آخرین و مهم‌ترین اخبار دنداپزشکی
دندان پزشکی

اخبار « دندانپزشکی »

ایلناایلنا36 دقیقه قبل
بازیکنان تیم فوتبال استقلال تهران صبح امروز به کلینیک باشگاه مراجعه کردند. به گزارش ایلنا، بازیکنان استقلال امروز در سه نوبت در کلینیک استقلال حاضر خواهند تا تست‌های پزشکی و ایزوکینیتیک، بادی کامپوزیشن و فلکسیبیلیتی عضلانی و معاینات دندانپزشکی را انجام دهند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
حالا یک دندانپزشک با انتشار تصویری از یک احضاریه از شکایت دکتر روازاده از وی به دلیل رد اظهارات جنجالی اش از سوی خبر داده است. علی مرسلی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نبرد مسواک زدن یا نزدن در دادگاه! دکتر روازاده از مطلب من که در سایتم (و خبرنامه انجمن دندانپزشکی ایران) منتشر شده بود و علیه اظهارات ایشان بود با اتهام نشراکاذیب شکایت کرده بودند. در این مطلب بنده با دلایل علمی ادعاهای ایشان را در مورد زیان‌های مسواک زدن رد کرده بودم. ولی اگر روزی این شکایت به محکومیت من منجر شود، احتمالا اولین دندانپزشکی در تاریخ خواهم بود که در دفاع از مسواک زدن محکوم می‌شوم!
الفالف11 ساعت قبل
امری که می‌تواند هم افتخار و قدرت فکری آنها را بیان کند، هم برای جذب دانشجو و متقاضی مدیکال توریسم یا گردشگری سلامت تاثیرگذار باشد. چنین توجهی باید در شبکه‌های برون مرزی ایران نیز تقویت شود. به گزارش الف آنچه از پیشرفت‌های علمی و پزشکی کشورهای مطرح دنیا در فکر عموم مردم متبادر می‌شود محصول فعالیت رسانه‌های بین الملل به ویژه شبکه هایی تلویزیونی است. بسیاری از مردم در کشورهای منطقه و جهان سوم از این موفقیت‌ها اطلاع چندانی ندارند و شاید ایران را با کشور خود مقایسه کنند. یکی از مواردی که می‌تواند به درآمد ارزی منتهی شود و تحریم‌ها هم تاثیری بر آن ندارد توجه به گردشگری سلامت است.
مهرمهر13 ساعت قبل
سد ارغون کلمه و سد اخند در کمتر از یک و نیم سال تکمیل می‌شوند که سد ارغون دهه فجر امسال افتتاح می‌شود. وی ادامه داد: سد خائیز سال آینده آبگیری می‌شود و سد دالکی با فعالیت ماشین‌آلات زیاد از پیشرفت خوبی برخوردار است. ستوده به وضعیت راه‌آهن نیز اشاره کرد و افزود: پروژه راه‌آهن اکنون فعال است و سخت‌ترین قطعه آن در حال اجراست. گازرسانی به ۹۹ درصد رسیدستوده اضافه کرد: در حوزه گازرسانی نیز پوشش گاز رسانی شهری تا قبل از این دولت ۷۲ درصد بوده که اکنون به ۹۹ درصد رسیده و گازرسانی روستایی نیز از ۲۳ درصد به ۹۶ درصد رسیده است. ستوده بیان کرد: از تمام ظرفیت‌های استان در حوزه عمرانی فارغ از نگاه سیاسی باید استفاده کنیم تا بتوانیم در پایان دوره مسئولیت خود در برابر مردم سربلند باشیم.
مهرمهر22 ساعت قبل
هر تخلفی که به آن برسیم طبیعی است که طبق ضوابط قانونی عمل می‌کنیم و هیچ کسی نمی‌تواند با روش‌های مختلف از لابلای مسیر سنجش و ثبت نام در دانشگاه‌ها از مسیر انحرافی وارد دانشگاه شود. ما به صلاح کشور نمی‌دانیم که کنکور سراسری کشور دور زده شود و کسانی که با نمرات بسیار پایین‌تر از داوطلبان کنکور هستند وارد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بشوند. بالاخره استعدادهای زیادی داریم که در کنکور شرکت می‌کنند و شانس زیادی برای رشته‌های علوم پزشکی ندارند. بسیاری علاقمند بودند که از این طریق وارد پزشکی شوند اما هشیاری تیم وزارت بهداشت مانع این کار شد. معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: ما به دقت در حوزه آموزش پزشکی از اینکه افراد به سلامت وارد عرصه آموزش پزشکی شوند صیانت می‌کنیم.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
اولین جلسه هم‎اندیشی هیئت داوران هفدهمین دوره نکوداشت مقام استاد با حضور دکتر یاری معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران و نماینده دانشجویان رشته‌های مختلف دانشکده‌های دندانپزشکی، پیراپزشکی و بهداشت این دانشگاه به عنوان هیئت داوران برگزار شد. شایان ذکر است که با تغییر مکانیسم انتخاب اساتید برگزیده در این دوره، یک فراینده دو مرحله‌ای برای رسیدن به لیست نهایی به کار گرفته شده است. در مرحله اول «هیات انتخاب» متشکل از ریاست دانشکده‌ها، برخی اساتید برگزیده دوره‌های گذشته، دبیران دوره‌های گذشته این مراسم و جهادگران سابق لیستی از اساتید در هر دانشکده را پیشنهاد می‌دهند. در مرحله دوم «هیات داوران» متشکل از نمایندگان دانشجویی ورودی‌های مختلف آن دانشکده از میان لیست پیشنهادی هیات انتخاب، گزینه‌های نهایی هر دانشکده را مشخص می‌کند. ‌معیار ارزیابی هیات داوران ۱۵ شاخصی است که براساس مرور متون و منابع مرتبط با آموزش پزشکی تدوین شده است. لازم به ذکر است دبیرخانه همایش نکوداشت مقام استاد از سال ۱۳۸۱ به همت معاونت فرهنگی سازمان علوم پزشکی تهران و دانشجویان دانشجویان علوم پزشکی تهران تاسیس گردید و تاکنون در ۱۶ سال پیاپی و طی مراسمی باشکوه از ۱۶۰ استاد فرهیخته این دانشگاه تجلیل به عمل آورده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
حالا وی از یک دندانپزشک به دلیل رد نظریه‌اش شکایت کرده است. حالا یک دندانپزشک با انتشار تصویری از یک احضاریه از شکایت دکتر روازاده از وی به دلیل رد اظهارات جنجالی اش از سوی خبر داده است. علی مرسلی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نبرد مسواک زدن یا نزدن در دادگاه! در این مطلب بنده با دلایل علمی ادعاهای ایشان را در مورد زیان‌های مسواک زدن رد کرده بودم. ولی اگر روزی این شکایت به محکومیت من منجر شود، احتمالا اولین دندانپزشکی در تاریخ خواهم بود که در دفاع از مسواک زدن محکوم می‌شوم!
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/کرمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دوره‌های کاردانی و کارشناسی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه کرمان برای ترم مهر ۹۸ از روز پنجشنبه ۳۰ آبان ماه آغاز می‌شود. زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت داوطلبان دوره‌های کاردانی (بدون نیاز به مدرک پیش دانشگاهی) و کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه کرمان برای پذیرش در ترم مهرماه ۹۸ اعلام شده و بنا بر اعلام دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، بر اساس هماهنگی انجام شده با سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام از داوطلبان علاقمند به تحصیل در رشته‌های تحصیلی دوره کاردانی از ۳۰ آبان ماه ۹۸ آغاز خواهد شد. مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی در ۲ گروه صنعت و مدیریت و خدمات اجتماعی در رشته‌های کاردانی حرفه‌ای حقوق - حقوق ثبتی، کاردانی حرفه‌ای حقوق - خدمات قضایی، کاردانی حرفه‌ای حقوق - شورای حل اختلاف، کاردانی فنی شبکه‌های کامپیوتری، کاردانی فنی شهرسازی، کاردانی فنی عمران - امور پیمان‌ها، کاردانی فنی فناوری اطلاعات - اینترنت و شبکه‌های گسترده، کاردانی فنی معماری - معماری شهری، کاردانی حرفه‌ای بازرگانی - مشاوره حقوقی اصناف، کارشناسی حرفه‌ای حقوق - حقوق ثبتی، مهندسی فناوری اطلاعات - فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری شبکه‌های کامپیوتری، مهندسی فناوری عمران - ساختمان‌سازی و کارشناسی حرفه‌ای مدیریت تجاری سازی برای مهرماه ۹۸ پذیرش دانشجو خواهد داشت. علاقه مندان می‌توانند برای ثبت به صورت حضوری به آدرس کرمان - میدان پژوهش - خیابان اسدآبادی (پشت شهربازی) - نبش کوچه شماره هفت - مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرمان مراجعه کنند و یا جهت اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۳۳۳۴۱۱۶۸-۳۳۳۳۱۱۶۹ تماس بگیرند. مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرمان بعنوان بزرگترین دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با دارا بودن اعضای هیات علمی و جزء ۴ دانشگاه استان با دارا بودن مرکز نوآوری (مرکز نوآوری تکنولوژی‌های پیشرفته ساختمانی)، دوره‌های کوتاه مدت زبان، ICDL (مهارت‌های هفتگانه کامپیوتری) و دوره‌های تخصصی کوتاه مدت را ارایه داده ضمن آنکه دانشجویان این دانشگاه از خدمات پزشکی و دندانپزشکی کلینیک جهاددانشگاهی استان کرمان نیز بهره خواهند برد.
مهرمهر2 روز قبل
وی با بیان اینکه اجرای هتلینگ بخش اطفال به پایان رسیده و آماده بهره برداری است، عنوان کرد: بودجه اختصاص یافته برای هتلینگ بیمارستان اسدآباد ۳ میلیارد بوده که شامل ساخت اتاق عمل چهارم و ساختمان MRI است. دی ماه جاری یک دستگاه MRI به دانشکده اختصاص می‌یابدرئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد بابیان اینکه طبق قانون به شهرهای زیر ۱۲۰ هزار نفر جمعیت امکان تخصیص MRI وجود ندارد اما با تلاش‌های مسئولین این امر انجام شده و دی ماه جاری یک دستگاه MRI به دانشکده اختصاص می‌یابد، گفت: دانشکده علوم پزشکی اسدآباد مبلغ ۸۰۰ میلیون از اعتبار مورد نیاز خرید این دستگاه را پیش پرداخت کرده است. مخصوصی با اشاره به طرح جامع پردیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد اضافه کرد: در این طرح که در مرحله مطالعه است دانشکده بهداشت، دانشکده پرستاری، خوابگاه‌های دانشجویی و مجموعه‌های دیگر دیده شده که بعد از تصویب به مرحله اجرا خواهد رسید. مخصوصی گفت: برندسازی در حیطه درمان از پیشنهادات وزارت خانه به دانشکده بوده و می‌تواند در تبدیل دانشکده به دانشگاه تاثیر بسزایی داشته باشد. مخصوصی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده گفت: طی یک ماه آینده انبار دارویی و آزمایشگاه مواد غذایی به بهره برداری می‌رسد.
مهرمهر2 روز قبل
وی افزود: موضوع نیازسنجی نیروی انسانی رصد آینده و بررسی دقیق اقدامات گذشته است. بعد از آن امر شد که با توجه به اینکه برآوردهای نیروی انسانی معاونت‌های مختلف وزارت بهداشت باهم متفاوت بود، یک نیازسنجی دقیق نیروی انسانی صورت گیرد. استاد دانشگاه علوم پزشکی کرمان اضافه کرد: اکنون که نیازسنجی تهیه شده است نقشه آمایشی آن در حال تنظیم است. وی گفت: بیش از ۷۰ درصد نیروی انسانی علوم پزشکی در ۷ رشته متمرکز شده‌اند اما ما دارای ۳۰۰ مقطع رشته هستیم که در آن دانشجو تربیت می‌کنیم. بنابراین نیاز است که به سیاستگذاری در زمینه نیروی انسانی توجه شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/همدان رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اسدآباد اعلام کرد: در حال حاضر ۱۴ پروژه عمرانی بهداشتی، درمانی در این شهرستان با اعتباری افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال فعال بوده و در دست اجراست. دکتر بهنام رضا مخصوصی امروز در جمع خبرنگاران، ساختمان ام آر آی، هتلینگ بیمارستان، هتلینگ بخش اطفال، پروژه ملت، پروژه مراکز بهداشتی روستایی، محوطه سازی بیمارستان قائم (عج) و ساختمان دانشکده پرستاری را از جمله پروژه‌های بهداشتی درمانی در دست اجرای این شهرستان برشمرد و افزود: عملیات اجرایی پروژه دانشکده پرستاری شهرستان شهریور سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر دارای ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی است که در تلاش هستیم تا سال آینده این پروژه به اتمام برسد. این طرح دارای ۷۰ میلیارد ریال اعتبار نقدی بوده و برای تکمیل به ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد. مخصوصی تعداد پزشکان متخصص دانشکده علوم پزشکی اسدآباد را ۲۳ پزشک برشمرد و یادآور شد: ۱۶ پزشک متخصص دیگر نیز از جمله اورولوژی، طب اورژانس، پاتولوژی، چشم و بیهوشی به ناوگان پزشکان متخصص شهرستان اضافه می‌شود که با این کار، تیم درمانی دانشکده شهرستان در حوزه تخصصی تکمیل خواهد شد. رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اسدآباد در ادامه با اشاره به جذب چهار نفر اعضای هیئت علمی جدید برای حوزه آموزشی دانشکده اضافه کرد: با افزایش رشته‌های دانشکده علوم پزشکی به طور قطع باید اعضای هیئت علمی بیشتری برای دانشکده جذب شود.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اعلام نیاز دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور به منظور جذب اعضای هیئت علمی در شانزدهمین فراخوان تا پایان هفته جاری منتشر می‌شود. پس از انتشار اعلام نیازها، فرم ثبت نام فعال شده و متقاضیان جذب هیئت علمی می‌توانند در فرصت یک ماهه نسبت به ثبت نام اقدام کنند. با توجه به تغییراتی که در شرایط اختصاصی این دوره از جذب هیئت علمی اعلام شده، متقاضیان باید با مطالعه دقیق این شرایط ثبت نام خود را انجام دهند. ۱۱) متقاضیانی که بورسیه دانشگاه خاصی هستند تنها در صورت انتقال تعهدات بورس به دانشگاه دیگر می‌توانند در فراخوان آن دانشگاه شرکت کنند، در غیر این صورت تنها می‌توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد بورسیه شرکت کنند. دانش‌آموختگان رشته‌های مامایی، بهداشت باروری و کلیه گرایش‌های پرستاری تنها به صورت بالینی جذب دانشگاه‌های علوم پزشکی خواهند شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
دندانپزشک خانم/آقادر کلیه تخصص هابا پروانه تهرانمتقاضیان واجد شرایط میتوانند رزومه خود را به ایمیل و یا شماره تلگرام و یا واتس آپ زیر ارسال نمایند و یا با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایند. لطفا از ساعت ۱۱ الی ۱۹ تماس حاصل فرمایید. اطلاعات تماسموبایل ۰۹۱۲۱۳۸۰۶۱۴تلگرام ۰۹۱۲۱۳۸۰۶۱۴واتساپ ۰۹۱۲۱۳۸۰۶۱۴ایمیل shayanhamid۷۷@gmail. comآدرس: واقع در شهرک غرب بلوار دریا
ایمناایمنا4 روز قبل
به گزارش ایمنا، فرمانده انتظامی ارومیه از مسمومیت ۱۲ نفر در یکی از استخرهای شهر خبر داد و گفت: وجود کلر زیاد در آب استخر علت مسمومیت این افراد بوده است. وی افزود: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته و کلیه مراجعان پس از مداوا از بیمارستان مرخص شده‌اند. بمانا گفت: سالانه ۸ هزار ایرانی دچار مرگ مغزی می‌شوند و نزدیک به ۳ هزار نفر اعضایشان اهداء می‌گردد. به گفته او، روزانه ۷ تا ۱۰ نفر از بیماران نیازمند به پیوند عضو به علت نرسیدن به موقع عضو، جان خود را از دست می‌دهند. همچنین افرادی که دریافتی آن‌ها بیش از حداقل حقوق و دستمزد مصوب دولت باشد باید ۱۰۰ درصد حق سرانه را پرداخت کنند.
ایسناایسنا4 روز قبل
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور و دوازدهمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور از ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۲۸ آبان ماه شروع می‌شود. دکتر آبتین حیدرزاده در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح جزئیات برگزاری آزمونهای دانش آموختگان خارج از کشور اشاره کرد و اظهار کرد: هجدهمین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور و دوازدهمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور در روز پنجشنبه ۵ دی ماه ۹۸ برگزار خواهد شد. وی در ادامه تصریح کرد: ثبت نام برای شرکت در آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور و دوازدهمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور از ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۲۸ آبان ماه شروع می‌شود و این مهلت تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۵ آذر ماه ادامه دارد. رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: داوطلبان برای شرکت در دو آزمون فوق می‌توانند درخواست خود را از طریق سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp. ir ارسال کنند. همچنین کارت ورود به جلسه آزمون از ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۳ دی ماه ۹۸ از طریق سایت این مرکز در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
برخی دندانپزشکان به دلار از بیماران هزینه دریافت می‌کنند و قیمت ایمپلنت در تهران تا ۵۶ میلیون تومان است. اعتمادآنلاین| سیدیاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی، در نشست خبری ارائه عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی گفت: متاسفانه دوستان در سازمان هواپیمایی می‌گویند دفاتر و شرکتهای پاک مجوز فروش بلیت هواپیما دارند. وی افزود: در همین ارتباط در ایام اربعین برخی شرکتهای هواپیمایی حاشیه خلیج فارس بلیت شیراز به نجف را ۱۱ میلیون تومان می‌فروختند. این مقام مسئول در سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در این ارتباط در راستای وظایف خود مستقیما با همکاری سایر نهادها به موضوع ورود کردیم و مسئله در دست بررسی است. برخی دندانپزشکان به دلار از بیماران هزینه دریافت می‌کنند و قیمت ایمپلنت در تهران تا ۵۶ میلیون تومان است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، سیدیاسر رایگانی در نشست خبری ارائه عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی اظهار کرد: متاسفانه دوستان در سازمان هواپیمایی می‌گویند دفاتر و شرکتهای پاک مجوز فروش بلیت هواپیما دارند. این مقام مسئول در سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در این ارتباط در راستای وظایف خود مستقیما با همکاری سایر نهادها به موضوع ورود کردیم و مسئله در دست بررسی است. به گفته این مقام مسئول در سازمان تعزیرات حکومتی قیمت‌گذاری خودروهای داخلی تابع قیمت تمام شده، لوازم یدکی به کار رفته، حقوق کارگری و بیمه و سایر مسائل نیست. برخی دندانپزشکان به دلار از بیماران هزینه دریافت می‌کنند و قیمت ایمپلنت در تهران تا ۵۶ میلیون تومان است. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: به تازگی شنیده‌ام عده بسیاری با مبلغ ۲ میلیون تومان ایمپلنت انجام داده‌اند و باعث مشکلاتی زیادی شده زیرا این ایمپلنت‌ها کیفیت پایینی داشته است.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مرحله نظری دوازدهمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور طبق قوانین و مقررات به ویژه مفاد دستورالعمل اجرایی آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور در رشته دندانپزشکی عمومی برگزار خواهد شد. فقط افرادی که توسط مرکز خدمات آموزشی به دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی معرفی شده باشند، مجاز به شرکت در آزمون ملی هستند. منابع آزمون در بخش اختصاصی آزمون ملی دانش آموختگان رشته دندانپزشکی خارج از کشور سال ٩٨ در سایت سنجش www. sanjeshp. ir در بخش پیوند منابع آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور رشته دندانپزشکی سال ١٣٩٨ قابل دسترسی است. منابع بخش علوم پایه آزمون ملی دانش آموختگان رشته دندانپزشکی خارج از کشور سال ٩٨ در سایت سنجش www. sanjeshp. ir در بخش پیوند منابع امتحان جامع علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی قابل دسترسی است. پس از آزمون مرحله نظری اسامی قبول شدگان در سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
انجمن صنفی دندانپزشکان قیمت انواع ایمپلنت را اعلام کندسخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: انجمن صنفی دندانپزشکان که تبلیغات آدامس و خمیردندان را تایید می‌کند، قیمت انواع ایمپلنت را هم به مردم اعلام کند. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره پرونده ذرت‌های آلوده هم گفت: این پرونده در اختیار تعزیرات نیست، اما مردم مطمئن باشند که یک دانه ذرت هم وارد چرخه تولید و توزیع نشده است. رایگانی افزود: نگرانی اصلی درخصوص امحای این ذرت هاست چراکه به دلیل آلودگی نه می‌توان آن را به دریا انداخت و نه به دلیل هزینه‌های سوخت می‌توان آن را حمل کرد. رایگانی درخصوص آخرین وضع پرونده مدیران متخلف سازمان تعزیرات هم افزود: سه نفر از همکاران ما در ستاد تخلفاتی را داشته‌اند که با پیگیری رئیس سازمان تعزیرات و دستور وی به حراست سازمان تعزیرات این افراد به دادگستری معرفی شدند و پرونده آماده ارسال به دادگاه است. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: باید اپراتور‌های متخلف به ما معرفی شوند و مرجع معرفی هم وزارت ارتباطات است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
مافیای واردات بر سر راه تولید مواد دندانپزشکی ارزان‌قیمتچرا خدمات دندانپزشکی گران است؟ محمدرضا طاهریان، مدیرعامل تعاونی دندانپزشکان ایران، به این سوال پاسخ می‌‌دهد. با همه اینها اما نمی‌توان انکار کرد که در تعیین تعرفه‌های دندانپزشکی نه فقط مواد که محل قرارگیری مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی نیز تأثیر گذارند. اولین مرحله شفاف‌سازی است که با اعلام تعرفه‌ها این اتفاق می‌افتد.» براساس اعلام او، افرادی که در پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی با مشکل مواجه‌ هستند می‌توانند به کلینیک‌های دندانپزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی یا مراکز بهداشتی وزارت بهداشت مراجعه کنند، در این مراکز هزینه‌های خدمات دندانپزشکی به نسبت سایر مراکز پایین‌تر و برای افراد جامعه قابل دسترس‌تر است. سمیرا کارمند است و می‌گوید شاید از نظر ظاهری، قشر متوسط جامعه به شمار بروند، اما خیلی از افراد این طبقه، توانایی پرداخت هزینه‌های درمان، مثل دندانپزشکی را ندارند. او می‌گوید اگر بیمه تکمیلی‌اش نبود، خود و خانواده‌اش نمی‌توانستند هزینه‌های دندانپزشکی را پرداخت کنند: «برای ایمپلنت یک‌جا زنگ زدیم، گفتند کره‌ای دو‌میلیون و ٣٠٠ و آلمانی دو‌میلیون و ٨٠٠‌هزار تومان.

جزئیات محتوای بسته‌های یادگیری/ وداع با امپراطوری کتاب درسی

4+
فارسفارس4 روز قبل
تسنیمتسنیم4 روز قبل
پرهیزگاری ورود به روستاهای محروم را خودسازی دانشجو دانست و ابراز کرد: در این شرایط دانشجو در محیط پیرامونی از جمله مناطق محروم برای خدمات رسانی، رشد محرومان و زدون فقر و حوزه‌های مختلف در حد توان فعالیت دارد و البته مردم روستاها از دانشجو انتظار آنچنانی برای کارهای زیرساختی ندارند. جانشین بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: یکی از مهمترین کارهای بسیج و تاثیر خوبی که در جامعه داشته بحث مطالبه‌گری و حضور در عرصه‌های اجتماعی بوده و در واقع خواسته‌های به‌حق مردم مطالبه‌گری می‌شود. پرهیزگاری با تاکید بر اینکه دانشجویان بسیجی در صورت نیاز در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی، محیط زیست، بصیرت بخشی و …مطالبه‌گری می‌کنند، تصریح کرد: دانشجو نسبت به جامعه پیرامونی مسئولیت دارد و باید تاثیرگذاری داشته باشد. وی خاطرنشان کرد: برنامه تلویزیونی گام دوم انقلاب به صورت دانشجویی-کارشناسی با حضور اساتید دانشگاه یاسوج و دانشجویان دانشگاه‌های مختلف از شبکه استانی دنا روزهای پنجشنبه پخش می‌شود. انتهای پیام/۴۵۲/ش
رکنارکنا4 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز گفت: ۲ نفر در ارتباط با یک دندانپزشکی غیرمجاز شناسایی و همراه پرونده به مراجع قانونی تحویل شدند. وی اضافه کرد: ۲۵ مرکز پزشکی و زیبایی شامل دندانپزشکی، لیزر پوست و مو، حجامت و زالو درمانی به صورت غیرمجاز و غیرقانونی که در این شهرستان فعالیت می‌کنند، شناسایی شده‌اند. بهرامی افزود: امسال شبکه بهداشت و درمان با بررسی در سطح شهرستان بیش از ۱۰ مرکز دندانسازی و دندانپزشکی، ۱۰ مرکز زیبایی لیزر پوست و مو، ۵ مرکز حجامت و زالو درمانی را شناسایی کرد و پرونده تعدادی از این متخلفان برای سیر مراحل قضایی به دادستانی ارسال شده است. بهرامی گفت: این واحدهای غیر مجاز معمولا به صورت مخفیانه مشغول ارائه خدمات هستند و موارد بهداشتی را در وسایل و محیط کار رعایت نمیکنند و همین مساله باعث بروز بیماری‌های ویروسی از جمله هپاتیت و ایدز برای مراجعان آنها می‌شود. وی تاکید کرد: کیفیت معالجه بیماران در این مطب‌های غیرمجاز به دلیل هزینه نسبتا کمی که دریافت می‌کردند باعث شده بود مردم مراجعه بیشتری برای دریافت خدمات ارزان به اینگونه افراد فاقد صلاحیت و تخصص داشته باشند.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/مازندران معاون بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: تب مالت یک بیماری منتقل شونده از راه حیوانات است که به آن بیماری هزار چهره هم می‌گویند. مصطفی جوانیان در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه این بیماری می‌تواند تظاهرات بالینی متعددی به اشکال مختلف داشته باشد، اظهار کرد: عمدتا این بیماری از طریق فرآورده‌های لبنی آلوده مثل شیر، پنیر، بستنی و تماس مستقیم با حیوان آلوده به انسان منتقل می‌شود. وی تصریح کرد: علائم این بیماری تب، درد و کوفتگی بدن، تعریق شبانه و کاهش وزن است وهر چند که ممکن است عوارض بیماری‌های دیگر را تقلید کند اما به طور معمول درد مفاصل و درد اسکلتی عضلانی جزء شایع‌ترین علائم این بیماری است که در انسان بروز می‌کند. جوانیان در خصوص هپاتیت D خاطرنشان کرد: فردی که علائم و بیماری هپاتیت B را دارد، هپاتیت D در بدن او نشان داده می‌شود. وی یادآور شد: هپاتیت E مثل هپاتیت A حاد است اما مزمن نیست و راه انتقال این بیماری نیز گوارشی است و از طریق آب و غذای آلوده به انسان منتقل می‌شود.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت شانزدهمین فراخوان جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور را منتشر شد. بر اساس اعلام مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت، اعلام نیازهای جذب هیئت علمی این دوره از فراخوان به زودی اعلام خواهد شد و ممکن است اعلام نیازهای بارگذاری شده ویرایش شوند. دانش‌آموختگان رشته‌های مامایی، بهداشت باروری و کلیه گرایش‌های پرستاری تنها به صورت بالینی جذب دانشگاه‌های علوم پزشکی خواهند شد. تذکر بسیار مهم: استخدام اعضای هیئت علمی در دانشگاهها منوط به موافقت سازمان اداری استخدامی کشور با اعطای مجوز جهت جذب خواهد بود. استخدام اعضای هیئت علمی در مرتبه استادیار به صورت تمام وقت جغرافیایی و در مرتبه مربی به صورت تمام وقت است.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 روز قبل
پیام مازند - ایسنا/مازندران معاون بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: تب مالت یک بیماری منتقل شونده از راه حیوانات است که به آن بیماری هزار چهره هم می‌گویند. مصطفی جوانیان در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه این بیماری می‌تواند تظاهرات بالینی متعددی به اشکال مختلف داشته باشد، اظهار کرد: عمدتا این بیماری از طریق فرآورده‌های لبنی آلوده مثل شیر، پنیر، بستنی و تماس مستقیم با حیوان آلوده به انسان منتقل می‌شود. وی تصریح کرد: علائم این بیماری تب، درد و کوفتگی بدن، تعریق شبانه و کاهش وزن است وهر چند که ممکن است عوارض بیماری‌های دیگر را تقلید کند اما به طور معمول درد مفاصل و درد اسکلتی عضلانی جزء شایع‌ترین علائم این بیماری است که در انسان بروز می‌کند. جوانیان در خصوص هپاتیت D خاطرنشان کرد: فردی که علائم و بیماری هپاتیت B را دارد، هپاتیت D در بدن او نشان داده می‌شود. وی یادآور شد: هپاتیت E مثل هپاتیت A حاد است اما مزمن نیست و راه انتقال این بیماری نیز گوارشی است و از طریق آب و غذای آلوده به انسان منتقل می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین5 روز قبل
عصر کرد - سنندج - رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز گفت: ۲ نفر در ارتباط با یک دندانپزشکی غیرمجاز شناسایی و همراه پرونده به مراجع قانونی تحویل شدند. وی اضافه کرد: ۲۵ مرکز پزشکی و زیبایی شامل دندانپزشکی، لیزر پوست و مو، حجامت و زالو درمانی به صورت غیرمجاز و غیرقانونی که در این شهرستان فعالیت می‌کنند، شناسایی شده‌اند. وی تاکید کرد: کیفیت معالجه بیماران در این مطب‌های غیرمجاز به دلیل هزینه نسبتا کمی که دریافت می‌کردند باعث شده بود مردم مراجعه بیشتری برای دریافت خدمات ارزان به اینگونه افراد فاقد صلاحیت و تخصص داشته باشند. سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد. برچسب‌هاکردستان دندانپزشکی حقوقی و قضایی بهداشت و درمان پلمب سقز
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 روز قبل
دولت فیلیپین به بهاره زارع بهاری، زن ایرانی که به مدت چهار هفته در فرودگاه مانیل در حبس بوده است پناهندگی اعطا کرد. نام بهاره زارع بهاری در فهرست «هشدار قرمز» پلیس بین الملل (اینترپل) قرار گرفته بود. همین امر منجر به بازداشت وی در روز ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) در فرودگاه مانیل شد. وزارت دادگستری فیلیپین در روز ششم نوامبر (۱۵ آبان) با درخواست پناهندگی بهاره زارع بهاری موافقت کرد. این در حالی است که بهاره زارع بهاری روز شنبه همچنان در فرودگاه مانیل به سر می‌برده است.

به انتهای لیست رسیدید

دندان پزشکی

دندانپزشکی از رشته‌های پزشکی مرتبط با سلامت دهان و دندان است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار دندانپزشکی را می‌خوانید.