رادیو و تلویزیون

رادیو و تلویزیون

همشهریهمشهری5 ساعت قبل
فشارهای اجتماعی هیچ راه فراری ندارد و تنها باعث می‌شود تا حاکمیت اعم از دولت و غیر دولت مجبور شود هزینه‌های بیشتری را بر ملت تحمیل کند. آقای روحانی از یک چیز درس نگرفت و آن نوع مواجهه رقبای دولت اصلاحات و عکس‌العمل دولت و رئیس‌جمهور وقت نسبت به تخریب‌های تندروها بود. هرچه آقای روحانی در برابر تندروها کوتاه بیاید آنها دست بالاتر را خواهند گرفت و تخریب‌ها را ادامه می‌دهند. در هرگونه گشایش بین‌المللی چون اصولگرایان معتدل نیز همراه با دولت هستند، بنابراین محور تخریب دولت، جبهه پایداری خواهد بود و مروجان فرهنگی آن نیز همچون آقای پناهیان خواهند بود. آقای روحانی باید کلام و مواضع خود را متناسب با شناخت چنین منتقدانی تنظیم کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
تارنمای یونانی زبان (پرونیوز) روز یکشنبه نوشت: حدود۲۰۰۰ نفر از اعضای گروههای تروریستی که در سوریه می‌جنگیدند، وارد خاک یونان شده‌اند تا به کشورهای دیگر اروپایی بروند. پرو نیوز نوشت: ورود این افراد به یونان باعث نگرانی شدید مقامات این کشور و دیگر کشورهای اروپایی شده است، زیرا تعدادی ازاین افراد شهروندان کشورهای اروپایی بوده و براحتی می‌توانند به این کشورها رفت و آمد کنند. در همین حال شبکه رادیو و تلویزیون دولتی (ارت ۱) یونان، گزارش داد: طی ۹ ماه گذشته تعداد ۴۱ هزار پناهجو از کشورهای مختلف و جنگ زده وارد خاک یونان شده‌اند. بیشترین تعداد پناهجویان بعد از افغانستانی‌ها، به پناهجویان سوری تعلق دارد که بعد از حمله نیروهای سوریه در ادلب به مقر تروریست‌ها راهی ترکیه و یونان شده‌اند. این شبکه رادیو و تلویزیونی درادامه افزود: طی ۲۰ روز گذشته، تعداد ۴ هزار و ۳۰۰پناهجو نیز وارد جزایر متعلق به یونان شده‌اند و در حال حاضر جمعیت پناهجویان در تعدادی از جزایر یونان از جمعیت بومی این جزایر فراتر رفته است.
برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: «محمدحسین رنجبران» در خصوص صدور بیانیه اخیر دولت و اعتراض به رسانه ملی در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس گفت: حمله به دولت و الفاظ این چنینی را قبول ندارم، رسانه به اقتضای زمان و فراخور موضوع باید به مباحث ورود و کنکاش کند و به روشنگری ابعاد مختلف ماجرا بپردازد. وی ادامه داد: اینکه برخی افراد در جریانات مختلف سیاسی همزمان به صداوسیما هجمه می‌کنند و آن را به رفتار جناحی متهم می‌کنند خود تضاد جالبی است و حکایت از آن دارد که رسانه مستقل به ماموریتش می‌پردازد و مردم در آن جریان غالب هستند. رنجبران گفت: قطعا ورود به برخی مباحث مهم روز و مورد سوال مردم و روشنگری درخصوص آن خوشایند برخی نیست اما سازمان صداوسیما تنها منافع ملت را در نظر می‌گیرد و تسلیم فشارها و سهم خواهی‌ها نخواهد شد. وی با بیان اینکه صداوسیما یک سازمان فرا قوه‌ای و فراجناحی است، افزود: برخی با وارد کردن فشار و بسیج رسانه‌های هم‌سوی خود قصد امتیازگیری دارند و می‌خواهند رسانه ملی دربست در اختیارشان باشد که این به مصلحت کشور نیست و تجربه نیز نشان داده با نزدیک شدن به انتخابات باید منتظر بی‌انصافی‌ها و هجمه‌های بیشتر به رسانه باشیم. وی خاطرنشان کرد: وجود ۸۰ درصد مخاطبان تلویزیون طبق نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما با سابقه بیش از نیم قرن گواه خوبی از دستاوردها و تلاش خانواده بزرگ صداوسیما در همراهی با مردم به عنوان سرمایه اصلی این رسانه است.
ایسناایسنا1 روز قبل
از این رو او گفته هر آنچه می‌تواند انجام می‌دهد تا مانع از تلاش نتانیاهو برای برگزاری انتخابات سوم در اسرائیل شود. به موازات این امر در سایه گسترش دایره مقاومت در منطقه، تجاوزات رژیم صهیونیستی نمی‌تواند بی‌عواقب باشد. با این اوصاف نتانیاهو این روزها که در دو جبهه، اسرائیل را آسیب‌پذیرتر کرده با شرمساری از شعار انتخاباتی‌اش یعنی امنیت صحبت می‌کند. شرایط منطقه‌ای شانس نتانیاهو را یکی پس از دیگری کم‌رنگ‌تر می‌کنند و او را در وضعیت بدتری قرار می‌دهند. اینجاست که لیبرمن و رقیب سرسخت نتانیاهو یعنی بنی گانتس نقش‌شان پررنگ می‌شود و از منظر رسانه‌های رژیم صهیونیستی بدترین سناریو برای نتانیاهو ائتلاف گانتس با لیبرمن برای تشکل دولت ائتلافی است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
همچنین، «ستایش» دوشنبه شب، به دلیل پخش مسابقه پرسپولیس تهران و صنعت نفت آبادان در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر فوتبال نمایش داده نمی‌شود. مدیر گروه علوم قرآنی شبکه قرآن و معارف سیما منصوب شدجواد شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با صدور حکمی، سید محمدرضا قاسم تبار را به سمت مدیر گروه علوم قرآنی این شبکه منصوب کرد. امید است با تعامل سازنده و موثر با واحدهای مختلف شبکه، همه نهادها و مراکز مرتبط خارج از سازمان در تحقق وظایف محوله موفق باشید. «کتاب‌باز» به تهیه‌کنندگی محمدرضا رضاییان و اجرای سروش صحت، شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ از شبکه نسیم پخش می‌شود. سه انتصاب جدید در شبکه هفت سیمابا حکم مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه هفت سیما صمد پورنصاری مدیر پخش شبکه هفت سیما، حمید حامدی مدیر طرح و برنامه شبکه و سعید معدن کن مدیرگروه آموزش‌های رسمی این شبکه شدند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
ماجرا این است: از اواخر دهه۴۰ تعدادی کارگردان جوان وارد عرصه شدند که فیلم‌هایشان با آنچه فیلمفارسی نامیده می‌شد متفاوت بود. دسته دوم که قیصر پیشقراولش بود از دل سینمای جریان اصلی (فیلمفارسی) بیرون آمده بود و به باز تعریف الگوهای سینمای تجارتی آن دوران می‌پرداخت. کیمیایی جوان، قهرمانی تلخ‌اندیش و معترض را جایگزین قهرمان خوش‌خنده و خندان و جوانمرد سینمای فارسی کرد و از دل سینمای فارسی، آنتی‌تز فیلمفارسی را ارائه داد و با اقبال مردمی و استقبال جامعه روشنفکری بازی را برد. برخی از آنها الگوهای سینمای عامه‌پسند را کمی تغییر داده‌اند یا در سبک و نگرش متحول ساخته‌اند بی‌آنکه ضدیتی با فیلمفارسی داشته باشند ولی در یک رویکرد کلی موج نو را می‌توان آنتی‌فیلمفارسی نامید. فراموش نکنیم که موفقیت تجاری در آن سال‌ها به قیصر محدود نمی‌شود فیلمفارسی هم فروشش بیشتر می‌شود (یک اتفاق ساده، احمد طالبی‌نژاد، مؤسسه فرهنگی هنری شیدا، بهار ۱۳۷۳)
فارسفارس1 روز قبل
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی از سازماندهی و رفع موانع توسعه کتاب دیجیتال در کشور به دلیل رشد و توسعه بازار آن و اهمیت بررسی وضعیت کسب و کار این صنعت خبر داد. وی با بیان این که یکی از این حوزه‌ها کتاب دیجیتال است، تصریح کرد: در سال‌های اخیر فروش کتاب الکترونیکی در دنیا به طور چشمگیری افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۸ بازار جهانی کتاب، ۱۳ هزار میلیون دلار فروش کتاب دیجیتال را ثبت کرد. در ایران نیز در سال­های اخیر بازار تولید و عرضه کتاب دیجیتال رشد قابل توجهی داشته است به طوریکه در عرض یک سال اخیر (سال ۱۳۹۷) رشد ۳۰۰ درصدی بازار کتاب دیجیتال را شاهد بوده­ایم. وی افزود: البته با توجه به خلاء­های قانونی و نظارتی در حوزه کتاب دیجیتال، نقض مالکیت معنوی آثار در فضای مجازی به نحو گسترده­تری رخ می­دهد.
مهرمهر1 روز قبل
این گزارشها با محتوای غنی و عکس‌های جذاب، صحنه کار و تولید اقوام مختلف شین جیانگ را نشان داده و داستان آن‌ها را در امر فقرزدایی و درآمدزایی روایت می‌کنند. همچنین گزارشهایی درباره جاذبه‌های گردشگری شین جیانگ و اقدامات توسعه صنعت گردشگری این منطقه بوده و ایده توسعه سبز به ابتکار دولت چین را معرفی کردند. برای نمونه، آنان مراکز آموزش مهارت حرفه‌ای شین جیانگ که با هدف جلوگیری از افراط‎گرایی تأسیس شده را اردوگاه بازپروری توصیف می‎کنند و دولت چین را به سرکوب متهم کرده‎اند اما در حقیقت بر اساس قانون مسلمانان شین جیانگ در اعتقادات دینی خود آزاد هستند. در شین جیانگ ۲۴ هزار و ۴۰۰ باب مسجد وجود دارد و ۲۹ هزار معلم مذهبی در حال فعالیت هستند. سه سال است که هیچ حادثه تروریستی و خشونت باری در شین جیانگ رخ نداده است.
مهرمهر1 روز قبل
در سال ۲۰۱۸ بازار جهانی کتاب، ۱۳ هزار میلیون دلار فروش کتاب دیجیتال را ثبت کرد. در ایران نیز در سال­های اخیر بازار تولید و عرضه کتاب دیجیتال رشد قابل توجهی داشته است به طوریکه در عرض یک سال اخیر (سال ۱۳۹۷) رشد ۳۰۰ درصدی بازار کتاب دیجیتال را شاهد بوده‌­ایم. وی افزود: براساس آمار مؤسسه خانه کتاب ایران، طی ۳۰ سال اخیر حدود ۱ میلیون و ۳۲۰ هزار عنوان کتاب کاغذی چاپ شده است. خوراکیان با اشاره به این که متوسط ضریب نفوذ کتاب دیجیتال در جهان ۱۳ درصد است، اما این آمار در ایران کمتر از یک درصد برآورد شده است، گفت: کتاب دیجیتال مزیت‌های منحصر به فردی دارد که براساس آن اولویت توسعه آن ضروری است. وی افزود: البته با توجه به خلاء­های قانونی و نظارتی در حوزه کتاب دیجیتال، نقض مالکیت معنوی آثار در فضای مجازی به نحو گسترده‌­تری رخ می­‌دهد.

به بهانه اولین سالگرد حسین عرفانی| سفارش شده‌هایی که نمی‌توانند جایگزین بهترین‌ها شوند

4+
تسنیمتسنیم1 روز قبل
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: علی عسکری در سفر به بلاروس با رئیس رادیو تلویزیون این کشور دیدار و درباره گسترش تعاملات رادیوتلویزیونی گفت‌وگو کرد. علی عسکری در پایان از رئیس رادیو تلویزیون بلاروس و معاون فنی وی دعوت کرد تا در اجلاس فنی صداوسیما حضور یابند. رادیو وتلویزیون در ایران، حرفه‌ای و توانمند استایوان آریستون رئیس رادیو تلویزیون بلاروس نیز در این دیدار ضمن خوشامدگویی به رئیس رسانه ملی، اظهار امیدواری کرد که این ملاقات و امضای یادداشت تفاهم، باعث گسترش روابط رسانه‌ای دو کشور شود. رئیس رادیو تلویزیون بلاروس تصریح کرد: می‌دانیم که رادیو و تلویزیون در ایران، یک صنعت بسیار بزرگ حرفه‌ای و توانمند است و دوست داریم ضمن آشنایی بیش‌تر، از قابلیت‌ها و توانمندی‌های شما بهره ببریم. در پایان این ملاقات یادداشت تفاهم رادیو تلویزیونی بین دو کشور امضا شد و رئیس سازمان صدا و سیما از رادیو تلویزیون بلاروس بازدید کرد.

رسانه ملی در جمع برترین‌های نمایشگاه «آی بی سی»

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
محققان رسانه ملی در ادامه فعالیت‌های نوآورانه در عرصه‌ به کارگیری علم و فناوری و معرفی دانش بومی در مرزهای جهانی، بخشی از توانمندیهای مهندسان جوان کشورمان را در نمایشگاه IBC ۲۰۱۹ عرضه کردند. مسئولان غرفه رسانه ملی در این نمایشگاه اعلام کردند: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دستاوردها و طرحهای عرضه شده در این نمایشگاه می‌توانند به پایگاه اینترنتی به نشانی rd. irib. ir/IBC۲۰۱۹ مراجعه کنند. این مدیر نمایشگاه آی بی سی با بیان اینکه در نمایشگاه امسال از حدود ۱۳۰ کشور، بازدید کننده داریم و یکصد کشور نیز در این نمایشگاه غرفه دارند. این مدیر نمایشگاه بین المللی فناوری رسانه درباره مهمترین محصولات نواورانه در این نمایشگاه گفت:: اکنون برای تولید فیلم، دیگر نیازی به استودیو‌ها نیست و می‌توان همه صحنه‌های یک فیلم را در ابر (Cloud) تولید کرد. اکنون کشور‌های انگلیس، آمریکا، ایتالیا، فرانسه و آلمان، به ترتیب بیش‌ترین شرکت کننده را در این نمایشگاه دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
وی افزود: ما در بخش‌های مربوط به تجهیزات فنی رسانه به خودکفایی رسیده‌ایم و این تجهیزات هم‌اکنون با بالاترین سطح استانداردها در سازمان صداوسیما تولید می‌شود. علی عسکری در ادامه با اشاره به فعالیت‌های خبری و رسانه‌ای خبرگزاری ایران پرس، از آمادگی همکاری این خبرگزاری با رادیو وتلویزیون بلاروس خبر داد. علی عسکری در پایان از رئیس رادیو تلویزیون بلاروس و معاون فنی وی دعوت کرد تا در اجلاس فنی صداوسیما حضور یابند. رئیس رادیو تلویزیون بلاروس تصریح کرد: می‌دانیم که رادیو و تلویزیون در ایران، یک صنعت بسیار بزرگ حرفه‌ای و توانمند است و دوست داریم ضمن آشنایی بیش‌تر، از قابلیت‌ها و توانمندی‌های شما بهره ببریم. در پایان این ملاقات یادداشت تفاهم رادیو تلویزیونی بین دو کشور امضا شد و رئیس سازمان صدا و سیما از رادیو تلویزیون بلاروس بازدید کرد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی افزود: ما در بخش‌های مربوط به تجهیزات فنی رسانه به خودکفایی رسیده‌ایم و این تجهیزات هم‌اکنون با بالاترین سطح استانداردها در سازمان صداوسیما تولید می‌شود. علی عسکری در پایان از رئیس رادیو تلویزیون بلاروس و معاون فنی وی دعوت کرد تا در اجلاس فنی صداوسیما حضور یابند. رادیو وتلویزیون در ایران، حرفه‌ای و توانمند استایوان آریستون رئیس رادیو تلویزیون بلاروس نیز در این دیدار ضمن خوشامدگویی به رئیس رسانه ملی، اظهار امیدواری کرد که این ملاقات و امضای یادداشت تفاهم، باعث گسترش روابط رسانه‌‌ای دو کشور شود. رئیس رادیو تلویزیون بلاروس تصریح کرد: می‌دانیم که رادیو و تلویزیون در ایران، یک صنعت بسیار بزرگ حرفه‌ای و توانمند است و دوست داریم ضمن آشنایی بیش‌تر، از قابلیت‌ها و توانمندی‌های شما بهره ببریم. در پایان این ملاقات یادداشت تفاهم رادیو تلویزیونی بین دو کشور امضا شد و رئیس سازمان صدا و سیما از رادیو تلویزیون بلاروس بازدید کرد.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
حجت‌الاسلام احمد مروی گفت: اگر بگذاریم آقازاده‌ها آزاد باشند و به بیت‌المال دست‌درازی کنند، گرفتار اشرافیت خواهیم شد و عاشورا تکرار می‌شود. تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: اگر ما هم همین وضع را داشته باشیم، آقازاده‌ها آزاد باشند و به بیت‌المال دست درازی کنند، گرفتار اشرافیت خواهیم شد و امر به معروف و نهی از منکر باید ناظر به این خطرات عمده باشد. وی ابراز کرد: دغدغه‎ها، نگرانی و هشدارهای رهبر معظم برای این است که جامعه گرفتار اشرافیت نشود، که اگر گرفتار اشرافیت شدیم، عاشوراها تکرار می‌شود. تولیت آستان قدس رضوی در انتها اظهار کرد: هر کاری در مجموعه آستان قدس رضوی انجام می‌شود، اگر مطابق با معارف، حکمت، ادب و ادبیات رضوی نباشد، قابل قبول و قابل تحمل نیست. در آستان قدس رضوی امر به معروف و نهی از منکر را باید از خودمان و از خود بنده شروع کنیم و با امر به معروف و نهی از منکر به من کمک کنید.
ایسناایسنا3 روز قبل
نعیمی تاکید کرد: بعد از آن‌که سینما مورد استقبال مردم بندرعباس قرار گرفت، سینما شهرزاد به‌عنوان اولین سینما مجهز و رسمی بندرعباس در سال ۱۳۳۴ در محل کنونی مجتمع ستاره شهر بندرعباس راه‌اندازی شد و بسیار متأسفم که نام سینما شهرزاد از سینمای کنونی‌ای که در آن محل واقع‌شده است برداشته‌شده است. وی اظهار کرد: سومین سینمای مدرن بندرعباس نیز در سال ۱۳۵۳ با نام سینما شهر نمایش بود که راه‌اندازی شد و ساختمان آن همچنان وجود دارد. این فیلم‌ساز هرمزگانی عنوان کرد: این مهم نمایانگر علاقه‌مندی و آشنایی مردم هرمزگان به‌ویژه بندرعباس با مقوله فیلم و سینما از دیرباز بوده است. چراغ سینما از چه زمان در هرمزگان روشن شدوی تصریح کرد: نخستین فیلم‌های مستند کوتاه سینمای ایران در رادیو و تلویزیون ملی ایران در هرمزگان (بندرلنگه –میناب- قشم – بندرعباس) ساخته‌ شده‌اند (نخل، بادجن، زار، پنجشنبه‌بازار میناب) از جمله فیلم‌هایی هستند که در دهه ۴۰-۵۰ توسط ناصر تقوایی در هرمزگان به تصویر کشیده شده‌اند. احمد حامدی، مدیر سینمای ستاره جنوب بندرعباس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نزدیک به ۵۰ سال است که در کار سینما هستم و از سال ۵۷ به مدت ۳۰ سال سینما شهرزاد بندرعباس را مدیریت کردم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
انواع دکل ایرانسل در شهرهای ایران۱) دکل مخابرات قابل استفاده در داخل شهرنوع اول دکل‌ ایرانسل، دکل‌ مخابراتی است که روی زمین و در خیابان‌ها نصب می‌شوند و به دور آن‌ها فنس کشیده شده است. دکل ایرانسل، مانند دکل همراه اول و دکل رایتل و همچنین دکل‌های فرستنده پخش تلویزیون دیجیتال DVBT از نمونه‌های دکل‌ مخابرات هستند. تشعشع دکل ایرانسل و امکان سرطانبه نقل از سایت انجمن سرطان آمریکا شواهد بسیار کمی برای تایید اثر دکل مخابرات که دکل ایرانسل هم از آن نوع است، در ایجاد سرطان وجود دارد. دکل موبایل در فضای شهریدکل ایرانسل غیرمجاز است؟ بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران احداث هرگونه دکل ایرانسل یا دکل مخابرات سایر اپراتورها منوط به اخذ مجوز رسمی از شهرداری شده است. افزایش تعداد دکل ایرانسل و بهبود سلامت مردمبه جز بحث تشعشع دکل‌های مخابراتی مانند دکل ایرانسل، تشعشع دستگاه‌های الکترونیکی مانند گوشی‌های موبایل هم که همواره در نزدیک بدن کاربر قرار دارند، ملاحظات سلامتی مهمی ایجاد می‌کند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
«ستایش» از جمعه به شبکه سه می‌آیدسریال «ستایش۳» به کارگردانی سعید سلطانی از جمعه ۲۲ شهریورماه هر شب ساعت ۲۰:۴۵ روانه آنتن شبکه سه سیما می‌شود. گفتنی است، فصل اول مجموعه تلویزیونی ستایش در ۴۴ قسمت، سال ۸۹ و فصل دوم آن در ۲۶ قسمت، سال ۹۲ از شبکه سه سیما پخش شد. پخش «کارآگاه شمسی و دستیارش مادام» از آی‌فیلممجموعه تلویزیونی «کارآگاه شمسی و دستیارش مادام» از جمعه (۲۲ شهریورماه) روی آنتن شبکه آی‌فیلم۲ قرار می‌گیرد. «اشعه ایکس» روی آنتن شبکه یکبرنامه «اشعه ایکس» روز پنجشنبه میزبان «احسان آقایی» رئیس موزه هنرهای معاصر است که درباره تاثیر قیام عاشورا در هنرهای تجسمی پخش می‌شود. برنامه «اشعه ایکس» کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیماست که با تهیه‌کنندگی افشین حسین‌خانی و اجرای سیاوش عقدایی از این شبکه پخش می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 روز قبل
کسانی که رسانه ملی را بی‌عیب و نقص می‌دانند هم قضاوت درستی ندارند. واقعیت اینست که رسانه ملی هم نقاط مثبت دارد و هم منفی. یکی از راه‌های تقویت رسانه ملی، انتقاد سالم و صادقانه از عملکرد دست‌اندرکاران آنست. متاسفانه مسئولان ارشد رسانه ملی حاضر نیستند انتقاد‌های دلسوزانه، صادقانه و منصفانه را بپذیرند و نواقص کار خود را برطرف نمایند. در عین حال، ‌نباید نقاط قوت رسانه ملی نادیده گرفته شود.
ایسناایسنا4 روز قبل
فتحعلی‌بیگی به آشنا نبودن نوحه‌خوانان با موسیقی اشاره و اظهار می‌کند: اغلب نوحه‌خوانان یا روضه‌خوانان اطلاعاتی زیادی از موسیقی ندارند. می‌بینیم که تلویزیون نوحه‌خوانی آنها را پخش می‌کند و در نتیجه جوان‌ترها نحوه نوحه‌خوانی آنها را می‌بینند و از همان تقلید می‌کنند. در تعزیه نیز اساتید فن حضور ندارند و آنهایی که تخصصی ندارند نکاتی که شاید مربوط نباشد را وارد موسیقی تعزیه می‌کنند. مراسم تعزیه در آران و بیگدلاو درباره راهکار پیشنهادی برای حل مشکلات موسیقی مذهبی می‌گوید: مهمترین کار، الگوسازی و ارائه نمونه‌های اصیل است. درواقع باید با استفاده از مداحان سرشناس، نوحه‌های مناسب و اصیل را مدام در ایام عزاداری در رادیو و تلویزیون پخش کنند.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
حادثه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ بوقوع پیوست و متعاقب آن، آمریکا به افغانستان لشکر کشی کرد. حال مردم افغانستان باز هم به این نتیجه رسیده‌اند که ۱۱ سپتامبر و حمله آمریکا نیز به نفع آنها تمام نشده است. دیپلمات سابق آمریکا در مورد توجیه قانونی بودن حضور آمریکا در افغانستان بیان می‌کند که تاریخ در ۱۱ سپتامبر آغاز نشد بلکه «جورج بوش» در آن زمان تحت فشار سیاسی زیادی بود تا به افغانستان حمله کند. اکنون سالها پس از حملات ۱۱ سپتامبر، آسان است که بگوییم نباید به این کشور حمله می‌کردیم. مردم و کارشناسان افغانستان نیز اکنون به این باور رسیده‌اند که حضور گسترده نظامی آمریکا در خاورمیانه فقط خدمت به غرب و گروه‌های القاعده، داعش و تروریستها شده است.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو بین المللی چین، شن هایی شیونگ، رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین به صورت جداگانه با رئیس خبرگزاری رویترز و معاون خبرگزاری اسوشیتدپرس که برای شرکت در مجمع عالی جامعه همکاری بین المللی تلویزیونی راه ابریشم سال ۲۰۱۹ در پکن به سر می‌برند، دیدار کرد. بر اساس این گزارش، وی در دیدار با رئیس رویترز گفت: واقعیت و عینییت و عدالت اصول اساسی رادیو و تلویزیون مرکزی چین در تهیه گزارش است. این رسانه مایل است با صدایی عادلانه و معتبر افکار عمومی بین المللی را هدایت کند. شن هایی شیونگ در دیدار با معاون خبرگزاری اسوشیتدپرس نیز تأکید کرد که رادیو و تلویزیون مرکزی چین در راه اندازی شعبه‌ها و دفاتر خود در خارج و گزارشهای بین المللی و سازندگی شبکه اطلاع رسانی بین المللی، فعالیت مؤثری داشته است. معاون اسوشیتدپرس در این دیدار تأکید کرد که وی توسعه سریع غیرقابل تصور رادیو و تلویزیون مرکزی چین از لحاظ نوآوری و کیفیت پس از تأسیس رسمی آن را مشاهده کرده است.
انتخابانتخاب4 روز قبل
کسانی که رسانه ملی را بی‌عیب و نقص می‌دانند هم قضاوت درستی ندارند. واقعیت اینست که رسانه ملی هم نقاط مثبت دارد و هم منفی. یکی از راه‌های تقویت رسانه ملی، انتقاد سالم و صادقانه از عملکرد دست‌اندرکاران آنست. متاسفانه مسئولان ارشد رسانه ملی حاضر نیستند انتقاد‌های دلسوزانه، صادقانه و منصفانه را بپذیرند و نواقص کار خود را برطرف نمایند. در عین حال، ‌نباید نقاط قوت رسانه ملی نادیده گرفته شود.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
حادثه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ بوقوع پیوست و متعاقب آن، آمریکا به افغانستان لشکر کشی کرد. با سقوط طالبان در افغانستان امید به این کشور بازگشت و فضای افغانستان در زمینه‌های گوناگون از جمله برای زنان تغییرات اساسی را تجربه کرد. حال مردم افغانستان باز هم به این نتیجه رسیده‌اند که ۱۱ سپتامبر و حمله آمریکا نیز به نفع آنها تمام نشده است. دیپلمات سابق آمریکا در مورد توجیه قانونی بودن حضور آمریکا در افغانستان بیان می‌کند که تاریخ در ۱۱ سپتامبر آغاز نشد بلکه «جورج بوش» در آن زمان تحت فشار سیاسی زیادی بود تا به افغانستان حمله کند. اکنون سالها پس از حملات ۱۱ سپتامبر، آسان است که بگوییم نباید به این کشور حمله می‌کردیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
اعتمادآنلاین| سید عماد حسینی- ظاهرا همه چیز دست به دست هم داده تا نتانیاهو به جای دفتر نخست‌وزیری ساکن یکی از سلول‌های چند ستاره زندان شخصیت‌های عالیرتبه اسرائیل شود. بر اساس این نظرسنجی، آبی-سفید موفق شد ۳۲ کرسی را به دست آورده و لیکود ۳۱ کرسی و لیست مشترک نیز ۱۰ کرسی کسب کرده و در پیش‌بینی انتخابات به ترتیب اول تا سوم قرار گرفتند. بر اساس این نظرسنجی حزب «به سوی راست» و نیز حزب «یسرائیل بیتنو» هر یک ۹ کرسی و «شاص» و «یهدوت هتوراه» به عنوان دو حزب اصلی حریدیم و حامی سیاست‌های نتانیاهو نیز هر یک ۷ کرسی کسب خواهند کرد. به اعتقاد کارشناسان اسرائیلی این بار ریسک بازی رسانه‌ای نتانیاهو در مورد برنامه هسته‌ای ایران بر خلاف دفعات گذشته جواب معکوس داده و باعث ریزش آرای او شده است. این تحلیلگر ابراز امیدواری کرد این بومرنگ صرفا جایگاه نتانیاهو را در انتخابات هدف قرار داده و اقدام نسنجیده و ناپخته او باعث متزلزل شدن جایگاه اسرائیل در صحنه بین‌المللی نشود.
رکنارکنا5 روز قبل
جزئیات جدید از ساخت سریال سلمان فارسی / بازیگر نقش اصلی چه کسی است؟ وی ادامه داد: قرار است از تولد تا فوت سلمان فارسی را در این کار پوشش دهیم. به گفته وی، مانند تعزیه که در آن قصه عاشورا را روایت می‌کنند در این پروژه نیز قصه سلمان روایت می‌شود چراکه در تاریخ خیلی راجع به او گفته نشده است. کارگردان «روزی روزگاری» درباره انتخاب بازیگر نقش سلمان گفت: اطلاعی از کاندید نهایی بازیگر نقش سلمان ندارم. نزدیک به دو سه هزار نفر برای نقش سلمان تست داده‌اند و بازیگر اصلی از بین این تعداد انتخاب خواهد شد. ممکن است از بین بازیگران تئاتر تهران و شهرستان‌ها چهره‌ای جدید انتخاب نهایی باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: اگر کمی در فضای مجازی بگردیم یا کمی به رسانه‌های بیگانه گوش بدهیم آن وقت متوجه می‌شویم که حرف‌های بی حساب و کتابی که بر منبرها درباره معصومان بر زبان می‌آید، چگونه سبب به سخره گرفتن ارزش‌های دینی ما می‌شوند. اینها حرفهای بسیار گزافی است به این سادگی نیست که ما امام علی یا امام حسین را آنقدر پایین بیاوریم که افراد را به آنان تشبیه کنیم. دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ادامه داد: مثلا می‌گویند فلانی اسوه تقواست که اصلا قابل قبول نیست. بروید و ببینید حرفهای بی حساب و کتابی که در منابر و گفت‌وگوهای مذهبی ما صورت می‌گیرد چگونه باعث می‌شوند که ارزشهای ما به سخره گرفته شود. اگر بگویند هم مسائلی است که در برخی محافل دیگر مورد تمسخر واقع می‌شود.
انتخابانتخاب6 روز قبل
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: اگر کمی در فضای مجازی بگردیم یا کمی به رسانه‌های بیگانه گوش بدهیم آن وقت متوجه می‌شویم که حرف‌های بی حساب و کتابی که بر منبرها درباره معصومان بر زبان می‌آید، چگونه سبب به سخره گرفتن ارزش‌های دینی ما می‌شوند. اینها حرفهای بسیار گزافی است به این سادگی نیست که ما امام علی یا امام حسین را آنقدر پایین بیاوریم که افراد را به آنان تشبیه کنیم. دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ادامه داد: مثلا می‌گویند فلانی اسوه تقواست که اصلا قابل قبول نیست. بروید و ببینید حرفهای بی حساب و کتابی که در منابر و گفت‌وگوهای مذهبی ما صورت می‌گیرد چگونه باعث می‌شوند که ارزشهای ما به سخره گرفته شود. دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ادامه داد: در واقعه کربلا آنقدر تحریفات وارد شده که شخصیتی مثل شهید مطهری کتابی درباره آن نوشته است چرا که عده‌ای از هر مسئله‌ای که برای مردم دارای ارزش و اهمیت است به عنوان دکان استفاده می‌کنند.
وانانیوزوانانیوز6 روز قبل
«مهران مدیری» متولد ۱۸ فروردین ۱۳۴۶ بازیگر پرکار ایرانی، کارگردان تلویزیون و سینما، تهیه کننده، کمدین، صداپیشه و خواننده است. زندگی شخصی مهران مدیریمهران مدیری آخرین فرزند خانواده و از پدر و مادری اراکی است. نام فرهاد را همسر مهران مدیری انتخاب کرده است که رشته‌اش ادبیات است و برای دل خودش مینویسد و دغدغه‌ای برای نشر آثارش ندارد و تا کنون نیز در رسانه‌ای حضور پیدا نکرده است. مهران مدیری از اسم فرهاد در بسیاری از فیلم هایش استفاده کرده است. مهران مدیری بیشتر در برنامه تلویزیونی شبکه نسیم و در برنامه دورهمی به اجرای برنامه پرداخته است.

به انتهای لیست رسیدید