اخبار رئیس جمهور - آخرین و مهم ترین اخبار رئیس جمهور از خبرگزاری‌های ایران | خبری

رئیس جمهور

تخریب دولت به چه قیمتی؟

3+
ایمناایمنا11 دقیقه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز38 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، علیرضا معاف طی یادداشتی ۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین ذکر می‌کند. اولین و مهمترین فائده تثبیت ساختارهای قانونی نظام اسلامی، تقویت «قانون مداری» و جلوگیری از بی قانونی و ایجاد هرج و مرج در کشور است. بستر قانونی کشور، به مصداق آیه شریفه «و البلد الطیب یخرج نباته بإذن ربه‏» (اعراف: ۵۸)، همچون زمین پاکی است که همه محصولات کار حکومت بر آن استوار است. یکی از مصادیق برجسته این مسئله، دفاع رهبرانقلاب از ساختارهای قانونی نظام اسلامی در انتخابات سال ۸۸ و دعوت معترضین و فتنه گران به پیگیری مطالباتشان از راههای قانونی بود. هرچند متأسفانه جریانات غیرانقلابی و نفوذی‌های دشمن در درون نظام اسلامی با انواع ابزارهای رسانه‌ای، به غلط اینگونه القاء می‌کنند که برخی مشکلات و ناکارآمدی‌ها، نتیجه عملکرد «انقلاب» مردم است نه «انتخاب» مردم.
عصر ایرانعصر ایران42 دقیقه قبل
رئیس اتحادیه عمومی کشاورزان سوریه گفت: متاسفانه رسانه‌های بین‌المللی باعث شدند، دو شرکت بزرگ ما پرواز خود به ایران را کنسل کنند زیرا به خاطر اعتراضات، تبلیغات منفی شده اما ما به ایران آمدیم و در تهران و مشهد موردی را مشاهده نکردیم. وی افزود: ما نیاز به بازسازی کشورمان داریم و همان‌طور که رئیس جمهور گفت، بازسازی سوریه به دست کشورهای دوست اجرا می‌شود که در کنار ما ایستادند و از ما دفاع کردند و در راس آنها ایران قرار دارد. نمایندگان تعداد زیادی از اتحادیه‌های کشور سوریه از جمله شرکت‌های صنعتی، تجارتی، مواد غذایی، مهندسان فنی مهندسی و برق، تولیدکنندگان کشاورزی، شرکت‌های تولیدات دام و طیور و مشتقات آن، شرکت‌های داروسازی دامپزشکی و غیر دامپزشکی و همچنین شرکت‌هایی در زمینه‌های صادرات و واردات مواد مختلف به ایران آمدند. سعدالدین بیان کرد: ما همه تاجر و شرکت‌های مقتدر هستیم و ما مدیران شرکت‌ها تمایل داریم تا در کنار شرکت‌های ایرانی در زمینه تعاملات اقتصادی و تجاری فعالیت کنیم. از تمام شرکت‌های ایرانی دعوت می‌کنم تا به دمشق که نیاز به بازسازی دارد، بیایند.
تسنیمتسنیم46 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، یکی از طرح هایی که منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل آغاز کرده نهال کاری حاشیه جاده‌های استان اردبیل است. کاشت ۴۰ هکتار گل محمدی در اردبیلمدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اردبیل همچنین از کاشت ۴۰ هکتار گل‌محمدی در استان خبر داد و افزود: این طرح در استان اردبیل موفق بوده است. شهامت هدایت از اجرای پروژه‌های آبخیزداری استان خبرداد وافزود: انقلاب آبخیزداری دراین دوسال دراستان به وجود آمده است و پروژه‌های آبخیزداری استان در سفر رئیس جمهور به استان افتتاح می‌شود و این پروژه‌ها به‌طور رسمی به بهره برداری می‌رسد. مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اردبیل درقالب نهضت مشارکت جنگل کاری درکشور از ۳۰ آبان تا ۱۴ آذر ۱۴۰هکتار جنگل‌کاری درمناطق مختلف استان اردبیل انجام می‌شود. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از آغاز ۳ میلیون و ۶۰۰هزار نهال در استان خبر داد و گفت: کاشت بیش از دو میلیون نهال نیز آغاز شده بود که تحول عظیمی در توسعه فضای سبز وجنگل‌کاری در استان به وجود آورده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
نمایندگان تعداد زیادی از اتحادیه‌های کشور سوریه از جمله شرکت‌های صنعتی، تجارتی، مواد غذایی، مهندسان فنی مهندسی و برق، تولیدکنندگان کشاورزی، شرکت‌های تولیدات دام و طیور و مشتقات آن، شرکت‌های داروسازی دامپزشکی و غیر دامپزشکی و همچنین شرکت‌هایی در زمینه‌های صادرات و واردات مواد مختلف به ایران آمدند. سعدالدین بیان کرد: ما همه تاجر و شرکت‌های مقتدر هستیم و ما مدیران شرکت‌ها تمایل داریم تا در کنار شرکت‌های ایرانی در زمینه تعاملات اقتصادی و تجاری فعالیت کنیم. از تمام شرکت‌های ایرانی دعوت می‌کنم تا به دمشق که نیاز به بازسازی دارد، بیایند. دبیر میز کشور سوریه افزود: اکنون در حال مذاکرات هستیم و یکی از بحث‌های بین دو کشور این بوده که این ۸۸ قلم نیز به موافقت‌نامه بپیوندند. سجادنژاد خاطرنشان کرد: سال گذشته و ۶ ماهه اول هیات‌های متعددی از ایران به سوریه و بالعکس رفت و آمد کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
وی با بیان این که سهمیه بندی سوخت برای کمک به قشر عظیمی از مردم است تاکید کرد: اگر افزایش نرخ کرایه از سوی رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی صورت بگیرد جرم محسوب می‌شود و با آنها برخورد می‌شود. وی همچنین درباره آخرین وضعیت ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن گفت: ثبت نام طرح ملی مسکن هم برای شناسایی محل‌های هدف و متقاضیان واقعی مسکن است که تا پایان امسال به پایان می‌رسد و امیدوارم همه مردم در این طرح خانه دار شوند. اسلامی ادامه داد: تاکنون ۱۵ هزار نفر در سه استان در طرح ملی مسکن ثبت نام کردند که در برخی شهرها مانند قم ظرفیت موجود خیلی زود جذب شد و این مسئله نشان می‌دهد در این مناطق باید دوباره ثبت نام را آغاز کنیم و زمین به آنها اختصاص بدهیم. وزیر راه و شهرسازی گفت: برخی می‌گویند که طرح اقدام ملی مسکن در نقاط دور افتاده آغاز شده و باید در کلانشهرها مانند تهران اجرا شود اما باید در پاسخ گفت این طرح ابتدا در تهران توسط رئیس جمهور کلنگ زنی شد واواخر آذر ماه دوباره ثبت نام آن در تهران آغاز می‌شود و بقیه کلانشهرها نیز به آنها اضافه خواهند شد. به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از برگزیدگان دست اندر کار عملیات حج تمتع امسال تقدیر شد.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اعتراضات اخیر در کشور گفت: در شهر ما خون از دماغ کسی نیامد و هیچ خسارت مالی هم نداشتیم. رزم‌حسینی در خصوص وضعیت استان خراسان در این روزها گفت: جوانان ما آبروداری کردند و امنیت استان را حفظ کردند و بزرگترها نصیحت به موقع انجام دادند، عده‌ای چشم دوخته و منتظر بودند که ببینند در مشهد چه خبر است و چه اتفاقی می‌افتد. استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: ما با معترضان قانون مدار ملاقات می‌کنیم و قرار نیست با آن‌ها قهرآمیز رفتار کنیم، شورای تامین بر روی این سیاست یک دل است. استاندار خراسان رضوی گفت: افزایش قیمت‌ها برای همه کشورهاست، تازه بعضا کارشناسان اقتصادی به دولت انتقاد می‌کردند که چرا باید سرمایه سوزی کنیم. استاندار خراسان رضوی گفت: من نمی‌خواهم بگویم افزایش قیمت بنزین تاثیری بر مخارج مردم ندارد، بنزین ۲٫۵ درصد در قیمت سبد کالاهای خانواده تاثیر دارد و اگر قرار است بر قیمتها تاثیر بگذارد باید همین مقدار هم افزایش قیمت داشته باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در هیچ استانی پلیس در ابتدای قضیه هیچ تعرضی به مردم نداشته است ولی وقتی فردی بانک را آتش می‌زند پلیس باید امنیت را حفظ کند. رزم‌حسینی در خصوص وضعیت استان خراسان در این روزها گفت: جوانان ما آبروداری کردند و امنیت استان را حفظ کردند و بزرگترها نصیحت به موقع انجام دادند، عده‌ای چشم دوخته و منتظر بودند که ببینند در مشهد چه خبر است و چه اتفاقی می‌افتد. استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: ما با معترضان قانون مدار ملاقات می‌کنیم و قرار نیست با آن‌ها قهرآمیز رفتار کنیم، شورای تامین بر روی این سیاست یک دل است. استاندار خراسان رضوی گفت: افزایش قیمت‌ها برای همه کشورهاست، تازه بعضا کارشناسان اقتصادی به دولت انتقاد می‌کردند که چرا باید سرمایه سوزی کنیم. استاندار خراسان رضوی گفت: من نمی‌خواهم بگویم افزایش قیمت بنزین تاثیری بر مخارج مردم ندارد، بنزین ۲٫۵ درصد در قیمت سبد کالاهای خانواده تاثیر دارد و اگر قرار است بر قیمتها تاثیر بگذارد باید همین مقدار هم افزایش قیمت داشته باشد.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی افزود: کمیسیون شرطی برای این کنوانسیون قرار داد، از جمله اینکه «در اجرای این کنوانسیون رعایت بند پنجم اصل سوم قانون اساسی به ویژه در مورد بند ۴ بخش یک ماده ۶ و بند ۴ بخش یک ماده ۱۳ و همچنین ماده ۳۲ الزامی است». این نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین برای جایگزینی آقای کاظم جلالی که اخیرا استعفایشان در صحن تصویب شده صحبت شد و در مورد داوطلبان عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی رأی‌گیری شد. بر اساس نتیجه آراء، حجت الاسلام مصطفی ذوالقدر به عضویت کمیسیون درآمد. نقوی حسینی ادامه داد: سوال آقای جاسمی نماینده کرمانشاه که در جلسات قبل مطرح شده بود نیز به رأی گذاشته شده و محدوده آن ملی تشخیص داده شد. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون در ادامه موضوع توزیع ۱۸ میلیارد دلار به نرخ ۴۲۰۰ تومان را در حضور مسئولانی از بانک مرکزی، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه مورد بحث قرار داد.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی موضوع توزیع ۱۸ میلیارد دلار از ذخایر ارزی کشور با نرخ یارانه‌ای در حضور مسئولان بانک مرکزی، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه در نشست کمیسیون خبر داد. این نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین برای جایگزینی آقای کاظم جلالی که اخیرا استعفایشان در صحن تصویب شده صحبت شد و در مورد داوطلبان عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی رأی‌گیری شد. بر اساس نتیجه آراء حجت الاسلام مصطفی ذوالقدر به عضویت کمیسیون درآمد. به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت، نقوی حسینی ادامه داد: سوال آقای جاسمی نماینده کرمانشاه که در جلسات قبل مطرح شده بود نیز به رأی گذاشته شده و محدوده آن ملی تشخیص داده شد. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون در ادامه موضوع توزیع ۱۸ میلیارد دلار به نرخ ۴۲۰۰ تومان را در حضور مسئولانی از بانک مرکزی، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه مورد بحث قرار داد.
فارسفارس1 ساعت قبل
گروه سیاسی خبرگزاری فارس یادداشت میهمان؛ علیرضا معاف: صبح یکشنبه ۲۶ آبان ماه، رهبر معظم انقلاب نکات راهبردی پیرامون متن و حواشی تصمیم متأخر دولت در سهمیه بندی بنزین فرمودند. اولین و مهمترین فائده تثبیت ساختارهای قانونی نظام اسلامی، تقویت «قانون مداری» و جلوگیری از بی قانونی و ایجاد هرج و مرج در کشور است. بستر قانونی کشور، به مصداق آیه شریفه «و البلد الطیب یخرج نباته بإذن ربه‏» (اعراف: ۵۸)، همچون زمین پاکی است که همه محصولات کار حکومت بر آن استوار است. یکی از مصادیق برجسته این مسئله، دفاع رهبرانقلاب از ساختارهای قانونی نظام اسلامی در انتخابات سال ۸۸ و دعوت معترضین و فتنه گران به پیگیری مطالباتشان از راههای قانونی بود. هرچند متأسفانه جریانات غیرانقلابی و نفوذی‌های دشمن در درون نظام اسلامی با انواع ابزارهای رسانه‌ای، به غلط اینگونه القاء می‌کنند که برخی مشکلات و ناکارآمدی‌ها، نتیجه عملکرد «انقلاب» مردم است نه «انتخاب» مردم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ کودوروسکی که عضو «گروه اقدام ایران» وزارت خارجه آمریکا نیز هست، در صفحه توییترش نوشته است: «اگر ویدئوهای موثقی از اعتراضات ایران دارید، آن‌ها را اینجا منتشر کنید. بگذارید صدای مردم ایران شنیده شود.» مشاور ارشد امور عمومی وزارت خارجه آمریکا در حساب توییتری خود تصاویری از حمله اغتشاشگران به اموال عمومی را نیز منتشر ساخته است. در دو روز اخیر مقام‌های آمریکایی بیانیه‌های متعددی در حمایت از آشوب و ناآرامی در ایران منتشر کرده‌اند. «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه در توییتی مدعی حمایت واشنگتن از مردم ایران شد. وی در این توییت نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اعتراضات اخیر در کشور گفت: در شهر ما خون از دماغ کسی نیامد و هیچ خسارت مالی هم نداشتیم. رزم‌حسینی در خصوص وضعیت استان خراسان در این روزها گفت: جوانان ما آبروداری کردند و امنیت استان را حفظ کردند و بزرگترها نصیحت به موقع انجام دادند، عده‌ای چشم دوخته و منتظر بودند که ببینند در مشهد چه خبر است و چه اتفاقی می‌افتد. استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: ما با معترضان قانون مدار ملاقات می‌کنیم و قرار نیست با آن‌ها قهرآمیز رفتار کنیم، شورای تامین بر روی این سیاست یک دل است. استاندار خراسان رضوی گفت: افزایش قیمت‌ها برای همه کشورهاست، تازه بعضا کارشناسان اقتصادی به دولت انتقاد می‌کردند که چرا باید سرمایه سوزی کنیم. استاندار خراسان رضوی گفت: من نمی‌خواهم بگویم افزایش قیمت بنزین تاثیری بر مخارج مردم ندارد، بنزین ۲٫۵ درصد در قیمت سبد کالاهای خانواده تاثیر دارد و اگر قرار است بر قیمتها تاثیر بگذارد باید همین مقدار هم افزایش قیمت داشته باشد.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «کیم کی گوان»، مشاور وزارت خارجه کره شمالی اعلام کرده که کشورش علاقه‌ای به از سرگیری گفتگوها و مذاکرات جدید با آمریکا ندارد. مشاور وزارت خارجه کره شمالی در این ارتباط گفت: اگر آمریکا واقعا به دنبال گفتگو با ماست، باید تصمیم گیری کند و سیاست خصمانه خود علیه ما را به عنوان یک دشمن تغییر دهد. این اظهار نظر مقام وزارت خارجه کره شمالی در واکنش به اظهارات تویئتری اخیر ترامپ صورت می‌گیرد که در آن رئیس جمهور آمریکا از رهبر کره شمالی خواسته بود تا درباره توافق تصمیم گیری فوری به عمل آورد. گوان در ادامه گفته است که ما علاقه‌ای به گفتگو و مذاکرات بیشتر با آمریکا نداریم و وقتی چیزی نگرفته‌ایم، چیزی نیز به رئیس جمهور آمریکا نخواهیم داد. پیش از این رهبر کره شمالی اعلام کرده بود که آمریکا تا پایان سال جاری میلادی فرصت دارد تا بسته پیشنهادی قابل قبولی را برای حل مساله هسته‌ای ارائه کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محمد جان‌ملکی (رئیس شورای اسلامی کار آذرآب) از پرداخت دستمزد شهریور ماه کارگران آذرآب خبر داد. به گفته او؛ دستمزد شهریور ماه کارگران روز گذشته واریز شده است. حدود ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات دولتی به بانک کشاورزی داده شد که دستمزد کارگران نیز از محل همین پول پرداخت شده است. رئیس شورای اسلامی کار آذرآب می‌گوید: هنوز یکی از مهم‌ترین خواسته‌های کارگران حل ریشه‌ای مشکلات این واحد تولیدی است. این کارخانه هنوز در خصوص سهامداری مشکل دارد و کارگران بلاتکلیف هستند.

بی نتیجه بودن مذاکرات روسای جمهوری ترکیه و امریکا

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آنکارا، با رد پیشنهاد رشوه صد میلیارد دلاری ترامپ از سوی اردوغان مذاکرات روسای جمهوری ترکیه و امریکا بدون نتیجه پایان یافت. پیشنهاد رشوه یکصد میلیارد دلاری امریکا به ترکیه برای دریافت جنگنده‌های اف ۳۵ در ازای چشم پوشی ترکیه از خرید سامانه‌های پدافندی روسی اس ۴۰۰ در سفر هفته گذشته اردوغان به واشنگتن به نتیجه نرسید. اردوغان پس از بازگشت از واشنگتن اعلام کرد رغبتی برای دریافت این رشوه ندارد و امکان چشم پوشی از قراداد خرید اس ۴۰۰ روسیه هم وجود ندارد. رئیس جمهور ترکیه در خصوص دریافت جنگنده‌های اف ۳۵ هم خاطرنشان کرد ترکیه صرفا مشتری و خریدار این هواپیما‌ها نیست بلکه شراکت در ساخت اف ۳۵ را داراست.
خانه ملتخانه ملت2 ساعت قبل
وی افزود: کمیسیون شرطی برای این کنوانسیون قرار داد، از جمله اینکه «در اجرای این کنوانسیون رعایت بند پنجم اصل سوم قانون اساسی به ویژه در مورد بند ۴ بخش یک ماده ۶ و بند ۴ بخش یک ماده ۱۳ و همچنین ماده ۳۲ الزامی است». این نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین برای جایگزینی آقای کاظم جلالی که اخیرا استعفایشان در صحن تصویب شده صحبت شد و در مورد داوطلبان عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی رأی‌گیری شد. بر اساس نتیجه آراء حجت الاسلام مصطفی ذوالقدر به عضویت کمیسیون درآمد. نقوی حسینی ادامه داد: سوال آقای جاسمی نماینده کرمانشاه که در جلسات قبل مطرح شده بود نیز به رأی گذاشته شده و محدوده آن ملی تشخیص داده شد. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون در ادامه موضوع توزیع ۱۸ میلیارد دلار به نرخ ۴۲۰۰ تومان را در حضور مسئولانی از بانک مرکزی، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه مورد بحث قرار داد. /پایان پیام
فراروفرارو2 ساعت قبل
البته برخی نمایندگان مجلس نیز در اقدامی اعتراضی استعفای خود را به هیئت رئیسه مجلس ارائه کردند. پس از نشست غیر علنی مجلس، محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان در جلسه عصر مجلس و پس از نطق میان دستور خود، در اعتراض به نقش نداشتن مجلس در موضوع افزایش قیمت بنزین وسهمیه بندی آن، استعفای پس از نشست غیر علنی مجلس، محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان در جلسه عصر مجلس و پس از نطق میان دستور خود، در اعتراض به نقش نداشتن مجلس در موضوع افزایش قیمت بنزین وسهمیه بندی آن، خود را تقدیم هیئت رئیسه مجلس کرد. مجلسی‌ها چه گفتند؟ برخی از نمایندگان مجلس در جلسه علنی ۲۶ آبان، پشت تریبون قرار گرفتند و نسبت به عدم اطلاع نمایندگان از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین انتقاد کردند وتذکرات بنزینی به رئیس مجلس و سران قوا دادند. بیشتر بخوانید: علیرضا رحیمی عضو هیئت رئیسه مجلس در مورد اقدام ذوالنوری، می‌گوید: «به نظر می‌رسد اظهارات و اقدامات رئیس کمیسیون امنیت ملی و تلاش برای استیضاح رئیس جمهور و رئیس مجلس نشان از درک جناحی از امنیت ملی دارد.» مجلس بنزینی به روایت بیگدلی نماینده خدابندهاحمد بیگدلی می‌گوید که هدف برخی نمایندگان از استیضاح روحانی و لاریجانی تبلیغاتی و انتخاباتی استجلسه ۲۶ آبان مجلس، یکی از پرحواشی‌ترین جلسات یک سال اخیر بود.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، منابع فرانسوی فاش کردند که اتیوپی از پاریس خواسته است که جنگنده‌های رافائل و موشکهایی که قادر به حمل کلاهک هسته‌ای باشند، به این کشور بدهد. این منابع بیان کردند که نخست وزیر اتیوپی دو ماه قبل از امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه خواسته است که به تقویت نیروی هوایی اتیوپی از طریق دادن تسلیحات پیشرفته کمک کند. فهرستی درخواستی ماکرون شامل ۱۲ جنگنده از جمله رافائل و میراژ ۲۰۰۰ و نیز ۱۸ بالگرد، دو هواپیمای ترابری نظامی، ۱۰ پهپاد، سیستم‌های پارازیت الکترونیکی و ۳۰ موشک ام ۵۱ که برد آن به بیش از ۶۰۰۰ کیلومتر می‌رسد و توان حمل کلاهک هسته‌ای را دارد، است. این در حالی است که اتیوپی با مصر بر سر سد النهضه مشکل دارند و نخست وزیر اتیوپی چندی قبل گفته بود که اگر با مصر جنگ شود میلیون‌ها نفر را آماده خواهد کرد.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
در حالی که ترامپ بیش از همه می‌کوشد با انتشار پیام‌های توئیتری شاهدان را مورد حمله قرار دهد، نانسی پلوسی، رهبر دموکرات‌ها و سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا «راه حلی دیگر» به او پیشنهاد کرده است. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه خود با شبکه سی بی اس ترامپ را یک «حقه‌باز» خواند که به خاطر نداشتن اطمینان دست به حملات توئیتری علیه ماری یوانوویچ، سفیر پیشین آمریکا در اوکراین زده است. در صورتی که مجلس نمایندگان به این نتیجه برسد که اقدامات ترامپ به قصد سوءاستفاده از قدرت و برای پیشبرد منافع شخصی بوده است، می‌تواند ترامپ را استیضاح کند. تصمیم‌گیری نهایی در باره برکناری رئیس جمهور در حوزه اختیارات مجلس سنا است. در این مجلس جمهوری‌خواهان اکثریت را در دست دارند و بعید به نظر می‌رسد که رئیس جمهور منتخب خود را برکنار کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «اوو مورالس» رئیس جمهور سابق بولیوی در مصاحبه‌ با یک رسانه اسپانیایی از خشونت‌ها در کشورش انتقاد کرده و توسل به گفت‌وگوی ملی را تنها راه حل توقف خشونت‌ها در بولیوی خوانده است. به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، در ادامه بحران در بولیوی پس از انتخابات ریاست جمهوری این کشور که به کناره‌گیری اوو مورالس از ریاست جمهوری و پناهندگی او به مکزیک منجر شده است، او در مصاحبه با خبرگزاری اسپانیایی «افه» درباره بروز جنگ داخلی در بولیوی به شدت ابراز نگرانی کرد. وی گفته است که تنها راه برای پایان دادن به خشونت‌ها گفت‌وگوی ملی است. در روزهای گذشته رسانه‌ها از حملات نیروهای امنیتی به حامیان مورالس در بولیوی و کشته شدن تعدادی از آنان خبر دادند. مورالس که از سوی کمیسیون انتخابات بولیوی برنده انتخابات ریاست جمهوری بولیوی در ماه اکتبر اعلام شده بود، پس از اعتراضات خشونت‌آمیز مخالفان و اتهامات آنها علیه رئیس‌جمهور این کشور از سمتش استعفا داد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که سهمیه بنزین برای همه ناوگان حمل و نقل عمومی و خدماتی در نظر گرفته شده است و با رانندگانی که نرخ کرایه را افزایش دهند برخورد می‌شود. وی با بیان این که سهمیه بندی سوخت برای کمک به قشر عظیمی از مردم است تاکید کرد: اگر افزایش نرخ کرایه از سوی رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی صورت بگیرد جرم محسوب می‌شود و با آنها برخورد می‌شود. وی همچنین درباره آخرین وضعیت ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن گفت: ثبت نام طرح ملی مسکن هم برای شناسایی محل‌های هدف و متقاضیان واقعی مسکن است که تا پایان امسال به پایان می‌رسد و امیدوارم همه مردم در این طرح خانه دار شوند. اسلامی ادامه داد: تاکنون ۱۵ هزار نفر در سه استان در طرح ملی مسکن ثبت نام کردند که در برخی شهرها مانند قم ظرفیت موجود خیلی زود جذب شد و این مسئله نشان می‌دهد در این مناطق باید دوباره ثبت نام را آغاز کنیم و زمین به آنها اختصاص بدهیم. به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از برگزیدگان دست اندر کار عملیات حج تمتع امسال تقدیر شد.
فردا نیوزفردا نیوز2 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم: نشست هم‌فکری و هم‌افزایی جهت کاهش مشکلات طرح مصوب سران سه قوه پیرامون مسئله سهیمه بندی و افزایش قیمت بنزین، با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کارشناسان اقتصادی در دفتر سعید جلیلی نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی برگزار شد. جلیلی افزود: طبیعتا قدردانی از این رفتار مردم آنست که با عمل به وظائف خود هرچه می‌توانیم با کاهش فشارهای اقتصادی به آنها کمک کنیم. پیش از سخنان جلیلی، کارشناسان اقتصادی بخشی از راهکارهای خود را جهت کاهش مشکلات مصوبه اخیر سران قوا ارائه دادند. سید راضی نوری در این نشست گفت: دولت امروز باید مشخص کند که برنامه عملی اش برای کنترل تورم آتی پس از افزایش قیمت سوخت چطور خواهد بود. محمود شکری، اثر روانی این موضوع را ترس از افزایش تورم و قیمت کالاها دانست و گفت: سران سه قوه می‌بایست مصوبه‌ی دیگری را درخصوص نحوه کنترل تورم ارائه کنند.
فارسفارس3 ساعت قبل
رئیس‌جمهور سابق بولیوی در یک مصاحبه با اشاره به خشونت‌های اخیر در این کشور، درباره جنگ داخلی در بولیوی به شدت ابراز نگرانی کرده و خواستار «گفت‌و‌گوی ملی» شده است. به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، در ادامه بحران در بولیوی پس از انتخابات ریاست جمهوری این کشور که به کناره‌گیری اوو مورالس از ریاست جمهوری و پناهندگی او به مکزیک منجر شده است، او در مصاحبه با خبرگزاری اسپانیایی «افه» درباره بروز جنگ داخلی در بولیوی به شدت ابراز نگرانی کرد. وی گفته است که تنها راه برای پایان دادن به خشونت‌ها گفت‌و‌گوی ملی است. در روزهای گذشته رسانه‌ها از حملات نیروهای امنیتی به حامیان مورالس در بولیوی و کشته شدن تعدادی از آنان خبر دادند. مورالس که از سوی کمیسیون انتخابات بولیوی برنده انتخابات ریاست جمهوری بولیوی در ماه اکتبر اعلام شده بود، پس از اعتراضات خشونت‌آمیز مخالفان و اتهامات آنها علیه رئیس‌جمهور این کشور از سمتش استعفا داد.
فراروفرارو3 ساعت قبل
وزیر راه و شهرسازی با بیان این که قیمت سوخت هواپیما تغییر نمی‌کند گفت: تا آخر سال ثبت نام طرح ملی مسکن در سراسر کشور ادامه دارد. به گزارش تسنیم، محمد اسلامی در حاشیه تقدیر از دست اندرکاران حج ۹۸ اظهار کرد در سه استان اول ثبت نام ۱۵ هزار نفر در طرح ملی مسکن انجام شد. وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ثبت نام در استان قم ۲ ساعته به اتمام رسید گفت: مجددا در این استان با تامین زمین ثبت نام‌ها از سر گیری می‌شود. اسلامی افزود: طرح مسکن ملی در استان تهران از تهرانسر آغاز شده و رئیس جمهور کلنگ آن را به زمین زد. اسلامی گفت: افزایش وام مسکن طرح شده از سوی بانک مسکن وام قابل انتقال از سازنده به خریدار است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 ساعت قبل
ایلنا نوشت: محمد جان‌ملکی، رئیس شورای اسلامی کار آذرآب از پرداخت دستمزد شهریور ماه کارگران آذرآب خبر داد. به گفته او؛ دستمزد شهریور ماه کارگران روز گذشته واریز شده است. حدود ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات دولتی به بانک کشاورزی داده شد که دستمزد کارگران نیز از محل همین پول پرداخت شده است. رئیس شورای اسلامی کار آذرآب می‌گوید: هنوز یکی از مهم‌ترین خواسته‌های کارگران حل ریشه‌ای مشکلات این واحد تولیدی است. این کارخانه هنوز در خصوص سهامداری مشکل دارد و کارگران بلاتکلیف هستند.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه در جریان نشست بین‌المللی دادرسی، با تاکید بر این که کشورش همچنان میزبان پناهجویان سوری خواهد بود، بر تلاش‌ها برای بهبود اوضاع پناهجویان سوری همزمان با درخواست از آن‌ها برای بازگشت به کشورشان تاکید کرد. اردوغان در این مراسم همچنین افزود که برخلاف کشورهایی که به دنبال منافع خود در سوریه هستند، اما آنکارا به دنبال بهبود زندگی شهروندان سوریه است. به گفته اردوغان، ترکیه به دنبال تقسیم نفت در سوریه نیست، بلکه اهداف انسانی را دنبال می‌کند. رئیس‌جمهور ترکیه حدود دو هفته پیش نیز اعلام کرده بود که هدف اصلی برخی کشورهای علاقه‌مند به مساله سوریه، تحت کنترل درآوردن منابع نفتی این کشور است، اما ترکیه تنها کشوری است که نگاهش به سوریه نه برای نفت و قدرت بلکه برای انسانیت، اهمیت جان انسان‌ها و برادری است. اظهارات اردوغان در حالی مطرح شده که پیش از این نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در دیدار با او گفته بود: ما به حضور و کنترل خود بر مناطق نفتی سوریه ادامه خواهیم داد.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی در مراسم تقدیر از دست اندرکاران پروازهای تمتع ۹۸ در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: نامه رسمی به رئیس جمهور نوشتند که ایران ایر قادر به پروازهای حج نیست. اسلامی گفت: مسئول دفتر رئیس جمهور من را خواست و به من گفت رئیس جمهور از وزیر راه خواسته تا مداخله کند و اگر ایران ایر قادر به انجام پروازهای حج نیست ظرفیت دیگری آن را انجام دهد. ایران ایر این عملیات را به شایستگی انجام می‌دهد. مردم هم از پروازهای حج راضی بودند. ایران ایر نیز به سوی شکوفایی مجدد حرکت می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید