دولت تدبیر و امید

دولت تدبیر و امید

تابناکتابناکچند ثانیه قبل
وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های اینترنتی در مناطق روستایی و عشایری ایران در دولت تدبیر و امید، از آغاز نهضت آتی. تی در این صندوق خبر داد و گفت: به‌ زودی بخش قابل توجهی از خدمات این صندوق و نیازهای ارتباطی روستائیان، کشاورزان و عشایر در سراسر کشور، از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی به این گروه از هم‌میهنان ارائه خواهد شد. به گزارش تابناک، علی شیرکانی امروز یکشنبه در بازدید از نمایشگاه الکامپ افزود: نسبت استفاده از ظرفیت‌های آی‌تی بسیار خوشبین هستم چرا که دسترسی جامعه هدف به خدمات اجتماعی صندوق را افزایش می‌دهد. وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. شیرکانی در ادامه، از غرفه سازمان تامین اجتماعی بازدید کرد و در در جریان ارائه خدمات الکترونیک توسط این سازمان قرار گرفت.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان استاندار گیلان، رمز موفقیت و توسعه کشور را دستیابی به اهداف مورد نظر برای پیشرفت در بستر وحدت ملی خواند و گفت: برخی به ضرورت این انسجام ملی باور ندارند و در این راستا گاهی زمینه انشقاق و دلسردی بخش هایی از جامعه را ایجاد می‌کنند، در حالیکه امید آفرینی و امید افزایی لازمه امروز جامعه ماست. وی با اشاره به خاموش شدن چراغ فعالیت احزاب در دولت‌های نهم و دهم گفت: دولت تدبیر و امید به زمینه سازی و حمایت برای نقش آفرینی بیشتر و بهتر احزاب در کشور توجه ویژه دارد. استاندار گیلان با اشاره به فعالیت ۱۱۶ حزب دارای پروانه گفت: در سال جاری ۹ جبهه حزبی جدید تشکیل و اطلاعات آن به وزارت کشور نیز رسیده است. مدارایی با اشاره و لزوم حمایت دولت از احزاب تاکید کرد و گفت: ۱۰۹ حزب شناسنامه دار در کشور داریم. به گزارش ایسنا؛ در این مراسم نماینده سه حزب اصولگرا، اصلاح طلب و اعتدال به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
الفالف1 روز قبل
این است که تعامل و گفتگوی سازنده با دنیا هم محدود شده است به همین ۴ کشور. که اگر غیر از این بود، می‌بایست درین ۶ سال اقلا ما با ۵۰ کشور جهان پیمان پولی دو جانبه امضا کرده بودیم. این کاریست که دقیقا آقای روحانی در کسوت رییس جمهور ایران در طول سالهای ریاست برقوه مجریه کشور بارها و بارها به روش‌های مختلف آنرا انجام داده است. جناب رییس جمهورناموس حقیقی همه ما این آب و خاک، مردم و منافعش هستند، نه هیچ چیز دیگر. لطفا به خاطر خودتان هم که شده، دراین مدت زمان باقی مانده؛ آبروی دولت تدبیرو امید را نجات دهید
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، استانداری یزد در نظر دارد با هدف تکمیل نظام شایسته سالاری، ایجاد فرصت‌های برابر «مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین المللی استانداری» را از طریق فراخوان انتخاب کند. این اقدام با هدف تکمیل نظام شایسته سالاری، ایجاد فرصت‌های برابر برای عموم و در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید، «مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین المللی استانداری» انجام می‌شود. اطلاعات این فراخوان و شرایط لازم برای اعلام داوطلبی بر روی سایت استانداری یزد به آدرس www. ostanyazd. ir قابل مشاهده است. برخی از شرایط و اطلاعات این فراخوان به شرح زیر است: کارکنان استانداری یزد و واحدهای تابعه (فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها)، کارکنان دارای سوابق مدیریتی مرتبط از سایر دستگاه‌های دولتی استان، کارکنان مأمور شده به استانداری یزد و واحدهای تابعه یا مأمور شده از استانداری یزد به دیگر دستگاه‌های اجرایی. فرم اعلام داوطلبی، مشخصات عمومی داوطلب، مشخصات اختصاصی داوطلب برای تصدی پست مدیریتی و اعلام دیدگاه‌های تخصصی داوطلب درباره پست مدیریتی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری ۴ فرمی می‌باشد که لازم است توسط داوطلبان تکمیل شود.
ایمناایمنا1 روز قبل
وی افزود: به ۲۱۰ مدرسه استاندارد اوتیسم نیاز داریم و به همین علت با خیرین وارد گفت‌وگو شدیم و طبق توافقات کلنگ ساخت ۲۲۴ مدرسه در این ۱۴ استان بر زمین زده خواهد شد. رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در پاسخ به پرسشی درباره افزایش آمار دانش‌آموزان مبتلا به اوتیسم گفت: شمار مبتلایان به اوتیسم‌ در حال افزایش نیست. اوتیسم دارای درجات مختلف است و یک علت افزایش آمار دانش آموزان اوتیسم بهبود روند و ابزارهای شناسایی است. اجرای طرح یاریگران زندگی در ۲۰ درصد مدارس کشورعبدالرسول کریمی، معاون پژوهشی آموزش و پرورش شهر تهران اظهار کرد: طرح یاریگران در حدود ۲۰ درصد مدارس آموزش و پرورش کشور اجرایی شده است. وی افزود: با اجرای این طرح دانش آموزان به سمت کاهش تمایل و پیشگیری از مصرف مواد مخدر هدایت می‌شوند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رسول رستمی عصر چهارشنبه در جلسه توسعه صنعت پوشاک شهرستان گناوه گفت: با توجه به قرار گرفتن شهرستان گناوه در جمع ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته در طرح توسعه فراگیر کشور، برنامه‌هایی برای اشتغال و سرمایه گذاری در این شهرستان تعیین شده است. مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر گفت: در شهرستان گناوه ظرفیت‌ها و امکانات مناسبی برای توسعه صنعت پوشاک وجود دارد و باید از این فرصت‌ها برای اشتغالزایی استفاده کرد. وی با بیان اینکه صنعت پوشاک در شهرستان گناوه از صنایع پیشرو استان است بیان کرد: وجود امکانات و مواد اولیه صنعت پوشاک در این شهرستان چشم انداز مناسب برای راه اندازی و توسعه این صنعت در شهرستان است. وی تصریح کرد: ظرفیت‌هایی به صورت ویژه در شهرستان گناوه وجود دارد از جمله وجود بیش از ۵ هزار واحد صنفی و بازار گناوه که در پیوند با دیگر بازارهای کشور بخصوص استان‌های همجوار قرار دارد و در سطح کشور شناخته شده است. وی گفت: در طرح تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری امکان پرداخت تسهیلات و حمایت مالی از طرح‌ها در همه مراحل ایجاد، تکمیل و توسعه طرح وجود دارد.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در حکم رحمانی فضلی خطاب به ماشاءاله نعمتی آمده است: به موجب این حکم و بنا به پیشنهاد استاندار محترم لرستان به سمت فرماندار شهرستان کوهدشت منصوب می‌شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال و در چارچوب وظایف مصوب در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاست‌های دولت تدبیر و امید و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای «مدظله العالی» موفق باشید. فرماندار شهرستان نظرآباد منصوب شدوزیر کشور در حکمی جواد صادقلو را به سمت فرماندار شهرستان نظرآباد منصوب کرد. در حکم رحمانی فضلی خطاب به جواد صادقلو آمده است: به موجب این حکم و بنا به پیشنهاد استاندار محترم البرز به سمت فرماندار شهرستان نظرآباد منصوب می‌شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال و در چارچوب وظایف مصوب در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاستهای دولت تدبیر و امید و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای «مدظله العالی» موفق باشید.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هادی ابراهیمی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: با راه اندازی سامانه جامع روابط کار، تمامی مراحل ثبت دادخواست و بررسی پرونده‌های مربوط به مسائل کارگری و کارفرمایی از طریق این سامانه انجام می‌شود. ابراهیمی افزود: کمک به شفافیت در آرا، کاهش زمان دادرسی و افزایش در وقت و صحت آرا و کاهش قراردادهای سفید امضا و سایر مشکلاتی که در رابطه با مسابل کارگری و کارفرمایی وجود دارد، با راه اندازی این سامانه رفع می‌شود. وی مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های کارگری در استان را بین ۹ تا ۱۰ روز ذکر و اضافه کرد: از طریق این سامانه این مدت زمان کاهش می‌یابد. وی افزود: تمام کارگران و کارفرمایان جهت بهره مندی از این سامانه ابتدا باید به دفاتر پیشخوان دولت جهت ثبت نام و دریافت کد کاربری اقدام کنند و پس از آن تمامی مراحل مربوط به از طریق سامانه جامع روابط کار انجام می‌شود. در راستای اجرای بند «ب ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه» مبنی بر تکلیف دستگاه‌های اجرایی بر الکترونیکی کردن فرایندها و برای کارآمدی هر چه بیشتر خدمات الکترونیکی و افزایش تعامل‌پذیری بین دولت و آحاد جامعه، معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی همگام با سیاست‌های دولت تدبیر و امید و در راستای مدیریت و نظارت هر چه بیشتر بر اجرای قانون کار و تنظیم روابط کار از طریق الکترونیکی کردن فرایندهای حوزه روابط کار در محدوده مشمولان قانون کار، اقدام به ایجاد سامانه جامعه روابط کار کرده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
حسینی از ساخت یک مجموعه بیمارستانی برای درمان و مداوای دانش آموزان با نیازهای ویژه به خصوص ناشنوایان خبر داد و گفت: در شهرستان طرقبه به دلیل محیط و فضای مناسبی که دارد قرار است این مجموعه بیمارستانی در آنجا ساخته شود و یکی از کارآفرینان موفق و مشهور مشهدی، قول ساخت این مجموعه را به ما داده است تا با در اختیار قرار دادن زمین برای این مجموعه درمانی از سمت ما این کارآفرین جهت ساخت آن تامین اعتبار کند.
ایرناایرنا2 روز قبل
وی با بیان اینکه جامعه‌پذیری عامل اصلی توسعه است ادامه داد: موتور محرک پیش‌رونده توسعه و جامعه‌پذیری متکی بر آموزش پایدار در دوره ابتدایی محقق می‌شود. معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: سرمایه‌گذاری در این دوره بسیار ضروری است و ‏در سند تحول بنیادین هم بر تخصیص منابع ویژه به دوره ابتدایی تاکید شده است. حسینی افزود: یکی از اهداف برگزاری این نشست استفاده از ظرفیت‌های آموزش ابتدایی در ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه است. رییس آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: در راستای سیاست فراگیرسازی۱۲ هزار مدرسه عادی در کشور دانش‌آموزان با نیازهای ویژه را تحت پوشش قرار داده‌اند. آموزش فراگیر بدان معناست که همه کودکان و دانش آموزان به مدارس مشابه بروند و در واقع مدارس فراگیر به منظور تامین نیازهای همه دانش آموزان در کنار هم سازمان دهی شده است.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/سمنان معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور از قرار گرفتن استان سمنان در آستانه محو بی‌سوادی خبر داد و گفت: میزان باسوادی در استان سمنان بالاتر از میانگینهای کشوری است. شاپور محمدزاده در شورای پشتیبانی سواد آموزی استان سمنان از آمادگی وزارت آموزش و پرورش برای حمایت از اجرای طرح شتاب بخشی باسوادی در شهرستان‌های میامی و آرادان خبر داد و اظهار کرد: در آینده نزدیک شاهد برپایی جشن ریشه‌کنی و محو بیسوادی در استان سمنان خواهیم بود. به گزارش ایسنا-معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور در شورای پشتیبانی سواد آموزی استان سمنان در استانداری سمنان برگزار شد خاطرنشان کرد: شورای پشتیبانی سواد آموزی اصیل‌ترین مرجع ریشه‌کنی و پشتیبانی مبارزه با بی‌سوادی در سطح استان‌های کشور است. محمد زاده با اشاره به گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران گفت‌: نهضت سواد آموزی صدقه جاریه حضرت امام خمینی (ره) است که خدمات بسیار گسترده و متنوعی را به مردم ارائه کرده است. همچنین بر این اساس ۳۰ درصد باقی مانده نیز با موافقت استاندار سمنان از محل اعتبارات استانی تامین خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: باسوادی در ایران بر اساس سرشماری سال ۹۵ به ۹۴٫۷ درصد رسیده و خوشبختانه استان سمنان سه‌دهم درصد از میانگین کشوری بالاتر است. ‌شاپور محمدزاده پیش ‌از ظهر امروز در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان سمنان که در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: شورای پشتیبانی سوادآموزی اصیل‌ترین مرجع ریشه‌کنی و پشتیبانی مبارزه با بی‌سوادی در استان‌های کشور است. محمدزاده با اشاره به گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران گفت: نهضت سوادآموزی صدقه جاریه حضرت امام خمینی (ره) بوده که خدمات بسیار گسترده و متنوعی را به مردم ارائه داده است. محمدزاده گفت: پیش از انقلاب در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ ساله، از هر ۱۰۰ روستایی ۷۹ نفر بی‌سواد بودند؛ در حالی که این عدد در سرشماری سال ۱۳۹۵ به مرز ۹۰ درصد باسوادی رسیده است. رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با درخواست از استاندار سمنان مبنی بر حمایت از مجموعه نهضت سوادآموزی در برگزاری جشن محو بی‌سوادی در استان، اعلام آمادگی کرد تا ۷۰ درصد از اعتبارات طرح شتاب بخشی سوادآموزی در شهرستان‌های میامی و آرادان از محل اعتبارات سازمان نهضت سوادآموزی کشور تأمین شود. وی گفت: ۳۰ درصد باقی‌مانده نیز با موافقت استاندار سمنان از محل اعتبارات استانی تأمین خواهد شد.
ایرناایرنا2 روز قبل
شاپور محمدزاده روز چهارشنبه در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری ابراز داشت: تعمیق و تثبیت سواد در کنار توسعه سواد در اولویت کار آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید قرار دارد. معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه ۸۰ درصد فعالیت سوادآموزی در کشور در حوزه زنان است، اضافه کرد: ۵۵ درصد فعالیت سوادآموزی در کشور مربوط به روستاها است. وی تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از هر ۱۰۰ زن ۶۵ نفر بی‌سواد بودند و اکنون بر اساس آخرین سرشماری از هر ۱۰۰ زن ۹۴ درصد باسواد هستند. معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نهضت سوادآموزی افزود: نهضت سوادآموزی با فرمان تاریخی امام خمینی (ره) تاسیس شد که در این چهار دهه خدمات ارزنده‌ای با تاسیس این سازمان ارایه شده است‌. میزان باسوادی مناطق شهری استان سمنان از ۷۵٫۰۷ درصد در سال ۱۳۵۵ به ۹۱٫۵ درصد در سال ۱۳۹۵ افزایش یافت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
یکی از لوایحی که کلیدواژه آن «کودک همسری» است و صدر تابلوی تلاش‌های مجلس نهم و دهم نشسته است «پایین آوردن سن ازدواج» است. بیشتر بخوانید: افزایش وام ازدواج در سال آینده تصویب شددر طول ۴سال گذشته کمیسیون فرهنگی مجلس و به خصوص زنان نماینده تمام تلاش خود را برای رساندن سن ازدواج به ۱۸سال تمام انجام دادند. حالا سوال این است که این تعداد کم چه طور می‌تواند نشانه‌ای بر این باشد که افزایش وام ازدواج، ازدواج زیر ۱۵سال را هم افزایش می‌دهد. سیا وشی در این مصاحبه می‌گوید: «با افزایش وام ازدواج در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸، تعداد متقاضیان وام ازدواج در تمام گروه‌های سنی، حدودا رشدی ۱۰ تا ۲۰ برابری داشته‌اند. تندگویان در مهرماه امسال به رسانه‌ها: «دولت تدبیر و امید در موضوع پرداخت وام ازدواج مشکلات را به صفر رسانده است.
فارسفارس2 روز قبل
محمدزاده با اشاره به گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران گفت: نهضت سوادآموزی صدقه جاریه حضرت امام خمینی (ره) بوده که خدمات بسیار گسترده و متنوعی را به مردم ارائه داده است. محمدزاده گفت: پیش از انقلاب در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ ساله، از هر ۱۰۰ روستایی ۷۹ نفر بی‌سواد بودند؛ در حالی که این عدد در سرشماری سال ۱۳۹۵ به مرز ۹۰ درصد باسوادی رسیده است. وی با اشاره به اینکه در شش سال استقرار دولت تدبیر و امید بالغ بر دو میلیون و ۶۰۸ هزار نفر کم‌سواد یا بی‌سواد زیرپوشش نهضت سوادآموزی قرار گرفته‌اند، افزود: هم‌اکنون ۸۰ درصد از فعالیت‌های نهضت سوادآموزی مختص زنان و به‌ویژه زنان روستایی است. رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با درخواست از استاندار سمنان مبنی بر حمایت از مجموعه نهضت سوادآموزی در برگزاری جشن محو بی‌سوادی در استان، اعلام آمادگی کرد تا ۷۰ درصد از اعتبارات طرح شتاب بخشی سوادآموزی در شهرستان‌های میامی و آرادان از محل اعتبارات سازمان نهضت سوادآموزی کشور تأمین شود. وی گفت: ۳۰ درصد باقی‌مانده نیز با موافقت استاندار سمنان از محل اعتبارات استانی تأمین خواهد شد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/زنجان فرماندار شهرستان ابهر گفت: نباید اجازه داد برنامه‌های دهه فجر فرصتی برای تبلیغات زودهنگام کاندیداها باشد. وجیه‌الله نوروزی صبح امروز در جلسه ستاد هماهنگی گرامی‌داشت دهه‌فجر شهرستان ابهر با اشاره به انتصاب انجام شده در تبلیغات اسلامی شهرستان، عنوان کرد: طبق تغییرات صورت گرفته حجت‌الاسلام میرزابیگی تودیع و حجت‌الاسلام بهبودی به‌عنوان رئیس جدید تبلیغات اسلامی شهرستان معرفی شد. نوروزی با اشاره به این‌که برگزاری برنامه‌های گرامی‌داشت دهه‌فجر نباید صرفا برای رفع تکلیف باشد، افزود: محتوای برنامه‌ها خیلی مهم است، زیرا مردم از برنامه‌های تکراری استقبالی نمی‌کنند، لذا برنامه‌ها باید کوتاه و پرمحتوا باشد. فرماندار ابهر با تاکید بر ضرورت جلب مشارکت حداکثری و مردمی کردن برنامه‌های دهه‌فجر، خاطرنشان کرد: همه برنامه‌ها نباید صرفا دولتی باشد. این مسئول با اشاره به این‌که ایام‌الله دهه‌فجر فرصت مناسبی برای تبیین اهمیت و نقش انتخابات در سرنوشت مردم است، گفت: مسئولان باید توجه کنند که برنامه‌های این ایام نباید فرصتی برای کاندیداهای انتخاباتی برای سوءاستفاده و تبلیغات زودهنگام باشد.
ایرناایرنا2 روز قبل
وی با بیان اینکه تراز دریاچه نیز نسبت به هفته گذشته افزایش یافته‌است، گفت: تراز نگین آبی آذربایجان به یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۲۹ سانتی‌متر رسیده‌است که در مقایسه با هفته گذشته ۲ سانتی‌متر افزایش دارد. وی با بیان اینکه وسعت دریاچه ارومیه به بیش از ۲ هزار و ۸۲۱ کیلومتر مربع رسیده‌است به این نکته هم اشاره کرد که وسعت این دریاچه نسبت به هفت روز گذشته ۱۴ کیلومتر مربع بیشتر شده‌است. رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی اضافه کرد: هنوز طرح‌های مهم انتقال آب به پیکره دریاچه ارومیه به بهره‌برداری نرسیده است اما در صورت بهره‌برداری از طرح انتقال آب از جنوب استان به دریاچه، شاهد تحقق وعده رییس جمهوری و افزایش یک متری تراز نگین آبی آذربایجان خواهیم بود. وی ادامه داد: درصورت تخصیص به موقع اعتبارات هیچ مشکلی در اتمام طرح‌های انتقال آب به دریاچه ارومیه وجود ندارد. رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی بیان کرد: آخرین وضعیت طرح‌های انتقال آب به دریاچه ارومیه به زودی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پس می‌توان نتیجه گرفت که مازندران از نظر زیرساخت اقامتگاه گردشگری برای میزبانی ساری ۲۰۲۲ راه طولانی اما زمان کمی دارد. در تازه‌ترین گزارش ایرنا نیز نشان می‌دهد که اکثر سرنشینان خودروهای عمومی استان مازندران نسبت به کیفیت پایین آن انتقاد داشتند. معاون گردشگری مازندران بر طرف کردن ضعف زیرساختی مازندران را از مهم‌ترین اولویت‌ها برای میزبانی از پایتخت گردشگری کشورهای اکو عنوان کرد و گفت: باید این ضعف‌ها برطرف شود و در غیر اینصورت سرنوشت ناامیدکننده‌ای را باید متصور شد. وی افزود: ابتدا باید ذائقه گردشگران کشورها اکو مطالعه و نیاز‌های انها به عنوان جامعه هدف گردشگری مازندران شناسایی شود و سپس دست به تغییرات زد. معاون گردشگری مازندران بر مطالعه و نیاز سنجی تاکید کرد و گفت: اینکه امروز ما از ضعف در زیرساخت صنعت گردشگری مازندران حرف می‌زنیم به این خاطر است که تاسیسات گردشگری ما بر اساس مطالعه و ذائقه سنجی ایجاد و استقرار نشده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - ساری - مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری مازندران گفت که دولت تدبیر و امید تاکنون ۱۳۵ هزار میلیارد ریال برای بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی استان هزینه کرده است. احمد توکلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در دوره فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم تنها تا هفته دولت امسال هشت هزار و ۲۸۶ پروژه عمرانی در استان مازندران تکمیل و به بهره برداری شد. چهار هزار و ۷۰۴ پروژه عمرانی در مازندران فعال استمدیرکل دفتر فنی استانداری مازندران به پروژه‌های عمرانی فعال استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر چهار هزار و ۷۰۴ پروژه عمرانی در استان مازندران در حال ساخت و تکمیل است. به گفته او پیشرفت فیزیکی میانگین تمامی پروژه‌های عمرانی مازندران در حدود ۴۵ درصد است که ۲۵۰ پروژه تا ۲ سال آینده به اتمام و بهره برداری می‌رسد. برچسب‌هاطرح‌های زیرساختی مازندران اعتبار عمرانی
مهرمهر2 روز قبل
فرماندار شهرستان اسکو از افزایش ۵ برابری اعتبارات دهیاری‌های شهرستان در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: مجموع اعتبارات واریزی از ابتدای دولت تا کنون ۲۷ میلیارد تومان بوده که سهم بخش مرکزی ۲۰ میلیارد و بخش ایلخچی ۷ میلیارد است که این حجم از اعتبارات علی رغم تنگناهای مالی دولت نشانه عزم و اراده جدی بر توسعه روستایی می‌باشد. وی ادامه داد: در ۸۴ درصد از روستاهای شهرستان فاز اول طرح هادی اجرا شده است و تلاش می‌شود ۱۶ درصد باقیمانده نیز اجرایی و عملیاتی شود و ضروری است فاز دوم طرح هادی اجرا و نواقصات طرح هادی روستاها نیز تکمیل شود. فرماندار شهرستان اسکو نهادینه ساختن فرهنگ مشارکت روستاییان در توسعه روستا را از دیگر وظایف مهم دهیاران دانست و بر ضرورت توجه دهیاران به این مهم و تشویق و ترغیب روستاییان بر مشارکت مادی و معنوی در توسعه و آبادانی روستاها تاکید کرد. فرماندار شهرستان اسکو در ادامه مشارکت و رقابت را وظیفه آحاد مردم دانست و گفت: راهبرد مشارکت حداکثری یکی از مؤلفه‌های اقتدار ملی و امنیت ملی است. فرماندار شهرستان اسکو در پایان گفت: دهیاران با رعایت دقیق ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس از تبلیغ و استفاده از امکانات دولت له یا علیه کاندیدها اجتناب و زمینه برگزاری انتخاباتی بی طرف و قانونی را فراهم کنند.
ایرناایرنا3 روز قبل
«عباس کشاورز» امروز سه شنبه در افتتاح چهارمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، سامانه‌های نوین آبیاری، ماشین آلات و نهاده‌ها که در نمایشگاه بین المللی تهران در جمع خبرنگاران افزود: این نمایشگاه از لحاظ تکنولوژی پیشرفت مطلوبی نسبت به سالهای گذشته داشته است. سرپرست وزارت جهاد کشاورزی براین باور است که فضا برای انتقال تکنولوژی و آشنایی کشاورزان فراهم است و با کمک‌های دولت و فضای ایجاد شده می‌توانیم این بخش را ارتقا دهیم. رشد بهره وری آب دستاورد دولت تدبیر و امیدکشاورز آب و بهره وری آن را یکی از کلیدی‌ترین اقدامات بخش کشاورزی برشمرد و گفت: در دولت تدبیر و امید به موضوع آب توجه خاصی شده و این اقدامات رو به رشد است. وی تصریح کرد: در این دولت توانستیم بهره وری آب را بالا ببریم تا مصرف آب در بخش کشاورزی به تعادل برسد که این امر در افزایش تولیدات کشاورزی تاثیرگذار است. چهارمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، سامانه‌های نوین آبیاری، ماشین آلات و نهاده‌ها که در نمایشگاه بین المللی تهران امروز - سه شنبه بیست و چهارم دی ماه با حضور «عباس کشاورز» سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و معاونین و مدیران این وزارتخانه افتتاح شد و فعالیت این نمایشگاه تا ۲۷ دی ماه ادامه خواهد داشت.
ایرناایرنا3 روز قبل
پس می‌توان نتیجه گرفت که مازندران از نظر زیرساخت اقامتگاه گردشگری برای میزبانی ساری ۲۰۲۲ راه طولانی اما زمان کمی دارد. در تازه‌ترین گزارش ایرنا نیز نشان می‌دهد که اکثر سرنشینان خودروهای عمومی استان مازندران نسبت به کیفیت پایین آن انتقاد داشتند. معاون گردشگری مازندران بر طرف کردن ضعف زیرساختی مازندران را از مهم‌ترین اولویت‌ها برای میزبانی از پایتخت گردشگری کشورهای اکو عنوان کرد و گفت: باید این ضعف‌ها برطرف شود و در غیر اینصورت سرنوشت ناامیدکننده‌ای را باید متصور شد. وی افزود: ابتدا باید ذائقه گردشگران کشورها اکو مطالعه و نیاز‌های انها به عنوان جامعه هدف گردشگری مازندران شناسایی شود و سپس دست به تغییرات زد. معاون گردشگری مازندران بر مطالعه و نیاز سنجی تاکید کرد و گفت: اینکه امروز ما از ضعف در زیرساخت صنعت گردشگری مازندران حرف می‌زنیم به این خاطر است که تاسیسات گردشگری ما بر اساس مطالعه و ذائقه سنجی ایجاد و استقرار نشده است.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/گیلان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: در دهه مبارک فجر امسال تعداد ۳۸۴ پروژه شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد. وی افزود: در راستای تحقق شعار دولت تدبیر و امید مبنی بر محرومیت زدایی و ارائه خدمات به مناطق محروم، تلاش شد رضایتمندی مشترکین شهری و روستایی در اولویت تامین برق گیرد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ادامه داد: تمامی روستاههای بالای ۲۰ خانوار طبق سرشماری سال ۸۵ در سال ۱۳۸۹ برق دار شدند و درحال حاضر برق رسانی به روستاهای زیر ۱۰ خانوار پس از تامین اعتبار به ترتیب اولویت و درصورت اخذ مجوز از سازمان منابع طبیعی در دست اقدام است. وی افزود: در حال حاضر تعداد روستاهای برق دار استان گیلان ۲۵۵۷ روستا است. طالبی گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۴۷۰ هزار مشترک دارد که از این مقدار حدود ۷۸ درصد کل مشترکین را مشترکین خانگی تشکیل می‌دهند و بیشترین فراوانی را در سطح استان گیلان به خود اختصاص داده‌اند.

پشت پرده هایی از مهناز افشار / آخرین توصیه مهناز به دختر سردار شهید سلیمانی + اسناد

4+
رکنارکنا3 روز قبل
ایلناایلنا3 روز قبل
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: در گذشته پیمانکاران انتقال تکنولوژی، نحوه به کارگیری و آموزش آن را انجام می‌دادند اما امروز کشاورزان خود وارد این فضا شدند. وی ادامه داد: ما توانسته‌ایم همراه با بالا بردن بهره‌وری آب، مصرف آب را متعادل کنیم که نتیجه آن بر میزان تولید، خود را نشان داده است. سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه با کمک تولیدکنندگان توانسته‌ایم تکنولوژی خوبی را وارد کشور کنیم، افزود: بخش دولتی نیز فضای آموزشی را ایجاد کرده تا کشاورزان از تکنولوژی‌هایی که وارد کشور شده به نحو مناسبی استفاده کنند. کشاورز ادامه داد: در گذشته پیمانکاران بودند که تکنولوژی را وارد، سیستم‌ها را نصب و نحوه استفاده از آن را آموزش می‌دادند اما اکنون کشاورزان خود وارد این فضا شده و فناوری روز را وارد کشور کرده و از آن استفاده می‌کنند. وی در پایان گفت: خوشبختانه نمایشگاه‌هایی که با کمک دولت راه‌اندازی می‌شوند زمینه را برای آشنایی بیشتر کشاورزان با تکنولوژی‌های به روز دنیا فراهم می‌سازند.
ایلناایلنا3 روز قبل
وزیرآموزش‌وپرورش در چهل و یکمین گردهمایی روسای کانون‌های بازنشستگی از بهره‌برداری از باشگاه‌های فرهنگی و رفاهی ویژه بازنشستگان فرهنگی در تمام مراکز استان تا پایان کار دولت تدبیر و امید خبرداد. وی اضافه کرد: تاکنون ۵ باشگاه فرهنگی و رفاهی ویژه بازنشستگان به بهره‌برداری رسیده است و قرار است ۱۷ باشگاه فرهنگی و رفاهی ویژه بازنشستگان نیز تا پایان سال به بهره‌برداری برسد و تا پایان این دولت همه استان‌ها دارای باشگاه ویژه بازنشستگان می‌شوند. باشگاه فرهنگی و رفاهی بازنشستگان نباید فقط در حد یک باشگاه باشد بلکه باید شعاع فعالیت‌هایش همه جامعه را فراگیرند. وزیرآموزش‌وپرورش با بیان اینکه باوجود شرایط و تنگناهای موجود، اراده ما برای اقدام‌ در این زمینه و رفع مشکلات جدی است گفت: اکنون ۱۲۳ درمانگاه در اختیار بازنشستگان فرهنگی است، همچنین۱۰ مرکز اسکان برای بیماران صعب‌العلاج در۱۰ قطب درمانی با ۸۰ درصد تخفیف برای بازنشستگان فرهنگی ارائه خدمات می‌دهند که ۶۰ درصد ظرفیت این درمانگاه‌ها توسط بازنشستگان فرهنگی استفاده می‌شود. وزیرآموزش وپرورش ادامه داد: ارائه تسهیلات برای انجام تورهای زیارتی ویژه بازنشستگان از دیگر اقدامات است و ۳۶ درصد استفاده‌کنندگان این نوع تسهیلات بازنشستگان هستند.
مهرمهر3 روز قبل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: آسیب‌های اجتماعی چون طلاق، خشونت، ناهنجاری‌های اخلاقی، فساد و اعتیاد در وهله اول خانواده و سلامت روان توده‌های جامعه را دچار تنش و آسیب می‌کند. نبی‌زاده با اشاره به اینکه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی یک مسئولیت همگانی است، ادامه‌داد: بی‌شک آشنایی هر چه بیشتر مردم و مسئولین از ابعاد مختلف آسیب‌های اجتماعی در جهت کاهش آن نقش آفرین است. مژگان شریفی معاون دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه گفت: در خراسان‌جنوبی ۴۹۲ سازمان مردم‌نهاد در خراسان‌جنوبی وجود دارد که از این تعداد ۲۲۱ سازمان مردم نهاد از استانداری و فرمانداری مجوز گرفته‌اند. وی با اشاره به افزایش ۳۹٫۵ درصدی سازمان‌های مردم نهاد در خراسان‌جنوبی اظهارکرد: بیشترین مجوز به سازمان‌های مردم نهاد در خراسان جنوبی را در شهرستان قائن داشته‌ایم. معاون دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: میزان سازمان‌های مردم نهاد در خراسان‌جنوبی از ابتدای دولت تدبیر و امید ۴۰ درصد افزایش داشته است.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/آذربایجان غربی معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: یکی از سیاست‌های راهبردی دولت، نگاه ویژه به روستا و عشایر برای ماندگاری آنان در مناطق روستایی است. معاون امور عمرانی استاندار گفت: نام روستائیان و عشایر با صداقت، شجاعت، ایثار، جوانمردی و یک رنگی عجین شده و نقش موثر آنان در مقاطع مختلف عمر با برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست. به گزارش ایسنا، وی در ادامه مهمترین دلایل مهاجرت روستائیان به شهرها را اشتغال، درمان و تحصیل اعلام کرد و افزود: دولت با شناسایی سه عامل اصلی مهاجرت روستائیان به شهر، تلاش کرده تا این کمبودها را جبران کند و با ایجاد مراکز بهداشتی، درمانی و آموزشی، بخش مهمی از نیازهای روستانشینان را برآورده کند. حاشیه نشینی در شهرهای بزرگی چون بوکان مشکلات زیست محیطی، امنیتی، آسیب‌های اجتماعی، فاصله طبقاتی و خدشه دار شدن عزت و کرامت انسانی ناشی از عدم توجه به مناطق روستایی در سال‌های گذشته است. این مقام مسئول با اشاره به راهبردهای تدوین شده در خصوص توسعه روستایی در استان، همراهی و مشارکت روستائیان را همچو همیشه خواستار شد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
وی افزود: ضریب تامین امنیت غذایی کشور در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید از ۵۰ درصد شروع شد و تا افق ۱۴۰۰ به ۸۵ درصد می‌رسد. کشاورز گفت: در فضای کنونی کشور که تحت تحریم ظالمانه آمریکا قرار داریم نباید هیچ‌کدام ما از تولید غفلت داشته باشیم و تنها شعار ما تولید و تولید است. وی عدم خودکفایی در تولید روغن و کنجاله را ننگی برای بخش کشاورزی کشور خواند و گفت: پذیرفتنی نیست که این محصولات در کشور خودمان تولید نشود و ما ظرفیت‌های دیم نهفته زیادی در کشور داریم که از آن استفاده نشده است. وی همچنین جنگل‌های شمال کشور را خط قرمز وزارت جهاد کشاورزی دانست و تصریح کرد: نباید اجازه تغییر کاربری در این اراضی داده شود. سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در پایان صحبت‌های خود از آماده اجرا بودن الگوی کشت در بخش کشاورزی کشور خبر داد و گفت: خانواده کشاورزی کشور آماده اجرای سند الگوی کشت باشند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به پیشرفت‌ها در بخش کشاورزی، وابستگی به واردات دانه‌های روغنی و کنجاله، مایه ننگ این بخش است. کشاورز افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید ضریب امنیت غذایی کشور ۵۵ درصد بود و در سال ۹۳ به دولت قول دادیم توان ضریب امنیت غذایی را به ۸۰ درصد برسانیم که امروز به این رقم رسیده‌ایم. سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اظهارداشت: تلاش داریم تا سال ۱۴۰۰ ضریب امنیت غذایی را به ۸۵ درصد ارتقا دهیم. وی نگرانی بخش کشاورزی را مشکل آب دانست و تصریح کرد: ما باید بدون نگرانی از آب تولید و برداشت محصول داشته باشیم. کشاورز اضافه کرد: مشکل آب کشور از طریق خانواده بخش کشاورزی قابل حل است.

به انتهای لیست رسیدید