دومینیک راب

دومینیک راب

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
این نشریه تصویر نامه‌ای را منتشر کرده که نشان می‌دهد یک مقام ارشد هسته‌ای ایران در سال ۱۳۸۰ درخواست می‌کند پارامتر‌های مورد‌نیاز نصب کلاهک جنگی روی موشک ارائه شود. لازم به ذکر است، نشریه ساندی‌تایمز در سال ۱۳۸۷ از فخری‌زاده به ‌عنوان «پدر برنامه هسته‌ای نظامی ایران» نام برده بود. به ادعای دیلی‌میل، این اسناد نشان‌دهنده «بعد نظامی» برنامه هسته‌ای ایران است، با وجود این‌که مقام‌های ایران همواره گفته‌اند برنامه خود را از مطالعات «امکان‌سنجی» فراتر نبرده‌اند. دیلی‌میل در ادامه نوشته است، سند مذکور حاکی از این که ایران درصدد بوده به یک «کشور هسته‌ای آماده عملیات» تبدیل شود. سوم: اسرائیلی‌ها دور جدیدی از فضاسازی علیه برنامه هسته‌ای ایران در شرایطی که برجام در آستانه فروپاشی است آغاز کرده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
وی افزود: از دولت انگلیس به دلیل تحریم شاخه سیاسی حزب‌الله، که یک سازمان تروریستی اعلام شده، قدردانی می‌کنم. وزارت خزانه‌داری انگلیس، امروز (جمعه ۲۷ دی) حزب‌الله لبنان را به صورت کامل به عنوان یک گروه تروریستی معرفی کرد. آن هم در حالی که در ششم اسفند ۱۳۹۷، شاخه سیاسی این گروه با فشار لابی صهیونیستی به فهرست گروه‌های تروریستی اضافه شده بود. پیشتر دولت انگلیس فقط دارایی‌های مربوط به شاخه نظامی حزب‌الله را مسدود کرده و آن را جزو گروه‌های تروریستی قرار داده بود. «ساجد جاوید» وزیر کشور وقت انگلیس، ششم اسفندماه ۱۳۹۷، جنبش حزب‌الله لبنان را تهدیدی علیه امنیت این کشور خواند و شاخه سیاسی این گروه را در فهرست گروههای تروریستی قرار داده بود.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
وزیر خارجه اسرائیل اعلام کرد: تحریم حزب‌الله لبنان توسط انگلیس به درخواست ما انجام شد. به گزارش مهر، «اسرائیل کاتز» وزیر خارجه اسرائیل امروز شنبه از انگلیس به دلیل تحریم جنبش حزب‌الله لبنان تمجید کرد. وزیر خارجه اسرائیل در این باره در پیامی توئیتری نوشت: از دولت انگلیس به دلیل اعمال تحریم علیه شاخه سیاسی حزب‌الله که یک سازمان تروریستی اعلام شده است، قدردانی می‌کنم. در دیداری که با دومینیک راب (وزیر خارجه انگلیس) داشتم، این درخواست را مطرح کردم و از او بابت این گام متشکرم. این در حالیست که خزانه داری انگلیس چندی پیش با انتشار بیانیه‌ای گفت که مقاومت حزب‌الله لبنان را به عنوان یک گروه تروریستی می‌شناسد!
ایرناایرنا2 روز قبل
«جان برد» ریاست تهیه گزارش ضد ایرانی پویش دوستان اسرائیل را برعهده دارد. این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و المان بر اثر فشارهای آمریکا، مکانیسم حل اختلاف در برجام را فعال کرده‌اند. شنیده‌ها حاکی است که «جان برد» هفته گذشته، پیش از نشست فوق‌العاده مجلس عوام درباره ایران با تعدادی از نمایندگان مجلس ملاقات کرده است. اما نشانه‌های این ملاقات را می‌توان در اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس پیدا کرد که در نشست فوق‌العاده روز دوشنبه گذشته پارلمان از احتمال اعمال تحریم‌های مستقل علیه ایران سخن گفت. تهران بارها اعلام کرده در صورت رفع تحریم‌ها و منتفع شدن ایران از منافع برجام، آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشاسرائیل کاتس، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در پیامی توییتری با این ادعا که تحریم حزب‌الله را در دیدار خود با وزیر خارجه انگلیس مطرح کرده بود از اقدام دولت انگلیس برای تحریم حزب الله تشکر کرده و آن را گامی در جهت مقابله با ایران توصیف کرد. اخبار سیاسی - کاتس نوشت: «از دولت انگلستان به دلیل اعمال تحریم علیه شاخه سیاسی حزب‌الله، که یک سازمان تروریستی اعلام شده، قدردانی می‌کنم. این دستاوردی بزرگ در مبارزه اسرائیل با ایران و نایبانش است.» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با انتشار تصویری از دیدار چند هفته پیش خود با وزیر خارجه انگلیس، اعلام کرد: «در دیداری که با دومینیک راب داشتم، این درخواست را مطرح کردم و از او بابت این گام متشکرم.»
فارسفارس2 روز قبل
معاون وزیر خارجه روسیه با انتقاد از اظهارات نخست‌وزیر انگلیس در مورد لزوم مذاکره مجدد در مورد برنامه هسته‌ای ایران، گفت این صحبت‌ها نشان می‌دهد لندن از دستورکار واشنگتن در قبال ایران پیروی می‌کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز شنبه از موضع‌گیری اخیر «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس علیه توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرد. جانسون هفته گذشته با بیان اینکه ایران باید درخواست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره مجدد در مورد برنامه هسته‌ای را بپذیرد، گفت می‌توان برجام را با «توافق ترامپ» جایگزین کرد. «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس هفته گذشته در یک سخنرانی در پارلمان این کشور گفت: «حکومت ایران با یک انتخاب مواجه است. رژیم [ایران] می‌تواند گام‌هایی برای کاستن از تنش‌ها برداشته و به مبانی بنیادین قوانین بین‌المللی پایبند باشد یا هر روز بیش از پیش در انزوای اقتصادی و سیاسی فروخواهد رفت.» (جزئیات بیشتر) انتهای پیام/م
قدس آنلاینقدس آنلاین5 روز قبل
قدس آنلاین: دولت انگلیس در واکنش به بازداشت سفیر خود در تجمع شامگاه شنبه در تهران، مدعی شد این اقدام نقض قوانین بین‌المللی است. «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس بازداشت سفیر این کشور در ایران را مغایر با قوانین بین‌المللی دانسته و مدعی شد: «بازداشت سفیر ما در تهران بدون هیچ توضیحی، نقض فاحش قوانین بین‌المللی است. احترام به قوانین و مقررات دولت پذیرنده، لازمه منطقی اعطای مصونیتهاست و در سایه آن، امنیت و مصالح دولت پذیرنده تأمین می‌گردد. بی اعتنایی به مقررات دولت پذیرنده در پناه مصونیت، روشن‌ترین تعریف سوءاستفاده از مصونیت است. مصونیت نمایندگان دول در واقع اعطای اطمینان به آنان است، تا بدون مانع به انجام وظایف خود بپردازند.

حساب کار دست انگلیسی‌ها آمد +عکس

5+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل

از حضور در تجمعی غیرقانونی تا سفر به لندن؛ حساب کار دست انگلیسی‌ها آمد

5+
فارسفارس5 روز قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین5 روز قبل
اما در ادامه نمایندگان از احزاب و گروه‌های مختلف سوالات خود را از وزیرخارجه بریتانیا مطرح و به نوعی او را تحت فشار قرار دادند. در این زمینه تمایلات و دیدگاه‌های سیاسی ژوزف بورل، جانشین خانم موگرینی و اورزولا فون در لاین، رییس جدید کمیسیون اتحادیه اروپا در نهایی شدن این طرح هم موثر خواهد بود. ژوزف بورل، مسوول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا که برای نخستین بار نشست وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا را مدیریت می‌کرد، گفت: «ما می‌خواهیم نظام تحریمی جهانی به وجود آوریم». در چنین شرایطی نوع انعکاس خبر مربوط به توضیح کوتاه دومینیک راب، وزیرخارجه در پارلمان بریتانیا از سوی محافل رسانه‌ای خاص از جمله بی‌بی‌سی فارسی بسیار قابل تامل است. در حالی که وزیرخارجه بریتانیا صرفا به سیاست آشکار قبلی کشورش و در همراهی با سایر اعضای اتحادیه اروپا در حوزه حقوق بشر اشاره کرده بود.
ایرناایرنا5 روز قبل
آلمان، انگلیس و فرانسه با انتشار بیانیه‌ای در بروکسل، مکانیسم حل اختلاف در برجام، موسوم به مکانیسم ماشه را فعال کردند. روزنامه آرمان ملی در گزارشی نوشت: کشورهای اروپایی عضو برجام طی بیانیه‌ای رسما فعال‌سازی «مکانیسم حل اختلاف» را تأیید کردند. اروپا فعلا به سمت مکانیسم ماشه نرفته است و صرفا پرونده را به کمیسیون مشترکی ارجاع داده‌اند که مسئول رسیدگی به اختلاف طرفین است و پس از این مرحله شاید اروپا به سمت مکانیسم ماشه و فعال‌سازی آن برود. این سه کشور روز سه شنبه به اتحادیه اروپا اطلاع خواهند داد که مکانیسم حل اختلاف را فعال می‌کنند. آخرین دوراهیروزنامه اعتماد در همین ارتباط نوشت: فعال شدن مکانیسم حل اختلاف در برجام توسط سه کشور اروپایی توپ را در زمین اروپا قرار داده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
بیانیه روز گذشته سه کشور اروپایی، اما نکته بسیار قابل‌تأمل دیگری نیز داشت که حاکی از هدف پشت پرده آن‌ها در مهار جمهوری اسلامی است. وزیران تروئیکای اروپایی برجام ادعا دارند که «با این گفتمان که ایران از حق کاهش تعهداتش برخوردار است موافق نیستند»؟! قاعدتا از جزء به‌کل می‌توان رسید و از این رفتار غیرمنطقی می‌شود نتیجه گرفت که برداشت آن‌ها از تک‌تک مفاد توافق هسته‌ای با آنچه جمهوری اسلامی در نظر گرفته، مغایر است. نکته پایانی اینکه ارکستر شوم ضد ایرانی اروپا بدون تردید با هماهنگی آمریکا در حال اجراست. اروپا اساسا هویتی مستقل و منهای آمریکا ندارد، همچنان که در سیر تحولات برجام نیز این حقیقت به عینه مشاهده شد.
رجانیوزرجانیوز5 روز قبل
اعضای اروپایی برجام در اقدامی ضدایرانی و همراستا با اقدامات خصمانه واشنگتن علیه مردم ایران، مکانیسم حل اختلاف برجام را فعال کردند. گروه سیاسی-رجانیوز: انگلیس، فرانسه و آلمان با انتشار بیانیه‌ای در بروکسل، مکانیسم حل اختلاف در برجام را فعال کردند. بورل با تایید دریافت نامه آغاز فرایند مکانیسم حل اختلاف برجام، گفت: برجام یک دستاور مهم در دیپلماسی چندجانبه پایدار است. واکنش روسیهشبکه ریانووستی روسیه به نقل از منبعی در وزارت خارجه این کشور گزارش داد مسکو آغاز مکانیسم حل اختلاف برجام را غیرقابل قبول می‌داند. این منبع، آغاز فرایند مکانیسم حل اختلاف در برجام توسط کشورهای آلمان، انگلیس و فرانسه را محکوم کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 روز قبل
فرانسه، بریتانیا و آلمان سازوکار حل اختلاف برجام، معروف به مکانیزم ماشه را فعال کردند. ایران یکشنبه ۱۵ دی ماه گام پنجم کاهش تعهدات برجام را با توقف آخرین محدودیت‌های عملیاتی در برجام برداشت. مکانیزم ماشه چیست؟ بندهای ۳۶ و ۳۷ برجام به موضوع نقض عهد طرفین در اجرای برجام و موضوعات اختلافی بر‌می‌گردد. انگلیس، فرانسه و آلمان مکانیزم حل اختلاف [مکانیزم ماشه] را در پاسخ به تخطی ایران از تعهداتش در توافق هسته‌ای فعال کردند. «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی روز سه‌شنبه در توییتر نوشت: «سه کشور اروپایی (E۳) تصمیم گرفتند آن‌طور که در بند ۳۶ برجام آمده، وارد سازوکار حل اختلاف شوند.
مهرمهر6 روز قبل
وزیر خارجه انگلیس در این خصوص ادعا کرد: می‌خواهیم توافق هسته‌ای با ایران را زنده نگه داریم. اگر ایران اراده این کار را داشته باشد، لندن از توان دیپلماتیک خود استفاده می‌کند تا در همکاری با شرکاء مسیر رو به جلوئی را ترسیم نماید. متعاقب این اقدام خصمانه واشنگتن، ایران پس از بیش از یک سال صبر راهبردی تا کنون در ۵ مرحله و بر اساس مادتین ۲۶ و ۳۶ مصرح در برجام برخی از تعهداتش را ذیل این توافقنامه محدود کرده است. این در حالیست که ۳ کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه ساعاتی پیش از فعال شدن مکانیسم ماشه خبر دادند. این ۳ کشور در بیانیه‌ای با اشاره به عدول مرحله به مرحله ایران از تعهدات برجامی خود نوشتند که «به دلیل اقدام‌های ایران چاره‌ای نمانده» جز اینکه مکانیسم ماشه را فعال کنیم.
فارسفارس6 روز قبل
به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس در ادامه بیانیه‌های تهدیدآمیز لندن علیه ایران، روز سه‌شنبه گفت در صورتی که ایران پایبندی به توافق هسته‌ای را از سر نگیرد، با «انزوای فزاینده» روبرو می‌شود. سه کشور اروپایی عضو توافق هسته‌ای امروز ساز و کار حل اختلاف توافق هسته‌ای را با هدف فشار به ایران برای عقب‌نشینی از گام‌های جبرانی کاهش تعهد به برجام، فعال کردند. رژیم [ایران] می‌تواند گام‌های برای کاستن از تنش‌ها برداشته و به مبانی بنیادین قوانین بین‌المللی پایبند باشد یا هر روز بیش از پیش در انزوای اقتصادی و سیاسی فروخواهد رفت.» وزیر خارجه انگلیس افزود: «پاسخ ایران به ساز و کار حل اختلاف، آزمونی بسیار مهم برای [نمایش] اهداف و حسن نیت [ایران] است. به ایران توصیه می‌کنیم برای حفظ این توافق، با ما همراهی کند. نخست‌وزیر [انگلیس] کاملا از برجام و بازگرداندن ایران به پایبندی کامل به این توافق حمایت می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
اعتمادآنلاین| دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس در پی فعال شدن مکانیسم ماشه از سوی تروئیکای اروپا [فرانسه، آلمان و انگلیس] علیه ایران در پیامی توییتری نوشت: بسیار مهم است که ایران هیچ گاه به سلاح هسته‌ای دست نیابد. امروز، انگلیس، فرانسه و آلمان مکانیسم حل اختلاف [مکانیسم ماشه] را در پاسخ به تخطی ایران از تعهداتش در توافق هسته‌ای فعال کردند. ما می‌خواهیم ایران را به پایبندی کامل آن به توافق هسته‌ای بازگردانده و توافق را حفظ کنیم. اظهارات وزیر خارجه انگلیس در حالی است که ایران بارها تاکید کرده که دستیابی به سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی کشورمان وجود نداشته و نخواهد داشت و کاهش تعهدات برجامی ایران به دلیل تعلل اروپایی‌ها در عمل به تعهداتشان پس از خروج یک جانبه آمریکا از این توافق است. فرانسه، انگلیس و آلمان امروز (سه‌شنبه) در یک بیانیه مشترک مکانیسم حل اختلاف در برجام، موسوم به ماشه را به دلیل آنچه «نقض توافق از سوی ایران» خواندند، فعال کرده‌اند.
رکنارکنا6 روز قبل
براساس گزارش الجزیره، وی در ادامه تاکید کرد که ما نمی‌خواهیم شاهد درگیری بین ایران و آمریکا باشیم. به گزارش اسپوتنیک، نخست وزیر انگلیس که با شبکه بی بی سی مصاحبه می‌کرد از «جایگزینی توافق هسته‌ای فروپاشیده» با یک توافق جدید حمایت کرد و گفت جایگزینی این توافق با «توافق ترامپ» می‌تواند یک پیشرفت رو به جلو باشد. این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که انگلیس و کشورهای اروپایی بارها بر ادامه برجام به عنوان تنها ابزار موثر در موضوع هسته‌ای ایران تاکید کرده‌اند. دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس نیز دوشنبه شب گفته بود که اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسانی بدهند. وزیر خارجه انگلیس همچنین تهدید کرد لندن بعد از خروج از اتحادیه اروپا نظام تحریمی تازه‌ای تعریف می‌کند تا با آن بتواند تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کند.
ایلناایلنا6 روز قبل
وزیر خارجه انگلستان تاکید کرد که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد. به گزارش ایلنا، دومینیک راب وزیر خارجه انگلستان در توییتر خود نوشت: بسیار مهم است که ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند. امروز، انگلیس، فرانسه و آلمان مکانیسم حل اختلاف را در پاسخ به کاهش تعهدات برجامی ایران فعال کردند. ما می‌خواهیم ایران را به پایبندی کامل به توافق هسته‌ای بازگردانیم و برجام را حفظ کنیم.
همشهریهمشهری6 روز قبل
براساس گزارش الجزیره، وی در ادامه تاکید کرد که ما نمی‌خواهیم شاهد درگیری بین ایران و آمریکا باشیم. به گزارش اسپوتنیک، نخست وزیر انگلیس که با شبکه بی بی سی مصاحبه می‌کرد از «جایگزینی توافق هسته‌ای فروپاشیده» با یک توافق جدید حمایت کرد و گفت جایگزینی این توافق با «توافق ترامپ» می‌تواند یک پیشرفت رو به جلو باشد. این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که انگلیس و کشورهای اروپایی بارها بر ادامه برجام به عنوان تنها ابزار موثر در موضوع هسته‌ای ایران تاکید کرده‌اند. دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس نیز دوشنبه شب گفته بود که اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسانی بدهند. وزیر خارجه انگلیس همچنین تهدید کرد لندن بعد از خروج از اتحادیه اروپا نظام تحریمی تازه‌ای تعریف می‌کند تا با آن بتواند تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 روز قبل
ساعت۲۴-نخست وزیر انگلیس درباره تنش بین ایران و آمریکا گفت، مهمترین مساله این است که تنش در منطقه افزایش پیدا نکند، بیایید تنش‌ها را کم کنیم. «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در واکنش به سقوط هواپیمای اوکراینی با بیان اینکه ما نباید دیگر شاهد افزایش تنش در منطقه باشیم گفت: ایران یک اشتباه وحشتناک مرتکب شد. براساس گزارش الجزیره، وی در ادامه تاکید کرد که ما نمی‌خواهیم شاهد درگیری بین ایران و آمریکا باشیم. دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس نیز دوشنبه شب گفته بود که اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسانی بدهند. وزیر خارجه انگلیس همچنین تهدید کرد لندن بعد از خروج از اتحادیه اروپا نظام تحریمی تازه‌ای تعریف می‌کند تا با آن بتواند تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کند.
فارسفارس6 روز قبل
نخست وزیر انگلیس درباره تنش بین ایران و آمریکا گفت، مهمترین مساله این است که تنش در منطقه افزایش پیدا نکند، بیایید تنش‌ها را کم کنیم. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در واکنش به سقوط هواپیمای اوکراینی با بیان اینکه ما نباید دیگر شاهد افزایش تنش در منطقه باشیم گفت: ایران یک اشتباه وحشتناک مرتکب شد. براساس گزارش الجزیره، وی در ادامه تاکید کرد که ما نمی‌خواهیم شاهد درگیری بین ایران و آمریکا باشیم. دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس نیز دوشنبه شب گفته بود که اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسانی بدهند. وزیر خارجه انگلیس همچنین تهدید کرد لندن بعد از خروج از اتحادیه اروپا نظام تحریمی تازه‌ای تعریف می‌کند تا با آن بتواند تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کند.
ایلناایلنا6 روز قبل
وزیر خارجه انگلیس تاکید کرد که در حال بازنگری تدابیر امنیتی سفارت انگلستان در ایران هستیم. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس در خصوص رفتار خارج از عرف «راب مک ایر» سفیر این کشور در تهران، مدعی شد: «به دلیل رفتاری که با سفیر ما شد، در حال بازبینی و بررسی تدابیر امنیتی سفارتخانه هستیم. این دستگیری نقض قوانین بین‌المللی است». وی در ادامه افزود که اتحاد فرا آتلانتیکی در مورد ایران بسیار مهم است. اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسان ارسال کنند.
رکنارکنا6 روز قبل
آخرین بار که انگلستان توسط ایالات متحده به مسیر بدنامی کشیده شد، جنگ عراق بود. مسئله چگونه حل و فصل می‌شود؟ یک مسیر شرافتمندانه تغییر را در پیش بگیرید و طبق دستور دادگاه، بدهی خود به ایرانیان را بپردازید. ۲) طی بیست ماه، سه کشور اروپایی عضو برجام - با پیروی از سیاست انگلستان در جلب رضایت ایالات متحده- به دیکته‌های آمریکا تن داده است. تروئیکای اروپا می‌تواند برجام را حفظ کند ولی نه با جلب رضایت قلدر و اعمال فشار بر ایران که به برجام پایبند بوده است. در عوض، اروپا باید شجاعت این را داشته باشد که به تعهدات خود عمل کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
اعتمادآنلاین| پس از بازداشت موقت سفیر لندن در یک تجمع غیرقانونی در تهران، وزارت خارجه انگلیس می‌گوید در حال بررسی امنیت سفارتخانه خود در ایران هستند. به نوشته خبرگزاری رویترز، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس از بازنگری در تدابیر امنیتی در سفارتخانه این کشور در تهران خبر داد. بر این اساس، راب طی سخنرانی در پارلمان انگلیس با ادعای اینکه بازداشت سفیر این کشور غیرقانونی بود، گفت: «به دلیل رفتاری که با سفیر شد، ما در حال بازنگری در تدابیر امنیتی سفارتخانه هستیم». او همچنین مدعی شد اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسانی بدهند. وزیر خارجه انگلیس همچنین تهدید کرد لندن بعد از خروج از اتحادیه اروپا نظام تحریمی تازه‌ای تعریف می‌کند تا با آن بتواند تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
اعتمادآنلاین| «یسرائیل کاتس» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی، اعلام کرد از اقدام سفیر انگلیس در ایران که در یک تجمع غیرقانونی در مقابل دانشگاه امیرکبیر حضور یافته بود حمایت می‌کند. او در نامه‌ای که برای دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس نوشت، اعلام کرد: «در مقابل رفتار وحشتناک مقامات ایران در قبال سفیر شما در تهران ابراز حمایت و همبستگی می‌کنم.» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی این نامه را روز گذشته برای حمایت از همتای انگلیسی خود ارسال کرد. هر چند ساعاتی بعد به دلیل آنکه از مصونیت قضایی دیپلمات‌ها برخوردار بود، آزاد شد. دولت انگلیس این رفتار ایران را محکوم کرده و آن را نقض کنوانسیون وین دانسته است. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
همشهریهمشهری6 روز قبل
آخرین بار که انگلستان توسط ایالات متحده به مسیر بدنامی کشیده شد، جنگ عراق بود. مسئله چگونه حل و فصل می‌شود؟ یک مسیر شرافتمندانه تغییر را در پیش بگیرید و طبق دستور دادگاه، بدهی خود به ایرانیان را بپردازید. ۲) طی بیست ماه، سه کشور اروپایی عضو برجام - با پیروی از سیاست انگلستان در جلب رضایت ایالات متحده- به دیکته‌های آمریکا تن داده است. تروئیکای اروپا می‌تواند برجام را حفظ کند ولی نه با جلب رضایت قلدر و اعمال فشار بر ایران که به برجام پایبند بوده است. در عوض، اروپا باید شجاعت این را داشته باشد که به تعهدات خود عمل کند.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
نخست وزیر انگلیس درباره تنش بین ایران و آمریکا گفت، مهمترین مساله این است که تنش در منطقه افزایش پیدا نکند، بیایید تنش‌ها را کم کنیم. خبرگزاری فارس: «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در واکنش به سقوط هواپیمای اوکراینی با بیان اینکه ما نباید دیگر شاهد افزایش تنش در منطقه باشیم گفت: ایران یک اشتباه وحشتناک مرتکب شد. براساس گزارش الجزیره، وی در ادامه تاکید کرد که ما نمی‌خواهیم شاهد درگیری بین ایران و آمریکا باشیم. دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس نیز دوشنبه شب گفته بود که اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسانی بدهند. وزیر خارجه انگلیس همچنین تهدید کرد لندن بعد از خروج از اتحادیه اروپا نظام تحریمی تازه‌ای تعریف می‌کند تا با آن بتواند تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 روز قبل
وزیر امور خارجه در توئیتر خود نوشت: انگلستان در حال تقلید رفتار ایالات متحده است و کورکورانه با ماجراجویی تروریستی او همدستی می‌کند. قدس آنلاین: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر به سخنان مقامات انگلیسی در تهدید ایران واکنش نشان داد. وی در این رشته توئیت نوشت: اشتباه دیپلماتیک؟ انگلستان در حال تقلید رفتار ایالات متحده است و کورکورانه با ماجراجویی تروریستی او همدستی می‌کند. آخرین بار که انگلستان توسط ایالات متحده به مسیر بدنامی کشیده شد، جنگ عراق بود. «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس روز گذشته (دوشنبه) در پارلمان این کشور، ایران را به اعمال تحریم بیشتر بعد از خروج کشورش از اتحادیه اروپا تهدید کرده بود.
افکارنیوزافکارنیوز6 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشبوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در واکنش به سقوط هواپیمای اوکراینی با بیان اینکه ما نباید دیگر شاهد افزایش تنش در منطقه باشیم گفت: ایران یک اشتباه وحشتناک مرتکب شد. اخبار سیاسی- براساس گزارش الجزیره، وی در ادامه تاکید کرد که ما نمی‌خواهیم شاهد درگیری بین ایران و آمریکا باشیم. نخست وزیر انگلیس در بخش دیگری از صحبتهای خود تاکید کرد که باید توافق هسته‌ای را با توافق ترامپ جایگرین کنیم! دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس نیز دوشنبه شب گفته بود که اروپا و آمریکا باید در برابر ایران متحد باشند تا به این کشور پیامی محکم و یکسانی بدهند. وزیر خارجه انگلیس همچنین تهدید کرد لندن بعد از خروج از اتحادیه اروپا نظام تحریمی تازه‌ای تعریف می‌کند تا با آن بتواند تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کند.

به انتهای لیست رسیدید