دولت ترامپ

دولت ترامپ

ایرناایرنا1 روز قبل
وی با انتقاد از حذف طالبان در گفت‌وگوهای بن در سال ۲۰۰۲، ادامه داد: عامل قدرت، در موفقیت طالبان نقش داشته است. در واقع، آنها موفق شده‌اند چیزی را نبازند. به نظر می‌رسد که آنها - حداقل در برخی از نقاط - علیه گروه هایی چون داعش وارد عمل شده‌اند. طالبان و دولت ترامپ در حال نهایی کردن یک توافق آتش بس موقت هستند که هنوز بسیاری از جزئیات آن در ابهام قرار دارد. در صورت پیشرفت مذاکرات، کاخ سفید امیدوار است بتواند به تدریج سربازان آمریکایی را از خاک افغانستان خارج کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشکاخ سفید اعلام کرده که «ویکتوریا کوتس»، یکی از باسابقه‌ترین معاونان امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، به زودی کاخ سفید را ترک می‌کند. وی قرار است تا در سمت جدید به عنوان مشاور ارشد وزارت انرژی به فعالیت خود ادامه دهد. کواتس از زمان تصدی سمت جدید، یکی از نقش‌های اصلی را در برنامه‌های دولت ترامپ در مورد ایران و غرب‌آسیا ایفا کرده است. اخبار بین الملل- اخیرا مقاله‌هایی با نویسنده‌های ناشناس در نیویورک‌تایمز علیه سیاست‌های ترامپ منتشر شده، شایعاتی مطرح شده که کوتس نویسنده این مقالات انتقادی بوده است. یک مقام کاخ‌سفید که نامش فاش نشده، ارتباط این مقالات و برکناری وی را رد کرده است. گفتنی است، استعفای مقامات از پست‌های کلیدی در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ، به امری متداول تبدیل شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در حالی که بیش از هشت هزار نیروی امریکای در افغانستان حضور دارند، معاون رهبر طالبان روز پنجشنبه اعلام کرد، در صورت ادامه حضور نیروهای ایالات متحده در افغانستان توافق صلحی صورت نخواهد گرفت. به گزارش ایرنا سراج الدین حقانی در مقاله‌ای در روزنامه «نیویورک» تایمز با تاکید بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان به عنوان بخشی از توافق صلح با آمریکا نوشت: خروج نیروهای خارجی اولین و مهمترین خواست ما بوده است. حقانی در ادامه افزود: طالبان می‌خواهد که توافق صلح منجر به خروج همه نیروهای امریکا و کشورهای ائتلافی در افغانستان شود. واشنگتن‌پست در گزارش روز سه شنبه با اشاره به توافق احتمالی دولت ترامپ با طالبان، نوشت: توافق صلح آمریکا و طالبان هنوز اعلام رسمی نشده، پرسش‌ها و ابهامات بی‌شماری را در میان مقامات آمریکایی ایجاد کرده است. یکی از مقامات طالبان هم گفت که توافق تا آخر ماه امضا خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
راز در این نهفته است که شاهزاده محمد بن سلمان هر مبلغ پولی را که ترامپ می‎خواهد، به او می‎دهد؛ چرا که این مرد عاشق پول است و این خصلت او بر هیچ کسی پوشیده نیست. بن سلمان تمام این پول‌های سعودی‎ها را برای حفظ بقایش در قدرت به ترامپ تقدیم کرده است. بقای بن سلمان در قدرت تاکنون برای سعودی‎ها بسیار هزینه‎بر بوده است. مهم‎ترین سوالی که مطرح می‎شود این است که آیا محمد بن سلمان به این فکر کرده است که وضعیتش، در صورت شکست ترامپ در انتخابات ریاست‎جمهوری قریب‎الوقوع آمریکا، چگونه خواهد بود؟ سوال دیگر، این‎که اگر برنی سندرز، نامزد احتمالی دموکرات‎ها در انتخابات ریاست‎جمهوری آمریکا پیروز شود، چه اتفاقی برای محمد بن سلمان خواهد افتاد؟ برنی سندرز اخیرا در انتقادی شدید اللحن از رهبران سعودی، آنها را قاتلان و جلادان توصیف کرده و محمد بن سلمان، ولیعهد را دیکتاتور خوانده است. او همچنین از سیاست دولت ترامپ در حمایت از ریاض و جنایت‎های آن در منطقه انتقاد کرده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
ایرنا- نماینده آمریکا در امور ایران که تحریم پنج عضو شورای نگهبان را اعلام می‌کرد، از پاسخ دادن به میزان دارایی این افراد در بانک‌ها و حوزه قضایی آمریکا عاجز ماند و اعتراف کرد که آنها در این کشور، دارایی ندارند. در این نشست، خبرنگاری پرسید "آیا این افراد تا حالا تحریم نشده بودند؟ که این دیپلمات آمریکایی پاسخ منفی داد. در ادامه با این پرسش روبرو شد که چرا تا کنون تحریم نشده بوده‌اند؟ هوک پاسخ داد: رئیس جمهوری آمریکا در ماه ژوئن فرمان اجرایی برای تحریم رهبرعالی ایران و دفتر او صادر کرد. این خبرنگار با این سوال ادامه داد که آیا این تحریم‌ها همچون تحریم‌های قبلی است برای توقیف دارایی آنها در آمریکا است؟ نماینده آمریکا در امور ایران اعتراف کرد: آنها در حوزه آمریکا دارایی ندارند. هوک افزود: ترامپ اوایل ماه ژانویه گفت که می‌خواهد ببیند آیا اعضای برجام به ما می‌پیوندند تا به یک توافق بهتری برسیم یا خیر.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
این کارشناس درباره علت دشوار شدن همراه کردن همپیمانان برای واشنگتن نوشت: این امر تاحدودی بخاطر پیام‌های مبهمی است که از سوی شخص رئیس جمهوری آمریکا ارسال می‌شود. ترامپ بارها نارضایتی خود را از تعهدات آمریکا به همپیمانان اعلام کرده و از سویی بارها رئیس جمهوری چین را تحسین کرده است البته با وجود جنگ تجاری کنونی میان چین و آمریکا. در این گزارش تصریح شده است: پیامدهای همه این تردیدها این بود که در چند هفته گذشته، نزدیک‌ترین همپیمانان آمریکا در جهان از جمله انگلیس و فیلیپین اساسا دست رد به سینه آمریکا زده‌اند. این کشورها با پیروی نکردن از سرکردگی آمریکا، الگویی برای دیگر کشورها فراهم کرده‌اند. آنها همچنین نشان داده‌اند که روابط بین‌الملل امروز بسیار در هم تنیده است و قدرتی که چین دارد نیز به قدری قابل توجه است.
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
این در حالیست که دولت ترامپ قبلا گفته بود که دستور ترور این ژنرال ایرانی به دلیل آن بوده که وی تهدیدی فوری برای امنیت آمریکا محسوب می‌شد. پیش از این نیز خبرگزاری روسی اسپوتنیک در گزارشی تحلیلی، نوشته بود توجیه شکننده دولت دونالد ترامپ درباره ترور سردار قاسم سلیمانی سبب شد تا آمریکا از ادعای تهدید قریب‌الوقوع بودن به عنوان دلیلی برای انجام این ترور، به راهبرد بازدارندگی تغییر موضع دهد و اعلام کند که این ترور را با هدف بازدارندگی انجام داده است. پیشتر اعضای کنگره آمریکا از دولت ترامپ به دلیل خودداری از ارائه اطلاعات کافی در توجیه ترور سردار سلیمانی انتقاد کرده بود. رئیس جمهوری و مقام‌های دولت آمریکا در هفته‌های بعد از ترور سردار سلیمانی اظهارات ابهام آمیز، نامناسب و حتی ضد و نقیضی را درباره مسائل امنیتی پیرامون این حمله مطرح کردند. این ابهامات حتی بعد از اقدام تلافی جویانه ایران در حمله به پایگاه هوایی نیروهای آمریکایی در عراق ادامه پیدا کرد: ترامپ نخست گفت که این حمله تلفاتی نداشته است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
وی در خصوص مذاکره با ایران ادامه داد: «هر زمان که آمادگی حضور در میز مذاکره و گفت‌وگو را داشته باشند، ما نیز آمادگی داریم. کمپین فشار (به ایران) ادامه دارد. وزیر خارجه آمریکا خواستار توقف فعالیت هسته‌ای ایران شد و گفت: «شما نمی‌توانید برنامه هسته‌ای خود را توسعه دهید و نمی‌توانید در سراسر جهان، وحشت ایجاد کنید». این دیپلمات آمریکایی در حالی از آمادگی واشنگتن برای مذاکره با ایران سخن به میان آورده است که پیش از این در سفر دوره‌ای خود به آفریقا از دیدار برخی سیاستمداران دموکرات از جمله سناتور «کریس مورفی» با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران ابراز نگرانی کرده بود. این (ظریف) وزیر خارجه کشوری است که بزرگترین حامی دولتی تروریسم و بزرگترین حامی تفکر ضد یهودی در جهان است».
ایرناایرنا2 روز قبل
وی در یک سخنرانی در این شهر به دفاع از مالکیت خصوصی مبتنی بر اصول لیبرالیسم پرداخت و برنامه‌های دولت آفریقای جنوبی برای باز توزیع اراضی در میان مردم را پدیده‌ای نامطلوب خواند. موضوع مالکیت املاک و اراضی یک موضوع حساس در آفریقای جنوبی است که میراث دوران آپارتاید در این کشور و کشورهای همسایه همچون زیمبابوه است؛ چرا که اقلیت سفیدپوست که از دوره استعمار در آفریقای جنوبی ۹ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهد، ۷۵ درصد از اراضی قابل کشت را در اختیار دارد. با توجه به اینکه مشکل زمین بعد از پایان رژیم نژادپرست سابق در این کشور هنوز حل نشده است، حکومت جدید آفریقای جنوبی در تلاش است تا قسمتی از اراضی متعلق به سفید پوستان را بدون تضمین بین شهروندان سیاه پوست توزیع کند. همچنین دولت آفریقای جنوبی به دنبال ارائه یک لایحه سلب مالکیت است که بر مبنای آن شرایطی که طی آن سلب مالکیت از اراضی بدون دادن غرامت مجاز است، شرح داده می‌شود. این نخستین بار نیست که دولت ترامپ با طرح آفریقای جنوبی برای بازتوزیع اراضی مخالفت می‌کند، چرا که خود ترامپ در سال ۲۰۱۸ نیز مدعی شده بود دولت آفریقای جنوبی در حال تصاحب مزارع بوده و تعداد زیادی از مزرعه‌داران در این کشور کشته شده‌اند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
این اقدام منجر به صدور قطعنامه‌ای تحت عنوان «طرح تقسیم» در سازمان ملل شد. صهیونیست‌ها که سال ۱۹۴۸ اعلام موجودیت کرده بودند در نخستین گام، به سمت عضویت در سازمان ملل رفتند. آنها با آنکه به صورت مشروط عضو سازمان ملل شدند و هیچ گاه شروط سازمان ملل را محقق نکردند اما همیشه از این عضویت بیشترین بهره‌ها را برده‌اند. آنها به خوبی می‌دانند اگر کشورهای منطقه آنها را به رسمیت نشناسند نمی‌توانند کاری از پیش ببرند لذا به عنوان یکی از بخش‌های اصلی «معامله قرن» به دنبال رسمی کردن روابط با کشورهای منطقه و اسلامی هستند. راهکار سلب مشروعیتبا توجه به آنچه در بالا به آن اشاره شد ادامه بحران مشروعیت صهیونیست‌ها در عرصه‌های مختلف یکی از راهکارهای کارآمد برای به شکست کشاندن طرح موسوم به «معامله قرن» است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
این در حالیست که دولت ترامپ قبلا گفته بود که دستور ترور این ژنرال ایرانی به دلیل آن بوده که وی تهدیدی فوری برای امنیت آمریکا محسوب می‌شد. پیش از این نیز خبرگزاری روسی اسپوتنیک در گزارشی تحلیلی، نوشته بود توجیه شکننده دولت دونالد ترامپ درباره ترور سردار قاسم سلیمانی سبب شد تا آمریکا از ادعای تهدید قریب‌الوقوع بودن به عنوان دلیلی برای انجام این ترور، به راهبرد بازدارندگی تغییر موضع دهد و اعلام کند که این ترور را با هدف بازدارندگی انجام داده است. پیشتر اعضای کنگره آمریکا از دولت ترامپ به دلیل خودداری از ارائه اطلاعات کافی در توجیه ترور سردار سلیمانی انتقاد کرده بود. رئیس جمهوری و مقام‌های دولت آمریکا در هفته‌های بعد از ترور سردار سلیمانی اظهارات ابهام آمیز، نامناسب و حتی ضد و نقیضی را درباره مسائل امنیتی پیرامون این حمله مطرح کردند. این ابهامات حتی بعد از اقدام تلافی جویانه ایران در حمله به پایگاه هوایی نیروهای آمریکایی در عراق ادامه پیدا کرد: ترامپ نخست گفت که این حمله تلفاتی نداشته است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشاز آن جایی که خوش‌‌بینی گسترده‌ای در مورد کاهش ابتلا به ویروس کرونا برای دومین روز در چین ایجاد شده است و افزایش نگرانی‌ها در مورد عرضه پس از اقدام آمریکا برای کاهش بیشتر نفت ونزوئلا در بازار، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت و نفت برنت هفتمین روز متوالی را ثبت کرد. اخبار اقتصادی - هر بشکه نفت برنت با ۸۰ سنت افزایش ۵۸٫۵۵ دلار معامله شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۸۲ سنت افزایش ۵۲٫۸۷ دلار فروخته شد. موسسه رتبه‌بندی گلوبال اس‌اند پی اعلام کرد ویروس کرونا ضربه کوتاه‌مدتی به رشد اقتصادی در چین در سه ماهه نخست خواهد زد. قیمت نفت برنت از هفته گذشته نزدیک به ۱۰ درصد رشد کرده است. دولت ترامپ می‌گوید این شرکت راه مالی برای دولت ونزوئلا ایجاد کرده است.
ایرناایرنا2 روز قبل
این در حالیست که دولت ترامپ قبلا گفته بود که دستور ترور این ژنرال ایرانی به دلیل آن بوده که وی تهدیدی فوری برای امنیت آمریکا محسوب می‌شد. پیش از این نیز خبرگزاری روسی اسپوتنیک در گزارشی تحلیلی، نوشته بود توجیه شکننده دولت دونالد ترامپ درباره ترور سردار قاسم سلیمانی سبب شد تا آمریکا از ادعای تهدید قریب‌الوقوع بودن به عنوان دلیلی برای انجام این ترور، به راهبرد بازدارندگی تغییر موضع دهد و اعلام کند که این ترور را با هدف بازدارندگی انجام داده است. پیشتر اعضای کنگره آمریکا از دولت ترامپ به دلیل خودداری از ارائه اطلاعات کافی در توجیه ترور سردار سلیمانی انتقاد کرده بود. رئیس جمهوری و مقام‌های دولت آمریکا در هفته‌های بعد از ترور سردار سلیمانی اظهارات ابهام آمیز، نامناسب و حتی ضد و نقیضی را درباره مسائل امنیتی پیرامون این حمله مطرح کردند. این ابهامات حتی بعد از اقدام تلافی جویانه ایران در حمله به پایگاه هوایی نیروهای آمریکایی در عراق ادامه پیدا کرد: ترامپ نخست گفت که این حمله تلفاتی نداشته است.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ترور سردار سلیمانی را عامل افزایش تنش با ایران دانست. قدس آنلاین: به گزارش واشنگتن تایمز، مقام‌های کاخ سفید پس از ترور سردار سلیمانی، بهانه‌هایی مطرح کردند تا بتوانند این اقدام خود را توجیه کنند. اما به نظر می‌رسد که این توجیه‌ها نتوانسته برخی از نمایندگان و سناتورهای آمریکایی را راضی کند. دولت ترامپ تاکید کرده است دلیل ترور سردار سلیمانی این بود که وی به دنبال اجرایی کردن یک تهدید قریب الوقوع علیه مواضع آمریکا بوده است. الیوت انگل، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: توضیح دولت در مورد ترور سردار سلیمانی هیچ گونه تهدید قریب‌الوقوعی را بیان نمی‌کند و نشان می‌دهد که توجیهی که رئیس‌جمهور به مردم آمریکا ارائه داد دروغ و جعلی بود.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
بر اساس این گزارش، این هواپیما قرار است از سال آینده فعالیت خود را آغاز کند. دولت ترامپ در حال تصمیم‌گیری درباره صدور مجوز یا لغو مجوز برای شرکت جنرال الکتریک در خصوص فروش موتور هواپیما به چین است. این شرکت آمریکایی با مجوز سال ۲۰۱۴ میلادی اقدام به فروش موتور هواپیما به چین می‌کرده است و این مجوز تا مارس ۲۰۱۹ میلادی اعتبار داشته است. تصمیم‌گیری نهایی درباره این مسئله قرار است پنجشنبه در جریان نشست مقام‌های ارشد تجاری آمریکا درباره ممنوعیت صادرات برخی فناوری‌های آمریکایی به چین اتخاذ شود. این در شرایطی است که شرکت آمریکایی بوئینگ ۲۵ درصد سود خود را از فروش هواپیما و قطعات آن به چین به دست می‌آورد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه استاندارد، به‌گفته منابع آگاه دولت آمریکا در حال بررسی ممانعت از ارسال موتورهای ساخت شرکت جنرال الکتریک برای استفاده در جت‌های مسافربری جدید ساخت چین است. این اقدام تلاش‌های چین برای ورود به بازار هوانوردی مسافری جهان را با ابهام مواجه کرده است. به‌گفته منابع آگاه، این موضوع احتمالا در نشستی در مورد محدود کردن صادرات فن‌آوری‌های آمریکایی به چین در روز پنجشنبه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همچنین نشست دیگری قرار است در این باره روز ۲۸ فوریه با حضور اعضای کابینه دولت ترامپ تشکیل شود. آمریکا و چین در ماه ژانویه به فاز نخست توافق تجاری دست یافتند که بر اساس آن چین متعهد شده طی ۲ سال آینده واردات از آمریکا را به‌میزان ۲۰۰ میلیارد دلار افزایش دهد.
ایلناایلنا4 روز قبل
رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ترور سردار سلیمانی را عامل افزایش تنش با ایران دانست. به گزارش ایلنا، به نقل از واشنگتن تایمز، مقام‌های کاخ سفید پس از ترور سردار سلیمانی، بهانه‌هایی مطرح کردند تا بتوانند این اقدام خود را توجیه کنند. اما به نظر می‌رسد که این توجیه‌ها نتوانسته برخی از نمایندگان و سناتورهای آمریکایی را راضی کند. دولت ترامپ تاکید کرده است دلیل ترور سردار سلیمانی این بود که وی به دنبال اجرایی کردن یک تهدید قریب الوقوع علیه مواضع آمریکا بوده است. الیوت انگل، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: توضیح دولت در مورد ترور سردار سلیمانی هیچ گونه تهدید قریب‌الوقوعی را بیان نمی‌کند و نشان می‌دهد که توجیهی که رئیس‌جمهور به مردم آمریکا ارائه داد دروغ و جعلی بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
رسانه‌های آمریکایی نیز بر عدم توانایی شرکت بوئینگ در حل‌وفصل کردن بدترین بحران ۱۰۰ سال اخیر خود خبر می‌دهند. درواقع زمینگیر شدن این هواپیما، خسارت‌های مالی هنگفتی برای بوئینگ به‌بار آورده که بررسی صورت‌های مالی این شرکت نیز موید همین نکته است. درنهایت با اعمال محدودیت‌های تجاری آمریکا علیه ایران و کوتاهی بوئینگ به‌عنوان شرکت طرف قرارداد، هیچ‌کدام از این قرارداد‌ها به سرانجام نرسید. برای درک اهمیت بالای قرارداد‌های بسته‌شده برای بوئینگ کافی است نگاهی به صورت‌های مالی این شرکت بیندازیم. براساس صورت‌های مالی منتشرشده، میزان تحویل هواپیماهای ساخته‌شده به مشتریان در سال ۲۰۱۹ برابر با ۳۸۰ فروند بوده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 روز قبل
ساعت ۲۴-امارات متحده عربی دراواخر ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ مذاکرات مخفیانه‌ای را با ایران درباره عادی سازی اوضاع در منطقه و برقرار ثبات انجام داده است. به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را روزنامه نیویورک تایمز با استناد به مقامات معرفی نشده دولت آمریکا و دیگر کشورهای غربی اعلام کرده است. با این حال، نشست نمایندگان امارات و ایران، که بدون اطلاع واشنگتن برگزارشد، موجب نگرانی ایالات متحده شد، مخصوصا که دولت امارات متحده عربی یک متحد قدرتمند ایالات متحده تلقی می‌شد که پایبند به رویکردی تهاجمی نسبت به تهران محسوب می‌گردید. در نتیجه، شورای امنیت ملی ایالات متحده جلسه‌ای را برای گفتگو در مورد این تحولات تشکیل داد. به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، عربستان سعودی نیز با میانجیگری عراق و پاکستان سعی در دستیابی به «موفقیت دیپلماتیک» در روابط با تهران داشته است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
رییس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که این کشور پرونده اقدامات و تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه کاراکاس را به دیوان بین‌المللی کیفری (لاهه) ارجاع داده است. وی در ادامه نوشت: ما به دنبال محکوم کردن قاطعانه اقدامات جنایتکارانه آمریکا علیه مردم ونزوئلا در دیوان بین المللی کیفری (لاهه) هستیم. در همین حال خورخه آرئاسا، وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز روز گذشته (پنج شنبه) اعلام کرد: ما باور داریم که این تحریم‌های یکجانبه جنایات علیه بشریت هستند. ونزوئلا در دو سال اخیر سخت‌ترین شرایط سیاسی و اقتصادی چند دهه گذشته خود را تجربه کرده است. شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا زندگی را برای مردم این کشور سخت کرده و سبب مهاجرت بیش از چهار میلیون نفر از این کشور در سال ۲۰۱۹ شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
نیویورک تایمز در تحلیلی نوشت حال اقتصاد آمریکا آن قدرها هم که به نظر می‌آید خوب نیست. به گزارش ایسنا، مقامات دولت دونالد ترامپ هر چند روز یک بار از وضعیت اقتصادی نیرومند و مستحکم سخن می‌گویند. دونالد ترامپ نیز در سخنرانی خود در کنگره مدعی شد که اقتصاد آمریکا یکی از درخشان‌ترین دوره‌های تاریخ خود را سپری می‌کند. این ارقام در نگاه اول عملکرد نیرومندی است اما نباید فراموش کرد که طی بازه مشابه ریاست جمهوری ترامپ، اقتصاد آمریکا به طور متوسط ۲۲۷ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد و نرخ بیکاری نیز دو درصد کاهش پیدا کرد. از سوی دیگر مقایسه نرخ رشد اقتصادی آمریکا در سه سال نخست ریاست جمهور ی ترامپ و اوباما با یکدیگر تفاوت چندانی ندارد تا جایی که طی این مدت رشد اقتصادی در دوران ترامپ به طور متوسط ۲٫۵ درصد و در دوره ریاست جمهوری اوباما ۲٫۴ درصد بوده است.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا، «جان کلی» رئیس پیشین کارکنان کاخ سفید می‌گوید هیچوقت به رویکرد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای تعامل با کره شمالی و حل مشکل اتمی این کشور باور نداشته است. کلی که در دسامبر ۲۰۱۸ بعد از یک سری اختلافات با ترامپ از سمت ریاست کارکنان کاخ سفید استعفا داد، توضیح داد: «او (کیم) هیچوقت تسلیحات اتمی خود را تسلیم نمی‌کند… البته ترامپ تلاش کرد اما بی‌فایده بود». وی درباره دیدارهای بی‌فایده ترامپ با کیم اظهار داشت: «من هرگز اعتقاد نداشتم که کیم کاری جز بازی دادن ما برای مدتی، انجام دهد و او آن کار را نسبتا مؤثر انجام داد». این مقام پیشین آمریکایی همچنین از سیاست‌های «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در قبال کره شمالی شدیدا انتقاد کرده و او را یک «فاجعه» در این حوزه توصیف کرد. گفت‌وگوهای هسته‌ای میان کره شمالی و آمریکا از زمان برگزاری دومین دیدار میان سران دو کشور در هانوی، پایتخت ویتنام در آغاز سال میلادی گذشته به بن‌بست برخورده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یک رسانه آمریکایی امروز چهارشنبه گزارش داده دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در راستای تلاش‌های خود برای تقویت ائتلاف علیه ایران نگاهش را به سمت آفریقا معطوف کرده است. پایگاه «هیل»، نزدیک به کنگره آمریکا گزارش داده دولت آمریکا در راستای تلاش برای مقابله با ایران قصد نزدیک شدن به سودان و مراکش دارد. برنامه واشنگتن بخشی از ائتلاف بزرگتر آمریکا و کشورهای خاورمیانه است که کشورهای دیگری نظیر امارات متحده عربی و عربستان سعودی هدایت آن را به عهده دارند. طبق این گزارش، دولت ترامپ مشوق‌های کلیدی زیادی به این دو کشور آفریقایی در ازای نرمش در برابر اسرائیل و تقویت ائتلاف ضد ایران پیشنهاد داده است. هیل نوشت این طرح در شرایطی در حال پیگیری است که دولت ترامپ در جلب حمایت کشورهای عربی و آفریقایی از طرح موسوم به «معامله قرن» ناکام مانده است.
تابناکتابناک1 هفته قبل
دونالد ترامپ می‌خواهد یکی از مدیران وزارت خزانه‌داری آمریکا را نایب‌رئیس صندوق بین‌المللی پول کند. به گزارش ایسنا، سه منبع آگاه در دولت ترامپ به نیویورک تایمز اطلاع داده‌اند که رئیس‌جمهور در صدد معرفی جفری اوکاموتو، دستیار ۳۵ ساله وزیر خزانه داری آمریکا به عنوان دومین فرد ارشد در صندوق بین المللی پول است. این فرد که احتمالا یکی از جوان‌ترین مدیران صندوق خواهد شد دانش آموخته سیاست عمومی در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه جورج تاون است. آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین سهامدار صندوق بین المللی پول به طور سنتی قائم مقام رئیس صندوق بین المللی پول را انتخاب می‌کند در حالی که کشورهای اروپایی وظیفه انتخاب رئیس صندوق را بر عهده دارند. در حال حاضر ریاست صندوق بین المللی پول بر عهده کریستالینا جیورجیوا از بلغارستان است.
تابناکتابناک1 هفته قبل
نمادهای خودرویی با بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان و بانکی‌ها ا ۳۶۹٫۶ میلیارد تومان بیشترین جریان نقدینگی را به خود اختصاص دادند. همچنین درهم امارات ۳۸۲۵ تومان قیمت گذاری شده است. مهم‌ترین عامل رشد قیمت طلا و سکه در روزهای گذشته، افزایش قیمت دلار در بازار آزاد ارزیابی شده است. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۱ درصد کاهش، ۱۵۶۸ دلار و ۹۰ سنت معامله شد. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» و روایت سازنده‌ها از آخرین وضعیت بازار معاملات هزینه‌برترین جزء ساختمانی پایتخت یعنی بازار معاملات املاک کلنگی نشان می‌دهد اخیرا عرضه املاک کلنگی مناسب برای ساخت‌وساز (با حاشیه سود مقرون به صرفه برای سازنده‌ها) محدودتر از گذشته شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
«مایکل روبین» محقق اندیشکده محافظه‌کار «اینترپرایز» آمریکا با نگارش مقاله‌ای در نشریه «نشنال اینترست» آمریکا، ضمن ابراز نگرانی از عدم تاثیر کافی تحریم‌های ترامپ علیه ایران، خواستار تشدید این تحریم‌ها و افزودن حوزه صنایع و فناوری «نانو» ایران به لیست تحریم‌های آمریکا شده است. به گزارش عصرایران، این محقق آمریکایی با نگارش مقاله‌ای تحت عنوان «چگونه ترامپ می‌تواند حداکثر فشار حداکثری را بر ایران تحمیل کند؟» نوشته است: کمپین فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران هنوز حاوی برخی نقاط ضعف است. سرکار" همچنین ادعا کرد که ایران هم‌اکنون نانو فناوری را به ۴۵ کشور جهان صادر می‌کند. چین فعالانه به صنعت ایران کمک می‌رساند. بیشتر بخوانید: چرا اقتصاد ایران علی‌رغم تحریم آمریکا فرونپاشید؟ آمریکا: در حال افزایش فشار حداکثری علیه ایران هستیم/ اگر شخصی مصالح تعیین شده را به بخش عمرانی ایران بفروشد، تحریم می‌شودظریف: سیاست فشار ترامپ، محکوم به شکست است
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
اینستکس در ژانویه ۲۰۱۹ توسط آلمان، انگلیس و فرانسه برای فراهم کردن امکان تجارت با ایران با توجه به تحریم‌های آمریکا ایجاد شد. در مقایسه با بیانیه آتشین وزرای خارجه اروپایی در هنگام آغاز به کار اینستکس در سال قبل، امروز بیاینه مقامات وزارت خارجه آلمان در تغییری آشکارا سخن از وجود تنها یک تراکنش در مرحله پردازش در ساز و کار اینستکس می‌گوید که ارزش آن نیز تنها چیزی کمتر از یک میلیون یورو است. این تراکنش که اولین تراکنش اینستکس نیز محسوب می‌شود یک محموله پزشکی تولید شده توسط یک شرکت آلمانی است. به گفته این مسئول آمریکایی، استفاده از اینستکس تنها با رعایت نظام تحریمی آمریکا بدون مشکل خواهد بود. در حال حاضر اینستکس در ساختمان وزارت دارایی فرانسه در شهر پاریس مستقر است و ریاست آن را یک فرد آلمانی بر عهده دارد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
این مقاله می‌افزاید: هیچکدام از این علائم و کدها برای اقتصاد اروپایی در سال پیش‌رو خوب نیستند و به همین ترتیب برای اقتصاد جهانی نیز علائم خوبی به شمار نمی‌روند. در اوایل سال ۲۰۲۰، تمام چهار اقتصاد بزرگ اروپایی یعنی آلمان، فرانسه، انگلیس و ایتالیا شاهد مشکلات سیاسی و اقتصادی بودند. در سه ماهه آخر ۲۰۱۹، اقتصاد اروپا بطور کل نهایتا شاهد یک دهم درصد رشد بود و فرانسه و ایتالیا نرخ رشد منفی داشتند. این گزارش درباره اقتصاد انگلیس نوشت: از رفراندوم ژوئن ۲۰۱۶، مسئله برگزیت برای اقتصاد انگلیس مدارا نداشته است. سیاستگذاران آمریکایی خطرات کنونی برای اقتصاد اروپا را نادیده خواهند گرفت تا خود به خطر نیفتند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشیک رسانه آمریکایی امروز چهارشنبه گزارش داده دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در راستای تلاش‌های خود برای تقویت ائتلاف علیه ایران نگاهش را به سمت آفریقا معطوف کرده است. اخبار سیاسی- پایگاه «هیل»، نزدیک به کنگره آمریکا گزارش داده دولت آمریکا در راستای تلاش برای مقابله با ایران قصد نزدیک شدن به سودان و مراکش دارد. طبق این گزارش، دولت ترامپ مشوق‌های کلیدی زیادی به این دو کشور آفریقایی در ازای نرمش در برابر اسرائیل و تقویت ائتلاف ضد ایران پیشنهاد داده است. دولت ترامپ همچنین در صدد است در ازای عادی‌سازی روابط میان مراکش و اسرائیل، ادعای حاکمیت این کشور بر اراضی مورد مناقشه در «صحرای غربی» را به رسمیت بشناسد. هیل نوشت این طرح در شرایطی در حال پیگیری است که دولت ترامپ در جلب حمایت کشورهای عربی و آفریقایی از طرح موسوم به «معامله قرن» ناکام مانده است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
ایالات متحده به دنبال کسب حمایت سودان و مراکش به عنوان شرکای اصلی برای مقابله با تهران است. به گزارش ایلنا به نقل از د هیل، دولت ترامپ در تلاش برای تقویت اتحاد خود علیه ایران، به آفریقا چشم دوخته است و برای مقابله با ایران به دنبال کسب حمایت کشورهای آفریقایی است. ایالات متحده به دنبال کسب حمایت سودان و مراکش به عنوان شرکای اصلی برای مقابله با تهران است. بنابراین ترامپ در حال ایجاد انگیزه برای کشورهای آفریقایی برای ترمیم روابط آن‌ها با اسرائیل و اتحاد با دولت ترامپ برای مقابله با ایران است.

به انتهای لیست رسیدید