دندان پزشکی

اخبار « دندانپزشکی »

طرفداریطرفداری4 هفته قبل
طرفداری- اعضای تیم فوتبال استقلال تمرینات ریکاوری خود را در کلینیک جدید این باشگاه برگزار می‌کنند و امروز نیز این اتفاق رخ داد اما نکته جالب توجه حضور استقلالی‌ها در دندانپزشکی این کلینیک بود. بازیکنان استقلال بعد از تمرین، علاوه بر ریکاوری بدنی؛ در دندانپزشکی کلینیک دکتر نوروزی شرکت کرده و وضعیت دندان‌های خود را مورد معاینه قرار دادند. و زیر نظر یک متخصص دندانپزشکی مورد معاینه قرار گرفتند. به نقل از فارس، بازیکنان ذخیره استقلال هم امروز در دیداری دوستانه به مصاف گل ریحان البرز (اکسین) رفتند که در نهایت با نتیجه دو بر یک شکست خوردند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت آغاز هفته احسان و نیکوکاری، تیم دندانپزشکی از دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی گلستان در مرکز نیکوکاری اباعبدالله الحسین (ع) واقع در خیابان ایرانمهر بالا مستقر شدند و طی دو روز به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر این منطقه خدمات دهی کردند. این گروه متشکل از چهار دندانپزشک بود که ۲۰۰ بیمار را ویزیت و خدمات خود را ارائه دادند. لازم به ذکر است این گروه برای دومین بار پیاپی در سال جاری در این منطقه حضور یافتند و به خدماتی از جمله کشیدن و پر کردن دندان اقدام کردند. چندی پیش هم تیم پزشکی بسیج جامعه پزشکی گلستان برای چهارمین بار متوالی در سال جاری در قالب یک گروه ۱۶ نفره شامل دو پزشک، یک ماما و ۱۳ پرسنل در بخش‌های مختلف به اهالی کوی محتشم خدمات رایگان ارائه دادند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دکتر سید علیرضا خونساری روز چهارشنبه افزود: با توجه به اهمیت ارائه خدمات دندانپزشکی در مناطق محروم، با پیگیری‌های انجام شده توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین و واگذاری موقت خودرو کلینیک سیار دندانپزشکی خدماتی چون معاینه، کشیدن دندان، فیشورسیلانت و ترمیم (خدمات سطح دو) در مناطق محروم قزوین به شکل رایگان اقدام شد. این مسئول حوزه بهداشت و درمان گفت: این خدمت رسانی در مناطق کم برخوردار و تحت پوشش مراکز خدمات جامع سلامت روستایی شهرستان قزوین از بهمن ماه آغاز شده است. وی یادآور شد: تاکنون خدمات رایگان دندانپزشکی به ۱۱۰ تن در روستای شیداصفهان با اولویت دانش آموزان، ارائه شده و برای ادامه این خدمات در مناطق کم برخوردار پیگیری‌های لازم انجام شده است. رییس مرکز بهداشت شهرستان قزوین همچنین گفت: این کلینیک با هدف ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی در مناطق کم برخوردار استقرار یافته است و روزانه به ۱۵ تن، خدمات سطح ۲ دندان پزشکی، شامل معاینه، پرکردن (ترمیم) و کشیدن دندان را به صورت رایگان ارائه می‌دهد. ۳۰۱۳انتهای پیام /*
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
رئیس گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ارائه خدمات دندانپزشکی به ساکنان مناطق محروم حاشیه مشهد خبر داد. دکتر بهمن کلالی اظهارکرد: در راستای ارائه خدمات دندانپزشکی به ساکنان مناطق محروم مشهد گروه‌های سیار به صورت پیوسته به این مناطق اعزام و گروه‌های هدف را زیر پوشش قرار می‌دهند. وی افزود: در این کلینیک‌ها دندانپزشکان به همراه دستیارانشان ۴ روز در هفته در ساعات اداری خدماتی از جمله پیشگیری، جرم گیری، کشیدگی دندان‌های عفونی و وارنیش فلوراید را ارائه می‌کنند که تاکنون ۴ هزار نفر از این خدمات استفاده کرده‌اند. رئیس گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: دانش آموزان زیر ۱۴ سال، مادران باردار و شیرده از گروه‌های هدف در این طرح به شمار می‌روند و مراجعین پس از معاینه تخصص در صورت نیاز به مراکز تخصصی دندانپزشکی معرفی می‌شوند. کلالی گفت: ساکنان مناطق محروم توانایی مالی لازم برای پیگیری موضوعات مرتبط با دهان و دندان را ندارند و ورود خیران به این بخش و حمایت از فعالیت تیم‌های دندانپزشکی می‌تواند به سلامت این قشر کمک کند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دهمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان رشته دندانپزشکی خارج از کشور در دو نوبت صبح و بعد از ظهر با حضور ۳۱۰ داوطلب پنجشنبه ۶ دی ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد. آزمون دروس اختصاصی رأس ساعت ٩ صبح و آزمون دروس علوم پایه رأس ساعت ۱۴ روز پنجشنبه ۶ دی ماه ۹۷ برگزار شده است. نتایج آزمون کتبی دهمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان دندان پزشکی خارج از کشور اعلام شد و داوطلبان برای شرکت در مرحله دوم آزمون (عملی) لازم است از امروز دوشنبه اول بهمن ٩٧ به سایت اینترنتی پردیس بین الملل علوم پزشکی دانشگاه تهران به نشانی http: //gsia. tums. ac. ir/ic_dentistry_school مراجعه کنند.
مهرمهر1 ماه قبل
وی، افزایش قیمت مواد مصرفی و تجهیزات را به ضرر جامعه دندانپزشکی بویژه بیماران عنوان کرد و گفت: با افزایش قیمت مواد مصرفی بطور منطقی باید میزان تعرفه‌های دندانپزشکی برای ترمیم هر دندان افزایش یابد اما از آنجا که جامعه دندانپزشکی در مقابل سلامت بیماران خود را مسئول می‌داند با همان تعرفه‌های قبلی به درمان بیماران می‌پردازد و از جیب خود سوبسید پرداخت می‌کند. عضو دندانپزشک شورای عالی نظام پزشکی تصریح کرد: با افزایش قیمت مواد مصرفی و به تبع آن بالا رفتن هزینه‌های درمانی حوزه دندانپزشکی میزان مراجعات به مراکز دندانپزشکی و مطب‌های خصوصی کم شده و این شرایط برای بیماران مشکلاتی را بوجود آورده و گردش اقتصادی را در این حوزه بویژه برای دندانپزشکان جوان با مشکلات متعددی مواجه می‌کند. عباسیان اظهار کرد: درصد قابل توجهی از سلامت آحاد جامعه به دندانپزشکی مربوط است که مستلزم سرمایه گذاری دولت در این بخش است اما متاسفانه تاکنون برنامه ریزی مطلوبی از سوی سیاستگذاران امر در این حوزه انجام نشده است. این رویکرد باعث ایجاد یک بستر سالم و بدون موازی کاری خواهد شد. عباسیان خاطرنشان کرد: لازم است که در بدنه وزارت بهداشت مدیرانی که خود دندانپزشک هستند حضور داشته و نظرات جامعه پزشکی را برای ارتقای سلامت دهان و دندان مردم و رفع مشکلات این حوزه بکار گیرند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
دارا کریمی نژاد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گروه همزمان با دهه مبارک فجر از پنجم الی یازدهم بهمن ماه سال جاری به ارائه خدمات بهداشتی در حوزه دهان و دندان می‌پردازند. وی بیان کرد: این قرارگاه با همکاری بنیاد علوی، و دیگر نهادهای شهرستان خدمات دندانپزشکی به متقاضیان ارائه می‌دهند. کریمی نژاد تصریح کرد: در طول یکسال گذشته گروه‌های جهادی از طرف دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حضور در ۲ منطقه موگرمون و مال ملا خدمات رایگان در حوزه دندانپزشکی به مردم ارائه دادند. قرارگاه جهادی شهید حاج احمد کاظمی در راستای فعالیت‌های جهادی خود در حوزه بهداشت دهان و دندان با همکاری بنیاد علوی بیش از ۱۲ میلیارد ریال در قلعه گنج کرمان خدمات دندانپزشکی به مردم این منطقه محروم ارائه کرده است. شهرستان ۲۱ هزار نفری لنده با پنج هزارو ۵۶۰ خانوار، ۱۰۶ روستا و ۴۱ درصد جمعیت روستایی و ۵۹ درصد جمعیت شهری یکی از شهرستان‌های محروم کشور است.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر بهمن کلالی بعدازظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهارکرد: در راستای ارائه خدمات دندانپزشکی به ساکنان مناطق محروم مشهد گروه‌های سیار به صورت پیوسته به این مناطق اعزام و گروه‌های هدف را زیر پوشش قرار می‌دهند. وی افزود: در این کلینیک‌ها دندانپزشکان به همراه دستیارانشان ۴ روز در هفته در ساعات اداری خدماتی از جمله پیشگیری، جرم گیری، کشیدگی دندان‌های عفونی و وارنیش فلوراید را ارائه می‌کنند که تاکنون ۴ هزار نفر از این خدمات استفاده کرده‌اند. رئیس گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: دانش آموزان زیر ۱۴ سال، مادران باردار و شیرده از گروه‌های هدف در این طرح به شمار می‌روند و مراجعین پس از معاینه تخصص در صورت نیاز به مراکز تخصصی دندانپزشکی معرفی می‌شوند. کلالی گفت: ساکنان مناطق محروم توانایی مالی لازم برای پیگیری موضوعات مرتبط با دهان و دندان را ندارند و ورود خیران به این بخش و حمایت از فعالیت تیم‌های دندانپزشکی می‌تواند به سلامت این قشر کمک کند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سعید نمکی در سی و هشتمین نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی اظهار داشت: در عرصه دندانپزشکی کشور باید چشم‌ها را شست و جور دیگر دید. سال ۶۹ که به عنوان معاون بهداشت به وزارت بهداشت آمدم، اولین کارم راه اندازی دفتر بهداشت دهان و دندان بود، بنابراین در عرصه دندانپزشکی باید نگاه و رویکرد ویژه‌ای داشته باشیم و باید از دندانپزشکی به سمت سلامت دهان و دندان حرکت کنیم. نمکی تصریح کرد: آموزش دندانپزشکی باید با رویکرد اجتماعی انجام شود و دانشکده‌ها و دانشجویان باید حضور بیشتری در بین مردم و اجتماع داشته باشند. سرپرست وزارت بهداشت با بیان اینکه آموزش دندانپزشکی در کشور بدون در نظر گرفتن جامعه انجام می‌شود، افزود: آموزش‌های دندانپزشکی، از جامعه جدا است و در حوزه سلامت دهان و دندان، کار اساسی نکرده‌ایم چون شاخص DMF (تعداد دندان‌های پوسیده، کشیده و پرشده) بهبود نیافته است. هر قدر بر روی تربیت نیروهای بهداشتی برای بهداشت دهان و دندان، آموزش همگانی و سیستم ارجاع در نظام شبکه، هزینه کنیم، کار درستی انجام داده‌ایم.
ایرناایرنا1 روز قبل
علی گودرزی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه احتمال عفونت دندان در تعطیلی‌ها طولانی مدت و ایام نوروز متصور است بنابراین اورژانس دندانپزشکی برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی و شهروندان راه اندازی شد. وی اضافه کرد: در هر شهرستان یک مرکز برای دندانپزشکی پیش بینی شده و در نوبت صبح و عصر به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می‌دهند. مدیر اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: مراکز خدمات پزشکی بخش خصوصی و دولتی در قالب بروشور در ایستگاه‌های سلامت نوروزی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. گودرزی اضافه کرد: همچنین برنامه‌ای طراحی و به صورت بلوتوث برای مسافران ارسال شده تا در صورت نیاز به مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی از این برنامه استفاده کنند. ۱۲۴ دندانپزشک عمومی و ۶۰ دندانپزشک متخصص در همدان فعالیت می‌کنند.

ارائه خدمات درمانی رایگان در مناطق محروم منطقه هشت بندی هرمزگان‎

14+
مهرمهر1 هفته قبل
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
رئیس پلی‌کلینیک شهید بیاری شاهرود گفت: خرید تجهیزات و مواد مورد نیاز برای واحد دندانپزشکی از شرکت‌های معتبر و مورد تایید اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و با اولویت برندهای داخلی انجام می‌شود. دکتر محمدهادی عرب احمدی اظهار کرد: طی ۹ ماهه امسال بیش از ۱۱ هزار نفر از خدمات واحد دندانپزشکی پلی کلینیک تخصصی تأمین اجتماعی شهرستان شاهرود بهره‌مند شدند. وی با اشاره به وجود نارضایتی‌هایی از نحوه نوبت‌دهی واحد دندانپزشکی اظهار داشت: علی‌رغم اینکه این مرکز با حداکثر ظرفیت واحد دندانپزشکی مشغول به ارائه خدمت بوده و تنها واحد درمانی سازمان در استان با سه یونیت دندانپزشکی فعال می‌باشد ولی بدلیل بالا بودن هزینه‌های خدمات دندانپزشکی در مراکز خصوصی و دانشگاهی، مراکز ملکی سازمان با حجم بالای متقاضیان استفاده از خدمات دندانپزشکی مواجه شده‌اند. رئیس پلی کلینیک شهید بیاری با اشاره به کیفیت خوب و مناسب مواد مصرفی در واحد دندانپزشکی تصریح کرد: خرید تجهیزات و مواد مورد نیاز برای واحد دندانپزشکی از شرکت‌های معتبر و مورد تایید اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و با اولویت برندهای داخلی انجام می‌شود. همچنین بخش رادیولوژی این مرکز که شامل رادیولوژی دیجیتال، رادیولوژی فک کامل و رادیوگرافی تک دندان و مجهز به سیستم pacs است به حدود ۵۰۰۰ نفر از بیمه‌شدگان خدمات ارائه دادند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
به دنبال اجرای این تفاهم‌نامه طی این چند سال نزدیک به ۶۰ هزار مدرسه ابتدایی کشور تحت پوشش برنامه تحول سلامت دهان و دندان قرار گرفتند. همچنین کتاب و سی‌دی آموزشی برای مجموعه آموزش و پرورش، مربیان بهداشت و معلمین داوطلب آماده و ارسال شد. همچنین برای دانش‌آموزان پرونده الکترونیک دهان و دندان ایجاد شد و این پرونده در پرونده الکترونیک سلامت و سامانه «سیب» ادغام شد. در حال حاضر هم این پرونده در مراکز سلامت، برای دانش‌آموزان شش تا ۱۴ سال و کودکان زیر شش سال هم تشکیل می‌شود. رییس اداره دهان و دندان وزارت بهداشت همچنین گفت: خوشبختانه در این حوزه از نظر اعتباری کمک‌مان کردند و در حوزه اعتبارات سلامت دهان و دندان به کمبودی برخورد نکردیم.
الفالف1 ماه قبل
شواهد و قرائن حاکی از این است که وضعیت سلامت دهان و دندان ایرانی‌ها، به رغم خدماتی که در حوزه دندانپزشکی ارائه می‌شود، اسفبار است و اغلب مردم با درد دندان، شب را صبح می‌کنند. گروه سلامت الف، ۷ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۲۷ ۳۹۷۱۱۰۷۰۴۱مهر نوشت: اظهارات روز گذشته سرپرست وزارت بهداشت در شورای آموزش دندانپزشکی، حکایت از این واقعیت دارد که وضعیت سلامت دهان و دندان ایرانی‌ها، مطلوب نبوده و می‌بایست، سیاست‌های حوزه بهداشت دهان و دندان، تغییر کند. در حالی که باید نیروهای رده میانی با رویکرد بهداشتی برای دهان و دندان تربیت کنیم که آموزش‌های همگانی در بخش بهداشت دهان و دندان تقویت شود. هر قدر بر روی تربیت نیروهای بهداشتی برای بهداشت دهان و دندان، آموزش همگانی و سیستم ارجاع در نظام شبکه، هزینه کنیم، کار درستی انجام داده‌ایم. این وضعیت باعث شده افراد زیر خط فقر نتوانند برای سلامت دهان و دندان خود هزینه کنند.
فارسفارس1 ماه قبل
هم اکنون اکثر مراکز روستایی واحد دندانپزشکی دارند و جمعیت وسیعی از روستاییان را تحت پوشش قرار می‌دهند. وی همچنین افزود: در حوزه بهداشت دهان و دندان، اقتصاد سلامت باید مورد توجه جدی قرار گیرد. نظام سطح بندی ارائه خدمت باید در هر کاری از جمله حوزه دندانپزشکی وجود داشته باشد. وی در پایان اظهار داشت: طرح دندان‌های عاری از پوسیدگی در مدارس یکی از طرح هایی است که در آینده با نتایج مطلوبی همراه خواهد بود. این طرح در بهترین سن کودکان برای سلامت دهان و دندان هایشان در حال انجام است و این نقطه قوت این طرح است.
ایرناایرنا4 هفته قبل
دکتر علیرضا هدایتی روز دوشنبه به ایرنا گفت: بخشی از مشکلات بهداشت دهان و دندان جامعه خصوصا کودکان در کشور می‌تواند با گسترش آگاهی مردم از فواید آرام بخشی در دندانپزشکی رفع شود. وی با بیان اینکه آرامبخشی با بیهوشی عمومی تفاوت دارد افزود: آرامبخشی سطحی و عمقی خوابی است که به واسطه دارو ایجاد می‌شود؛ در این حالت هوشیاری به طور کامل از بین نمیرود و تنفس خودبخودی بیمار حفظ می‌شود بنابراین بهترین روش برای کنترل ترس، اضطراب و عدم تحمل دندانپزشکی آرام بخشی است. به گفته وی در این مراکز تخصصی، بیماران با آرام بخشی و در خواب کامل زیر نظر متخصص آرامبخشی روند درمان معالجه دندان نظیر کشیدن دندان، عصب کشی، ایمپلنت و حتی پر کردن را طی می‌کنند. هدایتی خاطر نشان کرد: بی تردید با حمایت دولت در افزایش مراکز بیمارستانی آرامبخشی در حوزه دندانپزشکی شاهد افزایش آمار مراجعه به دندانپزشک‌ها، توجه بیشتر جامعه به بهداشت دهان و دندان و کاهش ترس از مراجعه خواهیم بود. ۶۱۹۷انتهای پیام /*
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: تیم بهداشتی، درمانی و آموزشی بسیج جامعه پزشکی لرستان به منطقه محروم حاشیه شهر خرم‌آباد اعزام شد. سرهنگ دوم عبدالوحید ملک آرا اظهار داشت: با مساعدت سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان و موسسه تأمین درمان بسیجیان استان، تیم بهداشتی، درمانی و آموزشی برای ارائه خدمات رایگان به مرکز حمایتی کودک اردیبهشت خرم‌آباد اعزام شد. وی افزود: این تیم پزشکی متشکل از پزشک، پرستار، مشاوره، کارشناسان آموزشی و دندان‌پزشک با یونیت سیار و تجهیزات کامل برای ارائه خدمات درمانی رایگان به این مرکز اعزام شدند. مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان عنوان کرد: علاوه بر خدمات بهداشتی و درمانی، خدمات دندانپزشکی ‏شامل معاینه و کشیدن دندان و دارو به‌صورت رایگان ارائه شد. شهر رشت حتی یک بیمارستان جامع درمانی ندارد سرگردانی بیماران ایلامی بیمه تامین اجتماعی در مراکز درمانی با پرداخت هزینه آزاد توقف ارائه خدمات درمانی در ۶ بیمارستان غزهملک آرا بیان کرد: برنامه آموزش آشنایی با بیماری‌های عفونی و راه‌های پیشگیری و آموزش بهداشت فردی و بهداشت دهان و دندان توسط کارشناسان انجام شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از لنده، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اکیپ دندان‌پزشکی قرارگاه جهادی شهید احمد کاظمی با هدف خدمات‌رسانی رایگان دهان و‌‌ دندان به مردم محروم شهرستان لنده از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد از پنچم بهمن‌ماه در این شهرستان مستقر شد. در این اردوی جهادی قریب به ۴۰ نفر کادر درمانی حضور دارند که به مدت ۷ روز خدماتی از قبیل کشیدن دندان‌‌، عصب‌کشی و ترمیم را برای حدود سه هزار نفر از مردم محروم شهرستان لنده به صورت رایگان انجام می‌دهند. مهتاب ذاکری از دندان‌پزشکان حاضر در کادر پزشکی گروه شهید احمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: با توجه به گزارشاتی که مبنی بر محرومیت اقتصادی شهرستان لنده به ماه رسیده بود تصمیم گرفتیم برای ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به این شهرستان سفر کنیم. مسئول تیم دندانپزشکی قرارگاه جهادی شهید احمد کاظمی هم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه هدف ما چیزی جز خدمت به مناطق محروم نیست، گفت: امیدواریم با فعالیت خود بتوانیم گامی موثر در جهت ارتقای سطح بهداشت دهان و دندان جامعه برداریم. علی ازانی افزود: ۱۵ اکیپ دندان‌پزشکی به مدت یک هفته برای انجام خدماتی از قبیل جراحی، کشیدن، عصب‌کشی و ترمیم دندان در شهرستان لنده حضور دارند.
مهرمهر1 ماه قبل
وی به بازنگری کوریکولوم دندانپزشکی عمومی اشاره کرد و اظهار داشت: لازم است نقشه مدونی برای تربیت نیروی انسانی در کشور طراحی شود. معاون آموزشی وزارت بهداشت با عنوان اینکه محاسبات نیروی انسانی مورد نیاز کشور در رشته دندانپزشکی توسط تیمی با کمک دبیرخانه انجام شده، اظهار داشت: برنامه وزارت بهداشت به هیچ وجه توسعه کمی رشته‌ها نیست. بلکه می‌خواهیم به اندازه نیاز کشور و بر حسب نیازهای هر منطقه نیرو تربیت کنیم و بیشتر ارتقای کیفیت در آموزش مدنظر است. وی به موضوع نیروهای حد واسط در رشته‌های مرتبط با سلامت دهان و دندان اشاره کرد و گفت: تربیت این گروه از نیروها نیز باید بسیار مدیریت شده و حسب نیازهای کشور انجام شود. معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه چارچوبی برای اعتباربخشی دانشکده‌های مختلف از جمله دانشکده‌های دندانپزشکی در کشور طراحی شده گفت: باید شبکه دندانپزشکی در وزارت بهداشت سامان یابد و حوزه‌های مختلف وزارت بهداشت در زمینه توسعه علوم و خدمات دندانپزشکی در کشور به صورت یکپارچه همکاری کنند.
ایرناایرنا2 روز قبل
مدیر اجرایی گروه جهادی شهید هدایت روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این گروه جهادی متشکل از ۱۵۰ نفر پزشک و متخصص است که تا ۱۰ فروردین در لمزان خدمات پزشکی، دندان پزشکی و دامپزشکی و همچنین آموزش‌های پیشگیرانه از بیماری را ارائه می‌دهد. محمد صفی خانی ادامه داد: اکنون ۲ درمانگاه پزشکی و دندانپزشکی تجهیز شده و داروهای مورد نیاز بیماران به صورت رایگان به آنان داده می‌شود و اگر فردی نیاز به مداوای بیشتری داشت به صورت رایگان به مرکز استان اعزام و درمان خواهد شد. مدیر اجرایی گروه جهادی شهید هدایت اظهار داشت: بیماران از نقاط مختلف منطقه به صورت رایگان به محل درمانگاه‌های برپا شده منتقل و رایگان هم بازگردانده می‌شوند. قابل ذکر است: این گروه جهادی روزانه به ۵۰۰ نفر در درمانگاه‌های پزشکی دندانپزشکی خدمات درمانی ارائه خواهند داد. شهرستان بندرلنگه در ۲۵۱ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده و با هشت هزار و ۲۱۰ کیلومتر مربع مساحت دارای پنج شهر به نام‌های (بندرلنگه، کیش، کنگ، بندر چارک، لمزان) و چهار بخش به نام‌های (مرکزی- مهران-شیبکوه –کیش) است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
آیا علت، بالا بودن هزینه‌های خدمات دندانپزشکی است؟ نقش بیمه‌ها چیست؟ و چرا هزینه‌های خدمات دندانپزشکی گاها در نقاط مختلف شهر متفاوت است؟. هزینه‌های سرسام آور دندانپزشکی به یک معضل در جامعه ما تبدیل شده و هنوز هم نسخه شفابخشی برای آن پیچیده نشده است. دکتر 'علی رضا نواب اعظم' به ایرنا گفت: مواد اولیه دندان بطور سرسام آور گران شده و این تقصیر دندانپزشکان نیست، آنها باید مواد اولیه را گران بخرند. وی به کمبود مواد اولیه دندان و نقش منفی دندانپزشکانی که در درمانگاه فعالیت می‌کنند ولی مطب ندارند هم اشاره کرد. محمود کمالی، به ایرنا افزود: کمیاب شدن آمپول بی حسی و مواد اولیه نیز مشکل را بیشتر کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
وقتی یکی از دندان‌های شما پر می‌شود ممکن است تصور کنید که ماده‌ای که دندان شما با آن پر شده است تا همیشه عمر خواهد کرد. در حالی که مواد پر کردن دندان طول عمر محدودی دارند. ادعا می‌شود این ماده کامپوزیتی که توسط دانشمندان در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه اورگن تولید شده است نسبت به مواد پر کننده رایج کنونی دو برابر مقاومت بیشتر در برابر شکستگی دارد. وی افزود: مواد قوی‌تر دندانپزشکی به این معنی است که اغلب بیماران مجبور نیستند دندان‌های پر شده را ترمیم یا جایگزین کنند. از این گذشته پر کردن دندان با کامپوزیت زمان بیشتری می‌برد و این ماده در برابر لک شدن با چای و قهوه آسیب‌پذیرتر است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
هم اکنون اکثر مراکز روستایی واحد دندانپزشکی دارند و جمعیت وسیعی از روستاییان را تحت پوشش قرار می‌دهند. وی همچنین افزود: در حوزه بهداشت دهان و دندان، اقتصاد سلامت باید مورد توجه جدی قرار گیرد. معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: کیفیت دو جزو دارد که یکی اثربخشی کار است و دیگری کارآیی آن. نظام سطح بندی ارائه خدمت باید در هر کاری از جمله حوزه دندانپزشکی وجود داشته باشد. این طرح در بهترین سن کودکان برای سلامت دهان و دندان هایشان در حال انجام است و این نقطه قوت این طرح است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
سرهنگ هوشنگ کیانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران و تیمهای مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این شهرستان این اقلام را هنگام کنترل خودروهای عبوری در پاسگاه ایست و بازرسی شهید عزتی این شهرستان از یک دستگاه خودروی سواری به دست آوردند. وی ادامه داد: پلیس در بازرسی از این خودرو که به سمت مشهد در حال حرکت بود ۵۴ قوطی پودر پانسمان دندان و ۴۰ قوطی سرب دندان که اسناد و مدارک گمرکی نداشت را کشف و ضبط کرد. وی افزود: در این ارتباط دو تبعه کشور افغانستان دستگیر و با تشکیل پرونده راهی مراجع قضایی شدند. شهرستان تربت جام در فاصله ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد. ۱۹۲۲/۷۴۹۴انتهای پیام /*
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
سرهنگ دوم عبدالوحید ملک آرا در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: به‌مناسبت هفته شهید با همت سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان، هیئت پزشکی ورزشی استان و شبکه بهداشت‌ودرمان شهرستان چگنی، تیم پزشکی و دندانپزشکی به منطقه مله بلوط از توابع شهرشتان چگنی اعزام شد. ‎وی افزود: این تیم پزشکی شامل پزشکان عمومی، داندانپزشک، ماما، پرستار، کار‌شناس مبارزه با بیماری‌ها، بهداشت خانواده، کارشناس بهداشتی، دارویار و کارشناس آزمایشگاه به‌مدت یک روز برای ارائه خدمات بهتر به مردم این منطقه اعزام شدند. مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان عنوان کرد: خدماتی از جمله ویزیت، دارو و خدمات دندانپزشکی به اهالی منطقه مله بلوط ارائه شد؛ هم‎‌چنین تیم مامایی برای مراقبت از زنان باردار در این روستاها ارائه خدمت کردند. وی تصریح کرد: خدمات بهداشتی، درمانی و دندانپزشکی به بیش از ۳۰۰ نفر به‌صورت مستقیم به جمعیت تابع منطقه ارائه شد؛ هم‌چنین تمامی هزینه‌های مراجعه‌کنندگانی که از طریق اعزام تیم‌های پزشکی به ‌بیمارستان‌های استان ارجاع شده‌اند، به‌صورت رایگان بوده‌است. انتهای پیام/ش
تابناکتابناک1 ماه قبل
همزمان با انتشار برخی اخبار تایید نشده در خصوص معرفی نمکی، سرپرست وزارت بهداشت به مجلس به عنوان وزیر پیشنهادی رئیس جمهور، وی در سخنانی آتشین، به بخشی از نظام آموزش عالی در این وزارت خانه تاخت و پیشنهاد دایر کردن رشته‌ای جدید را ارائه کرد! همزمان با انتشار برخی اخبار تایید نشده در خصوص معرفی نمکی، سرپرست وزارت بهداشت به مجلس به عنوان وزیر پیشنهادی رئیس جمهور، وی در سخنانی آتشین، به بخشی از نظام آموزش عالی در این وزارت خانه تاخت و پیشنهاد دایر کردن رشته‌ای جدید را ارائه کرد! عجیب از این رو که سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عملکرد بخشی از وزارت خانه تحت امر خود انتقاداتی شدید را وارد می‌کرد و حتی از آن فراتر، از بیان مثال‌های واضح و مشخص هم ابایی نداشت. انتقاداتی که سر منشا آن به تاکید نمکی، ضرورت تغییر در عرصه دندانپزشکی کشور و حرکت از دندانپزشکی به سمت سلامت دهان و دندان است. گزاره‌ای که مجابمان می‌کند انتقادات صریح آقای سرپرست به عملکرد آموزشی وزارت خانه تحت امرش در حوزه بهداشت دهان و دندان را فعلا چیزی ورای وعده چشمگیر وی برای رسیدن به جایگاه وزارت بهداشت ندانیم.
افتصادنیوزافتصادنیوز5 روز قبل
​اقتصاد نیوز: مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از فعالیت تمامی مراکز درمانی این دانشگاه در تعطیلات نوروزی خبر داد. به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر، امیر هاشمی، گفت: تمامی مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تعطیلات نوروز فعال هستند و هیچ بیمارستانی تعطیل نیست. وی تاکید کرد: بیمارستان‌های دانشگاه همچون روزهای عادی، در تعطیلات نوروز نیز به خدمت ارائه می‌کنند. مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: تمام متخصصان و پزشکان آنکال بیمارستان‌های دانشگاه در تعطیلات در بیمارستان‌ها حضور دارند. ارائه خدمات دندانپزشکی در ایام نوروزوی همچنین در ادامه به خدمات دندانپزشکی دانشگاه در تعطیلات نوروز اشاره کرد و گفت: درمانگاه دندانپزشکی بهفر امسال به صورت شبانه روزی دایر است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی از استقرار تیم درمانی نورآوران سلامت در دشتستان خبر داد و گفت: در راستای ارایه خدمات درمانی رایگان در مناطق محروم، تیم درمانی خیریه نورآوران سلامت از اوایل دی ماه امسال در منطقه تنگ ارم دشتستان مستقر شده است. مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر با بیان اینکه این تیم درمانی تا پایان اسفندماه در تنگ ارم حضور داردافزود: بعد از بررسی‌های انجام شده توسط اعضای هماهنگ کننده این تیم و مسئولان استان، منطقه تنگ ارم در شهرستان دشتستان برای استقرار این تیم تعیین شد. دهقانی با بیان اینکه تیم درمانی خیریه نورآوران سلامت دارای اتاق عمل سیار است افزود: این تیم درمانی در حوزه چشم پزشکی، خدمات درمانی را برای افراد بالای ۴۰ سال و در حوزه تخصصی دندان پزشکی، خدمات درمانی را برای افراد زیر ۱۲ سال ارایه می‌دهند. وی از ویزیت بیش از ۳ هزار نفر تاکنون خبر داد و بیان کرد: از زمان استقرار تیم خیریه نورآوران خیریه سلامت در تنگ ارم دشتستان تاکنون بیش از ۳ هزار ویزیت چشم انجام شده و یک‌هزار ۱۱۲ عینک برای مراجعه کنندگان تجویز شده است. دهقانی از ویزیت دندانپزشکی در این تیم خبرداد و بیان کرد: از دی ماه تاکنون یک‌هزار و ۳۷۴ ویزیت دندان پزشک انجام شده و در روزهای آتی نیز خدمات دندان پزشکی به سایر بیماران معرفی شده ارائه می‌شود.
تابناکتابناک4 هفته قبل
نمکی که پیش از معرفی تکیه زدن به جایگاه وزارت، در نطقی آتشین توجه‌ها را به یک مساله کمتر گفته شده جلب کرده بود، حالا ظاهرا تغییر موضع داده است! توجهی که ناشی از حضور سرپرست وزارت بهداشت در این نشست و تلاش وی برای در دست گرفتن سکان هدایت این وزارت خانه بود. یعنی در عرصه دندانپزشکی باید نگاه و رویکرد ویژه‌ای داشته باشیم و باید از دندانپزشکی به سمت سلامت دهان و دندان حرکت کنیم. یعنی دندانپزشک را به عنوان مدیر سلامت دهان و دندان تلقی کنیم و …. سخنانی که بعد از بیانشان، از اقدامی رونمایی شد که سرپرست وزارت بهداشت با دریافت این سمت کلید زده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: باید در جهت کاهش هزینه از جیب مردم در بخش دندانپزشکی، ۳۲۰۰ مرکز دندانپزشکی را در شیفت عصر فعال کرد. هم اکنون اکثر مراکز روستایی واحد دندانپزشکی دارند و جمعیت وسیعی از روستاییان را تحت پوشش قرار می‌دهند. وی همچنین افزود: در حوزه بهداشت دهان و دندان، اقتصاد سلامت باید مورد توجه جدی قرار گیرد. نظام سطح بندی ارائه خدمت باید در هر کاری از جمله حوزه دندانپزشکی وجود داشته باشد. این طرح در بهترین سن کودکان برای سلامت دهان و دندان‌هایشان در حال انجام است و این نقطه قوت این طرح است.

به انتهای لیست رسیدید

دندان پزشکی

دندانپزشکی از رشته‌های پزشکی مرتبط با سلامت دهان و دندان است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار دندانپزشکی را می‌خوانید.