دیابت

دیابت

نامه‌نیورنامه‌نیور13 دقیقه قبل
بر اساس نتایج مطالعات جدید، زنانی که دچار یائسگی زودرس می‌شوند، بیشتر از سایر زنان در معرض خطر ابتلا به برخی «بیماری‌های مزمن» هستند. به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ نتایج یک مطالعه در استرالیا نشان داد زنانی که یائسگی زودرس را تجربه می‌کنند، تقریبا سه برابر بیشتر از زنانی که در سن ۵۰ یا ۵۱ سالگی یائسگی را پشت سر می‌گذارند، دچار بیماری‌های مزمن می‌شوند. نتایج تحقیقی که در مجله Human Reproduction منتشر شد، نشان داد که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت در زنانی که دچار یائسگی زودرس می‌شوند، بالاتر از زنانی است که یائسگی را در سنین بالاتری تجربه می‌کنند. دکتر Mishra از محققان این پژوهش می‌گوید: متخصصین بهداشت باید زنانی که دچار یائسگی زودرس شده‌اند را شناسایی و از نظر بیماری‌های گفته‌شده غربالگری کنند و این مسئله باید جزو اولویت‌های بهداشتی و درمانی کشورها باشد. محققان در حال حاضر در حال بررسی عوامل خطری هستند که سلامت زنان دچار یائسگی زودرس را تهدید می‌کند؛ این عوامل خطر شامل رژیم غذایی نامناسب، مصرف سیگار، شرکت نکردن در فعالیت‌های ذهنی و خطر ابتلا به سرطان است که لازم است در زنان دچار یائسگی زودرس بررسی شود.
خبر فوریخبر فوری24 دقیقه قبل
تحقیقات جدید نشان می‌دهد، شروع زودرس یائسگی می‌تواند خطراتی را برای سلامتی به دنبال داشته باشد. تحقیقات جدید نشان می‌دهد، شروع زودرس یائسگی می‌تواند خطراتی را برای سلامتی به دنبال داشته باشد. محققان تأکید می‌کنند، زنانی که قبل از ۴۰ سالگی یائسه می‌شوند، به میزان قابل توجهی در معرض دیابت و سکته مغزی هستند. تحقیقات نشان می‌دهد زنانی که یائسگی زودرس را پشت سر می‌گذارند، سه برابر بیشتر از سایر افراد در معرض مشکلات سلامتی مزمن هستند. این نخستین مطالعه‌ای است که به پیوند بین شروع یائسگی زودرس و بروز بیماری‌های متعدد پرداخته است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ نتایج یک مطالعه در استرالیا نشان داد زنانی که یائسگی زودرس را تجربه می‌کنند، تقریبا سه برابر بیشتر از زنانی که در سن ۵۰ یا ۵۱ سالگی یائسگی را پشت سر می‌گذارند، دچار بیماری‌های مزمن می‌شوند. یائسگی زودرس، به قطع شدن قاعدگی در سن ۴۰ سالگی یا زودتر، گفته می‌شود؛ از آنجا که امید به زندگی در حال حاضر در کشورهایی با درآمدهای بالا، بیش از ۸۰ سال برای زنان است؛ یک سوم زندگی یک زن، پس از یائسگی سپری می‌شود. نتایج تحقیقی که در مجله Human Reproduction منتشر شد، نشان داد که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت در زنانی که دچار یائسگی زودرس می‌شوند، بالاتر از زنانی است که یائسگی را در سنین بالاتری تجربه می‌کنند. دکتر Mishra از محققان این پژوهش می‌گوید: متخصصین بهداشت باید زنانی که دچار یائسگی زودرس شده‌اند را شناسایی و از نظر بیماری‌های گفته‌شده غربالگری کنند و این مسئله باید جزو اولویت‌های بهداشتی و درمانی کشورها باشد. محققان در حال حاضر در حال بررسی عوامل خطری هستند که سلامت زنان دچار یائسگی زودرس را تهدید می‌کند؛ این عوامل خطر شامل رژیم غذایی نامناسب، مصرف سیگار، شرکت نکردن در فعالیت‌های ذهنی و خطر ابتلا به سرطان است که لازم است در زنان دچار یائسگی زودرس بررسی شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
فواید مصرف سیر و عسل ۷ روز به صورت ناشتا۱. گردش خون را بهبود می‌بخشد: ترکیبات گوگرد و سیر، زمانی که با مزایای عسل مخلوط میشود. برای سیستم گردش خون بسیار مفید است هر دو برای جلوگیری از لخته شدن خون و اختلالاتی مانند: ترومبوز و رگ‌های واریسی اقدام میکنند. ۲. کاهش فشار خون: فشار خون بالا، یک بیماری است که میتواند سلامت قلبی و عروقی را تهدید کند برای کنترل کردن آن به طور طبیعی ,سعی کنید هرروز عسل و سیر را با معده خالی مصرف کنید. سیر و عسل هردو با التهاب مبارزه میکنند و به عنوان داروهای ضددرد طبیعی و برای کمک به وضعیت هایی مانند آرتروز,احتباس (جمع شدن) مایعات و اختلالات عضلانی کمک میکند. چگونه مخلوط سیر و عسل را مصرف کنیدطریقه مصرف سیر و عسلیک قاشق غذا خوری قبل از صبحانه بخورید و یا آن را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید. عسل و سیر را دردمای اتاق نگه دارید تا کریستالی نشود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، تحقیقات جدید نشان می‌دهد، شروع زودرس یائسگی می‌تواند خطراتی را برای سلامتی به دنبال داشته باشد. محققان تأکید می‌کنند، زنانی که قبل از ۴۰ سالگی یائسه می‌شوند، به میزان قابل توجهی در معرض دیابت و سکته مغزی هستند. تحقیقات نشان می‌دهد زنانی که یائسگی زودرس را پشت سر می‌گذارند، سه برابر بیشتر از سایر افراد در معرض مشکلات سلامتی مزمن هستند. این مطالعه نشان داد کسانی که دوره‌های قاعدگی آنها قبل از ۴۰ سالگی متوقف می‌شود، در معرض خطر دیابت، بیماری‌های قلبی، سکته‌های مغزی، آسم و سرطان سینه هستند. این نخستین مطالعه‌ای است که به پیوند بین شروع یائسگی زودرس و بروز بیماری‌های متعدد پرداخته است.
الفالف8 ساعت قبل
با این حال، نه تولید ناخالص داخلی و نه رشد بازار سهام آمریکا، شاخص‌های مناسب و درستی برای سنجش عملکرد اقتصادی آمریکا نیستند. برای اینکه درک درستی از سلامت اقتصادی یک کشور داشته باشیم، بایستی کار را از بهداشت و سلامت شهروندان آن آغاز کنیم. به همین منوال، جنگ‌های تجاری ترامپ با همه خشم و هیاهوی خود، نتوانسته‌اند کسری تجاری آمریکا را کاهش دهند. امری که موجب شده تا اندکی ترتیبات مندرج در توافق تجاری آمریکا در آمریکا شمالی، بهبود یابد و شرایط بهتری حاکم شود. حتی اگر معیار قضاوت خودمان را تولید ناخالص داخلی آمریکا نیز قرار دهیم، اقتصاد دولت ترامپ، عملکرد چندان مطلوبی ندارد.
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
وی ادامه داد: درصد چربی خون در استان ۱۸ درصد و در کشور ۲۶٫۵ درصد است. وی بیان کرد: پس از هر انقباض قلب یک زمان انبساط (استراحت) دارد که در این زمان خون فشار کمتری به دیواره رگ‌ها وارد می‌کند این حالت را فشار خون حداقلی یا دیاستولی می‌گویند. وی با اشاره به علائم فشار خون بالا خاطرنشان کرد: بدون علامت است و اگر علامتی نداشته باشد باعث آسیب به اعضای حیاتی بدن از جمله قلب، مغز، کلیه و چشم می‌شود. به همین دلیل به قاتل خاموش معروف است. عسکر پور بیان کرد: درصد شیوع چاقی و اضافه وزن در استان ۲۲٫۳ است در حالی که این میزان در کشور به ۲۲٫۷ درصد می‌رسد.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گیزمگ، پژوهشگران استرالیایی در مطالعه اخیرشان موفق به تولید انسولین از زرده تخم مرغ شده‌اند که می‌تواند روزی به عنوان درمانی ارزان‌تر و امن‌تر برای بیماران مبتلا به دیابت مورد استفاده قرار گیرد. پمپ‌های انسولین که به تدریج انسولین را وارد بدن بیماران دیابتی می‌کنند، به دلیل ایجاد ترکیباتی که با نام «فیبریل» (fibrils) شناخته می‌شود نیاز به تعویض منظم دارند. کپسول انسولین تولید شدتشکیل فیبریل‌ها به این معنی است که افراد دیابتی برای جلوگیری از خطر انسدادهای خطرناک، باید هر ۲۴ تا ۷۲ ساعت پمپ‌های انسولین خود را تعویض کنند. بنابراین علاقه زیادی به ایجاد انسولین مصنوعی که به این روش رفتار نمی‌کند، وجود دارد. محققان موسسه علوم اعصاب و روان «فلوری» ملبورن با استفاده از کمک پژوهشگران ژاپنی موفق به تولید انسولین از زرده تخم مرغ شده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
دانشگاه علوم پزشکی چهار محال و بختیاری برای فرهنگ سازی تغذیه سالم اقدام گسترده کنددانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری در برنامه بسیح ملی تغذیه سالم باید به صورت گسترده اقدام به فرهنگسازی و حساس سازی جامعه در برابر مصرف غذاهای ناسالم و تغذیه ناسالم کند. افشین استوار در آخرین اظهارات خود در شهریور امسال اضافه کرده است: بیش از ۷۰ درصد بار بیماری‌های کشور ناشی از بیماری‌های غیرواگیر است. وی با هشدار نسبت به ۲ برابر شدن تعداد مرگ و میرهای ناشی از بیماری‌های غیرواگیر تا سال ۲۰۴۰، تصریح می‌کند: هم اینک از حدود ۳۸۰ هزار مرگ در سال، ۳۰۰ هزار مرگ به علت بیماری‌های غیرواگیر رخ می‌دهد. غذای سالم و به عبارت بهتر تغذیه سالم یکی از مهمترین و شاید اساسی‌ترین راه دستیابی به سلامت جسم است گرچه در ارتقای سلامت روان نیز بی‌تاثیر نیست. طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی، غذای سالم یا ایمن، غذایی است که از مواد اولیه سالم و ایمن تهیه شده باشد.
انتخابانتخاب12 ساعت قبل
شاید باورکردنی نباشد اما نتایج بررسی‌های جدید محققان کانادایی نشان می‌دهد بیماری‌های غیر واگیر ممکن است از طریق باکتری‌های روده گسترش یابند. درواقع در حالی که این نتایج هنوز در حد یک فرضیه هستند و تحقیقات بیشتری لازم است، نتایج برای ما بسیار مهم محسوب می‌شوند. " پژوهشگر ارشد این مطالعه گفت: «میکروب‌های بدن شما شبیه به فرد یا افرادی است که با آنها زندگی می‌کنید.» این ماده توسط کبد به چیزی به نام TMAO یا‌تری متیل آمین ان اکسید تبدیل شده است، که اساسا باعث آترواسکلروز می‌شود و در نتیجه سکته‌های قلبی و سکته قلبی ایجاد می‌شود. البته نمی‌توان گفت همه بیماری‌های قلبی یا دیابت حاصل مسال واگیر دار هستند اما می‌توان با برخی آزمایشات بروز این نوع بیماری را حدس زد.
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
شاید برایتان جالب باشد که تاکنون هزار نوع برنج در جهان کشف شده اما برنج سفید، برنج قهوه‌ای و برنج قرمز رایج‌ترین نوع برنج به شمار می‌آید. از انواع برنج می‌توان به برنج دودی، برنج سبوسدار و برنج نیم‌دانه اشاره کرد. دو نوع رایج برنج مصرفی، برنج سفید و برنج قهوه‌ای است. مواد مغذی در برنج قهوه‌ای با برنج سفید متفاوت است. برنج سفید می‌تواند ریسک ابتلا به دیابت نوع دوم را افزایش می‎دهد به منظور پیشگیری از این بیماری، باید برنج قهوه‌ای را جایگزین برنج سفید کرد.
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بالا بودن سن مادر، سابقه دیابت در خانواده، چاقی پیش از بارداری، بالا بودن سطح HbA۱C در خون و سابقه دیابت بارداری از جمله عوامل تعیین‌کننده تجویز انسولین برای مادرانی است که دچار دیابت بارداری هستند. با وجود این تأثیر استفاده از روش‌های کمک‌باروری در ابتلای مادران به دیابت بارداری و نیاز به مصرف انسولین در این دوران همچنان ناشناخته مانده است. به منظور پاسخ به این سوال که آیا استفاده از روش‌های کمک‌باروری در لزوم انسولین‌درمانی در مادران مبتلا به دیابت بارداری موثر است یا خیر، دکتر کوهکن، دکتر محمد خمسه، دکتر حمیدرضا برادران و همکارانشان در پژوهشگاه رویان، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پژوهشی را طراحی کردند که طی آن ۲۳۶ زن باردار ایرانی مبتلا به دیابت بارداری که دیابت آنان از طریق آزمون مقاومت به گلوکز تشخیص داده شده بود، بررسی شدند. براساس اعلام روابط عمومی پژوهشگاه رویان، نتایج این پژوهش نشان داد ۴۰ درصد مادرانی که از روش‌های کمک‌باروری استفاده کرده بودند و ۲۵ درصد مادرانی که به طور طبیعی باردار شده بودند، سابقه مصرف داروهای حاوی انسولین داشتند. براساس نتایج آماری، سن بالای ۳۵ سال مادر، سطح بالای گلوکز خون (پیش از بارداری)، سطح HbA۱c خون و استفاده از روش‌های کمک‌بارداری عوامل مستقلی‌اند که احتمال لزوم انسولین‌درمانی را در طول بارداری افزایش می‌دهند.
برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
علائمبارزترین علامت سندرم پای بی قرار نوعی اضطرار و فشار شدید برای حرکت دادن پاها است. با توجه به مجموعه عوامل فوق، دانشمندان معتقد هستند که درمان کم خونی می‌تواند به بهبود، کنترل علائم و در برخی موارد رفع کامل بیماری سندرم پای بی قرار منتهی شود. لازم به ذکر است که طبق گزارش NINDS، سندرم پای بی قرار می‌تواند در اثر اختلال در مدارهای عقده‌های قاعده‌ای مغز نیز ایجاد شود. تشخیصتشخیص سندرم پای بی قرار روندی نسبتا ساده است. علاوه بر این مواد غذایی محتوی آمینو اسیدها مانند تیروزین، فنیل آلانین و ترکیبات دیگری مانند فولیک اسید، ویتامین B۱ و کروم نیز برای سندرم پای بی قرار مفید هستند.
رکنارکنا16 ساعت قبل
آنچه در مورد ویتامین دی اهمیت دارد، دانستن این نکته است که لزومی ندارد صبر کنید تا به کمبود ویتامین دی مبتلا شوید تا بعد از آن به فکر تأمین میزان مورد نیاز و یا مصرف مکمل و قرص‌های دارویی حاوی ویتامین دی و یا آمپول ویتامین دی بیفتید، البته دز مصرفی شما به میزان ویتامین موجود در بدنتان دارد و بهتر است برای اطمینان خاطر، آزمایش خون دهید. کمبود ویتامین D۳ و D۲دو نوع مهم از ویتامین D در غالب ویتامین دی ۲ و دی ۳ شناخته شده‌اند. ویتامین دی ۲ توسط گیاهان تولید می‌شود و ویتامین دی ۳ نوعی از ویتامین است که پوست زمانی که در برابر میزان کافی از نور خورشید قرار گرفته باشد، تولید می‌کند. ویتامین D۳ و D۲ویتامین D حیوانی (D۳) و ویتامین D گیاهی (D۲) هیچ کدام فرم فعال ویتامین D نیست و باید در کبد به فرم فعال تبدیل گردند. تحقیقات نشان می‌دهد که کمبود ویتامین D می‌تواند باعث مشکلات قلبی عروقی، فشار خون و مشکلات سیستم عصبی گردد، همچنین کمبود ویتامین D می‌تواند شانس ابتلا به سرطان، دیابت و بیماری‌های نقص ایمنی را افزایش دهد.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
کلینیک پیشگیری و ارتقای سلامت در مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی امام حسین (ع) راه‌اندازی شد. به گزارش ایسنا، فرح السادات شریفی کارشناس ارتقای سلامت در این رابطه اظهار کرد: این کلینیک با هدف توانمندسازی افراد در حوزه سلامت و خود مراقبتی نسبت به چهار بیماری غیرواگیر مهم که علت ۷۵ درصد از مرگ ومیرهاست، افتتاح شده است. شریفی با اشاره به محور فعالیت‌های کلینیک پیشگیری و ارتقای سلامت گفت: این کلینیک در چهار محور شروع به فعالیت کرده است که مقابله با کم تحرکی از طریق برنامه‌ریزی فعالیت‌های بدنی و پیشگیری از بیماری‌های استخوانی یکی از محورهای فعالیت این کلینیک است. به گفته وی، مقابله با چاقی از طریق برنامه تغذیه و رژیم درمانی، کنترل دیابت و پرفشاری خون با برنامه کنترل و پیگیری به موقع، ارتقای سلامت روان و کاهش مصرف مواد دخانی با انجام مشاوره و اقدامات درمانی از دیگر محورهای فعالیت کلینیک مذکور است. این کارشناس در ادامه گفت: کلینیک پیشگیری و ارتقای سلامت بیمارستان امام حسین (ع) با حضور متخصصان داخلی، طب ورزش، تغذیه و روانپزشکی روزهای یکشنبه هر هفته آماده ارایه خدمات به مراجعان است.
انتخابانتخاب16 ساعت قبل
حال در مطالعه‌ای که اخیرا انجام داده‌اند، اظهار کرده‌اند هیچ تفاوتی بین تأثیر روغن سویا اصلاح شده و اصلاح نشده بر مغز وجود ندارد. آنها دریافتند روغن سویا تاثیر خاصی بر روی هیپوتالاموس که در آن تعدادی از فرآیندهای مهم رخ می‌دهد، می‌گذارد. پژوهشگران دریافتند تعدادی از ژن‌های موش‌هایی که دارای رژیم حاوی روغن سویا بودند به درستی عمل نمی‌کردند. محققان سپس حدود ۱۰۰ ژن دیگر را نیز که روغن سویا آنها را تحت تاثیر قرار می‌داد، کشف کردند. علاوه بر این، این تیم یادآورشد که یافته‌ها فقط مربوط به روغن سویا است - نه سایر محصولات سویا یا سایر روغن‌های گیاهی.
رکنارکنا17 ساعت قبل
زیاد نشستن سایر عضلات را نیز ضعیف می‌کند که شامل عضلات میان تنه هم می‌شود. کاهش حساسیت به انسولینمطالعات نشان می‌دهند زیاد نشستن از حساسیت به انسولین کم کرده و منجر به مقاومت به انسولین می‌شود. لازم نیست مانند یک دونده‌ی ماراتن بدوید تا از خطرات زیاد نشستن بکاهید، تحرک بدنی در حد متوسط کافی است. زیاد نشستن، ریسک بیماری قلبی و عروقی را بالا می‌بردافزایش تریگلیسرید و قند خون هر دو با افزایش ریسک بیماری قلبی و عروقی ارتباط دارند. نشستن برای مغزتان بد استمطالعه‌ای دریافت که زیاد نشستن منجر به نازک شدن لوب گیجگاهی مغز می‌شود؛ بخشی از مغز که مربوط به تشکیل خاطرات است.
سلامت نیوزسلامت نیوز18 ساعت قبل
سلامت نیوز: نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد استفاده از روش‌های کمک باروری می‌تواند احتمال نیاز به انسولین درمانی به علت ابتلا به دیابت بارداری را افزایش دهد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بالا بودن سن مادر، سابقه دیابت در خانواده، چاقی پیش از بارداری، بالا بودن سطح HbA۱c در خون و سابقه دیابت بارداری از جمله عوامل تعیین‌کننده برای تجویز انسولین برای مادرانی است که دچار دیابت بارداری هستند. با این وجود تأثیر استفاده از روش‌های کمک باروری در ابتلا مادران به دیابت بارداری و نیاز به مصرف انسولین در این دوران همچنان ناشناخته مانده است. گروه دوم (۱۳۶ نفر) که از آن میان ۱۰۲ نفر دارو دریافت کرده بودند و ۳۴ نفر که در میان داروهای خود انسولین نیز دریافت کرده بودند. بر اساس نتایج آماری، سن بالای ۳۵ سال مادر، سطح بالای گلوکوز خون (پیش از بارداری)، سطح HbA۱c خون و استفاده از روش‌‌های کمک بارداری عوامل مستقلی هستند که احتمال لزوم انسولین درمانی در طول بارداری را افزایش می‌دهند.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان غربی سرپرست مدیریت امور دام جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۳۸۵ نفر شتر در سطح استان پرورش داده می‌شود. وی ادامه داد: نخستین جایگاه پرورش شتر شیری با سرمایه گذاری بخش خصوصی در روستای فسندوز شهرستان میاندوآب راه اندازی شده است که در حال حاضر در این جایگاه ۳۸ نفر شتر وجود دارد و این طرح قابلیت توسعه به ۲۰۰ نفر شتر را دارد. این مساله مانع طوفان‌های نمکی هم خواهد بود. وی با بیان اینکه شهرستان میاندوآب با پرورش حدود ۶۸ نفرشتر شیری بیشترین آمار تعداد شتر را در استان به خود اختصاص داده است، بیان کرد: محصولات شتر ارزش افزوده بالایی دارد و می‌تواند صادرات آن برای استان و کشور ارزآوری مناسبی داشته باشد. این مسئول اضافه کرد: به نظر می‌رسد مشکل کم آبی در برخی از مناطق استان از جمله حواشی دریاچه ارومیه با توسعه پرورش شتر می‌تواند به مزیت و فرصت تبدیل شود چراکه محصولات شتر برای دیابت، کبد چرب و … بسیار مفید بوده و پرطرفدار است و صادرات آن، بیش از برخی از محصولات غذایی دیگر می‌تواند ارزآوری داشته باشد.
رجانیوزرجانیوز19 ساعت قبل
غذای سالم غذایی است که به حفظ سلامت و تندرستی بدن کمک می‌کند و مواد مغذی مورد نیاز آن را تامین می‌کند. البته این نکته بسیار مهم است که برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل و سالم تنها نباید بر یک نوع خاص از مواد غذایی متمرکز کرد. یک بررسی علمی نشان داده که بادام به عنوان یک ماده غذایی می‌تواند به حفظ سطح کلسترول سالم بدن کمک کند. تخم‌مرغ در غذاها و وعده‌های ایرانی بسیار پر کاربرد است و به شکل‌های مختلف مصرف می‌شود. کلم بروکلی همچنین حاوی ویتامین C و بتاکاروتن و آنتی اکسیدانهاست.
سلامت نیوزسلامت نیوز20 ساعت قبل
باوجود مزایا و معایب مصرف گوشت بهتر است از حذف کامل یا مصرف بیش از حد آن پرهیز کرد. پرهیز از گوشت کبابی و استیک نیز می‌تواند سلامت گوشت را تضمین کند. گوشت‌خواران با این تصور که گوشت برای تغذیه بشر حیاتی است بر موضع خود تاکید دارند و از طرفی برای گیاهخواران حذف گوشت از رژیم غذایی مهم است. پس افرادی که قصد دارند گیاهخوار شوند باید این توصیه را جدی بگیرند که حتما جایگزین مهمی برای فرآورده‌های حیوانی در رژیم غذایی خود داشته باشند. پس رژیم غذایی سالم آن رژیمی است که نیازهای بدن را تامین و اصل اعتدال در آن رعایت شود.
انتخابانتخاب20 ساعت قبل
علائم آنفلوانزای B نسبت به آنفلوانزای A کمی خفیف‌تر است و برخلاف آنفلوانزای A که هم در انسان‌ها رخ می‌دهد و هم در حیوانات، آنفلوانزای B فقط انسان‌ها را درگیر می‌کند. در این مطلب بیشتر به بررسی علائم آنفلوانزا B و اینکه مردم چگونه می‌توانند آن را درمان کرده و احتمالا از آن جلوگیری کنند، می‌پردازیم. علائم آنفلوانزا Bعلائم آنفلوانزا به طور ناگهانی بروز می‌کند و یک فرد ممکن است یکی یا همه‌ی موارد زیر را داشته باشد:. علائم سرماخوردگی تا حدودی مشابه علائم آنفلوانزا است با این تفاوت که علائم سرماخوردگی به طور آهسته‌تری بروز می‌کنند. درمان آنفلوانزا Bدر بیشتر افراد، آنفلوانزا در طی ۲ هفته به خودی خود از بین می‌رود.
سلامت نیوزسلامت نیوز20 ساعت قبل
به گزارش «استپ تو هلث»، مواد معدنی دریافتی از غذاهای مصرفی برای سلامت قلبی‌عروقی انسان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. رژیم غذایی دش برای سلامت قلبی‌عروقیموسسه ملی قلب، ریه و خون آمریکا معرف رژیم غذایی دش بوده است. آثار مفید رژیم غذایی دش با اثر بیولوژیکی مولفه‌های تغذیه‌ای دیگر در مواد غذایی مرتبط است. این شامل فلاونوئیدها که از خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهاب برخوردار هستند و همچنین مواد معدنی که بر سلامت رگ‌های خونی تاثیرگذار هستند، می‌شود. مواد معدنی کلیدی برای حفظ سلامت قلبی‌عروقیهمان گونه که متوجه شده‌اید، مواد مغذی بسیاری اثر مثبت بر سلامت قلبی‌عروقی دارند.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
وی با اشاره به اجرای خط انتقال آب سیراف به جم برای انتقال آب تولیدی پروژه آب شیرین‌‌کن بیان کرد: خط انتقال آب سیراف به جم در مراحل پایانی است و طبق پیش‌بینی‌ها در ۳ ماه نخست سال آینده آب شرب سالم از طریق این خط لوله به جم منتقل می‌شود. فرماندار جم خاطرنشان کرد: برخی از دستگاه‌های ایستگاه پمپاژ آب این خط در خارج از کشور خریداری شده و در انتظار انتقال آن به استان هستیم. محمد حسینی با تاکید براینکه به‌دنبال حذف تانکرها هستیم افزود: تردد روزانه تانکرهای آب شرب در مسیر سیراف به جم، خسارت‌های زیادی به زیرساخت‌های جاده‌ای و حوادث ترافیکی داشته که با بهره‌برداری از خط انتقال آب سیراف به جم، از بروز خسارت‌های بیشتر جلوگیری می‌شود. وی افزود: کشتارگاه شهرستان جم نیز با مشارکت بخش خصوصی در دهه فجر امسال کلنگ زنی می‌شود تا پس از سال‌ها دغدغه جدی حوزه سلامت غذایی شهرستان نیز رفع شود. رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم از تعیین ۵ اولویت اصلی حوزه سلامت شهرستان خبر داد و افزود: در نشست‌های مختلف کارگروه‌های سلامت شهرستان مقوله‌های آب، فاضلاب، سبک زندگی سالم، سلامت روان و کشتارگاه به عنوان اولویت‌های اصلی جم معرفی شدند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
وی ادامه داد: درصد چربی خون در استان ۱۸ درصد و در کشور ۲۶٫۵ درصد است. وی بیان کرد: پس از هر انقباض قلب یک زمان انبساط (استراحت) دارد که در این زمان خون فشار کمتری به دیواره رگ‌ها وارد می‌کند این حالت را فشار خون حداقلی یا دیاستولی می‌گویند. وی با اشاره به علائم فشار خون بالا خاطرنشان کرد: بدون علامت است و اگر علامتی نداشته باشد باعث آسیب به اعضای حیاتی بدن از جمله قلب، مغز، کلیه و چشم می‌شود. به همین دلیل به قاتل خاموش معروف است. عسکر پور بیان کرد: درصد شیوع چاقی و اضافه وزن در استان ۲۲٫۳ است در حالی که این میزان در کشور به ۲۲٫۷ درصد می‌رسد.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد استفاده از روش‌های کمک باروری می‌تواند احتمال نیاز به انسولین درمانی به علت ابتلا به دیابت بارداری را افزایش دهد. به گزارش ایسنا، بالا بودن سن مادر، سابقه دیابت در خانواده، چاقی پیش از بارداری، بالا بودن سطح HbA۱c در خون و سابقه دیابت بارداری از جمله عوامل تعیین‌کننده برای تجویز انسولین برای مادرانی است که دچار دیابت بارداری هستند. با این وجود تأثیر استفاده از روش‌های کمک باروری در ابتلا مادران به دیابت بارداری و نیاز به مصرف انسولین در این دوران همچنان ناشناخته مانده است. گروه دوم (۱۳۶ نفر) که از آن میان ۱۰۲ نفر دارو دریافت کرده بودند و ۳۴ نفر که در میان داروهای خود انسولین نیز دریافت کرده بودند. بر اساس نتایج آماری، سن بالای ۳۵ سال مادر، سطح بالای گلوکوز خون (پیش از بارداری)، سطح HbA۱c خون و استفاده از روش‌‌های کمک بارداری عوامل مستقلی هستند که احتمال لزوم انسولین درمانی در طول بارداری را افزایش می‌دهند.
سلامت نیوزسلامت نیوز22 ساعت قبل
به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیمرغ، اما در خوردن بعضی میوه‌ها بیشتر احتیاط کنید، قند زیادی دارند. اما این میوه حاوی قند طبیعی هم هست که تا حدی میزان قند آن بیشتر از میوه‌های دیگر است. یک آووکادوی کامل – بله آووکادو حاوی قند کمی است – تنها نیم گرم قند دارد. گرچه این میوه مقدار قند کمی دارد ولی دارای کالری زیادی است. تمشکیک پیمانه تمشک مقدار زیادی فیبر، ۸ گرم فیبر، دارد و حاوی تنها ۵ گرم قند است.
فارسفارس22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مدیکال نیوز، بررسی‌ها در آمریکا نشان می‌دهد اعمال خشونت علیه کودکان به خصوص در میان خانواده‌های فقیر آمریکایی بیشتر است و این احساس عدم حمایت اجتماعی در دراز مدت هم فعالیت مغز کودکان را دچار مشکل می‌کند و هم باعث افزایش ابتلای آنها به دیابت، سرطان و دیگر بیماری‌های صعب العلاج می‌شود. پژوهشگران دانشگاه میشیگان می‌گویند کودکانی که در معرض خشونت بوده‌اند، در بزرگسالی بیشتر احساس ترس و استرس می‌کنند و در برابر تهدیدات ساده واکنش‌های غیرمعقولی نشان می‌دهند. این بررسی با مطالعه ۱۷۷ نوجوان ۱۵ تا ۱۷ ساله انجام شده و نشان می‌دهد مشکل یادشده به خصوص در میان آمریکایی‌های آفریقایی تبار و افراد زیر خط فقر در ایالات متحده حادتر است. محققان مغز داوطلبان را با ام آرآی اسکن کردند و به این نتیجه رسیدند که قرار گرفتن کودکان در معرض خشونت ارتباط میان بخش هایی از مغز را مختل می‌کند که باید در برابر تهدیدهای مختلف واکنش معقول و متناسب نشان دهند. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| بررسی‌ها در آمریکا نشان می‌دهد اعمال خشونت علیه کودکان به خصوص میان خانواده‌های فقیر آمریکایی بیشتر است و این احساس عدم حمایت اجتماعی در درازمدت هم فعالیت مغز کودکان را دچار مشکل می‌کند و هم باعث افزایش ابتلای آنها به دیابت، سرطان و دیگر بیماری‌های صعب العلاج می‌شود. پژوهشگران دانشگاه میشیگان می‌گویند کودکانی که در معرض خشونت بوده‌اند، در بزرگسالی بیشتر احساس ترس و استرس می‌کنند و در برابر تهدیدات ساده واکنش‌های غیرمعقولی نشان می‌دهند. این بررسی با مطالعه ۱۷۷ نوجوان ۱۵ تا ۱۷ ساله انجام شده و نشان می‌دهد مشکل یادشده به‌خصوص میان آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار و افراد زیر خط فقر در ایالات متحده حادتر است. محققان مغز داوطلبان را با ام آرآی اسکن کردند و به این نتیجه رسیدند که قرار گرفتن کودکان در معرض خشونت ارتباط میان بخش هایی از مغز را مختل می‌کند که باید مقابل تهدیدهای مختلف واکنش معقول و متناسب نشان دهند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
هدف از انجام آزمایش‌های غربالگری تشخیص به موقع بیماری یا وضعیتی حاد قبل از آن است که سلامت مادر یا جنین به خطر بیفتد. غربالگری سه ماهه دوم: زمان انجام آزمایش: بین هفته‌های ۱۴-۲۲ بارداریآزمایش خون: بررسی چند نوع پروتئین در خون که به طور طبیعی در خون مادر باردار وجود ندارند. فشار خون: فشار خون مادر در طول بارداری باید به طور معمول اندازه‌گیری شود تا خطر ابتلای مادر به پری‌اکلامپسی به واقعیت تبدیل نشود. عفونت: در طول بارداری ممکن است به عفونت بدون علامت مبتلا شوید که می‌تواند شما را گرفتار مشکلات دیگری از جمله زایمان زودرس کند. پس بهتر است قبل از بارداری آزمایش لازم را بدهید.

به انتهای لیست رسیدید