رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور

ایمناایمنا28 دقیقه قبل
رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست تهران از طرحی خبر داده که ظاهرا سال گذشته به ذهن مسئولان نرسیده بود. سازمان جهانی هواشناسی همچنین از سال ۲۰۱۶ میلادی به عنوان گرمترین سالی که تاکنون در کره زمین به ثبت رسیده یاد کرده است. آغاز خدمت ۳۰۰ محیط بان در کشور به زودیفرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: ۳۰۰ نفر در آزمون‌های علمی و عملی قبول شده‌اند و پس از گذراندن دوره آموزشی ۴۵ روزه به شمار محیط بانان افزوده می‌شود. پرندگان مهاجر میهمان هورالعظیم شدندمعاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه ترمیم شکستگی‌های دایک مرزی هورالعظیم هنوز به اتمام نرسیده، گفت: شرایط آبی این تالاب بهبود یافته و جمعیت زیادی از انواع پرندگان زمستان گذر به آن مهاجرت کرده‌اند. اعتراض محیط زیست سوادکوه به تبرئه خرس کش هامحیط‌زیست سوادکوه در مازندران به حکم دادگاه بدوی مبنی بر تبرئه ضاربان توله خرس که خردادماه سال جاری با سنگ‌پرانی منجر به مرگ این حیوان نادر شده بودند، اعتراض کرد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
وی تأکید کرد: برای حفاظت از محیط زیست باید اقتصاد کشور را تعطیل کنیم، در همین راستا باید کشاورزی نیز تعطیل شود. مشکلات موجود آب کشور به دلیل کشاورزی است از ۹۰ درصد آبی که در بخش کشاورزی مصرف می‌شود، ۶۰صد هدر می‌رود. رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه برنامه‌های اجرایی در کشور کوتاه مدت بوده و قربانی این موضوع محیط زیست است، گفت: ۸۰ درصد مدیران موجود باید روانه زندان شوند، اگر قوانین محیط زیست را اجرا کنند، مدیر پالایشگاه تهران و همه نیروگاه‌ها و خودروسازها باید زندانی شوند. اما واقعیت این است که این سخنان به ظاهر روشنفکرانه از سوی شخصی همچون عیسی کلانتری دور از انتظار است و باید گفت آقای کلانتری نه شما روشنفکر هستید نه مسند اجرا، مقام شایسته‌ای برای این حرفهاست! کارتان را بلدید! اما دریغ که حاصلش شد، حرف‌های دست‌چندم با نمای روشنفکری که حقیقتا برایش نباید اعتنایی قائل بود!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وی تأکید کرد: برای حفاظت از محیط زیست باید اقتصاد کشور را تعطیل کنیم، در همین راستا باید کشاورزی نیز تعطیل شود. مشکلات موجود آب کشور به دلیل کشاورزی است از ۹۰ درصد آبی که در بخش کشاورزی مصرف می‌شود، ۶۰صد هدر می‌رود. در سبقه و سابقه‌ایشان هم همه مدل مدیریت دیده می‌شود، از آب و خاک گرفته تا دار و درخت و حالا هم معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور است. اما واقعیت این است که این سخنان به ظاهر روشنفکرانه از سوی شخصی همچون عیسی کلانتری دور از انتظار است و باید گفت آقای کلانتری نه شما روشنفکر هستید نه مسند اجرا، مقام شایسته‌ای برای این حرفهاست! اما دریغ که حاصلش شد، حرف‌های دست‌چندم با نمای روشنفکری که حقیقتا برایش نباید اعتنایی قائل بود!
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی گفت: این نوع سیاستگذاری در کشور ضررت دارد که باید از همه ابعاد مسئله آب بررسی و جمع بندی شود و هرچه سریع‌تر این اتفاق باید رخ بدهد. مسئله اصلی آب کشور به سیاست جامع آب مربوط می‌شود که در حال حاضر صورت واقعی ندارد. مصرف روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین قبل از سهمیه بندی سوخترئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در ادامه با اشاره به سهمیه بندی بنزین گفت: سهمیه‌بندی بنزین در کاهش آلودگی هوا قطعا تاثیر دارد زیرا قبل از این اقدام، روزانه حدود ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می‌شد. کلانتری با بیان اینکه امروز همه کلانشهرهای ایران آلودگی هوا را دارند، افزود: یکی از موارد آلودگی افزایش مصرف بنزین در سطح کشور بوده است. وی اضافه کرد: در فصل سرما بیشتر از بنزین، دستگاه‌های گازوئیل سوز آلودگی ایجاد می‌کنند.
فارسفارس1 ماه قبل
خبرگزاری فارس، قزوین - پروژهٔ احداث محور قزوین-الموت-تنکابن یکی از پروژه‌های ملی است که علاوه بر تسهیل دسترسی استان‌های جنوبی و مرکزی از قزوین به شمال کشور، مسیر دسترسی قزوین به مازندران را نیز به اندازهٔ ۱۸۰ کیلومتر کوتاه می‌کند. آغاز فاز نخست عملیات اجرایی پروژهٔ قزوین - الموت - تنکابن در سال ۸۶پیشنهاد احداث محور قزوین-الموت-تنکابن در سال ۸۲ طی سفر مقام معظم رهبری به استان قزوین توسط دولت وقت مطرح شد و فاز نخست عملیات اجرایی آن از سال ۸۶ کلید خورد. آیا پروژهٔ قزوین - الموت با مشکل تأمین اعتبار مواجه است؟ هر کدام از فازهای پروژهٔ قزوین-الموت-تنکابن پیمانکاران خاص خود را دارد. برای فاز نخست این پروژه در استان قزوین تاکنون حدود ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است و بخش‌های باقی‌ماندهٔ آن در استان قزوین نیز به حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند. در حال حاضر مسؤولان مربوطه برای افتتاح فاز نخست این پروژه که در استان قزوین است، وعده بهره‌برداری در سال جاری یا نهایتا سال آینده را می‌دهند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
ضمن آنکه اصول حفاظت از محیط زیست با پیشرفت فناوری تغییر کرده است بنابراین ضرورت دارد که این مصوبه اصلاح شود. برای ایجاد سهولت بیشتر، ضرورت دارد که در چارچوب حفاظت از محیط زیست، برخی ضوابط و قوانین اصلاح شود. آخرین وضعیت آمایش استان تهراندر این نشست گزارش آمایش استان تهران به منظور جهت‌گیری سرمایه‌گذاری‌های آتی موضوع جزء یکم بند الف ماده ۲۶ قانون برنامه ششم توسعه ارائه شد. در ادامه، اسفندیار زبردست، عضو هیات علمی دانشگاه تهران به‌عنوان نهاد مشاور اجرای این طرح به تشریح نتایج آمایش استان تهران پرداخت. همچنین ۱/ ۲ میلیون نفر نیز جمعیت پیرامون استان تهران را تشکیل ‌می‌دهند.
مهرمهر1 ماه قبل
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ادامه داد: خوشحال هستم که سمن‌های محیط زیستی بوشهر به مسائل توجه دارند. کلانتری ادامه داد: آگاهی‌های مردمی در حوزه محیط زیست اگر نباشد، این نابودی‌ها و تخریبهای زیست محیطی بسیار عمیق‌تر خواهد شد. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: محیط زیست انسانی را در سطح کشور از دست داده‌ایم، به خاطر این که سال‌ها و دهه‌ها بود که به مباحثی توجه کردیم که اولویت زیست محیطی نداشت. وی اظهار داشت: لوله‌های پوسیده در سطح خلیج فارس به دلیل قدمت لوله‌کشی‌ها، به بزرگترین دشمن محیط زیست خلیج فارس تبدیل شده‌اند زیرا که نشت‌های این لوله‌ها دارد خلیج فارس را نابود می‌کند. سازمان محیط زیست از لحاظ علمی، سازمان ضعیفی است و به همین دلیل همواره مجبور شده به دانشگاه‌ها پناه ببرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
عصر کرد - سنندج - نشست هم‌اندیشی تشکل‌های زیست محیطی استان کردستان روز پنجشنبه با حضور مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حافظت محیط زیست برگزار شد که حاشیه‌هایی به همراه داشت. نشست هم‌اندیشی تشکل‌های زیست محیطی استان کردستان با حضور مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان محیط زیست و مدیرکل دفتر امور اجتماعی استاندار کردستان و اعضای سازمان‌های مردم نهاد محیط زیستی استان در سالن اجتماعات اداره‌کل حفاظت محیط زیست راس ساعت ۱۰ برگزار شد. کردستان سیزدهمین استانی است که امسال میزبان مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان محیط زیست است. اعضای سمن‌های زیست محیطی کردستان هم از این اقدام مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان محیط زیست قدردانی و برای او آرزوی بهبودی کامل کردند. ژیلا مهدی‌آقایی افزود: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تاکنون چندین مرتبه مکاتباتی با وزیر آموزش و پرورش در خصوص بکارگیری فارغ‌التحصیلان محیط زیست داشته است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: مصرف زیاد از حد محیط زیست را تهدید می‌کند و ایران جزو کشورهای با مصرف بسیار زیاد در بخش انرژی و برداشت منابع زیرزمینی است. وی اظهار داشت: برداشت آب از منابع زیرزمینی خراسان رضوی پارسال ۱۳۲ درصد و متوسط کشور ۱۰۰ درصد بود در حالی که متوسط جهانی ۴۰ درصد است. اگر بخواهیم محیط زیست را حفظ کنیم به تنهایی از عهده یک فرد و سازمان کاری ساخته نیست. کلانتری افزود: به هیچ وجه با صنایع مخالف محیط زیست موافق نیستیم و در یک سال اخیر به احداث مجتمع فولاد به جز در کنار دریا مجوز نداده‌ایم. تیر ماه امسال باید ۱۲ روز را در تهران به خاطر همین آلودگی تعطیل می‌کردیم.
فارسفارس2 ماه قبل
معاون رئیس جمهور گفت: امروز موضوع محیط زیست یک مسأله دامنگیر در دنیاست و نباید به بهانه رشد اقتصادی و تولید حقوق محیط زیست پایمال شود. محیط زیست نباید به بهانه رشد اقتصادی و تولید حقوق پایمال شودبه گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، صبح امروز سیستم فیلتراسیون کنترل آلاینده‌های هوا درمجتمع فولاد کاویان به بهره‌برداری رسید. عیسی کلانتری در این مراسم گفت: امروز موضوع محیط زیست یک مسأله دامنگیر در دنیا است و نباید به بهانه رشد اقتصادی و تولید حقوق محیط زیست پایمال شود. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر خودخواه‌ترین نسلی هستیم که به حفظ و پاسداری از محیط زیست نسل آینده بی‌توجهی داریم گفت: امروز فرسایش محیط طبیعی و اثرات تخریب‌های آگاهانه و ناآگانه را به وفور شاهد هستیم. کلانتری هر تلاشی که در جهت کاهش لطمات وارده به محیط زیست باشد را ارزشمند برشمرد و ضمن قدردانی از صنعتگرانی که حفظ محیط زیست را در اولویت قرار می‌دهند گفت: صنعتی برای کشور ارزشمند است که هم به لحاظ اقتصادی و هم محیط زیستی توجیه داشته باشد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیین افتتاح و بهره برداری از دو مجتمع ساماندهی مشاغل شهری با حضور عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و برخی از مدیران و مسئولان استانی پیش از ظهر امروز در بزرگراه شهید چراغچی مشهد، برگزار شد. در این مراسم عیسی کلانتری اظهار کرد: داشتن آب سالم، شهر تمیز و مسائلی این چنینی حق همه شهروندان است. کلانتری با بیان اینکه خوشبختانه مشهد شهر تمیزی است، ابراز کرد: مردم باید بدانند محیط زیست برای خودشان است و باید به نسل‌های بعد منتقل شود، نسل حاضر امانت‌دار خوبی برای محیط زیست نبود. همچنین در ادامه حمیدرضا موحدی‌زاده، عضو شورای شهر مشهد اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم گام‌های جدیتری در زمینه سامان‌دهی مشاغل شهری برداریم. امروز بیش از ۶۰۰ واحد در این دو مجتمع در حال فعالیت هستند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مشهد با حضور عیسی کلانتری؛ معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به بهره برداری رسید. رئیس سازمان محیط زیست کشور امروز به مشهدمقدس و استان خراسان رضوی سفری یک روزه دارد و قرار است چند پروژه عمرانی دیگر با حضور وی به بهره برداری برسد. دیدار با استاندار خراسان رضوی و کلنگ‌زنی احداث کمربند سبز جنوبی مشهد و همچنین افتتاح یک واحد صنعتی در نیشابور از برنامه‌های رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر به استان است. انتهای پیام/ش
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، طی حکمی از سوی مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، داود غنی پور به سمت سرپرست معاونت محیط طبیعی حفاظت محیط زیست استان منصوب شد. وی پیش از این رئیس اداره محیط طبیعی حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی بود. همچنین طی حکمی جداگانه‌ای، میر محسن حسینی قمی به عنوان سرپرست جدید معاونت محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی منصوب شد، حسینی قمی پیش از این معاون فنی این اداره کل بود. گفتنی است، چندی پیش هم حسن عباس نژاد معاون پیشین محیط انسانی این اداره کل با حکم معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به عنوان مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست استان قزوین منصوب شده بود.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 ماه قبل
در پی این رویکرد در سال ۱۹۹۵ همه کشورهای ساحلی برای جلوگیری از تخریب بیشتر محیط زیست دریای خزر و نجات آن، در مورد اجرای برنامه‌ای بدین منظور تحت عنوان برنامه محیط زیست دریای خزر (CEP) به توافق رسیدند. به طور کلی از ابتدای شکل گیری برنامه محیط زیست دریای خزر، یکی از اهداف عمده این برنامه تشویق کشورهای ساحلی به ایجاد یک کنوانسیون زیست محیطی بوده است. با وجود اینکه بیشترین میزان آلودگی دریای خزر ناشی از اکتشافات و آلودگی‌های نفتی در نیمه شمالی این پهنه آبی است، اما همواره کشورهای شمالی قدم جدی برای جلوگیریاز آلودگی بیشتر این دریا نگرفتند. با این وصف سفیر ایتالیا از آلودگی زیست محیطی دریای خزر ابراز نگرانی کرد و خواستار کمک همه کشورها از جمله کشورهای اروپایی شد و اعلام آمادگی کرد که ایتالیا برای حفاظت و کاهش آلودگی زیست محیطی دریای خزر آماده همکاری است. عیسی کلانتری گفت: کنوانسیون حفاظت از دریای خزر همواره در همایش‌ها و جلسات مطرح شد و هیچ گاه رنگ عملیاتی به خود نگرفت.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 ماه قبل
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: پیام مازند - بابلسر - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: استفاده بیش از حد از منابع سبب شد تا خزر به سختی نفس بکشد و ادامه این روند آینده خزر را با مخاطره مواجه می‌سازد. به گزارش خبرنگار مهر، سید عیسی کلانتری پیش ازظهر پنجشنبه در همایش روز ملی دریای خزر با بیان اینکه کمترین اتفاقات اقلیمی دنیا در حوزه خزر اتفاق افتاد و نه تبخیر زیاد و نه میزان بارش‌ها کم شد گفت: اما آلودگی‌ها در دریای خزر نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است. وی افزود: دریای خزر را جدا از حوزه خزر نمی‌توانیم ببینیم زیرا وقتی به مسائل خزر توجه نکنیم و این کنوانسیون‌ها به تعارف گنجانده شود، هر کشور حاشیه‌ای بدون توجه به اصول و حفظ محیط زیست هر کاری دلش خواست انجام می‌دهد. کلانتری ادامه داد: همچنین وقتی سموم از کشاورزی استفاده می‌کنیم و به فرسایش خاک خزر توجه نمی‌کنیم وضع خزر هر سال بدتر می‌شود و اگر کشور‌های خزر مصمم باشند کمتر از ۱۰ سال خزر با وضعیت بهتری مواجه می‌شود. وی تصریح کرد: اراده سیاسی لازم در حاکمان حاشیه خزر هنوز به وجود نیامده تا خزر را از معرض خطر نجات دهیم ومدیریت پسماند با تعیین ظرفیت مناسب می‌تواند موجب نجات خزر شود، همچنین استفاده بیش از حد از منابع سبب شد خزر به سختی نفس بکشد و ادامه این روند ظرف ۲۰ سال آینده خزر را با خطر جدی مواجه می‌کند.
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، مراسم گرامیداشت روز دریای خزر صبح امروز همزمان با سالروز انعقاد کنوانسیون منطقه‌ای حفاظت از محیط زیست دریای خزر در تهران در بابلسر آغاز شده است. این مراسم معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست، استاندار پژوهشگران، متخصصان و فعالان محیط زیستی برگزار می‌شود. دریای خزر پروتکل‌های انباشت شده غیرقابل اجرا داردمعاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان محیط زیست کشور نیز در سخنانی گفت: پروتکل‌های انباشت شده و غیرقابل اجرا یکی از دغدغه‌های کشورهای حاشیه دریای خزر است که باید برنامه‌ریزی برای رفع این مسئله در دستور کار قرار گیرد. معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان محیط زیست کشور خاطر نشان کرد: باید تورهای گردشگری و مزایای که اکوتوریسم برای کشور داشته باشد بهره‌برداری کنیم. وی با اعلام اینکه در حوزه زیرساخت‌های توسعه دریای خزر باید به صورت کاملا به روز شده موارد و توسعه‌های کشورها را رصد کنیم، افزود: ظرفیت‌های بسیار مناسبی در دریای خزر برای توسعه وجود دارد و از فرصت‌های بین‌المللی هم استفاده بهینه شود.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: استفاده بیش از حد از منابع سبب شد تا خزر به سختی نفس بکشد و ادامه این روند آینده خزر را با مخاطره مواجه می‌سازد. خبرگزاری مهر: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: استفاده بیش از حد از منابع سبب شد تا خزر به سختی نفس بکشد و ادامه این روند آینده خزر را با مخاطره مواجه می‌سازد. سید عیسی کلانتری پیش ازظهر پنجشنبه در همایش روز ملی دریای خزر با بیان اینکه کمترین اتفاقات اقلیمی دنیا در حوزه خزر اتفاق افتاد و نه تبخیر زیاد و نه میزان بارش‌ها کم شد گفت: اما آلودگی‌ها در دریای خزر نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است. وی افزود: دریای خزر را جدا از حوزه خزر نمی‌توانیم ببینیم زیرا وقتی به مسائل خزر توجه نکنیم و این کنوانسیون‌ها به تعارف گنجانده شود، هر کشور حاشیه‌ای بدون توجه به اصول و حفظ محیط زیست هر کاری دلش خواست انجام می‌دهد. کلانتری ادامه داد: همچنین وقتی سموم از کشاورزی استفاده می‌کنیم و به فرسایش خاک خزر توجه نمی‌کنیم وضع خزر هر سال بدتر می‌شود و اگر کشور‌های خزر مصمم باشند کمتر از ۱۰ سال خزر با وضعیت بهتری مواجه می‌شود.
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 ماه قبل
نشست خبری و رسانه‌ای عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، صبح سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ با تجلیل از خبرنگاران حوزه محیط زیست در محل این سازمان برگزار شد.
برنابرنا3 ماه قبل
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: تمامی دولت‌ها باید حامی سمن‌های زیست محیطی باشند. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور عصر امروز در جلسه پرسش و پاسخ با سمن‌های زیست محیطی گفت: سمن‌ها در هر حوزه و در حوزه زیست محیطی در راستای حفظ منافع کشور تشکیل شده است. او افزود: حفظ حقوق نسل‌های آینده از ارکان کشور‌های در حال توسعه است و سمن‌ها در این خصوص یاری‌گر دولت‌ها هستند. معاون رئیس جمهور با اشاره به وظایف دولت‌ها در خصوص تامین غذا، اشتغال و آب شرب گفت: دولت‌ها باید نقطه تعادلی را در راستای حفظ محیط زیست و تامین مایحتاج مردم رعایت کنند. کلانتری افزود: باید با قبول واقعیت‌ها از برخی تعصب‌ها دوری کرده و تامین مایحتاج مورد نیاز در تمام نقاط کشور را عملیاتی کنیم.
مهرمهر4 ماه قبل
سید امیر حسینی جو در حاشیه کمیته برنامه ریزی این شهرستان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بودجه تنکابن در سال جاری ۱۴٫۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، گفت: در سال گذشته بودجه این شهرستان بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان بود که این رقم در سال جاری به بیش از ۲۹ میلیارد تومان رسید. وی با بیان اینکه اولویت در شهرستان تنکابن بر تکمیل پروژه‌های نیمه کاره و در حال ساخت است افزود: از سه سال گذشته تاکنون هیچ پروژه جدیدی در شهرستان تعریف نکرده و تمامی تمرکز مان را بر تکمیل پروژه‌های در حال ساخت گذاشتیم. نماینده عالی دولت در تنکابن درباره پروژه راهبردی راه تنکابن به الموت هم گفت: با پیگیری انجام شده و در سفر اخیر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور مقرر شد تا زیرسازی برای آسفالت این راه با وضعیت موجود انجام شود. وی بر مطالبه‌گری مدیران برای جذب بودجه و پیگیری کار تاکید و خاطرنشان کرد: مدیران دستگاههای اجرایی برای مطالباتشان پیگیری فرا شهرستانی داشته باشند. این مسئول در پایان سخنانش بر اطلاع رسانی خدمات دولت از سوی رسانه‌ها هم تاکید کرد وگفت: مردم باید در جریان خدمات دولت قرار بگیرند.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: خشکی دریاچه ارومیه از سال‌ها قبل، قابل پیش ‏بینی بود. ‏خبرگزاری مهر: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: خشکی دریاچه ارومیه از سال‌ها قبل، قابل پیش ‏بینی بود. ‏عیسی کلانتری شامگاه پنج شنبه در نشست شورای اداری آذربایجان شرقی که با حضور رئیس جمهور و برخی از اعضای هیئت دولت همراه بود، اظهار داشت: رئیس جمهور توانست دو استان کشور را از غول نمک و طوفان‌های نمکی نجات دهد. وی ادامه داد: از سال‌ها قبل خشکی این دریاچه را پیش بینی کرده بودیم که حتی در سال ۷۶ با برگزاری همایش هایی، عنوان کردیم که دریاچه به دلایلی همچون برداشت‌های بی رویه و سدسازی خشک خواهد شد اما هیچ توجهی به حرف ما نشد. کلانتری افزود: سال ۸۱ به رئیس جمهور وقت نامه نوشتیم که دریاچه در حال خشک شدن است، مسئولان وقت گفتند که آسوده بخوابید که این تغییرات اقلیمی است. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: بلاخره در اواخر سال ۸۹ دست به دامان مقام معظم رهبری شدیم که ایشان به دولت وقت دستور رسیدگی دادند اما دولت توجهی به موضوع نشان نداد. وی در ادامه گفت: دولت به جای توجه به این موضوع، افراد هشدار دهنده را عازم زندان‌ها کرد که امروز وضعیت به این جا رسیده است.
تابناکتابناک4 ماه قبل
به گزارش «تابناک»، در شرایطی که طرح موسوم به «بایوجمی» به دستور دادستانی گیلان متوقف شده و دادستان عمومی و انقلاب بندر انزلی علیه مدیران محیط زیست کشور و استان و همچنین مجری و ناظر این طرح اعلام جرم کرده، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان چشم انتظار دریافت احضاریه است. عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در این باره به ایسنا گفته: هیچ احضاریه‌ای ابلاغ نشده است. با مرور این مسائل، نخستین ابهامی که جلب نظر می‌کند، تاکید کلانتری بر ابلاغ نشدن احضاریه در این خصوص است. تاکید بر این نکته که رئیس سازمان ابلاغیه‌ای دریافت نکرده، در حالی که سخنان وی نشان می‌دهد در این خصوص اتهاماتی متوجه سازمان محیط زیست کشورمان شده و برای رد این اتهامات، سلسله اقداماتی مانند ارسال برخی اسناد در دستور کار ایشان قرار گرفته است. سلسله اتهاماتی بسیار جدی که متوجه طرح بایوجمی شده و مستنداتی بدان پیوست شده که دادستان را مجاب کرده اجرای طرح را متوقف نماید و علیه دست اندرکاران بایوجمی اعلام جرم کند.
مهرمهر4 ماه قبل
حتی امام جمعه بندر انزلی نیز در دیدار ۱۲ خرداد ماه خود با مدیرکل محیط زیست استان گیلان با اشاره به نظرات کارشناسان این حوزه و همچنین دغدغه مردم و فعالان محیط زیستی خواستار توقف اجرای طرح بایوجمی شده بود. در مقابل اما همچنان مسئولان اداره کل محیط زیست استان گیلان بر نظر خود مبنی بر بی خطر بودن این طرح تأکید داشتند. کش و قوس‌های مربوط به اجرای یا عدم اجرای طرح بایوجمی دیشب با انتشار خبر دیگری در فضای مجازی استان گیلان وارد فاز جدید شد. خبری که دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندر انزلی در گفتگو یی به آن اشاره کرد و از اعلام جرم علیه عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و معاون رئیس جمهور و مسئولان استانی اجرایی این طرح خبر داد. در این گفتگو آمده علاوه بر رئیس سازمان محیط زیست کشور دادستان انزلی علیه قربانعلی محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان، فرشید سهیلی مجری طرح مشهور به بایوجمی در تالاب انزلی و عبدالرضا کرباسی ناظر طرح بایوجمی به اتهام تخریب محیط زیست، تضییع حقوق بیت المال و نشر اکاذیب در خصوص پروژه‌ای با هدف زیست پالایی تسریع یافته به جهت کاهش عمق لجن و افزایش حجم آبگیری تالاب انزلی مشهور به بایوجمی اعلام جرم شده است.
ایمناایمنا4 ماه قبل
وی با بیان اینکه این زن با شناسایی هویت واقعی متهم، مخفیگاه وی نیز شناسایی و دستگیر شد و به پنج فقره سرقت اعتراف کرد. تجمع معلمان حق التدریس اصفهان برای حل مشکلاتشانجمعی از معلمان حق التدریس اصفهان روز سه شنبه با اجتماع در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان اجرای مصوبات و طرح‌های مربوطه به خودشان را از سوی مسوولان این نهاد خواستار شدند. یکی از معلمان که نخواست نامش در خبر فاش شود گفت: ما معلمان حق التدریس هستیم که چند سالی بلاتکلیف مانده‌ایم. صدور رأی جالب برای متهم سگ آزار شفتیرئیس محیط زیست شفت گفت: متهم سگ آزاری در شفت از سوی دادگستری این شهرستان به ۲۰۰ ساعت نگهداری از حیوانات مصدوم شد. وی از مردم طبیعت دوست و با فرهنگ شهرستان درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه حیوان آزاری مراتب را به اداره محیط زیست اطلاع دهند.
مهرمهر4 ماه قبل
وی در بخش دیگر سخنان خویش به مدیران کم‌کار هم تذکر داد و گفت: هر دستگاه اجرایی زیر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی طرح‌ها داشته باشد، ادامه فعالیت مدیر ان دستگاه در شهرستان جایز نیست. فرماندار ویژه تنکابن با بیان اینکه برخی دستگاه‌های اجرایی صد درصد اعتبار تخصیصی سیل را دریافت کرده‌اند، گفت: کم کاری هیچ دستگاه اجرایی پذیرفته نیست. فرماندار تنکابن اضافه کرد: گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن محورهایی هستند که باید در جهت توسعه اقتصادی شهرستان بیشتر تلاش کنند واحداث ۱۰۰ واحد بوم‌گردی تا سال ۱۴۰۰ در تنکابن ضروری است. این مسئول ضمن تاکید بر تقویت بخش کشاورزی و حمایت از کشاورزان، اداره صمت هم باید در جهت فعال کردن کارگاه‌های تولیدی شهرستان، تلاش کند. حسینی جو به انتخابات پیش رو هم پرداخت و افزود:، افزایش مشارکت اجتماعی و برگزاری انتخابات سالم هدف ماست.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ماه قبل
فرماندار تنکابن: پیام مازند - تنکابن - فرماندار تنکابن گفت: تا سال ۱۴۰۰ باید شمار واحدهای بومگردی در شهرستان به ۱۰۰ واحد افزایش یابد. فرماندار ویژه تنکابن با بیان اینکه برخی دستگاه‌های اجرایی صد درصد اعتبار تخصیصی سیل را دریافت کرده‌اند، گفت: کم کاری هیچ دستگاه اجرایی پذیرفته نیست. فرماندار تنکابن اضافه کرد: گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن محورهایی هستند که باید در جهت توسعه اقتصادی شهرستان بیشتر تلاش کنند واحداث ۱۰۰ واحد بوم‌گردی تا سال ۱۴۰۰ در تنکابن ضروری است. این مسئول ضمن تاکید بر تقویت بخش کشاورزی و حمایت از کشاورزان، اداره صمت هم باید در جهت فعال کردن کارگاه‌های تولیدی شهرستان، تلاش کند. حسینی جو به انتخابات پیش رو هم پرداخت و افزود:، افزایش مشارکت اجتماعی و برگزاری انتخابات سالم هدف ماست.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ماه قبل
پیام مازند - تنکابن - اولین تصفیه خانه فاضلاب خانگی کشور با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و با هزینه ۲۰ میلیارد ریالی در تنکابن افتتاح شد. به گزارش خبرنگار مهر، اولین تصفیه خانه فاضلاب خانگی کشور ظهر پنجشنبه با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، استاندار مازندران و مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی در تنکابن به بهره‌برداری رسید. ‎این پروژه با هدف جمع آوری فاضلاب‌های خانگی توسط تانکرهای حمل و برای جلوگیری از ریختن آن در سطح حاشیه خیابان‌های شهری و روستایی در این شهرستان افتتاح شده‌است. این مرکز با ظرفیت تصفیه ۳۰ مترمکعب در روز تا ۶۰ مترمکعب قابل افزایش است و سیستم تصفیه فاضلاب آن توسط یک شرکت دانش بنیان راه اندازی شده است. پس از تصفیه کامل فاضلاب حمل شده توسط ماشین‌های لجن کش به این مرکز، آب‌ها استحصال شده برای مصارف کشاورزی منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اولین تصفیه خانه فاضلاب خانگی کشور ظهر پنجشنبه با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، استاندار مازندران و مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی در تنکابن به بهره‌برداری رسید. ‎این پروژه با هدف جمع آوری فاضلاب‌های خانگی توسط تانکرهای حمل و برای جلوگیری از ریختن آن در سطح حاشیه خیابان‌های شهری و روستایی در این شهرستان افتتاح شده‌است. برای تکمیل و راه‌اندازی این پروژه ۲ میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی هزینه شده‌است. این مرکز با ظرفیت تصفیه ۳۰ مترمکعب در روز تا ۶۰ مترمکعب قابل افزایش است و سیستم تصفیه فاضلاب آن توسط یک شرکت دانش بنیان راه اندازی شده است. پس از تصفیه کامل فاضلاب حمل شده توسط ماشین‌های لجن کش به این مرکز، آب‌ها استحصال شده برای مصارف کشاورزی منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
موجموج4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج لرستان، در مراسم گرامیداشت روز ملی محیط بان که با حضور عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و محبت خانی فرمانده یگان حفاظت این سازمان در استان یزد برگزار گردید، یگان حفاظت محیط زیست لرستان عنوان برتر کشور را به خود اختصاص داد و ۳ تن از محیط بانان لرستانی نمونه کشوری شدند. در این مراسم که استاندار، مجمع نمایندگان و مقامات استان یزد نیز حضور داشتند، قاسم دلفانی به عنوان فرمانده نمونه یگان حفاظت محیط زیست کشور انتخاب و ۳ محیط بان لرستانی نیز به عنوان محیط بان نمونه معرفی شدند. این در حالی است که رستم احمدی، ابوذر حیدری و افشار کاوه، ۳ محیط بان اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان بودند که با نظر سازمان حفاظت محیط زیست، به عنوان محیط بان نمونه کشور برگزیده و معرفی شدند. در همین رابطه، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان به خبرنگار خبرگزاری موج، گفت: بی شک کسب این موفقیت‌ها مرهون جانفشانی پرسنل صف و ستاد حفاظت محیط زیست استان است، لذا این عناوین کسب نمی‌شد مگر با همدلی، همراهی، تلاش دلسوزانه و آگاهانه و مشارکت همه همکارانم در مجموعه اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان. گفتنی است آئین گرامیداشت روز ملی محیط بان، روز گذشته در استان یزد برگزار شد و طی آن، یگان حفاظت محیط زیست و ۳ تن از محیط بانان لرستانی به عنوان نمونه کشوری معرفی شدند.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ماه قبل
پیام مازند - نوشهر - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور اعلام کرد: عملیات اجرایی بخشی از جاده تنکابن - الموت به قزوین که به دلیل نداشتن طرح مطالعات زیست‌محیطی متوقف شده‌بود، بزودی تعیین و تکلیف می‌شود. مسیر ۱۶۴ کیلومتری تنکابن - الموت به قزوین در ۶ فاز در حال ساخت است که از این میزان ۱۶ کیلومتر از روستای مران به سمت قزوین مطالعات زیست‌محیطی ندارد. کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور روز پنجشنبه پس از افتتاح مرکز جمع اوری فاضلاب شهری در تنکابن و بازدید از جاده در حال ساخت تنکابن - الموت به قزوین، از همین محور شهرستان تنکابن را به مقصد قزوین ترک کرد. فاصله شهرستان تنکابن تا شهرستان قزوین از طریق این پروژه ۱۶۴ کیلومتر است که ۹۲ کیلومتر آن در استان قزوین و ۶۲ کیلومتر در استان مازندران واقع شده است. در شرایط کنونی مسافت فعلی شهرستان تنکابن تا شهرستان قزوین از مسیر جاده رشت ۳۳۰ کیلومتر است که با احداث این جاده، طول این مسیرحدود ۱۷۰ کیلومتر کاهش خواهد یافت.

به انتهای لیست رسیدید