آخرین و مهم‌ترین اخبار دنداپزشکی
دندان پزشکی

اخبار « دندانپزشکی »

همشهریهمشهری2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، کتایون سالم، از ارائه تکنیک‌ها و فرآیندهای جدید در رشته دندانپزشکی کودکان در هجدهمین کنگره انجمن دندانپزشکی کودکان ایران خبر داد و گفت: برقراری ارتباط صحیح با کودک بر اساس اصول روانشناختی و ارتباط سلامت دهان با سلامت عمومی در حفظ سلامت دهان کودکان حائز اهمیت است. وی در آستانه برگزاری هجدهمین کنگره انجمن دندانپزشکی کودکان ایران، اظهار داشت: ایجاد زمینه تبادل نظر میان پژوهشگران این رشته و ارائه تحقیقات علمی انجام شده از اهداف کنگره است که بخش مهمی از این هدف توسط پانل‌های ارائه پوستر و تحقیقات دستیاران اجرا می‌شود. سالم افزود: آشنایی دندانپزشکان با تکنیک‌ها و فرآیندهای جدید در رشته دندانپزشکی کودکان از دیگر اهداف برگزاری کنگره است. مسئول کمیته اطلاع رسانی و پوستر هجدهمین کنگره انجمن دندانپزشکی کودکان ایران، ادامه داد: با توجه به اینکه دندانپزشکی کودکان رشته‌ای کل نگر است و تمامی موارد مربوط با سلامت دهان کودک اعم از درمان‌های ترمیمی، درمان عصب، حفظ فضا، ارتودنسی پیشگیری و کنترل و درمان ناهنجاری‌های دندانی در مراحل اولیه ایجاد می‌شود توجه به آن ضرورت دارد. سالم خاطرنشان کرد: گروه‌های ارسال کننده پوستر محققین رشته دندانپزشکی کودکان شامل اساتید این رشته، دستیاران تخصصی و دانشجویان با نظارت اساتید هستند و با توجه به رویکرد دندانپزشکی مبتنی بر شواهد، پوسترها در زمینه همه مباحث دندانپزشکی کودکان خواهند بود.
مهرمهر5 ساعت قبل
ایرج خسرونیا، در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: مشکل این است که در حال حاضر تعداد متخصصین داخلی کشور روز به روز کمتر می‌شود، در حالی که متخصصین داخلی به عنوان رشته مادر در دنیا شناخته می‌شوند. خسرونیا ادامه داد: ارجاع مستقیم بیمار از پزشک عمومی به فوق تخصص، یکی از تبعات کم توجهی به رشته داخلی است. وی افزود: متاسفانه برای تعداد باقی مانده از متخصصین داخلی که به عنوان متخصص گوارش کار می‌کنند، فشارهایی از سمت و سوی وزارت بهداشت اعمال می‌شود که فعالیت آنها را محدود کند. به طوری که در تهران نیز کمتر از ۱۰۰ متخصص داخلی کار کشته وجود دارد. در همه جای دنیا، ۶ تا ۷ ماه طول می‌کشد که یک بیمار بعد از مراجعه به متخصص داخلی، به فوق تخصص معرفی شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
بیمه دانا بیمه تکمیلی خود را فقط به صورت گروهی برای کارکنان سازمان‌ها، شرکت‌ها، موسسات و … صادر می‌کند و تمام شرایط بیمه تکمیلی گروهی دانا از جمله سقف تعهدات پوشش‌ها، مقدار حق‌بیمه، شرایط سنی، میزان فرانشیز و … به صورت توافقی بین شرکت و متقاضی بیمه تعیین می‌شود. سقف تعهدات بیمه تکمیلی دانا سال ۹۸در بیمه تکمیلی برای هر دسته بیماری از طرف شرکت بیمه سقف تعهد تعیین می‌شود، به این معنا که شرکت بیمه هزینه‌های درمانی بیمه شده در آن بیماری را فقط تا آن مقدار پرداخت می‌کند. ثبت نام بیمه تکمیلی داناهر شرکتی برای ارائه بیمه تکمیلی گروهی حداقلی را برای تعداد اعضا در نظر می‌گیرد. پرداخت هزینه‌های بیمه تکمیلی دانابرای دریافت هزینه‌های بیمه تکمیلی دانا دو راه وجود دارد: راه اول این که برای انجام امور پزشکی، به مراکز طرف قرارداد مراجعه کنید. مدت انتظار بیمه تکمیلی دانا برای زایمانبرای بعضی از پوشش‌های بیمه تکمیلی دوره انتظار مشخصی وجود دارد.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، هشتاد و هفتمین نشست شورای بورس دانشگاه علوم پزشکی تهران با ارائه گزارش پنج ساله سفرهای اعزام به خارج از کشور و با حضور دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، معاونان بین‌الملل، آموزشی، تحقیقات و فناوری و دانشجویی دانشگاه، روسای دانشکده‌ها برگزار شد. دکتر رامین کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران گزارش مصوبات شورای بورس دانشگاه در سال ۹۷ را ارائه کرد و گفت: طی سال گذشته ۲۰ درخواست فرصت مطالعاتی خارج از کشور، ۱۰ مورد مأموریت آموزشی خارج از کشور، ۲۱ درخواست مأموریت آموزشی داخل کشور و دو مورد سفر برنامه‌ریزی‌شده به تصویب شورای بورس رسیده است. معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: با تصویب دستورالعمل سفرهای برنامه‌ریزی‌شده در سال ۹۴، به طور میانگین سالانه شش مورد سفر فردی و گروهی انجام شده است. در ادامه نشست هشتاد و هفتم، ۱۲ درخواست مأموریت آموزشی خارج از کشور، ۸ درخواست دوره فرصت مطالعاتی خارج از کشور و تمدید آن و یک درخواست مأموریت آموزشی داخل کشور مطرح شد که با همگی آنها موافقت به عمل آمد. براساس بخشنامه وزارت بهداشت از این پس تمامی تقاضاهای اعزام به خارج از کشور دانشگاه باید با مجوز این وزارتخانه انجام شود.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، فعالیت گروه‌های جهادی همزمان با فصل تابستان در استان خراسان رضوی آغاز شده است و این گروه‌ها تلاش دارند تا با حضور در مناطق محروم استان خراسان رضوی بخشی از چهره محرومیت در این مناطق را بزدایند. این اردوها در رده‌های مختلف و توسط اقشار گوناگون انجام می‌شود و هر کدام سهم عمده‌ای در محرومیت‌زدایی دارند؛ محرومیت‌زدایی فرهنگی، عمرانی و اجتماعی ابعاد مختلف این اردوها است. در شهرستان‌های خراسان رضوی نیز این اردوها در حال برگزاری است و اقشار مختلف مردمی با حضور در این اردوها لذت محرومیت‌زدایی و کمک به نیازمندان را می‌چشند. وی با اشاره به اینکه این دوره نخستین دوره اردوهای جهادی در تابستان ۹۸ است، افزود: این برنامه به مدت هفت روز و با حضور ۶۵ امدادیار جهادگر اجرا می‌شود. رئیس کمیته امداد نیشابور بیان کرد: جهادگران شرکت‌کننده در این اردو شامل اساتید، اعضای هیئت علمی، دانشجویان دوره تخصص، فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دوره عمومی دندانپزشکی هستند.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ به صورت کارنامه منتشر شده و داوطلبان مجاز تا آخر وقت امروز یکشنبه ۳۰ تیر فرصت انتخاب رشته دارند. به گزارش ایسنا، آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در ۶۴ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت، ۲ رشته دندانپزشکی و ۱۳ رشته داروسازی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خردادماه ۹۸ با حضور بیش از ۶ هزار داوطلب برگزار و کلید نهایی در بخش استعداد تحصیلی و همچنین تمامی مجموعه‌ها و رشته‌ها در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد. نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ روز پنجشنبه ۲۷ تیرماه منتشر شد و داوطلبان مجاز تا آخر وقت امروز یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸ فرصت دارند انتخاب رشته خود را به شکل اولویت به صورت اینترنتی درج کنند. اسامی داوطلبان واجد شرایط برای مصاحبه هفته سوم مرداد اعلام می‌شود و مصاحبه هفته چهارم مرداد تا نیمه اول شهریور انجام خواهد شد. سپس نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در هفته آخر شهریور منتشر می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز8 ساعت قبل
شرایط افراد دارای اوتیسم در مدرسه، دانشگاه و اماکن دیگری مانند فرودگاه و هواپیما را باید مد نظر داشت. وی ادامه می‌دهد: تمام امکانات و حقوق شهروندی برای افراد اوتیسم در جامعه باید مانند افراد عادی فراهم شود. *افراد طیف اوتیسم بیمارستان تخصصی می‌خواهندامید می‌گوید: اگر مشکلی برای افراد طیف اوتیسم پیش بیاید بیمارستان تخصصی برای خودشان ندارند. وی از نگاه ترحم آمیز دیگران در بیمارستان و درمانگاه به افراد طیف اوتیسم انتقاد می‌کند و می‌گوید: کاش مردم یاد بگیرند به افراد طیف اوتیسم مانند دیگر افراد جامعه نگاه کنند. *لزوم فراهم کردن فرصت‌های شغلی برای افراد دارای اوتیسمامید در مورد اشتغال افراد دارای اوتیسم و برخورد کارفرمایان با آنان می‌گوید: برخی کارفرمایان، افراد طیف اوتیسم را قبول می‌کنند.
خانه ملتخانه ملت8 ساعت قبل
سرویس اجتماعینیکفر: ارزان شدن مواد اولیه دندانپزشکی با بها دادن به شرکت‌های دانش بنیاننماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بیمه‌های درمانی ورود جدی به مبحث دندانپزشکی ندارند گفت: ارزان شدن مواد اولیه دندانپزشکی با بها دادن به شرکت‌های دانش بنیان در چرخه تولید امکان پذیر است.
ورزش۳ورزش۳10 ساعت قبل
ناظرین از این سخنرانی رختکن به عنوان یکی از عوامل مهم و روحیه‌بخش سیتی برای کسب عنوان قهرمانی فصل گذشته لیگ برتر یاد می‌کنند. آن بازی در ماه آوریل برای سیتی حکم مرگ و زندگی را داشت و ممکن بود تاج و تخت لیگ برتر را از دست‌شان خارج کند. گواردیولا در رختکن می‌گوید: " ما یک مشکل داریم بچه‌ها. گواردیولا بین دو نیمه این بازی به بازیکنانش می‌گوید: " شما عالی بازی کردید چون می‌دانم بازی کردن زیر نور خورشید چقدر سخت است. ولی در نیمه دوم باید خودتان را نشان بدهید و ثابت کنید که می‌خواهید قهرمان لیگ برتر شوید.
فارسفارس11 ساعت قبل
یکی از بهترین جاهایی که برگشت سرمایه در آن وجود دارد آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای است. به همین خاطر است که کشورهای توسعه‌یافته دنیا بسیار جدی بر روی آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای سرمایه‌گذاری می‌کنند. فارس: دانشگاه فنی و حرفه‌ای دانشجوی خارجی دارد؟ صالحی‌عمران: ‌ بله، دانشگاه فنی و حرفه‌ای در حال حاضر دارای ۱۵۰ دانشجوی خارجی است که این تعداد در سال تحصیلی جدید به بیش از ۳۰۰ دانشجو خواهد رسید. در واقع باید بگویم از این به بعد در دانشگاه فنی و حرفه‌ای دوره‌ای مورد تحصیل قرار می‌گیرد که برای هر دوره مشاغل مربوط به آن مشخص خواهد شد. به طوری که دانشگاه فنی و حرفه‌ای بنگاه تولید مدرک نیست چرا که دانشجویان ما باید حتما وارد بازار کار شوند.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
اولاد قباد با اشاره به ظرفیت مغفول اشتغال در حوزه سلامت افزود: برای رسیدن به سرانه مطلوب، کشور نیازمند حداقل ۲۳۰ هزار پزشک و دندانپزشک جدید است و با توجه به اینکه اشتغال هر پزشک و دندانپزشک حداقل برای دو نفر دیگر هم اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند، حداقل ۷۰۰ هزار شغل جدید ایجاد خواهد شد. وی توضیح داد: همچنین کشورهای همسایه مانند عراق، افغانستان و پاکستان نیز با جمعیت نزدیک به ۳۰۰ میلیون نفر در صورت نیاز از امکانات و زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی ایران استفاده می‌کنند و بنابراین با هدف‌گذاری برای تبدیل شدن به قطب گردشگری سلامت منطقه، ظرفیت اشتغال مستقیم خود مغفول در حوزه خدمات درمانی می‌تواند بیش از یک میلیون نفر باشد. وی ادامه داد: پذیرش رشته پزشکی از سال ۷۸ تا ۸۳ روند کاهشی داشته و ظرفیت رشته پزشکی در ۵ سال اخیر ثابت بوده است. وی با بیان اینکه با افزایش ظرفیت ۱۲ سال تا رسیدن به هدف فاصله خواهیم داشت، افزود: در دهه‌های آینده جمعیت سالخورده کشور و به تبع آن نیاز به خدمات درمانی افزایش قابل توجهی خواهد داشت. دانشگاه‌ها ظرفیت افزایش پذیرش دانشجو در رشته پزشکی و دندانپزشکی دارندعضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: حدود ۶۵ درصد شرکت‌کنندگان در کنکور سراسری که حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار نفر می‌شوند از گروه آزمایشی تجربی و متقاضی تحصیل در این رشته هستند و از این تعداد تنها ۹ هزار نفر موفق به قبولی در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می‌شوند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
البته این سرگردانی راه‌حل ساده و مطمئنی دارد که هنوز به تعبیر مسئولان دارویی همدان در هیچ نقطه‌ای از کشور اجرا نشده است. با این اقدام بیماران غیر‌بومی یا کم‌توان حرکتی زیاد سرگردان نشده و به زحمت نمی‌افتند و به سرعت با مراجعه به نزدیکترین داروخانه مجاور مطب پزشک، داروی مورد نیاز را دریافت و از رنج سرگردانی برای پیدا کردن دارو خلاص می‌شوند. ارجاع بیماران روش اصولی است که بخش اعظم مشکل دسترسی بیماران به پزشک متخصص را کاهش می‌دهد اما در این بین مشکل بزرگتری وجود دارد اینکه هنوز نامه ارجاع به پزشک متخصص به دلیل شلوغی ناشی از مراجعه مستقیم بیماران، غیر‌ارجاعی مفهوم و اعتبار‌ی ندارد. علیرضا مدرکیان اظهار داشت: هدف اصلی ارجاع بیمار اینست که پزشک همکار تشخیص داده آن بیمار به نظر تخصصی همکار دیگر نیازمند است. یعنی اینکه نباید بیماران با مسایل پیش‌افتاده‌ای مانند این رنج بیماری خود را بیشتر لمس کنند و نسخه به دست دنبال دارو و یا سرگردان پیدا کردن مطب باشند.
فارسفارس1 روز قبل
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ‌ وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی باید برای دستیابی به جایگاه اول منطقه در شاخص‌های سلامت اقدام به افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی و دندانپزشکی کند. کمبود حداقل ۲۳۰ هزار پزشک و دندانپزشک برای رسیدن به وضع مطلوبفریده اولاد قباد نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌گوی مشروح با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره سرانه پزشک و دندان‌پزشک، اظهار داشت: به رغم افزایش سرانه پزشک در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، کشور به شدت با کمبود پزشک مواجهه است. * ۲۳۰ هزار پزشک و دندانپزشک تا رسیدن به وضعیت مطلوب کم داریماولادقباد خاطرنشان کرد: ظرفیت مغفول اشتغال در حوزه سلامت مورد توجه است. مطابق آنچه که گفته شد برای رسیدن به سرانه مطلوب کشور نیاز به حداقل ۲۳۰ هزار پزشک و دندانپزشک جدید است. به هر حال دانشگاه علوم پزشکی ظرفیت افزایش و پذیرش دانشگاه‌های روزانه را در دوره تخصص دارند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، کتایون سالم، از ارائه تکنیک‌ها و فرآیندهای جدید در رشته دندانپزشکی کودکان در هجدهمین کنگره انجمن دندانپزشکی کودکان ایران خبر داد و گفت: برقراری ارتباط صحیح با کودک بر اساس اصول روانشناختی و ارتباط سلامت دهان با سلامت عمومی در حفظ سلامت دهان کودکان حائز اهمیت است. وی در آستانه برگزاری هجدهمین کنگره انجمن دندانپزشکی کودکان ایران، اظهار داشت: ایجاد زمینه تبادل نظر میان پژوهشگران این رشته و ارائه تحقیقات علمی انجام شده از اهداف کنگره است که بخش مهمی از این هدف توسط پانل‌های ارائه پوستر و تحقیقات دستیاران اجرا می‌شود. سالم افزود: آشنایی دندانپزشکان با تکنیک‌ها و فرآیندهای جدید در رشته دندانپزشکی کودکان از دیگر اهداف برگزاری کنگره است. مسئول کمیته اطلاع رسانی و پوستر هجدهمین کنگره انجمن دندانپزشکی کودکان ایران، ادامه داد: با توجه به اینکه دندانپزشکی کودکان رشته‌ای کل نگر است و تمامی موارد مربوط با سلامت دهان کودک اعم از درمانهای ترمیمی، درمان عصب، حفظ فضا، ارتودنسی پیشگیری و کنترل و درمان ناهنجاریهای دندانی در مراحل اولیه ایجاد می‌شود توجه به آن ضرورت دارد. سالم خاطرنشان کرد: گروه‌های ارسال کننده پوستر محققین رشته دندانپزشکی کودکان شامل اساتید این رشته، دستیاران تخصصی و دانشجویان با نظارت اساتید هستند و با توجه به رویکرد دندانپزشکی مبتنی بر شواهد، پوسترها در زمینه همه مباحث دندانپزشکی کودکان خواهند بود.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، اتوبوس سیار دندانپزشکی در طرح جهادی «کمیته سلامت در حوادث دانشگاه آزاد اسلامی» در استان لرستان مستقر شد. اتوبوس سیار دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که در ایام سیل در خدمت هموطنان در استان لرستان بود، به طور مجدد پذیرای هموطنان در کنار سه کلینیک سیار پزشکی بود و به ارائه خدمات درمانی پرداخت. طرح اردوی جهادی تابستانی کمیته سلامت در حوادث دانشگاه آزاد اسلامی از ۲۰ تیرماه آغاز شده است. گروه جهادی تا انتهای تیرماه در استان لرستان به خدمات درمانی و بهداشتی پرداخته و پس از آن در دو بازه زمانی ۱۰ روزه به ترتیب در استان‌های خوزستان و گلستان حضور پیدا خواهند کرد. این روش علاوه بر فراهم کردن امکان دسترسی به خدمات تخصصی از راه دور می‌تواند از لحاظ آموزشی برای دانشجویان مؤثر باشد.
مهرمهر1 روز قبل
در ۷۸ رشته علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دوره‌های تخصصی ظرفیت پذیرش یک هزار و ۴۰۶ نفر است. در مجموع ظرفیت دکتری تخصصی گروه پزشکی سال ۹۸ تعداد یک هزار و ۷۸۰ نفر است. همچنین در گروه داروسازی نیز ۲۴۰ نفر ظرفیت عادی و شهریه پرداز و در گروه دندانپزشکی نیز ۱۷ نفر ظرفیت عادی و شهریه پرداز اختصاص یافته است. رشته‌های آینده پژوهی سلامت، بینایی سنجی، روانشناسی نظامی، مددکاری اجتماعی، مهندسی پزشکی (رباتیک) و علوم و فناوری‌های تصویربرداری پزشکی گرایش تصویربرداری سلولی مولکولی با ۲ نفر ظرفیت دارای کمترین میزان ظرفیت در آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی هستند. منطقه آمایشی ۱ شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی: بابل، سمنان، شاهرود، گلستان، مازندران، گیلانمنطقه آمایشی ۲ شامل دانشگاههای علوم پزشکی: ارومیه، تبریزمنطقه آمایشی ۳ شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی: کردستان، کرمانشاه، همدانمنطقه آمایشی ۴ شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی: اهواز، لرستانمنطقه آمایشی ۵ شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی: شیراز، هرمزگان، فسامنطقه آمایشی ۶ شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی: زنجان، قزوین، قممنطقه آمایشی ۷ شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی: اصفهان، شهرکرد، کاشان، یزدمنطقه آمایشی ۸ شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی: کرمان، زاهدانمنطقه آمایشی ۹ شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی: بیرجند، مشهدمنطقه آمایشی ۱۰ شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی: ارتش، ایران، بقیه الله (عج)، تهران، شهید بهشتی، علوم بهزیستی و توانبخشی، انستیتو پاستور ایران، جهاد دانشگاهی (رویان)، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شاهد و سازمان انتقال خون ایرانتعداد ۳۸ دانشگاه و مرکز نیز مجری دوره دکتری پژوهشی هستند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
در صورت حذف پرداخت یارانه مستقیم برای دهک‌های اول در ۱۲ ماه سال ۱۳۹۸ فقط ۱۵ هزار میلیارد تومان صرفه جویی در پرداخت یارانه از خزانه دولت انجام خواهد شد. یکی از طرح‌هایی که در این فضای تحریم‌ها برای بالا بردن پایداری اقتصاد مردمی و خانواده در راستای حذف یارانه‌های پنهان می‌توان اجرایی نمود، بیمه تکمیل درمان سلامت برای دهک‌های پایین، متوسط و حتی تمام مردم ایران است که در حال حاضر یارانه دریافت می‌کنند. با توجه به اینکه ۷۰ درصد صنعت بیمه کشور در حوزه بخش خصوصی تعریف می‌گردد، چشم انداز مثبتی در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و نیز نزدیک شدن به بندهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی یعنی واگذاری امور به مردم خواهد بود. در یادداشت بعدی اهداف قابل دستیابی این طرح را بررسی خواهم نمود. دکتر محمد رضا خوش کیشکارشناس صنعت بیمهمدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت سرویس بیمه شهر تیرماه ۹۸
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرآنلاین، ذغال فعال، پودر سیاه رنگی است که از مواد مختلفی مانند پوسته نارگیل، چوب و ذغال سنگ نارس تهیه می‌شود. پودر ذغال هنگامی فعال می‌شود که تحت شرایط دمای شدید قرارگیرد و اکسید شود. سفیدکننده دندان ذغالیاستفاده از ذغال فعال به قدری رواج یافته است که می‌توان محصولات دندانپزشکی حاوی ذغال را در اکثر فروشگاه‌ها پیدا کرد. برای کاهش ساییدگی توسط ذغال می‌توان به جای استفاده از مسواک، از انگشت خود استفاده کرد. برای سفید کردن دندان‌ها می‌توان از موادی مانند جوش شیرین و هیدروژن پر اکسید رقیق شده استفاده کنید.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: برای رفع کمبود پزشک متخصص در کشور می‌طلبد این مصوبه قانونی اجرا شود البته در حال حاضر بسیاری از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور این مصوبه را عملیاتی کرده، مشغول تربیت نیروها هستند و پزشکان تربیت شده در شرف ورود به بازار کار هستند. وی ادامه داد: تمامی این پزشکان باید در مناطق محروم مشغول شوند و حق انتقال به مناطق دیگر را ندارند. این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: اجرای این مصوبه در زمینه تامین نیروهای متخصص مورد نیاز می‌تواند کارساز باشد البته ممکن است یک یا دو سال زمان بر باشد. پزشک متخصص محصول وارداتی نیست که به فوریت بتوان آن را تامین کردقربانی با بیان اینکه راهکار حل کمبود پزشک در مناطق محروم اجرای تبصره مذکور است، گفت: پزشک متخصص محصول وارداتی نیست که به فوریت بتوان آن را تامین و باید نیروی متخصص را در بازه زمانی تربیت کرد. حتی در دورافتاده‌ترین مناطق کشور پزشک متخصص وجود داردنماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم در رابطه با کمبود ۳۰ هزار پزشک متخصص در کشور، افزود: در تمامی حوزه‌های پزشکی مانند پزشکی عمومی، پیراپزشکی و دندانپزشکی با کمبود نیرو مواجه هستیم؛ توزیع عادلانه نیروی انسانی متخصص یکی از مباحث مهم طرح تحول سلامت است و نباید بدبینانه نگاه کرد در حال حاضر حتی در دورافتاده‌ترین مناطق کشور پزشک متخصص وجود دارد البته تربیت پزشک متخصص زمان بر است و باید با گذشت زمان مشکل کمبود پزشک حل شود. /پایان پیام
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
اخبار اجتماعی- پودر ذغال هنگامی فعال می‌شود که تحت شرایط دمای شدید قرارگیرد و اکسید شود. ذغال فعال کاربرد‌های پزشکی فراوانی دارد و در اوایل قرن ۱۸ میلادی از آن به عنوان یک روش درمانی برای مسمومیت استفاده می‌شده است. صرف نظر از شهرت این محصولات از جمله خمیر دندان‌های ذغالی، هیچ مدرک علمی مبنی بر موثر بودن آن‌ها بر سفیدی دندان‌ها وجود ندارد. می‌توان به راحتی با خرید پودر ذغال فعال و ترکیب آن با مقداری آب، یک خمیر تهیه کرد و آن را با انگشت بر روی دندان‌ها مالید. برای سفید کردن دندان‌ها میتوان از موادی مانند جوش شیرین و هیدروژن پر اکسید رقیق شده استفاده کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این بسته خبری مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان را طی امروز پنج شنبه ۲۷ تیر ماه مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: ترافیک سنگین در محور کرجرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور را تشریح کرد. بیشتر بخوانید: نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی اعلام شدنتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ به صورت کارنامه منتشر شد. بیشتر بخوانید: برگزاری آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ۹۸آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ که به دلیل سیل به تعویق افتاده بود امروز پنجشنبه ۲۷ تیرماه برگزار شد. آزمون سایر رشته‌ها در جمعه ۲۸ تیر برگزار می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
یک دیپلمات دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در مقر سازمان ملل معتقد است طرح اعلام شده اخیر وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌هایشان در شهر نیویورک، هنوز اجرایی نشده و اساسا قابل اجرا نیست. با این حال این دیپلمات کشورمان با غیرقابل اجرا بودن این طرح پیش‌بینی کرد این طرح خام و غیرقابل اجرا با خاتمه سفر ظریف به نیویورک و خروج او از ایالات متحده آمریکا به فراموشی سپرده شود. او در توضیح غیرقابل اجرا بودن این طرح گفت: هم‌اینک حدود ۱۵ دیپلمات ایرانی در مقر سازمان ملل در نیویورک کار می‌کنند که به همراه خانواده‌هایشان جمعیت کل آنها به حدود ۵۰ نفر می‌رسد. اگر قرار باشد طرح جدید اجرا شود همه این دیپلمات‌ها و خانواده‌هایشان باید خانه و زندگی خود را به محله منهتن منتقل کنند که کاری غیرممکن است. خیابان‌هایی که نه در آنها سوپر مارکت پیدا می‌شود و به بیمارستان و یا برای مثال دندانپزشکی و سایر خدمات مربوط به زندگی روزانه یک شهروند عادی.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمود رضا فقیهی گفت: بیمارستان و درمانگاه‌های مکه در اوج آمادگی کامل در حال خدمت رسانی به حجاج ایرانی هستند. از این تعداد ۸۵۱ نفر در مجموعه‌ها و ۱۹۹ خدمت در بخش‌های مختلف بیمارستان ارائه شده است. ۶۸ نفر به پزشکان متخصص و ۱۴ نفر به بخش اورژانس بیمارستان مراجعه داشتند و از خدمات درمانی استفاده کردند. فقیهی گفت: برای پیگیری امور درمانی زائرین در بیمارستان‌های سعودی نیز پزشکان عرب زبانی داریم که رابطین بین درمانگاه‌ها و بیمارستان ایرانی و بیمارستان‌های سعودی هستند و نسبت به پیگیری روند درمانی بیماران اقدام می‌کنند. وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر هیچ یک از حجاج ایرانی در بخش‌های این بیمارستان بستری نیستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ به صورت کارنامه منتشر شد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در ۶۴ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت، ۲ رشته دندانپزشکی و ۱۳ رشته داروسازی در روز‌های پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خردادماه ۹۸ با حضور بیش از ۶ هزار داوطلب برگزار شد. کلید نهایی در بخش استعداد تحصیلی و همچنین تمامی مجموعه‌ها و رشته‌ها در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است. نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ امروز ۲۷ تیرماه منتشر شد و داوطلبان مجاز تا یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸ فرصت دارند انتخاب رشته خود را به صورت اولویت به صورت اینترنتی درج کنند. نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در هفته آخر شهریور منتشر می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- پودر ذغال هنگامی فعال می‌شود که تحت شرایط دمای شدید قرارگیرد و اکسید شود. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، پودر ذغال هنگامی فعال می‌شود که تحت شرایط دمای شدید قرارگیرد و اکسید شود. ذغال فعال کاربرد‌های پزشکی فراوانی دارد و در اوایل قرن ۱۸ میلادی از آن به عنوان یک روش درمانی برای مسمومیت استفاده می‌شده است. صرف نظر از شهرت این محصولات از جمله خمیر دندان‌های ذغالی، هیچ مدرک علمی مبنی بر موثر بودن آن‌ها بر سفیدی دندان‌ها وجود ندارد. برای سفید کردن دندان‌ها میتوان از موادی مانند جوش شیرین و هیدروژن پر اکسید رقیق شده استفاده کنید.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 روز قبل
سلامت نیوز: در پی اعلام تخلفات ارزی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، گفت: کل گردش ارزی که برای حوزه تجهیزات پزشکی در سال ۱۳۹۷ دریافت و تامین شده، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار است و از این مبلغ، حدود یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلارش ترخیص و وارد چرخه درمان شده است. باقی‌مانده ارز تخصیص داده شده به حوزه تجهیزات پزشکی نیز به تدریج وارد می‌شود. بنابراین اگر ارزی خارج شود، هم سیستم بانکی پیگیری می‌کند و هم خودمان پیگیر هستیم که مابه‌ازای آن کالا وارد کشور شود. همچنین در حال توسعه سامانه کدینگ تجهیزات پزشکی هستیم تا بتوانیم واردات تجهیزات پزشکی را با جزییات بیشتری کنترل‌ کنیم. مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در ادامه صحبت‌هایش درباره وضعیت تخصیص ارز نیمایی در حوزه تجهیزات پزشکی نیز گفت: باید توجه کرد که بخشی از تجهیزات و ملزومات پزشکی مشمول ارز نیمایی می‌شوند و واقعیت این است که تامین ارز نیمایی برای تولیدکنندگان و واردکنندگان سخت‌تر از ارز رسمی است.
ایلناایلنا3 روز قبل
حریرچی تصریح کرد: نسبت به سایر کشورها، در ایران کمبود پزشک داریم، اما از نظر محاسبات آینده، برآورد واقعی وزارت بهداشت از وضعیت تراز پزشکان نشان می‌دهد، از نظر پول و سطح درآمد مورد انتظار پزشکان متخصص، در سال ۱۴۰۴ به ۵۲ هزار و ۱۱۳ پزشک متخصص نیاز داریم. وی به نسبت پزشک به جامعه اشاره کرد و گفت: نسبت پزشک به جمعیت ایران، یک به ۶ و در کشورهایی مانند بلغارستان ۲ به ۲۸ و در کشورهای مدیترانه شرقی مانند عمان، نسبت یک به ۱۱ است. حریرچی بیان کرد: موظفیم برای تمامی مردم در محل سکونت شان، خدمات تخصصی و پزشکی را فراهم و ارائه کنیم. در بیمارستان‌های دولتی نیز مردم انتظار پزشک متخصص دارند که با توجه به پرونده الکترونیک و نظام ارجاع مشکلات به تدریج برطرف خواهد شد. ۱۰۰ درصد بیمارستان‌های دولتی توانایی نوبت دهی الکترونیک دارند که اکنون ۷۰ درصد مراکز این اقدام را انجام می‌دهند.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
یک علت کمبود پزشک کمبود درامد، علت دیگر فراهم نبودن امکانات سخت افزاری برای فعالیت پزشک و علت دیگر این است که متخصصان تمایلی برای کار در شرایط سخت ندارند. معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کمبود پزشک متخصص داریم اما مبنای تعیین کمبود پزشک متفاوت است. ایرج حریرچی افزود: دفتر مدیریت مطالعه بالینی بر این مبنای ایده آل که پزشک متخصص ما به اندازه یک نفر کار کند و اگر هر پزشک متخصص در هر ساعت ۸ مریض، فوق متخصص ۴ مریض و به ازای هر ۸ داخلی یک پزشک متخصص داشته باشیم می‌توان به فرمول ایده آل رسید. نقشه راه درمان ۱۴۰۴ نیاز به ۵۲ هزار و ۱۱۳ هزار پزشک متخصص را نشان می‌دهد. حسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم گفت: واقعیت این است که توزیع ناعادلانه پزشک متخصص در کشور داریم به نحوی که در برخی شهرها تعداد متخصصین بیش از حد نیاز است اما در مناطق محروم کمبود پزشک و متخصص احساس می‌شود.
فارسفارس4 روز قبل
در سال‌های گذشته وزیر سابق بهداشت در گفت‌وگویی گفت ما ظرفیت داریم برای کشورهای همسایه پزشک تربیت کنیم. وی در ادامه گفت: در وزارت بهداشت چون مسئولین ذی نفع هستند، هرکس به اندازه قدرتش توان تاثیرگذاری بر سیاست‌های تربیت پزشک دارند. به عنوان مثال در رشته گوش و حلق و بینی ۱۰ سال ظرفیت پذیرش تنها ۵ نفر بود. ما در رشته پزشکی عمومی در همین سال می‌توانیم ۳۰ درصد افزایش داشته باشیم. وی در پایان در زمینه استخدام هیئت علمی در رشته‌های پزشکی نیز افزود: همان افرادی که ظرفیت پذیرش رشته‌های پزشکی را تعیین می‌کنند، مانع از افزایش تعداد هیئت علمی این رشته‌ها شده‌اند و همین کم بودن تعداد هیئت علمی را دست مایه عدم افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو کرده‌اند.

به انتهای لیست رسیدید

دندان پزشکی

دندانپزشکی از رشته‌های پزشکی مرتبط با سلامت دهان و دندان است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار دندانپزشکی را می‌خوانید.