آخرین و مهم‌ترین اخبار اسحاق جهانگیری
رئیس جمهوری

اخبار مرتبط با «اسحاق جهانگیری»

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین15 ساعت قبل
پیام خوزستان - اندیمشک - فرماندار اندیمشک گفت: کلیه نیروها و امکانات این شهرستان به منظور کنترل شرایط و کاهش حوادث احتمالی ناشی از سیلاب در حالت آماده باش هستند و ماشین آلات مورد نیاز به همین منظور آماده شده است. وی ضمن هشدار به افراد ساکن در حریم رودخانه‌ها از عشایر و ساکنان حریم رودخانه‌ها خواست هرچه سریعتر از مناطق پرخطر دور شوند. وی با تاکید بر لزوم هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی اندیمشک افزود: محورهای پرخطر شهرستان با هدف کنترل و مدیریت شرایط بررسی شده‌اند. سعید نظری فرمانده پلیس راه اندیمشک هم با تاکید بر لزوم رعایت اصول ایمنی از سوی رانندگان وسایل نقلیه برون شهری گفت: تقاطع چم گلک به اندیمشک یکی از نقاط اصلی و پرتصادف شهرستان اندیمشک است و نیازمند چاره اندیشی فوری می‌باشد. وی افزود: روزانه شاهد تصادف در این نقطه هستیم و بیشترین تصادفات شهرستان اندیمشک در این مسیر است.
وانانیوزوانانیوز16 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، اسحاق جهانگیری یکی از جهت گیری‌های اصلی دولت را حمایت از شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد و افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی باید بتواند با گسترش خدمات خود به شرکت‌های دانش بنیان، حمایت‌های خود را از این شرکت‌ها از مرحله ایده تا بازار افزایش دهد. در این جلسه رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گزارشی از عملکرد یکساله این صندوق در چهار بخش سرمایه گذاری، توانمندسازی، ارائه ضمانت نامه و پرداخت تسهیلات به شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان ارائه کرد. رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین به تشریح انواع خدمات این صندوق به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت و افزود: کمک به تحقق و توسعه اقتصاد دانش بنیان، تکمیل زنجیره ایده تا بازار، تجاری سازی نوآوری‌ها، دستاوردهای پژوهشی و اختراعات، کاربردی کردن دانش از طریق ارائه کمک‌ها و خدمات مالی و پشتیبانی به شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان از جمله ماموریت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی است. رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: این صندوق علاوه بر ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان، کمک‌های بلاعوض نظیر ارائه خدمات آموزشی، مشاوره و عارضه یابی به این شرکت‌ها ارائه می‌دهد. در ادامه این جلسه اعضای هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند و خواستار توجه بیش از پیش دولت به این صندوق برای تقویت منابع مالی و افزایش امکان تسهیلات دهی به شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان شدند.
وانانیوزوانانیوز17 ساعت قبل
بنابراین طرح چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ که منجر به یکسان سازی رویه‌های تدوین اسناد ملی در بخش فرهنگ کشور می‌شود، کاری ارزشمند است. وی در ابتدای جلسه نیز با اشاره به برخی از اقدامات دولت برای مقابله با ویروس کرونا گفت: برای پیشگیری و مقابله با این ویروس جلسات متعدد و برنامه ریزی‌های گسترده‌ای ذیل ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شده است و همه دستگاه‌ها موظف به همکاری با این وزارتخانه شده‌اند. جهانگیری با اشاره به ابعاد فرهنگی و اجتماعی انتشار ویروس کرونا در برخی از شهرهای کشور، تصریح کرد: آموزش‌ها، اقدامات پیشگیرانه و رعایت نکات بهداشتی باید به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود تا بتوانیم این ویروس را در کشور مهار کنیم. در ادامه جلسه طرح «چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ» مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای ستاد نظرات و دیدگاه‌های خود را در خصوص این طرح مطرح کردند. در جمع بندی نظرات و پیشنهادات، کلیات طرح‌ «چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ» به تصویب رسید و مقرر شد دبیرخانه ستاد با اخذ نظرات اصلاحی دستگاه‌های ذیربط متن نهایی طرح را تدوین نماید.
وانانیوزوانانیوز17 ساعت قبل
معاون اول رییس جمهور از استاندار آذربایجان غربی خواست با اعزام گروههای امداد رسان و ارزیاب به مناطق زلزله زده، اقدامات لازم را برای رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان و نیز رفع آسیب‌های وارد شده به ویژه در روستاها دستور کار خود قرار دهد. جهانگیری همچنین در مکالمه تلفنی با استاندار قم پس از دریافت گزارش اقدامات انجام شده در استان برای مهار و مقابله با ویروس کرونا، ‌ تاکید کرد: همه مسئولان استان مطابق تصمیمات اتخاذ شده در هماهنگی کامل با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، ‌ برنامه‌های لازم جهت مقابله با شیوع این بیماری را اجرا کنند. معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم ملی است، ارایه آموزش‌های لازم و نیز امکانات لازم را به شهروندان جهت رعایت نکات بهداشتی ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد با همکاری همه مردم به سرعت این بیماری درکشور ریشه کن شود. استاندار آذربایجان غربی نیز در این تماس تلفنی، گزارشی از آخرین وضعیت خسارات وارده بویژه در روستاها ارائه کرد و از بسیج همگانی در استان برای کمک رسانی به زلزله زدگان خبر داد. استاندار قم نیز با اشاره به شرایط و ویژگی‌های استان قم و تعداد کشته شدگان و مبتلایان به ویروس کرونا، ‌ از اتخاذ تمهیدات لازم برای افزایش سطح بهداشت عمومی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان خبر داد و گفت؛ ‌ هرگونه تصمیمی درباره مقابله با این ویروس در هماهنگی کامل با ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا اتخاذ خواهد شد.
تابناکتابناک17 ساعت قبل
در شرایط کنونی که ویروس کرونا به کشورمان وارد شده، روند تجارت و صادرات کالا به کشورهای همسایه با موانعی مواجه شده است. در شرایط کنونی که ویروس کرونا به کشورمان وارد شده، روند تجارت و صادرات کالا به کشورهای همسایه با موانعی مواجه شده است. به عبارت بهتر هم اکنون یک مانع جدی بر سر راه کسب و کارهای ایرانی، ویروس کرونا است. تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد ایران چیست؟ همان گونه که ویروس کرونا اقتصاد چین را تحت تاثیر قرار داده است این ویروس می‌تواند کسب و کارها و اقتصاد ایران را نیز تحت تاثیر قرار دهد. اینها تنها بخشی از تاثیرات ویروس کرونا بر کسب و کارهای ایرانی است اما تاثیر عمده ویروس کرونا بر بخش تجارت ایران است.
مهرمهر17 ساعت قبل
حمیدرضا خانپور که به همراه استاندار قزوین برای دیدار با وزیر صنعت به تهران رفته بود پس از تصویب این معافیت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری‌های مستمر و تلاش مضاعف استاندار قزوین و حمایت ویژه جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت معافیت مالیاتی شهرک صنعتی کاسپین تصویب شد. وی افزود: در هنگام راه اندازی شهرک صنعتی کاسپین، طول مسافت تا تهران به صورت زمینی اندازه گیری شد و در آن هنگام فاصله شهرک کاسپین تا میدان فردوسی بیش از ۱۲۳ کیلومتر بود اما با آئین نامه اجرایی قانون رفع موانع تولید که اخیرا وضع شداین مسافت را به صورت هوایی مدنظر قرار دادند و شهرک صنعتی کاسپین درون شعاع هوایی قرار گرفت. خانپور تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های مستمر و دلسوزانه استاندار قزوین و برگزاری جلسات مختلف با مسئولین کشوری بویژه با وزیر صمت، معافیت مالیاتی شهرک صنعتی کاسپین به تصویب رسید. رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذارانی که در شهرک صنعتی کاسپین سرمایه‌گذاری کرده بودند، از ابتدا با علم به معافیت‌های مالیاتی هفت ساله فعالیت خود را آغاز کردند و چنین آئین‌نامه‌ها و تبعیض‌هایی حقوق مکتسبه آنها را زیرپا می‌گذاشت که خوشبختانه این شهرک از این آئین نامه خارج شد و مشمول هفت سال معافیت مالیاتی می‌شود. وی گفت: با این حرکت گام ارزشمندی در رفع موانع تولید سرمایه گذارا ن مستقر در استان قزوین بویژه در شهرک صنعتی کاسپین برداشته شد.
فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: جلسه هیأت وزیران عصر یکشنبه برگزار شد و در آن مواردی به منظور مقابله با ویروس کرونا به تصویب رسید. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در یک‌ماه گذشته و در پی شیوع ویروس کرونا در چین، دولت اقدامات متعددی برای پیشگیری و مهار این ویروس در کشور انجام داده است. همچنین آموزش‌های لازم در خصوص پیشگیری و کنترل «ویروس کرونا» به ۶٠٠٠ سوپروایزر در سراسر کشور داده شد و دستورالعمل مقابله با کرونا به مدارس نیز ابلاغ شد. جزییات آخرین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کروناهمچنین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا عصر روز یکشنبه ۴ اسفند به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. با تشکیل کارگروه اطلاع‌رسانی در حال حاضر آموزش‌های مورد نیاز به جامعه ارائه می‌شود تا با اقدامات بهداشتی و آگاهی بخش به زودی شاهد مهار ویروس کرونا در کشور باشیم.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
وی افزود: رسانه‌ها بعضا در بازنمایی یا دچار اغراق می‌شوند؛ یا این همانی (بازنمایی صحیح) داشته و یا در بازنمایی دچار اختلال می‌شوند و این مشکل موجب کاهش اعتماد عمومی یا اضطراب اجتماعی خواهد شد. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به اینکه در مسائل اجتماعی، مردم ذینفع هستند باید هماهنگی مناسب‌تری در سیاست‌های رسانه‌ای در کشور داشت. وی تصریح کرد: باید در کشور ضمن پیگیری سیاست‌های سلامت؛ مراقبت کرد که حجم نگرانی به نحوی نباشد که مردم گرفتار «اضطراب اجتماعی» شوند و ضرورت دارد که در این زمینه و ایجاد سیاست رسانه‌ای منسجم در کشور تدبیری اندیشیده شود. دکتر عاملی در حاشیه این جلسه نیز اظهار کرد: در این جلسه پیرامون مباحث اجتماعی روز ایران از جمله ویروس کرونا نکاتی ارائه شد. دکتر عاملی همچنین در خصوص دستور جلسه ستاد هماهنگی مهندسی فرهنگی اظهار کرد: در این جلسه چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ به تصویب رسید.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به کاهش مبادلات تجاری با چین در اثر شیوع ویروس کرونا، گفت: ‏قطع صادرات خسارت جدی به اقتصادملی آن‌هم در ماه پایانی سال وارد می‌کندمسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با انتشار یک پیام در صفحه شخصی توئیتر خود، نوشت: "‌برای حفظ جریان صادرات، طی نامه‌ای از معاون اول رئیس جمهور خواستیم تا نسبت به ایجاد قرنطینه مرزی با همکاری وزارت خارجه، راه و با نظارت سازمان بهداشت جهانی اقدام کنند. قرنطینه برای رانندگان هم قابل اجراست. قطع صادرات خسارت جدی به اقتصاد ملی آن‌هم در ماه پایانی سال وارد می‌کند. ‎"
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با انتشار یک پیام در صفحه شخصی توئیتر خود، نوشت: "‌برای حفظ جریان صادرات، طی نامه‌ای از معاون اول رئیس جمهور خواستیم تا نسبت به ایجاد قرنطینه مرزی با همکاری وزارت خارجه، راه و با نظارت سازمان بهداشت جهانی اقدام کنند. قرنطینه برای رانندگان هم قابل اجراست. قطع صادرات خسارت جدی به اقتصاد ملی آن‌هم در ماه پایانی سال وارد می‌کند. ‎"۲۲۳۲۲۹

پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته هشتم سال ۲۰۲۰؛ صدرنشینی مجدد انیمیشن سونیک

16+
تکراتوتکراتو18 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
در حالی که این کار جز اولویت‌هایی نهایی ما است و اولویت نخست ما تمرکز بر مباحث پیشگیری است تا از پدیده شوم زشت قاچاق رها شویم. وی با تاکید بر اینکه باید جمعیت تولید و صنعت به حدی رشد یابد تا میل به قاچاق در آن ایجاد نشود، ادامه داد: با تمرکز در پیشگیری و راه اندازی سامانه‌ها باید تولید صنعت را رونق دهیم. رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه بسیاری از ما با سیگار مخالفیم ولی بخش اعظم شهروندان با آن درگیر هستند. با توجه به اینکه سیگار قاچاق سلامت افراد را به خطر می‌اندازد نباید نسبت به قاچاق آن بی تفاوت باشیم و دولت باید آن را تأمین کند. گفتنی است در این مراسم با حضور مسئولان وزارت صنعت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از سامانه رهگیری سیگار با هدف مبارزه با قاچاق این کالا رونمایی شد.
فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
در تهران، اصلاح‌طلبان با ۴ لیست رسمی وارد عرصه شدند که در هر ۴ فهرست آنها، مجید انصاری سرلیست بود. با پایان دولت خاتمی، اصلاح‌طلبان برای کسب کرسی‌های مجلس هشتم دورخیز کردند. عارف در زمان انتخابات مجلس هشتم و درحالی که قرار بود سرلیست اصلاح‌طلبان باشد از شرکت در انتخابات انصراف داد. در غیاب عارف اصلاح‌طلبان انتخابات تهران را ۲۹ به ۱ باختند و تنها علیرضا محجوب توانست در دور دوم انتخابات وارد مجلس شود. ** مجلس یازدهم و تکرار سناریوی قربانی شدن «انصاری» با ثبت‌نام وی در انتخابات مجلس یازدهم، برخی تحلیلگران از احتمال قربانی شدن او به‌جای عارف سخن می‌گفتند.
ایمناایمنا19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، مسعود خوانساری با انتشار یک پیام در صفحه شخصی توئیتر خود، نوشت: "‌برای حفظ جریان صادرات، طی نامه‌ای از معاون اول رئیس جمهور خواستیم تا نسبت به ایجاد قرنطینه مرزی با همکاری وزارت خارجه، راه و با نظارت سازمان بهداشت جهانی اقدام کنند. قرنطینه برای رانندگان هم قابل اجراست. قطع صادرات خسارت جدی به اقتصاد ملی آن‌هم در ماه پایانی سال وارد می‌کند. ‎"
ایلناایلنا20 ساعت قبل
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از ارسال نامه‌ای برای معاون اول رییس جمهور برای قرنطینه مرزی خبر داد. به گزارش ایلنا، مسعود خوانساری در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: برای حفظ جریان صادرات، طی نامه‌ای از معاون اول رییس جمهور خواستیم تا نسبت به ایجاد قرنطینه مرزی با همکاری وزارت امور خارجه، راه و شهرسازی و با ظارت سازمان بهداشت جهانی اقدام کنند. وی افزود: قرنطینه برای رانندگان هم قابل اجراست. قطع صادرات خسارت جدی به اقتصاد ملی آن هم در ماه پایانی سال وارد می‌کند. این نامه در حالی ارسال شده که تاکنون دولت‌های ترکمنستان، افغانستان، کویت، ترکیه، پاکستان و ارمنستان مرزهای خود را با ایران بسته‌اند و دولت عراق نیز ورود و خروج اتباع ایرانی و عراقی را ممنوع کرده و رانندگان کامیون برای عبور از مرز نیز باید آزمایشات مربوط به بیماری کرونا را بدهند.
رکنارکنا20 ساعت قبل
از همین امروز ماسک به‌طور گسترده توزیع می‌شودربیعی تاکید کرد: به هیچ وجه در زمینه مواد اولیه کمبود نداریم. در مساله ماسک هم بنابر توصیه وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی فعلا و موقتا توزیع از طریق مراکز بهداشت و درمان به شکل گسترده‌ای صورت خواهد گرفت. ربیعی گفت: از همین امروز مواد بهداشتی توزیع می‌شود و ماسک هم طبق گفته وزیر بهداشت به‌طور گسترده توزیع می‌شود. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اگر تعداد فوت شدگان قم یک چهارم این تعداد ادعا شده باشد من استعفا می‌دهم. مردم عادی هیچ نیازی به ماسک ندارندسخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد: مردم عادی هیچ نیازی به ماسک ندارند.
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
در حالی که این کار جز اولویت‌هایی نهایی ما است و اولویت نخست ما تمرکز بر مباحث پیشگیری است تا از پدیده شوم زشت قاچاق رها شویم. وی با تاکید بر اینکه باید جمعیت تولید و صنعت به حدی رشد یابد تا میل به قاچاق در آن ایجاد نشود، ادامه داد: با تمرکز در پیشگیری و راه اندازی سامانه‌ها باید تولید صنعت را رونق دهیم. رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه بسیاری از ما با سیگار مخالفیم ولی بخش اعظم شهروندان با آن درگیر هستند. با توجه به اینکه سیگار قاچاق سلامت افراد را به خطر می‌اندازد نباید نسبت به قاچاق آن بی تفاوت باشیم و دولت باید آن را تأمین کند. گفتنی است در این مراسم با حضور مسئولان وزارت صنعت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از سامانه رهگیری سیگار با هدف مبارزه با قاچاق این کالا رونمایی شد.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، مخاطبان امروز متفاوت از گذشته شده‌اند، این را متخصصان علوم ارتباطات و رسانه می‌گویند. شاخص‌های رسانه‌های تعاملی چه مواردی است؟ نصراللهی: رسانه‌های تعاملی دارای سه شاخص فناوری، محیط ارتباطی و درک مخاطب است. اگر این اتفاق رخ دهد، ‌یعنی شاهد یک رسانه تعاملی هستیم. اگر مخاطب این احساس را نداشته باشد که خود را در رسانه‌اش ببیند، آن رسانه تعاملی نیست. در این شرایط شاهد یک رسانه تعاملی هستیم که مردم حرف‌ها و نیازهای شان را در آن رسانه می‌بینند.
ایمناایمنا22 ساعت قبل
رسول جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: سیاست‌های کلان جامعه را وزیر بهداشت اعلام می‌کند و دستورالعمل‌های ابلاغی و اجرایی استان‌ها و شهرستان‌ها نیز توسط متولیان بهداشت همان بخش صادر می‌شود. وی افزود: دستور العملی در مورد اینکه چه اتفاقی بیفتد یا چه نکاتی رعایت شود، هنوز به ما اعلام نشده است. شرایط و جو جامعه نیز به گونه‌ای نیست که اقدامات خودسرانه از طرف نهادهای مختلف انجام گیرد زیرا آنها تخصص و اختیار لازم را ندارند. رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: نکات بهداشتی و ایمنی را برخی از صنوف مستلزم رعایتش هستند، بر اساس قانون نیز بازرسی دوره‌ای شده و این موارد رعایت می‌شود. وی خاطر نشان کرد: اکنون شرایط واحدهای صنفی استان عادی است و هر موقع دستورالعمل جدید بهداشتی بیاید انجام می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
سخنگویی امروز را به موضوع بیماری کرونا اختصاص دادیم. کرونا اولا یک مسئله جهانی است و فقط موضوع بهداشت و سلامت ایران نیست. از فداکاری‌‌های کادر بهداشتی وزارت بهداشت و از نیروهای خدماتی تا کارکنان و پزشکان بیمارستان‌ها تشکر می‌کنم. از فداکاری‌های کادر بهداشتی وزارت بهداشت و از نیروهای خدماتی تا کارکنان و پزشکان بیمارستان‌ها تشکر می‌کنم. از یک سمت می‌گویند دولت کرونا هراسی دارد و از سوی دیگر می‌گویند دولت کتمان می‌کند و چرا زودتر اعلام نمی‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از موفقیت ۹۹ درصدی طرح رجیستری گوشی موبایل و درآمد ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی دولت با استفاده از این طرح خبر داد. اعتمادآنلاین| علی موید خرم آبادی در مراسم رونمایی از طرح رهگیری سیگار که با هدف مبارزه با قاچاق این کالا راه اندازی شده است، گفت: برخی وقتی اسم ستاد مبارزه با قاچاق و ارز می‌آید صرفا بخش مقابله‌ای و بگیر و ببند و کشف و ضبط به ذهنشان می‌آید. رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه بسیاری از ما با سیگار مخالفیم ولی بخش اعظم شهروندان با آن درگیر هستند. با توجه به اینکه سیگار قاچاق سلامت افراد را به خطر می‌اندازد نباید نسبت به قاچاق آن بی تفاوت باشیم و دولت باید آن را تأمین کند. گفتنی است در این مراسم با حضور مسئولان وزارت صنعت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از سامانه رهگیری سیگار با هدف مبارزه با قاچاق این کالا رونمایی شد.
ایمناایمنا22 ساعت قبل
وی درباره کرونا گفت: در مورد بیماری‌های همه‌گیر گسترده شدن ارتباطات مسئله‌ای بود که سال‌های قبل هم پیش‌بینی کرده بودند. کرونا در داخل کشور هم یک مسئله بهداشتی و درمانی است هم مسئله اجتماعی است. وی گفت: ما این جلسه را در جهت مصوبه هیأت دولت برگزار کردیم و ستاد ملی مبارزه با کرونا فردا به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل خواهد شد. توصیه ما این است که به توصیه‌های وزارت بهداشت توجه شود. با سیاست وزارت بهداشت به زودی در شهرهای آلوده خانه به خانه مواد شوینده و ماسک توزیع خواهد شد.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
«علی ربیعی» روز دوشنبه در نشست خبری سخنگوی دولت درباره شیوع کرونا ویروس، گفت: در شرایطی هستیم که همه باید در کنار یکدیگر و با همدلی کامل به مبارزه با این بیماری برخیزیم. کرونا مساله جهانی استربیعی در ادامه به شیوع کرونا در ایران اشاره کرد و گفت: شیوع کرونا در ایران از چند جهت اهمیت دارد. کرونا ویروس کوری است که مرزهای طبیعی و اجتماعی را به رسمیت نمی‌شناسند. ما بیش از داروی کرونا به داروی اعتماد، کنار هم قرار گرفتن و عمل به توصیه‌های بهداشتی وزارت بهداشت نیاز داریم. ربیعی ادامه داد: این تعهد اخلاقی دولت است که وزارت بهداشت مسائل را دقیقا اعلام خواهد کرد.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
سخنگوی دولت درباره کرونا گفت: در مورد بیماری‌های همه‌گیر گسترده شدن ارتباطات مسئله‌ای بود که سال‌های قبل هم پیش‌بینی کرده بودند. کرونا در داخل کشور هم یک مسئله بهداشتی و درمانی است هم مسئله اجتماعی است. توصیه ما این است که به توصیه‌های وزارت بهداشت توجه شود. ما یک و نیم میلیون ظرفیت تولید ماسک داریم و تکنولوژی ما برای تولید ماسک خوب است. با سیاست وزارت بهداشت به زودی در شهرهای آلوده خانه به خانه مواد شوینده و ماسک توزیع خواهد شد.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
سخنگوی دولت درباره کرونا گفت: در مورد بیماری‌های همه‌گیر گسترده شدن ارتباطات مسئله‌ای بود که سال‌های قبل هم پیش‌بینی کرده بودند. کرونا در داخل کشور هم یک مسئله بهداشتی و درمانی است هم مسئله اجتماعی است. توصیه ما این است که به توصیه‌های وزارت بهداشت توجه شود. ما یک و نیم میلیون ظرفیت تولید ماسک داریم و تکنولوژی ما برای تولید ماسک خوب است. با سیاست وزارت بهداشت به زودی در شهرهای آلوده خانه به خانه مواد شوینده و ماسک توزیع خواهد شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
اسحاق جهانگیری در بیست و هشتمین مراسم تجلیل از دانشجویان برگزیده اظهار کرد: گذشته از تحریم جدید FATF و لیست سیاهی که متاسفانه مجددا ناجوانمردانه ایران در آن قرار داده شد و همچنین شرایط اقتصادی و سیاسی کشور که بخواهم به آن‌ها بپردازم وکرونا؛ همه موضوعات مهمی هستند که الان جای طرح آن‌ها نیست. معاون اول رئیس‌جمهوری دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحریم گفت: بنگاه‌های بزرگی در ایران هستند و اقتصاد ایران اقتصاد بزرگی است. ۲ سال دیگر، نفت در تحریم است، نفت در شدیدترین تحریمی که می‌توانسته وضع شود، قرار گرفته است و خصوصا روی نفت ایران فشار خاصی گذاشته شده است تا فروخته نشود. بنابراین آن طور که پیداست بنگاه‌ها مجموعه‌هایی از رشته‌های مختلف از پتروشیمی، فولاد، صنایع معدنی تا صنایع غذایی هستند. همچنین جهانگیری در بیست و هشتمین جشنواره تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری از ۳۰ دانشجو تجلیل به عمل‌آورد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه پیش‌نیاز توسعه همه جانبه کشور توسعه علمی است، گفت: پایگاه توسعه علمی کشور، دانشگاه‌ها هستند و باید تلاش کنیم تا مجموعه اقتصاد کشور به سمت دانش بنیان شدن حرکت کند. جهانگیری تاکید کرد: دانشگاه‌ها باید برای دانش بنیان شدن اقتصاد کشور ورود پیدا کنند تا آثار نوآوری و مغز انسان‌ها در تولیدات این شرکت‌ها اثرگذار باشد. وی ادامه داد: هنر این است که اقتصاد کشور سالانه به اندازه رشد جمعیت و حتی بیشتر از آن بزرگتر شود که در این صورت مردم احساس رفاه بیشتر و زندگی بهتری خواهند داشت. جهانگیری افزود: کاهش اتکاء به درآمد‌های نفتی به معنای کوچک کردن اقتصاد کشور نیست؛ زیرا اگر اقتصاد کوچک شود، زندگی و معیشت مردم نیز سخت‌تر خواهد شد. همچنین در این مراسم با حضور معاون اول رییس جمهور به تعدادی از دانشجویان برگزیده لوح تقدیر اهدا شد.

عکس/ تجلیل از دانشجویان نمونه کشور

18+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

بیست و هشتمین مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه کشور

20+
ایسناایسنا2 روز قبل

به انتهای لیست رسیدید

رئیس جمهوری

اسحاق جهانگیری (زادهٔ ۲۰ دی ۱۳۳۶ سیرجان) سیاست‌مدار اصلاح طلب و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم، به‌عنوان معاون اول رئیس‌جمهور فعالیت می‌نماید. او پیش‌تر در دولت یازدهم نیز عهده‌دار معاون اولی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران بود. وی دانش‌آموخته کارشناسی فیزیک از دانشگاه کرمان، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و دکترای مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران (واحد علوم و تحقیقات) است و فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۵۸ در جهاد سازندگی آغاز نمود. جهانگیری در ادوار دوم و سوم مجلس شورای اسلامی، به عنوان نمایندهٔ جیرفت در مجلس حضور داشت. در فاصله سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶ استاندار اصفهان بود. وی از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ در کابینه نخست سیدمحمد خاتمی؛ وزیر معادن و فلزات بود و از سال ۱۳۷۹ در پی ادغام این وزارتخانه با وزارت صنایع و تشکیل وزارتخانه جدید، تا سال ۱۳۸۴ در جایگاه وزیر صنایع و معادن فعالیت نمود. وی رئیس پیشین شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط با اسحاق جهانگیری را می‌خوانید. ویکی‌پدیا