اخبار دهه فجر - آخرین و مهم ترین اخبار دهه فجر از خبرگزاری‌های ایران | خبری
دهه فجر

دهه فجر

تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، علی اصغر ثنایی ظهر امروز در نشست بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی که در سالن جلسات دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد اظهار داشت: هدف از برگزاری همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی در فضای علمی برای سطوح جامعه تبیین شود. دبیر اجرایی همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی با اشاره به اهداف برگزاری همایش تصریح کرد: چیستی و چرایی تحول و دستاوردهای جمهوری اسلامی و نهادهای علمی با تاکید نسل جوان از جمله محورهای این همایش است. ثنایی بیان کرد: همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی دهه فجر امسال برگزار می‌شود و پایان مهرماه آخرین فرصت ارسال مقالات است، کمیته‌هایی در این زمینه تدوین شده مقالات رامورد ارزیابی قرار می‌دهند. دبیر اجرایی همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته حدود ۳۵نشست و مصاحبه و کرسی در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود و کمیته اطلاع‌رسانی آنها را اعلام می‌کنند. وی با بیان اینکه نهادهای علمی و بیانیه گام دوم انقلاب با تاکید بر نقش نسل جوان بخش ویژه این همایش است، خاطرنشان کرد: ضعف محتوا در رابطه با بیانیه گام دوم انقلاب از معضلات تبیین و اجرای این بیانیه بوده که تلاش می‌شود این کمبود در قالب این همایش از بین برود.
موجموج8 ساعت قبل
لذا، بعد از آن دیگر مقام معظم رهبری هم به مساله ورود نکردند و خیلی از علما و بزرگان هم گفتند که از این دولت، بیش از این هم نباید توقع داشت. این نگاه وجود داشت که اگر در داخل و خارج از کشور فعالیت می‌کردیم، می‌توانست پشتوانه سیاست خارجی ما باشد. باور به فعالیت‌های فرهنگی وجود نداردحسینی ادامه داد: وقتی اینها را کنار بزنیم و بودجه لازم در اختیار نباشد کاری از پیش نمی‌رود. همانگونه که شاهدیم در بسیاری از نقاط دنیا رایزن فرهنگی ما حضور دارد اما هیچ اعتبار فرهنگی که بتواند بر اساس آن فعالیت کند ندارد. می خواهم بگویم که‌ام المصائب همین است که اصولا اعتقادی به مسائل فرهنگی وجود ندارد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی افزود: خوشبختانه بسیاری از مدیران در استان اردبیل علی‌رغم تحریم‌ها و مشکلات خوب بوده‌اند و مدیران باید از تمام ظرفیت برای توسعه استان استفاده کنند. وی تصریح کرد: اتفاقات خوبی در استان اردبیل به وقوع پیوسته که با برنامه‌ریزی مناسب و اساسی درصدد هستیم بتوانیم توسعه استان در بخش‌های مختلف را فراهم کنیم. استاندار اردبیل تصریح کرد: پروژه‌های گردشگری در حال اجرایی است و با اتمام پروژه‌ها شاهد توسعه استان خواهیم بود. وی افزود: بازدیدهای مداوم از پروژه‌های مهم استان انجام می‌شود تا موانع پروژه‌ها از راه برداشته شود. وی اظهار کرد: جذب سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از کشور است تا توسعه استان هر چه سریع رقم بخورد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: عملیات احداث ۸ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال روستایی و سالن ۱۰۰۰ نفری شهر محلات با هدف توسعه زیرساخت‌ها و افزایش سرانه ورزش استان مرکزی آغاز شد. عابد حقدادی اظهار داشت: عملیات احداث این هشت زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاهای رباط ترک دلیجان، لوزدر شازند، ضامنجان اراک، امیرآباد فراهان، باغ شیخ ساوه، ورده زرندیه، خوره محلات و لکان خمین با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال آغاز شده است و پیش بینی می‌شود برای هفته دولت آماده بهره برداری شوند. مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی افزود: همچنین عملیات اجرایی ساخت سالن چند منظوره ورزشی دستجان فراهان و خسرو بیگ کمیجان، جوادیه خمین و سالن طبقاتی زرندیه با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال آغاز شد. حقدادی با اشاره به اینکه پروژه سالن‌های دستجان و طبقاتی زرندیه از مصوبات سفر رئیس جمهور و زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال از مصوبات سفر ورزش وزیر ورزش و جوانان به استان و تفاهم با استانداری مرکزی است، اظهار داشت: همچنین عملیات احداث تالار مسابقات سالن هزار نفری شهرستان محلات با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال آغاز شده و در صورت تخصیص به موقع منابع مالی این پروژه مهم و بزرگ ورزشی در دهه فجر امسال افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.
مهرمهر1 روز قبل
عابد حقدادی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: عملیات احداث این هشت زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاهای رباط ترک دلیجان، لوزدر شازند، ضامنجان اراک، امیرآباد فراهان، باغ شیخ ساوه، ورده زرندیه، خوره محلات و لکان خمین با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال آغاز شده است و پیش بینی می‌شود برای هفته دولت آماده بهره برداری شوند. مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی افزود: همچنین عملیات اجرایی ساخت سالن چند منظوره ورزشی دستجان فراهان و خسرو بیگ کمیجان، جوادیه خمین و سالن طبقاتی زرندیه با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال آغاز شد. حقدادی با اشاره به اینکه پروژه سالن‌های دستجان و طبقاتی زرندیه از مصوبات سفر رئیس جمهور و زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال از مصوبات سفر ورزش وزیر ورزش و جوانان به استان و تفاهم با استانداری مرکزی است، اظهار داشت: همچنین عملیات احداث تالار مسابقات سالن هزار نفری شهرستان محلات با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال آغاز شده و در صورت تخصیص به موقع منابع مالی این پروژه مهم و بزرگ ورزشی در دهه فجر امسال افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.
مهرمهر1 روز قبل
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون از پنج هزار مورد بنیاد مسکن کار کارشناسی در ۵۶۵ روستا انجام شده و پنج هزار و ۳۹۹ خانواده محروم تا پایان روز ۲۵ تیرماه شناسایی شدند. مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت: ۵۴۰ خانواده کار ساخت خانه‌های خود را تا مرحله پی‌کنی و ۲۷۶ خانواده تا مرحله فنداسیون و ۱۰۷ خانواده تا مرحله دیوار چینی و اسکلت و ۸۸ تا مرحله سقف پیش برده‌اند. مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی اظهارکرد: این تشویق از آن جهت در نظر گرفته شده که برنامه‌ریزی برای اتمام طرح تا دهه فجر سال جاری انجام شود. آسمانی مقدم درباره سهمیه شهرستان‌های خراسان‌جنوبی در طرح خانه‌دار شدن محرومان خراسان‌جنوبی یادآور شد: در بیرجند ۶۵۰ واحد، نهبندان ۵۰۰ واحد، زیرکوه ۳۵۰ واحد، خوسف ۴۰۰ واحد، درمیان ۴۰۰ واحد، قائن ۶۰۰ واحد، بشرویه ۳۵۰ واحد، طبس ۵۰۰ واحد، سرایان ۴۰۰ واحد، سربیشه ۶۰۰ واحد و فردوس ۲۵۰ واحد ساخته می‌شود. وی یادآور شد: اختصاص سهمیه به شهرستان‌ها بر اساس مؤلفه‌هایی چون جمعیت و میزان محرومیت در نظر گرفته شده است.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از آستان‌نیوز، این مراسم به همت امور ایثارگران آستان قدس رضوی در آسایشگاه جانبازان قطع نخاعی امام خمینی (ره) مشهد همراه با اجرای گروه سرود نوجوانان و ذکر توسل به ساحت مقدس امام علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) برگزار شد. معاون فرهنگی آسایشگاه جانبازان امام خمینی (ره) در حاشیه این مراسم اطعام و پذیرایی از جانبازان، گفت: در خراسان رضوی حدود ۱۴۰ جانباز قطع نخاعی داریم که تحت پوشش خدمات این مرکز توان‌بخشی هستند. حجت‌الاسلام کریم دوان افزود: جانبازانی که اینجا می‌آیند همه جانبازان ۷۰ درصد به بالا و ضایعه نخاعی هستند که در ایام مختلف برحسب نیازشان به مرکز توان‌بخشی امام خمینی (ره) مراجعه می‌کنند و از خدماتی نظیر ویزیت و فیزیوتراپی بهره‌مند می‌شوند و برخی فقط پانسمان سرپایی دارند. معاون فرهنگی آسایشگاه جانبازان امام خمینی (ره) به جانبازان تحت پوشش این آسایشگاه که به درجه شهادت نائل‌آمده‌اند، اشاره و بیان کرد: در مدت ۳۲ سالی که این مرکز راه‌اندازی شده، ۶۰ جانباز ازاینجا به هم‌رزمان شهیدشان پیوستند و آسمانی شدند. گفتنی است، آستان قدس رضوی در مناسبت‌هایی همچون میلاد باسعادت امام رضا (ع)، امام زمان (عج)، حضرت زهرا (س)، حضرت ابوالفضل (ع) و دهه فجر ضمن برگزاری مراسم فرهنگی و جشن‌های میلاد در آسایشگاه امام خمینی (ره) از جانبازان این آسایشگاه با غذای متبرک حضرت رضا (ع) پذیرایی می‌کند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی با اشاره به اجرای طرح مخزن ۲۰۰۰ متر مکعبی شهر ریزافزود: این طرح روند اجرایی مطلوبی دارد که پیش بینی می‌شود تا دهه فجر امسال تکمیل و افتتاح شود. حمزه‌پور از ساخت مخزن ذخیره آب انارستان خبر داد و خاطر نشان کرد: با تخصیص اعتبارات لازم به‌زودی پیمانکار جدید عملیات ساخت مخزن آب انارستان جم اجراء می‌کند. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، با اشاره به اجرای پروژه آب شیرین‌کن عسلویه تصریح کرد: این پروژه که زمینه محل اجرای آن تعیین شده با ظرفیت تولید روزانه ۵ هزار متر مکعب هفته آینده پیمانکار آن انتخاب و به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود. وی وضعیت آبرسانی به عسلویه را مورد اشاره قرار داد و گفت: امسال با اجرای طرح‌های آبرسانی وضعیت تامین آب در عسلویه بهبود یافته است. حمزه‌پور از افزایش ظرفیت تولید از پروژه آب شیرین‌کن ۱۰ هزار متر مکعبی کنگان خبر داد و بیان کرد: ظرفیت تولید آب از این پروژه آب شیرین‌کن افزایش یافته که در آینده نیز طرح توسعه مجددا اجراء می‌شود.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
اعتراض به موضوعاتی همانند کوچک سازی جشنواره، جداسازی بخش‌های ملی و جهانی، تغییر مکان برگزاری جشنواره، جداسازی اهالی رسانه و سینما و … که هیچگاه نیز پاسخی در خور از سوی مدیران سینمایی در بر نداشته است. این دسته از اهالی سینما به صورت یکپارچه اعتراض و انتقاد خود را نسبت به عدم برگزاری جشنواره فیلم فجر در برج میلاد ابراز کردند و سیاست‌های مدیران و دست اندرکاران سازمان سینمایی برای جداسازی اهالی سینما و رسانه از یکدیگر را مورد نکوهش شدید قرار دادند. اینجا سه‌شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ و اینجا دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ بخوانید. حالا چطور ایشان بعد از معزول شدن از پست معاونت نظارت و ارزشیابی به یکباره طرفدار و هوادار اهالی رسانه شده‌اند خود جای سوأل بسیار دارد! حال که مشخص شد آقای دبیر ذهنی به شدت فراموشکار دارند باید در خاتمه به ایشان یادآوری کنیم که جشنواره فیلم فجر، جشنواره‌ای انقلابی و نشأت گرفته از انقلاب اسلامی است و بهتر است ایشان برخلاف چند سال اخیر تنها فیلم هایی را برای حضور در این رویداد سینمایی سرند کنند که از نظر محتوایی با انقلاب اسلامی قرابت داشته باشد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از جم، سکینه الماسی شامگاه پنجشنبه در بررسی روند اجرایی پروژه‌های عمرانی شهرستان جم با بیان اینکه این شهرستان از وضعیت نامطلوب تامین آب روبه‌رو است اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم مردم و مسئولان شهرستان جم تامین آب آشامیدنی است که باید روند اجرایی طرح‌های آبرسانی تسریع شود. نماینده مردم، جم، عسلویه، کنگان و دیر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تسریع اجرای طرح آب شیرین‌کن سیراف به جم افزود: هدف از اجرای این پروژه تامین آب شهرها و روستاهای شهرستان جم است که روند اجرای آن طولانی شده است. نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر با تشریح بازدید روند اجرای طرح‌های شهرستان جم تصریح کرد: با وجود محدودیت منابع مالی پروژه‌ها فعال هستند ولی روند اجرایی بخشی از پروژه‌های عمرانی شهرستان جم رضایت‌بخش نیست. وی بیان کرد: امید می‌رود با استفاده از توان بیشتر پروژه‌های شهرستان جم امسال تکمیل و بخشی در هفته دولت و بخشی هم در دهه فجر امسال افتتاح شود. الماسی با قدردانی از توجه استاندار و مسئولان استان بوشهر در تسریع اجرای پروژه‌های شهرستان جم گفت: امید می‌رود در راستای تحقق خواسته‌های مردم مشکلات شهرستان جم برطرف شود.
زوم‌جیزوم‌جی3 روز قبل
ابراهیم داروغه زاده به تازگی در مصاحبه‌ای به عنوان دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای اولین‌بار از این دوره‌ی جشن صحبت کرده است. ابراهیم داروغه زاده مدتی پیش از عنوان معاونت اداره ارزشیابی عزل و برای سومین‌بار به عنوان دبیر جشنواره فیلم فجر انتخاب شد. بنابر اخبار سینمای ایران، وی به تازگی اولین مصاحبه خود را در مقام دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر انجام داده است. دبیر جشنواره فیلم فجر ۹۸ درباره مکان برگزاری جشنواره چنین گفت: ‎نه اصلا این طور نیست که من دوست داشته باشم [جشنواره در برج میلاد برگزار شود]. نظر شما کاربران زومجی درباره صحبت‌های ابراهیم داروغه زاده چیست؟
همشهریهمشهری3 روز قبل
به گزارش فارس از رشت، شهروز امیر انتخابی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان گیلان به لحاظ تنوع محصولات کشاورزی جزو استان‌های برتر کشور است، اظهار کرد: ما در استان گیلان محصولات کشاورزی متنوعی ازجمله، بادام، برنج، زیتون، هندوانه داریم که نشان‌دهنده تنوع محصولاتی است لذا اگر به آن توجه شود بسیار برای توسعه اقتصاد منطقه مفید است. وی با اشاره به ساخت موزه ملی زیتون در رودبار گفت: بر اساس آخرین تصمیمات موزه ملی زیتون ایران در محل ساختمان تاریخی میراث فرهنگی رودبار در دهه فجر امسال راه‌اندازی می‌شود که تاکنون کار مرمت این ساختمان انجام‌شده اما برای افتتاح آن به ابزار قدیمی تولید زیتون احتیاج است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با اشاره به دلایل افتتاح موزه تاریخی زیتون تصریح کرد: یکی از اهداف افتتاح این موزه آشنایی مردم با زیتون به‌صورت تخصصی ازجمله گیاه‌شناسی، زیست‌شناسی، اسطوره‌شناسی، تاریخچه زیتون در ایران و جهان، یافته‌های باستان‌شناسی زیتون، شیوه سنتی تولید صابون زیتون، کاربردهای سنتی روغن‌زیتون و وسایل قدیمی تولید زیتون است. امیر انتخابی با درخواست از مردم برای همکاری در افتتاح موزه ملی زیتون، بیان کرد: برای افتتاح این موزه نیاز به همکاری تمام نهادها، ارگان، سازمان‌های مردمی است لذا از همه درخواست دارم اگر وسایل قدیمی مرتبط با کاشت و برداشت زیتون را دارند به موزه مردم‌شناسی در رشت تحویل دهند. وی با اشاره به انعقادتفاهم‌نامه‌ای با سازمان جهاد کشاورزی برای افتتاح موزه ملی زیتون گفت: تأسیس موزه ملی زیتون یکی از مهم‌ترین اهداف میراث فرهنگی استان است و در تلاشیم با همکاری همه نهادها ازجمله فرمانداری رودبار و مرکز تحقیقات زیتون کشور در دهه فجر افتتاح و برای بازدید عموم مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
رجانیوزرجانیوز3 روز قبل
دکتر اسداللهی گفت: اسرائیل می‌خواست جنگ گسترده‌ای در ایران اتفاق بیفتد اما جنگ ۳۳ روزه لبنان برای ما تجربه شد. اسداللهی گفت: اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که حزب الله را با این روش نابود خواهند کرد. وی خاطرنشان کرد: اسرائیل می‌خواست جنگ بسیار گسترده‌ای در ایران اتفاق بیفتد اما جنگ ۳۳ روزه لبنان برای ما تجربه شد. وی خاطرنشان کرد: جنگ ۳۳ روزه لبنان از همه نظر برای اسرائیل گران تمام شد. در این جنگ حزب الله پیروز شد چون شکست نخورد و اسرائیل شکست خورد چون پیروز نشد.
فارسفارس4 روز قبل
وی ادامه داد: در جنگ‌های قبل از جنگ ۳۳ روزه وقتی جنوب کشور بمباران می‌شد شیعیان به سمت بستگان خود مهاجرت می‌کردند. دیگر جایی نمانده بود که شیعیان مهاجرت کنند و از تیررس آتش اسرائیلی‌ها در امان بمانند جنگ ۳۳ روزه در اوج اختلافات داخلی لبنان صورت گرفت. اسداللهی گفت: اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که حزب الله را با این روش نابود خواهند کرد. وی خاطرنشان کرد: اسرائیل می‌خواست جنگ بسیار گسترده‌ای در ایران اتفاق بیفتد اما جنگ ۳۳ روزه لبنان برای ما تجربه شد. وی خاطرنشان کرد: جنگ ۳۳ روزه لبنان از همه نظر برای اسرائیل گران تمام شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
کارشناس مسائل منطقه همچنین عنوان کرد: برای حزب الله نوعی نگرانی پیش آمده بود که موجودیت شیعه در خطر اضمحلال قرار گرفته است. اسداللهی گفت: اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که حزب الله را با این روش نابود خواهند کرد. وی خاطرنشان کرد: اسرائیل می‌خواست جنگ بسیار گسترده‌ای در ایران اتفاق بیفتد، اما جنگ ۳۳ روزه لبنان برای ما تجربه شد. وی خاطرنشان کرد: جنگ ۳۳ روزه لبنان از همه نظر برای اسرائیل گران تمام شد. در این جنگ حزب الله پیروز شد، چون شکست نخورد و اسرائیل شکست خورد، چون پیروز نشد.
ایسناایسنا4 روز قبل
فراخوان سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی‌مرند با تغییر دوباره تاریخ برگزاری منتشر شد و این بار جشنواره با تاریخ مرسوم جشنواره فیلم فجر همزمان شده است. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، فراخوان سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد که این جشنواره از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ به دبیری نادر برهانی‌مرند و توسط اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی ایران و انستیتو بین‌المللی تئاتر (ITI) برگزار می‌شود. طبق پیگیری ایسنا با توجه به تمام شدن ایام فاطمیه در روز نهم بهمن‌ماه، تاریخ جشنواره فیلم فجر تغییری نمی‌کند و مثل هر سال در دهه فجر برگزار می‌شود. سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش‌های نمایش‌های صحنه‌ای، نمایش‌های خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی، تئاتر ملل، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر، کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و بخش به علاوه فجر برگزار می‌شود. در این فراخوان که بیشتر موارد جزئی و دقیق ذکر شده پس از بررسی‌ها بنا بر این بوده که تغیرات کاربردی و در جهت استانداردسازی جشنواره باشد.
ایسناایسنا4 روز قبل
‌مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز عملیات اجرایی تقاطع و پل دو طبقه مهریان به سمت یاسوج، سی سخت و اقلید طی دو ماه آینده خبرداد. آغاز عملیات اجرایی راه ارتباطی ۱۷ روستامدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی راه ارتباطی ۱۷ روستا در دو شهرستان بویراحمد و کهگیلویه که در اطراف محور «پاتاوه – دهدشت» قرار دارند با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان شروع شده است. وی ادامه داد: ۱۸۵پ روژه بزرگ و کوچک در حوزه راه استان کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست. وی تاکید کرد: بیش از ۶ هزار کیلومتر راه در استان کهگیلویه و بویراحمد داریم که بیش از ۴هزار کیلومتر از این میزان روستایی است. مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: عملیات اجرایی تقاطع غیر هم سطح مهریان به سمت یاسوج، سی سخت و اقلید طی دو ماه آینده آغاز خواهد شد.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
خبرآنلاین: رضا مهدوی کارشناس موسیقی امروز در «سلام صبح بخیر» میزبان بیژن خاوری خواننده «بهارآمد و شمشادها جوان شده‌اند» بود. خاوری درباره سابقه فعالیت‌هایش گفت: من کار موسیقی را از زمان پیشاهنگی و از دبیرستان شروع کردم. خاوری با انتقاد از دفتر موسیقی گفت: زمان ما بحث تهاجم فرهنگی مطرح بود و واحد موسیقی را داشتیم اما اکنون شده دفتر موسیقی که کوچک شده است. کسی هم که نتواند زنده بخواند، خواننده نیست. نمی‌دانم ارشاد کجا است واحد موسیقی که تولیداتش به صفر رسیده مگر اینکه مناسبتی تولید کند.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
استاندار خراسان شمالی از انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی به ارزش ۲۰ هزار میلیارد تومان در سفر رئیس‌جمهور به این استان خبر داد و گفت: این استان آماده جهش درآمدی است اما نگران جذب این سرمایه‌گذاری‌ها هستم. محمدعلی شجاعی امشب با حضور در یک برنامه تلویزیونی به برخی اقدامات انجام‌شده در سفر رئیس‌جمهور به استان پرداخت و اظهار کرد: مدیران نخست بسیاری از هلدینگ‌ها و شرکت‌های اقتصادی کشور در این سفر به خراسان شمالی آمدند و نام خراسان شمالی در هیات دولت به زبان‌ها آورده شد. وی از تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات ویژه سفر برای دو سال آینده خبر داد و گفت: ۸۱۱ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای خراسان شمالی مصوب شد که طی امسال و سال آینده به‌صورت برابر و علاوه بر بودجه ۴۰۰ میلیارد تومانی استان برای پروژه‌های عمرانی خراسان شمالی تخصیص داده می‌شود. شجاعی از مردم استان درخواست کرد تا درصحنه سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال نقش‌آفرین باشند و به بخش‌های مختلف اقتصادی استان ورود کنند. وی در انتهای این گفتگوی تلویزیونی خود به مدت‌زمان اجرای پروژه‌های مصوب سفر رئیس‌جمهور پرداخت و گفت: افتتاح و بهره‌برداری این پروژه‌ها از دهه فجر امسال آغاز و نهایتا به‌صورت دوساله تمام پروژه‌های این سفر به‌پایان خواهد رسید.
فارسفارس4 روز قبل
استاندار خراسان شمالی از انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی به ارزش ۲۰ هزار میلیارد تومان در سفر رئیس‌جمهور به این استان خبر داد و گفت: این استان آماده جهش درآمدی است اما نگران جذب این سرمایه‌گذاری‌ها هستم. به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد محمدعلی شجاعی امشب با حضور در یک برنامه تلویزیونی به برخی اقدامات انجام‌شده در سفر رئیس‌جمهور به استان پرداخت و اظهار کرد: مدیران نخست بسیاری از هلدینگ‌ها و شرکت‌های اقتصادی کشور در این سفر به خراسان شمالی آمدند و نام خراسان شمالی در هیات دولت به زبان‌ها آورده شد. وی از تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات ویژه سفر برای دو سال آینده خبر داد و گفت: ۸۱۱ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای خراسان شمالی مصوب شد که طی امسال و سال آینده به‌صورت برابر و علاوه بر بودجه ۴۰۰ میلیارد تومانی استان برای پروژه‌های عمرانی خراسان شمالی تخصیص داده می‌شود. شجاعی از مردم استان درخواست کرد تا درصحنه سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال نقش‌آفرین باشند و به بخش‌های مختلف اقتصادی استان ورود کنند. وی در انتهای این گفتگوی تلویزیونی خود به مدت‌زمان اجرای پروژه‌های مصوب سفر رئیس‌جمهور پرداخت و گفت: افتتاح و بهره‌برداری این پروژه‌ها از دهه فجر امسال آغاز و نهایتا به‌صورت دوساله تمام پروژه‌های این سفر به‌پایان خواهد رسید.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۲ پروژه باند دوم به طول بیش از یک هزار و ۸۰۰ کیلومتر در سطح استان در دستور کار قرار دارد که تاکنون نیز ۵۶۴ کیلومتر آن تبدیل به بزرگراه شده است. جعفری اظهار کرد: طی چهار سال گذشته ۳۴۲ کیلومتر باند دوم تحویل هم استانی‌ها شده و حدود ۵۰ کیلومتر باند دوم در استان آسفالت شده اما نیاز به علائم ایمنی دارد و حدود ۹۰ کیلومتر از باند دوم در استان آماده آسفالت است. وی افزود: زیرسازی در محور فردوس به دیهوک به طول ۱۷ کیلومتر در دست اجرا است و از ۲۰۰ کیلومتر محور دیهوک به راور نیز بیش از ۱۰۰ کیلومتر زیر بار ترافیک رفته است. مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: ۲۴ کیلومتر از محور طبس به اصفهان تا دهه فجر و ۶ کیلومتر از محور طبس به یزد تا دهه فجر امسال بازگشایی می‌شود. جعفری با بیان اینکه تامین اعتبار برای سه راهی روم به آفریز ضعیف است بیان کرد: باند دوم اسدیه به بیرجند با توجه به مطالباتی که است در دستور کار قرار ندارد.
روزنوروزنو4 روز قبل
رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال با اشاره به استعفایش تصریح کرد: تفکرات من با تفکرات باشگاه استقلال همخوانی نداشت و یک ماه است که استعفا کرده‌ام. یک ماه است منفک شده‌ام و در پست مدیرکل دفتر استعدادیابی هستم. سعادتمند عنوان کرد: یکی دیگر از اتفاقات خوب در این المپیاد، بودجه توزیع در آن در مسیر عدالت محوری است. وی گفت: ما فدراسیون‌هایی داریم که مسئول دفتر استعدادیابی خود را نمی‌شناخت و بودجه استعدادیابی را صرف هزینه اعزام بزرگسالان می‌کرد. بودجه المپیاد با توجه به تعداد ورزشکاران نسبت به سال گذشته کاهش یافته، اما جوابگوی برگزاری المپیاد خواهد بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
‎ابراهیم داروغه‌زاده، معاون پیشین نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، با بیان اینکه تلاش کرده به عهد خود که همان صیانت از مجوزهای سازمان سینمایی وفادار بماند می‌گوید: امروز دیگر فیلم‌های «توقیفی» دغدغه اصلی سینما نیستند و فضای مساعدی برای ساخت فیلم‌های انتقادی در سازمان سینمایی وجود دارد. معتقد بودم و هستم مرجع تشخیص و نماینده حاکمیت در حوزه سینما، سازمان سینمایی است و تصمیم سازمان، فصل‌الخطاب است و همه باید تابع آن باشند. ‎البته بعضی‌ها نگران این هستند که شبکه نمایش خانگی رقیب تلویزیون شود، در صورتی که اتفاقا این شبکه می‌تواند مکمل تلویزیون باشد. این دو سال توسعه همه جانبه در تولید و نشر شبکه نمایش خانگی از نکات مثبت است چون شما تصور کنید سال‌ها افرادی در این حوزه فقط دلال بودند و ۹۰ درصد شبکه نمایش خانگی این بود که فیلمی را از یکی از کشورهای خارجی بخرند، اینجا دوبله و بعد پخش کنند اما این الان در شبکه نمایش خانگی کمترین سهم را دارد. ما هر چقدر در حوزه سینما و شبکه نمایش خانگی بتوانیم تولید را افزایش دهیم به موفقیت رسیده‌ایم.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
ابوالفضل مکرمی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: با توجه به اهمیت رونق تولید توسط تأکید مقام معظم رهبری و همچنین طرح مثلث اقتصادی توسط استاندار خراسان رضوی توسط بررسی‌های افراد متخصص تاکنون ۱۳۰ فرصت اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری شناسایی شده است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: این فرصت‌های شغلی ۲۰ هزار نفر شغل ایجاد می‌کند، افراد می‌توانند در بخش‌های مختلفی چون بوم‌گردی، صنایع‌دستی و گردشگری فعالیت کنند، ما توسط این امور از مهاجرت از روستا به شهر نیز ممانعت می‌کنیم، تاکنون در زمینه سرمایه‌گذاری برای ۱۹ هزار و ۴۸۰ نفر شغل در نظر گرفته شده است. مکرمی‌فر ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون ۳۱ میلیون گردشگر داخلی به استان سفر کردند، این آمار در بخش گردشگران خارجی ۳ میلیون نفر است، یکی از بناهایی با قدمت بسیار در خراسان رضوی، تپه کندر بوده که در حال ثبت قدمت آن هستیم، ۷۶۸ اشتغال دائم در استان وجود دارد، در سال گذشته توانستیم ۱۴ میلیارد تومان برای کارگاه‌های کوچک و بوم‌گردی‌ها جذب کنیم. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اظهار داشت: در حال حاضر یک اقامتگاه بوم‌گردی در خلیل‌آباد راه‌اندازی شده و ۲ اقامتگاه‌ نیز در این منطقه به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد، یکی از برنامه‌های قابل توجه، ارائه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و راهنمای سفر است، تاکنون امور پژوهشی، نگارش و سایر موارد انجام شده و به‌زودی در اختیار عموم قرار می‌گیرد. انتهای پیام/ح
ایسناایسنا5 روز قبل
معتقد بودم و هستم مرجع تشخیص و نماینده حاکمیت در حوزه سینما، سازمان سینمایی است و تصمیم سازمان، فصل‌الخطاب است و همه باید تابع آن باشند. دومین اتفاق مهم افزایش سهم تولیدات فیلم و سریال داخلی در شبکه نمایش خانگی بوده است. ‎البته بعضی‌ها نگران این هستند که شبکه نمایش خانگی رقیب تلویزیون شود، در صورتی که اتفاقا این شبکه می‌تواند مکمل تلویزیون باشد. این دو سال توسعه همه جانبه در تولید و نشر شبکه نمایش خانگی از نکات مثبت است چون شما تصور کنید سال‌ها افرادی در این حوزه فقط دلال بودند و ۹۰ درصد شبکه نمایش خانگی این بود که فیلمی را از یکی از کشورهای خارجی بخرند، اینجا دوبله و بعد پخش کنند اما این الان در شبکه نمایش خانگی کمترین سهم را دارد. بنابراین از هر نظر که این موضوع بررسی شود حمایت همه جانبه دولت از شبکه نمایش خانگی واجب است و همینطور حمایت صداوسیما.
روزنوروزنو5 روز قبل
رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال با اشاره به استعفایش تصریح کرد: تفکرات من با تفکرات باشگاه استقلال همخوانی نداشت و یک ماه است که استعفا کرده‌ام. یک ماه است منفک شده‌ام و در پست مدیرکل دفتر استعدادیابی هستم. سعادتمند عنوان کرد: یکی دیگر از اتفاقات خوب در این المپیاد، بودجه توزیع در آن در مسیر عدالت محوری است. وی گفت: ما فدراسیون‌هایی داریم که مسئول دفتر استعدادیابی خود را نمی‌شناخت و بودجه استعدادیابی را صرف هزینه اعزام بزرگسالان می‌کرد. بودجه المپیاد با توجه به تعداد ورزشکاران نسبت به سال گذشته کاهش یافته، اما جوابگوی برگزاری المپیاد خواهد بود.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
۲۸۰ خانواده دو معلول به بالا در استان مرکزی دارای مسکن شده‌اندوی بیان کرد: آمار مددجویان دو معلول به بالا در استان مرکزی حدود ۹۸۰ نفر است که از این تعداد ۲۸۰ نفر دارای مسکن شده‌اند و مابقی نیز خود دارای مسکن بوده‌اند. ۳۳ نفر از خانواده‌های دو معلول به بالا مسکن دریافت نکردندمدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: طبق آمار بهزیستی از شهرستان‌ها درحال حاضر حدود ۳۳ نفر از مددجویان بهزیستی استان مرکزی از دو معلول به بالا فعلا مسکنی دریافت نکرده‌اند و مشکلات خاصی از جمله نداشتن سهم‌ آورده، عدم رغبت خود و سایر موارد داشتند. مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: در بارندگی‌های اخیر ۱۹۵ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی دچار آسیب شد که در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با بسیج سازندگی و بنیاد مسکن استان مرکزی در خصوص احداث و ساخت مسکن آنها منعقد شده که هم اکنون درحال انجام مقدمات برای شروع بازسازی منازل هستیم. مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم نمی‌توانستیم به خیران فشار بیاوریم تا به بهزیستی کمک کنند اما برای رفع این مشکل بنا شد تا از ضایعات کارخانجات، شرکت‌ها و سایر موارد جهت فروش استفاده شود. معاون امور پیشگیری بهزیستی استان مرکزی افزود: شهرستان آشتیان و تفرش کمبود کمپ ترک اعتیاد دارند که اگر در آن شهرستان‌ها نیز متقاضی برای راه‌اندازی کمپ وجود داشته باشد این مجوز به افراد مراجعه‌کننده داده می‌شود، کمپ‌های استان مرکزی جزو کمپ‌های خوب کشور به حساب می‌آید.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، حسینقلی قوانلو ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: اراضی منطقه شمال گنبدکاووس به لحاظ لم‌یزرع بودن ظرفیت خوبی برای احداث واحدهای صنعتی دارد. تلاش می‌کنیم تا یک‌هزار‌ هکتار ‌از منطقه اترک را صنعتی کنیم. وی افزود: شهرک صنعتی گنبدکاووس نیز به وسعت ۱۰۰ هکتار توسعه پیدا می‌کند و اقدامات تملک اراضی در حال انجام است. دوری این‌منطقه از مرکز استان و فراهم نبودن زیرساخت‌ها و امکانات لازم سبب شده تا سرمایه‌گذاران‌ رغبتی برایذ سرمایه‌گذاری در این منطقه نداشته باشند. وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۵۶۳ میلیاردتومانی در بخش صنعت استان، ادامه داد: بیش از ۲۰ درصد سرمایه‌گذاری صنعتی استان در گنبدکاووس و به مبلغ ۱۱۴ میلیارد تومان بوده است.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
اکبر بهنام‌جو با بیان اینکه در راستای توسعه استان دانشگاه‌ها میزبان کنفرانس‌های مختلف می‌شوند، افزود: با همکاری و برنامه‌ریزی سایر دستگاه‌های اجرایی چالش‌های گردشگری و کشاورزی با محوریت استان اردبیل برگزار می‌شود. استاندار اردبیل از اتصال استان اردبیل به شبکه ریلی کشور تا پایان سال ۹۹ خبر داد و افزود: در دهه فجر ۹۹ راه‌آهن اردبیل به میانه تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد که به نوبه خود برای جذب توریست و مسافر گردشگری نقش اساسی دارد. حبیبی استان اردبیل را دارای ظرفیت بالا برای جذب گردشگر دانست و گفت: امیدواریم که با معرفی ظرفیت‌های استان، سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری استان رونق بیشتری گرفته و به فرصتی استثنایی برای توسعه استان و کشور تبدیل شود. افزایش میزان جذب گردشگر در استان اردبیلدبیر علمی نخستین کنفرانس بین‌المللی گردشگری استان اردبیل نیز اظهار کرد: با وجود کاهش سهم بخش‌های مختلف اقتصادی در کسب و کارهای نوین، سهم بخش گردشگری روز به روز افزایش می‌یابد. در این کنفرانس بین‌المللی که سخنرانان و شرکت‌کنندگانی از کشور ترکیه هم حضور دارند، موضوعاتی از قبیل بازاریابی گردشگری، گردشگری فرهنگی، گردشگری شهری و روستایی، گردشگری ورزشی، گردشگری سلامت، گردشگری کشاورزی و برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری گردشگری مورد بحث قرار می‌گیرد.

به انتهای لیست رسیدید

دهه فجر

دههٔ فجر انقلاب اسلامی به روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ گفته می‌شود که طی آن سید روح‌الله خمینی بعد از تبعید پانزده ساله در دوازدهم بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران وارد شد و در نهایت در بیست و دوم بهمن ماه با اعلام بی‌طرفی ارتش شاهنشاهی، سلطنت پهلوی منقرض شد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید. ویکی‌پدیا