دلار

دلار

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: حیدر مستخدمین‌حسینی، معاون اسبق بانک مرکزی در گفت‌وگو با فرارو با اشاره به اینکه تأثیر افزایش قیمت بنزین و اعتراضات اخیر در بازار ارز تخلیه شده است، گفت: با توجه به اینکه این اثرگذاری در کوتاه‌مدت بوده، قیمت ارز سه‌شنبه و چهارشنبه سیر کاهشی به خود گرفته و به نوعی سیر افزایش قیمت که از ابتدای هفته در پی افزایش قیمت بنزین در بازار ارز شروع شده بود، متوقف شد و روند معاملات به حالت عادی بازگشته است. وی با بیان اینکه دلار در حال حاضر از کانال ۱۲ به ۱۱ هزار تومان بازگشته است، اظهار داشت: دلار در پایان هفته با همین روند به کار خود خاتمه داد، این در حالی است که یورو دیگر ارز بین‌المللی نیز به مانند دلار مسیر کاهشی را طی می‌کند و در حال نزدیک شدن به قیمت خود در قبل از افزایش قیمت بنزین است. معاون اسبق بانک مرکزی در مورد پیش‌بینی قیمت دلار در کوتاه‌مدت نیز گفت: اگر اتفاق خارج از کنترلی رخ ندهد، پیش‌بینی بنده این است که دلار در کانال ۱۱ هزار تومان در نوسان باشد و این امر را حداقل تا پایان سال می‌توان انتظار داشت. گفتنی است، با وجود افزایش قیمت دلار در هفته‌ای که قیمت بنزین تغییر کرده بود - تا حدی که نرخ ارز از ۱۲ هزار تومان هم عبور کرد- کاهش قیمت ارز در روزهای پایانی هفته گذشته به کانال ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان نشان می‌دهد افزایش قیمت ارز به‌طور مصنوعی رخ داده و بر همین اساس، می‌توان گفت قیمت ارز تابع افزایش قیمت بنزین نبوده و تنها یک شوک کوتاه‌مدت اتفاق افتاده که آن هم ناشی از آشوب‌های برخی ‌اشرار بوده است. البته آشوب‌طلبان هدفی جز این التهابات نداشتند، کما اینکه در فتنه ۸۸ نیز با اقدامات آشوب‌طلبان این پیام به آمریکا داده شد که می‌تواند با تحریم‌ها بر اقتصاد ایران اثر بگذارد، حالا هم مجددا افرادی که امنیت مردم برایشان هیچ اهمیتی ندارد و حتی به اموال عمومی ‌نیز آسیب می‌رسانند در پی مشوش کردن بازارهای اصلی کشور بودند که به دلیل عدم همراهی مردم با آنها، از هدف خود بازماندند، لذا همان‌طور که معاون اسبق بانک مرکزی اعلام کرده، تأثیر افزایش قیمت بنزین بر نرخ ارز از بین رفته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
سکه در آخرین هفته آبان ماه نزدیک به ۲درصد افزایش قیمت را تجربه کرد، حال آنکه رشد دلار به ۶/ ۰درصد محدود می‌شد. دو هفته پیش در پاسخ به افزایش۷/ ۳ درصدی دلار، به ارزش سکه تنها ۲ درصد افزوده شده بود. به این ترتیب، می‌توان گفت سکه در هفته‌ای که گذشت بخشی از عقب‌ماندگی خود نسبت به دلار را جبران کرد. روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه بازار به سمت کاهشی‌ها چرخید و قیمت دلار سه افت متوالی را تجربه کرد. از نظر این فعال باتجربه بازار، نوسان‌گیران هم‌اکنون بیشتر به دنبال یافتن فرصتی برای آغاز دوباره خریدها در قیمت‌های پایین‌تر هستند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
میانگین اندازه نوسان شاخص کل بورس در این مدت کمتر از ۶/ ۰ درصد بوده است و در تمام روزهای آبان شاخص کل بورس در بازه ۳۰۲ تا کمتر از ۳۱۰ هزار واحد نوسان داشت. کاهش شدت نوسان سهام را معامله‌گران ورود به محدوده تعادلی می‌خوانند و رونمایی از بهانه‌های تازه برای ادامه نوسان سهام را الزامی می‌دانند. بر این اساس شاید بتوان این موضوع را نیز نشانه‌ دیگری از محدوده تعادلی نوسان سهام دانست. این درحالی است که اصلاح قیمتی بنزین می‌تواند اثر نزولی بر دلار داشته باشد. در این میان عدم درک صحیح از واقعیت‌های اقتصادی می‌تواند برای معامله‌گران بازارهای مختلف مانند بورس زیان‌های سنگین به همراه داشته باشد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
آیا این روند ادامه خواهد یافت؟ به گزارش تجارت‌نیوز، پیش از شروع هفته اخیر و قبل از اینکه قیمت بنزین گران شود آخرین کارنامه هفتگی بازارها این گونه بود؛ بورس بازدهی مثبت ۰٫۵۷ درصد، طلا بازدهی مثبت ۱٫۱۷ درصد، سکه بازدهی مثبت ۱٫۸ درصد و دلار هم بازدهی مثبت ۱٫۳ درصد. از این پیش‌بینی درباره بازارها هرچند روند طلا و سکه همان شد که قابل پیش‌بینی بود اما در مورد بازار سهام نه‌تنها شاخص صعودی نشد بلکه ۰٫۶۸ درصد هم افت کرد. در نهایت بازارها در هفته اخیر چنین وضعیتی داشتند؛ بورس بازدهی منفی ۰٫۶۸ درصد، دلار بازدهی مثبت ۲٫۵۸ درصد، سکه بازدهی مثبت ۲٫۶۶ درصد و طلا هم بازدهی مثبت ۲٫۹۸ درصد. علاوه بر این، در هفته گذشته اعلام شد که بالاخره بیت کوین در ایران قانونی شده و قیمت و شرایط استخراج رمزارز رسما اعلام شد. حتی اگر همان روند گذشته بازارها هم تکرار شود احتمالا دامنه نوسان طلا و دلار به مانند هفته گذشته نباشد و بازار سهام نیز چندان برای منفی شدن تحت فشار قرار نگیرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز6 ساعت قبل
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت دلار گران می‌شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: باید این واقعیت را قبول کرد که دولت با کسری بودجه ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی مواجه است. این کسری بودجه باید یا از محل دریافت مالیات‌ها یا افزایش قیمت بنزین تامین شود که باعث کاهش ارزش پول ملی نشود. عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران گفت: چنانچه میزان مصرف بنزین طبق پیش‌بینی‌ها کاهش یابد؛ صادرات این محصول برای افزایش میزان درآمد ارز افزایش خواهد یافت. طبق آخرین گزارش‌ها در تولید فولاد، سیمان و … با افزایش تولید مواجه هستیم. خوشبختانه قیمت دلار در سامانه نیما هم روند ثابتی به خود گرفته است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز8 ساعت قبل
نوسانات بازار ارز در روزهای گذشته شاهد افزایش قیمت بود اما براساس گفته‌های صرافان، بانک مرکزی به عنوان بازارساز در بازار حضور پررنگ دارد و توانسته کنترل آن را در دست بگیرد. به گزارش تجارت‌نیوز، طی روزهای گذشته بازار ارز با برخی نوسانات هر چند جزئی مواجه بوده که قیمت را در محدوده کانال ۱۱ تا ۱۲ هزار تومانی در نوسان قرار داده است. بانک مرکزی چطور این روزها بازارسازی می‌کند؟ این در حالی است که عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی هم در سوی دیگر ماجرا، از افزایش نظارت‌های بانک مرکزی بر نحوه عملکرد صرافی‌ها می‌گوید و مدیریت بازار را به نقش بازارسازی بانک مرکزی پیوند می‌زند. صرافان از حضور این روزهای بازارساز در بازار می‌گوینددر این میان صرافی‌ها با اذعان حضور پررنگ بازارساز در وضعیت کنونی بازار ارز به این نکته اشاره می‌کنند که بازار نیز سیگنال‌های مهم را از نوع رفتار و تحرکات بانک مرکزی در بازار می‌گیرد و همین امر سبب شده تا بازار در آرامش نسبی به سر برد، حتی اگر برخی نوسانات مقطعی را در طول روز داشته باشد. وی می‌افزاید: روند روزهای گذشته نشان داده که بانک مرکزی تسلط کامل بر بازار دارد و اجازه نمی‌دهد که سایر گروهها به جز صرافی‌های مجری سیاستهای او، در بازار نقش داشته باشند و همین امر، اجازه مانور را از سایر بازیگران بازار ارز می‌گیرد؛ پس با توجه به این حضور و تاکیدی که بانک مرکزی بر کنترل بازار ارز دارد، جهش به هیچ عنوان قابل انتظار نیست.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز10 ساعت قبل
هرچند هنوز به صورت رسمی اعلام اتصال اینترنت سراسری اعلام نشده اما شنیده‌ها و گمانه‌ها حاکی از این است که در سه چهار روز آینده اینترنت برخی استان‌ها وصل خواهد شد. البته سخنگوی دولت دیروز اعلام کرده بود که تا یکی دو روز آینده ان شاءالله اینترنت برخی استان‌ها وصل خواهد شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز11 ساعت قبل
هفته پایانی ماه آبان قیمت ارز در صرافی ملی رشد ۳۰۰ تومانی را تجربه کرد و نرخ دلار در روز پنج‌شنبه با افزایش ۳۰۰ تومانی نسبت به پنج‌شنبه گذشته به ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. روز شنبه قیمت ارز نسبت به روز پنج‌شنبه در اولین روز پس از اعلام نرخ جدید بنزین ۴۰۰ تومان افزایش یافت و قیمت دلار به رقم ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت یورو نیز به رقم ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسید. روز سه‌شنبه نیز قیمت دلار با ۵۰ تومان افزایش به رقم ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان رسید اما نرخ یورو برای پنجمین روز پیاپی در رقم ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان ثابت ماند. روز چهارشنبه نرخ ارز ثابت ماند و قیمت دلار در رقم ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان و قیمت یورو در رقم ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان ماندگار شد. روز پنجشنبه بهای ارز بار دیگر ۵۰ تومان افزایش یافت و قیمت دلار به رقم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت یورو به رقم ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد کشتی آرای، درباره وضعیت سکه بازار سکه و طلا در هفته گذشته گفت: از روز شنبه هر اونس طلا ۱۴۶۹ دلار بود که در آخرین روز کاری هفته به ۱۴۷۱ دلار رسید. اما این افزایش دو دلاری باعث افزایش قیمت در بازار داخلی نبوده است، این در حالی است در هفته‌ای که گذشت، بیشترین رشد قیمت به دلیل افزایش نرخ ارز به دلیل افزایش تقاضا برای خرید ارز وجود داشته است. نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان این که قیمت دلار به عنوان نرخ مرجع با ۱۰۰۰ تومان افزایش از ۱۱۸۰۰ تومان به حدود ۱۲۸۰۰ تومان سبب افزایش قیمت‌ها در بازار داخلی سکه و طلا شد، گفت: اما در طول هفته کاهش التهابات سبب شد که قیمت ارز مجددا، افزایش قیمت ارز ایجاد شده را با کاهش مواجه کند و همین کاهش مجدد سبب شد که قیمت‌ها به سطح اولیه بازگردد. وی افزود: قیمت سکه در هفته اخیر تا ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت در حالی که ابتدای هفته قیمت آن ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان بوده است، در طول هفته قیمت سکه حدود ۱۳۰ هزار تومان افزایش داشت اما درست در روز پایانی هفته قیمت‌ها به سطح اولیه قیمت‌ها بازگشت. این در حالی است که همانطور که اشاره شد، در هفته اخیر قیمت اونس جهانی کمترین نوسان را داشته که تاثیری در بازار داخلی سکه و طلای ایران نداشته است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز14 ساعت قبل
در آخرین هفته آبان ماه امسال که با اولین هفته گرانی بنزین همزمان شد، تنها بورس از صعود بازماند، از سوی دیگر دلار، سکه و طلا روند صعودی را پشت سرگذاشتند و با تغییر قیمت بیشتر از ۲٫۵ درصد همراه شدند. در آخرین هفته آبان ماه امسال که با اولین هفته گرانی بنزین همزمان شد، تنها بورس از صعود بازماند. به گزارش تجارت‌نیوز، در چهارمین هفته از آبان ماه امسال، دلار، سکه و طلا روند صعودی را پشت سرگذاشتند و با تغییر قیمت بیشتر از ۲٫۵ درصد همراه شدند. در همین راستا، بازار سهام در هفته جاری با افت ۰٫۶۸ درصدی، کاهش ۲۰۹۸ واحدی شاخص را به ثبت رساند و در کانال ۳۰۴ واحدی قرار گرفت. در بازار فلزات طلایی نیز همانند روند هفته گذشته، طلا و سکه روند صعودی در پیش گرفتند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران15 ساعت قبل
تنها اتفاقی که با افزایش نرخ بنزین رخ می‌دهد این است که حاشیه سود این شرکت‌ها کم می‌شود، اما تغییر خاصی در سودآوری یا وضعیت شرکت به وجود نمی‌آید. وی اضافه کرد: افزایش قیمت بنزین تنها در روندهای بعدی محاسبات و سایر عوامل مانند برق، گازوئیل، کالاها و خدمات ثانویه تاثیرگذار است. این کارشناس بازار سرمایه درباره روتد سودآوری بازار در سال آیتده تاکید کرد: موضوع اصلی، بودجه سال ۱۳۹۹ است. اشتیاقی: «تنها اتفاقی که با افزایش نرخ بنزین رخ می‌دهد این است که حاشیه سود این شرکت‌ها کم می‌شود، اما تغییر خاصی در سودآوری یا وضعیت شرکت به وجود نمی‌آید.» وی اضافه کرد: در واقع فعالان بازار بیش از افزایش قیمت حامل‌های انرژی یا کالاها نگران حاشیه‌های این افزایش قیمت و پیامدهای آن هستند. این موضوع هم می‌تواند تاثیر در تورم و توان خرید داخلی داشته باشد.
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
این مقصود در تلویزیون ایران با برنامه‌هایی چون «دو قدم مانده به صبح» محمد صالح علا از شبکه ۴ یا «رادیو هفت» رفیق خودمان منصور ضابطیان، حاصل می‌آمد و غالب اوقات با همان ۹۰ عادل فردوسی‌پور. چون لذت زندگی را در آن جاری می‌کرد و تنها فوتبال نبود. فوتبال ۱۲۰ پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ یک برنامۀ استاندارد و واقعا جذاب بود. حجازی هم البته به باشگاه بازگشت اما دیر و با فراز و نشیب‌های مربی‌گری دست و پنجه نرم می‌کرد. (اگر دوباره گریزی بخواهم به معقولات بزنم باید بگویم برخی تنها پای سفرۀ آماده نشستن و دست رنج دیگران را خوردن بلدند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، آخرین نرخ ثبت شده از ارزهای پرکاربرد در بازار ارز داخلی را تا ساعت ۱۸ روز پنج‌شنبه ۳۰ آبان ماه یک هفته پس از گرانی بنزین بدین شرح است که دلار هفته خود را با رقم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان آغاز کرد و پس از گذراندن نوسانات متعدد در طول هفته سرانجام به رقم ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. قیمت دلار و یورو و سایر ارزها در این هفته به روند افزایشی خود ادامه داد. بازار ارز در این هفته با این قیمت‌ها بسته شد. ارز قیمت (تومان) دلار ۱۱۸۰۰ یورو ۱۳۰۰۰ پوند انگلیس ۱۵۵۰۳ درهم امارات ۳۲۸۴ لیر ترکیه ۲۱۰۳ ین ژاپن ۱۰۹۷۳ یوان چین ۱۷۱۰ دینار عراق ۱۰٫۴ روبل روسیه ۱۸۹به جز قیمت دلار و یورو قیمت‌ بقیه ارزهای ثبت شده در جدول بالا از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز اقتباس شده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز18 ساعت قبل
قیمت درهم امارات طی یک ماه اخیر حدود هشت درصد افزایش داشته است. بر اساس شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز تهران، قیمت درهم امارات طی یک ماه اخیر روند صعودی را در پیش گرفته است. هر درهم امارات در ۲۹ مهر ماه امسال در سطح سه هزار و ۱۲۹ تومان قرار داشت که با رشد ۷٫۹ درصدی طی یک ماه، قیمت آن در ۲۹ آبان ماه به سه هزار و ۳۷۷ تومان رسید. این در حالی است که قیمت دلار در بازار آزاد با رشد پنج درصدی همراه بوده است. پایین‌ترین قیمت درهم امارات طی یک ماه اخیر مربوط به دوم آبان ماه امسال بوده که معادل سه هزار و ۸۴ تومان بوده است.
تابناکتابناک18 ساعت قبل
کاهش قیمت طلا با دعوت چینی‌ها از آمریکا برای دور جدید مذاکره تجاریروز پنجشنبه در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۲٫۴دلار کاهش نسبت به روز چهارشنبه به قیمت ۱۴۶۹ دلار و ۱۰ سنت به فروش رفت. فلز گرانبهای پلاتینوم ۲ دلار افزایش داشت اما فلز پالادیوم ۲ دلار کاهش را تجربه کرد. رویترز نوشت: ‌ کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی متأثر از خوش‌بینی بازار به مذاکرات تجاری چین و آمریکا است. در سال‌های اخیر استخراج طلا افزایش یافته است اما کارشناسان پیش بینی می‌کنند نرخ رشد استخراج طلا طی هشت تا ۱۰ سال آینده کاهش یابد. متوسط حقوق معلمان در سال: ۱۹ هزار و ۵۷۲ دلارمازاد درآمد برای تامین حداقل مایحتاج زندگی در سال: ۴۶ دلار
برترین‌هابرترین‌ها19 ساعت قبل
همزمان با افزایش قیمت بنزین، دلار نیز از روز شنبه آهنگ رشد به خود گرفت و وارد کانال ۱۲ هزار تومانی شد، این روند در روز‌های یکشنبه و دوشنبه نیز ادامه پیدا کرد، اما از روز سه‌شنبه و همگام با فروکش کردن اعتراضات ناشی از افزایش قیمت بنزین، بهای دلار سیر کاهشی به خود گرفت و دوباره وارد کانال ۱۱ هزار تومانی شد. فرارو: همزمان با افزایش قیمت بنزین، دلار نیز از روز شنبه آهنگ رشد به خود گرفت و وارد کانال ۱۲ هزار تومانی شد، این روند در روز‌های یکشنبه و دوشنبه نیز ادامه پیدا کرد، اما از روز سه‌شنبه و همگام با فروکش کردن اعتراضات ناشی از افزایش قیمت بنزین، بهای دلار سیر کاهشی به خود گرفت و دوباره وارد کانال ۱۱ هزار تومانی شد. حال در چنین شرایطی باید دید ارز در کوتاه مدت چه مسیری را در پیش خواهد گرفت و اینکه آیا تا پایان سال می‌توان انتظار داشت، دلار روند کاهشی و ثبات خود را حفظ کند. حیدر مستخدمین حسینی کارشناس بازار ارز با اشاره به اینکه تاثیر افزایش قیمت بنزین و اعتراضات اخیر در بازار ارز تخلیه شده است، گفت: «با توجه به اینکه این اثرگذاری در کوتاه مدت بوده، قیمت ارز سه شنبه و چهارشنبه سیر کاهشی به خود گرفته و به نوعی سیر افزایش قیمت که از ابتدای هفته در پی افزایش قیمت بنزین در بازار ارز شروع شده بود، متوقف شد و روند معاملات به حالت عادی بازگشته است.» وی با بیان اینکه دلار در حال حاضر ازکانال ۱۲ به ۱۱ هزار تومان وارد شده است، اظهار داشت: «به نظر می‌رسد دلار پایان هفته را با همین روند به کار خود خاتمه دهد، این در حالیست که یورو دیگر ارز بین‌المللی نیز به مانند دلار مسیر کاهشی را طی می‌کند و در حال نزدیک شدن به قیمت خود در قبل از افزایش قیمت بنزین است.» مستخدمین حسینی در مورد پیش‌بینی قیمت دلار در کوتاه مدت نیز اظهار داشت: «اگر اتفاق خارج از کنترلی رخ ندهد، پیش‌بینی بنده این است که دلار در کانال ۱۱ هزار تومان در نوسان باشد و این امر را حداقل تا پایان سال می‌توان انتظار داشت.» معاون اسبق بانک مرکزی با اشاره به اینکه دلیل اصلی توقف روند رشد نرخ دلار آرام شدن و فروکش کردن اعتراضات بود، بیان داشت: «با توجه به وضعی که وجود دارد، به نظر می‌رسد اعتراضات تا پایان هفته نهایتا برچیده خواهد شد و از هفته بعد دوباره همه چیز به روال سابق خود باز خواهد گشت، در بازار ارز نیز تغییر معناداری را شاهد نخواهیم بود.» وی با اشاره به اینکه بعید است دلار در کوتاه مدت با توجه به شرایط موجود به کانال ۱۰ هزار تومان وارد شود، اضافه کرد: «پیش‌بینی‌ها در حال حاضر این است که دلار در محدوده قیمتی ۱۱ هزار تومان در نوسان باشد، که البته این نوسان طبیعی خواهد بود و جای نگرانی وجود ندارد.» این‌کارشناس مسائل ارزی با اشاره به اینکه به فصل بودجه‌ریزی نزدیک می‌شویم و این امر برای بازار ارز نیز دارای اهمیت است، ادامه داد: «اینکه دولت در بودجه دلار را به چه نرخی تعیین کند، این امر بر روی بازار آزاد نیز تاثیرگذار است و می‌تواند مسیر حرکتی بازار را در تا پایان سال مشخص کند.» مستخدمین حسینی با تاکید بر اینکه شواهد حکایت از آن دارد که دولت نرخ ارز در بودجه را دیگر ۴۲۰۰ تومان تعیین نخواهد کرد، گفت: «پیش‌بینی بنده این است که کف نرخ ارز نیمایی به عنوان ارز مرجع تعیین خواهد شد، این برنامه‌ای است که دولت از اواسط سال گذشته آغاز کرد و در امسال نیز آن را ادامه داد، بر این اساس که برای واردات کالا‌های اساسی به تدریج ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کرد.» این‌کارشناس مسائل ارزی با اشاره به اینکه اکنون اقلامی مانند چای، کره و کاغذ که در گذشته ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کردند، در حال حاضر با ارز نیمایی وارد می‌شوند، افزود: «این روند قرار است گسترش بیشتری بگیرد، بطوریکه دیگر در سال آینده به هیچ کالایی ارز ۴۲۰۰ تومانی تعلق نخواهد گرفت.» معاون اسبق بانک مرکزی با اشاره به استدلال دولت برای برچیدن دلار ۴۲۰۰ تومانی، تصریح کرد: «از ابتدای سال ۹۷ که التهابات ارزی آغاز شد، دولت بنا را بر این گذاشت که به منظور جلوگیری از افزایش قیمت کالا‌های اساسی، آن‌ها را با نرخ دولتی وارد کند، تا گرانی ایجاد نشود، اما در عمل عکس این اتفاق افتاد.» وی ادامه داد: «به بیان دیگر اگرچه کالا‌های اساسی با نرخ ارز دولتی وارد شدند، اما آن‌ها با نرخ آزاد در بازار به فروش رفتند و در عمل این سیاست دولت با شکست مواجه شد، از سوی دیگر تنها در این بین عده‌ای از این رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی بهره بردند و فساد‌های زیادی در رابطه صورت گرفت و دادگا‌هایی که در هفته‌های گذشته در مورد تخلفات ارزی مشاهده کردید، نتیجه این سیاست است.» مستخدمین حسینی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت دلار در چندین ماه گذشته دخالت بانک مرکزی در بازار ارز است، گفت: «از سوی دیگر نیز با توجه به محدودیت‌های ارزی که در نظر گرفته شد، به طور فراینده‌ای از میزان تقاضا برای ارز کاسته شد و به دلیل عرضه ارز به اندازه کافی از سوی بانک مرکزی در بازار، عرضه از تقاضا پیشی گرفت و دلار سیر کاهشی به خود گرفت.»
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، تصمیم دولت در خصوص افزایش قیمت بنزین، در بیست و چهارمین روز از آبان ماه، با اعتراضاتی در برخی شهرها همراه شد و دلالان نیز با سوار شدن بر موج اعتراضات و استناد به افزایش قیمت بنزین، تحرکاتی را برای بهره گیری از این وضعیت در دستور کار قرار دادند. بازگشایی بازار در روز شنبه با تصمیم مهم بازارساز برای بالا بردن قیمت دلار و یورو و سایر ارزها در صرافی‌های بانکی همراه بود. برخی صرافان می‌گویند قیمت‌ها هنوز برای کاهش جا دارند و جو روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین در حال تخلیه در بازار ارز است. این بازار هنوز عطش دارددر حالی که بازار ارز و سکه در حال عقب نشینی هستند، بازار خودرو تحت تاثیر رشد قیمت بنزین همچنان وضعیتی نامتعارف را داراست. به این ترتیب بازارها از پس افزایش قیمت بنزین در حال بازیابی خود هستند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
هرچند هنوز به صورت رسمی اعلام اتصال اینترنت سراسری اعلام نشده اما شنیده‌ها و گمانه‌ها حاکی از این است که در سه چهار روز آینده اینترنت برخی استان‌ها وصل خواهد شد. البته سخنگوی دولت دیروز اعلام کرده بود که تا یکی دو روز آینده ان شاءالله اینترنت برخی استان‌ها وصل خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، تصمیم دولت در خصوص افزایش قیمت بنزین، در بیست و چهارمین روز از آبان ماه، با اعتراضاتی در برخی شهرها همراه شد و دلالان نیز با سوار شدن بر موج اعتراضات و استناد به افزایش قیمت بنزین، تحرکاتی را برای بهره گیری از این وضعیت در دستور کار قرار دادند. بازگشایی بازار در روز شنبه با تصمیم مهم بازارساز برای بالا بردن قیمت دلار و یورو و سایر ارزها در صرافی‌های بانکی همراه بود. برخی صرافان می‌گویند قیمت‌ها هنوز برای کاهش جا دارند و جو روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین در حال تخلیه در بازار ارز است. این بازار هنوز عطش دارددر حالی که بازار ارز و سکه در حال عقب نشینی هستند، بازار خودرو تحت تاثیر رشد قیمت بنزین همچنان وضعیتی نامتعارف را داراست. به این ترتیب بازارها از پس افزایش قیمت بنزین در حال بازیابی خود هستند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
به‌گفته علی صادقین، قیمت طلا در ایران متاثر از قیمت دلار است. در حال حاضر، قیمت‌های سکه و طلا در کف قرار دارد و سرمایه‌گذاری بر روی طلا یکی از گزینه‌های منطقی محسوب می‌شود. علی صادقین، مدرس و پژوهشگر اقتصادی، در گفتگو با تجارت‌نیوز در این باره گفت: اگرچه قیمت اونس جهانی بر قیمت طلا در داخل ایران بی‌تاثیر نیست اما عمدتا فلز زرد در بازارهای داخلی تحت تاثیر قیمت دلار در ایران است. او در ادامه افزود: اگر انتظار مثبت قابل ملاحظه و معناداری درباره مذاکرات شکل بگیرد، در آن صورت با افت قابل توجه ارزش دلار، شاهد سقوط قیمت طلا هم خواهیم بود. وی تاکید کرد: با توجه به قیمت‌های جهانی طلا و قیمت دلاری که امروز در ایران بر مبنای عرضه و تقاضا وجود دارد، فکر می‌کنم سرمایه‌گذاری بر روی طلا یکی از گزینه‌های بسیار خوب است؛ اما صندوق‌های طلا بهترند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
قیمت ارز در هفته گذشته روند افزایشی به خود گرفت، به طوریکه قیمت دلار که تا حدود ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان نیز کاهش یافته بود، به ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان رسید، اما در هفته جاری قیمت ارز عموما ثابت بود و تغییر چندانی نداشت. صرافی‌های مجاز بانک مرکزی، در نخستین روز هفته هر دلار آمریکا را ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان خریده و ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان می‌فروختند که فاصله بین خرید و فروش دلار افزایش یافته بود. اما از روز یکشنبه اختلاف قیمت خرید و فروش دلار به همان ۱۰۰ تومان بازگشت، اما قیمت دلار نیز افزایش یافت و به ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان رسید که در همین زمان قیمت خرید دلار ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان بود. اما امروز (پنج‌شنبه ۳۰ آبان) قیمت دلار و یورو در صرافی‌های مجاز بانکی کاهش یافت؛ به طوریکه هر دلار آمریکا در این صرافی‌ها ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان خریداری و ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته می‌شود. بر همین اساس قیمت یورو نیز نسبت به روز گذشته در این صرافی‌ها کاهش یافته و قیمت خرید هر یورو ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت فروش آن به ۱۳ هزار تومان رسیده است.
برنابرنا1 روز قبل
این کار را نه به خاطر حفظ اسرار، بلکه به علت محافظت از خود و شخصی نگاه داشتن زندگیمان باید انجام دهیم. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ درست است که دوست دارید خوشی و ناخوشی خودتان را به اشتراک بگذارید. زندگی شخصیبرملا کردن زندگی شخصی شما، کاری علیه خودتان است. باید بپذیریم که دنیا جای امن و مطمئنی برای تعریف تمام مسائل در زندگی شخصی شما نیست. اگر با دیگران کارهای خودتان را به اشتراک می‌گذارید و به دنبال ستایش هستید، از خیر کارهای خوب هم بگذرید.
فارسفارس1 روز قبل
بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی، در میان شهروندان عادی شهرمان گویی هنوز برگزار نشده است. هرچند برگزاری پاییزانه کتاب و اعطای تخفیف ۲۰ درصدی تا سقف … … هزار تومان خرید کتاب، بارقه‌ای نه چندان نورانی برای رونق هفته کتاب بود. رتبه اول بهترین خبر هفته کتاب در تبریز اما بی‌تردید به افتتاح کتابخانه و قرائت‌خانه خیرساز زنده‌یاد بانو صدیقه قره چمنی به عنوان ساختمان شماره دو کتابخانه مرکزی تبریز تعلق دارد. پس از افتتاح پر حاشیه نمایشگاه کتاب، بزرگ‌ترین تجمع فرهنگی شمال‌غرب کشور روزهای ابتدایی خود را با مخاطبانی کمتر از هر سال آغاز کرد. امسال با برگزاری نمایشگاه کتب آموزشی در انتهای تابستان تصور آن می‌رفت که این بخش دیگر در نمایشگاه کتاب حضور نداشته باشند یا اندکی محدودتر باشند که در عمل چنین نشد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
روند افزایشی نرخ دلار یکی دو بیشتر دوام نیاورد و بازگشت آن به کانال ۱۱ هزار تومان، آب پاکی روی دست همه شایعات ریخت؛ امروز دلار با نرخ ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان در صرافی‌های بانکی به فروش می‌رسد. اما این روند یکی دو روز بیشتر دوام نیاورد و در حالیکه بسیاری از مردم افزایش نرخ ارز را نتیجه مستقیم طرح سهمیه‌بندی بنزین می‌دانستند، بازگشت نرخ دلار به کانال ۱۱ هزار تومان آب پاکی روی دست همه آن‌ها ریخت. چنانچه روز گذشته (چهارشنبه) رئیس بانک مرکزی با اعلام اینکه «بر بازار کنترل کامل داریم»، خاطرنشان کرد که سهمیه‌بندی بنزین هیچ تاثیری بر نرخ ارز نداشته است. تا امروز (پنج‌شنبه) نرخ ارز به روند نزولی خود ادامه داده و حالا دلار روی تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان درج شده است که کاهش ۱۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته را نشان می‌دهد. همچنین یورو در این صرافی‌ها با نرخ ۱۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اقتصادآنلاین - میلاد عبداللهی؛ مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایه در خصوص آخرین وضعیت بازار سهام و پیش‌بینی روزهای آتی به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: با توجه به آرامش حاکم در سطح اجتماعی و قیمت دلار و همچنین کاهش التهابات روزهای قبل، به نظر می‌آید در هفته آتی بازار سهام شاهد وضعیت متعادلی خواهد بود، اما پیش‌بینی می‌شود شاخص کل کماکان بین ۳۰۰ تا ۳۱۰ هزار واحد روند نوسانی را پی خواهد گرفت؛ نکته قابل تامل آن است که چشم‌انداز بازار سرمایه در روزهای آتی مثبت خواهد بود، اما متاسفانه با توجه به گران شدن بنزین، انتظار تورم در روزهای آتی افزایش خواهد یافت که این مهم توجیه وجود منابع در بازار سرمایه را تا حد زیادی بالا می‌برد، اما در حالت کلی همانگونه که عنوان شد با کاهش تنش‌های روزهای گذشته، فرصت در بازار سهام بیشتر خواهد شد. طحانی با اشاره به اینکه افزایش تورم زمینه‌ای را فراهم خواهد ساخت تا مردم پول‌های خود را از بانک خارج کنند، اظهار داشت: این پول‌ها روانه بازارهای دیگر همچون بورس خواهد شد و بالا رفتن تورم برای بازار سهام مناسب‌تر است. این کارشناس بازار سرمایه در خصوص مسائل و متغیرهای مربوط به بودجه و تاثیر آن طی روزهای آینده بر بازار سهام، اضافه کرد: این مهم یکی از موارد بسیار تاثیرگذار بر روند بازار سرمایه خواهد بود، به طوریکه یکی از نگرانی‌های حاکم در شرایط فعلی گران شدن یکباره بنزین بود که همین امر می‌تواند زمینه بالارفتن نرخ حامل‌ها انرژی و مالیات شرکت‌ها را فراهم کند، به عبارتی دقیق‌تر زمانیکه هزینه افزایش قیمت بنزین پذیرفته شد در نتیجه هزینه افزایش نرخ سایر محصولات نیز به راحتی پذیرفته خواهد شد، از سویی منابع درآمدی دولت با محدودیت‌های متعددی رو‌به روست و متاسفانه اقتصاد کشور ما شکل یارانه‌ای پیدا کرده است، به علاوه برخی از مشاغل در کشور ما مالیات پرداخت نمی‌کنند و در قبال آن موضع‌گیری ‌می‌کنند، لذا ترس بازار سهام نیز همین موضوع است که بودجه سال آینده مشمول مواردی شود تا به نفع اقتصاد و کسب و کار نباشد، این عامل سبب خواهد شد تا شرکت‌های بزرگ بازار به رغم آنکه افق‌های سودآوری مناسبی در سال آینده دارند مشتری نداشته باشند و استقبال لازم از صنایع و شرکت‌ها انجام نشود. وی در پایان نسبت به تاثیر قطع شدن اینترنت بر روند معاملات بازار سرمایه و کاهش حجم دادوستدها، تصریح کرد: یکی از موارد مهم در کاهش حجم معاملات بورس مسئله بی‌خبری و عدم دسترسی به کانال‌های تحلیلی است، چراکه فعالیت در بازار سرمایه مستلزم کسب اطلاعات بسیار است، به طوریکه برای به روز کردن تحلیل‌ها نیازمند اطلاع یافتن از وضعیت بازارهای جهانی هستیم و تا پیش از این شبکه‌های اجتماعی نقش پررنگی در این خصوص ایفا می‌کردند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به اینکه امروز قیمت هر انس طلا در بازار‌های جهانی ۱۴۷۴ دلار است گفت: قیمت جهانی طلا در هفته جاری از ۱۴۶۹ دلار به ۱۴۷۴ دلار رسیده و تغییر محسوسی نداشته است. وی افزود: اگرچه قیمت جهانی طلا در روز‌های اخیر تغییر چندانی نداشته است اما افزایش قیمت دلار در اول هفته سبب افزایش قیمت طلا و سکه و کاهش قیمت دلار در پایان هفته سبب افت قیمت‌ها شد. آقای کشتی آرای اضافه کرد: ​در حالی که قیمت سکه طرح جدید در اوایل هفته به ۴ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان رسیده بود امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسید و کاهش صد هزار تومانی را تجربه کرده است. همچنین سکه طرح قدیم ۴ میلیون و ۹۰ هزار تومان، نیم سکه با ۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به اول هفته به ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان، ربع سکه با ۲۰ هزار تومان کاهش قیمت به یک میلیون و ۳۷۰ هزار تومان رسید. نائب رئیس اتحادیه طلاو جواهر تهران گفت: ​ امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ده هزار تومان کاهش نسبت به اول هفته ۴۱۸ هزار تومان به فروش رسید. کشتی آرای افزود: نوسان قیمت در بازار فقط به خاطر افزایش قیمت ارز بوده است. وی همچنین درباره قیمت ارز گفت: هم اکنون دلار آمریکا در بازار آزاد ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان و یورو ۱۲ هزار ۹۰۰ تومان تومان معامله می‌شود. بازار ارز نیز در هفته گذشته کاهش قیمت‌ها را تجربه کرده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
همچنین در مورد میزان صادرات نفت روزانه در سال ۱۳۹۹ باید به صادرات روزانه نفت در سال جاری اشاره‌ای کنیم. هزینه‌های جاری در سال آینده چقدر خواهد بود؟ میزان هزینه‌های جاری در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ حدود ۳۵۲ هزار میلیارد تومان است. به نظر می‌رسد این روند برای سایر حامل‌های انرژی در سال آینده ادامه یابد. ۲۰ میلیون باقی مانده نیز عمدتا افراد ثروتمند هستند که به نظر می‌رسد دولت در سال جاری یارانه نقدی آن‌ها را حذف کند. پیش بینی این است که با حذف یارانه ثروتمندان، یارانه نقدی افراد نیازمند در سال آینده افزایش یابد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، بازار ارز در روزهای ابتدایی هفته با افزایش قیمت مواجه شد و در ادامه روی قیمت ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان باقی ماند. با توجه به کسری بودجه‌ای که دولت تا پایان سال با آن مواجه است، نگرانی‌ها از نوسانات بازار ارز تا پایان اسفند ماه سال جاری نیز افزایش یافته است. به گفته وی، اگر این پرداخت‌ها به صورت نقدی ادامه پیدا کند، وارد عرضه و تقاضای کالاهای اساسی نشود و به حجم نقدینگی اضافه کند باید منتظر افزایش قیمت ارز باشیم. این نماینده مجلس قیمت دلار تا پایان سال جاری را روی نرخ ۱۳ هزار تومان پیش‌بینی کرد. وی در خصوص احتمال افزایش نرخ سود بانکی معتقد است، در شرایط فعلی اصلا زمان مناسب برای افزایش نرخ سود بانکی نیست.
فراروفرارو1 روز قبل
فرارو- بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون ۱۵۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون ۱۳۰ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۲۲ هزار ۴۰۰ تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۴۷۵ دلار قیمت خورد. صرافی ملی قیمت دلار را برای پنج‌شنبه سی آبان بدون تغییر نسبت به نرخ‌های پایانی چهارششنبه، ۱۱ هزار ۹۰۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری کرد. قیمت فروش یورو، در صرافی‌های بانک‌ها ۵۰ تومان کاهش داشت و ۱۳ هزار ۵۰ تومان اعلام شد؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار ۹۵۰ تومان قیمت‌گذاری شد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ پنجشنبه ۳۰ آبان ماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ پنجشنبه ۳۰ آبان ماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.

به انتهای لیست رسیدید