آخرین و مهم‌ترین اخبار دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

اخبار «دونالد ترامپ»

اقتصادنیوزاقتصادنیوزچند ثانیه قبل
هزینه‌های خرید تسلیحات نظامی کشورهای حوزه خلیج فارس در سال‌های اخیر به شکل بی سابقه‌ای افزایش پیدا کرده است. خریدهای چندصد میلیارد دلاری در حاشیه خلیج فارسروزنامه «الشرق» قطر در خصوص رقابت‌های تسلیحاتی در خاورمیانه می‌نویسد: برخی از کشورهای منطقه در خط فعالیت هسته‌ای وارد شده‌اند و مقاصد نظامی خاص خود را دنبال می‌کنند. یکی از این عوامل تهدیدهایی است که امنیت این کشور در نتیجه ناآرامی‌های داخلی و افزایش قدرت نظامی کشورهای منطقه است. آمریکا حضور نیروهای خود را در منطقه خلیج فارس تقویت کرده است. او همواره این موضوع را ذکر می‌کنند که کشورهای عربی خلیج فارس بدون حمایت آمریکا نمی‌توانند دوام بیاورند و باید هزینه آن را پرداخت کنند.
صدا و سیماصدا و سیما8 دقیقه قبل
دو روز پیش وی در چاپ جدید کتاب خود درباره امپراتوری رم تحت عنوان «رویای رم» با تکرار اهانت‌های خود، اسلام را به عنوان عامل عقب ماندگی کشورهای مسلمان از غرب طی چندین قرن گذشته معرفی کرد. عجیب اینکه جانسون ادعا می‌کند جد بزرگش ترک عثمانی بوده و به همراه خانواده‌اش به انگلیس پناهنده شده بود؛ به عبارت دیگر او نیز مثل الگو و اسوه خود یعنی ترامپ، یک مهاجر است. ترامپ در سفر اخیر خود به انگلیس با دخالتی وقیحانه در امور داخلی کشور میزبان، انتخاب جانسون به عنوان رئیس حزب محافظه کار و جایگزین (ترزا می) نخست وزیر این کشور را خواستار شد. وی همچنین به چهار نماینده زن رنگین پوست کنگره گفته بود اگر زندگی در آمریکا را نمی‌پسندید به کشورتان بازگردید. جانسون که در دوره وزارت خود در امور خارجه انگلیس به ما ثابت کرد چیزی از امور بین المللی نمی‌داند، نیاز مبرمی به یادگیری فشرده تاریخ و مسائل مربوط به مسلمانان دارد. او باید بفهمد نقش مسلمانان در پیشرفت علم ریاضی، پزشکی، ستاره شناسی و فلسفه موجب خروج اروپا از دوره تاریکی و جهل شد و در واقع همین علوم عامل پیشرفت اروپا و نهضت علمی (در این قاره) بود. عامل عقب ماندگی جهان اسلام نه عقاید اسلامی بلکه دسیسه‌های استعمار غرب، فساد و نظام‌های دیکتاتوری است که سخن گفتن از آن در این مجال اندک نمی‌گنجد. به قدرت رسیدن نژادپرستان در آمریکا و انگلیس و برخی کشورهای اروپایی نه تنها امنیت و ثبات این کشورها بلکه همه کشورها را تهدید می‌کند و همین می‌طلبد هر چه سریعتر جبهه قدرتمندی در سطح جهان برای مقابله با افکار مسموم و نژادپرستانه آنان تشکیل شود؛ درست مثل همان رویه‌ای که برای مقابله با احزاب نازی و فاشیسم یعنی احزابی در پیش گرفته شد که با آرای مردمی به قدرت رسیدند.
انتخابانتخاب10 دقیقه قبل
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آمریکا از نظر ایجاد جنگ روانی در ایران خلع سلاح شده است، گفت: با وجود این‌که آمریکا جنگ تحریمی را راه انداخته، اما در نهایت ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات با انجام تحرکاتی بیشتر به ایران نزدیک شود. بعد از آن موضوع مذاکره را بیان کرده که با واکنش و موضع‌گیری‌های مقام معظم رهبری فهمیدند که نمی‌توانند مذاکره برای مذاکره را مطرح کنند. وی در جمع‌بندی اظهار کرد: در چنین شرایطی ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات دور دوم ریاست جمهوری آمریکا تحرکی از خود نشان دهد که این تحرک باعث نزدیکی بیشتر به ایران شود. البته این منوط به آن است که ترامپ خود تصمیم‌گیری کند نه این‌که گروه‌های افراطی در تصمیمات‌اش اثرگذار باشد. می‌توان اینگونه تعبیر کرد که هماهنگی کاری در آمریکا حاکم شده و آنها موضوع ایران را جدی گرفته از این‌رو مجموعه تحولات به سوی دیپلماسی است.
خبر فوریخبر فوری11 دقیقه قبل
پیشنهاد مامهم‌ترین رهبران جهان را که جنازه‌شان گم شده است بشناسید/ از ناپدید شدن هیتلر و شایعه زنده بودنش تا ناپدید شدن جنازه صدام و رضا شاه و حل کردن جسد تزار روسیه در اسیدسازوکار حزبی برای بررسی پرونده اخلاقی مدیران اصلاح طلب نداریم / «نجفی» عضو کارگزاران بود، چرا از انتصاب او حمایت کردند؟ / حاشیه‌های اخلاقی مدیران، اصلاح طلب و اصولگرا نمی‌شناسداینفوگرافی؛ تعداد ناوهای جنگی ۸ کشور اول جهان/ ایران در رتبه‌ چهارم قرار داردبنیاد مستضعفان؛ سازمانی با بیش از ۵۶ هزار میلیارد درآمد؟ / از شایعه ساخت باشگاه در دبی تا هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای یک ساختمانآمریکایی‌ها معتقدند ظریف سرشان کلاه گذاشته / ترامپ برای انتخابات به عکس یادگاری با روحانی نیاز دارد / آمریکا در جنگ با ایران پیروز نمی‌شودبیت‌کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟ / معرفی کامل این ارز دیجیتال
ساعت ۲۴ساعت ۲۴12 دقیقه قبل
ساعت ۲۴-یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آمریکا از نظر ایجاد جنگ روانی در ایران خلع سلاح شده است، گفت: با وجود این‌که آمریکا جنگ تحریمی را راه انداخته، اما در نهایت ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات با انجام تحرکاتی بیشتر به ایران نزدیک شود. بعد از آن موضوع مذاکره را بیان کرده که با واکنش و موضع‌گیری‌های مقام معظم رهبری فهمیدند که نمی‌توانند مذاکره برای مذاکره را مطرح کنند. وی در جمع‌بندی اظهار کرد: در چنین شرایطی ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات دور دوم ریاست جمهوری آمریکا تحرکی از خود نشان دهد که این تحرک باعث نزدیکی بیشتر به ایران شود. البته این منوط به آن است که ترامپ خود تصمیم‌گیری کند نه این‌که گروه‌های افراطی در تصمیمات‌اش اثرگذار باشد. می‌توان اینگونه تعبیر کرد که هماهنگی کاری در آمریکا حاکم شده و آنها موضوع ایران را جدی گرفته از این‌رو مجموعه تحولات به سوی دیپلماسی است.
مهرمهر13 دقیقه قبل
سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: در انتخابات ریاست جمهوری برخی وزرا تأیید و برخی تأیید نشدند، این نشان می‌دهد صرفا پست وزارت ملاک نبوده و کارآمدی هم دیده شده است. در صورت احراز غیرصحیح بودن این هزینه‌ها و گزارش آن، ما قطعا بررسی می‌کنیم و در بررسی صلاحیت افراد تأثیرگذار خواهد بود. سخنگوی شورای نگهبان همچنین یادآور شد: اجرای قانون، مشارکت را افرایش و دشمنی‌ها را کاهش داده و نهادها را کارآمدتر خواهد کرد. چرا که ما همیشه اعلام می‌کنیم درب شورای نگهبان به روی همه باز است. حضور جوانان در شورای نگهبان تأثیرگذار خواهد بودسخنگوی شورای نگهبان درباره ترکیب جدید شورای نگهبان گفت: در این زمینه حرف‌هایی می‌زنند که عموما اینگونه موارد برای شورا اهمیتی ندارد چرا که هر اتفاقی افتاده باشد از درون همین مجلس است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز17 دقیقه قبل
در حال حاضر ورود ارز به بازار با راحتی بیشتری صورت می‌گیرد به گونه‌ای که قیمت ارز در بازار آزاد به قیمت ارز در سامانه نیما نزدیک شده است و احتمال دارد که بازار ارز به سمت بازار تک نرخی حرکت کند. همین تصویب قوانین این خبر را به ما می‌داد که احتمالا باید منتظر کاهش قیمت ارز در بازار باشیم. این اقتصاددان تصریح کرد: به طور کلی به دلیل بازگشت ارز حاصل از صادرکنندگان پیش‌بینی می‌کردیم که قیمت ارز کاهش پیدا می‌کند، اما زمان و مقدار کاهش قیمت ارز قابل پیش‌بینی نبود. آینده قیمت دلاردل‌انگیزان در پاسخ به این سوال که آیا روند نزولی قیمت دلار تداوم پیدا می‌کند؟ افزود: به نظر می‌رسد تا زمانی که قیمت دلار در بازار آزاد به نرخ دلار در سامانه نیما برسد کاهش قیمت دلار ادامه دارد ولی بعد از آن بعید است که قیمت دلار کاهش پیدا کند. دل‌انگیزان افزود: پس از کاهش قیمت در بازار دلار قیمت طلا هم باید کاهش پیدا کند، هر چند که پیش‌بینی در جهت کاهش قیمت جهانی اونس طلا نداریم.
نامه‌نیورنامه‌نیور18 دقیقه قبل
حرف پومپئو به سرعت تاثیرش را بر قیمت نفت گذاشت به طوری که بهای هر بشکه نفت خام به ۵۷ دلار سقوط کرد و قیمت نفت معیار برنت هم به ۶۴ دلار در هر بشکه رسید. این کاهش قیمت به خصوص در مورد سکه و دلار به خوبی قابل مشاهده است. کاهش قیمت چند روز قبل از ۲۲ تیر یعنی در تاریخ ۱۹ تیر هم قابل مشاهده است. گزارشها و آمارها به خوبی تایید می‌کند که کاهش قیمتها با التهاب‌های اخیر در خلیج فارس همزمانی دارند. همین اعتماد بیشتر مردم هم باعث افزایش خرید و کاهش قیمتها گردید.
مهرمهر24 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، با خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت ماه سال گذشته، نوک پیکان تحلیلگران اقتصادی متوجه بازار نفت شد که باید با محدودیت عرضه نفت ایران دست و پنجه نرم می‌کرد. طبق تحلیل بلومبرگ، روسیه، کویت و عربستان سعودی از جمله کشورهایی بودند که در صورت کاهش عرضه نفت ایران به بازار می‌توانستند آن را جبران کنند. واردات نفت کره از ایران در نیمه اول سال جاری ۳۶٫۹ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. رکورد قبلی مربوط به ماه آوریل (فوروردین- اردیبهشت ۹۸) ۱۲٫۶۸ میلیون بشکه در روز بود. واردات نفت هند از ایران کاهش یافت / ‏جایگزینی‬ نبودواردات نفت هند در ژوئن امسال یعنی یک ماه پس از لغو معافیت‌ها از تحریم نفتی ایران ۱۳٫۳۳ درصد کاهش داشت و به ۱۱٫۰۳ میلیارد دلار رسید، افت قابل توجه واردات نفت هند نشان می‌دهد این کشور نتوانسته است جایگزینی برای نفت ایران پیدا کند.
الفالف27 دقیقه قبل
گروه سیاسی الف، ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۵۰ ۳۹۸۰۴۲۷۰۴۹یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آمریکا از نظر ایجاد جنگ روانی در ایران خلع سلاح شده است، گفت: با وجود این‌که آمریکا جنگ تحریمی را راه انداخته، اما در نهایت ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات با انجام تحرکاتی بیشتر به ایران نزدیک شود. بعد از آن موضوع مذاکره را بیان کرده که با واکنش و موضع‌گیری‌های مقام معظم رهبری فهمیدند که نمی‌توانند مذاکره برای مذاکره را مطرح کنند. وی در جمع‌بندی اظهار کرد: در چنین شرایطی ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات دور دوم ریاست جمهوری آمریکا تحرکی از خود نشان دهد که این تحرک باعث نزدیکی بیشتر به ایران شود. البته این منوط به آن است که ترامپ خود تصمیم‌گیری کند نه این‌که گروه‌های افراطی در تصمیمات‌اش اثرگذار باشد. می‌توان اینگونه تعبیر کرد که هماهنگی کاری در آمریکا حاکم شده و آنها موضوع ایران را جدی گرفته از این‌رو مجموعه تحولات به سوی دیپلماسی است.
خبر فوریخبر فوری28 دقیقه قبل
مشاهدات نشان می‌دهد کاهش قیمت سکه و دلار و حتی خودرو بعد از تنش‌های اخیر ایران و آمریکا و عدم درگیری نظامی بین طرفین آغاز شد. این کاهش قیمت به خصوص در مورد سکه و دلار به خوبی قابل مشاهده است. کاهش قیمت چند روز قبل از ۲۲ تیر یعنی در تاریخ ۱۹ تیر هم قابل مشاهده است. گزارشها و آمارها به خوبی تایید می‌کند که کاهش قیمتها با التهاب‌های اخیر در خلیج فارس همزمانی دارند. همین اعتماد بیشتر مردم هم باعث افزایش خرید و کاهش قیمتها گردید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز29 دقیقه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا برای سومین بار درباره طرح استیضاح رئیس جمهور رای گیری کردند که این بار نیز این طرح با اکثریت آرا رد شده است. بر اساس این گزارش، مجلس نمایندگان آمریکا که کنترل آن در اختیار دموکرات‌ها است، بامداد پنجشنبه به وقت تهران بار دیگر در آغاز روند استیضاح دونالد ترامپ با شکست روبرو شدند. طرح موسوم به «بندهای استیضاح» قطعنامه‌ای است که با هدف اعلام جرم علیه یک مقام رسمی دولتی و آغاز روند استیضاح وی به رای گذاشته شده است. وی افزود: باید رئیس جمهور را مجازات و تنبیه کنیمو استیضاح راهکار مجازات وی خواهد بود. ترامپ نیز بعد از ناکامی مجلس نمایندگان آمریکا در تصویب این طرح در پیامی در توئیتر نوشت: مجلس نمایندگان همین الان با قاطعیت آرا به رد قطعنامه استیضاح رای داده است.
جام نیوزجام نیوز31 دقیقه قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، حسین آرین، افسر پیشین نیروی دریایی و کارشناش امور نظامی و راهبردی در گفتگو با بی‌بی‌سی به تشریح اهداف آمریکا از مذاکره با ایران پرداخت. حسین آرین در این باره به بی بی سی گفت: گفتگوی آمریکا با ایران بر اساس شروط ۱۲ گانه‌ای است که پمپئو، وزیرخارجه آمریکا اعلام کرده است یعنی ایران به سلاح هسته‌ای دسترسی پیدا نکند، به طور کامل غنی سازی را کنار بگذارد، چرخه سوخت هسته‌ای اش را از بین ببرد، برنامه موشکی خود را کنار بگذارد و برد مورشک هایش را به زیر ۳۰۰ کیلومتر بیاورد. حسین آرین، افسر پیشین نیروی دریایی و کارشناس امور دریایی در گفتگو با بی‌بی‌سیوی در ادامه تاکید کرد که «ایران به خوبی می‌داند که مذاکره‌ای در کار نیست و اینکه آیت الله خامنه‌ای گفتگو با آمریکا و ترامپ را «سم مضاعف» میخواند یک مساله بدیهی است چون آمریکا نمی‌خواهد که مذاکره کند، هدف آمریکا این است که ایران با امضای مطالبات ۱۲ گانه آمریکا تسلیم شود و دستان خود را بالا ببرد و این خودکشی سیاسی برای جمهوری اسلامی است و جمهوری اسلامی هیچوقت چنین چیزی را قبول نخواهد کرد. کارشناس بی بی سی در ادامه تاکید کرد اگرچه آمریکایی‌ها فعلا این دوازده شرط را علم نکرده‌اند ولی در میان مذاکرات آنها را علم خواهند کرد. برای نمونه جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، که اخیر دریک انجمن مسیحی طرفدار اسرائیل صحبت میکرد گفته است «چرخه هسته‌ای ایران باید از بین برود» یعنی دارد برای ایران تکیلف تعیین میکند که موشک هایی که تولید می‌کنید باید بر اساس «ام. تی. سی. آر» یا «رژیم کنترل تکنولوژی موشکی» که یک سیستم داوطلبانه است باید برد آنها بیش از ۳۰۰ کیلومتر نباشد چون برد بیشتر از ۳۰۰ کیلومتر، جزو سلاح‌های کشتار جمعی به حساب می‌آید، اینها محدودیت‌های بسیاری زیادی است که آمریکا میخواهد به ایران تحمیل کند، محدودیت هایی که نه تنها دست جمهوری اسلامی را می‌بندد ولی اگر جمهوری اسلامی مطالبات ۱۲ گانه آمریکا را امضا کند و تسلیم شود، به باور من بسیاری از منافع ملی فرا جمهوری اسلامی را تحت تاثیرمنفی خود قرار خواهد داد.
خبر فوریخبر فوری32 دقیقه قبل
سنا نیز در ماه ژوئن به لغو قراردادهای فروش سلاح به عربستان رای داده بود. مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه به ممنوعیت فروش میلیاردها دلار سلاح به عربستان سعودی و امارات رای داد. آمریکا ماه گذشته اعلام کرد که یک هزار نیروی دیگر به خاورمیانه می‌فرستد اما محل اعزام آنها را اعلام نکرد. یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده است، به سی. ان. ان گفت که دولت آمریکا کنگره را از تصمیم خود رسما مطلع نکرده است. «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا ماه می‌گذشته اعلام کرد که فروش سلاح به متحدان واشنگتن در خاورمیانه را تسریع می‌کند.
تسنیمتسنیم34 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، مساله فروش تسلیحات نظامی آمریکا به عربستان به یک منازعه و جدال بزرگ بین کنگره و دونالد ترامپ تبدیل شده است. مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۳ قطعنامه را برای جلوگیری از فروش تسلیحات به عربستان سعودی تصویب کرده است. قرار است تدابیر جدید مصوب کنگره به زودی برای تایید نهایی برای ترامپ ارسال شود ولی پیش بینی می‌شود ترامپ برای سومین بار این قطعنامه‌ها را رد کند. ولی ادامه جدال و جنجال بر سر فروش تسلیحات به عربستان نشانگر اختلافات عمیق بین کنگره و کاخ سفید است. الیوت انگل رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در این باره ادعا کرد: ما از شرکای خود در منطقه خلیج فارس حمایت کرده‌ایم.
نامه‌نیورنامه‌نیور38 دقیقه قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.

۲۷ تیر؛ تیتر یک روزنامه‌های صبح ایران

7+
همشهریهمشهری40 دقیقه قبل
مهرمهر41 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی توئیتری از رای مجلس نمایندگان آمریکا درباره کنار گذاشتن طرح استیضاح وی استقبال کرد. ترامپ با تعریف و مبالغه از اقدامات دولتش، اعلام کرد که او بزرگترین رونق اقتصادی تاریخ کشور خود و بیشترین فرصت شغلی و بزرگترین کاهش مالیاتی آمریکا را رقم زده است. ترامپ در پیام خود گفته است: مجلس نمایندگان آمریکا دقیقا قریب به اتفاق آرا به کنار گذاشتن قطعنامه استیضاح (علیه رئیس جمهور این کشور) رای داد. ۳۳۲ رای موافق در برابر ۹۵ رای مخالف و یک رای ممتنع. روز گذشته مجلس نمایندگان آمریکا به عدم اجرای فرایند استیضاح علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور رای داد اما این رای موجب نشد این مساله که موجب شکاف میان نمایندگان حزب دمکرات شده است به کل کنار برود.
نامه‌نیورنامه‌نیور42 دقیقه قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
وانانیوزوانانیوز42 دقیقه قبل
طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا، طرفین در این دیدار درباره ایران رایزنی‌ کرده‌اند. بنا بر اعلام «وزارت خارجه آمریکا»، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در این دیدار از همتای بحرینی خود به دلیل میزبانی از «نشست منامه» تشکر کرده است. طبق این بیانیه، وزرای خارجه آمریکا و بحرین درباره «تشدید تنش‌ها در منطقه و ضرورت تقویت امنیت دریایی به منظور ترویج آزادی دریانوردی» هم صحبت کردند. در بخش پایانی بیانیه وزارت خارجه آمریکا از رایزنی‌های ضد ایرانی وزرای خارجه آمریکا و بحرین خبر داده شده است. رایزنی‌های وزرای خارجه آمریکا و بحرین در واشنگتن علیه ایران هم با تشدید تلاش‌های دولت ترامپ و درخواست آن از متحدان و شرکای واشنگتن به منظور ایجاد یک «ائتلاف دریایی» در خلیج فارس همزمان شده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور45 دقیقه قبل
تحلیل روزنامه روسی از چرایی نگرانی روسیه از تنش ایران و آمریکا؛ روزنامه روسی «سفوبودنایا بریسا» نوشت: درگیری نظامی با ایران موجب متشنج شدن شرایط در آذربایجان می‌شود و همین امر، به بحرانی‌تر شدن درگیری در قره باغ می‌انجامد. در ادامه، آتش تمام قفقاز و روابط نژادی پیچیده آن را در بر می‌گیرد. به گزارش نامه نیوز، سوفیا ساچیفکو در روزنامه روسی «سفوبودنایا بریسا»، به خطرات انتقال جنگ بین ایران و آمریکا، به روسیه پرداخت. به عقیده الکساندر سافیلیف، عضو شورای کمیسیون دولتی دومای روسیه، فشارهای آمریکا بر ایران ادامه خواهد یافت. درگیری نظامی با ایران موجب متشنج شدن شرایط در آذربایجان می‌شود و همین امر، به بحرانی‌تر شدن درگیری در قره باغ می‌انجامد.
خبرآنلاینخبرآنلاین46 دقیقه قبل
طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا، طرفین در این دیدار درباره ایران رایزنی‌ کرده‌اند. بنا بر اعلام «وزارت خارجه آمریکا»، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در این دیدار از همتای بحرینی خود به دلیل میزبانی از «نشست منامه» تشکر کرده است. طبق این بیانیه، وزرای خارجه آمریکا و بحرین درباره «تشدید تنش‌ها در منطقه و ضرورت تقویت امنیت دریایی به منظور ترویج آزادی دریانوردی» هم صحبت کردند. در بخش پایانی بیانیه وزارت خارجه آمریکا از رایزنی‌های ضد ایرانی وزرای خارجه آمریکا و بحرین خبر داده شده است. رایزنی‌های وزرای خارجه آمریکا و بحرین در واشنگتن علیه ایران هم با تشدید تلاش‌های دولت ترامپ و درخواست آن از متحدان و شرکای واشنگتن به منظور ایجاد یک «ائتلاف دریایی» در خلیج فارس همزمان شده است.
ایلناایلنا48 دقیقه قبل
قانونگذاران آمریکایی برای سومین بار در تصویب قطعنامه موسوم به «بندهای استیضاح» علیه رئیس‌جمهوری این کشور ناکام ماندند. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، ‌ ۳۳۲ نفر از نمایندگان مجلس آمریکا روز گذشته -چهارشنبه- علیه طرح پیشنهادی «ال گرین»، نماینده دموکرات برای استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری این کشور رأی دادند و ۹۵ نفر با این طرح موافقت کردند. نمایندگان دموکرات که تعداد آنها بیش از ۲۳۵ نفر است و اکثریت مجلس نمایندگان را تشکیل می‌دهند، ‌ به همتایان جمهوری‌خواه خود برای ارجاع طرح پیشنهاد استیضاح به مدت زمانی نامعلوم پیوستند، حال آنکه تعداد فراوانی از دموکرات‌ها بر اقدام‌های لازم برای عزل ترامپ اصرار دارند. ترامپ پس از پایان رأی‌گیری در توئیتی نوشت‌: «تلاش‌ها برای استیضاح من به پایان رسیده است، ‌ این شاید احمقانه‌ترین و بیهوده‌ترین کاری است که مجبور شدم انجام دهم، ‌ نباید اجازه داد چنین رفتاری علیه یک رئیس‌جمهوری آمریکا تکرار شود».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز51 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، به سادگی می‌توان از آنچه که بین آمریکا و ایران درجریان است گیج و سردرگم شد. ایران یک پهباد شناسایی آمریکایی را سرنگون کرد و ایران و آمریکا هر یک بر روایت‌های متضادی در این باره پای فشردند که آیا این پهباد در حریم هوایی ایران قرار داشته است یا خیر. و اگر جنگی دربگیرد به این دلیل نیست که کسی پای دولت آمریکا را به آن «کشیده» است. چرا که اصولا این دولت ترامپ بوده که از توافق اتمی با ایران خارج شده – توافقی که ایران به طور کامل به مفاد آن پایبند بوده است – و همین مسئله شکوه و شکایت‌های دولت آمریکا از سطح غنی سازی فعلی ایران را به کلی بی اعتبار می‌سازد. تصور کنید که آمریکاییان چه واکنشی نشان می‌دادند اگر ایران چند شناور نظامی خود را به نزدیکی سواحل کالیفرنیا اعزام می‌کرد.
وانانیوزوانانیوز54 دقیقه قبل
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آمریکا از نظر ایجاد جنگ روانی در ایران خلع سلاح شده است، گفت: با وجود این‌که آمریکا جنگ تحریمی را راه انداخته، اما در نهایت ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات با انجام تحرکاتی بیشتر به ایران نزدیک شود. بعد از آن موضوع مذاکره را بیان کرده که با واکنش و موضع‌گیری‌های مقام معظم رهبری فهمیدند که نمی‌توانند مذاکره برای مذاکره را مطرح کنند. وی در جمع‌بندی اظهار کرد: در چنین شرایطی ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات دور دوم ریاست جمهوری آمریکا تحرکی از خود نشان دهد که این تحرک باعث نزدیکی بیشتر به ایران شود. البته این منوط به آن است که ترامپ خود تصمیم‌گیری کند نه این‌که گروه‌های افراطی در تصمیمات‌اش اثرگذار باشد. می‌توان اینگونه تعبیر کرد که هماهنگی کاری در آمریکا حاکم شده و آنها موضوع ایران را جدی گرفته از این‌رو مجموعه تحولات به سوی دیپلماسی است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴54 دقیقه قبل
ساعت ۲۴-رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های این کشور نوشته‌اند که واشنگتن قصد دارد به زودی صدها نیروی نظامی را در یک پایگاه نظامی در عربستان سعودی مستقر کند. شبکه «سی‌ان‌ان» بامداد پنج‌شنبه (به وقت تهران) از تصمیم دولت آمریکا برای اعزام صدها نیروی نظامی به عربستان سعودی خبر داد. دو مقام نظامی به این شبکه گفته‌اند که قرار است ۵۰۰ نظامی آمریکایی در پایگاه هوایی شاهزاده سلطان واقع در منطقه‌ای بیابانی در شرق ریاض، مستقر شوند. وزارت دفاع آمریکا ماه گذشته میلادی اعلام کرد قصد دارد ۱۰۰۰ نیروی نظامی جدید به منطقه غرب آسیا اعزام کند. نیروهایی که در عربستان سعودی مستقر می‌شوند، بخشی از همین نیروهای جدید هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین55 دقیقه قبل
طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا، طرفین در این دیدار درباره ایران رایزنی‌ کرده‌اند. بنا بر اعلام «وزارت خارجه آمریکا»، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در این دیدار از همتای بحرینی خود به دلیل میزبانی از «نشست منامه» تشکر کرده است. طبق این بیانیه، وزرای خارجه آمریکا و بحرین درباره «تشدید تنش‌ها در منطقه و ضرورت تقویت امنیت دریایی به منظور ترویج آزادی دریانوردی» هم صحبت کردند. در بخش پایانی بیانیه وزارت خارجه آمریکا از رایزنی‌های ضد ایرانی وزرای خارجه آمریکا و بحرین خبر داده شده است. در حالی که سازمان‌های بین‌المللی بارها از سرکوب اکثریت شیعیان بحرینی در کشور خودشان توسط اقلیت حاکم سنی آل خلیفه انتقاد کرده‌اند، در بخشی از بیانیه وزارت خارجه آمریکا از رایزنی وزرای خارجه آمریکا و بحرین درباره «آزادی مذهبی» خبر داده است.
تسنیمتسنیم57 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا برای سومین بار درباره طرح استیضاح رئیس جمهور رای گیری کردند که این بار نیز این طرح با اکثریت آرا رد شده است. بر اساس این گزارش، مجلس نمایندگان آمریکا که کنترل آن در اختیار دموکرات‌ها است، بامداد پنجشنبه به وقت تهران بار دیگر در آغاز روند استیضاح دونالد ترامپ با شکست روبرو شدند. طرح موسوم به «بندهای استیضاح» قطعنامه‌ای است که با هدف اعلام جرم علیه یک مقام رسمی دولتی و آغاز روند استیضاح وی به رای گذاشته شده است. ترامپ نیز بعد از ناکامی مجلس نمایندگان آمریکا در تصویب این طرح در پیامی در توئیتر نوشت: مجلس نمایندگان همین الان با قاطعیت آرا به رد قطعنامه استیضاح رای داده است. نباید اجازه داد این اتفاق هیچ وقت برای یک رئیس جمهور دیگر آمریکا روی دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
شبکه «سی‌ان‌ان» بامداد پنج‌شنبه (به وقت تهران) از تصمیم دولت آمریکا برای اعزام صدها نیروی نظامی به عربستان سعودی خبر داد. دو مقام نظامی به این شبکه گفته‌اند که قرار است ۵۰۰ نظامی آمریکایی در پایگاه هوایی شاهزاده سلطان واقع در منطقه‌ای بیابانی در شرق ریاض، مستقر شوند. وزارت دفاع آمریکا ماه گذشته میلادی اعلام کرد قصد دارد ۱۰۰۰ نیروی نظامی جدید به منطقه غرب آسیا اعزام کند. نیروهایی که در عربستان سعودی مستقر می‌شوند، بخشی از همین نیروهای جدید هستند. این تصمیم در حالی اتخاذ شده است که مشارکت آمریکا در حملات مرگبار عربستان سعودی به یمن، در آمریکا به موضوعی جنجال‌برانگیز بدل شده و بسیاری از نمایندگان توقف این همکاری را خواستار شده‌اند.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
پیشنهاد مامهم‌ترین رهبران جهان را که جنازه‌شان گم شده است بشناسید/ از ناپدید شدن هیتلر و شایعه زنده بودنش تا ناپدید شدن جنازه صدام و رضا شاه و حل کردن جسد تزار روسیه در اسیدسازوکار حزبی برای بررسی پرونده اخلاقی مدیران اصلاح طلب نداریم / «نجفی» عضو کارگزاران بود، چرا از انتصاب او حمایت کردند؟ / حاشیه‌های اخلاقی مدیران، اصلاح طلب و اصولگرا نمی‌شناسداینفوگرافی؛ تعداد ناوهای جنگی ۸ کشور اول جهان/ ایران در رتبه‌ چهارم قرار داردبنیاد مستضعفان؛ سازمانی با بیش از ۵۶ هزار میلیارد درآمد؟ / از شایعه ساخت باشگاه در دبی تا هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای یک ساختمانآمریکایی‌ها معتقدند ظریف سرشان کلاه گذاشته / ترامپ برای انتخابات به عکس یادگاری با روحانی نیاز دارد / آمریکا در جنگ با ایران پیروز نمی‌شودبیت‌کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟ / معرفی کامل این ارز دیجیتال

به انتهای لیست رسیدید

دونالد ترامپ

دونالد جان ترامپ (به انگلیسی: Donald John Trump) (زاده ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ میلادی) چهل و پنجمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا است. وی پیش از ورود به سیاست کارآفرین و یک چهرهٔ تلویزیونی بود. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار دونالد ترامپ، رئیس جمهورایالات متحده آمریکا را می‌خوانید. ویکی‌پدیا