رئیس مجلس

رئیس مجلس

عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه اول بهمن

18+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
فارسفارس5 ساعت قبل
دولت وفاق ملی لیبی بر اساس توافق «صخیرات» در مغرب سال ۲۰۱۵ تشکیل شد و مورد حمایت جامعه بین‌الملل و سازمان ملل است. اهمیت استراتژیک این منطقه به ویژه از نظر انرژی چیست؟ هانتر: مدیترانه شرقی دارای اهمیت استراتژیک است. آیا ذخائر این منطقه بر واردات انرژی اروپا از خلیج فارس تأثیر خواهد داشت و آیا باعث خواهد شد تا منطقه خلیج فارس اهمیت خود را از نظر انرژی برای اروپا از دست بدهد؟ هانتر: نه، به هیچ عنوان. منابع انرژی مدیترانه شرقی اصلا به میزان این منابع در خلیج فارس نیست. اهمیت این توافق چیست؟ هانتر: این توافق به طور کلی تاثیر و نفوذ ترکیه در مدیترانه را افزایش خواهد داد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
در این مدت سه تفاهم‌نامه دیگر هم با وزارتخانه‌ها امضا کردیم که یکی از آنها مربوط به بهره‌وری آب می‌شود. در مورد مساله آب دو نکته از سوی روسای اتاق‌ها مطرح شد؛ اول اینکه نباید این بخش را ملی دید چراکه براساس شرایط جوی، مدیریت و رسیدگی به موضوع آب اقلیمی و منطقه‌ای است. رئیس اتاق ایران ادامه داد: در جلسه‌ای که با علی لاریجانی، رئیس مجلس داشتیم به مساله مقررات‌زدایی پرداختیم. در این نشست عنوان شد که روند مقررات‌زدایی در کشور بسیار کند بوده و اگر به همین منوال جلو برویم اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد. شافعی از واگذاری روند برگزاری مراسم روز ملی صادرات و انتخاب صادرکنندگان نمونه به اتاق ایران سخن گفت و تصریح کرد: دبیرخانه مرکزی این مراسم به همین زودی تشکیل می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
علاوه بر اینها، حسن روحانی رئیس‌جمهوری نیز از جمله اولین منتقدان به عدم احراز صلاحیت چهره‌های سیاسی بوده است. البته نمی‌دانستیم عدم تایید بستگان به معنی حذف جناح‌های دیگر است.» واکنش حزب همبستگیالبته رد صلاحیت‌ها واکنش حزب همبستگی ایران اسلامی از احزاب جریان اصلاح‌طلب را نیز به دنبال داشت. او در این گفت‌وگو با اشاره به رد صلاحیت‌ها عنوان کرد: اعضای شورای نگهبان بیایند در یک مناظره گفت‌وگو کنیم تا معلوم شود در شورای نگهبان چه اتفاقاتی در جریان است و چه روندی دارد طی می‌شود. یا فردی انتقادی به یک مقام عالی داشته، او را رد صلاحیت می‌کنند. در نتیجه گاهی افراد حر و آزاده رد صلاحیت می‌شوند و افراد متملق و چاپلوس تایید می‌شوند.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
اسماعیل خلیل‌زاده سرپرست باشگاه استقلال گفت: دوره قبل نباید در داستان عربستان کوتاه می‌آمدیم. جالب است که جز عربستان، جمعیت همه کشور‌های عربی به اندازه هواداران استقلال و پرسپولیس نمی‌شوند. *برخی کشور‌ها که امنیتشان را ما برقرار می‌کنیم، علیه ما رای داده‌اند. *دوره قبل نباید در داستان عربستان کوتاه می‌آمدیم. جالب است که جز عربستان، جمعیت همه کشور‌های عربی به اندازه هواداران استقلال و پرسپولیس نمی‌شوند.

دیدار رهبر انقلاب با مسئولان حج/ لغو برنامه سفر ظریف به سوئیس برای شرکت در اجلاس داووس/ معافیت خودروهای کم مصرف و هیبریدی از مالیات و عوارض شماره‌گذاری/ بررسی انتقادها به ردصلاحیت‌ها

28+
ایلناایلنا6 ساعت قبل
فوتبالیفوتبالی7 ساعت قبل
پایگاه خبری فوتبالی- گزیده صحبت‌های اسماعیل خلیل‌زاده سرپرست باشگاه استقلال در برنامه فوتبال برتر را می‌خوانیم. بعد از ظهر سه شنبه اطلاعیه‌ای صادر کردیم که اگر این رخ دهد، ما در جای دیگری بازی نمی‌کنیم. ▫️اگر به هر طریق ممکن بازی می‌کردیم یعنی قبول کرده‌ایم در کشور ما ناامنی وجود دارد. ▫️تیم کویتی نمی‌توانست مقابل هواداران استقلال و در تهران بازی کند. جالب است که جز عربستان، جمعیت همه کشورهای عربی به اندازه هواداران استقلال و پرسپولیس نمی‌شوند.
ایمناایمنا8 ساعت قبل
خبرگزاری ایمنا، در بسته سیاسی خود به ارائه گزیده اخبار منتشر شده طی بیست و چهار ساعت گذشته می‌پردازد: آمریکا از مردم ما می‌ترسد نه از موشک مامسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی از طرف آمریکا هستیم. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با قرائت بخش‌هایی از نامه حضرت علی (ع) در منشور حکومتی به مالک اشتر گفت: شاخص مردم هستند و حق با مردم است. بنابراین این نهاد، نهاد کمی نیست و شورای نگهبان باید بررسی کند که آیا افرادی که می‌خواهند به نهاد راه یابند صلاحیت احراز این مسئولیت را دارند یا ندارند. اگر شورای نگهبان به این موضوع عمل کند، مردم خوشحال خواهند بود. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم کشور بحث زنان است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز9 ساعت قبل
وی با بیان اینکه در میان ۱۰ کشور خاورمیانه ایران رتبه آخر را از لحاظ میزان وجود سم آفلاتوکسین در شیر دارد، اضافه کرد: بر اساس تحقیق انجام شده ۳۳ در صد نمونه‌های شیر پاستوریزه درتهران به سم آفلاتوکسین آلوده بوده‌اند. حاجی محمدی ادامه داد: بر اساس گزارش‌ها میزان سم آفلاتوکسین موجود در شیرهای تولیدی در شهرهای تبریز ۶۲ درصد، مشهد ۵ درصد، شیراز ۱۷ درصد، ساری ۶۰ درصد و اردبیل ۳۳ درصد است. وی با بیان اینکه وجود این سم در شیر منجر به سرطان به ویژه سرطان کبد می‌شود، افزود: میزان وجود سم آفلاتوکسین در شیر در کشور بالاست که مصرف آن نگرانی‌هایی را برای سلامت مصرف کنندگان به همراه دارد. وی گفت: با توجه به این که خردسالان و کودکان وزن کمتری دارند میزان تحمل آنها در برابر سم آفلاتوکسین موجود در شیر نیزکمتر است. جلسه ویژه کمیسیون کشاورزی برای بررسی ادعای وجود سم در شیرسخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از برگزاری جلسه ویژه این کمیسیون برای بررسی ادعای وجود سم آفلاتوکسین در شیر خبر داد.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی موضوع حضور سفیر انگلیس در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر بعد از سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: آقای عراقچی در این‌باره تاکید داشت که رفتار سفیر انگلیس برخلاف روابط و رفتارهای دیپلماتیک بوده است؛ پرونده مفتوح است و راه‌های لازم جهت اعتراض و برخورد در دستور کار قرار می‌گیرد. ایسنا: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی موضوع حضور سفیر انگلیس در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر بعد از سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: آقای عراقچی در این‌باره تاکید داشت که رفتار سفیر انگلیس برخلاف روابط و رفتارهای دیپلماتیک بوده است؛ پرونده مفتوح است و راه‌های لازم جهت اعتراض و برخورد در دستور کار قرار می‌گیرد. وی با بیان این‌که ابعاد مختلف این موضوع و اقدامات وزارت خارجه جهت برخورد با این اقدام غیرقانونی بررسی شد، افزود: در این جلسه فیلم کامل ورود، حضور و نحوه خروج سفیر انگلیس به نمایش گذاشته شد. نقوی حسینی با اشاره به صحبت‌های عراقچی گفت: آقای عراقچی تاکید داشت که رفتار سفیر انگلیس برخلاف روابط و رفتارهای دیپلماتیک بوده و وزارت خارجه از همان ابتدا اقدامات، اعتراضات و تذکرات لازم را داد و دوبار او را احضار کرد. وی ادامه داد: اکثریت اعضای کمیسیون معتقدند باید سفیر انگلیس اخراج شود که با توضیحات مقامات وزارت خارجه، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه بنا شد پرونده مفتوح مانده و راه‌های لازم جهت اعتراض و برخورد در دستور کار قرار گیرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل دموکرات‌ها قرار دارد، در گزارشی ۶۵۸ صفحه‌ای به تشریح دلایل و مستندات استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پرداخته است. این گزارش بخشی از اسنادی است که قرار است در رأی‌گیری استیضاح ترامپ مورد استناد قرار گیرد. تحولات مرتبط با استیضاح ترامپ بر اساس زمان۳ مهر ۱۳۹۸: نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دستور آغاز تحقیقات رسمی استیضاح ترامپ را به صورت تلویزیون اعلام کرد. ۵ مهر: مأمور سیا، افشاگری بوده‌است که شکایت او باعث به جریان افتادن طرح استیضاح دونالد ترامپ شد. ۲۳ آبان دونالد ترامپ از سفیر خود در شورای اروپا خواست توضیحات تکمیلی دربارهٔ روند پیشرفت پروندهٔ اوکراین ارائه کند.
خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
نظر چند تن از حقوقدانان را درباره نحوه نظارت بر انتخابات از سوی شورای نگهبان را ببینید. چند از حقوقدانان رفته و نظر آنها را درباره نحوه نظارت بر انتخابات از سوی شورای نگهبان جویا شده است. به نظرم در معیار اول، قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در ماده ۲۷ خود تلاش کرده تا استاندارد رفتار کند. وی افزود: مقایسه ماده ۲۷ قانون انتخابات مجلس با ماده ۲۸ همان قانون پاسخی روشن به ما می‌دهد. این چه طرز بررسی صلاحیت هاست؟ کامبیز نوروزی با طرح این سوال پرسیده است، «۹۰ نفر نماینده‌ای که امروز از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شدند، محصول خود شورای نگهبان هستند.
فارسفارس13 ساعت قبل
«یک بام و دو هوا» معنی دقیق رفتار مسئولان و نمایندگان مجلس در ماجرای امهال مجدد وام‌های مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه است. اقدامی خوب و شایسته که باعث شد بخش قابل توجهی از فشارهای مالی از روی دوش مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه برداشته شود. پس از اتمام مهلت، بخشی از مردم نیز با ثبت سوژه در سامانه «فارس من»، خواهان عدم بازپس‌گیری اقساط وام‌ها در یک سال آینده شدند. وی در این باره اظهار داشت: برای امهال وام‌های مناطق زلزله‌زده مجلس آماده کمک به مردم است و این موضوع را پیگیری می‌کنیم. اما این صحبت‌ها، خاتمه ماجرا نبود و چندی پیش، چند تن از نمایندگان استان کرمانشاه با ارسال پیام‌هایی از تصویب امهال یک‌ساله وام‌های مناطق زلزله‌زده خبر دادند.
الفالف13 ساعت قبل
اینکه انصراف ایرانی‌ها با محرومیت ۲ ساله از رقابت‌ها و همچنین احتمال کاهش سهمیه ایران در دور آتی لیگ قهرمانان و حتی خطر تعلیق فوتبال ایران صحبت شد. در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم نهایی خودش را ظهر روز دوشنبه اعلام کرد. برخی خبرگزار‌های داخلی این تصمیم را نوعی عقب نشینی از تصمیم قبلی کنفدراسیون آسیا تلقی کردند. ۴- مدیران عامل باشگاههای ایرانی تقاضا دارند در اسرع وقت جلسه‌ای با رییس و دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کنند. به این ترتیب فدراسیون فوبتال ایران رسما اعلام کرده است که تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا را منطقی ارزیابی نکرده و آن را دخالت ورزش در سیاست تفسیر کرده‌اند.
انتخابانتخاب13 ساعت قبل
محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیرکل جبهه پایداری در گفتگویی تفصیلی به نکاتی پیرامون جایگاه مجلس، انتخابات مجلس یازدهم، احتمال حضور لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری آینده و رسیدن جناح اصولگرایان به لیست واحد اشاره کرده است. وقتی شش ماه قبل از انتخابات به سراغ آقای خاتمی رفتند قبول نکرد، ولی دو ماه قبل از انتخابات ناگهانی تصمیم به حضور در انتخابات گرفتند. در سال ۹۲ هم همین اتفاق افتاد، مردم هر کسی را به جز آقای روحانی برای ریاست جمهوری پیش بینی می‌کردند. نتایج انتخابات ریاست جمهوری به جای اینکه بر مبنای فکر باشد، بر مبنای هیجانات است؛ پس با وجود این شرایط تحت هیچ شرایطی نمی‌توان انتخابات ۱۴۰۰ را از امروز پیش بینی کرد. * {درباره تفاوت لاریجانی مجلس هشتم با لاریجانی مجلس دهم} این سوال همیشه وجود داشت و از ما هم می‌پرسیدند که چرا آقای لاریجانی با اصلاح طلبان سازش می‌کنند، با اصولگرایان هم سازش می‌کنند.
انتخابانتخاب13 ساعت قبل
دعوا بر سر رویه در پیش گرفته شده شورای نگهبان در رد صلاحیت‌های گسترده داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس، هنوز هم ادامه دار است. کدخدایی همچنین روز پیش از آن اعلام کرده بود اگر قانون انتخابات را اصلاح می‌کردند به چنین وضعیتی نمی‌رسیدیم. عامل اساسی تصویب این قانون شورای نگهبان بوده و نمایندگان هم هر گونه اصلاحی بخواهند در این قانون اعمال کنند در نهایت باید از تصویب شورای نگهبان عبور کند.» او ادامه داد: «شورای نگهبان هم تفسیرش همین است که به آن عمل می‌کند. حتی نحوه عملکرد شورای نگهبان در اجرای قانون فعلی هم بر اساس تفسیر سلیقه‌ای است.» وی افزود: «اینکه شورای نگهبان در رد صلاحیت داوطلبی اعلام می‌کند التزام عملی به جمهوری اسلامی ندارد به چه معناست. این ادعایی به ظاهر موجه است، اما اگر مجلس آن را اصلاح کند شورای نگهبان تأیید نمی‌کند.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
رئیس مجلس علیای جمهوری چک (سنا) در سن ۷۲ سالگی درگذشت. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «یاروسلاو کوبرا»، رئیس مجلس علیای جمهوری چک (سنا) در سن ۷۲ سالگی درگذشت. این خبر را «سو نوین»، سخنگوی کوبرا، امروز -‌دوشنبه- اعلام کرد. بنا بر گزارش‌ها، کوبرا شامگاه گذشته درگذشت. وی در راه مجلس بود که دچار مشکل جسمی شده و به بیمارستان منتقل شد و مدتی بعد نیز درگذشت.
خانه ملتخانه ملت14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسن کامران دستجردی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۳۰ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با یادآوری اینکه مردم همه در تظاهرات تاکید کردند نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا، گفت: پس از جنگ جهانی دوم ایران اولین کشوری بود که به پایگاه نظامی آمریکا حمله کرد و آمریکایی‌ها بهت زده شدند. عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا مسئول سقوط هواپیمای اوکراینی است، افزود: در واقع فضای جنگی باعث بروز این حادثه شد. وی با اشاره به حضور خود در تشییع جنازه شهدای اصفهانی حادثه هواپیمای مسافربری اوکراینی، گفت: وقتی خانواده‌های شهدا در این رابطه حرفی نمی‌زنند می‌طلبد برخی در این موضوع فضولی نکنند چرا که مردم همیشه خواهان مقاومت هستند. نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم خطاب به وزیر نیرو با بیان اینکه آیا شورای عالی آب را قبول دارید، گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی آب حقابه باید تامین و در صورت بی توجهی باید خسارت اخذ شود در این رابطه نه قانون اجرا و نه خسارت اخذ می‌شود؛ متاسفانه سهم دولت و حقابه داران مشخص نشده بی توجهی نسبت به حقابه داران ظلم آشکار است و انتظار می‌رود قوانینی که فقهای شورای نگهبان در سال‌های ۶۱ و ۹۷ تایید کردند که بر اساس آن نباید به حقابه حقابه داران تعرض شود مورد توجه قرار گیرد. عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قوانین ایثارگران حمایتی است اما ارگان‌هایی مثل دیوان محاسبات، دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی تفسیرهای منفی از این قوانین می‌کنند و می‌طلبد هوای رزمندگان را داشته باشیم. /پایان پیام
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل برخی منابع رسانه‌ای لبنان روز دوشنبه اعلام کردند که «حسان دیاب»، نخست وزیر جدید لبنان پیشنهاد مقام‌های سیاسی برای گنجاندن ۲۴ وزیر در کابینه‌ی خود برای حل مشکل دولت جدید را نپذیرفت، اما با تشکیل کابینه با حضور ۲۰ وزیر موافقت کرد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما روز دوشنبه اعلام کردند که «حسان دیاب»، نخست وزیر جدید لبنان پیشنهاد مقام‌های سیاسی برای گنجاندن ۲۴ وزیر در کابینه‌ی خود برای حل مشکل دولت جدید را نپذیرفت، اما با تشکیل کابینه با حضور ۲۰ وزیر موافقت کرد. این منابع افزودند، در دیدار یک شنبه شب حسان دیاب با «میشل عون»، رئیس جمهور و «نبیه بری»، رئیس مجلس لبنان، آنان پیشنهاد افزایش شمار وزیران از ۱۸ به ۲۴ را مطرح کردند، اما نخست وزیر منتخب عدد ۲۴ را رد و با ۲۰ وزیر به شکل مشروط موافقت کرد. برخی دیگر از منابع رسانه‌ای اعلام کردند، حسان دیاب به شرطی کابینه‌ای با ۲۰ وزیر اختصاص وزیر دوم به طایفه‌های «دروزیان» و «کاتولیک‌ها» و تامین درخواست این دو طایفه تشکیل می‌دهد که دو مشکل دیگر احزاب «المرده» و «سوری قومی اجتماعی» حل شود و رئیس مجلس هم قول حل این دو مشکل را داده است. فراکسیون «گردهمایی ملی» در مجلس لبنان به ریاست «طونی فرنجیه» ۵ نماینده در این مجلس دارد و حسان دیاب وزارت خدمات عمومی به ریاست «لمیا یمین الدویهی» را به این حزب داده است.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
لغو حضور ظریف در نشست داووس/ ملاقات نمایندگان رد صلاحیت شده با اعضای شورای نگهبان/ دفاع ظریف از عملکرد خود/انتقادات به تصمیم AFC و … در صدر اخبار مورد توجه و پر بازدید مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید در این گزارش مرور کنید. چرا با انحراف رد صلاحیت‌شدگان در دوره نمایندگی آن‌ها برخورد نشده است؟ طرح پرسشی از سوی علی نجفی توانا در رابطه با رد صلاحیت نمایندگان نیز از خبر‌های پر بازدید بود. تصمیم AFC در مورد ایران سیاسی است/از حقوقمان دفاع می‌کنیماظهارات بهروز نعمتی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره تصمیم AFC نیز مورد توجه مخاطبان بود. به گزارش ایسنا به نقل از آر. تی. ال تودی، فرانسوا فیلیپ شامپانی گفت: دراین رابطه با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان رایزنی کرده است. این دی ماه پرحادثهگزارش ایسنا با عنوان «این دی ماه پرحادثه» هم از خبرهای پربازدید امروز بود.
خانه ملتخانه ملت15 ساعت قبل
سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موضوع دیدار رئیس پارلمان کویت با جدایی طلبان الاحوازیه که چندی پیش انجام شد، گفت: موضوع دیدار رئیس مجلس کویت با رئیس گروهک الاحوازیه خلاف حسن همجواری و خلاف آنچه در تریبون‌ها و پیام‌ها گفته می‌شود، است. وی افزود: کویت نباید فراموش کند که ظرف چند ساعت توسط عراق تصرف شد و تنها کشوری که به آن کمک کرد جمهوری اسلامی بود؛ علیرغم برخی رفتارها و خباثت‌های کویت در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و اینکه حتی جزیره خود را در اختیار عراق قرار داده بود؛ جمهوری اسلامی از منافع کویت دفاع کرد. بیشتر بخوانید: نماینده مردم خمینی شهر در مجلس ادامه داد: کویت و کشورهای دیگر منطقه نباید فراموش کنند که ایران در مقابل آنها بزرگواری و خویشتن داری کرده است. اینکه مقامی از کویت یک گروه تروریستی تجزیه‌طلب را به حضور می‌پذیرد و پناه میدهد، عکس یادگاری میگیرند؛ درست نیست و باید بدانند دوست دشمن ما، دشمن ماست. انشالله ملتهای مسلمان منطقه بیدار شوند و همان طور که در وصیت نامه حضرت امام (ره) تاکید شده، از مردم مسلمان ایران الگو بگیرند.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: آمریکا مسئول سقوط هواپیمای اوکراینی است زیرا فضای جنگی باعث این اتفاق شد. معترضان در کار مردم فضولی نکنند. این عضو کمیسیون امور داخلی کشور گفت: آمریکا مسئول سقوط هواپیمای اوکراینی است زیرا فضای جنگی باعث شد که این اتفاق ناگوار رخ دهد. می‌خواهم به بعضی بگویم که در کار مردم فضولی نکنند. چرا در کار مردم فضولی می‌کنید؟ نماینده مردم اصفهان در مجلس در پایان نطق خود اظهار کرد: دولت حقوق کارمندان در بودجه ۹۹ را ۱۵ درصد اعلام کرده است.
ایرناایرنا16 ساعت قبل
فقط ۳۲ روز دیگر به انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است. برخورد حذفی و جناحی با داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی وطرفداران آنها به زیان منافع ملی و نظام است. قریب یک ماه تا انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان باقی است، هم اکنون میزان انسجام در میان نیروهای انقلابی و اصولگرا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به علت آنکه نامزد انتخابات مجلس شدم دیگر در جلسات شورای ائتلاف حضور پیدا نمی‌کنم. انشاءالله با حضور پرشور در انتخابات مجلس همچون گذشته از نظام جمهوری اسلامی حمایت می‌کنند. در واقع شما می‌فرمایید گفتمان مقاومت، گفتمان غالب انتخابات مجلس خواهد شد؟ بله، حتما گفتمان مقاومت گفتمان غالب خواهد بود.
خانه ملتخانه ملت16 ساعت قبل
پزشکیان مهم‌ترین اولویت کشور را حفظ وحدت برشمرد و ادامه داد: دستورات حضرت علی (ع) در منشور حکومتی به مالک اشتر حاوی مطالبی است که باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد اما کمتر به آن عمل می‌شود. معیار درست و غلط مسئولان گفتار مردم است و حق با مردم است. مردم اگر در صحنه باشند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند پس باید هوای مردم را داشته باشیم. نایب رئیس مجلس تاکید کرد: حضرت علی (ع) می‌فرمایند آن حرف هایی که ما پشت حاکمان می‌گفتیم امروز مردم پشت سر ما می‌گویند پس باید بررسی کنیم ببینیم حال مردم پشت سر ما چه می‌گویند. خودمان را با مردم تطبیق بدهیم نه مردم را با خودمان، با انصاف برخورد کنیم، جلوی هوای نفس مان را بگیریم.
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
آقای موسوی همیشه مورد علاقه آقای خامنه‌ای بودند و متقابلا ایشان هم به آقای خامنه‌ای علاقه‌مند بودند و رهبری ایشان را قبول داشتند. آقای خامنه‌ای و آقای هاشمی هم وقتی به ایران برگشتند، این حرکت را تأیید و از آن دفاع کردند. عجیب این است که در همه آن مدت آقای خاتمی یک جمله در حمایت از آقای هاشمی صبحت نکرد. انصاف این بود که وقتی ایشان می‌دید همفکرهایش این‌طور به آقای هاشمی حمله می‌کنند، از ایشان دفاع کنند. یعنی رأی بالای آقای خاتمی را در واکنش به سیاست‌های آقای هاشمی نمی‌دانید؟ رای آقای خاتمی در مقابل دولت آقای هاشمی نبود، بلکه در مقابل آقای ناطق و جناح مقابل بود.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
وی با بیان اینکه دی‌ماه سال ۹۶ توطئه دشمن در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ناکام ماند، اظهار داشت: این توطئه با محوریت آمریکا و صهیونیست‌ها طراحی و با عوامل داخلی و خارجی اجرا شد، که ناکام ماند. نماینده مردم کاشان در مجلس با بیان اینکه آمریکا در سال ۹۶ برای این آشوب‌ها برنامه‌ریزی کرده بود، گفت: مقام معظم رهبری ابتدای سال هشدار داده و به آن اشاره کردند، مسئولین آمریکا صریح و مداخله‌جویانه و فریبکارانه ورود کردند. وی تأکید کرد: چون طراحی اغتشاش از طرف آمریکا را مشاهده می‌کنیم، اظهارنظرهای مداخله‌جویانه و فریبکارانه و خلاف قوانین بین‌المللی در جریان این اغتشاشات بسیار زیاد است، از رئیس‌جمهور آمریکا، سخنگوی کاخ سفید، سناتورهای جمهوریخواه، وزیر خارجه کانادا، نخست‌وزیر انگلیس، وزیر خارجه فرانسه، وزیر خارجه ایتالیا، اعراب خلیج فارس به خصوص امارات و بحرین، همه موضع‌گیری‌های خصمانه داشته‌اند. وی اضافه کرد: می‌بینیم حتی در ادامه، سفیر کشور انگلیس به خود اجازه می‌دهد در یک تجمع غیرقانونی شرکت کند، بنابراین فکر می‌کنم فعالیت‌های وزارت خارجه در این خصوص قانع‌کننده و کافی نبوده است. نماینده کاشان در مجلس خطاب به وزیر امورخارجه تصریح کرد: با وجود اینکه واکنش‌های شما قابل تشکر و از جنس دیپلماسی و سیاسی است، البته این رویه لازم است، اما معتقدیم این کافی نیست، انتظار این است که وزیر خارجه اقدامات اساسی، کارشناسی و فنی انجام دهد.
انتخابانتخاب16 ساعت قبل
بارندگی‌ها در جنوب شرق کشورمان هم کشته داد و هم خسارات جدی بر جای گذشت، امدادرسانی نیروهای سپاه، ارتش و دستگاه‌های متولی ادامه دارد، روحانی هم از آغاز بازسازی ۱۴ هزار خانه خبر داده است. به دنبال پیام و تأکید رهبر معظم انقلاب، فرمانده کل سپاه پاسداران، رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس‌جمهور راهی مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان شدند تا ضمن تسریع در امدادرسانی برای جبران خسارات چاره‌اندیشی شود. آخرین اخبار از استان‌های سیل‌زده به ویژه سیستان و بلوچستان را در زیر می‌خوانید. وی ادامه داد: متأسفانه در باران اخیر مشکلاتی برای مردم جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌آمده، خانه‌ها را آب‌گرفته و راه‌های ارتباطی و مسیرهای رفت‌وآمدهای مردم دچار مشکل شده و اموال آن‌ها از بین رفته است. مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان ادامه داد: خسارت‌های واردشده در این بخش نیز در دست بررسی است.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که «باید خودمان را مردم تطبیق دهیم نه مردم را با خودمان» گفت: نباید مردم را اجنبی، نفوذی و خائن خطاب کنیم. به گزارش ایسنا، مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی از طرف آمریکا هستیم. وی با بیان اینکه «باید بررسی کنیم که آیا آن حرف‌هایی که سابقا پشت سر حاکمان می‌گفتیم را هم اکنون مردم پشت سر ما می‌گویند یا نه» تصریح کرد: خودمان را باید با مردم تطبیق دهیم نه مردم را با خودمان. مردم از نظر حضرت علی دو دسته‌اند یا بردار دینی تو هستند و یا در خلقت با تو برابرند. پزشکیان گفت: حضرت علی معتقد بود اگر گذشت می‌کنیم نباید پشیمان شویم و نباید با خشونت و خشم با مردم برخورد کنیم.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی سوال جواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر از محمدجواد ظریف در دستور کار قرار گرفت. ابطحی گفت: آقای ظریف در روز بررسی سوال بنده گفتید که با مقامات عالی جلسه دارید، انگار که ۲۹۰ نماینده مجلس عددی نیستند. در ادامه ابطحی خواستار به نمایش درآمدن تصاویری از اظهارات ظریف در جلسات بررسی برجام در کمیسیون مجلس شد. در پایان ابطحی اعلام کرد: از پاسخ‌های وزیر قانع نشده است و سوال را به رای نمایندگان گذاشت، نمایندگان مجلس با ۹۹ رای موافق، ۷۰ رای مخالف، ۷ رای ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاض در مجلس از پاسخ‌های ظریف قانع شدند. وکلای ملت در حالی از پاسخ ظریف قانع شدند که حدود یک ماه و نیم پیش، ظریف در جریان بررسی این سوال صحن مجلس را بدون پاسخ به نماینده سوال کننده ترک کرد.
ایرناایرنا17 ساعت قبل
دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ با اعلان خروج رسمی از برجام، ایران را متهم به عدم پایبندی به این توافق کرده و گفت ایران هرگز به برجام پایبند نبوده است. مطابق این بیانیه، جمهوری اسلامی ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی‌سازی، درصد غنی‌سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) مواجه نیست. این گام اعضای اروپایی برجام زمانی برداشته شد که برخی انتظار شنیدن خبری راجع به اجرای سازوکارهای مالی و تجاری اروپا را داشتند. هرچند سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان بر تبیین سیاست خارجی مشترک در مقابل جمهوری اسلامی ایران تاکید دارند اما مناسب است هیچ گونه ارتباطی به صورت جمعی بین آنها و جمهوری اسلامی ایران صورت نپذیرد. با فعال شدن مکانیسم ماشه، فرمان ختم برجام به طور مستقیم دست آمریکا می‌افتد.

به انتهای لیست رسیدید