دهاقان

دهاقان

ایسناایسنا1 روز قبل
روستاهای راه‌یافته به مرحله ‌نهایی ششمین جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران» معرفی شدند. هیئت داروان این جشنواره در مرحله اول ۱۲۶ روستا و منطقه عشایری را برای داوری در مرحله دوم انتخاب کردند. در ادامه داوران در مرحله دوم این جشنواره از میان ۱۲۶ اثر راه‌یافته به این مرحله ۶۰ روستا و منطقه عشایری از ۲۳ استان را به عنوان برگزیدگان مرحله دوم این جشنواره انتخاب و به دبیرخانه جشنواره برای داوری نهایی معرفی کردند. داوری مرحله نهایی این جشنواره در بهمن‌ماه امسال برگزار خواهد شد. در نهایت ۱۰ روستا و منطقه عشایری به‌عنوان روستاهای برگزیده و ۱۰ روستا و منطقه عشایری به‌عنوان روستاهای تقدیری و یک روستا به‌عنوان برگزیده استمرار معرفی خواهد شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت اله غلامی ظهر دوشنبه در نشست خبری با تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) و تبریک ایام دهه فجر به افتتاح پروژه‌های عمرانی استان اصفهان در ایام مبارک دهه فجر پرداخت و اظهار داشت: هفته وحدت و ایام دهه فجر فرصت مناسبی برای افتتاح حجم عمده‌ای از طرح‌های عمرانی دراستان اصفهان است که همواره تکمیل طرح‌های ناتمام عمرانی در اولویت برنامه‌های استان قرار دارد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به ۱۲۵ پروژه با اعتبار ۵۶ میلیارد تومان تصریح کرد: ۱۵۷ پروژه آماده افتتاح در ایام دهه فجر به شهرداری‌ها با اعتبار ۱۷۳ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد. شرکت مخابرات سهم عمده افتتاح‌های عمرانی ایام دهه فجر را داردوی با اعلام اینکه شرکت مخابرات استان با ۵۶۸ پروژه بیشترین افتتاح را در ایام دهه فجر خواهد داشت، ابراز داشت: سازمان جهاد کشاورزی با ۳۰۷ پروژه، اداره توزیع برق شهرستان با ۲۱۵ پروژه، شهرداری‌ها با ۱۷۵ پروژه و اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل راهداری با ۹۹ پروژه بیشترین سهم از افتتاح پروژه‌ها را در ایام مبارک دهه فجر خواهند داشت. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اعلام اینکه شهرستان اصفهان با ۲۷۳ پروژه در جایگاه نخست افتتاح پروژه‌های عمرانی در ایام دهه فجر است، گفت: شهرستان کاشان با ۱۰۳ پروژه، تیران و کرون با ۹۹ پروژه، سمیرم با ۸۵ پروژه، دهاقان با ۷۵ پروژه، خوروبیابانک با ۴۸ پروژه به ترتیب اولویت هستند. وی با تعریف پروژه‌های شاخص که با اعتبار بیش از ۸ میلیارد تومان افتتاح خواهند شد، بیان داشت: در استان اصفهان بالغ بر ۵۰ پروژه شاخص وجود دارد که چند پروژه با سفر ریاست جمهوری افتتاح خواهد شد و ۷۷ پروژه با اعتبار هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان هم در ایام دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
وی ادامه داد: از این تعداد ۲۵۲ پروژه ملی با اعتبار ۳۶۹ میلیارد تومان، ۱۲۵ پروژه استانی با اعتبار ۵۶ میلیارد تومان، ۱۵۷ پروژه شهرداری‌های استان با اعتبار ۱۷۳ میلیارد تومان و ۱۰۶۱ پروژه توسط بخش خصوصی، صنایع، تعاونی‌ها و … با اعتبار ۱۷۴۵ میلیارد تومان افتتاح می‌شود. رشد بودجه عمرانی استان در سال ۱۳۹۹غلامی گفت: بودجه عمرانی پیش بینی استان اصفهان در سال ۱۳۹۹ با رشد ۱۴ درصدی نسبت به بودجه ۹۸، برابر با ۲۳۶۸ میلیارد تومان است. وی توضیح داد: از محل تبصره ۵۶ حدود ٤٨٠ میلیارد تومان برای سد کوهرنگ استفاده کرده‌ایم و ٣٠٠ میلیارد برای خرید اراضی که زیر آب می‌روند و برای احداث تونل ۲۵۰ میلیارد تومان و در مجموع ١٠٠٠٠ میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم. وی تاکید کرد: زیرسازی پروژه قطار سریع السیر اصفهان-تهران در ۶ موقعیت خاص از اصفهان تا قم با حضور ۶ پیمانکار در اجرا است. به گفته معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری اصفهان، مطابق برنامه ریزی‌ها چهار سال زمان اجرای پروژه و یک سال زمان بهره برداری این طرح و در مجموع پروژه قطار سریع السیر اصفهان-تهران تا پنج سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
مهرمهر2 روز قبل
عاطفه هاشمی در گفت و گو با خبرنگار مهر افزود: مسابقه آشپزی بومی محلی به مناسبت ایام الله دهه فجر برای اولین بار در شهرستان دهاقان توسط مرکز یادگیری محلی بعثت دزج برگزار می‌گردد. وی هدف اصلی این مسابقه را احیای غذاهای بومی و سنتی و تبدیل آن به یکی از جاذبه‌های محلی دانست و گفت: با توجه به اینکه بیشه گردشگری دزج از مهم‌ترین مکانهای گردشگری جنوب استان در فصل بهار و تابستان است؛ پخت غذاهای محلی کمک به سزایی در جذب گردشگر در این مکان و شناساندن آن در سطح کشور خواهد داشت. هاشمی بیان داشت: از دیگر اهداف جشنواره آگاهی دادن به مردم در زمینه روش‌های تغذیه سالم، ترویج غذای سالم و سنتی، ایجاد رقابت سالم و تشویق جوانان به آشپزی و ایجاد نشاط در بانوان است. مدیر مرکز یادگیری بعثت ادامه داد: معیارهای ارزیابی این مسابقه طعم غذا، کیفیت و پخت مناسب غذا و نیز تزیین غذای مورد نظر است. هاشمی در پایان اظهار داشت: علاقه مندان شرکت در این مسابقه می‌توانند در ساعات اداری به مرکز یادگیری محلی دزج جنب مدرسه طاهره مراجعه و یا با شماره ۵۳۳۶۰۶۴۴ تماس حاصل نمایند.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجه الاسلام رضوانی امام جمعه دهاقان در این جلسه گفت: با شهادت سردار رشید اسلام، سپهبد قاسم سلیمانی و مواجه شدن پیروزی انقلاب اسلامی با چهلمین روز شهادت این بزرگوار، ایام دهه فجر امسال را متفاوت کرده است. رئیس شورای فرهنگ عمومی دهاقان اظهار داشت: مردم ما در مراسم شهادت سردار سلیمانی نشان دادند که هنوز در صحنه حاضر هستند و این حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن به اوج خود خواهد رسید. حجه الاسلام رضوانی ادامه داد: سمت و سوی کارهای فرهنگی در ایام ا… دهه فجر باید تبیین گردد و با وجود نزدیکی به انتخابات باید توجه ویژه‌ای به محتوای برنامه‌های فرهنگی شهرستان شود. گفتی است در این جلسه مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گزارش مبسوطی از برنامه‌های فرهنگی ستاد دهه فجر شهر و روستا بیان نمود و مقرر شد در جلسه تخصصی برنامه‌های فرهنگی دهه فجر بررسی و از موازی کاری و تداخل برنامه‌ها جلوگیری به عمل آید.
ایمناایمنا4 روز قبل
حجت الله علی عسگریان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه امروز جوی پایدار در استان اصفهان حاکم است، اظهار کرد: وضعیت جوی بسیاری از مناطق استان به صورت صاف تا کمی و گاهی افزایش ابر پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به نفوذ سامانه ناپایدار ضعیف به استان در روز شنبه، افزود: بارش خفیف برف و باران را در مناطق غرب و جنوب استان اصفهان شاهد خواهیم بود. کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده بین یک تا سه درجه سردتر می‌شود، ادامه داد: بویین میاندشت با دمای ۱۸ درجه سانتی گراد زیر صفر و خوروبیابانک با دمای ۱۲ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان پیش بینی می‌شود. علی عسگریان گفت: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان امروز به هشت درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما صبح فردا به پنج درجه سانتی گراد زیر صفر می‌رسد. وی با اشاره به بارندگی‌های پراکنده روز گذشته در مناطق شرقی استان، اظهار کرد: بارش‌های خفیف از خوروبیابانک، بادرود و دهاقان با میانگین دو دهم میلی متر گزارش شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، منابع طبیعی هر جامعه ثروت آن جامعه است که فقط به نسل حاضر تعلق ندارد بلکه ثروت و میراثی است که متعلق به آیندگان نیز است. چراهای بی‌رویه دام‌ها در مراتع، ساخت و سازهای غیرقانونی، قاچاق چوب تهدیدهایی هستند که جنگل‌ها را نشانه رفته‌اند. به اعتقاد کارشناسان منابع طبیعی و محیط‌زیست، با توجه به محدودیت‌های موجود در بخش منابع طبیعی و تخریب و خسارات عدیده وارده به دلیل بهره‌برداری بی‌رویه یا نامناسب و از طرف دیگر شرایط خاص اقتصادی، اجتماعی کشور ایجاب می‌کند تا به‌جای تحمیل فشارهای مضاعف بر بخش منابع طبیعی، در سایر بخش‌های کشاورزی، صنعت، خدمات، اکوتوریسم سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود. ضرورت اختصاص اعتبار برای طرح‌های بیابان‌زدایی به شهرضارئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرضا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه زنگ خطر نیمه بیابانی شدن مناطق شرقی شهرضا به صدا درآمده است اظهار داشت: توسعه بخش‌های منابع طبیعی بسیار مهم است و باید اعتبارات ویژه‌ای در این راستا اختصاص پیدا کند. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرضا با بیان اینکه امسال مشکل آتش‌سوزی در منابع طبیعی را در شهرستان شهرضا نداشته‌ایم، بیان کرد: مطالعات آبخیز دهستان کهرویه با اعتبار یک میلیارد تومان انجام شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با سراسر کشور، راهپیمایی مردم شریف شهرستان دهاقان در حمایت از اقتدار و صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر آمریکای جنایتکار و نیز همدردی با خانواده شهدای حادثه سقوط هواپیمایی مسافری اوکراینی روز جمعه، پس از اقامه نماز جمعه برگزار شد. لازم به ذکر است مردم شهر گلشن و روستاهای تابعه شهرستان هم در این راهپیمایی پرشکوه شرکت کردند.
مهرمهر1 هفته قبل
وی بیان داشت: این مطلب خیلی سنگین است که بعد آن تشییع میلیونی در استان‌های مختلف و راهپیمایی‌ها پرشکوه در سراسر ایران، یک شخصی به تصویر سردار بزرگ سپهبد شهید قاسم سلیمانی اهانت بکند. امام جمعه دهاقان ادامه داد: ما باید این افراد را شناسایی کنیم و اگر قابل توجیه هستند آن هارا توجیه کنیم و اگر نیاز به تنبیه هست قوه قضاییه با آنها برخورد جدی نماید. امام جمعه دهاقان ادامه داد: ایران در صورت پذیرش این توافق باید غنی سازی اورانیوم را به طور کلی متوقف نماید، موشک‌های راهبردی خود را حذف نماید و در امور در کشور‌های همسایه مداخله نکند. وی افزود: اگر ما این سه مورد را قبول کنیم در پی آن آمریکا به دنبال حذف و محدود کردن سپاه پاسداران و همچنین حذف جبهه مقاومت است. امام جمعه دهاقان در پایان ضمن ابراز همدردی با سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان از مردم دهاقان خواست که با کمک نقدی و غیر نقدی به سازمان‌های هلال احمر و کمیته امداد در این امر خداپسندانه سهیم باشد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار، صبح امروز چهارشنبه فرماندار شهرستان دهاقان، بخشدار و مدیریت کمیته امداد شهرستان از کارگاه آموزش گلیم بافی مرکز یادگیری بعثت روستای دزج بازدید کردند. فرماندار دهاقان در این بازدید با تشکر از از احیاء و حفظ هنرهای فاخر ایلی توسط بانوان هنرمند روستای دزج به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود درشهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: تمام سعی ما این است که هنر گلیم بافی به عنوان مشخصه و برند شهرستان دهاقان و روستای دزج به کشور معرفی شود. علی قاسمیان با اشاره به ظرفیتهای ویژه این هنر در راستای اشتغالزایی برای جوانان و معرفی صنایع دستی این شهرستان افزود: باید این هنر به عنوان یک فرصت و قابلیت بومی در راستای اشتغالزایی نگاه ویژه شود. فرماندار دهاقان از تمامی دست اندرکاران به ویژه مدیر مرکز یادگیری محلی روستای دزج تقدیر کرد و گفت: لازم است این رویه در ارتباط با دیگر هنرهای سنتی شهرستان نیز لحاظ شود تا شاهد رشد و شکوفایی شهرستان در زمینه‌های مختلف باشیم. گفتنی است گلیم بافی از هنر‌های بانوان قشقایی و بختیاری روستای دزج است که برای اولین بار توسط مرکز یادگیری محلی بعثت روستای دزج کارگاه آموزشی گلیم بافی از ابتدای مهر ماه سال ۹۸ با حضور بانوان ایل قشقایی و بختیاری برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/اصفهان کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اعلام اینکه پیک کاهش دما امروز در اصفهان اتفاق افتاد، گفت: دمای هوای اصفهان از فردا یکی دو درجه افزایش خواهد یافت. ابراهیم هنرمند در گفت وگو با ایسنا، دمای هوای امروز (چهارشنبه- ۲۵ دی ماه) در شهر اصفهان را منفی ۵ درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: دمای هوا در بوئین میاندشت منفی ۱۶ و شهرضا منفی ۱۷ درجه سانتیگراد و بقیه نقاط استان هم منفی بود. این کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه هوای اصفهان پنج شنبه این هفته تغییر محسوسی نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: از صبح تا ظهر روز جمعه، هوا ابری است و احتمال بارش پراکنده برف و باران خفیف وجود دارد، ولی در بعد از ظهر بارش پیش بینی نمی‌شود. هنرمند با اعلام اینکه هوای اصفهان تا روز دوشنبه هفته آینده پاک است و افزایش ابر و بارش‌های پراکنده پیش بینی می‌شود، یادآورشد: بارش‌های غرب و جنوب استان خوب است، اما بارش‌های مرکز استان چندان قابل توجه نیست. در نقاط دیگر استان هم بارش‌ها به میزان قابل توجهی نبود.
ایمناایمنا1 هفته قبل
وی افزود: با وجود پایداری هوا احتمال افزایش غلظت آلاینده‌ها و آلودگی هوا در ۲۴ ساعت آینده وجود ندارد. کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با اشاره به گذر امواج ناپایدار از روی استان در روز جمعه، گفت: فعالیت این امواج به صورت بارش برف و باران در بسیاری از مناطق به ویژه نیمه غربی استان اصفهان پیش بینی می‌شود. عزتیان با بیان اینکه میانگین بارشی روز گذشته در کلانشهر اصفهان ۲ میلی متر بوده است، اظهار کرد: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان امروز به هشت درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما صبح فردا به سه درجه سانتی گراد زیر صفر می‌رسد. وی با اشاره به افزایش دو تا سه درجه‌ای دما در ۲۴ ساعت آینده، افزود: شهرضا با دمای ۱۷ درجه سانتی گراد زیر صفر و چوپانان با دمای ۹ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بوده‌اند. کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با اشاره به بارندگی‌های ۲۴ ساعت گذشته، اضافه کرد: بیشترین بارش از دهاقان با میانگین هفت میلی متر باران (۱۰٫۵ سانتی متر ارتفاع برف) گزارش شده است.
فارسفارس2 هفته قبل
پس از آن هیأت نظارت در تاریخ دوم تا ۲۱ دی ماه به شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده رسیدگی کرده و در خصوص صلاحیت کلیه داوطلبان پس از کسب نظر هیأت مرکزی نظارت اظهارنظر و نتایج را به فرماندار مربوطه اعلام می‌کند. طبق گمانه‌زنی‌ها عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین و خور و بیابانک و محسن کوهکن نماینده مردم لنجان نیز توسط هیأت‌های نظارت احراز صلاحیت نشدند. آخرین وضعیت احراز صلاحیت چهره‌های شاخص اصفهانحیدرعلی عابدی، احمد سالک و حمیدرضا فولادگر نمایندگان فعلی مردم اصفهان نیز از شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی انصراف دادند، مرتضی صفاری نطنزی نماینده نطنز و قمصر تیرماه امسال به رحمت ایزدی پیوسته بود. البته نتیجه احراز صلاحیت اعلام شده حاکی از این است که برخی از چهره‌های شاخص احراز صلاحیت نشده‌اند، البته شکایت و پیگیری‌ها همچنان ادامه خواهد داشت و امکان دارد وضعیت این افراد دچار تغییر شود، با وجود این که هنوز وضعیت شهرستان‌ها مشخص نیست اما ستادهای شهرستانی نیز فعال شدند. همچنین در مورد ثبت‌نام چهره‌های شاخص جریانات سیاسی غالب در اصفهان گفته می‌شود از هر دو جناح دست کم ۴ تا ۵ چهره مطرح برای حضور در لیست‌های انتخاباتی در مراحل بررسی احراز صلاحیت نشده‌اند و از طریق قانونی پیگیر بررسی مجدد پرونده خود هستند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
مصطفی حدیدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به اکران مردمی فیلم‌های عمار در اصفهان اظهار داشت: اکران مردمی همزمان با یادواره شهدای محله جمیران و دومین سالگرد شهید سجاد شاهسنایی در مسجد امام علی (ع) جمیران آغاز شد و سایر اکران‌های مردمی در استان اصفهان زیرشاخه دهمین جشنواره عمار به حساب می‌آیند. وی افزود: با توجه به مناسبت‌ها موضوع فیلم‌های اکران‌ متفاوت است که برای مثال در ایام ۹ دی و روز بصیرت و میثاق امت با ولایت فیلم‌های اکران شده متناسب با این مناسبت‌ها بود؛ آنچه که در جشنواره فیلم عمار اهمیت دارد، مردمی بودن آن است که حتی مسئولان اجرایی این ستاد نیز داوطلبانه برای این کار فرهنگی وقت صرف می‌کنند. دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار اصفهان با اشاره به آثار این جشنواره تصریح کرد: هر سال تنوع آثار بیشتر می‌شود و در سال جاری آثار داستانی بیشتر شده است و جشنواره عمار صرفا برای یک زمان خاصی تعریف نشده است بلکه ارسال آثار تداوم دارد و به فراخور مناسبت‌ها آثار ارسال می‌شود و همین موضوع سبب شده که جشنواره عمار در طول سال هم برگزار شود. وی اکران فیلم‌های جشنواره عمار را باعث اتفاقات خوبی برای شهرستان‌ها دانست و گفت: برای مثال در شهرستان دهاقان با اینکه در مضیقه هستند و به کمک خیرین ۹۵۰ نفر فیلم منطقه پرواز ممنوع را تماشا کردند، در خمینی شهر نیز سینما فرهنگ آن با اکران فیلم عمار راه اندازی شد و مخاطبین انیمیشن بنیامین و منطقه پرواز ممنوع نزدیک به ۶ هزار و ۷۰۰ نفر شده بود. حدیدی در خصوص داوری و اکران همزمان فیلم‌ها گفت: برخی از آثاری که در سال داوری شدند در بدنه اکران قرار نمی‌گیرند و این آثار اکران شده در سال گذشته داوری شده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی معتقد است لایحه بودجه ۹۹ با لایحه‌های قبلی بودجه تفاوت چندانی ندارد و به‌طور کلی بودجه‌های کشور شفافیت لازم را نداشتند و ندارند. براساس این گزارش حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ مجلس شورای اسلامی درباره ایرادات و مشکلات اساسی لایحه بودجه سال آتی معتقد است؛ بودجه سال ۹۹ ضمن اشکالات فراوان بسیار فریب‌دهنده است و باید آن را در مجلس اصلاح کرد. وی گفته است تغییراتی که ما بنا داریم در بودجه سال ۹۹ بدهیم بسیار است. حمیدرضا فولادگر با اشاره به بودجه ۹۹ اظهار داشت: ساختار کلی بودجه ۹۹ با وجود توصیه‌های مقام معظم رهبری همچنان مانند قبل است و عملا اصلاحی در آن صورت نگرفته و کسری بودجه در آن مشهود است. به گزارش تسنیم دولت همان راهی را که در لایحه بودجه ۹۸ طی کرد، درباره لایحه بودجه ۹۹ هم در پیش گرفته است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/اصفهان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: تفسیر نقشه‌های هواشناسی بیانگر ادامه فعالیت سامانه ناپایدار تا اواخر وقت امروز در استان در بخش‌های شرق، شمال شرق و جنوب است. کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان درخصوص دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در استان اصفهان، گفت: دما در اکثر مناطق استان ۱ تا ۳ درجه کاهش خواهد داشت. سیدان با اشاره به فعالیت سامانه سرد بارش زا در استان گفت: این سامانه که به صورت بارش برف و باران، مه آلودگی و کاهش محسوس دما است، از روز جمعه به استان وارد شده و شدت آن در روز شنبه خواهد بود و اواخر روز شنبه از استان خارج می‌شود. همچنین میزان بارش در شهر اصفهان ۲ دهم گزارش شده است. هوای اصفهان سالم استهمچنین بر اساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ایستگاه‌های پایش دائم، بر حسب شاخص کیفیت هوا (AQI) با میانگین شاخص ۶۸ در تمام مناطق شهر اصفهان سالم گزارش شده است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
استان اصفهان دارای حدود ۶ هزار تخت بیمارستانی، ۵۲ بیمارستان (۳۷ دولتی و ۱۵ خصوصی و خیریه)، حدود ۵۰۰ پایگاه سلامت شهری، بیش از ۵۲۰ باب خانه بهداشت روستایی و ۸۰ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی است. نظیر این چالش بهداشتی در دیگر شهرستانهای استان اصفهان از جمله خور و بیابانک، فریدن، بویین و میاندشت، دهاقان، خوانسار و نایین وجود دارد که شهروندان این مناطق توجه بیشتر مسوولان امر به این مهم را خواستار شدند. یکی از شهروندان بیان کرد: یکی از مشکلات درمانی این شهرستان که موجب سردرگمی و اتلاف وقت بیماران و مراجعان می‌شود، فقدان وجود سیستم نوبت‌دهی از راه دور است. فاطمه حسینی تصریح کرد: تامین پزشکان متخصص، تجهیز و تامین نیروی انسانی مراکز و خانه‌های بهداشت از جمله مطالبات حوزه بهداشت و درمان شهرستان آران‌ و بیدگل است. در زمان حاضر ۲ باب بیمارستان، ۹ خانه بهداشت، ۶ مرکز خدمات شهری و هفت پایگاه سلامت در شهرستان آران‌ و بیدگل فعالیت دارد.
مهرمهر2 هفته قبل
امام جمعه دهاقان با اشاره به تشییع با شکوه شهدای مقاومت در کشور عراق و ایران ابراز داشت: ما بعد از انقلاب تشییعی باشکوه‌تر از تشییع امام خمینی (ره) نداشتیم ولی زمان رحلت امام با زمان کنونی بسیار متفاوت است چراکه تشییع سردار سلیمانی بعد از وقایع آبان امسال و بعد از اینکه کشور چندین سال تحت بمباران تبلیغاتی دشمن بود انجام شد. وی تشییع سردار را عنایت خاص الهی دانست و بیان کرد: این تشییع باعث شد مملکت و انقلاب ما جانی تازه پیدا کند. پاسخ جمهوری اسلامی ایران اصلا قابل توصیف نیستامام جمعه دهاقان با اشاره به پاسخ سخت سپاه پاسداران به جنایت آمریکا گفت: کسی جرات نداشت یک خمپاره سمت آمریکا پرداخت کند، کار سپاه بسیار قابل تحسین است گرچه این مقدمه کار بود و ما در آستانه انتقام اصلی هستیم. وی درباره تلفات این سیلی سخت بیان داشت: غیر ممکن است که در پایگاه با آن عظمت تلفاتی نباشد اما هیچکدام از آن افراد به اندازه حاج قاسم با ارزش نبودند چراکه خاک پای سردار هم از سر ترامپ زیادی است. قدرت آمریکا برای همیشه در هم شکسته شدرضوانی در بخش دیگر از سخنان خود بیان داشت: بعد از انتقام سخت ایران قدرت آمریکا در هم شکسته شد و کشورهایی که به آمریکا پول می‌پرداختند تا امنیت خود را تامین کنند دیگر امیدی به آمریکا ندارند
ایمناایمنا2 هفته قبل
احمدرضا زارعان در گفت وگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان دهاقان با اشاره به اصلاح شبکه و استانداردسازی انشعابات آب محله عطا آباد و قسمتی از خیابان‌های شهر، اظهار کرد: لوله‌های به کار رفته برای اصلاحات از جنس پلی اتیلن به قطرهای۹۰و۱۱۰ میلیمتر است که به طول ۲۰۰ متر استانداردسازی شده است. وی هزینه این عملیات را دو میلیارد ریال از محل اعتبارات جاری عنوان کرد و گفت: برخی از شبکه‌ها و لوله‌های آبرسانی شهر دچار فرسودگی است که نیاز به اصلاح دارد. مدیر آبفا شهرستان دهاقان با اشاره به تکمیل مخزن دو هزار مترمکعبی آب شهر گلشن نیز افزود: عملیات ساخت این مخزن ۱۰میلیارد ریال از محل اعتبارعمرانی منطقه تامین شده است که به زودی آبگیری آن انجام می‌شود. زارعان گفت: آزمایش‌های آبگیری این مخزن انجام شده و تا یک ماه آینده به بهره برداری می‌رسد. مدیر آبفا شهرستان دهاقان تصریح کرد: خط انتقال آب به شهرستان از طرح‌های بزرگ منطقه است که امیدواریم تا پایان سال عملیات اجرایی ساخت، آزمایش و … نیز تکمیل شود.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، یادواره شهدای طلاب و روحانیون شهرستان دهاقان شامگاه چهارشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) اصفهان، مسئولین شهرستان، خانواده شهدا و مردم انقلابی و ولایتمدار شهرستان دهاقان برگزار گردید. حجت الاسلام رحمت الله صادقی ادامه داد: غیور مردان سپاه قبل از آنکه سردار عزیز را به خاک بسپارند با چندین فروند موشک پایگاه نظامی عین الاسد آمریکا را مورد هدف قرار دادند. حاج قاسم در میان همه محبوب بودوی با اشاره به محبوبیت سپهبد سلیمانی در میان همه اقشار مردم گفت: حبوبیت حاج قاسم سلیمانی در میان مردم به اندازه‌ای زیاد بود که در شهادت وی همه در همه سنی و از هر حزبی در سوگ وی گریستند. صادقی بیان داشت: در سیل امسال ایشان شخصا میان مردم آمدند و اقدام به کمک رسانی به سیل زدگان کردند که این حرکت مورد استقبال مردم قرار گرفت. گفتنی است در پایان این مراسم تمثال شهدای روحانی و طلاب شهرستان به خانواده معظم این عزیزان اهداء شد؛ شهرستان دهاقان ۶ شهید طلبه و روحانی دارد.
مهرمهر3 هفته قبل
تولید محصولات با کیفیت و صادرات و ارزآوری در شرایط تحریم‌های ناجوانمردانه با کشت در فضای بسته می‌تواند محقق شود. وی با بیان اینکه بالغ بر ۳۰۰ هزار تن محصولات گلخانه‌ای اعم از سبزیجات و صیفی جات در فضای گلخانه‌ای در استان اصفهان تولید می‌شود گفت: عمده محصولات تولید شده در گلخانه‌ها خیار، گوجه فرنگی، انواع فلفل رنگی، دلمه‌ای، بادمجان، سبزیجات برگی و توت فرنگی است. ۱۰ درصد واحدهای گلخانه‌ای هم در زمینه انواع گل و گیاهان زینتی فعالیت می‌کنند. وی افزود: عمده تولیدات محصولات گلخانه‌ای در شهرستانهای فلاورجان، دهاقان، مبارکه، تیران و کرون، اصفهان، شهرضا، نجف آباد، خمینی شهر انجام می‌شود و درصدد هستیم در تمام شهرستانهای استان اصفهان کشت محصولات گلخانه‌ای را توسعه دهیم. برنامه‌های حمایتی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان برای متقاضیان احداث گلخانهمدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان به منظور حمایت از تولید محصولات گلخانه‌ای و توسعه واحدهای گلخانه‌ای در استان اصفهان اقداماتی انجام داده است اظهار داشت: تسهیل‌گری در روند صدور پروانه تاسیس واحدهای گلخانه‌ای و اخذ مجوزهای لازم در کمترین زمان ممکن و صدور آن در مدت یک ماه در سازمان نظام مهندسی از اقدامات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان بوده است.
مهرمهر3 هفته قبل
محمودرضا افلاکی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه استان اصفهان جایگاه سوم در تولید سیب زمینی را در کشور دارد، اظهار داشت: استان اصفهان ۵۰۰ هزار تن سیب زمینی را در دو دوره کشت در سال تولید می‌کند. هسته‌های اولیه بذر سیب زمینی توسط تولیدکنندگان دارای مجوز خریداری می‌شودمدیرزراعت اداره کل جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه هسته‌های اولیه بذر سیب زمینی توسط تولیدکنندگان دارای مجوز ثبت و کنترل گواهی بذر و نهال خریداری می‌شود تصریح کرد: بذرهای خریداری شده در یک فرایند زمانی بذرهای پایدار به بذر خوراکی تبدیل می‌شود و به بازار عرضه خواهد شد. افلاکی با اعلام اینکه با همت متخصصان بیوتکنولوژی و تولیدکنندگان ۹۰ درصد از تولید بذر «مینی تیوبر» در کشور متعلق به استان اصفهان است، گفت: استان اصفهان در تولید بذر «مینی تیوبر» جایگاه نخست را در کشور دارد. وی با اشاره به ظرفیت دانشگاه‌های استان اصفهان و آزمایشگاه‌های کشاورزی در تولید و خدمات رسانی فنی به محصول سیب زمینی اظهار داشت: در بخش مکانیزاسیون محصول سیب زمینی هم از دو شرکت برتر کشور ادوات داشت و برداشت کننده سیب زمینی را بهره می‌گیریم. وی افزود: از ۱۰۰ نفر عضو کانون سیب زمینی در کشور ده نفر در استان اصفهان هستند و رئیس کانون سیب زمینی کشور از کشاورزان اصفهانی است که از مزایای تولید سیب زمینی در استان اصفهان محسوب می‌شود.
ایمناایمنا3 هفته قبل
نوید حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به استقرار جوی پایدار در استان، اظهار کرد: افزایش غلظت آلاینده‌ها را از روز دوشنبه تا چهارشنبه در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر اصفهان شاهد خواهیم بود. وی با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده سه تا شش درجه سردتر خواهد شد، افزود: بویین میاندشت با دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد زیر صفر و خوروبیابانک با دمای ۱۴ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان پیش بینی می‌شود. معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان امروز به ۹ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما صبح فردا به سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد. حاجی بابایی با اشاره به میزان بارندگی‌های ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان، اضافه کرد: بارش‌ها از اصفهان با میانگین ۲٫۵ میلی متر، سمیرم با میانگین ۱۷٫۷ میلی‌متر، شهرضا با میانگین ۶٫۳ میلی‌متر، چادگان با میانگین ۳٫۸ میلی‌متر، فریدونشهر با میانگین ۳٫۲ میلی‌متر، خوانسار با میانگین سه دهم میلی‌متر، داران و مبارکه با میانگین ۵٫۵ میلی‌متر، دهاقان با میانگین ۸٫۱ میلی‌متر، زرین شهر با میانگین ۵٫۲ میلی‌متر، نجف آباد با میانگین ۴٫۲ میلی‌متر و ورزنه با میانگین ۱٫۲ میلی‌متر گزارش شده است.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اصغر رضوانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دهاقان با تبریک و تسلیت شهادت سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی به عموم ملتهای جهان اسلام، و رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: دولت آمریکا با اقدام جنایت کارانه بامداد امروز گور خود را کند. وی افزود: آمریکا نمی‌خواهد کشور‌های اسلامی با یکدیگر متحد شوند و یا آتشی که در منطقه برافروخته خاموش شود و همه این موارد در راستای برپا ماندن دولت اسرائیل است. امام جمعه دهاقان بیان داشت: آمریکای جنایت کار باید بداند ما اهدافی که شهید سردار سپهبد سلیمانی در قید حیات برای وحدت اسلامی داشتند را با جدیت و قوت ادامه خواهیم داد. وی ادامه داد: در این راه باید مردم و مسئولان مراقب باشند تا وحدت ملی ما بر هم نخورد و در این راه باید تقوا پیشه کنیم. رضوانی گفت: در این مسیر باید بدانیم که راه همواری در پیش نداریم اما اگر به اهدافی که مقام معظم رهبری تبیین کرده‌اند به درستی عمل کنیم به یقین همچون همیشه در القای مسیر مقاومت به دنیا و در راه پیشبرد اهداف انقلاب و نظام موفق خواهیم بود.
ایمناایمنا3 هفته قبل
کرامتی تصریح کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی به مالک اشتر معروف بود و محبوبیت خاصی نزد مقام معظم رهبری و ملت ایران و مسلمانان جهان داشتند. مردم ولایتمدار و شهید پرور دولت آباد پس از اقامه نماز جمعه از درب مصلی نماز جمعه از بلوار طالقانی به طرف سه راهی امام رضا علیه السلام در راهپیمایی وحدت آفرین و اعلام نفرت و انزجار از جناجیت آمریکایی خبیث شرکت کردند. مردم شهر گز امروز پس از اقامه نماز جمعه از درب مصلی نماز جمعه در راهپیمایی اعلام نفرت و انزجار از آمریکای خبیث شرکت کردند و خواستار پاسخ محکم در جنایت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به آمریکای خبیث شدند. شهادت سردار سلیمانی مقدمه شکست استکبار استحجت الاسلام اصغر رضوانی، در خطبه‌های نماز جمعه دهاقان شهادت سردار قاسم سلیمانی را مقدمه پیروزی حرمین شریفین ونابودی استکبار عنوان کردوگفت: این توطئه دشمنان بدون پاسخ نخواهد ماند. به گزارش ایمنا، در پایان نماز جمعه، مردم شهرستان دهاقان نیز به پاس رشادت‌های این بسیجی به تمام معنا، اعلام انزجار خودرا از آمریکاواستکبار با مشت‌های گره کرده نمودند وفرایاد «هیهات من الذله» سردادند.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسلم زمانی پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طول دو سال گذشته ۶۶ طرح کارآفرینی به صندوق مهر و امید استان ارائه شده استوی بیان داشت: میزان تسهیلات برآورد شده ۴۷ میلیارد ریال بوده که ۲۸ میلیارد ریال آن تصویب شده است. وی با اشاره به پرداخت ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات این صندوق به شهرستان، گفت: تعداد کارگروه‌های مشاغل حمایتی کمیته امداد، هلال احمر و بهزیستی ۳۸ مورد بوده است. رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهاقان، خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیز ۱۸ میلیارد ریال به تعدادی از طرح‌ها اختصاص داده شده که بزرگترین آن به میزان ۱۵ میلیارد ریال مربوط به طرح گردشگری در شهرستان است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
وی با تأکید بر اینکه نگاه مسئولان استان اصفهان خاص نقاط ویژه اصفهان است، بیان کرد: برای مسئولان استان، شهر اصفهان اهمیت دارد و امکانات در آنجا تمرکز یافته است، نگاه استان تنها به شرق، بخشی از غرب و شمال است. نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادعای استانی شدن کاشان به دلیل نگاه تبعیض‌آمیز استان بوده است، تصریح کرد: نگاه مدیران استان اصفهان باید به همه شهرستان‌ها یکسان باشد و اعتبارات بر اساس شاخص‌های شهرستانی اختصاص پیدا کند. محمودی با بیان اینکه ساختمان دانشگاه دولتی در محور شهرضا به اصفهان سبب می‌شود که دانشجو شهرضا را نبیند، گفت: اصول پدافند غیرعامل در این ساختمان دیده نشده است. نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساختمان فعلی دانشگاه دولتی شهرضا در محور شهرضا به اصفهان به پارک علم و فناوری تبدیل می‌شود، خاطرنشان کرد: باید برای شهرستان شهرضا سند توسعه تدوین شود تا یک سرمایه‌گذار بتواند نیازهای شهرستان را احصا کند. وی با اشاره به موضوع آب شهرضا گفت: آب شهرضا از چاه‌های شهرضا و وردشت سمیرم تأمین می‌شود، اگر آن زمان که انتقال آب انجام می‌شد تخصیص از یک آب پایدار انجام می‌شد، امروز با مشکل کم آبی روبه‌رو نبودیم، با توجه به یک دهه خشکسالی بیشتر چاه‌ها در حال خارج شدن از مدار است.
ایمناایمنا3 هفته قبل
وی با بیان اینکه وجود چنین فروشگاه هایی الزاما منفی نیستو در قانون نظام صنفی نیز در مورد آن آمده است، افزود: در این بین نکته مهم این است که واحدهای صنفی کوچک در این شرایط چطور خود را وفق دهند. به هر حال دنیا به سمت به روز شدن و استفاده از شیوه‌های مدرن پیش می‌روند به طور مثال پیش از این خبرنگاران ضبط‌های صوتی بزرگ با دوربین‌های سنگین داشتند اما اکنون از یک موبایل برای انجام همه کارهای خود بهره می‌برند. معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: بازار خواه یا ناخواه مسیر خود را طی می‌کند و نمی‌توان برای آن خیلی تعیین تکلیف کرد اما رویکردی که هر واحد صنفی اتخاذ می‌کند، مهم است. وی اظهار کرد: واحدهای صنفی خرد می‌توانند با شراکت با چنین فروشگاه هایی یا ایجاد فروشگاه بزرگ با دیگر واحدها از تعطیلی خود جلوگیری کرده یا ضررشان را کمتر کنند. قبادی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پایین آمدن قیمت دام در دامداری‌ها و کاهش نیافتن قیمت گوشت قرمز در قصابی‌ها یا افزایش آن منطقی نیست و چنین اقدامی انجام نگرفته است.
ایمناایمنا4 هفته قبل
مسلم زمانی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان دهاقان با بیان اینکه در طول دو سال گذشته ۶۶ طرح کارآفرینی به صندوق مهر و امید استان ارائه شده است، اظهار کرد: میزان تسهیلات برآورد شده ۴۷ میلیارد ریال بوده که ۲۸ میلیارد ریال آن تصویب شده است. وی با اشاره به پرداخت ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات این صندوق به شهرستان، گفت: تعداد کارگروه‌های مشاغل حمایتی کمیته امداد، هلال احمر و بهزیستی ۳۸ مورد بوده است. رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهاقان، خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیز ۱۸ میلیارد ریال باقیمانده به تعدادی از طرح‌ها اختصاص داده شده که بزرگترین آن به میزان ۱۵ میلیارد ریال مربوط به طرح گردشگری در شهرستان است.

به انتهای لیست رسیدید