رابرت اوبرایان

رابرت اوبرایان

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
برنان در اولاین سوال خود در این مصاحبه، با اشاره به تهدیدهای اخیر مقام‌‎های کره شمالی درباره احتمال از سرگیری برنامه‌های اتمی و موشکی این کشور پرسید: «کره شمالی اعلام کرده که یک آزمایش بسیار مهم انجام داده است. رئیس‌جمهور (باراک) اوباما به او گفت که کره شمالی خطرناک‌ترین مشکلی در جهان است که او با آن مواجه خواهد شد. با آزمایش جدید) در کره شمالی) و بیانیه نماینده آنها در سازمان ملل به نظر می‌رسد که دیپلماسی دیگر مرده است. اوبرایان: آزادی وانگ، پیش‌شرط مذاکرات مستقیم آمریکا با ایران نبودبرنان سوال کرد: «یک مبادله زندانیان با ایران انجام شد، موضوعی که خیلی مهم بود چرا که برای اولین بار بود که دولت ترامپ یک زندانی را از ایران (به آمریکا) برگردانده است. مجری سی‌بی‌‌اس از این مقام ارشد آمریکایی سوال کرد که آزادی ژیو وانگ پیش شرطی برای انجام مذاکرات مستقیم آمریکا و ایران بوده است؟ مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: «نه (پیش‌شرط) نبود.
فارسفارس3 روز قبل
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در یک مصاحبه ضمن ابراز امیدواری درباره امکان مذاکرات مستقیم واشنگتن و تهران گفت که آزادی «ژیو وانگ» از ایران، پیش شرط دولت دونالد ترامپ برای مذاکرات مستقیم نبوده است. برنان در اولاین سوال خود در این مصاحبه، با اشاره به تهدیدهای اخیر مقام‌‎های کره شمالی درباره احتمال از سرگیری برنامه‌های اتمی و موشکی این کشور پرسید: «کره شمالی اعلام کرده که یک آزمایش بسیار مهم انجام داده است. رئیس‌جمهور (باراک) اوباما به او گفت که کره شمالی خطرناک‌ترین مشکلی در جهان است که او با آن مواجه خواهد شد. مجری سی‌بی‌‌اس از این مقام ارشد آمریکایی سوال کرد که آزادی ژیو وانگ پیش شرطی برای انجام مذاکرات مستقیم آمریکا و ایران بوده است؟ مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: «نه (پیش‌شرط) نبود. ببینید ما یک کارزار فشار حداکثری علیه ایران داریم و فکر می‌کنم که این کارزار تاثیر داشته و تا حدی روی این آزادی (آزادی ژیو وانگ) اثر داشته است.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
مشاور امنیت ملی آمریکا از آمادگی کشورش برای مذاکره با ایران در راستای مبادله و بازگشت باقی زندانیان خبر داد. قدس آنلاین: به گزارش سی بی اس، «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا، با ابراز خوشحالی از آزادی ژیو وانگ گفت: بسیار خوشحال می‌شویم که همه بازداشتی‌ها برگردند و ما به تلاش‌ها برای مذاکره با ایران برای بازگشت همه زندانی‌ها ادامه می‌دهیم. رئیس‌جمهور ما پیشنهاد مذاکره بدون پیش‌شرط با ایرانی‌ها در مورد مسائل مختلف را مطرح کرده‌ است. «رابرت اوبرایان» در ادامه افزود: می‌خواهیم با آن‌ها گفت‌وگو کنیم. اما تحریم‌ها تا زمانی که ایران برنامه اتمی و اقدامات خود در منطقه را کنار نگذارد، متوقف نمی‌شود.
ایلناایلنا3 روز قبل
مشاور امنیت ملی آمریکا از آمادگی کشورش برای مذاکره با ایران در راستای بازگشت باقی زندانیان خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از سی بی اس، «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا، با ابراز خوشحالی از آزادی ژیو وانگ گفت: بسیار خوشحال می‌شویم که همه بازداشتی‌ها برگردند و ما به تلاش‌ها برای مذاکره با ایران برای بازگشت همه زندانی‌ها ادامه می‌دهیم. رئیس‌جمهور ما پیشنهاد مذاکره بدون پیش‌شرط با ایرانی‌ها در مورد مسائل مختلف را مطرح کرده‌ است. «رابرت اوبرایان» در ادامه افزود: می‌خواهیم با آن‌ها گفت‌وگو کنیم. اما تحریم‌ها تا زمانی که ایران برنامه اتمی و اقدامات خود در منطقه را کنار نگذارد، متوقف نمی‌شود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا، در مصاحبه با سی بی اس، با تاکید بر ادامه کارزار موسوم به «فشار حداکثری» بر ایران، عنوان داشت دولت ایالات متحده مایل به ادامه گفتگوها برای آزادی زندانیان آمریکایی در ایران است. روز شنبه ۱۶ آذرماه، ژیائو وانگ، زندانی آمریکایی در ایران، با مسعود سلیمانی، پژوهشگر در زمینه سلول‌های بنیادی و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس که در آمریکا در بازداشت بود، مبادله شد. رئیس‌جمهوری ایالات متحده از آزادی ژیائو وانگ در قبال مسعول سلیمانی استقبال کرد و گفت: «دیدید ما می‌توانیم با هم به توافق برسیم». مشاور ترامپ سپس افزود: مایل هستیم با آنها به گفتگو بنشینیم. اما تحریم‌ها و فشار حداکثری تا وقتی ایران برنامه اتمی و اقدامات خود در منطقه را کنار نگذارد، متوقف نمی‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
ایلنا به نقل از سی بی اس: «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا، با ابراز خوشحالی از آزادی ژیو وانگ گفت: بسیار خوشحال می‌شویم که همه بازداشتی‌ها برگردند و ما به تلاش‌ها برای مذاکره با ایران برای بازگشت همه زندانی‌ها ادامه می‌دهیم. وی در ادامه در مورد اینکه آیا می‌شود از مذاکرات برای آزادی زندانیان در راستای رسیدن به توافقی جامع استفاده کرد یا خیر گفت: امیدوارم چنین اتفاقی رخ دهد. رئیس‌جمهور ما پیشنهاد مذاکره بدون پیش‌شرط با ایرانی‌ها در مورد مسائل مختلف را مطرح کرده‌ است. «رابرت اوبرایان» در ادامه افزود: می‌خواهیم با آن‌ها گفت‌وگو کنیم. اما تحریم‌ها تا زمانی که ایران برنامه اتمی و اقدامات خود در منطقه را کنار نگذارد، متوقف نمی‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
اما گمانه‌زنی‌ها در مورد آزادی این محکوم امنیتی با تابعیت امریکایی و چینی، به چند ماه قبل باز می‌گشت. تلاش‌های پشت پرده برای آزادی بازداشت‌شدگان غیرقانونی ایرانی در خاک امریکا از مدت‌ها پیش آغاز شده ‌بود. سلیمانی بیش از ۱۴ ماه بود که بدون صدور کیفرخواست و بدون تفهیم اتهام مشخص، در امریکا در بازداشت موقت نگهداری می‌شد. از جمله این افراد دو شهروند دو تابعیتی ایرانی- امریکایی به نام‌های سیامک و باقر نمازی هستند. کارن وفاداری شهروند دیگر ایرانی- امریکایی است که در ایران به حبس محکوم شده است.
تابناکتابناک1 هفته قبل
بر این اساس، قیمت بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان شد. همچنین در این دوره «پرتقال محصول داخل»، «سیب درختی زرد» و «رب گوجه فرنگی» به ترتیب ۲۴٫۷ درصد، ۶٫۱ درصد و ۵٫۶ درصد کاهش قیمت داشته‌اند. همچنین گوشت گوسفندی و شیر پاستوریزه به ترتیب با ۵۹٫۷ و ۴۶٫۳ درصد در رتبه‌های بعد افزایش قیمت قرار داشتند. میانگین قیمت اوراق وام مسکنشنبه قیمت «تسه۹۶۱۰» ‌تغییر چندانی نداشت و در کانال ۳۹ هزار تومان باقی ماند. قیمت لوازم خانگی افزایش نیافته، اما رونق هم نیست!
ایسناایسنا1 هفته قبل
شاخص‌های بورسی با نگرانی از تحولات جنگ تجاری ریزش شدیدی را تجربه کردند. پاتریک او هیر، تحلیل‌گر سایت «بریفینگ» گفت: بازارها اندکی نسبت به آن چه در خصوص جنگ تجاری آمریکا و چین رخ داد نگران شده‌اند. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با ریزش ۰٫۸۷ درصدی در سطح ۳۸۲۸٫۶۷ واحد بسته شد. جان هرمان، مدیر بخش نرخ بهره در موسسه «میتسوبیشی سکیوریتیز» گفت: شاهد کاهش حجم تولیدات در سراسر جهان هستیم. همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۰٫۵۳ درصدی به ۱۴۶۳٫۹۸ دلار رسید.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
به رغم مخالفت شدید پکن، رئیس‌جمهور آمریکا قانون مصوب کنگره این کشور در حمایت از اعتراضات هنگ‌کنگ را امضا کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا به‌رغم مخالفت جدی پکن، قانون مصوب کنگره این کشور در حمایت از اعتراضات هنگ‌کنگ را تایید کرد. این در حالی‌ست که چین و آمریکا درصدد رسیدن به توافقی برای پایان دادن به اختلافات تجاری با یکدیگر هستند. «وانگ یی» وزیر خارجه چین بعد از شرکت در نشست وزرای خارجه عضو گروه ۲۰ به میزبانی شهر «ناگویا» در ژاپن تاکید کرده بود که «هنگ‌کنگ بخشی از چین باقی می‌ماند». برخی از معترضین نیز در تلاشند که هنگ‌کنگ را به‌طور کلی از چین جدا کنند، چیزی که وزیر خارجه چین در مورد آن هشدار داده است.
جام نیوزجام نیوز2 هفته قبل
این رویکرد ما است و در روزهای اخیر تغییر نکرده است.» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا این سخنان را در واکنش به درخواست «رابرت اوبرایان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید مطرح کرد که از برلین خواسته بود به کارزار فشار حداکثری علیه ایران بپیوندد. او برایان از آلمان خواسته بود برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره جهت گفت‌وگو بر سر برنامه هسته‌ای، فناوری موشکی و مسائل حقوق بشر «تحریم‌هایی جامع» علیه تهران وضع کند. واشنگتن بعد از خروج از برجام در راستای سیاستی موسوم به «فشار حداکثری» به اقداماتی تحریک‌آمیز مانند قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های اصطلاحا تروریستی، اعزم یک ناوگروه، چند بمب‌افکن بی‌-۵۲ و چند جنگنده اف-۲۲ به منطقه و تحریم وزیر خارجه ایران روی آورده است. کارشناسان و تحلیلگران مختلف در آمریکا از ترامپ به دلیل اثرگذار نبودن این سیاست انتقاد کرده‌اند. ترامپ مدعی بود با این سیاست می‌تواند ایران را پای میز مذاکره بیاورد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
افزایش امیدواری‌ها به حل و فصل مناقشات تجاری باعث تداوم روند صعودی شاخص‌های بورسی جهان شد. شان اولیور- مدیر بخش سرمایه گذاری در موسسه «ای ام پی کپیتال اینوستمنت» - گفت: بازارها به دنبال اتفاقات مهم‌تر و بزرگ‌تری در جریان جنگ تجاری هستند. جنگ تجاری اکنون به مهم‌ترین عامل تعیین مسیر بازارهای مالی تبدیل شده است و وقتی از دست ریسک‌های ژئوپلتیکی راحت شویم احتمالا شاهد یک روند صعودی قدرتمند خواهیم بود. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با افزایش ۰٫۱۶ درصدی در سطح ۳۸۸۴٫۵۱ واحد بسته شد. فکر نمی‌کنم در زمینه جنگ تجاری بین و آمریکا و چین نیز شاهد مذاکره‌ای جدی برای پایان دادن به این وضعیت تا انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا باشیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
در مادرید شاخص «ایبکس ۳۵» ۰٫۴۴ درصد بالا رفت و به ۹۲۵۴٫۷۰ واحد رسید. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با افزایش ۰٫۵۸ درصدی در سطح ۳۸۷۲٫۴۶ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص «اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰» بورس سیدنی با ۰٫۳۲ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۶۷۳۱٫۴۱ واحدی به کار خود خاتمه داد. جان هرمان، مدیر بخش نرخ بهره در موسسه «میتسوبیشی سکیوریتیز» گفت: شاهد کاهش حجم تولیدات در سراسر جهان هستیم. همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با کاهش ۰٫۲۴ درصدی به ۱۴۵۸٫۴۱ دلار رسید.
رکنارکنا2 هفته قبل
شاخص نرخ نفت امریکا پس از افت و خیز در فرآیند مذاکرات تجاری پکن و واشنگتن، هفته گذشته را بدون تغییر چندانی سپری کرده بود. مایک مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت «سی ام سی مارکتس» در این باره گفت: فضای بازار همچنان تحت تاثیر مذاکرات تجاری قرار دارد. اقدام چین در حمایت از مالکیت معنوی هم از فضا برای مذاکرات تجاری حمایت کرده است. بر اساس گزارش رویترز، با این حال هنوز نگرانی نسبت به این که پیشرفت مذاکرات تجاری تحت الشعاع رویدادهای هنگ کنگ قرار بگیرد، وجود دارد. نفت از اوایل اکتبر تحت تاثیر نشانه‌های پیشرفت مذاکرات امریکا و چین برای امضای یک توافق تجاری محدود، رو به رشد بوده اما قیمت‌ها با تغییر جو بازار مداوم نوسان داشته‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
اعتمادآنلاین| بهای معاملات آتی نفت برنت هفت سنت یا ۰٫۱۱ درصد افزایش پیدا کرد و به ۶۳ دلار و ۴۶ سنت در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا پس از افت و خیز در فرآیند مذاکرات تجاری پکن و واشنگتن، هفته گذشته را بدون تغییر چندانی سپری کرده بود. مایک مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت «سی ام سی مارکتس» در این باره گفت: فضای بازار همچنان تحت تاثیر مذاکرات تجاری قرار دارد. اقدام چین در حمایت از مالکیت معنوی هم از فضا برای مذاکرات تجاری حمایت کرده است. با این همه به نظر می‌رسد برای سرمایه گذاران نفت خوش بین ماندن به دلیل طولانی شدن روند مذاکرات دشوار است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 هفته قبل
قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نشانه‌های مثبت از توافق تجاری میان آمریکا و چین افزایش پیدا کرد. قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نشانه‌های مثبت از توافق تجاری میان آمریکا و چین افزایش پیدا کرد. بهای معاملات آتی نفت برنت هفت سنت یا ۰٫۱۱ درصد افزایش پیدا کرد و به ۶۳ دلار و ۴۶ سنت در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا پس از افت و خیز در فرآیند مذاکرات تجاری پکن و واشنگتن، هفته گذشته را بدون تغییر چندانی سپری کرده بود. بر اساس گزارش رویترز، با این حال هنوز نگرانی نسبت به این که پیشرفت مذاکرات تجاری تحت الشعاع رویدادهای هنگ کنگ قرار بگیرد، وجود دارد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نشانه‌های مثبت از توافق تجاری میان آمریکا و چین افزایش پیدا کرد. به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت هفت سنت یا ۰٫۱۱ درصد افزایش پیدا کرد و به ۶۳ دلار و ۴۶ سنت در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا پس از افت و خیز در فرآیند مذاکرات تجاری پکن و واشنگتن، هفته گذشته را بدون تغییر چندانی سپری کرده بود. بر اساس گزارش رویترز، با این حال هنوز نگرانی نسبت به این که پیشرفت مذاکرات تجاری تحت الشعاع رویدادهای هنگ کنگ قرار بگیرد، وجود دارد. با این همه به نظر می‌رسد برای سرمایه گذاران نفت خوش بین ماندن به دلیل طولانی شدن روند مذاکرات دشوار است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که مسئله پذیرش عضویت اوکراین در جمع کشورهای عضو ناتو فعلا در دستورکار این سازمان قرار ندارد، چرا که غرب نمی‌خواهد روابطش با روسیه تیره شود. اوبرایان شب گذشته در نشستی درباره امنیت بین المللی این مسئله را بیان کرد. دیدگاه ناتو مبتنی بر این است که تا جای ممکن، مانع از بروز جنگ با روسیه شود.» پیش از این، «استیون کوئن» استاد افتخاری دانشگاه پریستون آمریکا گفته بود که تمایل مقامات اوکراینی برای پیوستن به ناتو منجر به بحران در این کشور و مناقشه دونباس شده است. به گفته وی، عضویت کی‌یف در ناتو می‌تواند باعث یک جنگ واقعی با روسیه شود. کوئن همچنین از دولت آمریکا خواسته بود تا از ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین جدا خودداری کند، چرا که این اقدام کمکی به حل و فصل اوضاع در این کشور نخواهد کرد.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا روز شنبه تأکید کرد که آمریکا چشمانش را بر روی تحولات در هنگ‌کنگ نمی‌بندد. به نوشته پایگاه خبری «اسپوتنیک»، وی گفت: «آمریکا به مرحله نخست توافق تجاری با چین بسیار نزدیک بوده و واشنگتن خواستار توافق تجاری با چین است، اما چشمانش را بر روی هنگ‌کنگ نمی‌بندد.» مشاور امنیت ملی آمریکا اضافه کرد که واشنگتن خواستار پیشبرد انتخابات در هنگ‌کنگ بدون خشونت بوده و امیدوار است که سرکوب دیگری همانند «میدان تیان‌آنمن» در هنگ‌کنگ روی ندهد. این منطقه از لحاظ نظام سیاسی در امور داخلی مستقل است و صرفا در سیاست‌های کلان نظامی و امنیتی از پکن پیروی می‌کند. این منطقه از پنج ماه پیش درگیر بحرانی است که با اعتراض به قانون استرداد مجرمین به خاک اصلی چین آغاز شد. بر اساس آن هنگ‌کنگ می‌توانست برخی مجرمین را برای ادامه محاکمه یا اجرای مجازات، به سرزمین اصلی چین بفرستد.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «رابرت اوبرایان»، مشاور امنیت ملی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که واشنگتن به دستیابی به یک توافق تجاری با چین تا پایان امسال بسیار نزدیک شده است. این مقام آمریکایی در عین حال تاکید کرده که واشنگتن با وجود توافق تجاری احتمالی با چین، اما چشم خود را برتحولات هنگ کنگ نخواهد بست. مشاور امنیت ملی ترامپ گفته است که آمریکا حتی باوجود توافق تجاری احتمالی با چین، اما همچنان نگران تحولات هنگ کنگ، دریای چین جنوبی و دیگر مناطق است. اوبرایان در اظهارات خود خواستار آن شده تا انتخابات در هنگ کنگ بدون خشونت برگزار شود. روز گذشته نیز دونالد ترامپ در اظهاراتی اعلام کرده بود که به توافق تجاری با چین نزدیک شده، اگرچه جزئیات بیشتری از این توافق احتمالی هنوز منشتر نشده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا که بیش از دو ماه هیچ پیامی را در توئیتر منتشر نکرده بود، روز جمعه در پیامی توئیتری اعلام کرد که دلیل غیبت طولانی‌اش در توئیتر این بوده است که دولت آمریکا از زمان استعفای اجباری او در روز ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور) اجازه نداده است که وی به حساب کاربری رسمی خود در توئیتر دسترسی داشته باشد. جان بولتون بعد از ظهر جمعه به وقت محلی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «از روزی که از سمت خود به عنوان مشاور امنیت ملی استعفا کردم، کاخ سفید از بازگرداندن دسترسی من به حساب کاربری شخصی‌ام در توئیتر امتناع کرد. آنها می‌ترسیدند که من چه چیزهایی را بگویم؟ برای آنها شایعه کردند که من پنهان شده‌ام، متأسفام که ناامیدتان می‌کنم!» جان بولتون که از دهه ۱۹۸۰ میلادی با سمت‌های مختلفی معاون دادستان کل آمریکا، دستیار وزیر خارجه در امور سازمان‌های بین‌المللی، معاون وزیر خارجه در امور تسلیحات و امنیت بین‌المللی و سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، در سه دولت‌ جمهوری‌خواه آمریکا (دولت‌های ریگان، بوش پدر، بوش پسر) حضور داشته، نقش مهمی در تصمیم‌گیری برای حمله نظامی آمریکا به عراق و اففانستان ایفا کرده و همواره از وی به عنوان یکی از سیاستمداران جنگ‌طلب واشنگتن یاد می‌شود. وی که از آوریل ۲۰۱۸ (فروردین ۹۷) در کابینه دونالد ترامپ به‌عنوان مشاور امنیت ملی مشغول فعالیت شده بود، در سپتامبر سال جاری میلادی (شهریور ۹۸) به دلیل اختلاف نظر با دونالد ترامپ از سمت خود برکنار شد و جای خود را به «رابرت اوبرایان» داد. انتهای پیام/.
فارسفارس3 هفته قبل
وزیر دفاع آمریکا در هانوی با متهم کردن چین به قلدری برای کشورهای همسایه‌اش، از واگذاری یک کشتی گشت‌زنی آمریکایی به گارد ساحلی ویتنام خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا، روز چهارشنبه در سفر به «هانوی»، وعده داد جهت تقویت گشت‌زنی گارد ساحلی ویتنام در دریای جنوبی چین، یک فروند کشتی جنگی به این کشور ارسال خواهد کرد. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، اسپر در سخنرانی خود در جمع مقامات ویتنامی، ضمن اعلام واگذاری یک کشتی گشت‌زنی آمریکایی به این کشور، چین را به «قلدری» برای همسایگان متهم کرد. دو سال پیش نیز گارد ساحلی آمریکا یک کشتی رده «همیلتون» را به ویتنام ارسال کرده بود. ویتنام بیش‌ از سایر همسایگان دریای جنوبی چین، با پکن بر سر مرز بندی این منطقه، دچار منازعه است.
فراروفرارو4 هفته قبل
ترامپ در حالی روز چهارشنبه میزبان رئیس جمهوری ترکیه است که اولین جلسه رسمی استیضاح وی در ماجرای اوکراین گیت آغاز شده است. به گزارش شبکه سی ان بی سی، وی در دیدار اولیه خود با اردوغان با اشاره به برگزاری جلسه استیضاح خویش گفت: من اینقدر سرم شلوغ است که نمی‌توانم این مراسم را مشاهده کنم. رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به قربانیان غیرنظامی در خاورمیانه گفت: من و اردوغان از روز‌های اولیه دارای روابط دوستانه خوبی بوده‌ایم و این روابط دوستانه یکطرفه نیست. اوبرایان افزود: ما به رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به وضوح گفتیم که در حوزه ناتو هیچ جایی برای سامانه موشکی اس ۴۰۰ و یا هر گونه سلاح‌های قابل توجه روسیه وجود ندارد. اردوغان چندی پیش خرید سامانه «اس ۴۰۰» روسی را ضرورتی برای صلح منطقه دانست و اعلام کرد که فرآیند نصب آن در ماه آوریل (فروردین ۹۹) تکمیل می‌شود.

:: کاملی اردوغان به آمریکا می‌رود

صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، «رابرت اوبرایان» مشاور رئیس جمهوری آمریکا در مسائل امنیت ملی اعلام کرد که ایالات متحده قصد ندارد تا ابد از دولت اوکراین در قالب تحویل تسلیحات نظامی پرنده به این کشور حمایت کند. اوبرایان در پاسخ به این سئوال که آیا دولت ایالات متحده به ارائه کمک‌های نظامی خود به اوکراین، حتی پس از تحقق شروط فوق‌الذکر، ادامه خواهد داد، گفت: «من نمی‌ توانم بگویم که حمایت نظامی ما از دولت اوکراین تا ابد ادامه خواهد داشت. در حال حاضر و با توج به شرایط ما برای دفاع از اوکراین تسلیحات نظامی پرنده در اختیار ارتش این کشور قرار می‌دهیم. ولی شرایط ممکن است تغییر کند.» لازم به یادآوری است که در پیش نویس بودجه فدرال دولت آمریکا، هزینه‌هایی برای تقویت امنیت اوکراین (به میزان ۲۵۰ میلیون دلار) اختصاص یافته است. در صورت افزایش هزینه‌های دفاعی به میزان ۵ دصد، این پیش‌نویس کاهش بودجه تمامی آژانس‌های فدرال و کاهش هزینه‌های برنامه‌های اجتماعی را در نظر گرفته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رابرت اوبرایان گفت: اگر ترکیه از دست موشک‌های اس ۴۰۰ خلاص نشود، در این صورت کنگره از طریق قانون کاتسا که از حمایت نمایندگان دو حزب برخوردار است قوانین تحریم ترکیه را تصویب خواهد کرد و آنکارا عواقب این تحریم‌ها را احساس خواهد کرد. براساس قانون کاتسا آمریکا مصوب سال ۲۰۱۷، واشنگتن به اعمال تحریم‌ها علیه هر کشوری که تبادلات نظامی چشمگیری با دشمنان آمریکا از جمله روسیه دارد، ملزم می‌شود. مشاور امنیت ملی آمریکا تاکید کرد، دونالد ترامپ نیز قرار است در سفر آتی اردوغان به واشنگتن به طور صریح با وی در مورد تهدیدات موشک‌های اس ۴۰۰ صحبت کند. اردوغان چندی پیش خرید سامانه اس ۴۰۰ روسی را ضرورتی برای صلح منطقه دانست و اعلام کرد که فرآیند نصب آن در ماه آوریل (فروردین ۹۹) تکمیل می‌شود. وی درباره سامانه پدافند هوایی اس ۴۰۰ اظهار کرد: این اقدام برای صلح منطقه ضروری بود.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
واشنگتن تهدید کرد در صورتی که آنکارا از سامانه روسی اس-۴۰۰ دست نکشد، با تحریم‌های آمریکا مواجه خواهد شد. به گزارش اسپوتنیک، آمریکا تهدید کرد در صورتی که ترکیه از سامانه موشکی اس-۴۰۰ روسیه صرف نظر نکند، با تحریم‌های واشنگتن مواجه خواهد شد. بر اساس این گزارش، «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد در صورتی که ترکیه سامانه موشکی اس-۴۰۰ روسیه را کنار نگذارد، کنگره آماده تنبیه اقتصادی آنکارا است. اوبرایان گفت: ما کاملا واضح به رئیس جمهور اردوغان گفتیم که برای اس ۴۰۰ یا دیگر تسلیحات روسی هیچ جایی در ناتو نیست و رئیس جمهور ترامپ این موضوع را در سفر اردوغان به واشنگتن‏، به وی اعلام خواهد کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
در دنیای نوین امروز که هر کسب و کار و فعالیتی قدم به سوی آنلاین شدن و فعالیت در بستر وب گذاشته است، بازار استارت آپ‌های ارائه دهنده خدمات منزل از جمله، نظافت منزل، حمل بار و اثاث، تعمیر تاسیسات و … بسیار گرم شده است. استارت آپ‌های متعددی در این حوزه در حال فعالیت می‌باشند اما اینکه بتوانیم یک شرکت خوب در حوزه ارائه خدمات بیابیم، که کار درست بوده و بتواند تمام نیاز‌های ما را برطرف سازد بسیار سخت است. شرکتی که بتواند، نیروی مجرب و کاربلد برای مشتریان خود ارسال نماید تک و توک‌ در بین این استارت آپ‌ها دیده می‌شود و امروز میخواهیم یکی از این شرکت‌ها را که به صورت اختصاصی در شهر تهران فعالیت می‌کند به شما معرفی کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
«رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه گفت که کنگره آماده تحریم اقتصادی ترکیه است، مگر آنکه آنکارا سامانه دفاع موشکی «اس‌-۴۰۰» روسیه را رها کند. اوبرایان که با شبکه خبری «سی‌بی‌اس» مصاحبه می‌کرد، گفت: «اگر ترکیه از اس‌-۴۰۰ خلاص نشود در این صورت احتمالا بر اساس قانون «کاتسا» و با حمایت هر دو حزب آمریکا، تحریم‌هایی در کنگره علیه این کشور تصویب شود و ترکیه پیامدهای این تحریم‌ها را احساس خواهد کرد.» وی در ادامه این مصاحبه گفت: «ما صراحتا به [رجب طیب] اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفته‌ایم که هیچ جایی برای اس‌-۴۰۰ روسیه یا خرید چشمگیر تسلیحات روسی برای اعضای ناتو وجود ندارد و [دونالد] ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز زمانی که اردوغان به واشنگتن برسد به صورت شفاف این موضوع را خواهد گفت.» این در حالی است که روسیه اوایل ماه جاری میلادی انتقال تمامی بخش‌های سامانه دفاع موشکی اس‌-۴۰۰ به ترکیه را تکمیل کرده و «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه نیز خبر داده که این سامانه تا بهار آینده آماده راه اندازی می‌شود. مسکو و آنکارا در سپتامبر ۲۰۱۷ قراردادی درباره تامین سامانه دفاع موشکی اس‌-۴۰۰ با ترکیه امضا کردند. روسیه نخستین محموله از بخش‌های این سامانه موشکی را در اواخر ماه جولای تامین کرد و دومین بخش از تجهیزات این سامانه دفاع موشکی در ماه سپتامبر تامین شد. «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه احتمال خرید سامانه‌های اس‌-۴۰۰ بیشتر دیگر از روسیه در صورت نیاز را رد نکرده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
خبرگزاری رویترز در گزارشی مفصل به ابعاد مختلف مذاکرات کشورهای آسیایی برای شکل دادن بزرگ‌ترین توافق تجاری جهان پرداخت و نوشت: انتظار می‌رفت در این توافق که با عنوان «شراکت اقتصادی جامع منطقه‌ای» از سوی چینی‌ها ارائه شده است، حداقل شاهد توافق موقت بین ۱۶ کشور آسیایی در این زمینه باشیم. مذاکرات کشورهای آسیایی برای شکل دادن بزرگ‌ترین توافق تجاری جهان روز گذشته نیز به شکل سازنده‌ای در تایلند ادامه داشت. به گزارش تجارت‌نیوز، خبرگزاری رویترز در گزارشی مفصل به ابعاد مختلف مذاکرات کشورهای آسیایی برای شکل دادن بزرگ‌ترین توافق تجاری جهان پرداخت و نوشت: انتظار می‌رفت در این توافق که با عنوان «شراکت اقتصادی جامع منطقه‌ای» از سوی چینی‌ها ارائه شده است، حداقل شاهد توافق موقت بین ۱۶ کشور آسیایی در این زمینه باشیم. این توافق قرار است شامل ۱۰ کشور عضو آسه‌آن، به همراه چین، ژاپن، کره جنوبی، هند، استرالیا و نیوزیلند باشد. ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا در یک نشست تجاری در حاشیه این نشست اعلام کرد که دولت ترامپ بی‌نهایت به این منطقه متعهد است.

به انتهای لیست رسیدید