رئیس جمهور آمریکا

رئیس جمهور آمریکا

مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، سناتور «برنی سندرز» از ایالت ورمونت روز شنبه در جمع گروهی از هوادارانش در شهر نیویورک اعلام کرد که برای آغاز دوباره رقابتهای انتخاباتی خود جهت راهیابی به کاخ سفید آماده است. این نامزد ۷۴ ساله و دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا که چندهفته پیش به دلیل حمله قلبی ناچار شد فعالیتهای انتخاباتی خود را به طور موقت متوقف نماید، در جمع هزاران تن از هواداران خود گفت: «برادران و خواهران، شکی ندارم که انقلابی سیاسی قرار است این کشور را فراگیرد، دونالد ترامپ را از مقام خود برکنار کند و تغییری را که این کشور مدتهاست به آن نیاز دارد، به ارمغان آورد». وی در ادامه از آمادگی خود برای انجام یک مبارزه حماسی جهت دستیابی به مقام ریاست جمهوری آمریکا سخن گفت و در میان تشویق حاضران اعلام کرد: «من برگشتم». گفتنی است که افزون بر مشکلات جسمانی، سندرز باید با رقبای قدرتمندی همچون سناتور «الیزابت وارن» و «جو بایدن» معاون پیشین رئیس جمهور آمریکا نیز رقابت کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، اعلام کرد واشنگتن از اقدامات رژیم صهیونیستی برای آنچه وی دفاع از منافع تل‌آویو در منطقه خواند، کاملا حمایت می‌کند. وزیر خارجه آمریکا به روزنامه صهیونیستی جروزالم پست گفت: دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در خصوص اینکه اسرائیل حق اساسی برای اقداماتی در جهت تضمین امنیت خود را دارد، شفاف بوده است. پمپئو مدعی شد می‌دانیم در این گوشه از دنیا ایران تلاش کرده تا سامانه‌های تسلیحاتی را از طریق سوریه به لبنان منتقل کند که تهدیدی برای اسرائیل است و ما قصد داریم هر کاری را که می‌توانیم انجام دهیم تا مطمئن شویم که ظرفیت شناسایی آن‌ها را داریم. وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود با یادآوری اینکه سخت‌ترین تحریم‌ها تا به امروز واشنگتن علیه تهران وضع شده، مدعی شد: «راهبرد کلی آمریکا تعهد به مقابله و عقب راندن ایران به عنوان اصلی‌ترین نیروی بی ثبات کننده در خاورمیانه است». این ادعای مقامات آمریکایی در حال مطرح می‌شود که عامل اصلی بی ثباتی‌ها در خاورمیانه رژیم صهیونیستی و اشغالگری این رژیم در منطقه است.
افکارنیوزافکارنیوز3 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که ثابت کرده تاب هیچگونه انتقادی را ندارد این بار سوزان رایس، مشاور امنیت ملی دولت قبلی را برای انتقاداتش هدف حمله لفظی قرار داد. مشاور امنیت ملی آمریکا بازگشت تروریست‌های داعش را در پی این اقدام رئیس جمهور آمریکا قابل پیش بینی دانست. دونالد ترامپ نیز در واکنش به انتقادات رایس از او به عنوان فاجعه‌ای در دوران مشاور امنیت ملی خود یاد کرد. رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: سوزان رایس، که به عنوان مشاور امنیت ملی فاجعه‌ای برای رئیس جمهور اوباما بود، اکنون نظراتش را درباره آنچه باید در سوریه انجام دهیم، می‌گوید. رایس در گفت‌وگو با شبکه خبری سی ان ان ضمن انتقاد از راهبرد‌ها و سیاست‌های ترامپ گفت فرایند تصمیم گیری در شورای امنیت ملی دولت او از هم پاشیده است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیتی درباره هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، نوشت: «هیلاری کلینتون درب و داغان‏‏‏، جیل جاستین حامی محترم محیط زیست و نامزد حزب سبز را» مایملکی روسیه" نامیده است. آن‌ها پس از نگاه به برنامه زیست محیطی فاجعه بار دموکرات‌ها، بیش از هر زمان دیگری به یک حزب سبز احتیاج دارند!
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشپایگاه اینترنتی فارن پالسی آمریکا نوشت افراد مطلع اعلام کردند کوین مولی، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور سازمان‌های بین المللی که در کانون گزارشی درباره سوء مدیریت قرار دارد پایان ماه آینده از سمت خود کنار می‌رود. اخبار بین الملل- مولی که از مارس ۲۰۱۸ دستیار مایک پامپئو بوده، از ۲۹ نوامبر عهده دار این سمت نخواهد بود. وی در سمت خود، بر روابط دیپلماتیک آمریکا با موسسات بین المللی از جمله سازمان ملل نظارت دارد. خبر کناره گیری که مولی آن را با ایمیل به کارکنانش اطلاع داد، کمتر از یک هفته پس از آن اعلام شده که وزارت امور خارجه، یک «طرح اقدام اصلاحی» را در اختیار وی قرار داد. بازرسی کل وزارت امور خارجه آمریکا ماه اوت گزارشی منتشر کرد که در آن به تفصیل به «شواهد مربوط به نقائص مدیریتی و سوء رفتار با کارکنان تحت مدیریت مولی» استناد شده بود.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، کریستین لاگارد، رئیس سابق صندوق بین المللی پول اعلام کرد جنگ تجاری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه چین می‌تواند رشد اقتصادی جهانی را کاهش دهد. وی همچنین از عادات توییتری ترامپ انتقاد کرد. لاگارد که از یکم نوامبر ریاست بانک مرکزی اروپا را بر عهده می‌گیرد، از رهبران جهان خواست مانند انسان‌های بالغ عمل کنند و راه حلی را از طریق مذاکره برای مناقشات تجاری بیابند. رئیس سابق صندوق بین المللی پول همچنین گفت که ثبات بازار نباید به موضوع پیام‌های توئیتری تبدیل شود. لاگارد همچنین با اشاره به انتقادات گسترده ترامپ علیه جرمی پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا که وی را در کنار بسیاری از توهین‌ها «کودن» خوانده است، تاکید کرد رئیس بانک مرکزی در صورتی که مستقل باشد نهایت تلاش خود را می‌کند.
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
گرچه انتقاد از ترامپ پیش از این هم توسط جمهوری‌ خواهان مطرح شده بود، اما تاکنون هیچ مقام ارشدی از «جریان خودی» همچون میچ مک‌ کانل به او نتاخته است. به گزارش جماران، «میچ مک‌ کانل» رهبر اکثریت جمهوری‌ خواه سنای آمریکا در یادداشتی در روزنامه واشنگتن پست نوشت: خارج کردن نیروهای نظامی آمریکا از سوریه یک خطای فاحش راهبردی است. خبرگزاری آلمان در خصوص این یادداشت می‌نویسد: ​سخنان مک‌ کانل وزنی متفاوت با دیگر جمهوری‌ خواهان دارد. او به عنوان رهبر اکثریت جمهوری‌ خواه در سنای آمریکا یکی از قدرتمندترین سیاستمداران در حزب خود است. اکنون نیز با مک‌ کانل وزنه مخالفان سیاست ترامپ در سوریه به شکل چشمگیری سنگین‌‌تر شده است.
رکنارکنا7 ساعت قبل
به گزارش رکنا، رئیس جمهور آمریکا که ثابت کرده تاب هیچگونه انتقادی را ندارد این بار سوزان رایس، مشاور امنیت ملی دولت قبلی را برای انتقاداتش هدف حمله لفظی قرار داد. مشاور امنیت ملی آمریکا بازگشت تروریست‌های داعش را در پی این اقدام رئیس جمهور آمریکا قابل پیش بینی دانست. ترامپ نیز در واکنش به انتقادات رایس از او به عنوان فاجعه‌ای در دوران مشاور امنیت ملی خود یاد کرد. رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: سوزان رایس، که به عنوان مشاور امنیت ملی فاجعه‌ای برای رئیس جمهور اوباما بود، اکنون نظراتش را درباره آنچه باید در سوریه انجام دهیم، می‌گوید. رایس در گفت‌وگو با شبکه خبری سی ان ان ضمن انتقاد از راهبرد‌ها و سیاست‌های ترامپ گفت فرایند تصمیم گیری در شورای امنیت ملی دولت او از هم پاشیده است.
رکنارکنا7 ساعت قبل
وزیر دفاع ترکیه امروز شنبه اعلام کرد در صورتیکه توافق آتش بس صورت گرفته با آمریکا به طور کامل اجرا نشود، نیرو‌های نظامی ترکیه در شمال سوریه آماده ادامه عملیات نظامی خود هستند. وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد: ما عملیات نظامی را ۵ روز متوقف کردیم. در این مدت تروریست‌ها از منطقه امن خارج خواهند شد، سلاح‌های آن‌ها جمع آوری خواهد شد. اگر این اتفاقات صورت نگیرد، ما به عملیات نظامی خود در شمال سوریه ادامه می‌دهیم. یکی از سخنگو‌های نیرو‌های کرد گفت ترکیه آتش بس را نقض می‌کند و مناطق غیرنظامی را هدف قرار می‌دهد.

عملکرد ترامپ مسبب بروز شکاف در حزب جمهوریخواه آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، تحقیق و تفحص برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همچنان دارد. پرسش‌های جمهوریخواهان درباره سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا و نگرش‌های او رو به افزایش است. به تدریج شاهد بروز ترکهایی در حمایت‌های قوی جمهوریخواهان از رئیس جمهور ترامپ هستیم. نکته جالب توجه اینکه او از سیاست‌های کاخ سفید انتقاد کرد، اما به صورت مشخص از رئیس جمهور ترامپ نام نبرد. مطلع شده‌ایم که رئیس جمهور ترامپ از این نشست خبری ناراحت شده است.
رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش رکنا، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد در خصوص استقرار نیرو‌های نظامی سوریه در منطقه امن این هفته با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفتگو خواهد کرد. رئیس جمهور ترکیه هشدار داد در صورتیکه نیرو‌های کرد سوریه به طور کامل از منطقه مرزی خارج نشوند، نیرو‌های ترکیه آن‌ها را نابود خواهند کرد. او گفت قصد دارد این هفته در خصوص استقرار نیرو‌های سوری در منطقه امن با همتای روسی خود گفتگو کند. اردوغان یادآور شد: دیروز با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا صحبت کردم. در منطقه‌ای که عملیات نظامی در حال انجام است نیرو‌های (بشار اسد، رئیس جمهور سوریه) تحت حمایت روسیه هستند.
برترین‌هابرترین‌ها10 ساعت قبل
رئیس‌جمهور آمریکا در تماس با زنان فضانورد در ایستگاه فضایی، به آن‌ها بخاطر اقدامی که برای نخستین بار در تاریخ انجام دادند، تبریک گفت. باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از یو اس‌ای تودی، پس از پیاده‌روی فضایی زنانه در خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی که برای نخستین بار در تاریخ انجام می‌شد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تماس با ایستگاه فضایی بین‌المللی، این موفقیت را به آن‌ها تبریک گفت. دونالد ترامپ رور جمعه از «اتاق روزولت» در کاخ سفید با این دو فضانورد در فضا تماس گرفت و گفت: ایستگاه فضایی! «کریستینا کوک» و «جسیکا میر» دو فضانورد زن روز گذشته برای نخستین بار در تاریخ بدون همراهی مردان در فضا گام برداشتند. آن‌ها یکی پس از دیگری از ایستگاه فضایی بین‌المللی بیرون آمده و در فضا معلق شدند تا بخش خراب شبکه الکترونیکی ایستگاه را تعمیر کنند.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کردند، تعداد کشته‌ها در حملات ترکیه به شمال سوریه از زمان اعلام آتش‌بس به ۱۸ تن رسیده است. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) امروز (شنبه) اعلام کردند، از زمان اعلام آتش‌بس پنج روزه تاکنون به دلیل اقدامات ترکیه در نقض این آتش‌بس، تعداد کشته‌ها در حملات ترکیه به شمال سوریه به ۱۸ از جمله پنج غیرنظامی افزایش یافته است. این نیروها امروز از جامعه جهانی و در راس آن آمریکا به عنوان ناظر این آتش‌بس خواستند مسئولیت خود را در برابر حملات ترکیه بپذیرند. آنها همچنین بر لزوم اعزام کارشناسانی بین‌المللی به منطقه برای مراقبت از اجرای این توافقنامه را خواستار شدند. نیروهای قسد ترکیه را به نقض آتش‌بس متهم و تاکید کردند، سربازان ترکیه‌ای و گروه‌های همپیمان با آنها به بمباران‌های بی‌هدف علیه شمال سوریه ادامه می‌دهند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| پایگاه اینترنتی فارن پالسی آمریکا نوشت افراد مطلع اعلام کردند کوین مولی، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور سازمان‌های بین المللی که در کانون گزارشی درباره سوء‌مدیریت قرار دارد، پایان ماه آینده از سمت خود کنار می‌رود. مولی که از مارس ۲۰۱۸ دستیار وزیر امور خارجه آمریکا بوده، از ۲۹ نوامبر عهده‌دار این سمت نخواهد بود. وی در سمت خود، بر روابط دیپلماتیک آمریکا با موسسات بین المللی از جمله سازمان ملل نظارت دارد. بازرسی کل وزارت امور خارجه آمریکا ماه اوت گزارشی منتشر کرد که در آن به تفصیل به شواهد مربوط به نقائص مدیریتی و سوء‌رفتار با کارکنان تحت مدیریت مولی استناد شده بود. در آن گزارش به نگرانی‌های مطرح شده از طرف کارکنان در مورد مولی و یک فرد عالی رتبه دیگر منصوب دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز اشاره شده بود.
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد، اهداف و استراتژی حضور نظامی آمریکا در منطقه درگیری در سوریه قابل درک نبوده و روشن نیست. ایسنا: ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (شنبه) در مصاحبه با شبکه ان تی وی این کشور اظهار کرد: ما استراتژی و اهداف نظامی آمریکا در منطقه درگیری را درک نمی‌کنیم. آنها همانند افغانستان یک بار نیروهایشان را وارد می‌کنند و بار دیگر آنها را خارج می‌کنند، همچنین دوباره حضور آنها را تمدید کرده و سپس آنها را از منطقه خارج می‌کنند! دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تاریخ هفتم اکتبر جاری آغاز خروج نیروهای این کشور از شمال شرق سوریه را اعلام کرد. مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا نیز در ۱۳ اکتبر جاری اظهار کرد: آمریکا هزار نیروی نظامی دیگر خود را از سوریه خارج خواهد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق، شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» امروز شنبه بیانیه‌ای درباره توافق آنکارا و واشنگتن برای توقف حملات ترکیه به سوریه منتشر کردند. در بیانیه شبه‌نظامیان کرد آمده است: «نیروهای دموکراتیک سوریه روز ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) با عملیات آتش‌بس بین ما و کشور ترکیه که با میانجیگری ایالات متحده آمریکا حاصل شد، موافقت کردند». شبکه خبری «روسیا الیوم» ضمن نقل این بیانیه، به نقل از نیروهای دموکراتیک گزارش داد که با وجود آتش‌بس، «ولی طرف ترکیه‌ای، با نقض آتش‌بس، به حملات خود ادامه می‌دهد». نیروهای دموکراتیک پیش از آغاز تجاوز ترکیه به سوریه تحت عنوان «چشمه صلح» تحت حمایت آمریکا قرار داشتند، ولی واشنگتن به محض آغاز عملیات ترکیه، پشت آنان را خالی کرد. در همین ارتباط، هر چند که آنکارا و واشنگتن مدعی توقف حملات ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت شده بودند، ولی منابع خبری سوریه از تداوم حملات نظامیان ترکیه و تروریست‌های تحت حمایت این کشور به خاک سوریه خبر می‌دهند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز12 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، رای الیوم در مطلبی به مقایسه هزینه‌های نظامی ایران و عربستان پرداخته است. بودجه نظامی عربستان بیش از یک سوم بودجه نظامی تمام دولت‌های عربی است، یعنی مبلغی معادل ۷۰ میلیارد دلار. در طول سه سال اخیر، عربستان حدود ۲۰۰ میلیارد دلار را به خرید سلاح اختصاص داد؛ در حالی که ایران تنها ۳۰ میلیارد دلار در این راستا هزینه کرده است. واقعا مشخص نیست که عربستان سعودی بودجه نظامی خود را چگونه هزینه می‌کند، نه ارتش قدرتمندی دارد و نه از صنعت نظامی مستحکمی برخوردار است. با محاسبه حقوق سربازان و ابزار و آلات نظامی که سالیانه در دستگاه نظامی عربستان سعودی هزینه می‌شود، بیش از ۱۲ میلیارد دلار نیست؛ پس ۵۸ میلیارد دلار باقیمانده به کجا می‌رود؟!
قدس آنلاینقدس آنلاین12 ساعت قبل
نتایج جدیدترین نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می‌دهد که میزان رضایت آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ همچنان با روند نزولی روبرو است. قدس آنلاین؛ تازه‌ترین نظرسنجی گالوپ حاکی است که میزان رضایت شهروندان آمریکایی از عملکرد دونالد ترامپ با ۲ درصد کاهش به کمتر از ۴۰٫۷ درصد رسیده است. این فصل که از ۲۰ جولای آغاز و تا ۱۹ اکتبر ادامه داشته، پایین‌ترین میزان رضایت آمریکایی‌ها از ترامپ نبوده است. پایین‌ترین میزان رضایت آمریکایی‌ها از ترامپ ۳۶٫۸ درصد در سه ماه چهارم آغاز ریاست جمهوری اش بوده است. نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد که اختلاف بین بالاترین و پایین‌ترین رضایت از عملکرد ترامپ در این مدت بیش از ۶ درصد بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ پایگاه اینترنتی فارن پالسی آمریکا نوشت: افراد مطلع اعلام کردند کوین مولی دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور سازمان‌های بین المللی که در کانون گزارشی درباره سوء مدیریت قرار دارد پایان ماه آینده از سمت خود کنار می‌رود. مولی که از مارس ۲۰۱۸ دستیار وزیر امور خارجه آمریکا بوده است، از ۲۹ نوامبر عهده دار این سمت نخواهد بود. وی در سمت خود، بر روابط دیپلماتیک آمریکا با موسسات بین المللی از جمله سازمان ملل نظارت دارد. خبر کناره گیری که مولی آن را با ایمیل به کارکنانش اطلاع داد، کمتر از یک هفته پس از آن اعلام شده است که وزارت امور خارجه، یک «طرح اقدام اصلاحی» را در اختیار وی قرار داد. در آن گزارش به نگرانی‌های مطرح شده از طرف کارکنان در مورد مولی و یک فرد عالی رتبه دیگر منصوب دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز اشاره شده بود. این دو نفر این اتهامات را رد کرده بودند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» امروز شنبه بیانیه‌ای درباره توافق آنکارا و واشنگتن برای توقف حملات ترکیه به سوریه منتشر کردند. در بیانیه شبه‌نظامیان کرد آمده است: «نیروهای دموکراتیک سوریه روز ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) با عملیات آتش‌بس بین ما و کشور ترکیه که با میانجیگری ایالات متحده آمریکا حاصل شد، موافقت کردند». شبکه خبری «روسیا الیوم» ضمن نقل این بیانیه، به نقل از نیروهای دموکراتیک گزارش داد که با وجود آتش‌بس، «ولی طرف ترکیه‌ای، با نقض آتش‌بس، به حملات خود ادامه می‌دهد». نیروهای دموکراتیک پیش از آغاز تجاوز ترکیه به سوریه تحت عنوان «چشمه صلح» تحت حمایت آمریکا قرار داشتند، ولی واشنگتن به محض آغاز عملیات ترکیه، پشت آنان را خالی کرد. در همین ارتباط، هر چند که آنکارا و واشنگتن مدعی توقف حملات ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت شده بودند، ولی منابع خبری سوریه از تداوم حملات نظامیان ترکیه و تروریست‌های تحت حمایت این کشور به خاک سوریه خبر می‌دهند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، تازه‌ترین نظرسنجی گالوپ حاکی است که میزان رضایت شهروندان آمریکایی از عملکرد دونالد ترامپ با ۲ درصد کاهش به کمتر از ۴۰٫۷ درصد رسیده است. این فصل که از ۲۰ جولای آغاز و تا ۱۹ اکتبر ادامه داشته، پایین‌ترین میزان رضایت آمریکایی‌ها از ترامپ نبوده است. پایین‌ترین میزان رضایت آمریکایی‌ها از ترامپ ۳۶٫۸ درصد در سه ماه چهارم آغاز ریاست جمهوری اش بوده است. بالاترین رضایت آمریکایی‌ها از ترامپ نیز ۴۲٫۷ درصد بوده که در دهمین فصل حضورش در کاخ سفید ثبت شده است. نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد که اختلاف بین بالاترین و پایین‌ترین رضایت از عملکرد ترامپ در این مدت بیش از ۶ درصد بوده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
(اینجا) در ادامه اعتراضات جامعه بین‌الملل به عملیات نظامی ترکیه در سوریه، وزارت خارجه فرانسه هم سفیر ترکیه را احضار کرد. وی تصریح کرد که عملیات نظامی ترکیه، خطر نفوذ تروریستها را افزایش خواهد داد و بر بحران آوارگان نیز دامن خواهد زد. رئیس‌جمهور عراق روز شنبه در تماس تلفنی با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل درباره عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه گفت‌وگو کرد. رئیس‌جمهور عراق در این تماس تلفنی خواستار توقف فوری تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه شد. (اینجا) از دیگر تحولات در رابطه با شمال سوریه توافق دمشق با کردهای سوریه بود.
رکنارکنا15 ساعت قبل
به گزارش رکنا، شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» امروز شنبه بیانیه‌ای درباره توافق آنکارا و واشنگتن برای توقف حملات ترکیه به سوریه منتشر کردند. در بیانیه شبه‌نظامیان کرد آمده است: «نیروهای دموکراتیک سوریه روز ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) با عملیات آتش‌بس بین ما و کشور ترکیه که با میانجیگری ایالات متحده آمریکا حاصل شد، موافقت کردند». شبکه خبری «روسیا الیوم» ضمن نقل این بیانیه، به نقل از نیروهای دموکراتیک گزارش داد که با وجود آتش‌بس، «ولی طرف ترکیه‌ای، با نقض آتش‌بس، به حملات خود ادامه می‌دهد». نیروهای دموکراتیک پیش از آغاز تجاوز ترکیه به سوریه تحت عنوان «چشمه صلح» تحت حمایت آمریکا قرار داشتند، ولی واشنگتن به محض آغاز عملیات ترکیه، پشت آنان را خالی کرد. در همین ارتباط، هر چند که آنکارا و واشنگتن مدعی توقف حملات ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت شده بودند، ولی منابع خبری سوریه از تداوم حملات نظامیان ترکیه و تروریست‌های تحت حمایت این کشور به خاک سوریه خبر می‌دهند.
فارسفارس15 ساعت قبل
شبه‌نظامیان کرد: ترکیه‌ با نقض آتش‌بس، به حملات خود ادامه می‌دهدبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» امروز شنبه بیانیه‌ای درباره توافق آنکارا و واشنگتن برای توقف حملات ترکیه به سوریه منتشر کردند. در بیانیه شبه‌نظامیان کرد آمده است: «نیروهای دموکراتیک سوریه روز ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) با عملیات آتش‌بس بین ما و کشور ترکیه که با میانجیگری ایالات متحده آمریکا حاصل شد، موافقت کردند». شبکه خبری «روسیا الیوم» ضمن نقل این بیانیه، به نقل از نیروهای دموکراتیک گزارش داد که با وجود آتش‌بس، «ولی طرف ترکیه‌ای، با نقض آتش‌بس، به حملات خود ادامه می‌دهد». نیروهای دموکراتیک پیش از آغاز تجاوز ترکیه به سوریه تحت عنوان «چشمه صلح» تحت حمایت آمریکا قرار داشتند، ولی واشنگتن به محض آغاز عملیات ترکیه، پشت آنان را خالی کرد. در همین ارتباط، هر چند که آنکارا و واشنگتن مدعی توقف حملات ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت شده بودند، ولی منابع خبری سوریه از تداوم حملات نظامیان ترکیه و تروریست‌های تحت حمایت این کشور به خاک سوریه خبر می‌دهند.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، تازه‌ترین نظرسنجی گالوپ حاکی است که میزان رضایت شهروندان آمریکایی از عملکرد دونالد ترامپ با ۲ درصد کاهش به کمتر از ۴۰٫۷ درصد رسیده است. این فصل که از ۲۰ جولای آغاز و تا ۱۹ اکتبر ادامه داشته، پایین‌ترین میزان رضایت آمریکایی‌ها از ترامپ نبوده است. پایین‌ترین میزان رضایت آمریکایی‌ها از ترامپ ۳۶٫۸ درصد در سه ماه چهارم آغاز ریاست جمهوری اش بوده است. بالاترین رضایت آمریکایی‌ها از ترامپ نیز ۴۲٫۷ درصد بوده که در دهمین فصل حضورش در کاخ سفید ثبت شده است. نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد که اختلاف بین بالاترین و پایین‌ترین رضایت از عملکرد ترامپ در این مدت بیش از ۶ درصد بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
هیچ شفافیتی در کار نبود, فقط اطلاعاتی به شکل غیرقانونی از خود او به بیرون درز کرده است. "از آنجائیکه مجلس نمایندگان از قبل علیه روند استیضاح رای داده است, بررسی فعلی کاملا نامعتبر است. "پلوسی و استیضاح- از قبل سه رای گیری وجود داشته است و همه آنها به شکل خفت باری شکست خورده‌اند. به این علت است که نباید رای گیری چهارمی در کار باشد- ۱۳۷ دموکرات در آخرین رای گیری علیه آن رای دادند. بسیاری از کسانی که رای موافق دادند, در ۲۰۲۰ تاوان خواهند داد!
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، میچ مک کانل رهبر اکثریت سنای آمریکا با انتشار مقاله‌ای در روزنامه واشنگتن پست نوشت: خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه یک اشتباه بزرگ راهبردی است. متاسفانه، اقدام اخیر اعلام شده برای خارج کردن نیروها از سوریه، خطر اقدام غیرمسئولانه دولت اوباما در عقب نشینی از عراق را به یاد می‌آورد. وی در ادامه افزود: عقب نشینی آمریکا از سوریه و درگیری بین ترکیه و کردها موجب ایجاد یک کابوس راهبردی برای آمریکا شده است. اگر این آتش بس حفظ شود، آنگاه به آتش بس دائمی تبدیل خواهد شد و دولت ترامپ نیز با لغو تحریم‌ها علیه ترکیه موافقت خواهد کرد. مک کانل نوشت: عقب نشینی ما از سوریه، به نظام اسد و حامیان ایران این فرصت را خواهد داد تا نفوذ خود را گسترش دهند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
آیا عمران خان می‌تواند بین ایران و عربستان میانجی‌گری کند؟ شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان اخیرا گفته شواهدی در دست است که نشان می‌دهند که ایران و عربستان سعودی مایلند اختلافات میان خود را از راه گفت‌وگو حل کنند. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ وزیر خارجه پاکستان توضیح بیشتری نداد اما موضع آشتی‌جویانه دو کشور را نتیجه سفر عمران خان، نخست وزیر پاکستان به ایران و عربستان دانست. تنش میان دو کشور بزرگ منطقه سابقه‌ای دیرین دارد اما به تازگی با حملات موشکی به صنایع نفت عربستان به اوج رسیده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز نخست وزیر پاکستان را به میانجیگری میان ایران و عربستان رقیب ترغیب کرده بود. حمایت حکیم از ابتکار عمل پاکستان برای وساطت میان تهران و ریاضرهبر جریان حکمت ملی عراق نیز از ابتکار عمل پاکستان برای وساطت میان ایران و عربستان حمایت کرد.
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
دونالد ترامپ در توئیتی خطاب به سوران رایس وی را مورد انتقاد شدید قرار داد که کارنامه بدی در زمان تصدی اوباما بر کاخ سفید در قبال سوریه داشته است. رئیس جمهور آمریکا با متلک «خط قرمز اوباما در شن» را یادآور شده و آن را عامل کشتار میلیونی در سوریه دانسته و در پایان به سوزان رایس گفت کسی از تو تشکر نمی‌کند چرا که عامل فاجعه بودی. اوباما گفته بود اگر اسد از سلاح شیمیایی استفاده کند دولت وی را ساقط خواهد کرد اما بر اساس ادعای ترامپ وی چنین کاری نکرد و آن زمان مشاور اصلی وی سوزان رایس بود که ترامپ وی را مورد نکوهش قرار داده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز17 ساعت قبل
موکاسی، دادستان کل پیشین آمریکا در بهار سال ۲۰۱۷ با نمایندگانی از منافقین دیدار کرد. گروهک منافقین تا سال ۲۰۱۲ در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی وزارت امور خارجه آمریکا قرار داشت. موکاسی تنها نبود؛ رودی جولیانی یکی دیگر از چهره‌های سیاسی مطرح آمریکا نیز در آن دیدار حضور داشت. اما موکاسی در اواخر ماه گذشته میلادی پذیرفت به عنوان عنصر رسمی خارجی، مجانی برای بازوی سیاسی منافقین لابی کند. اگر جولیانی و موکاسی با هم یا به موازات یکدیگر کار می‌کردند آنگاه جولیانی به دردسر خیلی بزرگی گرفتار می‌شد».

به انتهای لیست رسیدید