دهه اول محرم

دهه اول محرم

ایرناایرنا2 هفته قبل
خطیب جمعه تهران گفت: خوی آمریکایی‌ها بار دیگر با انتقام از حشد الشعبی‌ها که کلک داعش را منطقه کنده‌اند، خود را نشان داد. وی تاکید کرد: فضای ضد آمریکایی بر عراق حاکم شده و با این جنایتی که کردند زمینه اخراج اینها از عراق به خوبی فراهم شده و فرصتی است که غیرتمندان عراقی کلک آمریکایی‌ها را عراق بکنند. این فضا فضای مقدسی است، این فضای مقدس باید تا اخراج آخرین نیروی آمریکایی از عراق ادامه پیدا کند. وی ادامه داد: شهید سلیمانی مصداق بارز آیه ۲۳ سوره احزاب است؛ برخی از مومنان اسم ایمان را دارند اما دروغ می‌گویند پای ایمانشان نمی‌ایستند اما بعضی‌ها صادقانه پای ایمانشان می‌ایستند؛ شهید سلیمانی از اینها بود. خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: سردار سلیمانی مالک اشتر ولایت بود، معتقدم از داغ‌های سنگینی که بر قلب ولایت وارد شده همین داغ حاج قاسم سلیمانی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
اعتمادآنلاین| آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به شهادت سردار قاسم سلیمانی اظهار کرد: خبر جانگداز سردار رشید فدایی فاطمه (س) باعث شد آنچه برای امروز آماده کرده‌ بودم را تغییر دهم. وی افزود: ایشان دقیقا در سن ۶۳ سالگی و پس از دقیقا ۴۰ سال مجاهدت خستگی ناپذیر به شهادت رسید. او بارها تا مرز شهادت پیش رفت اما خدا خواست که او زنده بماند و در این مقطع از تاریخ اسلام داعش را نابود کند. خاتمی با بیان اینکه سردار سلیمانی سرباز امام علی (ع) بود، اظهار کرد: سردار سلیمانی مالک اشتر ولایت بود. معتقدم از داغ‌های سنگینی که بر قلب ولایت وارد شده همین داغ سردار قاسم سلیمانی است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
خطیب نماز جمعه تهران گفت: معتقدم از داغ‌های سنگینی که بر قلب ولایت وارد شده همین داغ سردار قاسم سلیمانی است. به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به شهادت سردار قاسم سلیمانی اظهار کرد: خبر جانگداز سردار رشید فدایی فاطمه (س) باعث شد آنچه برای امروز آماده کرده‌ بودم را تغییر دهم. خاتمی با بیان اینکه سردار سلیمانی سرباز امام علی (ع) بود، اظهار کرد: سردار سلیمانی مالک اشتر ولایت بود. معتقدم از داغ‌های سنگینی که بر قلب ولایت وارد شده همین داغ سردار قاسم سلیمانی است. خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: بدون هیچگونه تردیدی راه او و کار او ادامه دارد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبرگزاری ایسنا: خطیب نماز جمعه تهران گفت: معتقدم از داغ‌های سنگینی که بر قلب ولایت وارد شده همین داغ سردار قاسم سلیمانی است. وی افزود: ایشان دقیقا در سن ۶۳ سالگی و پس از دقیقا ۴۰ سال مجاهدت خستگی ناپذیر به شهادت رسید. خاتمی با بیان اینکه سردار سلیمانی سرباز امام علی (ع) بود، اظهار کرد: سردار سلیمانی مالک اشتر ولایت بود. معتقدم از داغ‌های سنگینی که بر قلب ولایت وارد شده همین داغ سردار قاسم سلیمانی است. آمریکایی‌ها و به خصوص ترامپ مطمئن باشند که خون سردار سلیمانی خواهد جوشید و انتقامی از آنان خواهیم گرفت که روزشان را به شب سیاه تبدیل خواهد کرد.

معرفی سریال محرمی شبکه سه + تصاویر

3+
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
ایسناایسنا1 ماه قبل
مدیر فضای مجازی سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه یکی از برنامه‌های محوری بسیج جامعه زنان تربیت نیروهای مسلط بر حوزه رسانه و فضای مجازی است، گفت: عملکرد فضای مجازی بسیج جامعه زنان نشان می‌دهد که زنان بسیجی کاملا به اهمیت این جبهه و کارزار جدید واقفند و می‌دانند که امروز جبهه جنگ نرم عناصر دشمن در بسته فضای مجازی تعریف شده است. وی افزود: عملکرد فضای مجازی بسیج جامعه زنان نشان می‌دهد که زنان بسیجی کاملا به اهمیت این جبهه و کارزار جدید واقفند و می‌دانند که امروز جبهه جنگ نرم عناصر دشمن در بسته فضای مجازی تعریف شده است. خطیب‌زاده عنوان کرد: ایجاد گردان‌های سایبری بسیج از جمله اقدامات بسیج به شمار می‌رود که حتی دشمنان نیز به موفقیت و اقتدار آن اذعان کرده‌اند. مدیر فضای مجازی سازمان بسیج جامعه زنان کشور همچنین از تولید کلیپ و نماهنگ و موشن گرافی‌ها در بسیج سخن گفت و افزود: بسیج جامعه زنان امسال در هفته عفاف و حجاب دو موشن گرافی و کلیپ مستندگونه نوروبیولوژیک حجاب را تولید کرد. خطیب‌زاده در خصوص برنامه‌های بسیج جامعه زنان برای آینده نیز خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های محوری بسیج جامعه زنان تربیت نیروهای مسلط بر حوزه رسانه و فضای مجازی است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما خانم سمیرا خطیب زاده مدیر فضای مجازی سازمان بسیج جامعه زنان کشور در شبکه رادیویی گفتگو گفت: پس از فتنه ۸۸ و ضرورت بصیرت افزایی مردم به ویژه بسیجیان، «قرارگاه بصیرت» در سازمان بسیج مستضعفین تشکیل شد، اما به مرور که از حالت قرارگاه خارج شد «سازمان فضای مجازی» متشکل از معاونت‌های مختلف و به صورت تخصصی و هدفمند شکل گرفت. وی افزود: عملکرد فضای مجازی بسیج جامعه زنان نشان می‌دهد که زنان بسیجی به اهمیت این جبهه و کارزار جدید آگاهند و می‌دانند که امروز جبهه جنگ نرم عناصر دشمن در بسته فضای مجازی تعریف شده است. مدیر فضای مجازی سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: یک سایت خبری را در سال ۱۳۸۲ با خبرنگاران بسیجی و تولید‌های بسیار خوب راه اندازی کردیم و در حوزه‌های مختلف مانند عفاف و حجاب، زنان ورزشکار، مسایل پزشکی و بهداشتی و … محتوا و خبر تولید می‌کنیم. این مقام مسئول یادآور شد: حدود ۱۱۲ هزار پیامک در فصل تابستان به عنوان گزیده‌ای از مطالب تولیدی به مخاطبان ارسال کردیم و کانال‌هایی را هم در بستر شبکه‌های اجتماعی ایجاد کردیم که روزانه در آن‌ها مطالبی بارگذاری می‌شود. خانم خطیب زاده بیان کرد: ایجاد گردان‌های سایبری بسیج از اقدام‌های بسیج است که حتی دشمنان هم به موفقیت و اقتدار آن اذعان کرده‌اند. وی با اشاره به سانسور رسانه‌ای راهپیمایی اربعین حسینی در سال‌های قبل در رسانه‌های بین المللی گفت: جریان‌های رسانه‌ای دنیا هیچ تمایلی برای انعکاس این راهپیمایی عظیم ندارند و آن را سانسور می‌کنند، اما امسال قرار شد این حصر رسانه‌ای شکسته شود، از این رو همه گردان‌های سایبری بسیج از دهه اول محرم با هشتگ «حب الحسین یجمعنا» آغاز به کار کردند و ندای این پیام‌ها به گوش بسیاری از جهانیان اعم از مسلمان و غیرمسلمان رسید. مدیر فضای مجازی سازمان بسیج جامعه زنان کشور همچنین از تولید نماهنگ و موشن گرافی‌ها در بسیج سخن گفت و افزود: بسیج جامعه زنان امسال در هفته عفاف و حجاب دو موشن گرافی و نماهنگ مستندگونه نوروبیولوژیک حجاب را تولید کرد و بازدید از این آثار به اندازه‌ای بود که BBC فارسی و انگلیسی هم به آن واکنش نشان دادند. خانم خطیب زاده درباره برنامه‌های بسیج جامعه زنان برای آینده گفت: یکی از برنامه‌های محوری بسیج جامعه زنان تربیت نیرو‌های مسلط بر حوزه رسانه و فضای مجازی است و علاوه بر این قرار است گردان‌های سایبری را در بخش زنان به شکل تخصصی فعال کنیم.
فارسفارس2 ماه قبل
پیگیری‌های «فارس من» در اصفهان منجر به توقف فعالیت بخش ناباروری بیمارستان خانواده که بدون مجوز فعالیت می‌کرد، شد و آخرین وضعیت سهام ذوب‌آهن را نیز به سهام‌داران این شرکت اعلام کرد. به گفته بهروز کلیدری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بخش درمان باروری و ناباروری این بیمارستان تعطیل و برای تخلفات صورت گرفته نیز پرونده تشکیل شد. وی همچنین از تلاش با مساعدت‌ همه بخش‌ها برای برطرف شدن مشکلات دیگر این بخش در موضوع نقاط حادثه‌خیز خبر داد. (اینجا بخوانید) همین موضوع عاملی شد تا یک مخاطب در سامان فارس من پویشی با عنوان «حمایت از هیأت بزرگ اصفهان که در آستان تعطیلی است» را ایجاد کند. مدیرکل راه‌آهن استان اصفهان در پاسخ به اینکه چرا قطار شیراز مشهد یا شیراز تهران در اصفهان توقف ندارند، گفت: ایستگاه راه‌آهن اصفهان اصطلاحا «یک‌طرفه» است، به این معنی که امکان این نیست که قطار وارد بشود و مسیرش را ادامه دهد، قطارها یا باید مبدأ یا مقصدشان اصفهان باشد.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، مهدیه تهران همچون هفته‌های گذشته مراسم قرائت دعای ندبه و کمیل را در روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ آبان‌ و اول آذرماه برگزار می‌کند. در روز پنجشنبه ۳۰ آبان‌ماه، ابتدا جلسه قرآنی صوت، تجوید، روخوانی و بیان احکام از ساعت ۲۰ برگزار خواهد شد و سپس قرائت دعای کمیل بانوای محمد عیسی از ساعت ۲۱ برگزار خواهد شد. همچنین در روز جمعه اول آذرماه نیز مراسم قرائت دعای ندبه از ساعت ۶:۳۰ با سخنرانی حجت‌الاسلام علی آقابابا و قرائت دعای احمد زین العابدین برگزار خواهد شد. براساس این گزارش، حسن کافی مدیرعامل مهدیه تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به قدمت برگزاری مراسم هفتگی قرائت دعای کمیل و دعای ندبه اظهار داشت: مهدیه تهران در طول سال بیش از ۲۰۰ برنامه مذهبی را در مناسبت‌های مختلف اعیاد، عزا و مناسبت‌های ملی برگزار می‌کند که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آن مراسم عزاداری دهه اول محرم و دهه آخر صفر است و به صورت هفتگی و ثابت نیز مراسم قرائت دعای کمیل و قرائت دعای ندبه در آن برگزار می‌شود که تاکنون هیچ‌گاه این مراسم، در طول ۵۱ سال فعالیت این مکان، تعطیل نشده است. انتهای پیام/
همشهریهمشهری2 ماه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، با توجه به دستورالعمل اجرایی ایام محرم ۹۸ در راستای اشاعه فرهنگ محیط زیستی و اجرای شاخص‌های مرتبط با آن در این ایام، هیئات سبز عزادار حضرت سیدالشهداء (ع) در مناطق ۲۲گانه شناسایی و انتخاب شد. اقدامات و فعالیت‌های مرتبط در حوزه مدیریت پسماند، اصلاح الگوی مصرف، آموزش و مشارکت‌های مردمی، مدیریت ترافیک، سلامت و بهداشت عمومی از جمله معیارها و شاخص‌هایی است که در شناسایی و انتخاب هیئت سبز عزاداران حضرت سیدالشهداء (ع) در مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران مدنظر قرار گرفت. در همین خصوص مراسمی به منظور تقدیر از این هیئات سبز برتر، روز سه‌شنبه ۱۴ از ساعت ۱۴ الی ۱۶ در سالن همایش شهرداری منطقه ۹ تهران برگزار می‌شود.
آناجآناج2 ماه قبل
دست اندرکاران شاه حسین گویان محله خیابان نیز در آن هیئت حضور داشتند. فلسفه تشکیل هیئت تشنگان کوثر نیز بدین گونه بود. بنابراین مجبور شدیم جلسات هیئت را در این مسجد برگزار کنیم که البته لطف خدا هم شامل حال ما شد. اتصال تمامی هنگ‌های مداحی به ردیف‌های موسیقینوبر؛ جنابعالی در مداحی‌های خود از ردیف‌های موسیقی استفاده کردید. بنده سعی کردم این تفاوت را در هیئت تشنگان کوثر رعایت کنم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
در بیت‌العباس محله امامزاده‌ نرمی واقع در شهرستان برخوار براساس یک رسم دیرینه روز ۲۸ صفر مصادف با رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام حسن مجتبی (ع) مراسم تعزیه خوانی برگزار شد. در حاشیه این مراسم با چند تن از تعزیه خوانان این هیئت به گفتوگو پرداختیم که حاوی نکات قابل تاملی بود. حسین نریمانی تعزیه خوان نقش امام حسین (ع) و سرپرست گروه تعزیه خوانی امامزاده نرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون سبک‌های جدید تعزیه خوانی گفت: همانگونه که امام خمینی (ره) فرمودند «عزاداری باید به شیوه سنتی برگزار و سنت‌های قدیمی حفظ شود». نکته قابل توجه در این مراسم، موقع شنیدن اذان است؛ تعزیه متوقف و همه به نماز جماعت می‌ایستند. اما گروه تعزیه خوانی هیئت متوسلین به شهدای کربلای معلی با پیروی از سخنان معصومین با این آفت‌ها مبارزه کرده‌اند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
معاون خدمات شهری شهردار مشهد به تشریح برنامه‌های ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد در دهه پایانی ماه صفر پرداخت. به گزارش ایسنا، مهدی یعقوبی در نشست خبری «اعلام برنامه‌های دهه پایانی ماه صفر شهرداری مشهد» که در سالن جلسات شهدای شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: ستاد مناسبت‌های شهرداری چند سال است که به ریاست شهردار و قائم‌مقامی معاونت خدمات شهری شکل گرفته است. معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، گفت: طرح پاکیاران حریم رضوی را در دهه اول محرم داشتیم. وی افزود: در پایانه‌ها نیز ۱۰۰ دستگاه اتوبوس ناوگان درون‌شهری بخش خصوصی و ۱۰۰ دستگاه ون درون‌شهری برای سرویس‌دهی هماهنگ شده‌‎اند. معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، خاطرنشان کرد: در عرصه میدان شهدا نمایش آیینی را نیز خواهیم داشت.
پارس نیوزپارس نیوز3 ماه قبل
توجه ویژه رهبر انقلاب به حوزه ادبیات و خصوصا شعر در روزهای گذشته، نمود دیگری یافت و به تازگی ترکیب‌بند یک بانوی شاعر مورد توجه، تمجید و تشویق ایشان قرار گرفته است. بر اساس این گزارش، نغمه مستشار نظامی، بانوی شاعری است که ترکیب‌بند عاشورایی وی مورد تمجید مقام معظم رهبری قرار گرفته و ضمن تماس دفتر ایشان با این شاعر از سروده او تقدیر به عمل آمد. از آن سوی تلفن گفتند: «ایشان ترکیب‌بند را خوانده‌اند و پیامی برایتان داشتند، فرموده‌اند: "در روز تاسوعا این ترکیب‌بند زیبا و با صفا را خواندم و صفا کردم، از شاعر محترم متشکرم». خدا را شکر که سایه امین انقلاب بر سر ما شاعران و عاشقان اهل بیت است. در ادامه، این ترکیب‌بند منتشر می‌شود؛ بند اولمی‌گوید از شکستن سرو تناورشاین شیرزن که مثل پدر، مثل مادرش …زینب درست مثل پدر حرف می‌زندمیراث مادر است دل داغ پرورش!
الفالف3 ماه قبل
سیدمجید بنی‌فاطمه می‌گوید: من به بعضی از چهره‌ها که در هیأتمان حضور می‌یافتند، می‌گفتم: حالا که عاشق امام حسین (ع) هستید، در جاهای دیگر هم از ایشان دم بزنید. نگاه من این است که امام حسین (ع) متعلق به همه بشریت با هر زبان و گویش است. من در بساط امام حسین (ع) چیزی برای خود قائل نیستم، اما برای این دستگاه، اهمیت بسیاری قائلم. این افراد عمدتا مقام معظم رهبری را دوست دارند و عاشق امام حسین (ع) هستند. من دوست دارم پولم را خرج امام حسین (ع) کنم، فرد دیگری دوست دارد پول خود را آتش بزند.

بنی‌فاطمه: اغلب سلبریتی‌ها عاشق امام حسین (ع) هستند، اما می‌ترسند فحش بخورند!

3+
فارسفارس3 ماه قبل
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، توجه ویژه رهبر انقلاب به حوزه ادبیات و خصوصا شعر در روزهای گذشته، نمود دیگری یافت و به تازگی ترکیب‌بند یک بانوی شاعر مورد توجه، تمجید و تشویق ایشان قرار گرفته است. بر اساس این گزارش، نغمه مستشار نظامی، بانوی شاعری است که ترکیب‌بند عاشورایی وی مورد تمجید مقام معظم رهبری قرار گرفته و ضمن تماس دفتر ایشان با این شاعر از سروده او تقدیر به عمل آمد. از آن سوی تلفن گفتند: «ایشان ترکیب‌بند را خوانده‌اند و پیامی برایتان داشتند، فرموده‌اند: "در روز تاسوعا این ترکیب‌بند زیبا و با صفا را خواندم و صفا کردم، از شاعر محترم متشکرم». خدا را شکر که سایه امین انقلاب بر سر ما شاعران و عاشقان اهل بیت است. در ادامه، این ترکیب‌بند منتشر می‌شود؛ بند اولمی‌گوید از شکستن سرو تناورشاین شیرزن که مثل پدر، مثل مادرش …زینب درست مثل پدر حرف می‌زندمیراث مادر است دل داغ پرورش!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، خدمت به زائران امام حسین (ع)، حال و هوای خوبی دارد، در هر مسؤولیت و لباسی که باشیم در مسیر اربعین، حرف اول را خدمت به زائران می‌زند. موکب‌های دانش‌آموزی از همان مواکبی است که شور و هیجان خدمت‌رسانی به زائران حسینی در آن‌ها موج می‌زند؛ نوجوانانی که کیلومترها راه را از تهران پشت سر گذاشته‌اند تا چندین روز دور از خانواده در موکب‌های حسینی، مشق عشق بنویسند. وی با بیان اینکه خدام این موکب در دو وعده غذایی صبحانه و ناهار به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند، توضیح می‌دهد: روزانه ۳هزار پرس غذا با همت دانش‌آموزان و معلمان آماده و بین زائران حسینی توزیع می‌شود. همچنین در طول روز نیز تلاش می‌کنیم با تهیه شربت و چای پذیرای زوار باشیم. محمدعرفان از علاقه‌اش برای حضور مجدد در مراسم اربعین و خدمت‌رسانی به زائران اباعبدالله (ع) می‌گوید: سال بعد هم با جان و دل در این مراسم شرکت خواهم کرد.
فارسفارس3 ماه قبل
چند کیلومتر خارج از شهر کرمانشاه به سمت ایلام، در گوشه‌ای دنج از جاده، چادرهایشان را برپا کرده‌اند؛ دانش‌آموزانی که کیلومترها راه را از تهران پشت سر گذاشته‌اند تا چندین روز دور از خانواده در موکب‌های حسینی مشق عشق بنویسند. خبرگزاری فارس گروه آموزش و پرورش: خدمت به زائران امام حسین (ع)، حال و هوای خوبی دارد، در هر مسؤولیت و لباسی که باشیم در مسیر اربعین، حرف اول را خدمت به زائران می‌زند. موکب‌های دانش‌آموزی از همان مواکبی است که شور و هیجان خدمت‌رسانی به زائران حسینی در آن‌ها موج می‌زند؛ نوجوانانی که کیلومترها راه را از تهران پشت سر گذاشته‌اند تا چندین روز دور از خانواده در موکب‌های حسینی، مشق عشق بنویسند. وی با بیان اینکه خدام این موکب در دو وعده غذایی صبحانه و ناهار به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند، توضیح می‌دهد: روزانه ۳هزار پرس غذا با همت دانش‌آموزان و معلمان آماده و بین زائران حسینی توزیع می‌شود. محمدعرفان از علاقه‌اش برای حضور مجدد در مراسم اربعین و خدمت‌رسانی به زائران اباعبدالله (ع) می‌گوید: سال بعد هم با جان و دل در این مراسم شرکت خواهم کرد.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندیاز کاهش ۱۰ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۸۶ تا ۸۸ هزار تومان به مغازه‌دار و با احتساب ۱۰ درصد سود معادل ۹۶ تا ۹۸ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود. اخبار اقتصادی- او فراوانی دام در دامداری‌ها، عرضه مناسب و مسدود شدن مرز‌ها و جلوگیری از قاچاق دام را دلیل اصلی افت قیمت گوشت گوسفندی در بازار اعلام کرد و افزود: بنابر آخرین اطلاعات امسال خروج دام از مرز‌های کشور مسدود شده است چرا که با تثبیت قیمت دلار قاچاقچیان انگیزه چندانی به خروج غیر قانونی دام ندارند که با استمرار این روند پیش بینی می‌شود که روند کاهش قیمت گوشت در بازار ادامه یابد. به گفته وی کاهش ۱۰ هزار تومان قیمت شقه گوسفندی موجب شده قیمت ران و سردست به همین نسبت در بازار کاهش یابد به طوری که هم اکنون هر کیلو ران با نرخ ۱۰۶ تا ۱۰۸ هزار تومان و سر دست ۱۰۰ تا ۱۰۶ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: در جلسه اخیر فرمانداری در ارتباط با قاچاق کالا اطلاع رسانی کردیم که به سبب بسته شدن مرز‌ها دام به میزان کافی در کشور موجود است که با استمرار روند فعلی کنترل مرز‌ها هیچگونه تنش قیمتی نخواهیم داشت. ملکی با بیان اینکه قیمت فعلی گوشت با نرخ منطقی خود فاصله دارد اظهار کرد: بنابر آمار در آبان سال گذشته قیمت هر کیلو شقه گوسفندی ۵۸ تا ۵۹ هزار تومان بود که این امر نشان می‌ده علی‌رغم افت قیمت گوشت در بازار همچنان ۲۰ هزار تومان حباب قیمت داریم انتظار می‌رود با مسدود شدن مرز‌ها و نگهداری داشته‌ها در کشور به قیمت منطقی برسیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
راهپیمایی و اجتماع عظیم اربعین مصداق همین نصرت الهی است که هر سال بر کمیت و کیفیت آن افزوده می‌شود. ایشان فرمودند: «یکی از مصادیق قوت را امروز دنیای اسلام دارد مشاهده می‌کند و آن، راهپیمایی اربعین است؛ و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه. امروز هم در دنیای پیچیده پرتبلیغات و پرهیاهویی که بر بشریت حاکم است، این حرکت اربعین، یک فریاد رسا و یک رسانه بی‌همتا است. چند روز پیش فیلمی‌از یک دختر جوان هلندی که به راهپیمایی اربعین آمده است، منتشر شد. به‌ فاصله ده روز مانده به اربعین سال ۲۰۱۷ یک مؤسسه هنری از تهران، با من تماس گرفت و از من خواست یک مجموعه مستند درباره اربعین برای آنها آماده کنم.
سینماپرسسینماپرس3 ماه قبل
این اتفاقات در حالی است که بارها نسبت به «ولنگاری فرهنگی»، «تهاجم فرهنگی»، «نفوذ فرهنگی» و «جنگ نرم» هشدارهایی به مردم و مسئولان داده شده و شایسته است بر اساس این رهنمودها از سوی دستگاه‌های مسئول برخوردی قاطعانه صورت پذیرد. حسین مسافرآستانه کارشناس فرهنگی در خصوص تولید آثار مسأله دار در سینمای کشور و لزوم حمایت از حقوق فرهنگی مردم توسط نهادهای نظارتی و قضایی گفت: دفاع از حقوق فرهنگی مردم به متولیان فرهنگ و هنر کشور باز می‌گردد اما زمانی که آن‌ها در این راستا اهمال کاری کنند دستگاه‌های ناظر بر عملکرد نهادهای فرهنگی برای احقاق حقوق فرهنگی جامعه باید وارد میدان شوند. متأسفانه ما بعضا شاهد هستیم که خود متولیان مجوزهایی را صادر می‌کنند که با حقوق فرهنگی ملت منافات دارد و به نوعی حتی در مقابله با حقوق آحاد افراد جامعه است. اگر این اتفاق رخ دهد ما قطعا شاهد دستاوردهای بسیار خوبی در سینمای کشور خواهیم بود. در این صورت خواهد بود که ما می‌توانیم مدافع حقوق مردم باشیم و بر اساس نیازهای مردم مبادرت به تولید آثار فرهنگی کنیم.
مهرمهر3 ماه قبل
در واقع اربعین نه‌تنها نماد وحدت مسلمانان که عامل وحدت همه آزادگان جهان شده است و به‌راستی‌که شعار «الحسین یجمعنا» درون خود معنا و مفهومی کاملا واضح و روشن دارد. امسال نیز نیروهای مردمی استان سیستان و بلوچستان به صورت کاملا خود جوش و مردمی در روزهای اخیر فعالیت خود را به صورت رسمی برای میزبانی و پذیرایی از زوار پاکستانی آغاز کرده‌اند. رضا بختیاری افزود: این زوارعزیز با تحمل مشقات و سختی‌های بسیار از کشور دوست و برادر پاکستان و از طریق مرز میرجاوه وارد سیستان و بلوچستان و خاک ام القرای جهان اسلام می‌شوند. وی افزود: امروز در جمهوری اسلامی ایران اختلاف بین شیعه و سنی معنایی ندارد و همه با یکدیگر برادر و برابر هستند. عشق حسین و حسینی شدن در همه وجود دارد اما کسی که پا در این مسیر می‌گذارد می‌تواند به معنای واقعی «حب الحسین یجمعنا» پی ببرد
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
علاوه‌ بر این، پرچم گنبد حرم امام حسین (ع) را که از کربلا به ما رسیده‌ است، به مجالسمان می‌آوریم. دیدن آن‌همه محبت و عشق به امام حسین (ع) در مسیر، ‌ برای من و خانواده‌ام خیلی جالب بود. اما در پیاده‌روی اربعین، انگار وارد یک دریا شدم و الحمدلله عشق امام حسین (ع) را چشیدم. در دلم می‌گفتم: آخه، شما چه می‌دانید از امام حسین (ع)؟! من منتقم خون به‌ناحق ریخته‌شده جدم، ‌ حسین (ع) هستم»، معلوم می‌شود آن موقع باید در همه مردم دنیا یک شناخت نسبی نسبت به امام حسین (ع) وجود داشته‌ باشد.

خاطرات روحانی آرژانتینی از پیاده‌روی اربعین +عکس

10+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل

خاطرات روحانی آرژانتینی از پیاده‌روی اربعین/ تماشای سریال «مختار» بخشی از عزاداری مردم آرژانتین است!

10+
فارسفارس3 ماه قبل
ایسناایسنا3 ماه قبل
مردم محلی بر این باورند که مکان حسینیه «گارسله» زمین بایری بوده است و شخصی به نام «رمضان» که کور مادرزاد بوده شبی خوابی می‌بیند و بر اساس این خواب در این زمین شروع به خشت مالیدن می‌کند. تکیه یا همان حسینیه گارسله با قدمت ۱۵۰ سال نیز در همین محله واقع شده است. سنگی قدیمی داخل سقاخانه حسینیه نصب شده که نگاره‌های آن حاکی از قدمت این حسینیه است. در این سال‌ها علاوه بر تدریس، ۱۰ روز اول محرم نیز مردم در حسینیه به روضه خوانی و تعزیه خوانی می‌پردازند. اولین حسینیه استان از نظر قدمت حسینیه قودجان خوانسار است.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 ماه قبل
تکیه یا همان حسینیه گارسله با قدمت ۱۵۰ سال نیز در همین محله واقع شده است. در ایام دهه اول محرم مراسم تعزیه‌خوانی در این حسینیه برپا می‌شد و در حال حاضر هم این مراسم برگزار می‌شود. سنگی قدیمی داخل سقاخانه حسینیه نصب شده که نگاره‌های آن حاکی از قدمت این حسینیه است. در این سال‌ها علاوه بر تدریس، ۱۰ روز اول محرم نیز مردم در حسینیه به روضه خوانی و تعزیه خوانی می‌پردازند. اولین حسینیه استان از نظر قدمت حسینیه قودجان خوانسار است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
راهپیمایی اربعین را باید بزرگ‌ترین راهپیمایی در دنیا بدانیم. اگر چه لازم است چنین برنامه‌های خوبی بیش از این هم مورد توجه قرار گیرد تا جاماندگان نیز با قافله عزاداری امام حسین به نوعی همراه کنند. اگر دشمن بی‌وقفه کار می‌کند، نهادهای فرهنگی ما هم باید بدون وقفه تلاش کنند تا آن دشمنی نسبت به دستگاه اباعبدالله خنثی شود. این مساله نشان می‌دهد که سال به سال تعداد زائران امام حسین در اربعین افزوده می‌شود و این زیارت ابعاد جهانی پیدا می‌کند. این مساله نشان می‌دهد که عشق به امام حسین هر خطری که وجود داشته باشد و حتی مرزهای کشورها را کنار می‌زند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ماه قبل
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی او از کاهش ۲ تا ۳ هزار تومانی قیمت گوشت طی چند روز اخیر در بازار خبر داد و گفت: هم‌اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۸ تا ۱۰۰ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود. رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هر کیلو شقه گوسفندی با نرخ ۹۸ تا ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود. به گزارش تجارت‌نیوز، علی‌اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه بازار گوشت گوسفندی در رکود کامل به سر می‌برد اظهار کرد: با توجه به کاهش قدرت خرید خانوار و ازدیاد عرضه دام قیمت گوشت گوسفندی در بازار همچنان روند نزولی به خود گرفته است. ملکی قیمت گوشت در بازار را پیش‌بینی کرد و افزود: اگر روال فعلی عرضه دام در بازار استمرار یابد و همچنان صادرات دام به صورت رسمی و غیررسمی به بازار‌های هدف انجام نشود پیش‌بینی می‌شود که روند کاهش قیمت در بازار استمرار یابد در غیر این صورت شاهد تنش مجدد قیمت در بازار خواهیم بود. ملکی قیمت هر کیلو دام زنده را ۴۰ تا ۴۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به انباشتگی دام در واحد‌ها و ازدیاد عرضه در برابر تقاضا قیمت دام همانند گوشت قرمز طی روز‌های اخیر در بازار ۲ تا ۳ هزار تومان کاهش داشته است.

به انتهای لیست رسیدید