آخرین و مهم‌ترین اخبار محسن هاشمی رفسنجانی
رئیس شورای شهر تهران

رئیس شورای شهر تهران

فارسفارس16 ساعت قبل
حناچی، شهردار تهران مدتی پیش در مورد آلودگی هوای تهران گفت، باید برف و باران بیاید تا هوا سالم شود ولی علیرغم نسخه شهردار تهران و بارش برف و باران دوباره آلودگی به پایتخت برگشت. پاییز و زمستان که می‌آید خبر آلودگی هوا در صدر اخبار قرار می‌گیرد و پایتخت‌نشینان روزانه شاخص‌های کیفیت هوا را رصد می‌‌کنند. تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۲۰۸ روز هوای قابل قبول و ۶۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۵ روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است. بارش برف در مقابله با آلودگی اثری ندارددرباره تأثیر بارش برف و باران و وزش باد بر آلودگی هوا به سراغ لیلا نظری، ‌ سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران رفتیم. آلودگی هوا کی از تهران می‌رود؟ انگار آلودگی هوا قصد ترک تهران ندارد و حتی تعطیلی مدارس و بارش برف و باران هم حریف آن نیست.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
شهرداری تهران در واکنش به مخالفت برخی از اعضای شورای شهر درباره کمک ۸ میلیاردی شهردار به جشنواره فیلم فجر اعلام کرد: ضمن تلاش برای حل اختلاف‌نظرها در این زمینه تاکید می‌کنیم که قانون این اختیار را برای شهرداری مشخص کرده است. به گزارش خبرنگار ایلنا، شهرداری تهران قرار است به عنوان اسپانسر در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد. او می‌‌افزاید؛ این کمک مالی باید در بودجه سالانه شهرداری تهران دیده شده باشد که چنین چیزی در بودجه سال ۹۸ درج نشده است. او ادامه می‌دهد: شهرداری در این باره باید اطلاع دقیقی را به استحضار شورا برساند و توضیح دهد، که چه آورده‌هایی در قبال این هزینه‌کرد در جشنواره فیلم فجر قرار است عاید شهرداری شود. نیازی به مصوبه شورای شهر نیست «محسن هاشمی» رئیس شورای شهر تهران هم معتقد است کمک شهرداری تهران به جشنواره فیلم فجر نیازی به مصوبه شورای شهر ندارد.
مهرمهر19 ساعت قبل
محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این پرسش که طی چند هفته اخیر دو بار درخصوص عدم تحقق بودجه غیر نقد به شهرداری تذکر داده‌اید آیا در ستاد عالی درآمد راهکاری برای تحقق درآمدهای غیر نقد پیش بینی شده است، افزود: مشکل اصلی تحقق بودجه غیر نقد بسته شدن دست روسای مناطق برای توافقات است. هاشمی تاکید کرد: در مزایده‌ها معمولا ارقام کارشناسی بالا است و شرکت‌های دولتی، نهادها و ارگان‌ها افرادی که پول دارند تمایلی به شرکت در مزایده‌ها را ندارند. آنهایی که قصد کار تهاتری دارند نیز نگران می‌شوند که در این موضوع ضرر کنند و برای همین نیز کم‌تر در مزایده‌ها شرکت می‌کنند. رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این که بودجه غیر نقد شهرداری دچار موانع کاری شده است، افزود: بودجه غیر نقد به قول معروف دچار مشکل جسارت و تصمیم گیری شده است و اختیارات نیز همه در سازمان املاک و حقوقی متمرکز شده است و این روند باعث شده روند کارها کند شود. خیلی مهم است که اطیمنان لازم را داشته باشیم زیرا هر چه تمرکز کنیم کار کند می‌شود و محقق نمی‌شود.
مهرمهر20 ساعت قبل
محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با برشمردن اهمیت و حساسیت فعالیت کاری این اداره در مواقع بحران‌های جوی و ترافیکی اظهار داشت: این مرکز با بهره برداری از تصاویر ۴۵ دوربین نظارت تصویری و آمار به دست آمده از ۱۰۶ دستگاه تردد شمار برخط در سطح محورهای شریانی به پایش وضعیت راه‌ها می‌پردازد. وی افزود: همچنین از طریق ارتباطات بیسیم با کلیه ادارات تابعه و راهدارخانه‌ها و با بهره گیری از دستگاه‌های ردیاب منصوب بر حدود ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری سبک، نیمه سنگین و سنگین سعی دارد در مواقعی که دلایل شرایط جوی نامساعد یعنی بارش برف و کولاک، ریزش کوه و سقوط بهمن و یا ترافیک‌های سنگین تردد دچار اختلال می‌شود به عملیات راهداری کمک کند. هاشمی با اشاره به کاهش دما و بارش برف شدید در روزهای اخیر افزود: شماره تلفن گویای ۱۴۱ یکی از پر مخاطب‌ترین و کاراترین شماره تلفن‌های اضطراری استان در این ایام به شمار می‌رود. وی با بیان اینکه ۳۳ اکیپ راهداری در قالب ۲۵۰ ماشین و ۳۵۰ راهدار در محورهای مواصلاتی استان مستقر هستند، طول محورهای برفگیر مازندران را ۳۷۰۰ کیلومتر اعلام و عنوان کرد: در حال حاضر ۲۲ راهدارخانه در محورهای مواصلاتی استان تجهیز شده و آماده سرویس دهی به مسافران و در راه ماندگان است.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
ایسنا/مازندران نائب رییس شورای شهر ساری گفت: شهرداری نیازمند مدیران شجاعی است که با تمام وجود در شتاب گرفتن فعالیت‌های عمرانی شهرداری تلاش کنند. علی اکبر زلیکانی در شصتمین و سومین جلسه شورای شهر ساری از مدیریت و کارکنان سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری ساری به دلیل کار جهادی در فاز دوم پارک ملل قدردانی نمود و اظهار کرد: در ادوار گذشته نیز بربسته را در قامت یک مدیر رده بالای مدیریت شهری (شهرداری مناطق) مد نظر داشته‌ام، وی با عملکرد موفق ۴ ماهه در سازمان عمران نشان داده از ظرفیت بالایی برای مسئولیت‌های خطیرتر برخوردار است. نائب رییس شورای اسلامی شهر ساری خاطرنشان کرد: ما در انجام وظایفمان شعاری عمل نمی‌کنیم و به معنای واقعی اعضای شورای شهر از عباس رجبی شهردار و مدیران پرتلاش و موثر مجموعه مدیریت شهری همچون مرتضی بربسته حمایت خواهند کرد. زلیکانی گفت: بربسته با عملکرد موفق ۴ ماهه در سازمان عمران شهرداری نشان داده از ظرفیت بالایی برای مسئولیت‌های خطیرتر برخوردار است و در ایفای مسئولیت جهادگونه عمل می‌کند. نائب رییس شورای اسلامی شهر ساری همچنین از فرمانداری، نیروی انتظامی، دادستان و امور آب شهرستان به دلیل همکاری در پیشبرد پروژه فاز ۲ بوستان ملل قدردانی کرد و افزود: این پروژه تا پایان دوره فعلی شورای شهر به پایان می‌رسد.
ایران‌جیبایران‌جیب23 ساعت قبل
باز هم موضوع «رد صلاحیت‌ها» و همچنین اظهارات عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان واکنش‌های انتقادی را در پی …باز هم موضوع «رد صلاحیت‌ها» و همچنین اظهارات عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان واکنش‌های انتقادی را در پی داشت؛ این بار علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی پارلمان اظهارات کدخدایی را زیر سوال برد و اعلام کرد: «در رد صلاحیت برخی نمایندگان فعلی و نمایندگان ادوار از جانب سخنگوی شورای نگهبان مطلبی منعکس شد که این رد صلاحیت‌ها عمدتا مربوط به سوء استفاده‌های اقتصادی بوده است، این مطلب درست نیست.» البته این اظهارات از سوی کدخدایی بی‌پاسخ نماند و سخنگوی شورای نگهبان ساعاتی بعد ضمن ارائه توضیحاتی، گفت که «اگر نمایندگان مجلس قانون انتخابات را اصلاح می‌کردند به چنین وضعیتی نمی‌رسیدیم.» اظهارات روز گذشته علی لاریجانی در نطق پیش از دستورش در صحن علنی پارلمان به صحبت‌های چند روز پیش عباسعلی کدخدایی بازمی‌گردد؛ آنجا که در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما اعلام کرد که «از حدود ۲۴۷ نفر نماینده فعلی مجلس، ۹۰ نفر صلاحیت‌شان عمدتا به خاطر مسائل مالی تایید نشده است.» رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن نادرست خواندن این مطلب گفت: «نامه‌های ارسال شده هیات نظارت به نمایندگان به بندهایی اشاره دارد که اقتصادی نیستند. البته برای بعضی نمایندگان این‌گونه بوده است.» لاریجانی تاکید کرد که «چرا مطلب باید درست منعکس نشود که بیگانگان از آن سوءاستفاده و نظام را متهم به فساد کنند؟» این اولین واکنش یک مقام بلندپایه سیاسی به عدم احراز صلاحیت چهره‌های سیاسی و برخی نمایندگان پارلمان در جریان انتخابات مجلس یازدهم نیست. به گزارش «ایسنا» کدخدایی تاکید کرد که «جزئیات پرونده‌ یکایک نمایندگان ردصلاحیت‌شده، برای آنان روشن شد» و «شورای نگهبان ممنوعیت قانونی دارد که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کند.» سخنگوی شورای نگهبان گفت: «اگر رئیس محترم مجلس در جریان قرار نگرفته، اشکال از نمایندگانی است که مراجعه کردند، اما جزئیات را اعلام نکرده‌اند. انتظار این است نمایندگانی که در شورای نگهبان حضور پیدا می‌کنند و از جزئیات پرونده‌شان مطلع می‌شوند اطلاعات را در اختیار مقامات قرار دهند.» کدخدایی همچنین تاکید کرد: «نظراتی که شورای نگهبان داده بسیار دقیق و مبتنی بر مستندات متقنی است که در پرونده وجود دارد.» البته اظهارات پیشین کدخدایی با انتقاد و کنایه چهره‌های دیگری نیز روبه‌رو شد. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران هم در ابتدای جلسه این شورا با اشاره به رد صلاحیت‌ها در انتخابات مجلس گفت: اگر بخشی از جامعه احساس کند که بی‌طرفی در تایید صلاحیت‌ها یا استفاده از تریبون‌های ملی رعایت نشده است، طبعا انگیزه آنان برای مشارکت کاهش می‌یابد. انتقاد به رد صلاحیت‌ها اما به اینجا ختم نمی‌شود؛ دیروز علی جنتی وزیر اسبق ارشاد هم از ردصلاحیت صدها نفر از داوطلبان انتخابات مجلس انتقاد کرد و در توییتی نوشت: «وقتی داوران مسابقه همگی از طرفداران تیم رقیب باشند پیشاپیش نتیجه مسابقه روشن است.»
مازن آنلاینمازن آنلاین23 ساعت قبل
رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران، شمار دوربین‌های نظارت تصویری نصب شده در راههای استان را ۴۵ مورد بیان کرد. محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با برشمردن اهمیت و حساسیت فعالیت کاری این اداره در مواقع بحران‌های جوی و ترافیکی اظهار داشت: این مرکز با بهره برداری از تصاویر ۴۵ دوربین نظارت تصویری و آمار به دست آمده از ۱۰۶ دستگاه تردد شمار برخط در سطح محورهای شریانی به پایش وضعیت راه‌ها می‌پردازد. وی افزود: همچنین از طریق ارتباطات بیسیم با کلیه ادارات تابعه و راهدارخانه‌ها و با بهره گیری از دستگاه‌های ردیاب منصوب بر حدود ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری سبک، نیمه سنگین و سنگین سعی دارد در مواقعی که دلایل شرایط جوی نامساعد یعنی بارش برف و کولاک، ریزش کوه و سقوط بهمن و یا ترافیک‌های سنگین تردد دچار اختلال می‌شود به عملیات راهداری کمک کند. هاشمی با اشاره به کاهش دما و بارش برف شدید در روزهای اخیر افزود: شماره تلفن گویای ۱۴۱ یکی از پر مخاطب‌ترین و کاراترین شماره تلفن‌های اضطراری استان در این ایام به شمار می‌رود. وی با بیان اینکه ۳۳ اکیپ راهداری در قالب ۲۵۰ ماشین و ۳۵۰ راهدار در محورهای مواصلاتی استان مستقر هستند، طول محورهای برفگیر مازندران را ۳۷۰۰ کیلومتر اعلام و عنوان کرد: در حال حاضر ۲۲ راهدارخانه در محورهای مواصلاتی استان تجهیز شده و آماده سرویس دهی به مسافران و در راه ماندگان است.
مازن آنلاینمازن آنلاین23 ساعت قبل
نائب رییس شورای شهر ساری مطرح کردپیام مازند - ایسنا/مازندران نائب رییس شورای شهر ساری گفت: شهرداری نیازمند مدیران شجاعی است که با تمام وجود در شتاب گرفتن فعالیت‌های عمرانی شهرداری تلاش کنند. علی اکبر زلیکانی در شصتمین و سومین جلسه شورای شهر ساری از مدیریت و کارکنان سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری ساری به دلیل کار جهادی در فاز دوم پارک ملل قدردانی نمود و اظهار کرد: در ادوار گذشته نیز بربسته را در قامت یک مدیر رده بالای مدیریت شهری (شهرداری مناطق) مد نظر داشته‌ام، وی با عملکرد موفق ۴ ماهه در سازمان عمران نشان داده از ظرفیت بالایی برای مسئولیت‌های خطیرتر برخوردار است. نائب رییس شورای اسلامی شهر ساری خاطرنشان کرد: ما در انجام وظایفمان شعاری عمل نمی‌کنیم و به معنای واقعی اعضای شورای شهر از عباس رجبی شهردار و مدیران پرتلاش و موثر مجموعه مدیریت شهری همچون مرتضی بربسته حمایت خواهند کرد. زلیکانی گفت: بربسته با عملکرد موفق ۴ ماهه در سازمان عمران شهرداری نشان داده از ظرفیت بالایی برای مسئولیت‌های خطیرتر برخوردار است و در ایفای مسئولیت جهادگونه عمل می‌کند. نائب رییس شورای اسلامی شهر ساری همچنین از فرمانداری، نیروی انتظامی، دادستان و امور آب شهرستان به دلیل همکاری در پیشبرد پروژه فاز ۲ بوستان ملل قدردانی کرد و افزود: این پروژه تا پایان دوره فعلی شورای شهر به پایان می‌رسد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
البته این اظهارات از سوی کدخدایی بی‌پاسخ نماند و سخنگوی شورای نگهبان ساعاتی بعد ضمن ارائه توضیحاتی، گفت که «اگر نمایندگان مجلس قانون انتخابات را اصلاح می‌کردند به چنین وضعیتی نمی‌رسیدیم.» اظهارات روز گذشته علی لاریجانی در نطق پیش از دستورش در صحن علنی پارلمان به صحبت‌های چند روز پیش عباسعلی کدخدایی بازمی‌گردد؛ آنجا که در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما اعلام کرد که «از حدود ۲۴۷ نفر نماینده فعلی مجلس، ۹۰ نفر صلاحیت‌شان عمدتا به خاطر مسائل مالی تایید نشده است.» رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن نادرست خواندن این مطلب گفت: «نامه‌های ارسال شده هیات نظارت به نمایندگان به بندهایی اشاره دارد که اقتصادی نیستند. البته برای بعضی نمایندگان این‌گونه بوده است.» لاریجانی تاکید کرد که «چرا مطلب باید درست منعکس نشود که بیگانگان از آن سوءاستفاده و نظام را متهم به فساد کنند؟» این اولین واکنش یک مقام بلندپایه سیاسی به عدم احراز صلاحیت چهره‌های سیاسی و برخی نمایندگان پارلمان در جریان انتخابات مجلس یازدهم نیست. به گزارش «ایسنا» کدخدایی تاکید کرد که «جزئیات پرونده‌ یکایک نمایندگان ردصلاحیت‌شده، برای آنان روشن شد» و «شورای نگهبان ممنوعیت قانونی دارد که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کند.» سخنگوی شورای نگهبان گفت: «اگر رئیس محترم مجلس در جریان قرار نگرفته، اشکال از نمایندگانی است که مراجعه کردند، اما جزئیات را اعلام نکرده‌اند. انتظار این است نمایندگانی که در شورای نگهبان حضور پیدا می‌کنند و از جزئیات پرونده‌شان مطلع می‌شوند اطلاعات را در اختیار مقامات قرار دهند.» کدخدایی همچنین تاکید کرد: «نظراتی که شورای نگهبان داده بسیار دقیق و مبتنی بر مستندات متقنی است که در پرونده وجود دارد.» البته اظهارات پیشین کدخدایی با انتقاد و کنایه چهره‌های دیگری نیز روبه‌رو شد. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران هم در ابتدای جلسه این شورا با اشاره به رد صلاحیت‌ها در انتخابات مجلس گفت: اگر بخشی از جامعه احساس کند که بی‌طرفی در تایید صلاحیت‌ها یا استفاده از تریبون‌های ملی رعایت نشده است، طبعا انگیزه آنان برای مشارکت کاهش می‌یابد. انتقاد به رد صلاحیت‌ها اما به اینجا ختم نمی‌شود؛ دیروز علی جنتی وزیر اسبق ارشاد هم از ردصلاحیت صدها نفر از داوطلبان انتخابات مجلس انتقاد کرد و در توییتی نوشت: «وقتی داوران مسابقه همگی از طرفداران تیم رقیب باشند پیشاپیش نتیجه مسابقه روشن است.»

تهران فردا تعطیل نیست/ مسئله‌ زنان کارتن‌خواب، بحرانی نیست/ رئیس بانک مرکزی اوراق مشارکت مترو را در اولویت قرار دهد/ انتقاد از شهرداری برای اعلام نشدن نتایج طرح کاهش آلودگی هوا

7+
ایلناایلنا1 روز قبل
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حمایت شهرداری تهران از جشنواره فیلم فجر در قالب قراردادهای مشارکتی است و اهداف تبلیغاتی و فرهنگی خود را در آن دنبال می‌کنند. به گزارش سینماپرس، محسن هاشمی در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه قرارداد مشارکتی شهرداری با جشنواره فیلم فجر یک قرارداد برد-برد است، گفت: پیش از آغاز فیلم‌های جشنواره مسائل فرهنگی مورد توجه شهرداری و مسائل اجتماعی در قالب تیزرها و کلیپ‌هایی پخش می‌شود. وی تأکید کرد: این قرارداد، قراردادی مشارکتی است و قرارداد کمک نیست، بنابراین نیاز به مصوبه شورا در این زمینه نیست. رسم است در جشنواره‌های ملی اسپانسرها در جهت تبلیغ اهداف خود آن جشنواره را حمایت می‌کنند و شهرداری نیز در همین راستا به عنوان اسپانسر و به صورت مشارکتی در جشنواره حضور دارد. به گفته هاشمی، رقم پیشنهادی شهرداری برای لایحه متمم ۹۸، ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.
ایسناایسنا1 روز قبل
آخرین مهلت به پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان، لزوم اتمام پروژه‌های عمرانی نیمه تمام پایتخت، پذیرش معتادان بی‌خانمان در مراکز بهزیستی، تعطیلی نوبت عصر مدارس شهرستان‌های تهران و …. عناوین برخی از مهم‌ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا هستند. ۳۰ بهمن؛ آخرین مهلت پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان + جزییاتمعاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی جزییات الزام پزشکان به نصب کارتخوان در سامانه سازمان امور مالیاتی تا ۳۰ بهمن ماه را تشریح کرد. کاهش اهدای خون با سرد شدن هوا / نگرانی از کاهش سطح ذخایر خون در کشورسخنگوی سازمان انتقال خون با اعلام کاهش میزان اهدای خون به دنبال سرد شدن هوا، در عین حال از کاهش سطح ذخایر خونی در کشور تحت تاثیر این موضوع، ابراز نگرانی کرد. فردا، آخرین مهلت دولت به متقاضیان بسته معیشتیفردا (سی‌ام دی ماه) آخرین مهلت ثبت نام در سایت hemayat. mcls. gov. ir برای سرپرستان خانواری است که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نیستند؛ اما متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند. یکی از دلایل این آلودگی کم‌توجهی دستگاه‌های اجرایی به قانون هوای پاک بوده که یکی از بندهای آن درباره «مقابله با پسماندسوزی» است؛ آن هم در شرایطی که هم در قانون هوای پاک و هم قانون مدیریت پسماندها متولیان این موضوع مشخص شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-رئیس شورای شهر تهران در رشته توئیتی با اشاره به رد صلاحیت‌های انجام شده توسط شورای نگهبان نوشت: «دشمن کم رونق کردن انتخابات وکاهش بستر مشارکت مردم را می‌خواهد در این میان وظیفه شورای نگهبان و صداوسیما در انتخابات حساسیت ویژه دارد. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران طالبی را به صورت رشته توئیت در صفحه شخصی خودش منتشر کرد و نوشت: «درباره سخنان صریح رهبرانقلاب نشان داد که برای نظام، همچنان پرشور شدن انتخابات اولویت نخست است و همه دستگاه‌ها موظفند بستر ایجاد مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات فراهم کنند؛ وظیفه شورای نگهبان بعنوان نهاد ناظر و فیلتر حضور کاندیداها در انتخابات و صداوسیما، حساسیت ویژه‌ای دارد». وی افزود: «اگر بخشی از جامعه احساس کند که بی‌طرفی در تایید صلاحیت‌ها و یا استفاده از تریبون‌های ملی، رعایت نشده است، طبعا انگیزه آنان برای مشارکت کاهش می‌یابد باید عدالت و بی‌طرفی در فرآیند بررسی صلاحیت‌ها و تخلفات انتخاباتی در هیات‌های نظارت رعایت شود.» رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: باتوجه به تهدیدات بی‌سابقه و اقدامات تروریستی دولت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه نظام، دلسرد کردن مردم، کم رونق کردن انتخابات و کاهش بستر مشارکت مردمی، دقیقا اقدامیست که ستون پنجم دشمن می‌خواهد در این شرایط حساس به جمهوری اسلامی وارد کند؛ باید مراقب باشیم که در برنامه دشمن حرکت نکنیم.
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس شورای شهر تهران در رشته توئیتی با اشاره به رد صلاحیت‌های انجام شده توسط شورای نگهبان نوشت: «دشمن کم رونق کردن انتخابات وکاهش بستر مشارکت مردم را می‌خواهد در این میان وظیفه شورای نگهبان و صداوسیما در انتخابات حساسیت ویژه دارد. به گزارش خبرنگار ایلنا محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران طالبی را به صورت رشته توئیت در صفحه شخصی خودش منتشر کرد و نوشت: «درباره سخنان صریح رهبرانقلاب نشان داد که برای نظام، همچنان پرشور شدن انتخابات اولویت نخست است و همه دستگاه‌ها موظفند بستر ایجاد مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات فراهم کنند؛ وظیفه شورای نگهبان بعنوان نهاد ناظر و فیلتر حضور کاندیداها در انتخابات و صداوسیما، حساسیت ویژه‌ای دارد». وی افزود: «اگر بخشی از جامعه احساس کند که بی‌طرفی در تایید صلاحیت‌ها و یا استفاده از تریبون‌های ملی، رعایت نشده است، طبعا انگیزه آنان برای مشارکت کاهش می‌یابد باید عدالت و بی‌طرفی در فرآیند بررسی صلاحیت‌ها و تخلفات انتخاباتی در هیات‌های نظارت رعایت شود.» رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: باتوجه به تهدیدات بی‌سابقه و اقدامات تروریستی دولت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه نظام، دلسرد کردن مردم، کم رونق کردن انتخابات و کاهش بستر مشارکت مردمی، دقیقا اقدامیست که ستون پنجم دشمن می‌خواهد در این شرایط حساس به جمهوری اسلامی وارد کند؛ باید مراقب باشیم که در برنامه دشمن حرکت نکنیم.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
وی با بیان اینکه کمیسیون شهرسازی نیز باید نظرات خود را در این زمینه ارائه دهد و نمی‌شود که تنها نظرات یک کمیسیون در این طرح لحاظ شود، گفت: ما نظراتمان مشخص است و باید نظرات ما نیز در این زمینه لحاظ شود. زهرا صدراعظم نوری در واکنش به این سخنان سالاری گفت: چرا بی توجه هستید؟! وی افزود: با این وجود ضروری است سازمان آتش نشانی با همکاری دستگاه‌های مختلف مجهز به «سامانه برخط» شوند تا اطلاعات ساختمان‌ها ثبت شود و اگر حادثه‌ای رخ داد آتش نشانی بتواند به راحتی به اطلاعات ساختمان‌ها دست یابد و بداند که نقشه این ساختمان یا سازه آن چگونه ایجاد شده است. هر چند که در حال حاضر آتش نشانی در حال فعالیت در این زمینه است اما لازم است که هم مصوبه شورا را داشته باشد و هم اعتباراتی را برای انجام این مهم برای آنها در نظر بگیریم. اعضای شورای شهر تهران به کلیات طرح ایجاد سامانه برخط برای سازمان آتش نشانی رأی دادند و به پیشنهاد هاشمی مقرر شد جزئیات این طرح در هفته‌ آینده بررسی شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
اعضای شورای شهر تهران به کلیات طرحی رأی دادند که بر اساس آن شهرداری تهران می‌بایست با ارائه برنامه‌های مختلف از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب حمایت کند. به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران امروز طرح «الزام شهرداری تهران به حمایت از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب» را در صحن علنی شورا بررسی کردند و زهرا صدراعظم نوری به عنوان رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری با تشریح جزئیات این طرح، گفت: توجه به افراد در معرض آسیب نیز بسیار مهم است. به همین دلیل تصمیم گرفته شد که شهرداری تهران تا حد ممکن از این افراد که دارای مشاغل خانگی هستند حمایت کند. چرا که افراد در معرض آسیب جزء حوزه فعالیت ما است. به گزارش ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران به کلیات طرح «الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه‌ای در خصوص حمایت از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب» رأی مثبت دادند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
در جلسه امروز بخش درآمدها تصویب شد که حدودا ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بودجه سال ۹۸ اضافه شد. رئیس شورای شهر تهران با اشاره به ساختمان پلاسکو گفت: با توجه به اینکه فردا سالگرد حادثه تلخ پلاسکو است، یک موضوع در این خصوص داشتیم. رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: قرار شد بودجه ۹۹ را هم دیگر انقباضی نبندیم. وی در پایان گفت: در بودجه عمرانی قرار شد این بودجه تا ۳۰ هزار میلیارد تومان برسد و این تقاضا را از شهرداری تهران داشتیم. هنوز متمم بودجه برای ما ارسال نشده و باید تا ۳۰ دی لایحه بودجه از طرف شهرداری به شورای شهر ارائه می‌شد.
مهرمهر1 روز قبل
ان شاءالله در جلسه بعدی (یکشنبه ۶ بهمن) بخش هزینه‌ها را در دستور کار قرار می‌دهیم به این صورت متمم بودجه به اتمام می‌رسد. رئیس شورای شهر تهران با اشاره به ساختمان پلاسکو تصریح کرد: با توجه به اینکه فردا سالگرد حادثه تلخ پلاسکو است، یک موضوع در این خصوص داشتیم. رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: قرار شد بودجه ۹۹ را هم دیگر انقباضی نبندیم. وی در پایان گفت: در بودجه عمرانی قرار شد این بودجه تا ۳۰ هزار میلیارد تومان برسد و این تقاضا را از شهرداری تهران داشتیم. هنوز لایحه بودجه برای ما ارسال نشده و باید تا ۳۰ دی لایحه بودجه از طرف شهرداری به شورای شهر ارائه می‌شد.
ایرناایرنا1 روز قبل
اما رد صلاحیت در میان جریان اصلاح‌طلب آنقدر گسترده بود که آذر منصوری یکی از اعضای شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با انتشار توییتی اعلام کرد که بیش از ۹۰ درصد از داوطلبین این جناح سیاسی رد صلاحیت شده‌اند. در واقع زمینه حضور حداکثری مردم را مسئولان و به خصوص اعضای شورای نگهبان به وجود می‌آورند. این در حالی است که سخنگوی شورای نگهبان اعمال سلیقه سیاسی نسبت ثبت نام‌کنندگان در انتخابات را رد می‌کند. وی با بیان این که اصلاح‌طلبان خواسته‌ای فراتر از قانون ندارند، افزود: آن‌ها می‌گویند جمع زیادی از نامزدهایشان رد صلاحیت شده‌اند و باید مثل سایر افرادی که رد صلاحیت شده‌اند طبق قانون و شفاف به درخواست‌شان پاسخ داده شود و مستندات رد صلاحیت به افراد ارائه شود تا بتوانند از خودشان دفاع کنند. این عده برای فرار رو به جلو همواره شورای نگهبان را آماج تهمت‌های خود مبنی بر مهندسی در روند احراز صلاحیت انتخابات قرار داده‌اند.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا، اعضای شورای شهر تهران روز یکشنبه در یکصد و نود و یکمین جلسه این شورا، لایحه متمم بودجه سال ۹۸ را تصویب کردند. رئیس شورای شهر تهران پیشنهاد کرد اعضا در جریان بررسی درآمدها، پیشنهادات خودرا نیز مطرح کنند. در متمم بودجه تنها ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌ها در نظر گرفته شده است. در نهایت پیشنهاد بازگشت کمیسیون به تلفیق رای نیاورد و اعضا با کلیت متمم بودجه موافقت کردند. وی پیشنهاد سه هزار میلیاردی خود برای تامین اتوبوس و مترو ارائه کرد که در نهایت یکی از تبصره‌های متمم بودجه شد.
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس شورای شهر تهران گفت: بودجه سال ۹۹ شهرداری برخلاف دو سال قبل انقباضی نیست و این مسئله امکان به اتمام رسیدن فعالیت‌های عمرانی نیمه کاره در پایتخت را فراهم می‌کند. در شورای شهر و کمیسیون عمران و حمل و نقل بارها پیگیر تأمین اتوبوس برای تهران بوده‌ایم ولی به دلیل ناهماهنگی‌ها پیگیری‌ها به سرانجام نمی‌رسد. هاشمی با بیان اینکه بودجه سال ۹۹ برخلاف دو سال قبل انقباضی نیست، گفت: این مسئله امکان به اتمام رسیدن فعالیت‌های عمرانی نیمه کاره در پایتخت را فراهم می‌کند. اگرچه هنوز بودجه به شورا نیامده و تا ۳۰ دی شهرداری باید اقدامات لازم را انجام دهد. وی افزود: پیش‌بینی ما این است که پروژه‌های استاد معین، شهید بروجردی، گیشا و پروژه بزرگراه شهید رستگار تا آخر سال به اتمام برسد.
رکنارکنا1 روز قبل
رئیس شورای شهر تهران افزود: شهرداری برای آن که در فعالیت‌های تبلیغاتی حضور داشته باشد می‌تواند با دستگاه‌ها مشارکت کند و این موضوع به مصوبه شورای شهر احتیاجی ندارد و در چارچوب قانون است. او ادامه داد: شهرداری تهران با پخش تیزر‌هایی پیش از نمایش فیلم و یا چاپ تراکت و بروشور‌هایی می‌تواند اهداف خود را به اطلاع شهروندان برساند. هاشمی در تشریح دیگر موضوعات به بحث گذاشته شده در جلسه هم اندیشی گفت: موضوع دیگری که به بحث گذاشته شد متمم بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران بود که باید تا انتهای دی به شورای شهر ارائه شود و اگر از این زمان بگذریم تأخیر برای شهرداری محسوب می‌شود. رئیس شورای شهر تهران افزود: بودجه از مبلغ ۱۹ به ۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. او ادامه داد: موضوع دیگر جلسه هم اندیشی امروز طرح تفضیلی منطقه ۲۲ بود که بحث بود این طرح در کمیسیون ماده ۵ مطرح شود یا در صحن شورا به سمع اعضا برسد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا1 روز قبل
اعضای شورای شهر تهران به کلیات متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران رای مثبت دادند. به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان یکصد و نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری مورد بررسی قرار گرفت. سپس حسن رسولی به عنوان موافق متمم بودجه گفت: تصویب لایحه متمم بودجه از گرایش شهرداری به عدم انضباط مالی جلوگیری خواهد کرد. شورای شهر تهران در بودجه مصوب سال ۹۸ به شهرداری تهران اجازه داد با استفاده از اختیارات کمیته تخصص ۱۰ درصد بودجه مصوب یعنی مبلغ ۱۸۲۰ میلیارد تومان را جابجا کند. سپس اعضای شورای شهر به کلیات متمم بودجه سال ۹۸ رای مثبت دادند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
آماری که دیروز شهردار تهران در مورد مدارس فرسوده و ناایمن ارایه داد نمونه‌ای از عمق همین فاجعه شهرسازی در تهران و آینده شوم آن است. او سپس کنایه‌ای به کم‌کاری مدیریت شهری برای تامین زیرساخت‌ها زد و گفت: واقعیت این است که کوتاهی مدیریتی در سال‌های اخیر وضعیت تهران را در حوزه زیرساخت‌ها بد کرده؛ به‌طوری‌که در حوزه زیرساخت‌ها تهران در ردیف‌های آخر قرار دارد. هاشمی آماری از وضعیت مدارس ناایمن در پایتخت داد. یعنی ۳۰ درصد مدارس کشور ناایمن هستند. ____________________بیشتر بخوانیدوجود ۶۸ هزار کلاس ناامن در کشوروزیر آموزش و پرورش: ۳۰ درصد مدارس کشور در مقابل زلزله ناایمن هستند / برای نوسازی مدارس ۱۸ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داریم_________________________
ایسناایسنا1 روز قبل
اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه متمم بودجه ۹۸ شهرداری تهران را تصویب کردند. به گزارش ایسنا، صبح امروز بررسی متمم بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت و محمود میرلوحی به عنوان عضو کمیسیون برنامه شورای شهر با تشریح کلیات این متمم گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که معمولا در آخرین فصل سال درآمدهای شهرداری تهران افزایش می‌یابد و حدود ۴۰ درصد منابع تنها در فصل آخر سال تامین می‌شود. حامد مظاهریان معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران هم با بیان این‌که شورای شهر شهرداری را موظف کرد که در لایحه متمم بودجه شفاف‌سازی کند، گفت: ما مصارف و منابع شهر را روشن کردیم و امیدوارم اعضای شورای شهر به این کلیات رأی دهند. به گزارش ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه متمم بودجه سال ۱۳۹۸ را تصویب کردند. به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران به این پیشنهاد رأی مثبت دادند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در جریان صد و نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران لایحه متمم بودجه ۹۸ شهرداری تهران با رقم ۵ هزار و ۹۵۷ میلیارد تومان در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت. در جریان بررسی این لایحه، برخی از اعضای شورای شهر تهران نسبت به مطرح شدن این لایحه به دلیل عدم اطلاع کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر تهران انتقاد کردند و از ریاست شورای شهر تهران خواستند این لایحه به کمیسیون‌های شورای شهر تهران ارجاع و پس از بررسی در کمیسیون‌ها دوباره در صحن شورای شهر تهران مطرح شود. محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران به همراه سه نفر از اعضای دیگر شورای شهر تهران این پیشنهاد را طی نامه‌ای به هیئت رئیسه شورای شهر تهران ارائه کردند که البته با رای‌گیری از اعضای شورای شهر تهران، اعضا مخالف بازگشت این لایحه به کمیسیون‌های شورای شهر تهران شدند. هاشمی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده قرار است ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس شامل هزار دستگاه اتوبوس برقی و ۵۰۰ اتوبوس دیزلی برای شهر تهران خریداری شود. رئیس شورای شهر تهران افزود: البته بنده نگرانم که شهرداری تهران نسبت به این موضوع بی‌اعتنا باشد و مثل گذشته نتوانیم در تأمین اعتبارات مورد نیاز قدمی را برداریم.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/مازندران شهردار ساری در دیدار با مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران از حمایت شهرداری ساری از این دستگاه فرهنگی خبر داد. وی با اعتقاد به حمایت از کانون پرورش فکری و حوزه کودک و نوجوان تصریح کرد: طرح ظرفیت‌ها و انتظارات کانون پرورش فکری در کمسیون فرهنگی شورای شهر شد تا بتوان به صورت سازمان یافته‌تری همکاری‌های مشترک صورت پذیرد. علیجان شمشیر بند رییس شورای شهر ساری نیز در این جلسه بر نقش موثر کانون در فعالیت‌های فرهنگی در استان و شهر ساری تاکید کرد و حمایت از این نهاد را مهم تلقی نمود. کوروش یوسفی رییس کمسیون فرهنگی شهرداری نیز کانون را از دستگاه‌های فعال و تاثیر گذار فرهنگی استان یاد کرد و افزود: تعامل دو سویه کانون و شهرداری می‌تواند در توسعه فضای فرهنگی شهر ساری مفید واقع شود. وی با تاکید بر ظرفیت‌های اثر بخش کانون در حوزه کودک ونوجوان، خواستار حمایت و همراهی شهردار مرکز استان و اعضای شورای شهر از کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان شد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
پس از تغییر قیمت سوخت مسؤولان حمل و نقل عمومی اعلام کردند، مسافران مترو و اتوبوس حدود ۳۰ درصد افزایش یافته‌اند. دولت اراده‌ای برای خرید اتوبوس ندارداما اکنون با گذشت بیش از یک ماه از خبر خرید اتوبوس برای پایتخت، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران معتقد است دولت عزمی برای خرید اتوبوس ندارد. امیدی به وعده ۳ هزار میلیاردی دولت نیستوی اعلام کرد: به نظر می‌رسد دیگر امیدی به تحقق کمک دولت برای خرید اتوبوس نیست و پیشنهاد ما به آقای حناچی این است که شهرداری خودش برای خرید اتوبوس اقدام کند چون بعید می‌دانم مصوبات و وعده‌های دولت در این زمینه محقق شود. دولت وعده خرید ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس را از طریق تهاتر نفت داده است و خبری مبنی بر کنسل شدن این موضوع به دست من واصل نشده و گزارشی نیز نداشته‌ایم. گره کور حمل و نقل عمومی در پایتختمسافران اتوبوس در زمستان و تابستان با مشکلات زیادی مواجه‌اند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
مدتی است که سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با توجه به ویژگی‌های جغرافیایی کشور و به ویژه شهر تهران در مساله مدیریت بحران طرحی را به‌عنوان «مدرسه آماده» رقم زده است. «مدرسه آماده» قصد دارد محیطی امن و مطمئن را برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان ایجاد کند. روز گذشته گردهمایی ۱۵۰۰ مدیر مدرسه شهر تهران با حضور حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسوولان شهری برگزار شد. در این همایش وزیر آموزش و پرورش از ایجاد مدارس آماده سخن گفت؛ مدارسی که در روزهای بحرانی بتواند پاسخگوی دانش‌آموزان باشد. مدارس تهران روی خط فرسودگیآقای محسن هاشمی‌رفسنجانی یکی دیگر سخنرانان این همایش بود که موضوع صحبتش درباره مدارس شهر تهران بود.

به انتهای لیست رسیدید

رئیس شورای شهر تهران

محسن هاشمی بهرمانی (زادهٔ ۲ آبان ۱۳۴۰ در قم) معروف به محسن هاشمی رفسنجانی پسر بزرگ اکبر هاشمی رفسنجانی و رئیس شورای شهر تهران است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط به محسن هاشمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا