دیمیتری پسکوف

دیمیتری پسکوف

ایسناایسنا22 ساعت قبل
سخنگوی کرملین تأکید کرد، تعداد زیادی از عوامل حملات تروریستی در روسیه در حال حاضر در کشورهای اروپایی مخفی شده‌اند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز (پنج‌شنبه) با اشاره به اینکه تعداد زیادی از عوامل حملات تروریستی و کشتارهای روسیه در حال حاضر در کشورهای اروپایی مخفی شده‌اند، تأکیدکرد: تلاش‌ها برای تحویل آن‌ها به روسیه ادامه دارند. سخنگوی کرملین با اشاره به اینکه لیست چهره‌های تحت تعقیب معمولا منتشر نمی‌شوند، گفت: این عوامل تروریستی مدارک لازم برای اقامت و پاسپورت را دریافت می‌کنند. انتهای پیام
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روسیه امروز پنجشنبه در اقدامی تلافی‌جویانه ۲ دیپلمات آلمانی را اخراج کرد و به آنها برای ترک خاک این کشور ۷ روز مهلت داد. گفتنی است آلمان ۲ دیپلمات روس را به ظن مشارکت در قتل یک تبعه گرجستانی چچنی‌الاصل اخراج کرده بود. در همین راستا، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد: این اقدامات آن هم بعد از اخراج ۲ تن از دیپلمات‌های روسیه، اجتناب‌ناپذیر بود. وی ادامه داد: انتظار داریم و همچنین امیدواریم که این موضوع به عاملی منفی در توسعه مباحثات سازنده ۲ کشور تبدیل نشود. گفتنی است امروز وزارت خارجه روسیه سفیر آلمان در مسکو را احضار کرد تا تصمیم خود در قبال دیپلمات‌های این کشور را اعلام کند.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در اعتراض به اخراج دیپلمات‌های روس از آلمان سفیر این کشور در مسکو را فراخواند. روسیه «گزا آندریاس فون ژیر» سفیر آلمان در مسکو را به وزارت امور خارجه فراخواند تا اقدامات متقابل و تلافی‌جویانه به اخراج دیپلمات‌ها به اطلاع وی برسد. دولت آلمان در اوایل ماه دسامبر (آذر) دو کارمند سفارت روسیه در برلین را به دلیل نقش احتمالی آنان در قتل یک شهروند گرجستانی اخراج کرد. در پی قتل «زلیمخان خانگوشویلی» شهروند گرجستانی در باغ وحش برلین دستگاه قضایی آلمان به دلیل مظنون بودن عوامل دولتی روسیه یا چچن در قتل این فرد که گفته می‌شود یکی از فرماندهان نیروهای شورشی چچن در جنگ علیه روسیه بوده، دو تن از کارمندان سفارت روسیه در آلمان را اخراج کرد. «دیمیتری پسکوف» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به این اقدام آلمان گفت ادعای نقش داشتن دولت روسیه در قتلی که در برلین رخ داده کاملا بی‌اساس است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ وزارت خارجه روسیه امروز پنجشنبه «ژیزه آندرس ون گایا» را احضار کرد. احضار سفیر آلمان در مسکو پس از آن صورت می‌گیرد که برلین اقدام به اخراج ۲ دیپلمات روس کرد. خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع در وزارت خارجه روسیه گزارش داد که این کشور ضمن احضار سفیر آلمان در مسکو، مراتب اعتراض خود به دلیل اخراج این دیپلمات‌ها را به اطلاع وی رسانده است. هفته گذشته دولت آلمان ۲ دیپلمات روس را در ارتباط با قتل یک تبعه گزجستانی، عنصر نامطلوب توصیف کرده و از برلین اخراج کرد. در همین حال وزارت خارجه روسیه در اقدامی تلافی جویانه ۲ دیپلمات آلمانی را نیز اخراج کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش اسپوتنیک، روسیه «گزا آندریاس فون ژیر» سفیر آلمان در مسکو را به وزارت امور خارجه فراخواند تا اقدامات متقابل و تلافی‌جویانه به اخراج دیپلمات‌ها به اطلاع وی برسد. دولت آلمان در اوایل ماه دسامبر (آذر) دو کارمند سفارت روسیه در برلین را به دلیل نقش احتمالی آنان در قتل یک شهروند گرجستانی اخراج کرد. در پی قتل «زلیمخان خانگوشویلی» شهروند گرجستانی در باغ وحش برلین دستگاه قضایی آلمان به دلیل مظنون بودن عوامل دولتی روسیه یا چچن در قتل این فرد که گفته می‌شود یکی از فرماندهان نیروهای شورشی چچن در جنگ علیه روسیه بوده، دو تن از کارمندان سفارت روسیه در آلمان را اخراج کرد. «دیمیتری پسکوف» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به این اقدام آلمان گفت ادعای نقش داشتن دولت روسیه در قتلی که در برلین رخ داده کاملا بی‌اساس است. در همین رابطه پلیس آلمان از دستگیری مردی ۴۹ ساله و توقیف اسلحه و تجهیزات وی خبر داد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
مسکو در واکنش به اخراج ۲ دیپلمات روس از آلمان، دست به اقدام تلافی‌جویانه زد. خبرگزاری مهر به نقل از رویترز: روسیه امروز پنجشنبه در اقدامی تلافی‌جویانه ۲ دیپلمات آلمانی را اخراج کرد و به آنها برای ترک خاک این کشور ۷ روز مهلت داد. گفتنی است آلمان ۲ دیپلمات روس را به ظن مشارکت در قتل یک تبعه گرجستانی چچنی‌الاصل اخراج کرده بود. در همین راستا، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد: این اقدامات آن هم بعد از اخراج ۲ تن از دیپلمات‌های روسیه، اجتناب‌ناپذیر بود. گفتنی است امروز وزارت خارجه روسیه سفیر آلمان در مسکو را احضار کرد تا تصمیم خود در قبال دیپلمات‌های این کشور را اعلام کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ایرنا نوشت: وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در اعتراض به اخراج دیپلمات‌های روس از آلمان سفیر این کشور در مسکو را فراخواند. به گزارش اسپوتنیک، روسیه «گزا آندریاس فون ژیر» سفیر آلمان در مسکو را به وزارت امور خارجه فراخواند تا اقدامات متقابل و تلافی‌جویانه به اخراج دیپلمات‌ها به اطلاع وی برسد. دولت آلمان در اوایل ماه دسامبر (آذر) دو کارمند سفارت روسیه در برلین را به دلیل نقش احتمالی آنان در قتل یک شهروند گرجستانی اخراج کرد. در پی قتل «زلیمخان خانگوشویلی» شهروند گرجستانی در باغ وحش برلین دستگاه قضایی آلمان به دلیل مظنون بودن عوامل دولتی روسیه یا چچن در قتل این فرد که گفته می‌شود یکی از فرماندهان نیروهای شورشی چچن در جنگ علیه روسیه بوده، دو تن از کارمندان سفارت روسیه در آلمان را اخراج کرد. «دیمیتری پسکوف» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به این اقدام آلمان گفت ادعای نقش داشتن دولت روسیه در قتلی که در برلین رخ داده کاملا بی‌اساس است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین از گفتگوی تلفنی روسای جمهور روسیه و ترکیه درباره اوضاع سوریه و لیبی خبر داد. پسکوف گفت که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و ولادیمیر پوتین همتای روس وی در این تماس تلفنی حل و فصل بحران لیبی را خواستار شده و نسبت به درگیری‌ها در اطراف طرابلس پایتخت این کشور ابراز نگرانی کردند. دو طرف همچنین آتش بس فوری و از سرگیری مذاکرات صلح بین طرف‌های لیبی را خواستار شدند. سخنگوی کرملین افزود که پوتین و اردوغان بر حمایت از تلاش‌ها برای مقابله با تهدیدات تروریستی در سوریه از جمله استان ادلب تاکید کردند.
ایلناایلنا1 روز قبل
سخنگوی کاخ کرملین گفت که دیدار میان وزیر خارجه روسیه و رئیس‌جمهوری آمریکا بسیار مهم بود ولی هنوز برای صحبت درباره بهبود روابط واشنگتن-مسکو زود است. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین، در جمع خبرنگاران گفت که دیدار روز گذشته -‌سه‌شنبه- میان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، در واشنگتن بسیار مهم بود اما هنوز برای حرف زدن از تغییرات مثبت در روابط میان دو کشور زود است. پسکوف گفت: «شکی نیست که این دیدار مهم بود. نفس این‌که وزیر خارجه روسیه از طرف رئیس‌جمهوری آمریکا مورد استقبال قرار گرفت، نکته مهمی است». وی افزود: «با این حال، هنوز زود است که بخواهیم راجع به تغییرات مثبت در روابط دوجانبه حرف بزنیم».
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه، کرملین، در ارتباط با نشست اخیر میان «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه این کشور و «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا با رد ایجاد تحولات مثبت در روابط مسکو و واشگتن، گفته است: با وجود اهمیت این دیدار، اما در حال حاضر صحبت کردن درباره تغییرات و تحولات مثبت در روابط آمریکا و روسیه بسیار زود است. پیش از این وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه با «مایک پمپئو»، وزیرخارجه آمریکا و «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور در واشنگتن دیدار و گفتگو کرده بود. به دنبال این نشست دولت آمریکا اعلام کرد که واشنگتن و مسکو درباره برخی موضوعات می‌توانند روابط خود را بهبود ببخشند، هرچند به گفته مقامات دولت آمریکا دو کشور همچنان در موضوعات متعددی دارای اختلاف نظر هستند. در مقابل وزیر خارجه روسیه نیز اعلام کرده بود که ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از منافع بهبود روابط میان دو کشور مطلع است، اما در این میان برخی نیروها در آمریکا از تلاش‌ها برای ارتقای روابط میان دو کشور جلوگیری می‌کنند.
فارسفارس1 روز قبل
سخنگوی کرملین در جمع خبرنگاران گفت که علیرغم دیدار وزیر خارجه روسیه و رئیس‌جمهور آمریکا، زود است درباره تغییر مثبت در روابط دوجانبه قضاوت شود. لاوروف و ترامپ روز گذشته بدون حضور رسانه‌ها در کاخ سفید با یکدیگر دیدار کردند و این اولین سفر رسمی لاوروف به واشنگتن از سال ۲۰۱۷ تاکنون محسوب می‌شد. ترامپ روز گذشته با انتشار عکسی از خود و لاوروف در یک پیام توییتری، دیدار با وزیر خارجه روسیه را بسیار خوب توصیف کرد و نوشت: «همین الان دیدار بسیار خوبی با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه داشتم. در یکی از جنجالی‌ترین اتفاق‌ها او جولای سال ۲۰۱۸ در یک کنفرانس خبری با حضور «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه این ارزیابی‌ها را زیر سوال برد. او در این گزارش تصریح کرد از شواهد مکفی برای متهم کردن تیم ترامپ به تبانی با روسیه برخوردار نیست.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران تأکید کرد که علیرغم دیدار «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، قضاوت درباره تغییر مثبت در روابط میان روسیه و آمریکا زودهنگام است. لاوروف و ترامپ روز گذشته بدون حضور رسانه‌ها در کاخ سفید با یکدیگر دیدار کردند و این اولین سفر رسمی لاوروف به واشنگتن از سال ۲۰۱۷ تاکنون محسوب می‌شد. ترامپ روز گذشته با انتشار عکسی از خود و لاوروف در یک پیام توییتری، دیدار با وزیر خارجه روسیه را بسیار خوب توصیف کرد و نوشت: «همین الان دیدار بسیار خوبی با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه داشتم. ترامپ بارها ارزیابی‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا مبنی بر اینکه روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ دخالت کرده را رد کرده است. در یکی از جنجالی‌ترین اتفاق‌ها او جولای سال ۲۰۱۸ در یک کنفرانس خبری با حضور «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه این ارزیابی‌ها را زیر سوال برد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ مسکو مداخله دولت روسیه در موضوع یک قتل در برلین را رد کرد. مسکو مداخله دولت روسیه در موضوع یک قتل در برلین را رد کرد. به گزارش رویترز، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین امروز چهارشنبه، مداخله دولت روسیه به گزارش رویترز، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین امروز چهارشنبه، مداخله دولترا در قتل شهروند گرجستانی در برلین رد کرد. این اظهارات ساعاتی پیش از اخراج ۲ دیپلمات روسیه از آلمان در پی قتل یک شهروند گرجستانی مطرح شد. ادعا‌های جدید برلین علیه مسکو می‌تواند به روابط آلمان و روسیه آسیب جدی بزند؛ پیشتر روابط روسیه و انگلیس به دلیل مسمومیت یک جاسوس پیشین دوجانبه به سردی گراییده است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
سخنگوی کرملین تاکید کرد، روسیه حتی اگر که ائتلاف ناتو اقدام به افزایش بودجه نظامی خود کند وارد رقابت تسلیحاتی با این ائتلاف نخواهد شد. ینس استولتنبرگ، دبیر کل ائتلاف نظامی ناتو اظهار کرد، اعضای اروپایی همپیمان در این ائتلاف به همراه کانادا از سال ۲۰۱۶ تا کنون مجموعا به میزان ۱۳۰ میلیارد دلار بودجه نظامی خود را افزایش داده‌اند. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین امروز (چهارشنبه) گفت، افزایش بودجه نظامی ناتو نگرانی‌های کرملین را تشدید می‌کند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز سه‌شنبه اظهار کرد، گسترش ناتو و تقویت زیرساختهای نظامی این ائتلاف در نزدیکی مرزهای روسیه امنیت این کشور را تهدید می‌کند. پسکوف تاکید کرد، روسیه قرار نیست با ناتو وارد «رقابت تسلیحاتی یا رقابت بر سر بودجه نظامی» شود چرا که این امر به زیان اقتصاد روسیه خواهد بود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین اعلام کرد که رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین بارها اعلام کرده است که کشورش وارد هیچ رقابت تسلیحاتی نخواهد شد زیرا برای اقتصاد کشور مضر است. وی در ادامه افزود: تصمیم کشورهای عضو ناتو برای افزایش بودجه نظامی فقط تایید نگرانی روسیه نسبت به سیاست‌های توسعه طلبی ناتو است. با این حال روسیه در این زمینه وارد هیچ رقابتی نمی‌شود. سخنگوی کرملین در ادامه گفت که سیاست‌های افراطی ناتو در مقابل کشور ما مایه نگرانی است. «ینس استولتنیرگ» دبیرکل ناتو اعلام کرده است که مجموع هزینه نظامی کشورهای عضو ناتو در سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۳۰ میلیارد دلار خواهد بود.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) گفت کشورهای بخش غربی اروپا باید در هرگونه توافق موشکی و کنترل تسلیحاتی جدید بین واشنگتن و مسکو شریک باشند. به نوشته خبرگزاری «رویترز» پسکوف طی نشست خبری در کاخ کرملین توضیح داد مسکو حامی اظهارات «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر لزوم پیوستن کشورهای اروپای غربی به مذاکرات [تسلیحاتی روسیه-آمریکا] است. به نوشته رویترز، پسکوف با تاکید بر اینکه رفتارهای ناتو نمی‌تواند روسیه را به رقابت هزینه‌بر تسلیحاتی بکشاند، اظهار داشت: «ما شاهد آن هستیم که ناتو اقداماتی را با هدف مهار کردن [روسیه] و حرکت به سمت کشور ما انجام می‌دهد. کشورهای آمریکا و روسیه بعد از ماه‌ها متهم کردن یکدیگر به نقض مفاد معاهده منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، روز جمعه (یازده مرداد) رسما از آن خارج شدند. پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک‌های زمین‌پایه میان‌برد (۱۰۰۰ - ۵۰۰۰ کیلومتر) و کوتاه‌بردتر (۱۰۰-۵۰۰ کیلومتر) منع می‌کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
کرملین امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، گزارش‌های منتشر شده درباره اینکه ناتو قصد دارد تا هزینه‌های دفاعی خود را افزایش دهد، نشان می‌دهد که مسکو حق دارد نگران گسترش نظامی ناتو به سمت شرق و سیاست‌های آن برای محدود کردن روسیه باشد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در یک نشست خبری گفت: ‌ ما شاهد اقداماتی از سوی ناتو با هدف محدود کردن و گسترش در قبال کشور ماست. این تنها باعث نگرانی ما می‌شود. وی ادامه داد: روسیه با وجود رفتار ناتو درگیر این رقابت تسلیحاتی پر هزینه نمی‌شود. انتهای پیام
ایلناایلنا1 هفته قبل
کرملین اعلام کرد که بنا ندارد وارد مسابقه پرخرج تسلیحاتی شود. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، کرملین امروز -‌چهارشنبه- اعلام کرد که گزارش‌ها مبنی بر این‌که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بنا دارد مخارج دفاعی خود را افزایش دهد، نشان‌دهنده آن است که نگرانی مسکو درباره گسترش فعالیت‌های نظامی این سازمان در شرق و سیاست مهار کردن روسیه به حق بوده است. «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ کرملین، گفت: «می‌بینیم که ناتو دست به اعمالی می‌زند که با هدف توسعه و خودداری در زمینه کشورمان صورت می‌گیرد. این تنها تاییدکننده نگرانی‌های ما است.» وی افزود که روسیه، به‌رغم رفتارهای ناتو، ‌ بنا ندارد وارد مسابقه پرخرج تسلیحاتی شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه روز سه‌شنبه با مضحک خواندن اتهام دست داشتن مسکو در درز اطلاعات پیش‌نویس توافق تجاری انگلیس و آمریکا در مورد شبکه خدمات بهداشت و درمان، گفت رسانه‌ها و مقام‌های غربی از اتهام‌زنی به مسکو برای منحرف کردن افکار عمومی از واقعیت استفاده می‌کنند. «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس هفته گذشته در حالی که تنها چند روز تا انتخابات پارلمانی انگلیس مانده، اعلام کرد که به متن کامل پیش‌نویس توافق دولت انگلیس به رهبری «بوریس جانسون» و دولت آمریکا دست یافته است. وی جانسون و حزب محافظه‌کار را به فروش نظام خدمات درمانی انگلیس متهم کرده است. رسانه‌های غربی به نقل از کارشناسان مدعی شده‌اند که متن این توافق ابتدا توسط هکرهای مستقر در روسیه به سرقت رفته و سپس در اینترنت منتشر شده است. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین در واکنش به این ادعا، گفت: «این عبارت پرتکراری، یعنی هکرهای روس، عملا به چوب جادویی بدل شده تا حواس‌ها را از مسائل خود پرت کنند.» وی افزود: «این [عبارت] برای بدنام کردن، برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات و برای استفاده از این چوب جادو برای ترساندن مردم از هکرهای روس، بسیار کارآمد است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد که شایعاتی پیرامون دستور سرنگونی سوخو-۲۴ این کشور در سال ۲۰۱۵ از سوی اردوغان را باور ندارد. سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این خصوص گفت: این اطلاعات نامشخص است و معلوم نیست از کجا آمده است. آن‌‌ها منبع مشخصی ندارند؛ بنابراین نمی‌ توانند قابل اعتماد باشند. وی در این باره افزود: ما بر بیانیه‌‌ها از جمله بیانیه طرف ترک مبنی بر اینکه گروه‌‌های دیگری دستور ساقط کردن جت را صادر کردند، تمرکز داریم. گفتنی است، ساقط شدن یک فروند سوخو ۲۴ روسیه در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۵ در مرز سوریه روابط میان آنکارا و مسکو را برای مدتی برهم زده بود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
کرملین به گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر اینکه هکرهای روسی احتمالا اسناد تجاری آمریکا و انگلیس را در آستانه انتخابات انگلیس افشا کرده‌اند، نگاهی طنزآلود داشت. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اظهار کرد، منفی جلوه دادن هکرهای روسیه کاری بسیار ساده شده است و چنین ادعاهایی معمولا برای منحرف کردن توجه‌ها از مشکلات داخلی یک کشور مطرح می‌شوند. وی افزود: بسیار ساده است که مردم را با هکرهای روسی بترسانید و آنها را بد جلوه دهید. ما بارها نسبت به این مساله اعتراض کرده‌ایم و با دیدگاهی طنزآمیز به آن نگاه می‌کنیم. وی همچنین روابط کشورش با ترکیه را دوستانه خواند و در واکنش به اظهارات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که گفته بود «روابط ترکیه و روسیه نمی‌توانند مانع از عضویت آن در ناتو باشند»، اظهار کرد: روابط دوستانه و در سطوح مختلف روسیه و ترکیه نمی‌توانند مانعی برای دیگر کشورها در راه تقویت روابط‌شان با ترکیه باشد.
فارسفارس1 هفته قبل
سخنگوی کرملین در واکنش به ادعای نقش‌آفرینی روسیه در درز اسناد توافق تجاری لندن و واشنگتن، گفت کشورهای غربی از عبارت «هکرهای روس» برای ترساندن مردم و سرپوش گذاشتن بر مشکلات خود استفاده می‌کنند. «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس هفته گذشته در حالی که تنها چند روز تا انتخابات پارلمانی انگلیس مانده، اعلام کرد که به متن کامل پیش‌نویس توافق دولت انگلیس به رهبری «بوریس جانسون» و دولت آمریکا دست یافته است. وی جانسون و حزب محافظه‌کار را به فروش نظام خدمات درمانی انگلیس متهم کرده است. رسانه‌های غربی به نقل از کارشناسان مدعی شده‌اند که متن این توافق ابتدا توسط هکرهای مستقر در روسیه به سرقت رفته و سپس در اینترنت منتشر شده است. انتهای پیام/ق
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
ایلنا: به نقل از خبرگزاری تاس، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ کرملین، گفت که هرگونه بحث درباره شبه‌جزیره کریمه غیرممکن است. وی در پاسخ به این‌که آیا ممکن است در بحث کریمه میان اوکراین، روسیه و آمریکا مطرح شود این سخنان را بر زبان آورد. پسکوف در این رابطه گفت: «کرملین هیچ واکنشی به این موضوع نشان نخواهد داد. هرگونه بحث درباره کریمه غیرممکن است. رئیس‌جمهور همواره با گشودگی، به‌شکلی سازنده و جامع چنین می‌کند.»
ایلناایلنا1 هفته قبل
سخنگوی کاخ کرملین گفت که هرگونه بحث درباره شبه‌جزیره کریمه غیرممکن است. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ کرملین، گفت که هرگونه بحث درباره شبه‌جزیره کریمه غیرممکن است. وی در پاسخ به این‌که آیا ممکن است در بحث کریمه میان اوکراین، روسیه و آمریکا مطرح شود این سخنان را بر زبان آورد. پسکوف در این رابطه گفت: «کرملین هیچ واکنشی به این موضوع نشان نخواهد داد. هرگونه بحث درباره کریمه غیرممکن است.
تابناکتابناک1 هفته قبل
بر این اساس، قیمت بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان شد. همچنین در این دوره «پرتقال محصول داخل»، «سیب درختی زرد» و «رب گوجه فرنگی» به ترتیب ۲۴٫۷ درصد، ۶٫۱ درصد و ۵٫۶ درصد کاهش قیمت داشته‌اند. همچنین گوشت گوسفندی و شیر پاستوریزه به ترتیب با ۵۹٫۷ و ۴۶٫۳ درصد در رتبه‌های بعد افزایش قیمت قرار داشتند. میانگین قیمت اوراق وام مسکنشنبه قیمت «تسه۹۶۱۰» ‌تغییر چندانی نداشت و در کانال ۳۹ هزار تومان باقی ماند. قیمت لوازم خانگی افزایش نیافته، اما رونق هم نیست!
تابناکتابناک1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین با اعلام این مطلب گفت: در تاریخ دوم دسامبر سال جاری با حضور «ولادیمیر پوتین» و «شی جینپینگ» روسای جمهور روسیه و چین، پروژه گازرسانی به چین آغاز می‌شود. به گفته پسکوف، آغاز به کار این پروژه از شبکه‌های تلویزیونی پخش خواهد شد. سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه تاکید کرد که به سرانجام رساندن این پروژه، اهمیت زیادی برای روسیه و چین دارد. پسکوف در ادامه عنوان داشت که در اویل سال ۲۰۲۰ نیز با حضور روسای جمهور روسیه و ترکیه، پروژه خط انتقال گاز «ترک استریم» آغاز می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین با اعلام این مطلب گفت: در تاریخ دوم دسامبر سال جاری با حضور «ولادیمیر پوتین» و «شی جینپینگ» روسای جمهور روسیه و چین، پروژه گازرسانی به چین آغاز می‌شود. به گفته پسکوف، آغاز به کار این پروژه از شبکه‌های تلویزیونی پخش خواهد شد. سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه تاکید کرد که به سرانجام رساندن این پروژه، اهمیت زیادی برای روسیه و چین دارد. پسکوف در ادامه عنوان داشت که در اویل سال ۲۰۲۰ نیز با حضور روسای جمهور روسیه و ترکیه، پروژه خط انتقال گاز «ترک استریم» آغاز می‌شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
برای چین که تولید انرژی داخلی آن با تقاضا نمی‌تواند برابری کند این خط لوله منبع حیاتی جدید عرضه است. خط لوله «قدرت سیبری» چیست؟ این خط لوله که توسط شرکت گازپروم روسیه احداث شده است، حدود ۳۰۰۰ کیلومتر طول دارد و از میادین گازی چایاندا و کوفیکتا در سردترین بخش سیبری به بلاگووشچسنگ در نزدیکی مرز چین امتداد پیدا می‌کند. چرا چین «قدرت سیبری» را می‌خواهد؟ چین بزرگترین مصرف کننده و واردکننده انرژی جهان است. چین همچنین خط لوله گاز آسیای مرکزی-چین را اداره می‌کند که از ترکمنستان و از طریق ازبکستان و قزاقستان گاز وارد می‌کند. چین گاز خود را از کجا دریافت می‌کند؟ طبق آمار آژانس بین‌المللی انرژی، مصرف گاز چین طی یک دهه گذشته جهش پیدا کرده و تنها طی دو سال گذشته ۳۳ درصد رشد کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه امروز (پنجشنبه) گفت پیشنهاد روسیه برای تعلیق مشروط استقرار موشک‌های کوتاه و میان‌برد در اروپا را رد کرده است. پیش از این «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین اعلام کرده بود «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه برای بحث درباره پیشنهاد روسیه برای تعلیق مشروط استقرار موشکی در اروپا، موافقت کرده است. پس از خروج آمریکا از پیمان «منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد» (INF) در ماه آگوست (مردادماه)، روسیه در نامه‌ای با امضای «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور این کشور، به چند کشور اروپایی پیشنهاد کرده است که در استقرار موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌برد در اروپا، وقفه‌ای مشروط ایجاد شود. مسافت کوتاه مسیر موشک‌های کوتاه‌برد و میان‌برد موجب می‌شود تا شناسایی و رهگیری آن‌ها برای کشور هدف دشوارتر شود. همین امر موجب شده تا استقرار چنین موشک‌هایی در اروپا، هم برای روسیه و هم برای کشورهای اروپایی، امری تهدیدآمیز تلقی شود.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه امروز (پنجشنبه) گفت پیشنهاد روسیه برای تعلیق مشروط استقرار موشک‌های کوتاه و میان‌برد در اروپا را رد کرده است. پیش از این «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین اعلام کرده بود «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه برای بحث درباره پیشنهاد روسیه برای تعلیق مشروط استقرار موشکی در اروپا، موافقت کرده است. پس از خروج آمریکا از پیمان «منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد» (INF) در ماه آگوست (مردادماه)، روسیه در نامه‌ای با امضای «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور این کشور، به چند کشور اروپایی پیشنهاد کرده است که در استقرار موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌برد در اروپا، وقفه‌ای مشروط ایجاد شود. در عین حال، امانوئل ماکرون علیرغم مخالفت با این پیشنهاد، از ناتو خواست تا گفت‌وگوهای «محکم و روشنی» را با روسیه صورت دهد. همین امر موجب شده تا استقرار چنین موشک‌هایی در اروپا، هم برای روسیه و هم برای کشورهای اروپایی، امری تهدیدآمیز تلقی شود.

به انتهای لیست رسیدید