دهه کرامت

دهه کرامت

مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی میربابایی صبح چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: موکب خاتم الانبیا (ص) رفسنجان از سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده و با کمک خیریه خبازان رفسنجان خدمات زیادی به زائران پیاده اربعین ارائه کرده است. مسئول موکب خاتم‌الانبیاء (ص) رفسنجان ادامه داد: در سوسنگرد روزانه شش هزار غذا بین هموطنان‌مان توزیع شد. وی بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع رسیدن بسته‌ها به نیازمندان واقعی ۱۷ روستا را شناسایی کردیم و با توجه به اعضای خانوار یک هزار و ۶۰۰ بسته را توزیع کردیم. میربابایی تصریح کرد: در ایام عید فطر نیز تعداد ۴۰۰ سبد کالای بسته‌بندی‌شده به ارزش هرکدام ۱۲۰ هزار تومان به بی‌بضاعتان در روستاهای سوسنگرد توزیع شد و ۱۰سبد کالا هم به نیازمندان رفسنجان اهدا شد. به گفته وی برای اربعین امسال هم موکب آماده می‌شود تا خدمت‌رسانی بهتری به زائران پیاده اربعین داشته باشد.
مهرمهر3 روز قبل
فرماندار پیشوا خاطرنشان کرد: در زمینه خنثی کردن فشارهای اقتصادی و تحریمی، اداره تبلیغات اسلامی می‌تواند اثرگذار باشد تا روح سرد مشکلات اقتصادی را در جامعه از بین ببرد. فرماندار پیشوا اذعان کرد: رویکرد کلان مجموعه مدیریتی شهرستان در راستای سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و منطبق با برنامه‌های دولت است. وی افزود: ادارات تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و به ویژه شهرداری وظایف فرهنگی و اجتماعی گسترده‌ای را بر عهده داشته و باید جلوتر از سایر ادارات هم حرکت کنند. عباسی بیان کرد: شهرستان پیشوا نقاط قوت و قابلیت هایی برای عرضه در سطح ملی دارد و الگوسازی برای سایرکه مستلزم اقدامات بزرگتر و همدلی و همکاری بین همه اجزاء و بخش‌های دولت است. وی با بیان اینکه شهرستان پیشوا نیاز به توجه بیشتری در زمینه ارتقای شاخص‌های فرهنگی دارد، افزود: هرچقدر برای ایجاد نشاط اجتماعی با رویکرد دینی کار و تلاش کنیم نیاز شهرستان است و باید اولویت کاری ما باشد.
روزنوروزنو3 روز قبل
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی بیمه‌ایران در این نشست با تشریح برنامه‌های شرکت برای کاهش زیان انباشته و افزایش سطح توانگری گفت: شرکتی که در حال حاضر روزانه ۴۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت می‌کند، توانمند است. به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، آقای پورکیانی افزود: اصلاح پرتفوی، افزایش فروش نقدی، وصول مطالبات، مدیریت بهینه صدور و خسارت و شفافیت و سلامت اداری، ۵ برنامه اساسی و در حال اجرای بیمه ایران برای کنترل نقطه سر به سر است. مدیرعامل بیمه ایران در ادامه ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت و قدردانی از تلاش‌های خستگی ناپذیر همه مدیران و کارکنان بیمه ایران گفت: کارشناسان بیمه ایران نقطه سربه سر در شرکت را به تفکیک رشته‌های بیمه تعیین و مشخص کرده‌اند تا مدیریت ریسک بهتری داشته و نقطه زیاندهی کاملا مشخص باشد. نسبت خسارت در بیمه ایران نیز حدود ۱۳ درصد کاهش یافته استدر ادامه مهمترین سرفصلهای سخنرانی مدیرعامل بیمه ایران به این شرح مطرح شد: حدود ۸۰ درصد زیان انباشته شرکت مربوط به رشته بیمه‌های شخص ثالث، درمان و مسئولیت است. تفکیک مدیریت وجوه حاصل از بیمه‌های زندگی و ذخیره ریاضی بیمه‌های عمر و حساب مستقل برای این وجوه و کد بورسی خاص اقداماتی است که مسیر را برای توسعه بیمه‌های زندگی در بیمه ایران هموار ساخته است.
فارسفارس3 روز قبل
موکب خاتم‌الانبیاء (ص) رفسنجان علاوه بر خدمت‌رسانی به زائران پیاده امام حسین (ع) در اربعین به کمک سیل‌زدگان کشور هم شتافت. از خدمت به زائران پیاده اربعین تا رسیدگی به سیل‌زدگانبه گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، موکب خاتم‌الانبیاء (ص) رفسنجان یکی از بزرگترین مواکبی است که در اربعین در صحن عقیله بنی‌هاشم خیمه خود را برپا می‌کند و به زائران پیاده امام حسین (ع) و حضرت ابولفضل (ع) خدمت‌رسانی می‌کنند. علی میربابایی مسئول موکب خاتم الانبیاء (ص) رفسنجان در نشست هم‌اندیشی موکب با حضور مسؤولان و خبرنگاران اظهار داشت: موکب از سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده و با کمک خیریه خبازان رفسنجان خدمات زیادی به زائران پیاده اربعین ارائه کرده است. این خادم امام حسین (ع) بیان کرد: برای اربعین امسال هم موکب آماده می‌شود تا خدمت‌رسانی بهتری به زائران پیاده اربعین داشته باشد. مجید فصیحی‌هرندی فرماندار رفسنجان اظهار کرد: خداوند و ائمه معصوم این توفیق را به خادمان مواکب می‌دهند و آن‌چه در این راه مهم است داشتن اخلاص است.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
یکی از جوان‌ها می‌خواند که: السلام علیک یا امین الله فی ارضه، وحجته علی عباده …مسجد ناگهان، حال دیگری پیدا می‌کند. طرح «سلام بر امام» نمونه‌ای از تولید فناوری‌های فرهنگیرئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی می‌گوید: طرح «سلام بر امام» یکی از فناوری‌های فرهنگی به شمار می‌رود که به همت این سازمان، مرکز امور مساجد و سایر نهادهای فرهنگی تنظیم و اجرا شده است. در نتیجه ایجاد شرایط نزدیکی بیشتر مردم با امام رضا (ع) زمینه‌ساز رشد اعتقادی جامعه است و طرح سلام بر امام نیز از این جهت انجام می‌گیرد. از این رو زیارت این امام همام ظرفیت‌ بسیار مناسبی برای پایه‌گذاری سنت‌های خوب است. او تأکید می‌کند: امام رضا (ع) محور تمامی فعالیت‌های فرهنگی است که در کشور عرضه می‌شود.
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور درباره اهمیت هفته و روز جهانی مسجد اظهارکرد: روز جهانی مسجد، همچون روز جهانی قدس از ابتکارات جمهوری اسلامی ایران است که به پیشنهاد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مورد پذیرش نمایندگان کشورهای اسلامی قرار گرفت و در تقویم دینی بعضی کشورهای اسلامی وارد شد. ارزانی درباره برنامه‌های هفته جهانی مسجد اظهار کرد: طی این هفته اختتامیه جشنواره مردمی کرامت در قم برگزار می‌شود. رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ادامه داد: شب سی‌ام مردادماه، حداقل یک مسجد در هر استان، میزبان هنرمندان مسجدی است و برنامه‌ای فرهنگی به مناسبت روز جهانی مسجد با حضور آنان برگزار می‌شود، همچنین همان شب از سرود جدید بچه‌های مسجدکه به مناسبت روز جهانی مسجد تولید شده است، رونمایی به عمل می‌آید. مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: از حدود یک ماه پیش که سند چشم‌انداز مسجد امضا شد به همه کانون‌های کشور ابلاغ کردیم تا فعالیت‌های خود را براساس این سند جلو ببرند، برنامه‌های هفته جهانی مسجد نیز در چارچوب اهداف همین سند برگزار می‌شود. ارزانی در پایان گفت: باید بتوانیم در قالب الگوهای خلاق، برنامه‌هایی مشترک برای گرامیداشت هفته جهانی مسجد با همه کشورهای اسلامی تعریف کنیم، برای مثال کتاب «شادمانه‌‌های مسجد» قابلیت ترجمه به زبان‌های عربی و انگلیسی را داراست که امیدواریم ترجمه آن را سال بعد برای عرضه به کشورهای اسلامی آماده کنیم.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، آئین بزرگداشت جانباز هشت سال دفاع مقدس منوچهر علیرضایی با حضور اقشار مختلف مردم، دوستان، آشنایان و بستگان در شهر اهواز استان خوزستان برگزار شد. در این برنامه همچنین جمعی از رزمندگان اسلام، جانبازان، ایثارگران، بسیجیان و همرزمان و دوستان این جانباز سرافراز دوران هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند. همچنین آئین بزرگداشت دیگری به منظور گرامیداشت اربعین عروج جانباز شیمیایی منوچهر علیرضایی از رزمندگان استان خوزستان در بهشت آباد اهواز برگزار شد. آئین تشییع پیکر پاک رزمنده دفاع مقدس جانباز منوچهر علیرضایی با حضور اقشار مختلف، دوستان، بستگان، رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد که دوستان و همرزمان با او وداع کردند. پیکر جانباز شیمیایی منوچهر علیرضایی واقع در بهشت آباد اهواز تشییع شد و پس از آن در منزگاه ابدی در قطعه ۹ گلزار شهدای این شهر آرام گرفت.
مهرمهر5 روز قبل
حسینی با تبریک عید غدیر خم اظهار داشت: بزرگان اهل سنت نیز مانند شیعه حدیث غدیر را قبول دارند و اختلافی که وجود دارد بر سر معنا و مفهوم کلمه «مولا» است. امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه واقعه غدیر دقیقا ارتباط تنگاتنگی با مسئله رسالت دارد، افزود: از دیدگاه شیعه امامت ادامه و تداوم خط رسالت است و امام پاسدار مکتب و آیین پیامبر است. وی ادامه داد: امام هم رهبر سیاسی و هم پیشوای دینی است و در روز غدیر پیامبر اعلام کرد که بین دین و سیاست تفکیکی نیست. حسینی تأکید کرد: بزرگداشت غدیر، علاوه بر امامت امیرالمؤمنین، بزرگداشت تداوم امامت هست و پیامبر در آن روز سایر ائمه معصومین را نیز معرفی کرد و امروز در عصر غیبت، ولایت فقیه تداوم بخش امامت امام زمان (عج) و به عنوان نایب امام است. وی با تأکید بر اینکه عده‌ای به ذهن نسل جوان تزریق نکنند که امام جمعه با شادی مخالف است، افزود: ما با شادی حلال مشکلی نداریم و این شادی‌ها هرچه بیشتر شود بهتر است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، آئین بزرگداشت جانباز هشت سال دفاع مقدس منوچهر علیرضایی با حضور اقشار مختلف مردم، دوستان، آشنایان و بستگان در شهر اهواز استان خوزستان برگزار می‌شود. آئین بزرگداشت رزمنده هشت سال دفاع مقدس جانباز والامقام منوچهر علیرضایی به مناسبت چهلمین روز عروج این دلیرمرد خوزستانی برگزار می‌شود که جمعی از خانواده معظم شهدای استان خوزستان و شهرستان اهواز نیز در آن شرکت می‌کنند. همچنین آئین بزرگداشت دیگری به منظور گرامیداشت اربعین عروج جانباز شیمیایی منوچهر علیرضایی از رزمندگان استان خوزستان در کنار مزارش در قطعه ۹ گلزار شهدای اهواز برگزار می‌شود. آئین تشییع پیکر پاک رزمنده دفاع مقدس جانباز منوچهر علیرضایی با حضور اقشار مختلف، دوستان، بستگان، رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد که دوستان و همرزمان با او وداع کردند. پیکر جانباز شیمیایی منوچهر علیرضایی واقع در بهشت آباد اهواز تشییع شد و تا منزگاه ابدی در قطعه ۹ گلزار شهدای این شهر ادامه داشت.
فارسفارس1 هفته قبل
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی با اشاره به اهمیت مسئله غدیر، گفت: ۸۲ موقوفه با نیت غدیر در خراسان‌جنوبی به ثبت رسیده است. مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی افزود: هر ساله از محل موقوفاتی که توسط واقفین برای عید قربان و غدیر وقف شده برنامه‌هایی از جمله اطعام روز عید غدیر، قربانی کردن، برگزاری مراسمات جشن و شادمانی و صدقه به نیازمندان اجرا می‌شود. بخشی‌پور با بیان اینکه ۸۲ موقوفه با نیت غدیر در خراسان‌ جنوبی به ثبت رسیده است، تصریح کرد: باید برای غدیر موقوفاتی داشته باشیم تا با استفاده از این موقوفات فرهنگ غدیر را در جامعه نهادینه کنیم. وی با بیان اینکه بیشترین موقوفات مرتبط با غدیر مربوط به شهرستان فردوس با ۴۵ موقوفه است، ادامه داد: همچنین در شهرستان طبس ۱۸ موقوفه، بشرویه ۷ موقوفه، بیرجند سه موقوفه، قاین سه موقوفه، سرایان دو موقوفه، سربیشه دو موقوفه و خضری و خوسف هم هر کدام یک موقوفه با نیت غدیر به ثبت رسیده است. بخشی‌پور مطرح کرد: آحاد جامعه باید برای ترویج فرهنگ غدیر به‌عنوان فرهنگ برتری ارزش‌ها و پیروی از فضیلت‌های الهی و معنوی تلاش کنند و شاید یکی از بهترین راه‌ها برای این منظور، موضوع وقف است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه نگاره‌های رضوی ظهر سه شنبه با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان در گرگان گشایش یافت. دانیال مظفری، دبیر اجرایی این نمایشگاه در حاشیه این مراسم به خبرنگار مهر گفت: نمایشگاه نگاره‌های رضوی به همت خانه طراحان انقلاب اسلامی نگارستان برپا شده است. وی افزود: آثار به نمایش درآمده حاصل خروجی کارگاه نگاره‌های رضوی بوده که این کارگاه در ایام دهه کرامت (۲۰ و ۲۱ تیرماه) برگزار شد. مظفری گفت: خروجی این آثار در قالب کتیبه روی پارچه به چاپ رسیده و در حوزه هنری گرگان به نمایش گذاشته شده است. مظفری تصریح کرد: موضوع آثار با محوریت حضرت امام رضا (ع) بوده و ۲۰ اثر در معرض دید عموم گذاشته شده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر حجت الاسلام حسن دارابی اظهارکرد: طرح «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در ۳۵ بقعه متبرکه گلستان برگزار می‌شود. وی افزود: از جمله برنامه‌های این طرح برگزاری دعای عرفه در ۲۲ بقعه متبرکه، برگزاری جشن عید غدیر در ۲۶ بقعه متبرکه با برنامه‌های متنوع شامل (مدیحه سرایی، شعرخوانی، اطعام، خطبه خوانی، تجلیل از سادات، قرائت میثاق نامه، عقد اخوت) و برگزاری جشن و اقامه نماز عید قربان است. دارابی ادامه داد: در دهه ولایت برنامه ویژه‌ای برای بانوان با عنوان اجتماع بانوان ولایی در ۱۳ بقعه متبرکه سطح استان برگزار می‌شود. وی اظهارکرد: هر ساله از محل موقوفاتی که توسط واقفان برای عید قربان و غدیر وقف شده برنامه هایی از جمله اطعام روز عید غدیر، قربانی کردن، برگزاری مراسم جشن و شادمانی و صدقه به نیازمندان اجرا می‌شود. دارابی با اشاره به طرح نشاط معنوی که با هدف غنی سازی اوقاف فراغت کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود، گفت: این طرح در ایام دهه کرامت آغاز شد و اختتامیه آن همزمان با عید غدیر برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس شورای شهر اهواز با اشاره به عدم پرداخت حق آلایندگی نفت، گفت: با وجود اینکه آرای قضایی در این زمینه در سال ۹۳ و ۹۴ صادر شده است، حق آلایندگی شهر اهواز هنوز پرداخت نشده است و وزارت نفت نمی‌تواند بگوید که اهواز هیچ طلبی در این خصوص ندارد. رئیس شورای شهر اهواز با اشاره به وضعیت مناطق محروم شهر بیان کرد: منطقه ملاشیه یکی از بزرگ‌ترین سکونتگاههای غیررسمی اهواز است. رئیس شورای شهر اهواز تصریح کرد: تعامل با دستگاه‌ها و تسهیل در روند امور از دیگر کارهای شورای شهر است. دیگر عضو شورای شهر اهواز گفت: متاسفانه اولویت اول شرکت نفت، نفت است نه انسان‌های اهواز که این موضع جای تاسف دارد. وی با انتقاد از عملکرد معاونت فرهنگی شهرداری اهواز گفت: معاونت فرهنگی شهرداری اهواز امسال در دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س)، حتی یک مراسم نمادین در منطقه عامری شهر اهواز برگزار نکردند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، عباس ملازینلی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه امامت و ولایت و جشن بزرگ روز غدیر اظهار داشت: سازمان فرهنگی شهرداری یزد در زمان‌های مختلف سال اقدام به انجام برنامه‌های متعدد می‌کند. وی ایام نوروز، دهه کرامت، دهه امامت و ولایت و دهه فجر را از جمله شاخص‌ترین زمان‌ها در انجام برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح شهر دانست و عنوان کرد: علاوه بر این در زمان‌های دیگر هم برنامه‌های متعددی در سطح شهر برگزار می‌شود. وی «یا علی، ولایت ره سبز هدایت» را شعار برنامه‌های ستاد مبشر غدیر یزد دانست و گفت: ۳۱ عنوان برنامه در ایام دهه امامت و ولایت یزد و در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و آموزش شهروندی و ورزشی برگزار می‌شود و در مجموع از این ۳۱ عنوان، ۴۷۰ برنامه اجرا می‌شود. رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد ادامه داد: مسابقه کتاب‌خوانی از قدر تا غیر، پرده‌خوانی چند‌رسانه‌ای غدیر، انتشار ویژه‌نامه غدیر، نشست خبری، پویش من ولایی‌ام، سرود خیابانی، ایستگاه سلامت، فضاسازی شهری، مسابقه حفظ آیات ولایت و مسابقه خطبه غدیر را از جمله برنامه‌هایی دانست که برای این ایام یزد در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به اینکه غدیر به عنوان عید سادات مشهور است، یکی از برنامه‌های این ایام را توزیع شال سبز بین کارکنان شهرداری یزد دانست و گفت: روز ۲۸ مرداد ماه، همایش سادات در یزد برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجت‌الاسلام جمال ایزدی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: هشتمین طرح ولایت علوی، اکمال دین نبوی همزمان با ایام فرخنده دهه امامت و ولایت و از روز عرفه تا شام عید سعید غدیرخم در ۸۰ بقعه متبرکه خراسان رضوی برگزار می‌شود. ایزدی تصریح کرد: تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف یکی از دیگر برنامه‌هایی است که در این دهه انجام خواهد شد و در همین راستا ۳۴ ایستگاه همه واقف باشیم در بقاع متبرکه سطح استان برپا می‌شود. معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همه‌ساله از محل موقوفاتی که توسط خیران نیک‌اندیش برای اعیاد سعید قربان و غدیرخم وقف شده برنامه‌هایی از جمله اطعام روز عید سعید غدیرخم، قربانی کردن، برگزاری مراسم‌های جشن و شادمانی، افطار روزه‌داران، صدقه به نیازمندان و غیره اجرا می‌شود. معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی با اشاره به طرح نشاط معنوی که با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود، بیان کرد: اختتامیه این طرح که همزمان با ایام فرخنده دهه کرامت آغاز شده همزمان با عید سعید غدیرخم در ۷۴ بقعه متبرکه مجری طرح برگزار می‌شود. وی تاکید کرد: از دیگر برنامه‌های این دهه با عظمت می‌توان به برگزاری محافل انس با قرآن کریم، پیاده‌روی سادات به سمت بقاع متبرکه، اجرای نمایش واقعه غدیر با همکاری سایر دستگاه‌ها، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، اهدای کتاب با موضوع غدیر و غیره اشاره کرد.
فارسفارس2 هفته قبل
سلمان شریفی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پلدختر اظهار داشت: بسیج اصناف کشور کار مرمت، تعمیر و بازسازی ۱۰۰ واحد مسکونی سیل‌زده را در شهر پلدختر به عهده گرفته که تا کنون ۷۴ واحد آن تکمیل و مابقی تا عید سعید غدیر به پایان رسیده و تحویل مالکان می‌شود. وی افزود: در پایان کار بازسازی این واحدها در شهر سیل‌زده پلدختر توسط بسیج اصناف کشور به اسباب و اثاثیه مورد نیاز تجهیز می‌شوند. نماینده بسیج اصناف کشور در شهر سیل‌زده پلدختر گفت: گروه‌های جهادی بسیج اصناف کشور بنا به دستور مقام معظم رهبری از همان ابتدای وقوع سیل فروردین ماه سال جاری در شهر سیل‌زده پلدختر حضور پیدا کرده و کمک‌های همه جانبه خود را بر حسب وظیفه به سیل‌زدگان این شهر آغاز کردند. وی افزود: از ابتدا گروه‌های جهادی بسیج اصناف کشور در شهر سیل‌زده پلدختر به کمک‌های امدادی، برپایی موکب و توزیع غذای گرم و پک موادغذایی بین سیل‌زدگان اقدام کردند. شریفی خاطرنشان کرد: بسیج اصناف کشور همچنین به مناسبت هفته عفاف حجاب به توزیع چادر مشکی بین زنان و دختران سیلزده در شهر پلدختر اقدام کرد.
فارسفارس2 هفته قبل
در هفتصد و بیست و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور وزیر فرهنگ مفاد سند مهندسی فرهنگی و مصوبات نخستین جلسه ستاد راهبری نقشه مهندسی فرهنگی کشور بررسی شد. توجه سند مهندسی فرهنگی کشور بر همگرایی فرهنگیدر ادامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سند مهندسی فرهنگی کشور گفت: چندی پیش رییس محترم جمهوری سند مهندسی فرهنگی را به آقای جهانگیری معاون اول محترم ارجاع دادند و اولین جلسه ستاد راهبری نقشه مهندسی فرهنگی کشور دو هفته قبل برگزار شد. آقاسی در تعریف سند مهندسی فرهنگی افزود: مهندسی فرهنگی را مبتنی بر دانش و مدیریت یکپارچه می‌دانیم. وی با اشاره به ساختار سند مهندسی فرهنگی کشور ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال ٨٦ به صورت تخصصی تدوین این سند را آغاز کرد. در پایان این جلسه آیین نامه شرح وظایف نمایندگان شورای فرهنگ عمومی کشور در شورای فرهنگ عمومی استان‌ها از سوی موالی زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی اعلام شد.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپولو، دومین دوره مسابقات شنای آب‌های آزاد رده‌های سنی ۲۵ تا ۷۵ سال تحت عنوان جام کاسپین مازندران به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت در بخش آقایان به میزبانی شهرستان نوشهر برگزار شد. پس از بررسی مسئول کمیته فنی آب‌های آزاد فدراسیون، اصلاحیه نتایج این رقابت‌ها اعلام شد. بر این اساس تیم گیلان با مجموع ۲۲۲ امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و تیم‌های شرکت سلبن (البرز) و خوزستان به ترتیب با امتیازهای ۱۵۴ و ۱۳۲ دوم و سوم شدند. نتایج تیمی مسابقات شنای آب‌های آزاد جام کاسپین مازندران۱ -گیلان ۲۲۲ امتیاز۲ -شرکت سلبن (البرز) ۱۵۴ امتیاز۳ -خوزستان ۱۳۲ امتیاز۴ -مازندران ۱۲۶ امتیاز۵ -دلفین آبی (تهران) ۱۰۲ امتیاز۶ -اصفهان ۳۶ امتیاز۷ -کاسپین نوشهر ۲۳ امتیاز۸ -کردستان و مرکزی مشترکن ۲۰ امتیاز۱۰ -اردبیل ۱۲ امتیاز۱۱ -گلستان ۱۰ امتیاز۱۲ -یزد ۸ امتیاز
مهرمهر2 هفته قبل
حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده گفت: عید غدیر ظرفیت بزرگی نه تنها برای جهان اسلام و تشیع بلکه برای انسانیت و بشریت است و باید از این فرصت استفاده کرد. وی در ادامه با بیان اینکه باید فضای شهر را غدیری کنیم، تصریح کرد: شهرداری می‌تواند با اقداماتی، شیرینی عید غدیر را برای مردم ملموس‌تر کند، استفاده رایگان مردم از تاکسی‌ها و درمانگاه در عید غدیر از آن جمله اقدامات است. کمیته مردمی غدیر تشکیل شودمسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مرند نیز خواستار تشکیل کمیته مردمی عید غدیر متشکل از ائمه جماعات شاخص شهرستان در مرند شد. حجت الاسلام تقی زاده همچنین برگزاری جشن غدیر در مساجد، اجرای پاتوق‌های فرهنگی در پارک‌ها و برگزاری مسابقه خطبه غدیر را از اقداماتی دانست که می‌توان در این ایام انجام داد. کریم خوش ترکیب افزود: محفل انس با قرآن و عترت (ع) نیز به مناسبت عید غدیر و عید قربان تدارک دیده شده است.
مهرمهر3 هفته قبل
برپایی هفت ایستگاه سلامتوی افزود: با برپایی هفت ایستگاه سلامت در مناسبات مختلف، پایش سلامت (سنجش فشارخون و تست قندخون) برای عامه مردم انجام شده است. معاون امور داوطلبان هلال احمر استان البرز با اشاره به اجرای پروژه‌های داوطلبی در تیرماه، گفت: یک خیر داوطلب شهرستان کرج با پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان به عنوان ودیعه مسکن، مشکل یکی از خانواده‌های نیازمند را مرتفع کرد؛ همچنین اعضای داوطلب نیکوکار این شعبه، دو دستگاه ویلچر و یک واکر به بیماران نیازمند اهدا کردند. اجرای ماهانه طرح حمایت ماندگاروی اعلام کرد: با توجه به اجرای ماهانه طرح حمایت ماندگار و استقرار اکیپ سیار انتقال خون در جمعیت هلال احمر شهرستان اشتهارد، در تیرماه ۵۰ واحد خون توسط اهالی این شهرستان اهدا شد. معاون امور داوطلبان هلال احمر استان البرز توضیح داد: اعضای داوطلب این جمعیت با برپایی ایستگاه‌های سلامت، توزیع نذورات و ارزاق بین نیازمندان، اعزام کاروان سلامت، طرح نیابت و غیره فرا رسیدن ایام دهه کرامت را نیز گرامی داشتند. لزوم ارتقای توانمندی اعضای هلال احمررجبی توانمندسازی اعضا را از جمله اهداف این حوزه برشمرد و گفت: با شروع فصل تابستان با استفاده از ظرفیت نیروهای متخصص داوطلب، کارگاه هایی برای ارتقای توانمندی اعضا برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
مسئول هماهنگی دفاتر فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: خادمیاران رضوی در رواق‌های مختلف به مردم خدمت رسانی می‌کنند و این کار را در استان، فقط گناباد انجام داده است. وی با اشاره به پویایی در مجموعه خادمیاری رضوی در گناباد اظهار داشت: گناباد میقات الرضا (ع) است و از همین رو برای اعیاد قربان، غدیر و ایام محرم و صفر باید برنامه داشته باشند. باید برنامه ریزی شود با کمک کانون خادمیاری رضوی در گناباد در ۲ سال آینده مسکینی در این شهر نباشد. وی ادامه داد: حدود ۴۷۰ مریض ویزیت رایگان به مردم محروم انجام شده و توزیع ۴۰۰۰ پرس غذا به همت کانون خادمیاری روستا شهر بیلند گناباد صورت گرفت. آستان قدس چه کارهای فرهنگی برای مردم انجام داده و در کنار بسته اقتصادی آستان قدس کار و پیوست فرهنگی هم انجام شود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
اهدای خون به زمان مشخصی مربوط نیست به طوری که افراد در هر زمان اگر شرایط اهدای خون داشته باشند می‌توانند برای این کار اقدام کنند، اما همه ساله در کشور در مناسبت‌های مختلف از جمله دهه کرامت، ماه محرم و صفر شاهد حضور پررنگ مردم در پایگاه‌های انتقال خون کشور هستیم. مراجعه بیش از ۱۶ هزار نفر به انتقال خون استان مرکزیفاطمه‌السادات مهدویانی با اشاره به آخرین آمار اهدای خون در استان مرکزی اظهار داشت: در چهار ماهه ابتدای سال ۱۶ هزار و ۶۵۱ نفر به سازمان انتقال خون مراجعه کردند که از این تعداد ۱۴ هزار و ۲۵۹ نفر موفق به اهدای خون شدند. ۱۵۵ نفر اهداکننده پلاکت آفرزیسوی ادامه داد: ۱۵۵ نفر اهداکنندگان پلاکت آفرزیس (دریافت خون و جداسازی پلاک‌های آن و سپس بازگرداندن خون به بدن فرد اهداکننده) بودند. ارسال ۴۸۸۶ واحد فرآورده خونی از استان مرکزی به شبکه خون رسانی کشوروی با اشاره به آمار پخش فرآورده‌های خونی به پایگاه‌های خارج از استان تصریح کرد: ۴ هزار و ۸۸۶ واحد فرآورده‌های خونی به شبکه خون‌رسانی کشور ارسال شده است. وی ادامه داد: یکی از شرایط اهداکنندگان سنین ۱۸ تا ۶۵ سال است، همچنین داشتن کارت ملی هم برای اهدای خون الزامی است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، در آستانه روز خبرنگار و به پاسداشت یک اقدام زیبای فرهنگی؛ جمعی از جامعه رسانه‌ای استان ایلام با خانواده «فرجی» دیدار و از اقدام خداپسندانه، مصلحانه و خیرخواهانه این خانواده که در دهه کرامت و به احترام پرچم و خدام حرم رضوی و بزرگان و مصلحان استان از «قصاص قاتل» فرزند دلبندشان گذشتند، تجلیل و قدردانی کردند. در این آئین که محمد بازوند، مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام؛ عمران خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ عبدالحمید کرمی رئیس خانه مطبوعات استان؛ سامی شهبازی رئیس سازمان بسیج رسانه استان؛ جبار کارزانی دبیر هیئت صلح استان؛ ایوب چراغی بخشدار چوار و جمعی از مدیران و رسانه‌های دیداری و شنیداری استان ایلام حضور داشتند؛ به نحو شایسته‌ای از اقدام ارزشمند خانواده و خاندان «فرجی» تحسین، تقدیر و تشکر به عمل آمد. انتهای پیام/ ع
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مجیدرضا حسن زاده بعدازظهر یک شنبه در آیین اهدای ۱۲۷ جهیزیه به نوعروسان خراسان شمالی اظهار کرد: قرارگاه ثامن‌الائمه سپاه علاوه بر امور امنیتی و محافظت از مرزهای کشور به موضوع محرومیت زدایی مناطق محروم توجه جدی دارد. حسن زاده افزود: سپاه پاسداران با کمک آستان قدس توانسته با اقداماتی که در جهت محرومیت زدایی مناطق محروم و روستایی انجام داده، از مهاجرت بسیاری از روستاییان جلوگیری کند. وی بیان کرد: علاوه بر سپاه و آستان قدس، کمیته امداد نیز در بحث محرومیت زدایی تلاش‌های قابل توجهی داشته به طوری که طی ۱۵ ماه گذشته این سه نهاد دو هزار و ۵۰۰ جهیزیه برای نوعروسانی که به لحاظ مالی مشکل داشتند، فراهم کرده‌اند. جانشین قرارگاه ثامن‌الائمه سپاه گفت: خدمت به مردم یکی از مهم‌ترین آموزه‌های دین مبین اسلام و اهل بیت (ع) است، بنابراین ضرورت دارد مورد توجه قرار دهیم. وی ساخت شبکه آبرسانی، سدهای کوچک و آموزش‌های کشاورزی را از دیگر اقدامات قرارگاه ثامن‌الائمه سپاه اعلام کرد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
سپاه پاسداران توفیق دارد در کانون همه فعالیت‌هایش بحث مردمداری و محرومیت زدایی را نیز در دستور کار خود قرار دهد. وی با اشاره به اقدامات معیشتی سپاه، آستان قدس و کمیته امداد گفت: در حوزه مسائل معیشتی در ۱۵ ماه گذشته قریب به ۲۵۰۰ جهیزیه به نوعروسانی که از لحاظ مالی دچار مشکل هستند تعلق گرفته است. جانشین قرارگاه ثامن در خصوص ساخت منازل برای نیازمندان خاطرنشان کرد: در دهه کرامت امسال کلنگ زنی قریب به ۵۲۵۲ منزل مسکونی برای نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی انجام گرفته است. ساخت شبکه آبرسانی، سدهای کوچک و آموزش‌های کشاورزی از دیگر اقدامات بوده است. وی افزود: سبدهای معیشتی و اطعام در ماه مبارک رمضان نیز از جمله اقداماتی است که در جهت حل مسائل معیشتی افراد نیازمند انجام گرفته است.
فارسفارس3 هفته قبل
جانشین فرمانده قرارگاه ثامن‌الائمه نیروی زمینی سپاه پاسداران، محرومیت‌زدایی را اساس اقدامات این قرارگاه دانست و گفت: سپاه برای آبادسازی شهرها و روستاهای مرزی استان‌های سه‌گانه خراسان کمک می‌کند. جانشین فرمانده قرارگاه ثامن‌الائمه نیروی زمینی سپاه پاسداران ادامه داد: این قرارگاه در منطقه شمال شرق کشور، علاوه بر ایجاد امنیت پایدار، نسبت به برخی تهدیدات موجود در کشورهای همسایه نیز پیشگیری می‌کند. وی کانون اقدامات این قرارگاه را محرومیت‌زدایی در استان‌های سه‌گانه خراسان و روستاهای مرزی عنوان کرد و افزود: با توجه به کمبود بارش باران و نزولات جوی طی سالیان گذشته، کمک به مردم روستاها موردنیاز بود. جانشین فرمانده قرارگاه ثامن‌الائمه نیروی زمینی سپاه پاسداران با تأکید بر لزوم آبادسازی روستاها و شهرهای مرزی کشور گفت: فعالیت‌های عمرانی در این مناطق باید بیشتر شود. وی ادامه داد: سبدهای معیشتی برای کمک به اقتصاد خانوار، اطعام به مناسبت ماه مبارک رمضان، اهدای جهیزیه ازجمله اقدامات کمکی برای خانواده‌های نیازمند در این استان‌ها است.

میلاد نور در خانه یار مهربان

23+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 هفته قبل
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
عبدالرحیم حکیمی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دزفول اظهار داشت: سپاه پاسداران دزفول به عنوان یکی از مجموعه‌های معین با اولویت ساخت، ترمیم و بازسازی منازل سیل‌زده شهرستان شوش را برعهده گرفته است. وی افزود: بسیج سازندگی سپاه دزفول از زمان وقوع سیلاب در امر امدادرسانی به مردم خدمت‌رسانی کرده و پس از آن نیز کمک حال مردم برای نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی روستاهای سیل‌زده شهرستان شوش است. مسئول بسیج سازندگی سپاه پاسداران دزفول با اشاره به فعالیت گسترده جهادگران بسیجی در مناطق سیل‌زده استان خوزستان گفت: از زمان وقوع سیلاب تا حال حاضر ۳ هزار نیروی جهادی بسیجی در قالب‌های مختلف برای کمک به مناطق سیل‌زده استان اعزام شدند. وی با اشاره به اینکه طبق توافق مقرر شده ۳۰ واحد مسکونی به همت سپاه دزفول ساخته شود گفت: ۱۱ واحد مسکونی احداثی به ۱۱ گروه جهادگر سپرده می‌شود و ۱۹ واحد دیگر ترمیم و بازسازی می‌شوند. حکیمی با اشاره به دیگر خدمات سپاه دزفول گفت: در دهه کرامت سپاه دزفول ۲ جهیزیه به نوعروسان به ارزش ریالی ۶۰ میلیون، ۲۰۵ کیسه آرد به منطقه سیل‌زده الهایی به ارزش ۲۴ میلیون تومان همچنین ۱۱۵ بسته مواد غذایی به ارزش ۳۴ میلیون تومان بین روستاهای سیل‌زده شهرستان شوش توزیع کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
هجرت تاریخی امام رضا (ع) از مدینه به مرو (خراسان) یکی از مسائل و موضوعات تاریخی جهان اسلام است که در همواره از سوی بسیاری از محققان و دانشمندان شیعی و اسلامی و حتی تاریخی مورد توجه قرار گرفته است. محمدحسین مروج کاشانی/هجرت تاریخی امام رضا (ع) از مدینه به مرو (خراسان) یکی از مسائل و موضوعات تاریخی جهان اسلام است که در همواره از سوی بسیاری از محققان و دانشمندان شیعی و اسلامی و حتی تاریخی مورد توجه قرار گرفته است. گروه فرهنگ و سیره رضوی یکی از گروه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی است که مهم‌ترین وظیفه آن به عنوان یک مرجع علمی، تبیین سنت و سیره حضرت امام رضا (ع) با رویکرد طراحی سبک زندگی اسلامی است. یکی از مسائل مرتبط در راستای اهداف این گروه، پرداختن به موضوع هجرت تاریخی امام رضا (ع) از مدینه تا مرو بوده که در این مسیر، امام هشتم (ع) با اعمال و رفتار خود پیام‌های ارزنده‌ای برای جامعه مسلمان به یادگار بیان داشتند. آنچه در کنار سایر موارد و ابعاد مهم این هجرت تاریخی از سوی محققان و پژوهشگران این گروه مورد توجه قرار گرفته، بررسی مسیر هجرت تاریخی حضرت ثامن‌الحجج (ع) از مدینه و پس از ورود به ایران تا رسیدن به مرو بوده است.
فارسفارس3 هفته قبل
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با اشاره به راه‌اندازی سامانه «بچه‌های مسجد» با هدف ساماندهی روند فعالیت این کانون‌ها گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار فعالیت در این سامانه از سوی کانون‌های استانی به ثبت رسیده است. حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی، رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: سامانه «بچه‌های مسجد» با هدف ساماندهی روند فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سراسر کشور طراحی شده و تاکنون ثبت نام کانون‌ها، مدیران مسئول و اعضا به اتمام رسید و روند ثبت فعالیت کانون‌ها در طرح غنی سازی اوقات فراغت در ۶ محور از ابتدای تابستان آغاز شده است. ثبت بیش از ۱۰۰ هزار فعالیت اوقات فراغت‌کانون‌های مساجدوی با بیان اینکه فعالیت اوقات فراغت‌کانون‌های مساجد در ٦ محور اصلی قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، شبکه‌سازی و فضای مجازی، کتاب و کتاب‌خوانی، هنرمتعالی و فعالیت‌های اجتماعی اجرا می‌شود، تصریح کرد: تاکنون ۱۰۰ هزار و ۷۹۶ فعالیت در این ۶ محور از سوی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سامانه بچه‌های مسجد به ثبت رسیده است. ارزانی افزود: تاکنون در حوزه قرآن و عترت ۲۸ هزار و ۹۴۱ فعالیت، در حوزه فعالیت‌های اجتماعی ۲۶ هزار و ۶۴۸ فعالیت، در حوزه آموزش و توانمندسازی ۱۸ هزار و ۸۵۲ فعالیت، در حوزه هنر ۱۵ هزار و ۶۱۲ فعالیت، در حوزه کتاب و کتابخوانی ۷ هزار و ۹۶۲ فعالیت و در حوزه شبکه‌سازی و فضای مجازی نیز ۲ هزار و ۷۸۳ فعالیت به ثبت رسیده است. سیستان و بلوچستان در صدر ثبت قعالیت‌ها در سامانه بچه‌های مسجدارزانی گفت: هم‌اکنون استان سیستان و بلوچستان با ثبت ۱۹ هزار و ۵۵۷ فعالیت دارای بیشترین رقم ثبت فعالیت است که به طور مثال، شهرستان میرجاوه این استان دارای ۲ هزار و ۲۳۷ فعالیت ثبت شده است.

به انتهای لیست رسیدید