دموکرات

دموکرات

ایسناایسنا7 دقیقه قبل
بر اساس یک نظرسنجی انجام شده از سوی دانشگاه کوئینیپیاک که نتایجش پس از اعلام رسمی معرفی لایحه استیضاح دونالد ترامپر از سوی دموکراتها منتشر شد، اکثریت رای‌دهندگان آمریکایی با استیضاح و برکنار شدن ترامپ از ریاست جمهوری مخالفند. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، نتایج این نظرسنجی نشان داده که ۵۱ درصد از رای‌دهندگان شرکت کرده در این نظرسنجی گفته‌اند با استیضاح و برکنار شدن دونالد ترامپ از ریاست جمهوری مخالفند در حالی که ۴۵ درصد با این امر موافق بوده‌اند. این پاسخها تا حد زیاد بر مبنای گرایشات حزبی مطرح شده‌اند چرا که ۸۳ درصد از موافقان با استیضاح و برکناری ترامپ حامی حزب دموکرات آمریکا بوده‌اند در حالی که ۹۵ درصد از مخالفان با استیضاح ترامپ طرفدار حزب جمهوریخواه بوده‌اند. مشخص نشده که چه تعداد رای‌دهنده در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند. آخرین باری که مخالفت بیش از ۵۰ درصدی با استیضاح ترامپ در نظرسنجی‌های این شرکت ثبت شد مربوط به زمانی بود که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اواخر سپتامبر تحقیقات برای استیضاح را به جریان انداخت.
ایسناایسنا31 دقیقه قبل
مقامات بلندپایه کشورهای کانادا، مکزیک و آمریکا پیمان تجاری ۲۵ ساله جدیدی را امضا کردند که جایگزین پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی می‌شود. به گزارش ایسنا، مراسم امضای این پیمان که ثمره تلاش سه ساله دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای اصلاح پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) ۱۹۹۴ بود، در شهر مکزیکو سیتی برگزار شد. ترامپ مدعی بود نفتا به قیمت از دست رفتن میلیونها شغل بخش تولیدی آمریکا تمام شده است. در مراسم امضای این پیمان، آندرس مانوئل لوپز ابرادور، رییس جمهور مکزیک، کریستینا فریلند، معاون نخست وزیر کانادا، رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا و جرد کوشنر، مشاور کاخ سفید حضور داشتند. در نتیجه همکاری کم‌سابقه دو حزب آمریکا در دوران جنگهای تجاری ترامپ، این پیمان همزمان با استیضاح رسمی ترامپ امضا شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین43 دقیقه قبل
یک قاضی فدرال حکمی را صادر کرده که بر اساس آن مانع از تلاش دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای انتقال بودجه ۳٫۶ میلیارد دلاری ساخت و ساز نظامی در ساخت دیوار مرزی آمریکا و مکزیک می‌شود. دونالد ترامپ خود طرح ساخت دیوار مرزی آمریکا و مکزیک را مطرح کرده بود و استدلال او این بود که ساخت این دیوار می‌تواند مانع از عبور مهاجران از مرز آمریکا می‎شود؛ در واقع این استدلال موضع اصلی دونالد ترامپ در دوره ریاست جمهوری او به شمار می‌آید. دونالد ترامپ خود طرح ساخت دیوار مرزی آمریکا و مکزیک را مطرح کرده بود و استدلال او این بود که ساخت این دیوار می‌تواند مانع از عبوراز مرز آمریکا می‎شود؛ در واقع این استدلال موضع اصلی دونالد ترامپ در دوره ریاست جمهوری او به شمار می‌آید. به گزارش رویترز، دونالد ترامپ در ماه فوریه گذشته به منظور انتقال وجه از پنتاگون برای ساخت این دیوار مرزی اضطرار ملی اعلام کرد. این در حالی است که مقام‎های ارشد حزب دموکرات پروژه ساخت دیوار مرزی را اقدامی بیهوده و ناکارآمد خوانده و آن را مورد انتقاد قرار دادند.

ترامپ خود را با کاراکتر «تانوس» مقایسه کرد+ویدئو

ایلناایلنا1 ساعت قبل
کارزار انتخاباتی رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی ویدئویی در توئیتر انتخاب مجدد وی را اجتناب‌ناپذیر خواند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، کارزار انتخاباتی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، در پیامی ویدئویی در توئیتر منتشر کرد که در آن وی به‌صورت «تانوس»، شخصیت منفی فیلم سینمایی اونجرز نشان داده شده بود. در این کلیپ ویدئویی، چهره ترامپ روی شخصیت تانوس قرار گرفته است و می‌گوید: «من اجتناب‌ناپذیرم». در این پیام توئیتری همچنین آمده است: «دموکرات‌های مجلس می‌توانند هراندازه که می‌خواهند استیضاح دغلکارانه‌شان را ادامه دهند. رئیس‌جمهور ترامپ بار دیگر در انتخابات پیروز خواهد شد.»
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
دموکرات‌های آمریکا در حالی که دیروز (‌سه‌شنبه ۱۹ آذر) دو اتهام رسمی علیه دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور برای استیضاح را اعلام کردند که تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده بیانگر مخالفت بیشتر آمریکایی‌ها از استیضاح و برکناری او هستند. بنابراین گزارش، ۸۳ درصد از افرادی که خواستار استیضاح ترامپ شدند، دموکرات و ۹۵ درصد که مخالف استیضاح هستند، خود را جمهوریخواه معرفی کردند. هیچ کس، حتی رئیس جمهوری، فراتر از قانون نیست. این تحقیقات ۲۴ سپتامبر (۲ مهر) در پی متهم شدن ترامپ به اعمال فشار بر اوکراین برای تحقیق در مورد «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و پسرش آغاز شد. براساس گزارش شبکه سی‌ان‌ان، انتظار می‌رود رای‌گیری به دو اتهام مطرح شده در استیضاح ترامپ هفته آینده در مجلس نمایندگان برگزار شود؛ درصورت تصویب استیضاح، جلسات دادگاهی رئیس جمهوری آمریکا در سنا، هفته اول و یا دوم ماه ژانویه ۲۰۲۰ (هفته اول دی‌ماه) خواهد بود. وپام
ایلناایلنا1 ساعت قبل
فرمانده نیروهای دموکرات سوریه (قسد) روز گذشته- سه شنبه- گفت که اقدام رئیس جمهوری ترکیه برای اسکان اجباری یک میلیون نفر در دو شهر «تل أبیض» و «رأس العین» با هدف اسکان بیگانگان در این دو شهر بسیار خطرناک است. به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز عربی، «مظلوم عبدی» فرمانده نیروهای دموکرات سوریه (قسد) روز گذشته- سه شنبه- تأکید کرد که اعلام خبر آغاز روند اسکان اجباری یک میلیون نفر در دو شهر «تل ابیض» و «رأس العین» توسط «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه با هدف اسکان بیگانگان در این دو شهر موضوعی بسیار خطرناک است. عبدی با انتشار توئیتی، روسیه و آمریکا را مسئول جلوگیری از تغییر بافت جمعیتی مناطق مورد اشغال ترکیه در شمال شرق سوریه خواند و از واشنگتن و مسکو خواست که تعهدات خود را اجرا و ساز و کار بازگشت ساکنان اصلی را فراهم کنند. اردوغان دوشنبه گذشته از تصمیم کشورش برای آغاز روند اسکان یک میلیون نفر در دو شهر تل ابیض و رأس العین خبر داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ در تقویم سازمان ملل ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر) روز جهانی حقوق بشر نام‌گذاری شده است. در این کشور استفاده از سردمدار این نوع مواجه با موضوعات حقوق بشری نیز آمریکاست. رویکرد اوباما به عنوان نماینده حزب دموکرات نیز بر اساس ارائه دیدگاه‌های مسالمت‌آمیز در بحث دموکراسی‌خواهی، ترویج دموکراسی و حقوق بشر بود. سال‌هاست گروهک‌ تروریستی منافقین در پاریس یعنی در همان جایی که مقر FATF قرار دارد، آزادانه می‌چرند! این در حالی است که همچنان ردپای گروهک تروریستی منافقین در ضربه زدن به مردم ایران قابل مشاهده است.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آرام بالتی» نماینده حزب دموکرات کردستان عراق، به ریاست «مسعود بارزانی» گفت که حزبش در مذاکرات تشکیل دولت و تقسیم پستهای وزارتی شرکت نخواهد کرد. وی در گفت‌وگو با «العهد» گفت: فراکسیون‌های سیاسی دارای رویکردهای مختلف درباره تعداد دوائر در قانون انتخابات هستند. یک پیشنهاد در پارلمان برای کاستن شمار کرسی‌های پارلمانی وجود دارد و این امر نیازمند اصلاح قانون اساسی است. اما یک توافق شبه‌نهایی درباره باقی ماندن ۳۲۵ کرسی پارلمانی در قانون انتخابات جدید وجود دارد و لذی برگزاری انتخابات زودهنگام فایده‌ای ندارد هرچند که حزب دموکرات کردستان مخالفتی با آن ندارد. این نماینده کرد توضیح داد: حزب دموکرات هیچ شرطی برای انتخاب نخست‌وزیر آتی ندارد و ما در مذاکرات تشکیل دولت و تقسیم پستهای وزارتی حضور نخواهیم یافت.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
«اوکراین گیت» یا همان پرونده افشای جزئیات مکالمات تلفنی بین ترامپ و زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین و تهدید رئیس جمهور آمریکا مبنی بر قطع کمک‌های مالی واشنگتن به اوکراین، با تلاش‌های کاخ سفید برای مسکوت ماندن آن تبدیل به یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های مرتبط با دولت ایالات متحده شده است. روز گذشته خبرگزاری رویترز، به نقل از یکی از دستیاران ارشد نمایندگان دموکرات مجلس خبر داد نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا قرار است بامداد امروز و در یک کنفرانس خبری بخش‌هایی از مفاد پرونده استیضاح رئیس جمهور آمریکا را منتشر کنند. این در حالی است که کمیته قضایی مجلس نمایندگان روز دوشنبه از پایان روند جلسات استماع و تحقیق درباره تخلف رئیس جمهور آمریکا با موضوع «ممنوعیت مداخله خارجی در انتخابات ایالات متحده» را اعلام کرده بود. به نوشته نیویروک تامیز، اتهام دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بر اساس طرح استیضاح نمایندگان دموکرات، «سوءاستفاده از قدرت» و «پنهان کاری در برابر تحقیقات کنگره» است. بر اساس آخرین گزارش کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا، ترامپ و دولت وی اقدامات بی‌سابقه‌ای را برای کارشکنی و جلوگیری از انتشار شواهد و مدارک مرتبط با پرونده استیضاح انجام داده‌اند و حتی در برخی موارد دست به تهدید و ارعاب شاهدان احتمالی زدند.

جوان‌ترین رهبران سیاسی جهان

7+
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
بلومبرگ گفت: «به نظر من ترامپ دارد قوی‌تر می‌شود و این نامزدها را زنده زنده می‌خورد، چرا که آنها طرح‌هایی که عملی باشند، قابلیت اجرا داشته باشند، ندارند. نامزدهای فعلی تجربه مدیریت ندارند و کار رئیس‌جمهور یک کار مدیریتی است.» او افزود: «این شغلی نیست که در آن فرصت آموزش داشته باشید. من می‌توانیم کارهایی را که خودم در صورت انتخاب شدن انجام می‌دهم، بگویم.» او افزود: «من تیمی را در کنار هم قرار می‌دهم. من در روز اول رئیس‌جمهوری‌ام کارهایی مشخص مثلا پیوستن دوباره به توافق اقلیمی پاریس را انجام خواهد داد. اما ۱۰۰ روز اول دوره رئیس‌جمهوری‌ام را صرف ساختن تیمی از همکاران خواهم کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
در این لایحه همچنین خواسته شده تا در واکنش به اقدام ترکیه برای خرید سیستم‌های دفاع موشکی اس-۴۰۰ از روسیه، تحریم‌هایی علیه آنکارا اعمال شود. نمایندگان کنگره همچنین خواستار آن شده‌اند که دولت آمریکا پاسخی محکم به ادامه برنامه‌های توسعه هسته‌ای و موشکی کره شمالی بدهد. مقابله با نفوذ روسیه در اروپادر «قانون اختیارات دفاع ملی» همچنین پیشنهاد شده که تحریم‌هایی علیه روسیه در واکنش به توسعه خطوط لوله گاز «نورداستریم ۲» و «ترک‌استریم» اعمال و همکاری‌های نظامی ایالات متحده و روسیه لغو شود. اقدامات کنگره علیه ترکیه به لغو فروش جنگنده‌های اف-۳۵ محدود نمی‌شود و نمایندگان کنگره از ترامپ خواسته‌اند تحریم‌هایی علیه آنکارا اعمال شود. براین اساس، نمایندگان توافق کردند ۳۰۰ میلیون دلار برای کمک‌رسانی به امنیت اوکراین اختصاص داده شود.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
ارزیابی اوضاع فعلی اقتصاد ایران، کار دشواری است؛ به این دلیل که محاسبه خسارت‌های وارد شده به اقتصاد ایران از زمان اعمال تحریمها، در نوسان است؛ با این حال، ایرانی‌ها بر این گمان اند که از بهار سال جاری، رشد مثبت داشته‌اند. اما تحلیلگران خارجی در این باره قانع نشده‌اند و صندوق بین المللی پول پیش بینی می‌کند که اقتصاد ایران به نسبت ۹٫۵ درصد در سال جاری نزول داشته باشد. در این شرایط، سیاستگذاران ایرانی بحث‌های جدی را در مورد زمینه‌های رشد طولانی مدت و استراتژی رشد اقتصادی، آغاز کرده‌اند. از سوی دیگر، جناح اصولگرا در ایران در صدد ایجاد یک ساختار اقتصادی جدید است، که به این کشور امکان پایداری بیشتر در مقابل انزوای جهانی را بدهد. در هر صورت، در حال حاضر سرمایه گذاری خارجی در ایران ممکن نبوده و این کشور از تکنولوژی‌های مورد نیاز برای بازسازی ساختار اقتصادی خود، محروم است.

تصاویری که سال ۲۰۱۹ را ساختند (۱)

87+
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشکاخ سفید پس از برگزاری نشست مقامات آمریکا و روسیه با موضوع کنترل تسلیحات هسته‌ای اعلام کرد که «دونالد ترامپ» روز سه شنبه در گفتگو با وزیر خارجه روسیه به مقامات مسکو در مورد مداخله ادعایی در انتخابات آتی آمریکا هشدار داد. اخبار بین‌الملل- در همین راستا، «جود دیر» سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای که پس از دیدار ترامپ و لاوروف صادر شد، اعلام کرد: «رئیس جمهور ترامپ نسبت به هرگونه تلاش از جانب روسیه برای مداخله در انتخابات آمریکا هشدار داد و از روسیه خواست تا مناقشه خود با اوکراین را حل و فصل کند». در این نشست، «سرگئی لاوروف» بار دیگر پیشنهاد مسکو برای تمدید معاهده کنترل تسلیحات استارت جدید میان روسیه- آمریکا را مطرح کرد؛ در مقابل، ترامپ بر تمایل خود به انجام گفتگوی راهبردی با حضور روسیه و چین تأکید کرد. این در حالی است که چین با بهره مندی از تسلیحات هسته‌ای محدودتر در مقایسه با زرادخانه هسته‌ای آمریکا و روسیه، هرگونه گفتگوی سه جانبه در این زمینه را رد می‌کند و برخی تحلیلگران این موضع آمریکا را به مثابه دارویی زهرآلود برای نابود سازی هر معاهده استارت جدید می‌دانند. گفتنی است که دیدار مقامات واشنگتن و مسکو در شرایطی برگزار شد که اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با متهم کردن ترامپ به سوء استفاده از قدرت و اختیارات خود و تحت فشار قرار دادن دولت اوکراین به انجام تحقیقات در خصوص رقیب انتخاباتی اش، جو بایدن، خواستار صدور کیفرخواست علیه ترامپ شدند.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کاخ سفید پس از برگزاری نشست مقامات آمریکا و روسیه با موضوع کنترل تسلیحات هسته‌ای اعلام کرد که «دونالد ترامپ» روز سه شنبه در گفتگو با وزیر خارجه روسیه به مقامات مسکو در مورد مداخله ادعایی در انتخابات آتی آمریکا هشدار داد. در همین راستا، «جود دیر» سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای که پس از دیدار ترامپ و لاوروف صادر شد، اعلام کرد: «رئیس جمهور ترامپ نسبت به هرگونه تلاش از جانب روسیه برای مداخله در انتخابات آمریکا هشدار داد و از روسیه خواست تا مناقشه خود با اوکراین را حل و فصل کند». در این نشست، «سرگئی لاوروف» بار دیگر پیشنهاد مسکو برای تمدید معاهده کنترل تسلیحات استارت جدید میان روسیه- آمریکا را مطرح کرد؛ در مقابل، ترامپ بر تمایل خود به انجام گفتگوی راهبردی با حضور روسیه و چین تأکید کرد. این در حالی است که چین با بهره مندی از تسلیحات هسته‌ای محدودتر در مقایسه با زرادخانه هسته‌ای آمریکا و روسیه، هرگونه گفتگوی سه جانبه در این زمینه را رد می‌کند و برخی تحلیلگران این موضع آمریکا را به مثابه دارویی زهرآلود برای نابود سازی هر معاهده استارت جدید می‌دانند. گفتنی است که دیدار مقامات واشنگتن و مسکو در شرایطی برگزار شد که اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با متهم کردن ترامپ به سوء استفاده از قدرت و اختیارات خود و تحت فشار قرار دادن دولت اوکراین به انجام تحقیقات در خصوص رقیب انتخاباتی اش، جو بایدن، خواستار صدور کیفرخواست علیه ترامپ شدند.
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
ماهاتیر ابتدا از سال ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۳ به مدت ۲۲ سال نخست وزیر مالزی بود. از سویی، ‌ پارلمان فنلاند روز سه‌شنبه (۱۹ آذر ۹۸) صلاحیت مارین را برای نخست وزیری تایید کرد. ‌ از مجموع ۲۰۰ عضو پارلمان فنلاند، ۹۹ نفر به وی رای موافق و ۷۰ نفر رای مخالف دادند. ۹۱۰۹نخست وزیر جدید فنلاند مدرک کارشناسی ارشد علوم اداری را از دانشگاه تمپره گرفت و یک فرزند خردسال دارد. پس از چراغ سبز پارلمان به نخست وزیری مارین، رییس جمهوری فنلاند کابینه ائتلافی وی متشکل از پنج حزب و با حضور ۱۲ وزیر زن و ۷ وزیر مرد را معرفی می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز10 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشستاد انتخاباتی «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا و یکی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ از حزب دموکرات، سیاست‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور در قبال عربستان سعودی و کره شمالی را به باد انتقاد گرفت. اخبار بین‌الملل- سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن در بیانیه‌ای که برای خبرگزاری «رویترز» ارسال کرد، گفت دولت ترامپ برای سلطنت سعودی یک «چک سفید امضا» کشیده تا با مصونیت از مجازات، در هر نقطه‌ای از جهان به اقدامات خود ادامه دهد. بر این اساس، ستاد انتخاباتی بایدن در واکنش به نحوه تعامل دولت ترامپ با کره شمالی نیز گفت انجام آزمایش موشکی در پایگاه «سوهی»، آنهم بعد از اینکه ترامپ روابط واشنگتن-پیونگ‌یانگ را «بسیار خوب» توصیف کرد، «طعنه آشکاری به ترامپ» بود. به نوشته رویترز، در ادامه این بیانیه آمده است: «[بایدن در صورت پیروزی در انتخابات] هیچ نامه «فدایت شوم» برای کیم جونگ اون ارسال نمی‌کند». این انتقادات با فشارهای اخیر مسئولان و نهادهای آمریکایی به ترامپ برای تغییر روابط دوستانه با عربستان سعودی و همچنین مدیریت بهتر موضوع بحران شبه‌جزیره کره همزمان شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد12 ساعت قبل
«داگلاس لوت»، یک ژنرال بازنشسته سه ستاره که به کاخ سفید کمک کرد جنگ در افغانستان در دوران دولت‌های بوش و اوباما را تحت نظارت بگیرد، می‌گوید: «ما عاری از شناخت و درک اساسی از افغانستان بودیم. بر اساس گزارش واشنگتن پست، این ۲ هزار صفحه مصاحبه که بر اساس «قانون آزادی اطلاعات» و سال‌ها رفت و آمد با بازرس ویژه برای بازسازی افغانستان به دست آمد. به گفته واشنگتن پست، این مقام در سال ۲۰۱۶ به مصاحبه‌کنندگان گفت: «ایجاد معیارهای خوب غیرممکن بود. اکنون ۱۸ سال از جنگ گذشته و اسنادی از عملکرد منفی آمریکا به تدریج رو می‌شود. این اسناد از تلاش‌های مربوط به این جنگ ۱۸ ساله، از کمپین دولت آمریکا برای تحریف واقعیت تلخ جنگ افغانستان خبر می‌دهد.

همه چیز درباره زن جوانی که نخست وزیر فنلاند شد (+عکس)

16+
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، تحقیقات اولیه برای استیضاح ترامپ را تمام کرده و جری ندلر، رئیس این کمیته در مجلس نمایندگان به هنگام قرائت لایحه استیضاح گفت: «هیچ کس بالاتر از قانون نیست». آنها می‌گویند دموکرات‌ها با استیضاح ترامپ قصد برگرداندن نتایج انتخابات سال ۲۰۱۶ را دارند؛ انتخاباتی که به عقیده آنها دموکرات‌ها هیچ‌گاه نتیجه‌اش را نپذیرفتند. جمهوری‌خواهان حزب اقلیت در مجلس نمایندگان هستند و قدرت جلوگیری از تصویب طرح استیضاح در این مجلس را ندارند اما دارای اکثریت در مجلس سنا هستند. در صورت تصویب طرح استیضاح ترامپ، لایحه قانونی استیضاح به مجلس سنا فرستاده خواهد شد. میچ مک‌کانل، رئیس جمهوری خواه مجلس سنا گفته در تقویم کنگره ماه ژانویه را به طور کامل به استیضاح ترامپ اختصاص داده است.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز سه شنبه در پیامی توئیتری به کنفرانس مطبوعاتی دموکرات‌های مجلس نمایندگان در خصوص استیضاح خود واکنش نشان داد. این در حالیست که رؤسای حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا ساعاتی پیش با شرکت در یک نشست خبری، صدور کیفرخواست علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را اعلام کردند. در راستای اجرای قانون اساسی آمریکا، ۲ بند برای محاکمه پارلمانی دونالد ترامپ را به این شکل اعلام می‌کنیم. رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص ادامه داد: ترامپ از اعتماد به خود سوء استفاده کرده است. صدور کیفرخواست علیه دونالد ترامپ به او نشان خواهد داد که ما از قانون اساسی کشور حفاظت خواهیم کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، به نقل از سی ان بی سی، روسای حزب دموکرات طی کنفرانس خبری صدور کیفرخواست علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را اعلام کردند. در همین راستا با اعلام دوبند از موارد استیضاح، ترامپ به سو استفاده از قدرت متهم شده است. وی همچنین اظهار داشت که در راستای اجرای قانون اساسی آمریکا، ۲ بند برای محاکمه پارلمانی دونالد ترامپ را به این شکل اعلام می‌کنیم. نادلر رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا افزود: ترامپ از اعتماد به خود سوء استفاده کرده است. واکنش تند ترامپدر پی اعلام دو جرم علیه رئیس جمهور آمریکا ترامپ با انتشار توئیتی واکنش تندی نسبت به این موضوع نشان داد.
ایلناایلنا17 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا درباره بندهای استیضاحش سخنرانی کند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، کاخ سفید اعلام کرد که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، بناست درباره اتهام‌های «بی‌اساس» ی که نمایندگان دموکرات برای استیضاح او مطرح کرده‌اند سخنرانی کند. «استفانی گریشام»، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «رئیس‌جمهور بناست در سنا به این اظهارات دروغین بپردازد و انتظار دارد که از او اعلام برائت شود، چراکه کار اشتباهی انجام نداده است.» «جرولد نادلر»، نماینده حوزه ۱۰ نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا، امروز بندهای استیضاح دونالد ترامپ را اعلام کرد. وی اعلام کرد که دموکرات‌های مجلس نمایندگان بنا دارد ترامپ را به‌خاطر «سؤاستفاده از قدرت» و «مانع‌اندازی در مسیر کنگره» استیضاح کنند.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
رؤسای حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا در نشستی خبری، کیفرخواست علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را اعلام کردند. به گزارش الجزیره مباشر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، با اشاره به این که کیفرخواست علیه رئیس جمهور این کشور شامل دو اتهام است، گفت: نخستین اتهام علیه دونالد ترامپ، سوء استفاده از قدرت است. نادلر افزود: در راستای اجرای قانون اساسی آمریکا، دو بند برای محاکمه پارلمانی دونالد ترامپ را اعلام می‌کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از الجزیره مباشر، رؤسای حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا در نشستی خبری، کیفرخواست علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را اعلام کردند. رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، با اشاره به این که کیفرخواست علیه رئیس جمهور این کشور شامل دو اتهام است، گفت: نخستین اتهام علیه دونالد ترامپ، سوء استفاده از قدرت است. نادلر افزود: در راستای اجرای قانون اساسی آمریکا، دو بند برای محاکمه پارلمانی دونالد ترامپ را اعلام می‌کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز18 ساعت قبل
کانال توئیت پرس به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: «سانا مارین» ۳۴ ساله امروز سه شنبه در حالی در برابر پارلمان فنلاند به عنوان نخست وزیر سوگند یاد خواهد کرد که فاقد تجربه سیاسی است. رسانه‌ها امروز خبر دادند که حزب سوسیال دموکرات فنلاند پس از استعفای آنتی رینه نخست‌ وزیر، سانا مارین وزیر ۳۴ ساله ترابری را برای جایگزینی وی انتخاب کرد. مارین که جوان ‌ترین نخست‌ وزیر در جهان خواهد بود، از امروز سکان هدایت دولت را در فنلاند به دست خواهد گرفت. نخست وزیر جدید فنلاند مدرک کارشناسی ارشد علوم اداری را از دانشگاه تمپره گرفته و یک فرزند خردسال دارد. اولین نخست وزیر مونث فنلاند سال ۲۰۰۳ انتخاب شد و زنان ۴۷ درصد مجلس جدید این کشور را تشکیل می‌دهند.
ایران‌جیبایران‌جیب18 ساعت قبل
اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه مواد طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را اعلام کردند. اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه مواد طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را اعلام کردند. جرالد ندلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان ایالات متحده اعلام کرد که «سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ خواهد بود. جرالد ندلر در نشستی خبری با حضور نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان گفت که رئیس جمهوری آمریکا خود را «فراتر» از قانون می‌پندارد. جرالد ندلر گفت: «ما باید صریح باشیم: هیچ کس، حتی رئیس جمهور فراتر از قانون قرار ندارد.»
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، رؤسای حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا امروز سه شنبه با شرکت در یک نشست خبری، صدور کیفرخواست علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را اعلام کردند.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، «جرولد نادلر» رئیس دموکرات کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه با انتشار بندهای طرح استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، وی را به «سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در روند تحقیقات کنگره» متهم کرد. به گفته افشاگران، ترامپ حتی ارائه کمک‌های نظامی به اوکراین را منوط به پذیرش این خواسته کرده است. در پی افشای این ماجرا، مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست «نانسی پلوسی» دموکرات روند استیضاح دونالد ترامپ را کلید زد و در ادامه، کمیته‌های اطلاعاتی و قضائی مجلس نمایندگان تحقیقات خود را در مورد سوءاستفاده ترامپ از قدرت در جریان ماجرای اوکراین گیت را آغاز کردند. هفته گذشته کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گزارش مستند تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور را منتشر کرد. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید