دودزا

دودزا

الفالف1 روز قبل
گروه سلامت الف، ۷ بهمن ۱۳۹۸، ۰۲:۰۰ ۳۹۸۱۱۰۷۰۰۳به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، مطالعات اخیر نشان می‌دهد که تنفس در ذرات ریز آلودگی هوا در یک روز دودزا به مدت فقط ۶ ساعت می‌تواند باعث حمله قلبی شود. یک مطالعه جدید هشدار می‌دهد، تنها چند ساعت قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا می‌تواند خطر حمله قلبی را افزایش دهد. در حالی که مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی رو به کاهش است، تعداد حملات قلبی در چندین کشور از جمله ایالات متحده در حال افزایش است. این مطالعه تأکید می‌کند، هر بار که تعداد ذرات ultrafine در هوا افزایش می‌یابد، خطر حمله قلبی نیز به مراتب افزایش می‌یابد. این یافته‌ها به شواهد روز افزون در مورد اثرات منفی ذرات ریز آلودگی هوا بر سلامت انسان می‌افزاید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مطالعات اخیر نشان می‌دهد که تنفس در ذرات ریز آلودگی هوا در یک روز دودزا به مدت فقط ۶ ساعت می‌تواند باعث حمله قلبی شود. یک مطالعه جدید هشدار می‌دهد، تنها چند ساعت قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا می‌تواند خطر حمله قلبی را افزایش دهد. در حالی که مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی رو به کاهش است، تعداد حملات قلبی در چندین کشور از جمله ایالات متحده در حال افزایش است. این مطالعه تأکید می‌کند، هر بار که تعداد ذرات ultrafine در هوا افزایش می‌یابد، خطر حمله قلبی نیز به مراتب افزایش می‌یابد. این یافته‌ها به شواهد روز افزون در مورد اثرات منفی ذرات ریز آلودگی هوا بر سلامت انسان می‌افزاید.
ایرناایرنا1 روز قبل
بر همین اساس و در نخستین گام وزارت نیرو عزم خود را جرم کرد تا سهمی در کاهش آلودگی هوا داشته باشد. ۳۰ دی ماه امسال مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر گفت: طرح برقی کردن وسایل حمل و نقل عمومی آغاز شده و در گام نخست ۱۰ میلیون موتورسیکلت فعال، برقی می‌شوند. مدیرعامل شرکت سهامی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: امید است با برنامه‌ریزی پیش‌بینی شده برای استفاده از موتورسیکلت‌های برقی به جای موتورسیکلت‌های بنزینی که یکی از منابع آلودگی هوا هستند بتوان در کاهش آلودگی هوا گام موثری برداشته شود. برخی منابع گزارش داده‌اند سالانه حداقل ۲۹ هزار نفر در هفت کلانشهر ایران به دلیل آلودگی هوا فوت می‌کنند. به نظر استفاده از موتورسیکلت‌های برقی نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا خواهد داشت که هم باید از سوی مردم و هم مسوولان جدی‌تر گرفته شود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، بارش برف که از ساعتی پیش در شیراز و شهرهای استان فارس آغاز شده موجب خوشحالی مردم و سفیدپوش شدن زمین شده است. براساس سامانه پیش‌بینی هواشناسی استان فارس سامانه بارشی از صبح امروز وارد استان شده و تا صبح جمعه ادامه دارد. به گفته مدیرکل هواشناسی استان فارس بامداد جمعه پایان این سامانه است. بر این اساس میانگین بارندگی استان فارس در سال زراعی جاری تا صبح امروز ۲۳۷ میلی‌متر و میانگین بارندگی استان در سال زراعی گذشته در مدت مشابه ۱۱۵٫۴ میلی‌متر بوده است همچنین میانگین بلندمدت بارندگی سال زراعی استان در مدت مشابه عدد ۱۳۶٫۷ میلی‌متر را نشان می‌دهد. درصد تغییرات بارندگی سال جاری نسبت به میانگین بارندگی سال زراعی گذشته در مدت مشابه ۱۰۵درصد افزایش و درصد تغییرات بارندگی سال جاری نسبت به میانگین بلندمدت استان فارس در مدت مشابه ۷۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
ایرناایرنا6 روز قبل
انتقاد و اعتراض به چگونگی بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی به وسیله شورای نگهبان ادامه دارد. کدخدایی عمده علت رد صلاحیت نمایندگان فعلی را در سه دسته مشکلات مالی، اخلاقی و مقابله با حکومت توصیف کرده است. سایت تحلیلی خبری عصر ایران در گزارشی آورده است: حدود یک ماه دیگر انتخابات مجلس یازدهم برگزار می‌شود و فضای انتخابات، از روزهای برفی زمستان نیز سردتر است. همین شرایط، مدعیان اصلاحات را پیش از شروع ثبت‌نام‌ داوطلبان انتخابات مجلس، دچار تشتت بنیانی و مناقشات اساسی در حوزه اتخاذ رویه نسبت به انتخابات اسفندماه کرده بود. این بار نیز به بهانه ردصلاحیت نامزدهایشان، دست به کار شده و به شورای نگهبان به‌طور پرحجم و گسترده‌ای حمله می‌کنند.
فارسفارس6 روز قبل
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تحریم و مسائل اقتصادی مشکل آلودگی هوا را پیچیده کرده است، گفت: شهرداری قصوری در زمینه آلودگی هوا ندارد. علیخانی تصریح کرد: مشکلات قبلی که در زمینه بروز آلودگی هوا وجود داشته همچون ناهماهنگی دستگاه‌ها و نبود مدیریت یکپارچه همچنان باقی است و تحریم‌ها و شرایط اقتصادی به آن مشکلات دامن زده است. همچنین موضوع معاینه فنی خودروها و اجرای طرح‌های ترافیکی از دیگر برنامه‌های شهرداری برای مقابله با آلودگی هوا بوده است. رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: شهرداری قصوری در زمینه مبارزه با آلودگی هوا نداشته و همه کارهای قانونی خود را انجام داده است. علیخانی تأکید کرد: آلودگی هوا یک موضوع چند عاملی است و مشکلات دست به دست هم داده که وضعیت هوا بدتر شود.
مهرمهر6 روز قبل
عراقی از دستگاه‌های اجرایی مرتبط با بحث آلودگی هوا خواست به مصوبات کارگروه آلودگی هوا عمل کنند و گزارش دوره‌ای ارائه دهند. تدوین طرح جامع آلودگی هوای همدانمدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان نیز در این کارگروه از تدوین طرح جامع آلودگی هوای همدان با مشارکت بخش دانشگاهی استان خبر داد. مدیرکل هواشناسی استان همدان نیز از انجام طرح پژوهشی شناخت رابطه فشار و آلودگی هوا خبر داد و گفت: وارونگی دما بعد از ورود سامانه پر فشار اتفاق می‌افتد و سپس آلودگی افزایش می‌یابد لذا آلودگی و فشار هوا همبستگی مثبت دارند. سعید باقری سرعت باد و بارندگی را از عوامل کاهش آلودگی هوا دانست و گفت: تا زمانی که عوامل ایجاد کننده آلودگی هوا رفع نشود، آلودگی‌های هوای مقطعی در همدان ادامه خواهد داشت. وی در ادامه خواستار اتخاذ راهکار جایگزین شن و ماسه و نمک در روزهای برفی شد و بیان کرد: افزایش شن و ماسه و نمک و تردد خودروها پس از بارندگی برف، موجب افزایش آلودگی هوا می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق، جنجال‌آفرینی مدعیان اصلاحات بر سر رد صلاحیت‌ها ماهیتی تزویرآلود و ترفندآمیز دارد. آنها پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس، جنجال و هیاهو راه انداختند تا بمب صوتی و نارنجکی دودزا برای کتمان ناکارآمدی و بی‌کارنامگی‌شان باشد. اصلاح‌طلبان پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس نیز جنجال و هیاهو راه انداختند تا بمب صوتی و نارنجکی دودزا برای کتمان همان ناکارآمدی و بی‌کارنامگی‌شان باشد. مدعیان اصلاحات سال ۹۴ با طی روندی تجارت‌گونه و پول‌محور لیست مجلس را بستند. مورد دیگر، تشکیل کمیته رفع حصر در فراکسیون امید مجلس علی‌رغم معضلات اقتصادی کشور و مشکلات معیشتی مردم بود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عادل عربی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران استان همدان عنوان کرد: ۶ رده شاخص کیفیت هوا شامل پاک، سالم، ناسالم برای گروه‌های حساس، ناسالم، بسیار ناسالم و خطرناک وجود دارد که براساس مقدار AQI از صفر تا ۳۰۰ سنجیده می‌شود. عربی ادامه داد: در سال ۹۶ تعداد روزهای هشدار در استان همدان ۹۵ روز بوده که به ۴۷ روز در سال ۹۷ و ۲۹ روز در ۱۰ ماهه اول سال ۹۸ رسیده است. وی گفت: وضعیت کیفی هوا در ۶ ماهه دوم سال در شهر همدان به ترتیب طی سال‌های ۹۶ تا ۹۸، ۴۷ روز، ۱۶ روز و ۲۴ روز ناسالم بوده که طی ماه‌های مهر تا دی سنجش شده است. عربی با تبیین وظایف دستگاه‌ها در مواقع اضطراری آلودگی هوا بیان کرد: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان وظیفه اعلام هشدارهای بهداشتی و سلامت به عموم مردم و بررسی و اعلام شرایط اضطرار آلودگی هوا به دبیرخانه را دارد. وی در پایان گفت: حفاظت محیط زیست استان همدان اقدامات دبیرخانه‌ای کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا را انجام می‌دهد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
علاوه بر ریزگردها، صنایع و خودروها هم از عوامل آلاینده هوای استان هستند. این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد افزود: ناوگان عمومی در شهر بجنورد مستهلک و فرسوده است به همین علت، دودزایی این ناوگان، زیاد است. وی افزود: اتوبوس‌های دودزا یکی از منابع آلاینده هوای شهر بجنورد است که انتظار می‌رود شهرداری نسبت به نوسازی ناوگان و رفع دودزایی اتوبوس‌ها اقدام کند. افزایش روزهای پاک و سالمکارشناس پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی هم در این باره گفت: گرد و غبار علت مهم آلودگی هوای بجنورد است. وی گفت: در این مدت وجود ریزگردها و غلظت آلاینده، هوای استان در سه روز را برای گروه‌های حساس در وضعیت ناسالم قرار داد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/ایلام رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: طرح برخورد با خودروهایی که دارای عیب و نقص فنی و مکانیکی هستند در دستور کار این پلیس قرار گرفته است. سرهنگ «رضا همتی‌زاده» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: برخی از خودروها فرسوده و از رده خارج و دارای عیب و نقص فنی و دودزا هستند که درصورت شناسایی توسط ماموران از تردد آنها در محورهای مواصلاتی استان جلوگیری شده و با فک پلاک و نصب پلاک تعمیری به تعمیرگاههای مجاز اعزام می‌شوند و باید رفع نقص شوند. رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: برابر بند الف ماده ۱۰ قانون رسیدگی به تخلفات، هرگونه نقصان یا تغییر در وضعیت ظاهری، فنی و استاندارد وسیله نقلیه که موجب کاهش ضریب ایمنی در رانندگی و یا افزایش بیش از حد مجاز آلایندگی، یا آلودگی بیش از حد مجاز صدا و همچنین خروج آن از حالت اولیه کارخانه و استاندارد گردد و احتمال ایجاد خطر یا وقوع تصادف را افزایش دهد جزء موارد نقص فنی محسوب می‌شود. همتی‌زاده نقص در سامانه روشنایی یا تغییر در میزان نور یا رنگ استاندارد چراغ‌ها، نقص در سیستم ترمزها، نداشتن آج لاستیک مناسب در سطح اتکا، برف پاک کن و سامانه گرمایشی در مواقع بارندگی، دودی کردن وسیله نقلیه را از دیگر مصادیق عیب و نقص فنی دانست و به رانندگان توصیه کرد به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه برای خود و دیگران از تردد با چنین خودروهایی خودداری و درصورت نقصان نسبت به رفع عیب و نقص آن اقدام کنند. انتهای پیام
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر گفت: اگرچه در کاشمر دستگاه سنجش وضعیت آلایندگی هوا نداریم اما تردد روزانه چندین هزار موتورسیکلت و خودرو موجب شده برخی روزها هوای هسته مرکزی کاشمر آلوده باشد. رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر بیان کرد: کاشمری‎ها وابستگی شدیدی به خودرو دارند همچنین اغلب خودروها به صورت تک سرنشین تردد دارند، یک لیتر بنزین که می‎سوزد با خود ۱۵ لیتر هوا را می‎سوزاند و ۲٫۲ لیتر گازهای آلاینده سمی و تولید حرارت دارد. وی گفت: اگرچه در شهرستان کاشمر به صورت مستقیم معضلات آلودگی هوا را نداریم اما اگر به فکر نباشیم در آینده به دلیل آلودگی هوا معضلات جدی را پیش رو خواهیم داشت. رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر افزود: معاینه فنی خودروها در روز ملی هوای پاک در کاشمر با ۳۰ درصد و در کوهسرخ با ۵۰ درصد تخفیف انجام خواهد شد. وی گفت: برای اینکه در روزهای آلوده هشدار را برای گروه‌های در معرض خطر داشته باشیم، تهیه و نصب دستگاه سنجش وضعیت آلایندگی هوا در هسته مرکزی شهر کاشمر ضرورت دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
طبق برنامه ریزی‌های از پیش اعلام شده، دیروز آخرین مهلت دریافت معاینه فنی خودروها بود و از امروز همزمان با روز هوای پاک، قرار بر اجرایی شدن طرح L. E. Z و جریمه رانندگان خودروهای فاقد معاینه فنی بود. همین موضوع باعث شده بود که روز گذشته مراکز معاینه فنی خودروها در مشهد با ازدحام شدید مراجعه کنندگان برای دریافت معاینه فنی و صف‌های طولانی خودروها مواجه شود؛ اتفاقی که البته موجب شد پلیس راهور به درخواست شهروندان برای تمدید یک هفته‌ای مهلت دریافت معاینه فنی جواب مثبت دهد و یک هفته اجرای طرح L. E. Z را به تعویق بیندازد. صف طولانی و بی اطلاعی رانندگان از تمدید مهلتبررسی‌های روز گذشته خبرنگار خراسان رضوی از وضعیت مراکز معاینه فنی خودرو در مشهد حاکی از ترافیک شدید و صف طولانی خودروها برای دریافت معاینه فنی است. احتمال افزایش دوباره ساعت کاری مراکز معاینه فنیدر ادامه با «هدشی» رئیس اداره راهبری و نظارت بر مراکز معاینه فنی شهرداری مشهد گفت و گو می‌کنیم. در ادامه با «هدشی» رئیس اداره راهبری و نظارت بر مراکز معاینه فنی شهرداری مشهد گفت و گو می‌کنیم.
مهرمهر1 هفته قبل
سرهنگ رضا همتی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر اظهار داشت: نقص فنی در خودرو یکی از عوامل مهم ایجاد تصادف است که می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیر مالی و حتی جانی را در پی داشته باشد. وی ادامه داد: بعضی از خودروها فرسوده و از رده خارج دارای عیب و نقص فنی و دودزا هستند که درصورت شناسایی توسط ماموران از تردد آنها در محورهای مواصلاتی استان جلوگیری شده و با فک پلاک و نصب پلاک تعمیری به تعمیرگاه‌های مجاز اعزام می‌شوند و باید رفع نقص شوند. رئیس پلیس راه استان ایلام خاطرنشان کرد: برابر بند الف ماده ۱۰ قانون رسیدگی به تخلفات، هرگونه نقصان یا تغییر در وضعیت ظاهری، فنی و استاندارد وسیله نقلیه که موجب کاهش ضریب ایمنی در رانندگی و یا افزایش بیش از حد مجاز آلایندگی، یا آلودگی بیش از حد مجاز صدا و همچنین خروج آن از حالت اولیه کارخانه و استاندارد گردد و احتمال ایجاد خطر یا وقوع تصادف را افزایش دهد جز موارد نقص فنی محسوب می‌شود. همتی زاده، نقص در سامانه روشنایی یا تغییر در میزان نور یا رنگ استاندارد چراغ‌ها، نقص در سیستم ترمزها، نداشتن آج لاستیک مناسب در سطح اتکا، برف پاک کن و سامانه گرمایشی در مواقع بارندگی، دودی کردن وسیله نقلیه را از دیگر مصادیق عیب و نقص فنی دانست و به رانندگان توصیه کرد به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه برای خود و دیگران از تردد با چنین خودروهایی خودداری نموده و درصورت نقصان نسبت به رفع عیب و نقص آن اقدام نمایند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
رسانه‌های پاکستان روز سه شنبه گزارش دادند: «عمران خان» در پیامی به «اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا نسبت به تلفات جانی و آسیب‌های زیست محیطی در پی آتش سوزی گسترده در جنگل‌های این کشور ابراز تاسف کرد. نخست وزیر پاکستان در نامه خود خطاب به همتای استرالیایی گفت: پاکستان آماده کمک به استرالیا برای مهار آتش سوزی است. فرمانده ارتش پاکستان نیز چهار روز پیش از آمادگی نیروهای این کشور برای کمک به مهار آتش سوزی‌های گسترده در جنگل‌های استرالیا خبر داد. ژنرال «قمر جاوید باجوا» که روزهای اخیر میزبان «دیوید جانستن» معاون فرماندهی نیروهای دفاعی استرالیا در شهر «راولپندی» بود، گفت: ارتش پاکستان آماده هرگونه کمک به استرالیا برای غلبه بر جنگ سوزی است. ناسا هشدار داد این طوفان‌ها، معمولا رعد و برق‌های خشک ایجاد می‌کنند که می‌تواند باعث بروز آتش سوزی‌های جدید شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/زنجان رئیس ادره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم‌دره گفت: روز جهانی هوای پاک فرصت خوبی برای پرداختن و توجه بیشتر به این مقوله حیاتی است. توکل سلیمانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که با صنعتی شدن جهان و پیشرفت روزافزون تکنولوژی پیامدهای زیان‌بار آن بر سلامتی محیط زیست گریزناپذیر شد، اظهار کرد: بیشترین تاثیر و با سرعت بالا بر انسان از طریق هوا به سیستم تنفسی منتقل می‌شود. این مسئول با بیان این‌که در کشور ما هم به تبعیت از سیاست‌های جهانی تصویب و ابلاغ قانون هوای پاک به متولیان امر و روز ملی هوای پاک در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: هر ساله ۲۹ دی‌ماه روز ملی هوای پاک از سوی سازمان محیط زیست اعلام شده است. سلیمانی، گسترش فضای سبز را یکی از لازمه‌های هوای پاک عنوان کرد و افزود: در همین راستا ضابطه‌مند شدن قطع اشجار نیز باید در دستور کار قرار گیرد؛ چرا که درختان تضمین‌کننده هوای پاک‌تر هستند. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم‌دره با اشاره به اقدامات شاخص انجام شده در دو سال گذشته در خصوص هوای پاک در این شهرستان، اظهار کرد: از مهم‌ترین این اقدامات می‌توان به الزام صنایع به نصب اسکرابرهای پیشرفته در صنایعی مانند سیلیس، کنترل گرد و غبار صنایع معدنی، احداث تصفیه‌خانه‌ها و الزام به لای‌روبی فصلی رودخانه مرکزی شهر اشاره کرد.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
این سازمان در پستی که در روزهای اخیر در صفحه شبکه اجتماعی خود گذاشته، تاکید کرده است: ماهواره‌های ناسا میزان دود فوق‌العاده‌ای را از آتش‌سوزی استرالیا و پراکندگی‌های متعاقب در فضای کره زمین مشاهده کرده و تصاویر آن را ارسال کرده‌اند. طبق گزارش این سازمان، بیش از ۱۱ میلیون هکتار از جنگل‌ها و مزارع استرالیا از ماه سپتامبر۲۰۱۹ تاکنون در حال سوختن هستند. این آتش‌سوزی چند ماه قبل از فصل آتش‌سوزی تابستانی استرالیا شروع شده است. ابرهای دودزا شامل خاکستر، دود و مواد سوزانده هستند که از طریق جریان‌های هوایی به جو احاطه کننده کره زمین منتقل شدند. ناسا هشدار داد این طوفان‌ها، معمولا رعد و برق‌های خشک ایجاد می‌کنند که می‌تواند باعث بروز آتش‌سوزی‌های جدید شود.

دود جنگل‌سوزی استرالیا دامن همه جهان را خواهد گرفت

ایرناایرنا1 هفته قبل
این سازمان فضایی گزارش داد: انتظار می‌رود دودهای ناشی از این آتش سوزی دستکم یک بار چرخش کاملی در فضای اطراف زمین داشته باشد و دوباره به آسمان استرالیا بازگردد. طبق گزارش این سازمان، بیش از ۱۱ میلیون هکتار از جنگل‌ها و مزارع استرالیا از ماه سپتامبر۲۰۱۹ تاکنون در حال سوختن هستند. این آتش سوزی چند ماه قبل از فصل آتش سوزی تابستانی استرالیا شروع شده است. ابرهای دودزا شامل خاکستر، دود و مواد سوزانده هستند که از طریق جریان‌های هوایی به جو احاطه کنند کره زمین منتقل شدند. ناسا هشدار داد این طوفان‌ها، معمولا رعد و برق‌های خشک ایجاد می‌کنند که می‌تواند باعث بروز آتش سوزی‌های جدید شود.

هشدار ناسا: دود جنگل‌سوزی استرالیا دامن همه جهان را خواهد گرفت

ایرناایرنا1 هفته قبل
این سازمان فضایی گزارش داد: انتظار می‌رود دودهای ناشی از این آتش سوزی دستکم یک بار چرخش کاملی در فضای اطراف زمین داشته باشد و دوباره به آسمان استرالیا بازگردد. طبق گزارش این سازمان، بیش از ۱۱ میلیون هکتار از جنگل‌ها و مزارع استرالیا از ماه سپتامبر۲۰۱۹ تاکنون در حال سوختن هستند. این آتش سوزی چند ماه قبل از فصل آتش سوزی تابستانی استرالیا شروع شده است. ابرهای دودزا شامل خاکستر، دود و مواد سوزانده هستند که از طریق جریان‌های هوایی به جو احاطه کنند کره زمین منتقل شدند. ناسا هشدار داد این طوفان‌ها، معمولا رعد و برق‌های خشک ایجاد می‌کنند که می‌تواند باعث بروز آتش سوزی‌های جدید شود.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: از ۲۰ آذر ماه که دوربین‌های ثبت تخلف، پلاک خودروهای فاقد معاینه فنی را ثبت کردند، روزانه ۵ هزار خودرو فاقد معاینه فنی اعمال قانون شد که به زودی پیامک آن برای رانندگان ارسال می‌شود. سرهنگ محمدی تأکید کرد: امروز باور داریم یک دوربین ثبت تخلف با قابلیت هایی که دارد مؤثرتر از چند مأمور پلیس است، البته حضور پلیس در معابر و خیابان‌ها را ضروری می‌دانیم، چون محیط کار همکاران ما کف خیابان است و به این شغل افتخار می‌کنیم. وی با اشاره به کارایی سیستم‌های هوشمند، تصریح کرد: در مدتی که هوا آلوده بود برخورد با خودروهای دودزاد در دستور کار پلیس بود، به طوری که شاید ۴۰۰ تا ۵۰۰ خودرو را کنترل می‌کردیم، اما از ۲۰ آذر ماه که دوربین‌های ثبت تخلف، پلاک خودروهای فاقد معاینه فنی را ثبت کردند، روزانه ۵ هزار خودرو اعمال قانون شد و برخی خودرو‌ها در هفته ۴ تا ۵ بار اعمال قانون شدند. وی از شهروندان خواست که مراقب دوریین‌ها باشند که با دقت و بدون خطا اعمال قانون می‌کنند و افزود: ارسال پیامک هم به زودی انجام می‌شود تا شهروندان از اعمال قانون مطلع شوند. اعمال قانون ۳ هزار خودرو در محدوده زوج و فرد اصفهانسرهنگ محمدی با اعلام اینکه در محدوده زوج و فرد اصفهان روزی ۳ هزار خودرو اعمال قانون می‌شوند، گفت: معتقدیم محدود زوج و فرد در اصفهان باید گسترش یابد و توسط سیستم‌های هوشمند کنترل شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/اصفهان رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: از ۲۰ آذر ماه که دوربین‌های ثبت تخلف، پلاک خودروهای فاقد معاینه فنی را ثبت کردند، روزانه ۵ هزار خودرو فاقد معاینه فنی در اصفهان اعمال قانون شد که به زودی پیامک آن برای رانندگان ارسال می‌شود تا از اعمال قانون مطلع شوند. سرهنگ محمدی تأکید کرد: امروز باور داریم یک دوربین ثبت تخلف با قابلیت هایی که دارد مؤثرتر از چند مأمور پلیس است، البته حضور پلیس در معابر و خیابان‌ها را ضروری می‌دانیم، چون محیط کار همکاران ما کف خیابان است و به این شغل افتخار می‌کنیم. وی با اشاره به کارایی سیستم‌های هوشمند، تصریح کرد: در مدتی که هوا آلوده بود برخورد با خودروهای دودزاد در دستور کار پلیس بود، به طوری که شاید ۴۰۰ تا ۵۰۰ خودرو را کنترل می‌کردیم، اما از ۲۰ آذر ماه که دوربین‌های ثبت تخلف، پلاک خودروهای فاقد معاینه فنی را ثبت کردند، روزانه ۵ هزار خودرو اعمال قانون شد و برخی خودرو‌ها در هفته ۴ تا ۵ بار اعمال قانون شدند. وی از شهروندان خواست که مراقب دوریین‌ها باشند که با دقت و بدون خطا اعمال قانون می‌کنند و افزود: ارسال پیامک هم به زودی انجام می‌شود تا شهروندان از اعمال قانون مطلع شوند. اعمال قانون ۳ هزار خودرو در محدوده زوج و فرد اصفهانسرهنگ محمدی با اعلام اینکه در محدوده زوج و فرد اصفهان روزی ۳ هزار خودرو اعمال قانون می‌شوند، گفت: معتقدیم محدود زوج و فرد در اصفهان باید گسترش یابد و توسط سیستم‌های هوشمند کنترل شود.
مهرمهر2 هفته قبل
وی افزود: به فرمانداری‌ها ابلاغ شده است به منظور تقویت و نظارت و کنترل جاده‌ها به ویژه در ایام اوج سفر خودروهایی را در اختیار پلیس راه قرار دهند. شناسایی ۶۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌های استان اصفهانمدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اعلام ۶۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌های استان اصفهان گفت: با نصب تابلوهای هشدار و آموزش‌های لازم و تلاش در افزایش فرهنگسازی شهروندان در رعایت نکات ایمنی، جهت سفر امن اقداماتی صورت گرفته است. شیشه فروش با اشاره به ابلاغیه به شهرداری در ایام بارندگی بیان داشت: در بعضی از بزرگراه‌ها شاهد واژگونی تریلی و تصادفاتی هستیم که مقرر شد شهرداری با هماهنگی شورای ترافیک نقاط پرتصادف در بزرگراه‌ها را شناسایی و مرتفع سازد. وی افزود: با ابلاغ شیارکشی و نصب نیوجرسی در رینگ‌های شهری به ویژه در ایام بارندگی و یخ زدگی به شهرداری اقدامات لازم در جهت ایمن سازی و کاهش تصادفات انجام شده است. اصفهان رکورددار مجتمع خدماتی رفاهی بین راهیمدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه اداره کل راهداری استان اصفهان در حفظ راه‌ها و رفاه و ایمن سازی سفر شهروندان می‌کوشد، تصریح کرد: استان اصفهان با ۴۹ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی رتبه اول را در کشور دارد و با ۷۵۰ نیرو راهداری و ۵۰۰ دستگاه ماشین آلات و ۲۰۰ دستگاه تجهیزات در ۴۱ راهدارخانه از ۱۳ هزار کیلومتر راه در استان اصفهان در شرایط بارندگی و لغزندگی و برفی محافظت می‌کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
عوامل آلودگی هوا در کلانشهرهاوی در پاسخ به این سوال که چه عاملی بر آلودگی هوا در کلانشهرها تاثیرگذارتر بوده و به عبارتی عوامل اصلی آلودگی هوا در کلانشهرها چیست؟ گفت: خودروها به خصوص خودروهای فرسوده و صنایع آلاینده مهم‌ترین عامل آلودگی هوا در تهران و سایر کلانشهرها است. وی ادامه داد: آلودگی شدید در نیویورک هم رخ داده است، برخی روزها براثر آلودگی هوا مانند شب بود و خودروها با چراغ روشن تردد می‌کردند، این موضوع نشان می‌دهد که آلودگی هوا در نیویورک هم چندین برابر آلودگی فعلی تهران بود. معاون وزیر بهداشت تاکید کرد با عزم و اراده جدی دولت و مشارکت مردم می‌توان آلودگی هوا را برطرف یا از ایجاد آن در کلانشهرها پیشگیری کرد. وی افزود: سالانه ۷ میلیون نفر در دنیا براثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند که رقم بزرگی است. وی افزود: به نظر می‌رسید که با افزایش قیمت بنزین، شاهد کاهش آلودگی هوا در کلانشهری مانند تهران باشیم که این موضوع محقق نشد و به نظر می‌رسد قیمت بنزین به تنهایی برای کاهش آلودگی هوا کافی نیست و باید اقدامات دیگری در این زمینه انجام داد.
دنیای خودرودنیای خودرو2 هفته قبل
وی با بیان اینکه «در سطح شهر با وسایل نقلیه دودزا برخورد می‌شود»، افزود: خودروهای بدون معاینه فنی به‌ازای هر ۲۴ ساعت، ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند. در سال گذشته، ۴۶ هزار مورد برخورد به ثبت رسیده است که ۵۰ درصد خودروها در این نظارت‌ها فاقد معاینه فنی بوده‌اند. عطارزاده اضافه کرد: اگر از سوی سامانه سیمفا اعلام شود خودرویی معاینه فنی ندارد، در مرحله اول از طریق پلیس راهور به دارنده خودرو اخطار داده می‌شود و اگر برای دریافت معاینه فنی اقدام نشود، برای مالک خودرو جریمه صادر می‌شود. مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: میزان جریمه‌نداشتن برگ معاینه فنی خودروها ۵۰ هزار تومان است و دوربین‌های ثبت تخلفات یک‌بار در روز برای ثبت تخلف اقدام می‌کنند، اگر فرد برای پرداخت جریمه خود اقدام نکرد، در هر بار ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شود. وی ادامه داد: در حوزه خودروهای سنگین در مشهد بعد از تهران ۷۰ هزار اعمال قانون داشته‌ایم و برای هر ۲۴ ساعت فقدان معاینه فنی ۵۰ هزار تومان اعمال قانون می‌شوند و برچسب باید شیشه جلو سمت راست خودرو نصب شده باشد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
عوامل اصلی آلودگی هوا در کلانشهرها چیست؟ وی در پاسخ به این سوال که چه عاملی بر آلودگی هوا در کلانشهرها تاثیرگذارتر بوده و به عبارتی عوامل اصلی آلودگی هوا در کلانشهرها چیست؟ گفت: خودروها به خصوص خودروهای فرسوده و صنایع آلاینده مهمترین عامل آلودگی هوا در تهران و سایر کلانشهرها است. آلودگی هوا شدیدتر شده استوی با طرح این سوال که آیا تعداد روزهای آلوده در تهران طی ۱۵ سال گذشته افزایش یافته است؟ گفت: براساس مطالعات انجام شده آلودگی هوا شدیدتر و ذرات معلق هم به آن اضافه شده است. وی ادامه داد: آلودگی شدید در نیویورک هم رخ داده است، برخی روزها براثر آلودگی هوا مانند شب بود و خودروها با چراغ روشن تردد می‌کردند، این موضوع نشان می‌دهد که آلودگی هوا در نیویورک هم چندین برابر آلودگی فعلی تهران بود. معاون وزیر بهداشت تاکید کرد با عزم و اراده جدی دولت و مشارکت مردم می‌توان آلودگی هوا را برطرف یا از ایجاد آن در کلانشهرها پیشگیری کرد. سالانه ۷ میلیون نفر در دنیا براثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهندوی افزود: سالانه ۷ میلیون نفر در دنیا براثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند که رقم بزرگی است.

ماجرای دلخوری‌های روزانه آقای سفیدپوش

8+
فارسفارس2 هفته قبل
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
مدیر مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: شمار روزهای دارای هوای ناسالم در این کلانشهر از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۱۷ درصد افزایش داشته است. رضا اسماعیلی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد روزهای دارای هوای ناسالم در مشهد طی ۲۹۲ روز گذشته ۴۲ روز شامل ۴۰ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز هوای ناسالم برای تمام افراد بوده است. وی ادامه داد: در حالی که در مدت مشابه پارسال در مجموع شهروندان مشهد ۳۶ روز هوای ناسالم تنفس کردند که شامل ۳۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و سه روز هوای ناسالم برای تمام افراد بود. وی گفت: تعداد روزهای دارای هوای پاک در مشهد نیز طی سال جاری ۲۳ روز است در حالی که این تعداد در مدت مشابه پارسال ۳۱ روز بود. اسماعیلی افزود: همچنین شمار روزهای دارای هوای سالم امسال در مشهد ۲۲۷ روز ثبت شده در حالی که این تعداد در مدت مشابه پارسال ۲۲۵ روز بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
به گزارش مشرق، یک مسئول وزارت خارجه کویت امروز پنج‌شنبه «تلاش برای ورود به زور به سفارت آمریکا در بغداد» را محکوم کرد و آن را نقض توافقنامه وین مربوط به روابط دیپلماتیک، کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی و نیز به خطر انداختن جان کادر سفارت، برشمرد. طبق گزارش خبرگزاری کویت (کونا)، این مسئول کویتی که به نام او اشاره‌ای نشده است، همه طرف‌های عراقی را به خویشتنداری برای عبور از مرحله حساس کنونی دعوت کرد و برای عراق برقراری امنیت، ثبات و شکوفایی را آرزو کرد. پس از حمله یکشنبه‌شب (۲۹ دسامبر-۸ دی) جنگنده‌های آمریکا به مواضع «الحشد الشعبی» و شهادت ۲۸ عضو گروه مقاومت «کتائب حزب‌الله عراق»، دو روز بعد سه‌شنبه دهم دی، مردم پس از تشییع پیکر شهدا، مقابل سفارت آمریکا تجمع کردند تا اعتراض خود را نشان بدهند. به دلیل اقدام محافظان سفارت به شلیک نارنجک‌های دودزا و گاز اشک‌آور، بیش از شصت نفر مجروح و مصدوم شدند.
فارسفارس3 هفته قبل
یک مسئول وزارت خارجه کویت در واکنش به تجمع اعتراضی مردم عراق مقابل سفارت آمریکا در بغداد، «تلاش برای ورود به زور به سفارت آمریکا» را محکوم کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مسئول وزارت خارجه کویت امروز پنج‌شنبه «تلاش برای ورود به زور به سفارت آمریکا در بغداد» را محکوم کرد و آن را نقض توافقنامه وین مربوط به روابط دیپلماتیک، کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی و نیز به خطر انداختن جان کادر سفارت، برشمرد. طبق گزارش خبرگزاری کویت (کونا)، این مسئول کویتی که به نام او اشاره‌ای نشده است، همه طرف‌های عراقی را به خویشتنداری برای عبور از مرحله حساس کنونی دعوت کرد و برای عراق برقراری امنیت، ثبات و شکوفایی را آرزو کرد. پس از حمله یکشنبه‌شب (۲۹ دسامبر-۸ دی) جنگنده‌های آمریکا به مواضع «الحشد الشعبی» و شهادت ۲۸ عضو گروه مقاومت «کتائب حزب‌الله عراق»، دو روز بعد سه‌شنبه دهم دی، مردم پس از تشییع پیکر شهدا، مقابل سفارت آمریکا تجمع کردند تا اعتراض خود را نشان بدهند. به دلیل اقدام محافظان سفارت به شلیک نارنجک‌های دودزا و گاز اشک‌آور، بیش از شصت نفر مجروح و مصدوم شدند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
ماجرای حمله به سفارت آمریکا در عراقدر ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ مردم عراق برای اولین بار از زمان حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ در برابر سفارت واشنگتن در بغداد تجمع کردند. مردم خشمگین عراق همچنین به دروازه اصلی سفارت حمله کرده و وارد آن شدند. این اتفاق به دنبال تشییع پیکر شهدای حمله آمریکا به مواضع حشد شعبی در «القائم» ٬ رخ داد. از سفارت واشنگتن در بغداد چه می‌دانید؟ طبق گزارش شبکه فاکس‌نیوز آمریکا٬ سفارت ایالات متحده در عراق بزرگترین سفارت جهان بوده و مساحت آن ۴۲ هکتار و تقریبا اندازه واتیکان است. نیروهای محافظتی سفارت واشنگتن در بغدادبه گزارش شبکه سی ان بی سی نیوز٬ «تفنگداران دریایی ایالات متحده» از سفارت واشنگتن در بغداد محافظت می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید