اخبار دهه فجر - آخرین و مهم ترین اخبار دهه فجر از خبرگزاری‌های ایران | خبری
دهه فجر

دهه فجر

تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
در این راستا سازمان بسیج هنرمندان با کمک بسیجیان گام‌های مهمی را برداشته و توانسته جهت مقابله با توطئه‌های دشمنان در حوزه فرهنگ پیشگام باشد. حمید رضا هراسانی در آستانه هفته بسیج میهمان خبرنگاران تسنیم مازندران بوده است که مصاحبه تسنیم را با مسئول بسیج هنرمندان مازندران می‌خوانید. هراسانی تاکید کرد: جذب هنرمندان انقلابی، سازماندهی در رشته‌های مختلف، توانمندسازی، به‌کارگیری، حفظ انسجام از اهداف سازمان بسیج هنرمندان است. رئیس سازمان بسیج هنرمندان مازندران گفت: جهت توانمندسازی هنرمندان کارگاه‌ها، نقد و بررسی‌ها، جشنواره‌ها و برنامه‌های مختلفی به صورت سالانه برای هنرمندان اجرا می‌شود تا هنرمندان تولیدات خوبی داشته باشند. رئیس سازمان بسیج هنرمندان مازندران افزود: امسال برای نخستین بار چاپ دو کتاب صوتی در دستور کار قرار گرفت.
مهرمهر13 ساعت قبل
سد ارغون کلمه و سد اخند در کمتر از یک و نیم سال تکمیل می‌شوند که سد ارغون دهه فجر امسال افتتاح می‌شود. وی ادامه داد: سد خائیز سال آینده آبگیری می‌شود و سد دالکی با فعالیت ماشین‌آلات زیاد از پیشرفت خوبی برخوردار است. ستوده به وضعیت راه‌آهن نیز اشاره کرد و افزود: پروژه راه‌آهن اکنون فعال است و سخت‌ترین قطعه آن در حال اجراست. گازرسانی به ۹۹ درصد رسیدستوده اضافه کرد: در حوزه گازرسانی نیز پوشش گاز رسانی شهری تا قبل از این دولت ۷۲ درصد بوده که اکنون به ۹۹ درصد رسیده و گازرسانی روستایی نیز از ۲۳ درصد به ۹۶ درصد رسیده است. ستوده بیان کرد: از تمام ظرفیت‌های استان در حوزه عمرانی فارغ از نگاه سیاسی باید استفاده کنیم تا بتوانیم در پایان دوره مسئولیت خود در برابر مردم سربلند باشیم.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت ملی مس ایران از کشف ذخایر جدید مس به صورت میلیاردی خبر داد و گفت: این افزایش ذخایر، سرمایه گذاری جدید را می‌طلبد که مدیرعامل شرکت ملی مس بر این امر توجه ویژه دارد. وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این پروژه‌ها گردش مالی صنعت مس در آذربایجان شرقی حداقل ۷ هزار میلیارد تومان در سال خواهد بود، افزود: تلاش می‌کنیم در دهه فجر آینده آهک اهر و فاز سه کنسانتره مس سونگون را افتتاح کنیم. مدیرعامل شرکت ملی مس ایران از کشف ذخایر جدید مس به صورت میلیاردی خبر داد و گفت: این افزایش ذخایر، سرمایه گذاری جدید را می‌طلبد که مدیرعامل شرکت ملی مس بر این امر توجه ویژه دارد. با داخلی سازی نیازهای صنعت مس، سالانه ۶۸ درصد کاهش هزینه داریم و ۹۵ درصد کاهش ارزبری خواهیم داشت بنابراین صنعت مس از تمامی سازندگان داخلی حمایت قطعی دارد و از نظر مالی کوچکترین دغدغه‌ای ایجاد نمی‌کنیم. وی خاطرنشان کرد: ترکیه ۵۰۰ هزار تن مس کاتدی از ازبکستان و … وارد می‌کند که اگر ۲۰ درصد نیاز ترکیه را از آذربایجان شرقی تامین کنیم، برای صنعت مس این استان بسیار ارزشمند خواهد بود که امیدوارم تا سه سال آینده موفق به عمل به این چشم انداز شویم.
مهرمهر16 ساعت قبل
در این مراسم در بخش خیرین کتابخانه ساز برگزیده «شمسی موسوی» و همسرش «حمیدرضا صادقی پور» از استان گیلان بعنوان خیر برتر کشوری تندیس و لوح یادبود این مراسم را دریافت کردند. همچنین در این مراسم و در بخش کتابخانه‌های عمومی برگزیده کشور کتابخانه عمومی مشارکتی زنده‌یاد استاد «سیدرضا صدیق ضیابری» استان گیلان با کسب بالاترین امتیاز به عنوان کتابخانه برتر مشارکتی کشور انتخاب و از «معصومه کریمی» مسئول این کتابخانه تجلیل شد. گفتنی است کتابخانه عمومی خیرساز شمسی موسوی واجارگاه همزمان با دهه فجر و در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب با حضور استاندار گیلان به بهره برداری رسیده بود. این کتابخانه به مساحت ۳۶۰ متر مربع در دو طبقه احداث شده است. زمین این کتابخانه عمومی به مساحت ۶۷۱ متر مربع از سوی شهرداری واجارگاه اهدا و با اختصاص اعتبار کامل از سوی حمیدرضا صادقی پور و همسرش شمسی موسوی از خیرین استان گیلان، احداث شد.
برنابرنا17 ساعت قبل
معاون فرهنگی وتوسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در راستای توسعه و ترویج ورزش روستایی و همچنین عشایر، سه هزار خانه ورزش روستایی در سراسر کشور احداث می‌شود. وی افزود: برپایی رویدادهای ورزشی در کنار توسعه ورزش بین روستائیان برای رشد و شکوفایی استعدادها امری مهم تلقی می‌شود لذا یکی از برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان در این زمینه برگزاری جام خوشه‌چین است که در دهه فجر مراسم اختتامیه آن برگزار خواهد شد. معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه جام خوشه‌چین ظرفیتی برای استمرار تعاملات ورزشی و فرهنگی بین اقوام ایرانی است، تأکید کرد: ترویج فرهنگ عمومی، سبک زندگی، ورزش و سلامتی و … در زمره محورهای این رویداد است. احمدی با بیان اینکه بیش از سه هزار خانه ورزش روستایی احداث می‌شود، ابراز داشت: هر چه ظرفیت‌های ورزشی بیشتر در اختیار روستایی‌های سراسر کشور قرار گیرد، در توسعه ورزش همگانی موفق‌تر خواهیم بود. وی به جشنواره اقوام به میزبانی گرمسار نیز اشاره کرد و تأکید داشت: این جشنواره در راستای نزدیکی هرچه بیشتر اقوام، شادی و نشاط مردم مؤثر است.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
وی با بیان اینکه پروژه هتل ورزش هم‌اکنون حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: این پروژه برای تکمیل حدود سه میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و در بحث تأمین تجهیزات هم سه تا چهار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم. مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: به مسئولان استانی هم اعلام کردیم که در بحث تجهیزات این پروژه مشکل کردیم و تلاش ما این است که یا از طریق اعتبارات دولتی یا با دعوت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی این مشکل را برطرف کنیم. مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: خانه سرای کوهنوردان از دیگر پروژه‌های مهم حوزه ورزش است که حدود ۱۲ تا ۱۳ سال راکد بود اما بالاخره آن را به اتمام رساندیم و فقط بحث تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و تجهیزات داخلی آن مانده است. علوی ابراز کرد: در سفر وزیر ورزش به استان یکی از درخواست‌های ما تأمین تجهیزات خانه سرای کوهنوردان بود که وزیر قول‌های مساعدی دادند و اگر هم تأمین نشد در مورد این پروژه نیز از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده می‌کنیم. انتهای پیام/۵۴۱/ح
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
بررسی معضلات و کمبودهای حوزه ورزش شهرستان‌های استان مرکزی و نشستن پای درد و دل ورزشکاران این استان به‌ویژه ورزشکاران نقاط کم‌برخوردار از دیگر برنامه‌های معاون وزیر ورزش و جوانان در این سفر یک روزه بود. **۸۰ هزار ورزشکار سازمان‌یافته در ۱۲ شهرستان استان مرکزی «عابد حقدادی»، مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی، در جریان این سفر با اشاره به وضعیت ورزشی استان مرکزی گفت: تعداد ۸۰ هزار ورزشکار سازمان‌یافته در ۱۲ شهرستان استان مرکزی حضور دارند. **۱۷۵ خانه ورزش روستایی در سراسر استان مرکزی تعبیه شدمدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی در زمینه زیرساخت‌ها و اماکن ورزشی و فعالیت‌های حرفه‌ای و قهرمانی ورزشی نیز وضعیت نسبتا مطلوبی دارد، باتوجه به سیاست توسعه ورزش‌های همگانی و روستایی این دو مسئله در اولویت کاری مجموعه قرار گرفت و به دنبال آن ۱۷۵ خانه ورزش روستایی در سراسر استان مرکزی تعبیه شده است. *سرانه ورزشی استان مرکزی معادل ۰٫۸۶ متر مربعوی عنوان کرد: سرانه ورزشی استان مرکزی معادل ۰٫۸۶ متر مربع برآورد شده که بخش قابل توجهی از این سرانه به سه شهرستان تفرش، آشتیان و فراهان اختصاص دارد، برخی از زیرساخت‌ها و اماکن ورزشی استان مرکزی نیازمند بهسازی، بازسازی و بهبودبخشی هستند که امیدواریم نگاه ویژه‌ای به این اماکن شود. بیش از ۱۰۵ مسابقه کشوری و لیگ به میزبانی استان مرکزی برگزار شده استمدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی خاطرنشان کرد: استان مرکزی در حوزه ورزش قهرمانی در شاهراه تردد مرکزی کشور قرار دارد که باتوجه به این موقعیت سالانه بیش از ۱۵۰ رویداد استانی در این استان برگزار می‌شود و تاکنون بیش از ۱۰۵ مسابقه کشوری و لیگ به میزبانی استان مرکزی برگزار شده است.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
وی با تأکید بر اینکه ورزش در روستاها باید توسعه و‌ گسترش یابد گفت: رشد استعدادهای ورزشی در اقصی نقاط کشور باید موردتوجه قرار داشته باشد. معاون فرهنگی وزیر ورزش و‌ جوانان با اشاره به برگزاری جام خوشه‌چین در دهه فجر امسال در مناطق روستایی کشور بیان داشت: برگزاری رویدادها و جشنواره‌های ورزشی در روستاها در رشد و شکوفایی استعدادها در این مناطق بسیار حائز اهمیت است. احمدی یکی از راهکاری مهم در مسیر توسعه ورزش همگانی را قرار دادن امکانات و ظرفیت‌های مناسب ورزشی در مناطق روستایی سراسر کشور عنوان کرد. به گزارش تسنیم، گرمسار از امروز به مدت سه روز میزبان جشنواره ملی اقوام و عشایر ایرانی با حضور ۱۱ استان کشور است. در این جشنواره استان‌های لرستان، گلستان، آذربایجان شرقی، مازندران، سمنان، چهارمحال بختیاری، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، ایلام، خراسان شمالی و کردستان حضور دارند.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
ایسنا/گیلان مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه موزه دفاع مقدس گیلان در یک زمین ۱۰ هکتاری و در سه فاز احداث می‌شود، گفت: برای این پروژه اعتبار پنج میلیارد تومانی در نظر گرفته شده که بعد از مناقصه و تعیین پیمانکار تخصیص می‌یابد. سرهنگ عباس بایرامی در گفت‌وگو با ایسنا، ‌ دفاع مقدس را به مثابه یک اقیانوس دانست و اظهار کرد: همه مردم در دفاع مقدس نقش داشتند. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان از آغاز عملیات اجرایی موزه دفاع مقدس گیلان از اسفندماه سال گذشته خبر داد و بیان کرد: ‌ موزه دفاع مقدس در ۱۵ استان به بهره‌برداری رسیده، در ۱۰ استان همزمان با دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد و در پنج استان دارای پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی است، اما متاسفانه گیلان عقب‌ماندگی دارد. بایرامی با بیان اینکه موزه دفاع مقدس گیلان در یک زمین ۱۰ هکتاری و در سه فاز احداث می‌شود، گفت: موزه دفاع مقدس گیلان از نهضت جنگل تا دفاع مقدس را مورد توجه قرار می‌دهد و در حال حاضر فاز نخست آن که شامل مرکز فرهنگی و اسناد دفاع مقدس است در دست اجرا می‌باشد. وی از برگزاری نشست مشترک مجمع نمایندگان استان گیلان با رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خبر داد و تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان گیلان بر ضرورت ساخت موزه دفاع مقدس گیلان در راستای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و انتقال آن به نسل‌های آینده تاکید دارد.
برنابرنا23 ساعت قبل
وزیر ورزش‌وجوانان افتتاح ورزشگاه ۷ هزار نفری آزادی مهاباد را هدیه دولت تدبیروامید اعلام کرد. وزیر ورزش و جوانان یادآور شد که خوشبختانه در کمتر از دو سال علاوه بر افتتاح ورزشگاه آزادی با هزینه سه میلیارد تومان، گوگ تپه هم آماده بهره برداری شده و آماده خدمت رسانی به مردم این شهرستان است. او در بخش دیگری از سخنانش به توصیف رهبر انقلاب از مردم این استان اشاده کرد و گفت: ایشان گفتند این شهرستان جوانانی با استعداد و مردمی هوشمند دارد و رهبر انقلاب این شهر را شهر دانش علم و شهر محمد قاضی توصیف کردند. وزیر در ادامه از تلاش‌های استاندار مدیرکل ورزش و جوانان استان و آقای چمن گلی و نمایندگان مجلس قدردانی کرد. وی یادآور شد: امیدواریم این اماکن زمینه شور و نشاط و ارتقای سطح سلامتی مردم این استان را فراهم کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید عبدالحمید احمدی صبح پنج‌شنبه در ششمین جشنواره فرهنگی، آئینی و ورزشی اقوام ایران اسلامی به میزبانی گرمسار، ضمن بیان اینکه ورزش یکی از بسترهای وحدت اقوام ایران‌زمین است، تأکید کرد: توسعه ورزش در روستاها و همچنین در بین عشایر و اقوام مختلف کشور یکی از رسالت‌ها و البته سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان است. وی افزود: برپایی رویدادهای ورزشی در کنار توسعه ورزش بین روستائیان برای رشد و شکوفایی استعدادها امری مهم تلقی می‌شود لذا یکی از برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان در این زمینه برگزاری جام خوشه‌چین است که در دهه فجر مراسم اختتامیه آن برگزار خواهد شد. معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان دولت دوازدهم بابیان اینکه جام خوشه‌چین ظرفیتی برای استمرار تعاملات ورزشی و فرهنگی بین اقوام ایرانی است، تأکید کرد: ترویج فرهنگ عمومی، سبک زندگی، ورزش و سلامتی و … در زمره محورهای این رویداد است. احمدی بابیان اینکه بیش از سه هزار خانه ورزش روستایی احداث می‌شود، ابراز داشت: هر چه ظرفیت‌های ورزشی بیشتر در اختیار روستایی‌های سراسر کشور قرار گیرد، در توسعه ورزش همگانی موفق‌تر خواهیم بود. وی به جشنواره اقوام به میزبانی گرمسار نیز اشاره کرد و تأکید داشت: این جشنواره در راستای نزدیکی هرچه بیشتر اقوام، شادی و نشاط مردم مؤثر است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از فراهان، جمشید تقی‌زاده شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای ورزش همگانی که با حضور هیات ورزشی شهرستان‌های فراهان، آشتیان و تفرش برگزار شده بود با اشاره به اهمیت حوزه ورزش اظهار داشت: توسعه ورزش و امور جوانان در تمامی بخش‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی موثر است و علاوه بر آن این حوزه نشاط اجتماعی و بهره‌وری ملی را نیز به دنبال دارد. تقی زاده ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب به بحث ورزش اینگونه اشاره داشته‌اند که ورزش برای جوانان بسیار امیدبخش، عصری نو و درخشان است و ما باید پیرو این تعابیر از ورزش بکوشیم تا با پیمودن قله‌های موفقیت و اعمال مدیریت جهادی به توسعه ایران اسلامی دست یابیم. وی افزود: خواسته‌هایی که در حوزه تجهیزات ورزشی شهرستان‌ها مطرح شد به زودی محقق می‌شوند و اگر رقم تجهیز برخی اماکن معقول باشد می‌توانیم سرمایه گذاران را برای حضور در آنها توانمند سازیم تا علی رغم اعمال تحریم‌ها با اعمال مدیریت جهادی پروژه‌های موفقی در سطح کشور به افتتاح برسانیم. معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: نوید می‌دهیم که سالن ورزشی شهرستان دستجان تا دهه فجر به افتتاح برسد، همچنین پروژه‌های ورزشی سه شهرستان تفرش، اشتیان و فراهان مورد بررسی بیشتری واقع می‌شوند تا براساس اولویت تکمیل شوند، همچنین تلاش می‌کنیم تا مبلغی را نیز به هیئات ورزشی استان مرکزی تخصیص دهیم. انتهای پیام/۷۲۰/ش
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گفته بخشدار بیرم براساس وعده‌ای که اداره گاز استان داده است تا پایان امسال این پروژه به اتمام می‌رسد و مردم این بخش می‌توانند از گاز بهره‌مند شوند. به گفته وی پروژه گازرسانی به بخش صحرای باغ و بیرم از ادامه پالایشگاه گازرسانی پارسیان در شهرستان مهر است که از مردادماه ۹۶ توسط مدیرعامل وقت گاز استان کلنگ‌زنی شد. وی نیز سخن بخشدار بیرم را درباره اتمام پروژه مطرح می‌کند و می‌گوید: طبق قولی که گاز استان داده است تا آخر سال این پروژه تمام و مردم از گاز بهره‌مند می‌شوند. ۱۴ هزار نفر جمعیت بخش بیرم چشم انتظار بهره‌مندی از گاز هستند، امید است که این وعده آخرین قول باشد و در پایان سال مردم بتوانند از گاز بهره‌مند شوند. ‌مردم مناطق مختلف استان می‌توانند مشکلات و توانمندی‌های شهرستان و روستای خود را از ساعت ۸ الی ۱۶ با شماره تماس ۰۷۱۳۲۲۸۱۹۷۵ با دفتر خبرگزاری تسنیم استان فارس در جریان بگذارند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گلستان رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: همزمان با دهه فجر امسال، استخر دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان افتتاح خواهد شد. علی نجفی‌نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مجموعه ورزشی و استخر دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، یکی از بزرگترین پروژه‌های ورزشی استان محسوب می‌شود و مشابه این پروژه را در سطح استان نداریم. رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان تصریح کرد: طرح سردر دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان که به‌زودی افتتاح می‌شود، جزو ۲۰ طرح برتر سردر دانشگاه‌های کشور انتخاب شده است‌. رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان خاطرنشان کرد: هرچقدر از آموزش تئوری به سمت آموزش عملی برویم، دانشجویان یادگیری بهتری خواهند داشت و علاقه به تحصیل بیشتری پیدا می‌کنند. نجفی‌نژاد تصریح کرد: در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ۱۸۳ نفر عضو هیئت علمی و حدود ۲۲۰ کارمند رسمی، پیمانی و قراردادی فعالیت دارند و حدود ۴۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
وی تصریح کرد: اتفاقات خوبی در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته که می‌توان به تصویب اساسنامه صداوسیما و ورزش بعد از سال‌های متمادی اشاره کرد. ابراهیمی افزود: تفکیک کمیته ملی المپیک از کمیته پارالمپیک، تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دریافت سهم ۲۷٫۵ درصدی ورزش از مالیات ارزش‌افزوده اتفاقات خوب دیگر در این دوره مجلس شورای اسلامی است. نماینده مردم شهرستان‌های آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افتتاح زمین چمن مصنوعی شهرستان آزادشهر ادامه داد: چند روز گذشته رئیس شرکت توسعه و زیرساخت‌های ورزش کشور از این زمین چمن مصنوعی بازدید کرد و قرار شد هفته آینده مبلغ ۵ میلیارد ریال برای روشنایی این زمین تخصیص دهد. وی گفت: زمین چمن مصنوعی شهرستان آزادشهر با اعتبار حدود ۲۰ میلیارد ریال در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد. نماینده مردم شهرستان‌های رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مرکز بهداشت روستای «رضا آباد» با همکاری یکی از خیرین به بهره‌برداری رسید.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری مازندران: پیام مازند - ساری – مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری مازندران با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به نقش بانوان در جامعه، جایگاه خانواده سالم در ایجاد مازندرانی سالم را یادآور شد. به گزارش خبرنگار مهر، سمیه قاسمی طوسی ظهر چهارشنبه در دیدار کارکنان اداره کل امور بانوان استانداری مازندران با نماینده ولی فقیه به چشم انداز مازندران سالم، یکپارچه و رشد یافته اشاره کرد و گفت: زمینه مازندران سالم از خانواده سالم است و خانواده سالم می‌تواند مازندران سالم ایجاد کند. وی اصلاح الگوی مصرف را از دغدغه‌ها بیان و تاکید کرد مصرف بهینه را باید از خانواده‌ها شروع کرد. قاسمی طوسی اشتغال را از دغدغه‌های بانوان بیان کرد و گفت: بانوان در عرضه و فروش محصولات با مشکلات مواجه هستند و یکی از راههای برون رفت از این وضعیت، توجه به مشاغل خانگی است. مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری مازندران یادآور شد: برپایی نمایشگاه‌های دائمی و فصلی در راستای حمایت از اشتغال بانوان و عرضه محصولات آنان امری مهم است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت گاز فارس از گازرسانی به همه روستاهای اقلید تا پایان امسال خبر داد و گفت: عملیات گازرسانی به روستاهای سادات آباد، خارستان علیا، خارستان سفلی، جمال بیگ و پهنای بهی این شهرستان نیز تا دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد. غلامعباس حسینی چهارشنبه ٢٢ آبان در جمع خبرنگاران گفت: طول خط انتقال این پروژه ۲۹ کیلومتر است و با بهره‌برداری از آن ۴۸۰ خانوار روستایی از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد. او همچنین اجرای ۲۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در روستای شوید زار از دیگر فعالیت‌های در دست اقدام گازرسانی در این شهرستان عنوان کرد. مدیرعامل شرکت گاز فارس با اشاره به گازرسانی به روستاهای بکان ایگدر، صفی خانی، اسلام آباد ایگدر و قتلو، خاطرنشان کرد: این طرح نیز با اجرای ۸۸ کیلومتر لوله گذاری در حال اجراست و گازرسانی به روستای امامزاده اسماعیل بعنوان آخرین روستای فاقد بهره‌مندی از گاز طبیعی با اجرای ۲۴ هزار و ۴۰۰ متر شبکه گذاری و تکمیل گازرسانی به روستاهای مشمول شهرستان، اقلید را به عنوان شهرستان سبز از نظر مصرف انرژی تبدیل خواهد کرد. به گفته حسینی، هم‌اکنون ضریب نفوذ گاز طبیعی در روستاهای اقلید ۷۰ درصد است و با اتمام طرح‌های گازرسانی در حال اجرا تا پایان امسال به ۱۰۰ درصد می‌رسد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد ستوده ظهر چهارشنبه در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان دشتی ضمن تقدیر از تلاش‌های فرماندار دشتی اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و محدودیت اعتبارات نقشه راه حوزه معاونت عمرانی استانداری این بوده که اعتبارات را مدیریت و بیشتر متمرکز به پروژه‌های نیمه تمام، کاربردی و پروژه‌هایی که بیشتر مورد مطالبه مردم باشند. وی بر ضرورت نظارت و بازرسی مستمر بر پروژه‌ها تاکید کرد و افزود: دفتر فنی استانداری جلسات کنترل پروژه را متعدد برگزار می‌کند و مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز مستمر درگیر هستند و خود ما نیز برنامه داریم که در شهرستان‌های مختلف حضور پیدا کنیم و از پروژه‌ها سرکشی و موانع برطرف کنیم. ستوده با بیان اینکه تلاش داریم در زمان مقرر پروژه‌های عمرانی در سطح استان افتتاح کنیم، ادامه داد: امروز از پروژه‌های عمرانی شهرستان دشتی که در دست اجرا هستند بازدید به عمل آمد که روند اجرایی آنها خوب ارزیابی شد وانتظار داریم تا دهه فجر برخی از آنها به بهره برداری برسد. وی اضافه کرد: علی رغم همه مشکلات و کمبودها در هفته دولت امسال ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه در سطح استان افتتاح شد و تلاش داریم در دهه فجر پروژه‌های کلیدی را افتتاح و در اختیار مردم قرار دهیم که مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر معاون عمرانی استاندار در این بازدید از پروژه‌های عمران شهری بادوله، محور خورموج- لاور، کاکی -بادوله، ناصری – شنبه، خوابگاه ورزشکاران، جایگاه ویژه استادیوم تختی، اورژانس شهری و اقامتگاه بومی گردی بازدید کرد.
مهرمهر1 روز قبل
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: امروز ورزش در عرصه‌های مختلف از جایگاه خوبی در کشور برخوردار است. تقی زاده اظهار کرد: در هفته تربیت بدنی ۲۳۰ پروژه ورزشی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان در سطح کشور به بهره برداری رسید و مقرر شده است که ۵۷۶ هزار متر مربع به فضای ورزشی کشور اضافه شود. معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: تا پایان امسال ۷۰۰ مورد از پروژه‌های نیمه تمام ورزشی به بهره برداری می‌رسد. وی عنوان کرد: مستند سازی اماکن ورزشی باید با مالکیت وزارت ورزش و جوانان باشد. تقی زاده گفت: علی رغم تحریم‌های ناجوانمردانه استکبار جهانی بر علیه کشور امروز با مصوبات خوب مجلس شاهد افتتاح پروژه‌های ورزشی در سطح کشور هستیم و این نشات گرفته از مدیریت جهادی مردم و مسئولین است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
*** ۱۱۰ رشته صنایع دستی در استان مرکزی فعالاز مجموع حدود ۳۷۰ رشته هنرهای فعال صنایع دستی در کشور حدود ۱۱۰ رشته در استان مرکزی فعال هستند، یعنی حدود یک سوم آثار صنایع دستی کشور را در استان مرکزی به صورت فعال داریم. علیرضا ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به موقعیت صنایع دستی استان مرکزی اظهار داشت: خوشبختانه علی‌رغم مشکلات و تحریم‌ها صنایع دستی نه تنها در کشور بلکه در استان مرکزی از جایگاه خوبی به‌ویژه در قلم‌زنی و صنایع چوبی برخوردار است. ایزدی بیان کرد: درحال حاضر ۷ بازارچه صنایع دستی در استان مرکزی فعال است، با برنامه‌ریزی انجام‌شده در دهه فجر ۳ بازارچه دیگر در فرمهین، کمیجان و اراک افتتاح می‌شود. *** تلاش برای ثبت ۴۰ اثر ملی در استان مرکزیوی ادامه داد: تاکید در برندسازی آثار میراث فرهنگی استان مرکزی هم در دستور کار قرار دارد و تاکنون ۷۰ اثر ثبت ملی شده، تلاش داریم که تا پایان سال ۴۰ اثر دیگر ثبت ملی شود. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های میراث فرهنگی استان علاوه بر ایجاد درآمد برای هنرجویان صنایع دستی، معرفی صنایع دستی استان مرکزی درجشنواره‌ها است، در جشنواره‌ای که در استان خرم‌آباد افتتاح شده هنرمندان صنایع دستی ما حضور دارند، برنامه‌ریزی برای حضور در نمایشگاه صنایع دستی شیراز نیز که در آینده نزدیک برگزار می‌شود درحال انجام است و انشاالله میراث فرهنگی استان نیز حضور پررنگی در این نمایشگاه دارد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سمیه قاسمی طوسی ظهر چهارشنبه در دیدار کارکنان اداره کل امور بانوان استانداری مازندران با نماینده ولی فقیه به چشم انداز مازندران سالم، یکپارچه و رشد یافته اشاره کرد و گفت: زمینه مازندران سالم از خانواده سالم است و خانواده سالم می‌تواند مازندران سالم را ایجاد کند. قاسمی طوسی با عنوان اینکه سند ارتقای وضعیت زنان به عنوان نقشه راه باید عملیاتی شود تصریح کرد: جشنواره فرهنگی و هنری تجلیل از بانوان فرهیخته پایه ریزی شده است که دهه فجر برگزار می‌شود. وی اصلاح الگوی مصرف را از دغدغه‌ها بیان کرد و تاکید کرد مصرف بهینه را باید از خانواده‌ها شروع کرد. قاسمی طوسی اشتغال را از دغدغه‌های بانوان بیان کرد و گفت: بانوان در عرضه و فروش محصولات با مشکلات مواجه هستند و یکی از راههای برون رفت از این وضعیت، توجه به مشاغل خانگی است. مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری مازندران یادآور شد: برپایی نمایشگاه‌های دائمی و فصلی در راستای حمایت از اشتغال بانوان و عرضه محصولات آنان امری مهم است.
مهرمهر1 روز قبل
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی ادامه داد: دشمن به دنبال این است که هویت فرهنگی ما را خدشه دار کند و به اصالت فرهنگی کشور ضربه وارد کند. مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی ادامه داد: در همین راستا در طول سال جاری هفت کتابخانه‌ها با اعتبار ۷۶۸ میلیون تومان به بهره برداری رسیده است. مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی به برنامه‌های هفته کتاب اشاره کرد و گفت: نخستین برنامه در آغاز این هفته تجدید میثاق فعالان بخش کتاب با شهدا و غبارروبی مزار شهدا خواهد بود. مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی همچنین به کمک هفت میلیارد تومانی خیران از سال ۹۴ تاکنون به کتابخانه‌ها اشاره کرد و گفت: علاوه بر این کمک‌های نقدی به همین میزان از سوی خیران ساختمان در اختیار نهاد کتابخانه‌ها قرار گرفته است. وی اضافه کرد: از این محل باید شهرداری‌ها بالغ بر پنج میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان به نهاد کتابخانه‌ها پرداخت می‌کردند که تاکنون دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان آن پرداخت شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/لرستان مدیر کل راه و شهرسازی لرستان گفت: راه‌آهن دورود- بروجرد – خرم‌آباد، ۳۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای تملک اراضی آن به بودجه نیاز داریم. رضا خالقی در جلسه اقتصاد مقاومتی لرستان با اشاره به پروژه‌های اقتصادی راه و شهرسازی استان اظهار کرد: راه‌آهن دورود- بروجرد – خرم‌آباد به طول ۱۱۴ کیلومتر ۳۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: این پروژه توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء در حال انجام بوده که سرعت پروژه کند است و برای تملک اراضی این منطقه نیز به بودجه نیاز داریم. مدیرکل راه و شهرسازی لرستان عنوان کرد: ساختمان پاویون فرودگاه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ادامه روند تکمیل این پروژه از منابع داخلی استان امکان‌پذیر نیست؛ دهه فجر بخشی از این پروژه را افتتاح خواهیم کرد. خالقی ادامه داد: چهارخطه خرم‌آباد- بروجرد ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که دارای دو زیرگذر بوده و نیازمند تامین اعتبار است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی گفت: کتابخانه تخصصی کودک به مساحت ۲۰۰ مترمربع در دهه فجر امسال در شهرستان طبس افتتاح می‌شود. رضایی با اشاره به بهسازی چهار کتابخانه عمومی با اعتبار ۷۹۰ میلیون تومان، بیان کرد: طی یک سال گذشته هفت کتابخانه با اعتبار ۷۶۸ میلیون تومان در سطح استان افتتاح شده است. وی با اشاره به افتتاح هفت کتابخانه تا دهه فجر امسال، گفت: برای تکمیل این کتابخانه‌ها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است و در پنج سال اخیر خیران بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان به کتابخانه‌های استان کمک کرده‌اند. رضایی ادامه داد: در حال حاضر میانگین سرانه کشوری به لحاظ زیربنای کتابخانه‌ها ۱٫۷۴ مترمربع بوده که این میزان در خراسان جنوبی ۳٫۲۰ مترمربع است و همچنین سرانه کشوری به لحاظ تعداد اعضای کتابخانه‌ها سه نفر است اما این میزان در خراسان جنوبی ۷٫۴۳ نفر است. شهرداری‌ها ۵۰ درصد تعهدات قانونی خود را پرداخت کرده‌اندمدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی تصریح کرد: نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی استان باید از محل درآمد شهرداری‌ها تامین شود که از سال ۸۴ شهرداری‌های استان میانگین ۵۰ درصد تعهدات قانونی خود را به کتابخانه‌های عمومی استان پرداخت کرده‌اند.
فارسفارس2 روز قبل
امامی از وجود هفت سد مخزنی و ۱۲ تغذیه مصنوعی در استان خبر داد و افزود: سد فرخی قاین، سد مخزنی رزه شهرستان درمیان، سد مخزنی نهرین طبس، سد مخزنی دره‌بید طبس، سد مخزنی حاجی‌آباد قاین، سد مخزنی شهید پارسا سرایان، سد مخزنی برون فردوس، سد مخزنی کریت طبس و سد سیاهو سربیشه از جمله سدهای استان هستند. وی همچنین به آخرین وضعیت سدهای خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: ظرفیت مخازن استان ۵۸ میلیون مترمکعب است که ۴۱ میلیون متر مکعب آن خالی است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در مجموع ۷۵ درصد ظرفیت سدهای خراسان‌جنوبی خالی است، عنوان کرد: تنها ۱۷ میلیون متر مکعب یعنی ۲۵ درصد آب ذخیره شده پشت سدهای استان وجود دارد. امامی با بیان اینکه به‌علت حجم کم بارندگی و اشباع نشدن زمین‌ها، ورودی آب به مخازن و سدها نداشته‌ایم، اضافه کرد: سال زراعی گذشته (مهر ۹۷ تا مهر ۹۸) فقط ۱۰ میلیون متر مکعب آب پشت سدهای استان ذخیره شده است. وی با بیان اینکه در حال حاضر سد حاجی‌آباد زیرکوه و شهید پارسا سرایان هر کدام با ظرفیت ۴٫۵ میلیون مترمکعب به طور کامل خالی است، مطرح کرد: همچنین از ۲۴ میلیون مترمکعب ظرفیت سد رزه درمیان ۱۷ میلیون مترمکعب و از هشت میلیون مترمکعب ظرفیت سد فرخی قاین شش میلیون مترمکعب خالی است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در آیین افتتاح این طرح‌ها که به صورت نمادین در شهرستان دلگان برگزار شد، اظهار داشت: ۵ هزار و ۱۱ طرح اشتغال‌زایی به همت بنیاد برکت و با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این میزان طرح در ۱۴ شهرستان و ۸۰۰ روستای سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید. با افتتاح این طرح‌ها برای ۱۴ هزار و ۳۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد می‌شود. طرح ارائه خدمات پزشکی از راه دور نیز در هفت شهر سیستان و بلوچستان آغاز شده و در حال اجراست. مخبر از تنظیم برنامه سه ساله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان خبر داد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در آیین افتتاح این طرح‌ها که به صورت نمادین در شهرستان دلگان برگزار شد، اظهار داشت: این میزان طرح در ۱۴ شهرستان و ۸۰۰ روستای سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید. وی بیان کرد: با افتتاح این طرح‌ها برای ۱۴ هزار و ۳۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می‌شود. وی با بیان اینکه این ستاد متعهد به ایجاد ۴۰ هزار شغل در سیستان و بلوچستان شده است گفت: تاکنون ۳۰ هزار شغل ایجاد شده که تا دهه فجر امسال ۱۰هزار شغل دیگر نیز ایجاد می‌شود. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: طرح ارائه خدمات پزشکی از راه دور نیز در هفت شهر سیستان و بلوچستان آغاز شده و در حال اجراست. مخبر از تنظیم برنامه سه ساله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان خبر داد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/اصفهان مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: پروژه گاز رسانی به روستای مرغ با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان با طول ۳ کیلومتر لوله گذاری در مدت زمان حدود دو ماه اجرا خواهد شد. مصطفی علوی امروز (سه شنبه) در حاشیه کلنگ زنی پروژه گاز رسانی به روستای مرغ، اظهار کرد: پروژه گاز رسانی به روستای مرغ با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان با طول ۳ کیلومتر لوله گذاری در مدت زمان حدود دو ماه اجرا خواهد شد. وی ادامه داد: در این روستا که آخرین روستای گلپایگان است حدود ۳۰ خانواده از نعمت گاز بهره مند خواهند شد. همچنین به تعدادی از روستاهای شرق استان هم به دلیل عدم دسترسی به خطوط انتقال گاز رسانی انجام نشده است. به گزارش ایسنا، مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: بر اساس ضوابط موجود شرکت گاز استان نقشی در تعیین نوع اقلیم ندارد گرچه اختلافی بین اقلیم یک، دو و سه وجود ندارد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: هفته کتاب از روز جمعه ۲۴ آبان ماه با شعار «حال خوش خواندن» آغاز به کار خواهد کرد. در مجموع قرار است یک هزار برنامه فرهنگی در هفته کتاب توسط اداره کل کتابخانه‌ها و کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شود و ۳۰ آبان که روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار است همایش بزرگ کتابداران، فعالان فرهنگی، خیرین کتابخانه‌ساز و حوزه ترویج کتابخوانی و پیشکسوتان کتابداری در تالار شهر مشهد برگزار خواهد شد که در آن مراسم اختتامیه برنامه‌های هفته کتاب را خواهیم داشت. حجت‌الاسلام سبزیان عنوان کرد: همچنین در فضای موکب کتاب رضوی رونمایی کتاب، نشست کتابخوان، پرده‌خوانی کتاب، برپایی جلسات گفت‌وگوی رضوی و مشاوره‌هایی با موضوع سیر مطالعاتی در اختیار زائران امام‌رضا (ع) قرار گرفت. مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: یکی از کارهایی که اداره کل کتابخانه‌های عمومی در دست دارد بحث سالن‌های مطالعه است، سالن‌های مطالعه تا سال گذشته کمی پراکنده بودند و دستگاه‌های مختلفی تولیت آن را بر عهده گرفته بودند در حالی که متولی اصلی اجازه تاسیس و نظارت بر خانه‌های مطالعه نهاد کتابخانه‌های عمومی است. حجت‌الاسلام سبزیان اضافه کرد: به همین دلیل اداره کتابخانه‌های عمومی با همکاری دستگاه‌های نظارتی و قضایی به این کار وارد شد تا ساماندهی صورت گیرد.
مهرمهر2 روز قبل
کتابخانه‌های سیار از جمله مباحث مهمی است که می‌تواند روستاهای فاقد کتابخانه را پوشش دهد، در حال حاضر در استان چهار کتابخانه سیار داریم. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه در آینده نه چندان دور چند کتابخانه سیار در شهرستان‌های قوچان و چناران ایجاد می‌کنیم، ابراز کرد: امروز مردم باید از کتابخانه‌های عمومی مانند فرهنگسراها استفاده کنند. وی تصریح کرد: کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) مشهد بزرگترین کتابخانه عمومی خاورمیانه است. حجت‌الاسلام سبزیان با بیان اینکه تا دهه فجر امسال نیز سالن آمفی تئاتر تاسیس خواهد شد، گفت: ۱۳۳ هزار عنوان کتاب در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) وجود دارد. غیر از کتابخانه مرکزی مشهد ۱۸ کتابخانه دیگر را نیز در سطح استان در سبزوار، چناران، فیروزه و … راه اندازی کرده‌ایم.

به انتهای لیست رسیدید

دهه فجر

دههٔ فجر انقلاب اسلامی به روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ گفته می‌شود که طی آن سید روح‌الله خمینی بعد از تبعید پانزده ساله در دوازدهم بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران وارد شد و در نهایت در بیست و دوم بهمن ماه با اعلام بی‌طرفی ارتش شاهنشاهی، سلطنت پهلوی منقرض شد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید. ویکی‌پدیا