردیبهشت) قیمت خرید دلار در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی ۱۴ هزار و ۵۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان است. به این ترتیب قیمت دلار در این صرافی‌ها امروز نسبت به روزهای گذشته با کاهش ۲۰۰ تومانی همراه بوده است. قیمت فروش یورو نیز در چهار روز گذشته روی رقم ۱۶ هزار و ۸۵۰ تومان بوده که به این ترتیب قیمت این ارز نیز امروز کاهش ۲۵۰ تومانی را نسبت به روزهای گذشته تجربه کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
با تداوم ریزش قیمت دلار برای دومین روز متوالی، قیمت این ارز شاخص در بازار تهران ب کانال ۱۲ هزار تومان برگشت. خبرآنلاین: با تداوم ریزش قیمت دلار برای دومین روز متوالی، قیمت این ارز شاخص در بازار تهران ب کانال ۱۲ هزار تومان برگشت. صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت فروش دلار را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کردند. این صرافی‌ها دلار را به قیمت ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان از مردم می‌خرند. میزان کاهش قیمت دلار در صرافی‌ها نسبت به صبح دیروز ۴۰۰ تومان گزارش شده است. برهمین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۴ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان است. قیمت یورو نسبت به صبح روز قبل ۵۵۰ تومان کاهش داشته است.
ایسناایسنا3 روز قبل
پس از چند روز ثبات قیمت در بازار ارز، در آخرین روز کاری هفته جاری، قیمت ارز با کاهش همراه بود. به گزارش ایسنا، امروز (۲۶ اردیبهشت) قیمت خرید دلار در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی ۱۴ هزار و ۵۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان است. این در حالی است که نرخ خرید و فروش دلار در چهار روز گذشته ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان بود. به این ترتیب قیمت دلار در این صرافی‌ها امروز نسبت به روزهای گذشته با کاهش ۲۰۰ تومانی همراه بوده است. قیمت فروش یورو نیز در چهار روز گذشته روی رقم ۱۶ هزار و ۸۵۰ تومان بوده که به این ترتیب قیمت این ارز نیز امروز کاهش ۲۵۰ تومانی را نسبت به روزهای گذشته تجربه کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشقیمت سکه طرح جدید امروز در بازار تهران با ۵۰ هزار تومان افزایش ۵ میلیون و ۲۰ هزار تومان و دلار با رشد ۲۰۰ تومانی ۱۴ هزار و ۲۵۵ تومان به فروش رسید. قیمت سکه و ارز در معاملات امروز بازار تهران با رشد مواجه شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
قیمت دلار در بازار آزاد با کاهشی ۵۰ تومانی نسبت به آخرین روز هفته گذشته به ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان رسید. اعتمادآنلاین|‌ قیمت دلار در صرافی‌ها امروز ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان بود. نرخ دلار در آخرین روز کاری صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۳۹۰ تومان بود به این ترتیب قیمت دلار در صرافی‌های بانکی نیز کاهش یافته است. به این ترتیب امروز دلار آمریکا ۱۳ هزار ۴۵۰ تومان، یورو با قیمت ۱۵ هزار ۲۰۰ تومان، پوند ۱۷۵۰۰، دلار کانادا ۱۰۱۵۰، درهم امارات ۳۶۸۰ و لیر ترکیه ۲۴۵۰ تومان شد. بر این اساس قیمت یورو نیز کاهشی اندک را نسبت به آخرین روز کاری هفته قبل نشان می‌دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
پس از مخالفت مجلس انگلیس با به تعویق افتادن بریگزیت، پوند با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱٫۳۰۹۱ دلار رسید. در معاملات امروز، هر یورو به ۱٫۱۴۳۵ دلار افزایش یافت. شاخص دلار که نرخ برابری دلار در مقابل ارزهای مهم جهانی را می‌سنجد نیز کاهشی بود و با ۰٫۱ درصد کاهش در سطح ۹۵٫۷۳۲ واحد ایستاد. ارزش دلار در برابر ین با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۰۹٫۲۹ ین رسید و هر دلار استرالیا توانست ۰٫۵ درصد افزایش یابد به گونه‌ای که هر دلار آمریکا به ۱٫۳۸۸۹ دلار استرالیا رسید. ارزش یوان در برابر دلار نیز صعودی بود و هر دلار به ۶٫۷۱۳۵ یوان کاهش یافت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ماه قبل
ایسنا به نقل از رویترز نوشت: در معاملات ارزی امروز بازارهای جهانی، ارزش دلار در برابر همتایان مهمش کاهش یافت. پس از مخالفت مجلس انگلیس با به تعویق افتادن بریگزیت، پوند با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱٫۳۰۹۱ دلار رسید. شاخص دلار که نرخ برابری دلار در مقابل ارزهای مهم جهانی را می‌سنجد نیز کاهشی بود و با ۰٫۱ درصد کاهش در سطح ۹۵٫۷۳۲ واحد ایستاد. ارزش دلار در برابر ین با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۰۹٫۲۹ ین رسید و هر دلار استرالیا توانست ۰٫۵ درصد افزایش یابد به گونه‌ای که هر دلار آمریکا به ۱٫۳۸۸۹ دلار استرالیا رسید. ارزش یوان در برابر دلار نیز صعودی بود و هر دلار به ۶٫۷۱۳۵ یوان کاهش یافت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ‌ صرافی‌های بانک‌ها هم‌اکنون قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۶۰ تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت‌های روز قبل ۱۳ هزار و ۷۴۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۶۴۰ تومان خریداری می‌کنند. برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۵۴۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار و ۴۴۰ تومان است. قیمت فروش یورو نسبت به روز کاری قبل ۱۰ تومان و قیمت خرید یورو ۱۰۰ تومان کاهش یافته است. این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.
الفالف1 ماه قبل
همزمان با آغاز ریزش قیمت‌ها در بازار آزاد، قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها از عصر دیروز کاهشی شد و هم اکنون ۱۴ هزار و ۵۰ تومان تعیین شده است. ۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه اقتصادی الف، ۲۱ فروردین ۱۳۹۸، ۱۱:۵۲ ۳۹۸۰۱۲۱۱۰۰به گزارش تسنیم، صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۳۰ تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت‌های روز قبل ۱۴ هزار و ۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان خریداری می‌کنند. برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار و ۵۴۵ تومان است. قیمت خرید و فروش یورو نسبت به روز کاری قبل ۳۰ تومان کاهش یافته است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
سازمان حج و زیارت هنوز هزینه قطعی سفر این حج را اعلام رسمی نکرده اما برآوردهای اولیه حاکی از این است که قیمت آن حدود ۲۵ میلیون تومان می‌شود. سامانه reserve. haj. ir از فردا صبح (جمعه ۱۰ اسفندماه) باز می‌شود و دارندگان فیش حج تا ۳۰ بهمن‌ماه سال ۸۵ می‌توانند در کاروان‌های حج ۹۸ ثبت نام کنند. او تأیید کرده که دولت با تأمین ارز به نرخ ۷ هزار تومان برای حج ۹۸ موافقت کرده است. که با توجه به هزینه ارزی اعلام شده از سوی سازمان حج و زیارت، هر نفر بین ۳۱۰۰ تا ۳۳۰۰ دلار، قیمت ارزی سفر حج ۹۸، مبلغی در حدود ۲۱ تا ۲۳ میلیون تومان می‌شود که هزینه ریالی نیز به آن اضافه خواهد شد. برآوردهای اولیه بر این است که قیمت سفر حج ۹۸، مبلغی در حدود ۲۵ میلیون تومان شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ‌ صرافی‌های بانک‌ها هم‌اکنون قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۱۰۰ تومان افزایش نسبت به قیمت‌های روز کاری قبل، ۱۴ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۴ هزار و ۵۰ تومان خریداری می‌کنند. برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۶ هزار تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان است. قیمت خرید و فروش یورو در این صرافی‌ها ۲۰۰ تومان نسبت به دیروز افزایش یافته است. این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
پیش بینی قیمت دلار در سال ۹۸ پیش بینی قیمت دلار در ۱۰ روز آینده پیش بینی قیمت دلار در یک ماه آینده آینده دلار در سال ۹۸پیش بینی قیمت دلاراین روز‌ها دوباره بازار طلا و نیز بازار دلار با آشفتگی‌هایی همراه شده است. برخلاف روز‌های عید که با تدبیر بانک مرکزی و باز بودن صرافی‌ها قیمت دار تا حدی کنترل شد یکی دو روز پس از آن که حسن روحانی مدعی شد اگر تحریم نبود دلار ۶ هزار تومان بود، دلار جهشی بی سابقه در روز‌های سال ۹۸ داشت و قیمت دلار به بالای ۱۴ هزار تومان رسید. مجموعه تحولات نشان می‌دهد که در روز‌های آتی بازار دلار احتمالا روز‌های آرامی را سئری نخواهد کرد و بعید نیست شاهد برخی تحولات در نزخ دلار باشیم. با این حال اقدامات بانک مرکزی پس از استعفای ظریف و پایین نگه داشتن قیمت دلار نشان می‌دهد که در صورت اراده این بانک قیمت دلار می‌تواند سر و سامان پیدا کند مگر این که دولت به دنبال تحت فشار قرار دادن کشور با بد کردن شرایط اقتصادی به منظور مذاکره باشد. بنابراین با توجه به جو بازار هر لحظه امکان سقوط مجدد قیمت دلار نیز وجود دارد و پیشنهاد می‌شود از خریدهای سنگین در این بازه خودداری نمایید.
فراروفرارو2 ماه قبل
در چهارمین روز هفته، دلار از مرز ۱۳ هزار تومانی فاصله بیشتری گرفت و در کانال ۱۲ هزار تومانی پایین‌تر رفت. روز چهارشنبه صرافی‌های منتخب بازارساز نیز قیمت فروش دلار را پایین آوردند. دیروز صرافی‌های بانکی از همان ابتدای روز قیمت فروش دلار را به سطح ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومانی بردند. در روزی که دلار کاهشی بود، سکه تمام بهار آزادی افت بسیار محدود ۵ هزار تومانی را تجربه کرد. با این حال، همزمان فروش سکه توسط برخی افراد عادی نیز در بازار سکه همچنان وجود داشت.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
هفت صبح: درست همزمان با تحرکات پیاپی و متخاصمانه آمریکا در بازار ارز آرامش برقرار است. مشخص است که جهش ناگهانی دلار در فروردین سال گذشته، کاخ سفید را به طمع انداخته است تا شوک مشابهی را به اقتصاد ایران وارد کند. حال کانال‌های غیر مجاز اعلام نرخ ارز در تلگرام که هر کدام معمولا بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان بیش از قیمت بازار، قیمت دلار و یورو را اعلام می‌کنند، هم کوتاه آمده‌اند و نرخ‌های پایین‌تری را پیش روی کاربرانشان می‌گذارند. بی بی سی روز گذشته تیتر زده است: «کاهش نرخ ارز در صرافی‌ها» و نوشته قیمت ارز‌های عمده در معاملات امروز صرافی‌های ایران با کاهش همراه بود. صرافی‌های بانکی چهارشنبه بیست و هشتم فروردین) قیمت خرید هر دلار آمریکا را ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان و قیمت فروش آن را ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرده‌اند؛ که نسبت به روز گذشته حدود ۱۵۰ تومان کاهش داشته است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه قیمت واقعی ارز ٨ هزار تومان است، گفت: حباب نرخ ارز به زودی خواهد ترکید. مهرداد بائوج لاهوتی با تاکید بر ضرورت بازگشت ارزهای حاصل از صادرات به سامانه نیمایی، گفت: عدم بازگشت این نوع ارزها به سامانه نیمایی پشتوانه ارزی کشور را تهدید می‌کند. این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به وضعیت آتی نرخ ارز در بازار، تصریح کرد: بخشی از قیمت فعلی ارز حباب بوده و بخشی دیگر واقعی است که در همه دولت‌ها از ابتدا تاکنون تجربه شده است. بائوج لاهوتی با بیان اینکه افزایش نرخ ارز تا ٨ هزار تومان طبق تجربه‌های پیشین طبیعی است، گفت: اکنون نرخ ارز بیش از ٨ هزار تومان حباب بوده که جو روانی حاکم بر بازار بر شکل‌گیری آن موثر بوده است. وی با تاکید بر اینکه به زودی با ترکیدن حباب نرخ ارز شاهد قیمت واقعی آن در بازار خواهیم بود، افزود: به زودی شاهد کاهش نرخ ارز در بازار خواهیم بود زیرا ادامه حباب ممکن نیست.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
قیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها ۱۲ هزار و ۹۱۶ تومان تعیین شد. برهمین اساس شعب ارزی بانک‌ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می‌کنند. دستور بانک مرکزی به بانک‌ها بعد از آن صادر شد که صرافی‌ها از خرید ارز‌های مردمی خودداری و میدان را به دلال‌ها واگذار کرده بودند. امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۲ هزار و ۹۱۶ تومان و ۶ ریال، قیمت یورو را ۱۴ هزار و ۶۸۲ تومان و ۹ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۷ هزار و ۶۰ تومان و ۶ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت خرید امروز دلار و یورو و پوند در بانک‌ها نسبت به روز قبل کاهش یافته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
محمد حسن‌نژاد گفت: پیش‌بینی می‌کنم امسال نرخ تورم در ایران ۳۲ درصد و نرخ تورم آمریکا دو درصد باشد، بنابراین می‌توان در نظر گرفت که …محمد حسن‌نژاد گفت: پیش‌بینی می‌کنم امسال نرخ تورم در ایران ۳۲ درصد و نرخ تورم آمریکا دو درصد باشد، بنابراین می‌توان در نظر گرفت که قیمت دلار در یک دامنه حدود ۳۰ درصدی نوسان داشته باشد. در هفته اخیر نیز برای اولین بار در امسال نرخ دلار از مرز ۱۵ هزار تومان گذشت. نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به عنوان مثال زمانی که یک کیلوگرم گوشت در کشور آمریکا ۱۰ دلار و در ایران ۱۰۰ هزار تومان است یعنی قیمت منطقی دلار در کشور ما ۱۰ هزار تومان بوده است. این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: نرخ تورم در کشور آمریکا صفر است به همین جهت هر کیلوگرم گوشت همان ۱۰ دلار در آمریکا فروخته می‌شود، اما نرخ تورم در ایران ۳۰ درصد شده و قیمت گوشت هم به ۱۳۰ هزار تومان رسیده است، بنابراین قیمت دلار باید ۱۳ هزار تومان شود تا قیمت گوشت در ایران و آمریکا متناسب با یکدیگر شوند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌بینی می‌کنم که امسال نرخ تورم در ایران ۳۲ درصد و نرخ تورم آمریکا دو درصد باشد، بنابراین ۳۰ درصد قیمت‌ها در ایران بیشتر خواهدشد و برای اینکه قیمت‌ها در دو طرف مرز متعادل شوند باید دلار ۳۰ درصد گرانتر شود یعنی اگر قیمت دلار ۱۲ هزار تومان است باید به ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان برسد و اگر قیمت دلار فعلا در کانال ۱۳ هزار تومان تثبیت شود به ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان خواهد رسید.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تلاش سوداگران برای ایجاد خلل در برنامه‌های بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز می‌گوید سیاست‌های ارزی جدید بانک مرکزی واقعی شدن نرخ دلار را به ارمغان می‌آورد. به گزارش خبر فوری، سید حسن حسینی شاهرودی توانایی دولت را در مدیریت بازار ارزدر سال جدید را ارزیابی کرد و گفت: اگر سیاست‌های ارزی که اخیرا در پیش گرفته شده به نوعی عمل شود که بتواند اعتماد عمومی و فعالان اقتصادی را جلب کند، قطعا بهبود جدی در وضعیت ارز، ثبات قیمت و نزدیک شدن نرخ ارز به قیمت واقعی را خواهیم داشت. نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به تلاش سوداگران بازار ارز برای ایجاد خلل در برنامه‌های بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز تاکید کرد: روندی که بانک مرکزی شروع کرده مثبت است امیدواریم شتاب و ثبات بیشتری پیدا کند و همچنین اعتمادسازی عمومی صورت گیرد. حسینی شاهرودی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: اگر سیاست اقتصادی را اصلاح کنیم نرخ ارز به پایین‌تر از قیمت واقعی خود و همان طور که رئیس جمهور گفت به ۶ هزار تومان می‌رسد. وی در خصوص نرخ واقعی دلار و تاثیر تحریم و نوسان ارزی، گفت: قیمت واقعی دلار، را بین ۷ تا ۹ هزار تومان می‌بینیم و نه بیشتر، طبیعتا مقداری تحریم‌ها و مقداری سیاست‌های اشتباه بانک مرکزی در گذشته باعث این جهش نابهنگام شد. نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تحریم‌ها می‌تواند فرصتی برای نگاه به درون و استفاده از ظرفیت‌های داخلی باشد ضمن اینکه سیاست‌های ارزی و اقتصادی، صادرات و واردات و پیمان‌های دو جانبه پولی می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.
فراروفرارو2 ماه قبل
در آخرین روز هفته گذشته، دلار برای دومین روز متوالی در مسیر کاهشی حرکت کرد و در مقطعی حتی به محدوده ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومانی رفت. به گزارش دنیای اقتصاد، با این حال هر چه به ساعات انتهایی روز نزدیک شدیم، خرید‌های نوسان‌گیران افزایش یافت، به‌طوری‌که ساعت ۴ بعدازظهر قیمت دلار روی عدد ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان قرار گرفت. با این حال، افزایشی‌ها از حدود ساعت ۴ بعدازظهر با قدرت بیشتری وارد معاملات شدند و با خرید‌های خود در وقت تعطیل بازار، قیمت را در جهت صعودی قرار دادند. در این میان، اتفاق مهم‌تری که توجه نوسان‌گیران را به خود جلب کرد، مقاومت ارزش دلار در هرات افغانستان در برابر نزول قیمت به زیر مرز ۱۳ هزار تومانی بود. با وجود کاهش ۴۰ هزار تومانی انتهای هفته، سکه در هفته گذشته نزدیک به یک درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
قیمت نفت تحت تاثیر چشم‌انداز مثبت به مذاکرات چین و آمریکا برسر جنگ تجاری و نیز پیش‌بینی از افزایش تقاضا در سال جاری قیمت نفت امروز به حدود ۶۵ دلار در هر بشکه رسد. امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت روند کاملا صعودی داشت و خود را به ۶۵ دلار در هر بشکه نزدیک کرد. رویترز می‌نویسد: قیمت نفت امروز در حدود یک درصد افزایش یافته و به بیشترین میزان سال ۲۰۱۹ رسیده است. امروز قیمت نفت وست تگزاس آمریکا روند افزایشی داشت و قیمت این نفت با ۴۹ سنت افزایش بشکه‌ای ۵۴ دلار و ۳۹ سنت معامله شد. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که مذاکرات دو کشور آمریکا و چین به خوبی پیش خواهد رفت.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
نرخ فروش دلار در صرافی‌ها به ۱۱ هزار و ۹۳۰ تومان رسید. خبرآنلاین: بر اساس اعلام سامانه سنا، قیمت هر اسکناس دلاری به ۱۱ هزار و ۹۳۰ تومان رسید. قیمت خرید دلار در صرافی‌ها نیز صد تومان کمتر از این رقم یعنی ۸۳۰ تومان رسید. قیمت خرید و فروش دلار در بازار آزاد کمب بالاتر از این رقم گزارش شده است. همچنین قیمت خرید از سوی صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام شد. همتی، رییس کل بانک مرکزی به تازگی تاکید کرده است بانک مرکزی برنامه‌ای برای تعدیل قیمت دلار در دستور کار دارد و این قیمت، قیمت واقعی دلار در بازار نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
براین اساس یورو روز قبل از اعلام خبر راه‌اندازی اینستکس ۱۴ هزار و ۱۵۰ تومان قیمت داشت که در روز اعلام راه‌اندازی نرخ آن ۲۰۰ تومان افت کرد و به ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان رسید. بازاری آرامروزگذشته وپس از افت قابل توجه نرخ ارزهای عمده، بازار ارز تهران در خیابان فردوسی آرام بود. روز شنبه نیز همزمان با افت ۵۵۰ تومانی دلار، سکه ۱۷۰ هزار تومان ارزان شد و به ۳ میلیون و ۹۹۸ هزار تومان رسید. درشرایطی که نرخ دلار مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر قیمت سکه و طلا در بازار ایران محسوب می‌شود، روزگذشته با وجود افت ۳۰۰ تومانی دلار، قیمت انواع سکه با رشد قابل توجهی همراه شد. درخصوص دلایل حرکت معکوس سکه با ارز در بازار دیروز محمد کشتی آرای عضو اتحادیه طلا و جواهر گفت: مهم‌ترین دلیل رشد قیمت سکه با وجود افت دلار در بازار دیروز عدم تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار سکه است.
رکنارکنا4 ماه قبل
به گزارش رکنا، نرخ خرید دلار در شعب ارزی بانک‌ها که مجوز آن در نیمه نخست امسال از سوی بانک مرکزی به بانک‌ها داده شد، پنج‌شنبه هفته گذشته ۱۱ هزار و ۴۸۵ تومان بود که بانک‌ها امروز (۲۹ دی) نرخ خرید دلار را حدود ۱۵۰ تومان کاهش داده و به ۱۱ هزار و ۳۳۴ تومان رساندند. از سوی دیگر نرخ خرید یورو در بانک‌ها نیز امروز با کاهش همراه بود؛ به طوری‌که قیمت خرید هر یورو در پنج‌شنبه هفته گذشته ۱۳ هزار و ۷۴ تومان بود و امروز به ۱۲ هزار و ۹۲۶ تومان رسیده است. بانک‌ها امروز هر پوند انگلیس را نیز با کاهش نسبت به پنج‌شنبه ۱۴ هزار و ۵۸۱ تومان خریدند. براساس اعلام بانک مرکزی ایران، تا ساعت ۱۲ امروز نرخ خرید و فروش دلار در بازار آزاد با کاهش همراه بوده و هر دلار آمریکا در بازار آزاد ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان فروخته و ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان خریداری می‌شود. همچنین نرخ فروش هر یورو در بازار آزاد تا ساعت ۱۲ امروز ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان و قیمت خرید آن ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان است.

به انتهای لیست رسیدید