آخرین و مهم‌ترین اخبار دنداپزشکی
دندان پزشکی

اخبار « دندانپزشکی »

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از ایسنا، دکتر علی اکبر حق دوست، معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کشور تاریخ جدید برگزاری آزمون‌های علوم پایه، پیش کارورزی، جامع داروسازی (۱۸۰واحدی) و پذیرش دستیاری را اعلام کرد. طبق این اعلام، آزمون‌های پیش کارورزی و جامع داروسازی (۱۸۰ واحدی) صبح چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه ۹۹ برگزار خواهد شد. همچنین آزمون‌های علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی بعدازظهر همین روز برگزار می‌شود. به گزارش وبدا، آزمون چهل و هفتمین دوره پذیرش دستیاری رشته‌های پزشکی نیز صبح پنجشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۹۹ برگزار می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
معاون آموزشی وزارت بهداشت طی نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور زمان برگزاری چهار آزمون لغو شده اسفند ماه را اعلام کرد. دکتر علی اکبر حق دوست، معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کشور تاریخ جدید برگزاری آزمون‌های علوم پایه، پیش کارورزی، جامع داروسازی (۱۸۰واحدی) و پذیرش دستیاری را اعلام کرد. طبق این اعلام، آزمون‌های پیش کارورزی و جامع داروسازی (۱۸۰ واحدی) صبح چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه ۹۹ برگزار خواهد شد. همچنین آزمون‌های علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی بعدازظهر همین روز برگزار می‌شود. به گزارش وبدا، آزمون چهل و هفتمین دوره پذیرش دستیاری رشته‌های پزشکی نیز صبح پنجشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۹۹ برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/اصفهان مدیرکل انتقال خون اصفهان از کاهش ۵۰ درصدی مراجعات مردم اصفهان برای اهدای خون به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد. مجید زینلی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: هرساله در فصل سرما مراجعات مردم برای اهدای خون کاهش می‌یابد، به ویژه در اسفندماه که مردم مشغول خرید و خانه تکانی هستند، اما امسال شیوع ویروس کرونا نیز به این موارد اضافه و باعث کاهش شدید مراجعات مردمی برای اهدای خون شده است. وی از مردم خواست بدون نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند و افزود: در مراکز انتقال خون پزشک، مشاوره و معاینه‌های دقیق از مراجعه کنندگان به عمل می‌آورد، به طوری که قبل از اهدای خون فشار، تب و علائم بالینی مراجعه کنندگان به صورت دقیق گرفته می‌شود. به گفته مدیرکل انتقال خون استان این موارد هم از طریق خوداظهاری مراجعه کننده به مراکز انتقال خون و هم بررسی و معاینه دقیق پزشکی تعین می‌شود و بعد از اینکه تایید شد فرد شرایط اهدای خون را دارد، از او خون گیری به عمل می‌آید. مدیرکل انتقال خون استان وضعیت ذخیره خونی اصفهان را در حال حاضر خوب اعلام کرد و گفت: اگر روند کاهش اهدای خون ادامه داشته باشد با مشکل مواجه می‌شویم.
ایسناایسنا1 روز قبل
وی خاطرنشان کرد: جمع آوری نمونه‌های خون بند ناف علاوه بر ایران از کشورهای دیگر نیز انجام شده است و تفاوت بانک خون بند ناف در کشور ایران اینکه دانش این کار کاملا بومی است. این مسئول اظهار کرد: سلول‌های بنیادی ذخیره سازی شده خون بند ناف پتانسیل درمان بیش از ۸۰ بیماری خونی و غیرخونی را دارد. این مسئول با اشاره به امکان توسعه محصولات و خدمات و صادرات محصولات سلولی بیان کرد: درون بند ناف ۳ رگ وجود دارد که امکان جداسازی و پیوند عروق و فرآوری را دارند. برای نمونه پرده و مایع جنینی یا آمنیوتیک -داخلی‌ترین لایه مجاور مایع آمنیوتیک و جنین- که کاربردهای زیادی از جمله درمان زخم‌های مزمن و حاد، جراحی‌های چشم، جراحی عروق و جراحی عمومی، درمان ستون فقرات، ارتوپدی و پزشکی ورزشی، درمان مشکلات گوش، حلق و بینی و دندانپزشکی، ترمیم ملتحمه، جراحی ناخنک، آسیب‌های اپیتلیومی ترمیم نشده، کالازیس ملتحمه، زخم قرنیه، سوختگی‌های شیمیایی و حرارتی و بازسازی کره چشم دارد. ما دانش فنی و امکان صادرات و فرآوری و عرضه انبوه این ماده زیستی را داریم و سال آینده وارد بازار خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
«پزشک توصیه کرده از الکل کمتر استفاده کنم، اما چاره‌ای نیست، کرونا تنها فرد را گرفتار نمی‌کند و خانواده‌ها هم درگیر می‌شوند. به ‌نظرم باید دوز بالا استفاده کنم.» «فرشته» هم می‌گوید خبرهای مربوط به کرونا پدرش را دچار وسواس شدید کرده است: «از وقتی تلویزیون اعلام کرد، با کسی دست نمی‌دهد. مجید صادقی، روانپزشک از تشدید اضطراب و استرس شهروندان می‌گوید: «ویروس کرونا مسأله‌ای جهانی است و همین موضوع به تشدید اضطراب‌ و استرس‌ دامن می‌زند. آخرین خبرها از کرونا•ترکیه، اردن و افغانستان برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از ورود اتباع ایرانی به کشورهایشان جلوگیری می‌کنند. •الهام فخاری، رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر در حساب توییتری خود از مراجعه به بیمارستان برای انجام تست کرونا خبر داد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ثبت نام برای شرکت در آزمون دستیاری دندانپزشکی از امروز پنجم اسفندماه آغاز خواهد شد و این مهلت تا ۱۲ اسفند ادامه دارد. به گزارش ایسنا، ثبت نام برای شرکت در سی‌وچهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۹ از امروز دوشنبه پنجم اسفندماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی آغاز می‌شود و این مهلت ۱۲ اسفندماه پایان می‌پذیرد. دفترچه راهنمای ثبت نام نیز بر روی سایت این مرکز قرار گرفته است. بنابر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، ظرفیت دقیق پذیرش در آزمون دستیار رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۹ هنوز به طور دقیق اعلام نشده است ولی طبق روال سال‌های پیش ظرفیت کل پذیرش حدود ۳۷۰ تا ۳۸۰ نفر خواهد بود. سی‌وچهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی به شکل تمام الکترونیک در ۱۹ حوزه و ۱۷ شهر کشور برگزار خواهد شد. همچنین تعداد رشته‌های تخصصی دندانپزشکی ۱۰ رشته است و برای پذیرش ۱۱۰ نفر نیز اعلام نیاز بومی شده است.
همشهریهمشهری3 روز قبل
این ویروس از ۲ ساعت تا ۹ روز می‌تواند روی سطوح بماند به همین دلیل رعایت نکات بهداشتی از ضروری‌ترین مسائل است. مردانی گفت: افراد مبتلا به بیماری‌های شبه آنفلوآنزا بهتر است در منزل استراحت کرده و از حضور در اماکن عمومی و دست دادن و روبروسی کردن با سایر افراد خودداری کنند. وی ادامه داد: حرارت می‌تواند ویروس را از بین ببرد به همین دلیل مردم می‌توانند بدون نگرانی به شرطی که بدون واسطه نان را از نانوایی خریداری کنند، اقدام به تهیه و مصرف نان کنند. رعایت این نکات می‌تواند به حفظ سلامت آنها کمک کند. این متخصص بیمای‌های عفونی در خصوص انجام آزمایش‌های تشخیصی کروناویروس، گفت: لزومی ندارد همه افراد این تست‌هارا انجام دهند.
ایسناایسنا4 روز قبل
به همت مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کارگاه آموزشی تفکر نقادانه در دانشکده دندانپزشکی برگزار شد. به گزارش ایسنا، بابازاده افغان روانشناس مرکز مشاوره در این باره گفت: تفکر نقادانه به معنی توانایی تصمیم‌گیری و حل مشکلات بر مبنای استدلال و شواهد منطقی و کنار گذاشتن احساسات در تصمیم‌گیری‌ها است. این مدرس کارگاه آموزشی افزود: در ابتدای کارگاه آموزشی مفاهیمی از جمله آشنایی با فرایند تفکر، تعاریف نقد و تفکر نقادانه، اهمیت تفکر انتقادی و پایه‌های اساسی، گام‌های شکل‌گیری تفکر نقادانه، ویژگی‌های افراد دارای تفکر نقادانه، راهکارهایی برای پرورش تفکر نقادانه و … شرح داده شد. به گزارش مفدا، در ادامه کارگاه آموزشی، مراحلی که برای شکل گیری تفکر نقادانه لازم و ضروری می‌باشد به صورت گام به گام بیان شد. سپس ویدیوی آموزشی از تفکر نقادانه پخش شد که مورد توجه و استقبال دانشجویان قرار گرفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران با بیان اینکه میزان قصور پزشکی در رشته‌های مختلف دارای نوسان است گفت: معمولا بیشترین قصور متعلق به رشته‌های دندانپزشکی و زنان و زایمان است. اعتمادآنلاین| مهدی فروزش اظهار کرد: ‌ میزان قصور پزشکی در تهران آمار متفاوتی دارد و نمی‌توان به طور مشخص گفت که یک رشته پزشکی همواره در صدر آمار قصور پزشکی است. وی ادامه داد: اما معمولا رشته‌های دندانپزشکی و زنان و زایمان در رده‌های اول و دوم قصور پزشکی هستند. از همین جهت نمی‌توان گفت در مدت زمان بازه زمانی یکساله یک رشته در صدر قصور پزشکی قرار داشته چرا که این آمار نوساناتی دارد. مدیر کل سازمان پزشکی قانونی استان تهران در پایان افزود: اما معمولا بیشترین این قصور متعلق به رشته‌های دندانپزشکی و زنان و زایمان است.
ایسناایسنا5 روز قبل
مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران با بیان اینکه میزان قصور پزشکی در رشته‌های مختلف دارای نوسان است گفت: معمولا بیشترین قصور متعلق به رشته‌های دندانپزشکی و زنان و زایمان است. مهدی فروزش در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: ‌ میزان قصور پزشکی در تهران آمار متفاوتی دارد و نمی‌توان به طور مشخص گفت که یک رشته پزشکی همواره در صدر آمار قصور پزشکی است. وی ادامه داد: اما معمولا رشته‌های دندانپزشکی و زنان و زایمان در رده‌های اول و دوم قصور پزشکی هستند. از همین جهت نمی‌توان گفت در مدت زمان بازه زمانی یکساله یک رشته در صدر قصور پزشکی قرار داشته چرا که این آمار نوساناتی دارد. مدیر کل سازمان پزشکی قانونی استان تهران در پایان افزود: اما معمولا بیشترین این قصور متعلق به رشته‌های دندانپزشکی و زنان و زایمان است.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: تاکنون بالای ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده و بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دیگر نیاز است که فاز اول این پروژه تکمیل شود. سلیمانی دشتکی در ادامه به هزینه‌های انجام شده اشاره کرد و گفت: تاکنون بالای ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده و بیش از ۳ میلیارد و نیم میلیون تومان دیگر نیاز است که فاز اول این پروژه تکمیل شود. وی افزود: ساخت زائر سرا یک کار عام المنفعه است و باید همه در این زمینه تلاش کنیم به سرعت آن را تکمیل نمائیم. وی ادامه داد: امسال بانک‌های خصوصی هم برای کمک به تولید ورود کرده‌اند و از طرفی در مصارف بانک‌های خصوصی نسبت به سال‌های گذشته تحول ایجاد شده است. وی ادامه داد: بانک رفاه نیز خرید دو آمبولانس، دستگاه دندانپزشکی و ۷۰۰ میلیون تومان کمک به بیمارستان‌ها داشته است.
افکارنیوزافکارنیوز6 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشآبتین حیدرزاده رئیس سنجش آموزش پزشکی از تمدید مهلت ثبت نام آزمون مهلت دکتری پزشکی ۹۹ خبر داد و گفت: مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در اسنفند ماه تمدید خواهد شد و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکیبه نسانی www. sanjeshp. ir از ۱۱ تا ۱۳ اسفند ۹۸ در آزمون ثبت نام کنند. آمار ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری پزشکی ۹۹اخبار اجتماعی - حیدرزاده با اشاره به آمار ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری پزشکی ۹۹ اظهار کرد: در مجموع تعداد ثبت نام کنندگان در دکتری تخصصی و پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ وزارت بهداشت به ۱۲ هزار نفر رسید و در ۲۴ ساعت گذشته فقط ۶۰۰ نفر ثبت نام کردند. او ادامه داد‌: ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ وزارت بهداشت که از روز سه‌شنبه، ۱۵ بهمن ماه آغاز شده بود، ساعت ۲۴ شنبه ۲۶ بهمن ماه پایان پذیرفت. نحوه و زمان برگزاری آزمون دکتری پزشکی ۹۹رئیس سنجش آموزش پزشکی بیان کرد: آزمون دکتری تخصصی رشته‌های علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به شکل ۵۰ درصد آزمون کتبی، ۲۰ درصد سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و ۳۰ درصد مصاحبه علمی است. آزمون دکتری پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به شکل ۳۰ درصد آزمون کتبی، ۲۰ درصد سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و ۳۰ درصد مصاحبه علمی و ۲۰ درصد تهیه طرح واره است.

بهترین دیکشنری اندروید؛ آشنایی با بهترین دیکشنری‌های اندرویدی آفلاین و آنلاین

4+
تکراتوتکراتو1 هفته قبل
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
دکتر سعید نظافتی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا درباره میزان شیوع سرطان‌‌های دهان و صورت اظهار کرد: این سرطان‌‌ها، عموما شایع‌‌اند؛ برخی سرطان‌‌های این ناحیه، مربوط به بافت پوششی است اما برخی دیگر بافت همبند را در بر می‌‌گیرد؛ بافت پوششی شامل مخاط دهان و بافت همبند شامل عضلات، استخوان‌‌ها، دهان و فک است. وی با اشاره به عوامل خطر ایجاد سرطان‌‌های دهان، فک و صورت تصریح کرد: مصرف دخانیات و سیگار، عادات غذایی و رژیم‌‌های غذایی غلط، آلودگی هوا و برخی بیماری‌‌ها از عوامل ایجاد این سرطان‌‌ها هستند. وی یادآور شد: البته کلسیم و ویتامین D که در پوکی استخوان تجویز می‌‌شوند، چنین عارضه‌‌ای ایجاد نمی‌‌کنند. این جراح دهان، فک و صورت تاکید کرد: رعایت بهداشت دهان و دندان و پرهیز از مصرف سیگار و دخانیات، در تشخیص به موقع سرطان‌‌های این ناحیه و پیشگیری از بروز عفونت‌‌ها بسیار حائز اهمیت است؛ مردم باید هر ۶ تا ۱۲ ماه یکبار، حتما به دندانپزشک مراجعه کنند. رئیس کنگره جراحان دهان، فک و صورت افزود: جنبه مثبت آن، این است که ایمپلنت می‌‌تواند جایگزین دندان‌‌های از بین رفته باشد؛ آگاهی مردم نسبت به درمان ایمپلنت افزایش و برخی باورهای غلط درباره آن، در بین مردم جامعه کاهش یافته است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سید احمد سجادی عصر امروز در جلسه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان استان مرکزی با اشاره به حقوق شهروندان استان اظهار داشت: ۸ دستگاه به عنوان دستگاه برتر در زمینه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی انتخاب شدند و حدود ۶ دستگاه هم در حوزه رعایت حقوق شهروندی و عفاف و حجاب ضعیف عمل کردند. مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: فروش میوه در سطح شهرستان اراک باید ساماندهی شود و حقوق شهروندان هم در این زمینه رعایت شود. وی ادامه داد: در بازدیدی دیگر پروانه پزشکی فردی که منقضی شده بود تمدید شد و یک مطب پزشکی که فاقد پروانه مطب فعال بود پلمپ شد همچنین ۱۱ مطب پزشکی اقدام به لیزرتراپی می‌کردند که پلمپ شدند. جمالیان بیان کرد: مطب پزشکان برای بیماران مشکلات حرکتی و بیماران ارتوپد باید در طبقه همکف قرار گیرد، ۵ مطب مشکلات بهداشتی و عدم دفن پسماند داشتند که به مراجع مربوطه معرفی شدند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی ادامه داد: عدم تعرفه خدمات دندانپزشکی هم یکی از مشکلات موجود است که امیدواریم به زودی برطرف شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
مدیرعامل بانک ملت همچنین اعلام کرد که این بانک در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود، حمایت از این موسسه خیریه را در دستور کار قرار خواهد داد. یوسف اصلانی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل موسسه خیریه بهشت امام رضا (ع) هم گفت: مدیرعامل و کارکنان بانک ملت همواره از پیشگامان عرصه مسوولیت‌های اجتماعی بوده‌اند. وی افزود: از دست اندکاران بانک ملت بابت قول مساعد حمایت و پشتیبانی از فعالیت‌های این موسسه، قدردانی می‌کنم. راه اندازی مرکز جامع دندانپزشکی ویژه معلولان ذهنی، سندروم داون و اوتیسم شامل ۱۱ بخش دندانپزشکی و سه اتاق عمل جراحی تحت بیهوشی جنرال از دیگر قابلیت‌های مرکز درمانی و ورزشی موسسه خیریه امام رضا (ع) است. این موسسه خیریه با رویکرد خانواده محور فعال است و مددجویان خود را بدون در نظرگرفتن محدودیت سنی، تا مراحل مختلف زندگی از جمله ازدواج و تشکیل خانواده، یافتن شغل و مستقل شدن حمایت می‌کند.
مهرمهر2 هفته قبل
مجید شیرانی تاکید کرد: در دوران پیش از انقلاب اسلامی استان مراکز درمانی و مناسبی در سطح استان وجود نداشت و مردم این منطقه از کمبود امکانات درمانی و تجهیزات درمانی رنج می‌بردند. راه اندازی ۱۲ بیمارستان در استان چهارمحال و بختیاریسرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: در سال ۵۷ تنها سه بیمارستان در استان چهارمحال و بختیاری فعالیت می‌کرد. برزو خالدی فر عنوان کرد: در حال حاضر دوهزار و ۴۹۷ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد مشغول به تحصیل هستند. خالدی گفت: از ابتدای فعالیت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تا کنون دوهزار و ۶۱۰ نفر از دانشکده‌های پرستاری و مامایی شهرکرد و پرستاری بروجن فارغ التحصیل شده‌اند. معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: یک هزار و ۹۴۷ نفر از دانشکده پرستاری شهرکرد فارغ التحصیل شده‌اند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز - رییس بیمارستان سوانح و سوختگی آیت اله طالقانی اهواز گفت: همزمان با ایام دهه فجر، پنج طرح درمانی در این بیمارستان روز دوشنبه به بهره‌برداری رسید. وی افزود: درمانگاه دندانپزشکی با ۱۵۰ متر مربع، ۱۲اتاق و سه یونیت، درمانگاه چشم با ۱۵۰ متر مربع و بخش و اتاق عمل چشم با یک هزار و ۲۹۰ متر مربع، هفت اتاق، ۱۴ تخت و۲ اتاق عمل از دیگر طرحهای این بیمارستان بود که بهره‌برداری شد. نجاتی ادامه داد: برای راه اندازی این طرح‌ها ۴۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هزینه شده است. مهر سال ۹۷ ساختمان جدید بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر وقت بهداشت, درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید. برچسب‌هاافتتاح طرح اهواز دهه فجر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
ایسناایسنا2 هفته قبل
معاون آموزشی وزیر بهداشت از اختلاف‌نظر این وزارتخانه با دانشگاه آزاد در پذیرش تعدادی از دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: این دانشگاه در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ تخلفی در پذیرش دانشجویان این رشته‌ها داشته است که پرونده این تخلف همچنان در محاکم قضایی در حال رسیدگی است. ضمن این‌که اعتبارسنجی بیمارستان‌های آموزشی نیز در دست انجام است و تا پایان سال به اتمام می‌رسد. معاون آموزشی وزیر بهداشت اضافه کرد: بیمارستان‌های آموزشی که در اعتبارسنجی استانداردهای لازم را نداشته باشند و در رتبه پایین قرار بگیرند به صورت مطلوب فرصت یکساله به آنها داده خواهد شد و اگر نتوانند سطح استانداردهای خود را ارتقاء دهند از ردیف آموزشی خارج می‌شوند. معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: این مرکز متولی حمایت، تقویت و تسریع فعالیت‌های مرتبط با آموزش پزشکی، اقتصاد آموزش، متدهای کاهش طول مدت تحصیل و غیره است و تاکنون ۲۵۰ طرح تحقیقاتی در این مرکز مصوب و ۸۰۰ طرح نیز دریافت شده است. معاون آموزشی وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: طی یکسال گذشته ۱۹۰ متخصص و ۳۱۰ فوق‌ تخصص به عنوان اعضای هیات علمی بالینی در دانشگاه کشور توزیع شدند و سرعت توزیع نیروهای انسانی به خصوص متخصص طی دو سال گذشته بسیار بالا بوده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر مهدی یوسفی درباره تجهیزات و ملزومات مصرفی که توسط این مجموعه به مناسبت دهه مبارک فجر به بیمارستانها و مراکز دولتی سراسر کشور ارسال شده، اظهار داشت: تعداد ۴ هزار و ۱۴۰ دستگاه به این مراکز ارسال شده است و مبلغ تجهیزات ارسال شده حدود ۱۷۰ میلیارد تومان است. وی افزود: برخی از تجهیزات توزیع شده به مناسبت ایام دهه مبارک فجر شامل دیالیز، تجهیزات یونیت دندانپزشکی، مانیتورینگ علائم حیاتی، رادیولوژی دیجیتال و پرتابل، سی تی اسکن و ام آر آی بوده است. رئیس هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۲۰۰۰ تخت بستری به مراکز درمانی دولتی ارسال شده است، یادآور شد: تجهیزات استراتژیک و ضروری همچون تخت ccu و icu، ونتیلاتور بزرگسال و اطفال، تخت احیا و انکوباتور نوزاد و چراغ اتاق عمل نیز برای مراکز دانشگاهی و علوم پزشکی کشور تهیه و ارسال شده است. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، مهدی یوسفی رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت درباره تجهیزات و ملزومات مصرفی که توسط این مجموعه به مناسبت دهه مبارک فجر به بیمارستان‌ها و مراکز دولتی سراسر کشور ارسال شده، اظهار داشت: تعداد ۴ هزار و ۱۴۰ دستگاه به این مراکز ارسال شده است. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، مهدی یوسفی رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت درباره تجهیزات و ملزومات مصرفی که توسط این مجموعه به مناسبت دهه مبارک فجر به بیمارستان‌ها و مراکز دولتی سراسر کشور ارسال شده، اظهار داشت: تعداد ۴ هزار و ۱۴۰ دستگاه به این مراکز ارسال شده است. وی افزود: برخی از تجهیزات توزیع شده به مناسبت ایام دهه مبارک فجر شامل دیالیز، تجهیزات یونیت دندانپزشکی، مانیتورینگ علائم حیاتی، رادیولوژی دیجیتال و پرتابل، سی تی اسکن و ام آر آی بوده است. رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۲ هزار تخت بستری به مراکز درمانی دولتی ارسال شده است، یادآور شد: تجهیزات استراتژیک و ضروری همچون تخت ccu و icu، ونتیلاتور بزرگسال و اطفال، تخت احیا و انکوباتور نوزاد و چراغ اتاق عمل نیز برای مراکز دانشگاهی و علوم پزشکی کشور تهیه و ارسال شده است. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
آن هم در حالی که طی هفت ماه نخست سال جاری، پرونده‌های قصور پزشکی ۸٫۴ درصد رشد داشته است (بیشتر بخوانیم). بر اساس این گزارش، در این بازه زمانی از کل پرونده‌های قصور پزشکی نوبت اول مورد بررسی در پزشکی قانونی یک هزار و ۹۳۱ مورد تبرئه و یک هزار و ۵۵۹ مورد نیز منجر به محکومیت شد. همچنین بیشترین میزان شکایت در قصور پزشکی نوبت اول با ۵۷۹ مورد مربوط به رشته دندانپزشکی بوده که ۳۷۰ مورد آن به محکومیت و ۲۰۹ مورد به تبرئه انجامیده است. طبق آنچه مدیرکل امور کمیسیون‌های سازمان پزشکی قانونی کشور گزارش داد، بر اساس تحقیقات میدانی انجام‌گرفته، ۶۰ تا ۷۰ درصد دلایل شکایت از کادر درمانی و پزشکی به موضوع اخلاق حرفه‌ای و پزشکی کادر درمان برمی‌گردد. سازمان نظام ‌پزشکی در زمینه برخورد با قصور پزشکی یک تشکیلات دادرسی دارد که برای بررسی این موضوع، در صورت صحت اثبات شاکی مبنی بر رخ دادن قصوری از سوی یک پزشک یا پرستار، در صدد جبران این مساله برمی‌آیند.
کجاروکجارو2 هفته قبل
آخرین اطلاعات دانشجویان مهاجر کانادا (IRCC)، رشد بسیار زیاد در تعداد دانشجویان بین‌المللی رجیستر شده در کانادا را نشان می‌دهد. سه دلیل مهم برای انتخاب کانادا به‌عنوان مقصد تحصیلی دانشجویی عبارت‌اند از: کیفیت سیستم آموزشی کاناداشهرت کانادا به جامعه بدون تبعیضشهرت کانادا به‌عنوان یک کشور امناعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسیدوره لیسانس در کشور کانادا بین ۳ تا ۴ سال به طول می‌انجامد. در کشور کانادا، دوره‌های کارشناسی ارشد در قالب کارشناسی ارشد علوم (MSc)، کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA)، کارشناسی ارشد مهندسی (MEng)، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) و غیره ارائه می‌شوند. هزینه تحصیل یک دانشجوی بین‌المللی در کشور کانادا برای مقطع دکتری، سالیانه بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار کانادا است. ویزای تحصیلی کانادافرآیند اخذ ویزای تحصیلی کانادا یک پروسه دقیق و حساس است که به واسطه کمک از یک وکیل با تجربه و آشنا به امور ویزای کانادا می‌تواند به‌راحتی انجام پذیرد.
رکنارکنا2 هفته قبل
بیمارستان سازی کار وزارت بهداشت نیستاو ادامه داد: اینکه در چین بیمارستانی به مدت ۱۰ الی ۱۵ روز ساخته می‌شود مربوط به وزارت بهداشت نبوده و این موضوع به بخش مهندسی کشور مربوط می‌شود. او افزود: یکی از اقدامات وزارت بهداشت توسعه تخت ویژه است. او اضافه کرد: یکی از طرح‌های مد نظر وزارت بهداشت، انجام زایمان بدون درد است. معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: وزارت بهداشت آمار دقیقی از میزان بیماران خاص و داروی توزیع شده در سطح کشور را دارد. معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بزرگترین بیمارستان سوختگی در شهر کرمانشاه راه اندازی شده است.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
رییس جمهوری روسیه قانونی را تایید کرده است که به دانشجویان خارجی از جمله ایرانی‌ها که در روسیه مشغول به تحصیل هستند، فرصت کار همگام با تحصیل می‌دهد. به گزارش ایرنا، این قانون را که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه امضا کرده است می‌توان در پورتال اخبار رسمی روسیه مشاهده کرد. در زمان حاضر دانشجویان خارجی در روسیه حق دارند در دوره تعطیلات یا دوره فارغ از آموزش کار کرده و خدمات ارائه کنند. این دسته از دانشجویان همچنین حق دارند در مراکز خدماتی و اقتصادی وابسته به دانشگاهها و سایر موسسات آموزش عالی روسیه به کار مشغول شوند. دانشجویان ایرانی در روسیه با توجه به تشدید تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران اکثرا با مشکلات مالی روبرو هستند و دادن اجازه کار به آنها بدون نیاز به اخذ مجوز، باری از دوش این افراد و خانواده‌های آنها خواهد برداشت.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
کاهش مرگ و میر نوازادان و مادران از اولویتهای اصلی وزارت بهداشت است و ایران جزو کشورهای گروه A این شاخص در دنیاست. با اجرای این طرح میزان مرگ و میر این بیماران در کشور بسیار کمتر شده, میزان ماندگاری این بیماران افزایش یافته و اشغال تخت و فلج این بیماران نیز کاهش یافته است. آمادگی وزارت بهداشت در برابر کروناجان بابایی افزود: در مورد بیماری کرونا همان طور که قبلا اعلام شده تاکنون هیچ موردی نداشته‌ایم. وی ادامه داد: هر نوع تخلف درمانی در مراکز پزشکی و بیمارستانها در کمیسیون ماده ۱۰ رسیدگی می‌شود و برخی موارد نیز به تعزیرات ارجاع می‌شود. متولی همه اختلالات روانی وزارت بهداشت نیستمعاون وزیر بهداشت در پاسخ به پرسشی درباره برنامه وزارت بهداشت برای درمان بیماران روانی گفت: هر اختلال روانی به معنای بیماری روانی نیست.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی بیان کرد: این درمانگاه در بخش‌های اورژانس، مامایی، تغذیه، روانشناسی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه و پزشکان متخصص فعالیت دارد و عموم مردم می‌توانند از خدمات درمانی آن بهره مند شوند. جانشین سازمان بسیج دامه داد: طومار بزرگی از خدمات ارزشمند سپاه در طول ۴۰ سال گذشته وجود دارد که فرامین مقام معظم رهبری تماما برای سپاه جهت خدمت رسانی سپاه، جهاد خدمتی بوده باید گروه‌های جهادی تقویت و از ظرفیت‌ها برای خدمات‌رسانی استفاده شود. سردار سپهر تصریح کرد: ۵۶ مرکز درمانی توسط مؤسسه خدمات درمانی بسیجیان در مناطق مختلف کشور تاکنون ساخته شده و همچنان در این راستا تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت. جانشین ‌سازمان بسیج ‌در پایان با اشاره به اینکه فلسفه وجودی جمهوری اسلامی برای خدمت به مردم و مسلمانان در جهان است خاطرنشان کرد: باید نسل آینده را نسل رزمنده و ایثارگر تربیت کرد و قطعا دشمنان را با اراده خالصانه‌ای که در مردم کشورمان وجود دارد شکست خواهیم داد. انتهای پیام/‌۲۲۰/ش
مهرمهر2 هفته قبل
وی یادآور شد: مجوز جذب ۸۰ نیروی پرستار را گرفته‌ایم که در ۱۸ مرکز درمانی استان آنها را توزیع می‌کنیم. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه در حوزه دندانپزشکی تعرفه مصوبی در سطح وزارت بهداشت وجود نداشت، تصریح کرد: دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت دستور دادند این تعرفه‌ها مشخص شود و الان تعرفه‌های دندانپزشکی در حال تنظیم است و به محض ابلاغ به حوزه درمان آنها را به مطب‌ها ابلاغ می‌کنیم و نظارت‌های لازم را نیز اعمال می‌کنیم. کارانه‌ها براساس نظام «قاصدک» پرداخت می‌شود و مشکلی که هست این بوده که ابتدا اضافه کار نیروها پرداخت می‌شود بعد شروع به توزیع کارانه می‌کند. وی یادآور شد: در نشست‌هایی که داشته‌ایم پیشنهاد کردیم پرداخت اضافه کار را از سامانه قاصدک خارج کنند و ماهانه پرداخت شود و تنها کارانه پرستاران از طریق سامانه پرداخت شود. پزشکی خاطرنشان کرد: واحد نظارت بر درمان وظیفه اصلی خود را انجام می‌دهد و سامانه ۱۹۰ سامانه فعال نظارت بر درمان است و افراد می‌توانند مسائل و شکایات خود را از این طریق مطرح کنند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/همدان مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه توسعه از طریق جان آدم‌ها محقق می‌شود و این راه با الگو گرفتن از معلم‌های متخلق امکان پذیر است، گفت: در شرایط امروز، باید کمر همت ببندیم تا کشور را از این گردنه بگذرانیم و راه عبور از آن عملکرد قدرتمندانه است، باید بتوانیم با امکانات محدود باید اقدامات بزرگی انجام دهیم. عسگری با بیان اینکه توسعه از طریق جان آدم‌ها محقق می‌شود و این راه با الگو گرفتن از معلم‌های متخلق امکان پذیر است، گفت: در شرایط امروز، باید کمر همت ببندیم تا کشور را از این گردنه بگذرانیم و راه عبور از آن عملکرد قدرتمندانه است، باید بتوانیم با امکانات محدود باید اقدامات بزرگی انجام دهیم. دکتر فراهانی با بیان اینکه در دانشگاه ۱۳۲رشته مقطع داریم، افزود: در سال۹۱، دانشجوی پردیس نداشتیم اما در سال ۹۲، ۱۱۰ دانشجو پذیرش کردیم و امسال ۱۳۰۰دانشجو داریم که نزدیک به ۳۸ میلیارد تومان درآمدزایی برای دانشگاه دارد. وی در ادامه از افتتاح کلینیک هسته‌ای پزشکی با مشارکت بخش خصوصی خبر داد و یادآور شد: راه‌اندازی مرکز آموزشی درمانی توانبخشی نشاط نیز پروژه دیگری در راستای توسعه ظرفیت‌هاست که سیل عظیمی از منابع را وارد دانشگاه می‌کند. معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا به تأکید این معاونت بر نظام‌های ثبت اشاره و بیان کرد: از جمله نظام ثبت سرطان پستان، نظام ثبت اختلالات طیف اوتیسم، نظام ثبت دیابت و … از دیگر نظام‌های ثبت شده در این مجموعه است.
ایلناایلنا2 هفته قبل
معاون درمان وزارت بهداشت از ایجاد مراکز سوختگی در بسیاری از شهرها خبر داد. همچنین مراکز سوختگی از اهمیت بالایی در مناطق کشور برخوردار است. بخش‌های سوختگی با ۱۰۰ تخت در بسیاری از این شهرها ایجاد شده و ایجاد خواهد شد. در اشاعه روش زایمان بدون درد شروع خوبی داشتیم و در بسیاری از بیمارستان‌ها این نوع زایمان انجام شده است. امروز ۸۴ مرکز خدمات ناباروری را انجام می‌دهند و ۵۰ هزار مرکز سطح ۲ راه‌اندازی شده است هر شهرستانی که ۵۰۰ نفر نابارور داشته باشد یک مرکز سطح ۲ درمان ناباروری به آن تعلق می‌گیرد.

به انتهای لیست رسیدید

دندان پزشکی

دندانپزشکی از رشته‌های پزشکی مرتبط با سلامت دهان و دندان است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار دندانپزشکی را می‌خوانید.