دوگار

دوگار

فارسفارس1 ماه قبل
رمان خواب پلنگ، پاسخی عملی به مخاطبانی است که می‌خواهند نویسنده به چیزهایی شبیه «اقتصاد ماجرا» در رمان‌هایش بیشتر فکر کند. آنچه در ادامه می‌خوانید ماحصل این تحریر است: رمان «خواب پلنگ» رمان تاریخی است که برای نوجوانان نوشته شده و از طرحی نسبتا ساده بهره برده است. کل این ماجراها در داستان خواب پلنگ درز گرفته می‌شود. آیا اشاره به موضوع تاریخی برای تاریخی‌شدن ژانر داستانی کافی است؟ نه، ولی درک تاریخی نویسنده بیشتر از به‌کارگرفتن کلمه‌هایی مانند کرباس و آوردن چندشعر فولکلور است. از قضا رمان خواب پلنگ همۀ این امکانات را در پیش می‌گذارد: پدر، پلنگی را شکار می‌کند که حسابی ماجراجویانه است.

شیطنت بی‌بی‌سی در تحریف صحبت‌های رهبری + فیلم

رکنارکنا1 ماه قبل
البته رسانه‌های داخلی عمدتا به موضوع رشد جمعیت پرداختند، در حالی که برخی رسانه‌های خارجی روی یک بخش خاص از صحبت‌های رهبری تمرکز کردند. برای شفاف‌سازی درباره این دو معنا در متن می‌توان از این دو مثال استفاده کرد:۱- در آمریکا خانواده‌ای صاحب فرزند شدند. ۲- در آمریکا خانواده‌ای سه پسر دارند. به علاوه، شبکه تی‌ال‌سی نه تنها در کشورهای دیگر قاره آمریکا، بلکه در اروپا، آسیا و آفریقا نیز پخش می‌شود. نکته مهمی که درباره نحوه پرداختن گزارش‌ها درباره خانواده شواندت یا برنامه‌های شبکه تی‌ال‌سی درباره خانواده‌هایی مانند دوگار وجود دارد، لحن مثبت این روایت‌هاست.

شیطنت بی‌بی‌سی در تحریف صحبت‌های رهبری/ کدام خانواده‌های آمریکایی ۱۵ تا ۲۰ فرزند دارند؟ +عکس و نمودار

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
البته رسانه‌های داخلی عمدتا به موضوع رشد جمعیت پرداختند، در حالی که برخی رسانه‌های خارجی روی یک بخش خاص از صحبت‌های رهبری تمرکز کردند. خانواده شواندت در آرزوی داشتن یک فرزند دختر [۵] ۱۴ بار صاحب فرزند شده‌اند، اما هر ۱۴ فرزند آن‌ها پسر هستند. این در حالی است که جمعیت ایران حدود ۸۳ میلیون نفر (بین جایگاه‌های هفدهم تا نوزدهم در دنیا) و نرخ باروری در این کشور ۱/۶ است. این آمارها به این معناست که جمعیت آمریکا با سرعتی بالاتر از جمعیت ایران افزایش پیدا می‌کند و پیری جمعیت (افزایش نسبت جمعیت سالمند به جمعیت جوان) نیز در آمریکا دیرتر رخ می‌دهد. در مقایسه، میانگین سن جمعیت آمریکا در حال حاضر ۳۸/۳ سال است که به بحران پیری جمعیت بسیار نزدیک‌تر است.
تابناکتابناک6 ماه قبل
رشد سهام آسیایی به بالاترین میزان ۸ ماههروز سه‌شنبه، با خوش‌بینی به اقدامات دولت چین برای تقویت رشد اقتصادی، سهام چین رشد کرد و باعث شد سهام آسیایی به بالاترین سطح ۸ ماهه خود برسد. کوسپی کره‌جنوبی ۰٫۱۳ درصد رشد کرد. صندوق بین‌المللی پول: نرخ تورم ایران ۲۹٫۶ درصدجدیدترین آمار صندوق بین‌المللی نشان می‌دهد نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۸ به ۲۹٫۶ (۲۹٫۵۶۵) درصد افزایش یافته است. سومین کاهش قیمت متوالی کف تاریخی را برای «تسه۹۶۱۰» رقم زد. از ابتدای سال جدید میلادی تاکنون نفت برنت ۴۰ درصد و نفت خام آمریکا ۳۰ درصد افزایش قیمت داشتند.
فارسفارس6 ماه قبل
مؤسسه رتبه‌بندی مودی امروز گزارش داد هر گونه اعمال تعرفه بر واردات خودرو به آمریکا به ضرر رشد اقتصاد جهانی بوده و روند رشد اقتصاد ژاپن، کره و آلمان را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اعمال تعرفه بر واردات خودرو در آمریکا به ژاپن، کره و آلمان آسیب می‌زندبه گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، مؤسسه رتبه‌بندی مودی طی گزارشی که امروز منتشر شد اعلام کرد هر گونه اقدام دولت آمریکا در اعمال تعرفه گمرکی بر واردات خودرو به این کشور رشد اقتصاد جهانی را تهدید می‌کند. در این گزارش آمده است، اقتصاد کشورهای آلمان، ژاپن و کره از این مسئله آسیب خواهند دید. مودی اعلام کرده با توجه به آنکه واردات کالا از چین پیشتر در آمریکا مورد اعمال تعرفه قرار گرفته است در نتیجه اقتصاد این کشور از اعمال تعرفه بر واردات خودرو خیلی تاثیرپذیر نخواهد بود. این مؤسسه در گزارش خود اعلام کرده است که این مسئله به ضرر صنعت خودروی جهانی خواهد بود.
ایسناایسنا6 ماه قبل
به بهانه‌ی چهاردهم فروردین ماه هشتادمین زادروز منوچهر بدیعی، علی اصغر محمدخانی یادداشتی را منتشر کرده است. بدیعی دوستی باذوق و شوخ‌طبع است که آثار مختلفی را به فارسی ترجمه کرده است. بدیعی دوستی ۶۰ ساله با ابوالحسن نجفی داشت و با برخی از اصحاب جنگ اصفهان دوستی او ادامه دارد. هم‌سخنی با بدیعی و خواندن آثار او گواه است برصراحت گفتار او و دقت در ترجمه و نوشتار. سالروز تولد منوچهر بدیعی را تبریک می‌گوییم و آرزوی سلامتی و شادی و انتشار کتاب‌های جدید برای او داریم.» انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید