دولت ونزوئلا

دولت ونزوئلا

اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، طبق گزارش رویترز، پمپئو در ادامه حمایت از رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا گفت که این کشور آمریکای جنوبی تحت رهبری «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا، یک کشور شکست خورده است. گوایدو از ابتدای سال گذشته میلادی با حمایت آمریکا و کشورهای متحد واشنگتن، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خوانده است. این در حالی است که تنها چند هفته پیش از آن، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا در انتخابات سراسری با رأ‌ی بالا بار دیگر به ریاست‌جمهوری برگزیده شده بود. پمپئو در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر حمایت واشنگتن از گوایدو گفت: «کاملا انتظار دارم که ایالات متحده آمریکا، اقدامات بیشتری را برای ادامه حمایت از رئیس‌جمهور گوایدو و مردم ونزوئلا انجام خواهد داد». دولت آمریکا در جدیدترین مورد از تلاش‌های خود برای اعمال فشار به دولت مادورو، دوشنبه هفته جاری، تحریم‌های جدیدی علیه هفت نفر از مقام‌های دولت مادورو اعمال کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (دوشنبه) بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد. طبق گزارش رویترز، پامپئو در ادامه حمایت از رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا گفت که این کشور آمریکای جنوبی تحت رهبری «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا، یک کشور شکست خورده است. گوایدو از ابتدای سال گذشته میلادی با حمایت آمریکا و کشورهای متحد واشنگتن، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خوانده است. پامپئو در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر حمایت واشنگتن از گوایدو گفت: «کاملا انتظار دارم که ایالات متحده آمریکا، اقدامات بیشتری را برای ادامه حمایت از رئیس‌جمهور گوایدو و مردم ونزوئلا انجام خواهد داد». وزیر خارجه آمریکا از پاسخ دادن به سوالاتی درباره احتمال وضع تحریم‌های آمریکا علیه روسیه به دلیل حمایت از مادورو طفره رفت.
قدس آنلاینقدس آنلاین14 ساعت قبل
رئیس‌جمهور ونزوئلا، وزیر خارجه آمریکا را فردی «متوهم» خواند که با دروغ و تزویر زندگی می‌کند. به گزارش گروه بین المل قدس آنلاین، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، شامگاه دوشنبه مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، را فردی متوهم خواند که حتی خود را فریب می‌دهد. او در دیدار با نمایندگان دولت کوبا در محل کاخ ریاست جمهوری در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: «او فردی متوهم است که خود را فریب می‌دهد و درگیر جنگی روانی است. او مدعی شد آمریکا، که انتخاب مجدد مادورو را در سال ۲۰۱۸ متقلبانه می‌داند، به تلاش برای «برقراری دموکراسی» در ونزوئلا ادامه خواهد داد. پیشتر هم مادورو، مایک پمپئو را به علت دخالت در امور داخلی ونزوئلا «دلقکی شکست‌خورده» خوانده بود.
فارسفارس14 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (دوشنبه) بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد. طبق گزارش رویترز، پامپئو در ادامه حمایت از رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا گفت که این کشور آمریکای جنوبی تحت رهبری «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا، یک کشور شکست خورده است. گوایدو از ابتدای سال گذشته میلادی با حمایت آمریکا و کشورهای متحد واشنگتن، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خوانده است. پامپئو در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر حمایت واشنگتن از گوایدو گفت: «کاملا انتظار دارم که ایالات متحده آمریکا، اقدامات بیشتری را برای ادامه حمایت از رئیس‌جمهور گوایدو و مردم ونزوئلا انجام خواهد داد». وزیر خارجه آمریکا از پاسخ دادن به سوالاتی درباره احتمال وضع تحریم‌های آمریکا علیه روسیه به دلیل حمایت از مادورو طفره رفت.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از فرانس پرس از بوگوتا؛ نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا را فردی متوهم خواند که حتی خود را فریب می‌دهد. مادورو شامگاه دوشنبه در دیدار با نمایندگان دولت کوبا در محل کاخ ریاست جمهوری در کاراکاس پایتخت ونزوئلا در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: «او فردی متوهم است که خود را فریب می‌دهد و درگیر جنگی روانی است. او با دروغ و تزویر زندگی می‌کند.» مایک پمپئو در نخستین مرحله از سفر دوره‌ای خود به آمریکای لاتین و کارائیب، برای شرکت در سومین کنفرانس وزیران قاره آمریکا درخصوص مبارزه با تروریسم که روز دوشنبه در بوگوتا پایتخت کلمبیا با حضور نمایندگان ۲۵ کشور منطقه آغاز شد، به کلمبیا رفته است. وی در ادامه دخالت‌های آمریکا در امور داخلی کشور‌ها بار دیگر بر حمایت واشنگتن از مخالفان دولت ونزوئلا از جمله خوان گوایدو رئیس پارلمان این کشور که خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا می‌داند، تاکید کرد و گفت: انتظار دارم که آمریکا اقدامات دائمی برای ادامه حمایت از رئیس جمهور گوآیدو و مردم ونزوئلا انجام دهد.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا در سخنانی مقامات ونزوئلا را به حمایت از حزب‌الله لبنان متهم کرد. رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در توییتر نوشت: از اینکه کلمبیا، هندوراس و گوآتمالا حزب‌الله لبنان را «گروهی تروریستی» اعلام کرده‌اند، تقدیر می‌کنیم. وی افزود: حزب‌الله و دیگر «گروه‌های تروریستی» فرامرزی همچنان در منطقه فعال هستند. آمریکا پیش از این در اقدامی خصمانه حزب‌الله لبنان را در لیست گروه‌های «تروریستی» خود قرار داده بود. وی در ادامه فعالیت جنبش موسوم به «ارتش آزادیبخش ملی» کلمبیا، (دومین سازمان چریکی چپ کلمبیا) در ونزوئلا را محکوم کرد.
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (دوشنبه) بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد. گوایدو از ابتدای سال گذشته میلادی با حمایت آمریکا و کشورهای متحد واشنگتن، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خوانده است. پامپئو در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر حمایت واشنگتن از گوایدو گفت: «کاملا انتظار دارم که ایالات متحده آمریکا، اقدامات بیشتری را برای ادامه حمایت از رئیس‌جمهور گوایدو و مردم ونزوئلا انجام خواهد داد». وزیر خارجه آمریکا از پاسخ دادن به سوالاتی درباره احتمال وضع تحریم‌های آمریکا علیه روسیه به دلیل حمایت از مادورو طفره رفت. دولت آمریکا در جدیدترین مورد از تلاش‌های خود برای اعمال فشار به دولت مادورو، دوشنبه هفته جاری، تحریم‌های جدیدی علیه هفت نفر از مقام‌های دولت مادورو اعمال کرد.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در کنفرانس موسوم به «مبارزه با تروریسم در نیمکره غربی» حضور یافت و با «خوان گوایدو» سرکرده مخالفان دولت ونزوئلا دیدار کرد. پمپئو در کنفرانس خبری مشترک با گوایدو وعده داد که آمریکا حمایت‌های بیشتری از مخالفان دولت نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا خواهد کرد. شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا زندگی را برای مردم این کشور به شدت سخت کرده و سبب مهاجرت بیش از چهار میلیون نفر از این کشور در سال ۲۰۱۹ شد. آمریکا پس از مراسم تحلیف مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری، او را «غاصب قدرت» خواند و اعلام کرد که وی را به عنوان رییس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد. پیامد بحران اقتصادی در این کشور، کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه , خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت ونزوئلا قرار است روز چهارشنبه در بروکسل با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
وزیر خارجه آمریکا که به کلمبیا سفر کرده، در این کشور با «خوان گوآیدو» رهبر مخالفان ونزوئلا که خود را رئیس‌جمهور قانونی می‌خواند، دیدار کرد. خبرگزاری فارس: «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه با «خوان گوآیدو» رهبر مخالفان ونزوئلا دیدار کرد. سفر گوآیدو به کلمبیا و دیدار وی با پمپئو در حالی صورت می‌گیرد که دادگاهی در ونزوئلا گوآیدو را به دلیل اقداماتش برای ایجاد ناآرامی در ونزوئلا، ممنوع‌الخروج کرده است. گوآیدو از ابتدای سال گذشته میلادی با حمایت آمریکا و کشورهای متحد واشنگتن، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خوانده است. این در حالی است که تنها چند هفته پیش از آن، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا در انتخابات سراسری با رأیی بالا بار دیگر به ریاست‌جمهوری برگزیده شده بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر امور خارجه کشورمان، از شهید سپهبد سلیمانی به عنوان چهره برجسته‌ای از مقاومت یاد کرد که حتی در دوره پس از شهادت هم الهام بخش مقاومت بوده است. آقای ظریف در این دیدار با تشکر از ابراز محبت و همدردی مردم و دولت ونزوئلا پس از شهادت سردار سلیمانی و همچنین حادثه تلخ هواپیمای اوکراینی و جانباختگان این حادثه دردناک، از شهید سپهبد سلیمانی بعنوان چهره برجسته‌ای از مقاومت یاد کرد که حتی در دوره پس از شهادت هم الهام بخش مقاومت بوده است. وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حضور خود جوش مردم سایر کشور‌ها و مناطق جهان در مراسم‌های گرامیداشت این شهید مقاومت و ابراز تنفر آن‌ها از اقدام تروریستی دولت آمریکا، حضور گسترده مردم کشورمان در مراسم تشییع این شهید و درخواست اقدام برای دفاع مشروع و همچنین سرخم نکردن در برابر زورگویی‌های رژیم آمریکا را برای همتای ونزوئلایی خود تشریح کرد. آقای ظریف همچنین با ابراز تاسف از حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی، اقدامات فوری و روان کشورمان در ارائه تسهیلات به کشور‌های دارای مسافر در این پرواز را تبیین کرد. وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا در این دیدار همچنین همکاری‌های دو کشور در موضوعات دو جانبه و بین‌المللی را مورد تبادل نظر و رایزنی قرار دادند.
ایرناایرنا1 روز قبل
وزیر خارجه آمریکا روز گذشته اعلام کرده بود که امیدوار است در سفر به کلمبیا با خوان گوایدو دیدار کند. وی قصد داشته از اروپایی‌ها بخواهد فشارها علیه دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا را تشدید کنند. این روزنامه آمریکایی همچنین اعلام کرد، گوایدو امیدوار است با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در داووس دیدار کند. رهبر مخالفان ونزوئلا روز گذشته در بوگوتا با ایوان دوکه رئیس جمهوری کلمبیا که علیه دولت کاراکاس بارها موضع گیری کرده، دیدار کرد. آمریکا پس از مراسم تحلیف نیکولاس مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری، او را «غاصب قدرت» خواند و اعلام کرد که مادورو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری «رویترز» روز یکشنبه به نقل از دو منبع مطلع از ورود «خوان گوآیدو» رهبر مخالفان ونزوئلا به کلمبیا برای دیدار با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا خبر داده است. بر اساس این گزارش، این دیدار قرار است در حاشیه یک اجلاس «ضدتروریسم» انجام گیرد. سفر گوآیدو به کلمبیا و دیدار وی با پامپئو در حالی صورت می‌گیرد که دادگاهی در ونزوئلا گوآیدو را به دلیل اقداماتش برای ایجاد ناآرامی در ونزوئلا، ممنوع‌الخروج کرده است. گوآیدو از ابتدای سال گذشته میلادی با حمایت آمریکا و کشورهای متحد واشنگتن، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خوانده است. آمریکا با رد نتایج انتخابات ونزوئلا، در تلاش است تا مادورو را که سیاست‌هایی ضدآمریکایی دارد، کنار گذاشته و گوآیدو را جایگزین وی کند.
ایرناایرنا2 روز قبل
شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا، زندگی را برای مردم این کشور به شدت سخت کرده و سبب مهاجرت بیش از چهار میلیون نفر از این کشور در سال ۲۰۱۹ شد. آمریکا پس از مراسم تحلیف نیکولاس مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری، او را «غاصب قدرت» خواند و اعلام کرد که مادورو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد. پیامد بحران اقتصادی در این کشور، کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت بوده است. وی خاطرنشان کرد، او برای مذاکره با گوایدو آماده است، اما با خواست مخالفان برای استعفا موافقت نخواهد کرد. رئیس جمهوری ونزوئلا افزود: گوایدو مسئول از دست دادن مجلس ملی است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
رئیس‌جمهور ونزوئلا با مقصر دانستن وزیر خارجه آمریکا در شکست خوردن سیاست‌های واشنگتن در قبال این کشور، تاکید کرد تحریم‌ها هر چقدر هم که باشند بازهم ونزوئلا را متوقف نمی‌کنند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا در جدیدترین مصاحبه خود با یک رسانه مهم آمریکایی، گفت تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند این کشور را متوقف کند. مادورو با تاکید بر بی‌فایده بودن تحریم‌های آمریکا، ادامه داد: «من ذره‌ای اهمیت نمی‌دهم که اروپا یا آمریکا چه کار می‌کند. رئیس‌جمهور ونزوئلا سپس «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا را مقصر شکست سیاست‌های ترامپ در قبال این کشور معرفی کرده و گفت: «به نظرم پامپئو در توهم و خیال زندگی می‌کند. دولت آمریکا در جدیدترین مورد از تلاش‌های خود برای اعمال فشار به دولت مادورو، دوشنبه هفته جاری، تحریم‌های جدیدی علیه هفت نفر از مقام‌های دولت مادورو اعمال کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا در جدیدترین مصاحبه خود با یک رسانه مهم آمریکایی، گفت تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند این کشور را متوقف کند. مادورو با تاکید بر بی‌فایده بودن تحریم‌های آمریکا، ادامه داد: «من ذره‌ای اهمیت نمی‌دهم که اروپا یا آمریکا چه کار می‌کند. مهم نیست چند هزار تحریم [علیه ما اعمال می‌شود]، آنها ونزوئلا و ما را متوقف نمی‌کنند». دولت آمریکا در جدیدترین مورد از تلاش‌های خود برای اعمال فشار به دولت مادورو، دوشنبه هفته جاری، تحریم‌های جدیدی علیه هفت نفر از مقام‌های دولت مادورو اعمال کرد. با اینحال، تلاش‌های واشنگتن برای تشدید فشار علیه دولت ونزوئلا به امید برکنار کردن مادورو از قدرت، تاکنون نتیجه‌ای در برنداشته است و مادورو با حمایت مردم کشورش همچنان بعنوان رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا در قدرت باقی مانده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
خبرگزاری فارس: «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا در جدیدترین مصاحبه خود با یک رسانه مهم آمریکایی، گفت تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند این کشور را متوقف کند. مادورو با تاکید بر بی‌فایده بودن تحریم‌های آمریکا، ادامه داد: «من ذره‌ای اهمیت نمی‌دهم که اروپا یا آمریکا چه کار می‌کند. مهم نیست چند هزار تحریم [علیه ما اعمال می‌شود]، آن‌ها ونزوئلا و ما را متوقف نمی‌کنند». دولت آمریکا در جدیدترین مورد از تلاش‌های خود برای اعمال فشار به دولت مادورو، دوشنبه هفته جاری، تحریم‌های جدیدی علیه هفت نفر از مقام‌های دولت مادورو اعمال کرد. با اینحال، تلاش‌های واشنگتن برای تشدید فشار علیه دولت ونزوئلا به امید برکنار کردن مادورو از قدرت، تاکنون نتیجه‌ای در برنداشته است و مادورو با حمایت مردم کشورش همچنان بعنوان رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا در قدرت باقی مانده است.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا در جدیدترین مصاحبه خود با یک رسانه مهم آمریکایی، گفت تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند این کشور را متوقف کند. مادورو با تاکید بر بی‌فایده بودن تحریم‌های آمریکا، ادامه داد: «من ذره‌ای اهمیت نمی‌دهم که اروپا یا آمریکا چه کار می‌کند. مهم نیست چند هزار تحریم [علیه ما اعمال می‌شود]، آنها ونزوئلا و ما را متوقف نمی‌کنند». رئیس‌جمهور ونزوئلا سپس «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا را مقصر شکست سیاست‌های ترامپ در قبال این کشور معرفی کرده و گفت: «به نظرم پامپئو در توهم و خیال زندگی می‌کند. دولت آمریکا در جدیدترین مورد از تلاش‌های خود برای اعمال فشار به دولت مادورو، دوشنبه هفته جاری، تحریم‌های جدیدی علیه هفت نفر از مقام‌های دولت مادورو اعمال کرد.
فارسفارس5 روز قبل
وزیر خارجه و معاون رئیس‌جمهور چین در دیدار با وزیر خارجه ونزوئلا در «پکن» بر حل و فصل صلح‌آمیز مسئله ونزوئلا و مخالفت با مداخله خارجی در امور این کشور را تأکید کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «وانگ کیشان» معاون رئیس‌جمهور چین امروز (پنجشنبه) در دیدار با «خورخه آریزا» وزیر امور خارجه ونزوئلا در پکن از حل و فصل صلح‌آمیز مناقشه در ونزوئلا حمایت کرد. طبق این گزارش، وانگ ضمن تأکید بر روابط دوستانه و نزدیک چین و ونزوئلا گفت که پکن همیشه مخالف مداخله نیروهای خارجی در تمامی امور داخلی ونزوئلا بوده است. این دیپلمات چینی تصریح کرد که پکن همچنان به ایفای نقش سازنده در پیشبرد راه‌حل سیاسی فراگیر مسئله ونزوئلا ادامه می‌دهد. دولت آمریکا در جدیدترین مورد از تلاش‌های خود برای اعمال فشار به دولت مادورو، دوشنبه هفته جاری، تحریم‌های جدیدی علیه هفت نفر از مقام‌های دولت «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا اعمال کرد.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «وانگ کیشان» معاون رئیس‌جمهور چین امروز (پنجشنبه) در دیدار با «خورخه آریزا» وزیر امور خارجه ونزوئلا در پکن از حل و فصل صلح‌آمیز مناقشه در ونزوئلا حمایت کرد. طبق این گزارش، وانگ ضمن تأکید بر روابط دوستانه و نزدیک چین و ونزوئلا گفت که پکن همیشه مخالف مداخله نیروهای خارجی در تمامی امور داخلی ونزوئلا بوده است. وی تصریح کرد که سیاست فشار حداکثری که شامل تحریم‌ها نیز می‌شود، هرگز به حل مسئله ونزوئلا کمکی نمی‌کند. این دیپلمات چینی تصریح کرد که پکن همچنان به ایفای نقش سازنده در پیشبرد راه‌حل سیاسی فراگیر مسئله ونزوئلا ادامه می‌دهد. دولت آمریکا در جدیدترین مورد از تلاش‌های خود برای اعمال فشار به دولت مادورو، دوشنبه هفته جاری، تحریم‌های جدیدی علیه هفت نفر از مقام‌های دولت «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا اعمال کرد.
شاناشانا6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری آرگوس، نیکولاس مادورو درباره تولید نفت این کشور گفت: ما اکنون حدود یک میلیون بشکه در روز تولید می‌کنیم و هدف در ۲۰۲۰ این است که به روزانه ۲ میلیون بشکه برسیم. طبق برآورد آرگوس، تولید نفت ونزوئلا در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی ۸۲۰ هزار بشکه در روز بوده است. از دهه ۱۹۹۰ میلادی تاکنون، تولید نفت ونزوئلا به‌طور مستمر کاهش یافته است و از رقم روزانه بیش از ۳ میلیون بشکه به حدود روزانه ۶۵۰ هزار بشکه در ماه سپتامبر امسال رسیده است. مادورو همچنین اعلام کرد که ارز مجازی پترو ایجاد شده از سوی دولت ونزوئلا، به عنوان ارز رسمی معیار برای همه معاملات نهادهای دولتی، از جمله شرکت دولتی نفت ونزوئلا (پدوسا)، تعیین شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
«هرمینیا مارتینز» ۸۳ ساله که با داس بزرگی در دست در این منطقه گرمسیری خم شده تا محصولات مزرعه لوبیای خود را درو کند، می‌گوید: «ما فراموش شده‌ایم. در اینجا هیچ دولتی نیست.» کورمانائف، گزارشگر نیویورک‌تایمز می‌افزاید: یک سال پیش- برای دوره‌ای- به نظر می‌رسید که منتقدان مادورو از فرصت برکناری او برخوردارند. پس از یک دهه ولخرجی پول‌های نفتی، جیب دولت ونزوئلا خالی شده است. فروپاشی دولت ونزوئلا در مسیر خود به پارمانا رسیده است؛ روستایی بزرگ که پیش از این رونق بسیاری داشت و روستای ماهیگیران و کشاورزان در دشت‌های مرکزی ونزوئلا بود. واحد پلیس محلی به دلیل کمبود دستمزد در سال ۲۰۱۸ یک روز کار خود را همراه با کارمندان دولتی و امدادگران که برنامه‌های اجتماعی را اداره می‌کردند تعطیل کرد.
الفالف1 هفته قبل
گروه جهان الف، ۲۳ دی ۱۳۹۸، ۲۰:۲۱ ۳۹۸۱۰۲۳۱۳۸به گزارش فارس، دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ»، امروز (دوشنبه) تحریم‌های جدیدی علیه هفت نفر از مقام‌های دولت «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا اعمال کرد. خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای این ۷ مقام را به «تلاش ناکام» از جانب مادورو برای به دست گرفتن کنترل «شورای ملی» (پارلمان) ونزوئلا و جلوگیری از مشارکت «خوان گوایدو» در انتخاب ریاست این شورا متهم کرده است. پارلمان ونزوئلا «لوئیز پارا» را به عنوان رئیس جدید خود انتخاب کرده بود، اما «خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت و رئیس پارلمان پیشین این کشور سه‌شنبه هفته گذشته وارد پارلمان شده و برای آغاز دومین دور ریاست خود سوگند یاد کرد. او گفت: «این مقام‌ها و سایر مقام‌های تحریم‌شده در صورتی که ایستادن در کنار مردم ونزوئلا و خوان گوایدو بایستند از فهرست تحریم‌ها خارج خواهند شد.» گوایدو اوایل سال گذشته میلادی خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا نامید و تلاش کرد «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی این کشور را به چالش بکشد. دولت آمریکا بعد از آن اتفاق چندین دور تحریم علیه ونزوئلا وضع کرده و از جمله مقام‌های دولت مادورو را در فهرست سیاه قرار داده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
این اولین گردهمایی مخالفان دولت از زمان درگیری‌ها مقابل مجنع ملی پیش از انتخاب رئیس جدید این مجمع بود. این در حالی است که قانونگذاران مخالف در جلسه‌ای دیگر بار دیگر گوایدو را به عنوان رئیس مجمع ملی انتخاب کردند. رهبر مخالفان دولت ونزوئلا خاطر نشان کرد که مجمع ملی (کنگره) می‌تواند در هر جایی و هر زمانی برگزار شود. در همین حال تیم رسانه‌ای گوایدو اعلام کرد که نمایندگانی از دولت نروژ به ونزوئلا سفر خواهند کرد اما مخالفان در هیچ اقدامی تحت میانجی‌گری نروژ برای مذاکره با دولت مادورو حضور نخواهد یافت. بیش از ۵۰ کشور دیگر به تبعیت از آمریکا گوایدو را به عنوان رییس جمهوری قانونی ونزوئلا شناسایی کرده و خواستار برگزاری انتخابات جدید شدند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
این درخواست وزیر خارجه آمریکا در حالی اعلام شد که دولت ترامپ از زمان به قدرت رسیدن به دنبال تشدید فشارها و تحریم‌ها علیه ونزوئلا با هدف براندازی دولت نیکلاس مادورو بود. پمپئو تاکید کرد: یک روند انتقال قدرت به سوی مذاکره در ونزوئلا تحت مذاکره موثرترین و پایدارترین مسیر در راستای رفاه و صلح در ونزوئلا است. به رغم تاکید آمریکا بر مذاکره در ونزوئلا، منابع مخالفان دولت کاراکاس اعلام کرده‌اند که به دنبال ازسرگیری مذاکرات با دولت ونزوئلا با سازو کاری مشابه مذاکرات در اسلو نخواهند بود. آمریکا پس از مراسم تحلیف مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری، او را «غاصب قدرت» خواند و اعلام کرد که دیگر وی را به عنوان رییس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد. بیش از ۵۰ کشور دیگر به تبعیت از آمریکا گوایدو را به عنوان رییس جمهوری قانونی ونزوئلا شناسایی کرده و خواستار برگزاری انتخابات جدید شدند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وی افزود: از جامعه جهانی می‌خواهم با فشارهایش زمینه پاسخگویی روسیه در مورد حمایتش از دولت مادورو را فراهم کنند. این نماینده مخالفان دولت کاراکاس خاطر نشان کرد، کارزار فشارهای بین المللی به روسیه باید به شرکت نفتی دولتی روسیه نیز وارد شود که به ونزوئلا کمک کرده است. پیش از این الیوت آبرامز نماینده دولت آمریکا در امور ونزوئلا اخیرا اعلام کرده بود که حکومت مادورو بیش از پیش به کمک‌های روسیه اتکا کرده است. آمریکا پس از مراسم تحلیف مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری، او را «غاصب قدرت» خواند و اعلام کرد که دیگر وی را به عنوان رییس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد. بیش از ۵۰ کشور دیگر به تبعیت از آمریکا گوایدو را به عنوان رییس جمهوری قانونی ونزوئلا شناسایی کرده و خواستار برگزاری انتخابات جدید شدند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، فرستاده مخالفان ونزوئلا در آمریکا روز جمعه از ایالات متحده و سایر کشورها خواست تا فشارها بر روسیه را به خاطر ادامه حمایت از نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا افزایش دهند. بر اساس این گزارش کارلوس وچیو فرستاده خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا در آمریکا در اظهاراتی گفت: حمایت اقتصادی، سیاسی و نظامی روسیه از مادورو موجب تشدید نگرانی‌ها شده است آن هم در شرایطی که بحران سیاسی ونزوئلا تشدید می‌شود. وی در ادامه گفت: من از جامعه بین المللی می‌خواهم تا روسیه را به خاطر اقداماتی که در ونزوئلا انجام می‌دهد، پاسخگو کند. کارزار فشار باید شرکت روس نفت روسیه را نیز شامل شود، شرکتی که به صنعت نفت ونزوئلا از زمان اعمال تحریمهای آمریکا علیه کاراکاس کمک کرده است. وی افزود: دولت آمریکا به دقت نقش روسیه در کمک به مادورو برای باقی ماندن در قدرت را زیر نظر دارد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وی افزود: دولت آمریکا دست از راهبردی که قبلا براساس آن تلاش می‌کرد در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا مداخله کند، برنداشته است. این مقام ارشد ونزوئلا افزود: آنها (آمریکایی‌ها) می‌خواهند براساس استانداردهای خودشان انتخابات ونزوئلا را برگزار کنند اما این اتفاق هیچ وقت رخ نخواهد داد چون واشنگتن ونزوئلا را کنترل نمی‌کند. آرئاسا در ادامه اقدام دولت ترامپ در ارائه حمایت‌های اقتصادی از رهبر مخالفان دولت ونزوئلا با هدف سرنگون کردن دولت مشروع کاراکاس را محکوم کرد. آمریکا پس از مراسم تحلیف مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری، او را «غاصب قدرت» خواند و اعلام کرد که دیگر وی را به عنوان رییس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد. بیش از ۵۰ کشور دیگر به تبعیت از آمریکا گوایدو را به عنوان رییس جمهوری قانونی ونزوئلا شناسایی کرده و خواستار برگزاری انتخابات جدید شدند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
وزیر دفاع ونزوئلا تصریح کرد: جمهوری بولیواری ونزوئلا این اقدام تروریستی را به شدت محکوم می‌کند و من از طرف کلیه نیرو‌های مسلح ونزوئلا، مردم کشورم و همه فرماندهان نیرو‌های مسلح این شهادت را به جنابعالی و مردم ایران از صمیم قلب تسلیت عرض کرده و با شما ابراز همدردی می‌کنم. امیر سرتیپ حاتمی نیز در این گفتگوی تلفنی با تشکر از ابراز همدردی وزیر دفاع ونزوئلا تصریح کرد: از مواضع انقلابی رئیس جمهوری ونزوئلا آقای مادورو و اعضای دولت ونزوئلا و حضورشان در سفارت جمهوری اسلامی ایران برای ادای احترام تشکر و قدردانی می‌کنم. وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران حضور امریکا در هر منطقه از جهان را خسارت بار و توام با جنایت، قتل و غارت ثروت‌های مردم آن منطقه دانست. امیر سرتیپ حاتمی افزود: خون شهید سپهبد سلیمانی عامل استحکام وحدت ملی ایران و عامل مهمی در تقویت بیش از پیش اراده و عزم محور مقاومت و ملت‌های آزاده شده است. وزیر دفاع اقدام نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در موشک باران مهم‌ترین و مجهزترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق را الگو و سرمشقی برای همه آزادی خواهان جهان دانست تا در مقابل ظلم و ستم امپریالیسم محکم و قوی باشند.
الفالف1 هفته قبل
گروه سیاسی الف، ۱۹ دی ۱۳۹۸، ۱۳:۱۲ ۳۹۸۱۰۱۹۰۵۳به گزارش تسنیم، وزیر دفاع ونزوئلا در تماس تلفنی با امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با تجلیل از سردار بزرگ سپاه ایران، سپهبد قاسم سلیمانی این شهید را انسانی شجاع و آزاده دانست که در قلب و روح آزادگان جهان جا دارد. ارتشبد ولادیمیر پادرینو لوپز وزیر دفاع ونزوئلا سپهبد شهید قاسم سلیمانی را شخصیتی قابل تمجید دانست و افزود: سردار سپهبد سلیمانی با این اقدام تروریستی تبدیل به میلیون‌ها سلیمانی در جهان شد و ما در کنار ایران برای مبارزه با استکبار خواهیم بود. وزیر دفاع ونزوئلا تصریح کرد: جمهوری بولیواری ونزوئلا این اقدام تروریستی را به شدت محکوم می‌کند و من از طرف کلیه نیروهای مسلح ونزوئلا، مردم کشورم و همه فرماندهان نیروهای مسلح این شهادت را به جنابعالی و مردم ایران از صمیم قلب تسلیت عرض کرده و با شما ابراز همدردی می‌کنم. امیر سرتیپ حاتمی نیز در این گفتگوی تلفنی با تشکر از ابراز همدردی وزیر دفاع ونزوئلا تصریح کرد: از مواضع انقلابی رئیس جمهوری ونزوئلا آقای مادورو و اعضای دولت ونزوئلا و حضورشان در سفارت جمهوری اسلامی ایران برای ادای احترام تشکر و قدردانی می‌کنم. وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران حضور امریکا در هر منطقه از جهان را خسارت بار و توام با جنایت، قتل و غارت ثروت‌های مردم آن منطقه دانست.

به انتهای لیست رسیدید