آخرین و مهم‌ترین اخبار دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

اخبار «دونالد ترامپ»

ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
ساعت ۲۴-عوامل ژئوپولیتیکی یکی از دلایل کاهش سهم ایران از بازار جهانی پسته است. اسپانیا، چین، استرالیا، قزاقستان، رومانی و اوکراین نیز از دیگر کشورهایی هستند که برای تولید پسته سرمایه‌گذاری کرده‌اند. دگرش‌های اقلیمی و چهار سال متوالی خشکسالی در کاهش تولید پسته در ایران نقش مهم‌تری دارد. به گفته‌ محمد صالحی، رئیس هیئت مدیره انجمن پسته ایرانیان، "زمستان‌ها به اندازه کافی برای محصول پسته سرد نیستند و تابستان‌ها هم بیش از حد گرم هستند. بازگشت ایران به جایگاه نخست تولید پسته در جهان بدون یک دگرش جامع در سیاست‌گذاری، امکان‌پذیر نیست.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، آلفونسو مورالس رئیس پلیس میلواکی گفت: یک مرد مسلح در کارخانه تولید نوشیدنی اقدام به تیراندازی به سوی همکارانش کرده و در جریان این تیراندازی حداقل ۵ نفر کشته شده‌اند. رئیس پلیس میلواکی افزود: در این تیراندازی هیچ شخص دیگری زخمی نشده است. وی اظهار داشت: جسد این فرد مسلح به همراه ۵ قربانی دیگر در یکی از ساختمان‌های این کارخانه پیدا شده است. به نظر می‌رسد این فرد مسلح به تنهایی نسبت به این جنایت اقدام کرده و همدست دیگری نداشته است. طی سال گذشته بیش از ۴۱۷ نفر در آمریکا بر اثر تیراندازی‌های دسته جمعی کشته شده‌اند که بالاترین رقم از سال ۲۰۱۳ به شمار می‌رود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۵ درصد افزایش یافت و به ۱۶۴۸ دلار و ۱۴ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۴ درصد افزایش، به ۱۶۵۰ دلار و ۱۰ سنت رسید. در بازار سایر فلزات ارزشمند هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰٫۵ درصد افزایش، ۲۸۰۲ دلار و ۲۸ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫۸ درصد افزایش یافت و به ۹۱۷ دلار و ۷۳ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰٫۷ درصد افزایش یافت و به ۱۸ دلار و یک سنت رسید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 ساعت قبل
مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری نوشت: امروز ما دوباره تاکید می‌کنیم که کریمه متعلق به اوکراین است. ایالات متحده هرگز ادعاهای حاکمیتی روسیه بر این شبه جزیره را به رسمیت نشناخته و به رسمیت نخواهد شناخت. ۲۷ فوریه ۲۰۱۴ مجلس کریمه برگزاری یک رفراندوم برای تعیین وضعیت این شبه جزیره را اعلام کرد. این رفراندوم منجر به اعلام تحریم‌های آمریکا علیه روسیه شد، به بهانه آنچه مداخله مسکو در امور داخلی اوکراین توصیف شد. به گفته ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، مساله تعلق ارضی این شبه جزیره «به لحاظ تاریخی بسته شده است.»
ایسناایسنا19 ساعت قبل
قیمت طلا در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر گسترش سریع ویروس کرونا در خارج از چین که تقاضا برای خرید این فلز به عنوان دارایی مطمئن را برانگیخت افزایش یافت. به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۵ درصد افزایش یافت و به ۱۶۴۸ دلار و ۱۴ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۴ درصد افزایش، به ۱۶۵۰ دلار و ۱۰ سنت رسید. به گفته دانیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ، تقاضا برای خرید دارایی امن در حال حاضر به دلیل تبعات اقتصادی منفی ویروس کرونا بالا است. در این بین سرمایه‌ گذاران پیش‌بینی می‌کنند بانک مرکزی آمریکا برای تعدیل اثرات منفی ویروس کرونا بر اقتصاد نرخ‌های بهره را کاهش دهند.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
رشد درآمد خانوارها در ۴۸ ایالت آمریکا از زمان روی کار آمدن ترامپ کاهش داشته است. پنج‌شنبه///کاهش رشد درآمد خانوارهای آمریکاییرشد درآمد خانوارها در ۴۸ ایالت آمریکا از زمان روی کار آمدن ترامپ کاهش داشته است. به گزارش ایسنا، پایگاه خبری امریکن پراسپکت در گزارشه به بررسی رشد درآمد خانوارهای آمریکایی در دوران ریاست جمهوری ترامپ و اوباما پرداخته که طی آن مشخص شده است تنها دو ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا شاهد افزایش رشد متوسط درآمد خانوارهای خود طی دوران ریاست جمهوری ترامپ بوده‌اند. بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ متوسط رشد درآمد خانوارهای آمریکایی ۲٫۷ درصد بوده است که این رقم برای دوران ریاست جمهوری اوباما ۵٫۸ درصد بوده است. دونالد ترامپ برای پیروزی مجدد خود در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر حساب ویژه‌ای بر روی مسائل اقتصادی باز کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
مجموعه این خبر‌ها بیانگر آن بود که آمریکایی‌ها روی انتخابات اسفند حساب ویژه‌ای باز کرده و آن را نقطه بی‌بازگشت افول انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن می‌دانستند. اما انتخابات اسفند در فضای دیگری برگزار شد. ثانیا مقاومت منطقه که در ماه‌های اخیر زیر فشار سنگین آمریکا و عوامل آن قرار داشت، نتایج انتخابات دوم اسفند ایران را یک نقطه آغاز برای عادی شدن شرایط منطقه و بازگشت منطقه به سیاست «تثبیت مقاومت» ارزیابی کردند. البته نمی‌خواهیم درباره قالیباف اغراق کنیم و ایشان را در تراز سردار سلیمانی قرار دهیم. پیام پیروزی طرفداران مقاومت، به خصوص پس از شهادت مظلومانه سردار سلیمانی به دست آمریکا که یک نوعی افسردگی را در منطقه پدید آورده بود، روح تازه‌ای به حساب می‌آمد که در کالبد نظام دمیده شده است و از رویکرد قاطع ملت به نامزد‌های طرفدار مقاومت خبر می‌داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری نوشت: امروز ما دوباره تاکید می‌کنیم که کریمه متعلق به اوکراین است. ایالات متحده هرگز ادعاهای حاکمیتی روسیه بر این شبه جزیره را به رسمیت نشناخته و به رسمیت نخواهد شناخت. ۲۷ فوریه ۲۰۱۴ مجلس کریمه برگزاری یک رفراندوم برای تعیین وضعیت این شبه جزیره را اعلام کرد. این رفراندوم منجر به اعلام تحریم‌های آمریکا علیه روسیه شد، به بهانه آنچه مداخله مسکو در امور داخلی اوکراین توصیف شد. به گفته ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، مساله تعلق ارضی این شبه جزیره «به لحاظ تاریخی بسته شده است.»
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش اسکای نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در یک نشست خبری در کاخ سفید در مورد شیوع ویروس کرونا، با بیان این که سطح تهدید این اپیدمی در آمریکا در حال حاضر بسیار پایین است، گفت: اولویت اصلی ما سلامتی و امنیت مردم آمریکا است. رئیس جمهوری آمریکا همچنین اعلام کرد که مرزهای هوایی این کشور به روی پروازها از مبدا برخی کشورهای درگیر مسدود شده و از ورود مسافران غیر آمریکایی از چین به ایالات متحده جلوگیری می‌شود. ترامپ همچنین مدعی شد که آمریکا در صدر کشورهایی است که بهترین آماده‌سازی و امکانات را برای مقابله با ویروس کرونا و شیوع آن دارند. ترامپ در پاسخ به این پرسش که آیا دولت ایالات متحده قصد دارد محدودیت سفر در مورد برخی کشورهای درگیر اپیدمی کرونا از جمله کره جنوبی و ایتالیا اعمال کند گفت، چنین اقدامی در حال حاضر در دستور کار قرار ندارد. رئیس جمهور آمریکا همچنین اعلام کرد که مایک پنس معاون خود را سرپرست تیم ویژه مقابله با کرونا و مسئول هماهنگی با تمامی دستگاه‌های مربوطه کرده است.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
شش سال پس از آنکه شبه جزیره کریمه اعلام کرد برای اتحاد دوباره به روسیه رفراندومی برگزار می‌کند، وزیر خارجه آمریکا امروز (پنج‌شنبه) گفت، ایالات متحده از مسکو می‌خواهد تا به «اشغال کریمه» پایان دهد. ایالات متحده هرگز ادعاهای حاکمیتی روسیه بر این شبه جزیره را به رسمیت نشناخته و به رسمیت نخواهد شناخت. ما از روسیه می‌خواهیم تا به اشغال کریمه پایان دهد. ۲۷ فوریه ۲۰۱۴ مجلس کریمه برگزاری یک رفراندوم برای تعیین وضعیت این شبه جزیره را اعلام کرد. به گفته ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، مساله تعلق ارضی این شبه جزیره «به لحاظ تاریخی بسته شده است.»
ایرناایرنا19 ساعت قبل
به موجب بند ۳۶ برجام نیز این تعهدات کاهش یافت و مقوله‌ای خارج از تفاهم برجام نبود. این کاهش تعهدات ایران با وجود اینکه در چارچوب برجام بود اما شرایط را تا حدودی بحرانی کرد و تهدیدهای اروپا را نسبت به ایران جدی‌تر کرد اما هیچ‌کدام نتوانست ایران را از تصمیم خود منصرف کند. این کاهش تعهدات ایران با وجود اینکه در چارچوب برجام بود اما شرایط را تا حدودی بحرانی کرد و تهدیدهای اروپا را نسبت به ایران جدی‌تر کرد اما هیچ‌کدام نتوانست ایران را از تصمیم خود منصرف کند. حتی شاهد بودیم در مساله fatf نیز با نرمشی بزرگ اذعان کردند هرگاه ایران لوایح را تصویب کند نام ایران را از لیست سیاه خارج خواهند کرد. بنابراین می‌توان گفت گام‌های جدی ایران از جمله کاهش تعهدات هسته‌ای مفید واقع شده است و جدیت ایران را به طرف مقابل سرانجام توانست ثابت کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
یکی از بزرگ‌ترین نشانه‌های افول آمریکا، به مهم‌ترین شاخصه قدرت این کشور یعنی موضوعات اقتصادی مربوط است. آمریکا در پایان جنگ عراق، ۷ تریلیون دلار بدهی داشت، اما این بدهی در روز‌های پایانی سال ۲۰۱۸ به حدود ۲۲ تریلیون دلار رسید. فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) چشم‌انداز بدتری را برای اقتصاد این کشور در پایان سال جاری میلادی پیش‌بینی و اعلام کرد که بدهی آمریکا در واپسین روز‌های دسامبر ۲۰۲۰ به ۲۴ تریلیون دلار خواهد رسید. بر اساس این گزارش، سهم آمریکا از اقتصاد جهانی از ۲۰٫۵ تریلیون دلار به زیر ۲۰ درصد طی دو سال آینده می‌رسد. آمریکا در برهه افول، همه نشانه‌های یک قدرت به‌ظاهر قوی و شکست‌ناپذیر را حتی بیش از گذشته دارد، اما ساختار‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی‌اش از درون خورده شده است؛ همان‌گونه که «تد گالن»، اندیشمند آمریکایی، آمریکا را مبتلا به «افول موریانه‌ای» (Termite Decline) مداوم می‌داند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی به تلاش‌های سناتورهای آمریکایی برای کشاندن واشنگتن و تهران به میز مذاکرات پرداخت و نوشت: دیپلماسی هسته‌ای آمریکا با ایران به یک مانع برخورد کرده است. دو سناتور ضدایرانی از هر دو حزب آمریکا در تلاشی هماهنگ به‌دنبال ترسیم طرحی هستند که اعتقاد دارند می‌تواند منجر به یک توافق بهتر شود. در واقع ایده منندز و گراهام آن است که ایالات‌متحده می‌تواند یک توافق هسته‌ای جدید را همزمان به ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیشنهاد دهد. اما ایران نیز می‌تواند در ازای موافقت با این طرح، خود را از بخشی از تحریم‌ها رها کند. گراهام در این باره می‌گوید: «معتقدم که توافق هسته‌ای کنونی با ایران از اساس خود دچار نقص‌های شدیدی است، اما این به منزله پایان قصه نیست.
ایلناایلنا20 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری ایالات متحده معاون خود را به سمت رئیس تیم مقابله با ویروس «کرونا» منصوب کرد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، شامگاه چهارشنبه گفت که «مایک پنس» معاون خود را به سمت رئیس تیم مقابله با ویروس «کرونا» منصوب کرد. ترامپ رو زگذشته در جمع خبرنگاران گفت: «مایک پنس را ریاست تیم مقابله با کرونا منصوب می‌کنم و او به من پاسخگو خواهد بود. در این تیم مایک با شماری زیادی از متخصصان و پزشکان کار می‌کند که آدم‌های محشری هستند. با این افراد صحبت کرده‌ام و آن‌ها عالی هستند.» وی در ادامه گفت: «اولیوت ما سلامت و امنیت مردم آمریکا است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
اردوغان برای سوریه و روسیه خط و نشان کشیده است و روسیه از نشست چهارجانبه ادلب با حضور فرانسه و آلمان و ترکیه سرباز زده است. روس‌ها می‌گویند ترکیه باید به توافقات سوچی و ادنا پایبند باشد و ترکیه می‌گوید پایبند هستم. از سوی دیگر دیمتری پسکوف سخنگوی دولت پوتین از دیدار احتمالی روحانی، پوتین و اردوغان خبر داده است. در دیگر موضوعات مانند اشغال بخش ترک نشین قبرس، حضور در لیبی ترکیه مجبور به بازنگری در سیاست هایش است. اردوغان در این راه به تنهایی قادر نیست خود ببرد و بدوزد؛ برای سوریه، لیبی، قبرس و غیره نیز طبیعتا نمی‌تواند به تنهایی بدوزد.
تابناکتابناک20 ساعت قبل
وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دشمن فضاسازی برای افزایش نرخ ارز است، افزود: قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF فرصت جدیدی برای معاندان ایجاد کرد تا با ایجاد التهاب کاذب به گرانی نرخ ارز دامن بزنند. مردم در بازار ارز و سکه سرمایه گذاری نکنند و با مشاوره مالی به دنبال سرمایه گذاری در بازار سرمایه باشند. به نقل از دنیای اقتصاد؛ عامل اول به نوسانات بازار ارز و سکه بازمی‌گردد که سبب شده بخشی از تقاضا فعلا برای ورود به بازار مسکن دست نگه دارند. علاوه بر این رانا با کاهش پنج میلیون تومانی با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با کاهش یک میلیون تومانی با قیمت ۱۰۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۰۸ با کاهش هشت میلیون تومانی با قیمت ۴۶۰ میلیون تومان و سمند EF۷ با کاهش سه میلیون تومانی با قیمت ۱۱۵ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت. کف قیمت در این بازار ۵/ ۴۹ هزار تومان و سقف قیمت ۵۰ هزار تومان بود.

بببینید | واکنش خنده‌دار کمدین معروف آمریکایی به هندی صحبت کردن ترامپ

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
مجموعه این خبرها بیانگر آن بود که آمریکایی‌ها روی انتخابات اسفند ماه حساب ویژه‌ای باز کرده و آن را نقطه بی‌بازگشت افول انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن می‌دانستند. اما انتخابات اسفند ماه در فضای دیگری برگزار شد. ۲- انتخابات مجلس ایران از نظر کیفی برای منطقه خیلی معنادار بود. ثانیا مقاومت منطقه که در ماه‌های اخیر زیر فشار سنگین آمریکا و عوامل آن قرار داشت، نتایج انتخابات دوم اسفند ایران را یک نقطه آغاز برای عادی شدن شرایط منطقه و بازگشت منطقه به سیاست «تثبیت مقاومت» ارزیابی کردند. نتایج انتخابات ایران، فضای روانی لبنان را برای حزب‌الله در وضعیت بهتری قرار‌ داد و از این رو به فاصله کوتاهی پس از انتخابات ایران، موانع داخلی شکل‌گیری دولت «حسام دیاب» برطرف شد و توانست به اجماع داخلی دست یابد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
یسرائیل کاتس وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، در یک مناظره تلویزیونی، اظهارات ساندرز را شوک آور توصیف کرده بود. کاتس افزود ساندرز در آن زمان صحبت می‌کرد بدون اینکه وضعیت حقیقی نوار غزه را درک کند. حمله مجدد لیبرمن به نتانیاهوخبر دیگر اینکه وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی و رئیس حزب موسوم به اسرائیل خانه ما اعلام کرد دولت آتی اسرائیل را بدون حضور نتانیاهو تشکیل خواهد داد. آویگدور لیبرمن گفت قصد دارد دولت جدید اسرائیل را بدون بنیامین نتانیاهو نخست وزیر فعلی و رئیس حزب لیکود تشکیل دهد. خبر دیگر اینکه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت گابی اشکنازی (رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی) برای پیوستن به حزب لیکود تلاش کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دونالد ترامپ در تازه‌ترین توئیت خود درباره کرونا نوشت: ««سی‌ان‌ان» و «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» دارند «تمام تلاششان را به کار می‌بندند تا از [ویروس کرونا] بدترین تصویر را به نمایش گذاشته و بازارها را هراسان کنند. ‏آمریکا در بهترین وضع ممکن است.» این در حالی است که نمایندگان مجلس آمریکا از جمله نانسی پلوسی و میت رامنی به بودجه کاخ سفید برای مبارزه با کرونا با ترامپ دچار دجال لفظی شده‌اند. (اینجا) ۳۱۰ ۳۱۰
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری الجزیره، «آلکس ایزر» وزیر بهداشت آمریکا روز چهارشنبه از شناسایی ۱۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد. طی روزهای اخیر تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا از جمله سناتور «چاک شومر» رهبر دموکرات‌های سنا از سردرگمی دولت این کشور در مقابله با ویروس کرونا به‌شدت انتقاد کرده‌اند. سناتور چاک شومر روز گذشته در گفتگو با خبرنگاران ضمن انتقاد از بی‌اعتنایی دولت ترامپ به شیوع روزافزون ویروس کرونا در آمریکا اعلام کرد: «وقتی شما رئیس جمهوری را در رأس قدرت دارید که به دانش بدبین است و به کارشناسان اهانت می‌کند و شواهد نادرست ارائه می‌کند این موضوع سبب می‌شود که به‌فکر آمادگی نهادها و سازمان‌ها نباشد.» انتهای پیام/.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز چهارشنبه از تمرکز رسانه‌های منتقدش بر روی اخبار مربوط به ویروس «کرونا» انتقاد کرد. «نانسی مسونیر» از مقامات این مرکز روز سه‌شنبه گفت شیوع کرونا در آمریکا اجتناب ناپذیر است. ویروس کرونا تا کنون ۸۰ هزار نفر را در دنیا مبتلا کرده و موجب مرگ ۳۰۰۰ نفر عمدتا در چین شده است. با وجود این، نمایندگان کنگره آمریکا در روزهای گذشته به شدت از دونالد ترامپ بابت سیاست‌های ضعیف برای مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرده‌اند. او در توئیتر نوشت: «من از درخواست بودجه رقت‌‌انگیز و نامناسب رئیس‌جمهور ترامپ انتقاد نکردم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
مجموعه این خبرها بیانگر آن بود که آمریکایی‌ها روی انتخابات اسفند ماه حساب ویژه‌ای باز کرده و آن را نقطه بی‌بازگشت افول انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن می‌دانستند. اما انتخابات اسفند ماه در فضای دیگری برگزار شد. ۲- انتخابات دوم اسفند ایران از نظر کیفی برای منطقه خیلی معنادار بود. ثانیا مقاومت منطقه که در ماه‌های اخیر زیر فشار سنگین آمریکا و عوامل آن قرار داشت، نتایج انتخابات دوم اسفند ایران را یک نقطه آغاز برای عادی شدن شرایط منطقه و بازگشت منطقه به سیاست «تثبیت مقاومت» ارزیابی کردند. نتایج انتخابات ایران، فضای روانی لبنان را برای حزب‌الله در وضعیت بهتری قرار داد و از این رو به فاصله کوتاهی پس از انتخابات ایران، موانع داخلی شکل‌گیری دولت «حسام دیاب» برطرف شد و توانست به اجماع داخلی دست یابد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه تایمز اسرائیل، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به اظهارات روز گذشته برنی سندر، نامزد پیشتاز دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش نشان داد و گفت: اظهارات سندرز «شوکه‌کننده و تکان دهنده» است. وی در ادامه افزود: "به نظر من دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اقدام مهمی را اتخاذ کرد. او این واقعیت را که قدس پایتخت مردم یهود و پایتخت اسرائیل است را به رسمیت شناخت". این اظهارات برنی سندرز که پیشینه‌ای یهودی دارد، در نوع خود دومین بار است که علیه عقاید یهودی ایراد می‌شود. او تاکید کرد که در صورت راهیابی به کاخ سفید، گزینه بازگرداندن سفارت آمریکا از بیت‌المقدس به تل آویو را بررسی می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
مجموعه این خبرها بیانگر آن بود که آمریکایی‌ها روی انتخابات اسفند ماه حساب ویژه‌ای باز کرده و آن را نقطه بی‌بازگشت افول انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن می‌دانستند. اما انتخابات اسفند ماه در فضای دیگری برگزار شد. ۲- انتخابات دوم اسفند ایران از نظر کیفی برای منطقه خیلی معنادار بود. ثانیا مقاومت منطقه که در ماه‌های اخیر زیر فشار سنگین آمریکا و عوامل آن قرار داشت، نتایج انتخابات دوم اسفند ایران را یک نقطه آغاز برای عادی شدن شرایط منطقه و بازگشت منطقه به سیاست «تثبیت مقاومت» ارزیابی کردند. نتایج انتخابات ایران، فضای روانی لبنان را برای حزب‌الله در وضعیت بهتری قرار داد و از این رو به فاصله کوتاهی پس از انتخابات ایران، موانع داخلی شکل‌گیری دولت «حسام دیاب» برطرف شد و توانست به اجماع داخلی دست یابد.
تابناکتابناک1 روز قبل
در بازار ارز، شاخص دلار از ۹۹٫۳ واحد دیروز، تا ۹۹٫۱۱۵ واحد پایین آمد. نرخ برابری ین ژاپن با دلار آمریکا از ۱۱۰٫۱۲ واحد دیروز تا ۱۱۰٫۴۴ واحد تضعیف شد. یوآن چین هم ۰٫۱۵ درصد در بازار‌های خارجی افت کرد تا نرخ برابری آن با دلار به ۷٫۰۲۳۴ واحد برسد. هر سکه یک گرمی نیز ۹۶۰ هزار تومان قیمت گذاری و هر گرم طلای ۱۸ عیار، به رقم ۶۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. ♦ برای اطلاع از جدیدترین قیمت دلار در بازار امروز تهران، به کانال «تابناک» در تلگرام بپیوندید
الفالف3 روز قبل
رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر به هند در سخنانی اعلام کرد که متعهد به فروش تسلیحات به هند است. گروه جهان الف، ۵ اسفند ۱۳۹۸، ۲۰:۵۱ ۳۹۸۱۲۰۵۱۷۹به گزارش مهر به نقل از اسکای نیوز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که صبح امروز وارد هند شده است، در شهر احمدآباد به ارائه سخنرانی پرداخت. ترامپ در سخنان خود با تاکید بر تعهد واشنگتن در برابر هند برای گسترش همکاری‌های تجاری، همچنین بر مقابله با تروریسم تاکید کرد. در سفر رئیس جمهور آمریکا به هند، او همچنین خواستار دسترسی بیشتر شرکت‌های آمریکایی به بازار شیر و لبنیات هند و کاهش کنترل قیمت دارو توسط مقام‌های دهلی نو شد. صبح امروز هواپیمای حامل دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا وارد فرودگاه «احمدآباد» هند شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که صبح امروز وارد هند شده است، در شهر احمدآباد به ارائه سخنرانی پرداخت. ترامپ در سخنان خود با تاکید بر تعهد واشنگتن در برابر هند برای گسترش همکاری‌های تجاری، همچنین بر مقابله با تروریسم تاکید کرد. دونالد ترامپ همچنین خود را عاشق هند عنوان کرد و مدعی دوست وفاداری در برابر مردم هند شد و در عین حال تاکید کرد که آمریکا آماده فروش تجهیزات نظامی به هند است. در سفر رئیس جمهور آمریکا به هند، او همچنین خواستار دسترسی بیشتر شرکت‌های آمریکایی به بازار شیر و لبنیات هند و کاهش کنترل قیمت دارو توسط مقام‌های دهلی نو شد. صبح امروز هواپیمای حامل دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا وارد فرودگاه «احمدآباد» هند شد.

عکس| تلاش‌‌های «مودی» برای بزک کردن هند در دیدار «ترامپ»

18+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
ایرناایرنا3 روز قبل
به دنبال گسترش ویروس کرونای جدید از چین و ضربه‌ای که به اقتصاد این کشور وارد آمد، نگرانی از افزایش آسیب اقتصاد جهانی هم رو به فزونی است. بازار سهام اس اند پی ۵۰۰ هم ۲٫۸۲ درصد معادل ۹۰ واحد، سقوط ارزش داشت و نمودار بازار بورس نزدک هم ۳٫۳۲ درصد معادل ۳۱۴ واحد رو به پایین حرکت کرد. علاوه بر بازار آمریکا، سهام ایتالیا به دلیل گسترش کوید-۱۹ و تایید ۱۵۲ مورد مبتلا به این ویروس، به طور روشنی حدود ۵٫۸۴ درصد معادل ۱۹۴۵ واحد سقوط کرد. گزارش‌های تایید شده‌ای از کره جنوبی و ایران هم منتشر شده است که همه اینها اقتصاد جهانی را با یک حرکت ضعیف و آهسته مواجه کرد. وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه هم در نشست وزیران مالی گروه ۲۰ گفته بود که اقتصاد جهانی با رکود مواجه بود که این روند با گسترش ویروس کرونای جدید تقویت شد.

به انتهای لیست رسیدید

دونالد ترامپ

دونالد جان ترامپ (به انگلیسی: Donald John Trump) (زاده ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ میلادی) چهل و پنجمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا است. وی پیش از ورود به سیاست کارآفرین و یک چهرهٔ تلویزیونی بود. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار دونالد ترامپ، رئیس جمهورایالات متحده آمریکا را می‌خوانید. ویکی‌پدیا