اخبار دهه فجر - آخرین و مهم ترین اخبار دهه فجر از خبرگزاری‌های ایران | خبری
دهه فجر

دهه فجر

مهرمهر3 ماه قبل
وی بابیان اینکه در این زمینه خلاء داریم، اظهار کرد: برای تقویت پایه‌ای ملت باید با مدیریت درست ورود پیدا کرد. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان بابیان اینکه مأموریت اصلی سازمان تبلیغات اسلامی تبیین اسلام ناب است، تاکید کرد: باید اسلام ناب از اسلام آمریکایی تعیین شود و برای این امر باید از ظرفیت تشکلهای مذهبی و جامعه قرآنی به نحو احسن استفاده شود. صفی یاری گفت: بحث وحدت و انسجام اسلامی عنصر دیگر تقویت پایه‌ای ملت است و باید بصیرت مردم در جامعه تقویت شود که دشمن با انواع ترفندها و توطئه‌ها درصدد ایجاد تفرقه در بین مردم است. وی ابراز کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مبنای تفکر امام راحل به خوبی توسط مبلغین باکیفیت مناسب انجام شود. صفی یاری تصریح کرد: امسال سال بسیار حساسی است و می‌طلبد تشکل‌های مذهبی و جامعه قرآنی دستاوردهای انقلاب در چهل سال گذشته را به خوبی به مردم بیان کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- مسئول برنامه‌های دهه فجر انجمن کلیمیان تهران، گفت: کلیمیان تهران در یکی از روز‌های دهه فجر امسال با خانواده شهدا و جانباز ۷۰ درصدی کلیمی کشور دیدار خواهند داشت. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، «سلیمان کهن صدق» در نشست خبری ارائه برنامه‌های انجمن کلیمیان در ایام دهه مبارک فجر گفت: در روز ۲۲ بهمن امسال بیمارستان خیریه دکتر سپیر بیماران سرپایی را مورد درمان رایگان قرار می‌دهد. وی با بیان اینکه افتخار آفرینان و رتبه‌های برتر و نخبه‌های علمی جامعه کلیمی کشور در روز ۱۱ بهمن مورد تقدیر قرار خواهند گرفت، گفت: گردهمایی و برگزاری سخنرانی در محل کتابخانه مرکزی انجمن کلیمیان تهران با موضوع «شب عبدالله طالع همدانی» توسط هارون یشایایی چهره ماندگار جامعه کلیمی، در روز بیستم بهمن ماه برگزار خواهد شد. مسئول برنامه‌های دهه فجر انجمن کلیمیان تهران افزود: برگزاری تور یک روزه دیدار از موزه دفاع مقدس توسط سازمان بانوان کلیمی در روز دهم بهمن ماه امسال و در آستانه دهه فجر چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، از دیگر برنامه‌های ما خواهد بودکهن‌صدق در پایان گفت: کلیمیان تهران همچنین در یکی از روز‌های دهه فجر امسال با خانواده شهدا و جانباز ۷۰ درصدی کلیمی کشور دیدار خواهند داشت. انتهای پیام/
ایسناایسنا3 ماه قبل
«چهل نقش آبی»، «یادبودها»، «چهره کاتور»، «نور و رنگ»، «آدمک ماشینی» و «روایت تصنیف‌های انقلاب» در دهه فجر در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران که میزبان بخشی از اتفاقات انقلاب بود، به نمایش درآمده‌اند. «یادبودها» در کاخ اختصاصی نیاورانکاخ اختصاصی نیاوران نیز با برگزاری نمایشگاه «یادبودها» به استقبال دهه فجر رفت. «چهره کاتور» در موزه کتابخانه اختصاصینمایش منتخبی از مجموعه «برگزیده‌ای از طرح‌های دیوید لوین» از گنجینه موزه کتابخانه اختصاصی نیاوران نیز در این مجموعه قرار می‌گیرد. موزه جهان‌نما با نمایش تابلو نقاشی از یک هنرمند مجارستانی از گنجینه این موزه به استقبال دهه فجر رفته است. مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در میدان شهید باهنر (نیاوران) همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۶ میزبان علاقه‌مندان است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
مدیرعامل برج میلاد با اشاره به برگزاری ویژه برنامه‌های دهه فجر گفت: همزمان با چهلمین سال انقلاب اسلامی یادمان ملی برنامه‌های گسترده‌ای را برای این ایام در نظر گرفته است که شامل برنامه‌های هنری، فرهنگی و اجتماعی و ورزشی است. به گزارش ایسنا، علی درویش پور با بیان این مطلب افزود: برگزاری ویژه برنامه هنری «چله عشق» یکی از برنامه‌های برج میلاد است که با همکاری انجمن هنرهای تجسمی استان تهران اجرا می‌شود. وی ادامه داد: در این برنامه۳۰ تا ۴۰ هنرمند حوزه هنرهای تجسمی در سه رشته نقاشی، نقاشی و خط و خوشنویسی در روزهای۱۰ و ۱۱ بهمن ماه کارگاه آموزشی در گالری برج میلاد برپا خواهند کرد. درویش پور با بیان اینکه آثار هنری خلق شده در این کارگاه از ۱۱ تا ۱۷ بهمن ماه به نمایش گذاشته خواهد شد، تصریح کرد: برگزاری ویژه برنامه تلویزیونی «چله انقلاب» نیز از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد از دیگر برنامه‌های این دهه است. مدیرعامل برج میلاد از اجرای قله برنامه‌های ورزشی در نگارخانه غربی خبر داد و گفت: این برنامه نیز در طول این ایام از ساعت ۹ الی ۲۱ برای شهروندان و بازدیدکنندگان اجرا می‌شود.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه میزان اعتبارات پروژه‌های دهه فجر سال ۹۷ از رشد ۱۹۸ درصدی نسبت به دهه فجر سال ۹۶ برخوردار است، افزود: در دهه فجر امسال در مجموع ۶۲۰ پروژه با اعتبار هزار و ۱۷۴۹ میلیارد تومان اجرا می‌شود. حقیقی افزود: درصدی از پروژه‌های دهه فجر امسال توسط بخش خصوصی اجرا می‌گردد که نشان دهنده فراهم‌سازی بستر لازم برای فعالیت بخش خصوصی در استان است. حقیقی با اشاره به اینکه تنها نیم درصد از مجموع پروژه‌های دهه فجر امسال مربوط به آغاز عملیات اجرایی طرح‌ها است افزود: در دهه فجر امسال ۳ پروژه کلنگ زنی می‌شود. وی با بیان اینکه همزمان با ایام دهه فجر مدیران استان از خانواده ۲ هزار و ۹۶۵ شهید استان دیدار خواهند کرد، گفت: این دیدارها از ۱۰ روز مانده به ایام مبارک دهه فجر آغاز شده و تا ۱۰ روز بعد از این ایام نیز ادامه خواهد داشت. حقیقی با اشاره به اینکه در حوزه خدمات استان زنجان ۲۷ درصد از نرم کشوری پایین‌تر است، گفت: در تلاش هستیم که سهم اشتغال استان از بخش خدمات افزایش پیدا کند.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، استاندار فارس در جریان افتتاح این پروژه‌ها در جمع مردم شهرستان کازرون ضمن ابراز خرسندی از فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، افزود: نظام جمهوری اسلامی طی ۴۰ سال گذشته خدمات ارزنده‌ای در حوزه‌های مختلف به مردم شریف ایران ارائه داده است. وی ادامه داد: پیش از انقلاب اسلامی مردم ایران، حکومت به صورت موروثی اداره می‌شد و یک شخص برای همه مردم تصمیم می‌گرفت و همه باید از این تصمیم تبعیت می‌کردند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی هر یک از ما در تصمیم گیری‌ها شریک هستیم. رحیمی تاکید کرد: دستاوردهای امروز انقلاب در اثر همین بینش و نگرش مبتنی بر حضور مردم در تصمیم گیری‌ها به دست آمده است. استاندار فارس با بیان اینکه همزمان به چهلمین فجر انقلاب اسلامی حدود هزار و ۷۰ پروژه با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۴۰ میلیارد تومان در نقاط مختلف استان به بهره برداری می‌رسد، اظهار کرد: در شهرستان کازرون نیز پروژه‌های در خور توجهی از جمله گازرسانی و بیمارستان افتتاح می‌شود. وی ادامه داد: بدون تردید به دست آوردن این استقلال هزینه هایی دارد و مردم از ابتدای انقلاب با ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های خود پشتوانه نظام برای عبور از بحران‌ها بوده‌اند.
فارسفارس3 ماه قبل
رئیس سازمان بهزیستی کشور از توزیع بسته حمایتی بین مددجویان بهزیستی در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: بسته دیگری نیز تا پایان سال به مددجویان داده می‌شود. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، وحید قبادی دانا گفت: امیدواریم میزان مستمری معلولان در سال ۹۸ افزایش یابد و باید بپذیریم که دولت دارای تنگناهای زیادی است و در شرایط تحریم قرار داریم. این بودجه حدود ١١٠٠ میلیارد تومان است و با صحبت‌هایی که با مجلس داشتیم کمک خواهند کرد تا این مبلغ افزایش پیدا کند. رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: اگر مبلغ قابل توجهی که در پیشنهادات آمده در صحن علنی مجلس تصویب شود، امیدواریم بخشی از این قانون را در سال ۹۸ اجرایی کنیم. رئیس سازمان بهزیستی کشور از توزیع دو بسته حمایتی در ایام دهه فجر و تا پایان سال خبر داد و گفت: با مساعدت دولت این بسته‌ها به مددجویان سازمان بهزیستی داده می‌شود.
فارسفارس3 ماه قبل
مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: امسال همزمان با دهه فجر برنامه‌های متعددی توسط صدا و سیمای مرکز زنجان پخش می‌شود. برنامه‌های ویژه صدا و سیمای مرکز زنجان به مناسبت دهه فجرمحسن لطیفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان از برنامه‌ریزی ویژه و گسترده صدا وسیمای مرکز زنجان برای گرامیداشت دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی خبر داد و اظهار کرد: امسال همزمان با دهه فجر برنامه‌های متعددی از صدا و سیمای زنجان پخش خواهد شد. مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان همچنین از پخش برنامه‌های ویژه برای شهرستان‌ها خبر داد و گفت: طی دهه فجر ۷ برنامه ۴۵ دقیقه‌ای با عنوان «فجر انقلاب» در قالب سفر به شهرستان‌ها پخش خواهد شد. لطیفی افزود: طی دهه فجر ۱۰ مستند کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای از موفقیت‌های نظام در حوزه‌های مختلف، مسابقه با عنوان «چهل برگ» در ۱۰ برنامه، ۱۶ عنوان نمایش رادیویی با موضوع شهدای انقلاب در زنجان نیز از دیگر برنامه‌های رادیو زنجان به مناسبت دهه فجر است. مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: معاونت خبر صدا و سیمای مرکز زنجان نیز در این ایام به تهیه و تولید گزارش‌های موضوعی با عنوان دهه فجر خواهد پرداخت.
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام لهراسبی مدیر موزه ملی قرآن کریم در این باره گفت: قرعه کشی مسابقه هفته کتاب و اهدای جوایز در روز شنبه اولین روز از دهه مبارک فجر و رونمایی از اثر استاد مهدی پور بزرگترین قلم خوشنویسی شده با نقوش و آیه‌های قرانی و نمایش آن به مدت یک ماه در موزه ملی قرآن کریم از برنامه‌های این موزه برای دهه فجر است. وی افزود: سخنرانی با موضوع مرمت آثار قرانی از دیگر برنامه‌های تخصصی است که با هدف آموزش و ارتقای سطح علمی کارشناسان طرح‌ریزی شده و در این دهه مبارک برگزار خواهد شد. لهراسبی افزود: تقدیر و تجلیل از همکاران ایثارگر موزه ملی قرآن کریم به منظور قدردانی و ایجاد انگیزه بیشتر برای دفاع از ارزش‌ها و همچنین حضور پرسنل موزه قرآن در گلزار شهدا و تجدید بیعت با امام و آرمان‌های انقلاب اسلامی توسط مجری برنامه ستاد مرکزی سازمان میراث فرهنگی طبق روال سال‌های گذشته انجام خواهد شد. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
فارسفارس3 ماه قبل
معاون استاندار خوزستان گفت: ۵۰ هزار برنامه به مناسب چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر در سطح استان خوزستان برگزار می‌شود. وی افزود: ۱۴ کمیته در ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و دهه فجر تشکیل شده است و حدود ۵۰ هزار برنامه ویژه این ایام در سطح استان برگزار خواهد شد. معاون استاندار خوزستان گفت: اولین لحاظ ما در تدارک این برنامه‌ها مردمی بودن برنامه‌های دهه فجر است. ما باید با کمک هنرمندان برنامه‌های بدیع و متنوعی را در سطح استان خوزستان برگزار کنیم. وی با تاکید بر اینکه باید با نگاه اعتقادی برنامه‌های دهه فجر را انجام دهیم، اظهار کرد: برگزاری برنامه‌های دهه فجر در روستاها و مناطق کم برخوردار از دیگر اهداف ما است.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فتح اله نوروزی صبح دوشنبه در نشست برنامه‌ریزی پروژه‌های عمرانی و برنامه‌های دهه مبارک فجر در حوزه روستایی شهرستان کنگان با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: خدمات نظام در چهل سال انقلاب اسلامی در روستاها بخوبی تبیین شود. فرماندار گفت: مراسم دهه مبارک فجر با رویکرد فجر فاطمی در روستاها انجام گیرد. در دهه فجر ۹۷ پروژه‌های خوبی در روستاهای شهرستان افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی انجام خواهد شد. نوروزی بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با روستاها برنامه ریزی لازم برای حضور در روستاها و آماده شدن پروژه‌ها بخوبی داشته باشند. وی ادامه داد: دهیاران بعنوان مدیران اجرایی هر روستا برنامه ریزی لازم جهت پروژه‌ها و برنامه‌های دهه مبارک فجر هر روستا داشته باشند.
مهرمهر4 ماه قبل
حجت‌الاسلام ولی‌الله مصائبی در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان برای گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر از چند ماه گذشته برنامه‌ریزی کرده است، گفت: برای این دهه تبلیغ و سخنرانی برای عموم مردم در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برنامه‌ریزی شده است. وی اظهار کرد: جامعیت ولی‌فقیه (اهمیت رهبری در نظام جمهوری اسلامی)، نقش ولایت‌فقیه در مدیریت و مهار بحران‌ها، توطئه دشمنان در نفی و تخریب ولایت‌فقیه و القاء جدایی دین از سیاست و لزوم میثاق مستمر با ولایت و رهبری از محورهای مهم سخنرانی در دهه فجر و ایام فاطمیه است. مصائبی با بیان اینکه ایام‌الله فجر باید باکیفیت و بامحتوا برگزار شود، تأکید کرد: تبیین اندیشه‌های امام راحل توسط سازمان به جد انجام می‌شود. معاون فرهنگی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: دهه فجر برای ما ایرانی‌ها روز مبارکی است و باید تمام برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر با محوریت مردمی و حضور جوانان برگزار شود. گفتنی است بیش از ۸۰۰ برنامه و فعالیت فرهنگی توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در دهه فجر توسط نهادها و مجموعه‌های وابسته برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علی درویش‌پور با بیان این مطلب اظهار کرد: برگزاری ویژه برنامه هنری «چله عشق» یکی از برنامه‌های برج میلاد است که با همکاری انجمن هنرهای تجسمی استان تهران اجرا می‌شود؛ این برنامه در قالب کارگاه آموزشی و نمایشگاه نقاشی است. وی ادامه داد: در این برنامه ۳۰ تا ۴۰ هنرمند حوزه هنر‌های تجسمی در سه رشته نقاشی، خط و خوشنویسی در روزهای ۱۰ و ۱۱ بهمن‌ کارگاه آموزشی در گالری برج میلاد برپا خواهند کرد ضمن اینکه در این کارگاه آموزشی هنرمندان برداشت شخصی خود را از زوایای مختلف نسبت به انقلاب اسلامی در قالب هنر مطرح خواهند کرد. مدیرعامل برج میلاد از اجرای قله برنامه‌های ورزشی در نگارخانه غربی خبر داد و گفت: این برنامه نیز در طول این ایام از ساعت ۹ الی ۲۱ برای شهروندان و بازدیدکنندگان اجرا می‌شود. درویش‌پور بیان کرد: همچنین امسال نیز به روال سال‌های گذشته بانگ تکبیر و مراسم ویژه نورافشانی با حضور خانواده‌های شهدا و ایثارگران در شب ۲۲ بهمن ماه در سکوی دید باز و راس ساعت ۲۱ برگزار خواهد شد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
سرهنگ پاسدار عباس بنائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، از توزیع ۵۰۰ سبد کالای اساسی بین خانواده‌های بی‌بضاعت شیراز همزمان با ایام دهه فجر خبر داد و اظهار داشت: در این ایام یک هزار لقمه آسمانی (ساندویج گرم) در مناطق محروم و در پنج محله کم‌برخوردار شیراز نیز صبحانه توزیع می‌شود. وی با بیان اینکه در ایام دهه فجر نان صلواتی در ۴۰ واحد نانوایی شیراز توزیع می‌شود، عنوان کرد: برپایی ایستگاه صلواتی، آرایشگاه صلواتی و انجام تست قند خون و فشار خون رایگان در محلات کم‌برخوردار شیراز از دیگر برنامه‌های بسیج اصناف در ایام دهه فجر است. مسئول سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه فجر فارس از توزیع ۲۰۰ جفت کفش بین دانش اموزان بی‌بضاعت به مناسبت ایام دهه فجر خبر داد و خاطر نشان کرد: تعمیر و مرمت میز، نیمکت و صندلی مدارس ۱۰ مدرسه در قالب طرح یک کاسب یک دانش‌آموز، مرمت و بازسازی ۱۰ منزل مسکونی در مناطق محروم از دیگر ویژه برنامه‌های دهه فجر اصناف شیراز است. سرهنگ پاسدار بنائی از صدور مجوز فروش فوق‌العاده و تخفیف ویژه تمامی صنوف در ایام دهه فجر از سوی اتحادیه‌های صنفی شهرستان شیراز خبر داد. انتهای پیام/ن
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، چراغی ظهر شنبه در نشست خبری به مناسبت دهه فجر با اصحاب رسانه طی سخنانی گفت: آذین بندی لواسان و نیز نصب جملات امام خمینی و مقام معظم رهبری و نصب پرچم‌های ایام فاطمیه در شهر از مهم‌ترین اقدامات شهرداری لواسان است. وی از برپایی نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: در این نمایشگاه دستاوردهای لواسان و نیز شخصیت‌های بارز انقلاب به نمایش گذاشته می‌شود، مسابقه نگارش نامه به شهدا نیز در لواسان اجرا می‌شود، که به ۵ نامه برتر جوایزی داده می‌شود. سخنگوی شهرداری لواسان اضافه کرد: فیلم هایی با موضوع انقلاب و جنگ تحمیلی نیز در این ایام به نمایش گذاشته می‌شود، اجرای تئاتر با موضوع انقلاب در سطح بخش در طول دهه فجر، برگزاری مسابقه آشپزی ویژه دختران دبیرستان در فرهنگسرای زمرد، برپایی نمایشگاه هنرهای دستی از ۱۵ بهمن تا پایان دهه فجر، برگزاری مسابقات ورزشی والیبال زیر نظر مصطفی کارخانه از مربیان ملی و مشهور کشور و برپایی نمایشگاه کتاب با ۵۰درصد تخفیف با همکاری آموزش و پرورش از برنامه‌های دهه فجر در لواسان است. وی از تشییع نمادین حضرت زهرا (س) در شام ۲۰ بهمن خبر داد و گفت: پیاده روی خانوادگی در ایام میلاد حضرت زهرا (س)، ارائه سرویس رایگان در سطح شهر لواسان در طول دهه فجر، ارائه خدمات در مسیر پارک کنار دریاچه در روز ۲۲ بهمن و دیدار با خانواده‌های معظم شهدا در طول دهه فجر با حضور شهردار و اعضا شورای شهر لواسان از برنامه‌های دیگر شهرداری لواسان در دهه فجر است. چراغی بودجه عمرانی شهرداری لواسان در سال ۹۷ را ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: همه این اعتبارات با برنامه ریزی جذب و در حال اجرا، تکمیل شده و یا در حال انعقاد قرارداد است، که بیشتر در حوزه‌های فرهنگی، ورزشی و خدماتی و رفاهی است، که در این ایام دهه فجر شاهد کلنگ زنی پارک بانوان خواهیم بود.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، نصرت الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، امروز با اعلام برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شعار محوری دهه فجر ۹۷ را «افتخار به گذشته، امید به آینده» نامید. در جدول زیر، عناوین روزهای دهه فجر امسال را می‌خوانید: ردیف روز/تاریخ مناسبت تقویمی عنوان روز ۱ جمعه ۹۷/۱۱/۱۲ ------------ انقلاب اسلامی؛ ۴۰ سال مکتب فکری امام (ره)، نصرت الهی و ولایت‌مداری ۲ شنبه ۹۷/۱۱/۱۳ ------------ انقلاب اسلامی؛ ۴۰ سال مردم سالاری دینی، استقلال و آزادی ۳ یکشنبه ۹۷/۱۱/۱۴ روز فناوری فضایی انقلاب اسلامی؛ ۴۰ سال اعتماد به نفس ملی، خودباوری و پیشرفت علمی ۴ دوشنبه ۹۷/۱۱/۱۵ ------------ انقلاب اسلامی؛ ۴۰ سال مقاومت، انقلابی‌گری و استکبارستیزی ۵ سه‌شنبه ۹۷/۱۱/۱۶ ------------ انقلاب اسلامی؛ ۴۰ سال مجاهدت فرهنگی، تمدن‌سازی و امت اسلامی ۶ چهارشنبه ۹۷/۱۱/۱۷ ------------ انقلاب اسلامی؛ ۴۰ سال دین مداری، نهضت قرآنی و زمینه‌سازی ظهور مهدوی (عج) ۷ پنج‌شنبه ۹۷/۱۱/۱۸ ------------ انقلاب اسلامی؛ ۴۰ سال ایثار، جهاد فی سبیل‌الله و شهادت طلبی ۸ جمعه ۹۷/۱۱/۱۹ روز نیروی هوایی انقلاب اسلامی؛ ۴۰ سال نفی وابستگی، مقابله با تحریم و تهدید-خوداتکایی ۹ شنبه ۹۷/۱۱/۲۰ شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) انقلاب اسلامی؛ ۴۰ سال الگوی فاطمی (س)، تحکیم خانواده و افتخارآفرینی زنان ایرانی ۱۰ یکشنبه ۹۷/۱۱/۲۱ ------------ انقلاب اسلامی؛ ۴۰ سال امنیت همه‌جانبه، اقتدار ملی و عزت‌آفرینی ۱۱ دوشنبه ۹۷/۱/۲۲ پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ ۲۲ بهمن تماشایی، جشن پرشکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامیانتهای پیام/
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، میرشمس مومنی‌زاده بعدازظهر شنبه در جلسه ستاد گرامیداشت برنامه‌های دهه مبارک فجر که در سالن اجتماعات فرماندار شهرستان رشت برگزار شد، اظهارکرد: دهه فجر فرصتی مناسب برای بیان دستاوردهای نظام برای جامعه است. مومنی‌زاده در ادامه با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده برای این ایام در شهرستان رشت، افزود: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ برنامه در بخش‌های فرهنگی، ورزشی، عمرانی و اقتصادی در ایام الله دهه مبارک فجر در شهرستان رشت برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه این برنامه‌ها در قالب ۲۰ کمیته ستاد بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود، گفت: برنامه‌های ایام دهه فجر با رژه موتوری در روز ۱۲ بهمن ماه آغاز می‌شود که از نیروهای پلیس و راهور درخواست می‌شود تهمیدات لازم در زمینه ترافیکی را اتخاذ کنند. فرماندار رشت در ادامه با اشاره به تقارن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه خواستار حفظ شأن این ایام در اجرای برنامه‌ها شد. وی همچنین با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح در بخش‌های مختلف، گفت: مسئولان پروژه‌ها معرفی شده برای افتتاح در دهه فجر را مورد بازدید و بررسی قرار داده و در صورت وجود نواقص و مشکل ان را برطرف کنند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان البرز گفت: به مناسبت ایام دهه فجر ۱۵۰ عنوان برنامه توسط دستگاه‌های اجرایی و بیش از ۲۰۰ برنامه توسط سپاه شهرستان البرز برگزار خواهد شد. سرهنگ اسماعیل طاهرخانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر اظهار داشت: به مناسبت ایام دهه فجر ۱۵۰ عنوان برنامه توسط دستگاه‌های اجرایی و بیش از ۲۰۰ برنامه توسط سپاه شهرستان البرز برگزار خواهد شد. فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان البرز خاطرنشان کرد: ارائه میز خدمت توسط مسئولان, برگزاری نشست‌های بصیرتی و تبیین دستاوردهای انقلاب، دیدار با خانواده شهدا و همچنین برگزاری یادواره شهدا را می‌توان از جمله برنامه‌های شاخص در شهرستان البرز برشمرد. فرمانده سپاه کرمان: دهه فجر امسال از ۱۳۹۳ پروژه سپاه در کرمان رونمایی می‌شود ۴۶۴ پروژه دهه فجر در کردستان به بهره‌برداری می‌رسد بسیج سپاه خراسان جنوبی در دهه فجر ۳۰۰۰ برنامه اجرا می‌کندطاهرخانی عنوان کرد: امروز با توجه به هجمه دشمنان زمان وحدت بوده و تعامل مردم و مسئولان در راستای تداوم انقلاب و نظام باید تقویت شود. فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان البرز گفت: نمایشگاه توانمندی بانوان، ارائه خدمات پزشکی رایگان، نشست‌های روشنگری، مسابقات ورزشی از دیگر برنامه‌های ایام دهه فجر است.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حجت‌الاسلام علی چراغی‌پور صبح امروز در جلسه بزرگداشت دهه فجر استان ایلام اظهار داشت: تاکنون سه جلسه استانی، ۲۷جلسه شهرستانی و ۳۰۰ جلسه کمیته‌های شهرستانی در استان برگزار شده است. وی افزود: ۸۰۰ برنامه فرهنگی، هنری، ورزشی و برنامه‌های متنوع دیگر ایام‌الله دهه فجر در استان ایلام اجرا می‌شود و این برنامه‌ها قابل‌افزایش است. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایلام گفت: چله افتخار پیروزی انقلاب اسلامی امسال از دهه فجر امسال تا دهه فجر سال ۹۷ ادامه دارد و دهه فجر امسال به‌عنوان آغازی برای فعالیت‌های یک‌ساله است. وی افزود: برنامه‌های چله انقلاب اسلامی در استان ایلام با توجه به زیر مجموعه‌های آن به بیش از ۸۰۰۰ برنامه می‌رسد. چراغی‌پور مردمی بودن برنامه‌ها و اجرای آن توسط مردم از رویکرد برنامه‌های دهه فجر ایلام دانست و تصریح کرد: امسال در چله افتخار انقلاب اسلامی تمام برنامه‌ها در ابعاد مختلف با محوریت مردم به انجام می‌رسد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حجت‌الاسلام علی چراغی‌پور صبح امروز در جلسه بزرگداشت دهه فجر استان ایلام اظهار داشت: تاکنون سه جلسه استانی، ۲۷جلسه شهرستانی و ۳۰۰ جلسه کمیته‌های شهرستانی در استان برگزار شده است. وی افزود: ۹۰۰۰ برنامه فرهنگی، هنری، ورزشی و برنامه‌های متنوع دیگر ایام‌الله دهه فجر در استان ایلام اجرا می‌شود و این برنامه‌ها قابل‌افزایش است. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایلام گفت: چله افتخار پیروزی انقلاب اسلامی امسال از دهه فجر امسال تا دهه فجر سال ۹۷ ادامه دارد و دهه فجر امسال به‌عنوان آغازی برای فعالیت‌های یک‌ساله است. وی افزود: برنامه‌های چله انقلاب اسلامی در استان ایلام با توجه به زیر مجموعه‌های آن به بیش از ۹۰۰۰برنامه می‌رسد. چراغی‌پور مردمی بودن برنامه‌ها و اجرای آن توسط مردم از رویکرد برنامه‌های دهه فجر ایلام دانست و تصریح کرد: امسال در چله افتخار انقلاب اسلامی تمام برنامه‌ها در ابعاد مختلف با محوریت مردم به انجام می‌رسد.
ایرناایرنا4 ماه قبل
به گزارش ایرنا، فیض الله امامی روز پنجشنبه در جلسه ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: دهه فجر امسال نسبت به ایام دهه فجر سال‌های گذشته از تفاوت‌های بسیاری به دلیل رجز خوانی دشمنان انقلاب برخوردار است. وی افزود: با توجه به فرا رسیدن ایام دهه فجر ۹۵ عنوان برنامه‌های متنوع در بخش فشافویه حسن آباد و روستاهای آن برگزار می‌شود. بخشدار فشافویه همایش پیاده روی خانوادگی، دیدار با خانواده شهدا و تجلیل از مادران آنها، غبارروبی مزار شهدا را از دیگر برنامه‌های این ایام عنوان کرد و گفت: قطعا مراسم سالگرد انقلاب باشکوه بیشتری نسبت به سال‌های گذشته برگزار می‌شود. وی به دیگر برنامه‌های این ایام اشاره کرد و افزود: برگزاری سخنرانی‌ها با حضور شخصیت‌های محلی، استانی و ملی، برگزاری نشست‌های بصیرتی دانش آموزی و دانشگاهی از برنامه‌های دیگر ایام دهه فجر به شمار می‌رود. حسن آباد فشافویه از توابع شهرستان ری متشکل از ۳۷ روستا و با ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شهرری و در مسیر جاده قدیم تهران - قم قرار دارد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
استاندار زنجان از رشد ۱۹۸ درصدی میزان اعتبارات پروژه‌های دهه فجر سال ۹۷ نسبت به دهه فجر سال ۹۶ خبر داد. فتح الله حقیقی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه میزان اعتبارات پروژه‌های دهه فجر سال ۹۷ از رشد ۱۹۸ درصدی نسبت به دهه فجر سال ۹۶ برخوردار است، افزود: در دهه فجر امسال در مجموع ۶۲۰ پروژه با اعتبار هزار و ۱۷۴۹ میلیارد تومان اجرا می‌شود. حقیقی افزود: درصدی از پروژه‌های دهه فجر امسال توسط بخش خصوصی اجرا می‌گردد که نشان دهنده فراهم‌سازی بستر لازم برای فعالیت بخش خصوصی در استان است. حقیقی با اشاره به اینکه تنها نیم درصد از مجموع پروژه‌های دهه فجر امسال مربوط به آغاز عملیات اجرایی طرح‌ها است افزود: در دهه فجر امسال ۳ پروژه کلنگ زنی می‌شود. حقیقی با اشاره به اینکه در حوزه خدمات استان زنجان ۲۷ درصد از نرم کشوری پایین‌تر است، گفت: در تلاش هستیم که سهم اشتغال استان از بخش خدمات افزایش پیدا کند.
فارسفارس3 ماه قبل
فرماندار ملایر با بیان ینکه در دهه فجر ۱۴۹ طرح عمرانی و اقتصادی در ملایر افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود، از افتتاح سه طرح تولیدی و عمرانی در دومین روز از دهه فجر در این شهرستان خبر داد. وی در ادامه با اشاره به اینکه در ایام دهه فجر ۱۴۹ طرح عمرانی و اقتصادی در ملایر افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود تصریح کرد: اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌ها ۴۳۰ میلیارد تومان است. فتحی از افتتاح سه پروژه و طرح عمرانی و تولیدی در دومین روز از دهه فجر در شهرستان ملایر خبر داد و گفت: برای افتتاح این طرح‌ها یک‌میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان هزینه شده است. مدیر جهاد کشاورزی ملایر نیز بیان کرد: همزمان با ایام دهه فجر پنج طرح تولیدی و کشاورزی در ملایر در حال افتتاح است. حضور و ادای احترام مسوولان شهرستان ملایر به مقام شامخ شهدا با غبارروبی گلزار شهدای عاشورای ملایر از دیگر برنامه‌های دومین روز از دهه فجر در ملایر بود.
ایرناایرنا4 ماه قبل
به گزارش ایرنا، کریم خلیفه لیراوی روز یکشنبه درجلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر و برنامه ریزی ستاد هماهنگی خدمات سفر این بخش افزود: دراین نشست با تشکیل کمیته‌های تخصصی و زیرگروه‌ها، برنامه ریزی مناسب و با کیفیت‌تر از سال‌های گذشته برای بزرگداشت دهه مبارک فجر دراین بخش انجام می‌شود. بخشدار امام حسن گفت: در دهه مبارک فجر، ایام فاطمیه دوم نیز تقارن پیدا کرده که باید حرمت این ایام به نحو مطلوبی نگه داشته شود. بخشدار امام حسن با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گردشگری این منطقه گفت: خدمات رسانی به گردشگران در تعطیلات نوروز باید بیش از گذشته و به نحو مطلوبی انجام شود. در این نشست محمود بهی زاده به عنوان دبیر ستاد دهه فجر و هادی باریده دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر بخش امام حسن معرفی شد. بخش امام حسن از توابع شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر و در جوار منطقه نفتی بهرگان قرار دارد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی خاطرنشان کرد: ایام الله دهه فجر فرصت مناسبی برای معرفی دستاورد‌ها و آرمان‌های امام و انقلاب به نسل بعدی به خصوص نسل سوم انقلاب در سطح داخلی، منطقه و بین المللی است. صادق پور تاکید کرد: پس از گذراندن تلاطم‌های پس از انقلاب، و رسیدن به بلوغ این نظام مقدس سنگ‌انداری‌های زیادی توسط استکبار جهانی شده است و توانستیم به کمک مردم همیشه حاضر در صحنه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن بگیریم که بسیار مقدس است. وی به تشریح برنامه‌های دهه فجر پرداخت و عنوان کرد: در دهه‌ فجر با توجه به هم‌زمانی با ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، ۲۴۰ عنوان برنامه توسط حوزه‌های مقاومت بسیج این ناحیه در سطح شهرستان قزوین با شعار و رویکرد افتخار به گذشته و امید به آینده برگزار می‌شود. وی به تقارن ایام فاطمیه و دهه فجر اشاره کرد و گفت: امسال فجر ما فاطمی است و باید فاطمه وار از ولایت دفاع کنیم و ولایت محوری را در اولویت برنامه‌ها قرار دهیم. فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد (ع) با اشاره به فضاسازی تبلیغی و محیطی ایام الله دهه فجر، عنوان کرد: فضاسازی تبلیغی و محیطی در ایام الله دهه مبارک فجر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، شهرستان رنگ و بوی دهه فجر را به خود بگیرد.
مهرمهر3 ماه قبل
وی خاطرنشان کرد: ایام الله دهه فجر فرصت مناسبی برای معرفی دستاوردها و آرمان‌های امام و انقلاب به نسل بعدی بخصوص نسل سوم انقلاب در سطح داخلی و منطقه و بین المللی است. صادق پور تاکید کرد: پس از گذراندن تلاطم‌های پس از انقلاب، و رسیدن به بلوغ این نظام مقدس سنگ‌انداری‌های زیادی توسط استکبار جهانی شده است و توانستیم به کمک مردم همیشه حاضر در صحنه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن بگیریم که بسیار مقدس است. وی در ادامه به تشریح برنامه‌های دهه فجر پرداخت و عنوان کرد: در دهه‌ فجر با توجه به هم‌زمانی با ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، ۲۴۰ عنوان برنامه توسط حوزه‌های مقاومت بسیج این ناحیه در سطح شهرستان قزوین با شعار و رویکرد افتخار به گذشته و امید به آینده برگزار می‌شود. وی به تقارن ایام فاطمیه و دهه فجر اشاره کرد و گفت: امسال فجر ما فاطمی است و باید فاطمه وار از ولایت دفاع کنیم و ولایت محوری را در اولویت برنامه‌ها قرار دهیم. فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد (ع) با اشاره به فضاسازی تبلیغی و محیطی ایام الله دهه فجر، عنوان کرد: فضاسازی تبلیغی و محیطی در ایام الله دهه مبارک فجر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، شهرستان رنگ و بوی دهه فجر را به خود بگیرد.
مهرمهر3 ماه قبل
وی با تاکید بر اینکه در ایام الله دهه‌فجر با رعایت حرمت ایام فاطمیه از سوی مسئولان برنامه‌های مناسب در سطح شهرستان اجرا شود خاطر نشان کرد: در دهه فجر امسال برنامه‌های خوبی در سطح شهرستان توسط ستاد دهه فجر و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. علی‌حسنی با تاکید بر استفاده مدیران دستگاه‌های دولتی از فرصت فضای مجازی و رسانه‌ها برای بیان عملکرد خود و ظرفیت‌های موجود در شهرستان گفت: با معرفی خدمات دولت و همچنین قابلیت‌های شهرستان، می‌توانیم سرمایه‌گذاران را در راستای توسعه و رونق شهرستان و ایجاد کسب و کار و اشتغال دعوت کنیم. فرماندار دیر با اشاره به حضور معاون رئیس جمهوری، استاندار و دو تن از معاونان استاندار در برنامه‌ها و بازدید از شهرستان در ایام الله دهه فجر اظهار داشت: افتتاح و عملیات اجرایی شماری از پروژه‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری از دیگر برنامه‌های ستاد دهه فجر شهرستان است. فرماندار دیر تصریح کرد: حضور گسترده مردم و برپایی هرچه باشکوهتر جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خصوصا شرکت گسترده در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن موجب اقتدار نظام و دلگرمی دولتمردان دولت تدبیر و امید می‌شود. لزوم رعایت شئونات ایام فاطمیهامام جمعه دیر نیز در این نشست گفت: با توجه به تقارن جشن‌های دهه فجر با ایام فاطمیه باید ویژه برنامه‌های ایام الله دهه فجر با رعایت شئونات ایام فاطمیه در سطح شهرستان برگزار شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی افزود: برای اینکه انسان‌ها قدردان باشند باید گذشته را یادآوری کنند و پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مصادیق بزرگ ایام الله است و اصل حرکت انقلاب اسلامی با الهام گرفتن از قرآن، سیره و سنت پیامبر و اهل بیت شروع شد. وی یادآور شد: اتحاد جامعه اسلامی بین مردم و مسئولین از مهم‌ترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی بوده و ایمان و اتحاد مردم حول محور ولایت فقیه نقش اصلی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت. محمدزاده با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: از هر بعد نگاه کنیم جامعه و سرزمین جمهوری اسلامی ایران امروز متفاوت از ۴۰ سال قبل است و در ابعاد مختلف اعتقادی، فرهنگی، خدماتی و عملی دستاوردهای بسیاری داشته‌ایم. امام جمعه شبستر خاطرنشان کرد: کشوری که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی استعمارگران سلطه انداخته بودند اکنون نه تنها خود استقلال دارد بلکه الگویی برای کشورهای مختلف دنیا در جهت استقلال است. محمدزاده با اشاره به گرامیداشت ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: باید در طول ایام الله دهه فجر عملکرد چهل ساله و دستاوردهای انقلاب اسلامی در نشست‌های متعدد با مردم و جوانان از سوی مسئولین بازگو شود وخبرنگاران تلاش کنند سیمای واقعی نظام جمهوری اسلامی را با روش‌های مختلف در اختیار عموم جامعه قرار دهند.

به انتهای لیست رسیدید

دهه فجر

دههٔ فجر انقلاب اسلامی به روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ گفته می‌شود که طی آن سید روح‌الله خمینی بعد از تبعید پانزده ساله در دوازدهم بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران وارد شد و در نهایت در بیست و دوم بهمن ماه با اعلام بی‌طرفی ارتش شاهنشاهی، سلطنت پهلوی منقرض شد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید. ویکی‌پدیا