آخرین و مهم‌ترین اخبار دنداپزشکی
دندان پزشکی

اخبار « دندانپزشکی »

ایسناایسنا4 هفته قبل
وی افزود: در این مناطق یونیت‌های دندان پزشکی سیار راه‌اندازی شد و آمبولانس‌های دندانپزشکی و موبایل کلینیک‌ها را ایجاد کردیم و ارایه خدمت خوبی در این حوزه اتفاق افتاده است. صمدزاده با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار خدمت دندانپزشکی طی این مدت در مناطق سیل‌زده و در محل به مردم ارایه شده است، ادامه داد: همچنین ۲۰ هزار اقلام بهداشتی دندان پزشکی اعم از مسواک، خمیر دندان و … و. در میان سیل زدگان توزیع شده است که توزیع این اقلام همچنان ادامه دارد. وی تاکید کرد: ارایه خدمات در حوزه دهان و دندان در مناطق سیل‌زده با توجه به اینکه زیرساخت‌ها چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی کاملا از بین رفته است، حضور مراکز سیار دندان پزشکی در این مناطق بسیار موثر بوده است. رییس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: ارایه خدمات در حوزه دهان و دندان در این مناطق به صورت رایگان انجام می‌شود و تاکنون در مناطق سیل‌زده بر اساس تعرفه بیش از یک میلیارد تومان خدمات رایگان در حوزه دهان و دندان ارایه کردیم که این ارایه خدمت همچنان ادامه دارد.
طرفداریطرفداری2 ماه قبل
طرفداری- اعضای تیم فوتبال استقلال تمرینات ریکاوری خود را در کلینیک جدید این باشگاه برگزار می‌کنند و امروز نیز این اتفاق رخ داد اما نکته جالب توجه حضور استقلالی‌ها در دندانپزشکی این کلینیک بود. بازیکنان استقلال بعد از تمرین، علاوه بر ریکاوری بدنی؛ در دندانپزشکی کلینیک دکتر نوروزی شرکت کرده و وضعیت دندان‌های خود را مورد معاینه قرار دادند. و زیر نظر یک متخصص دندانپزشکی مورد معاینه قرار گرفتند. به نقل از فارس، بازیکنان ذخیره استقلال هم امروز در دیداری دوستانه به مصاف گل ریحان البرز (اکسین) رفتند که در نهایت با نتیجه دو بر یک شکست خوردند.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید خسرو شمسیان اظهار کرد: برخلاف تصور عموم تعرفه‌های دندان پزشکی در بیش از ۹۰ درصد مراکز بر اساس تعرفه‌های مصوب سال ۹۶ محاسبه می‌شود. وی افزود: تعرفه حق الزحمه دندان پزشکان در سال ۹۶ تعیین شده و در سال ۹۷ تنها ۲و سه دهم درصد افزایش یافته است و این موضوع بدان معناست که اگر بر فرض مثال حق الزحمه یک دندان پزشک در سال ۹۶ برای یک اقدام پزشکی صد هزار تومان بوده برای سال ۹۷، این دندان پزشک تنها می‌تواند ۱۰۲ هزار و۳۰۰ سیصد تومان از بیمار دریافت کند. شمسیان بیان کرد: در هر جامعه‌ای کسانی هستند که از مقررات تخطی می‌کنند که با آنها نیز برخورد می‌شود ولی در جامعه دندان پزشکی ما ۹۷ درصد جمعیت حال مردم را درک می‌کنند و صرفا براساس قوانین از مراجعان هزینه دریافت می‌کنند. رئیس اداره نظارت بر دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در شرایط تحریم قیمت بعضی از اقلام دندان پزشکی افزایش یافته است، ابراز کرد: اگر به عنوان مثال ایمپلنت در شرایط قبل از تحریم یک میلیون و پانصد هزار تومان بوده واکنون دو میلیون و پانصد هزار تومان شده، در این افزایش قیمت تنها همان پانصد هزار تومان حق الزحمه به دندان پزشکان تعلق می‌گیرد. وی تاکید کرد: مردم باید آگاه باشند صرف در نظر گرفتن محیطی برای انجام امور دندان پزشکی و پوشیدن لباس پزشکی نباید به فرد اعتماد کرد بلکه باید از تأیید نظام پزشکی در خصوص فعالیت فرد مطمئن شوند.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، نشست خبری، روز دندانپزشکی (۲۳ فروردین) در انجمن دندان پزشکان عمومی ایران برگزار شد. جلال پور هاشمی متخصص دندانپزشکی کودکان با اشاره به وضعیت سلامت دندان کودکان در ایران، اظهار داشت: وضعیت دندان کودکان در ایران نامطلوب است. وی با اشاره به اهمیت دندان شیری در کودکان، یادآور شد: اگر دندان شیری سالم باشد رشد کودک خوب خواهد بود؛ چراکه کودک بهتر می‌تواند غذا بخورد. این متخصص دندان پزشکی کودکان رشد و تکامل کامل فک و صورت، داشتن ظاهر زیبا و جلوگیری از عفونت را از دیگر مزایای داشتن دندان شیری سالم در کودکان برشمرد و گفت: داشتن دندان شیری سالم در رشد تحصیلی کودکان نیز موثر است. باقر شهنی زاده، رئیس انجمن دندان پزشکان عمومی با اشاره به روز ۲۳ فروردین روز دندان پزشکی، اظهار داشت: بحث دندان پزشکی از جهت حل مشکلات بستگی به نوع فعالیت در خصوص پیشگیری دارد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
کورش داوری روز سه شنبه در آیین ارائه خدمات دندانپزشکی به دانش اموزان به مناسبت هفته دندانپزشکی گفت: دانش آموزان مقطع ابتدایی زیر ۱۴ سال جامعه هدف شبکه بهداشت برای ارائه خدمات دندانپزشکی است. وی بیان کرد: در این طرح خدماتی از جمله معاینه، وارنیش فلوراید، ترمیم، جرم گیری، فیشیور سیلانت، بالیوتومی و کشیدن بصورت رایگان در طول سال تحصیلی به دانش آموزان ارائه می‌شود. علی پورک پور با اشاره به هزینه‌های زیاد خدمات دندانپزشکی برای خانواده‌ها بیان کرد: نیاز است خانواده‌ها نسبت به ارتقای سلامت بهداشت دهان و دندان دانش آموزان همکاری کنند. توزیع سه هزار بسته دندانپزشکی، تجلیل از پزشکان و کادر درمانی کلینیک دندان پزشکی الغدیر دهدشت، توزیع بسته‌های اموزشی دندان در مدارس و ارائه اموزش‌های لازم دهان و دندان از سوی بهورزان از دیگر برنامه‌های هفته دندانپزشکی در شهرستان کهگیلویه است. بیش از ۱۸ هزار دانش آموز در شهرستان کهگیلویه در حال تحصیل هستند که از این تعداد ۱۰ هزارو ۵۰۰ دانش آموز در مقطع ابتدایی هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، بسیاری از افراد در ماه رمضان با تصور اینکه انجام اعمال دندان پزشکی، روزه را باطل می‌کند از مراجعه به دندان‌پزشک خودداری می‌کنند؛ روزه‌داران دغدغه‌های از جمله فرو دادن ناخودآگاه آب دهان حین انجام درمان دندان‌پزشکی، تزریق بی‌حسی و خون‌ریزی دارند که ممکن است در مورد صحت روزه آنها را دچار شک و تردید کند. آیت‌الله مکارم شیرازی: چنانچه مواظبت کند ولی چیزی بی‌اختیار فرو رود روزه‌اش اشکالی ندارد. آیت‌الله سیستانی: اگر بدون التفات و قصد پایین رود روزه‌اش صحیح است. آیت‌الله صافی گلپایگانی: چنانچه درد دندان قابل تحمل باشد با علم به رسیدن آب یا مواد دیگر به حلق، رفتن به دندان پزشکی جایز نبوده و چنانچه چیزی وارد حلق شود علاوه بر قضا موجب کفاره هم خواهد بود. آیت‌الله نوری همدانی: اگر رفتن آب و مواد در حلق عمدی نباشد، روزه‌اش صحیح است ولی روزه‌دار نباید جائی برود که می‌داند چیزی از گلویش داخل خواهد شد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت آغاز هفته احسان و نیکوکاری، تیم دندانپزشکی از دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی گلستان در مرکز نیکوکاری اباعبدالله الحسین (ع) واقع در خیابان ایرانمهر بالا مستقر شدند و طی دو روز به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر این منطقه خدمات دهی کردند. این گروه متشکل از چهار دندانپزشک بود که ۲۰۰ بیمار را ویزیت و خدمات خود را ارائه دادند. لازم به ذکر است این گروه برای دومین بار پیاپی در سال جاری در این منطقه حضور یافتند و به خدماتی از جمله کشیدن و پر کردن دندان اقدام کردند. چندی پیش هم تیم پزشکی بسیج جامعه پزشکی گلستان برای چهارمین بار متوالی در سال جاری در قالب یک گروه ۱۶ نفره شامل دو پزشک، یک ماما و ۱۳ پرسنل در بخش‌های مختلف به اهالی کوی محتشم خدمات رایگان ارائه دادند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دکتر سید علیرضا خونساری روز چهارشنبه افزود: با توجه به اهمیت ارائه خدمات دندانپزشکی در مناطق محروم، با پیگیری‌های انجام شده توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین و واگذاری موقت خودرو کلینیک سیار دندانپزشکی خدماتی چون معاینه، کشیدن دندان، فیشورسیلانت و ترمیم (خدمات سطح دو) در مناطق محروم قزوین به شکل رایگان اقدام شد. این مسئول حوزه بهداشت و درمان گفت: این خدمت رسانی در مناطق کم برخوردار و تحت پوشش مراکز خدمات جامع سلامت روستایی شهرستان قزوین از بهمن ماه آغاز شده است. وی یادآور شد: تاکنون خدمات رایگان دندانپزشکی به ۱۱۰ تن در روستای شیداصفهان با اولویت دانش آموزان، ارائه شده و برای ادامه این خدمات در مناطق کم برخوردار پیگیری‌های لازم انجام شده است. رییس مرکز بهداشت شهرستان قزوین همچنین گفت: این کلینیک با هدف ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی در مناطق کم برخوردار استقرار یافته است و روزانه به ۱۵ تن، خدمات سطح ۲ دندان پزشکی، شامل معاینه، پرکردن (ترمیم) و کشیدن دندان را به صورت رایگان ارائه می‌دهد. ۳۰۱۳انتهای پیام /*
موجموج1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مسئول اداره دندانپزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام خبر ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران خاص در دانشکده دندانپزشکی کرمانشاه، گفت: بسته خدماتی دندانپزشکی بیماران مبتلا به تالاسمی و ام‌اس شامل معاینه توسط متخصص، کشیدن، جرم‌گیری و بروساژ، آموزش بهداشت، رادیوگرافی و نیز ارائه خدمات جراحی، عصب‌کشی، ترمیم دندان و پروتز توسط دندان‌پزشکان صورت می‌گیرد. دکتر فرزاد رضایی افزود: به دلیل احتمال ایجاد دفورمیتی‌های فکی بیماران تالاسمی، ارتودنسی این بیماران نیز در بسته حمایتی ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران خاص در دانشکده دندانپزشکی کرمانشاه قرار دارد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
کورش داوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، این بسته‌ها را شامل مسواک، خمیردندان و نخ دندان اعلام کرد و افزود: در این هفته برنامه‌های مناسبی در نقاط مختلف شهرستان اجرا خواهد شد. وی معاینه، فیشورسیلانت، وارنیش فلوراید، جرم گیری، کشیدن، ترمیم و پالپوتومی به صورت رایگان برای دانش آموزان را از دیگر برنامه‌های هفته دندانپزشکی ذکر کرد. داوری تجلیل از پزشکان و کادر درمانی کلینیک دندان پزشکی الغدیر دهدشت، توزیع بسته‌های اموزشی دندان در مدارس و ارائه اموزش‌های لازم دهان و دندان از سوی بهورزان را نیز از دیگر برنامه‌های این هفته اعلام کرد. وی با اشاره به اینکه داشتن دندان هایی سفید و دهانی خوشبو نتیجه مطلوب مسواک زدن درست و منظم است تاکید کرد: وظیفه والدین است که کودکان را از سنین پایین به مسواک زدن تشویق و روش‌های مناسب را به آنها آموزش دهند. بیش از ۱۸ هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف در کهگیلویه مشغول تحصیل هستند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
فرمانده انتظامی جوانرود از پلمپ یک مطلب دندان پزشکی غیرمجاز در این شهرستان خبر داد. سرهنگ هوشنگ مبارکی گفت: به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر فعالیت غیرقانونی یک مطب دندانپرشکی در جوانرود، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. وی افزود: با هماهنگی دستگاه قضائی و همراهی کارشناسان بهداشت محیط جوانرود، از مطب فوق که در یک منزل قرار داشت بازرسی و دکتر قلابی که بدون مجوز اقدام به طبابت می‌کرد، دستگیر شد. فرمانده انتظامی جوانرود اظهار داشت: در بازرسی از منزل متهم وسایل تخصصی دندانپزشکی ازجمله دستگاه فور، دستگاه جرمگیر و دیگر مواد و تجهیزات لازم کشف شد. سرهنگ مبارکی با اشاره به پملپ این واحد مسکونی از معرفی متهم دستگیر شده به دستگاه قضائی جهت سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم خبر داد
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
رئیس گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ارائه خدمات دندانپزشکی به ساکنان مناطق محروم حاشیه مشهد خبر داد. دکتر بهمن کلالی اظهارکرد: در راستای ارائه خدمات دندانپزشکی به ساکنان مناطق محروم مشهد گروه‌های سیار به صورت پیوسته به این مناطق اعزام و گروه‌های هدف را زیر پوشش قرار می‌دهند. وی افزود: در این کلینیک‌ها دندانپزشکان به همراه دستیارانشان ۴ روز در هفته در ساعات اداری خدماتی از جمله پیشگیری، جرم گیری، کشیدگی دندان‌های عفونی و وارنیش فلوراید را ارائه می‌کنند که تاکنون ۴ هزار نفر از این خدمات استفاده کرده‌اند. رئیس گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: دانش آموزان زیر ۱۴ سال، مادران باردار و شیرده از گروه‌های هدف در این طرح به شمار می‌روند و مراجعین پس از معاینه تخصص در صورت نیاز به مراکز تخصصی دندانپزشکی معرفی می‌شوند. کلالی گفت: ساکنان مناطق محروم توانایی مالی لازم برای پیگیری موضوعات مرتبط با دهان و دندان را ندارند و ورود خیران به این بخش و حمایت از فعالیت تیم‌های دندانپزشکی می‌تواند به سلامت این قشر کمک کند.
ایرناایرنا4 هفته قبل
سعید مهدی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این اردوی جهادی که طی دیروز و امروز در روستای سالار آباد مشهد برگزار شد ۲۷۴ فقره کشیدن دندان، ۱۴۴ فقره ترمیم دندان، ۲۳ فقره درمان ریشه، ۷۳ فقره جرم گیری و هشت جراحی تخصصی بافت نرم و سخت انجام شد. وی اظهار داشت: همچنین به دویست نفر از مراجعان آموزش‌های بهداشت دهان و دندان ارائه و یکصد بسته بهداشتی به کودکان اهدا شد. وی گفت: در این طرح جهادی ۵۰ نفر از استادان، دانش آموختگان و دانشجویان دکترای تخصصی و عمومی دندان پزشکی شرکت‌ کردند. یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت سه و نیم میلیون نفری مشهد در حاشیه این شهر ساکن هستند. ۷۵۰۷ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه «متأسفانه در حوزه بهداشت دهان و دندان با عقب‌ماندگی روبه‌رو هستیم»، گفت: در این زمینه وزارت بهداشت برنامه‌ریزی اساسی تدارک دیده تا بتوانیم به هدف مطلوب در حوزه بهداشت دهان و دندان برسیم. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با گرامیداشت هفته معلم گفت: معلمان و دانش‌آموزان سرمایه‌های اساسی هستند و ما باید بتوانیم از این سرمایه‌ها در راستای کاهش بیماری‌های مختلف در کشور استفاده کنیم. وی افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده و بعد از مدت‌های طولانی پروژه بیمارستان ترومای اردبیل تیرماه به بهره‌برداری می‌رسد. نکی با اشاره به اینکه برخی مشکلات و موانع در بیمارستان ترومای اردبیل وجود داشت، افزود: با پیگیری وزارت بهداشت و مسئولان استانی این مشکلات برطرف شده و به زودی شاهد افتتاح این پروژه خواهیم داد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پرداخت معوقات بیمارستان ترومای اردبیل خبر داد و افزود: این بیمارستان می‌تواند تحول عظیمی در حوزه بهداشت و درمان استان اردبیل ایجاد کند.
ایلناایلنا1 ماه قبل
مدیرکل دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت از پوشش خدمات دندانپزشکی در مناطق سیل زده شمال کشور خبر داد. به گزارش ایلنا، حمید صمد زاده ضمن اعلام این خبر گفت: تعداد دو کلینیک سیار دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی بجنورد به منطقه سیل‌‌زده استان گلستان اعزام شده و خدمت‌‌رسانی به اهالی منطقه را آغاز کررده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
افراد روزه‌دار در ماه رمضان با این تفکر که انجام کارهای مربوط به دندان‌پزشکی روزه را باطل می‌کند پیگیر دوره درمان خود نمی‌شوند، در این باره نظر مراجع تقلید را بخوانید. به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، بسیاری از افراد در ماه رمضان با تصور اینکه انجام اعمال دندان‌ پزشکی، روزه را باطل می‌کند از مراجعه به دندان‌پزشک خودداری می‌کنند؛ روزه‌داران دغدغه‌های از جمله فرو دادن ناخودآگاه آب دهان حین انجام درمان دندان‌پزشکی، تزریق بی‌حسی و خون‌ریزی دارند که ممکن است در مورد صحت روزه آنها را دچار شک و تردید کند. در ادامه پاسخ برخی مراجع عظام در این مورد را بررسی می‌کنیم: آیت‌الله خامنه‌ای: اگر چیزی وارد حلق نشود، مانعی ندارد ولی اگر بداند چیزی وارد حلق می‌شود، جایز نیست هنگام روزه به دندان پزشکی مراجعه نماید مگر در فرض ضرورت و مشقت که در این صورت اگر چیزی وارد حلق شده، صرفا قضا کردن آن کفایت می‌کند و کفاره‌ای به عهده او نیست. آیت‌الله صافی گلپایگانی: چنانچه درد دندان قابل تحمل باشد با علم به رسیدن آب یا مواد دیگر به حلق، رفتن به دندان پزشکی جایز نبوده و چنانچه چیزی وارد حلق شود علاوه بر قضا موجب کفاره هم خواهد بود. آیت‌الله نوری همدانی: اگر رفتن آب و مواد در حلق عمدی نباشد، روزه‌اش صحیح است ولی روزه‌دار نباید جائی برود که می‌داند چیزی از گلویش داخل خواهد شد.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دهمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان رشته دندانپزشکی خارج از کشور در دو نوبت صبح و بعد از ظهر با حضور ۳۱۰ داوطلب پنجشنبه ۶ دی ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد. آزمون دروس اختصاصی رأس ساعت ٩ صبح و آزمون دروس علوم پایه رأس ساعت ۱۴ روز پنجشنبه ۶ دی ماه ۹۷ برگزار شده است. نتایج آزمون کتبی دهمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان دندان پزشکی خارج از کشور اعلام شد و داوطلبان برای شرکت در مرحله دوم آزمون (عملی) لازم است از امروز دوشنبه اول بهمن ٩٧ به سایت اینترنتی پردیس بین الملل علوم پزشکی دانشگاه تهران به نشانی http: //gsia. tums. ac. ir/ic_dentistry_school مراجعه کنند.
مهرمهر3 ماه قبل
وی، افزایش قیمت مواد مصرفی و تجهیزات را به ضرر جامعه دندانپزشکی بویژه بیماران عنوان کرد و گفت: با افزایش قیمت مواد مصرفی بطور منطقی باید میزان تعرفه‌های دندانپزشکی برای ترمیم هر دندان افزایش یابد اما از آنجا که جامعه دندانپزشکی در مقابل سلامت بیماران خود را مسئول می‌داند با همان تعرفه‌های قبلی به درمان بیماران می‌پردازد و از جیب خود سوبسید پرداخت می‌کند. عضو دندانپزشک شورای عالی نظام پزشکی تصریح کرد: با افزایش قیمت مواد مصرفی و به تبع آن بالا رفتن هزینه‌های درمانی حوزه دندانپزشکی میزان مراجعات به مراکز دندانپزشکی و مطب‌های خصوصی کم شده و این شرایط برای بیماران مشکلاتی را بوجود آورده و گردش اقتصادی را در این حوزه بویژه برای دندانپزشکان جوان با مشکلات متعددی مواجه می‌کند. عباسیان اظهار کرد: درصد قابل توجهی از سلامت آحاد جامعه به دندانپزشکی مربوط است که مستلزم سرمایه گذاری دولت در این بخش است اما متاسفانه تاکنون برنامه ریزی مطلوبی از سوی سیاستگذاران امر در این حوزه انجام نشده است. این رویکرد باعث ایجاد یک بستر سالم و بدون موازی کاری خواهد شد. عباسیان خاطرنشان کرد: لازم است که در بدنه وزارت بهداشت مدیرانی که خود دندانپزشک هستند حضور داشته و نظرات جامعه پزشکی را برای ارتقای سلامت دهان و دندان مردم و رفع مشکلات این حوزه بکار گیرند.
صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، عبدالحمید ظفرمند، با انتقاد از اینکه حوزه دندانپزشکی در سال‌های اخیر مورد غفلت وزارت بهداشت قرار گرفته است، افزود: آنچه اهمیت حوزه دندانپزشکی را از سایر رشته‌های پزشکی برجسته می‌کند، این است که نیاز به دندانپزشکی خدمات سلامت دهان از نوزادی تا پایان عمر وجود دارد در حالی که شاید یک فرد تا آخر عمرش به بسیاری از رشته‌های پزشکی حتی یک بار نیاز نداشته باشد. ظفرمند با تاکید بر مقوله پیشگیری در بهداشت دهان و دندان، تصریح کرد: حوزه سلامت دهان و دندان در هشت بخش تعریف شده است که بر اساس آن، وضعیت سلامت دهان و دندان افراد مورد توجه قرار می‌گیرد. وی به نقش آموزش و پژوهش در سلامت دهان و دندان اشاره کرد و افزود: پژوهش در حوزه دندانپزشکی، از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند ما را در اجرای برنامه‌های پیشگیری، کمک کند؛ لذا اگر برنامه‌ای بدون نیاز سنجی در کشور انجام شود، بدون تردید اتلاف منابع مالی و انسانی و مشکلات دیگر است. این متخصص دندانپزشکی کودکان، با انتقاد از بی توجهی به سلامت دهان و دندان، گفت: در سال ۹۲ و پس از بیش از یک سال نشست‌های کارشناسی و جلسات متعددی که به منظور تهیه یک بسته خدمتی در وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه برگزار شد، سرانجام بسته‌ای از خدمات سلامت دهان در بیمه پایه همگانی آماده و برای بررسی و تصویب به شورای عالی بیمه سلامت ارائه شد. وی افزود: نظر کارشناسی و موافقت ۴ بیمه کلان کشور (تأمین اجتماعی، بیمه سلامت، کمیته امداد و نیرو‌های مسلح) نیز جلب شد. نهایتا در اجلاس شورای عالی بیمه سلامت که ۴ وزیر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و چند مسئولین عالی دیگر کشور حضور دارند در ۴۹ امین اجلاس شورا (مهر ۹۲) این بسته خدمتی به تصویب رسید. به دنبال آن، و سپس باتصویب هیئت وزیران به وزراتخانه‌ای مرتبط ابلاغ شد. وی با بیان این که این مصوبه ابلاغیه رئیس جمهور را دارد، افزود: طرح مصوب جامع سلامت دهان و دندان (بهمن ۱۳۹۰) سه هدف عمده داشت، که عبارت بود: از کاهش هزینه‌های پرداختی از جیب مردم، ارتقاء سلامت دهان مردم، و کاهش هزینه‌های سازمان‌های بیمه‌گر، که کاملا قابل دستیابی نیز هست. ظفرمند تاکید کرد: خدمات پیشگیری و دندانپزشکی این بسته خدمتی برای ۳ گروه سنی تعریف شد: کودکان زیر ۶ سال، ۶ سال تا ۱۴ سال و جمعیت بالای ۱۴ سال، که شامل معاینه و طرح درمان، آموزش بهداشت، جرم گیری و بروساژ، فلوراید تراپی، رادیوگرافی، کشیدن دندان شیری، ترمیم دندان شماره ۶، وارنیش فلوراید، و…، بود. وی در پاسخ به این سوال که کدام دستگاه یا وزارتخانه‌ای مسئول اجرای آن است، گفت: در آن زمان که این بسته خدمتی تصویب شد، منابع مالی در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود، و منابع انسانی ارائه کننده خدمت در اختیار وزارت بهداشت. ولی اینکه الان کدام دستگاه اجرایی کشور مسئول اجرای آن است، با توجه به اینکه سازمان بیمه سلامت در حال حاضر زیر مجموعه وزارت بهداشت قرار گرفته، عملا انتظار ما پاسخگویی در این وزارتخانه است. ظفرمند با بیان اینکه دندانپزشکی در ساختار اجرایی کشور متولی رسمی ندارد، گفت: نیاز است در ساختار اجرایی کلان وزارت بهداشت، تغییراتی صورت بگیرد.
ایرناایرنا4 ماه قبل
دارا کریمی نژاد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گروه همزمان با دهه مبارک فجر از پنجم الی یازدهم بهمن ماه سال جاری به ارائه خدمات بهداشتی در حوزه دهان و دندان می‌پردازند. وی بیان کرد: این قرارگاه با همکاری بنیاد علوی، و دیگر نهادهای شهرستان خدمات دندانپزشکی به متقاضیان ارائه می‌دهند. کریمی نژاد تصریح کرد: در طول یکسال گذشته گروه‌های جهادی از طرف دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حضور در ۲ منطقه موگرمون و مال ملا خدمات رایگان در حوزه دندانپزشکی به مردم ارائه دادند. قرارگاه جهادی شهید حاج احمد کاظمی در راستای فعالیت‌های جهادی خود در حوزه بهداشت دهان و دندان با همکاری بنیاد علوی بیش از ۱۲ میلیارد ریال در قلعه گنج کرمان خدمات دندانپزشکی به مردم این منطقه محروم ارائه کرده است. شهرستان ۲۱ هزار نفری لنده با پنج هزارو ۵۶۰ خانوار، ۱۰۶ روستا و ۴۱ درصد جمعیت روستایی و ۵۹ درصد جمعیت شهری یکی از شهرستان‌های محروم کشور است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر بهمن کلالی بعدازظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهارکرد: در راستای ارائه خدمات دندانپزشکی به ساکنان مناطق محروم مشهد گروه‌های سیار به صورت پیوسته به این مناطق اعزام و گروه‌های هدف را زیر پوشش قرار می‌دهند. وی افزود: در این کلینیک‌ها دندانپزشکان به همراه دستیارانشان ۴ روز در هفته در ساعات اداری خدماتی از جمله پیشگیری، جرم گیری، کشیدگی دندان‌های عفونی و وارنیش فلوراید را ارائه می‌کنند که تاکنون ۴ هزار نفر از این خدمات استفاده کرده‌اند. رئیس گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: دانش آموزان زیر ۱۴ سال، مادران باردار و شیرده از گروه‌های هدف در این طرح به شمار می‌روند و مراجعین پس از معاینه تخصص در صورت نیاز به مراکز تخصصی دندانپزشکی معرفی می‌شوند. کلالی گفت: ساکنان مناطق محروم توانایی مالی لازم برای پیگیری موضوعات مرتبط با دهان و دندان را ندارند و ورود خیران به این بخش و حمایت از فعالیت تیم‌های دندانپزشکی می‌تواند به سلامت این قشر کمک کند.
ایرناایرنا4 هفته قبل
محمد مهدی بردبار یکشنبه به ایرنا اظهار داشت: در قالب این اردوی جهادی ۱۳ مورد خدمات دندانپزشکی، ۳۵ مورد خدمات پزشکی، ۳۵ مورد غربال‌گری و ۲۵ مورد خدمات فرهنگی ارائه شد و در مجموع ۶۰ نفر از اهالی این روستاخدمات جهادی رایگان دریافت کردند. وی بیان کرد: انجام تست‌های غربال‌گری از جمله شاخص توده بدنی، فشارخون و قند خون، اعزام کلینیک سیار دندان پزشکی به همراه ارائه خدمات دندان پزشکی توسط دندان پزشک و دستیار و آموزش‌های مربوط به سلامت دهان و دندان از جمله این خدمات بود. بردبار گفت: با همکاری معاونت‌های بهداشتی و اجتماعی، ویزیت مردم روستا توسط پزشک و توزیع داروهای تجویز شده با هزینه ۳۰٪ و توزیع پمفلت و بروشور از جمله خدمات ارائه شده در این اردو بود. شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است. ۹۶۵۳ /۱۸۷۶انتهای پیام /*
ایرناایرنا4 هفته قبل
دکتر سیروس ریسباف روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک فرا رسیدن نیمه شعبان اظهار داشت: در این کلینیک سیار خدمات معاینه، آموزش بهداشت دهان و دندان و کشیدن دندان به طور رایگان درحال ارائه است. وی افزود: تاکنون ۱۶۵ نفر از مردم زاهدان از خدمات خداپسندانه و داوطلبانه دندانپزشکان در این کلینیک سیار بهره مند شدند. رئیس دانشکده دندانپزشکی زاهدان گفت: دندانپزشکان نیکوکار این دانشکده در مناسبت‌های مختلف با برپایی کلینیک‌های سیار خیریه تلاش می‌کنند تا به افرادی که از نظر پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی با محدودیت هایی مواجه‌اند خدمات رایگان ارائه شود. به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی ۲ کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان‌های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان‌های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان‌های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد. ۷۳۱۶**۳۲۱۳انتهای پیام /*
ایمناایمنا3 هفته قبل
زیست لایه توسط گروه‌های مختلفی از باکتری‌ها ساخته می‌شود و به علت مشکلاتی که به وجود می‌آورد در پزشکی و صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است. بیوفیلم‌ها در همه‌جا تشکیل می‌شود. روی ظرف‌های کثیف، سنگ‌ها، لوله‌ها، تجهیزات جراحی و حتی داخل دهان که به عنوان پلاک‌های دندان تشکیل می‌شوند. گرچه پلاک دندان با بیماری‌های دهانی مانند پوسیدگی دندان مرتبط است اما تشکیل آن روندی طبیعی و غیرقابل اجتناب است. در این راستا محققان دانشکده دندانپزشکی و مهندسی دانشگاه «پنسیلوانیا» با یکدیگر همکاری کردند تا به بررسی ساخت رباتی بپردازند که سطوح مختلف را از شر باکتری‌ها تمیز کرده و پلاک‌های دندان را تجزیه می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشبیست وسوم فروردین به عنوان روز دندانپزشک نامگذاری شده است و همین روز، می‌تواند بهانه‌ای باشد تا شرایط سلامت دهان و دندان ایرانی‌ها را مورد ارزیابی قرار دهیم. سید جلال پورهاشمی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص دندانپزشکی کودکان، با نامطلوب خواندن سلامت دهان کودکان ایرانی، گفت: شاخص سلامت دهان، به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی در هر جامعه‌ای شناخته می‌شود و از همین رو، خیلی مهم است که سلامت دهان کودکان از وضعیت مطلوبی برخوردار باشد. وی با اظهار تأسف از اینکه شاخص سلامت دهان کودکان ایرانی در سال‌های ۸۷ تا ۹۷ بدتر شده است، افزود: متأسفانه هر کودک ۵ ساله ایرانی حداقل ۵ دندان شیری پوسیده، کشیده شده و یا ترمیم شده دارد. در حالی که باید بدانیم اهمیت دندان‌های شیری به اندازه دندان‌های دائمی است. این متخصص دندانپزشکی کودکان، با اشاره به آمار دندان‌های پوسیده ایرانی‌ها که وزارت بهداشت عنوان کرده است ۲۰۰ میلیون دندان پوسیده است، گفت: اما بنده معتقدم این عدد خیلی فراتر از ۲۰۰ میلیون عدد دندان پوسیده بود و در حدود ۴۰۰ میلیون دندان پوسیده است.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سعید نمکی در سی و هشتمین نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی اظهار داشت: در عرصه دندانپزشکی کشور باید چشم‌ها را شست و جور دیگر دید. سال ۶۹ که به عنوان معاون بهداشت به وزارت بهداشت آمدم، اولین کارم راه اندازی دفتر بهداشت دهان و دندان بود، بنابراین در عرصه دندانپزشکی باید نگاه و رویکرد ویژه‌ای داشته باشیم و باید از دندانپزشکی به سمت سلامت دهان و دندان حرکت کنیم. نمکی تصریح کرد: آموزش دندانپزشکی باید با رویکرد اجتماعی انجام شود و دانشکده‌ها و دانشجویان باید حضور بیشتری در بین مردم و اجتماع داشته باشند. سرپرست وزارت بهداشت با بیان اینکه آموزش دندانپزشکی در کشور بدون در نظر گرفتن جامعه انجام می‌شود، افزود: آموزش‌های دندانپزشکی، از جامعه جدا است و در حوزه سلامت دهان و دندان، کار اساسی نکرده‌ایم چون شاخص DMF (تعداد دندان‌های پوسیده، کشیده و پرشده) بهبود نیافته است. هر قدر بر روی تربیت نیروهای بهداشتی برای بهداشت دهان و دندان، آموزش همگانی و سیستم ارجاع در نظام شبکه، هزینه کنیم، کار درستی انجام داده‌ایم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت از ارائه ۱۰ هزار خدمت بهداشت دهان و دندان و توزیع ۲۰ هزار مسواک و خمیردندان در مناطق آسیب دیده از سیل و سیل زدگان خبر داد. رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: دو مرکز بهداشت دهان و دندان و تجهیزات آنان در سیل آق قلا از بین رفت که با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی خراسان شمالی و گلستان سه یونیت سیار دندانپزشکی و نیروهای مربوطه به منطقه اعزام شدند. وی افزود: همچنین با کمک خیرین منطقه پک‌های بهداشتی همچون مسواک و خمیر دندان بین سیل زدگان توزیع شد. همچنین در استان لرستان توزیع اقلام بهداشتی در حال انجام است. در استان ایلام بخشی از استان آسیب دیده ولی خوشبختانه خدمات دهان و دندان ادامه دارد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
علی گودرزی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه احتمال عفونت دندان در تعطیلی‌ها طولانی مدت و ایام نوروز متصور است بنابراین اورژانس دندانپزشکی برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی و شهروندان راه اندازی شد. وی اضافه کرد: در هر شهرستان یک مرکز برای دندانپزشکی پیش بینی شده و در نوبت صبح و عصر به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می‌دهند. مدیر اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: مراکز خدمات پزشکی بخش خصوصی و دولتی در قالب بروشور در ایستگاه‌های سلامت نوروزی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. گودرزی اضافه کرد: همچنین برنامه‌ای طراحی و به صورت بلوتوث برای مسافران ارسال شده تا در صورت نیاز به مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی از این برنامه استفاده کنند. ۱۲۴ دندانپزشک عمومی و ۶۰ دندانپزشک متخصص در همدان فعالیت می‌کنند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی با اشاره به اهمیت ارایه خدمات دندانپزشکی در مناطق سیل زده تصریح کرد: ارایه خدمات و درمان دندان مردم سیل زده مانند سایر خدمات از اهمیت زیادی برخوردار است. * ۱۲ دندان خراب در بزرگسالانرئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: افراد ۳۰ تا ۴۰ ساله کشور به طور متوسط حدود ۱۲ دندان خراب دارند و حدود هشت دندان نیز در دهان ندارند. وی تاکید کرد: راه اندازی آمبولانس‌های دندانپزشکی به نهادینه کردن فرهنگ عمومی سلامت دندان کمک می‌کند و در هر موقعیت و مکانی می‌توان دندانها خراب را مداوا کند. * مراجعه به دندانپزشکی ضروری استعبدالحمید ظفرقند دکترای سلامت دهان و دندان نیز در این نشست، گفت: مراجعه به دندانپزشک از زمان کودکی تا پایان عمر ضروری است. ظفرقند تاکید کرد: همه افراد جامعه باید به سلامت دندان توجه اساسی کرده و آن را در اولویت قرار دهند.

ارائه خدمات درمانی رایگان در مناطق محروم منطقه هشت بندی هرمزگان‎

14+
مهرمهر2 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید

دندان پزشکی

دندانپزشکی از رشته‌های پزشکی مرتبط با سلامت دهان و دندان است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار دندانپزشکی را می‌خوانید.