دولت اصلاحات

دولت اصلاحات

ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
در اقتصاد دولتی، دولت بر بخش‌های مختلف اقتصاد کنترل دارد و تولید، توزیع و فروش با کنترل کامل دولت انجام می‌شود. >اقتصاد دولتی ایرانحجم عظیمی از اقتصاد ایران سال‌ها به دست دولت اداره شده و به عبارتی دیگر همچنان اقتصاد ایران دولتی است. در حقیقت، نهادگرایی نه جایگزین یا نسخه‌ای در برابر اقتصاد بازار آزاد، بلکه بیشتر نقدی بر اقتصاد نئوکلاسیک است. دعوای دو طیف نهادگرا و اقتصاد بازار در اقتصاد ایران درست مثل دو حزب اصلاح‌طلب و اصول‌گرا در سیاست است. >اقتصاد ایران دولتی است یا خصوصی؟ در برخی کشورها نظام اقتصاد دولتی و در برخی دیگر از آنان نظام اقتصادی خصوصی و سرمایه‌داری حاکم است، اما به اعتقاد بسیاری نظام اقتصادی ایران دارای فرمول معینی نیست و معلوم نیست از کدام یک از نظام‌های اقتصادی پیروی می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
ما به عنوان شورای نگهبان از جهت قانونی ممنوعیت داریم که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کنیم.» سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرده است: «نظراتی که شورای نگهبان داده بسیار دقیق و مبتنی بر مستندات متقنی است که در پرونده وجود دارد.» البته اتهام مالی مطرح‌شده از سوی سخنگوی شورای نگهبان به نمایندگان فعلی رد صلاحیت‌شده مجلس، واکنش‌های زیادی به همراه داشته است. حتی برخی از نمایندگان رد صلاحیت‌شده به صورت مکتوب هم اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کرده‌اند. یکی از این توییت‌ها که خطاب به آیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان بود، شکایت این نهاد از صادقی را به دنبال داشت. پس از این شکایت، محمود صادقی در توییتی دیگر نوشت: «انتظار داشتم شورای‌ نگهبان به جای شکایت درصدد اصلاح خود برمی‌آمد. با این شرایط دیگر اصلاح‌طلبان چه کاری می‌توانند انجام دهند؟» واکنش دبیرخانه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبانناگفته نماند رد صلاحیت اصلاح‌طلبان به حدی گسترده است که اصلاح‌طلبان امکان بستن لیستی برای انتخابات پیش رو ندارند.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
اخبار اقتصادی- وی همچنین افزود: هر گرم زهر زنبور عسل ۱۰۰ هزار دلار درآمد دارد که امروز می‌توانیم با زنبورداران کشور سالانه ۲۰۰ کیلوگرم زهر زنبور عسل تولید کنیم که اگر این دو رقم در هم ضرب شوند می‌توانیم سالانه ۲۰ میلیون دلار از این طریق درآمد به دست آوردیم. وی گفت: با تولید ژل رویال و زهر زنبور عسل و نیز موم عسل می‌توان در کنار زنبورداری سه اشتغال جدید ایجاد کرد. امروز هم بنیاد ملی صنعت زنبورداری و دستاوردهای صنعت زنبورداری با کمک بخش خصوصی راه‌اندازی شد. شریعتمداری ادامه داد: دولت‌ها طرح‌های مختلفی برای ایجاد اشتغال تبیین کردند. شریعتمداری گفت: برای ایجاد اشتغال از نهادهای بین‌المللی مانند فائو و یونیدو استفاده می‌کنیم همچنین از امکانات بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال بهره می‌گیریم.
آخرین خبرآخرین خبر6 ساعت قبل
ادعای دیدار روحانی با رئیس دولت اصلاحات این بار بدون مراسم افطارآخرین خبر/ اصلاحات پرس مدعی شد: سیدمحمد خاتمی با رییس جمهور حسن روحانی پنجشنبه۳ بهمن۹۸ دیدار کرد. به گزارش اصلاحات پرس، در این جلسه چهره‌های دیگری چون ناطق نوری، حسن خمینی و اسحاق جهانگیری نیز حضور داشته‌اند. برگزاری این جلسه بدون مناسبتی خاص عملا اتفاق نادری است چون جمع شدن این چهره‌های سرشناس سیاسی تنها در ماه رمضان هر سال و با دعوت رئیس جمهور برای ضیافت افطار شکل می‌گرفت. /عکس آرشیوی است/
ایرناایرنا22 ساعت قبل
وی ادامه داد: عمده محصولاتی که ایران از کره جنوبی وارد می‌کرد و می‌کند، محصولات الکترونیکی و لوازم خانگی است. کره جنوبی خود را بدهکار ایالات متحده می‌داندساداتیان با اشاره به همسایگی کره جنوبی با کره شمالی بیان کرد: بزرگترین دشمن کره جنوبی، همسایه شمالی آنها (کره شمالی) است. هرچند که کره جنوبی از کره شمالی از نظر اقتصادی صنعتی، قوی‌تر و پیشرفته‌تر است. وی با بیان اینکه کره جنوبی امنیت خود را وابسته به حمایت‌های آمریکا می‌داند، یادآور شد: حمایت‌های آمریکا از کره جنوبی موجب شده تا که این کشور خود را بدهکار ایالات متحده بداند و به خواسته‌های آمریکا گردن نهد و جزو کشورهای مشترک‌المنافع با آمریکا باشد. بنابراین آمریکا از طریق زورگویی و اعمال فشار می‌خواهد کشورهای دیگر را وادار به حضور منطقه خلیج فارس کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
برای همین، خط ویژه یک اتفاق خوب در سینمای ایران بود و مردم دوستش داشتند و از آن استقبال کردند. در تیزری که برای فیلم اعتراض از سینما و تلویزیون پخش می‌شد، گفته می‌شد: «فیلمی درباره اعتراض». اعتراض، اعتراض به هیچ چیز است و همه‌چیز. بخش عمده‌ای از سینمای ایران در سال‌های متمادی اخیر، راهی را پیموده که امروز متعلق به یک طیف فکری به‌خصوص و یک طبقه اجتماعی خاص است. حالا نوبت سقوط این فواره در نقطه اوج آن فرارسیده و نوبت دیگران است که صدایشان در سینمای ایران شنیده شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مشاور سابق رئیس جمهور می‌گوید روحانی چون از همه چیز کمی می‌داند تصور می‌کند نیاز به مشورت ندارد. امروز مؤثرترین افراد در اداره کشور آقای نوبخت و آقای واعظی هستند. آقای روحانی در دور اول ریاست جمهوری خود سه فرد بسیار مهم بعنوان معاون اول داشت: ۱. وضعیت اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده مجلس را چطور ارزیابی می‌کنید؟» ترکان در پاسخ این سؤال گفت: اگرچه اصلاح‌طلبان سعی می‌کنند خود را از نتایج عملکردی دولت جدا نشان بدهند ولی سرنوشت آنها با سرنوشت دولت روحانی گره خورده است. آنها و ما همه مدافع آقای روحانی بودیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
امروز مؤثرترین افراد در اداره کشور آقای نوبخت و آقای واعظی هستند. وی در ادامه گفته است: اثر آقای جهانگیری در تصمیمات دولت بعد از تأثیر آقای واعظی و نوبخت است. آقای روحانی در دور اول ریاست جمهوری خود سه فرد بسیار مهم بعنوان معاون اول داشت: ۱. وضعیت اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده مجلس را چطور ارزیابی می‌کنید؟» ترکان در پاسخ این سؤال گفت: اگرچه اصلاح‌طلبان سعی می‌کنند خود را از نتایج عملکردی دولت جدا نشان بدهند ولی سرنوشت آنها با سرنوشت دولت روحانی گره خورده است. آنها و ما همه مدافع آقای روحانی بودیم.
فارسفارس1 روز قبل
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در مراسم رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری گفت: توان صادرات سالانه ۲۰ میلیون دلار از محل زهر زنبور وجود دارد. وی گفت: با تولید ژل رویال و زهر زنبور عسل و نیز موم عسل می‌توان در کنار زنبورداری سه اشتغال جدید ایجاد کرد. امروز هم بنیاد ملی صنعت زنبورداری و دستاوردهای صنعت زنبورداری با کمک بخش خصوصی راه‌اندازی شد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ‌در طرح مشاغل خانگی ۶۰ درصد از مشاغل ایجاد شده بدون حتی یک ریال تسهیلات بانکی ایجاد شده است. شریعتمداری گفت: برای ایجاد اشتغال از نهادهای بین‌المللی مانند فائو و یونیدو استفاده می‌کنیم همچنین از امکانات بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال بهره می‌گیریم.
ایرناایرنا2 روز قبل
اقتصاد آزاد در نقطه مقابل اقتصاد دولتی قرار دارد. در اقتصاد دولتی، دولت بر بخش‌های مختلف اقتصاد کنترل دارد و تولید، توزیع و فروش همگی با کنترل کامل دولت انجام می‌شود. اقتصاد آزاد یا اقتصاد لیبرالی و نئوکلاسیک در سال ۱۷۷۶ میلادی با انتشار کتاب «ثروت ملل» از «آدام اسمیت» رسمیت پیدا کرد. تمایز اقتصادی چپ سنتی و راست مدرناز مهمترین شاخصه‌هایی که در راستای بررسی تمایز میان چپ و راست سنتی در ایران مطرح می‌شود؛ رویکرد اقتصادی آنان است. هر چند واژه‌های لیبرال و نئولیبرال در حوزه‌های مختلف، معانی یکسانی ندارند، اما به نظر، مراد این گروه، نقد «اقتصاد آزاد» است.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: «حمید بهمنی» نویسنده و کارگردان باسابقه سینمای ایران معتقد است که سینمای استراتژیک مثل اکسیژن برای انقلاب اسلامی ما واجب است؛ ما می‌توانیم به واسطه سینمای استراتژیک، اندیشه حاج قاسم و ابومهدی المهندس و سیدحسن نصرالله را در جهان منتشر کنیم. به گزارش سینماپرس، «حمید بهمنی» سینماگر شناخته‌شده جریان هنر انقلاب اسلامی است؛ وی متولد ۱۳۳۹ در شیراز و فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی از دانشگاه هنر است. اکنون در آستانه برگزاری سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر، به سراغ این سینماگر برجسته کشور رفتیم و به بررسی کارکرد و شأن جشنواره فیلم فجر از منظر این هنرمند پرداختیم. به نظر می‌رسد جشنواره فیلم فجر پس از گذشت سی‌وهفت دوره از برگزاری خود، هنوز به جشنواره‌ای استراتژیک، هدفمند و پیش‌برنده آرمان‌های فجر انقلاب اسلامی تبدیل نشده است. پس با این اوصاف، احتمالا می‌توان موضعگیری اخیر برخی سینماگران مبنی بر انصراف از جشنواره فیلم فجر را نیز در امتداد همین تفکر بررسی و تحلیل کرد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، «حمید بهمنی» سینماگر شناخته‌شده جریان هنر انقلاب اسلامی است؛ وی متولد ۱۳۳۹ در شیراز و فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی از دانشگاه هنر است. اکنون در آستانه برگزاری سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر، به سراغ این سینماگر برجسته کشور رفتیم و به بررسی کارکرد و شأن جشنواره فیلم فجر از منظر این هنرمند پرداختیم. به نظر می‌رسد جشنواره فیلم فجر پس از گذشت سی‌وهفت دوره از برگزاری خود، هنوز به جشنواره‌ای استراتژیک، هدفمند و پیش‌برنده آرمان‌های فجر انقلاب اسلامی تبدیل نشده است. پس با این اوصاف، احتمالا می‌توان موضعگیری اخیر برخی سینماگران مبنی بر انصراف از جشنواره فیلم فجر را نیز در امتداد همین تفکر بررسی و تحلیل کرد. بعد می‌بینیم همان پول‌هایی که مدیران سینمایی ما حاضر نیستند صرف ساخت آثار استراتژیک کنند، برای ساخت آثار سینمایی سخیف، ‌ مبتذل و شبه‌روشنفکری هزینه می‌شود!
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
مبلغ با اشاره به رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان در کل کشور گفت: در سراسر کشور به جز تهران فقط ۲۱ نامزد برای اصلاح‌طلبان باقی مانده و در تهران هم عده محدودی که شمارشان به تعداد انگشتان یک دست نمی‌رسد تایید شده‌اند. اعتمادآنلاین: مرتضی مبلغ، عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره رد صلاحیت اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس یازدهم گفت: متاسفانه ما هرچه بیشتر به جلو می‌رویم با رد صلاحیت‌های گسترده‌تر و حساب‌شده‌تری روبه‌رو می‌شویم. عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان همچنین در خصوص راهکارهای موجود پیش روی اصلاح‌طلبان توضیح داد: اصلاح‌طلبان از یک سال قبل برنامه خود را مشخص کرده‌اند. در سراسر کشور به جز تهران فقط ۲۱ نامزد برای اصلاح‌طلبان باقی مانده استمبلغ با اشاره به رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان در کل کشور گفت: در سراسر کشور به جز تهران فقط ۲۱ نامزد برای اصلاح‌طلبان باقی مانده و در تهران هم عده محدودی که شمارشان به تعداد انگشتان یک دست نمی‌رسد تایید شده‌اند. آقایان تکلیف خود را با کشور، نظام، مصالح مردم و مشارکت حداکثری روشن کنندعضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تاکید کرد: در واقع تکلیف اصلاح‌طلبان روشن است، آقایان باید تکلیف خود را با کشور، نظام، مصالح مردم و مشارکت حداکثری در طول این روزهایی که باقی مانده روشن کنند.
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
او افزود: اما در صورتی که قرار باشد انتخابات یک‌سویه و مهندسی شود، قطعا مشارکت حداکثری محقق نخواهد شد. صوفی ۲ موضوع را در برخورد با انتخابات مطرح کرد: یک موضوع، ارائه لیست کاندیداها و دوم مشارکت در انتخابات به عنوان یک شهروند است. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: اما مشارکت در انتخابات را به هر نحوی که بتوانند و به صورت فردی، انجام خواهند داد؛ یعنی اصلاح‌طلبان بر مشارکت در انتخابات تاکید خواهند کرد. راهبرد اصلاح‌طلبان مصوب شورای عالی سیاست‌گذاری این است که حتما باید کاندیداهایی در لیست قرار گیرند که اصلاح‌طلب باشند. دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات همچنین درباره تعداد داوطلبان تایید صلاحیت‌شده در حزب متبوعش گفت: در حزب پیشرو اصلاحات ۱۸ نفر در سراسر کشور ثبت‌نام کردند که از این میان ۲ نفر تایید شده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
مبلغ با اشاره به رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان در کل کشور گفت: در سراسر کشور به جز تهران فقط ۲۱ نامزد برای اصلاح‌طلبان باقی مانده و در تهران هم عده محدودی که شمارشان به تعداد انگشتان یک دست نمی‌رسد تایید شده‌اند. مرتضی مبلغ، عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»: اعتمادآنلاین| مرتضی مبلغ، عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، درباره رد صلاحیت اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس یازدهم گفت: متاسفانه ما هرچه بیشتر به جلو می‌رویم با رد صلاحیت‌های گسترده‌تر و حساب‌شده‌تری روبه‌رو می‌شویم. عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان همچنین در خصوص راهکارهای موجود پیش روی اصلاح‌طلبان توضیح داد: اصلاح‌طلبان از یک سال قبل برنامه خود را مشخص کرده‌اند. در سراسر کشور به جز تهران فقط ۲۱ نامزد برای اصلاح‌طلبان باقی مانده استمبلغ با اشاره به رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان در کل کشور گفت: در سراسر کشور به جز تهران فقط ۲۱ نامزد برای اصلاح‌طلبان باقی مانده و در تهران هم عده محدودی که شمارشان به تعداد انگشتان یک دست نمی‌رسد تایید شده‌اند. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: در بسیاری از استان‌ها هیچ نامزدی برای اصلاح‌طلبان باقی نمانده و در برخی استان‌ها از تعداد ۱۹، ۲۰ و … داوطلبی که ثبت‌نام کرده‌اند یک یا ۲ مورد باقی مانده است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
مشکلات مردم استان‌های محروم هم به نظرم جز با تغییر نگاه در مشارکت سیاسی معنای خاص خود را نخواهد یافت و سیل امکانات همچنان به استان‌های دیگر سرازیر خواهد شد. برنامه چهارم توسعه در دولت اصلاحات و برنامه آمایش سرزمین نگاه خاصی به مردم مناطق محروم داشت. در سال‌های نخست انقلاب هم بودجه‌ و سهمیه‌ای برای مناطق محروم در نظر گرفته شده بود و نمود آن را می‌شد در قبولی‌های دانشگاه سراسری دید. تاکید دارم تا نگاه تغییر نکند و مشارکت سیاسی معنای خاص خود را پیدا نکند و در مدیریت سیاسی، مردم مناطق محروم دخیل نشوند، وضعیت مناطق محروم به همین شکل خواهد بود. ما باید مشارکت همه مناطق را در سیاست کلان کشور تضمین کنیم تا بتوانیم مسیر توسعه را برای همه مردم ایران فراهم کنیم.» منبع: روزنامه اعتماد
ایلناایلنا3 روز قبل
این سردار شهید نه تنها در داخل کشور محبوبیت داشت بلکه در خارج از مرزهای ایران نیز این تعلق وجود داشت. علی یونسی، ادامه داد: این ملت در تعظیم و تشییع سردار شهید قاسم سلیمانی، نشان داد که قدردان خدمتگزاران خود است. این تجلیل نبود مگر آنکه به قول رهبری این سردار شهید مافوق حزب و گروه عمل کرد. او گفت: راه و مرام شهید سلیمانی، یک الگویی است برای وحدت اقوام. هر چند دشمن، با شهادت سردار سلیمانی، به ایران ضربه سنگینی زد اما تعظیم این ملت در تشییع جنازه ایشان، موجب تکثیر این سردار ایرانی خواهد شد.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
این یعنی تلاقی نظر مخاطبان خاص و عام سینما با هم در یک نقطه؛ نقطه‌ای که می‌توان آن را «سینمای اعتراضی» نامید. او در دوره بیستم جشنواره فیلم فجر با این اثر اعتراضی خود توانست هم سیمرغ بلورین فیلم جشنواره را به دست آورد و هم سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره. اثری اجتماعی انتقادی که همچون «آژانس شیشه‌ای» حرفی برآمده از دل داشت و بر دل نشست. «خروج»، «آژانس شیشه‌ای» دهه ۹۰ می‌شود؟ اما حاتمی‌کیا که همیشه نشان داده می‌خواهد فرزند زمانه خویش باشد، این بار در سال‌های پایانی دهه ۹۰ یک بار دیگر به سراغ روایت درد‌های مردم رفته است. «خروج» که تازه‌ترین اثر ابراهیم حاتمی‌کیا است، قرار است روایتگر اعتراض مردمی باشد که طی چند سال فعالیت دولت اعتدال در شرایط اقتصادی سختی قرار گرفتند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
شورای نگهبان نتایج اولیه احراز صلاحیت‌ها را به داوطلبان شرکت در انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی از طریق وزارت کشور ابلاغ کرده است. در این میان بیش از ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس هم رد صلاحیت و بیش از ۹۰ درصد داوطلبان اصلاح‌طلب رد صلاحیت شده‌اند. بر اساس این بند یک ماده ۲۸ قانون انتخابات، نمایندگان باید التزام عملی به اسلام داشته ‌باشند که گویا این بند برای زرآبادی احراز نشده است. چه آنکه عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان روز گذشته خبر داده، نمایندگان رد صلاحیت شده در حال ملاقات با اعضای شورای نگهبان هستند. اصلاح‌طلبان اعتراض‌شان به رد صلاحیت‌ها را از هر مجرای رسانه‌ای و مجازی که در اختیار دارند، نشان می‌دهند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
مشاور رئیس‌جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی، از انتخابات به عنوان بهترین شیوه برای دفاع از منافع و امنیت ملی یاد کرد و از کارگزاران انتخابات خواست تا با الگوبرداری از شخصیت شهید سلیمانی فراجناحی عمل کنند. این سردار شهید نه تنها در داخل کشور محبوبیت داشت بلکه در خارج از مرزهای ایران نیز این تعلق وجود داشت. وزیر اطلاعات دولت اصلاحات، ‌ تاکید کرد: کارگزاران انتخابات باید با الگوبرداری از شخصیت شهید سلیمانی، در انتخابات پیش رو فراجناحی عمل کنند و گروه گرایی را کنار بگذارند و به همه کسانی که از جریان‌های سیاسی مختلف، زیر پیکر شهید سلیمانی آمدند و از مسببان این ترور ناجوانمردانه دولتی اظهار انزجار کردند و وحدت ملی را به نمایش گذاشتند، ‌ اجازه حضور در انتخابات را بدهند زیرا انتخابات یک نماد ملی است و بهترین شکل دفاع برای امنیت ملی است. علی یونسی، ادامه داد: این ملت در تعظیم و تشییع سردار شهید قاسم سلیمانی، نشان داد که قدردان خدمتگزاران خود است. این تجلیل نبود مگر آنکه به قول رهبری این سردار شهید مافوق حزب و گروه عمل کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اینجاست که زیرساخت‌های ضعیف استان‌های محروم خود چالشی در برابر توسعه می‌شوند و تا اقدامات زیرساختی به سامان نشود، سایر درمان‌ها، درمان‌هایی موقت خواهند بود. برنامه چهارم توسعه در دولت اصلاحات و برنامه آمایش سرزمین نگاه خاصی به مردم مناطق محروم داشت. در سال‌های نخست انقلاب هم بودجه‌ و سهمیه‌ای برای مناطق محروم در نظر گرفته شده بود و نمود آن را می‌شد در قبولی‌های دانشگاه سراسری دید. این اقتصاد متمرکز و مرکزگرا فرصت توسعه همه‌جانبه را از کشور می‌گیرد و تا این نگاه تغییر نکند …مشکلات اساسی مناطق محروم پابرجا خواهد ماند، نمونه متاخر آن هم بلایی است که سیل بر سر استان سیستان و بلوچستان آورد و زیرساخت‌های محدود استان نتوانستند پاسخگوی مردم باشند. تاکید دارم تا نگاه تغییر نکند و مشارکت سیاسی معنای خاص خود را پیدا نکند و در مدیریت سیاسی، مردم مناطق محروم دخیل نشوند، وضعیت مناطق محروم به همین شکل خواهد بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
بر اساس گزارش‌های موجود، میزان سم آفلاتوکسین موجود در شیرهای تولیدشده در استان تبریز ۶۲ درصد، مشهد پنج درصد، شیراز ۱۷ درصد، ساری ۶۰ درصد و اردبیل ۳۳ درصد است. متأسفانه یا خوشبختانه سرانه مصرف شیر در ایران بسیار کم است به همین دلیل پیش از اینکه بزرگ‌سالان در معرض خطر باشند، خطر اصلی متوجه کودکان و خردسالان است». اکنون بسیاری به دنبال کشف حقیقت در این‌باره هستند و احتمالا تا آن زمان از مصرف شیر هم دست می‌کشند به‌ویژه در شهرهایی که طبق گفته کارشناس تلویزیونی، درصد سم آفلاتوکسین در آنها بیشتر بوده است. همچنین رئیس این سازمان تأکید کرد اطلاعات ارائه‌شده درباره میزان آفلاتوکسین لبنیات قطعا غلط است. در اینجا درباره درست یا نادرست‌بودن وجود سم آفلاتوکسین در لبنیات سخن نمی‌گوییم.
ایسناایسنا3 روز قبل
مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی، از انتخابات به عنوان بهترین شیوه برای دفاع از منافع و امنیت ملی یاد کرد و از کارگزاران انتخابات خواست تا با الگوبرداری از شخصیت شهید سلیمانی فراجناحی عمل کنند. این سردار شهید نه تنها در داخل کشور محبوبیت داشت بلکه در خارج از مرزهای ایران نیز این تعلق وجود داشت. علی یونسی، ادامه داد: این ملت در تعظیم و تشییع سردار شهید قاسم سلیمانی، نشان داد که قدردان خدمتگزاران خود است. این تجلیل نبود مگر آنکه به قول رهبری این سردار شهید مافوق حزب و گروه عمل کرد. او گفت: راه و مرام شهید سلیمانی، یک الگویی است برای وحدت اقوام.
همشهریهمشهری3 روز قبل
اینجاست که زیرساخت‌های ضعیف استان‌های محروم خود چالشی در برابر توسعه می‌شوند و تا اقدامات زیرساختی به سامان نشود، سایر درمان‌ها، درمان‌هایی موقت خواهند بود. برنامه چهارم توسعه در دولت اصلاحات و برنامه آمایش سرزمین نگاه خاصی به مردم مناطق محروم داشت. در سال‌های نخست انقلاب هم بودجه‌ و سهمیه‌ای برای مناطق محروم در نظر گرفته شده بود و نمود آن را می‌شد در قبولی‌های دانشگاه سراسری دید. تاکید دارم تا نگاه تغییر نکند و مشارکت سیاسی معنای خاص خود را پیدا نکند و در مدیریت سیاسی، مردم مناطق محروم دخیل نشوند، وضعیت مناطق محروم به همین شکل خواهد بود. ما باید مشارکت همه مناطق را در سیاست کلان کشور تضمین کنیم تا بتوانیم مسیر توسعه را برای همه مردم ایران فراهم کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، اصلاح‌طلبان این روزها با کلیدواژه «ردصلاحیت‌های گسترده»، بار دیگر مشغول تخریب وجهه شورای نگهبان هستند. تجدیدنظرطلبان بنا بر اعداد و ارقام، وضعیت بسیار بهتری در مقایسه با رقیب خود، در تدارک لیست انتخاباتی دارند. این بار نیز به بهانه ردصلاحیت نامزدهایشان، دست به کار شده و به شورای نگهبان به‌طور پرحجم و گسترده‌ای حمله می‌کنند. …همراهی آقای رییس‌جمهورنکته معنادار در این میان، آنجایی بود که رییس‌جمهوری نیز به صف هجمه‌کنندگان اصلاح‌طلب علیه شورای نگهبان پیوست. دست باز اصلاح‌طلبان تهران برای مانور قدرتپروپاگاندای سنگین اصلاح‌طلبان علیه شورای نگهبان، در حالی است که رصد آمار نامزدهای تاییدصلاحیت‌شده در تهران که برانگیزنده بیشترین رقابت‌ها میان جناح‌های سیاسی است، خلاف ادعای آنها در ردصلاحیت‌های گسترده و وسیع را به اثبات می‌رساند.
ایمناایمنا3 روز قبل
وی اولین رئیس مجلس شورای اسلامی، دومین رئیس مجلس خبرگان رهبری و از تعیین کننده‌ترین چهره‌های سیاسی کشور بود. از بین دختران وی تنها فائزه هاشمی وارد سیاست شد و در مجلس ششم وارد مجلس شورای اسلامی شد. سال‌های پس از پیروزی انقلابوی در اولین انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان نفر اول تهران وارد مجلس شد و ریاست مجلس را بر عهده گرفت. انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸تنش بین هاشمی رفسنجانی و محمود احمدی‌نژاد در جریان انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ به صورت علنی نمود پیدا کرد. چند روز بعد نیز لیست نامزدان خبرگان مورد حمایت هاشمی رفسنجانی برای انتخابات مجلس خبرگان با عنوان خبرگان مردم، در رسانه‌ها منتشر شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
علاوه بر اینها، حسن روحانی رئیس‌جمهوری نیز از جمله اولین منتقدان به عدم احراز صلاحیت چهره‌های سیاسی بوده است. البته نمی‌دانستیم عدم تایید بستگان به معنی حذف جناح‌های دیگر است.» واکنش حزب همبستگیالبته رد صلاحیت‌ها واکنش حزب همبستگی ایران اسلامی از احزاب جریان اصلاح‌طلب را نیز به دنبال داشت. او در این گفت‌وگو با اشاره به رد صلاحیت‌ها عنوان کرد: اعضای شورای نگهبان بیایند در یک مناظره گفت‌وگو کنیم تا معلوم شود در شورای نگهبان چه اتفاقاتی در جریان است و چه روندی دارد طی می‌شود. یا فردی انتقادی به یک مقام عالی داشته، او را رد صلاحیت می‌کنند. در نتیجه گاهی افراد حر و آزاده رد صلاحیت می‌شوند و افراد متملق و چاپلوس تایید می‌شوند.
تابناکتابناک3 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از البوابه، یک هیات عالی رتبه از مدیران بانک جهانی اخیرا بازدید از مصر داشت. رانیا المشاط، وزیر همکاری‌های اقتصادی مصر در دیدار با هیات اعزامی بانک جهانی برنامه اصلاحات اقتصادی این کشور را معرفی کرد. استراتژی همکاری‌های جدید بین مصر و بانک جهانی همتراز با اولویت‌های جدید دولت مصر بوده و قرار است دولت اصلاحات ساختاری و قانونی لازم را در راستای تقویت این همکاری به کار بگیردنمایندگان بانک جهانی با تمجید از دستاوردهای اقتصادی مصر در انجام اصلاحات مورد نظر، تاکید کردند که بانک جهانی به تعهد خود برای حمایت از اصلاح ساختاری اقتصاد مصر ادامه خواهد داد.
همشهریهمشهری3 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فرارو، مرتضی مبلغ عضو شورای مرکزی اتحاد ملت و معاون سیاسی دولت اصلاحات گفت: یک گروه ۱۲ نفره در شورای نگهبان خودشان را جای ملت گذاشتند و به جای آنها بدون هر گونه پاسخگویی و شفافیت در حال تصمیم‌گیری هستند. این کار را انجام دهند تا معلوم شود در شورای نگهبان چه اتفاقاتی در جریان است و چه روندی دارد طی می‌شود. من همین جا اعلام می‌کنم حاضرم با آقای کدخدایی در یک برنامه زنده تلویزیونی مناظره بکنم.» او تصریح کرد: «هیچ چیز شورای نگهبان را وادار به شفافیت نمی‌کند. شورای نگهبان به احدی پاسخگو نیست. نه شورای نگهبان این را قبول می‌کند و نه مرجع دیگری این را می‌پذیرد.» معاون سیاسی دولت اصلاحات اظهار کرد: «عملکرد شورای نگهبان باید طبق قانون شفاف باشد.

به انتهای لیست رسیدید