آخرین و مهم‌ترین اخبار اسحاق جهانگیری
رئیس‌جمهور

اخبار مرتبط با «اسحاق جهانگیری»

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، قبل از شروع هفته اخیر بازارها چنین وضعیتی داشتند؛ بورس منفی ۱٫۳ درصد، دلار مثبت ۱٫۷ درصد و طلا و سکه هم به یک میزان و معادل ۱٫۱ درصد مثبت. بازارها در هفته اخیر چنین وضعیتی داشتند؛ بورس بازدهی مثبت ۰٫۵۷ درصد، طلا بازدهی مثبت ۱٫۱۷ درصد، سکه بازدهی مثبت ۱٫۸ درصد و دلار هم بازدهی مثبت ۱٫۳ درصد. این خبر برای برخی فعالان بازار ارز نگران‌کننده به نظر می‌رسد اما پیش از افزایش قیمت بنزین رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به نوسان اخیر قیمت دلار عنوان کرده بود: بانک مرکزی با اقتدار به عنوان بازارساز در بازار ارز حضور فعال دارد. در عین حال اگر در هفته جاری نوسان بازار ارز ادامه پیدا کند امکان تسری این نوسان به بازار طلا هم وجود دارد. اما در بازار سرمایه از نگاه شهلا حیدری، کارشناس بازار سرمایه و بازارگردانی تامین سرمایه امین، افزایش قیمت بنزین در صنعت روانکارها و پالایشی‌ها تاثیر مثبت می‌گذارد.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اختلاف مجموع قیمت‌های واگذار شده و قیمت‌های واقعی برخی از شرکت‌هاست. عضو حقوقدان شورای نگهبان اضافه کرد: سال ۹۴، دو میلیارد دلار، سال ۹۵، ۱۰ میلیارد دلار و سال ۹۶، ۱۸ میلیارد دلار ارز مداخله‌ای برای پایین نگاه داشتن قیمت ارز توزیع شد. حدود ۲۰ میلیارد دلار ارز در اول سال ۹۷ به عنوان ارز ۴۲۰۰ تومانی تقسیم شد. در مجموع ۵۰ میلیارد دلار ارز توزیع شده است. دهقان در مورد حقوق عامه تصریح کرد: طبق اصل ۱۵۶ قانون اساسی قوه قضائیه مسئول احیای حقوق عامه است اما حتما قوه قضاییه به عنوان یک نهاد رسمی نمی‌تواند این کار را انجام دهد حتما باید صاحبان دانش حقوقی و آحاد مردم به کمک بیایند تا بتوان حقوق عامه را احیا کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل
رییس اتحادیه سواری کرایه اعلام کردرییس اتحادیه سواری کرایه ضمن انتقاد از تعیین سهمیه ماهانه ۶۰ لیتری برای اعضای این اتحادیه گفت: از فردا برای تعیین سهمیه مناسب سوخت ۱۵۰۰ تومانی برای رانندگان‌مان با دستگاه‌های مسئول مذاکره می‌کنیم. با این وجود تقاضای ما افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی نرخ کرایه سواری‌های بین شهری است. وی افزود: در همین راستا ضمن پیگیری برای افزایش سهمیه بنزین رانندگان اتحادیه سواری کرایه، فردا با سازمان راهداری و دیگر دستگاه‌های متولی جلساتی برگزار خواهیم کرد تا در مورد میزان افزایش نرخ کرایه سواری‌ها بحث و بررسی کنیم. محمدعلی گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته اگر سهمیه‌ اصلاح شده برای رانندگان ما کمتر از هزار لیتر باشد باید قیمت کرایه ۱۰ درصد و اگر بین هزار تا ۱۲۰۰ لیتر باشد نرخ کرایه باید ۱۰ درصد افزایش یابد. وی تاکید کرد: با توجه به اینکه سهمیه بنزین ۶۰ لیتری رانندگان ما همین امروز به اتمام رسیده است، از فردا صبح پیگیر موضوع خواهیم بود.
الفالف10 ساعت قبل
سوال -سرنوشت ماجرای هدر رفتن ۵۳ میلیارد دلار ارز کشور، روشن نشد. آن ۱۸ میلیارد دلاری که به حساب واردات دادند، ارز مداخله‌ای حساب نمی‌شود و آن‌جا هم یک طور دیگری پول هدر رفت. اتفاقا در مسیر مبارزه با فساد و برقراری عدالت، مردم منتظرند که ببیند واکنش‌های منطقی چه خواهد بود. فقط همین کار حداقل سه میلیارد دلار قاچاق اضافه کرده است. این فساد نیست؟ فساد سازمانی - سیستمی است، یعنی شما تصمیم غلطی می‌گیرید که توزیع درآمد را به شکل بسیار نامتعادلی درست می‌کند.
مهرمهر11 ساعت قبل
وی بابیان اینکه این حرکت قوه قضائیه در اقتصاد مقاومتی نیز تأثیرگذار است، افزود: وقتی قوه قضائیه و مسئولان نظارتی با مفسدان و روزنه‌های فساد برخورد می‌کنند قطعا تأثیر فراوان و بسزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد داشت. کارخانه‌داری که به‌عنوان تأسیس کارخانه وام‌های میلیارد تومانی می‌گیرد و بعد هیچ کارخانه‌ای تأسیس نمی‌شود و معلوم نیست پول‌ها کجا خرج می‌شود درواقع به اساس اقتصاد کشور ضربه زده است. قوه قضائیه کمربند‌ها را محکم بسته استامام‌جمعه آرادان بیان کرد: قوه قضائیه انصافا کمربندها را محکم بسته و ریشه‌های فساد را شناسایی می‌کند و جالب اینکه از درون خود قوه قضائیه نیز این امر آغاز شد و معاون اجرایی رئیس سابق قوه قضائیه در درون زندان اوین است و حتی قضات فاسد دستگیر و از خدمت منفصل شدند و درزمینهٔ قوه اجرایی نیز ورود شده است. باید از قوه قضائیه تشکر کردامام‌جمعه آرادان بابیان اینکه ما باید از قوه قضائیه تشکر کنیم نه اینکه این قوه را مورد تهمت قرار دهیم، گفت: برخی می‌گویند بروید سراغ دانه‌درشت‌ها؛ مگر دانه‌درشت‌ها کیست‌اند؟ مگر از نزدیکان شما، دانه‌درشت‌تر هم داریم؟ لذا بجای فرافکنی و پوشش سوء مدیریت‌ها باید از قوه قضائیه تقدیر کرد. امروز پس از شش و نیم سال مردم با انبوه مشکلات مانند تورم و گرانی، مسکن و … روبرو هستند لذا بجای حاشیه‌سازی باید به رفع این مشکلات اندیشید.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شاهین‌شهر، روز دوم از رزمایش الی بیت‌المقدس با حضور پرشور بسیجیان شهرستان شاهین شهر برگزار شد. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شاهین شهر و میمه در مراسم اختتامیه و صبح‌گاه مشترک بسیجیان حاضر در رزمایش الی بیت‌المقدس، اظهار داشت: در آستانه هفته بسیج این رزمایش با شعار «چهل سال مردم یاری امنیت و خدمت» در ۳۶ ساعت با حضور پنج گردان از بسیجیان گردان‌های بیت‌المقدس شهرهای شاهین شهر، میمه و گز برگزار شد. سرهنگ مسعود جهانگیری با بیان اینکه در روز اول این رزمایش به منظور اعلام آمادگی بسیجیان و اطمینان خاطر دادن پیرامون همیشه در صحنه بودن بسیج به مردم برنامه پیاده‌روی اقتدار در سطح شهر برگزار شد، گفت: خوشبختانه این برنامه با استقبال خوب آحاد مردم همراه بود. جهانگیری با بیان اینکه برخلاف سال‌های گذشته که رزمایش رویکردی دفاعی داشت و صرفا بسیجیان در اردوگاه‌های قدس حضور پیدا می‌کردند رزمایش امسال با رویکردی امنیتی برگزار شد، گفت: برگزاری کلاس‌های ضد اغتشاش در جهت آمادگی بسیجیان برای حفظ از مناطق مهم شهر از جمله اقدامات مهم برگزار شده در این رزمایش بود. وی با بیان اینکه حفظ آمادگی نیروهای رزمی یکی از مهمترین اهداف برگزاری این رزمایش بود، گفت: اجرای عملیات تاکتیکی، اجرای عملیات دفاعی امنیتی و به کارگیری تاکتیک‌های رزمی و امنیتی درحوزه جنگ شهری از جمله دیگر اهداف این رزمایش بوده است.
ایلناایلنا12 ساعت قبل
رئیس‌جمهور با تاکید بر ضرورت و اهمیت اقدام دولت در افزایش نرخ بنزین و کمک به خانوارهای ضعیف و متوسط کشور از محل درآمد حاصل از آن، اظهار داشت: این کار به نفع مردم و اقشار تحت فشار جامعه بوده و می‌تواند در حل مشکلات آنان مفید و موثر باشد. روحانی اظهار داشت: این اقدام برای اقشار مستضعف جامعه کمک کوچکی به شمار می‌رود و در مجموع اصل این کار ضروری است. روحانی افزود: البته این اقدام از سوی دولت انجام نشد به خاطر این بود که معتقد بودیم این افزایش قیمت به نرخ هایی مثل ۵ هزار تومان برای هر لیتر بر زندگی مردم تاثیر مستقیم داشته و موجب افزایش تورم خواهد بود. به همین دلیل ۶۰ لیتر را با یک نرخ و نرخ آزاد را به گونه دیگر تعیین کردیم. رئیس جمهور گفت: این کار به نفع مردم و اقشار تحت فشار جامعه بوده و می‌تواند مفید و موثر باشد.
فردا نیوزفردا نیوز15 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم: اوایل مهرماه امسال شهردار تهران طرحی را برای به اصطلاح سامانی عرضه و تقاضا بازار مسکن به هیئت دولت ارائه کرد. طرحی که در قالب آن پیروز حناچی با استفاده از ظرفیت انبوه‌سازان و برخی تخفیفات شهرداری به دنبال ساخت واحد‌های مسکونی ۳۰ متری برای اسکان مردم پایتخت است. این طرح واکنش‌های متعدد منفی را به دنبال داشت و برخی کارشناسان از این طرح شهردار تهران به عنوان «قفس» یاد کردند. طی دو ماه اخیر متولی ساخت و ساز مسکن در کشور روی رونمایی «طرح ملی مسکن» تمرکز کرده و عالی‌ترین مقام وزارت راه و شهرسازی و مدیران ذی‌ربط واکنشی به آن نشان نداده بودند. این در حالی است که دیروز محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بیست و پنجمین اجلاس عالی استان‌ها در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مدتی پیش صحبت‌هایی از ساخت واحد‌های مسکونی کوچک برای مسکن‌اولی‌ها در بافت فرسوده شهر تهران مطرح شده بود، گفت: هیچ برنامه‌ای برای ساخت واحد‌های مسکونی ۳۰ و ۴۰ متری در وزارت راه و شهرسازی وجود ندارد و از چنین ایده‌ای نیز حمایت نمی‌کنیم.
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
اصلاح طلبان در مقابل افراد مختلف رفتارهای زیگزاگی داشته اندفعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اصلاح طلبان در رابطه با افراد مختلف رفتار‌های زیگزاگی داشته‌اند، خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان در یکی از انتخابات‌های مجلس از آیت الله هاشمی عبور کردند، سپس هسته تصمیم‌گیرانشان این روند را دررابطه با خاتمی و کروبی ادامه دادند و این در حالی است که آقای کروبی رئیس مجلس منتخب آنان در مجلس ششم بود. اصلاح طلبان سخیف‌ترین تعبیر را نسبت به نظام در نامه جام زهر مطرح کردندفعال سیاسی اصولگرا گفت: اصلاح طلبان سخیف‌ترین تعبیر را نسبت به نظام و رهبری در آن نامه مطرح کردند که الآن آن نامه در فضای مجازی موجود است. عبور اصلاح طلبان از روحانی دور از انتظار نبودشاکری افزود: آقای روحانی هم در جهت شعار‌های اصلاح طلبان در سخنرانی خود مطالبی را مطرح کرد، اصلاح طلبان در گذشته این نوع رفتار‌ها را با آیت الله هاشمی و رئیس دولت اصلاحات داشتند و اکنون هم نوبت به آقای روحانی رسیده است فلذا این راوه اصلاح‌طلبان خیلی دور از انتظار نبوده و نیست. اصلاح طلبان می‌خواهند زیر بار وعده‌های عمل‌نشده روحانی نرونداو خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان تعبیرشان این است که آقای روحانی رای آورده و دیگر همه چیز تمام شده است و الان اگر یک آرایش اپوزیسون نسبت به دولت بگیرند و زیر بار وعده‌های عمل نشده روحانی نروند برایشان بهتر است؛ در حالی که مردم می‌دانند اصلاح‌طلبان از وزرای روحانی پشتیبانی کردند. دولت روحانی دولت ائتلافی اصلاح طلبان استفعال سیاسی اصولگرا خطاب به اصلاح طلبان گفت: شما از دولت سهم‌خواهی کردید و نیروهایتان را در استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و جا‌های مختلف دیگر مستقر کردید و بالاخره دولت روحانی دولت ائتلافی شما است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
اعتبارات لازم برای جبران خسارت‌های زلزله استان آذربایجان شرقی تصویب شدهیئت وزیران در جلسه امروز خود با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت برای جبران خسارت و بازسازی بخش‌های آسیب دیده ناشی از زلزله در استان آذربایجان شرقی موافقت کردند. وزیر کشور گفت: اگر ساختارهای ما دچار تناقض یا چندگانگی شوند یقینا نمی‌توانیم به اهداف مورد نظر خود در جامعه دست پیدا کنیم. رئیس‌جمهور گفت: به وزیر کشور و ستاد بحران دستور می‌دهم که شرایط اجاره خانه یا اتاق را برای مردم زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی فراهم کنند؛ پرداخت اجاره‌بها آن‌ها را دولت برعهده می‌گیرد. استاندار آذربایجان شرقی: از نظر اسکان اضطراری خانوارهای زلزله‌زده مشکلی نداریماستاندار آذربایجان شرقی گفت: از نظر اسکان اضطراری خانوارهای زلزله زده مشکلی نداریم و کم کم به سمت اسکان موقت می‌رویم و بعد بازسازی‌ها شروع می‌شود. استاندار آذربایجان شرقی گفت: از نظر اسکان اضطراری خانوارهای زلزله زده مشکلی نداریم و کم کم به سمت اسکان موقت می‌رویم و بعد بازسازی‌ها شروع می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، پس از انتشار خبر برگزاری نشست مسوولان استان مرکزی با معاون اول رئیس جمهور جمعی از کارگران اراک بیانیه‌ای صادر کردند. در این بیانیه آمده است: پس از وقوع مشکلات بسیار برای صنایع مهم کشور در استان مرکزی، اعضای عالی‌رتبه‌ دولت در سطح معاون اول، وزرای اقتصاد، کار، صنعت، راه، کشور و استاندار مرکزی، جلسه‌ای را با عنوان «بررسی مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی استان مرکزی» در روز یکشنبه ۲۶ آبان ۹۸ برگزار‌ خواهند‌ کرد. در این بیانیه آمده است: بی شک تکرار روند قبلی؛ خلاف شرع، عقل و قانون است و مردم، کارگران و کارشناسان موافق واگذاری‌ این شرکت‌ها به یک شخص نخواهد بود، بر اساس قانون، واگذاری صنایع راهبردی و حیاتی به یک فرد، چه در سطح مالکیت و چه در سطح مدیریت، اشتباهی بزرگ و ادامه‌ دور باطل مسائل کنونی است! این بیانیه می‌افزاید: بدینوسیله ضمن تشکر از مسوولین بابت تشکیل چنین جلسه‌ای، تاکید می‌شود که هرگونه تصمیم گیری بدون رعایت موارد ذکر شده، نه تنها منجر به اصلاح امور نشده و درد صنعت و کارگر را دوا نمی‌کند؛ بلکه روند کنونی را به شکل بدتری ادامه خواهد داد و نشان دهنده‌ عدم وجود اراده‌ راستین برای احیای صنعت به دلیل مسائل سیاسی و انتخاباتی خواهد بود. انتهای پیام/خ
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری ۱۸ زون تخصصی نمایشگاه نوآوری و فناوری رینوتکس، گفت: امسال حدود ۳۲۳هزار و ۲۲۲ طرح فناورانه در این نمایشگاه ثبت نام کرده بود که از این تعداد، ۱۹۰۰ طرح فناورانه در این نمایشگاه حضور داشتند. به گزارش ایسنا، علی جهانگیری در اختتامیه هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس۲۰۱۹) ومیز تخصصی تعمیق ساخت داخل صنعت مس، با بیان این‌که نمایشگاه رینوتکس امسال نسبت به سال گذشته از نظر کمی و کیفی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است، گفت: امسال با حضور مجموعه وزارت صمت، بخش تقاضای این نمایشگاه پربار بود. وی ادامه داد: این نمایشگاه به عنوان سازمان کوچک مرکزی با سیستم نوآوری باز، توانسته هم افزایی خوبی بین سازمان‌ها و دانشگاه‌ها ایجاد کند. جهانگیری خاطرنشان کرد: سال ۹۴ بخشی از کار را به معرفی نیازمندی‌های فناورانه از صنایع مختلف و سازمان‌ها اختصاص دادیم و در خواست کردیم با سازمان‌های متولی، بخش نیازهای فناورانه لحاظ شود با سیاست وزیر صمت که از ابتدای سال جاری پیش گرفتند، این همکاری موجب شد امسال بخش نیازماندیهای فناورانه برجسته شود. انتهای پیام
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشپس از انتشار خبر برگزاری نشست مسوولان استان مرکزی با معاون اول رئیس جمهور جمعی از کارگران اراک بیانیه‌ای صادر کردند. اخبار اجتماعی- در این بیانیه آمده است: پس از وقوع مشکلات بسیار برای صنایع مهم کشور در استان مرکزی، اعضای عالی‌رتبه‌ دولت در سطح معاون اول، وزرای اقتصاد، کار، صنعت، راه، کشور و استاندار مرکزی، جلسه‌ای را با عنوان «بررسی مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی استان مرکزی» در روز یکشنبه ۲۶ آبان ۹۸ برگزار‌ خواهند‌ کرد. این بیانیه می‌افزاید: طی سال‌های گذشته به اسم اصل ۴۴ قانون اساسی و خصوصی سازی، شرکت‌های راهبردی و بسیار بزرگی به اشخاص واگذار شده که نتیجه آن پسرفت این صنایع و بروز مشکلات متعدد بوده است، در حقیقت، ایراد از اصل ۴۴ قانون اساسی نبوده بلکه اشکال به نحوه اجرا و عملکرد مسوولین در دوره‌های مختلف بوده که راه برای عده‌ای سودجو و یا ناتوان که از مصادیق قانون دان‌های قانون شکن هستند، باز کردند و با این سبک خصوصی سازی، به جای «مردمی شدن اقتصاد» به «اختصاصی کردن اقتصاد» و فقر، فساد و تبعیض دامن زده شد. در این بیانیه آمده است: بی شک تکرار روند قبلی؛ خلاف شرع، عقل و قانون است و مردم، کارگران و کارشناسان موافق واگذاری‌ این شرکت‌ها به یک شخص نخواهد بود، بر اساس قانون، واگذاری صنایع راهبردی و حیاتی به یک فرد، چه در سطح مالکیت و چه در سطح مدیریت، اشتباهی بزرگ و ادامه‌ دور باطل مسائل کنونی است! این بیانیه می‌افزاید: بدینوسیله ضمن تشکر از مسوولین بابت تشکیل چنین جلسه‌ای، تاکید می‌شود که هرگونه تصمیم گیری بدون رعایت موارد ذکر شده، نه تنها منجر به اصلاح امور نشده و درد صنعت و کارگر را دوا نمی‌کند؛ بلکه روند کنونی را به شکل بدتری ادامه خواهد داد و نشان دهنده‌ عدم وجود اراده‌ راستین برای احیای صنعت به دلیل مسائل سیاسی و انتخاباتی خواهد بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید با همه توان به دنبال ایجاد نشاط، شادابی و امید به آینده در میان جوانان است و اجرای طرح‌‎های مختلف به‌ویژه طرح‌های توسعه زیرساخت‌های ورزشی در همین رابطه انجام‌ می‌گیرد. جهانگیری افزود: احداث زیرساخت‌های مورد نیاز قشر جوان از وظایف مهم دولت‌هاست که به خوبی در کشور انجام شده است و افتتاح صدها طرح طی سال‌های اخیر آن را نشان می‌دهد. معاون اول رئیس جمهوری گفت: دشمنان به دنبال ناامید کردن مردم به ویژه جوانان از آینده کشور هستند و اجرای اینگونه طرح‌ها آنان را در رسیدن به اهداف خود ناامید می‌کند. وی‌بیان‌کرد: همه مسئولان باید تلاش کنند تا امید به آینده در جوانان روز به روز بیشتر شود و همراهی همه بخش‌ها در این خصوص ضروری است. در این آیین ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه که کار احداث آن از سال ۱۳۸۳ آغاز شده بود، به بهره‌برداری رسید؛ این ورزشگاه با ۱۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار ساخته شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطانی فر عصر پنجشنبه در آیین بهره برداری از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه اظهارداشت: هم اکنون ۴۵ ورزشگاه پنج هزار نفری در دست اجراست که تاپایان سال ۱۶ مورد از این ورزشگاه‌ها به بهره برداری می‌رسد. وی با بیان اینکه دو ورزشگاه ۱۵ هزار نفری نیز در کشور در حال احداث است افزود: با اتمام این دو ورزشگاه تمام استادیوم‌های ۱۵ هزار نفری کشور به بهره برداری می‌رسد. سلطانی فر با بیان اینکه امسال اولویت این وزارت خانه اتمام طرح‌های نیمه تمام است عنوان کرد: ورزشگاه شهید باکری ارومیه بیست و دومین ورزشگاه از نوع خود در مراکز استان‌های کشور است که به بهره‌برداری می‌رسد. سلطانی‌فر با اشاره به اینکه برای احداث ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده، گفت: ارزش اسمی این ورزشگاه یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است و همه استانداردهای مورد تایید فیفا در آن وجود دارد. ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه که کار احداث آن از سال ۱۳۸۳ آغاز شده، در این آیین و با حضور «اسحاق جهانگیری» به بهره‌برداری رسید.
مهرمهر1 روز قبل
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید با همه توان به دنبال ایجاد نشاط، شادابی و امید به آینده در میان جوانان است و اجرای طرح‌‎های مختلف به‌ویژه طرح‌های توسعه زیرساخت‌های ورزشی در همین رابطه انجام‌ می‌گیرد. جهانگیری افزود: احداث زیرساخت‌های مورد نیاز قشر جوان از وظایف مهم دولت‌هاست که به خوبی در کشور انجام شده است و افتتاح صدها طرح طی سال‌های اخیر آن را نشان می‌دهد. معاون اول رئیس جمهوری گفت: دشمنان به دنبال ناامید کردن مردم به ویژه جوانان از آینده کشور هستند و اجرای اینگونه طرح‌ها آنان را در رسیدن به اهداف خود ناامید می‌کند. وی‌بیان‌کرد: همه مسئولان باید تلاش کنند تا امید به آینده در جوانان روز به روز بیشتر شود و همراهی همه بخش‌ها در این خصوص ضروری است. در این آیین ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه که کار احداث آن از سال ۱۳۸۳ آغاز شده بود، به بهره‌برداری رسید؛ این ورزشگاه با ۱۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار ساخته شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: این دریاچه بدون اجرای مصوبه‌های این ستاد به بیابان پنج هزار کیلومتر مربعی نمک تبدیل می‌شد. وی اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها دریاچه ارومیه با تاخیر یک و نیم ساله نسبت به پیش‌بینی صورت گرفته و تا سال ۱۴۰۶ به طور کامل احیا می‌شود. وی بیان‌ کرد: تا امروز دولت بیش از۹۰ هزار میلیارد ریال برای احیای دریاچه ارومیه هزینه کرده است و با ۱۵ درصد این‌ میزان نیز کارهای سخت‌افزاری پایان می‌یابد. معاون رئیس‌جمهوری تاکید کرد: تا زمانی که در مصوبه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه تجدیدنظر نشده است باید به طور کامل توسط نهادهای مرتبط اجرایی شود. «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهوری روز گذشته در سفری ۲ روزه وارد ارومیه شد و امروز علاوه بر افتتاح طرح‌های بیمارستانی در میاندوآب از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه در نقده و آخرین وضعیت دریاچه ارومیه بازدید کرد؛ وی در مصاحبه بدو ورود به آذربایجان‌غربی نیز گفت که احیای دریاچه ارومیه برای دولت خیلی مهم است و این دریاچه پس از احیا به کانون حیات و توسعه منطقه و کشور تبدیل می‌شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، استادیوم ورزشی ۱۵ هزار نفری شهید باکری ارومیه بعد از ۱۵ سال افتتاح شد. استاندار آذربایجان غربی در مراسم افتتاح استادیوم ۱۵ هزار نفری شهید باکری ارومیه گفت: درخشش سیامند رحمان و امثال او نمودی از مشارکت بارز دولت در توسعه ورزش این استان است. وی بیان کرد: افتتاح این ورزشگاه به عنوان مطالبه جوانان نمود اهتمام دولت به ورزش استان و توجه به مطالبه جوانان است. در ۱۵ سال گذشته به انحای مختلف روند پیشرفت این استادیوم متوقف شده اما امروز در نهایت نام‌گذاری و افتتاح می‌شود. وی افزود: این استادیوم از ابتدا تا انتها در طول ۱۵ سال حدود ۶۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است که به ارزش امروز ۱۶۰ میلیارد تومان است.
فارسفارس1 روز قبل
معاون اول رییس جمهور گفت: با وجود اینکه امکانات لازم ورزشی در اختیار بانوان قرار نگرفته اما آنان در رشته‌های مختلف ورزشی عملکرد و درخشش مناسبی داشتند. وی با تاکید بر اینکه باید شرایط برای ورزش و نشاط جامعه جوان فراهم شود تصریح کرد: اگر جامعه جوان پرانرژی و بانشاط باشند کشور به سمت توسعه‌یافتگی حرکت می‌کند. وی با اشاره به تونل انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه بیان کرد: این تونل ۳۵ کیلومتر بوده و هم‌اکنون در حال انجام است. وی افزود: این در حالی است که جامعه زنان کشور در رشته‌های مختلف خوب درخشیده و باید امکانات ورزشی در اختیار آنان نیز قرار گیرد‌. جهانگیری با اشاره به حضور بانوان در ورزشگاه‌ها گفت: خوشبختانه بانوان مومن، با متانت در ورزشگاه‌ها حضور یافته و از سوی دیگر باید شرایط و امکانات مناسب ورزشی برای آنها فراهم می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/آذربایجان غربی نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خواستار تامین اعتبار لازم برای اتمام پروژه انتقال آب از آب دریاچه ارومیه شد. وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی استانی کشاورزی است، تصریح کرد: مردم استان احیای دریاچه ارومیه و رونق کشاورزی استان را تواما می‌خواهند که ظاهرا این دو خواسته تداخل دارند. به گزارش ایسنا، بهادری با بیان اینکه صنعت کشاورزان استان آسیبی جدی دیده و کشاورزان بسیاری متضرر هستند، تصریح کرد: مردم به دنبال رسیدگی مسئولین و حل مشکلات و نابسامانی‌های بخش کشاورزی استان هستند. این نماینده خانه ملت به اهمیت اشتغال جایگزین اشاره کرد و افزود: ۳۵ درصد اشتغال استان مربوط به کشاورزی است که لازم است به سمت صنعت حرکت شود. انتهای پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/آذربایجان غربی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه افتتاح شد. ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه چندی پیش با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد. کلنگ احداث این ورزشگاه در سال ۸۳ به زمین زده شد برای احداث کامل این ورزشگاه بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شد که بخش عمده آن در یک و نیم سال اخیر بوده است‌. به گزارش ایسنا، این ورزشگاه با ظرفیت ۱۵ هزار نفر دارای امکانات به روز در بخش تامین روشنایی، پارکینگ، رختکن، بخش VIP و اتاق‌های گرم‌کن است که در ۸۰ هزار مترمربع زیربنا احداث شده است. انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 روز قبل
بازدید از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه برنامه دوم معاون اول ریاست جمهوری کشور بود که امروز صورت گرفت و پس از این بازدیداز تونل خط انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه نیز بازدید صورت گرفت. جهانگیری در دوازدهمین جلسه کار گروه ملی دریاچه ارومیه گفت: تغییرات توسعه در آذربایجان غربی جدی و چشمگیر است به نوعی که یک جریان توسعه‌ای خیلی قوی در آذربایجان غربی شکل گرفته است. وی بیان کرد: تنوع اقوام و مذاهب در این استان ظرفیت خوبی است و نیاز است تا از این ظرفیت در مدیریت و توسعه استان استفاده شود. شهریاری گفت: این دو موضوع از خواست‌های به‌حق مردم آذربایجان غربی است که درخواست داریم مجدد مورد بررسی قرار گیرد. همچنین افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری فوتبال مجموعه ورزشی شهید باکری ارومیه برنامه آخر معاون اول رئیس جمهور در جریان این سفر دو روزه است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری عصر پنجشنبه در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه تجربه خوبی در راستای احیای تالاب‌ها و دریاچه‌های کشور است افزود: دولت به دنبال آرامش و توسعه کل کشور به ویژه حوضه دریاچه ارومیه است و تمام برنامه‌ریزی‌ها را نیز در این خصوص انجام می‌دهد. وی با بیان اینکه تاکنون ۳۴ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال به غیر از منابع داخل دستگاهی برای احیای دریاچه هزینه شده است ادامه داد: اقدامات سخت افزاری در راستای احیای دریاچه ارومیه می‌بایست به پایان رسد و در این حوزه بیش از ۳ هزار میلیارد تومان به جز تامین اعتبار پروژه‌های دستگاه‌ها هزینه شده است. جهانگیری با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی نیز اقدامات لازم را با اعتبارات درون‌دستگاهی باید انجام دهند و منتظر تخصیص اعتبار سالانه نباشند خاطرنشان کرد: در حال حاضر دریاچه ارومیه به نماد و شاخص هویتی تبدیل شده و احیا و زوال آن، احیا و زوال بخشی از ایران است. جهانگیری با بیان ینکه ظرفیت‌های توسعه آذربایجان غربی نامحدود است که نیازمند به کارگیری صحیح است عنوان کرد: تغییرات توسعه در آذربایجان غربی جدی و چشمگیر بوده و یک جریان توسعه‌ای خیلی قوی در استان شکل گرفته است. وی با بیان اینکه در تخصیص آب برای صنعت و گلخانه در حوضه دریاچه ارومیه مشکلی نداریم، ادامه داد: ما به دنبال حل مشکل مردم هستیم و تمام توان خود را در این خصوص به کار می‌گیریم و بنا نداریم که برای مردم مشکل‌آفرین باشیم.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، رضا اردکانیان امروز در دوازدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد اظهار کرد: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، تاکنون دستاوردهای فراوانی در کشور اتفاق افتاده، برای مثال در ساخت سدها و نیروگاه‌ها کارهای عظیمی انجام شده است. وی تصریح کرد: از سوی دیگر یکی از مشکلات کنونی محدود کردن سازمان‌های بین بخشی است در حالی که باید آن را تقویت کرد. وزیر نیرو بیان کرد: همچنین در عرصه‌های بین‌بخشی، مثل مدیریت منابع آب باید اقدامات لازم انجام شده و فارغ از نقطه ضعف‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه باید آن را تقویت و به آن کمک کرد. اردکانیان با اشاره به اینکه در چند ساله اخیر با مدیریت مخازن در حوضه آبریز دریاچه ارومیه خوشبختانه بیش از چهار میلیارد مترمکعب آب تنظیم شده وارد دریاچه شده است، اظهار کرد: این خلاصه مشارکت دستگاه‌ها در بحث احیای دریاچه ارومیه بوده است. وی با اشاره به اینکه برای کشت گلخانه باید تخصیص کشاورزی انجام شود تصریح کرد: این مهم نیز از محل جا به جایی چاه‌ها انجام می‌شود‌.
ایلناایلنا1 روز قبل
وزیر نیرو گفت: از ابتدای اجرای طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه تاکنون، چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب آب از سدهای اقماری به این دریاچه وارد شده‌است. به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان امروز پنجشنبه در دوازدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه که با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهوری در ارومیه برگزار شد، افزود: این امر با اجرای طرح‌های مختلف نظیر احداث سردهنه‌ها و لایروبی رودخانه‌ها انجام شده است. وی اضافه کرد: اختصاص آب برای بخش صنعت نیز در دستور کار قرار دارد و تخصیص ۱۰ درصد از آب ناشی از انسداد چاه‌های غیرمجاز به این بخش نیز به‌زودی ابلاغ می‌شود. تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه نیز تا پایان سال مالی به پایان ‌می‌رسد که تاثیر قابل توجهی در بهبود وضعیت دریاچه ارومیه خواهد داشت. اردکانیان متذکر شد: اجرای طرح‌های بین‌بخشی از جمله مهمترین اقداماتی است که باید در راستای احیای دریاچه ارومیه مورد توجه قرار گیرد. اصلاح الگوی کشت از جمله مهمترین اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و برای آن برنامه‌ریزی شود.
فارسفارس1 روز قبل
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: خوشبختانه دریاچه ارومیه از وضعیت خوبی برخوردار بوده و طرح‌های احیای آن به خوبی پیش می‌رود. به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، اسحاق جهانگیری عصر امروز در دوازدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه که در محل استانداری آذربایجان‌غربی برگزار شد با تبریک هفته وحدت اظهار کرد: خوشبختانه هم‌اکنون جریان توسعه‌ای قدرتمندی در استان شکل گرفته است. جهانگیری با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه گفت: بی‌تردید نباید نسبت به آن بی‌تفاوت بود چون آثار زیست‌محیطی فراوانی در صورت خشکی آن دارد و از سوی دیگر دریاچه ارومیه به عنوان نماد و‌ هویت حیثیتی مطرح بوده و حساسیت فراوانی در مردم برای احیای دریاچه ارومیه به وجود آمده است. وی افزود: بی‌شک آینده دریاچه ارومیه، رو به حیات است و باید این مهم در جامعه بازگو شود بنابراین باید براساس مطالعات علمی در مورد احیای دریاچه ارومیه تصمیم‌گیری شود. جهانگیری با اشاره به بازدید امروز از دریاچه ارومیه گفت: خوشبختانه دریاچه ارومیه وضعیت خوبی داشته و حتی طرح‌های احیای دریاچه ارومیه به خوبی پیش می‌رود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/آذربایجان غربی معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت احیای دریاچه ارومیه با تاکید براینکه آینده دریاچه ارومیه روبه حیات است و روز به روز حال این دریاچه روبه بهبودی است، افزود: هر تصمیمی در خصوص احیای دریاچه ارومیه باید مبتنی بر مطالعات علمی باشد. ‌اسحاق جهانگیری در دوازدهمین جلسه کارگروه نجات ملی احیای دریاچه ارومیه که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره ضمن بازدید از تونل خط انتقال آب به دریاچه با بیان اینکه ۳۱ کیلومتر از این خط انجام شده که با تامین اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومانی ۵ کیلومتر باقی مانده انجام می‌شود، تصریح کرد: طرحهای احیای دریاچه ارومیه باید به صورت جدی پیگیری شود‌. وی با بیان اینکه جریان توسعه‌ای بسیار قوی در آذربایجان غربی رخ داده است و گفت: ظرفیت‌های توسعه استان نا محدود است و باید از این ظرفیت‌ها بخصوص در حوزه‌های صنعت، معدن، نیروی انسانی و گردشگری نهایت استفاده را برای به حرکت در آوردن چرخه توسعه استان بکار برد. جهانگیری با بیان اینکه دریاچه ارومیه به یک نماد و شاخص هویتی و بخش مهمی از پیکره ایران تبدیل شده است، افزود: احیا و زوال دریاچه ارومیه در واقع احیا و زوال پیکره ایران محسوب می‌شود. انتهای پیام
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی شهریاری بعد از ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و کلانتری رییس ستاد احیا دریاچه ارومیه خواستار بازنگری برخی مصوبات ستاد احیا دریاچه ارومیه به منظور افزایش بهره‌وری کشاورزی، صنعت و آب‌شرب شهرستان شد. استاندار آذربایجان‌غربی به تخصیص ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب زرینه‌رود برای اب شرب تبریز اشاره کرد و گفت: طبق بررسی‌ها این میزان آب بجای آب شرب در صنعت و کشاورزی تبریز مصرف می‌شود درحالیکه آذربایجان‌غربی با محدودیت تخصیص آب به کشاورزی و صنعت مواجه است. شهریاری با اشاره به اختصاص ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب شرب از زرینه‌رود به آب شرب شهر تبریز، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که این آب به بخش شرب اختصاص نیافته است و در بخش دیگری مصرف می‌شود. سخنان استاندار آذربایجان غربی با واکنش عیسی کلانتری، رییس ستاد احیا دریاچه ارومیه مواجه شد. به گفته کلانتری، دولت تاکنون ۹هزار میلیارد تومان برای احیا دریاچه هزینه کرده و اگر ۱۵ درصد این اعتبار نیز تزریق شود اقدامات سخت افزاری احیا دریاچه به پایان خواهد رسید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر ظهر امروز در دومین اجلاسیه خانه‌های صنعت، معدن و تجارت، در مشهد اظهار کرد: امروز دشمنان ما مایوس هستند از اینکه در حوزه مسائل نظامی حرفی برای گفتن داشته باشند و جبهه جنگ را در حوزه مسائل اقتصادی آورده‌اند و ما امروز باید در این جبهه، یک قرارگاه اساسی را تشکیل دهیم و واقعا این قرارگاه شکل نگرفته است. وی افزود: مباحث مسائل اقتصادی را علی‌رغم اینکه ۱۰ سال است رهبری نظام داد زده‌اند که مسئله اصلی این حوزه است و دشمن دارد برایش سرمایه‌گذاری می‌کند، جدی نگرفته‌ایم و تعارفاتی می‌کنیم و هم مجلس هم دولت و هم دستگاه قضایی ما در حال تعارف است. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما بد عمل کردیم. حجت‌الاسلام پژمانفر تاکید کرد: مهم‌ترین مسئله امروز تمرکزی است که وجود دارد. اگر آقای رئیس جمهور همین بخش‌نامه‌ای را که طی آن به استانداردها در بخش تولید اختیاراتی داده شده بود و آقای جهانگیری لغو کردند را دوباره اجرا کنند، حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد استان‌ها حل می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید

رئیس‌جمهور

اسحاق جهانگیری (زادهٔ ۲۰ دی ۱۳۳۶ سیرجان) سیاست‌مدار اصلاح طلب و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم، به‌عنوان معاون اول رئیس‌جمهور فعالیت می‌نماید. او پیش‌تر در دولت یازدهم نیز عهده‌دار معاون اولی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران بود. وی دانش‌آموخته کارشناسی فیزیک از دانشگاه کرمان، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و دکترای مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران (واحد علوم و تحقیقات) است و فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۵۸ در جهاد سازندگی آغاز نمود. جهانگیری در ادوار دوم و سوم مجلس شورای اسلامی، به عنوان نمایندهٔ جیرفت در مجلس حضور داشت. در فاصله سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶ استاندار اصفهان بود. وی از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ در کابینه نخست سیدمحمد خاتمی؛ وزیر معادن و فلزات بود و از سال ۱۳۷۹ در پی ادغام این وزارتخانه با وزارت صنایع و تشکیل وزارتخانه جدید، تا سال ۱۳۸۴ در جایگاه وزیر صنایع و معادن فعالیت نمود. وی رئیس پیشین شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط با اسحاق جهانگیری را می‌خوانید. ویکی‌پدیا